M 60 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 6.59 | PB | ||||||||||
1 | Heber Gallegos Heber Gallegos ('92) | 92 | MEX | 6.78 | PB | ||||||||||
2 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 6.66 | PB | ||||||||||
2 | Tatum Benard-Taylor Tatum Benard-Taylor ('94) | 94 | USA | 6.83 | SB | ||||||||||
3 | Carl Horsley Carl Horsley ('92) | 92 | USA | 6.67 | PB | ||||||||||
3 | Isaac Hing Isaac Hing | USA | 6.92 | =PB | |||||||||||
4 | Daveon Collins Daveon Collins ('92) | 92 | USA | 6.69 | SB | ||||||||||
4 | James Bias James Bias ('94) | 94 | USA | 6.97 | |||||||||||
5 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 6.72 | |||||||||||
5 | Avery Mickens Avery Mickens ('95) | 95 | USA | 6.99 | PB | ||||||||||
6 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 6.75 | PB | ||||||||||
7 | Tre James Tre James ('96) | 96 | USA | 6.78 | |||||||||||
8 | Drelan Bramwell Drelan Bramwell ('94) | 94 | CAN | 6.80 | |||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Carl Horsley Carl Horsley ('92) | 92 | USA | 6.82 | |||||||||||
2 | Ben Shields Ben Shields ('94) | 94 | GBR | 6.86 | SB | ||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Girk Ryan Girk | USA | 6.83 | PB | |||||||||||
2 | Alex Mead Alex Mead ('94) | 94 | USA | 6.89 | PB | ||||||||||
3 | Lorne Jenkins Lorne Jenkins | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
4 | Damion Marshall Damion Marshall ('97) | 97 | USA | 6.98 | PB | ||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Zach Smith Zach Smith ('96) | 96 | USA | 6.88 | PB | ||||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 6.91 | SB | ||||||||||
3 | Bryson Echols Bryson Echols | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
4 | Darnell Roberson Darnell Roberson | USA | 6.97 | PB | |||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Paul Lucas Paul Lucas ('97) | 97 | USA | 6.88 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Daveon Collins Daveon Collins ('92) | 92 | USA | 6.72 | |||||||||||
2 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 6.73 | |||||||||||
3 | Heber Gallegos Heber Gallegos ('92) | 92 | MEX | 6.84 | |||||||||||
4 | Zach Smith Zach Smith ('96) | 96 | USA | 6.98 | |||||||||||
5 | Marcus Flannigan Marcus Flannigan ('95) | 95 | USA | 6.98 | SB | ||||||||||
6 | Alex Mead Alex Mead ('94) | 94 | USA | 7.00 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 6.71 | SB | ||||||||||
2 | Tre James Tre James ('96) | 96 | USA | 6.80 | |||||||||||
3 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 6.81 | |||||||||||
4 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 6.82 | =PB | ||||||||||
5 | Isaiah Kennedy Isaiah Kennedy ('95) | 95 | USA | 6.86 | SB | ||||||||||
6 | Todd Handley Todd Handley ('93) | 93 | USA | 6.88 | |||||||||||
7 | Ben Shields Ben Shields ('94) | 94 | GBR | 6.90 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 6.63 | |||||||||||
2 | Carl Horsley Carl Horsley ('92) | 92 | USA | 6.71 | PB | ||||||||||
3 | Drelan Bramwell Drelan Bramwell ('94) | 94 | CAN | 6.79 | =PB | ||||||||||
4 | Elijah Ross Elijah Ross | USA | 6.83 | SB | |||||||||||
5 | Garen Earley Garen Earley | USA | 6.96 | ||||||||||||
6 | Ryan Girk Ryan Girk | USA | 6.99 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rai Benjamin Rai Benjamin ('97) | 97 | ANT | 20.76 | NR | PB | |||||||||
2 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 21.24 | SB | ||||||||||
3 | Drelan Bramwell Drelan Bramwell ('94) | 94 | CAN | 21.41 | |||||||||||
4 | Cole Lambourne Cole Lambourne ('93) | 93 | USA | 21.47 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Daveon Collins Daveon Collins ('92) | 92 | USA | 20.98 | =PB | ||||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 21.62 | PB | ||||||||||
3 | Marcus Flannigan Marcus Flannigan ('95) | 95 | USA | 21.66 | PB | ||||||||||
4 | Ethan Gardner Ethan Gardner ('97) | 97 | USA | 21.88 | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | James Fisher James Fisher ('95) | 95 | USA | 21.46 | PB | ||||||||||
2 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 21.52 | SB | ||||||||||
3 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.72 | PB | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tre James Tre James ('96) | 96 | USA | 21.61 | PB | ||||||||||
2 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 21.77 | |||||||||||
3 | Isaiah Kennedy Isaiah Kennedy ('95) | 95 | USA | 21.82 | PB | ||||||||||
4 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 21.94 | ||||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | John Jakeman John Jakeman ('84) | 84 | AUS | 21.67 | PB | ||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Hing Isaac Hing | USA | 21.68 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Girk Ryan Girk | USA | 21.82 | PB | |||||||||||
3 | Isaiah Johnson Isaiah Johnson | USA | 21.94 | PB | |||||||||||
4 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 21.95 | =PB | ||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Heber Gallegos Heber Gallegos ('92) | 92 | MEX | 21.74 | |||||||||||
2 | Brandon Hasson Brandon Hasson | USA | 21.74 | SB | |||||||||||
3 | Garen Earley Garen Earley | USA | 21.99 | ||||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.79 | PB | |||||||||||
2 | Alex Mead Alex Mead ('94) | 94 | USA | 21.82 | PB | ||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dionee Marrero Dionee Marrero ('94) | 94 | USA | 21.97 | PB | ||||||||||
2 | Brandan Harley Brandan Harley | USA | 22.00 | PB | |||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Colin Dolese Colin Dolese | USA | 21.99 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Marcus Chambers Marcus Chambers ('94) | 94 | USA | 46.45 | PB | ||||||||||
2 | Miles Parish Miles Parish ('95) | 95 | USA | 46.50 | PB | ||||||||||
3 | Joe Herrera Joe Herrera ('96) | 96 | USA | 46.98 | PB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Lambourne Cole Lambourne ('93) | 93 | USA | 47.10 | SB | ||||||||||
2 | Jackson Shumway Jackson Shumway ('94) | 94 | USA | 47.44 | PB | ||||||||||
3 | Bryce Houston Bryce Houston ('95) | 95 | USA | 47.74 | PB | ||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Demby Michael Demby | USA | 48.03 | PB | |||||||||||
2 | Cheyne Dorsey Cheyne Dorsey | USA | 48.59 | ||||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jeremy Wright Jeremy Wright | USA | 48.29 | PB | |||||||||||
2 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 48.84 | PB | |||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Egbo Daniel Egbo | USA | 48.33 | PB | |||||||||||
2 | Justin Parker Justin Parker | USA | 48.45 | PB | |||||||||||
3 | Jordan Medina Jordan Medina | USA | 48.50 | SB | |||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Brandan Harley Brandan Harley | USA | 48.35 | PB | |||||||||||
2 | Steven Cooper Steven Cooper ('95) | 95 | USA | 48.42 | |||||||||||
3 | Mitchell Gable Mitchell Gable | USA | 48.87 | PB | |||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 48.63 | PB | ||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 48.86 | SB | ||||||||||
2 | Dallin Tycksen Dallin Tycksen | USA | 49.00 | PB | |||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Elliot Willis-Orlando Elliot Willis-Orlando | USA | 48.88 | PB | |||||||||||
2 | Colin Dolese Colin Dolese | USA | 48.97 | PB | |||||||||||
M 600 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Curtis Beach Curtis Beach ('90) | 90 | USA | 1:16.61 | PB | ||||||||||
2 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:17.61 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:51.09 | PB | ||||||||||
2 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:51.35 | DUR-21 | PB | |||||||||
3 | Ricky Faure Ricky Faure ('96) | 96 | USA | 1:51.52 | SB | ||||||||||
4 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:52.36 | SB | ||||||||||
5 | Heinrich Herbst Heinrich Herbst ('97) | 97 | RSA | 1:53.33 | |||||||||||
6 | Nick Hartle Nick Hartle ('94) | 94 | USA | 1:54.06 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:51.12 | PB | |||||||||||
2 | Adam Monroe Adam Monroe | USA | 1:52.32 | PB | |||||||||||
3 | Riley Kelly Riley Kelly ('98) | 98 | AUS | 1:52.52 | PB | ||||||||||
4 | Brandon Gonzalez Brandon Gonzalez | USA | 1:53.37 | PB | |||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Eli Oftedal Eli Oftedal | USA | 1:53.37 | PB | |||||||||||
2 | Tony Clement Tony Clement ('86) | 86 | USA | 1:53.99 | SB | ||||||||||
3 | David Banwell-Clode David Banwell-Clode ('92) | 92 | GBR | 1:54.29 | SB | ||||||||||
4 | Gustavs Kehris Gustavs Kehris ('95) | 95 | USA | 1:54.47 | PB | ||||||||||
5 | Evan Keely Evan Keely | USA | 1:54.76 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 4:03.34 | PB | ||||||||||
2 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 4:03.54 | PB | ||||||||||
3 | Anthony Rotich Anthony Rotich ('90) | 90 | USA | 4:03.67 | SB | ||||||||||
4 | Edwin Herring Edwin Herring ('91) | 91 | USA | 4:09.73 | PB | ||||||||||
5 | Elmar Engholm Elmar Engholm ('92) | 92 | SWE | 4:13.52 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 4:11.12 | PB | ||||||||||
2 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 4:13.14 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Graham Thomas Graham Thomas | USA | 8:21.77 | PB | |||||||||||
2 | Alexander Palm Alexander Palm ('93) | 93 | SWE | 8:27.72 | SB | ||||||||||
3 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 8:31.37 | SB | ||||||||||
4 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 8:33.60 | SB | ||||||||||
5 | Samuel Proctor Samuel Proctor | USA | 8:37.54 | PB | |||||||||||
6 | Harvey Nelson Harvey Nelson ('95) | 95 | USA | 8:38.72 | PB | ||||||||||
7 | John Raneri John Raneri ('91) | 91 | USA | 8:39.35 | SB | ||||||||||
8 | Jesus Mendoza Jesus Mendoza | USA | 8:39.56 | PB | |||||||||||
9 | Colby Wilson Colby Wilson | USA | 8:41.90 | ||||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Weinmeister Justin Weinmeister | USA | 8:40.16 | SB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.72 | PB | ||||||||||
1 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
2 | Jamil Peeples Jamil Peeples ('95) | 95 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
2 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 8.30 | PB | ||||||||||
3 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 7.95 | PB | ||||||||||
3 | Ian Markham Ian Markham ('95) | 95 | USA | 8.31 | SB | ||||||||||
4 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 7.96 | |||||||||||
4 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 8.44 | SB | ||||||||||
5 | Jordan Charles Jordan Charles ('95) | 95 | USA | 7.97 | SB | ||||||||||
6 | Abu Kamara Abu Kamara ('96) | 96 | SLE | 8.04 | |||||||||||
7 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 8.05 | |||||||||||
8 | CJ Allen CJ Allen ('95) | 95 | USA | 8.05 | |||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Clarence Simpkins Clarence Simpkins | USA | 8.28 | ||||||||||||
2 | Tevin Mayfield Tevin Mayfield ('96) | 96 | USA | 8.30 | PB | ||||||||||
3 | Nick Abboud Nick Abboud | USA | 8.34 | =PB | |||||||||||
4 | Pierre-Louis Ricou Pierre-Louis Ricou ('95) | 95 | FRA | 8.41 | |||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 8.31 | |||||||||||
2 | Daniel Brady Daniel Brady ('96) | 96 | CAN | 8.36 | PB | ||||||||||
3 | Garrett Lane Garrett Lane | USA | 8.38 | ||||||||||||
4 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 8.40 | |||||||||||
5 | William Winfield William Winfield | USA | 8.43 | ||||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.88 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Charles Jordan Charles ('95) | 95 | USA | 7.99 | SB | ||||||||||
3 | CJ Allen CJ Allen ('95) | 95 | USA | 8.01 | PB | ||||||||||
4 | Kylon Drones Kylon Drones ('95) | 95 | USA | 8.20 | |||||||||||
5 | Devon Montgomery Devon Montgomery ('96) | 96 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
6 | Clarence Simpkins Clarence Simpkins | USA | 8.27 | ||||||||||||
7 | Daniel Brady Daniel Brady ('96) | 96 | CAN | 8.39 | PB | ||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 7.98 | |||||||||||
2 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 8.13 | |||||||||||
3 | Jalen Hunter Jalen Hunter | USA | 8.14 | ||||||||||||
4 | Josh Cogdill Josh Cogdill ('94) | 94 | USA | 8.17 | |||||||||||
5 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 8.29 | |||||||||||
6 | Ian Markham Ian Markham ('95) | 95 | USA | 8.45 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jamil Peeples Jamil Peeples ('95) | 95 | USA | 8.02 | |||||||||||
2 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 8.10 | |||||||||||
3 | Abu Kamara Abu Kamara ('96) | 96 | SLE | 8.12 | |||||||||||
4 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 8.20 | |||||||||||
5 | Tevin Mayfield Tevin Mayfield ('96) | 96 | USA | 8.34 | PB | ||||||||||
6 | Nick Abboud Nick Abboud | USA | 8.34 | PB | |||||||||||
7 | Jace Horak Jace Horak | USA | 8.34 | ||||||||||||
8 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 8.40 | |||||||||||
M Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Burke Michael Burke ('97) | 97 | USA | 2.20 | |||||||||||
2 | Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | 2.15 | PB | ||||||||||
3 | Justice Summerset Justice Summerset ('98) | 98 | USA | 2.15 | |||||||||||
4 | Curtis Richardson Curtis Richardson | USA | 2.15 | ||||||||||||
5 | Davian Rhodes Davian Rhodes | USA | 2.15 | PB | |||||||||||
6 | Joey Bryant Joey Bryant | USA | 2.15 | PB | |||||||||||
7 | Sage Stone Sage Stone | USA | 2.10 | SB | |||||||||||
8 | Bryant O'Georgia Bryant O'Georgia ('96) | 96 | USA | 2.10 | =PB | ||||||||||
9 | Ben Milligan Ben Milligan ('97) | 97 | USA | 2.10 | |||||||||||
10 | Tiaan Steenkamp Tiaan Steenkamp ('96) | 96 | RSA | 2.10 | |||||||||||
11 | Elijah Hughes Elijah Hughes | USA | 2.05 | ||||||||||||
12 | Vincent Calhoun Vincent Calhoun ('96) | 96 | USA | 2.05 | |||||||||||
13 | Paolo Lazarić Paolo Lazarić ('95) | 95 | CRO | 2.05 | |||||||||||
14 | Chase Riley Chase Riley | USA | 2.05 | ||||||||||||
15 | Cody Stine Cody Stine ('97) | 97 | USA | 2.05 | |||||||||||
16 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 2.00 | |||||||||||
17 | Trenton Wallace Trenton Wallace | USA | 2.00 | ||||||||||||
18 | Mason Ford Mason Ford | USA | 2.00 | ||||||||||||
19 | Obang Odol Obang Odol ('97) | 97 | USA | 2.00 | |||||||||||
M Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Logan Cunningham Logan Cunningham ('91) | 91 | USA | 5.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cole Walsh Cole Walsh ('95) | 95 | USA | 5.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Bishop Alex Bishop ('91) | 91 | USA | 5.30 | |||||||||||
4 | Derick Hinch Derick Hinch ('91) | 91 | USA | 5.30 | SB | ||||||||||
5 | Garrett Starkey Garrett Starkey ('93) | 93 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||
6 | Scott Marshall Scott Marshall ('95) | 95 | USA | 5.20 | |||||||||||
7 | Sam Bell Sam Bell ('91) | 91 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||
8 | Matthew Eckles Matthew Eckles | USA | 5.10 | SB | |||||||||||
9 | Nicholas Meihaus Nicholas Meihaus | USA | 5.00 | PB | |||||||||||
10 | Jacob Flores Jacob Flores | USA | 5.00 | PB | |||||||||||
11 | Michael Carr Michael Carr ('96) | 96 | USA | 4.90 | |||||||||||
12 | Jason Atencio Jason Atencio | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
13 | Kyle Brown Kyle Brown | USA | 4.75 | ||||||||||||
14 | Pierre-Louis Ricou Pierre-Louis Ricou ('95) | 95 | FRA | 4.75 | SB | ||||||||||
15 | Cody Smith Cody Smith | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
16 | Hayden Williams Hayden Williams | USA | 4.60 | ||||||||||||
17 | Treston Slater Treston Slater | USA | 4.60 | SB | |||||||||||
18 | John Harari John Harari | USA | 4.60 | ||||||||||||
19 | Nathan Burnett Nathan Burnett | USA | 4.60 | ||||||||||||
20 | Jimmie Vaughn Jimmie Vaughn ('96) | 96 | USA | 4.60 | =PB | ||||||||||
Cale Simmons Cale Simmons ('91) | 91 | USA | NH | ||||||||||||
John Prader John Prader ('91) | 91 | USA | NH | ||||||||||||
Xander Cooper Xander Cooper | USA | NH | |||||||||||||
Paul Thenard Paul Thenard | USA | NH | |||||||||||||
M Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Terrell McClain Terrell McClain ('95) | 95 | USA | 7.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 7.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Melvin Echard Melvin Echard ('89) | 89 | GRN | 7.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Austin Hazel Austin Hazel ('94) | 94 | USA | 7.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 7.59 | PB | ||||||||||
7 | Avery Mickens Avery Mickens ('95) | 95 | USA | 7.50 | |||||||||||
8 | Omar Craddock Omar Craddock ('91) | 91 | USA | 7.38 | SB | ||||||||||
9 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 7.29 | |||||||||||
10 | Lorne Jenkins Lorne Jenkins | USA | 7.29 | SB | |||||||||||
11 | Jamil Peeples Jamil Peeples ('95) | 95 | USA | 7.24 | |||||||||||
12 | Elbert Maxwell Elbert Maxwell ('92) | 92 | USA | 7.22 | SB | ||||||||||
13 | Brandon Moss Brandon Moss | USA | 7.19 | SB | |||||||||||
14 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 7.17 | |||||||||||
15 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.15 | ||||||||||||
16 | Myles Hawkins Myles Hawkins | USA | 7.14 | ||||||||||||
17 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 7.10 | |||||||||||
18 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 7.04 | |||||||||||
19 | Ricky Wright Ricky Wright ('97) | 97 | USA | 7.03 | PB | ||||||||||
20 | Ayo Sanusi Ayo Sanusi | USA | 7.02 | SB | |||||||||||
Jude Olear Jude Olear | USA | NM | |||||||||||||
Dalten Fox Dalten Fox | USA | NM | |||||||||||||
Darnell Roberson Darnell Roberson | USA | NM | |||||||||||||
Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||
M Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Honeycutt Josh Honeycutt ('89) | 89 | USA | 16.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Damon McLean Damon McLean ('90) | 90 | JAM | 15.96 | PB | ||||||||||
3 | Samuel Trigg Samuel Trigg ('93) | 93 | GBR | 15.76 | |||||||||||
4 | Tobia Bocchi Tobia Bocchi ('97) | 97 | ITA | 15.51 | SB | ||||||||||
5 | Michael Ohiembor Michael Ohiembor | USA | 15.47 | ||||||||||||
6 | Lorne Jenkins Lorne Jenkins | USA | 15.41 | PB | |||||||||||
7 | Melvin Echard Melvin Echard ('89) | 89 | GRN | 15.32 | SB | ||||||||||
8 | Scott Carter Scott Carter | USA | 15.29 | ||||||||||||
9 | Craig Mauldin Craig Mauldin | USA | 15.11 | PB | |||||||||||
10 | Jaak Joonas Uudmäe Jaak Joonas Uudmäe ('94) | 94 | EST | 15.07 | |||||||||||
11 | Jude Olear Jude Olear | USA | 14.75 | ||||||||||||
12 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 14.70 | |||||||||||
Ricky Wright Ricky Wright ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
Dalten Fox Dalten Fox | USA | NM | |||||||||||||
Josh Colbert Josh Colbert | USA | NM | |||||||||||||
Collin Scheer Collin Scheer ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 20.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tom Anderson Tom Anderson ('93) | 93 | USA | 18.34 | SB | ||||||||||
4 | Itamar Levi Itamar Levi ('91) | 91 | ISR | 18.29 | PB | ||||||||||
5 | Jayson Kovar Jayson Kovar ('94) | 94 | USA | 17.69 | PB | ||||||||||
6 | Braheme Days Braheme Days ('95) | 95 | USA | 17.55 | |||||||||||
7 | Kyle Long Kyle Long ('93) | 93 | USA | 17.37 | SB | ||||||||||
8 | David Hirschmann David Hirschmann ('95) | 95 | GER | 16.87 | |||||||||||
9 | Carl Nahigian Carl Nahigian ('94) | 94 | USA | 16.69 | |||||||||||
10 | Daniel Weirich Daniel Weirich | USA | 16.39 | ||||||||||||
11 | Lawrence O'Hara Lawrence O'Hara | USA | 16.14 | ||||||||||||
Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 16.19 | PB | |||||||||||
Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | NM | ||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | James Hubbard James Hubbard ('94) | 94 | USA | 22.11 | PB | ||||||||||
2 | Adam Keenan Adam Keenan ('93) | 93 | CAN | 20.45 | PB | ||||||||||
3 | Robert Marlow Robert Marlow | USA | 20.27 | PB | |||||||||||
4 | Viorel Cristian Ravar Viorel Cristian Ravar ('95) | 95 | ESP | 20.09 | PB | ||||||||||
5 | Kyle Long Kyle Long ('93) | 93 | USA | 19.98 | PB | ||||||||||
K 60 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 7.07 | PB | ||||||||||
1 | Florence Uwakwe Florence Uwakwe ('94) | 94 | NGR | 7.51 | PB | ||||||||||
2 | Deajah Stevens Deajah Stevens ('95) | 95 | USA | 7.21 | PB | ||||||||||
2 | Genna Settle Genna Settle ('95) | 95 | USA | 7.55 | SB | ||||||||||
3 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 7.25 | PB | ||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.34 | SB | ||||||||||
5 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.35 | =PB | ||||||||||
6 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.35 | |||||||||||
7 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 7.49 | |||||||||||
8 | Persis Williams-Mensah Persis Williams-Mensah ('96) | 96 | GHA | 7.52 | |||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Brena Andrews Brena Andrews ('95) | 95 | USA | 7.52 | SB | ||||||||||
2 | Lexis Lambert Lexis Lambert ('94) | 94 | USA | 7.59 | |||||||||||
3 | Jasmine Pitts Jasmine Pitts ('95) | 95 | USA | 7.65 | SB | ||||||||||
4 | Alivia Ayres-Perry Alivia Ayres-Perry | USA | 7.69 | SB | |||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 7.52 | |||||||||||
2 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
3 | Caitlin Wilson Caitlin Wilson ('95) | 95 | USA | 7.68 | |||||||||||
4 | Akeisha Ayanniyi Akeisha Ayanniyi | USA | 7.69 | ||||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 7.55 | SB | ||||||||||
2 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 7.59 | =SB | ||||||||||
3 | Naiah Boardingham Naiah Boardingham ('98) | 98 | USA | 7.69 | PB | ||||||||||
4 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 7.74 | |||||||||||
5 | Samara Lishchynsky Samara Lishchynsky ('97) | 97 | CAN | 7.78 | PB | ||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Daniella Johnson Daniella Johnson ('95) | 95 | USA | 7.57 | |||||||||||
2 | Tope Williams Tope Williams | USA | 7.66 | ||||||||||||
3 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 7.66 | ||||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kristen Brown Kristen Brown ('92) | 92 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
2 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 7.63 | SB | ||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Moriah Zachary Moriah Zachary | USA | 7.59 | SB | |||||||||||
2 | Shaye Springall Shaye Springall ('90) | 90 | USA | 7.61 | SB | ||||||||||
3 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('97) | 97 | USA | 7.73 | SB | ||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 7.59 | |||||||||||
2 | Lettia Wilson Lettia Wilson | USA | 7.60 | SB | |||||||||||
3 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 7.66 | |||||||||||
4 | Hope Bushnell Hope Bushnell | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
5 | Osheen Erskine Osheen Erskine ('94) | 94 | JAM | 7.74 | |||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Marie Veale Marie Veale ('94) | 94 | USA | 7.60 | |||||||||||
2 | De'Airis Weakley De'Airis Weakley ('95) | 95 | USA | 7.68 | |||||||||||
3 | Tanisha Scott Tanisha Scott | USA | 7.77 | ||||||||||||
4 | Brianna Pardner Brianna Pardner | USA | 7.77 | SB | |||||||||||
5 | Ashleigh Chambers Ashleigh Chambers | USA | 7.79 | ||||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 7.61 | PB | |||||||||||
2 | Jade Lewis Jade Lewis | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
3 | Savaughn Christman Savaughn Christman | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
4 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 7.70 | SB | ||||||||||
Finale K 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 7.63 | |||||||||||
2 | Megan George Megan George ('95) | 95 | USA | 7.66 | PB | ||||||||||
3 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 7.69 | |||||||||||
Finale L 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 7.64 | |||||||||||
2 | Martina Černochová Martina Černochová ('94) | 94 | CZE | 7.68 | |||||||||||
3 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 7.78 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.28 | PB | ||||||||||
2 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 7.31 | PB | ||||||||||
3 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.37 | =SB | ||||||||||
4 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 7.51 | PB | ||||||||||
5 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 7.56 | SB | ||||||||||
6 | Florence Uwakwe Florence Uwakwe ('94) | 94 | NGR | 7.59 | |||||||||||
7 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 7.60 | |||||||||||
8 | Christabel Nettey Christabel Nettey ('91) | 91 | CAN | 7.65 | PB | ||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.39 | |||||||||||
2 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 7.40 | |||||||||||
3 | Persis Williams-Mensah Persis Williams-Mensah ('96) | 96 | GHA | 7.41 | PB | ||||||||||
4 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 7.44 | |||||||||||
5 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 7.54 | |||||||||||
6 | Regyn Gaffney Regyn Gaffney ('97) | 97 | USA | 7.56 | |||||||||||
7 | Genna Settle Genna Settle ('95) | 95 | USA | 7.60 | SB | ||||||||||
8 | Daniella Johnson Daniella Johnson ('95) | 95 | USA | 7.70 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 7.20 | |||||||||||
2 | Deajah Stevens Deajah Stevens ('95) | 95 | USA | 7.36 | |||||||||||
3 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 7.61 | |||||||||||
4 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 7.62 | |||||||||||
5 | Brena Andrews Brena Andrews ('95) | 95 | USA | 7.65 | |||||||||||
K 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 22.60 | PB | ||||||||||
2 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 22.80 | PB | ||||||||||
3 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 23.40 | PB | ||||||||||
4 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 24.17 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 23.57 | PB | ||||||||||
2 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('97) | 97 | USA | 24.16 | PB | ||||||||||
3 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 24.19 | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lexis Lambert Lexis Lambert ('94) | 94 | USA | 23.89 | |||||||||||
2 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 24.15 | SB | ||||||||||
3 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 24.46 | SB | ||||||||||
4 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 24.66 | SB | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ashante Horsley Ashante Horsley | USA | 24.06 | PB | |||||||||||
2 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 24.35 | PB | ||||||||||
3 | Gabrielle Gayles Gabrielle Gayles ('96) | 96 | USA | 24.51 | SB | ||||||||||
4 | Giancarla Dimich Trevisan Giancarla Dimich Trevisan ('93) | 93 | ITA | 24.55 | |||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 24.08 | PB | ||||||||||
2 | Marie Veale Marie Veale ('94) | 94 | USA | 24.12 | PB | ||||||||||
3 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 24.16 | SB | ||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Moriah Zachary Moriah Zachary | USA | 24.16 | PB | |||||||||||
2 | Brena Andrews Brena Andrews ('95) | 95 | USA | 24.20 | PB | ||||||||||
3 | Jasper Gray Jasper Gray | USA | 24.58 | PB | |||||||||||
4 | Schuyler Moore Schuyler Moore | USA | 24.71 | ||||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Genna Settle Genna Settle ('95) | 95 | USA | 24.27 | SB | ||||||||||
2 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 24.39 | SB | ||||||||||
3 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 24.54 | PB | ||||||||||
4 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 24.81 | PB | ||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 24.29 | PB | ||||||||||
2 | Bryanah Rideaux Bryanah Rideaux | USA | 24.65 | PB | |||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Persis Williams-Mensah Persis Williams-Mensah ('96) | 96 | GHA | 24.31 | PB | ||||||||||
2 | Diana Gajda Diana Gajda ('96) | 96 | POL | 24.63 | PB | ||||||||||
3 | Regyn Gaffney Regyn Gaffney ('97) | 97 | USA | 24.69 | PB | ||||||||||
4 | Mikaela Adolphus Mikaela Adolphus ('96) | 96 | USA | 24.83 | SB | ||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 24.40 | SB | ||||||||||
2 | Katara Nelson Katara Nelson ('95) | 95 | USA | 24.84 | PB | ||||||||||
Finale K 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 24.46 | PB | |||||||||||
2 | Shamaya Flanagan Shamaya Flanagan | USA | 24.91 | PB | |||||||||||
3 | Kenady Jackson Kenady Jackson | USA | 24.98 | ||||||||||||
Finale L 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Savaughn Christman Savaughn Christman | USA | 24.63 | PB | |||||||||||
2 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 24.75 | PB | ||||||||||
Finale M 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | LaTroya Franklin LaTroya Franklin ('95) | 95 | USA | 24.68 | SB | ||||||||||
Finale N 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ashleigh Chambers Ashleigh Chambers | USA | 24.71 | PB | |||||||||||
Finale O 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jelvon Butler Jelvon Butler | USA | 24.72 | PB | |||||||||||
2 | Green Peyton Green Peyton | USA | 24.84 | PB | |||||||||||
Finale P 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tierney Silliman Tierney Silliman | USA | 24.80 | PB | |||||||||||
Finale R 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Nia Powdrell Nia Powdrell | USA | 24.91 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sage Watson Sage Watson ('94) | 94 | CAN | 52.00 | PB | ||||||||||
2 | Elexis Guster Elexis Guster ('94) | 94 | USA | 52.85 | PB | ||||||||||
3 | Gabrielle Gayles Gabrielle Gayles ('96) | 96 | USA | 53.97 | PB | ||||||||||
4 | Diana Gajda Diana Gajda ('96) | 96 | POL | 54.29 | PB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Romo Emily Romo | USA | 53.75 | PB | |||||||||||
2 | Ashante Horsley Ashante Horsley | USA | 53.75 | PB | |||||||||||
3 | Giancarla Dimich Trevisan Giancarla Dimich Trevisan ('93) | 93 | ITA | 54.24 | SB | ||||||||||
4 | Katherine Wishmeyer Katherine Wishmeyer | USA | 56.17 | PB | |||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 53.85 | PB | ||||||||||
2 | Lexis Lambert Lexis Lambert ('94) | 94 | USA | 54.23 | PB | ||||||||||
3 | Christine Moss Christine Moss ('96) | 96 | JAM | 55.58 | SB | ||||||||||
4 | Jasper Gray Jasper Gray | USA | 55.74 | SB | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 54.42 | PB | ||||||||||
2 | Hannah Labrie-Smith Hannah Labrie-Smith | USA | 55.76 | PB | |||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 54.98 | PB | ||||||||||
2 | Bryanah Rideaux Bryanah Rideaux | USA | 55.29 | PB | |||||||||||
3 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 55.37 | PB | |||||||||||
4 | Maddie Gipson Maddie Gipson ('95) | 95 | AUS | 56.93 | SB | ||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Dreshanae Rolle Dreshanae Rolle ('98) | 98 | BAH | 55.85 | PB | ||||||||||
2 | Tylnn Carter Tylnn Carter | USA | 56.79 | PB | |||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 55.91 | PB | ||||||||||
2 | Elicia Gallegos Elicia Gallegos | USA | 56.60 | ||||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 56.18 | PB | ||||||||||
2 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 56.27 | PB | ||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Green Peyton Green Peyton | USA | 56.45 | PB | |||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Malia Bryant Malia Bryant | USA | 56.51 | PB | |||||||||||
2 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 56.76 | PB | ||||||||||
3 | Rochelle Nadreau Rochelle Nadreau | USA | 56.98 | SB | |||||||||||
Finale K 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Breann Bate Breann Bate | USA | 56.67 | PB | |||||||||||
Finale L 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Marie Veale Marie Veale ('94) | 94 | USA | 56.81 | PB | ||||||||||
Finale M 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Linnea Saltz Linnea Saltz | USA | 56.82 | PB | |||||||||||
Finale N 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Katara Nelson Katara Nelson ('95) | 95 | USA | 56.84 | PB | ||||||||||
K 600 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Melese Crozier Melese Crozier | USA | 1:30.96 | PB | |||||||||||
2 | Mandy Chitwood Mandy Chitwood ('95) | 95 | USA | 1:31.64 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Taylor Ashley Taylor ('95) | 95 | CAN | 2:12.16 | PB | ||||||||||
2 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 2:14.75 | PB | |||||||||||
3 | Linda Cheruiyot Linda Cheruiyot ('95) | 95 | KEN | 2:15.42 | PB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Mandy Chitwood Mandy Chitwood ('95) | 95 | USA | 2:12.72 | SB | ||||||||||
2 | Cassidy Meade Cassidy Meade ('95) | 95 | USA | 2:13.02 | |||||||||||
3 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 2:13.38 | PB | ||||||||||
4 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:14.19 | PB | ||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Cammy Sargent Cammy Sargent ('97) | 97 | USA | 2:12.72 | |||||||||||
2 | Chelsea Martus Chelsea Martus | USA | 2:13.80 | PB | |||||||||||
3 | Tylee Newman Tylee Newman ('94) | 94 | USA | 2:14.99 | PB | ||||||||||
4 | Molly Klotz Molly Klotz | USA | 2:15.19 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sophie Connor Sophie Connor ('93) | 93 | GBR | 4:44.02 | |||||||||||
2 | Chloe Anderson Chloe Anderson ('89) | 89 | GBR | 4:49.96 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 9:13.47 | PB | ||||||||||
2 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 9:45.09 | |||||||||||
3 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 9:47.77 | PB | ||||||||||
4 | Natasha Bernal Natasha Bernal | USA | 9:52.44 | SB | |||||||||||
5 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 9:54.83 | PB | |||||||||||
6 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 9:59.16 | PB | ||||||||||
7 | Ruth Senior Ruth Senior ('87) | 87 | GBR | 9:59.80 | |||||||||||
8 | Katy Fluehr Katy Fluehr ('93) | 93 | USA | 10:06.84 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 7.99 | |||||||||||
1 | Deshaunda Morrison Deshaunda Morrison ('95) | 95 | CAN | 8.45 | =PB | ||||||||||
2 | Tobi Amusan Tobi Amusan ('97) | 97 | NGR | 7.99 | |||||||||||
2 | April Sutton April Sutton ('97) | 97 | USA | 8.69 | |||||||||||
3 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 8.01 | PB | ||||||||||
3 | Briana Myers Briana Myers | USA | 8.70 | SB | |||||||||||
4 | Lorenda Holston Lorenda Holston ('95) | 95 | USA | 8.06 | PB | ||||||||||
4 | Elijah McDonald Elijah McDonald | USA | 8.77 | ||||||||||||
5 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 8.30 | |||||||||||
6 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 8.33 | |||||||||||
7 | Shaye Springall Shaye Springall ('90) | 90 | USA | 8.36 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Shaye Springall Shaye Springall ('90) | 90 | USA | 8.50 | |||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Brittney Howell Brittney Howell ('92) | 92 | JAM | 8.55 | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tiana Bonds Tiana Bonds ('96) | 96 | USA | 8.58 | SB | ||||||||||
2 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 8.68 | |||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Pattriana Perry Pattriana Perry ('96) | 96 | USA | 8.61 | PB | ||||||||||
2 | Kyra Anderson Kyra Anderson | USA | 8.71 | ||||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Akayla Anderson Akayla Anderson ('95) | 95 | USA | 8.62 | |||||||||||
2 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 8.70 | PB | ||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tyra Jones Tyra Jones | USA | 8.69 | PB | |||||||||||
2 | Shemiah Brooks Shemiah Brooks ('94) | 94 | USA | 8.72 | PB | ||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Janell Fullerton Janell Fullerton ('97) | 97 | JAM | 8.75 | PB | ||||||||||
2 | Darragh May Darragh May | USA | 8.75 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 8.07 | |||||||||||
2 | Shaye Springall Shaye Springall ('90) | 90 | USA | 8.38 | SB | ||||||||||
3 | Megan George Megan George ('95) | 95 | USA | 8.43 | |||||||||||
4 | Brittney Howell Brittney Howell ('92) | 92 | JAM | 8.45 | SB | ||||||||||
5 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 8.47 | |||||||||||
6 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 8.64 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tobi Amusan Tobi Amusan ('97) | 97 | NGR | 7.98 | PB | ||||||||||
2 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 8.05 | PB | ||||||||||
3 | Lorenda Holston Lorenda Holston ('95) | 95 | USA | 8.30 | |||||||||||
4 | Deshaunda Morrison Deshaunda Morrison ('95) | 95 | CAN | 8.45 | PB | ||||||||||
5 | Mofiyinfoluwa Olusola Mofiyinfoluwa Olusola ('96) | 96 | USA | 8.54 | SB | ||||||||||
6 | Akayla Anderson Akayla Anderson ('95) | 95 | USA | 8.70 | |||||||||||
7 | Pattriana Perry Pattriana Perry ('96) | 96 | USA | 8.73 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 8.26 | |||||||||||
2 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 8.38 | |||||||||||
3 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 8.48 | PB | ||||||||||
4 | Riley Cooks Riley Cooks ('93) | 93 | USA | 8.59 | |||||||||||
5 | Amari Norris Amari Norris | USA | 8.61 | ||||||||||||
6 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 8.61 | PB | ||||||||||
7 | Tiana Bonds Tiana Bonds ('96) | 96 | USA | 8.72 | |||||||||||
K Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysee Pilgrim Kaysee Pilgrim ('95) | 95 | USA | 1.80 | SB | ||||||||||
2 | Erica Bougard Erica Bougard ('93) | 93 | USA | 1.80 | =SB | ||||||||||
3 | Saniel Atkinson Grier Saniel Atkinson Grier ('91) | 91 | JAM | 1.75 | |||||||||||
4 | Lisanne Hagens Lisanne Hagens ('95) | 95 | NED | 1.75 | |||||||||||
5 | Rachel Reichenbach Rachel Reichenbach ('96) | 96 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
6 | Ronea Saunders Ronea Saunders ('93) | 93 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||
7 | Autumn Gardner Autumn Gardner | USA | 1.70 | ||||||||||||
8 | McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | 1.70 | ||||||||||||
9 | Darragh May Darragh May | USA | 1.70 | ||||||||||||
10 | Daijia Mills Daijia Mills | USA | 1.70 | ||||||||||||
11 | Mikella Lefebvre-Oatis Mikella Lefebvre-Oatis ('98) | 98 | CAN | 1.70 | |||||||||||
12 | Isobel Brown Isobel Brown ('94) | 94 | GBR | 1.70 | SB | ||||||||||
13 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 1.70 | PB | ||||||||||
14 | Fenja Krohn Fenja Krohn ('96) | 96 | GER | 1.70 | SB | ||||||||||
15 | Karla Yazmin Teran Karla Yazmin Teran ('98) | 98 | MEX | 1.70 | |||||||||||
16 | Rellie Kaputin Rellie Kaputin ('93) | 93 | PNG | 1.70 | =PB | ||||||||||
Shenelle McKay Shenelle McKay ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
K Stangspring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kristen Brown Kristen Brown ('92) | 92 | USA | 4.32 | |||||||||||
2 | Allie Koressel Allie Koressel ('91) | 91 | USA | 4.32 | |||||||||||
3 | Greta Wagner Greta Wagner ('96) | 96 | USA | 4.22 | PB | ||||||||||
4 | Alyssa Applebee Alyssa Applebee ('94) | 94 | USA | 4.22 | =PB | ||||||||||
5 | Allison Stokke Allison Stokke ('89) | 89 | USA | 4.12 | SB | ||||||||||
6 | Shaylah Simpson Shaylah Simpson ('92) | 92 | USA | 4.02 | SB | ||||||||||
7 | Marissa Berry Marissa Berry ('97) | 97 | USA | 4.02 | PB | ||||||||||
8 | Vakaharia Khyati Vakaharia Khyati ('89) | 89 | IND | 4.02 | NR | PB | |||||||||
9 | Mary Carson Pitts Mary Carson Pitts ('94) | 94 | USA | 4.02 | SB | ||||||||||
10 | Kristiana Warth Kristiana Warth | USA | 3.90 | ||||||||||||
11 | Lacy Harris Lacy Harris ('93) | 93 | USA | 3.90 | =PB | ||||||||||
12 | Sara Curran Sara Curran ('96) | 96 | USA | 3.90 | PB | ||||||||||
13 | Holly Tokar Holly Tokar | USA | 3.90 | PB | |||||||||||
14 | Gabby Smith Gabby Smith ('93) | 93 | USA | 3.90 | PB | ||||||||||
15 | Katherine Whiting Katherine Whiting | USA | 3.90 | ||||||||||||
16 | Shelby Noble Shelby Noble | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
17 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 3.75 | =PB | |||||||||||
18 | Stephanie Bess Stephanie Bess ('96) | 96 | USA | 3.75 | |||||||||||
19 | Vanessa Davis Vanessa Davis ('97) | 97 | USA | 3.75 | |||||||||||
20 | Natasha Kolbo Natasha Kolbo ('92) | 92 | USA | 3.75 | |||||||||||
21 | Danielle Steffen Danielle Steffen | USA | 3.75 | =PB | |||||||||||
22 | Rebekah Markel Rebekah Markel | USA | 3.75 | ||||||||||||
23 | Haleigh Fritts Haleigh Fritts | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
24 | Sarah Michael Sarah Michael | USA | 3.75 | =PB | |||||||||||
25 | Nicole Summersett Nicole Summersett ('97) | 97 | USA | 3.75 | SB | ||||||||||
26 | Aliya Simpson Aliya Simpson | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
27 | Karli Jelden Karli Jelden | USA | 3.60 | ||||||||||||
28 | Athena Masolini Athena Masolini | USA | 3.60 | ||||||||||||
29 | Trista Smith Trista Smith | USA | 3.60 | ||||||||||||
30 | Taylore Jaques Taylore Jaques ('96) | 96 | USA | 3.60 | SB | ||||||||||
31 | Madison Duecker Madison Duecker | USA | 3.60 | =PB | |||||||||||
Bryn Williamson Bryn Williamson | USA | NH | |||||||||||||
Alysse McMillen Alysse McMillen ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
K Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Shanice McPherson Shanice McPherson ('94) | 94 | JAM | 6.08 | |||||||||||
2 | Daniella Johnson Daniella Johnson ('95) | 95 | USA | 6.05 | |||||||||||
3 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.05 | |||||||||||
4 | Tay-Leiha Clark Tay-Leiha Clark ('98) | 98 | AUS | 6.04 | PB | ||||||||||
5 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 6.01 | PB | ||||||||||
6 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 5.98 | PB | ||||||||||
7 | Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | 5.97 | ||||||||||||
8 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 5.97 | ||||||||||||
9 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 5.95 | |||||||||||
10 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 5.88 | |||||||||||
11 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 5.86 | PB | ||||||||||
12 | Shenelle McKay Shenelle McKay ('94) | 94 | USA | 5.84 | PB | ||||||||||
13 | Akeisha Ayanniyi Akeisha Ayanniyi | USA | 5.82 | PB | |||||||||||
14 | Shemiah Brooks Shemiah Brooks ('94) | 94 | USA | 5.81 | |||||||||||
15 | Aasha Marler Aasha Marler ('92) | 92 | CAN | 5.80 | |||||||||||
16 | Riley Cooks Riley Cooks ('93) | 93 | USA | 5.74 | |||||||||||
17 | Sabina Allen Sabina Allen ('94) | 94 | JAM | 5.73 | SB | ||||||||||
18 | Jelena McNown Jelena McNown ('95) | 95 | USA | 5.67 | PB | ||||||||||
Christina Chenault Christina Chenault ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
Ta'Mara Richey Ta'Mara Richey | USA | NM | |||||||||||||
Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
Kevina Godfrey Kevina Godfrey ('90) | 90 | USA | NM | ||||||||||||
Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | NM | |||||||||||||
Phoenisha Schuhmeier Phoenisha Schuhmeier | USA | NM | |||||||||||||
Viktoriya Sadokhina Viktoriya Sadokhina ('94) | 94 | RUS | NM | ||||||||||||
La'shya Cole La'shya Cole | USA | NM | |||||||||||||
Andrea Olstead Andrea Olstead | USA | NM | |||||||||||||
Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | NM | |||||||||||||
Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | NM | ||||||||||||
K Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Toni Smith Toni Smith ('84) | 84 | USA | 12.86 | SB | ||||||||||
2 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 12.85 | |||||||||||
3 | Daisy Ding Daisy Ding ('95) | 95 | AUS | 12.80 | SB | ||||||||||
4 | Jannell Hadnot Jannell Hadnot ('95) | 95 | USA | 12.73 | |||||||||||
5 | Sabina Allen Sabina Allen ('94) | 94 | JAM | 12.67 | SB | ||||||||||
6 | Chaquinn Cook Chaquinn Cook ('97) | 97 | USA | 12.65 | |||||||||||
7 | Tay-Leiha Clark Tay-Leiha Clark ('98) | 98 | AUS | 12.63 | PB | ||||||||||
8 | Keyasia Tibbs Keyasia Tibbs ('94) | 94 | USA | 12.61 | SB | ||||||||||
9 | Aasha Marler Aasha Marler ('92) | 92 | CAN | 12.58 | SB | ||||||||||
10 | Ariadna Ramos Ariadna Ramos ('94) | 94 | ESP | 12.53 | |||||||||||
11 | Cybil Obiozor Cybil Obiozor ('95) | 95 | USA | 12.51 | |||||||||||
12 | Weronika Gaudyn Weronika Gaudyn ('92) | 92 | POL | 12.49 | SB | ||||||||||
13 | Darreyl Woodson Darreyl Woodson | USA | 12.47 | PB | |||||||||||
14 | Viktoriya Sadokhina Viktoriya Sadokhina ('94) | 94 | RUS | 12.41 | SB | ||||||||||
15 | Greer Alsop Greer Alsop ('94) | 94 | NZL | 12.41 | |||||||||||
16 | Shemiah Brooks Shemiah Brooks ('94) | 94 | USA | 12.29 | PB | ||||||||||
17 | Hanifah Abdulqadir Hanifah Abdulqadir | JAM | 12.25 | ||||||||||||
18 | Marisa Kwiatkowski Marisa Kwiatkowski ('96) | 96 | PHI | 12.21 | =SB | ||||||||||
19 | Jasmine Bass Jasmine Bass | USA | 12.05 | PB | |||||||||||
20 | Je'Neal Ainsworth Je'Neal Ainsworth ('97) | 97 | USA | 12.03 | SB | ||||||||||
21 | Juliette Cossey Juliette Cossey | USA | 12.02 | PB | |||||||||||
Phoenisha Schuhmeier Phoenisha Schuhmeier | USA | NM | |||||||||||||
Ta'Mara Richey Ta'Mara Richey | USA | NM | |||||||||||||
Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | NM | |||||||||||||
Dayanera Timberman Dayanera Timberman ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
Lindsay Read Lindsay Read | USA | NM | |||||||||||||
McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | NM | |||||||||||||
Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | NM | |||||||||||||
Andrea Olstead Andrea Olstead | USA | NM | |||||||||||||
Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 18.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aaliyah Pete Aaliyah Pete ('95) | 95 | USA | 16.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin Farmer Erin Farmer ('95) | 95 | USA | 16.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ashlie Blake Ashlie Blake ('96) | 96 | USA | 16.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Torie Owers Torie Owers ('94) | 94 | NZL | 15.82 | |||||||||||
6 | Calea Carr Calea Carr | USA | 14.97 | ||||||||||||
7 | Olivia Moriconi Olivia Moriconi ('96) | 96 | CAN | 14.84 | SB | ||||||||||
8 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 14.77 | |||||||||||
9 | Ashley Weber Ashley Weber ('93) | 93 | USA | 14.52 | |||||||||||
10 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 14.13 | |||||||||||
11 | Rachel Alesi Rachel Alesi ('94) | 94 | USA | 14.13 | SB | ||||||||||
12 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 14.08 | |||||||||||
13 | Sasha Gaye Marston Sasha Gaye Marston ('93) | 93 | JAM | 13.95 | PB | ||||||||||
14 | Samantha Hall Samantha Hall ('93) | 93 | JAM | 13.51 | |||||||||||
15 | Rochelle Frazer Rochelle Frazer ('96) | 96 | JAM | 13.50 | |||||||||||
16 | Holly Cunigan Holly Cunigan ('95) | 95 | USA | 13.39 | |||||||||||
17 | Danielle Lorenz Danielle Lorenz | USA | 13.23 | ||||||||||||
18 | Janell Fullerton Janell Fullerton ('97) | 97 | JAM | 13.18 | |||||||||||
19 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 13.08 | |||||||||||
20 | Jazzmine Ecker Jazzmine Ecker ('95) | 95 | USA | 13.08 | SB | ||||||||||
21 | Breanna Standifer Breanna Standifer | USA | 13.05 | SB | |||||||||||
22 | Taniya Mitchell Taniya Mitchell | USA | 13.02 | PB | |||||||||||
Brittney Howell Brittney Howell ('92) | 92 | JAM | NM | ||||||||||||
Aimee Larrabee Aimee Larrabee | USA | NM | |||||||||||||
Taneika Elliston Taneika Elliston | JAM | NM | |||||||||||||
Brittany Vielma Brittany Vielma | USA | NM | |||||||||||||
Abby Tieken Abby Tieken | USA | NM | |||||||||||||
Vanessa Sierra Vanessa Sierra ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 21.36 | PB | ||||||||||
2 | De'Ondra Young De'Ondra Young ('96) | 96 | USA | 20.23 | PB | ||||||||||
3 | Erin Farmer Erin Farmer ('95) | 95 | USA | 19.22 | |||||||||||
4 | Aaliyah Pete Aaliyah Pete ('95) | 95 | USA | 19.19 | SB | ||||||||||
5 | Calea Carr Calea Carr | USA | 18.76 | PB | |||||||||||
6 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 18.67 | ||||||||||||
7 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 18.21 | PB | ||||||||||
8 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 18.04 | |||||||||||
9 | Fayon Gonzales Fayon Gonzales ('93) | 93 | JAM | 17.83 | |||||||||||
10 | Amaris Blount Amaris Blount | USA | 17.60 | ||||||||||||
11 | Michaela Mundt Michaela Mundt | USA | 17.42 | ||||||||||||
12 | Akuadasuo Ezenyilimba Akuadasuo Ezenyilimba | USA | 17.39 | PB | |||||||||||
Brooke Andersen Brooke Andersen ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Oregon Oregon | USA | 3:29.85 | ||||||||||||
2 | Arizona Arizona | USA | 3:36.31 |