Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Holbæk: Baneturnering 10 29.8.2017
Vælg mænd discipliner
100 m
400 m
1000 m
3000 m
Længdespring
Vælg kvinder discipliner
100 m
400 m
1000 m
3000 m
M 100 m
Vind: -0.1
Finale A
Finale
Vind: -0.1
Rasmus Thornbjerg Klausen
Rasmus Thornbjerg Klausen
00
Sparta
11.30
David Outzen
David Outzen ('98)
98
Hvidovre AM
11.81
Navid Bazgir
Navid Bazgir ('95)
95
Hvidovre AM
11.84
PB
Dennis Yetik
Dennis Yetik ('95)
95
Hvidovre AM
12.57
Anton Juhl Seitzberg
Anton Juhl Seitzberg ('03)
03
Fremad Holbæk
13.39
Carsten Siggaard
Carsten Siggaard ('64)
64
Blovstrød Løverne
16.14
PB
M 400 m
Finale A
Finale
Andreas Scou
Andreas Scou ('97)
97
Korsør AM
51.86
David Outzen
David Outzen ('98)
98
Hvidovre AM
54.01
PB
Navid Bazgir
Navid Bazgir ('95)
95
Hvidovre AM
54.10
PB
Tobias Feldborg Nielsen
Tobias Feldborg Nielsen ('03)
03
IK Hellas
56.53
PB
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen ('99)
99
IK Hellas
57.16
PB
Rasmus Wiese
Rasmus Wiese ('99)
99
Fremad Holbæk
58.28
SB
Thomas Juhl
Thomas Juhl ('71)
71
Fremad Holbæk
59.25
PB
Anton Juhl Seitzberg
Anton Juhl Seitzberg ('03)
03
Fremad Holbæk
59.28
PB
Carsten Siggaard
Carsten Siggaard ('64)
64
Blovstrød Løverne
1:08.33
PB
Mads Helmer
Mads Helmer ('05)
05
Fremad Holbæk
1:20.32
PB
Mikkel Emil Bech
Mikkel Emil Bech ('05)
05
Fremad Holbæk
1:23.81
PB
M 1000 m
Finale A
Finale
1
Nick Jensen
Nick Jensen ('91)
91
Sparta
2:23.79
SB
2
Andreas Holst Lindgreen
Andreas Holst Lindgreen ('98)
98
Sparta
2:24.94
PB
Oliver Thernøe
Oliver Thernøe ('96)
96
Korsør AM
2:41.48
PB
Jesper Pedersen
Jesper Pedersen ('75)
75
Aalborg AM
2:42.05
SB
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
2:50.49
SB
Stinus Dolmer Nielsen
Stinus Dolmer Nielsen ('03)
03
BAC
2:50.96
PB
Klaus Præst Jaqué
Klaus Præst Jaqué ('92)
92
Aalborg AM
2:51.14
SB
Michael Pedersen
Michael Pedersen ('73)
73
Trongårdens IF
2:56.10
SB
Søren Helmer
Søren Helmer ('74)
74
Fremad Holbæk
2:56.99
SB
Hjalte Dalskov
Hjalte Dalskov ('05)
05
Fremad Holbæk
2:57.11
PB
Joel Ibler Lillesø
Joel Ibler Lillesø ('03)
03
BAC
3:00.06
PB
Henrik Sørensen
Henrik Sørensen ('70)
70
BAC
3:04.50
PB
Torben Bille
Torben Bille ('67)
67
Viking Atletik
3:05.07
SB
Thomas Juhl
Thomas Juhl ('71)
71
Fremad Holbæk
3:10.63
PB
Lucas Jeppesen
Lucas Jeppesen ('04)
04
Korsør AM
3:18.48
PB
Torben Striboldt
Torben Striboldt ('62)
62
IK Hellas
3:23.75
SB
Oliver Enemark
Oliver Enemark ('04)
04
Korsør AM
3:32.78
PB
Esben Ørum Madsen
Esben Ørum Madsen ('05)
05
Korsør AM
3:35.07
PB
M 3000 m
Finale A
Finale
Jonas Gertsen
Jonas Gertsen ('98)
98
Odense Atletik
8:49.31
PB
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Frederiksberg IF
8:49.66
PB
Marcus Rønn
Marcus Rønn ('93)
93
Blovstrød Løverne
8:50.66
SB
Tore Deleuran Nielsen
Tore Deleuran Nielsen ('84)
84
Sparta
9:27.66
PB
Rikki Frederiksen
Rikki Frederiksen ('81)
81
Frederiksberg IF
9:35.43
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen ('99)
99
IK Hellas
9:46.40
PB
Martin Klausen
Martin Klausen ('72)
72
Fremad Holbæk
9:47.80
Rasmus Brynskov
Rasmus Brynskov ('73)
73
IK Hellas
9:49.11
PB
Henrik Kjeldgaard Jørgensen
Henrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)
61
BAK
9:54.03
SB
Poul Grenaa
Poul Grenaa ('66)
66
Odense Atletik
9:57.30
SB
Gustav Holmberg
Gustav Holmberg ('04)
04
Blovstrød Løverne
9:57.94
PB
Axel Vang Christensen
Axel Vang Christensen ('04)
04
FIF Hillerød
9:58.64
PB
Bo Rahbæk
Bo Rahbæk ('81)
81
Sparta
10:16.47
Henrik Larsen
Henrik Larsen ('64)
64
Blovstrød Løverne
10:32.90
SB
Jesper Høgsvig
Jesper Høgsvig ('69)
69
IK Hellas
12:18.14
SB
M Længdespring
Finale A
Finale
Martin Lindebjerg
Martin Lindebjerg
00
Fremad Holbæk
6.11
-0.4
=SB
K 100 m
Vind: -0.9
Finale A
Finale
Vind: -0.9
Josepha Dahl
Josepha Dahl ('04)
04
Korsør AM
13.76
Mette Overgaard Nielsen
Mette Overgaard Nielsen ('71)
71
Roar Atletik
14.45
PB
Sara Porst
Sara Porst ('04)
04
Korsør AM
14.48
K 400 m
Finale A
Finale
Silje Kristensen
Silje Kristensen ('97)
97
Korsør AM
1:05.29
Nanna Helmer
Nanna Helmer ('05)
05
Fremad Holbæk
1:16.58
PB
Ida Helmer
Ida Helmer ('03)
03
Fremad Holbæk
1:33.56
SB
K 1000 m
Finale A
Finale
1
Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck ('99)
99
BAC
2:45.09
DUR-18 DUR
PB
2
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
2:48.00
Louise Rode
Louise Rode ('97)
97
Blovstrød Løverne
3:10.82
SB
Trine B Andersen
Trine B Andersen ('68)
68
Blovstrød Løverne
3:38.22
PB
K 3000 m
Finale A
Finale
Sara Schou Kristensen
Sara Schou Kristensen ('97)
97
Blovstrød Løverne
10:24.34
Augusta Maria Grønbo Christensen
Augusta Maria Grønbo Christensen
00
Blovstrød Løverne
10:49.64
PB
Sigrid Staugaard
Sigrid Staugaard ('04)
04
FIF Hillerød
10:59.27
PB
Sarah Bruun Nielsen
Sarah Bruun Nielsen ('99)
99
Aalborg AM
11:00.02
Kajsa Grønberg Christensen
Kajsa Grønberg Christensen ('04)
04
Blovstrød Løverne
12:10.16
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open