Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ostrava CZE: 56th Zlatá Tretra, Golden Spike, IAAF World Challenge 27‐28.6.2017

M 100 m    
28.6. Vind: -0.3

Finale A

Finale
28.6.Vind: -0.3
1
Usain Bolt
Usain Bolt ('86)
JAM10.06
  0.164
 
2
Yunier Pérez
Yunier Pérez ('85)
ESP10.09
  0.106
 PB
3
Jak Ali Harvey
Jak Ali Harvey ('89)
TUR10.26
  0.131
 
4
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK10.26
  0.125
 
5
Emre Zafer Barnes
Emre Zafer Barnes ('88)
TUR10.41
  0.156
 
6
Jan Veleba
Jan Veleba ('86)
CZE10.44
  0.212
 
7
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE10.49
  0.156
 
8
Giovanni Codrington
Giovanni Codrington ('88)
NED10.51
  0.195
 
M 300 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Wayde van Niekerk
Wayde van Niekerk ('92)
RSA30.81
  0.152
WR PB
2
Isaac Makwala
Isaac Makwala ('85)
BOT31.44
  0.217
NR PB
3
Clarence Munyai
Clarence Munyai ('98)
RSA31.61
  0.155
WU20R PB
4
Pavel Maslák
Pavel Maslák ('91)
CZE31.80
  0.190
NR PB
5
Nery Brenes
Nery Brenes ('85)
CRC32.22
  0.185
 PB
6
Rafał Omelko
Rafał Omelko ('89)
POL32.23
  0.195
 PB
7
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED32.25
  0.214
 PB
8
Patrik Šorm
Patrik Šorm ('93)
CZE32.50
  0.189
 PB
M 1000 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Nicholas Kipkoech
Nicholas Kipkoech ('92)
KEN2:18.51
  
 SB
1
Jakub Holuša
Jakub Holuša ('88)
CZE2:18.60
  
 SB
2
Filip Sasínek
Filip Sasínek ('96)
CZE2:19.03
  
 PB
3
David Rudisha
David Rudisha ('88)
KEN2:19.43
  
 PB
4
Luke Mathews
Luke Mathews ('95)
AUS2:19.57
  
 PB
5
Jan Friš
Jan Friš ('95)
CZE2:20.05
  
 PB
6
Jacob Rozani
Jacob Rozani ('88)
RSA2:20.25
  
 PB
7
Ryan Gregson
Ryan Gregson ('90)
AUS2:20.51
  
 SB
8
Charles Grethen
Charles Grethen ('92)
LUX2:21.05
  
 SB
9
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT2:26.48
  
 SB
Matěj Pavlíček
Matěj Pavlíček ('92)
CZE DNF
  pace
 
M 10000 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Mo Farah
Mo Farah ('83)
GBR27:12.09
  
 SB
2
Mathew Kimeli
Mathew Kimeli ('98)
KEN27:14.43
  
 PB
3
Timothy Toroitich
Timothy Toroitich ('91)
UGA28:02.23
  
 SB
4
Nguse Amsolom
Nguse Amsolom ('86)
ERI28:08.58
  
 SB
5
Benard Kimeli
Benard Kimeli ('95)
KEN28:09.46
  
 PB
6
Alexander Mutiso
Alexander Mutiso ('96)
KEN28:09.47
  
 
7
Leul Gebrselassie
Leul Gebrselassie ('93)
ETH28:10.15
  
 SB
8
Belay Tilahun
Belay Tilahun ('95)
ETH28:10.50
  
 
9
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR28:15.12
  
 PB
10
Abrar Osman
Abrar Osman ('94)
ERI28:16.08
  
 SB
11
Alfred Barkach
Alfred Barkach ('97)
KEN28:20.90
  
 PB
12
Olivier Irabaruta
Olivier Irabaruta ('90)
BDI28:52.35
  
 
13
Collis Birmingham
Collis Birmingham ('84)
AUS29:05.34
  
 SB
14
Aron Kifle
Aron Kifle ('98)
ERI29:11.42
  
 SB
Bashir Abdi
Bashir Abdi ('89)
BEL DNF
  
 
Hayle Ibrahimov
Hayle Ibrahimov ('90)
AZE DNF
  
 
David Kučera
David Kučera ('91)
CZE DNF
  pace
 
Ismael Kombich
Ismael Kombich ('85)
KEN DNF
  pace
 
M 3000 m forh.    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Benjamin Kigen
Benjamin Kigen ('93)
KEN8:11.54
  
 PB
2
Getnet Wale
Getnet Wale 
ETH8:13.16
  
 
3
Hailemariyam Amare
Hailemariyam Amare ('97)
ETH8:13.39
  
 PB
4
Abraham Kibiwot
Abraham Kibiwot ('96)
KEN8:16.21
  
 
5
Tafese Soboka
Tafese Soboka ('93)
ETH8:16.72
  
 
6
Tolosa Nurgi
Tolosa Nurgi ('94)
ETH8:23.12
  
 SB
7
Barnabas Kipyego
Barnabas Kipyego ('95)
KEN8:23.13
  
 
8
Abel Mutai
Abel Mutai ('88)
KEN8:33.66
  
 
9
Martin Grau
Martin Grau ('92)
GER8:33.97
  
 SB
10
Stewart McSweyn
Stewart McSweyn ('95)
AUS8:41.11
  
 
11
Lukáš Olejníček
Lukáš Olejníček ('88)
CZE9:18.34
  
 
Michal Šmahel
Michal Šmahel ('94)
CZE DNF
  
 
Justus Lagat
Justus Lagat ('96)
KEN DNF
  pace
 
M 110 m hæk    
28.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
28.6.Vind: +0.6
1
Garfield Darien
Garfield Darien ('87)
FRA13.09
  0.151
 PB
2
Balázs Baji
Balázs Baji ('89)
HUN13.23
  0.152
NR PB
3
Milan Trajkovic
Milan Trajkovic ('92)
CYP13.34
  0.164
 
4
Antonio Alkana
Antonio Alkana ('90)
RSA13.37
  0.155
 
5
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE13.51
  0.154
 
6Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.55
  0.149
 
7
Damian Czykier
Damian Czykier ('92)
POL13.56
  0.177
 
8
Artur Noga
Artur Noga ('88)
POL13.62
  0.164
 
M Højdespring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Sylwester Bednarek
Sylwester Bednarek ('89)
POL2.32
  
 =PB
 
2.15
  O
2.20
  O
2.24
  O
2.27
XXO
2.30 =SB
  O
2.32 =PB
  O
2.34
XXX
 
2
Tihomir Ivanov
Tihomir Ivanov ('94)
BUL2.30
  
 =PB
 
2.20
  O
2.24
  O
2.27
  O
2.30 =PB
 XO
2.32
XXX
   
3
Majed El Dein Ghazal
Majed El Dein Ghazal ('87)
SYR2.27
  
 
 
2.20
  O
2.24
  O
2.27
  O
2.30
XXX
    
3
Jamal Wilson
Jamal Wilson ('88)
BAH2.27
  
 SB
 
2.20
  O
2.24
  O
2.27 SB
  O
2.30
XXX
    
5
Andrii Protsenko
Andrii Protsenko ('88)
UKR2.27
  
 =SB
 
2.15
  O
2.20
  O
2.24
XXO
2.27 =SB
  O
2.30
XXX
   
6
Edgar Rivera
Edgar Rivera ('91)
MEX2.27
  
 =SB
 
2.10
  O
2.15
  O
2.20
  O
2.24
XXO
2.27 =SB
XXO
2.30
XXX
  
7
Gianmarco Tamberi
Gianmarco Tamberi ('92)
ITA2.20
  
 SB
 
2.10
  O
2.15
  O
2.20 SB
  O
2.24
XXX
    
7
Matúš Bubeník
Matúš Bubeník ('89)
SVK2.20
  
 SB
 
2.10
  O
2.15
  O
2.20 SB
  O
2.24
XXX
    
9
Norbert Kobielski
Norbert Kobielski ('97)
POL2.20
  
 
 
2.10
 XO
2.15
  O
2.20
  O
2.24
XXX
    
10
Jaroslav Bába
Jaroslav Bába ('84)
CZE2.20
  
 SB
 
2.15
 XO
2.20 SB
 XO
2.24
XXX
     
10
Joel Castro
Joel Castro ('91)
PUR2.20
  
 
 
2.15
 XO
2.20
 XO
2.24
XXX
     
M Trespring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Christian Taylor
Christian Taylor ('90)
USA17.57
-1.1
  
 
 
17.09
 0.1
17.19
 -0.8
17.57
 -1.1
17.24
 -0.6
  –17.05
 0.5
  
2
Troy Doris
Troy Doris ('89)
GUY16.80
+0.4
  
 SB
 
  X16.80 SB
 0.4
16.48
 -1.7
16.77
 0.8
16.62
 1.1
16.60
 -1.3
  
3
Elvijs Misāns
Elvijs Misāns ('89)
LAT16.74
+0.4
  
 =SB
 
16.37
 0.2
16.46 =SB
 0.2
  X16.74 SB
 0.4
16.31
 -1.3
16.53
 -0.3
  
4
Karol Hoffmann
Karol Hoffmann ('89)
POL16.59
+0.2
  
 SB
 
16.59 SB
 0.2
16.34
 1.1
16.4215.88
 -2.1
15.89
 0.8
16.31
 0.3
  
5
Alberto Alvarez
Alberto Alvarez ('91)
MEX16.42
+0.2
  
 
 
16.3116.13
 1.3
16.33
 0.4
16.42
 0.2
16.27
 0.8
16.36
 -0.3
  
6
Andrei Churyla
Andrei Churyla ('93)
BLR16.35
+1.0
  
 PB
 
15.10
 0.7
15.7216.10 PB
 0.4
16.35 PB
 1.0
16.10
 -0.2
15.96
 1.5
  
7
Yoann Rapinier
Yoann Rapinier ('89)
FRA15.82
0.0
  
 
 
15.82  X14.69
 0.6
  X  X  X  
8
Philipp Kronsteiner
Philipp Kronsteiner ('97)
AUT15.73
+0.7
  
 SB
 
15.60
 -0.7
  X15.29
 -0.3
  X15.73 SB
 0.7
  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Tomáš Staněk
Tomáš Staněk ('91)
CZE21.63
  
 
 
  X20.31  X20.5321.6321.28  
2
Michał Haratyk
Michał Haratyk ('92)
POL21.34
  
 PB
 
20.5221.34 PB  X20.35  X20.98  
3
Stipe Žunić
Stipe Žunić ('90)
CRO20.76
  
 
 
  X20.13  X  X20.3020.76  
4
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki ('97)
POL20.66
  
 
 
20.36  X20.30  X20.66  X  
5
Jacko Gill
Jacko Gill ('94)
NZL20.41
  
 
 
19.8020.3919.7319.6720.4120.27  
6
Ladislav Prášil
Ladislav Prášil ('90)
CZE20.09
  
 
 
19.7320.09  X19.91  X20.09  
7
Jakub Szyszkowski
Jakub Szyszkowski ('91)
POL20.09
  
 
 
  X19.6019.85  X  X20.09  
8
Franck Elemba
Franck Elemba ('90)
CGO19.65
  
 
 
  X  X  X19.65  X19.55  
M Hammerkast 7.26 kg    
27.6.

Finale A

Finale
27.6.
1
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek ('89)
POL83.44
  
 SB
 
83.44 SB81.88  X  X  X  X  
2
Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki ('89)
POL80.31
  
 PB
 
77.6480.31 PB79.3580.2579.41  X  
3
Bence Halász
Bence Halász ('97)
HUN78.85
  
 =PB
 
  X76.05 =PB75.8675.7774.8078.85 PB  
4
Dilshod Nazarov
Dilshod Nazarov ('82)
TJK77.81
  
 SB
 
75.0377.12 SB75.9777.81 SB76.63  X  
5
Marcel Lomnický
Marcel Lomnický ('87)
SVK77.03
  
 
 
74.1575.5377.0375.47  X75.62  
6
Nick Miller
Nick Miller ('93)
GBR75.90
  
 
 
74.3474.9175.17  X75.90  X  
7
Ashraf Amjad Al-Saifi
Ashraf Amjad Al-Saifi ('95)
QAT75.03
  
 
 
73.6773.1874.1574.3674.3875.03  
8
Krisztián Pars
Krisztián Pars ('82)
HUN74.58
  
 
 
74.4673.9373.4774.58  X  X  
9
Diego Del Real
Diego Del Real ('94)
MEX72.07
  
 
 
  X72.07  X     
M Spydkast 800 gram    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Thomas Röhler
Thomas Röhler ('91)
GER91.53
  
 
 
88.0891.5391.0287.0187.19  X  
2
Johannes Vetter
Johannes Vetter ('93)
GER87.88
  
 
 
81.6279.22  X  X87.8885.80  
3
Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch ('90)
CZE86.43
  
 
 
85.6285.2285.83  X84.8186.43  
4
Andreas Hofmann
Andreas Hofmann ('91)
GER83.37
  
 
 
83.37  X81.6380.94  X  X  
5
Jaroslav Jílek
Jaroslav Jílek ('89)
CZE82.74
  
 SB
 
76.1675.0982.74 SB77.4177.07  X  
6
Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý ('83)
CZE82.16
  
 SB
 
82.16 SB  X  X79.69  X  X  
7
Petr Frydrych
Petr Frydrych ('88)
CZE80.61
  
 SB
 
77.3680.61 SB77.59  X74.42  X  
8
Lars Hamann
Lars Hamann ('89)
GER78.60
  
 
 
  X75.7978.6076.38  X  X  
M 4 x 100 m stafet    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
 
  
CZE39.59
  0.183
 
  , Jan Veleba, Zdeněk Stromšík
2
 
  
CZE41.17
  0.265
 
K 200 m    
28.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
28.6.Vind: +1.2
1
Marie Josée Ta Lou
Marie Josée Ta Lou ('88)
CIV22.44
  0.248
 
2
Alyssa Conley
Alyssa Conley ('91)
RSA23.03
  0.153
 
3
Estela García
Estela García ('89)
ESP23.17
  0.204
 
4
Marcela Pírková
Marcela Pírková ('96)
CZE23.30
  0.168
 PB
5
Barbora Procházková
Barbora Procházková ('91)
CZE23.72
  0.197
 
6
Nikola Bendová
Nikola Bendová ('99)
CZE23.75
  0.268
 
7
Jana Slaninová
Jana Slaninová ('90)
CZE24.30
  0.164
 
Anna Kiełbasińska
Anna Kiełbasińska ('90)
POL DNF
  0.248
 
K 800 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Eliska Kutrova
Eliska Kutrova ('93)
CZE2:12.59
  
 
2
Klára Kováříková
Klára Kováříková ('97)
CZE2:13.06
  
 
3
Michaela Červínová
Michaela Červínová ('99)
CZE2:13.28
  
 
4
Iveta Rašková
Iveta Rašková ('98)
CZE2:15.36
  
 
5
Eliška Surmová
Eliška Surmová 
CZE2:15.45
  
 PB
6
Sára Janušková
Sára Janušková ('97)
CZE2:18.87
  
 
K 1500 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Gudaf Tsegay
Gudaf Tsegay ('97)
ETH4:00.96
  
 SB
2
Rababe Arafi
Rababe Arafi ('91)
MAR4:03.34
  
 
3
Zoe Buckman
Zoe Buckman ('88)
AUS4:06.30
  
 SB
4
Feyisa Adanech
Feyisa Adanech ('98)
ETH4:07.85
  
 
5
Worknesh Abye
Worknesh Abye ('99)
ETH4:08.27
  
 
6
Mary Kuria
Mary Kuria ('87)
KEN4:08.85
  
 SB
7
Simona Vrzalová
Simona Vrzalová ('88)
CZE4:09.18
  
 PB
8
Kristiina Mäki
Kristiina Mäki ('91)
CZE4:26.19
  
 
Danuta Cieślak
Danuta Cieślak ('89)
POL DNF
  
 
Margherita Magnani
Margherita Magnani ('87)
ITA DNF
  
 
Kateřina Hálová
Kateřina Hálová ('81)
CZE DNF
  
 
Tamara Tverdostup
Tamara Tverdostup ('79)
UKR DNF
  pace
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
28.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
28.6.Vind: +1.0
1
Pamela Dutkiewicz
Pamela Dutkiewicz ('91)
GER12.72
  0.164
 
2
Rikenette Steenkamp
Rikenette Steenkamp ('92)
RSA12.99
  0.218
 PB
3
Hanna Plotitsyna
Hanna Plotitsyna ('87)
UKR13.02
  0.160
 SB
4
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE13.08
  0.178
 
5
Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen ('92)
NOR13.12
  0.137
 
6
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL13.22
  0.138
 
7
Lucie Koudelová
Lucie Koudelová ('94)
CZE13.32
  0.131
 SB
8
Kateřina Cachová
Kateřina Cachová ('90)
CZE13.59
  0.211
 
K Stangspring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Anzhelika Sidorova
Anzhelika Sidorova ('91)
RUS4.70
  
 
 
4.50
  O
4.60
  O
4.70
XXO
4.80
XXX
    
2
Alysha Newman
Alysha Newman ('94)
CAN4.65
  
 
 
4.20
  X
4.40
 XO
4.50
  O
4.60
 XO
4.70
XXO
4.75
XXX
  
3
Robeilys Peinado
Robeilys Peinado ('97)
VEN4.55
  
 
 
4.00
  O
4.20
 XO
4.40
 XO
4.50
  O
4.55
XXO
4.65
XXX
  
4
Maryna Kylypko
Maryna Kylypko ('95)
UKR4.50
  
 
 
4.20
  O
4.40
 XO
4.50
  O
4.55
XXX
    
5
Romana Maláčová
Romana Maláčová ('87)
CZE4.50
  
 
 
4.20
  O
4.40
XXO
4.50
 XO
4.60
XXX
    
6
Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková ('86)
CZE4.40
  
 
 
4.20
  O
4.40
  O
4.50
XXX
     
7
Olga Mullina
Olga Mullina ('92)
RUS4.40
  
 
 
4.20
  O
4.40
 XO
4.50
XXX
     
8
Amálie Švábíková
Amálie Švábíková ('99)
CZE4.20
  
 
 
4.00
  O
4.20
  O
4.40
XXX
     
9
Annika Roloff
Annika Roloff ('91)
GER4.20
  
 
 
4.20
XXO
4.40
XXX
      
10
Tina Šutej
Tina Šutej ('88)
SLO4.00
  
 
 
4.00
  O
4.20
XXX
      
11
Nikol Jiroutová
Nikol Jiroutová ('92)
CZE4.00
  
 
 
4.00
 XO
4.20
XXX
      
K Hammerkast 4.0 kg    
27.6.

Finale A

Finale
27.6.
1
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk ('85)
POL79.72
  
 
 
75.6279.6879.0779.7276.7679.27  
2
Wang Zheng 
Wang Zheng  ('87)
CHN76.25
  
 SB
 
69.0571.9076.03 SB  X74.5876.25 SB  
3
Hanna Skydan
Hanna Skydan ('92)
AZE74.25
  
 
 
71.3772.27  X69.8473.4074.25  
4
Sophie Hitchon
Sophie Hitchon ('91)
GBR73.68
  
 
 
69.92  X71.4073.52  X73.68  
5
Malwina Kopron
Malwina Kopron ('94)
POL73.39
  
 
 
70.6671.38  X73.3968.5470.91  
6
Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorow ('89)
POL72.03
  
 
 
70.14  X71.90  X70.8572.03  
7
Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková ('89)
CZE69.71
  
 
 
67.9869.71  X67.4468.7567.95  
8
Réka Gyurátz
Réka Gyurátz ('96)
HUN68.92
  
 
 
65.88  X68.92  X67.9468.54  
9
Tereza Králová
Tereza Králová ('89)
CZE65.74
  
 
 
  X64.5665.74     
M 100 m    
28.6. Vind: -0.2

Finale A

Finale
28.6.Vind: -0.2
1
Markus Fuchs
Markus Fuchs ('95)
AUT10.52
  0.165
 
2
Dominik Záleský
Dominik Záleský ('95)
CZE10.54
  0.153
 
3
Vojtěch Kolarčík
Vojtěch Kolarčík ('95)
CZE10.71
  0.144
 
4
David Kolář
David Kolář ('97)
CZE10.78
  0.164
 
5
Jan Trafina
Jan Trafina ('99)
CZE11.07
  0.155
 
6
Jan Král
Jan Král ('98)
CZE11.10
  0.182
 
7
Matúš Opavský
Matúš Opavský ('99)
SVK11.16
  0.171
 
Finale B
28.6. Vind: +0.9
28.6.Vind: +0.9
1
Jiří Kubeš
Jiří Kubeš ('95)
CZE10.87
  0.203
 PB
2
Jan Vácha
Jan Vácha ('99)
CZE10.98
  0.156
 
3
Lukáš Lehocký
Lukáš Lehocký ('88)
CZE11.36
  0.176
 SB
4
Jakub Urban
Jakub Urban 
CZE11.39
  0.182
 
M 800 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Jan Kubista
Jan Kubista ('90)
CZE1:46.84
  
 SB
2
Lukáš Hodboď
Lukáš Hodboď ('96)
CZE1:46.98
  
 PB
3
Hakim Saleh
Hakim Saleh ('96)
CZE1:49.62
  
 PB
4
Paul Seyringer
Paul Seyringer ('01)
AUT1:53.53
  
 PB
5
Adam Hajduk
Adam Hajduk ('98)
CZE1:54.73
  
 PB
6
Daniel Urban
Daniel Urban 
CZE1:54.92
  
 PB
7
Lukáš Hotový
Lukáš Hotový ('96)
CZE1:55.63
  
 
8
Tomas Vystrk
Tomas Vystrk ('93)
CZE1:56.01
  
 
9
Patrik Sasínek
Patrik Sasínek ('97)
CZE1:56.10
  
 
10
Jan Kalous
Jan Kalous ('98)
CZE1:56.19
  
 
11
Adam Růžička
Adam Růžička ('97)
CZE1:58.75
  
 
Jakub Ševčík
Jakub Ševčík ('90)
CZE DNF
  
 
Finale B
28.6.
28.6.
1
Šimon Ekl
Šimon Ekl ('96)
CZE1:56.60
  
 
2
Jiří Němeček
Jiří Němeček ('82)
CZE1:56.67
  
 SB
3
Ludvík Salamon
Ludvík Salamon ('98)
CZE1:57.20
  
 PB
M 1500 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Roman Kwiatkowski
Roman Kwiatkowski ('95)
POL3:44.75
  
 
2
Adam Zenkl
Adam Zenkl ('95)
CZE3:45.78
  
 
3
Sebastian Hendel
Sebastian Hendel ('95)
GER3:47.63
  
 
4
Lukáš Symerský
Lukáš Symerský ('98)
CZE3:47.96
  
 PB
5
Jakub Smetana
Jakub Smetana ('96)
CZE3:54.66
  
 
6
Jonathan Schmidt
Jonathan Schmidt ('99)
GER3:54.86
  
 
7
Dominik Sigmund
Dominik Sigmund ('98)
CZE3:54.95
  
 
8
David Kákona
David Kákona ('96)
CZE3:56.95
  
 PB
Finale B
28.6.
28.6.
1
Vondra Vojtech
Vondra Vojtech ('98)
CZE3:55.53
  
 PB
K 100 m    
28.6. Vind: -0.4

Finale A

Finale
28.6.Vind: -0.4
1
Katerina Vavrová
Katerina Vavrová ('98)
CZE11.95
  0.320
 
2
Lucie Domská
Lucie Domská ('93)
CZE12.02
  0.164
 
3
Anna Šuhájková
Anna Šuhájková ('98)
CZE12.13
  0.169
 
4
Veronika Paličková
Veronika Paličková ('97)
CZE12.31
  0.171
 
5
Patrícia Garčárová
Patrícia Garčárová ('99)
SVK12.37
  0.165
 
Vladimíra Šibová
Vladimíra Šibová ('90)
SVK DQ
  -0.073
 
Finale B
28.6. Vind: -0.1
28.6.Vind: -0.1
1
Mária Šimlovičová
Mária Šimlovičová ('99)
SVK12.33
  0.203
 SB
2
Magdalena Miękińska
Magdalena Miękińska ('99)
POL12.46
  0.234
 
3
Karolina Strnadová
Karolina Strnadová ('98)
CZE12.57
  0.178
 SB
4
Edita Sklenská
Edita Sklenská ('99)
CZE12.61
  0.177
 PB
6
Markéta Škaldová
Markéta Škaldová ('98)
CZE12.80
  0.189
 PB
K 400 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Jana Novosadová
Jana Novosadová ('97)
CZE56.60
  0.400
 
2
Andrea Holleyová
Andrea Holleyová ('89)
SVK56.74
  0.323
 
3
Barbora Tomková
Barbora Tomková ('96)
SVK56.91
  0.309
 PB
4
Tereza Nemešová
Tereza Nemešová ('98)
CZE56.91
  0.172
 PB
5
Michaela Bičianová
Michaela Bičianová ('97)
CZE56.91
  0.361
 
6
Alžběta Kratochvílová
Alžběta Kratochvílová ('96)
CZE56.92
  0.362
 
K 1500 m    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Monika Hrachovcová
Monika Hrachovcová ('94)
CZE4:38.11
  
 
2
Tereza Hrochová
Tereza Hrochová ('96)
CZE4:39.41
  
 
3
Julia Klein
Julia Klein ('97)
GER4:39.81
  
 
4
Markéta Podpěrová
Markéta Podpěrová ('96)
CZE4:41.36
  
 
5
Bára Stýblová
Bára Stýblová ('99)
CZE4:43.65
  
 
6
Veronika Lavrinciková
Veronika Lavrinciková ('01)
CZE4:44.73
  
 
7
Veronika Siebeltová
Veronika Siebeltová ('96)
CZE4:46.77
  
 SB
8
Alice Prokešová
Alice Prokešová ('99)
CZE4:47.62
  
 
9
Eliška Kalousová
Eliška Kalousová ('98)
CZE4:53.01
  
 PB
K Højdespring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Nikola Gavendová
Nikola Gavendová 
CZE1.70
  
 =PB
2
Bára Sajdoková
Bára Sajdoková ('01)
CZE1.70
  
 
3
Tereza Vlčková
Tereza Vlčková ('02)
CZE1.62
  
 PB
4
Adéla Lojkásková
Adéla Lojkásková ('01)
CZE1.62
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80