M 60 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 6.45 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 6.54 | |||||||||||||||||||
3 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 6.56 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Senoj Givans Senoj Givans ('93) | 93 | JAM | 6.59 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 6.60 | |||||||||||||||||||
6 | Kyree King Kyree King ('94) | 94 | USA | 6.63 | |||||||||||||||||||
7 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.66 | |||||||||||||||||||
8 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.70 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 6.50 | Q | PB | |||||||||||||||||
2 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 6.53 | Q | SB | |||||||||||||||||
3 | Kyree King Kyree King ('94) | 94 | USA | 6.57 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Senoj Givans Senoj Givans ('93) | 93 | JAM | 6.63 | q | SB | |||||||||||||||||
5 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 6.65 | ||||||||||||||||||||
6 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 6.76 | |||||||||||||||||||
Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | DQ | ||||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 6.57 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 6.57 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.61 | q | ||||||||||||||||||
4 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.61 | q | SB | |||||||||||||||||
5 | Christopher Belcher Christopher Belcher ('94) | 94 | USA | 6.64 | =PB | ||||||||||||||||||
6 | Brandon Carnes Brandon Carnes ('95) | 95 | USA | 6.66 | |||||||||||||||||||
7 | Derrius Rodgers Derrius Rodgers ('97) | 97 | USA | 6.77 | |||||||||||||||||||
8 | Darryl Haraway Darryl Haraway ('97) | 97 | USA | 7.14 | |||||||||||||||||||
M 200 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 20.11 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.63 | |||||||||||||||||||
3 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 20.69 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 20.73 | |||||||||||||||||||
Finale B 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jereem Richards Jereem Richards ('94) | 94 | TTO | 20.31 | NR | PB | |||||||||||||||||
2 | Just'N Thymes Just'N Thymes ('94) | 94 | USA | 20.36 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.75 | |||||||||||||||||||
4 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 21.03 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 20.51 | q | ||||||||||||||||||
2 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 20.84 | |||||||||||||||||||
3 | Malik Moffett Malik Moffett ('94) | 94 | USA | 20.85 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Christopher Belcher Christopher Belcher ('94) | 94 | USA | 21.02 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jereem Richards Jereem Richards ('94) | 94 | TTO | 20.50 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 20.81 | q | ||||||||||||||||||
3 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 20.83 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Cameron Williams Cameron Williams ('95) | 95 | USA | 20.98 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.55 | q | ||||||||||||||||||
2 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.79 | q | ||||||||||||||||||
3 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 20.84 | |||||||||||||||||||
4 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 20.91 | |||||||||||||||||||
Indledende 4 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Just'N Thymes Just'N Thymes ('94) | 94 | USA | 20.49 | q | ||||||||||||||||||
2 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.65 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Marcus Chambers Marcus Chambers ('94) | 94 | USA | 20.83 | |||||||||||||||||||
4 | Deshawn Marshall Deshawn Marshall ('94) | 94 | USA | 21.27 | |||||||||||||||||||
M 400 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Fred Kerley Fred Kerley ('95) | 95 | USA | 44.85 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Steven Gayle Steven Gayle ('94) | 94 | JAM | 46.02 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Eric Janise Eric Janise ('93) | 93 | USA | 46.33 | |||||||||||||||||||
Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale B 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 45.64 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Mylik Kerley Mylik Kerley ('96) | 96 | USA | 45.75 | |||||||||||||||||||
3 | Eric Futch Eric Futch ('93) | 93 | USA | 46.16 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Jermaine Griffith Jermaine Griffith ('95) | 95 | GUY | 47.10 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Fred Kerley Fred Kerley ('95) | 95 | USA | 45.10 | q | ||||||||||||||||||
2 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 45.57 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Mylik Kerley Mylik Kerley ('96) | 96 | USA | 45.68 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Eric Janise Eric Janise ('93) | 93 | USA | 46.01 | q | PB | |||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jermaine Griffith Jermaine Griffith ('95) | 95 | GUY | 46.49 | q | SB | |||||||||||||||||
2 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 46.52 | |||||||||||||||||||
3 | Warren Hazel Warren Hazel ('96) | 96 | SKN | 46.72 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 45.81 | q | SB | |||||||||||||||||
2 | Eric Futch Eric Futch ('93) | 93 | USA | 46.17 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 46.62 | PB | ||||||||||||||||||
Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | DNF | ||||||||||||||||||||
Indledende 4 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Steven Gayle Steven Gayle ('94) | 94 | JAM | 46.42 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | George Caddick George Caddick ('94) | 94 | GBR | 46.70 | |||||||||||||||||||
3 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.73 | |||||||||||||||||||
4 | Jeffrey Green Jeffrey Green ('95) | 95 | USA | 48.03 | |||||||||||||||||||
M 800 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Emmanuel Korir Emmanuel Korir ('95) | 95 | KEN | 1:47.48 | |||||||||||||||||||
2 | Drew Piazza Drew Piazza ('95) | 95 | USA | 1:47.62 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Joseph White Joseph White ('95) | 95 | USA | 1:47.79 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:47.94 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:47.98 | |||||||||||||||||||
6 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:48.72 | |||||||||||||||||||
7 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 1:49.69 | |||||||||||||||||||
Michael Saruni Michael Saruni ('95) | 95 | KEN | DQ | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Joseph White Joseph White ('95) | 95 | USA | 1:48.29 | Q | SB | |||||||||||||||||
2 | Michael Saruni Michael Saruni ('95) | 95 | KEN | 1:48.44 | Q | ||||||||||||||||||
3 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:48.47 | Q | SB | |||||||||||||||||
4 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:48.57 | |||||||||||||||||||
5 | Abraham Alvarado Abraham Alvarado ('95) | 95 | USA | 1:49.25 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 1:49.26 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:49.58 | SB | ||||||||||||||||||
8 | Patrick Joseph Patrick Joseph ('95) | 95 | USA | 1:59.76 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Emmanuel Korir Emmanuel Korir ('95) | 95 | KEN | 1:47.62 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Drew Piazza Drew Piazza ('95) | 95 | USA | 1:47.91 | Q | SB | |||||||||||||||||
3 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:47.92 | Q | ||||||||||||||||||
4 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:47.96 | q | ||||||||||||||||||
5 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 1:48.23 | q | PB | |||||||||||||||||
6 | Eliud Rutto Eliud Rutto ('94) | 94 | KEN | 1:48.41 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 1:48.79 | SB | ||||||||||||||||||
8 | Carter Lilly Carter Lilly ('95) | 95 | USA | 1:48.97 | PB | ||||||||||||||||||
M 1 mile Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 4:03.22 | |||||||||||||||||||
2 | Edward Cheserek Edward Cheserek ('94) | 94 | KEN | 4:05.42 | |||||||||||||||||||
3 | Sampson Laari Sampson Laari ('93) | 93 | GHA | 4:06.11 | |||||||||||||||||||
4 | Neil Gourley Neil Gourley ('95) | 95 | GBR | 4:06.26 | |||||||||||||||||||
5 | Adam Palamar Adam Palamar ('94) | 94 | CAN | 4:06.47 | |||||||||||||||||||
6 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 4:06.96 | |||||||||||||||||||
7 | Liam Dee Liam Dee ('96) | 96 | GBR | 4:07.82 | |||||||||||||||||||
8 | Ben Saarel Ben Saarel ('95) | 95 | USA | 4:07.84 | |||||||||||||||||||
9 | Matthew Maton Matthew Maton ('96) | 96 | USA | 4:08.88 | |||||||||||||||||||
10 | Thomas Joyce Thomas Joyce ('99) | 99 | USA | 4:16.77 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 3 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Edward Cheserek Edward Cheserek ('94) | 94 | KEN | 3:59.30 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Matthew Maton Matthew Maton ('96) | 96 | USA | 3:59.73 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 3:59.94 | Q | PB | |||||||||||||||||
4 | Neil Gourley Neil Gourley ('95) | 95 | GBR | 4:00.10 | Q | SB | |||||||||||||||||
5 | Thomas Joyce Thomas Joyce ('99) | 99 | USA | 4:01.02 | q | PB | |||||||||||||||||
6 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 4:01.02 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Tim Gorman Tim Gorman ('92) | 92 | USA | 4:01.19 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Ned Willig Ned Willig ('94) | 94 | USA | 4:05.48 | |||||||||||||||||||
Indledende 4 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 3:59.90 | Q | PB | |||||||||||||||||
2 | Ben Saarel Ben Saarel ('95) | 95 | USA | 4:00.39 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Adam Palamar Adam Palamar ('94) | 94 | CAN | 4:00.71 | Q | ||||||||||||||||||
4 | Liam Dee Liam Dee ('96) | 96 | GBR | 4:00.72 | Q | ||||||||||||||||||
5 | Sampson Laari Sampson Laari ('93) | 93 | GHA | 4:00.73 | q | ||||||||||||||||||
6 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 4:01.25 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Matthew Fayers Matthew Fayers ('94) | 94 | GBR | 4:01.62 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Zach Perrin Zach Perrin ('95) | 95 | USA | 4:03.48 | PB | ||||||||||||||||||
M 3000 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Edward Cheserek Edward Cheserek ('94) | 94 | KEN | 7:55.91 | |||||||||||||||||||
2 | Justyn Knight Justyn Knight ('96) | 96 | CAN | 7:56.21 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Marc Scott Marc Scott ('93) | 93 | GBR | 7:57.19 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Joe Klecker Joe Klecker ('96) | 96 | USA | 7:58.90 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Colby Gilbert Colby Gilbert ('95) | 95 | USA | 7:59.41 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 7:59.89 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Brian Barraza Brian Barraza ('95) | 95 | USA | 8:00.69 | PB | ||||||||||||||||||
8 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 8:01.93 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 8:02.11 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Scott Carpenter Scott Carpenter ('94) | 94 | USA | 8:06.34 | PB | ||||||||||||||||||
11 | Jack Keelan Jack Keelan ('95) | 95 | USA | 8:10.03 | SB | ||||||||||||||||||
12 | Amon Terer Amon Terer ('92) | 92 | KEN | 8:12.28 | |||||||||||||||||||
13 | Erik Peterson Erik Peterson ('94) | 94 | USA | 8:16.46 | |||||||||||||||||||
14 | Garrett Corcoran Garrett Corcoran | USA | 8:20.31 | PB | |||||||||||||||||||
15 | Ben Saarel Ben Saarel ('95) | 95 | USA | 8:21.01 | SB | ||||||||||||||||||
16 | Matthew Maton Matthew Maton ('96) | 96 | USA | 8:21.45 | |||||||||||||||||||
M 5000 m Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Edward Cheserek Edward Cheserek ('94) | 94 | KEN | 13:41.20 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Marc Scott Marc Scott ('93) | 93 | GBR | 13:43.83 | |||||||||||||||||||
3 | Amon Terer Amon Terer ('92) | 92 | KEN | 13:47.01 | PB | ||||||||||||||||||
4 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 13:47.84 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 13:48.36 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Erik Peterson Erik Peterson ('94) | 94 | USA | 13:49.83 | PB | ||||||||||||||||||
7 | MJ Erb MJ Erb ('94) | 94 | USA | 13:51.73 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Tyler Day Tyler Day ('96) | 96 | USA | 13:53.93 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Grant Fischer Grant Fischer | USA | 13:55.37 | PB | |||||||||||||||||||
10 | Jerrell Mock Jerrell Mock ('95) | 95 | USA | 13:56.74 | PB | ||||||||||||||||||
11 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 13:57.62 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Zach Herriott Zach Herriott | USA | 13:59.99 | ||||||||||||||||||||
13 | Jonathan Green Jonathan Green ('95) | 95 | USA | 14:00.95 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Matt Baxter Matt Baxter ('94) | 94 | NZL | 14:08.28 | PB | ||||||||||||||||||
15 | Colby Gilbert Colby Gilbert ('95) | 95 | USA | 14:20.58 | PB | ||||||||||||||||||
16 | Alex Short Alex Short ('94) | 94 | GBR | 14:23.26 | PB | ||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.58 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Freddie Crittenden Freddie Crittenden ('94) | 94 | USA | 7.67 | |||||||||||||||||||
3 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 7.72 | |||||||||||||||||||
4 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 7.73 | |||||||||||||||||||
5 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 7.77 | |||||||||||||||||||
6 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 7.83 | |||||||||||||||||||
7 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 7.85 | |||||||||||||||||||
8 | Aaron Mallett Aaron Mallett ('94) | 94 | USA | 9.49 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.64 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Freddie Crittenden Freddie Crittenden ('94) | 94 | USA | 7.70 | Q | ||||||||||||||||||
3 | Aaron Mallett Aaron Mallett ('94) | 94 | USA | 7.72 | q | ||||||||||||||||||
4 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 7.73 | q | ||||||||||||||||||
5 | Spencer Dunkerley-Offor Spencer Dunkerley-Offor ('95) | 95 | USA | 7.80 | |||||||||||||||||||
6 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 7.85 | |||||||||||||||||||
7 | Nate Pozolinski Nate Pozolinski ('95) | 95 | USA | 8.03 | |||||||||||||||||||
Marquis Morris Marquis Morris ('96) | 96 | USA | DQ | ||||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 7.65 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 7.69 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 7.71 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 7.76 | q | ||||||||||||||||||
5 | Angelo Goss Angelo Goss ('92) | 92 | USA | 7.89 | |||||||||||||||||||
6 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 7.93 | |||||||||||||||||||
7 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 8.02 | |||||||||||||||||||
Michael Dickson Michael Dickson ('97) | 97 | USA | DQ | ||||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Trey Culver Trey Culver ('96) | 96 | USA | 2.26 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kyle Landon Kyle Landon ('94) | 94 | USA | 2.26 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.23 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Randall Cunningham Randall Cunningham ('96) | 96 | USA | 2.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Christoffe Bryan Christoffe Bryan ('96) | 96 | JAM | 2.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Justice Summerset Justice Summerset ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Ken LeGassey Ken LeGassey ('94) | 94 | USA | 2.15 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Zach Blackham Zach Blackham ('92) | 92 | USA | 2.15 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Matthew Campbell Matthew Campbell ('94) | 94 | JAM | 2.15 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 2.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Michael Burke Michael Burke ('97) | 97 | USA | 2.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 2.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Demar Robinson Demar Robinson ('93) | 93 | JAM | 2.10 DQ IAAF Rule 32.2.a | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.70 | =AU20R | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.50 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Tim Ehrhardt Tim Ehrhardt ('95) | 95 | USA | 5.50 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Adrián Valles Adrián Valles ('95) | 95 | ESP | 5.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Torben Laidig Torben Laidig ('94) | 94 | GER | 5.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Devin King Devin King ('96) | 96 | USA | 5.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | 5.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Chase Smith Chase Smith ('97) | 97 | USA | 5.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Jake Albright Jake Albright ('93) | 93 | USA | 5.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Kyle Pater Kyle Pater ('94) | 94 | USA | 5.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Nick Maestretti Nick Maestretti ('93) | 93 | USA | 5.25 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Paulo Benavides Paulo Benavides ('97) | 97 | USA | 5.25 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Barrett Poth Barrett Poth ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 8.04 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 7.89 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 7.83 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 7.83 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 7.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Terrell McClain Terrell McClain ('95) | 95 | USA | 7.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 7.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Travonn White Travonn White ('95) | 95 | USA | 7.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Chris McBride Chris McBride ('97) | 97 | USA | 7.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.59 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.57 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Austin Hazel Austin Hazel ('94) | 94 | USA | 7.55 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Ventavius Sears Ventavius Sears ('95) | 95 | USA | 7.55 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 7.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | O'Shea Wilson O'Shea Wilson ('94) | 94 | USA | 7.33 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 16.86 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 16.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 16.49 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Hayden McClain Hayden McClain ('95) | 95 | USA | 16.16 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Barden Adams Barden Adams ('96) | 96 | USA | 15.99 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kaiwan Culmer Kaiwan Culmer ('96) | 96 | BAH | 15.96 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 15.92 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Montel Nevers Montel Nevers ('96) | 96 | GBR | 15.90 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | David Oluwadara David Oluwadara ('95) | 95 | NGR | 15.88 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 15.69 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Scotty Newton Scotty Newton ('96) | 96 | USA | 15.51 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 15.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Michael Tiller Michael Tiller ('94) | 94 | USA | 15.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 15.32 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Demar Robinson Demar Robinson ('93) | 93 | JAM | 15.63 DQ IAAF Rule 32.2.a | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Lasheon Strozier Lasheon Strozier ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 21.27 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 19.88 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Oghenakpobo Efekoro Oghenakpobo Efekoro ('96) | 96 | NGR | 19.84 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jared Kern Jared Kern ('95) | 95 | USA | 19.77 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 19.66 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Nick Demaline Nick Demaline ('96) | 96 | USA | 19.44 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Nicolai Ceban Nicolai Ceban ('95) | 95 | MDA | 19.37 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Aaron Castle Aaron Castle ('93) | 93 | USA | 19.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Kyle Felpel Kyle Felpel ('93) | 93 | USA | 18.99 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Willie Morrison Willie Morrison ('96) | 96 | USA | 18.71 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Alex Renner Alex Renner ('93) | 93 | USA | 18.67 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Matt Katnik Matt Katnik ('96) | 96 | USA | 18.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 18.16 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 17.88 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 17.27 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Filip Mihaljević Filip Mihaljević ('94) | 94 | CRO | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Johnnie Jackson Johnnie Jackson ('94) | 94 | USA | 22.88 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Grant Cartwright Grant Cartwright ('94) | 94 | USA | 22.70 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jordan Young Jordan Young ('93) | 93 | CAN | 22.41 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Rudy Winkler Rudy Winkler ('94) | 94 | USA | 22.30 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Josh Davis Josh Davis ('95) | 95 | USA | 22.04 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Hleb Dudarau Hleb Dudarau ('96) | 96 | BLR | 21.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Joe Ellis Joe Ellis ('96) | 96 | GBR | 21.73 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Riley Budde Riley Budde ('95) | 95 | USA | 21.64 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 21.56 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Adam Paul Kelly Adam Paul Kelly ('97) | 97 | USA | 21.13 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Alexandros Poursanidis Alexandros Poursanidis ('93) | 93 | CYP | 20.99 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 20.99 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Elias Håkansson Elias Håkansson ('92) | 92 | SWE | 20.86 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Reggie Jagers III Reggie Jagers III ('94) | 94 | USA | 20.66 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | James Hubbard James Hubbard ('94) | 94 | USA | 20.11 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Aleks Rapp Aleks Rapp ('97) | 97 | CAN | 20.08 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Syvkamp Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 6177 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 6165 | NR | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 6051 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 5996 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 5976 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 5970 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 5791 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 5786 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 5760 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 5630 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 5527 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 5519 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 5509 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 5447 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 4119 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | 3107 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:02.80 | ||||||||||||||||||||
Fred Kerley, Robert Grant, Devin Dixon, Mylik Kerley | |||||||||||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:03.52 | ||||||||||||||||||||
Kunle Fasasi, Grant Holloway, Eric Futch, Ryan Clark | |||||||||||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:06.06 | ||||||||||||||||||||
Skyler Bowden, Steven Gayle, Jacopo Lahbi, Jereem Richards | |||||||||||||||||||||||
4 | Penn State Penn State | USA | 3:07.43 | ||||||||||||||||||||
Dan Chisena, Xavier Smith, Thomas Reiser, Isaiah Harris | |||||||||||||||||||||||
Finale B 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:05.34 | ||||||||||||||||||||
Kemar Mowatt, Obi Igbokwe, Eric Janise, Jamarco Stephen | |||||||||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:05.53 | ||||||||||||||||||||
Michael Cherry, Jaron Flournoy, Nethaneel Mitchell-Blake, Lamar Bruton | |||||||||||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 3:05.60 | ||||||||||||||||||||
Emmanuel Ogwo, Collin Hofacker, Dejuan Frye, Mar'yea Harris | |||||||||||||||||||||||
4 | Texas Texas | USA | 3:05.88 | ||||||||||||||||||||
Byron Robinson, Senoj Givans, Chris Irvin, Aldrich Bailey | |||||||||||||||||||||||
Finale C 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:05.63 | ||||||||||||||||||||
Kyle Collins, Andrew Hudson, Steven Champlin, Charles Jones | |||||||||||||||||||||||
2 | Usc Usc | USA | 3:06.08 | ||||||||||||||||||||
Ricky Morgan, Just'N Thymes, Zyaire Clemes, Marquis Morris | |||||||||||||||||||||||
3 | Kansas Kansas | USA | 3:07.87 | ||||||||||||||||||||
Ivan Henry, Tre Daniels, Jaron Hartley, Strymar Livingston | |||||||||||||||||||||||
Iowa State Iowa State | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
Eric Fogltanz, Ben Kelly, Roshon Roomes, Jaymes Dennison | |||||||||||||||||||||||
M Distance Medley Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ole Miss Ole Miss | USA | 9:31.32 | ||||||||||||||||||||
Craig Engels, Nick Deray, Seán Tobin, Robert Domanic | |||||||||||||||||||||||
2 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 9:33.35 | ||||||||||||||||||||
Daniel Jaskowak, Greg Chiles, Kevin Cianfarini, Vincent Ciattei | |||||||||||||||||||||||
3 | Georgetown Georgetown | USA | 9:33.42 | ||||||||||||||||||||
Darren Fahy, Quincey Wilson, Spencer Brown, Scott Carpenter | |||||||||||||||||||||||
4 | Oregon Oregon | USA | 9:33.52 | ||||||||||||||||||||
Austin Tamagno, Marcus Chambers, Mick Stanovsek, Blake Haney | |||||||||||||||||||||||
5 | Indiana Indiana | USA | 9:34.17 | ||||||||||||||||||||
Joseph Murphy, Markevious Roach, Daniël Kuhn, Kyle Mau | |||||||||||||||||||||||
6 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 9:35.02 | ||||||||||||||||||||
Craig Nowak, Brandon Singleton, Bradley Johnson, Abdi Hassan | |||||||||||||||||||||||
7 | Arkansas Arkansas | USA | 9:38.91 | ||||||||||||||||||||
Ethan Moehn, Jamarco Stephen, Carlton Orange, Jack Bruce | |||||||||||||||||||||||
8 | Villanova Villanova | USA | 9:39.38 | ||||||||||||||||||||
Elliot Slade, Harry Purcell, Ville Lampinen, Logan Wetzel | |||||||||||||||||||||||
9 | Minnesota Minnesota | USA | 9:41.11 | ||||||||||||||||||||
Shane Streich, Jack Wellenstein, Mitch Hechsel, Derek Wiebke | |||||||||||||||||||||||
10 | New Mexico New Mexico | USA | 9:46.87 | ||||||||||||||||||||
Elmar Engholm, Mark Haywood, Kristian Uldbjerg Hansen, Thomas Graham | |||||||||||||||||||||||
11 | Utep Utep | USA | 9:56.03 | ||||||||||||||||||||
Jonah Koech, Asa Guevara, Cosmas Boit, Michael Saruni | |||||||||||||||||||||||
12 | Stanford Stanford | USA | 10:00.77 | ||||||||||||||||||||
Tai Dinger, Jackson Shumway, Brian Smith, Jack Keelan | |||||||||||||||||||||||
K 60 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 7.14 | |||||||||||||||||||
2 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 7.16 | |||||||||||||||||||
3 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 7.20 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.22 | |||||||||||||||||||
5 | Deajah Stevens Deajah Stevens ('95) | 95 | USA | 7.22 | |||||||||||||||||||
6 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.22 | |||||||||||||||||||
7 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 7.27 | |||||||||||||||||||
8 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.29 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 7.13 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Deajah Stevens Deajah Stevens ('95) | 95 | USA | 7.17 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.18 | q | ||||||||||||||||||
4 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 7.21 | q | PB | |||||||||||||||||
5 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.21 | q | PB | |||||||||||||||||
6 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.24 | q | ||||||||||||||||||
7 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 7.33 | |||||||||||||||||||
8 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 7.35 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 7.14 | Q | PB | |||||||||||||||||
2 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 7.25 | Q | =PB | |||||||||||||||||
3 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 7.26 | |||||||||||||||||||
4 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 7.27 | |||||||||||||||||||
5 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.31 | |||||||||||||||||||
6 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 7.34 | |||||||||||||||||||
7 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 7.35 | |||||||||||||||||||
8 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.38 | |||||||||||||||||||
K 200 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 22.42 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 22.53 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 22.54 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 23.35 | |||||||||||||||||||
Finale B 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.83 | |||||||||||||||||||
2 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 22.92 | |||||||||||||||||||
3 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 22.96 | |||||||||||||||||||
4 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.09 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Cunliffe Hannah Cunliffe ('96) | 96 | USA | 22.74 | q | ||||||||||||||||||
2 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.89 | q | ||||||||||||||||||
3 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 22.94 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 23.00 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 22.85 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 22.86 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.34 | |||||||||||||||||||
4 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.47 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 22.57 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Ama Pipi Ama Pipi ('95) | 95 | GBR | 23.21 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Taylor Bennett Taylor Bennett ('97) | 97 | USA | 23.43 | |||||||||||||||||||
Deajah Stevens Deajah Stevens ('95) | 95 | USA | DQ | ||||||||||||||||||||
Indledende 4 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 22.86 | q | ||||||||||||||||||
2 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.89 | q | ||||||||||||||||||
3 | Sabria Hadley Sabria Hadley ('95) | 95 | USA | 23.22 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.38 | |||||||||||||||||||
K 400 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Shakima Wimbley Shakima Wimbley ('95) | 95 | USA | 51.07 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 51.07 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Chrisann Gordon Chrisann Gordon ('94) | 94 | JAM | 52.81 | |||||||||||||||||||
4 | Brittny Ellis Brittny Ellis ('97) | 97 | USA | 53.13 | |||||||||||||||||||
Finale B 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sage Watson Sage Watson ('94) | 94 | CAN | 51.84 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 51.93 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Alex Gholston Alex Gholston ('95) | 95 | USA | 52.23 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Zola Golden Zola Golden ('97) | 97 | USA | 52.90 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 51.59 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Sage Watson Sage Watson ('94) | 94 | CAN | 52.09 | q | ||||||||||||||||||
3 | Grace Claxton Grace Claxton ('93) | 93 | PUR | 53.11 | |||||||||||||||||||
4 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 53.17 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Shakima Wimbley Shakima Wimbley ('95) | 95 | USA | 51.78 | q | ||||||||||||||||||
2 | Micha Powell Micha Powell ('95) | 95 | CAN | 52.78 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 53.03 | |||||||||||||||||||
4 | Cameron Pettigrew Cameron Pettigrew ('95) | 95 | USA | 53.20 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 52.31 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Brittny Ellis Brittny Ellis ('97) | 97 | USA | 52.66 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Letícia de Souza Letícia de Souza ('96) | 96 | BRA | 52.89 | |||||||||||||||||||
4 | Symone Black Symone Black ('95) | 95 | USA | 53.66 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 4 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Chrisann Gordon Chrisann Gordon ('94) | 94 | JAM | 52.37 | q | ||||||||||||||||||
2 | Alex Gholston Alex Gholston ('95) | 95 | USA | 52.56 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Zola Golden Zola Golden ('97) | 97 | USA | 52.67 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Emerald Egwim Emerald Egwim ('95) | 95 | NGR | 53.80 | PB | ||||||||||||||||||
K 800 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Raevyn Rogers Raevyn Rogers ('96) | 96 | USA | 2:01.09 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Hanna Green Hanna Green ('94) | 94 | USA | 2:02.13 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Shea Collinsworth Shea Collinsworth ('95) | 95 | USA | 2:02.35 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:03.00 | |||||||||||||||||||
5 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 2:03.01 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Jasmine Staebler Jasmine Staebler ('97) | 97 | USA | 2:04.08 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 2:04.45 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:06.86 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Green Hanna Green ('94) | 94 | USA | 2:04.06 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:04.40 | Q | ||||||||||||||||||
3 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 2:04.59 | Q | PB | |||||||||||||||||
4 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:04.78 | q | ||||||||||||||||||
5 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 2:05.65 | q | ||||||||||||||||||
6 | Morgan Schuetz Morgan Schuetz ('94) | 94 | USA | 2:05.82 | |||||||||||||||||||
7 | Madeline Kopp Madeline Kopp ('95) | 95 | USA | 2:07.28 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Michelle Howell Michelle Howell ('94) | 94 | USA | 2:08.27 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Raevyn Rogers Raevyn Rogers ('96) | 96 | USA | 2:05.36 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Shea Collinsworth Shea Collinsworth ('95) | 95 | USA | 2:05.57 | Q | SB | |||||||||||||||||
3 | Jasmine Staebler Jasmine Staebler ('97) | 97 | USA | 2:05.63 | Q | PB | |||||||||||||||||
4 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 2:05.82 | |||||||||||||||||||
5 | Agnes Abu Agnes Abu ('92) | 92 | GHA | 2:06.16 | |||||||||||||||||||
6 | Courtney Clayton Courtney Clayton ('95) | 95 | USA | 2:06.96 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:07.40 | |||||||||||||||||||
8 | Rachel Weber Rachel Weber ('95) | 95 | USA | 2:10.76 | |||||||||||||||||||
K 1 mile Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Karisa Nelson Karisa Nelson ('96) | 96 | USA | 4:31.24 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Elle Purrier Elle Purrier ('95) | 95 | USA | 4:31.88 | |||||||||||||||||||
3 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:33.89 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Kaela Edwards Kaela Edwards ('93) | 93 | USA | 4:34.27 | |||||||||||||||||||
5 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:34.54 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:34.57 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 4:34.62 | |||||||||||||||||||
8 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 4:34.78 | |||||||||||||||||||
9 | Amy-Eloise Neale Amy-Eloise Neale ('95) | 95 | GBR | 4:35.12 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Grace Barnett Grace Barnett ('95) | 95 | USA | 4:38.27 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Karisa Nelson Karisa Nelson ('96) | 96 | USA | 4:35.31 | Q | PB | |||||||||||||||||
2 | Amy-Eloise Neale Amy-Eloise Neale ('95) | 95 | GBR | 4:35.38 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Kaela Edwards Kaela Edwards ('93) | 93 | USA | 4:35.46 | Q | ||||||||||||||||||
4 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 4:35.52 | Q | ||||||||||||||||||
5 | Grace Barnett Grace Barnett ('95) | 95 | USA | 4:35.58 | q | PB | |||||||||||||||||
6 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 4:35.79 | q | ||||||||||||||||||
7 | Megan Moye Megan Moye ('94) | 94 | USA | 4:40.39 | SB | ||||||||||||||||||
8 | Kennedy Weisner Kennedy Weisner ('95) | 95 | USA | 4:47.60 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:38.53 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Elle Purrier Elle Purrier ('95) | 95 | USA | 4:38.79 | Q | ||||||||||||||||||
3 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:38.90 | Q | ||||||||||||||||||
4 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:39.74 | Q | ||||||||||||||||||
5 | Frances Schmiede Frances Schmiede ('93) | 93 | AUS | 4:40.32 | |||||||||||||||||||
6 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:40.90 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 4:43.07 | |||||||||||||||||||
8 | Sophie Connor Sophie Connor ('93) | 93 | GBR | 4:45.36 | |||||||||||||||||||
K 3000 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dani Jones Dani Jones ('96) | 96 | USA | 9:09.20 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 9:09.33 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 9:09.87 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Sam Nadel Sam Nadel ('94) | 94 | USA | 9:10.88 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Vanessa Fraser Vanessa Fraser ('95) | 95 | USA | 9:10.92 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Katherine Receveur Katherine Receveur ('96) | 96 | USA | 9:12.61 | |||||||||||||||||||
7 | Allie Buchalski Allie Buchalski ('95) | 95 | USA | 9:13.39 | |||||||||||||||||||
8 | Erin Clark Erin Clark ('94) | 94 | USA | 9:13.56 | SB | ||||||||||||||||||
9 | Alli Cash Alli Cash ('94) | 94 | USA | 9:14.98 | SB | ||||||||||||||||||
10 | Tessa Barrett Tessa Barrett ('96) | 96 | USA | 9:16.50 | |||||||||||||||||||
11 | Elise Cranny Elise Cranny ('96) | 96 | USA | 9:17.85 | SB | ||||||||||||||||||
12 | Katie Jensen Katie Jensen ('95) | 95 | USA | 9:20.50 | |||||||||||||||||||
13 | Gina Sereno Gina Sereno ('95) | 95 | USA | 9:21.67 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 9:27.66 | PB | ||||||||||||||||||
15 | Rachel Koon Rachel Koon | USA | 9:33.22 | ||||||||||||||||||||
16 | Claire Green Claire Green ('96) | 96 | USA | 9:47.57 | |||||||||||||||||||
K 5000 m Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 15:19.14 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Erin Finn Erin Finn ('94) | 94 | USA | 15:27.36 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Anna Rohrer Anna Rohrer ('97) | 97 | USA | 15:29.83 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Allie Buchalski Allie Buchalski ('95) | 95 | USA | 15:41.69 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Tessa Barrett Tessa Barrett ('96) | 96 | USA | 15:42.29 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Jordann McDermitt Jordann McDermitt ('96) | 96 | USA | 15:43.95 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Bri Ilarda Bri Ilarda ('96) | 96 | AUS | 15:46.13 | NR | PB | |||||||||||||||||
8 | Anne-Marie Blaney Anne-Marie Blaney ('93) | 93 | USA | 15:49.26 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Alice Wright Alice Wright ('94) | 94 | GBR | 15:56.24 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Olivia Pratt Olivia Pratt ('94) | 94 | USA | 15:56.54 | PB | ||||||||||||||||||
11 | Erika Kemp Erika Kemp ('95) | 95 | USA | 15:59.19 | |||||||||||||||||||
12 | Lauren LaRocco Lauren LaRocco ('96) | 96 | USA | 16:03.80 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Maggie Schmaedick Maggie Schmaedick ('96) | 96 | USA | 16:07.30 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 16:12.39 | PB | ||||||||||||||||||
15 | Grayson Murphy Grayson Murphy ('95) | 95 | USA | 16:24.00 | PB | ||||||||||||||||||
Judy Pendergast Judy Pendergast ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 7.90 | |||||||||||||||||||
2 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.93 | NR | PB | |||||||||||||||||
3 | Pedrya Seymour Pedrya Seymour ('95) | 95 | BAH | 7.97 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 7.99 | |||||||||||||||||||
5 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 8.02 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Tobi Amusan Tobi Amusan ('97) | 97 | NGR | 8.03 | |||||||||||||||||||
7 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.11 | |||||||||||||||||||
8 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 8.13 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 7.87 | Q | PB | |||||||||||||||||
2 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 7.98 | Q | PB | |||||||||||||||||
3 | Tobi Amusan Tobi Amusan ('97) | 97 | NGR | 8.00 | q | ||||||||||||||||||
4 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 8.05 | q | ||||||||||||||||||
5 | Vanessa Clerveaux Vanessa Clerveaux ('94) | 94 | HAI | 8.13 | |||||||||||||||||||
6 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 8.18 | |||||||||||||||||||
7 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 8.20 | |||||||||||||||||||
8 | Ebony Morrison Ebony Morrison ('94) | 94 | USA | 8.47 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.98 | Q | ||||||||||||||||||
2 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 8.04 | Q | ||||||||||||||||||
3 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.06 | q | ||||||||||||||||||
4 | Pedrya Seymour Pedrya Seymour ('95) | 95 | BAH | 8.09 | q | ||||||||||||||||||
5 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.14 | |||||||||||||||||||
6 | Emma Spagnola Emma Spagnola ('96) | 96 | USA | 8.16 | |||||||||||||||||||
7 | Kimberly Golding Kimberly Golding ('92) | 92 | JAM | 8.25 | |||||||||||||||||||
8 | Lorenda Holston Lorenda Holston ('95) | 95 | USA | 8.65 | |||||||||||||||||||
K Højdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Madeline Fagan Madeline Fagan ('96) | 96 | USA | 1.93 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Tatiána Goúsin Tatiána Goúsin ('94) | 94 | GRE | 1.90 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.90 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.90 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.87 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Nicole Greene Nicole Greene ('97) | 97 | USA | 1.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Shelley Spires Shelley Spires ('96) | 96 | USA | 1.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Kimberly Williamson Kimberly Williamson ('93) | 93 | JAM | 1.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Zarriea Willis Zarriea Willis ('96) | 96 | USA | 1.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Lisanne Hagens Lisanne Hagens ('95) | 95 | NED | 1.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Nikki Manson Nikki Manson ('94) | 94 | GBR | 1.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Janae Moffitt Janae Moffitt ('97) | 97 | USA | 1.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Eleonora Omoregie Eleonora Omoregie ('96) | 96 | ITA | 1.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Clarissa Cutliff Clarissa Cutliff | USA | 1.76 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Andrea Stapleton Andrea Stapleton | USA | 1.76 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Jailah Mason Jailah Mason ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Kandie Bloch-Jones Kandie Bloch-Jones ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Stangspring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Annie Rhodes Annie Rhodes ('95) | 95 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.40 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.40 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Tori Weeks Tori Weeks ('96) | 96 | USA | 4.30 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.30 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Elizabeth Quick Elizabeth Quick ('94) | 94 | USA | 4.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Lexi Weeks Lexi Weeks ('96) | 96 | USA | 4.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Allison Harris Allison Harris ('95) | 95 | CAN | 4.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Shay Petty Shay Petty ('96) | 96 | USA | 4.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Kally Long Kally Long ('95) | 95 | USA | 4.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Sarah Bell Sarah Bell ('94) | 94 | USA | 4.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Madison Heath Madison Heath ('95) | 95 | USA | 4.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Emily Gunderson Emily Gunderson ('96) | 96 | USA | 4.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.90 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 6.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.58 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.48 | =SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 6.48 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.46 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 6.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.38 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 6.33 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 6.28 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Sydney Conley Sydney Conley ('93) | 93 | USA | 6.24 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Johanmy Luque Johanmy Luque ('95) | 95 | VEN | 6.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Jahisha Thomas Jahisha Thomas ('94) | 94 | GBR | 6.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Jogailė Petrokaitė Jogailė Petrokaitė ('95) | 95 | LTU | 6.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Baileh Simms Baileh Simms ('95) | 95 | CAN | 5.99 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Samara Spencer Samara Spencer ('96) | 96 | JAM | 5.55 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Trespring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 14.11 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Natasha Dicks Natasha Dicks ('95) | 95 | USA | 13.47 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Marshay Ryan Marshay Ryan ('95) | 95 | USA | 13.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.39 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Viershanie Latham Viershanie Latham ('95) | 95 | USA | 13.39 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Simone Charley Simone Charley ('95) | 95 | USA | 13.31 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Dannielle Gibson Dannielle Gibson ('96) | 96 | BAH | 13.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Johanmy Luque Johanmy Luque ('95) | 95 | VEN | 13.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Shardia Lawrence Shardia Lawrence ('95) | 95 | JAM | 13.15 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 13.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Iana Amsterdam Iana Amsterdam ('95) | 95 | GUY | 13.06 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 12.80 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Jannell Hadnot Jannell Hadnot ('95) | 95 | USA | 12.80 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 12.38 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 19.56 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Danniel Thomas-Dodd Danniel Thomas-Dodd ('92) | 92 | JAM | 18.40 | NR | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Brittany Mann Brittany Mann ('94) | 94 | USA | 17.78 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 17.57 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 17.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Emmonnie Henderson Emmonnie Henderson ('94) | 94 | USA | 17.50 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 17.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 17.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Cion Hicks Cion Hicks ('94) | 94 | USA | 16.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Amelia Strickler Amelia Strickler ('94) | 94 | GBR | 16.61 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Nikki Okwelogu Nikki Okwelogu ('95) | 95 | NGR | 16.13 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Torie Owers Torie Owers ('94) | 94 | NZL | 16.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Aaliyah Pete Aaliyah Pete ('95) | 95 | USA | 16.04 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Erin Farmer Erin Farmer ('95) | 95 | USA | 15.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Kiley Sabin Kiley Sabin ('96) | 96 | USA | 15.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 15.69 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 22.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Dolly Nyemah Dolly Nyemah ('93) | 93 | USA | 21.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Victoria Merriweather Victoria Merriweather ('95) | 95 | USA | 21.74 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 21.69 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | LaPorscha Wells LaPorscha Wells ('94) | 94 | USA | 21.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 20.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 20.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Jasmine Manigault Jasmine Manigault ('95) | 95 | USA | 20.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Janee' Kassanavoid Janee' Kassanavoid ('95) | 95 | USA | 20.71 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 20.50 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Brooke Andersen Brooke Andersen ('95) | 95 | USA | 20.29 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Marthaline Cooper Marthaline Cooper ('94) | 94 | USA | 20.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 20.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Shelby Ashe Shelby Ashe ('93) | 93 | USA | 19.86 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 19.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Banke Oginni Banke Oginni ('96) | 96 | USA | 19.44 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Femkamp Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 4682 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 4580 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 4340 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 4319 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 4216 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 4186 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 4162 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 4142 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 4139 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 4089 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Nikki Larch-Miller Nikki Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 4088 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 4084 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 4017 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 4008 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 3992 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Breanne Borman Breanne Borman ('93) | 93 | USA | 3705 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | South Carolina South Carolina | USA | 3:27.03 | ||||||||||||||||||||
Cameron Pettigrew, Amalie Hammild Iuel, Deanna Hill, Kendall Ellis | |||||||||||||||||||||||
2 | Oregon Oregon | USA | 3:27.07 | ||||||||||||||||||||
Makenzie Dunmore, Deajah Stevens, Elexis Guster, Raevyn Rogers | |||||||||||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:28.36 | ||||||||||||||||||||
Jaevin Reed, Briyahna Desrosiers, Danyel White, Jazmine Fray | |||||||||||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 3:28.62 | ||||||||||||||||||||
Takyera Roberson, Alex Gholston, Diamond Gause, Domonique Williams | |||||||||||||||||||||||
Finale B 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Baylor Baylor | USA | 3:30.60 | ||||||||||||||||||||
Taylor Bennett, Kiana Hawn, Kiana Horton, Letícia de Souza | |||||||||||||||||||||||
2 | Ohio State Ohio State | USA | 3:31.23 | ||||||||||||||||||||
Beatrice Hannan, Karrington Winters, Aaliyah Barnes, Maggie Barrie | |||||||||||||||||||||||
3 | South Carolina South Carolina | USA | 3:32.14 | ||||||||||||||||||||
Precious Holmes, Tyler Brockington, Aliyah Abrams, Briana Haith | |||||||||||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 3:32.34 | ||||||||||||||||||||
Sunkietra McAllister, Brianna Swinton, Ceara Watson, Daina Harper | |||||||||||||||||||||||
Finale C 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:31.85 | ||||||||||||||||||||
Aiyanna Stiverne, Brittny Ellis, Michelle Atherley, Shakima Wimbley | |||||||||||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:31.94 | ||||||||||||||||||||
Brandeé Johnson, Destinee Gause, Taylor Sharpe, Sharrika Barnett | |||||||||||||||||||||||
3 | Purdue Purdue | USA | 3:32.34 | ||||||||||||||||||||
Symone Black, Chloe Abbott, Jahneya Mitchell, Brionna Thomas | |||||||||||||||||||||||
4 | Louisiana State Louisiana State | USA | 3:32.34 | ||||||||||||||||||||
Kymber Payne, Jada Martin, Rachel Misher, Travia Jones | |||||||||||||||||||||||
K Distance Medley Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Colorado Colorado | USA | 11:00.34 | ||||||||||||||||||||
Tabor Scholl, Elissa Mann, Sage Hurta-Klecker, Dani Jones | |||||||||||||||||||||||
2 | Stanford Stanford | USA | 11:00.36 | ||||||||||||||||||||
Vanessa Fraser, Missy Mongiovi, Malika Waschmann, Elise Cranny | |||||||||||||||||||||||
3 | Oregon Oregon | USA | 11:00.68 | ||||||||||||||||||||
Olivia Burdon, Ashante Horsley, Brooke Feldmeier, Katie Rainsberger | |||||||||||||||||||||||
4 | Byu Byu | USA | 11:03.42 | ||||||||||||||||||||
Ashleigh Warner, Brenna Porter, Kristi Rush, Erica Birk | |||||||||||||||||||||||
5 | Michigan Michigan | USA | 11:04.74 | ||||||||||||||||||||
Jamie Morrissey, Jade Harrison, Jaimie Phelan, Gina Sereno | |||||||||||||||||||||||
6 | Penn State Penn State | USA | 11:04.89 | ||||||||||||||||||||
Danae Rivers, Tichina Rhodes, Rachel Banks, Julie Kocjancic | |||||||||||||||||||||||
7 | Kansas Kansas | USA | 11:05.35 | ||||||||||||||||||||
Riley Cooney, Nicole Montgomery, Whitney Adams, Hannah Richardson | |||||||||||||||||||||||
8 | Notre Dame Notre Dame | USA | 11:05.76 | ||||||||||||||||||||
Kelly Hart, Payton Miller, Jamie Marvil, Jessica Harris | |||||||||||||||||||||||
9 | Indiana Indiana | USA | 11:06.03 | ||||||||||||||||||||
Brenna Calder, Taylor Williams, Olivia Hippensteel, Katherine Receveur | |||||||||||||||||||||||
10 | LSU LSU | USA | 11:06.83 | ||||||||||||||||||||
Ruby Stauber, Travia Jones, Erika Lewis, Morgan Schuetz | |||||||||||||||||||||||
11 | Arkansas Arkansas | USA | 11:10.41 | ||||||||||||||||||||
Regan Ward, Brianna Swinton, Ceara Watson, Taylor Werner | |||||||||||||||||||||||
12 | Villanova Villanova | USA | 11:13.59 | ||||||||||||||||||||
Kaley Ciluffo, Amari Onque-Shabazz, McKenna Keegan, Sammy Bockoven | |||||||||||||||||||||||
M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 7.02 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 7.12 | |||||||||||||||||||
3 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 7.13 | |||||||||||||||||||
4 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 7.13 | |||||||||||||||||||
5 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 7.13 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | 7.14 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 7.15 | |||||||||||||||||||
8 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 7.17 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 6.77 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 6.79 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 6.88 | |||||||||||||||||||
4 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 6.94 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 6.94 | |||||||||||||||||||
6 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 6.96 | |||||||||||||||||||
7 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 6.99 | |||||||||||||||||||
8 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 7.00 | |||||||||||||||||||
M 1000 m Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 2:34.15 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 2:36.92 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 2:37.99 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 2:39.45 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 2:41.26 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 2:44.47 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 2:44.58 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 2:50.84 | |||||||||||||||||||
9 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 2:51.14 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 2:55.01 | SB | ||||||||||||||||||
11 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 2:56.44 | |||||||||||||||||||
12 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 3:04.24 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 3:09.21 | |||||||||||||||||||
14 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 3:12.70 | |||||||||||||||||||
Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||||||||||
Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 8.22 | |||||||||||||||||||
2 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 8.23 | |||||||||||||||||||
3 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 8.43 | |||||||||||||||||||
4 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 8.44 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 8.31 | |||||||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 8.33 | |||||||||||||||||||
3 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 8.35 | |||||||||||||||||||
4 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 8.49 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 7.75 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 8.01 | |||||||||||||||||||
3 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 8.11 | |||||||||||||||||||
Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||||||||||
Indledende 4 11.3. | 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 8.10 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 8.15 | |||||||||||||||||||
3 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 8.34 | |||||||||||||||||||
4 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 8.34 | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 2.16 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 2.16 | |||||||||||||||||||
3 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 2.10 | |||||||||||||||||||
4 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 2.07 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 2.04 | |||||||||||||||||||
7 | Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | 1.98 | |||||||||||||||||||
8 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 1.95 | |||||||||||||||||||
9 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 1.95 | |||||||||||||||||||
10 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 1.95 | =SB | ||||||||||||||||||
11 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 1.95 | |||||||||||||||||||
12 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 1.95 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 1.95 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 1.92 | =PB | ||||||||||||||||||
15 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 1.92 | |||||||||||||||||||
16 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 1.86 | SB | ||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 11.3. Finale A Finale | Inde 11.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 5.36 | |||||||||||||||||||
2 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 5.26 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 4.96 | |||||||||||||||||||
4 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 4.96 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 4.86 | |||||||||||||||||||
6 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 4.76 | |||||||||||||||||||
7 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 4.76 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 4.76 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 4.76 | NR | PB | |||||||||||||||||
10 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 4.66 | |||||||||||||||||||
11 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 4.66 | |||||||||||||||||||
12 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 4.66 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 4.66 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 4.06 | |||||||||||||||||||
Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 7.83 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 7.77 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 7.58 | |||||||||||||||||||
4 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 7.55 | |||||||||||||||||||
5 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 7.44 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 7.43 | |||||||||||||||||||
7 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 7.34 | |||||||||||||||||||
8 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 7.30 | |||||||||||||||||||
9 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 7.23 | SB | ||||||||||||||||||
10 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 7.22 | |||||||||||||||||||
11 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 7.10 | |||||||||||||||||||
12 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 7.03 | SB | ||||||||||||||||||
13 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 7.00 | PB | ||||||||||||||||||
14 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 6.97 | |||||||||||||||||||
15 | Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | 6.85 | |||||||||||||||||||
16 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 6.69 | |||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 16.55 | NR | PB | |||||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 14.41 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 14.11 | |||||||||||||||||||
4 | Steele Wasik Steele Wasik ('95) | 95 | USA | 13.72 | |||||||||||||||||||
5 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 13.67 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 13.51 | |||||||||||||||||||
7 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 13.34 | |||||||||||||||||||
8 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 13.27 | |||||||||||||||||||
9 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 13.16 | |||||||||||||||||||
10 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 13.12 | |||||||||||||||||||
11 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 13.09 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Austin Jamerson Austin Jamerson ('95) | 95 | USA | 12.47 | |||||||||||||||||||
13 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 12.41 | |||||||||||||||||||
14 | Wolf Mahler Wolf Mahler ('94) | 94 | USA | 12.38 | |||||||||||||||||||
15 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 12.35 | PB | ||||||||||||||||||
16 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 11.91 | |||||||||||||||||||
K 800 m Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 2:14.88 | |||||||||||||||||||
2 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 2:15.00 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 2:15.61 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 2:16.72 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 2:17.05 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 2:17.57 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Nikki Larch-Miller Nikki Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 2:17.93 | SB | ||||||||||||||||||
8 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 2:18.29 | SB | ||||||||||||||||||
9 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 2:19.81 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 2:22.39 | SB | ||||||||||||||||||
11 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 2:23.99 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 2:26.55 | |||||||||||||||||||
13 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 2:32.15 | |||||||||||||||||||
14 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 2:32.69 | |||||||||||||||||||
15 | Breanne Borman Breanne Borman ('93) | 93 | USA | 2:33.25 | |||||||||||||||||||
16 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 2:33.68 | |||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 8.34 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 8.52 | |||||||||||||||||||
3 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 8.63 | |||||||||||||||||||
4 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 8.76 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 8.64 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 8.77 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Breanne Borman Breanne Borman ('93) | 93 | USA | 8.78 | |||||||||||||||||||
4 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 8.80 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 8.03 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 8.13 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 8.21 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Nikki Larch-Miller Nikki Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 8.26 | |||||||||||||||||||
Indledende 4 10.3. | 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 8.40 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 8.41 | |||||||||||||||||||
3 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 8.47 | |||||||||||||||||||
4 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 8.48 | |||||||||||||||||||
K Højdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.90 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 1.84 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 1.81 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 1.78 | |||||||||||||||||||
5 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 1.75 | |||||||||||||||||||
6 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 1.75 | |||||||||||||||||||
7 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 1.72 | |||||||||||||||||||
8 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 1.72 | |||||||||||||||||||
9 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 1.72 | =PB | ||||||||||||||||||
10 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 1.63 | |||||||||||||||||||
11 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 1.63 | |||||||||||||||||||
12 | Nikki Larch-Miller Nikki Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 1.63 | |||||||||||||||||||
13 | Breanne Borman Breanne Borman ('93) | 93 | USA | 1.60 | |||||||||||||||||||
13 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 1.60 | |||||||||||||||||||
15 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 1.60 | |||||||||||||||||||
16 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 1.57 | |||||||||||||||||||
K Længdespring Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 6.48 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 6.47 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 6.18 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 6.09 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 6.06 | |||||||||||||||||||
6 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 5.94 | |||||||||||||||||||
7 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 5.88 | |||||||||||||||||||
8 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 5.81 | |||||||||||||||||||
9 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 5.80 | |||||||||||||||||||
10 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 5.78 | |||||||||||||||||||
11 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 5.77 | |||||||||||||||||||
12 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 5.74 | |||||||||||||||||||
13 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 5.67 | |||||||||||||||||||
14 | Nikki Larch-Miller Nikki Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 5.64 | |||||||||||||||||||
15 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 5.61 | |||||||||||||||||||
16 | Breanne Borman Breanne Borman ('93) | 93 | USA | 5.33 | |||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 10.3. Finale A Finale | Inde 10.3. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 12.96 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 12.78 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 12.73 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Breanne Borman Breanne Borman ('93) | 93 | USA | 12.72 | |||||||||||||||||||
5 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 12.69 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 12.45 | |||||||||||||||||||
7 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 12.37 | |||||||||||||||||||
8 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 12.14 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 12.13 | |||||||||||||||||||
10 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 12.12 | |||||||||||||||||||
11 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 11.97 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 11.92 | |||||||||||||||||||
13 | Nikki Larch-Miller Nikki Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 11.90 | |||||||||||||||||||
14 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 11.71 | PB | ||||||||||||||||||
15 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 11.65 | PB | ||||||||||||||||||
16 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 11.46 |