Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: DT kval 11.9.2016

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.82
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.07
  
 
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik11.18
  
 
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.27
  
 SB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190011.47
  
 
Søren BallhausenSøren Ballhausen ('92)BAK11.55
  
 PB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.56
  
 
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 190011.69
  
 SB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM 11.77
  
 
Jonas BakJonas Bak ('98)SIK8012.06
  
 SB
Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM12.42
  
 SB
M 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM22.28
  
 
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja22.72
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.73
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK23.03
  
 
Sam BuasriSam Buasri ('95)BAK23.89
  
 PB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.14
  
 
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM 24.21
  
 
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM25.34
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC50.50
  
 
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja51.40
  
 
Lasse Bolther KlockmannLasse Bolther Klockmann ('92)Esbjerg AM53.09
  
 SB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM53.49
  
 PB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK55.96
  
 
Malte StrungeMalte Strunge ('98)SIK8059.60
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:58.21
  
 
Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 1:58.72
  
 SB
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)Esbjerg AM2:03.10
  
 
Lukas JensenLukas Jensen ('97)BAK2:06.77
  
 
Kasper Røntved KrukiewiczKasper Røntved Krukiewicz ('99)SIK802:30.50
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC4:24.17
  
 SB
Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)Esbjerg AM4:24.62
  
 
Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 4:25.59
  
 SB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC4:28.31
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:30.45
  
 
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK4:30.67
  
 
Frederik Kjeldsen HertzFrederik Kjeldsen Hertz ('97)Esbjerg AM4:38.52
  
 
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK4:55.43
  
 
Julian SchlegelJulian Schlegel ('98)Aalborg AM5:08.43
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik15:34.27
  
 
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC15:47.67
  
 
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM15:53.65
  
 
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)BAC16:21.65
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK16:38.23
  
 
Kenneth VestesenKenneth Vestesen ('90)Esbjerg AM16:47.72
  
 
Jens KjærJens Kjær ('67)Esbjerg AM17:52.19
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik9:52.27
  
 PB
Daniel PaulsenDaniel Paulsen ('98)Esbjerg Tri10:07.24
  
 PB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC10:28.78
  
 PB
Per H. ChristensenPer H. Christensen ('66)BAK11:38.24
  
 SB
Ole SvenningsenOle Svenningsen ('74)Skive AM12:59.89
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
Kristian IpsenKristian Ipsen ('93)BAK16.98
  
 SB
Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM17.67
  
 SB
Michael Rangel PedersenMichael Rangel Pedersen ('94)BAC18.27
  
 PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190020.72
  
 PB
Kasper Røntved KrukiewiczKasper Røntved Krukiewicz ('99)SIK8021.87
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Simon M. JensenSimon M. Jensen ('90)Esbjerg AM57.62
  
 
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM1:04.69
  
 SB
Malte StrungeMalte Strunge ('98)SIK801:07.40
  
 
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK1:14.05
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM1.89
  
 =SB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK1.84
  
 
Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM1.79
  
 PB
Michael Rangel PedersenMichael Rangel Pedersen ('94)BAC1.79
  
 PB
Frederik DalbyFrederik Dalby ('90)AGF Atletik1.64
  
 =PB
Julian SchlegelJulian Schlegel ('98)Aalborg AM1.64
  
 SB
Bruce BuasriBruce Buasri ('95)BAK1.64
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.24
  
 
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.34
  
 
Andreas RønningAndreas Rønning ('93)BAK3.14
  
 SB
Michael Rangel PedersenMichael Rangel Pedersen ('94)BAC2.94
  
 PB
Michael Hovborg HansenMichael Hovborg Hansen ('85)Esbjerg AM2.94
  
 SB
Kasper Røntved KrukiewiczKasper Røntved Krukiewicz ('99)SIK802.34
  
 SB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM2.34
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.77
+1.3
  
 
Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.76
+2.0
  
 SB
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.28
0.0
  
 
Kristian IpsenKristian Ipsen ('93)BAK5.99
+0.6
  
 SB
Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM5.75
+0.2
  
 SB
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF5.48
0.0
  
 PB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik5.15
-0.5
  
 PB
Stefan SchmidtStefan Schmidt ('77)Aarhus Fremad4.38
+0.8
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK12.22
0.0
  
 SB
Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM11.84
0.0
  
 SB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM11.62
0.0
  
 
Julian SchlegelJulian Schlegel ('98)Aalborg AM11.12
-0.2
  
 SB
Malte StrungeMalte Strunge ('98)SIK8010.35
+1.5
  
 
Stefan SchmidtStefan Schmidt ('77)Aarhus Fremad9.47
+0.2
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Torben WolfTorben Wolf ('78)Esbjerg AM13.16
  
 
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM12.34
  
 
Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC11.56
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK10.45
  
 
Rene KaastrupRene Kaastrup ('75)Skive AM10.35
  
 PB
Martin B. ChristensenMartin B. Christensen ('96)SIK8010.05
  
 
Frederik DalbyFrederik Dalby ('90)AGF Atletik9.57
  
 
Thorbjørn MikkelsenThorbjørn Mikkelsen ('82)BAC9.17
  
 PB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM8.40
  
 PB
Kim Stellan JensenKim Stellan Jensen ('74)SIK807.97
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM41.96
  
 
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM36.93
  
 
Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC33.27
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK32.37
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK32.27
  
 PB
Kim Stellan JensenKim Stellan Jensen ('74)SIK8029.73
  
 PB
Thorbjørn MikkelsenThorbjørn Mikkelsen ('82)BAC23.33
  
 PB
Stefan SchmidtStefan Schmidt ('77)Aarhus Fremad21.82
  
 
Martin B. ChristensenMartin B. Christensen ('96)SIK8018.83
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Torben WolfTorben Wolf ('78)Esbjerg AM54.40
  
 SB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM49.94
  
 SB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK40.89
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK39.30
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC34.24
  
 
Kim Stellan JensenKim Stellan Jensen ('74)SIK8025.80
  
 
Frederik DalbyFrederik Dalby ('90)AGF Atletik25.29
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Sebastian GarbrechtSebastian Garbrecht ('95)Skive AM56.33
  
 
Christoffer OlsenChristoffer Olsen ('96)BAK51.40
  
 
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190046.92
  
 
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM46.73
  
 SB
Lasse SkibsbyeLasse Skibsbye ('83)BAC43.40
  
 SB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM40.84
  
 PB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM36.88
  
 PB
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 190036.40
  
 PB
Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC35.98
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.35
  
 
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM13.14
  
 SB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC13.22
  
 
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM13.29
  
 PB
Sara Brahmer SvendsenSara Brahmer Svendsen ('91)Hvidovre AM13.34
  
 SB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.48
  
 
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF13.68
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC13.69
  
 
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 190013.76
  
 PB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF13.91
  
 
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC14.34
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC14.48
  
 
K 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.40
  
 SB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC26.47
  
 
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC27.11
  
 
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM27.39
  
 PB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF28.58
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM29.04
  
 SB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF30.24
  
 SB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC30.93
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC1:00.29
  
 
Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)Hvidovre AM1:01.99
  
 SB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM1:03.10
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM1:03.11
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC1:03.73
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF1:03.99
  
 PB
Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad1:11.25
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Stina TroestStina Troest ('94)Sparta2:09.66
  
 SB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC2:22.72
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM2:29.02
  
 PB
Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 19002:29.60
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF2:30.06
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:27.75
  
 PB
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC5:16.44
  
 SB
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC5:17.77
  
 
Anne Sophie WendellAnne Sophie Wendell ('77)Hvidovre AM5:21.42
  
 SB
Désirée CulmséeDésirée Culmsée ('86)Hvidovre AM5:23.52
  
 SB
Catharina ThornCatharina Thorn Esbjerg AM5:26.85
  
 
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF6:04.78
  
 PB
Berit El-NasserBerit El-Nasser ('64)Frederiksberg IF6:10.06
  
 SB
Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC6:11.24
  
 PB
Celine WürtzCeline Würtz ('01)Skive AM6:12.17
  
 PB
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19006:50.26
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Anne Sophie WendellAnne Sophie Wendell ('77)Hvidovre AM19:25.64
  
 SB
Signe Meisner-JensenSigne Meisner-Jensen ('93)BAC19:33.23
  
 PB
Trine SørensenTrine Sørensen ('95)BAC19:43.84
  
 SB
Berit El-NasserBerit El-Nasser ('64)Frederiksberg IF23:12.91
  
 SB
Celine WürtzCeline Würtz ('01)Skive AM23:54.28
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM16.27
  
 SB
Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF17.00
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM17.19
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC17.37
  
 PB
Ditte Hyldahl SvenningsenDitte Hyldahl Svenningsen ('02)Skive AM20.82
  
 PB
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC21.14
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC1:04.57
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM1:09.80
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF1:15.72
  
 
Ditte Hyldahl SvenningsenDitte Hyldahl Svenningsen ('02)Skive AM1:18.23
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.59
  
 
Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM1.49
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM1.49
  
 PB
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.44
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.44
  
 
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19001.39
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Freyja Sveinsdóttir AnderbergFreyja Sveinsdóttir Anderberg ('93)Amager AC3.24
  
 
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM2.74
  
 PB
Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM2.74
  
 =PB
Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC2.44
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC2.29
  
 SB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF1.99
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.99
  
 PB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM1.69
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM5.42
0.0
  
 PB
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC5.36
0.0
  
 SB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.22
+0.1
  
 
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM5.03
0.0
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.89
+1.9
  
 
Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.74
+0.9
  
 
Lotte ThiesenLotte Thiesen ('81)Hvidovre AM4.70
+0.5
  
 SB
Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 19004.59
+0.8
  
 SB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF4.47
+1.2
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM4.44
0.0
  
 
Maria Roed BrodersenMaria Roed Brodersen ('99)Skive AM4.27
+1.9
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC11.15
-1.5
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC10.85
-0.1
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.83
-1.3
  
 
Lotte ThiesenLotte Thiesen ('81)Hvidovre AM10.47
+2.0
  
 SB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen Hvidovre AM9.94
+1.8
  
 SB
Maria Roed BrodersenMaria Roed Brodersen ('99)Skive AM8.74
-2.2
  
 PB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM8.46
+0.3
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM39.81
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM37.23
  
 
Caroline HansenCaroline Hansen ('95)Esbjerg AM30.72
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF28.25
  
 
Rikke NeubertRikke Neubert BAC24.87
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM23.23
  
 
Christine TillingChristine Tilling ('99)BAC23.09
  
 
Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad17.87
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Heidi Toft HansenHeidi Toft Hansen ('91)Hvidovre AM45.06
  
 SB
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM41.99
  
 
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM38.02
  
 SB
Caroline HansenCaroline Hansen ('95)Esbjerg AM36.78
  
 SB
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM31.21
  
 PB
Mie KjærMie Kjær ('76)BAC21.64
  
 SB
Katrine WilladsenKatrine Willadsen ('79)BAC15.99
  
 PB
Lærke RasmussenLærke Rasmussen ('95)Amager AC15.86
  
 SB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Maria L. JensenMaria L. Jensen ('90)Hvidovre AM40.59
  
 SB
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM36.29
  
 
Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 190025.25
  
 SB
Rikke NeubertRikke Neubert BAC24.16
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF21.47
  
 PB
Christine TillingChristine Tilling ('99)BAC15.49
  
 PB
Lærke RasmussenLærke Rasmussen ('95)Amager AC14.95
  
 SB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020