Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Middelfart: Lillebælt Half Marathon 7.5.2016
Vælg mænd discipliner
Halvmaraton
Vælg kvinder discipliner
Halvmaraton
M Halvmaraton
Finale A
Finale
1
David Nielsson
David Nielsson
1:07:51
PB
1
David Nilsson
David Nilsson ('87)
87
/ SWE
1:07:51
Jesper Faurschou
Jesper Faurschou ('83)
83
Herning LK
1:08:35
Esben Hornum
Esben Hornum ('89)
89
AGF Atletik
1:14:11
SB
Christian Østergaard Jørgensen
Christian Østergaard Jørgensen ('86)
86
Esbjerg AM
1:14:24
SB
Mathias Koldby
Mathias Koldby ('95)
95
SG Atletik
1:14:37
PB
Steffan Andersen
Steffan Andersen ('81)
81
Esbjerg AM
1:14:57
SB
Nicholas Ward Munos
Nicholas Ward Munos ('82)
82
Hvidovre AM
1:15:31
PB
Morten Brammer Olesen
Morten Brammer Olesen ('89)
89
Aarhus 1900 Tri
1:15:39
PB
Jonas Ejlertsen
Jonas Ejlertsen ('78)
78
Næsby IF
1:17:27
SB
K Halvmarathon
Finale A
Finale
1
Jess Draskau-Petersson
Jess Draskau-Petersson ('77)
77
Aarhus 1900
1:14:44
SB
2
Hayley Haining
Hayley Haining ('72)
72
/ GBR
1:18:51
Louise Laursen
Louise Laursen ('88)
88
AGF Atletik
1:28:53
SB
Bente Bramming
Bente Bramming ('67)
67
Kolding Motion
1:31:54
SB
Kathrine K Tilma
Kathrine K Tilma ('76)
76
AGF Atletik
1:32:43
SB
Samantha Thrane Thygesen
Samantha Thrane Thygesen ('91)
91
SMT Silkeborg
1:34:24
SB
Pernille Laursen
Pernille Laursen ('91)
91
Aabenraa IG
1:34:38
SB
Charlotte Lohmann Larsen
Charlotte Lohmann Larsen ('76)
76
Kolding Motion
1:35:46
SB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open