M 60 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson ('94) | 94 | USA | 6.67 | |||||||||||
2 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.72 | |||||||||||
3 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 6.72 | PB | ||||||||||
4 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 6.76 | |||||||||||
5 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 6.77 | |||||||||||
6 | Andrew Bishop Andrew Bishop | USA | 6.78 | ||||||||||||
7 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 6.81 | |||||||||||
8 | Denvoir Griffin Denvoir Griffin ('97) | 97 | USA | 6.85 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson ('94) | 94 | USA | 6.67 | |||||||||||
2 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 6.72 | PB | ||||||||||
3 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 6.73 | PB | ||||||||||
4 | Mykel Chambers Mykel Chambers | USA | 6.85 | PB | |||||||||||
5 | Kyle Fulks Kyle Fulks ('93) | 93 | USA | 6.87 | =SB | ||||||||||
6 | Imri Persiado Imri Persiado ('94) | 94 | ISR | 7.00 | =SB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.66 | SB | ||||||||||
2 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Prejean Cameron Prejean | USA | 6.85 | ||||||||||||
4 | Hakeem Horton Hakeem Horton | USA | 6.93 | ||||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Bishop Andrew Bishop | USA | 6.76 | PB | |||||||||||
2 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 6.77 | |||||||||||
3 | Denvoir Griffin Denvoir Griffin ('97) | 97 | USA | 6.82 | |||||||||||
4 | Calvin Austin Calvin Austin ('99) | 99 | USA | 6.84 | |||||||||||
5 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 6.95 | |||||||||||
M 200 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson ('94) | 94 | USA | 20.78 | |||||||||||
2 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 21.33 | |||||||||||
3 | Andrew Bishop Andrew Bishop | USA | 21.54 | ||||||||||||
4 | Jimmy Brooks Jimmy Brooks ('95) | 95 | USA | 22.13 | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Calvin Austin Calvin Austin ('99) | 99 | USA | 21.26 | PB | ||||||||||
2 | Trent McDonald Trent McDonald ('98) | 98 | USA | 21.70 | |||||||||||
3 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 21.77 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Trent McDonald Trent McDonald ('98) | 98 | USA | 21.51 | PB | ||||||||||
2 | Hakeem Horton Hakeem Horton | USA | 21.54 | ||||||||||||
3 | Jordan Martin Jordan Martin ('95) | 95 | USA | 22.09 | PB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 21.24 | SB | ||||||||||
2 | Kyle Fulks Kyle Fulks ('93) | 93 | USA | 21.35 | PB | ||||||||||
3 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 21.54 | PB | ||||||||||
4 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 22.02 | SB | ||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Calvin Austin Calvin Austin ('99) | 99 | USA | 21.32 | PB | ||||||||||
2 | Imri Persiado Imri Persiado ('94) | 94 | ISR | 21.61 | PB | ||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 21.58 | PB | ||||||||||
2 | Jacarias Martin Jacarias Martin ('96) | 96 | USA | 21.74 | |||||||||||
3 | Kolbeinn Hödur Gunnarsson Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95) | 95 | ISL | 21.82 | SB | ||||||||||
Indledende 5 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson ('94) | 94 | USA | 20.86 | |||||||||||
2 | Andrew Bishop Andrew Bishop | USA | 21.39 | PB | |||||||||||
3 | Jimmy Brooks Jimmy Brooks ('95) | 95 | USA | 21.52 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 45.53 | PB | ||||||||||
2 | Jarred Pasley Jarred Pasley ('95) | 95 | USA | 47.06 | PB | ||||||||||
3 | Trenton Beram Trenton Beram ('96) | 96 | PHI | 47.11 | NR | PB | |||||||||
4 | Jemiyah Franklin Jemiyah Franklin | USA | 48.96 | ||||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 47.21 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Champlin Ryan Champlin ('98) | 98 | USA | 47.47 | PB | ||||||||||
3 | Jimmy Brooks Jimmy Brooks ('95) | 95 | USA | 47.51 | SB | ||||||||||
4 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 48.06 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 47.74 | PB | ||||||||||
2 | Jarred Pasley Jarred Pasley ('95) | 95 | USA | 47.98 | PB | ||||||||||
3 | Halen Witcher Halen Witcher | USA | 49.08 | ||||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jimmy Brooks Jimmy Brooks ('95) | 95 | USA | 48.06 | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Trenton Beram Trenton Beram ('96) | 96 | PHI | 47.57 | NR | SB | |||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 48.72 | |||||||||||
Indledende 5 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 47.30 | |||||||||||
Indledende 6 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Austin Corley Austin Corley ('96) | 96 | USA | 48.76 | |||||||||||
Indledende 7 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Champlin Ryan Champlin ('98) | 98 | USA | 47.89 | PB | ||||||||||
2 | Jemiyah Franklin Jemiyah Franklin | USA | 48.58 | PB | |||||||||||
3 | Hans Kunsch Hans Kunsch | USA | 49.02 | ||||||||||||
M 800 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Stefano Migliorati Stefano Migliorati ('94) | 94 | ITA | 1:50.25 | SB | ||||||||||
2 | Cameron Laverty Cameron Laverty ('97) | 97 | USA | 1:50.26 | PB | ||||||||||
3 | Robert Tully Robert Tully ('95) | 95 | IRL | 1:51.18 | PB | ||||||||||
4 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 1:51.93 | PB | ||||||||||
5 | Tyler Gleen Tyler Gleen ('99) | 99 | USA | 1:52.07 | |||||||||||
6 | Michael Vitucci Michael Vitucci ('97) | 97 | USA | 1:52.60 | |||||||||||
7 | Aaron Hurd Aaron Hurd | USA | 1:54.51 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Tully Robert Tully ('95) | 95 | IRL | 1:52.88 | SB | ||||||||||
2 | Stefano Migliorati Stefano Migliorati ('94) | 94 | ITA | 1:53.18 | |||||||||||
3 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 1:53.31 | SB | ||||||||||
4 | Reno Law Reno Law ('96) | 96 | USA | 1:54.71 | PB | ||||||||||
5 | Nicholas Hamilton Nicholas Hamilton | USA | 1:55.10 | ||||||||||||
6 | Namman Norment Namman Norment | USA | 1:55.86 | PB | |||||||||||
7 | Derwin Moultrie Derwin Moultrie | USA | 1:55.88 | SB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Laverty Cameron Laverty ('97) | 97 | USA | 1:51.77 | |||||||||||
2 | Tyler Gleen Tyler Gleen ('99) | 99 | USA | 1:52.23 | |||||||||||
3 | Michael Vitucci Michael Vitucci ('97) | 97 | USA | 1:52.42 | |||||||||||
4 | Aaron Hurd Aaron Hurd | USA | 1:53.15 | PB | |||||||||||
5 | Logan Baker Logan Baker | USA | 1:53.79 | PB | |||||||||||
6 | Terrell Cunningham Terrell Cunningham | USA | 1:54.88 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 4:11.90 | |||||||||||
2 | Eric van der Els Eric van der Els ('98) | 98 | USA | 4:12.05 | |||||||||||
3 | Brock Ballard Brock Ballard | USA | 4:12.06 | PB | |||||||||||
4 | Peter Garmon Peter Garmon ('97) | 97 | USA | 4:12.42 | |||||||||||
5 | Michael O'Donnell Michael O'Donnell | USA | 4:12.67 | ||||||||||||
6 | Kyle Barber Kyle Barber | USA | 4:12.71 | ||||||||||||
7 | Matthew Kamph Matthew Kamph | USA | 4:15.12 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 4:09.99 | SB | ||||||||||
2 | Kyle Barber Kyle Barber | USA | 4:10.31 | ||||||||||||
3 | Braydon Rennie Braydon Rennie ('97) | 97 | CAN | 4:10.61 | PB | ||||||||||
4 | Eric van der Els Eric van der Els ('98) | 98 | USA | 4:10.79 | SB | ||||||||||
5 | Brock Ballard Brock Ballard | USA | 4:12.14 | PB | |||||||||||
6 | Peter Garmon Peter Garmon ('97) | 97 | USA | 4:12.92 | |||||||||||
7 | Ben Flowers Ben Flowers ('99) | 99 | USA | 4:13.65 | PB | ||||||||||
8 | Matthew Viveiros Matthew Viveiros ('95) | 95 | CAN | 4:15.83 | PB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Michael O'Donnell Michael O'Donnell | USA | 4:15.20 | ||||||||||||
2 | Mark Middleton Mark Middleton ('95) | 95 | USA | 4:16.42 | |||||||||||
3 | Matthew Kamph Matthew Kamph | USA | 4:16.75 | ||||||||||||
4 | Reno Law Reno Law ('96) | 96 | USA | 4:17.10 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Preisner Ben Preisner ('96) | 96 | CAN | 8:12.89 | PB | ||||||||||
2 | Adam Roderique Adam Roderique ('94) | 94 | USA | 8:15.64 | PB | ||||||||||
3 | Patrick Begley Patrick Begley | USA | 8:15.92 | ||||||||||||
4 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 8:16.12 | PB | ||||||||||
5 | Michael O'Donnell Michael O'Donnell | USA | 8:20.92 | ||||||||||||
6 | Nicholas Ciaccia Nicholas Ciaccia | USA | 8:24.44 | PB | |||||||||||
7 | Michael McGonnigle Michael McGonnigle | USA | 8:26.83 | ||||||||||||
8 | Gage Garcia Gage Garcia ('94) | 94 | USA | 8:32.00 | SB | ||||||||||
9 | Isaac Dobos Isaac Dobos ('96) | 96 | CAN | 8:35.36 | |||||||||||
10 | Kyle Brackman Kyle Brackman | USA | 8:37.25 | ||||||||||||
11 | Cory Landon Cory Landon | USA | 8:39.13 | ||||||||||||
12 | Will Brisman Will Brisman ('99) | 99 | USA | 8:41.02 | |||||||||||
13 | Eric van der Els Eric van der Els ('98) | 98 | USA | 8:43.08 | |||||||||||
14 | Ben Flowers Ben Flowers ('99) | 99 | USA | 8:43.21 | |||||||||||
15 | Kyle Barber Kyle Barber | USA | 8:44.13 | ||||||||||||
16 | Peter Lynch Peter Lynch ('97) | 97 | IRL | 8:44.41 | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ian Mickool Ian Mickool | USA | 8:27.10 | PB | |||||||||||
2 | Nathan Wickoren Nathan Wickoren ('96) | 96 | USA | 8:33.68 | SB | ||||||||||
3 | Peter Garmon Peter Garmon ('97) | 97 | USA | 8:37.10 | |||||||||||
4 | Reno Law Reno Law ('96) | 96 | USA | 8:37.90 | PB | ||||||||||
5 | Devin Fahey Devin Fahey | USA | 8:38.76 | PB | |||||||||||
6 | Stan Skwarlo Stan Skwarlo | USA | 8:40.70 | PB | |||||||||||
7 | Chris Wallace Chris Wallace | USA | 8:42.13 | ||||||||||||
8 | Dean Abushouk Dean Abushouk | USA | 8:42.75 | ||||||||||||
9 | Joshua Spare Joshua Spare | USA | 8:48.77 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Preisner Ben Preisner ('96) | 96 | CAN | 14:09.96 | PB | ||||||||||
2 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 14:13.82 | PB | ||||||||||
3 | Patrick Begley Patrick Begley | USA | 14:16.61 | PB | |||||||||||
4 | Adam Roderique Adam Roderique ('94) | 94 | USA | 14:26.20 | PB | ||||||||||
5 | Kyle Brackman Kyle Brackman | USA | 14:29.08 | PB | |||||||||||
6 | Nicholas Ciaccia Nicholas Ciaccia | USA | 14:30.51 | PB | |||||||||||
7 | Gage Garcia Gage Garcia ('94) | 94 | USA | 14:31.82 | PB | ||||||||||
8 | Isaac Dobos Isaac Dobos ('96) | 96 | CAN | 14:40.43 | SB | ||||||||||
9 | Gerardo Reyna Gerardo Reyna | USA | 14:47.96 | PB | |||||||||||
11 | Peter Lynch Peter Lynch ('97) | 97 | IRL | 14:56.97 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 7.90 | |||||||||||
2 | Aaron Persinger Aaron Persinger ('95) | 95 | USA | 8.02 | PB | ||||||||||
3 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 8.03 | |||||||||||
4 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 8.11 | |||||||||||
5 | Kelvin Williams Kelvin Williams | USA | 8.22 | PB | |||||||||||
6 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 8.32 | |||||||||||
7 | Ben Johnson Ben Johnson | USA | 8.36 | ||||||||||||
8 | Connor Duricky Connor Duricky | USA | 8.39 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Persinger Aaron Persinger ('95) | 95 | USA | 8.15 | |||||||||||
2 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 8.17 | |||||||||||
3 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 8.18 | |||||||||||
4 | Ben Johnson Ben Johnson | USA | 8.34 | ||||||||||||
5 | Connor Duricky Connor Duricky | USA | 8.35 | SB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 8.09 | |||||||||||
2 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 8.26 | |||||||||||
3 | Kelvin Williams Kelvin Williams | USA | 8.31 | SB | |||||||||||
4 | Louis Rivers Louis Rivers | USA | 8.38 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Bloom Alex Bloom ('96) | 96 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Agnew Noah Agnew | USA | 2.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Daniel Claxton Daniel Claxton ('99) | 99 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Albert Kalala Albert Kalala ('99) | 99 | USA | 2.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Austin Chippeaux Austin Chippeaux ('95) | 95 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kole Konrade Kole Konrade ('98) | 98 | USA | 2.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 1.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Adrián Valles Adrián Valles ('95) | 95 | ESP | 5.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Bell David Bell ('96) | 96 | USA | 5.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hayden Bugner Hayden Bugner ('96) | 96 | USA | 5.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | David Akins David Akins | USA | 5.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Craig Hunter Craig Hunter ('94) | 94 | USA | 5.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 4.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Joe Fogarasi Joe Fogarasi | USA | 4.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ben Percefull Ben Percefull | USA | 4.94 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ian Bergere Ian Bergere | USA | 4.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Seth Musselman Seth Musselman | USA | 4.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Chandler Ives Chandler Ives | USA | 4.79 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Mitchell Mueller Mitchell Mueller | USA | 4.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Marc DeLuca Marc DeLuca | USA | 4.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jared Belardo Jared Belardo ('96) | 96 | USA | 7.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Antwan Dickerson Antwan Dickerson ('94) | 94 | USA | 7.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 7.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jared Kerr Jared Kerr ('95) | 95 | CAN | 7.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Malik Snead Malik Snead ('97) | 97 | USA | 7.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaden Griffin Kaden Griffin | USA | 7.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jonah Daniels Jonah Daniels | USA | 7.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brandon White Brandon White | USA | 6.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Malik Snead Malik Snead ('97) | 97 | USA | 15.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Errol Ennis Errol Ennis ('96) | 96 | JAM | 15.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jared Kerr Jared Kerr ('95) | 95 | CAN | 15.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 15.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jared Belardo Jared Belardo ('96) | 96 | USA | 14.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Antwan Dickerson Antwan Dickerson ('94) | 94 | USA | 14.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cameron Prejean Cameron Prejean | USA | 14.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaden Griffin Kaden Griffin | USA | 14.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 14.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ben Johnson Ben Johnson | USA | 14.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hunter Veith Hunter Veith ('95) | 95 | USA | 14.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Luke Vaughn Luke Vaughn ('94) | 94 | USA | 18.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rafael Valléry Rafael Valléry ('95) | 95 | GER | 17.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 17.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Felipe Valencia Felipe Valencia ('95) | 95 | MEX | 17.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marcus Abraham Marcus Abraham ('97) | 97 | USA | 16.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cameron Cornelius Cameron Cornelius ('95) | 95 | USA | 16.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 16.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Evan McCracken Evan McCracken ('96) | 96 | USA | 16.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Todd Stueber Todd Stueber | USA | 16.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Zach Diaczynsky Zach Diaczynsky | USA | 16.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Matt Brady Matt Brady | USA | 16.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Aaron Deaton Aaron Deaton | USA | 15.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 21.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aleks Rapp Aleks Rapp ('97) | 97 | CAN | 20.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Luke Vaughn Luke Vaughn ('94) | 94 | USA | 19.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nathaniel Mechler Nathaniel Mechler ('97) | 97 | CAN | 5703 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Johnson Ben Johnson | USA | 5527 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Raekwon Scott Raekwon Scott | USA | 5333 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jake Horsch Jake Horsch ('98) | 98 | USA | 5161 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 5066 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sebastian Russi Sebastian Russi | USA | 5054 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaden Griffin Kaden Griffin | USA | 5005 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samuel Rusak Samuel Rusak ('99) | 99 | USA | 4925 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alex Bloom Alex Bloom ('96) | 96 | USA | 4896 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Davis Bahner Davis Bahner | USA | 4857 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Grant Downes Grant Downes ('99) | 99 | USA | 4666 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 3:10.03 | ||||||||||||
Quivell Jordan-Bacot, Amere Lattin, Mario Burke, Kahmari Montgomery | |||||||||||||||
2 | Memphis Memphis | TTO | 3:11.81 | ||||||||||||
Davon DeMoss, Calvin Austin, Ryan Champlin, Jarred Pasley | |||||||||||||||
3 | East Carolina East Carolina | USA | 3:14.67 | ||||||||||||
Jordan Martin, Hakeem Horton, Tamarack Bolden, Stefano Migliorati | |||||||||||||||
4 | Tulsa Tulsa | USA | 3:14.90 | ||||||||||||
Hans Kunsch, Zachary Adee, Henry Vißer, Bailey Stewart | |||||||||||||||
K 60 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 7.31 | PB | ||||||||||
2 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 7.33 | |||||||||||
3 | Courtney Warner Courtney Warner ('97) | 97 | USA | 7.39 | PB | ||||||||||
4 | LaTessa Johnson LaTessa Johnson ('97) | 97 | USA | 7.42 | PB | ||||||||||
5 | Shaniya Williams Shaniya Williams ('98) | 98 | USA | 7.47 | |||||||||||
6 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 7.53 | |||||||||||
7 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 7.63 | |||||||||||
8 | Cera Chavez Cera Chavez | USA | 7.71 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 7.38 | |||||||||||
2 | LaTessa Johnson LaTessa Johnson ('97) | 97 | USA | 7.51 | |||||||||||
3 | Sierra Smith Sierra Smith ('97) | 97 | USA | 7.60 | |||||||||||
4 | Alexis Center Alexis Center | USA | 7.65 | ||||||||||||
5 | Essance Sample Essance Sample | USA | 7.68 | ||||||||||||
6 | Amanda Salami Amanda Salami ('96) | 96 | USA | 7.74 | SB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Cera Chavez Cera Chavez | USA | 7.42 | ||||||||||||
2 | Courtney Warner Courtney Warner ('97) | 97 | USA | 7.42 | PB | ||||||||||
3 | Jada Massie Jada Massie ('96) | 96 | USA | 7.57 | |||||||||||
4 | Kellsa Mbah Kellsa Mbah | USA | 7.60 | ||||||||||||
5 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 7.74 | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 7.49 | |||||||||||
2 | Ariele Adams Ariele Adams ('99) | 99 | USA | 7.51 | PB | ||||||||||
3 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
4 | Justice Henderson Justice Henderson ('98) | 98 | USA | 7.60 | |||||||||||
5 | Sarah Wollaston Sarah Wollaston ('98) | 98 | TTO | 7.80 | |||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 7.42 | |||||||||||
2 | Shaniya Williams Shaniya Williams ('98) | 98 | USA | 7.44 | PB | ||||||||||
3 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 7.50 | |||||||||||
4 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 7.59 | |||||||||||
5 | Cedrina Singletary Cedrina Singletary ('97) | 97 | USA | 7.68 | |||||||||||
6 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 7.71 | PB | |||||||||||
K 200 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | LaTessa Johnson LaTessa Johnson ('97) | 97 | USA | 23.17 | PB | ||||||||||
2 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 23.73 | PB | ||||||||||
3 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 24.08 | |||||||||||
4 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 24.31 | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 23.47 | PB | ||||||||||
2 | Courtney Warner Courtney Warner ('97) | 97 | USA | 23.92 | SB | ||||||||||
3 | Bryana Robinson Bryana Robinson ('95) | 95 | USA | 24.10 | |||||||||||
4 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 24.20 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | LaTessa Johnson LaTessa Johnson ('97) | 97 | USA | 23.54 | |||||||||||
2 | Courtney Warner Courtney Warner ('97) | 97 | USA | 24.13 | SB | ||||||||||
3 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 24.91 | PB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 24.12 | PB | ||||||||||
2 | Cedrina Singletary Cedrina Singletary ('97) | 97 | USA | 24.47 | PB | ||||||||||
3 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 25.03 | SB | ||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 23.89 | |||||||||||
2 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 24.22 | PB | ||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Bryana Robinson Bryana Robinson ('95) | 95 | USA | 24.10 | |||||||||||
2 | Shaniya Williams Shaniya Williams ('98) | 98 | USA | 24.94 | |||||||||||
Indledende 5 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 23.97 | |||||||||||
2 | Ariele Adams Ariele Adams ('99) | 99 | USA | 24.66 | |||||||||||
Indledende 6 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 23.93 | |||||||||||
2 | Alexis Center Alexis Center | USA | 24.91 | ||||||||||||
Indledende 8 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 24.00 | |||||||||||
2 | Essance Sample Essance Sample | USA | 24.88 | ||||||||||||
K 400 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Bryana Robinson Bryana Robinson ('95) | 95 | USA | 53.37 | |||||||||||
2 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 54.21 | PB | ||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 54.68 | |||||||||||
2 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 54.76 | PB | ||||||||||
3 | Deanna Gesicki Deanna Gesicki | USA | 56.53 | PB | |||||||||||
4 | Paris Perkins Paris Perkins ('98) | 98 | USA | 56.65 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Bryana Robinson Bryana Robinson ('95) | 95 | USA | 53.70 | |||||||||||
2 | Natalie Halfman Natalie Halfman | USA | 56.93 | SB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 55.54 | SB | ||||||||||
2 | Kristina Cherrington Kristina Cherrington | USA | 56.92 | SB | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 55.49 | |||||||||||
2 | Paris Perkins Paris Perkins ('98) | 98 | USA | 56.53 | SB | ||||||||||
3 | Venida Fagan Venida Fagan ('97) | 97 | USA | 56.80 | SB | ||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Deanna Gesicki Deanna Gesicki | USA | 56.59 | PB | |||||||||||
Indledende 5 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 55.64 | |||||||||||
2 | Ca'purnika Galbert Ca'purnika Galbert ('99) | 99 | USA | 56.32 | PB | ||||||||||
3 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 56.56 | PB | ||||||||||
Indledende 7 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ebony Crear Ebony Crear ('96) | 96 | USA | 56.85 | SB | ||||||||||
Indledende 8 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 56.82 | |||||||||||
K 800 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:06.49 | |||||||||||
2 | Rosie Chamberlain Rosie Chamberlain ('95) | 95 | GBR | 2:06.58 | PB | ||||||||||
3 | Katie Foley Katie Foley ('96) | 96 | USA | 2:07.58 | PB | ||||||||||
4 | Sabrina Monsees Sabrina Monsees ('98) | 98 | USA | 2:09.52 | PB | ||||||||||
5 | Nuria Tillo Nuria Tillo ('98) | 98 | ESP | 2:11.10 | PB | ||||||||||
6 | Alexis Anton Alexis Anton ('95) | 95 | USA | 2:11.34 | PB | ||||||||||
7 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:11.37 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:11.39 | |||||||||||
2 | Katie Foley Katie Foley ('96) | 96 | USA | 2:11.58 | |||||||||||
3 | Sabrina Monsees Sabrina Monsees ('98) | 98 | USA | 2:11.95 | SB | ||||||||||
4 | Alexis Anton Alexis Anton ('95) | 95 | USA | 2:12.47 | PB | ||||||||||
5 | Sammy Hentz Sammy Hentz | USA | 2:13.07 | PB | |||||||||||
6 | Allie Alsup Allie Alsup | USA | 2:14.45 | PB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Rosie Chamberlain Rosie Chamberlain ('95) | 95 | GBR | 2:11.46 | |||||||||||
2 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:11.96 | PB | ||||||||||
3 | Nuria Tillo Nuria Tillo ('98) | 98 | ESP | 2:13.24 | |||||||||||
4 | Allison Bailey Allison Bailey | USA | 2:14.66 | ||||||||||||
7 | Bethany Williams Bethany Williams ('99) | 99 | GBR | 2:17.27 | SB | ||||||||||
K 1 mile Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 4:46.21 | PB | ||||||||||
2 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 4:50.49 | |||||||||||
4 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:55.44 | PB | ||||||||||
10 | Lucy Jones Lucy Jones ('98) | 98 | GBR | 5:03.74 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
2 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 4:54.73 | SB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 5:00.60 | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
3 | Lucy Jones Lucy Jones ('98) | 98 | GBR | 5:03.90 | |||||||||||
K 3000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | McKenzie Melius McKenzie Melius | USA | 10:11.95 | PB | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 9:39.10 | SB | ||||||||||
2 | Grace Moore Grace Moore ('98) | 98 | USA | 9:44.45 | |||||||||||
3 | Grace Sullivan Grace Sullivan | USA | 9:47.57 | PB | |||||||||||
4 | Svenja Ojstersek Svenja Ojstersek ('94) | 94 | GER | 9:48.71 | PB | ||||||||||
5 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 9:50.80 | PB | ||||||||||
6 | Kelsey Swanson Kelsey Swanson | USA | 9:52.09 | ||||||||||||
7 | Charlotte Murphy Charlotte Murphy ('98) | 98 | GBR | 9:52.11 | SB | ||||||||||
8 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 9:52.98 | |||||||||||
9 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 9:53.11 | PB | ||||||||||
10 | Courtney Akerley Courtney Akerley ('97) | 97 | USA | 9:53.82 | |||||||||||
11 | Arnica Zitting Arnica Zitting ('96) | 96 | USA | 9:54.18 | PB | ||||||||||
12 | Haley Hasty Haley Hasty | USA | 9:56.28 | PB | |||||||||||
13 | Anneke Grogan Anneke Grogan ('96) | 96 | NZL | 10:00.02 | PB | ||||||||||
14 | Brianna O'Brien Brianna O'Brien ('99) | 99 | USA | 10:01.57 | |||||||||||
15 | Hannah Markel Hannah Markel | USA | 10:04.54 | ||||||||||||
16 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 10:07.30 | ||||||||||||
17 | Emma Newton Emma Newton ('95) | 95 | USA | 10:10.24 | |||||||||||
Finale C 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 9:55.14 | PB | ||||||||||
2 | Ashley Barnes Ashley Barnes ('98) | 98 | USA | 9:57.18 | PB | ||||||||||
3 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 9:58.15 | PB | |||||||||||
4 | Alison Esparza Alison Esparza | USA | 10:03.84 | PB | |||||||||||
5 | Lauren Bartels Lauren Bartels ('96) | 96 | USA | 10:05.56 | SB | ||||||||||
6 | Lauren Scahill Lauren Scahill | USA | 10:06.16 | PB | |||||||||||
7 | Lucy Jones Lucy Jones ('98) | 98 | GBR | 10:06.73 | |||||||||||
8 | Bridgid Selfors Bridgid Selfors | USA | 10:07.22 | PB | |||||||||||
9 | Jahnavi Schneider Jahnavi Schneider | USA | 10:11.24 | ||||||||||||
10 | Marlene Gomez Islinger Marlene Gomez Islinger ('93) | 93 | GER | 10:11.29 | SB | ||||||||||
11 | Kalleigh Forrester Kalleigh Forrester | USA | 10:13.45 | SB | |||||||||||
K 5000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 16:34.94 | SB | ||||||||||
2 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 16:59.88 | PB | ||||||||||
3 | Lauren Bartels Lauren Bartels ('96) | 96 | USA | 17:01.74 | PB | ||||||||||
4 | Marlene Gomez Islinger Marlene Gomez Islinger ('93) | 93 | GER | 17:03.96 | PB | ||||||||||
5 | Courtney Akerley Courtney Akerley ('97) | 97 | USA | 17:04.76 | SB | ||||||||||
6 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 17:05.16 | PB | |||||||||||
7 | Brianna O'Brien Brianna O'Brien ('99) | 99 | USA | 17:08.07 | PB | ||||||||||
8 | Haley Hasty Haley Hasty | USA | 17:10.04 | PB | |||||||||||
9 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 17:16.95 | |||||||||||
10 | Anneke Grogan Anneke Grogan ('96) | 96 | NZL | 17:19.64 | PB | ||||||||||
11 | Ashley Barnes Ashley Barnes ('98) | 98 | USA | 17:20.47 | PB | ||||||||||
12 | Svenja Ojstersek Svenja Ojstersek ('94) | 94 | GER | 17:21.39 | PB | ||||||||||
13 | Arnica Zitting Arnica Zitting ('96) | 96 | USA | 17:23.49 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | 8.34 | PB | ||||||||||
2 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 8.34 | |||||||||||
3 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 8.43 | |||||||||||
4 | Naomi Whitaker Naomi Whitaker | USA | 8.64 | ||||||||||||
5 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 8.67 | ||||||||||||
6 | ToNaya Gulley ToNaya Gulley | USA | 8.68 | ||||||||||||
7 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 8.78 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 8.44 | |||||||||||
2 | Naomi Whitaker Naomi Whitaker | USA | 8.59 | PB | |||||||||||
3 | Ebonee Jackson Ebonee Jackson | USA | 8.64 | ||||||||||||
4 | Ashley Wiggins Ashley Wiggins ('96) | 96 | USA | 8.65 | SB | ||||||||||
5 | Rachael O'Neill Rachael O'Neill | USA | 8.67 | ||||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | 8.54 | |||||||||||
2 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 8.59 | |||||||||||
3 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 8.60 | PB | |||||||||||
4 | Tia Strackman Tia Strackman | USA | 8.65 | ||||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 8.50 | |||||||||||
2 | ToNaya Gulley ToNaya Gulley | USA | 8.56 | PB | |||||||||||
3 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 8.63 | PB | ||||||||||
4 | Jada Terrell Jada Terrell ('99) | 99 | USA | 8.77 | |||||||||||
5 | Kelsey Roy Kelsey Roy | USA | 8.80 | ||||||||||||
K Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Loretta Blaut Loretta Blaut ('96) | 96 | USA | 1.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Saida Burns-Moore Saida Burns-Moore | USA | 1.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cassie Ackemann Cassie Ackemann ('99) | 99 | USA | 1.73 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hawa Wague Hawa Wague | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Naomi Urbano Naomi Urbano ('96) | 96 | MEX | 1.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Anna Larsson Anna Larsson ('97) | 97 | SWE | 1.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Brooke Catherine Brooke Catherine ('97) | 97 | USA | 4.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rebekah Markel Rebekah Markel | USA | 3.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 3.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jamie Brenner Jamie Brenner | USA | 3.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Savannah Wood Savannah Wood | USA | 3.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Casey Phelan Casey Phelan | USA | 3.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kellsa Mbah Kellsa Mbah | USA | 5.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaytlyn Gill Kaytlyn Gill | USA | 5.83 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 5.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jada Terrell Jada Terrell ('99) | 99 | USA | 5.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 5.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Justice Henderson Justice Henderson ('98) | 98 | USA | 5.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Danielle Wember Danielle Wember ('99) | 99 | GER | 5.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sandra Ekblom Sandra Ekblom ('97) | 97 | FIN | 5.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 12.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 12.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Meghan Holmes Meghan Holmes ('94) | 94 | USA | 12.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jada Terrell Jada Terrell ('99) | 99 | USA | 12.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Saida Burns-Moore Saida Burns-Moore | USA | 12.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maria Purtsa Maria Purtsa ('95) | 95 | GER | 12.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Atipa Mabonga Atipa Mabonga ('98) | 98 | NZL | 12.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaytlyn Gill Kaytlyn Gill | USA | 12.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 16.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashley Williams Ashley Williams | BAR | 15.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 15.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelsey Slawson Kelsey Slawson ('89) | 89 | USA | 15.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Galissia Cause Galissia Cause | USA | 15.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 15.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 15.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Leah Heckaman Leah Heckaman | USA | 14.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tyra Bickham Tyra Bickham ('95) | 95 | USA | 14.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 14.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Deenia McMiller Deenia McMiller ('98) | 98 | USA | 14.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nora Monie Nora Monie ('97) | 97 | CMR | 13.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Nina de Poorter Nina de Poorter ('95) | 95 | NED | 13.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mohogany Baker Mohogany Baker | USA | 13.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Kate Hise Kate Hise | USA | 13.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Amanda Kakoulias Amanda Kakoulias | USA | 13.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Daniella Murchison Daniella Murchison ('97) | 97 | USA | 13.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 22.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Deenia McMiller Deenia McMiller ('98) | 98 | USA | 19.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gabby Durant Gabby Durant | USA | 19.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mohogany Baker Mohogany Baker | USA | 19.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amaris Blount Amaris Blount | USA | 19.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 19.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 17.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kourtney Edwards-Campbell Kourtney Edwards-Campbell | USA | 17.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 16.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Naomi Urbano Naomi Urbano ('96) | 96 | MEX | 3805 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaitlyn Kirby Kaitlyn Kirby ('98) | 98 | USA | 3764 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 3742 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Crystal Jones Crystal Jones | USA | 3635 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mackenzie Whitaker Mackenzie Whitaker ('99) | 99 | USA | 3483 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 3461 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 3454 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anna Novosadova Anna Novosadova | USA | 3437 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kendra Henry Kendra Henry ('98) | 98 | USA | 3436 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Anna Larsson Anna Larsson ('97) | 97 | SWE | 3361 | |||||||||||
|