M 100 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Justin Thomas Justin Thomas | USA | 10.33 | PB | |||||||||||
2 | Bralon Robinson Bralon Robinson ('98) | 98 | USA | 10.37 | PB | ||||||||||
3 | Khance Meyers Khance Meyers ('99) | 99 | USA | 10.39 | |||||||||||
4 | Jebarri Cumberbatch Jebarri Cumberbatch ('98) | 98 | BAR | 10.52 | PB | ||||||||||
5 | Alex Elam Alex Elam ('97) | 97 | USA | 10.55 | PB | ||||||||||
6 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 10.61 | SB | |||||||||||
7 | Vidol Jimenez Vidol Jimenez | USA | 11.05 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Kemondrick Walter Kemondrick Walter | USA | 10.56 | PB | |||||||||||
2 | Chris Felix Chris Felix | USA | 10.59 | ||||||||||||
3 | Darrien Sheppard Darrien Sheppard | USA | 11.01 | PB | |||||||||||
4 | Barnett Bailey Barnett Bailey ('97) | 97 | USA | 11.08 | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Ka' Darious Berry Ka' Darious Berry | USA | 10.61 | PB | |||||||||||
2 | Eliott Cleveland Eliott Cleveland | USA | 11.07 | SB | |||||||||||
Finale D Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Christian Jones Christian Jones | USA | 10.80 | PB | |||||||||||
2 | Kenneth Bellamy Kenneth Bellamy | USA | 10.97 | ||||||||||||
3 | Kenneth Johnson Kenneth Johnson | USA | 11.07 | ||||||||||||
Finale E Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Jailen Bell Jailen Bell | USA | 10.86 | ||||||||||||
2 | Matthew Gibson Matthew Gibson | USA | 10.88 | ||||||||||||
3 | Daveon Rogers Daveon Rogers | USA | 10.99 | ||||||||||||
M 200 m Vind: +0.3 Finale A Finale | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Khance Meyers Khance Meyers ('99) | 99 | USA | 20.87 | SB | ||||||||||
2 | Alexander Richemond Alexander Richemond | USA | 20.97 | SB | |||||||||||
3 | Cra'Vorkian Carson Cra'Vorkian Carson | USA | 21.18 | ||||||||||||
4 | Chedlin Sagesse Chedlin Sagesse | USA | 21.26 | PB | |||||||||||
5 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 21.75 | ||||||||||||
6 | Nathanaiel Huggins Nathanaiel Huggins ('96) | 96 | SKN | 21.90 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Kemondrick Walter Kemondrick Walter | USA | 21.19 | PB | |||||||||||
2 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 21.81 | PB | ||||||||||
3 | Lorenzen Burton Lorenzen Burton | USA | 21.87 | ||||||||||||
Finale C Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Chris Felix Chris Felix | USA | 21.55 | PB | |||||||||||
Finale D Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Thaddeus Porter Thaddeus Porter ('98) | 98 | USA | 21.95 | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cruz Magee Cruz Magee | USA | 48.37 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Brandon Norwood Brandon Norwood | USA | 48.66 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | lorenzo gordon lorenzo gordon | USA | 48.87 | PB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Raheem Skinner Raheem Skinner ('96) | 96 | BAR | 1:54.31 | |||||||||||
2 | William Carroll William Carroll | USA | 1:54.77 | =SB | |||||||||||
3 | David Little David Little | USA | 1:54.85 | PB | |||||||||||
4 | Migael Strydom Migael Strydom | USA | 1:55.83 | ||||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:55.51 | ||||||||||||
M 110 m hæk Vind: -1.2 Finale A Finale | Vind: -1.2 | ||||||||||||||
1 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 14.17 | |||||||||||
2 | Joshua Hillard Joshua Hillard | USA | 14.55 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Christian Jones Christian Jones | USA | 14.52 | PB | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 53.05 | ||||||||||||
2 | Carlos Greer Carlos Greer | USA | 54.31 | PB | |||||||||||
3 | Kacey Spinks Kacey Spinks | USA | 54.34 | ||||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Eric Richards Eric Richards ('98) | 98 | USA | 2.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Milton Harrell Milton Harrell ('98) | 98 | USA | 2.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Angus Sinclair Angus Sinclair ('95) | 95 | GBR | 2.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Baudoin Kyle Baudoin ('97) | 97 | USA | 5.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matt Wilson Matt Wilson ('95) | 95 | USA | 4.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Angus Sinclair Angus Sinclair ('95) | 95 | GBR | 4.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jemal Parharm Jemal Parharm ('93) | 93 | USA | 7.57 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marrel Parker Marrel Parker | USA | 7.49 | +1.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chedlin Sagesse Chedlin Sagesse | USA | 7.41 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cal Lane Cal Lane ('90) | 90 | USA | 7.30 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 6.95 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 16.15 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Devonta Brassell Devonta Brassell | USA | 14.79 | +0.9 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Javauny Hyde Javauny Hyde | JAM | 14.60 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Shaquillle Singuineau Shaquillle Singuineau ('96) | 96 | TTO | 17.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Weiss Kyle Weiss ('96) | 96 | USA | 16.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stevon Crooks Stevon Crooks | JAM | 16.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 16.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Micah Dye Micah Dye ('96) | 96 | USA | 16.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Angus Sinclair Angus Sinclair ('95) | 95 | GBR | 12.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sven Glück Sven Glück ('96) | 96 | GER | 11.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 51.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Angus Sinclair Angus Sinclair ('95) | 95 | GBR | 39.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Sven Glück Sven Glück ('96) | 96 | GER | 31.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 65.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrew Allen Andrew Allen | USA | 60.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jackson State Jackson State | USA | 40.35 | ||||||||||||
Jailen Bell, Jauan Addison, Justin Thomas, Chris Felix | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Keiyana Gaskin Keiyana Gaskin | USA | 11.82 | ||||||||||||
2 | La'porcha Griggs La'porcha Griggs | USA | 12.07 | ||||||||||||
3 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 12.19 | |||||||||||
4 | Laniya Rogers Laniya Rogers | USA | 12.22 | SB | |||||||||||
5 | Mia Bridges Mia Bridges | USA | 12.27 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: -0.2 | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Mahogany Walter Mahogany Walter | USA | 12.11 | SB | |||||||||||
K 200 m Vind: +2.2 Finale A Finale | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Mahogany Walter Mahogany Walter | USA | 24.78 | w | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chenelle Ricketts Chenelle Ricketts | USA | 55.00 | ||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Courtney Filliben Courtney Filliben | USA | 2:13.48 | ||||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laura Labuschagne Laura Labuschagne ('96) | 96 | RSA | 4:35.81 | |||||||||||
2 | Daphney Stanford Daphney Stanford | USA | 4:39.01 | PB | |||||||||||
4 | Monika Gebarzewska Monika Gebarzewska ('96) | 96 | POL | 4:41.29 | SB | ||||||||||
5 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 4:42.69 | |||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kate Mattox Kate Mattox | USA | 10:00.50 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
Monika Gebarzewska Monika Gebarzewska ('96) | 96 | POL | DNF | ||||||||||||
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -0.3 Finale A Finale | Vind: -0.3 | ||||||||||||||
1 | Kourtni Russell Kourtni Russell ('97) | 97 | USA | 14.30 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1:01.60 | |||||||||||
2 | Talia Thompson Talia Thompson ('96) | 96 | BAH | 1:02.29 | SB | ||||||||||
3 | Miyah Golden Miyah Golden | USA | 1:02.91 | SB | |||||||||||
4 | Victoria Wayne Victoria Wayne ('98) | 98 | USA | 1:02.91 | SB | ||||||||||
5 | Jamira Patterson Jamira Patterson | USA | 1:03.06 | ||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Trista Barry Trista Barry | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 1.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 1.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Megan James Megan James | USA | 3.81 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kimberly Rushford Kimberly Rushford | USA | 3.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Friz Jordan Friz ('96) | 96 | USA | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rikianne Patterson Rikianne Patterson ('99) | 99 | USA | 5.93 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 5.64 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 12.40 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Walker Taylor Walker ('95) | 95 | USA | 12.27 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Adrianna Mitchell Adrianna Mitchell ('99) | 99 | USA | 12.18 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brashe Wood Brashe Wood | USA | 15.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexis Chiles Alexis Chiles | USA | 15.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 14.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 14.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Esherika Hawkins Esherika Hawkins | USA | 13.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 13.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 13.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alexia Stein Alexia Stein | USA | 13.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nadia Maffo Nadia Maffo ('96) | 96 | ITA | 12.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 48.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brashe Wood Brashe Wood | USA | 48.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexia Stein Alexia Stein | USA | 47.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jessie Droogsma Jessie Droogsma | USA | 45.12 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tisay Woodhouse Tisay Woodhouse | USA | 42.81 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Esherika Hawkins Esherika Hawkins | USA | 42.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nadia Maffo Nadia Maffo ('96) | 96 | ITA | 60.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 59.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 55.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 54.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tisay Woodhouse Tisay Woodhouse | USA | 54.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Meagan Hall Meagan Hall | USA | 54.34 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 54.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 42.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 100 m Vind: +0.3 Finale A Finale | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Jerrion Ealy Jerrion Ealy | USA | 10.61 | PB | |||||||||||
2 | Sheldon James Sheldon James | USA | 10.90 | w | |||||||||||
3 | Webb Strickland Webb Strickland | USA | 10.96 | w | |||||||||||
4 | Pat White Pat White | USA | 11.05 | PB | |||||||||||
5 | Wilson Mink Wilson Mink | USA | 11.05 | w | |||||||||||
M 200 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Jerrion Ealy Jerrion Ealy | USA | 21.98 | PB | |||||||||||
M 100 m Vind: +1.4 Finale A Finale | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Bryce Caughman Bryce Caughman | USA | 10.75 | PB | |||||||||||
2 | Case Taylor Case Taylor | USA | 11.07 | PB |