Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oordegem BEL: Léon Buyle Memorial 3.6.2017

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
2
Jerome Laporal
Jerome Laporal ('93)
FRA10.95
  
 
2
Eoghan Buggy
Eoghan Buggy ('95)
IRL11.17
  
 PB
3
Joris De Clercq
Joris De Clercq ('97)
BEL11.04
  
 PB
4
Ivan Pascal Leukeu Ngondji
Ivan Pascal Leukeu Ngondji ('93)
CMR11.07
  
 SB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1
Jean-Marie Louis
Jean-Marie Louis ('86)
BEL10.61
  
 SB
2
Gysbentha Mron
Gysbentha Mron ('96)
NED10.85
  
 PB
2
Tuur Bras
Tuur Bras ('99)
BEL10.97
  
 PB
3
Roelf Bouwmeester
Roelf Bouwmeester ('97)
NED10.90
  
 
3
Levi Hazes
Levi Hazes 
NED10.97
  
 PB
4
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED10.92
  
 
4
Arnaud Gueulette
Arnaud Gueulette ('98)
BEL11.05
  
 SB
5
Mark Kavanagh
Mark Kavanagh ('92)
IRL10.97
  
 
5
Gareth Thompson
Gareth Thompson ('97)
IRL11.09
  
 SB
6
Rutger Bien
Rutger Bien ('94)
NED11.09
  
 PB
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Shaquille Haverkamp
Shaquille Haverkamp ('99)
NED10.62
  
 PB
2
Jamiro Elabeidi
Jamiro Elabeidi ('96)
NED10.82
  
 
3
Gysbentha Mron
Gysbentha Mron ('96)
NED10.83
  
 PB
4
Hamza El Asri
Hamza El Asri ('98)
BEL10.83
  
 SB
6
Jerome Laporal
Jerome Laporal ('93)
FRA10.91
  
 PB
7
Mark Kavanagh
Mark Kavanagh ('92)
IRL10.98
  
 
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Jorén Tromp
Jorén Tromp ('88)
NED10.63
  
 SB
2
Bastien Anyla
Bastien Anyla ('86)
FRA10.69
  
 
3
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL10.72
  
 
4
Guelord Kola Biasu
Guelord Kola Biasu ('93)
BEL10.89
  
 SB
5
Antoine Gillet
Antoine Gillet ('88)
BEL10.92
  
 SB
6
Rodrigo Broer
Rodrigo Broer ('96)
NED10.96
  
 
M 200 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1
Robin Vanderbemden
Robin Vanderbemden ('94)
BEL20.72
  
 PB
2
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED21.56
  
 =PB
3
Sander Pupella
Sander Pupella ('93)
NED21.62
  
 SB
4
Mark Kavanagh
Mark Kavanagh ('92)
IRL21.78
  
 SB
5
Rik Jansen
Rik Jansen ('94)
NED21.85
  
 SB
6
Tuur Bras
Tuur Bras ('99)
BEL21.95
  
 
7
Laurens Francois
Laurens Francois ('96)
BEL22.02
  
 
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Wandifa Sanneh
Wandifa Sanneh ('96)
GAM21.49
  
 PB
2
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL21.51
  
 
3
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL21.69
  
 
4
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED21.69
  
 
5
Rodrigo Broer
Rodrigo Broer ('96)
NED22.00
  
 
Finale C
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Rayen Rojer
Rayen Rojer ('93)
NED21.65
  
 PB
2
Lennert De Lathauwer
Lennert De Lathauwer ('98)
BEL22.02
  
 PB
3
Daniel Segers
Daniel Segers ('01)
BEL22.08
  
 PB
7
Gareth Thompson
Gareth Thompson ('97)
IRL22.74
  
 
Finale D
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Gysbentha Mron
Gysbentha Mron ('96)
NED21.85
  
 PB
2
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL22.01
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL45.90
  
 SB
2
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL46.11
  
 SB
3
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.70
  
 
4
Fethi Benchaa
Fethi Benchaa ('88)
ALG46.74
  
 SB
5
Michael Rossaert
Michael Rossaert ('95)
BEL46.92
  
 SB
6
Andrew Mellon
Andrew Mellon ('95)
IRL47.32
  
 SB
Finale B
1
Wandifa Sanneh
Wandifa Sanneh ('96)
GAM46.68
  
 
2
Alexander Doom
Alexander Doom ('97)
BEL46.71
  
 PB
3
Maarten Stuivenberg
Maarten Stuivenberg ('95)
NED46.88
  
 PB
4
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED47.60
  
 SB
5
Brian Murphy
Brian Murphy ('82)
IRL49.72
  
 
Finale C
1
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL47.52
  
 PB
2
Harry Purcell
Harry Purcell ('96)
IRL47.83
  
 
3
Gerbrand Huts
Gerbrand Huts ('98)
BEL48.09
  
 
4
Olaf van den Bergh
Olaf van den Bergh ('94)
NED48.21
  
 
5
Simon Boypa
Simon Boypa ('99)
FRA48.82
  
 
Finale D
1
Craig Newell
Craig Newell ('97)
IRL47.87
  
 PB
2
Elroy Doraene
Elroy Doraene ('96)
BEL48.50
  
 PB
3
Johan Polman
Johan Polman ('86)
NED48.98
  
 
4
Kevin Gnafoua
Kevin Gnafoua ('96)
FRA49.01
  
 
Finale E
1
Sam Giedts
Sam Giedts ('95)
BEL48.33
  
 PB
2
James Holden
James Holden ('99)
IRL48.92
  
 PB
3
Julien Lannoy-Brennet
Julien Lannoy-Brennet ('95)
BEL49.08
  
 PB
6
Eoghan Buggy
Eoghan Buggy ('95)
IRL49.47
  
 
Finale F
1
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL48.84
  
 PB
3
Nick Ennis
Nick Ennis ('90)
IRL49.35
  
 PB
Finale G
1
Thibauld Guilbert
Thibauld Guilbert 
BEL48.93
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Joshua Ralph
Joshua Ralph ('91)
AUS1:46.55
  
 SB
2
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG1:47.21
  
 
3
James Bowness
James Bowness ('91)
GBR1:47.43
  
 
4
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:47.49
  
 SB
5
Daniel Rowden
Daniel Rowden ('97)
GBR1:47.51
  
 
6
Aurele Vandeputte
Aurele Vandeputte ('95)
BEL1:47.81
  
 
7
Brecht Bertels
Brecht Bertels ('94)
BEL1:48.36
  
 SB
8
Hugo Santacruz
Hugo Santacruz ('88)
SUI1:48.91
  
 
9
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:49.08
  
 
Finale B
1
Valentin Voicu
Valentin Voicu ('93)
ROU1:48.06
  
 PB
2
Renaud Rosiere
Renaud Rosiere ('93)
FRA1:48.18
  
 PB
3
Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer ('96)
SUI1:48.51
  
 PB
4
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:48.76
  
 SB
5
Laurens Schockaert
Laurens Schockaert ('90)
BEL1:48.86
  
 SB
6
Clément Dhainaut
Clément Dhainaut ('97)
FRA1:49.12
  
 SB
7
Hrístos Kotítsas
Hrístos Kotítsas ('96)
GRE1:49.37
  
 
8
Robert Tully
Robert Tully ('95)
IRL1:50.20
  
 SB
Finale C
1
Viktor Benschop
Viktor Benschop ('95)
BEL1:49.75
  
 
2
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:50.22
  
 
3
Conall Hayes
Conall Hayes ('98)
IRL1:50.67
  
 PB
5
Luuk Wagenaar
Luuk Wagenaar ('94)
NED1:50.85
  
 PB
6
Konstadínos Vasilákis
Konstadínos Vasilákis ('87)
GRE1:50.92
  
 PB
7
Brecht Fasseur
Brecht Fasseur ('99)
BEL1:51.02
  
 
8
Mathieu Laurain
Mathieu Laurain ('90)
FRA1:51.60
  
 SB
9
Mark Hoy
Mark Hoy ('91)
IRL1:51.80
  
 SB
10
Arthur Bruyneel
Arthur Bruyneel ('94)
BEL1:52.23
  
 PB
11
Florian Herr
Florian Herr ('88)
GER1:55.11
  
 SB
12
Joachim Cardillo
Joachim Cardillo ('88)
BEL1:55.53
  
 SB
Finale D
1
Frederik Ruppert
Frederik Ruppert ('97)
GER1:50.77
  
 PB
2
Sebbe Francken
Sebbe Francken ('96)
BEL1:50.85
  
 PB
3
Kevin Woods
Kevin Woods ('96)
IRL1:50.90
  
 PB
4
Arnaud Dupré
Arnaud Dupré ('97)
SUI1:51.25
  
 PB
5
Luc Hensgen
Luc Hensgen ('96)
LUX1:51.37
  
 PB
6
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED1:51.41
  
 PB
8
Tarich Jamli
Tarich Jamli ('86)
BEL1:53.35
  
 PB
9
Brian Versluis
Brian Versluis ('99)
NED1:53.68
  
 
10
Antoine Douley
Antoine Douley ('95)
BEL1:54.39
  
 SB
11
Ghiles Semsar
Ghiles Semsar ('99)
FRA1:54.40
  
 
Finale E
1
Julien Lecomte
Julien Lecomte ('93)
FRA1:53.89
  
 SB
2
Hannes Decadt
Hannes Decadt ('94)
BEL1:54.77
  
 SB
3
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL1:55.01
  
 PB
5
Reinout Van Hessche
Reinout Van Hessche ('87)
BEL1:55.76
  
 
6
Romain Cabart
Romain Cabart ('89)
FRA1:55.77
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ali Hamdi
Ali Hamdi ('89)
BEL3:42.47
  
 
2
Kamali Majdoubi
Kamali Majdoubi ('93)
MAR3:42.92
  
 SB
3
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR3:43.49
  
 SB
4
Geoffrey Ruto
Geoffrey Ruto ('92)
UGA3:43.87
  
 PB
5
Stijn Baeten
Stijn Baeten ('94)
BEL3:44.35
  
 SB
6
Wouter Ploeger
Wouter Ploeger ('92)
NED3:44.60
  
 SB
7
Steve Mitchell
Steve Mitchell ('88)
GBR3:45.18
  
 SB
8
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR3:45.66
  
 SB
9
Antoine Martinet
Antoine Martinet ('92)
FRA3:46.46
  
 SB
Finale B
1
Jonas Raess
Jonas Raess ('94)
SUI3:43.49
  
 PB
2
Guy Smith
Guy Smith ('90)
GBR3:44.96
  
 SB
3
Ruben Van Praet
Ruben Van Praet ('91)
BEL3:45.18
  
 
4
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL3:45.36
  
 
5
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL3:45.41
  
 PB
6
Kevin De Kerpel
Kevin De Kerpel ('88)
BEL3:45.96
  
 PB
7
Laurent Delannoy
Laurent Delannoy ('96)
FRA3:46.87
  
 PB
8
Ossama Meslek
Ossama Meslek ('97)
ITA3:47.27
  
 
9
Michael Salter
Michael Salter ('90)
GBR3:48.88
  
 SB
10
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA3:49.05
  
 PB
Finale C
1
Owen Day
Owen Day ('98)
CAN3:46.69
  
 PB
2
Oussama Lonneux
Oussama Lonneux ('97)
BEL3:47.04
  
 PB
3Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:47.58
  
 SB
4
Nicolae Marian Coman
Nicolae Marian Coman ('96)
ROU3:49.24
  
 
5
Simon Petitjean
Simon Petitjean ('96)
BEL3:49.28
  
 PB
6
Richard Owens
Richard Owens ('90)
IRL3:49.83
  
 SB
7
Dennis Gerhard
Dennis Gerhard ('95)
GER3:50.34
  
 
8
Bert Misplon
Bert Misplon ('88)
BEL3:50.96
  
 
9
Tim van den Broeke
Tim van den Broeke ('95)
NED3:51.55
  
 
10
Thibault Larpin
Thibault Larpin ('96)
FRA3:51.62
  
 SB
11
Bert Van Der Hoeven
Bert Van Der Hoeven ('89)
BEL3:52.25
  
 
12
Thijs van der Burgt
Thijs van der Burgt ('94)
BEL3:55.04
  
 
13
Jean Charles Byl
Jean Charles Byl ('78)
BEL3:55.23
  
 SB
Finale D
1
Raphael Demarcq
Raphael Demarcq ('95)
FRA3:51.21
  
 PB
2
Andre Theillier
Andre Theillier ('89)
FRA3:52.00
  
 PB
3
Ziad Audah
Ziad Audah ('98)
BEL3:52.10
  
 PB
4
Christopher Gabet
Christopher Gabet ('97)
FRA3:53.32
  
 PB
5
Marco Giese
Marco Giese ('92)
GER3:53.39
  
 SB
6
Robin Vassogne
Robin Vassogne ('98)
FRA3:54.08
  
 PB
7
Antoine Senard
Antoine Senard 
FRA3:54.28
  
 
8
Jill de Brouwer
Jill de Brouwer ('89)
BEL3:55.57
  
 SB
9
Adrien Noel
Adrien Noel ('95)
BEL3:55.96
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Boniface Abel Sikowo
Boniface Abel Sikowo ('99)
UGA8:01.75
  
 PB
2
Mohamed Ali Mohamed
Mohamed Ali Mohamed ('89)
NED8:04.53
  
 PB
3
Amanuel Gergis
Amanuel Gergis ('96)
ERI8:05.59
  
 PB
4
Benjamin Choquert
Benjamin Choquert ('86)
FRA8:05.88
  
 PB
5
Dieter Kersten
Dieter Kersten ('96)
BEL8:06.90
  
 PB
6
Benoit Goethals
Benoit Goethals ('91)
BEL8:07.50
  
 PB
7
Ward D'Hoore
Ward D'Hoore ('94)
BEL8:08.15
  
 PB
8
Nick Van Peborgh
Nick Van Peborgh ('84)
BEL8:09.46
  
 PB
9
Jean-Pierre Weerts
Jean-Pierre Weerts ('86)
BEL8:12.27
  
 SB
10
Khalid Choukoud
Khalid Choukoud ('86)
NED8:14.30
  
 SB
11
Younes Darrazi
Younes Darrazi ('96)
BEL8:18.14
  
 
12
Bart van Nunen
Bart van Nunen ('95)
NED8:20.85
  
 SB
13
Cédric Van De Putte
Cédric Van De Putte ('90)
BEL8:26.53
  
 SB
14
Kevin De Kerpel
Kevin De Kerpel ('88)
BEL8:27.76
  
 SB
Finale B
1
Enzo Noel
Enzo Noel ('95)
BEL8:31.92
  
 SB
2
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL8:32.38
  
 PB
3
Dorian Fintolini
Dorian Fintolini ('93)
BEL8:33.75
  
 SB
4
Tom Robben
Tom Robben ('95)
BEL8:34.94
  
 SB
5
Alexandre Schmitt
Alexandre Schmitt ('89)
FRA8:35.76
  
 SB
6
Pieter Verschoren
Pieter Verschoren ('87)
BEL8:36.02
  
 SB
7
Sullivan Baralle
Sullivan Baralle ('88)
FRA8:39.08
  
 PB
8
Simon Mestdagh
Simon Mestdagh ('91)
BEL8:39.69
  
 PB
9
Etienne Mowat
Etienne Mowat ('88)
FRA8:45.32
  
 
10
Ruud Van Cauteren
Ruud Van Cauteren ('94)
BEL8:46.19
  
 PB
11
Daan Coremans
Daan Coremans ('91)
BEL8:47.34
  
 SB
Finale C
1
Arthur Gervais
Arthur Gervais 
FRA8:46.11
  
 PB
2
Jéremy Classe
Jéremy Classe ('97)
BEL8:47.77
  
 PB
3
Jean-Baptist Vandeneede
Jean-Baptist Vandeneede ('93)
BEL8:48.26
  
 PB
M 110 m hæk    
Finale 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.00
  
 
2
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL14.50
  
 SB
3
Ruben Esajas
Ruben Esajas ('86)
NED14.59
  
 SB
Finale 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL13.92
  
 
2
Ruben Esajas
Ruben Esajas ('86)
NED14.57
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Mickaël François
Mickaël François ('88)
FRA50.59
  
 SB
2
Mike Cochrane
Mike Cochrane ('91)
NZL50.67
  
 
3Jonas HanßenJonas Hanßen ('95)GER50.79
  
 
4
Arnaud Ghislain
Arnaud Ghislain ('88)
BEL51.37
  
 SB
6
Takahiro Matsumoto
Takahiro Matsumoto ('94)
JPN52.32
  
 SB
Finale B
1
Mickaël Bertil
Mickaël Bertil ('94)
FRA51.42
  
 SB
2
Christian von Wrede
Christian von Wrede ('91)
GER51.53
  
 SB
3
Jason Harvey
Jason Harvey ('91)
IRL51.59
  
 
4
Romain Nicodeme
Romain Nicodeme ('95)
BEL52.25
  
 
5
Brian Vriend
Brian Vriend ('90)
NED52.70
  
 SB
Finale C
1
Romain Pegneaux
Romain Pegneaux ('99)
FRA53.56
  
 PB
2
Thijs Ulens
Thijs Ulens ('92)
BEL53.99
  
 SB
3
Sam Wallbridge
Sam Wallbridge ('97)
GBR54.05
  
 SB
4
Maarten Nabbe
Maarten Nabbe ('89)
NED54.34
  
 PB
5
Timothee Simaga
Timothee Simaga ('96)
FRA54.42
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.17
  
 SB
2
Emile Verdonck
Emile Verdonck ('95)
BEL2.09
  
 
3
Giebe Algoet
Giebe Algoet ('98)
BEL2.03
  
 SB
4
Lars Van Looy
Lars Van Looy ('99)
BEL2.03
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Rutger Koppelaar
Rutger Koppelaar ('93)
NED5.52
  
 
2
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL4.72
  
 
3
Siemen Timmermans
Siemen Timmermans ('93)
BEL4.62
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Pim Jehee
Pim Jehee ('88)
NED7.52
+0.3
  
 
2
Steven Nuytinck
Steven Nuytinck ('91)
NED7.51
+0.5
  
 PB
3
Cedric Nolf
Cedric Nolf ('89)
BEL7.29
0.0
  
 
4
Mathias Broothaerts
Mathias Broothaerts ('94)
BEL7.26
-0.5
  
 
5
Julius Fidami Kinda
Julius Fidami Kinda 
FRA7.20
+1.5
  
 SB
6
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL7.19
-0.2
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Mathieu Kabwakantanda Tshani
Mathieu Kabwakantanda Tshani ('97)
FRA14.81
-0.5
  
 PB
2
Frédéric Xhonneux
Frédéric Xhonneux ('83)
BEL14.71
-1.4
  
 SB
3
Joshua Record
Joshua Record ('95)
NED14.44
-0.4
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Edwin Nys
Edwin Nys ('86)
BEL54.10
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Lucas Leroy
Lucas Leroy ('81)
FRA70.04
  
 
2
Lukas Moutarde
Lukas Moutarde ('98)
FRA68.58
  
 
3
Arjan Dekkers
Arjan Dekkers ('86)
NED62.99
  
 SB
K 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Gina Lückenkemper
Gina Lückenkemper ('96)
GER11.31
  
 
2
Ayodelé Ikuesan
Ayodelé Ikuesan ('85)
FRA11.81
  
 
3
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL11.85
  
 
4
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL11.88
  
 SB
5
Eva Berger
Eva Berger ('95)
FRA11.90
  
 SB
6
Joan Healy
Joan Healy ('92)
IRL11.93
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED11.75
  
 =PB
2
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL11.85
  
 
3
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL11.95
  
 
4
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL12.06
  
 
5
Mariam Oulare
Mariam Oulare ('02)
BEL12.14
  
 PB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Joan Healy
Joan Healy ('92)
IRL11.81
  
 
2
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.82
  
 
3
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED11.85
  
 SB
4
Nicky van Leuveren
Nicky van Leuveren ('90)
NED11.94
  
 SB
5
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL12.03
  
 SB
6
Leah Moore
Leah Moore ('90)
IRL12.11
  
 
7
Céline Gautier
Céline Gautier ('99)
BEL12.22
  
 SB
8
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL12.29
  
 
Finale D
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL11.82
  
 
2
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED11.95
  
 PB
3
Nargélis Statia Pieter
Nargélis Statia Pieter ('97)
NED11.98
  
 SB
4
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL12.09
  
 
5
Lauries Bauwens
Lauries Bauwens ('99)
BEL12.26
  
 
6
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.26
  
 
7
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL12.29
  
 
Finale E
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL12.12
  
 
2
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL12.16
  
 
3
Leah Moore
Leah Moore ('90)
IRL12.19
  
 
Finale F
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL12.19
  
 
2
Alexandra Banti
Alexandra Banti ('89)
FRA12.23
  
 
3
Emily Jouberton
Emily Jouberton ('80)
FRA12.30
  
 SB
Finale G
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Franka Hoogeboom
Franka Hoogeboom ('85)
NED12.25
  
 PB
Finale H
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Cindy Van Der Veken
Cindy Van Der Veken ('97)
BEL12.20
  
 SB
K 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Gina Lückenkemper
Gina Lückenkemper ('96)
GER23.04
  
 SB
2
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL23.85
  
 SB
3
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED23.86
  
 
4
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL23.87
  
 
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Nicky van Leuveren
Nicky van Leuveren ('90)
NED23.52
  
 SB
2
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED24.25
  
 SB
3
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL24.27
  
 SB
4
Nargélis Statia Pieter
Nargélis Statia Pieter ('97)
NED24.27
  
 SB
5
Leah Moore
Leah Moore ('90)
IRL24.72
  
 SB
Finale C
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Lucie Ferauge
Lucie Ferauge 
BEL23.73
  
 PB
2
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED24.31
  
 
3
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL24.32
  
 SB
4
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL24.43
  
 SB
5
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED24.73
  
 SB
6
Yasmine Gharafi
Yasmine Gharafi ('85)
BEL24.95
  
 
Finale D
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL23.98
  
 
2
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED24.32
  
 
3
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL24.38
  
 
4
Eva Berger
Eva Berger ('95)
FRA24.40
  
 
Finale E
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Cindy Van Der Veken
Cindy Van Der Veken ('97)
BEL24.82
  
 PB
1
Laura Siegeroth
Laura Siegeroth ('97)
GER24.93
  
 PB
2
Klara Leusch
Klara Leusch ('96)
GER24.94
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Louise-Anne Bertheau
Louise-Anne Bertheau ('92)
FRA53.61
  
 SB
2
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL53.72
  
 
3
Kelsey Balkwill
Kelsey Balkwill ('92)
CAN53.96
  
 
4
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL54.04
  
 
5
Elise Lasser
Elise Lasser 
BEL54.20
  
 PB
6
Justien Grillet
Justien Grillet ('94)
BEL54.29
  
 SB
Finale B
1
Laurine Xailly
Laurine Xailly ('97)
FRA54.76
  
 
2
Maureen Ellsworth
Maureen Ellsworth ('91)
NED54.86
  
 
3
Femke Bol
Femke Bol 
NED54.97
  
 
4
Jeanine Nygård
Jeanine Nygård ('91)
FIN55.82
  
 SB
5
Ine Hugaerts
Ine Hugaerts ('95)
BEL56.22
  
 
6
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL56.57
  
 PB
Finale C
1
Marilena Scharff
Marilena Scharff ('92)
GER55.72
  
 
2
Riet Vanfleteren
Riet Vanfleteren ('91)
BEL56.54
  
 SB
3
Jolina Schmitz
Jolina Schmitz ('99)
GER56.61
  
 SB
4
Alicia Rohl
Alicia Rohl ('99)
BEL56.98
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Florina Pierdevară
Florina Pierdevară ('90)
ROU2:03.07
  
 SB
2
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA2:03.50
  
 PB
3
Corane Gazeau
Corane Gazeau ('96)
FRA2:04.11
  
 
5
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:04.95
  
 
6
Halyna Syshko
Halyna Syshko ('91)
UKR2:05.04
  
 SB
7
Manon Fage
Manon Fage ('92)
FRA2:05.69
  
 PB
8Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:05.77
  
 PB
9
Elise Vanderelst
Elise Vanderelst ('98)
BEL2:05.85
  
 SB
10
Fiona Kehoe
Fiona Kehoe ('82)
IRL2:08.93
  
 SB
Finale B
1
Alanna Lally
Alanna Lally ('96)
IRL2:08.64
  
 SB
3
Nisrine Masrhalmi
Nisrine Masrhalmi ('96)
NED2:09.71
  
 SB
4
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:10.35
  
 SB
5
Alexandra Bosshard
Alexandra Bosshard ('94)
SUI2:10.40
  
 SB
6
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL2:10.62
  
 SB
7
Elea Henrard
Elea Henrard ('99)
BEL2:10.76
  
 
8
Ashley Melcherts
Ashley Melcherts ('98)
NED2:11.46
  
 
9
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL2:13.33
  
 SB
Finale C
1
Clara Liberman
Clara Liberman 
FRA2:11.57
  
 PB
2
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL2:11.87
  
 
3
Esther Jacobitz
Esther Jacobitz ('97)
GER2:12.61
  
 
4
Leontine Versyck
Leontine Versyck 
BEL2:12.81
  
 PB
5
Febe Triest
Febe Triest 
BEL2:13.07
  
 PB
6
Marine Vaillant
Marine Vaillant ('88)
FRA2:13.94
  
 PB
7
Roos Hop
Roos Hop 
NED2:13.97
  
 SB
8
Jade Meuret
Jade Meuret ('01)
FRA2:14.12
  
 PB
9
Ines Haddou
Ines Haddou ('97)
FRA2:15.32
  
 PB
Finale D
1
Helena Ponette
Helena Ponette 
BEL2:11.99
  
 PB
2
Lieze Slos
Lieze Slos ('99)
BEL2:14.51
  
 PB
3
Eva Soetemans
Eva Soetemans ('84)
BEL2:14.53
  
 PB
4
Louise Hayez
Louise Hayez ('96)
BEL2:15.32
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Esther Chebet
Esther Chebet ('97)
UGA4:09.01
  
 PB
2
Sanne Verstegen
Sanne Verstegen ('85)
NED4:10.59
  
 PB
3
Justine Tinck
Justine Tinck ('99)
BEL4:13.61
  
 PB
4
Stephanie Barnes
Stephanie Barnes ('88)
GBR4:14.37
  
 PB
5
Stefanie Barmet
Stefanie Barmet ('92)
SUI4:14.95
  
 PB
6
Alice Six
Alice Six ('90)
FRA4:17.71
  
 PB
7
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
NED4:18.57
  
 SB
8
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA4:21.41
  
 PB
9
Alice Rocquain
Alice Rocquain ('87)
FRA4:23.11
  
 SB
10
Zenobie Vangansbeke
Zenobie Vangansbeke ('92)
BEL4:24.00
  
 
Finale B
2
Sylwia Indeka
Sylwia Indeka ('97)
POL4:20.81
  
 PB
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:21.47
  
 PB
4
Sarah Chelangat
Sarah Chelangat ('01)
UGA4:21.62
  
 PB
6
Ellie Hartnett
Ellie Hartnett ('92)
IRL4:23.37
  
 
7
Dagmar Smid
Dagmar Smid ('97)
NED4:24.45
  
 PB
8
Nanouk Stevens
Nanouk Stevens 
BEL4:24.66
  
 PB
9
Aimee Pratt
Aimee Pratt ('97)
GBR4:25.07
  
 PB
10
Soumaya Boussaïd
Soumaya Boussaïd ('80)
TUN4:25.56
  
 SB
11
Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef ('99)
BEL4:27.09
  
 
13
Eline Pinter
Eline Pinter ('96)
BEL4:31.70
  
 PB
14
Ciara Everard
Ciara Everard ('90)
IRL4:33.68
  
 SB
15
Goele Truyers
Goele Truyers ('92)
BEL4:34.17
  
 SB
16
Heleen Vermeulen
Heleen Vermeulen ('01)
BEL4:35.57
  
 PB
17
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA4:36.02
  
 PB
Finale C
1
Shirin Van Anrooij
Shirin Van Anrooij ('02)
NED4:33.50
  
 PB
1
Femke Verschoren
Femke Verschoren ('01)
BEL4:39.95
  
 PB
2
Sara Segers
Sara Segers ('85)
BEL4:33.74
  
 PB
3
Caroline Baudinet
Caroline Baudinet ('99)
BEL4:34.51
  
 PB
4
Hanne Reynaert
Hanne Reynaert ('96)
BEL4:36.01
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR13.43
  
 PB
2
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.56
  
 PB
3
Maayke Tjin A-Lim
Maayke Tjin A-Lim ('98)
NED13.65
  
 
4
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.90
  
 
5
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL13.90
  
 
6
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL13.98
  
 
7
Shari Lammens
Shari Lammens ('96)
BEL14.08
  
 
8
Léa Guérard
Léa Guérard ('96)
FRA14.30
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR13.55
  
 
2
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.61
  
 
3
Maayke Tjin A-Lim
Maayke Tjin A-Lim ('98)
NED13.71
  
 
4
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL13.76
  
 PB
5
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.83
  
 
6
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL13.87
  
 SB
7
Shari Lammens
Shari Lammens ('96)
BEL14.23
  
 
Finale 3
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Hanne Vancamp
Hanne Vancamp ('99)
BEL14.35
  
 
2
Léa Guérard
Léa Guérard ('96)
FRA14.38
  
 
3
Elien Hooyberghs
Elien Hooyberghs ('95)
BEL14.68
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL57.90
  
 SB
2
Nora Ritzen
Nora Ritzen ('93)
NED58.99
  
 PB
3
Joan Medjid
Joan Medjid ('95)
FRA59.45
  
 SB
4
Kelsey Balkwill
Kelsey Balkwill ('92)
CAN59.76
  
 
5
Carole Rieb
Carole Rieb ('89)
FRA59.91
  
 SB
Finale B
1
Axelle Vandorpe
Axelle Vandorpe ('95)
BEL1:01.06
  
 PB
1Paulien CouckuytPaulien Couckuyt ('97)BEL1:01.17
  
 
2
Katrijn Boone
Katrijn Boone ('92)
BEL1:02.04
  
 SB
2
Benedikt Tchimou
Benedikt Tchimou ('99)
BEL1:02.64
  
 PB
3
Stephanie Carbonnelle
Stephanie Carbonnelle ('99)
BEL1:02.31
  
 
3
Camille Lazzarotto
Camille Lazzarotto ('99)
FRA1:02.78
  
 PB
4
Emilie Montcho
Emilie Montcho ('87)
FRA1:03.29
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Serena Capponcelli
Serena Capponcelli ('89)
ITA1.70
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Hanne De Baene
Hanne De Baene ('98)
BEL4.02
  
 SB
2
Steffi Dhont
Steffi Dhont ('92)
BEL3.82
  
 SB
3
Nell Van Hansewyck
Nell Van Hansewyck ('97)
BEL3.72
  
 
4
Hanne Borstlap
Hanne Borstlap 
BEL3.62
  
 =SB
5
Noemie Dambry
Noemie Dambry ('99)
FRA3.62
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
5
Elien Hooyberghs
Elien Hooyberghs ('95)
BEL5.35
-0.5
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Sietske Lenchant
Sietske Lenchant ('93)
BEL12.62
+1.3
  
 SB
2
Audrina Vanderschooten
Audrina Vanderschooten ('92)
FRA12.35
+1.6
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anouska Hellebuyck
Anouska Hellebuyck ('89)
BEL48.56
  
 
2
Katelijne Lyssens
Katelijne Lyssens ('95)
BEL47.65
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Kato Van Den Brulle
Kato Van Den Brulle ('96)
BEL49.94
  
 
2
Emma van Arendonk
Emma van Arendonk ('99)
NED45.68
  
 
3
Pauline Smal
Pauline Smal ('98)
BEL43.80
  
 SB
4
Danien ten Berge
Danien ten Berge ('92)
NED43.05
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020