Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Manchester GBR: England Manchester International, Sportcity 16.8.2017

M 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR10.15 w
  SM
 
2
John Otugade
John Otugade ('95)
GBR10.44 w
  U23M
 
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.58 w
  SM
 
4
Eden Davis
Eden Davis ('99)
GBR10.60 w
  U20M
 
5
Michael Olsen
Michael Olsen ('99)
GBR10.61 w
  U20M
 
6
Christian Robinson
Christian Robinson ('96)
IRL10.76 w
  U23M
 
7
Cameron Starr
Cameron Starr ('96)
GBR10.91 w
  U23M
 
M 200 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1
Eliott Powell
Eliott Powell ('96)
GBR20.82 w
  U23M
 
2
James Gladman
James Gladman ('93)
GBR21.04 w
  SM
 
3
Tom Williams
Tom Williams ('96)
GBR21.07 w
  U23M
 
4
Chris Stone
Chris Stone ('95)
GBR21.15 w
  U23M
 
5
Charlie Dobson
Charlie Dobson ('99)
GBR21.19 w
  U20M
 
6Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN21.66 w
  SM
 
7
Fraser Angus
Fraser Angus 
GBR21.90 w
  U20M
 
8
Michael McAuley
Michael McAuley ('99)
IRL22.47 w
  U20M
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Ben Snaith
Ben Snaith ('95)
GBR47.24
  U23M
 
2
Edmond Amaning
Edmond Amaning ('93)
GBR47.25
  SM
 
3
Jamal Rhoden-Stevens
Jamal Rhoden-Stevens ('94)
GBR47.53
  SM
 
4
Owen Smith
Owen Smith ('94)
GBR47.59
  SM
 
5
Andrew Mellon
Andrew Mellon ('95)
IRL48.19
  U23M
 
6
Ellis Greatrex
Ellis Greatrex ('99)
GBR48.38
  U20M
 
7
Shawn Wright
Shawn Wright ('94)
GBR48.79
  SM
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)DEN1:52.40
  SM
 
2
Markhim Lonsdale
Markhim Lonsdale ('99)
GBR1:52.80
  U20M
 
3
James McMurray
James McMurray ('95)
GBR1:53.30
  U23M
 
4
Andrew Smith
Andrew Smith ('95)
GBR1:54.42
  U23M
 
5
Cameron Steven
Cameron Steven ('99)
GBR1:55.33
  U20M
 
6
Robert Umeokafor
Robert Umeokafor ('96)
GBR1:55.66
  U23M
 
M 1 mile    

Finale A

Finale
1
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR4:16.48
  SM
 
2Nick JensenNick Jensen ('91)DEN4:17.84
  SM
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Luke Traynor
Luke Traynor ('93)
GBR8:24.03
  SM
 SB
2Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN8:25.18
  SM
 PB
3
Alexander Teuten
Alexander Teuten ('92)
GBR8:28.43
  SM
 
4
Harry Lane
Harry Lane ('94)
GBR8:34.91
  SM
 
5
Danny Mooney
Danny Mooney ('88)
IRL8:39.18
  SM
 PB
6
Will Richardson
Will Richardson ('98)
GBR8:40.55
  U20M
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Jonathan Hopkins
Jonathan Hopkins ('92)
GBR8:49.25
  SM
 
2
Phil Norman
Phil Norman ('89)
GBR8:50.53
  SM
 
3
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR8:54.74
  SM
 
4
Tom Horton
Tom Horton ('93)
GBR9:00.37
  SM
 
M 110 m hæk    
Vind: +3.5

Finale A

Finale
Vind: +3.5
1
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR13.79 w
  SM
 
2
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR13.80 w
  U23M
 
3
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL14.10 w
  SM
 
4
David Feeney
David Feeney ('87)
GBR14.39 w
  SM
 
5
Ben Gregory
Ben Gregory ('90)
GBR14.40 w
  SM
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
GBR50.70
  SM
 
2
Jack Lawrie
Jack Lawrie ('96)
GBR51.72
  U23M
 
3
James Forman
James Forman ('91)
GBR51.81
  SM
 
4
Matthew Sumner
Matthew Sumner ('92)
GBR52.57
  SM
 
5
Niall Flannery
Niall Flannery ('91)
GBR53.83
  SM
 
6
Alex Knibbs
Alex Knibbs ('99)
GBR54.21
  U20M
 
7
Paul Bennett
Paul Bennett ('92)
GBR54.26
  SM
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tom Gale
Tom Gale ('98)
GBR2.17
  U20M
 
2
Mike Edwards
Mike Edwards ('90)
GBR2.17
  SM
 
3
Allan Smith
Allan Smith ('92)
GBR2.14
  SM
 
4
Joel Khan
Joel Khan ('99)
GBR2.09
  U20M
 
5
Ryan Webb
Ryan Webb ('97)
GBR2.04
  U23M
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Joel Leon Benitez
Joel Leon Benitez ('98)
GBR5.50
  U20M
 
3
Ben Gregory
Ben Gregory ('90)
GBR5.00
  SM
 
4
Harry Coppell
Harry Coppell ('96)
GBR5.00
  U23M
 
5
Jack Phipps
Jack Phipps ('94)
GBR4.80
  SM
 
6Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)DEN4.60
  SM
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Dan Bramble
Dan Bramble ('90)
GBR7.95
+1.3
  SM
 
2
Adam McMullen
Adam McMullen ('90)
IRL7.94 w
+2.4
  SM
 
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.63 w
+3.6
  SM
 
4
Paul Ogun
Paul Ogun ('89)
GBR7.52 w
+3.1
  SM
 
5
Jack Roach
Jack Roach ('95)
GBR7.41 w
+2.3
  U23M
 
7
Feron Sayers
Feron Sayers ('94)
GBR7.21 w
+2.8
  SM
 
8
Curtis Mathews
Curtis Mathews ('92)
GBR6.80 w
+3.6
  SM
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.58
+1.3
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Nathan Douglas
Nathan Douglas ('82)
GBR16.80
+1.7
  SM
 SB
2
Jonathan Ilori
Jonathan Ilori ('93)
GBR15.30
+1.9
  SM
 
3
Kevin Metzger
Kevin Metzger ('97)
GBR15.21
+0.2
  U23M
 
4
Osaze Aghedo
Osaze Aghedo ('99)
GBR14.97
+1.3
  U20M
 
5
Nav Childs
Nav Childs ('81)
GBR14.46
+1.3
  M35
 
7
Mark Burton
Mark Burton ('98)
IRL13.88 w
+2.3
  U20M
 
Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN14.37
+1.0
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR18.01
  SM
 
2Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)DEN16.70
  SM
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Gregory Thompson
Gregory Thompson ('94)
GBR59.75
  SM
 
2
Brett Morse
Brett Morse ('89)
GBR59.56
  SM
 
3Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)DEN55.64
  SM
 
4
Alan Toward
Alan Toward ('92)
GBR54.70
  SM
 
5
Angus McInroy
Angus McInroy ('87)
GBR53.20
  SM
 
6
Najee Fox
Najee Fox ('92)
GBR52.21
  SM
 
7
Curtis Mathews
Curtis Mathews ('92)
GBR49.78
  SM
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Mark Dry
Mark Dry ('87)
GBR67.90
  SM
 
2
Callum Brown
Callum Brown ('94)
GBR67.51
  SM
 
3
Jac Palmer
Jac Palmer ('96)
GBR62.08
  U23M
 
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)DEN53.34
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Steve Turnock
Steve Turnock ('92)
GBR70.01
  SM
 
2
Joe Dunderdale
Joe Dunderdale ('92)
GBR68.54
  SM
 
3
Greg Millar
Greg Millar ('92)
GBR65.88
  SM
 
4
Gavin Johnson-Assoon
Gavin Johnson-Assoon ('82)
GBR63.56
  SM
 
7
Dylan Kearns
Dylan Kearns ('99)
IRL51.22
  U20M
 
Andreas BertelsenAndreas Bertelsen ('94)DEN61.26
  
 
M 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
1
Thomas Guy
Thomas Guy ('97)
GBR12:20.49
  U23M
 
2
Christopher Snook
Christopher Snook 
GBR12:25.73
  M35
 PB
5
Nicholas Dunphy
Nicholas Dunphy 
IRL14:49.42
  SM
 PB
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
GBR39.80
  SM
 
2
 
  
GBR40.07
  SM
 
3
Northern Ireland 
Northern Ireland  
GBR40.36
  SM
 
4
 
  
GBR40.75
  SM
 
5
 
  
GBR40.90
  U20M
 
K 100 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR11.44 w
  U23W
 
2
Katy Wyper
Katy Wyper ('93)
GBR11.61 w
  SW
 
3
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
GBR11.62 w
  SW
 
4
Gina Akpe-Moses
Gina Akpe-Moses ('99)
IRL11.67 w
  U20W
 
5
Mica Moore
Mica Moore ('92)
GBR11.74 w
  SW
 
6Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.84 w
  SW
 
7
Ebony Carr
Ebony Carr ('99)
GBR11.85 w
  U20W
 
8
Lauren Roy
Lauren Roy 
IRL12.10 w
  U17W
 
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Alisha Rees
Alisha Rees ('99)
GBR23.32
  U20W
 PB
2
Beth Dobbin
Beth Dobbin ('94)
GBR23.50
  SW
 
3
Jessica Taylor-Jemmett
Jessica Taylor-Jemmett ('88)
GBR23.63
  SW
 PB
4
Georgina Adam
Georgina Adam 
GBR23.87
  U20W
 PB
5
Amy Foster
Amy Foster ('88)
IRL23.98
  SW
 
6
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR24.18
  U23W
 
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.74
  SW
 
8
Melissa Roberts
Melissa Roberts ('97)
GBR24.93
  U23W
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Margaret Adeoye
Margaret Adeoye ('85)
GBR52.70
  SW
 
2
Maya Bruney
Maya Bruney ('98)
GBR54.04
  U20W
 
3
Kelsey Stewart
Kelsey Stewart ('97)
GBR54.47
  U23W
 
4
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL54.75
  SW
 
5
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR55.03
  SW
 
6
Mandy Gault
Mandy Gault ('84)
IRL55.52
  SW
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Khahisa Mhlanga
Khahisa Mhlanga ('99)
GBR2:11.70
  U20W
 
2
Hannah England
Hannah England ('87)
GBR2:11.80
  SW
 
3
Mari Smith
Mari Smith ('96)
GBR2:11.81
  U23W
 
4
Mhairi Hendry
Mhairi Hendry ('96)
GBR2:12.13
  U23W
 
5Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:13.44
  SW
 
6
Erin McIlveen
Erin McIlveen ('86)
IRL2:13.62
  SW
 
7
Rachel McClay
Rachel McClay ('92)
GBR2:14.96
  SW
 
K 1 mile    

Finale A

Finale
1
Jemma Reekie
Jemma Reekie ('98)
GBR4:40.55
  U20W
 PB
2
Charlene Thomas
Charlene Thomas ('82)
GBR4:42.84
  W35
 SB
3
Jaki Fairchild
Jaki Fairchild ('89)
GBR4:43.12
  SW
 PB
4
Tamara Armoush
Tamara Armoush ('92)
JOR4:47.22
  SW
 
5
Charlotte Taylor-Green
Charlotte Taylor-Green ('85)
GBR4:48.10
  SW
 PB
6Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:48.40
  U23W
 PB
7
Philippa Millage
Philippa Millage ('80)
GBR4:48.49
  W35
 PB
9
Rachel Gibson
Rachel Gibson ('91)
IRL5:03.08
  SW
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
2
Naomi Taschimowitz
Naomi Taschimowitz ('89)
GBR9:13.70
  SW
 SB
3
Amelia Quirk
Amelia Quirk ('99)
GBR9:21.32
  U20W
 PB
4
Stephanie Pennycook
Stephanie Pennycook ('95)
GBR9:21.83
  U23W
 PB
5
AnnMarie McGlynn
AnnMarie McGlynn ('80)
IRL9:23.67
  W35
 
6Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN9:46.75
  U23W
 SB
7
Kate Seary
Kate Seary ('96)
GBR10:02.82
  U23W
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Iona Lake
Iona Lake ('93)
GBR9:48.87
  SW
 PB
2
Kerry O'Flaherty
Kerry O'Flaherty ('81)
IRL10:16.21
  W35
 
3
Emily Moyes
Emily Moyes ('98)
GBR10:25.23
  U20W
 PB
4
Laura Riches
Laura Riches ('93)
GBR10:40.63
  SW
 
5
Lauren Stoddart
Lauren Stoddart ('91)
GBR10:41.79
  SW
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Mollie Courtney
Mollie Courtney ('97)
GBR13.40 w
  U23W
 
2
Caryl Granville
Caryl Granville ('89)
GBR13.46 w
  SW
 
3
Sophie Yorke
Sophie Yorke ('98)
GBR13.58 w
  U20W
 
4
Heather Paton
Heather Paton ('96)
GBR13.59 w
  U23W
 
5
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR13.60 w
  U23W
 
6Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.87 w
  SW
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Caryl Granville
Caryl Granville ('89)
GBR57.91
  SW
 
2
Nisha Desai
Nisha Desai ('84)
GBR58.84
  SW
 
3
Kirsten McAslan
Kirsten McAslan ('93)
GBR58.97
  SW
 
4
Jess Tappin
Jess Tappin ('90)
GBR59.52
  SW
 
5
Lauren Williams
Lauren Williams ('99)
GBR1:00.54
  U20W
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Nuttall
Emma Nuttall ('92)
GBR1.78
  SW
 
2
Sommer Lecky
Sommer Lecky 
IRL1.78
  U20W
 
3
Emily Borthwick
Emily Borthwick ('97)
GBR1.74
  U23W
 
4
Nikki Manson
Nikki Manson ('94)
GBR1.74
  SW
 
5
Teele Palumaa
Teele Palumaa ('90)
EST1.70
  
 
6Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.70
  SW
 
7
Rebecca Hawkins
Rebecca Hawkins ('99)
GBR1.70
  U20W
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Molly Caudery
Molly Caudery 
GBR4.15
  U20W
 
2
Jade Ive
Jade Ive ('92)
GBR4.05
  SW
 
3Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN3.95
  SW
 
4
Rachel Gibbens
Rachel Gibbens ('86)
GBR3.85
  SW
 
5
Sarah McKeever
Sarah McKeever ('95)
IRL3.75
  U23W
 
6
Clare Maurer
Clare Maurer ('94)
GBR3.65
  SW
 
7
Clare Blunt
Clare Blunt ('87)
GBR3.65
  SW
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Katie Stainton
Katie Stainton ('95)
GBR6.12 w
+2.8
  U23W
 
2
Jade Nimmo
Jade Nimmo ('91)
GBR6.09 w
+4.1
  SW
 
3
Josie Oliarnyk
Josie Oliarnyk 
GBR5.92 w
+3.1
  U20W
 
4
Jessica Taylor-Jemmett
Jessica Taylor-Jemmett ('88)
GBR5.90 w
+3.5
  SW
 
5
Lydia Mills
Lydia Mills ('98)
IRL5.65
+1.3
  U20W
 
6
Sarah Abrams
Sarah Abrams ('93)
GBR5.63 w
+3.4
  SW
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Laura Samuel
Laura Samuel ('91)
GBR13.60
+1.9
  SW
 SB
2
Naomi Ogbeta
Naomi Ogbeta ('98)
GBR13.47
+1.6
  U20W
 
3
Angela Barrett
Angela Barrett ('85)
GBR13.43
+1.5
  SW
 PB
4
Chioma Matthews
Chioma Matthews ('81)
GBR12.49
+1.9
  W35
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Amelia Strickler
Amelia Strickler ('94)
GBR16.85
  SW
 
2
Sophie McKinna
Sophie McKinna ('94)
GBR16.10
  SW
 
3
Adele Nicoll
Adele Nicoll ('96)
GBR15.46
  U23W
 
4
Eden Francis
Eden Francis ('88)
GBR15.32
  SW
 
5
Sophie Merritt
Sophie Merritt ('98)
GBR13.94
  U20W
 
6Thea JensenThea Jensen ('99)DEN13.60
  SW
 
7
Mhairi Porterfield
Mhairi Porterfield ('81)
GBR13.30
  W35
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kirsty Law
Kirsty Law ('86)
GBR52.79
  SW
 
2Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN52.12
  SW
 
3
Shadine Duquemin
Shadine Duquemin ('94)
GBR48.34
  SW
 
4
Eden Francis
Eden Francis ('88)
GBR46.57
  SW
 
5
Amy Holder
Amy Holder ('96)
GBR44.75
  U23W
 
6
Luisa Chantler Edmond
Luisa Chantler Edmond ('99)
GBR43.06
  U20W
 
7
Awen Rosser
Awen Rosser ('95)
GBR42.53
  U23W
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Myra Perkins
Myra Perkins ('92)
GBR60.34
  SW
 
2
Susan McKelvie
Susan McKelvie ('85)
GBR59.90
  SW
 
3
Hayley Murray
Hayley Murray ('89)
GBR56.84
  SW
 
4
Sarah Holt
Sarah Holt ('87)
GBR55.38
  SW
 
Celina JulinCelina Julin ('94)DEN52.27
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Tori Peeters
Tori Peeters ('94)
NZL51.72
  SW
 
2
Laura Whittingham
Laura Whittingham ('86)
GBR51.56
  SW
 
3Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)DEN50.34
  SW
 
4
Laurensa Britane
Laurensa Britane ('87)
GBR49.13
  SW
 
5
Emma Hamplett
Emma Hamplett ('98)
GBR47.51
  U20W
 
6
Bethan Rees
Bethan Rees ('99)
GBR46.43
  U20W
 
7
Kelly Bramhald
Kelly Bramhald ('94)
GBR42.86
  SW
 
K 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
1
Heather Lewis
Heather Lewis ('93)
GBR13:15.52
  SW
  Mixed competition
2
Erika Kelly
Erika Kelly ('82)
GBR13:15.88
  SW
  Mixed competition
3
Kate Veale
Kate Veale ('94)
IRL13:29.21
  SW
  Mixed competition
4
Sarah Glennon
Sarah Glennon ('01)
IRL14:42.22
  SW
  Mixed competition
6
Rachel Glennon
Rachel Glennon ('98)
IRL15:05.26
  SW
  Mixed competition
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Danmark Danmark  45.88
  
 
  Louise Østergård, Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
M 100 m    
Finale 1
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR10.18 w
  SM
 
2
Dean Adams
Dean Adams ('90)
IRL10.76 w
  SM
 
3
Umar Hameed
Umar Hameed ('89)
PAK10.87 w
  SM
 
Finale 2
Vind: +4.6
Vind: +4.6
1
Ronnie Wells
Ronnie Wells ('96)
GBR10.36 w
  U23M
 
2
Kaie Chambers-Brown
Kaie Chambers-Brown ('99)
GBR10.63 w
  U20M
 
3
Kade Thomas
Kade Thomas ('96)
GBR10.69 w
  U23M
 
4
Kesi Oludoyi
Kesi Oludoyi ('98)
GBR10.75 w
  U20M
 
K 100 m    
Finale 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Aleasha Kiddle
Aleasha Kiddle ('92)
GBR11.82 w
  SW
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.91 w
  SW
 
3
Mair Edwards
Mair Edwards ('99)
GBR12.01 w
  U20W
 
4
Chloe Lambert
Chloe Lambert ('94)
GBR12.12 w
  SW
 
5
Rachel Highfield
Rachel Highfield ('96)
GBR12.16 w
  U23W
 
6Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN12.18 w
  SW
 
7
Jazz Crawford
Jazz Crawford ('98)
GBR12.27 w
  U20W
 
Finale 2
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Risqat Fabunmi-Alade
Risqat Fabunmi-Alade ('94)
GBR11.70 w
  SW
 
3
Torema Thompson
Torema Thompson ('90)
GBR11.92 w
  SW
 
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN12.04 w
  SW
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +3.5

Finale A

Finale
Vind: +3.5
1
Robert Sakala
Robert Sakala ('98)
GBR13.6h w
  U20M
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
James Tomlinson
James Tomlinson 
GBR55.40
  U20M
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jake Norris
Jake Norris ('99)
GBR76.70
  U20M
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020