Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: DTU 24.9.2016

M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.84
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.22
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.22
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.55
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.59
  
 
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK7711.82
  
 PB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.86
  
 
Frederik Randrup BundesenFrederik Randrup Bundesen ('97)Odense Atletik 12.01
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.14
  
 
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 12.28
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik12.29
  
 
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM12.35
  
 
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik12.41
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190012.61
  
 
Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)SAK7712.65
  
 
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM12.77
  
 
Adam BildeAdam Bilde ('01)Holte Atletik12.84
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta36.57
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190038.11
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7738.95
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)Sparta40.08
  
 
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM40.31
  
 PB
Adam BildeAdam Bilde ('01)Holte Atletik41.43
  
 PB
Jeppe S EspersenJeppe S Espersen ('01)Skive AM42.82
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)SAK7744.24
  
 PB
Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik47.84
  
 PB
Filip Francke RavnFilip Francke Ravn ('04)Greve Atletik51.86
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik51.87
  
 
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 190054.33
  
 
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 55.68
  
 PB
Jonas JensenJonas Jensen ('98)Odense Atletik 56.89
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM2:04.26
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:04.90
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC2:05.46
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19002:09.72
  
 PB
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK772:10.28
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik2:16.42
  
 
Christian PilehaveChristian Pilehave ('01)Holte Atletik2:20.57
  
 
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK772:24.87
  
 PB
Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik2:32.93
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM2:36.43
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier Sparta4:07.07
  
 
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 4:08.47
  
 
Morten BachMorten Bach Sparta4:19.34
  
 
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19004:22.22
  
 
Lukas JensenLukas Jensen ('97)BAK4:27.80
  
 SB
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik5:00.54
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK779:04.65
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:24.78
  
 
Valdemar SolokValdemar Solok ('01)Holte Atletik9:33.59
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta9:34.31
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC9:50.98
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta9:56.74
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190011:51.48
  
 PB
Jeppe LarsenJeppe Larsen ('03)Skive AM12:31.53
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta14:55.06
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta16:18.87
  
 
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 190016:27.23
  
 
Peter Christian WildtPeter Christian Wildt ('98)Odense Atletik 16:31.35
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK16:44.78
  
 
Mads Emil MikkelsenMads Emil Mikkelsen ('97)Greve Atletik21:58.36
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik14.91
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK7715.06
  
 PB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik15.19
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik15.94
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM16.27
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.40
  
 PB
Jeppe S EspersenJeppe S Espersen ('01)Skive AM18.19
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7719.65
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19001.90
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19001.82
  
 PB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik1.76
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK1.75
  
 
Mads LundMads Lund Sparta1.75
  
 
Jacob RosenlundJacob Rosenlund ('01)Sparta1.73
  
 PB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 1.70
  
 
Laurits Holm OlesenLaurits Holm Olesen ('01)Skive AM1.70
  
 
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)Vejle IF1.67
  
 
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik1.65
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)SAK771.50
  
 =PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1.45
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.30
  
 
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.20
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta3.70
  
 
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta3.70
  
 
Frederik Engborg ThedeFrederik Engborg Thede Sparta3.70
  
 PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.50
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19003.00
  
 
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik3.00
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik3.00
  
 
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 2.90
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19002.50
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK772.50
  
 PB
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM2.50
  
 
Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik2.40
  
 =PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK771.80
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.09
0.0
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.71
0.0
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.67
0.0
  
 =PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.63
0.0
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.51
+1.6
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta6.32
0.0
  
 PB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 5.76
0.0
  
 
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK775.67
0.0
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik5.66
0.0
  
 
Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)SAK775.63
-0.2
  
 PB
Laurits Holm OlesenLaurits Holm Olesen ('01)Skive AM5.58
0.0
  
 
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik5.46
0.0
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19005.41
0.0
  
 
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik4.77
-0.8
  
 
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik4.64
0.0
  
 PB
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM4.29
-1.3
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik13.05
-0.4
  
 SB
Kasper BangKasper Bang ('97)Aarhus 190011.93
-0.3
  
 SB
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta11.79
0.0
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta13.79
  
 =PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik13.01
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta46.56
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC40.12
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik38.75
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190033.91
  
 
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)Holte Atletik30.98
  
 
Frederik Gade ChristoffersenFrederik Gade Christoffersen ('01)Skive AM25.26
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7720.00
  
 PB
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik19.19
  
 PB
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM17.51
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR51.96
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta37.72
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK37.58
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 36.69
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST34.69
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik34.20
  
 PB
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik32.73
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK29.96
  
 SB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta40.75
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190038.59
  
 PB
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)Holte Atletik33.82
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik31.86
  
 PB
Frederik Gade ChristoffersenFrederik Gade Christoffersen ('01)Skive AM28.30
  
 PB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7722.10
  
 PB
Robert ChristiansenRobert Christiansen ('03)Sparta17.15
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK51.86
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST49.66
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK49.37
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik46.07
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 45.57
  
 
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 43.47
  
 
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta25.80
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta52.78
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190041.24
  
 PB
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta39.16
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM37.00
  
 PB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7736.66
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta33.71
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM32.60
  
 
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik31.60
  
 
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik30.07
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta55.04
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik50.17
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta49.25
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK45.59
  
 
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 41.15
  
 PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190035.01
  
 PB
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 29.63
  
 
K 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.17
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta54.57
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:35.79
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta10:13.83
  
 =PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta14.77
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.73
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.32
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.56
  
 
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM9.80
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.40
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19009.39
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM8.87
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta8.79
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM8.46
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK8.33
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik7.78
  
 PB
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM7.68
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta38.07
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190032.19
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta29.38
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta28.63
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM27.50
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM25.87
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM22.01
  
 
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta21.10
  
 PB
Johanna BrandtJohanna Brandt ('04)Viborg AM18.90
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik12.44
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta31.30
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta32.32
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK25.44
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM24.62
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190024.38
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM24.36
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta20.90
  
 
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM20.38
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM19.85
  
 PB
Nicoline LandgreenNicoline Landgreen ('01)Greve Atletik19.70
  
 
Helena JeppesenHelena Jeppesen ('04)Greve Atletik17.20
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190042.30
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020