Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Monzón ESP: European Team Championships 2nd League Combined Events 1‐2.7.2017

M Tikamp    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Martin Roe
Martin Roe ('92)
NOR8144
  
 PB
 
10,79/-1,77,33/+2,015,441,9249,6415,37/+0,349,194,5066,134.34,60
2
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR7448
  
 
 
11,66/-2,97,05/+0,514,341,9850,7816,01/-0,741,924,5057,114.36,82
3
Edgars Eriņš
Edgars Eriņš ('86)
LAT7234
  
 SB
 
11,41/-1,76,71/+0,713,251,7450,5715,29/+0,345,204,5047,924.26,85
4
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL7078
  
 PB
 
11,10/-1,77,07/+0,512,521,8649,7715,38/+0,337,224,0050,764.46,59
5
Michael Bowler
Michael Bowler ('92)
IRL7032
  
 PB
 
11,28/-1,76,99/+1,112,061,9249,9515,22/+0,335,844,1048,344.44,69
6
Egidijus Zaniauskas
Egidijus Zaniauskas ('87)
LTU7001
  
 PB
 
11,46w/+2,26,65/+1,912,831,8952,4715,95/-1,441,534,5053,544.51,96
7Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN6978
  
 SB
 
11,47/-1,76,83/-0,512,241,9550,1915,22/+0,333,643,9047,324.27,56
8Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)DEN6963
  
 PB
 
11,49w/+2,26,88/+0,612,701,8950,0515,66/-1,434,414,0055,504.45,45
9
Alvydas Misius
Alvydas Misius ('93)
LTU6936
  
 SB
 
11,78/-1,76,36/+0,413,281,8950,5915,77/+0,344,213,9050,184.35,83
10
Krišjānis Beļaunieks
Krišjānis Beļaunieks ('98)
LAT6913
  
 PB
 
11,42w/+2,26,68/+0,112,551,9250,3515,42/-1,439,244,2048,185.01,40
11
Willem Geuskens
Willem Geuskens ('95)
BEL6787
  
 SB
 
11,16w/+2,26,47/-1,512,591,9250,4915,24/-1,428,704,4043,724.49,97
12
Algirdas Stuknys
Algirdas Stuknys ('95)
LTU6778
  
 
 
11,42/-2,96,66/+0,611,401,9250,2215,56/-0,738,793,9047,004.50,86
13
Shane Aston
Shane Aston ('94)
IRL6564
  
 SB
 
11,53/-2,96,99/+1,211,671,9251,8415,55/-0,734,933,9051,395.27,20
14
Ísak Óli Traustason
Ísak Óli Traustason ('95)
ISL6502
  
 PB
 
11,15w/+2,26,89/-0,210,951,7751,9315,38/-1,435,053,7042,174.47,19
15
Yunus Pehlevan
Yunus Pehlevan ('94)
TUR6370
  
 PB
 
11,82/-2,96,99/+0,712,111,8052,1217,03/-0,727,914,7044,085.02,04
16
Ingi Rúnar Kristinsson
Ingi Rúnar Kristinsson ('93)
ISL6353
  
 
 
11,59/-2,96,70/+0,113,701,9552,6542,124,3050,714.36,59
17
Reinis Krēgers
Reinis Krēgers ('92)
LAT6300
  
 SB
 
11,70/-2,96,75/+1,612,961,9551,6321,97/+0,539,394,2048,654.58,83
18Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)DEN6240
  
 
 
11,70/-2,96,48/0,011,391,8051,5916,64/-0,731,993,9046,644.52,74
19
Rolus Olusa
Rolus Olusa ('96)
IRL5885
  
 SB
 
11,20w/+2,26,71/+0,711,291,7751,9616,14/-1,436,46NH46,674.56,15
20
Ramazan Can
Ramazan Can ('93)
TUR5797
  
 PB
 
11,67w/+2,26,51/+1,29,771,7153,6416,13/-1,425,474,1038,105.02,29
21
Ahmet Mustafa Yılmaz
Ahmet Mustafa Yılmaz ('94)
TUR5791
  
 PB
 
11,54/-1,76,51/+0,311,641,8052,8315,47/+0,338,79NH40,684.59,92
22
Reno Apinis
Reno Apinis ('98)
LAT5585
  
 PB
 
11,68/-1,06,64/-0,412,301,9253,1135,224,0039,335.12,27
23
İshak Tok
İshak Tok ('95)
TUR5309
  
 PB
 
11,74/-1,05,94/+0,58,391,6853,2618,88/-1,021,264,2035,454.43,98
24
Gunnar Eyjólfsson
Gunnar Eyjólfsson ('98)
ISL5295
  
 
 
11,38/-1,06,40/+0,79,43NH52,8317,74/-1,026,334,2043,854.55,00
Panayiótis Mántis
Panayiótis Mántis ('95)
GREDNF
  
 
 
11,29/-1,06,38/+1,312,821,7152,0718,09/-1,038,024,2053,95
Niels PittomvilsNiels Pittomvils ('92)BELDNF
  
 
 
11,46/-1,77,07/-0,413,882,0150,7215,21/+0,339,025,00
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NORDNF
  
 
 
11,50w/+2,25,35/+0,7
K Syvkamp    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Lucia Slaníčková
Lucia Slaníčková ('88)
SVK5816
  
 
 
14,08/-0,21,6911,5924,80/+1,26,00/+1,844,022.16,39
2
Austra Skujytė
Austra Skujytė ('79)
LTU5784w
  
 
 
14,42/+1,41,6916,0826,53W/+5,15,77/+0,547,272.25,46
3
Kate O'Connor
Kate O'Connor 
IRL5632
  
 PB
 
15,05/+0,21,7511,9425,84/+1,35,80/+1,945,002.17,30
4
Sofía Ifantídou
Sofía Ifantídou ('85)
GRE5622
  
 
 
14,34/+0,21,6013,0126,15/+1,35,74/+0,256,412.30,46
5
Diana Pranckutė
Diana Pranckutė ('93)
LTU5341
  
 PB
 
14,56/-0,21,7811,4426,75/+1,25,47/0,043,892.29,71
6Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN5293
  
 SB
 
14,70/+0,21,7512,0525,85/+1,35,71/-0,431,342.24,96
7
Ida Marcussen
Ida Marcussen ('87)
NOR5255
  
 
 
14,74/+0,21,6012,3726,83/+1,35,85/0,041,512.26,99
8
Kristīne Deruma
Kristīne Deruma ('98)
LAT5116w
  
 
 
15,26/+1,41,7211,1626,29W/+5,15,62/+1,336,602.28,31
9
María Rún Gunnlaugsdóttir
María Rún Gunnlaugsdóttir ('93)
ISL4998
  
 SB
 
14,91/+0,21,6310,1926,27/+1,35,30/+1,341,262.27,61
10
Miglė Liepa Muraškaitė
Miglė Liepa Muraškaitė ('98)
LTU4998
  
 PB
 
15,09/+0,21,5712,7626,48/+1,35,21/+1,536,782.23,50
11
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL4927
  
 
 
15,11/-0,21,5112,8825,78/+1,25,45/+1,139,502.38,67
12
Kristiāna Zacmane
Kristiāna Zacmane ('99)
LAT4897w
  
 
 
15,15/+1,41,6610,8226,30W/+5,15,45/+2,030,562.26,11
13Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN4829
  
 
 
16,08/-0,21,7512,6626,89/+1,25,23/0,021,272.18,29
14
Jolanta Kaupe
Jolanta Kaupe ('95)
LAT4801
  
 
 
14,81/-0,21,5712,1926,20/+1,24,99/+1,136,622.36,04
15Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN4723w
  
 
 
15,64/+1,41,5112,3526,16W/+5,15,33/+0,15,33/+0,133,962.32,52
16
Amy McTeggart
Amy McTeggart ('96)
IRL4681w
  
 
 
16,03/+1,41,699,7226,89W/+5,15,32/+1,035,442.32,03
17
Ilona Dramačonoka
Ilona Dramačonoka ('92)
LAT4600
  
 SB
 
15,00/+0,21,639,8128,15/+1,35,26/+1,441,942.45,20
18
Helga Margrét Haraldsdóttir
Helga Margrét Haraldsdóttir ('01)
ISL4065w
  
 
 
15,54/+1,41,519,8625,35W/+5,13,35/-0,329,622.33,68
Stilianí Tzikanoúla
Stilianí Tzikanoúla ('92)
GREDNF
  
 
 
15,33/-0,21,7210,6927,77/+1,25,34/+1,239,46
Charlotte Lund Abrahamsen
Charlotte Lund Abrahamsen ('87)
NORDNFw
  
 
 
14,48/+1,41,7514,1326,00W/+5,15,30/+1,2
Lucia Mokrášová
Lucia Mokrášová ('94)
SVKDNF
  
 
 
14,50/+0,21,5412,4925,62/+1,35,06/+0,9
Frida Thorsås
Frida Thorsås ('94)
NORDNF
  
 
 
15,78/-0,21,6011,2627,52/+1,2NM34,94
Sarah Connolly
Sarah Connolly ('96)
IRLDNF
  
 
 
24,86/-0,2

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020