M 100 m Vind: -1.4 Finale A Finale | Vind: -1.4 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jeff Demps Jeff Demps ('90) | 90 | USA | 10.38 | |||||||||||
2 | Sean McLean Sean McLean ('92) | 92 | USA | 10.38 | |||||||||||
3 | Warren Fraser Warren Fraser ('91) | 91 | BAH | 10.54 | |||||||||||
4 | Everton Clarke Everton Clarke ('92) | 92 | JAM | 10.62 | |||||||||||
5 | Jeremy Phillips Jeremy Phillips ('93) | 93 | IRL | 10.64 | |||||||||||
6 | Przemysław Słowikowski Przemysław Słowikowski ('93) | 93 | POL | 10.66 | |||||||||||
7 | Imran Rahman Imran Rahman ('93) | 93 | GBR | 10.66 | |||||||||||
8 | Aidan Syers Aidan Syers ('83) | 83 | GBR | 10.71 | |||||||||||
9 | Eric de Jesús Eric de Jesús ('90) | 90 | BRA | 10.78 | |||||||||||
10 | Jonathan Browne Jonathan Browne ('83) | 83 | GBR | 10.89 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: -2.0 | Vind: -2.0 | ||||||||||||||
1 | Jeff Demps Jeff Demps ('90) | 90 | USA | 10.44 | |||||||||||
2 | Warren Fraser Warren Fraser ('91) | 91 | BAH | 10.51 | |||||||||||
3 | Jeremy Phillips Jeremy Phillips ('93) | 93 | IRL | 10.75 | |||||||||||
4 | Eric de Jesús Eric de Jesús ('90) | 90 | BRA | 10.75 | |||||||||||
5 | Sean O'Driscoll Sean O'Driscoll ('96) | 96 | IRL | 11.05 | |||||||||||
6 | Eamonn Fahey Eamonn Fahey ('91) | 91 | IRL | 11.38 | SB | ||||||||||
Indledende 2 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Sean McLean Sean McLean ('92) | 92 | USA | 10.58 | |||||||||||
2 | Everton Clarke Everton Clarke ('92) | 92 | JAM | 10.61 | |||||||||||
3 | Imran Rahman Imran Rahman ('93) | 93 | GBR | 10.64 | |||||||||||
4 | Aidan Syers Aidan Syers ('83) | 83 | GBR | 10.67 | |||||||||||
5 | Przemysław Słowikowski Przemysław Słowikowski ('93) | 93 | POL | 10.68 | |||||||||||
6 | Jonathan Browne Jonathan Browne ('83) | 83 | GBR | 10.88 | |||||||||||
7 | Dean Adams Dean Adams ('90) | 90 | IRL | 11.00 | |||||||||||
8 | Keith Pike Keith Pike ('94) | 94 | IRL | 11.25 | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brian Gregan Brian Gregan ('89) | 89 | IRL | 45.26 | PB | ||||||||||
2 | Anderson Henriques Anderson Henriques ('92) | 92 | BRA | 46.51 | |||||||||||
3 | Conrad Williams Conrad Williams ('82) | 82 | GBR | 46.78 | |||||||||||
4 | Manteo Mitchell Manteo Mitchell ('87) | 87 | USA | 46.79 | SB | ||||||||||
5 | Ojay Fergurson Ojay Fergurson ('93) | 93 | USA | 47.32 | |||||||||||
6 | Christopher O'Donnell Christopher O'Donnell ('98) | 98 | IRL | 47.35 | |||||||||||
7 | Luke Lennon-Ford Luke Lennon-Ford ('89) | 89 | IRL | 47.72 | |||||||||||
8 | Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89) | 89 | DEN | 48.05 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jamal Rhoden-Stevens Jamal Rhoden-Stevens ('94) | 94 | GBR | 47.36 | |||||||||||
2 | Ben Maze Ben Maze ('91) | 91 | GBR | 47.71 | |||||||||||
3 | Tom Druce Tom Druce ('86) | 86 | GBR | 48.32 | SB | ||||||||||
4 | Brian Murphy Brian Murphy ('82) | 82 | IRL | 48.41 | SB | ||||||||||
5 | Paul Murphy Paul Murphy ('96) | 96 | IRL | 48.45 | SB | ||||||||||
6 | Jamie Pender Jamie Pender ('98) | 98 | IRL | 48.69 | |||||||||||
7 | Nick Ennis Nick Ennis ('90) | 90 | IRL | 49.72 | |||||||||||
8 | Jamie Mitchell Jamie Mitchell ('99) | 99 | IRL | 50.32 | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kyle Langford Kyle Langford ('96) | 96 | GBR | 1:46.98 | |||||||||||
2 | Jesse Garn Jesse Garn ('93) | 93 | USA | 1:47.26 | |||||||||||
3 | Anthonio Mascoll Anthonio Mascoll ('93) | 93 | BAR | 1:47.33 | SB | ||||||||||
4 | Brannon Kidder Brannon Kidder ('93) | 93 | USA | 1:47.79 | |||||||||||
5 | Charlie Da’Vall Grice Charlie Da’Vall Grice ('93) | 93 | GBR | 1:48.48 | SB | ||||||||||
6 | Chris Giesting Chris Giesting ('92) | 92 | USA | 1:48.55 | |||||||||||
7 | Harun Abda Harun Abda ('90) | 90 | USA | 1:48.59 | |||||||||||
8 | Shane Fitzsimons Shane Fitzsimons ('95) | 95 | IRL | 1:49.30 | PB | ||||||||||
9 | Charles Jock Charles Jock ('89) | 89 | USA | 1:49.45 | |||||||||||
10 | Eoin Everard Eoin Everard ('86) | 86 | IRL | 1:51.14 | SB | ||||||||||
M 1 mile Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:55.71 | |||||||||||
2 | Morgan McDonald Morgan McDonald ('96) | 96 | AUS | 3:55.79 | PB | ||||||||||
3 | Sam Prakel Sam Prakel ('94) | 94 | USA | 3:56.55 | PB | ||||||||||
4 | Daniel Herrera Daniel Herrera ('92) | 92 | MEX | 3:56.67 | |||||||||||
5 | Graham Crawford Graham Crawford ('92) | 92 | USA | 3:56.71 | SB | ||||||||||
6 | Drew Hunter Drew Hunter ('97) | 97 | USA | 3:56.79 | PB | ||||||||||
7 | Colby Alexander Colby Alexander ('91) | 91 | USA | 3:57.38 | SB | ||||||||||
8 | Tom Marshall Tom Marshall ('89) | 89 | GBR | 3:58.31 | PB | ||||||||||
9 | Riley Masters Riley Masters ('90) | 90 | USA | 3:58.39 | SB | ||||||||||
10 | Sam McEntee Sam McEntee ('92) | 92 | AUS | 3:58.41 | =PB | ||||||||||
11 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 3:58.70 | PB | ||||||||||
12 | Peter Callahan Peter Callahan ('91) | 91 | BEL | 3:58.86 | SB | ||||||||||
13 | Danny Mooney Danny Mooney ('88) | 88 | IRL | 4:00.12 | PB | ||||||||||
14 | Kieran Kelly Kieran Kelly ('88) | 88 | IRL | 4:00.70 | PB | ||||||||||
15 | Pat Casey Pat Casey ('90) | 90 | USA | 4:01.92 | SB | ||||||||||
16 | Kyle Merber Kyle Merber ('90) | 90 | USA | 4:01.96 | |||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stewart McSweyn Stewart McSweyn ('95) | 95 | AUS | 13:19.98 | PB | ||||||||||
2 | Collis Birmingham Collis Birmingham ('84) | 84 | AUS | 13:28.29 | SB | ||||||||||
3 | Ben Connor Ben Connor ('92) | 92 | GBR | 13:29.90 | PB | ||||||||||
4 | Reid Buchanan Reid Buchanan ('93) | 93 | USA | 13:33.46 | |||||||||||
5 | Dewi Griffiths Dewi Griffiths ('91) | 91 | GBR | 13:33.60 | PB | ||||||||||
6 | Luc Bruchet Luc Bruchet ('91) | 91 | CAN | 13:36.62 | SB | ||||||||||
7 | Brian Shrader Brian Shrader ('91) | 91 | USA | 13:49.02 | SB | ||||||||||
8 | Brandon Doughty Brandon Doughty ('93) | 93 | USA | 13:52.08 | SB | ||||||||||
9 | Tonosa Hiko Tonosa Hiko ('95) | 95 | ETH | 13:52.72 | SB | ||||||||||
10 | Aaron Nelson Aaron Nelson ('92) | 92 | USA | 13:54.70 | SB | ||||||||||
11 | Joe Stilin Joe Stilin ('89) | 89 | USA | 13:59.90 | |||||||||||
12 | Jack Rayner Jack Rayner ('95) | 95 | AUS | 14:03.35 | |||||||||||
13 | Andrew Colley Andrew Colley ('91) | 91 | USA | 14:06.99 | |||||||||||
14 | Richard Weir Richard Weir ('84) | 84 | GBR | 14:09.32 | SB | ||||||||||
15 | Kevin Dooney Kevin Dooney ('93) | 93 | IRL | 14:11.78 | |||||||||||
16 | Mick Clohisey Mick Clohisey ('86) | 86 | IRL | 14:12.82 | PB | ||||||||||
17 | Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92) | 92 | DEN | 14:17.17 | |||||||||||
18 | Dáire Bermingham Dáire Bermingham ('87) | 87 | IRL | 14:21.05 | |||||||||||
John Travers John Travers ('91) | 91 | IRL | DNF | ||||||||||||
Thomas Moran Thomas Moran ('93) | 93 | IRL | DNF | ||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alfredo Emilio Sepúlveda Alfredo Emilio Sepúlveda ('93) | 93 | CHI | 49.98 | SB | ||||||||||
2 | Curtis Beach Curtis Beach ('90) | 90 | USA | 50.20 | |||||||||||
3 | Cameron French Cameron French ('92) | 92 | NZL | 50.55 | |||||||||||
4 | Paul Byrne Paul Byrne ('90) | 90 | IRL | 51.02 | |||||||||||
5 | Jason Harvey Jason Harvey ('91) | 91 | IRL | 51.48 | |||||||||||
6 | Chris McAlister Chris McAlister ('95) | 95 | GBR | 52.48 | |||||||||||
7 | Joe Halwax Joe Halwax ('97) | 97 | IRL | 54.02 | |||||||||||
Mike Cochrane Mike Cochrane ('91) | 91 | NZL | DNF | ||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mareks Ārents Mareks Ārents ('86) | 86 | LAT | 5.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jack Phipps Jack Phipps ('94) | 94 | GBR | 5.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Luke Cutts Luke Cutts ('88) | 88 | GBR | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Thomas Houlihan Thomas Houlihan ('92) | 92 | IRL | 4.30 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 200 m Vind: -2.1 Finale A Finale | Vind: -2.1 | ||||||||||||||
1 | Margaret Adeoye Margaret Adeoye ('85) | 85 | GBR | 23.78 | SB | ||||||||||
2 | Phil Healy Phil Healy ('94) | 94 | IRL | 23.95 | |||||||||||
3 | Amy Foster Amy Foster ('88) | 88 | IRL | 23.96 | SB | ||||||||||
4 | Tamara Salaški Tamara Salaški ('88) | 88 | SRB | 24.34 | SB | ||||||||||
5 | Risqat Fabunmi-Alade Risqat Fabunmi-Alade ('94) | 94 | GBR | 24.35 | |||||||||||
6 | Catherine McManus Catherine McManus ('92) | 92 | IRL | 24.39 | |||||||||||
7 | Leah Moore Leah Moore ('90) | 90 | IRL | 25.14 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Adelle Tracey Adelle Tracey ('93) | 93 | GBR | 2:01.53 | |||||||||||
2 | Angie Petty Angie Petty ('91) | 91 | NZL | 2:01.82 | |||||||||||
3 | Ciara Mageean Ciara Mageean ('92) | 92 | IRL | 2:02.20 | SB | ||||||||||
4 | Ce’Aira Brown Ce’Aira Brown ('93) | 93 | USA | 2:02.51 | |||||||||||
5 | Alexandra Bell Alexandra Bell ('92) | 92 | GBR | 2:02.95 | |||||||||||
6 | Annie Leblanc Annie Leblanc ('92) | 92 | CAN | 2:03.02 | |||||||||||
7 | Lindsey Butterworth Lindsey Butterworth ('92) | 92 | CAN | 2:03.41 | |||||||||||
8 | Cecilia Barowski Cecilia Barowski ('92) | 92 | USA | 2:03.81 | |||||||||||
9 | Helen Crofts Helen Crofts ('90) | 90 | CAN | 2:04.70 | |||||||||||
10 | Claire Mooney Claire Mooney ('92) | 92 | IRL | 2:05.13 | |||||||||||
11 | Emily Dudgeon Emily Dudgeon ('93) | 93 | GBR | 2:06.75 | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexa Efraimson Alexa Efraimson ('97) | 97 | USA | 4:06.73 | |||||||||||
2 | Melissa Courtney Melissa Courtney ('93) | 93 | GBR | 4:07.02 | |||||||||||
3 | Linn Nilsson Linn Nilsson ('90) | 90 | SWE | 4:08.47 | PB | ||||||||||
4 | Marta Pérez Marta Pérez ('93) | 93 | ESP | 4:09.45 | |||||||||||
5 | Charlene Thomas Charlene Thomas ('82) | 82 | GBR | 4:12.11 | |||||||||||
6 | Nicole Tully Nicole Tully ('86) | 86 | USA | 4:13.10 | SB | ||||||||||
7 | Mariah Kelly Mariah Kelly ('91) | 91 | CAN | 4:13.63 | |||||||||||
8 | Dana Mecke Dana Mecke ('87) | 87 | USA | 4:14.58 | |||||||||||
9 | Jessica Smith Jessica Smith ('89) | 89 | CAN | 4:16.88 | SB | ||||||||||
10 | Natalija Piliušina Natalija Piliušina ('90) | 90 | LTU | 4:17.49 | |||||||||||
11 | Selma Kajan Selma Kajan ('91) | 91 | AUS | 4:17.70 | SB | ||||||||||
12 | Karolina Giza Karolina Giza ('89) | 89 | POL | 4:22.67 | |||||||||||
Kendra Pomfret Kendra Pomfret ('91) | 91 | CAN | DNF | pace | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade Lally Jade Lally ('87) | 87 | GBR | 58.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clare Fitzgerald Clare Fitzgerald ('91) | 91 | IRL | 52.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Phoebe Dowson Phoebe Dowson ('94) | 94 | GBR | 49.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sarah Parsons Sarah Parsons ('94) | 94 | GBR | 42.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marguerite Furlong Marguerite Furlong | 00 | IRL | 35.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anne Marie Torsney Anne Marie Torsney ('97) | 97 | IRL | 34.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D19 1 mile Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Luke McCann Luke McCann ('98) | 98 | IRL | 4:21.70 | PB | ||||||||||
2 | Adam O'Brien Adam O'Brien ('98) | 98 | IRL | 4:22.60 | PB | ||||||||||
3 | Craig McMeechan Craig McMeechan ('99) | 99 | IRL | 4:22.90 | PB | ||||||||||
4 | Seán O'Leary Seán O'Leary ('99) | 99 | IRL | 4:23.85 | PB | ||||||||||
5 | Daire Finn Daire Finn ('99) | 99 | IRL | 4:24.92 | PB | ||||||||||
6 | Diarmuid Mckeown Diarmuid Mckeown | IRL | 4:25.52 | PB | |||||||||||
7 | Craig Giles Craig Giles | 00 | IRL | 4:26.45 | PB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Colby Alexander Colby Alexander ('91) | 91 | USA | 3:40.74 | |||||||||||
2 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:40.76 | |||||||||||
3 | Morgan McDonald Morgan McDonald ('96) | 96 | AUS | 3:41.01 | PB | ||||||||||
4 | Daniel Herrera Daniel Herrera ('92) | 92 | MEX | 3:41.21 | |||||||||||
5 | Sam Prakel Sam Prakel ('94) | 94 | USA | 3:41.44 | |||||||||||
6 | Graham Crawford Graham Crawford ('92) | 92 | USA | 3:41.52 | |||||||||||
7 | Drew Hunter Drew Hunter ('97) | 97 | USA | 3:41.71 | |||||||||||
8 | Riley Masters Riley Masters ('90) | 90 | USA | 3:41.88 | |||||||||||
9 | Pat Casey Pat Casey ('90) | 90 | USA | 3:42.74 | |||||||||||
10 | Kieran Kelly Kieran Kelly ('88) | 88 | IRL | 3:42.91 | PB | ||||||||||
11 | Peter Callahan Peter Callahan ('91) | 91 | BEL | 3:43.09 | |||||||||||
12 | Tom Marshall Tom Marshall ('89) | 89 | GBR | 3:43.22 | |||||||||||
13 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 3:43.25 | |||||||||||
14 | Sam McEntee Sam McEntee ('92) | 92 | AUS | 3:43.46 | |||||||||||
15 | Kyle Merber Kyle Merber ('90) | 90 | USA | 3:43.53 | |||||||||||
16 | Danny Mooney Danny Mooney ('88) | 88 | IRL | 3:43.73 | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | John Fitzsimons John Fitzsimons ('98) | 98 | IRL | 1:50.00 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Smith Andrew Smith ('95) | 95 | GBR | 1:50.85 | |||||||||||
3 | Elliot Slade Elliot Slade ('94) | 94 | GBR | 1:51.22 | SB | ||||||||||
4 | Kevin Woods Kevin Woods ('96) | 96 | IRL | 1:51.67 | |||||||||||
5 | Roland Surlis Roland Surlis ('97) | 97 | IRL | 1:52.69 | PB | ||||||||||
6 | Aengus Meldon Aengus Meldon ('96) | 96 | IRL | 1:52.80 | |||||||||||
7 | Mark Hoy Mark Hoy ('91) | 91 | IRL | 1:52.90 | |||||||||||
8 | Charlie O'Donovan Charlie O'Donovan ('99) | 99 | IRL | 1:53.63 | PB | ||||||||||
9 | Lee Byrne Lee Byrne ('97) | 97 | IRL | 1:54.59 | |||||||||||
10 | Conall Hayes Conall Hayes ('98) | 98 | IRL | 1:55.54 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Conor Duncan Conor Duncan ('95) | 95 | IRL | 1:54.60 | SB | ||||||||||
2 | Colin D. Smith Colin D. Smith ('99) | 99 | IRL | 1:56.38 | |||||||||||
3 | Alan McGinley Alan McGinley ('99) | 99 | IRL | 1:57.15 | |||||||||||
4 | Mark McDonald Mark McDonald ('90) | 90 | IRL | 1:57.16 | |||||||||||
5 | Niall Harvey Niall Harvey ('99) | 99 | IRL | 1:57.73 | |||||||||||
6 | James McAssey James McAssey ('92) | 92 | IRL | 1:57.77 | |||||||||||
7 | Daniel Scully Daniel Scully ('96) | 96 | IRL | 1:58.15 | |||||||||||
8 | Sean Corry Sean Corry | 00 | IRL | 1:58.26 | |||||||||||
9 | Paul Peppard Paul Peppard ('98) | 98 | IRL | 2:02.43 | |||||||||||
Jonathan Currie Jonathan Currie ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | James Maguire James Maguire | IRL | 1:56.03 | PB | |||||||||||
2 | William Hughes William Hughes ('86) | 86 | IRL | 1:56.70 | SB | ||||||||||
3 | Matt Doherty Matt Doherty | IRL | 1:56.75 | PB | |||||||||||
4 | Robert Hewison Robert Hewison ('97) | 97 | IRL | 1:56.77 | PB | ||||||||||
5 | Mark Conway Mark Conway ('85) | 85 | IRL | 1:57.32 | SB | ||||||||||
6 | Kieran McGrath Kieran McGrath ('78) | 78 | IRL | 1:57.48 | PB | ||||||||||
7 | Aaron Mangan Aaron Mangan | 00 | IRL | 1:57.65 | |||||||||||
8 | Johnny Foster Johnny Foster ('87) | 87 | IRL | 1:58.38 | |||||||||||
9 | Denis Coughlan Denis Coughlan ('81) | 81 | IRL | 1:58.73 | SB | ||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Tom Baird Tom Baird | IRL | 1:59.63 | SB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Hallas Jack Hallas ('91) | 91 | GBR | 3:49.18 | SB | ||||||||||
3 | Eoin Strutt Eoin Strutt ('96) | 96 | IRL | 3:50.22 | PB | ||||||||||
4 | Neil Johnston Neil Johnston ('93) | 93 | IRL | 3:50.44 | SB | ||||||||||
5 | Eric Keogh Eric Keogh ('90) | 90 | IRL | 3:50.95 | SB | ||||||||||
6 | Rory Chesser Rory Chesser ('87) | 87 | IRL | 3:53.42 | SB | ||||||||||
7 | Conor Healy Conor Healy ('87) | 87 | IRL | 3:53.62 | |||||||||||
8 | Cathal Doyle Cathal Doyle ('97) | 97 | IRL | 3:56.10 | |||||||||||
9 | Jack Boylan Jack Boylan ('98) | 98 | IRL | 3:57.42 | PB | ||||||||||
10 | Josh Norman Josh Norman ('80) | 80 | USA | 3:59.07 | SB | ||||||||||
11 | Nick Hooker Nick Hooker ('88) | 88 | GBR | 3:59.66 | |||||||||||
12 | Gareth Hill Gareth Hill ('79) | 79 | GBR | 4:00.00 | SB | ||||||||||
13 | Brian Fay Brian Fay ('98) | 98 | IRL | 4:00.17 | PB | ||||||||||
Garry Campbell Garry Campbell ('97) | 97 | IRL | DNF | ||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katrina Anderson Katrina Anderson ('92) | 92 | NZL | 2:07.71 | |||||||||||
2 | Ellen Schaef Ellen Schaef ('90) | 90 | NZL | 2:08.12 | |||||||||||
3 | Louise Shanahan Louise Shanahan ('97) | 97 | IRL | 2:08.46 | |||||||||||
4 | Ellie Hartnett Ellie Hartnett ('92) | 92 | IRL | 2:08.64 | PB | ||||||||||
5 | Sarah Healy Sarah Healy ('01) | 01 | IRL | 2:08.70 | PB | ||||||||||
6 | Amy O'Donoghue Amy O'Donoghue ('94) | 94 | IRL | 2:08.77 | |||||||||||
7 | Fiona Kehoe Fiona Kehoe ('82) | 82 | IRL | 2:09.17 | |||||||||||
8 | Nadia Power Nadia Power ('98) | 98 | IRL | 2:09.41 | PB | ||||||||||
9 | Carla Sweeney Carla Sweeney ('98) | 98 | IRL | 2:11.77 | |||||||||||
10 | Emma O'Brien Emma O'Brien ('99) | 99 | IRL | 2:11.96 | SB | ||||||||||
11 | Kelly Neely Kelly Neely ('78) | 78 | IRL | 2:12.14 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Sophie O'Sullivan Sophie O'Sullivan ('01) | 01 | IRL | 2:11.13 | |||||||||||
2 | Rachel Gibson Rachel Gibson ('91) | 91 | IRL | 2:12.41 | SB | ||||||||||
3 | Niamh Donnelly Niamh Donnelly ('90) | 90 | IRL | 2:12.83 | PB | ||||||||||
4 | Natalie Weir Natalie Weir ('86) | 86 | GBR | 2:13.82 | SB | ||||||||||
5 | Eleanor Alexander Eleanor Alexander ('86) | 86 | IRL | 2:14.55 | |||||||||||
6 | Jodie McCann Jodie McCann | 00 | IRL | 2:14.78 | |||||||||||
7 | Claire Earls Claire Earls ('92) | 92 | IRL | 2:16.08 | |||||||||||
8 | Aoibhinn McGoldrick Aoibhinn McGoldrick ('99) | 99 | IRL | 2:17.00 | PB | ||||||||||
9 | Niamh Boland Niamh Boland ('81) | 81 | IRL | 2:17.25 | SB | ||||||||||
10 | Orla O'Connor Orla O'Connor ('85) | 85 | IRL | 2:17.32 | PB | ||||||||||
11 | Katie Conroy Katie Conroy ('97) | 97 | IRL | 2:23.27 |