Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: DMU 3.9.2016

M 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.57
  
 =PB
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.74
  
 
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.85 w
  
 
1Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK10.92 w
  
 
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.95 w
  
 
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.95
  
 
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.77
  
 PB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.86 w
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.93
  
 
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta10.99 w
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.00 w
  
 
3Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK10.96
  
 SB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.85 w
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta11.04
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190011.07 w
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.14
  
 PB
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.15
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.15
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.15
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.19
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.24
  
 PB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta11.25
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.25 w
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.26
  
 =SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.30 w
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.31
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK11.31 w
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.32 w
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.33
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 11.33
  
 PB
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)Sparta11.33 w
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.36
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK11.38
  
 PB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.38
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.42
  
 PB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.44
  
 
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)Sparta11.46
  
 
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)Sparta11.46 w
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF11.49
  
 
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta11.49
  
 PB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.49
  
 
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta11.49
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.54
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM11.55 w
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.56
  
 
Zaki DhamacZaki Dhamac ('99)Aalborg AM11.57 w
  
 
Zaki DhamacZaki Dhamac ('99)Aalborg AM11.59
  
 PB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK11.60
  
 
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)Korsør AM11.63 w
  
 
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)Korsør AM11.67
  
 PB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta11.67 w
  
 
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta11.68 w
  
 
Mike AndersenMike Andersen ('94)Fremad Holbæk11.75 w
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Viborg AM11.79 w
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik11.81
  
 SB
Sam BuasriSam Buasri ('95)BAK11.94
  
 PB
Bruce BuasriBruce Buasri ('95)BAK11.95
  
 
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 11.95
  
 
Wojciech FlorkowskiWojciech Florkowski ('98)AK Holstebro11.96
  
 SB
Niels BøjeNiels Bøje Vejle IF11.96
  
 PB
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk12.04
  
 PB
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)Sparta12.07
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM12.08 w
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM12.13 w
  
 
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.15
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.16
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.22
  
 
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM12.30
  
 
Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.31
  
 =PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM12.32
  
 
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 12.35
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.36
  
 
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik12.39
  
 PB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia12.41
  
 PB
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM12.43 w
  
 
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK7712.45
  
 
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia12.46
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.49
  
 
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM12.51
  
 
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik12.52
  
 
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM12.53
  
 
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)Sparta12.61
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190012.63
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF12.64
  
 
Ian KuriaIan Kuria ('99)Aalborg AM12.67
  
 PB
Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik12.71
  
 
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta12.76
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM12.95
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 12.97
  
 SB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK13.24
  
 
M 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190021.69
  
 
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190022.28
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.30
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.43
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta22.55
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 22.69
  
 PB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK22.70
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.85
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta22.89
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.93
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta22.96
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta23.01
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta23.11
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta23.12
  
 PB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)Vejle IF23.19
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 23.20
  
 PB
Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta23.21
  
 SB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta23.33
  
 PB
Andreas ScouAndreas Scou ('97)Korsør AM23.40
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik23.45
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190023.59
  
 PB
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)Sparta23.68
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF23.81
  
 
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM24.16
  
 
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik24.19
  
 
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)Korsør AM24.25
  
 SB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA24.40
  
 
Mike AndersenMike Andersen ('94)Fremad Holbæk24.47
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik24.50
  
 SB
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 190024.56
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 24.60
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta24.66
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF24.73
  
 SB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190024.78
  
 PB
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck IK Hellas24.88
  
 
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM24.88
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM24.97
  
 
Niels BøjeNiels Bøje Vejle IF25.00
  
 
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM25.12
  
 
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta25.18
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM25.23
  
 PB
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM25.34
  
 
Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik25.39
  
 PB
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK7725.85
  
 PB
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik25.87
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK26.07
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF26.11
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM26.24
  
 PB
Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik26.44
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød26.75
  
 PB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta27.19
  
 
Oskar RømerOskar Rømer BAK27.23
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF27.36
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 36.29
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta36.54
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta39.64
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF40.62
  
 PB
Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)Helsingør IF40.63
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik40.63
  
 
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)Sparta40.90
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM43.45
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta48.75
  
 SB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM49.63
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta49.72
  
 PB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM50.50
  
 
Andreas ScouAndreas Scou ('97)Korsør AM50.86
  
 PB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)Vejle IF51.24
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik51.36
  
 
Alejandro MailletAlejandro Maillet ('98)Blovstrød Løverne52.09
  
 
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 52.21
  
 PB
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck IK Hellas52.26
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 52.74
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)Korsør AM53.14
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta53.34
  
 
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia53.38
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA53.62
  
 PB
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM53.96
  
 
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 190053.97
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM55.57
  
 
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK7756.01
  
 PB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA56.20
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta56.35
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta1:55.29
  
 
Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:55.64
  
 
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:55.66
  
 
Gustaf FrederiksenGustaf Frederiksen ('97)Sparta1:56.35
  
 PB
William DevantierWilliam Devantier Sparta1:57.03
  
 
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta1:57.05
  
 
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:57.09
  
 
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:57.53
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF1:57.53
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:57.92
  
 
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:58.44
  
 PB
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF1:58.67
  
 PB
August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik1:59.35
  
 
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik2:01.14
  
 
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 2:01.28
  
 
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM2:01.35
  
 
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)Korsør AM2:02.92
  
 
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia2:03.03
  
 PB
Morten BachMorten Bach Sparta2:03.24
  
 PB
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)Esbjerg AM2:03.60
  
 
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM2:04.81
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:05.72
  
 
Peter Christian MølbakPeter Christian Mølbak ('96)Haderslev IF2:05.98
  
 SB
Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM2:06.41
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik2:07.39
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:07.81
  
 PB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb Helsingør IF2:07.91
  
 
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik2:08.18
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC2:08.72
  
 PB
Magnus BuurMagnus Buur ('99)IK Hellas2:08.74
  
 PB
Peter Christian WildtPeter Christian Wildt ('98)Odense Atletik 2:09.04
  
 PB
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF2:09.43
  
 SB
Mads Nørlov BundgaardMads Nørlov Bundgaard IK Hellas2:10.06
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas2:10.76
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF2:11.60
  
 PB
Rasmus WieseRasmus Wiese ('99)Fremad Holbæk2:13.24
  
 
Jacob Koch-HansenJacob Koch-Hansen ('02)Odense Atletik 2:13.45
  
 
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK772:14.74
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:15.57
  
 
Hans SivertsenHans Sivertsen ('01)Vejle IF2:17.74
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC2:18.18
  
 
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 2:19.81
  
 
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK772:26.30
  
 PB
Rasmus Christian SkovgaardRasmus Christian Skovgaard ('01)AK Holstebro2:31.48
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier Sparta3:58.55
  
 PB
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19003:59.38
  
 
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM4:01.93
  
 PB
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta4:03.00
  
 
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:05.91
  
 PB
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF4:07.69
  
 
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK4:08.21
  
 PB
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 4:08.21
  
 PB
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 4:09.38
  
 
Søren Lund SørensenSøren Lund Sørensen ('97)Aalborg AM4:11.07
  
 PB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM4:11.21
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC4:12.95
  
 PB
Morten BachMorten Bach Sparta4:14.91
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK774:18.01
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:19.03
  
 
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)Esbjerg AM4:21.07
  
 
Peter Christian WildtPeter Christian Wildt ('98)Odense Atletik 4:23.83
  
 
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC4:26.03
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:26.07
  
 
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:26.08
  
 
Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:29.05
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:31.01
  
 
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:31.02
  
 PB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik4:31.07
  
 PB
Niclas Søgaard HjortkjærNiclas Søgaard Hjortkjær IK Hellas4:31.94
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 19004:34.32
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF4:36.04
  
 PB
Jacob Koch-HansenJacob Koch-Hansen ('02)Odense Atletik 4:36.07
  
 PB
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 4:36.07
  
 PB
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta4:38.16
  
 
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:38.72
  
 
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC4:39.06
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 4:39.08
  
 
August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik4:39.58
  
 
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK4:41.01
  
 
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:41.08
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas4:42.27
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta4:44.01
  
 
Sigurd Zielinski DjurupSigurd Zielinski Djurup BAC4:44.71
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM4:47.04
  
 
Hans SivertsenHans Sivertsen ('01)Vejle IF4:58.05
  
 PB
Andreas Sigvald JensenAndreas Sigvald Jensen ('02)Esbjerg AM5:07.01
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK779:06.05
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:06.24
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta9:08.94
  
 PB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC9:11.17
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta9:13.68
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta9:26.82
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta9:33.44
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK10:07.91
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC10:13.45
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM10:24.86
  
 PB
Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)Hvidovre AM10:31.58
  
 
Andreas Sigvald JensenAndreas Sigvald Jensen ('02)Esbjerg AM10:54.80
  
 
David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik11:11.76
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta14:57.97
  
 PB
Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)Aarhus 190015:03.18
  
 
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 15:17.45
  
 PB
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik15:21.60
  
 PB
Anton HarrsenAnton Harrsen ('95)Aarhus 190015:21.61
  
 SB
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 190015:23.00
  
 PB
Alexander Seidler NielsenAlexander Seidler Nielsen ('99)Sparta15:27.66
  
 
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM15:32.98
  
 PB
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 15:37.61
  
 
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta15:41.82
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:45.45
  
 
Søren Lund SørensenSøren Lund Sørensen ('97)Aalborg AM15:51.01
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC15:59.24
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK16:13.42
  
 PB
Thor Lykke SørensenThor Lykke Sørensen ('99)IK Hellas16:17.21
  
 PB
Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta16:20.58
  
 PB
Lasse AnkersøLasse Ankersø ('99)Esbjerg AM17:10.40
  
 
Niclas Søgaard HjortkjærNiclas Søgaard Hjortkjær IK Hellas17:21.08
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 190017:23.38
  
 PB
August Runge BengtsonAugust Runge Bengtson ('99)Aalborg Øst RRC17:54.36
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta6:43.4h
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM6:48.2h
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF15.64
  
 PB
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190043.01
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM44.07
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta46.02
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM46.08
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik15.00
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.13
  
 
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK7715.16
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.18
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.33
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190015.35
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK7715.41
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik15.54
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta16.10
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190016.39
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190016.72
  
 
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas16.79
  
 
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM16.92
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM16.94
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.97
  
 
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas17.23
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF18.02
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF19.11
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM19.12
  
 
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7720.10
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM55.30
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Greve Atletik1.96
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.90
  
 SB
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja1.86
  
 PB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.86
  
 PB
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja1.83
  
 
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik1.80
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta1.78
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Viborg AM1.75
  
 =PB
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK771.74
  
 
Steffen Kjær MøllerSteffen Kjær Møller ('99)Odense Atletik 1.71
  
 
Victor Ravyse TornhøjVictor Ravyse Tornhøj Helsingør IF1.71
  
 PB
Jacob RosenlundJacob Rosenlund ('01)Sparta1.70
  
 PB
Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.70
  
 
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.70
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF1.70
  
 
Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.68
  
 
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 1.68
  
 
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas1.61
  
 
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19001.61
  
 
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM1.58
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.55
  
 
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19001.55
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1.50
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.60
  
 
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.40
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.20
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.20
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC4.20
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.00
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.90
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta3.90
  
 =PB
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)Sparta3.80
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19003.60
  
 
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta3.60
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.50
  
 
Frederik Engborg ThedeFrederik Engborg Thede Sparta3.40
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3.20
  
 
Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik3.20
  
 PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19003.10
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik3.10
  
 =PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 3.00
  
 
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik2.90
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta2.60
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19002.60
  
 PB
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta2.60
  
 
Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik2.20
  
 =PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.20
0.0
  
 
2Mads LundMads Lund Sparta7.10
+1.5
  
 PB
3Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.97
+0.7
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.88
+1.6
  
 
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.82
+0.3
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik6.78
+1.0
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.77
+0.9
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.58
0.0
  
 SB
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF6.56
+1.1
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.43
0.0
  
 
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja6.35
0.0
  
 PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.27
+1.0
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.12
+1.7
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19006.10
0.0
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta6.02
0.0
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.00
0.0
  
 
Mikkel Lysholt PetersenMikkel Lysholt Petersen ('97)Sparta5.99
0.0
  
 
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk5.97
-0.4
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik5.91
0.0
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta5.86
0.0
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik5.84
-0.3
  
 PB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 5.81
0.0
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Viborg AM5.78
+1.7
  
 
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 5.67
0.0
  
 
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta5.64
0.0
  
 
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK775.57
+0.5
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA5.47
-0.8
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta5.41
0.0
  
 
Lucas RichardtLucas Richardt SAK775.23
+0.4
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19005.19
0.0
  
 
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas5.13
-0.9
  
 
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta5.02
0.0
  
 
Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik4.98
0.0
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik4.91
0.0
  
 
Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik4.80
0.0
  
 
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik4.78
+0.7
  
 
Zakaria DahmaniZakaria Dahmani ('99)Sparta3.76
0.0
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.63
+1.5
  
 
Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan14.47
+1.5
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.73
+0.6
  
 
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja13.52
+0.4
  
 
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM13.04
0.0
  
 
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 12.07
-1.4
  
 
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190011.94
+0.9
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190011.80
-0.9
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF11.56
0.0
  
 
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM11.50
-1.9
  
 
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik11.28
-0.8
  
 SB
Oliver HinschOliver Hinsch Hvidovre AM10.92
0.0
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190010.87
+1.4
  
 PB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 190010.77
-0.7
  
 
Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM10.49
-0.5
  
 PB
Thor KjeldahlThor Kjeldahl ('01)Vejen AF10.32
-0.3
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7710.16
-2.4
  
 PB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia9.42
0.0
  
 PB
M Kuglestød    

Finale A

Finale
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190015.83
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.35
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta12.87
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190048.37
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 44.36
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190062.39
  
 
2Andreas BertelsenAndreas Bertelsen ('94)Aarhus 190062.13
  
 SB
Lukas BjørnvadLukas Bjørnvad ('95)Roar Atletik55.89
  
 
Jonas BjerremandJonas Bjerremand ('98)Aarhus 190053.00
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik52.48
  
 SB
Christoffer OlsenChristoffer Olsen ('96)BAK51.74
  
 SB
Waldemar SvejstrupWaldemar Svejstrup ('97)Frederiksberg IF51.07
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta51.05
  
 
M 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF19:08.33
  
 PB
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta AM Sparta AM  43.27
  
NU18R DUR-17 
K 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.11 w
  
 
1Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.20 w
  
 
1Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.21
  
 PB
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.25
  
 PB
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK7712.21 w
  
 
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.29
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.32
  
 SB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.32
  
 SB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.37 w
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK7712.40
  
 
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.41 w
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.50
  
 
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.62
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.68 w
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.73
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.74
  
 SB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM12.75
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.78
  
 SB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM12.79
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke Helsingør IF12.84 w
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 12.90
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.95 w
  
 
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF12.99
  
 PB
Astrid LykkeAstrid Lykke Helsingør IF13.00
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 13.00
  
 
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM13.01 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF13.03 w
  
 
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta13.03 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF13.05
  
 PB
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)HGF AM13.06 w
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.06 w
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.09
  
 =SB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.13
  
 SB
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)BAK13.14 w
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta13.15
  
 SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.16
  
 
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta13.17
  
 PB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM13.18
  
 =SB
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)HGF AM13.21
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta13.23
  
 
Sissel TaylorSissel Taylor ('02)SG Atletik13.24 w
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan13.25 w
  
 
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)BAK13.28
  
 
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM13.30
  
 PB
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF13.31
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.33 w
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.39
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.39
  
 
Sissel TaylorSissel Taylor ('02)SG Atletik13.40
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan13.42
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.42
  
 
Ditte Hyldahl SvenningsenDitte Hyldahl Svenningsen ('02)Skive AM13.46 w
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)Aarhus 190013.47 w
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta13.47 w
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta13.53 w
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta13.54 w
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.56
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.56
  
 
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM13.59 w
  
 
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM13.63
  
 
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.66 w
  
 
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik13.73
  
 
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 190013.89
  
 PB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF13.91 w
  
 
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)Helsingør IF14.01
  
 
Emma Nørgaard IversenEmma Nørgaard Iversen ('02)Esbjerg AM14.06
  
 
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)Aarhus 190014.35 w
  
 
K 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.83
  
 
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.15
  
 
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.37
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja25.41
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.76
  
 SB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK7725.97
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN26.01
  
 
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190026.09
  
 PB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER26.14
  
 
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK26.50
  
 
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM26.64
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 26.76
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF26.95
  
 PB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC27.11
  
 
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM27.53
  
 
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM27.53
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta27.58
  
 
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM27.60
  
 
Sissel TaylorSissel Taylor ('02)SG Atletik27.67
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF27.71
  
 PB
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta27.79
  
 
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta27.83
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta27.84
  
 PB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190027.96
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA27.96
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK7727.98
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta28.03
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)Aarhus 190028.05
  
 PB
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)BAK28.10
  
 
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið28.19
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta28.22
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta28.31
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta28.41
  
 PB
Ditte Hyldahl SvenningsenDitte Hyldahl Svenningsen ('02)Skive AM28.50
  
 
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM28.66
  
 
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 190028.94
  
 
Emma Nørgaard IversenEmma Nørgaard Iversen ('02)Esbjerg AM29.31
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta29.39
  
 
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)Aarhus 190029.51
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC41.45
  
 =PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF42.91
  
 PB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC43.25
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA43.71
  
 
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM43.92
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM44.31
  
 
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM45.48
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta45.74
  
 
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)Helsingør IF46.34
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM46.78
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF47.89
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta53.68
  
NU23R NU20R DUR-18 PB
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC57.60
  
 SB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190057.82
  
 
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM58.30
  
 
Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta58.91
  
 SB
Laura GlansLaura Glans ('94)Odense Atletik 59.98
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:00.30
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta1:00.64
  
 
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK1:00.93
  
 
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:01.16
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard Bagsværd AC1:02.97
  
 PB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM1:02.99
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta1:03.22
  
 SB
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:03.31
  
 SB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19001:05.65
  
 
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF1:05.85
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik2:13.18
  
 
1Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:14.26
  
 
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:14.49
  
 
2Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK2:13.91
  
 
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta2:15.25
  
 
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM2:16.05
  
 
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM2:16.95
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:18.01
  
 
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF2:18.02
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:18.03
  
 PB
Laura GlansLaura Glans ('94)Odense Atletik 2:19.06
  
 SB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC2:19.10
  
 PB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19002:20.99
  
 
Clara Iversen PetersClara Iversen Peters Aalborg AM2:22.73
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:24.10
  
 
Tine ØstergaardTine Østergaard Bagsværd AC2:25.04
  
 
Frida UhrskovFrida Uhrskov ('01)Helsingør IF2:26.57
  
 PB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19002:28.49
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM2:28.61
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas2:29.05
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta2:30.06
  
 
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19002:31.01
  
 
Souhur Dahir Jama RooblehSouhur Dahir Jama Roobleh ('99)Odense Atletik 2:32.60
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)BAK2:38.81
  
 SB
Viktorija ThomsenViktorija Thomsen ('01)SG Atletik2:39.14
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta2:39.28
  
 
Cathrine BrundCathrine Brund ('02)Randers Freja2:39.78
  
 PB
Marie Maegaard BechMarie Maegaard Bech ('02)BAC2:41.09
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:42.02
  
 
Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik4:42.05
  
 
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:45.03
  
 
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik4:48.03
  
 
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM4:49.04
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF4:50.06
  
 PB
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM4:54.02
  
 
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti4:54.03
  
 
Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)Sparta4:55.03
  
 
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM4:55.04
  
 PB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:56.02
  
 PB
Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:58.08
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta4:59.00
  
 PB
Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 4:59.05
  
 
Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne5:01.08
  
 
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)Sparta5:05.03
  
 
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas5:09.10
  
 SB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja5:10.03
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM5:11.04
  
 
Laura HelmerLaura Helmer ('01)Fremad Holbæk5:15.06
  
 
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK5:16.06
  
 PB
Souhur Dahir Jama RooblehSouhur Dahir Jama Roobleh ('99)Odense Atletik 5:17.05
  
 
Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne5:18.10
  
 PB
Catharina ThornCatharina Thorn Esbjerg AM5:19.05
  
 SB
Marie Maegaard BechMarie Maegaard Bech ('02)BAC5:22.05
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)BAK5:37.06
  
 
Viktorija ThomsenViktorija Thomsen ('01)SG Atletik5:38.05
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta10:10.04
  
 
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta10:10.04
  
 
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta10:21.58
  
 
Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)Sparta10:26.10
  
 PB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM10:28.07
  
 PB
Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM10:32.60
  
 PB
Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 10:36.10
  
 PB
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik10:41.83
  
 PB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja10:48.02
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti10:48.38
  
 
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK11:04.02
  
 PB
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik11:08.03
  
 SB
Laura HelmerLaura Helmer ('01)Fremad Holbæk11:15.24
  
 PB
Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen Holte Atletik11:17.06
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM11:17.27
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK12:04.26
  
 
Caroline NørgaardCaroline Nørgaard ('01)Holte Atletik12:17.71
  
 
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA12:28.09
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta17:05.63
  
 PB
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta17:24.74
  
 PB
Sissel MøllerSissel Møller ('94)DEN17:32.63
  
 
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik18:24.03
  
 
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)Sparta18:58.07
  
 PB
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta7:05.63
  
 
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik7:36.72
  
 PB
Sofie HintzSofie Hintz Aalborg Øst RRC7:57.03
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta8:27.29
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.99
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.05
  
 
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.38
  
 
Karoline Matilde MangorKaroline Matilde Mangor ('98)Sparta15.22
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER15.88
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta17.52
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta47.05
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA47.85
  
 =PB
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta47.98
  
 =PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK48.99
  
 
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 190049.79
  
 =PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta50.57
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM50.71
  
 
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190050.98
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta51.92
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta52.18
  
 
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM52.45
  
 PB
Signe LarsenSigne Larsen ('02)FIF Hillerød54.33
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:02.00
  
 PB
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19001:03.39
  
 PB
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:05.05
  
 
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM1:05.82
  
 PB
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:07.50
  
 PB
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM1:10.83
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik1:14.11
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF1:17.27
  
 
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.13
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.40
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta12.46
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.62
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta12.81
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.82
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC12.84
  
 
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Helsingør IF12.86
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC12.89
  
 
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Helsingør IF12.98
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta13.04
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF13.04
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta13.09
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta13.23
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 13.33
  
 
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190013.51
  
 PB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 190013.62
  
 
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik13.72
  
 
Georgine Wieth-KltgaardGeorgine Wieth-Kltgaard ('01)Holte Atletik13.73
  
 
Katrine Vad MortensenKatrine Vad Mortensen ('01)SAK7714.34
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta14.37
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta14.92
  
 
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 190015.13
  
 
Rau PetersenRau Petersen ('02)FIF Hillerød15.46
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)Amager AC1.72
  
 
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.69
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 1.63
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta1.63
  
 PB
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.63
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.57
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER1.57
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM1.56
  
 
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM1.54
  
 
Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM1.54
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM1.53
  
 SB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001.53
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.51
  
 
Janni KristensenJanni Kristensen ('99)SIK 801.51
  
 =SB
Caroline Fjerbæk OlsenCaroline Fjerbæk Olsen ('97)Skive AM1.50
  
 PB
Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF1.50
  
 
Wilma Winther BotheWilma Winther Bothe ('01)FIF Hillerød1.47
  
 PB
Sara B. OlsenSara B. Olsen ('01)Sparta1.47
  
 PB
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)Sparta1.45
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta1.45
  
 =SB
Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.44
  
 
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM1.44
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM1.44
  
 
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)SAK771.41
  
 =PB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 1.40
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.40
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.20
  
 SB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik3.10
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.00
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta3.00
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta2.90
  
 =PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.80
  
 PB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19002.80
  
 
Selma StaunSelma Staun Sparta2.80
  
 
Janni KristensenJanni Kristensen ('99)SIK 802.60
  
 SB
Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM2.60
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta2.60
  
 =PB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19002.40
  
 PB
Dagmar MadsenDagmar Madsen ('01)FIF Hillerød2.40
  
 
Mille Lindholm PedersenMille Lindholm Pedersen ('99)Sparta2.40
  
 PB
Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC2.40
  
 
Cathrine BrundCathrine Brund ('02)Randers Freja2.20
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19002.20
  
 =PB
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja2.20
  
 
Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)Aarhus 19002.20
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19002.20
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.69
0.0
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.64
0.0
  
 
Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta5.60
0.0
  
 
Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta5.60
+1.1
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK775.54
0.0
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.47
0.0
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19005.46
0.0
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.32
0.0
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.32
+1.3
  
 SB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta5.22
0.0
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 5.22
+0.4
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.19
+0.4
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta5.13
0.0
  
 
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM5.13
+1.8
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 19005.12
+0.4
  
 
Simone B. LautrupSimone B. Lautrup ('98)IK Hellas5.10
0.0
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.07
-0.9
  
 
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)HGF AM5.07
+0.7
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM4.99
+0.1
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta4.90
+0.1
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta4.90
+0.2
  
 
Katrine Vad MortensenKatrine Vad Mortensen ('01)SAK774.86
+1.3
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.82
+0.1
  
 
Janni KristensenJanni Kristensen ('99)SIK 804.80
+1.1
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta4.78
+0.7
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta4.76
0.0
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta4.75
0.0
  
 
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja4.73
-0.5
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.72
0.0
  
 
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.70
0.0
  
 
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta4.70
+1.1
  
 SB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta4.65
+0.3
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.60
0.0
  
 
Signe LarsenSigne Larsen ('02)FIF Hillerød4.21
0.0
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta4.00
+0.2
  
 
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF3.97
0.0
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta3.52
0.0
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.45
+0.3
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF11.33
+1.2
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.19
-1.2
  
 PB
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 11.05
0.0
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC11.02
+0.4
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.94
+1.4
  
 PB
Josephine SkipperJosephine Skipper ('98)Randers Freja10.76
+0.5
  
 PB
Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF10.66
+0.3
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta10.55
+1.4
  
 PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA10.36
0.0
  
 
Simone B. LautrupSimone B. Lautrup ('98)IK Hellas10.20
+0.5
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190010.07
-1.4
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM9.97
-0.7
  
 PB
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF9.93
-0.1
  
 PB
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 9.66
+1.3
  
 PB
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja9.48
+1.4
  
 SB
Katrine Vad MortensenKatrine Vad Mortensen ('01)SAK779.40
+0.8
  
 PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.29
-0.3
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF9.03
-0.9
  
 SB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19009.00
0.0
  
 
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC8.87
+0.1
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta47.65
  
 
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta47.65
  
 
Tenna RiberTenna Riber ('95)Køge Atletik41.31
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM39.73
  
 
Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta39.10
  
 SB
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190037.21
  
 PB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM34.31
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta34.30
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta33.89
  
 
Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik31.88
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM28.64
  
 
Janni KristensenJanni Kristensen ('99)SIK 8026.66
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF25.92
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190024.83
  
 
Rikke NeubertRikke Neubert BAC24.26
  
 
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja20.59
  
 
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta17.12
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta60.28
  
 
Nina SkovNina Skov ('97)Skive AM50.81
  
 PB
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190049.39
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta47.33
  
 PB
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 44.50
  
 SB
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA28.25
  
 
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA26.02
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta40.81
  
 PB
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM35.39
  
 
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM33.41
  
 
Ane Liv BerthelsenAne Liv Berthelsen ('95)Randers Freja30.25
  
 SB
Emilie VejlgaardEmilie Vejlgaard ('98)SAK7729.01
  
 SB
K 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK17:31.66
  
 PB
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK20:42.44
  
 PB
Ida K JensenIda K Jensen ('02)BAK22:46.42
  
 

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7