M 100 m Vind: +1.4 Finale A Finale | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 10.19 | PB | ||||||||||
2 | Shivnarine Smalling Shivnarine Smalling ('96) | 96 | JAM | 10.24 | PB | ||||||||||
3 | Jaquone Hoyte Jaquone Hoyte ('98) | 98 | BAR | 10.29 | PB | ||||||||||
4 | Heber Gallegos Heber Gallegos ('92) | 92 | MEX | 10.37 | SB | ||||||||||
5 | Justin Scruggs Justin Scruggs ('94) | 94 | USA | 10.46 | SB | ||||||||||
6 | Joel Latson Joel Latson | USA | 10.64 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Willari Watson Willari Watson | USA | 10.53 | SB | |||||||||||
2 | Brandon Letts Brandon Letts ('97) | 97 | CAN | 10.56 | PB | ||||||||||
3 | Keion Sutton Keion Sutton | USA | 10.68 | PB | |||||||||||
4 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 10.76 | PB | |||||||||||
5 | Jordan Atkinson Jordan Atkinson | USA | 10.82 | PB | |||||||||||
6 | D'Carlton Grant D'Carlton Grant | USA | 11.00 | PB | |||||||||||
7 | Blaine Grant Blaine Grant | USA | 11.04 | ||||||||||||
Finale C Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 10.68 | PB | |||||||||||
2 | Phillip Green Phillip Green ('96) | 96 | USA | 10.82 | SB | ||||||||||
3 | Parnelle Shands Parnelle Shands ('94) | 94 | USA | 10.89 | SB | ||||||||||
4 | Will Grear Will Grear | USA | 11.05 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Heber Gallegos Heber Gallegos ('92) | 92 | MEX | 20.76 | PB | ||||||||||
2 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 20.80 | PB | |||||||||||
3 | Jordan Atkinson Jordan Atkinson | USA | 21.01 | PB | |||||||||||
4 | Justin Scruggs Justin Scruggs ('94) | 94 | USA | 21.20 | PB | ||||||||||
5 | Josiah Macinnis Josiah Macinnis | USA | 21.72 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||||||||
1 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 21.10 | PB | |||||||||||
2 | Byron Jones Byron Jones | USA | 21.28 | PB | |||||||||||
3 | Willari Watson Willari Watson | USA | 21.42 | PB | |||||||||||
4 | Andre Edwards Andre Edwards ('99) | 99 | JAM | 21.43 | PB | ||||||||||
5 | Keion Sutton Keion Sutton | USA | 21.59 | SB | |||||||||||
6 | Gabriel Walker Gabriel Walker | USA | 21.65 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||||||||
1 | Brandon Letts Brandon Letts ('97) | 97 | CAN | 21.44 | PB | ||||||||||
Finale D Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Phillip Green Phillip Green ('96) | 96 | USA | 21.62 | SB | ||||||||||
2 | Issac Gonzales Issac Gonzales | USA | 21.76 | PB | |||||||||||
3 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 22.00 | SB | |||||||||||
4 | D'Carlton Grant D'Carlton Grant | USA | 22.03 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 45.24 | PB | ||||||||||
2 | Quintaveon Poole Quintaveon Poole ('96) | 96 | USA | 45.99 | |||||||||||
3 | Kyle Collins Kyle Collins ('94) | 94 | USA | 46.60 | SB | ||||||||||
4 | Junior Charles Junior Charles ('96) | 96 | GRN | 46.83 | PB | ||||||||||
5 | Demetrius Turner Demetrius Turner | USA | 47.23 | SB | |||||||||||
6 | Montel Hood Montel Hood ('97) | 97 | USA | 47.42 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Donald Rolle Donald Rolle | USA | 48.04 | PB | |||||||||||
2 | Jessie McNary Jessie McNary | USA | 48.13 | PB | |||||||||||
3 | Isaac Shepard Isaac Shepard | USA | 48.64 | SB | |||||||||||
6 | Patrick Johnson Patrick Johnson ('01) | 01 | USA | 50.41 | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 48.84 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rayon Buttler Rayon Buttler ('97) | 97 | JAM | 1:51.46 | PB | ||||||||||
2 | Steven Duran Steven Duran | USA | 1:53.18 | SB | |||||||||||
3 | Tre Hinds Tre Hinds ('95) | 95 | BAR | 1:53.53 | SB | ||||||||||
4 | Ian Gonzales Ian Gonzales | USA | 1:53.75 | ||||||||||||
5 | Joey Gonzalez Joey Gonzalez | USA | 1:53.87 | PB | |||||||||||
6 | Todd Mickey Todd Mickey | USA | 1:54.19 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Grant LaSelle Grant LaSelle | USA | 1:55.32 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 3:53.17 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Potter Taylor Potter | USA | 3:55.56 | PB | |||||||||||
3 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 3:55.59 | SB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95) | 95 | DEN | 15:00.10 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | William Watson William Watson | USA | 13.82 | PB | |||||||||||
2 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 13.83 | |||||||||||
3 | Donte Irving Donte Irving | USA | 14.52 | PB | |||||||||||
4 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 14.88 | PB | ||||||||||
5 | Patrick Johnson Patrick Johnson ('01) | 01 | USA | 14.92 | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ned Justeen Dino Azemia Ned Justeen Dino Azemia ('97) | 97 | SEY | 51.05 | SB | ||||||||||
2 | Sergio Rios Sergio Rios ('91) | 91 | MEX | 51.81 | SB | ||||||||||
3 | Hasanai Chanriang Hasanai Chanriang | USA | 52.33 | PB | |||||||||||
4 | William Watson William Watson | USA | 52.51 | ||||||||||||
5 | Ardran Carr Ardran Carr | USA | 52.85 | PB | |||||||||||
6 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 54.48 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Myles Scott Myles Scott | USA | 52.94 | SB | |||||||||||
2 | Dahmir Pearson Dahmir Pearson | USA | 54.19 | PB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bradley Adkins Bradley Adkins ('93) | 93 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brent Dionisio Brent Dionisio | USA | 2.06 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Benninghoff Jake Benninghoff ('99) | 99 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tiyoshi Hopes Tiyoshi Hopes | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jeff Rodriguez Jeff Rodriguez ('90) | 90 | USA | 5.35 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hunter Wigington Hunter Wigington | USA | 4.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin Parrish Austin Parrish ('99) | 99 | USA | 4.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fabian Edoki Fabian Edoki ('98) | 98 | NGR | 7.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jermaine Stevens Jermaine Stevens | USA | 7.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dalton Rigdon Dalton Rigdon | USA | 7.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Patrick Johnson Patrick Johnson ('01) | 01 | USA | 6.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fabian Edoki Fabian Edoki ('98) | 98 | NGR | 15.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Donte Irving Donte Irving | USA | 15.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Idiato Jeremiah Idiato Jeremiah ('85) | 85 | USA | 15.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Fabian Antonio Zavala Fabian Antonio Zavala ('92) | 92 | MEX | 14.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leon Boyd Leon Boyd | USA | 14.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Danylo Molchanov Danylo Molchanov ('97) | 97 | UKR | 14.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Braden Darrow Braden Darrow | USA | 16.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Duke Kicinski Duke Kicinski ('96) | 96 | USA | 15.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Clark Griffith Clark Griffith | USA | 11.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kole Weldon Kole Weldon ('92) | 92 | USA | 60.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Adam Damadzic Adam Damadzic ('92) | 92 | GBR | 57.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eric Masington Eric Masington ('92) | 92 | USA | 57.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Duke Kicinski Duke Kicinski ('96) | 96 | USA | 56.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Clark Griffith Clark Griffith | USA | 34.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Markim Felix Markim Felix ('97) | 97 | GRN | 76.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | New Mexico New Mexico | USA | 3:08.61 | ||||||||||||
Ben Parmoon, Carlos Salcido, Mark Haywood, Issac Gonzales | |||||||||||||||
2 | Wayland Baptist Wayland Baptist | USA | 3:08.63 | ||||||||||||
Demetrius Turner, Kershawn Whitaker, Joey Gonzalez, Quintaveon Poole | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Stephanie Kalu Stephanie Kalu ('93) | 93 | NGR | 11.43 | SB | ||||||||||
2 | Shian Hyde Shian Hyde ('96) | 96 | JAM | 11.44 | PB | ||||||||||
3 | Cierra White Cierra White ('93) | 93 | USA | 11.45 | SB | ||||||||||
4 | Britney Hew Britney Hew ('97) | 97 | JAM | 11.64 | PB | ||||||||||
5 | Brittney Johnson Brittney Johnson ('99) | 99 | USA | 11.79 | |||||||||||
6 | Trishawna Crawford Trishawna Crawford ('99) | 99 | JAM | 11.79 | |||||||||||
7 | Kristal Robertson Kristal Robertson | JAM | 12.07 | ||||||||||||
Finale B Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Cheyenne Hill-Johnson Cheyenne Hill-Johnson | USA | 11.77 | PB | |||||||||||
2 | Octavia Cato Octavia Cato ('98) | 98 | USA | 11.78 | PB | ||||||||||
3 | Peyton Ricks Peyton Ricks | USA | 12.04 | PB | |||||||||||
4 | Debradean Marshall Debradean Marshall | USA | 12.29 | ||||||||||||
K 200 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Cierra White Cierra White ('93) | 93 | USA | 23.23 | SB | ||||||||||
2 | Devin Johnson Devin Johnson | USA | 24.06 | PB | |||||||||||
3 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 24.14 | |||||||||||
4 | Le-Taija Jackson Le-Taija Jackson ('01) | 01 | USA | 24.25 | PB | ||||||||||
5 | Ashley Hughes Ashley Hughes | USA | 24.71 | ||||||||||||
Finale B Vind: -1.1 | Vind: -1.1 | ||||||||||||||
1 | Monique Rogers Monique Rogers | USA | 24.45 | PB | |||||||||||
2 | Peyton Ricks Peyton Ricks | USA | 24.52 | PB | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 53.86 | SB | ||||||||||
2 | Satanya Wright Satanya Wright ('98) | 98 | JAM | 54.47 | PB | ||||||||||
3 | Le-Taija Jackson Le-Taija Jackson ('01) | 01 | USA | 54.95 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ashley Hughes Ashley Hughes | USA | 55.47 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elizabeth Williams Elizabeth Williams | BAR | 2:11.75 | PB | |||||||||||
2 | Ja'Ianna Williams Ja'Ianna Williams | USA | 2:11.76 | ||||||||||||
3 | Tiffany Cano Tiffany Cano | USA | 2:13.11 | PB | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lauren Younger Lauren Younger | USA | 4:32.56 | PB | |||||||||||
2 | Jessica Gallardo Jessica Gallardo | USA | 4:33.80 | ||||||||||||
3 | Alex Buck Alex Buck | USA | 4:34.41 | PB | |||||||||||
4 | Teresha Jacobs Teresha Jacobs ('97) | 97 | JAM | 4:36.03 | PB | ||||||||||
5 | Elizabeth Williams Elizabeth Williams | BAR | 4:39.45 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 13.62 | PB | ||||||||||
2 | Rose Njoku Rose Njoku | USA | 13.78 | ||||||||||||
3 | Kyla Glenn Kyla Glenn | USA | 13.81 | SB | |||||||||||
4 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 14.45 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 1:00.18 | |||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.87 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jelena Rowe Jelena Rowe ('99) | 99 | USA | 1.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 1.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tayler Jameson Tayler Jameson | USA | 3.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 6.19 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Krystal Liburd Krystal Liburd ('97) | 97 | SKN | 6.08 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Talajah Murrell Talajah Murrell | USA | 5.93 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taneika Elliston Taneika Elliston | JAM | 5.54 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Viershanie Latham Viershanie Latham ('95) | 95 | USA | 12.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tiona Owens Tiona Owens | USA | 12.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 12.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taneika Elliston Taneika Elliston | JAM | 11.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Crystal Onwukaife Crystal Onwukaife | USA | 16.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allison Mady Allison Mady | USA | 13.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chloe Lewis Chloe Lewis | USA | 13.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 53.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Happiness Okeke Happiness Okeke | USA | 48.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jannia Price Jannia Price | USA | 44.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexiz Hunter Alexiz Hunter | USA | 43.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bethany Everett Bethany Everett | USA | 54.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dorleta Armendáriz Dorleta Armendáriz ('98) | 98 | ESP | 52.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 44.91 | ||||||||||||
Trishawna Crawford, Octavia Cato, Britney Hew, Raheema Westfall |