Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: DM ungdom 26‐27.8.2017
Hvidovre Stadion

M22 100 m    
26.8. Vind: +0.2

Finale A

Finale
26.8.Vind: +0.2
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.39
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.60
  
 
3Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.68
  
 
4Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.77
  
 
5Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.00
  
 
Indledende heats26.8.
Indledende 1
26.8. Vind: +0.6
26.8.Vind: +0.6
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.39
  
 
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.85
  
 PB
3Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 10.99
  
 PB
Indledende 2
26.8. Vind: +0.3
26.8.Vind: +0.3
1Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.64
  
 PB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.68
  
 
3Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.85
  
 
M22 200 m    
27.8. Vind: +1.6

Finale A

Finale
27.8.Vind: +1.6
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM21.21
  
 SB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta21.52
  
 PB
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta21.98
  
 PB
M22 800 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
2Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:55.85
  
 
M22 Længdespring    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.36 w
+2.2
  
 
M22 Trespring    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.90
+1.5
  
 SB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.69
  
 
M22 Spydkast 800 gram    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190065.68
  
 PB
K22 100 m    
26.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
26.8.Vind: +0.3
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta12.21
  
 
K22 200 m    
27.8. Vind: +0.4

Finale A

Finale
27.8.Vind: +0.4
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta24.60
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM24.98
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
27.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
27.8.Vind: +1.7
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.03
  
 
K22 Diskoskast 1.0 kg    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
2Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik44.57
  
 =PB
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 43.90
  
 
D19 100 m    
26.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
26.8.Vind: +0.1
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.73
  
 
2Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.81
  
 
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.96
  
 
Indledende heats26.8.
Indledende 1
26.8. Vind: +0.9
26.8.Vind: +0.9
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.81
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.93
  
 SB
Indledende 2
26.8. Vind: +0.9
26.8.Vind: +0.9
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.94
  
 
D19 200 m    
Indledende heats27.8.
Indledende 1
27.8. Vind: +2.6
27.8.Vind: +2.6
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.05 w
  
 
Indledende 2
27.8. Vind: +2.4
27.8.Vind: +2.4
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik21.85 w
  
 
3Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM22.15 w
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
27.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
27.8.Vind: +0.9
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta14.34
  
 PB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.45
  
 PB
D19 Længdespring    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK7.24
+1.5
  
 
2Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.09 w
+2.2
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta52.35
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM62.54
  
 
P19 400 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC56.49
  
 PB
P19 400 m hæk    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:02.89
  
 SB
P19 Højdespring    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.81
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.03
  
 
2Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta13.67
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM45.10
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM45.04
  
 SB
2Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190043.70
  
 
D17 100 m    
26.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
26.8.Vind: +0.3
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.78
  
 
Indledende heats26.8.
Indledende 1
26.8. Vind: +0.8
26.8.Vind: +0.8
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.76
  
 
Indledende 2
26.8. Vind: +1.6
26.8.Vind: +1.6
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.08
  
 PB
D17 200 m    
Indledende heats27.8.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta21.64
  
 
D17 1500 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1William DevantierWilliam Devantier Sparta3:55.72
  
 
2Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM3:58.82
  
 PB
P17 200 m    
Indledende heats27.8.
Indledende 2
27.8. Vind: +2.9
27.8.Vind: +2.9
1Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja24.84 w
  
 
P17 800 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta2:12.39
  
 SB
P17 1500 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:38.22
  
 
P17 3000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta10:11.32
  
 
P17 2000 m forh.    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta6:59.72
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta13.36
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 61.56
  
 
P15 3000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta10:10.73
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020