M 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 6.70 | PB | ||||||||||
2 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 6.73 | =PB | ||||||||||
3 | Ben Shields Ben Shields ('94) | 94 | GBR | 6.82 | |||||||||||
4 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 6.83 | PB | |||||||||||
5 | Walker Newell Walker Newell | USA | 6.88 | PB | |||||||||||
6 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 6.88 | ||||||||||||
7 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 6.92 | =SB | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 6.75 | PB | ||||||||||
2 | Ben Shields Ben Shields ('94) | 94 | GBR | 6.81 | PB | ||||||||||
3 | Walker Newell Walker Newell | USA | 6.92 | SB | |||||||||||
4 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 7.00 | PB | |||||||||||
5 | Joshua Gordon Joshua Gordon | USA | 7.01 | PB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 6.80 | PB | |||||||||||
2 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 6.85 | =PB | |||||||||||
3 | Ayo Sanusi Ayo Sanusi | USA | 6.93 | =PB | |||||||||||
4 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 6.96 | SB | ||||||||||
5 | Garen Earley Garen Earley | USA | 6.98 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 6.86 | |||||||||||
2 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 6.92 | SB | |||||||||||
3 | Sam Kirkeide Sam Kirkeide ('96) | 96 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||
M 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 20.67 | PB | ||||||||||
2 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 21.15 | =PB | |||||||||||
3 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.63 | PB | |||||||||||
4 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 21.63 | ||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 21.18 | PB | ||||||||||
2 | Joshua Gordon Joshua Gordon | USA | 21.51 | PB | |||||||||||
3 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 21.78 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 21.15 | PB | |||||||||||
2 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.73 | |||||||||||
3 | Garen Earley Garen Earley | USA | 21.96 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 20.98 | SB | ||||||||||
2 | Joshua Gordon Joshua Gordon | USA | 21.54 | PB | |||||||||||
3 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.64 | PB | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 21.62 | PB | |||||||||||
2 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 21.63 | |||||||||||
3 | Issac Gonzales Issac Gonzales | USA | 21.92 | PB | |||||||||||
4 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 21.99 | ||||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 21.52 | SB | ||||||||||
2 | Jace Marx Jace Marx ('96) | 96 | USA | 21.71 | PB | ||||||||||
3 | Nick Ashby Nick Ashby | USA | 22.01 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | AJ Boully AJ Boully ('92) | 92 | USA | 46.48 | PB | ||||||||||
2 | Brady Martin Brady Martin ('92) | 92 | USA | 46.94 | SB | ||||||||||
3 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 47.18 | PB | ||||||||||
4 | Jackson Wood Jackson Wood ('97) | 97 | USA | 48.70 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Sanders Brandon Sanders ('94) | 94 | USA | 47.74 | PB | ||||||||||
2 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 47.77 | PB | |||||||||||
3 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 48.36 | ||||||||||||
4 | Elliot Willis-Orlando Elliot Willis-Orlando | USA | 48.62 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Fernando Martínez Fernando Martínez ('93) | 93 | MEX | 48.44 | |||||||||||
2 | Cheyne Dorsey Cheyne Dorsey | USA | 48.50 | SB | |||||||||||
3 | Nick Ashby Nick Ashby | USA | 48.83 | PB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | AJ Boully AJ Boully ('92) | 92 | USA | 47.14 | |||||||||||
2 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 47.70 | PB | |||||||||||
3 | Jackson Wood Jackson Wood ('97) | 97 | USA | 48.38 | PB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brady Martin Brady Martin ('92) | 92 | USA | 47.66 | |||||||||||
2 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 48.17 | PB | |||||||||||
3 | Elliot Willis-Orlando Elliot Willis-Orlando | USA | 48.42 | PB | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Sanders Brandon Sanders ('94) | 94 | USA | 47.82 | PB | ||||||||||
2 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 47.90 | |||||||||||
M 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:49.20 | PB | ||||||||||
2 | Matt Dorsey Matt Dorsey | USA | 1:50.02 | PB | |||||||||||
3 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:50.18 | PB | |||||||||||
4 | Ricky Faure Ricky Faure ('96) | 96 | USA | 1:50.89 | |||||||||||
5 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:51.29 | |||||||||||
6 | Michael Rhoads Michael Rhoads ('97) | 97 | USA | 1:51.40 | PB | ||||||||||
7 | Dylan Barker Dylan Barker | USA | 1:51.56 | PB | |||||||||||
8 | Noah Horsburgh Noah Horsburgh | USA | 1:54.18 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:51.57 | ||||||||||||
2 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:53.06 | |||||||||||
3 | Adam Monroe Adam Monroe | USA | 1:53.51 | ||||||||||||
4 | Jordan Beutler Jordan Beutler | USA | 1:53.98 | SB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ricky Faure Ricky Faure ('96) | 96 | USA | 1:49.39 | PB | ||||||||||
2 | Matt Dorsey Matt Dorsey | USA | 1:51.50 | PB | |||||||||||
3 | Zac Petrie Zac Petrie | USA | 1:53.20 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:51.87 | SB | ||||||||||
2 | Michael Rhoads Michael Rhoads ('97) | 97 | USA | 1:51.98 | PB | ||||||||||
3 | Dylan Barker Dylan Barker | USA | 1:52.06 | PB | |||||||||||
4 | Noah Horsburgh Noah Horsburgh | USA | 1:52.55 | PB | |||||||||||
5 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:52.73 | |||||||||||
6 | Eli Oftedal Eli Oftedal | USA | 1:53.60 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 4:03.41 | |||||||||||
2 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 4:07.78 | |||||||||||
3 | Elmar Engholm Elmar Engholm ('92) | 92 | SWE | 4:09.36 | SB | ||||||||||
4 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 4:12.30 | PB | ||||||||||
5 | Carson Hume Carson Hume | USA | 4:13.33 | PB | |||||||||||
6 | Patrick Monaghan Patrick Monaghan ('93) | 93 | IRL | 4:13.63 | |||||||||||
7 | Ricardo Kaempfen Ricardo Kaempfen | USA | 4:13.81 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 4:15.19 | |||||||||||
7 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 4:19.10 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 4:11.81 | |||||||||||
2 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 4:12.65 | PB | ||||||||||
3 | Elmar Engholm Elmar Engholm ('92) | 92 | SWE | 4:12.77 | SB | ||||||||||
4 | Patrick Monaghan Patrick Monaghan ('93) | 93 | IRL | 4:13.20 | SB | ||||||||||
5 | Carson Hume Carson Hume | USA | 4:13.59 | PB | |||||||||||
6 | Kody Gould Kody Gould | USA | 4:13.74 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 8:06.46 | PB | ||||||||||
2 | Jefferson Abbey Jefferson Abbey | USA | 8:09.20 | SB | |||||||||||
3 | Grant Fischer Grant Fischer | USA | 8:10.70 | PB | |||||||||||
4 | Jerrell Mock Jerrell Mock ('95) | 95 | USA | 8:11.09 | SB | ||||||||||
5 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 8:13.75 | PB | |||||||||||
6 | Andrew Johnston Andrew Johnston | USA | 8:21.15 | PB | |||||||||||
7 | Graham Thomas Graham Thomas | USA | 8:23.67 | ||||||||||||
8 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 8:24.58 | PB | ||||||||||
9 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 8:26.28 | |||||||||||
10 | Alexander Palm Alexander Palm ('93) | 93 | SWE | 8:28.41 | |||||||||||
11 | Kyle Eller Kyle Eller | USA | 8:29.18 | SB | |||||||||||
12 | Miler Haller Miler Haller ('97) | 97 | USA | 8:29.36 | PB | ||||||||||
13 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 8:35.35 | PB | ||||||||||
14 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 8:36.63 | PB | ||||||||||
15 | Tom Richardson Tom Richardson ('94) | 94 | GBR | 8:38.12 | |||||||||||
16 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 8:38.77 | PB | ||||||||||
17 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 8:40.22 | PB | ||||||||||
18 | Darren Harman Darren Harman ('98) | 98 | USA | 8:40.44 | PB | ||||||||||
19 | Luke Beattie Luke Beattie | USA | 8:43.54 | ||||||||||||
20 | Tyler Valdez Tyler Valdez | USA | 8:43.95 | PB | |||||||||||
21 | Spencer Fehlberg Spencer Fehlberg | USA | 8:44.24 | PB | |||||||||||
22 | Jonah Henry Jonah Henry ('95) | 95 | USA | 8:44.33 | SB | ||||||||||
23 | Colby Wilson Colby Wilson | USA | 8:44.80 | ||||||||||||
M 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
6 | Alexander Palm Alexander Palm ('93) | 93 | SWE | 15:03.52 | PB | ||||||||||
13 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 15:23.42 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Charles Jordan Charles ('95) | 95 | USA | 7.80 | PB | ||||||||||
3 | AJ Boully AJ Boully ('92) | 92 | USA | 7.85 | PB | ||||||||||
4 | Scott Carter Scott Carter | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
5 | Jalen Hunter Jalen Hunter | USA | 8.05 | ||||||||||||
6 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 8.09 | ||||||||||||
7 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 8.13 | |||||||||||
8 | Josh Cogdill Josh Cogdill ('94) | 94 | USA | 8.26 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Charles Jordan Charles ('95) | 95 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
2 | Jalen Hunter Jalen Hunter | USA | 7.99 | PB | |||||||||||
3 | Scott Carter Scott Carter | USA | 8.01 | PB | |||||||||||
4 | Josh Cogdill Josh Cogdill ('94) | 94 | USA | 8.23 | |||||||||||
5 | David Collins David Collins | USA | 8.34 | ||||||||||||
6 | Parker Jones Parker Jones | USA | 8.70 | SB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 7.87 | |||||||||||
2 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 7.88 | PB | ||||||||||
3 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 8.08 | PB | |||||||||||
4 | AJ Boully AJ Boully ('92) | 92 | USA | 8.10 | |||||||||||
5 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 8.23 | PB | ||||||||||
6 | Jace Horak Jace Horak | USA | 8.27 | SB | |||||||||||
M Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 2.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 2.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Trenton Wallace Trenton Wallace | USA | 2.09 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nicholas Meihaus Nicholas Meihaus | USA | 2.03 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Collin Scheer Collin Scheer ('95) | 95 | USA | 2.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Brost Kyle Brost | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Kyle Pater Kyle Pater ('94) | 94 | USA | 5.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Camden Stoddard Camden Stoddard | USA | 5.00 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Logan Grizzle Logan Grizzle | USA | 5.00 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicholas Meihaus Nicholas Meihaus | USA | 5.00 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Connor Stevens Connor Stevens | USA | 5.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sam Nelson Sam Nelson | USA | 4.90 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jason Atencio Jason Atencio | USA | 4.90 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | John Harari John Harari | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nathan Burnett Nathan Burnett | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Walker Newell Walker Newell | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Justin Stattner Justin Stattner | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Berson Tyler Berson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 7.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Scott Carter Scott Carter | USA | 7.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Collin Scheer Collin Scheer ('95) | 95 | USA | 7.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 7.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ayo Sanusi Ayo Sanusi | USA | 7.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 7.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 7.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Scott Carter Scott Carter | USA | 15.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Preston Williams Preston Williams | USA | 15.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Collin Scheer Collin Scheer ('95) | 95 | USA | 15.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Brost Kyle Brost | USA | 14.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 14.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 21.30 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Garrett Coalson Garrett Coalson | USA | 17.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | David Hirschmann David Hirschmann ('95) | 95 | GER | 17.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Darby Maier Darby Maier | USA | 16.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Austin Blaho Austin Blaho | USA | 16.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Weirich Daniel Weirich | USA | 16.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alex Blaho Alex Blaho | USA | 16.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Martin Fitzwater Martin Fitzwater | USA | 16.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Garrett Lynch Garrett Lynch | USA | 15.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Malachi Sparling Malachi Sparling | USA | 19.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Cogdill Josh Cogdill ('94) | 94 | USA | 5546 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 5415 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 5333 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | 5313 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Berson Tyler Berson | USA | 5017 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Walker Newell Walker Newell | USA | 4888 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.17 | PB | ||||||||||
2 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.30 | |||||||||||
3 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 7.38 | |||||||||||
4 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 7.53 | |||||||||||
5 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 7.53 | |||||||||||
6 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 7.55 | |||||||||||
7 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 7.64 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.25 | PB | ||||||||||
2 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 7.47 | PB | ||||||||||
3 | Lettia Wilson Lettia Wilson | USA | 7.57 | =PB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 7.45 | =PB | ||||||||||
2 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 7.51 | |||||||||||
3 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 7.62 | |||||||||||
4 | Kira Moreland Kira Moreland ('95) | 95 | USA | 7.77 | PB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.26 | PB | ||||||||||
2 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 7.52 | |||||||||||
3 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 7.58 | PB | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 7.20 | PB | ||||||||||
2 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 7.52 | =SB | ||||||||||
3 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 7.62 | PB | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 7.35 | |||||||||||
2 | Lorenda Holston Lorenda Holston ('95) | 95 | USA | 7.50 | |||||||||||
3 | Akeisha Ayanniyi Akeisha Ayanniyi | USA | 7.70 | ||||||||||||
K 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.81 | PB | ||||||||||
2 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 23.66 | PB | ||||||||||
3 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 23.91 | PB | ||||||||||
4 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 24.13 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 23.89 | SB | ||||||||||
2 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 23.90 | PB | ||||||||||
3 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 24.22 | PB | ||||||||||
4 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 24.35 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 24.00 | SB | ||||||||||
2 | Caitlin Wilson Caitlin Wilson ('95) | 95 | USA | 24.35 | SB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 23.24 | PB | ||||||||||
2 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 24.02 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 24.19 | |||||||||||
2 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 24.58 | |||||||||||
3 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 24.75 | PB | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 24.24 | PB | ||||||||||
3 | Makayla Webb Makayla Webb ('96) | 96 | USA | 26.21 | SB | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 24.29 | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 24.12 | SB | ||||||||||
2 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 24.33 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Romo Emily Romo | USA | 54.07 | ||||||||||||
2 | Megan Irvine Megan Irvine | USA | 54.37 | PB | |||||||||||
3 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 54.91 | PB | ||||||||||
4 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.80 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 54.59 | PB | ||||||||||
2 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 54.63 | PB | ||||||||||
3 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 54.93 | |||||||||||
4 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 56.09 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Romo Emily Romo | USA | 54.24 | ||||||||||||
2 | Franziska Kindt Franziska Kindt ('93) | 93 | GER | 56.67 | |||||||||||
3 | Melanie Sullivan Melanie Sullivan | USA | 57.05 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 55.18 | |||||||||||
2 | Monique McPherson Monique McPherson ('95) | 95 | JAM | 56.06 | PB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 55.43 | |||||||||||
2 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.46 | PB | ||||||||||
3 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 55.98 | PB | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 54.93 | PB | ||||||||||
2 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.51 | PB | ||||||||||
3 | Maddie Gipson Maddie Gipson ('95) | 95 | AUS | 56.97 | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 55.41 | SB | ||||||||||
2 | Micayla Coquia Micayla Coquia ('95) | 95 | USA | 56.38 | PB | ||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Megan Irvine Megan Irvine | USA | 54.91 | PB | |||||||||||
2 | Abby Simpson Abby Simpson ('94) | 94 | USA | 56.57 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:04.83 | PB | ||||||||||
2 | Sophie Connor Sophie Connor ('93) | 93 | GBR | 2:06.55 | PB | ||||||||||
3 | Mandy Chitwood Mandy Chitwood ('95) | 95 | USA | 2:07.48 | PB | ||||||||||
4 | Macy Kreutz Macy Kreutz | USA | 2:08.72 | PB | |||||||||||
5 | Cassidy Meade Cassidy Meade ('95) | 95 | USA | 2:10.49 | PB | ||||||||||
6 | Amy Pfaff Amy Pfaff | USA | 2:10.70 | PB | |||||||||||
7 | Elli Eastmond Elli Eastmond | USA | 2:11.97 | ||||||||||||
8 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:13.63 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:09.22 | |||||||||||
2 | Sophie Connor Sophie Connor ('93) | 93 | GBR | 2:09.55 | SB | ||||||||||
3 | Elli Eastmond Elli Eastmond | USA | 2:11.55 | PB | |||||||||||
4 | Christine Parker Christine Parker | USA | 2:13.97 | PB | |||||||||||
5 | Meghan Ryan Meghan Ryan | USA | 2:17.04 | SB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Macy Kreutz Macy Kreutz | USA | 2:11.70 | ||||||||||||
2 | Amy Pfaff Amy Pfaff | USA | 2:11.91 | PB | |||||||||||
3 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:12.10 | PB | ||||||||||
4 | Dominique Ward Dominique Ward | USA | 2:13.70 | PB | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Mandy Chitwood Mandy Chitwood ('95) | 95 | USA | 2:11.52 | SB | ||||||||||
2 | Cassidy Meade Cassidy Meade ('95) | 95 | USA | 2:11.96 | SB | ||||||||||
3 | Shannon Maloney Shannon Maloney | USA | 2:12.37 | PB | |||||||||||
4 | Eliza McCall Eliza McCall | USA | 2:15.49 | ||||||||||||
K 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Annemarie Schwanz Annemarie Schwanz ('93) | 93 | GER | 4:48.98 | SB | ||||||||||
2 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 4:49.32 | PB | |||||||||||
4 | Tylee Newman Tylee Newman ('94) | 94 | USA | 4:55.71 | PB | ||||||||||
5 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 4:56.68 | PB | |||||||||||
6 | Ali Kallner Ali Kallner | USA | 4:58.23 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
2 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 4:57.76 | PB | |||||||||||
9 | Kyoko Koyama Kyoko Koyama ('94) | 94 | JPN | 5:22.42 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Annemarie Schwanz Annemarie Schwanz ('93) | 93 | GER | 4:58.51 | SB | ||||||||||
2 | Tylee Newman Tylee Newman ('94) | 94 | USA | 4:59.57 | PB | ||||||||||
3 | Ali Kallner Ali Kallner | USA | 4:59.84 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 9:24.75 | PB | ||||||||||
2 | Calli Thackery Calli Thackery ('93) | 93 | GBR | 9:40.09 | |||||||||||
3 | Cora Gallop Cora Gallop | USA | 9:45.19 | PB | |||||||||||
4 | Natasha Bernal Natasha Bernal | USA | 9:45.62 | PB | |||||||||||
5 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 9:45.94 | PB | |||||||||||
6 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 9:47.40 | PB | |||||||||||
7 | Brenna Peloquin Brenna Peloquin ('96) | 96 | USA | 9:47.41 | SB | ||||||||||
8 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 9:51.51 | |||||||||||
9 | Emily Myers Emily Myers ('94) | 94 | USA | 9:53.24 | |||||||||||
10 | Anna McDonald
Anna McDonald
('95) | 95 | USA | 9:54.64 | PB | ||||||||||
11 | Gracie Tostenson Gracie Tostenson | USA | 9:54.75 | PB | |||||||||||
12 | Lindy Long Lindy Long | USA | 9:55.22 | PB | |||||||||||
13 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 9:55.62 | ||||||||||||
14 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 9:58.21 | PB | ||||||||||
15 | Samantha Skold Samantha Skold | USA | 9:58.72 | PB | |||||||||||
16 | Kelsey Yamauchi Kelsey Yamauchi | USA | 10:02.90 | SB | |||||||||||
17 | Sophie Eckel Sophie Eckel ('97) | 97 | AUS | 10:03.73 | PB | ||||||||||
18 | Sanne Holland Sanne Holland | USA | 10:04.76 | SB | |||||||||||
19 | Megan Brunette Megan Brunette ('95) | 95 | USA | 10:05.17 | PB | ||||||||||
20 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 10:07.14 | |||||||||||
21 | Kate White Kate White | USA | 10:09.15 | PB | |||||||||||
22 | Katy Fluehr Katy Fluehr ('93) | 93 | USA | 10:10.96 | |||||||||||
23 | Tavia Dutson Tavia Dutson | USA | 10:11.92 | PB | |||||||||||
24 | Jennifer Sandoval Jennifer Sandoval ('98) | 98 | USA | 10:12.77 | |||||||||||
28 | Annemarie Schwanz Annemarie Schwanz ('93) | 93 | GER | 10:20.71 | PB | ||||||||||
K 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Alice Wright Alice Wright ('94) | 94 | GBR | 16:22.94 | PB | ||||||||||
2 | Emily Myers Emily Myers ('94) | 94 | USA | 16:43.63 | PB | ||||||||||
3 | Brenna Peloquin Brenna Peloquin ('96) | 96 | USA | 16:49.71 | PB | ||||||||||
4 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 16:50.25 | PB | |||||||||||
5 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 16:50.28 | PB | ||||||||||
6 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 16:55.94 | PB | ||||||||||
7 | Natasha Bernal Natasha Bernal | USA | 17:03.38 | PB | |||||||||||
8 | Lindy Long Lindy Long | USA | 17:07.50 | PB | |||||||||||
9 | McKenna Spillar McKenna Spillar | USA | 17:12.77 | PB | |||||||||||
10 | Gracie Tostenson Gracie Tostenson | USA | 17:13.48 | PB | |||||||||||
11 | Sanne Holland Sanne Holland | USA | 17:17.16 | PB | |||||||||||
12 | Samantha Skold Samantha Skold | USA | 17:29.01 | PB | |||||||||||
13 | Megan Brunette Megan Brunette ('95) | 95 | USA | 17:31.53 | PB | ||||||||||
23 | Jacqueline Heaps Jacqueline Heaps | USA | 18:45.92 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 8.23 | PB | ||||||||||
2 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 8.40 | =PB | ||||||||||
3 | Mofiyinfoluwa Olusola Mofiyinfoluwa Olusola ('96) | 96 | USA | 8.49 | PB | ||||||||||
4 | Amari Norris Amari Norris | USA | 8.51 | ||||||||||||
5 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 8.70 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 8.29 | PB | ||||||||||
2 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 8.40 | PB | ||||||||||
3 | Makayla Webb Makayla Webb ('96) | 96 | USA | 8.72 | SB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Lorenda Holston Lorenda Holston ('95) | 95 | USA | 8.17 | |||||||||||
2 | Gabby Pajak Gabby Pajak | USA | 8.71 | ||||||||||||
3 | Maddie Gipson Maddie Gipson ('95) | 95 | AUS | 8.72 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amari Norris Amari Norris | USA | 8.49 | ||||||||||||
2 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 8.72 | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 8.11 | =PB | ||||||||||
2 | Mofiyinfoluwa Olusola Mofiyinfoluwa Olusola ('96) | 96 | USA | 8.58 | |||||||||||
3 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 8.68 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Shelley Spires Shelley Spires ('96) | 96 | USA | 1.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaysee Pilgrim Kaysee Pilgrim ('95) | 95 | USA | 1.80 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Autumn Gardner Autumn Gardner | USA | 1.77 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | 1.74 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Isobel Brown Isobel Brown ('94) | 94 | GBR | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Savannah Miller Savannah Miller | USA | 1.63 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Heidi Borgerding Heidi Borgerding | USA | 1.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Marissa Berry Marissa Berry ('97) | 97 | USA | 4.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allison Jeffries Allison Jeffries ('95) | 95 | USA | 4.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alison Powers Alison Powers | USA | 4.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 4.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emily Etter Emily Etter | USA | 3.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jerni Self Jerni Self | USA | 3.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Stephanie Bess Stephanie Bess ('96) | 96 | USA | 3.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Katherine Whiting Katherine Whiting | USA | 3.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gabby Smith Gabby Smith ('93) | 93 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sara Curran Sara Curran ('96) | 96 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Aliya Simpson Aliya Simpson | USA | 3.65 | ||||||||||||
12 | Gabrielle Palmer Gabrielle Palmer | USA | 3.65 | ||||||||||||
13 | Shannon Fritz Shannon Fritz | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
K Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 6.17 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 6.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 6.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 5.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 5.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | 5.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jannell Hadnot Jannell Hadnot ('95) | 95 | USA | 5.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kadeisha Hield Kadeisha Hield ('96) | 96 | BAH | 5.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Akeisha Ayanniyi Akeisha Ayanniyi | USA | 5.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kira Moreland Kira Moreland ('95) | 95 | USA | 5.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 5.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jannell Hadnot Jannell Hadnot ('95) | 95 | USA | 13.26 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 12.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brittany Graves Brittany Graves ('96) | 96 | CAN | 12.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | 11.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dayanera Timberman Dayanera Timberman ('95) | 95 | USA | 11.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Je'Neal Ainsworth Je'Neal Ainsworth ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Danielle Williams Danielle Williams ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Pete Aaliyah Pete ('95) | 95 | USA | 17.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 15.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rachel Alesi Rachel Alesi ('94) | 94 | USA | 14.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anna Dubois Anna Dubois | USA | 14.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 14.20 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brandi French Brandi French ('97) | 97 | USA | 14.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tiffany Gilmore Tiffany Gilmore | USA | 14.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Vanessa Sierra Vanessa Sierra ('95) | 95 | USA | 13.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allison Mady Allison Mady | USA | 13.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 13.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 13.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Olivia Moriconi Olivia Moriconi ('96) | 96 | CAN | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tiffany Gilmore Tiffany Gilmore | USA | 20.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aisiah Tuiasosopo Aisiah Tuiasosopo | USA | 19.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amaris Blount Amaris Blount | USA | 19.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aaliyah Pete Aaliyah Pete ('95) | 95 | USA | 19.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aimee Larrabee Aimee Larrabee | USA | 18.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 18.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 17.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emelda Malm-Annan Emelda Malm-Annan ('97) | 97 | GHA | 17.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Vanessa Sierra Vanessa Sierra ('95) | 95 | USA | 17.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 3828 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 3783 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 3660 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 3617 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lea Menzel Lea Menzel ('96) | 96 | GER | 3439 | SB | ||||||||||
|