Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hérouville FRA: Meeting Elite d'Hérouville Saint-Clair 15.6.2017

M 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI10.25
  
 SB
2
Anaso Jobodwana
Anaso Jobodwana ('92)
RSA10.28
  
 
3
Thando Roto
Thando Roto ('95)
RSA10.29
  
 
4
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
RSA10.37
  
 
5
Adama Jammeh
Adama Jammeh ('93)
GAM10.49
  
 
6
Bastien Anyla
Bastien Anyla ('86)
FRA10.57
  
 
7
Chidamba Hazemba
Chidamba Hazemba ('97)
ZAM10.60
  
 
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Josh Swaray
Josh Swaray ('86)
SEN10.44
  
 
2
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA10.44
  
 SB
3
Ancuiam Lopes
Ancuiam Lopes ('91)
POR10.60
  
 
4
Jorén Tromp
Jorén Tromp ('88)
NED10.69
  
 
5
Alan Alais
Alan Alais ('90)
FRA10.98
  
 
6
Willy Makangila
Willy Makangila ('99)
FRA11.07
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Anaso Jobodwana
Anaso Jobodwana ('92)
RSA10.37 w
  
 
2
Chidamba Hazemba
Chidamba Hazemba ('97)
ZAM10.44 w
  
 
3
Adama Jammeh
Adama Jammeh ('93)
GAM10.46 w
  
 
4
Charles Renard
Charles Renard ('96)
FRA11.02 w
  
 
Indledende 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
RSA10.43
  
 
2
Josh Swaray
Josh Swaray ('86)
SEN10.54
  
 
3
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA10.58
  
 
4
Jorén Tromp
Jorén Tromp ('88)
NED10.67
  
 
Indledende 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Thando Roto
Thando Roto ('95)
RSA10.25
  
 
2
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI10.30
  
 SB
3
Bastien Anyla
Bastien Anyla ('86)
FRA10.51
  
 SB
4
Ancuiam Lopes
Ancuiam Lopes ('91)
POR10.62
  
 
5
Alan Alais
Alan Alais ('90)
FRA11.06
  
 
M 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Anaso Jobodwana
Anaso Jobodwana ('92)
RSA20.94
  
 
2
Clarence Munyai
Clarence Munyai ('98)
RSA20.98
  
 
3
Charles Renard
Charles Renard ('96)
FRA21.95
  
 
1
Serhiy Smelyk
Serhiy Smelyk ('87)
UKR20.90 w
  
 
2
Adama Jammeh
Adama Jammeh ('93)
GAM21.05 w
  
 
3
Karol Zalewski
Karol Zalewski ('93)
POL21.15 w
  
 
4
Wilfried Fouchard
Wilfried Fouchard ('97)
FRA22.05 w
  
 
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Brendon Rodney
Brendon Rodney ('92)
CAN20.71
  
 
2
Ben Bassaw
Ben Bassaw ('89)
FRA20.97
  
 
3
Gautier Dautremer
Gautier Dautremer ('95)
FRA21.24
  
 
4
Alan Alais
Alan Alais ('90)
FRA21.78
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Rabie Doukkana
Rabie Doukkana ('87)
MAR3:42.32
  
 SB
2
Leo Fontana
Leo Fontana ('95)
FRA3:51.15
  
 
3
Azeddine Habz
Azeddine Habz ('93)
MAR3:51.25
  
 
4
Soufiane Lakhdar
Soufiane Lakhdar ('99)
MAR3:52.38
  
 
5
Julien Marie
Julien Marie ('95)
FRA3:53.29
  
 
6
Lucas Huelvan
Lucas Huelvan ('96)
FRA3:53.72
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Abadi Hadis
Abadi Hadis ('97)
ETH13:16.78
  
 SB
2
Solomon Berihu
Solomon Berihu ('99)
ETH13:17.27
  
 SB
3
Betesfa Getahun
Betesfa Getahun ('98)
ETH13:24.61
  
 PB
4
Yenew Alamirew
Yenew Alamirew ('90)
ETH13:25.72
  
 SB
5
Ronald Musagala
Ronald Musagala ('92)
UGA13:29.28
  
 SB
6
Mekonnen Gebremedhin
Mekonnen Gebremedhin ('88)
ETH13:29.37
  
 PB
7
Taye Girma
Taye Girma ('70)
ETH13:42.10
  
 PB
8
Benson Seurei
Benson Seurei ('84)
BRN13:50.44
  
 PB
9
Jamal Hitrane
Jamal Hitrane ('89)
MAR13:51.10
  
 SB
10
Onesphoré Nzikwinkunda
Onesphoré Nzikwinkunda ('97)
BDI14:03.33
  
 
11
Patrick Dever
Patrick Dever ('96)
GBR14:05.71
  
 
12
Emile Cairess
Emile Cairess ('97)
GBR14:26.63
  
 
13
Bart van Nunen
Bart van Nunen ('95)
NED14:27.55
  
 SB
14
Paulos Surafel
Paulos Surafel ('97)
GBR14:39.97
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.61
  
 SB
2
William Sharman
William Sharman ('84)
GBR13.91
  
 
3
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
FRA13.99
  
 
4
Dawid Żebrowski
Dawid Żebrowski ('97)
POL13.99
  
 
5
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA13.99
  
 
6
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.31
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Romain Lecoeur
Romain Lecoeur ('97)
FRA14.14
  
 
2
Marvin Pistol
Marvin Pistol ('96)
FRA14.19
  
 
3
Loic Desbonnes
Loic Desbonnes ('91)
FRA14.26
  
 
4
Richard Diawara
Richard Diawara ('95)
FRA14.55
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.59 w
  
 
2
Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias ('95)
FRA13.63 w
  
 
3
Dawid Żebrowski
Dawid Żebrowski ('97)
POL13.93 w
  
 
4
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
FRA14.07 w
  
 
5
Romain Lecoeur
Romain Lecoeur ('97)
FRA14.14 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA13.94 w
  
 
2
William Sharman
William Sharman ('84)
GBR13.99 w
  
 
3
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.04 w
  
 
4
Loic Desbonnes
Loic Desbonnes ('91)
FRA14.16 w
  
 
5
Marvin Pistol
Marvin Pistol ('96)
FRA14.38 w
  
 
6
Cedric Faune
Cedric Faune ('80)
FRA14.53 w
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Jean Woloch
Jean Woloch ('92)
FRA5.45
  
 PB
K 100 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1
Crystal Emmanuel
Crystal Emmanuel ('91)
CAN11.22 w
  
 
2
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED11.44 w
  
 
3
Andrea Purica
Andrea Purica ('95)
VEN11.49 w
  
 
4
Gina Bass
Gina Bass ('95)
GAM11.57 w
  
 
5
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA11.71 w
  
 
6
Laurene Navilys Montjean
Laurene Navilys Montjean ('97)
FRA11.89 w
  
 
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV11.79
  
 SB
2
Gina Akpe-Moses
Gina Akpe-Moses ('99)
IRL11.80
  
 
3
Elise Trynkler
Elise Trynkler ('92)
FRA11.81
  
 
4
Anne Maquet
Anne Maquet ('94)
FRA11.86
  
 SB
5
Doriane Kouakou
Doriane Kouakou ('96)
CIV12.10
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Corinne Humphreys
Corinne Humphreys ('91)
GBR11.39
  
 PB
2
Andrea Purica
Andrea Purica ('95)
VEN11.49
  
 SB
3
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED11.50
  
 
4
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA11.75
  
 
5
Elise Trynkler
Elise Trynkler ('92)
FRA11.91
  
 
6
Anne Maquet
Anne Maquet ('94)
FRA11.95
  
 
7
Gina Akpe-Moses
Gina Akpe-Moses ('99)
IRL11.97
  
 
Indledende 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Crystal Emmanuel
Crystal Emmanuel ('91)
CAN11.36 w
  
 
2
Gina Bass
Gina Bass ('95)
GAM11.53 w
  
 
3
Laurene Navilys Montjean
Laurene Navilys Montjean ('97)
FRA11.90 w
  
 
4
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV11.92 w
  
 
5
Doriane Kouakou
Doriane Kouakou ('96)
CIV12.22 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Malama Dosso
Malama Dosso ('91)
FRA55.49
  
 
2
Corane Gazeau
Corane Gazeau ('96)
FRA56.04
  
 
3
Eugenie Hue
Eugenie Hue ('95)
FRA56.68
  
 SB
Finale B
1
Kabange Mupopo
Kabange Mupopo ('92)
ZAM52.66
  
 
2
Iga Baumgart
Iga Baumgart ('89)
POL52.95
  
 
3
Djénébou Danté
Djénébou Danté ('89)
MLI54.64
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Worknesh Abye
Worknesh Abye ('99)
ETH4:09.57
  
 
2
Daryia Barysevich
Daryia Barysevich ('90)
BLR4:10.13
  
 
3
Letesenbet Gidey
Letesenbet Gidey ('98)
ETH4:11.11
  
 PB
4
Biri Abera
Biri Abera 
ETH4:11.14
  
 PB
5
Bone Cheluke
Bone Cheluke ('98)
ETH4:13.30
  
 
6
Liina Tšernov
Liina Tšernov ('87)
EST4:16.95
  
 SB
7
Oumaima Saoud
Oumaima Saoud ('96)
MAR4:18.10
  
 PB
8
Karolina Giza
Karolina Giza ('89)
POL4:20.53
  
 
9
Lucie Lerebourg
Lucie Lerebourg ('94)
FRA4:22.88
  
 
10
Floriane Chevalier Garenne
Floriane Chevalier Garenne ('91)
FRA4:24.01
  
 
11
Maeva Danois
Maeva Danois ('93)
FRA4:24.15
  
 SB
12
Aurore Guerin
Aurore Guerin ('90)
FRA4:25.95
  
 PB
13
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA4:27.09
  
 
14
Fanjanteino Félix
Fanjanteino Félix ('80)
FRA4:30.23
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Rikenette Steenkamp
Rikenette Steenkamp ('92)
RSA13.13
  
 
2
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL13.28
  
 
3
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.44
  
 
4
Lindsay Lindley
Lindsay Lindley ('89)
NGR13.49
  
 
5
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.55
  
 
6
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA13.65
  
 
Finale B
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1
Sandra Sogoyou
Sandra Sogoyou ('91)
FRA13.53 w
  
 
2
Clémence Vifquin
Clémence Vifquin ('86)
FRA13.56 w
  
 
3
Maayke Tjin A-Lim
Maayke Tjin A-Lim ('98)
NED13.67 w
  
 
4
Chrystie Lange
Chrystie Lange ('95)
FRA13.72 w
  
 
5
Léa Guérard
Léa Guérard ('96)
FRA14.13 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1
Rikenette Steenkamp
Rikenette Steenkamp ('92)
RSA13.13 w
  
 
2
Sandra Sogoyou
Sandra Sogoyou ('91)
FRA13.48 w
  
 
3
Clémence Vifquin
Clémence Vifquin ('86)
FRA13.53 w
  
 
4
Chrystie Lange
Chrystie Lange ('95)
FRA13.71 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.20 w
  
 
2
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.32 w
  
 
3
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA13.41 w
  
 
4
Léa Guérard
Léa Guérard ('96)
FRA14.37 w
  
 
Indledende 3
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL13.30
  
 
2
Lindsay Lindley
Lindsay Lindley ('89)
NGR13.39
  
 
3
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.43
  
 
4
Maayke Tjin A-Lim
Maayke Tjin A-Lim ('98)
NED13.73
  
 
5
Cassandra Leborgne
Cassandra Leborgne ('94)
FRA13.79
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nadezhda Dusanova
Nadezhda Dusanova ('87)
UZB1.85
  
 
 
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.85
XXO
1.88
XXX
 
2
Marija Vuković
Marija Vuković ('92)
MNE1.85
  
 
 
1.70
  O
1.76
  O
1.82
 XO
1.85
XXO
1.88
XXX
   
3
Karyna Taranda
Karyna Taranda ('99)
BLR1.82
  
 
 
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
 XO
1.85
XXX
   
4
Ekaterina Krasovskiy
Ekaterina Krasovskiy ('84)
AUT1.79
  
 
 
1.73
  O
1.76
  O
1.79
 XO
1.82
XXX
    
5
Martyna Lewandowska
Martyna Lewandowska 
POL1.70
  
 
 
1.66
  O
1.70
  O
1.76
XXX
     

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80