Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bruxelles BEL: Brussels Grand Prix 9.7.2017

M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Joseph Millar
Joseph Millar ('92)
NZL10.37
  
 
2
Shavez Hart
Shavez Hart ('92)
BAH10.41
  
 
3
Hensley Paulina
Hensley Paulina ('93)
NED10.42
  
 
4
Warren Fraser
Warren Fraser ('91)
BAH10.46
  
 
5
Ancuiam Lopes
Ancuiam Lopes ('91)
POR10.52
  
 
6
Giovanni Codrington
Giovanni Codrington ('88)
NED10.53
  
 
7
Jung Jin Su 
Jung Jin Su  ('93)
AUS10.64
  
 
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL10.75
  
 
2
Hamza El Asri
Hamza El Asri ('98)
BEL10.98
  
 
3
François Rocour
François Rocour ('96)
BEL10.99
  
 SB
Finale C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL10.83
  
 
2
Hamza El Asri
Hamza El Asri ('98)
BEL10.89
  
 
3
Robert Bennett
Robert Bennett ('93)
IRL10.93
  
 
4
Jordan Paquot
Jordan Paquot ('98)
BEL10.94
  
 
5
Joseph Chimkah
Joseph Chimkah ('93)
GBR10.95
  
 
6
Levi Hazes
Levi Hazes 
NED11.05
  
 
7
Rudolf Erasmus
Rudolf Erasmus ('93)
RSA11.15
  
 
8
Jonathan Mutebwa
Jonathan Mutebwa ('93)
NED11.21
  
 
Finale D
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Sean O'Driscoll
Sean O'Driscoll ('96)
IRL10.99
  
 
2
Antoine Snyders
Antoine Snyders ('97)
BEL11.00
  
 
3
Samuel Heymans
Samuel Heymans ('89)
BEL11.02
  
 
4
Adam Kalmen
Adam Kalmen ('98)
BEL11.06
  
 =SB
5
Jochen Gippert
Jochen Gippert ('77)
GER11.07
  
 
6
Nengi Ossai
Nengi Ossai ('75)
GBR11.13
  
 SB
Finale E
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
François Rocour
François Rocour ('96)
BEL10.91
  
 PB
2
Brent De Pauw
Brent De Pauw ('93)
BEL11.09
  
 SB
3
Hadrien Piengeon
Hadrien Piengeon 
BEL11.14
  
 PB
4
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL11.15
  
 PB
Finale F
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Joel Richardson
Joel Richardson ('93)
GBR10.85
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Ahmed Ali
Ahmed Ali ('93)
SUD20.80
  
 
2
Joseph Millar
Joseph Millar ('92)
NZL20.90
  
 
3
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL20.91
  
 SB
4
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL21.05
  
 PB
5
Jeremy Phillips
Jeremy Phillips ('93)
IRL21.20
  
 
6
Eanna Madden
Eanna Madden ('94)
IRL21.25
  
 
7
Jorén Tromp
Jorén Tromp ('88)
NED21.25
  
 
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED21.40
  
 
2
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL21.54
  
 
3Pau FraderaPau Fradera ('87)ESP21.79
  
 SB
Finale C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Eanna Madden
Eanna Madden ('94)
IRL21.21
  
 
2
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL21.41
  
 
3
Robert Bennett
Robert Bennett ('93)
IRL21.69
  
 PB
4
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL21.89
  
 
5
Antoine Snyders
Antoine Snyders ('97)
BEL22.11
  
 
6
Rick Beardsell
Rick Beardsell ('79)
GBR22.13
  
 
Finale D
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Joel Richardson
Joel Richardson ('93)
GBR21.62
  
 PB
2
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL22.03
  
 SB
3
Brent De Pauw
Brent De Pauw ('93)
BEL22.08
  
 SB
4
Sean O'Driscoll
Sean O'Driscoll ('96)
IRL22.11
  
 PB
5
Samuel Heymans
Samuel Heymans ('89)
BEL22.15
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Mamoudou Hanne
Mamoudou Hanne ('88)
FRA45.44
  
 PB
2
Robin Vanderbemden
Robin Vanderbemden ('94)
BEL45.65
  
 PB
3
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED45.77
  
 
4
Anderson Henriques
Anderson Henriques ('92)
BRA46.24
  
 
5
Julien Watrin
Julien Watrin ('92)
BEL46.95
  
 SB
6
O'Jay Ferguson
O'Jay Ferguson ('93)
BAH47.01
  
 
7
Teddy Atine
Teddy Atine ('85)
FRA1:27.73
  
 
Finale B
1
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.99
  
 
2
Tim Rummens
Tim Rummens ('87)
BEL47.85
  
 SB
3
Samba Fall
Samba Fall ('92)
BEL47.86
  
 
4
Romain Nicodeme
Romain Nicodeme ('95)
BEL47.86
  
 PB
5Pau FraderaPau Fradera ('87)ESP47.89
  
 SB
6
Ben Maze
Ben Maze ('91)
GBR48.03
  
 
Finale C
1
Jimy Soudril
Jimy Soudril ('98)
FRA48.13
  
 PB
2
Kevin Dotremont
Kevin Dotremont ('96)
BEL48.18
  
 PB
3
Sven Van Den Bergh
Sven Van Den Bergh ('99)
BEL48.24
  
 SB
4
Olaf van den Bergh
Olaf van den Bergh ('94)
NED48.46
  
 
5
Samuel Carnicero
Samuel Carnicero ('90)
ESP48.73
  
 
6
Rick Beardsell
Rick Beardsell ('79)
GBR48.88
  
 SB
7
Mohssine Ennamir
Mohssine Ennamir ('85)
BEL48.94
  
 
Finale D
1
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL48.60
  
 PB
2
Brian Murphy
Brian Murphy ('82)
IRL48.64
  
 SB
3
Julian Cobbaert
Julian Cobbaert ('98)
BEL48.98
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA1:47.98
  
 SB
2
Jamaal James
Jamaal James ('88)
TTO1:48.64
  
 SB
3
Carl Soudril
Carl Soudril ('90)
FRA1:48.64
  
 SB
4
Henco Uys
Henco Uys ('92)
RSA1:48.67
  
 
5
Kamali Majdoubi
Kamali Majdoubi ('93)
MAR1:48.96
  
 SB
6
Charles Grethen
Charles Grethen ('92)
LUX1:49.25
  
 SB
7
Pieter Sisk
Pieter Sisk ('99)
BEL1:49.61
  
 
8
Clément Dhainaut
Clément Dhainaut ('97)
FRA1:53.21
  
 
Arnaud Froidmont
Arnaud Froidmont ('89)
BEL DNF
  
 
Michael Rimmer
Michael Rimmer ('86)
GBR DNF
  
 
Mike Cochrane
Mike Cochrane ('91)
NZL DNF
  
 
Finale B
1
Wouter Ploeger
Wouter Ploeger ('92)
NED1:51.51
  
 SB
2
Satoshi Takami
Satoshi Takami ('87)
JPN1:53.02
  
 
3
Abdelouakil Mustapha
Abdelouakil Mustapha ('96)
FRA1:53.68
  
 
4
Pieter de Maersschalk
Pieter de Maersschalk ('88)
BEL1:53.70
  
 
5
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:54.22
  
 
6Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:56.42
  
 
Finale C
1
Javier Nagore
Javier Nagore ('87)
ESP1:53.24
  
 PB
2
Hannes Decadt
Hannes Decadt ('94)
BEL1:53.61
  
 PB
3
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL1:53.72
  
 SB
4
Lindert Lemouche
Lindert Lemouche ('97)
BEL1:53.90
  
 PB
5
Alexandre Brungard
Alexandre Brungard ('95)
FRA1:54.66
  
 
7
Jo Schmiz
Jo Schmiz ('99)
LUX1:55.16
  
 
8
Dennis Vikström Roos
Dennis Vikström Roos ('93)
SWE1:55.61
  
 PB
8
Dennis Wikström-Roos
Dennis Wikström-Roos ('93)
SWE1:55.61
  
 PB
9
Lukas Vriens
Lukas Vriens ('89)
BEL1:56.09
  
 
Finale D
1
Alvaro Gutierrez
Alvaro Gutierrez ('88)
ESP1:55.88
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Nick Willis
Nick Willis ('83)
NZL3:37.69
  
 SB
2
Takieddine Hedeilli
Takieddine Hedeilli ('96)
ALG3:37.88
  
 PB
3
Peter Callahan
Peter Callahan ('91)
BEL3:38.01
  
 
4
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA3:38.11
  
 SB
5
Rabie Doukkana
Rabie Doukkana ('87)
MAR3:38.46
  
 SB
6
Hamish Carson
Hamish Carson ('88)
NZL3:38.62
  
 
7
Ali Hamdi
Ali Hamdi ('89)
BEL3:38.65
  
 PB
8
Tarik Moukrime
Tarik Moukrime ('92)
BEL3:38.84
  
 
9
Llorenç Sales
Llorenç Sales ('88)
ESP3:39.10
  
 
10
Federico Bruno
Federico Bruno ('93)
ARG3:39.81
  
 SB
11
Grzegorz Kalinowski
Grzegorz Kalinowski ('90)
POL3:40.26
  
 
12
Adam Pyke
Adam Pyke ('95)
AUS3:52.93
  
 
13
Mac Fleet
Mac Fleet ('90)
USA3:57.27
  
 
Marc Alcalá
Marc Alcalá ('94)
ESP DNF
  
 
Jordan Gusman
Jordan Gusman ('94)
AUS DNF
  
 
Charles Grethen
Charles Grethen ('92)
LUX DNF
  
 
Finale B
1
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR3:43.40
  
 SB
2
Pablo Sánchez
Pablo Sánchez ('93)
ESP3:44.44
  
 PB
3
Artur Bossy
Artur Bossy ('94)
ESP3:44.96
  
 
4
Sebastian Smoliński
Sebastian Smoliński ('91)
POL3:45.01
  
 SB
5
Ággelos Vasilíou
Ággelos Vasilíou ('97)
GRE3:45.39
  
 SB
6
Ramdan Snoussi
Ramdan Snoussi ('88)
MAR3:45.40
  
 PB
7
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED3:45.80
  
 PB
8
Dame Tasama
Dame Tasama ('87)
BEL3:45.90
  
 SB
9
Philo Saunders
Philo Saunders ('76)
AUS3:45.95
  
 SB
10
Ivan Manceñido
Ivan Manceñido ('94)
ESP3:49.20
  
 
Finale C
1
Bob Bertemes
Bob Bertemes ('94)
LUX3:48.24
  
 PB
2
Albert Nogueras
Albert Nogueras ('92)
ESP3:48.38
  
 PB
3
Oussama Lonneux
Oussama Lonneux ('97)
BEL3:48.81
  
 
4
Maxime Delvoie
Maxime Delvoie ('97)
BEL3:49.11
  
 PB
5
Jaryd Clifford
Jaryd Clifford ('99)
AUS3:49.41
  
 
6
Younes Darrazi
Younes Darrazi ('96)
BEL3:50.12
  
 PB
7
Francois Clais
Francois Clais ('85)
BEL3:51.73
  
 PB
8
Julien Calandreau
Julien Calandreau ('87)
FRA3:53.01
  
 
9
Michiel Baetens
Michiel Baetens ('96)
BEL3:53.58
  
 PB
10
Dorian Fintolini
Dorian Fintolini ('93)
BEL3:54.41
  
 SB
11
Jean Charles Byl
Jean Charles Byl ('78)
BEL3:54.62
  
 SB
12
Marcos Peón
Marcos Peón ('83)
ESP3:57.81
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Loic Herkenrath
Loic Herkenrath ('94)
FRA13.89
  
 
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.90
  
 
3
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.09
  
 
4
Joshua Hawkins
Joshua Hawkins ('94)
NZL14.14
  
 
5
Jules de Bont
Jules de Bont ('94)
NED14.31
  
 
6
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL14.39
  
 
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Amine Bouanani
Amine Bouanani ('97)
ALG14.28
  
 
2
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL14.32
  
 SB
3
Stefan Nieuwland
Stefan Nieuwland ('88)
NED14.47
  
 
4
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL14.49
  
 
5
Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen ('90)
BEL14.76
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jeffery Gibson
Jeffery Gibson ('90)
BAH49.46
  
 
2
Hardus Maritz
Hardus Maritz ('90)
NAM49.48
  
 PB
3
Eric Alejandro
Eric Alejandro ('86)
PUR49.69
  
 SB
4
Cameron French
Cameron French ('92)
NZL49.84
  
 SB
5
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL50.03
  
 PB
6
Gerber Blanco
Gerber Blanco ('93)
GUA50.31
  
 PB
7
Jaak-Heinrich Jagor
Jaak-Heinrich Jagor ('90)
EST50.50
  
 
8
Jesper Arts
Jesper Arts ('92)
NED51.62
  
 SB
Finale B
1
James Webster
James Webster ('95)
GBR52.70
  
 
2
Maarten Raes
Maarten Raes ('96)
BEL53.00
  
 
3
Oriol Piqueras
Oriol Piqueras ('91)
ESP53.15
  
 
4
Jacques Frisch
Jacques Frisch ('87)
LUX53.57
  
 
5
Jasper De Vooght
Jasper De Vooght ('96)
BEL53.76
  
 
6
Campbell Wu
Campbell Wu ('93)
NZL54.27
  
 
7
Martijn Meijer
Martijn Meijer ('97)
NED54.61
  
 
Tim Crowe
Tim Crowe ('91)
IRL DNF
  
 
Finale C
1
Bruno Lavisse
Bruno Lavisse ('90)
FRA54.17
  
 
2
Maarten Nabbe
Maarten Nabbe ('89)
NED54.61
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jamal Wilson
Jamal Wilson ('88)
BAH2.22
  
 
2
Joel Castro
Joel Castro ('91)
PUR2.22
  
 
3
Dion Van Kessel
Dion Van Kessel ('97)
NED2.12
  
 
4
Quentin Pladys
Quentin Pladys ('99)
FRA2.08
  
 
5
Brett Jacobs
Brett Jacobs ('94)
BEL2.04
  
 PB
6
Fabiano Kalandula
Fabiano Kalandula ('96)
BEL2.04
  
 
7
Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen ('90)
BEL2.00
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Emile Denecker
Emile Denecker ('92)
FRA5.47
  
 
2
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.22
  
 
3
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL5.02
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.46
0.0
  
 
2
Arnaud Caluwe
Arnaud Caluwe ('91)
BEL7.08
-0.9
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Leopold Kapata
Leopold Kapata ('92)
BEL15.79
+1.7
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Chuk Enekwechi
Chuk Enekwechi ('93)
NGR20.26
  
 
 
  X20.0119.5920.26  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Victor Hogan
Victor Hogan ('89)
RSA62.69
  
 SB
 
60.91 SB58.8360.4962.20 SB62.69 SB60.73  
2
Roland van Zuilen
Roland van Zuilen ('91)
NED50.67
  
 
3
Filip Peetrain
Filip Peetrain ('74)
BEL48.19
  
 
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Madiea Ghafoor
Madiea Ghafoor ('92)
NED11.44
  
 PB
2
Orphee Neola
Orphee Neola ('91)
FRA11.44
  
 
3
Shavine Hodges
Shavine Hodges ('91)
JAM11.69
  
 
4
Mariely Sánchez
Mariely Sánchez ('88)
DOM11.77
  
 
5
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.80
  
 
6
Sarah Murray
Sarah Murray ('93)
IRL11.85
  
 
7
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL11.90
  
 
8
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL11.98
  
 
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Dominique Tchapda
Dominique Tchapda ('99)
BEL11.91
  
 
2
Jazz Crawford
Jazz Crawford ('98)
GBR12.08
  
 
3
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.32
  
 
Finale C
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.92
  
 
2
Sarah Murray
Sarah Murray ('93)
IRL12.14
  
 
3
Jazz Crawford
Jazz Crawford ('98)
GBR12.21
  
 
4
Heurjonie Lembi Bohneur
Heurjonie Lembi Bohneur ('97)
BEL12.26
  
 
K 200 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Justine Palframan
Justine Palframan ('93)
RSA23.07
  
 
2
Shavine Hodges
Shavine Hodges ('91)
JAM23.18
  
 
3
Jamile Samuel
Jamile Samuel ('92)
NED23.46
  
 
4
Mariely Sánchez
Mariely Sánchez ('88)
DOM23.60
  
 =SB
5
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL23.85
  
 
6
Iríni Vasilíou
Iríni Vasilíou ('90)
GRE23.92
  
 SB
7
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL24.01
  
 PB
8
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL24.41
  
 
Finale C
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Jorieke Korenromp
Jorieke Korenromp ('96)
NED24.74
  
 
2
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL24.84
  
 
3
Ilona Masson
Ilona Masson ('01)
BEL24.85
  
 PB
4
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED25.01
  
 
5
Yasmine Gharafi
Yasmine Gharafi ('85)
BEL25.19
  
 
6
Kjenta Schets
Kjenta Schets ('97)
BEL25.30
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Margaret Adeoye
Margaret Adeoye ('85)
GBR52.46
  
 SB
2
Ánna Vasilíou
Ánna Vasilíou ('90)
GRE52.96
  
 
3
Mary Iheke
Mary Iheke ('90)
GBR52.99
  
 
4
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL53.66
  
 
5
Kelly Massey
Kelly Massey ('85)
GBR53.95
  
 SB
6
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR53.95
  
 
7
Andrea Díez
Andrea Díez ('88)
ESP55.19
  
 SB
Finale B
1
Susanna Banjo
Susanna Banjo ('89)
GBR54.43
  
 PB
2
Marlien De Jans
Marlien De Jans ('91)
BEL54.63
  
 PB
3
Maureen Ellsworth
Maureen Ellsworth ('91)
NED54.90
  
 
4
Isis de la Paz
Isis de la Paz ('96)
NED54.98
  
 PB
5
Aisling Drumgoole
Aisling Drumgoole ('94)
IRL55.31
  
 PB
6
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL56.01
  
 
7
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL56.75
  
 
8
Meg Manley
Meg Manley ('93)
USA56.81
  
 
Finale C
1
Elke Bogemans
Elke Bogemans ('77)
BEL56.99
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:05.43
  
 
2
Anuscha Nice
Anuscha Nice ('91)
RSA2:05.81
  
 
3
Alena Brooks
Alena Brooks ('91)
TTO2:06.64
  
 
4
Irene Bonilla
Irene Bonilla ('93)
ESP2:07.04
  
 
5
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL2:09.22
  
 PB
6
Delphine Gillet
Delphine Gillet ('86)
BEL2:12.04
  
 SB
7
Mathilde Jacquemin
Mathilde Jacquemin ('98)
BEL2:12.58
  
 
8
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL2:19.54
  
 
Agnes Laurent
Agnes Laurent ('88)
BEL DNF
  
 
Rani Nagels
Rani Nagels ('95)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Eline Pinter
Eline Pinter ('96)
BEL2:12.97
  
 SB
2
Beatriz Álvarez
Beatriz Álvarez ('94)
ESP2:13.16
  
 PB
3
Najoua Mandour
Najoua Mandour ('01)
FRA2:14.39
  
 PB
4
Camille Philippe
Camille Philippe ('98)
BEL2:14.42
  
 
5
Shirin Van Anrooij
Shirin Van Anrooij ('02)
NED2:14.62
  
 PB
6
Kayla Smith
Kayla Smith 
USA2:15.02
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
María Pía Fernández
María Pía Fernández ('95)
URU4:23.45
  
 
2
Majida Maayouf
Majida Maayouf ('89)
MAR4:35.06
  
 
3
Febe Triest
Febe Triest 
BEL4:40.84
  
 
4
Inga van den Bossche
Inga van den Bossche 
BEL4:41.18
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Deborah John
Deborah John ('90)
TTO13.43
  
 
2
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL13.47
  
 
3
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.55
  
 
4
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.74
  
 
5
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.81
  
 
6
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL13.92
  
 
7
Fiona Morrison
Fiona Morrison ('88)
NZL14.04
  
 
8
Kany Touré
Kany Touré ('99)
LUX14.59
  
 
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Hanne Vancamp
Hanne Vancamp ('99)
BEL14.21
  
 
2
Laura Leprince
Laura Leprince ('95)
BEL14.24
  
 
3
Janke van Wyk
Janke van Wyk ('97)
RSA14.30
  
 
4
Shari Lammens
Shari Lammens ('96)
BEL14.42
  
 
5
Mathilde Degand
Mathilde Degand ('98)
BEL14.78
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)BEL57.14
  
 
2
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL58.50
  
 
3
Anna Percy
Anna Percy ('97)
NZL58.60
  
 PB
4
Hanneke Oosterwegel
Hanneke Oosterwegel ('96)
NED58.61
  
 
5
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL58.93
  
 SB
6
Abigayle Fitzpatrick
Abigayle Fitzpatrick ('93)
GBR1:00.48
  
 
7
Valentine Debougnoux
Valentine Debougnoux ('98)
BEL1:04.92
  
 
Finale B
1
Stephanie Carbonnelle
Stephanie Carbonnelle ('99)
BEL1:01.81
  
 
2
Vreni Roesems
Vreni Roesems ('89)
BEL1:02.11
  
 
3
Jalika Badji
Jalika Badji ('96)
BEL1:02.66
  
 PB
4
Inge Bellemans
Inge Bellemans ('95)
BEL1:02.94
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Claire Orcel
Claire Orcel ('97)
BEL1.85
  
 PB
2
Hannelore Desmet
Hannelore Desmet ('89)
BEL1.78
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Elien De Vocht
Elien De Vocht ('95)
BEL4.02
  
 
2
Jozefien Willemen
Jozefien Willemen ('89)
BEL3.72
  
 
3
Laura Quirin
Laura Quirin ('90)
BEL3.62
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Bianca Stuart
Bianca Stuart ('88)
BAH6.51
-0.6
  
 
2
Kelsey Berryman
Kelsey Berryman ('92)
NZL6.08
+0.4
  
 
3
Meruska Eduarda
Meruska Eduarda ('91)
NED5.64
-0.3
  
 SB
4
Aurelie Lavril
Aurelie Lavril ('94)
FRA5.55
-0.2
  
 
5
Saliyya Guisse
Saliyya Guisse ('96)
BEL5.53
-1.1
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Saragh Buggy
Saragh Buggy ('94)
IRL13.16
-0.2
  
 SB
2
Saliyya Guisse
Saliyya Guisse ('96)
BEL12.30
+1.0
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emilie Dodrimont
Emilie Dodrimont ('99)
BEL48.60
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Noémie Pleimling
Noémie Pleimling ('93)
LUX49.46
  
 
2
Emma Hamplett
Emma Hamplett ('98)
GBR49.43
  
 
3
Kirsten Umans
Kirsten Umans ('93)
BEL40.93
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Simon Verherstraeten
Simon Verherstraeten ('99)
BEL14.12
  
 
2
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL14.22
  
 
3
Dimitri Montilla
Dimitri Montilla ('98)
BEL14.50
  
 =PB

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80