M 100 m 13.5. Vind: +2.2 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 9.99 | w | ||||||||||||
2 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 10.24 | w | |||||||||||||
3 | Elijah Ross Elijah Ross | USA | 10.25 | w | |||||||||||||
4 | Virgil Jalen Virgil Jalen | USA | 10.33 | w | |||||||||||||
5 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 10.36 | w | |||||||||||||
6 | Hakim Montgomery Hakim Montgomery ('97) | 97 | USA | 10.36 | w | ||||||||||||
7 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 10.40 | w | |||||||||||||
8 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +3.6 | 12.5. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 10.30 | w | |||||||||||||
2 | Hakim Montgomery Hakim Montgomery ('97) | 97 | USA | 10.30 | w | ||||||||||||
3 | Kahlim Denmark Kahlim Denmark | USA | 10.40 | w | |||||||||||||
4 | Alex Elam Alex Elam ('97) | 97 | USA | 10.49 | w | ||||||||||||
5 | Quinest Bishop Quinest Bishop | USA | 10.60 | w | |||||||||||||
6 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 10.63 | w | |||||||||||||
7 | D'Andre Fletcher D'Andre Fletcher | USA | 10.73 | w | |||||||||||||
8 | Chris Hill Chris Hill | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +3.3 | 12.5. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 10.33 | w | |||||||||||||
2 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
3 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 10.40 | w | |||||||||||||
4 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 10.48 | w | |||||||||||||
5 | Kemondrick Walter Kemondrick Walter | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
6 | Emmanuel Olie Emmanuel Olie | USA | 10.83 | w | |||||||||||||
7 | Kenneth Johnson Kenneth Johnson | USA | 10.87 | w | |||||||||||||
8 | Ryan Jackson Ryan Jackson | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +3.4 | 12.5. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Virgil Jalen Virgil Jalen | USA | 10.29 | w | |||||||||||||
2 | Elijah Ross Elijah Ross | USA | 10.36 | w | |||||||||||||
3 | Kewin Delis Kewin Delis | USA | 10.46 | w | |||||||||||||
4 | Therius Styles Therius Styles ('96) | 96 | USA | 10.53 | w | ||||||||||||
5 | Keshawn Andrews Keshawn Andrews | USA | 10.58 | w | |||||||||||||
6 | Deondre Wiltshire Deondre Wiltshire | USA | 10.66 | w | |||||||||||||
7 | Jaelon Gossett Jaelon Gossett | USA | 10.76 | w | |||||||||||||
8 | Rodney Thrift Rodney Thrift | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: +2.5 | 12.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 9.99 | w | ||||||||||||
2 | Demarviae Gray Demarviae Gray ('98) | 98 | USA | 10.48 | w | ||||||||||||
3 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 10.49 | w | ||||||||||||
4 | Thaddeus Porter Thaddeus Porter ('98) | 98 | USA | 10.59 | w | ||||||||||||
5 | Travion Clark Travion Clark ('95) | 95 | USA | 10.60 | w | ||||||||||||
6 | Brenton Ervin Brenton Ervin ('98) | 98 | USA | 10.91 | w | ||||||||||||
7 | Emile Trahan Emile Trahan | USA | 10.95 | w | |||||||||||||
M 200 m 13.5. Vind: +1.5 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 20.25 | SB | ||||||||||||
2 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 20.59 | PB | ||||||||||||
3 | Elijah Ross Elijah Ross | USA | 20.68 | PB | |||||||||||||
4 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 20.69 | PB | ||||||||||||
5 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 20.70 | PB | |||||||||||||
6 | Kahlim Denmark Kahlim Denmark | USA | 20.92 | PB | |||||||||||||
7 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 21.18 | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +1.9 | 11.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Kahlim Denmark Kahlim Denmark | USA | 21.16 | ||||||||||||||
2 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 21.17 | |||||||||||||
3 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 21.35 | PB | |||||||||||||
4 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 21.37 | ||||||||||||||
5 | Alex Elam Alex Elam ('97) | 97 | USA | 21.49 | PB | ||||||||||||
6 | Therius Styles Therius Styles ('96) | 96 | USA | 21.68 | |||||||||||||
7 | Chris Hill Chris Hill | USA | 22.05 | ||||||||||||||
8 | Rodney Thrift Rodney Thrift | USA | 22.11 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +1.6 | 11.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 20.79 | PB | ||||||||||||
2 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 20.89 | PB | |||||||||||||
3 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 21.08 | SB | |||||||||||||
4 | Demarcus Porter Demarcus Porter ('96) | 96 | USA | 21.17 | SB | ||||||||||||
5 | Kemondrick Walter Kemondrick Walter | USA | 21.35 | ||||||||||||||
6 | Cameron Rice Cameron Rice | USA | 21.40 | ||||||||||||||
7 | Quinest Bishop Quinest Bishop | USA | 21.74 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +2.6 | 11.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 20.44 | w | ||||||||||||
2 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 21.06 | w | |||||||||||||
3 | Elijah Ross Elijah Ross | USA | 21.11 | w | |||||||||||||
4 | Travion Clark Travion Clark ('95) | 95 | USA | 21.34 | w | ||||||||||||
5 | David Seastrunk David Seastrunk | USA | 21.43 | w | |||||||||||||
6 | Ch'kilas Calhoun Ch'kilas Calhoun | USA | 21.51 | w | |||||||||||||
7 | Brenton Ervin Brenton Ervin ('98) | 98 | USA | 21.81 | w | ||||||||||||
Indledende 4 11.5. Vind: +2.7 | 11.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 20.83 | w | ||||||||||||
2 | Deondre Wiltshire Deondre Wiltshire | USA | 21.22 | w | |||||||||||||
3 | Demarviae Gray Demarviae Gray ('98) | 98 | USA | 21.23 | w | ||||||||||||
4 | Kewin Delis Kewin Delis | USA | 21.24 | w | |||||||||||||
5 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 21.36 | w | ||||||||||||
6 | Chris Carter Chris Carter ('87) | 87 | USA | 21.94 | w | ||||||||||||
M 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 46.10 | PB | ||||||||||||
2 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 46.43 | PB | ||||||||||||
3 | Lincoln Warren Lincoln Warren ('97) | 97 | USA | 46.66 | SB | ||||||||||||
4 | David Seastrunk David Seastrunk | USA | 46.69 | PB | |||||||||||||
5 | Demarcus Porter Demarcus Porter ('96) | 96 | USA | 46.97 | SB | ||||||||||||
6 | D'Undre Mitchell D'Undre Mitchell ('97) | 97 | USA | 47.87 | |||||||||||||
7 | Brenden Wallace Brenden Wallace | USA | 48.05 | ||||||||||||||
8 | Kelson Pierre Kelson Pierre | BAH | 48.30 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 46.63 | PB | ||||||||||||
2 | David Seastrunk David Seastrunk | USA | 47.10 | PB | |||||||||||||
3 | Lincoln Warren Lincoln Warren ('97) | 97 | USA | 47.95 | SB | ||||||||||||
4 | Tyrell Valentine Tyrell Valentine ('99) | 99 | USA | 48.25 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 47.40 | |||||||||||||
2 | D'Undre Mitchell D'Undre Mitchell ('97) | 97 | USA | 47.80 | =PB | ||||||||||||
3 | Kelson Pierre Kelson Pierre | BAH | 48.22 | SB | |||||||||||||
4 | Matthew Parker Matthew Parker | USA | 48.46 | ||||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Demarcus Porter Demarcus Porter ('96) | 96 | USA | 47.53 | |||||||||||||
2 | Brenden Wallace Brenden Wallace | USA | 47.82 | ||||||||||||||
3 | Jalen Black Jalen Black ('99) | 99 | USA | 48.52 | SB | ||||||||||||
4 | Jordan Mccleskey Jordan Mccleskey | USA | 48.87 | ||||||||||||||
M 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:49.10 | SB | ||||||||||||
2 | Ryan Hastings Ryan Hastings ('96) | 96 | USA | 1:49.22 | SB | ||||||||||||
3 | Heinrich Herbst Heinrich Herbst ('97) | 97 | RSA | 1:49.84 | |||||||||||||
4 | Stanley Limoh Stanley Limoh | USA | 1:51.27 | SB | |||||||||||||
5 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:52.33 | PB | |||||||||||||
6 | Jacob Oury Jacob Oury | USA | 1:52.78 | ||||||||||||||
7 | Larry Lombard Larry Lombard ('96) | 96 | RSA | 1:53.67 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Hastings Ryan Hastings ('96) | 96 | USA | 1:51.55 | |||||||||||||
2 | Jacob Oury Jacob Oury | USA | 1:52.29 | PB | |||||||||||||
3 | Stanley Limoh Stanley Limoh | USA | 1:52.88 | ||||||||||||||
4 | Sean Doyle Sean Doyle | USA | 1:54.32 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Heinrich Herbst Heinrich Herbst ('97) | 97 | RSA | 1:50.67 | |||||||||||||
2 | Larry Lombard Larry Lombard ('96) | 96 | RSA | 1:53.78 | PB | ||||||||||||
3 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:55.33 | ||||||||||||||
4 | Logan Lagarde Logan Lagarde | USA | 1:55.98 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:52.95 | |||||||||||||
2 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:53.24 | PB | |||||||||||||
3 | Noah Smith Noah Smith | USA | 1:54.32 | PB | |||||||||||||
4 | Andrew Southard Andrew Southard ('98) | 98 | CAN | 1:54.36 | SB | ||||||||||||
5 | Joel Durén Joel Durén ('94) | 94 | SWE | 1:54.69 | SB | ||||||||||||
6 | John Webb John Webb | USA | 1:55.12 | ||||||||||||||
M 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Heinrich Herbst Heinrich Herbst ('97) | 97 | RSA | 3:54.60 | |||||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 3:55.95 | |||||||||||||
3 | Joel Durén Joel Durén ('94) | 94 | SWE | 3:56.71 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Joel Durén Joel Durén ('94) | 94 | SWE | 3:58.55 | |||||||||||||
M 10000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 31:32.60 | SB | |||||||||||||
2 | Joseph Meade Joseph Meade ('95) | 95 | USA | 31:38.02 | SB | ||||||||||||
M 3000 m forh. 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 9:14.15 | ||||||||||||||
2 | Jonathan Kimutai Jonathan Kimutai | KEN | 9:14.69 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 13.5. Vind: +2.6 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Emeka Nwangwu Emeka Nwangwu | USA | 13.90 | w | |||||||||||||
2 | Kevondre Hunt Kevondre Hunt | USA | 13.99 | w | |||||||||||||
3 | Levaughn Battick Levaughn Battick | JAM | 14.01 | w | |||||||||||||
4 | Dee Jennings Dee Jennings | USA | 14.05 | w | |||||||||||||
5 | Petter Gustafsson Petter Gustafsson ('94) | 94 | SWE | 14.11 | w | ||||||||||||
6 | Casimir Tawiah Casimir Tawiah ('97) | 97 | USA | 14.17 | w | ||||||||||||
7 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 14.23 | w | ||||||||||||
8 | Tyler Hughes Tyler Hughes ('95) | 95 | USA | 14.27 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +1.3 | 12.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Kevondre Hunt Kevondre Hunt | USA | 14.01 | PB | |||||||||||||
2 | Petter Gustafsson Petter Gustafsson ('94) | 94 | SWE | 14.03 | PB | ||||||||||||
3 | Casimir Tawiah Casimir Tawiah ('97) | 97 | USA | 14.19 | PB | ||||||||||||
4 | Tyler Hughes Tyler Hughes ('95) | 95 | USA | 14.22 | PB | ||||||||||||
5 | Jerome Coaxum Jerome Coaxum | USA | 14.55 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +1.0 | 12.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Emeka Nwangwu Emeka Nwangwu | USA | 14.14 | SB | |||||||||||||
2 | Dee Jennings Dee Jennings | USA | 14.19 | SB | |||||||||||||
3 | Levaughn Battick Levaughn Battick | JAM | 14.24 | PB | |||||||||||||
4 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 14.32 | |||||||||||||
5 | Victor Fincher Victor Fincher ('96) | 96 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||||
M 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 51.37 | SB | ||||||||||||
2 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 51.41 | PB | ||||||||||||
3 | Chris Green Chris Green ('94) | 94 | CAN | 51.99 | SB | ||||||||||||
4 | Jerome Coaxum Jerome Coaxum | USA | 52.22 | SB | |||||||||||||
5 | Jovan Brown Jovan Brown ('98) | 98 | USA | 52.36 | |||||||||||||
6 | Dee Jennings Dee Jennings | USA | 53.03 | ||||||||||||||
7 | Christian Jackson Christian Jackson | USA | 53.21 | PB | |||||||||||||
8 | Zach Kilpatrick Zach Kilpatrick | USA | 53.97 | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 51.85 | |||||||||||||
2 | Dee Jennings Dee Jennings | USA | 52.27 | PB | |||||||||||||
3 | Brandon Smith Brandon Smith ('97) | 97 | USA | 54.11 | |||||||||||||
4 | Jordan Howell Jordan Howell | USA | 54.36 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jovan Brown Jovan Brown ('98) | 98 | USA | 52.23 | PB | ||||||||||||
2 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 52.26 | SB | ||||||||||||
3 | Christian Jackson Christian Jackson | USA | 53.58 | PB | |||||||||||||
4 | Zach Kilpatrick Zach Kilpatrick | USA | 53.95 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jerome Coaxum Jerome Coaxum | USA | 52.85 | SB | |||||||||||||
2 | Chris Green Chris Green ('94) | 94 | CAN | 53.25 | |||||||||||||
3 | Jacob Johnson Jacob Johnson | USA | 54.36 | ||||||||||||||
4 | Javen Jackson Javen Jackson | USA | 54.39 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | David Phillips David Phillips ('89) | 89 | USA | 2.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jordan Dale Jordan Dale | USA | 2.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dylan Western Dylan Western | USA | 2.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Angus Sinclair Angus Sinclair ('95) | 95 | GBR | 1.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 1.94 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 1.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sven Glück Sven Glück ('96) | 96 | GER | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michael Carr Michael Carr ('96) | 96 | USA | 5.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tristian Shaver Tristian Shaver | USA | 5.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Niel Giliomee Niel Giliomee | RSA | 5.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kyle Baudoin Kyle Baudoin ('97) | 97 | USA | 5.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Matthew Keown Matthew Keown | USA | 5.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.92 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Michael Utecht Michael Utecht | USA | 4.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Cameron Stokes Cameron Stokes | USA | 4.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jackson Widener Jackson Widener | USA | 4.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.59 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.54 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 7.53 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jemal Parharm Jemal Parharm ('93) | 93 | USA | 7.49 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jamil Peeples Jamil Peeples ('95) | 95 | USA | 7.42 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alvin Chikaeze Alvin Chikaeze ('96) | 96 | USA | 7.29 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Marquez Moore Marquez Moore | USA | 7.29 | +1.2 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonah Wiley Jonah Wiley | USA | 7.27 | +1.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Brandon Johnson Brandon Johnson | USA | 7.18 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 7.08 | -0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 7.06 | +1.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Erik Eckleben Erik Eckleben ('95) | 95 | GER | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Alvin Chikaeze Alvin Chikaeze ('96) | 96 | USA | 15.47 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Isaiah Relliford Isaiah Relliford | USA | 15.06 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michael Madu Michael Madu ('97) | 97 | USA | 14.83 | w | +4.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jonah Wiley Jonah Wiley | USA | 14.80 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 14.51 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 13.85 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | T'Mond Johnson T'Mond Johnson ('97) | 97 | USA | 19.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Itamar Levi Itamar Levi ('91) | 91 | ISR | 18.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 16.98 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Zach Bolton Zach Bolton | USA | 16.82 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Shaquillle Singuineau Shaquillle Singuineau ('96) | 96 | TTO | 16.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kyle Weiss Kyle Weiss ('96) | 96 | USA | 16.66 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Viorel Cristian Ravar Viorel Cristian Ravar ('95) | 95 | ESP | 16.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Micah Dye Micah Dye ('96) | 96 | USA | 16.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Samuel Hussey Samuel Hussey ('96) | 96 | USA | 15.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Bobby Smith Bobby Smith | USA | 15.78 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Adam Damadzic Adam Damadzic ('92) | 92 | GBR | 55.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Itamar Levi Itamar Levi ('91) | 91 | ISR | 53.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Bobby Smith Bobby Smith | USA | 53.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 53.11 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | T'Mond Johnson T'Mond Johnson ('97) | 97 | USA | 52.13 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jobi Finau Jobi Finau ('96) | 96 | USA | 50.22 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Viorel Cristian Ravar Viorel Cristian Ravar ('95) | 95 | ESP | 67.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 63.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 61.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Cole McKnight Cole McKnight ('99) | 99 | USA | 68.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bartul Bašić Bartul Bašić ('95) | 95 | CRO | 65.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | David Phillips David Phillips ('89) | 89 | USA | 53.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 7148 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 6935 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sven Glück Sven Glück ('96) | 96 | GER | 6833 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nicholas Seabright Nicholas Seabright | USA | 6824 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 6736 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95) | 95 | DEN | 6658 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maximilian Holzmüller Maximilian Holzmüller ('98) | 98 | GER | 6515 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Angus Sinclair Angus Sinclair ('95) | 95 | GBR | 6371 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Troy Troy | USA | 39.85 | ||||||||||||||
Jared Hayes, Kewin Delis, Cameron Rice, Amir Harris | |||||||||||||||||
2 | Texas State Texas State | USA | 39.89 | ||||||||||||||
Lincoln Warren, Carlos Wilson, Demarcus Porter, Jaylen Allen | |||||||||||||||||
3 | Arkansas-Little Rock Arkansas-Little Rock | USA | 40.08 | ||||||||||||||
Travion Clark, Charles Okeze, Ch'kilas Calhoun, Keshawn Andrews | |||||||||||||||||
4 | Arkansas State Arkansas State | USA | 40.15 | ||||||||||||||
Chris Hill, Jaylen Bacon, Chris Carter, Elijah Ross | |||||||||||||||||
5 | Coastal Carolina Coastal Carolina | USA | 40.35 | ||||||||||||||
D'Andre Fletcher, Therius Styles, Kahlim Denmark, Jerome Coaxum | |||||||||||||||||
6 | South Alabama South Alabama | USA | 40.43 | ||||||||||||||
Keith Davis, Rafael Scott, Alex Elam, Thaddeus Porter | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 3:07.93 | ||||||||||||||
D'Undre Mitchell, Brenden Wallace, Erik Martinsson, David Seastrunk | |||||||||||||||||
2 | Texas State Texas State | USA | 3:08.85 | ||||||||||||||
Tyrell Valentine, Demarcus Porter, Chris Green, Lincoln Warren | |||||||||||||||||
K 100 m 13.5. Vind: +2.0 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.29 | PB | ||||||||||||
2 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 11.45 | PB | ||||||||||||
3 | DeAijha Hicks-Boyce DeAijha Hicks-Boyce ('95) | 95 | USA | 11.64 | PB | ||||||||||||
4 | Eleni Frommann Eleni Frommann ('97) | 97 | GER | 11.67 | PB | ||||||||||||
5 | Chrischaynie Washington Chrischaynie Washington | USA | 11.70 | PB | |||||||||||||
6 | Gabrielle Henderson Gabrielle Henderson ('94) | 94 | USA | 11.76 | PB | ||||||||||||
7 | Carina Frey Carina Frey ('94) | 94 | GER | 11.80 | SB | ||||||||||||
8 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 11.85 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +3.2 | 12.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 11.75 | w | ||||||||||||
2 | Gabrielle Henderson Gabrielle Henderson ('94) | 94 | USA | 11.81 | w | ||||||||||||
3 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 11.96 | w | ||||||||||||
4 | Jonnay Anthony Jonnay Anthony | USA | 11.97 | w | |||||||||||||
5 | Samara Gibson Samara Gibson ('99) | 99 | USA | 11.99 | w | ||||||||||||
6 | Victoria Rimpsey Victoria Rimpsey | USA | 12.18 | w | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +2.5 | 12.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 11.55 | w | ||||||||||||
2 | DeAijha Hicks-Boyce DeAijha Hicks-Boyce ('95) | 95 | USA | 11.67 | w | ||||||||||||
3 | Carina Frey Carina Frey ('94) | 94 | GER | 11.78 | w | ||||||||||||
4 | Gabrielle Irving Gabrielle Irving ('95) | 95 | USA | 11.94 | w | ||||||||||||
5 | De'Airis Weakley De'Airis Weakley ('95) | 95 | USA | 11.99 | w | ||||||||||||
6 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 12.16 | w | |||||||||||||
7 | Erica Stewart Erica Stewart | USA | 12.17 | w | |||||||||||||
8 | Chelsey Hargrave Chelsey Hargrave | USA | 12.17 | w | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +5.1 | 12.5. | Vind: +5.1 | |||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.33 | w | ||||||||||||
2 | Chrischaynie Washington Chrischaynie Washington | USA | 11.65 | w | |||||||||||||
3 | Anacia Hines Anacia Hines | USA | 11.86 | w | |||||||||||||
4 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 12.06 | w | |||||||||||||
5 | Ashlan Rosier Ashlan Rosier ('96) | 96 | USA | 12.08 | w | ||||||||||||
6 | Elysa Griffin Elysa Griffin | USA | 12.11 | w | |||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: +2.9 | 12.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Eleni Frommann Eleni Frommann ('97) | 97 | GER | 11.61 | w | ||||||||||||
2 | Karissa Lunn Karissa Lunn | USA | 11.83 | w | |||||||||||||
3 | Tyriete Dixon Tyriete Dixon | USA | 11.87 | w | |||||||||||||
4 | Zensha Tennyson Zensha Tennyson | USA | 11.90 | w | |||||||||||||
5 | La'porcha Griggs La'porcha Griggs | USA | 12.08 | w | |||||||||||||
6 | Nix Erin Nix Erin | USA | 12.17 | w | |||||||||||||
K 200 m 13.5. Vind: +1.7 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 22.95 | PB | ||||||||||||
2 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 23.03 | PB | ||||||||||||
3 | DeAijha Hicks-Boyce DeAijha Hicks-Boyce ('95) | 95 | USA | 23.79 | SB | ||||||||||||
4 | Eleni Frommann Eleni Frommann ('97) | 97 | GER | 23.83 | SB | ||||||||||||
5 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 23.83 | PB | |||||||||||||
6 | Chrischaynie Washington Chrischaynie Washington | USA | 24.44 | PB | |||||||||||||
7 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 24.54 | PB | |||||||||||||
8 | Gabrielle Irving Gabrielle Irving ('95) | 95 | USA | 24.60 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +4.8 | 11.5. | Vind: +4.8 | |||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 23.21 | w | ||||||||||||
2 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 24.30 | w | |||||||||||||
3 | Gabrielle Irving Gabrielle Irving ('95) | 95 | USA | 24.44 | w | ||||||||||||
4 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 24.56 | w | ||||||||||||
5 | Gabrielle Henderson Gabrielle Henderson ('94) | 94 | USA | 24.76 | w | ||||||||||||
6 | Jahmee Reeves Jahmee Reeves ('96) | 96 | USA | 24.98 | w | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +3.0 | 11.5. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 23.54 | w | ||||||||||||
2 | Samara Gibson Samara Gibson ('99) | 99 | USA | 24.51 | w | ||||||||||||
3 | De'Airis Weakley De'Airis Weakley ('95) | 95 | USA | 24.73 | w | ||||||||||||
4 | Kayla Jordon Kayla Jordon | USA | 24.88 | w | |||||||||||||
5 | Erica Stewart Erica Stewart | USA | 24.92 | w | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +2.9 | 11.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | DeAijha Hicks-Boyce DeAijha Hicks-Boyce ('95) | 95 | USA | 23.97 | w | ||||||||||||
2 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 24.01 | w | |||||||||||||
3 | Zensha Tennyson Zensha Tennyson | USA | 24.57 | w | |||||||||||||
Indledende 4 11.5. Vind: +2.8 | 11.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Eleni Frommann Eleni Frommann ('97) | 97 | GER | 24.19 | w | ||||||||||||
2 | Chrischaynie Washington Chrischaynie Washington | USA | 24.20 | w | |||||||||||||
3 | Brianna McClure Brianna McClure | USA | 24.50 | w | |||||||||||||
4 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 24.56 | w | ||||||||||||
5 | Ashlan Rosier Ashlan Rosier ('96) | 96 | USA | 24.81 | w | ||||||||||||
6 | Carina Frey Carina Frey ('94) | 94 | GER | 25.00 | w | ||||||||||||
K 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 53.66 | PB | |||||||||||||
2 | Briana Hardiman Briana Hardiman | USA | 54.08 | PB | |||||||||||||
3 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 54.64 | PB | ||||||||||||
4 | Dawnshae Evans Dawnshae Evans | USA | 55.12 | ||||||||||||||
5 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 55.80 | PB | |||||||||||||
6 | Taffoya Shirley Taffoya Shirley | USA | 56.52 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Brianna McClure Brianna McClure | USA | 55.30 | SB | |||||||||||||
2 | Taffoya Shirley Taffoya Shirley | USA | 55.65 | SB | |||||||||||||
3 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 56.21 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Briana Hardiman Briana Hardiman | USA | 54.35 | SB | |||||||||||||
2 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 54.84 | PB | ||||||||||||
3 | Ifeoluwa Afon Ifeoluwa Afon ('97) | 97 | USA | 56.99 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 54.78 | PB | |||||||||||||
2 | Jessica Dixon Jessica Dixon ('99) | 99 | USA | 55.56 | PB | ||||||||||||
3 | Kayla Jordon Kayla Jordon | USA | 56.49 | ||||||||||||||
4 | Helensia Green Helensia Green | USA | 56.98 | ||||||||||||||
Indledende 4 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Dawnshae Evans Dawnshae Evans | USA | 55.37 | ||||||||||||||
2 | Jahmee Reeves Jahmee Reeves ('96) | 96 | USA | 56.64 | |||||||||||||
K 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Esther Oyetunde Esther Oyetunde ('95) | 95 | USA | 2:10.56 | |||||||||||||
2 | Tiarra Bailey Tiarra Bailey ('97) | 97 | USA | 2:10.85 | PB | ||||||||||||
3 | Phylissa Greeley Phylissa Greeley | USA | 2:12.07 | =PB | |||||||||||||
4 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall ('97) | 97 | SWE | 2:13.53 | |||||||||||||
5 | Ellunde Montgomery Ellunde Montgomery ('98) | 98 | USA | 2:14.37 | |||||||||||||
6 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 2:18.63 | |||||||||||||
7 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 2:25.64 | |||||||||||||
Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | DQ | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall ('97) | 97 | SWE | 2:12.63 | |||||||||||||
2 | Ellunde Montgomery Ellunde Montgomery ('98) | 98 | USA | 2:12.92 | PB | ||||||||||||
3 | Alyssa Leclaire Alyssa Leclaire | USA | 2:14.93 | ||||||||||||||
5 | Anamarija Petters Anamarija Petters ('96) | 96 | CRO | 2:23.18 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 2:12.87 | |||||||||||||
2 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 2:13.18 | SB | ||||||||||||
3 | Sholonda Snell Sholonda Snell | USA | 2:14.01 | ||||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Esther Oyetunde Esther Oyetunde ('95) | 95 | USA | 2:11.07 | |||||||||||||
2 | Tiarra Bailey Tiarra Bailey ('97) | 97 | USA | 2:11.99 | PB | ||||||||||||
3 | Phylissa Greeley Phylissa Greeley | USA | 2:12.07 | PB | |||||||||||||
4 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 2:12.29 | PB | ||||||||||||
K 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Aynslee van Graan Aynslee van Graan ('95) | 95 | RSA | 4:25.88 | |||||||||||||
2 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 4:30.91 | PB | ||||||||||||
3 | Anaelle Charles Anaelle Charles ('96) | 96 | FRA | 4:31.28 | |||||||||||||
4 | Devina Schneider Devina Schneider ('97) | 97 | USA | 4:32.02 | SB | ||||||||||||
5 | Laura Labuschagne Laura Labuschagne ('96) | 96 | RSA | 4:35.36 | |||||||||||||
6 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:35.61 | ||||||||||||||
7 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall ('97) | 97 | SWE | 4:35.80 | |||||||||||||
8 | Shanieke Watson Shanieke Watson ('96) | 96 | JAM | 4:36.26 | |||||||||||||
9 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 4:40.62 | |||||||||||||
10 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 4:44.76 | |||||||||||||
11 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 4:44.98 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Aynslee van Graan Aynslee van Graan ('95) | 95 | RSA | 4:34.13 | |||||||||||||
2 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:34.14 | PB | |||||||||||||
3 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 4:34.37 | |||||||||||||
4 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 4:34.47 | PB | ||||||||||||
5 | Shanieke Watson Shanieke Watson ('96) | 96 | JAM | 4:34.51 | PB | ||||||||||||
6 | Laura Labuschagne Laura Labuschagne ('96) | 96 | RSA | 4:34.70 | |||||||||||||
7 | Hana Ratcliffe Hana Ratcliffe | USA | 4:35.87 | ||||||||||||||
12 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 5:05.20 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 4:34.55 | |||||||||||||
2 | Devina Schneider Devina Schneider ('97) | 97 | USA | 4:36.17 | |||||||||||||
3 | Anaelle Charles Anaelle Charles ('96) | 96 | FRA | 4:36.23 | |||||||||||||
4 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 4:36.95 | PB | ||||||||||||
5 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall ('97) | 97 | SWE | 4:37.85 | |||||||||||||
6 | Greta Carlberg Greta Carlberg | USA | 4:38.74 | ||||||||||||||
K 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
4 | Anaelle Charles Anaelle Charles ('96) | 96 | FRA | 17:57.89 | |||||||||||||
6 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 18:06.40 | PB | ||||||||||||
K 3000 m forh. 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Shanieke Watson Shanieke Watson ('96) | 96 | JAM | 10:43.08 | |||||||||||||
2 | Kate Butler Kate Butler | USA | 10:53.58 | ||||||||||||||
3 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 11:01.22 | |||||||||||||
5 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 11:14.86 | |||||||||||||
14 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 12:30.52 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 13.5. Vind: +2.5 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 13.49 | w | ||||||||||||
2 | Darragh May Darragh May | USA | 13.65 | w | |||||||||||||
3 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 13.66 | w | ||||||||||||
4 | Javlyn Cameron Javlyn Cameron ('99) | 99 | USA | 13.71 | w | ||||||||||||
5 | Imani Chapman Imani Chapman | USA | 13.78 | w | |||||||||||||
6 | Kourtni Russell Kourtni Russell ('97) | 97 | USA | 13.97 | w | ||||||||||||
7 | Anacia Hines Anacia Hines | USA | 14.02 | w | |||||||||||||
8 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 14.03 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +3.3 | 12.5. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 13.51 | w | ||||||||||||
2 | Kourtni Russell Kourtni Russell ('97) | 97 | USA | 14.00 | w | ||||||||||||
3 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 14.15 | w | |||||||||||||
4 | Michaela Thompson Michaela Thompson | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
5 | Detrich Lodge Detrich Lodge | USA | 14.44 | w | |||||||||||||
6 | Trevene Cowan Trevene Cowan | USA | 14.49 | w | |||||||||||||
8 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 14.56 | w | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +2.6 | 12.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Javlyn Cameron Javlyn Cameron ('99) | 99 | USA | 13.75 | w | ||||||||||||
2 | Anacia Hines Anacia Hines | USA | 14.00 | w | |||||||||||||
3 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 14.03 | w | ||||||||||||
4 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 14.06 | w | ||||||||||||
5 | Hannah Dunderdale Hannah Dunderdale ('94) | 94 | GBR | 14.49 | w | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +2.1 | 12.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Darragh May Darragh May | USA | 13.62 | w | |||||||||||||
2 | Imani Chapman Imani Chapman | USA | 13.97 | w | |||||||||||||
3 | Camille Franks Camille Franks | USA | 14.16 | w | |||||||||||||
4 | Sydney Henderson Sydney Henderson | USA | 14.26 | w | |||||||||||||
5 | Kaylee Krenek Kaylee Krenek ('96) | 96 | USA | 14.31 | w | ||||||||||||
K 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Sydni Willis Sydni Willis ('96) | 96 | USA | 58.54 | PB | ||||||||||||
2 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 59.48 | PB | ||||||||||||
3 | Alena Hrusoci Alena Hrusoci ('95) | 95 | CRO | 59.90 | SB | ||||||||||||
4 | Gracee Damron Gracee Damron | USA | 59.90 | PB | |||||||||||||
5 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 1:01.94 | ||||||||||||||
6 | Trevene Cowan Trevene Cowan | USA | 1:03.69 | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1:00.86 | PB | ||||||||||||
2 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 1:01.79 | PB | ||||||||||||
3 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 1:03.35 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Sydni Willis Sydni Willis ('96) | 96 | USA | 59.40 | |||||||||||||
2 | Alena Hrusoci Alena Hrusoci ('95) | 95 | CRO | 1:01.50 | SB | ||||||||||||
3 | LaCarol Baynes LaCarol Baynes ('97) | 97 | USA | 1:03.05 | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Gracee Damron Gracee Damron | USA | 1:01.23 | PB | |||||||||||||
2 | Trevene Cowan Trevene Cowan | USA | 1:03.23 | ||||||||||||||
K Højdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 1.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 1.77 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Darragh May Darragh May | USA | 1.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chelsie Decoud Chelsie Decoud ('96) | 96 | USA | 1.74 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Allie Hensley Allie Hensley | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Madison Pecot Madison Pecot ('95) | 95 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sarah Michael Sarah Michael | USA | 3.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hannah Emery Hannah Emery | USA | 3.67 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sofía San Miguel Sofía San Miguel ('97) | 97 | PUR | 3.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Megan James Megan James | USA | 3.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Chelsey Hargrave Chelsey Hargrave | USA | 6.14 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 6.00 | +1.6 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ashlan Rosier Ashlan Rosier ('96) | 96 | USA | 5.93 | +1.5 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Imunique Billingsley Imunique Billingsley | USA | 5.90 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ra'Breekia Harrison Ra'Breekia Harrison | USA | 5.79 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.77 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | K'lynn Beal K'lynn Beal | USA | 5.76 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 5.75 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Arabriaun Mack Arabriaun Mack | USA | 5.75 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Elysa Griffin Elysa Griffin | USA | 5.73 | w | +3.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 5.67 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mylana Hearn Mylana Hearn ('95) | 95 | USA | 5.62 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Eugenia Tan Yan Ning Eugenia Tan Yan Ning ('96) | 96 | SGP | 5.60 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 5.58 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 5.56 | w | +4.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Krisztina Szabó Krisztina Szabó ('95) | 95 | HUN | 5.32 | +1.4 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Chineme Obikudu Chineme Obikudu ('96) | 96 | USA | 12.99 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mylana Hearn Mylana Hearn ('95) | 95 | USA | 12.94 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Taylor Walker Taylor Walker ('95) | 95 | USA | 12.63 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | K'lynn Beal K'lynn Beal | USA | 12.49 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 12.35 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nickerson Taydria Nickerson Taydria | USA | 12.24 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Krisztina Szabó Krisztina Szabó ('95) | 95 | HUN | 12.13 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 12.10 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Calea Carr Calea Carr | USA | 15.61 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 15.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Indiya Summerville Indiya Summerville | USA | 14.98 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Danielle Lorenz Danielle Lorenz | USA | 14.93 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jamelia Owens Jamelia Owens | USA | 14.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Esherika Hawkins Esherika Hawkins | USA | 14.46 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tricia Williams Tricia Williams | USA | 14.30 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Chloe Lewis Chloe Lewis | USA | 13.94 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 13.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kiona Bradshaw Kiona Bradshaw | USA | 13.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Melanie Rusch Melanie Rusch ('96) | 96 | USA | 13.24 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Amber Daniel Amber Daniel | USA | 13.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 51.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Calea Carr Calea Carr | USA | 51.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jaevyn Wortham Jaevyn Wortham ('96) | 96 | USA | 50.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hannah Higgins Hannah Higgins | USA | 47.44 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rashell Reid Rashell Reid | USA | 47.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jessie Droogsma Jessie Droogsma | USA | 46.29 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sidnee Land Sidnee Land ('96) | 96 | USA | 45.53 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 43.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kiona Bradshaw Kiona Bradshaw | USA | 42.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jamelia Owens Jamelia Owens | USA | 42.26 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 60.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rashell Reid Rashell Reid | USA | 58.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Calea Carr Calea Carr | USA | 55.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Samantha Layko Samantha Layko | USA | 54.84 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Meagan Hall Meagan Hall | USA | 54.62 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 34.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 46.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 45.18 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jessica Matthews Jessica Matthews | USA | 44.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 44.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Krisztina Szabó Krisztina Szabó ('95) | 95 | HUN | 32.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 5632 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 5352 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hannah Dunderdale Hannah Dunderdale ('94) | 94 | GBR | 5189 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 5022 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 4839 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Erica Evans Erica Evans | USA | 4767 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 4674 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alex Morrow Alex Morrow | USA | 4631 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lauren Brogger Lauren Brogger ('97) | 97 | USA | 4607 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Texas State Texas State | USA | 3:38.55 | ||||||||||||||
Dawnshae Evans, Tramesha Hardy, Esther Oyetunde, Sydni Willis |