Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mondeville FRA: Meeting Elite en salle de Mondeville 4.2.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kim Collins
Kim Collins ('76)
SKN6.52
  
 SB
2
Ronnie Baker
Ronnie Baker ('93)
USA6.54
  
 =SB
3
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
GHA6.59
  
 
4
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR6.61
  
 
5
Everton Clarke
Everton Clarke ('92)
JAM6.63
  
 
6
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre ('90)
FRA6.66
  
 
Finale B
1
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED6.69
  
 SB
2
Dwain Chambers
Dwain Chambers ('78)
GBR6.69
  
 
3
Mickael-Méba Zeze
Mickael-Méba Zeze ('94)
FRA6.73
  
 =PB
4
BeeJay Lee
BeeJay Lee ('93)
USA6.82
  
 SB
5
D'Angelo Cherry
D'Angelo Cherry ('90)
USA6.84
  
 
6
Jeffery Josephs
Jeffery Josephs ('91)
JAM6.95
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Ronnie Baker
Ronnie Baker ('93)
USA6.54
Q
  
 SB
2
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR6.59
q
  
 PB
3
Dwain Chambers
Dwain Chambers ('78)
GBR6.70
q
  
 
4
BeeJay Lee
BeeJay Lee ('93)
USA6.83
q
  
 SB
5
Damien Jego
Damien Jego ('90)
FRA7.19
  
 PB
Indledende 2
1
Kim Collins
Kim Collins ('76)
SKN6.54
Q
  
 SB
2
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
GHA6.60
q
  
 
3
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED6.72
q
  
 
4
Mickael-Méba Zeze
Mickael-Méba Zeze ('94)
FRA6.73
q
  
 =PB
5
Alan Alais
Alan Alais ('90)
FRA6.99
  
 
6
Manolo Debarre
Manolo Debarre ('99)
FRA7.12
  
 PB
Indledende 3
1
Everton Clarke
Everton Clarke ('92)
JAM6.62
Q
  
 
2
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre ('90)
FRA6.62
q
  
 
3
D'Angelo Cherry
D'Angelo Cherry ('90)
USA6.83
q
  
 
4
Jeffery Josephs
Jeffery Josephs ('91)
JAM6.86
q
  
 SB
5
Bastien Anyla
Bastien Anyla ('86)
FRA6.89
  
 
6
Hugo Jourdan
Hugo Jourdan ('98)
FRA7.02
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Abderrahmane Anou
Abderrahmane Anou ('91)
ALG3:42.27
  
 
2
Mostafa Smaili
Mostafa Smaili ('97)
MAR3:42.37
  
 PB
3
Rabie Doukkana
Rabie Doukkana ('87)
MAR3:44.13
  
 PB
4
Alexandre Saddedine
Alexandre Saddedine ('94)
FRA3:45.51
  
 
5
Nicholas Kipkoech
Nicholas Kipkoech ('92)
KEN3:48.56
  
 PB
7
Joao Capistrano M. Bussotti Neves Junior
Joao Capistrano M. Bussotti Neves Junior ('93)
ITA3:51.90
  
 SB
8
Ali Ben el Hadj
Ali Ben el Hadj ('90)
TUN3:53.74
  
 
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA DNF
  pace
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Brahim Kaazouzi
Brahim Kaazouzi ('90)
MAR7:53.53
  
 PB
2
Mekonnen Gebremedhin
Mekonnen Gebremedhin ('88)
ETH7:53.78
  
 SB
3
Chala Beyo
Chala Beyo ('96)
ETH7:55.01
  
 PB
4
Marouan Razine
Marouan Razine ('91)
ITA7:56.26
  
 PB
5
Hayle Ibrahimov
Hayle Ibrahimov ('90)
AZE7:57.26
  
 SB
6
Aman Kedi
Aman Kedi ('94)
ETH7:57.97
  
 SB
7
Yassin Bouih
Yassin Bouih ('96)
ITA7:58.47
  
 SB
8
Thierry Ndikumwenayo
Thierry Ndikumwenayo ('97)
BDI7:58.97
  
 PB
9
Andrew Heyes
Andrew Heyes ('90)
GBR8:00.20
  
 
10
Benjamin Pires
Benjamin Pires ('90)
FRA8:05.76
  
 SB
11
Tafese Soboka
Tafese Soboka ('93)
ETH8:06.32
  
 PB
12
Leo Fontana
Leo Fontana ('95)
FRA8:22.95
  
 PB
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA DNF
  pace
 
Emanuel Rolim
Emanuel Rolim ('93)
POR DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
David King
David King ('94)
GBR7.65
  
 PB
2
Dondre Echols
Dondre Echols ('93)
USA7.75
  
 
3
Damian Czykier
Damian Czykier ('92)
POL7.82
  
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.84
  
 
5
Ramón Sosa
Ramón Sosa ('86)
DOM7.86
  
 
Finale B
2
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR7.84
  
 
3
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL7.98
  
 SB
4
Axel Jeannot
Axel Jeannot ('92)
FRA8.01
  
 
Finale C
1
William Sharman
William Sharman ('84)
GBR7.85
  
 SB
2
Ivan Mach di Palmstein
Ivan Mach di Palmstein ('92)
ITA7.85
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Dondre Echols
Dondre Echols ('93)
USA7.75
Q
  
 
2
William Sharman
William Sharman ('84)
GBR7.89
q
  
 SB
4
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL7.99
q
  
 SB
Indledende 2
1
David King
David King ('94)
GBR7.73
Q
  
 SB
2
Damian Czykier
Damian Czykier ('92)
POL7.83
q
  
 
3
Jules de Bont
Jules de Bont ('94)
NED7.87
q
  
 SB
4
Axel Jeannot
Axel Jeannot ('92)
FRA8.07
q
  
 
5
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
NGR8.09
  
 
Indledende 3
1
Ramón Sosa
Ramón Sosa ('86)
DOM7.81
Q
  
 SB
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.83
q
  
 SB
3
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR7.87
q
  
 
4
Ivan Mach di Palmstein
Ivan Mach di Palmstein ('92)
ITA7.92
q
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vladyslav Mazur
Vladyslav Mazur ('96)
UKR7.59
  
 
 
6.43  X7.507.50  X7.59  
2
Adrian Strzałkowski
Adrian Strzałkowski ('90)
POL7.58
  
 SB
 
7.32 SB7.58 SB7.537.427.407.54  
3
Jakub Andrzejczak
Jakub Andrzejczak ('98)
POL7.57
  
 PB
 
7.49 PB7.57 PB7.37  –  –  –  
4
Taras Neledva
Taras Neledva ('92)
UKR7.48
  
 SB
 
7.48 SB  X  X  X  X7.46  
5
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.38
  
 
 
7.387.31  X  X7.287.30  
6
Kanstantsin Barycheuski
Kanstantsin Barycheuski ('90)
BLR7.34
  
 SB
 
  X  X7.29 SB7.34 SB7.307.30  
7
Benjamin Compaoré
Benjamin Compaoré ('87)
FRA7.26
  
 
 
6.51  X  X7.04  –7.26  
8
Alan Alais
Alan Alais ('90)
FRA7.05
  
 PB
 
6.93 SB6.98 SB6.837.05 PB  X6.78  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Flings Owusu-Agyapong
Flings Owusu-Agyapong ('88)
GHA7.31
  
 SB
2
Tawanna Meadows
Tawanna Meadows ('86)
USA7.35
  
 
3
Anna Bongiorni
Anna Bongiorni ('93)
ITA7.36
  
 
4
Corinne Humphreys
Corinne Humphreys ('91)
GBR7.42
  
 
5
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED7.47
  
 
Olesya Povh
Olesya Povh ('87)
UKR7.20 DQ IAAF Rule 32.2.a
  
 
Finale B
1
Tahesia Harrigan
Tahesia Harrigan ('82)
IVB7.42
  
 SB
2
Greta Zeze
Greta Zeze ('99)
FRA7.77
  
 
3
Romane Cruchon
Romane Cruchon 
FRA7.99
  
 
4
Noemi Relimien
Noemi Relimien ('97)
FRA8.03
  
 PB
5
Margaux Leconte
Margaux Leconte ('99)
FRA8.06
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Anna Bongiorni
Anna Bongiorni ('93)
ITA7.33
Q
  
 
2
Tawanna Meadows
Tawanna Meadows ('86)
USA7.36
q
  
 
3
Tahesia Harrigan
Tahesia Harrigan ('82)
IVB7.49
q
  
 SB
4
Romane Cruchon
Romane Cruchon 
FRA7.98
q
  
 PB
5
Noemi Relimien
Noemi Relimien ('97)
FRA8.06
q
  
 PB
Indledende 2
1
Flings Owusu-Agyapong
Flings Owusu-Agyapong ('88)
GHA7.35
q
  
 =SB
2
Corinne Humphreys
Corinne Humphreys ('91)
GBR7.39
q
  
 SB
3
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED7.43
q
  
 SB
4
Greta Zeze
Greta Zeze ('99)
FRA7.82
q
  
 
5
Margaux Leconte
Margaux Leconte ('99)
FRA8.10
q
  
 PB
Olesya Povh
Olesya Povh ('87)
UKR7.26 DQ IAAF Rule 32.2.a
Q
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Małgorzata Hołub
Małgorzata Hołub ('92)
POL53.31
  
 SB
2
Dzhoys Koba
Dzhoys Koba ('98)
UKR55.23
  
 
3
Raphaela Boaheng Lukudo
Raphaela Boaheng Lukudo ('94)
ITA54.40
  
 
4
Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao ('89)
CMR57.70
  
 SB
Olha Zemlyak
Olha Zemlyak ('90)
UKR52.87 DQ IAAF Rule 32.2.a
  
 
Olha Zemlyak
Olha Zemlyak ('90)
UKR52.87 DQ IAAF Rule 32.2.a
  
 
Finale B
1
Eilidh Doyle
Eilidh Doyle ('87)
GBR53.36
  
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fantu Worku
Fantu Worku ('99)
ETH8:53.48
  
 PB
2
Gudaf Tsegay
Gudaf Tsegay ('97)
ETH8:54.26
  
 PB
3
Feyisa Adanech
Feyisa Adanech ('98)
ETH8:56.88
  
 PB
4
Birtukan Fente
Birtukan Fente ('89)
ETH9:08.48
  
 PB
6
Diana Mezuliáníková
Diana Mezuliáníková ('92)
CZE9:12.63
  
 PB
7
Woynshet Ansa
Woynshet Ansa ('96)
ETH9:16.47
  
 PB
8
Chaltu Dida
Chaltu Dida ('92)
ETH9:17.49
  
 PB
9
Siham Hilali
Siham Hilali ('86)
MAR9:17.74
  
 SB
10
Laura Mendez
Laura Mendez ('88)
ESP9:19.56
  
 SB
11
Elisa Bortoli
Elisa Bortoli ('94)
ITA9:21.43
  
 PB
12
Ophélie Claude-Boxberger
Ophélie Claude-Boxberger ('88)
FRA9:33.17
  
 PB
13
Aïssé Sow
Aïssé Sow ('91)
FRA9:35.53
  
 SB
14
Petra Vašinová
Petra Vašinová ('90)
CZE9:38.72
  
 SB
15
Lucie Lerebourg
Lucie Lerebourg ('94)
FRA9:47.04
  
 PB
Tamara Tverdostup
Tamara Tverdostup ('79)
UKR DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hanna Plotitsyna
Hanna Plotitsyna ('87)
UKR8.08
  
 SB
2
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED8.14
  
 =SB
3
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA8.17
  
 
4
Alice Decaux
Alice Decaux ('85)
FRA8.26
  
 
5
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED8.35
  
 
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE DNS
  
 
Finale B
1
Kaila Barber
Kaila Barber ('93)
USA8.14
  
 SB
2
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA8.22
  
 PB
3
Rosvitha Okou
Rosvitha Okou ('86)
CIV8.25
  
 
4
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL8.29
  
 
5
Stephanie Bendrat
Stephanie Bendrat ('91)
AUT8.39
  
 
6
Cassandra Leborgne
Cassandra Leborgne ('94)
FRA8.40
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA8.10
Q
  
 SB
2
Hanna Plotitsyna
Hanna Plotitsyna ('87)
UKR8.12
q
  
 SB
3
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE8.23
q
  
 
4
Rosvitha Okou
Rosvitha Okou ('86)
CIV8.29
q
  
 
5
Cassandra Leborgne
Cassandra Leborgne ('94)
FRA8.36
q
  
 
Indledende 2
1
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED8.18
Q
  
 PB
2
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL8.29
q
  
 
3
Fabiana dos Santos
Fabiana dos Santos ('86)
BRA8.43
  
 SB
4
Katsiaryna Paplauskaya
Katsiaryna Paplauskaya ('87)
BLR8.46
  
 SB
5
Mollie Courtney
Mollie Courtney ('97)
GBR8.51
  
 
6
Céliane Renault
Céliane Renault ('99)
FRA9.12
  
 PB
Indledende 3
1
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED8.14
Q
  
 SB
2
Alice Decaux
Alice Decaux ('85)
FRA8.20
q
  
 SB
3
Kaila Barber
Kaila Barber ('93)
USA8.24
q
  
 
4
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA8.25
q
  
 SB
5
Stephanie Bendrat
Stephanie Bendrat ('91)
AUT8.28
q
  
 
6
Sarah Koutouan
Sarah Koutouan ('98)
FRA8.38
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Iryna Vaskouskaya
Iryna Vaskouskaya ('91)
BLR13.61
  
 
 
13.3813.41  X13.5713.61  X  
2
Andriana Bânova
Andriana Bânova ('87)
BUL13.38
  
 
 
13.17  X13.3613.3813.0613.08  
3
Sokhna Galle
Sokhna Galle ('94)
FRA13.34
  
 SB
 
  X  X12.87 SB13.34 SB  X12.66  
4
Claudine de Jesús
Claudine de Jesús ('94)
BRA12.60
  
 PB
 
12.43 PB12.60 PB  X12.3812.4312.36  

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80