M 100 m | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.7 | 25.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 10.08 | |||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.16 | PB | ||||||||||
3 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 10.17 | |||||||||||
4 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.21 | PB | ||||||||||
5 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 10.23 | |||||||||||
6 | Amir James Amir James ('95) | 95 | USA | 10.25 | PB | ||||||||||
7 | Justin Thomas Justin Thomas | USA | 10.29 | ||||||||||||
8 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 10.40 | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.15 | |||||||||||
2 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.15 | |||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.22 | |||||||||||
4 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.22 | |||||||||||
5 | Duan Asemota Duan Asemota ('96) | 96 | CAN | 10.25 | |||||||||||
6 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.30 | |||||||||||
7 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 10.38 | |||||||||||
8 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 10.38 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +1.9 | 25.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 9.98 | PB | ||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.07 | PB | ||||||||||
3 | Darryl Haraway Darryl Haraway ('97) | 97 | USA | 10.09 | PB | ||||||||||
4 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 10.13 | |||||||||||
5 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 10.20 | |||||||||||
6 | Zack Bazile Zack Bazile ('96) | 96 | USA | 10.22 | |||||||||||
7 | Myles Valentine Myles Valentine ('97) | 97 | USA | 10.27 | PB | ||||||||||
8 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 10.32 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.3 | 24.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.11 | SB | ||||||||||
2 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 10.20 | |||||||||||
3 | Zack Bazile Zack Bazile ('96) | 96 | USA | 10.21 | PB | ||||||||||
4 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.21 | |||||||||||
5 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 10.29 | PB | ||||||||||
6 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 10.35 | |||||||||||
7 | Xavier Smith Xavier Smith ('96) | 96 | USA | 10.40 | |||||||||||
8 | Alex Elam Alex Elam ('97) | 97 | USA | 10.75 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +1.4 | 24.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.25 | |||||||||||
2 | Duan Asemota Duan Asemota ('96) | 96 | CAN | 10.27 | |||||||||||
3 | Amir James Amir James ('95) | 95 | USA | 10.31 | |||||||||||
4 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 10.36 | |||||||||||
5 | Josiah Johnson Josiah Johnson | USA | 10.41 | PB | |||||||||||
6 | Kwadarius Smith Kwadarius Smith | USA | 10.51 | ||||||||||||
7 | Tristan Parmley Tristan Parmley ('96) | 96 | USA | 10.52 | SB | ||||||||||
8 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.61 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.0 | 24.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 10.22 | |||||||||||
2 | Justin Thomas Justin Thomas | USA | 10.26 | PB | |||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.34 | |||||||||||
4 | Kareem Fair Kareem Fair ('94) | 94 | USA | 10.38 | |||||||||||
5 | Bralon Robinson Bralon Robinson ('98) | 98 | USA | 10.39 | |||||||||||
6 | Cra'Vorkian Carson Cra'Vorkian Carson | USA | 10.40 | ||||||||||||
7 | Hakim Montgomery Hakim Montgomery ('97) | 97 | USA | 10.50 | SB | ||||||||||
8 | DeTorrian Green DeTorrian Green | USA | 10.53 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.8 | 24.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 10.17 | |||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.24 | SB | ||||||||||
3 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 10.31 | |||||||||||
4 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 10.38 | |||||||||||
5 | Joel Thomas Joel Thomas | USA | 10.52 | ||||||||||||
6 | Rafael Scott Rafael Scott | USA | 10.54 | SB | |||||||||||
7 | Isaiah Taylor Isaiah Taylor ('97) | 97 | USA | 10.60 | |||||||||||
8 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 10.72 | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +0.8 | 24.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 10.08 | PB | ||||||||||
2 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.21 | |||||||||||
3 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.22 | |||||||||||
4 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 10.32 | |||||||||||
5 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.34 | PB | ||||||||||
6 | Myles Valentine Myles Valentine ('97) | 97 | USA | 10.35 | PB | ||||||||||
7 | Virgil Jalen Virgil Jalen | USA | 10.58 | ||||||||||||
8 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 10.62 | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 10.26 | PB | ||||||||||
2 | Darryl Haraway Darryl Haraway ('97) | 97 | USA | 10.33 | |||||||||||
3 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 10.35 | |||||||||||
4 | Eli Minor Eli Minor ('96) | 96 | USA | 10.46 | |||||||||||
5 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 10.47 | |||||||||||
6 | Cameron Bolden Cameron Bolden ('98) | 98 | USA | 10.55 | |||||||||||
7 | Emmanuel Tait Emmanuel Tait | USA | 10.62 | ||||||||||||
8 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 10.85 | |||||||||||
M 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: +0.1 | 26.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.26 | PB | ||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.37 | |||||||||||
3 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.51 | |||||||||||
4 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 20.61 | |||||||||||
5 | Amir James Amir James ('95) | 95 | USA | 20.67 | |||||||||||
6 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.74 | |||||||||||
7 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 21.05 | |||||||||||
8 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 21.13 | |||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: +0.5 | 26.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.27 | |||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.53 | |||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.59 | |||||||||||
4 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 20.66 | |||||||||||
5 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 20.67 | PB | ||||||||||
6 | Xavier Smith Xavier Smith ('96) | 96 | USA | 20.68 | PB | ||||||||||
7 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 20.82 | |||||||||||
8 | Taron Slone Taron Slone | USA | 21.19 | ||||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: +0.1 | 26.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.32 | |||||||||||
2 | Julius Morris Julius Morris ('94) | 94 | MNT | 20.44 | |||||||||||
3 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.55 | |||||||||||
4 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 20.58 | PB | ||||||||||
5 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.58 | |||||||||||
6 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 20.65 | |||||||||||
7 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 20.68 | |||||||||||
8 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.81 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: +3.1 | 25.5. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.41 | w | ||||||||||
2 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 20.55 | w | ||||||||||
3 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 20.69 | w | ||||||||||
4 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 20.76 | w | ||||||||||
5 | Tyrell Richard Tyrell Richard ('97) | 97 | USA | 20.77 | w | ||||||||||
6 | Jabari Michael-Khensu Jabari Michael-Khensu ('98) | 98 | VIN | 20.90 | w | ||||||||||
7 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 20.99 | w | |||||||||||
8 | Kedrin Jefferson Kedrin Jefferson | USA | 21.10 | w | |||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +3.6 | 25.5. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.11 | w | ||||||||||
2 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 20.27 | w | ||||||||||
3 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 20.51 | w | ||||||||||
4 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 20.63 | w | ||||||||||
5 | Alexander Richemond Alexander Richemond | USA | 20.75 | w | |||||||||||
6 | Tristan Parmley Tristan Parmley ('96) | 96 | USA | 21.03 | w | ||||||||||
7 | Imri Persiado Imri Persiado ('94) | 94 | ISR | 21.07 | w | ||||||||||
8 | DeTorrian Green DeTorrian Green | USA | 21.12 | w | |||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +2.6 | 25.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.31 | w | ||||||||||
2 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 20.38 | w | ||||||||||
3 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 20.39 | w | ||||||||||
4 | Taron Slone Taron Slone | USA | 20.65 | w | |||||||||||
5 | Shannon Patterson Shannon Patterson ('96) | 96 | USA | 20.66 | w | ||||||||||
6 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 20.76 | w | ||||||||||
7 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 20.87 | w | ||||||||||
8 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 20.92 | w | |||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.28 | PB | ||||||||||
2 | Amir James Amir James ('95) | 95 | USA | 20.41 | PB | ||||||||||
3 | Xavier Smith Xavier Smith ('96) | 96 | USA | 20.71 | |||||||||||
4 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 20.72 | |||||||||||
5 | Justin Thomas Justin Thomas | USA | 20.82 | PB | |||||||||||
6 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 20.87 | |||||||||||
7 | Malik Moffett Malik Moffett ('94) | 94 | USA | 21.08 | |||||||||||
8 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 21.20 | |||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +1.3 | 25.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.27 | PB | ||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.36 | SB | ||||||||||
3 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 20.39 | PB | ||||||||||
4 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.52 | SB | ||||||||||
5 | Brandon Reddick Brandon Reddick | USA | 20.83 | PB | |||||||||||
6 | Calvary Rogers Calvary Rogers ('97) | 97 | USA | 20.90 | =PB | ||||||||||
7 | Ade Jones-Roundtree Ade Jones-Roundtree ('98) | 98 | USA | 20.96 | PB | ||||||||||
8 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 21.03 | |||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +1.0 | 25.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.30 | PB | ||||||||||
2 | Julius Morris Julius Morris ('94) | 94 | MNT | 20.39 | |||||||||||
3 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.39 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.43 | PB | ||||||||||
5 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 20.43 | SB | ||||||||||
6 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.56 | |||||||||||
7 | Jonathan Fife Jonathan Fife | USA | 21.50 | ||||||||||||
8 | Nigel Hill Nigel Hill ('95) | 95 | USA | 21.96 | |||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 44.55 | PB | ||||||||||
2 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 45.19 | |||||||||||
3 | Steven Solomon Steven Solomon ('93) | 93 | AUS | 45.41 | |||||||||||
4 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 45.75 | PB | |||||||||||
5 | Trenton Beram Trenton Beram ('96) | 96 | PHI | 46.01 | PB | ||||||||||
6 | Isaiah Palmer Isaiah Palmer ('98) | 98 | USA | 46.40 | PB | ||||||||||
7 | Juston Waters Juston Waters ('96) | 96 | USA | 46.75 | |||||||||||
8 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 47.03 | |||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 44.76 | |||||||||||
2 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 44.90 | SB | ||||||||||
3 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 45.28 | |||||||||||
4 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 45.40 | PB | ||||||||||
5 | Alfred Shirley Alfred Shirley | USA | 45.84 | PB | |||||||||||
6 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 46.71 | ||||||||||||
7 | Laval Davis Laval Davis ('92) | 92 | USA | 46.93 | |||||||||||
8 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 48.03 | |||||||||||
Kval 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Tyrell Richard Tyrell Richard ('97) | 97 | USA | 45.48 | |||||||||||
2 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.62 | |||||||||||
3 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 45.88 | |||||||||||
4 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 46.01 | |||||||||||
5 | Cordell Lamb Cordell Lamb ('96) | 96 | USA | 46.15 | |||||||||||
6 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.16 | |||||||||||
7 | Jamari Smith Jamari Smith | USA | 46.47 | ||||||||||||
8 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 47.08 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.08 | |||||||||||
2 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 45.86 | |||||||||||
3 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 45.91 | SB | ||||||||||
4 | Trenton Beram Trenton Beram ('96) | 96 | PHI | 46.07 | PB | ||||||||||
5 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 46.47 | ||||||||||||
6 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 46.56 | |||||||||||
7 | Rico Gomez Rico Gomez ('98) | 98 | USA | 46.91 | SB | ||||||||||
8 | Drelan Bramwell Drelan Bramwell ('94) | 94 | CAN | 47.40 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 45.41 | |||||||||||
2 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 45.73 | |||||||||||
3 | Juston Waters Juston Waters ('96) | 96 | USA | 46.53 | |||||||||||
4 | Trequan Barnes Trequan Barnes ('98) | 98 | USA | 46.81 | |||||||||||
5 | Dakota Lamont Dakota Lamont | USA | 47.26 | ||||||||||||
6 | Zubin Percy Muncherji Zubin Percy Muncherji ('96) | 96 | SGP | 47.27 | |||||||||||
7 | Chase Thornhill Chase Thornhill | USA | 47.57 | ||||||||||||
8 | Kyle Fearrington Kyle Fearrington ('98) | 98 | PUR | 48.07 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tyrell Richard Tyrell Richard ('97) | 97 | USA | 45.39 | |||||||||||
2 | Steven Solomon Steven Solomon ('93) | 93 | AUS | 45.53 | |||||||||||
3 | Alfred Shirley Alfred Shirley | USA | 46.08 | PB | |||||||||||
4 | Laval Davis Laval Davis ('92) | 92 | USA | 46.25 | PB | ||||||||||
5 | Jamari Smith Jamari Smith | USA | 46.30 | PB | |||||||||||
6 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.59 | |||||||||||
7 | Adedamola Adeniji Adedamola Adeniji ('94) | 94 | NGR | 47.36 | |||||||||||
8 | Randall Ceneus Randall Ceneus ('96) | 96 | USA | 48.71 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 45.20 | |||||||||||
2 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 45.68 | SB | ||||||||||
3 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 46.28 | ||||||||||||
4 | Ben Jean-Boni Ben Jean-Boni | USA | 46.99 | ||||||||||||
5 | Ryan Champlin Ryan Champlin ('98) | 98 | USA | 47.19 | |||||||||||
6 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 47.54 | |||||||||||
7 | Dajuan Harding Dajuan Harding ('96) | 96 | USA | 48.52 | |||||||||||
8 | Ky-Mani Dula Ky-Mani Dula ('98) | 98 | USA | 58.25 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.28 | PB | ||||||||||
2 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 45.61 | |||||||||||
3 | Cordell Lamb Cordell Lamb ('96) | 96 | USA | 46.22 | |||||||||||
4 | Daniel Pietsch Daniel Pietsch ('96) | 96 | USA | 46.73 | |||||||||||
5 | Justin Hamilton Justin Hamilton | USA | 46.94 | ||||||||||||
6 | Asa Burke Asa Burke ('98) | 98 | USA | 46.94 | =PB | ||||||||||
7 | Andre Jeff Andre Jeff ('99) | 99 | USA | 47.77 | |||||||||||
8 | Jovahn Williamson Jovahn Williamson ('99) | 99 | USA | 47.84 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 45.90 | |||||||||||
2 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 45.97 | ||||||||||||
3 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.08 | |||||||||||
4 | Isaiah Palmer Isaiah Palmer ('98) | 98 | USA | 46.56 | |||||||||||
5 | Jarred Pasley Jarred Pasley ('95) | 95 | USA | 46.87 | |||||||||||
6 | Jayon Woodard Jayon Woodard ('97) | 97 | USA | 47.27 | |||||||||||
7 | Nigel Hill Nigel Hill ('95) | 95 | USA | 47.51 | |||||||||||
8 | Jahquez Durham Jahquez Durham ('97) | 97 | USA | 47.59 | |||||||||||
M 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:46.78 | PB | ||||||||||
2 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:46.80 | |||||||||||
3 | Dylan Capwell Dylan Capwell ('95) | 95 | USA | 1:47.98 | SB | ||||||||||
4 | Christopher Jackson Christopher Jackson | USA | 1:49.07 | PB | |||||||||||
5 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 1:49.19 | |||||||||||
6 | Rey Rivera Rey Rivera ('99) | 99 | PUR | 1:49.51 | |||||||||||
7 | Sean Munnelly Sean Munnelly | USA | 1:51.27 | ||||||||||||
Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | DNF | ||||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:47.74 | SB | ||||||||||
2 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:47.92 | |||||||||||
3 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 1:48.09 | |||||||||||
4 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:48.13 | |||||||||||
5 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:48.26 | |||||||||||
6 | Stefano Migliorati Stefano Migliorati ('94) | 94 | ITA | 1:48.28 | SB | ||||||||||
7 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:48.66 | PB | ||||||||||
8 | Tayvon Burris Tayvon Burris ('96) | 96 | USA | 1:49.08 | |||||||||||
Kval 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Johnathan Moore Johnathan Moore ('88) | 88 | USA | 1:47.89 | PB | ||||||||||
2 | John Lewis John Lewis ('97) | 97 | USA | 1:48.39 | |||||||||||
3 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:48.41 | |||||||||||
4 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:48.57 | ||||||||||||
5 | Bradley Prentice Bradley Prentice | USA | 1:48.74 | ||||||||||||
6 | Joshua Ingalls Joshua Ingalls ('96) | 96 | USA | 1:49.03 | |||||||||||
7 | Alex Lomong Alex Lomong ('97) | 97 | SSD | 1:49.94 | |||||||||||
8 | Matt Wisner Matt Wisner ('98) | 98 | USA | 1:53.82 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Alex Lomong Alex Lomong ('97) | 97 | SSD | 1:49.54 | |||||||||||
2 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:49.63 | |||||||||||
3 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:49.72 | |||||||||||
4 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:49.73 | PB | ||||||||||
5 | Jeramey Hampton Jeramey Hampton ('96) | 96 | USA | 1:49.76 | |||||||||||
6 | Andres Littig Andres Littig ('94) | 94 | USA | 1:49.97 | |||||||||||
7 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 1:50.19 | |||||||||||
8 | Gary Ross Gary Ross ('98) | 98 | USA | 1:51.03 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | John Lewis John Lewis ('97) | 97 | USA | 1:47.81 | |||||||||||
2 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 1:48.66 | PB | ||||||||||
3 | Bradley Prentice Bradley Prentice | USA | 1:48.70 | PB | |||||||||||
4 | Joshua Ingalls Joshua Ingalls ('96) | 96 | USA | 1:48.76 | |||||||||||
5 | Sean Munnelly Sean Munnelly | USA | 1:49.12 | ||||||||||||
6 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:49.72 | |||||||||||
7 | Jordan Makins Jordan Makins ('95) | 95 | AUS | 1:49.93 | |||||||||||
8 | Harry Purcell Harry Purcell ('96) | 96 | IRL | 1:50.29 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | 1:48.74 | PB | ||||||||||
2 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:48.96 | |||||||||||
3 | Rey Rivera Rey Rivera ('99) | 99 | PUR | 1:49.26 | |||||||||||
4 | Matt Wisner Matt Wisner ('98) | 98 | USA | 1:49.49 | |||||||||||
5 | Ryan Hastings Ryan Hastings ('96) | 96 | USA | 1:50.03 | |||||||||||
6 | Owen Buck Owen Buck ('97) | 97 | USA | 1:50.13 | |||||||||||
7 | Jordan Huntoon Jordan Huntoon ('94) | 94 | USA | 1:50.79 | |||||||||||
8 | Evans Kibet Evans Kibet | KEN | 1:50.83 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:48.48 | |||||||||||
2 | Johnathan Moore Johnathan Moore ('88) | 88 | USA | 1:48.58 | SB | ||||||||||
3 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:48.74 | |||||||||||
4 | Christopher Jackson Christopher Jackson | USA | 1:49.23 | PB | |||||||||||
5 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:49.53 | |||||||||||
6 | Zach Lanigan Zach Lanigan ('97) | 97 | AUS | 1:49.87 | |||||||||||
7 | Marc Rienas Marc Rienas | USA | 1:51.42 | ||||||||||||
8 | Olandis Johnson Olandis Johnson ('96) | 96 | USA | 1:51.74 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 1:49.32 | |||||||||||
2 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:49.47 | |||||||||||
3 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:50.02 | ||||||||||||
4 | Trevor Guerrera Trevor Guerrera ('95) | 95 | USA | 1:50.19 | |||||||||||
5 | Teague Peck Teague Peck ('95) | 95 | USA | 1:50.25 | |||||||||||
6 | Blaine Lacey Blaine Lacey ('99) | 99 | USA | 1:51.26 | |||||||||||
7 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:51.69 | |||||||||||
8 | Tim Zepf Tim Zepf | USA | 1:53.87 | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:48.56 | |||||||||||
2 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:48.66 | |||||||||||
3 | Dylan Capwell Dylan Capwell ('95) | 95 | USA | 1:48.74 | SB | ||||||||||
4 | Tayvon Burris Tayvon Burris ('96) | 96 | USA | 1:49.02 | PB | ||||||||||
5 | Stefano Migliorati Stefano Migliorati ('94) | 94 | ITA | 1:49.33 | |||||||||||
6 | Josiah Langstaff Josiah Langstaff | USA | 1:49.72 | ||||||||||||
7 | Ryan Speer Ryan Speer | USA | 1:50.04 | ||||||||||||
8 | Noah Kauppila Noah Kauppila ('96) | 96 | USA | 1:52.30 | |||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Ben Malone Ben Malone ('94) | 94 | USA | 3:43.38 | SB | ||||||||||
2 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 3:43.49 | SB | ||||||||||
3 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:43.79 | |||||||||||
4 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:43.94 | |||||||||||
5 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 3:44.06 | PB | ||||||||||
6 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 3:44.47 | |||||||||||
7 | Nicholas Wareham Nicholas Wareham | USA | 3:44.91 | ||||||||||||
8 | Trevor Gilley Trevor Gilley ('94) | 94 | USA | 3:45.00 | |||||||||||
9 | Garrett O'Toole Garrett O'Toole ('96) | 96 | USA | 3:45.17 | |||||||||||
10 | Alex Milligan Alex Milligan ('98) | 98 | USA | 3:45.55 | |||||||||||
11 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:46.38 | |||||||||||
12 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:48.92 | |||||||||||
Kval 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:46.25 | |||||||||||
2 | Vincent Ciattei Vincent Ciattei ('95) | 95 | USA | 3:46.50 | |||||||||||
3 | Amos Bartelsmeyer Amos Bartelsmeyer ('94) | 94 | USA | 3:46.64 | |||||||||||
4 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:46.85 | |||||||||||
5 | Mike Marsella Mike Marsella ('94) | 94 | USA | 3:47.55 | |||||||||||
6 | Colin Schultz Colin Schultz ('95) | 95 | USA | 3:47.71 | |||||||||||
7 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 3:47.76 | |||||||||||
8 | Johnny Leverenz Johnny Leverenz | USA | 3:49.14 | ||||||||||||
9 | Sam Ritz Sam Ritz ('96) | 96 | USA | 3:51.55 | |||||||||||
10 | Tyler Stahl Tyler Stahl | USA | 3:51.81 | ||||||||||||
11 | Nick Carleo Nick Carleo ('97) | 97 | USA | 3:54.48 | |||||||||||
12 | Paul Luevano Paul Luevano ('98) | 98 | USA | 3:58.88 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:45.60 | |||||||||||
2 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 3:45.62 | |||||||||||
3 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 3:45.74 | |||||||||||
4 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:45.76 | |||||||||||
5 | Garrett O'Toole Garrett O'Toole ('96) | 96 | USA | 3:45.78 | |||||||||||
6 | Nicholas Wareham Nicholas Wareham | USA | 3:45.81 | ||||||||||||
7 | Nick Carleo Nick Carleo ('97) | 97 | USA | 3:46.26 | |||||||||||
8 | Mike Marsella Mike Marsella ('94) | 94 | USA | 3:47.40 | |||||||||||
9 | Alex Milligan Alex Milligan ('98) | 98 | USA | 3:48.04 | |||||||||||
10 | Keagan Smith Keagan Smith | USA | 3:49.66 | ||||||||||||
11 | Akis Medrano Akis Medrano ('97) | 97 | USA | 3:50.16 | |||||||||||
12 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 3:55.30 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:52.84 | |||||||||||
2 | Ben Malone Ben Malone ('94) | 94 | USA | 3:52.87 | |||||||||||
3 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:52.98 | |||||||||||
4 | Trevor Gilley Trevor Gilley ('94) | 94 | USA | 3:53.07 | |||||||||||
5 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 3:53.24 | |||||||||||
6 | Nick Morken Nick Morken | USA | 3:53.48 | ||||||||||||
7 | Jack Guyton Jack Guyton ('97) | 97 | USA | 3:53.53 | |||||||||||
8 | Spencer Brown Spencer Brown ('97) | 97 | USA | 3:53.63 | |||||||||||
9 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 3:53.95 | |||||||||||
10 | Joshua Bell Joshua Bell ('05) | 05 | USA | 3:55.14 | |||||||||||
11 | Trevor Reinhart Trevor Reinhart | USA | 3:56.87 | ||||||||||||
12 | Matthew Rainey Matthew Rainey | USA | 3:57.98 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:50.70 | |||||||||||
2 | Colin Schultz Colin Schultz ('95) | 95 | USA | 3:51.08 | |||||||||||
3 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:51.16 | |||||||||||
4 | Johnny Leverenz Johnny Leverenz | USA | 3:51.18 | ||||||||||||
5 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 3:51.32 | |||||||||||
6 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:51.46 | |||||||||||
7 | Teddy Browning Teddy Browning | USA | 3:51.66 | ||||||||||||
8 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 3:51.87 | |||||||||||
9 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:51.99 | |||||||||||
10 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:52.41 | |||||||||||
11 | Jake Ogden Jake Ogden | USA | 3:53.20 | ||||||||||||
12 | Dwyer Henry Dwyer Henry | USA | 3:59.58 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Paul Luevano Paul Luevano ('98) | 98 | USA | 3:46.29 | |||||||||||
2 | Vincent Ciattei Vincent Ciattei ('95) | 95 | USA | 3:46.90 | |||||||||||
3 | Amos Bartelsmeyer Amos Bartelsmeyer ('94) | 94 | USA | 3:47.49 | |||||||||||
4 | Sam Ritz Sam Ritz ('96) | 96 | USA | 3:47.92 | |||||||||||
5 | Tyler Stahl Tyler Stahl | USA | 3:47.95 | ||||||||||||
6 | Henry Raymond Henry Raymond | USA | 3:48.05 | ||||||||||||
7 | Jacob Dumford Jacob Dumford ('94) | 94 | USA | 3:48.48 | |||||||||||
8 | Liam Dee Liam Dee ('96) | 96 | GBR | 3:48.62 | |||||||||||
9 | Dawson Connell Dawson Connell | USA | 3:49.37 | ||||||||||||
10 | Philip Hall Philip Hall ('97) | 97 | USA | 3:49.95 | |||||||||||
11 | Ryan McGorty Ryan McGorty ('96) | 96 | USA | 3:50.36 | |||||||||||
12 | Michael O'Donnell Michael O'Donnell | USA | 3:51.28 | ||||||||||||
M 5000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 26.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 13:54.89 | ||||||||||||
2 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 13:55.35 | |||||||||||
3 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 13:55.55 | |||||||||||
4 | Chartt Miller Chartt Miller ('95) | 95 | AUS | 13:55.87 | |||||||||||
5 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 13:55.95 | |||||||||||
6 | Philo Germano Philo Germano ('95) | 95 | USA | 13:56.55 | |||||||||||
7 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 14:02.72 | |||||||||||
8 | Tim McGowan Tim McGowan ('95) | 95 | USA | 14:07.32 | |||||||||||
9 | Micah Beller Micah Beller ('95) | 95 | USA | 14:11.93 | |||||||||||
10 | Tom Nobles Tom Nobles ('96) | 96 | USA | 14:16.65 | |||||||||||
11 | Aaron Templeton Aaron Templeton ('95) | 95 | USA | 14:17.42 | |||||||||||
12 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 14:18.41 | |||||||||||
13 | Peter Seufer Peter Seufer ('97) | 97 | USA | 14:21.59 | |||||||||||
14 | Jp Trojan Jp Trojan | USA | 14:24.69 | ||||||||||||
15 | Jacob Bowman Jacob Bowman | USA | 14:30.96 | ||||||||||||
16 | Curt Eckstein Curt Eckstein | USA | 14:35.53 | ||||||||||||
17 | Hugo Milner Hugo Milner ('98) | 98 | GBR | 14:36.07 | |||||||||||
18 | John McGowan John McGowan ('95) | 95 | USA | 14:37.38 | |||||||||||
19 | Kenny Vasbinder Kenny Vasbinder | USA | 14:43.17 | ||||||||||||
20 | Jeremy Spiezio Jeremy Spiezio ('96) | 96 | USA | 14:46.62 | |||||||||||
21 | Joe Bistritz Joe Bistritz | USA | 14:51.74 | ||||||||||||
22 | Bryce Stroede Bryce Stroede ('95) | 95 | USA | 14:57.59 | |||||||||||
23 | Ari Klau Ari Klau | USA | 15:07.20 | ||||||||||||
Lucky Schreiner Lucky Schreiner | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Justyn Knight Justyn Knight ('96) | 96 | CAN | 14:08.56 | |||||||||||
2 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 14:10.02 | ||||||||||||
3 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 14:11.06 | |||||||||||
4 | Conor Lundy Conor Lundy ('98) | 98 | USA | 14:11.62 | |||||||||||
5 | Zach Long Zach Long | USA | 14:11.88 | ||||||||||||
6 | Martin Martinez Martin Martinez | USA | 14:13.42 | ||||||||||||
7 | Casey Comber Casey Comber ('96) | 96 | USA | 14:23.64 | |||||||||||
8 | Paul Hogan Paul Hogan ('95) | 95 | USA | 14:25.10 | |||||||||||
9 | Nahom Solomon Nahom Solomon ('95) | 95 | USA | 14:25.10 | |||||||||||
10 | Aaron Baumgarten Aaron Baumgarten | USA | 14:31.02 | ||||||||||||
11 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 14:32.64 | |||||||||||
12 | Bryce Millar Bryce Millar | USA | 14:34.10 | ||||||||||||
13 | Ehab El-Sandali Ehab El-Sandali ('97) | 97 | CAN | 14:34.59 | |||||||||||
14 | Patrick Sheehan Patrick Sheehan | USA | 14:35.08 | ||||||||||||
15 | Jack Joyce Jack Joyce ('97) | 97 | USA | 14:37.38 | |||||||||||
16 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 14:38.77 | |||||||||||
17 | Sean Burke Sean Burke ('01) | 01 | USA | 14:39.28 | |||||||||||
18 | Brian Zabilski Brian Zabilski | USA | 14:40.07 | ||||||||||||
19 | Matt Grossman Matt Grossman ('98) | 98 | USA | 14:41.83 | |||||||||||
20 | Steven Jones Steven Jones | USA | 14:47.29 | ||||||||||||
21 | Mason Coppi Mason Coppi ('98) | 98 | USA | 14:55.40 | |||||||||||
22 | Ryan Thomas Ryan Thomas ('05) | 05 | USA | 14:59.33 | |||||||||||
23 | Dylan Carmack Dylan Carmack | USA | 15:21.93 | ||||||||||||
Nathan Jones Nathan Jones ('94) | 94 | GBR | DNF | ||||||||||||
M 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 29:16.49 | |||||||||||
2 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 29:16.72 | ||||||||||||
3 | Ben Flanagan Ben Flanagan ('95) | 95 | CAN | 29:17.24 | SB | ||||||||||
4 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 29:22.27 | |||||||||||
5 | Arsène Guillorel Arsène Guillorel ('94) | 94 | FRA | 29:22.53 | |||||||||||
6 | Colin Bennie Colin Bennie ('95) | 95 | USA | 29:23.08 | |||||||||||
7 | Nahom Solomon Nahom Solomon ('95) | 95 | USA | 29:24.44 | |||||||||||
8 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 29:26.35 | |||||||||||
9 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 29:28.76 | |||||||||||
10 | Jonathan Green Jonathan Green ('95) | 95 | USA | 29:29.59 | |||||||||||
11 | Frank Lara Frank Lara ('95) | 95 | USA | 29:33.95 | SB | ||||||||||
12 | Michael Crozier Michael Crozier ('93) | 93 | USA | 29:37.81 | |||||||||||
13 | Azaria Kirwa Azaria Kirwa | KEN | 29:46.38 | ||||||||||||
14 | Eli Moskowitz Eli Moskowitz ('97) | 97 | USA | 29:51.71 | |||||||||||
15 | Paul Hogan Paul Hogan ('95) | 95 | USA | 29:57.03 | |||||||||||
16 | Gilbert Kirui Gilbert Kirui ('94) | 94 | KEN | 29:59.97 | |||||||||||
17 | Bryce England Bryce England | USA | 30:02.65 | ||||||||||||
18 | Lachlan Cook Lachlan Cook ('97) | 97 | AUS | 30:03.14 | |||||||||||
19 | Andrew Marston Andrew Marston ('96) | 96 | USA | 30:03.84 | |||||||||||
20 | Ben Kendell Ben Kendell ('96) | 96 | USA | 30:06.40 | |||||||||||
21 | Iliass Aouani Iliass Aouani ('95) | 95 | ITA | 30:07.50 | |||||||||||
22 | Addison Monroe Addison Monroe | USA | 30:09.00 | ||||||||||||
23 | Jp Trojan Jp Trojan | USA | 30:14.36 | ||||||||||||
24 | Cameron Avery Cameron Avery ('97) | 97 | NZL | 30:19.54 | |||||||||||
25 | Robert Stone Robert Stone ('95) | 95 | USA | 30:21.03 | |||||||||||
26 | Kyle Gronostaj Kyle Gronostaj ('96) | 96 | USA | 30:22.74 | |||||||||||
27 | Peter Seufer Peter Seufer ('97) | 97 | USA | 30:30.62 | |||||||||||
28 | Gannon Willcutts Gannon Willcutts ('97) | 97 | USA | 30:34.40 | |||||||||||
29 | Josh Brickell Josh Brickell | USA | 30:34.90 | ||||||||||||
30 | Stanley Linton Stanley Linton ('93) | 93 | USA | 30:38.44 | |||||||||||
31 | Jon Moses Jon Moses ('95) | 95 | USA | 30:39.57 | |||||||||||
32 | Sean Grossman Sean Grossman ('96) | 96 | USA | 30:45.96 | |||||||||||
33 | Alex Corbett Alex Corbett | USA | 30:47.02 | ||||||||||||
34 | Chase Weaverling Chase Weaverling ('96) | 96 | USA | 30:47.79 | |||||||||||
35 | Dominic Hockenbury Dominic Hockenbury ('97) | 97 | USA | 30:52.22 | |||||||||||
36 | Austin Sprague Austin Sprague | USA | 30:55.60 | ||||||||||||
37 | Nicholas Golebiowski Nicholas Golebiowski | USA | 30:56.79 | ||||||||||||
38 | Clark Ruiz Clark Ruiz ('95) | 95 | USA | 30:57.63 | |||||||||||
39 | Jesse Hersha Jesse Hersha | USA | 30:57.64 | ||||||||||||
40 | Ryan Kutch Ryan Kutch ('98) | 98 | USA | 30:58.52 | |||||||||||
41 | Enrique Soto Enrique Soto | USA | 30:59.42 | ||||||||||||
42 | Joe Dragon Joe Dragon | USA | 31:03.36 | ||||||||||||
43 | Alex Norstrom Alex Norstrom | USA | 31:11.25 | ||||||||||||
44 | Kevin James Kevin James ('97) | 97 | USA | 31:14.83 | |||||||||||
45 | Nick Raymond Nick Raymond | USA | 32:00.88 | ||||||||||||
46 | Jeremy Breedlove Jeremy Breedlove | USA | 33:47.71 | ||||||||||||
Steven Cross Steven Cross ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Conner Thompson Conner Thompson ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Noah Affolder Noah Affolder ('99) | 99 | USA | 8:45.88 | PB | ||||||||||
2 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 8:46.39 | |||||||||||
3 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 8:47.93 | PB | ||||||||||
4 | Samuel Abascal Samuel Abascal ('96) | 96 | ESP | 8:49.13 | PB | ||||||||||
5 | Colin Daly Colin Daly ('97) | 97 | USA | 8:53.10 | PB | ||||||||||
6 | Michael Hall Michael Hall ('96) | 96 | USA | 8:59.16 | |||||||||||
7 | Simeon Roberts Simeon Roberts ('95) | 95 | USA | 9:00.47 | |||||||||||
8 | Albert Kosgei Albert Kosgei ('98) | 98 | KEN | 9:08.07 | |||||||||||
9 | Troy Reeder Troy Reeder ('94) | 94 | USA | 9:10.20 | |||||||||||
10 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 9:13.78 | |||||||||||
11 | Billy Caldwell Billy Caldwell | USA | 9:17.96 | ||||||||||||
12 | Oussama Chouati Oussama Chouati ('94) | 94 | ESP | 9:21.02 | |||||||||||
13 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 9:21.13 | |||||||||||
14 | Matthew Novak Matthew Novak ('96) | 96 | USA | 9:26.80 | |||||||||||
15 | Trent Lancaster Trent Lancaster | USA | 9:31.55 | ||||||||||||
16 | Geoffrey Cheruiyot Geoffrey Cheruiyot ('94) | 94 | KEN | 9:37.82 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Jamaine Coleman Jamaine Coleman ('95) | 95 | GBR | 8:44.08 | |||||||||||
2 | Max Benoit Max Benoit | USA | 8:44.32 | PB | |||||||||||
3 | Wesley Kirui Wesley Kirui | KEN | 8:45.73 | PB | |||||||||||
4 | Andrew Bowman Andrew Bowman ('94) | 94 | USA | 8:46.35 | SB | ||||||||||
5 | William Daly William Daly | USA | 8:52.99 | PB | |||||||||||
6 | Winter Romeyn Winter Romeyn | USA | 8:55.16 | PB | |||||||||||
7 | Alejandro Juan Torres Alejandro Juan Torres ('94) | 94 | ESP | 8:58.58 | |||||||||||
8 | Edward Trippas Edward Trippas ('98) | 98 | AUS | 9:00.64 | |||||||||||
9 | Matthew Lange Matthew Lange | USA | 9:05.29 | ||||||||||||
10 | Tyler Ranke Tyler Ranke ('96) | 96 | USA | 9:06.02 | |||||||||||
11 | James Quattlebaum James Quattlebaum ('95) | 95 | USA | 9:08.14 | |||||||||||
12 | Marco Pompilj Marco Pompilj | USA | 9:08.30 | ||||||||||||
13 | Nick Steele Nick Steele ('97) | 97 | USA | 9:08.72 | |||||||||||
14 | Noah Charles Noah Charles | USA | 9:09.11 | ||||||||||||
15 | Austin Trainor Austin Trainor ('96) | 96 | USA | 9:23.09 | |||||||||||
Carter Day Carter Day ('96) | 96 | CAN | DNF | ||||||||||||
Indledende 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Rotich Emmanuel Rotich | KEN | 8:43.05 | ||||||||||||
2 | Mihret Coulter Mihret Coulter ('95) | 95 | USA | 8:43.52 | PB | ||||||||||
3 | Hlynur Andrésson Hlynur Andrésson ('93) | 93 | ISL | 8:44.11 | NR | PB | |||||||||
4 | Tom Nobles Tom Nobles ('96) | 96 | USA | 8:46.68 | PB | ||||||||||
5 | El Hocine Bouchrak El Hocine Bouchrak ('98) | 98 | MAR | 8:47.08 | PB | ||||||||||
6 | Connor Mora Connor Mora ('94) | 94 | USA | 8:49.90 | SB | ||||||||||
7 | Fitsum Seyoum Fitsum Seyoum ('97) | 97 | ETH | 8:55.43 | |||||||||||
8 | Julián Sánchez-Pinto Julián Sánchez-Pinto ('96) | 96 | ESP | 8:56.67 | |||||||||||
9 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 8:59.81 | |||||||||||
10 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 9:03.26 | ||||||||||||
11 | Declan McManus Declan McManus ('97) | 97 | GBR | 9:03.96 | |||||||||||
12 | Will Battershill Will Battershill ('98) | 98 | GBR | 9:11.88 | |||||||||||
13 | Victor Yegon Victor Yegon ('03) | 03 | KEN | 9:16.07 | |||||||||||
14 | Fynn Paul Timm Fynn Paul Timm ('95) | 95 | GER | 9:17.08 | |||||||||||
15 | Jake Brumfield Jake Brumfield | USA | 9:17.85 | ||||||||||||
Alec Kunzweiler Alec Kunzweiler ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: +0.4 | 26.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.75 | |||||||||||
2 | William Session William Session ('97) | 97 | USA | 13.75 | |||||||||||
3 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 13.78 | |||||||||||
4 | Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | 13.83 | |||||||||||
5 | Tyricke Dickens Tyricke Dickens ('99) | 99 | USA | 14.05 | |||||||||||
6 | Robert Miller Robert Miller ('97) | 97 | USA | 14.20 | |||||||||||
7 | Kevondre Hunt Kevondre Hunt | USA | 14.27 | ||||||||||||
Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | DQ | ||||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: -0.1 | 26.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.55 | |||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.84 | |||||||||||
3 | Matt Moore Matt Moore | USA | 13.97 | ||||||||||||
4 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 14.05 | |||||||||||
5 | Shane Moffo Shane Moffo ('96) | 96 | USA | 14.14 | |||||||||||
6 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 14.21 | |||||||||||
7 | Angelo Goss Angelo Goss ('92) | 92 | USA | 14.42 | |||||||||||
Jovaine Atkinson Jovaine Atkinson ('95) | 95 | JAM | DNF | ||||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: -0.1 | 26.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.58 | |||||||||||
2 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.66 | |||||||||||
3 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.73 | |||||||||||
4 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 13.91 | |||||||||||
5 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.99 | |||||||||||
6 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 14.05 | |||||||||||
7 | Justin Veteto Justin Veteto ('96) | 96 | USA | 14.15 | |||||||||||
8 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 14.42 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: +0.7 | 25.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | 13.64 | PB | ||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.65 | |||||||||||
3 | Justin Veteto Justin Veteto ('96) | 96 | USA | 14.00 | |||||||||||
4 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 14.01 | PB | ||||||||||
5 | Dashaun Jackson Dashaun Jackson ('97) | 97 | USA | 14.02 | PB | ||||||||||
6 | Todd Townsend Todd Townsend ('94) | 94 | USA | 14.14 | |||||||||||
7 | Levaughn Battick Levaughn Battick | JAM | 14.28 | ||||||||||||
8 | Paris Williams Paris Williams ('98) | 98 | USA | 14.48 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +3.1 | 25.5. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.44 | w | ||||||||||
2 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 13.67 | w | ||||||||||
3 | Angelo Goss Angelo Goss ('92) | 92 | USA | 13.78 | w | ||||||||||
4 | Matt Moore Matt Moore | USA | 13.82 | w | |||||||||||
5 | Kevondre Hunt Kevondre Hunt | USA | 13.90 | w | |||||||||||
6 | Paedyn Gomes Paedyn Gomes | USA | 14.18 | w | |||||||||||
7 | David Gilstrap David Gilstrap ('95) | 95 | USA | 14.26 | w | ||||||||||
Austin Lyons Austin Lyons ('97) | 97 | USA | DQ | w | |||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +1.4 | 25.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.61 | |||||||||||
2 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.78 | |||||||||||
3 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.81 | |||||||||||
4 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 13.95 | PB | ||||||||||
5 | Shane Moffo Shane Moffo ('96) | 96 | USA | 13.96 | PB | ||||||||||
6 | Terrance Adams Terrance Adams | USA | 14.41 | ||||||||||||
7 | Malik Diggs Malik Diggs | USA | 14.41 | ||||||||||||
8 | James Jones James Jones | USA | 15.69 | ||||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +2.1 | 25.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | William Session William Session ('97) | 97 | USA | 13.62 | w | ||||||||||
2 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.65 | w | ||||||||||
3 | Robert Miller Robert Miller ('97) | 97 | USA | 13.84 | w | ||||||||||
4 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 13.87 | w | ||||||||||
5 | Richard Floyd Richard Floyd | USA | 13.97 | w | |||||||||||
6 | Jonathan Hayden Jonathan Hayden ('95) | 95 | USA | 14.04 | w | ||||||||||
7 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 14.31 | w | ||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.91 | |||||||||||
2 | Jovaine Atkinson Jovaine Atkinson ('95) | 95 | JAM | 13.92 | |||||||||||
3 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 14.03 | PB | ||||||||||
4 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 14.17 | |||||||||||
5 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 14.21 | ||||||||||||
6 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 14.29 | |||||||||||
7 | Dee Jennings Dee Jennings | USA | 14.39 | ||||||||||||
Michael Dickson Michael Dickson ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +2.6 | 25.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 13.71 | w | ||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.87 | w | ||||||||||
3 | Tyricke Dickens Tyricke Dickens ('99) | 99 | USA | 13.91 | w | ||||||||||
4 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 13.95 | w | ||||||||||
5 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 14.01 | w | ||||||||||
6 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 14.05 | w | ||||||||||
7 | Devonte Findlay Devonte Findlay | USA | 14.13 | w | |||||||||||
Will Agodu Will Agodu ('97) | 97 | USA | DNF | w | |||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 49.89 | |||||||||||
2 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.18 | |||||||||||
3 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 50.31 | PB | ||||||||||
4 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 50.62 | PB | ||||||||||
5 | McKinly Brown McKinly Brown ('98) | 98 | USA | 51.43 | |||||||||||
6 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 51.44 | ||||||||||||
7 | Jason Kimmet Jason Kimmet | USA | 52.18 | ||||||||||||
8 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 52.27 | |||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Kenny Selmon Kenny Selmon ('96) | 96 | USA | 48.91 | SB | ||||||||||
2 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 50.36 | PB | ||||||||||
3 | Caleb Corprew Caleb Corprew ('96) | 96 | USA | 50.50 | PB | ||||||||||
4 | Boaz Madeus Boaz Madeus ('99) | 99 | HAI | 50.79 | PB | ||||||||||
5 | Walter Briggs Walter Briggs | USA | 50.95 | PB | |||||||||||
6 | Vince Castillo Vince Castillo ('95) | 95 | USA | 51.06 | SB | ||||||||||
7 | Jamal Cody Jamal Cody | USA | 51.10 | PB | |||||||||||
8 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 51.23 | |||||||||||
Kval 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Greg Chiles Greg Chiles ('96) | 96 | USA | 50.04 | PB | ||||||||||
2 | Deron Gordon Deron Gordon ('96) | 96 | JAM | 50.28 | PB | ||||||||||
3 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 50.72 | PB | ||||||||||
4 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 51.13 | PB | ||||||||||
5 | Chase Bonham Chase Bonham ('98) | 98 | USA | 51.64 | |||||||||||
6 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 51.81 | |||||||||||
7 | Jerome Coaxum Jerome Coaxum | USA | 51.86 | ||||||||||||
8 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 52.29 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 51.16 | PB | ||||||||||
2 | Boaz Madeus Boaz Madeus ('99) | 99 | HAI | 51.26 | |||||||||||
3 | McKinly Brown McKinly Brown ('98) | 98 | USA | 51.37 | |||||||||||
4 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 51.74 | |||||||||||
5 | Jason Kimmet Jason Kimmet | USA | 51.75 | PB | |||||||||||
6 | Sean Caveney Sean Caveney ('97) | 97 | USA | 52.64 | |||||||||||
7 | Parker Johnson Parker Johnson | USA | 52.96 | ||||||||||||
8 | Anthony Okolo Anthony Okolo | USA | 53.75 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Greg Chiles Greg Chiles ('96) | 96 | USA | 50.73 | |||||||||||
2 | Deron Gordon Deron Gordon ('96) | 96 | JAM | 51.16 | |||||||||||
3 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 51.43 | PB | |||||||||||
4 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 52.35 | |||||||||||
5 | Roland Amarteifio Roland Amarteifio ('98) | 98 | USA | 52.70 | |||||||||||
6 | Dee Jennings Dee Jennings | USA | 52.77 | ||||||||||||
7 | Jovan Brown Jovan Brown ('98) | 98 | USA | 52.78 | |||||||||||
8 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 54.68 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.73 | |||||||||||
2 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 50.95 | PB | ||||||||||
3 | Walter Briggs Walter Briggs | USA | 51.61 | ||||||||||||
4 | Isaiah Olige Isaiah Olige | USA | 51.86 | ||||||||||||
5 | Caleb Okwaraji Caleb Okwaraji | USA | 52.01 | ||||||||||||
6 | Mitchell Moore Mitchell Moore ('96) | 96 | USA | 52.14 | |||||||||||
7 | David Adams David Adams | USA | 53.50 | ||||||||||||
8 | Tanner Saunders Tanner Saunders | USA | 1:00.37 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kenny Selmon Kenny Selmon ('96) | 96 | USA | 48.98 | =SB | ||||||||||
2 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 50.43 | PB | ||||||||||
3 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 51.49 | SB | ||||||||||
4 | Chase Bonham Chase Bonham ('98) | 98 | USA | 51.78 | |||||||||||
5 | Max Frye Max Frye | USA | 51.84 | PB | |||||||||||
6 | Branson Rolle Branson Rolle ('99) | 99 | BAH | 52.48 | |||||||||||
7 | Alex Ward Alex Ward | USA | 52.67 | ||||||||||||
8 | Dylan Anderson Dylan Anderson ('92) | 92 | USA | 54.20 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 50.56 | |||||||||||
2 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 50.87 | PB | ||||||||||
3 | Caleb Corprew Caleb Corprew ('96) | 96 | USA | 51.18 | PB | ||||||||||
4 | Adam Franklin Adam Franklin | USA | 52.04 | ||||||||||||
5 | Alec Eschholz Alec Eschholz ('97) | 97 | USA | 52.51 | |||||||||||
6 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 52.72 | |||||||||||
7 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 53.49 | |||||||||||
8 | Stanley Davis Stanley Davis ('96) | 96 | USA | 54.35 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 49.97 | PB | ||||||||||
2 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 51.01 | |||||||||||
3 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 51.31 | |||||||||||
4 | Jamal Cody Jamal Cody | USA | 51.46 | PB | |||||||||||
5 | Jerome Coaxum Jerome Coaxum | USA | 51.63 | SB | |||||||||||
6 | Vince Castillo Vince Castillo ('95) | 95 | USA | 51.81 | SB | ||||||||||
7 | Noah Walker Noah Walker | USA | 52.49 | ||||||||||||
8 | Tre Williams Tre Williams | USA | 53.31 | ||||||||||||
M Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Demar Robinson Demar Robinson ('93) | 93 | JAM | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brandon Piwinski Brandon Piwinski ('96) | 96 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthew Birzer Matthew Birzer | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jerin Allen Jerin Allen | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samuel Shoultz Samuel Shoultz | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | JuVaughn Blake JuVaughn Blake ('99) | 99 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jaime Murtagh Jaime Murtagh ('94) | 94 | IRL | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Lance Yassay Lance Yassay | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Bradley Jones Bradley Jones ('97) | 97 | USA | 2.11 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jordan Wesner Jordan Wesner ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jeff Giannettino Jeff Giannettino ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Michael Monroe Michael Monroe ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Greg Lauray Greg Lauray | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Eric Blackman Eric Blackman ('94) | 94 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Corion Knight Corion Knight ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Draven Crist Draven Crist | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kareem Roberts Kareem Roberts ('95) | 95 | TTO | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Rivers Ridout Rivers Ridout ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Brenton Foster Brenton Foster ('98) | 98 | AUS | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Kingsley Ogbonna Kingsley Ogbonna ('95) | 95 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Noah Agnew Noah Agnew | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Garth Warner Garth Warner ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Jacob Milton Jacob Milton ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | John Seals John Seals ('95) | 95 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jaron Brooks Jaron Brooks ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Daniel Claxton Daniel Claxton ('99) | 99 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jack Fitzgerald Jack Fitzgerald | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Curtis Richardson Curtis Richardson | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Arnaldo Morales Arnaldo Morales | PUR | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Alex Bloom Alex Bloom ('96) | 96 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Jacob Patten Jacob Patten | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Devin Bradham Devin Bradham ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Desmond Mobley Desmond Mobley ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jack Kahrs Jack Kahrs ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Keyth Fightmaster Keyth Fightmaster ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Craig Hunter Craig Hunter ('94) | 94 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Devin King Devin King ('96) | 96 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Joel Leon Benitez Joel Leon Benitez ('98) | 98 | GBR | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Torben Laidig Torben Laidig ('94) | 94 | GER | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Cole Gorski Cole Gorski ('95) | 95 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Adam Coulon Adam Coulon ('97) | 97 | USA | 5.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Elijah Cole Elijah Cole ('98) | 98 | USA | 5.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | 5.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Coty Cobb Coty Cobb ('97) | 97 | USA | 5.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Sam Young Sam Young | USA | 5.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Tyler Fraker Tyler Fraker | USA | 5.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | August Kiles August Kiles ('95) | 95 | USA | 5.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Niel Giliomee Niel Giliomee | RSA | 5.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Ryan Wilkes Ryan Wilkes ('96) | 96 | USA | 5.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Lee Bares Lee Bares ('94) | 94 | USA | 5.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Joe Fogarasi Joe Fogarasi | USA | 5.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Carson Waters Carson Waters ('96) | 96 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Austin Laut Austin Laut ('97) | 97 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Hugh Duggan Hugh Duggan | USA | 5.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Cole Wigal Cole Wigal | USA | 5.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Eduard Wiener Eduard Wiener ('96) | 96 | ISR | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Christian Champen Christian Champen ('98) | 98 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | David Bell David Bell ('96) | 96 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Colin Etchen Colin Etchen | USA | 5.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Stefano Pineda Stefano Pineda | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Tristian Shaver Tristian Shaver | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Noah Gary Noah Gary ('96) | 96 | USA | 4.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 4.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Vladimir Popusoi Vladimir Popusoi | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Matthew Fay Matthew Fay ('97) | 97 | USA | 4.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Ondřej Honka Ondřej Honka ('93) | 93 | CZE | 4.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sean Clarke Sean Clarke ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Evan Lesnick Evan Lesnick | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Cole Courtois Cole Courtois ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Gregory Ballard Gregory Ballard ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Keon Howe Keon Howe ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kyle Baudoin Kyle Baudoin ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Terrell McClain Terrell McClain ('95) | 95 | USA | 7.96 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | JuVaughn Blake JuVaughn Blake ('99) | 99 | USA | 7.84 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.82 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Darrow Kyle Darrow ('95) | 95 | USA | 7.81 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zack Bazile Zack Bazile ('96) | 96 | USA | 7.80 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.76 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kenneth Fisher Kenneth Fisher ('95) | 95 | USA | 7.72 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.71 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.69 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | 7.65 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.65 | +1.0 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tyler Jones Tyler Jones ('99) | 99 | USA | 7.65 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Enzo Hodebar Enzo Hodebar ('99) | 99 | FRA | 7.65 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Desmond Mobley Desmond Mobley ('95) | 95 | USA | 7.58 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Samory Fraga Samory Fraga ('96) | 96 | BRA | 7.56 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.52 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Erik Eckleben Erik Eckleben ('95) | 95 | GER | 7.49 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Terrel Davis Terrel Davis ('98) | 98 | USA | 7.48 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 7.47 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Corion Knight Corion Knight ('96) | 96 | USA | 7.45 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Rodney Ruffin Rodney Ruffin ('97) | 97 | USA | 7.45 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Abubakar Mohammed Abubakar Mohammed ('91) | 91 | GHA | 7.40 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
23 | Oliver Newport Oliver Newport ('95) | 95 | GBR | 7.38 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Denzel Harper Denzel Harper ('98) | 98 | USA | 7.37 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Keneil Grant Keneil Grant ('93) | 93 | JAM | 7.37 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
26 | Treyton Harris Treyton Harris ('97) | 97 | USA | 7.37 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Jemal Parharm Jemal Parharm ('93) | 93 | USA | 7.36 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Quemell Brave Quemell Brave | USA | 7.36 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Jamie Brown Jamie Brown ('05) | 05 | USA | 7.35 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.32 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 7.30 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Jacorious Jeter Jacorious Jeter ('96) | 96 | USA | 7.30 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Marcus Jegede Marcus Jegede | USA | 7.27 | +0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.27 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Lloyd Hylton Lloyd Hylton ('94) | 94 | USA | 7.25 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Malik Moffett Malik Moffett ('94) | 94 | USA | 7.25 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 7.21 | w | +3.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Alec Tanksley Alec Tanksley | USA | 7.16 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Travis Riley Travis Riley | JAM | 7.08 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | William Solomon William Solomon ('96) | 96 | USA | 7.04 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Zay Paschall Zay Paschall | USA | 7.00 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Deandre Baker Deandre Baker | USA | 6.90 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Darryl Workcuff Darryl Workcuff ('96) | 96 | USA | 6.89 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Andrew Storm Andrew Storm ('97) | 97 | USA | 6.71 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Emanuel Foster Emanuel Foster ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Seawright Daniel Seawright | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 16.79 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 16.59 | +0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Armani Wallace Armani Wallace ('97) | 97 | USA | 16.44 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 16.19 | +1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 16.12 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.09 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | David Oluwadara David Oluwadara ('95) | 95 | NGR | 16.00 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 15.91 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.88 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Darrel Jones Darrel Jones ('96) | 96 | USA | 15.77 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Craig Stevens Craig Stevens ('96) | 96 | USA | 15.76 | +0.7 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Markel Dalton Markel Dalton ('97) | 97 | USA | 15.71 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Montel Nevers Montel Nevers ('96) | 96 | GBR | 15.69 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kevin Stephens Jr. Kevin Stephens Jr. | USA | 15.67 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Lane Russell Lane Russell | USA | 15.65 | +0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Enzo Hodebar Enzo Hodebar ('99) | 99 | FRA | 15.56 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Preston Smith Preston Smith ('95) | 95 | USA | 15.50 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Errol Ennis Errol Ennis ('96) | 96 | JAM | 15.46 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | John Lemke John Lemke ('94) | 94 | USA | 15.41 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Bryce Williams Bryce Williams ('96) | 96 | USA | 15.36 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | R'Lazon Brumfield R'Lazon Brumfield ('98) | 98 | USA | 15.29 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 15.23 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 15.22 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Lasheon Strozier Lasheon Strozier ('97) | 97 | USA | 15.21 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
25 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.15 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Stefan Amokwandoh Stefan Amokwandoh ('96) | 96 | GBR | 15.14 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.03 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 15.02 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Zay Paschall Zay Paschall | USA | 14.97 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Ceaser Stephens Ceaser Stephens | USA | 14.94 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 14.91 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Anthony Milliner Anthony Milliner | USA | 14.83 | +0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Kevin Hires Kevin Hires | USA | 14.72 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Ishmael Kamara Ishmael Kamara ('95) | 95 | USA | 14.61 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Darius Howe Darius Howe | USA | 14.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Joel Sampson Joel Sampson ('97) | 97 | USA | 14.57 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Casey Burley Casey Burley ('96) | 96 | USA | 14.46 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Cristian Constantin Cristian Constantin ('96) | 96 | ROU | 14.42 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Jelaani Davis Jelaani Davis ('99) | 99 | USA | 14.40 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
40 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 14.35 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Devin Valentine Devin Valentine ('96) | 96 | USA | 14.34 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Quindarrius Thompson Quindarrius Thompson | USA | 14.32 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Shola John-Olojo Shola John-Olojo ('92) | 92 | GBR | 14.31 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Lentz Similien Lentz Similien | USA | 13.66 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Raeshawn Bishop Raeshawn Bishop | USA | 13.49 | +1.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Qwazon Al-Khaliq Qwazon Al-Khaliq ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dijoun Huitt Dijoun Huitt | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Igbokwe Daniel Igbokwe ('98) | 98 | TTO | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 20.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 19.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Oghenakpobo Efekoro Oghenakpobo Efekoro ('96) | 96 | NGR | 19.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Noah Castle Noah Castle | USA | 19.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grant Cartwright Grant Cartwright ('94) | 94 | USA | 19.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 19.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 19.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nick Demaline Nick Demaline ('96) | 96 | USA | 18.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 18.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cedric Paul Cedric Paul ('95) | 95 | USA | 18.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Willie Morrison Willie Morrison ('96) | 96 | USA | 18.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 18.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Devon Patterson Devon Patterson ('96) | 96 | PUR | 18.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 18.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 18.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Luke Vaughn Luke Vaughn ('94) | 94 | USA | 18.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jon Yohman Jon Yohman ('94) | 94 | USA | 18.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 18.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kevin Weiler Kevin Weiler ('96) | 96 | USA | 18.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Daniel McArthur Daniel McArthur ('98) | 98 | USA | 18.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 18.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 18.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Rafael Valléry Rafael Valléry ('95) | 95 | GER | 17.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Max Seipel Max Seipel | USA | 17.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Gian Piero Ragonesi Gian Piero Ragonesi ('95) | 95 | ITA | 17.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Nace Pleško Nace Pleško ('96) | 96 | SLO | 17.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Ryan Kim Ryan Kim | USA | 17.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Kyrin Tucker Kyrin Tucker | USA | 17.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Ryan Addlesberger Ryan Addlesberger | USA | 17.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Christian Buckley Christian Buckley | USA | 17.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jordan Smith Jordan Smith ('05) | 05 | USA | 17.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Hiram Morales Hiram Morales ('95) | 95 | USA | 17.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Stevon Crooks Stevon Crooks | JAM | 16.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Marcus Abraham Marcus Abraham ('97) | 97 | USA | 16.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 16.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Corey Claiborne Corey Claiborne ('97) | 97 | USA | 16.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | David Schall David Schall | USA | 16.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Jeremiah Peters Jeremiah Peters | USA | 16.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | John Barber John Barber ('49) | 49 | USA | 16.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | David Paliscak David Paliscak | USA | 16.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Mateius Brown Mateius Brown | USA | 16.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Hunter Schuman Hunter Schuman | USA | 15.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ben Peterson Ben Peterson ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 60.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gregory Thompson Gregory Thompson ('94) | 94 | GBR | 59.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Luke Vaughn Luke Vaughn ('94) | 94 | USA | 58.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | David Lucas David Lucas ('96) | 96 | USA | 57.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 55.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashmon Lucas Ashmon Lucas ('97) | 97 | USA | 55.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 55.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gian Piero Ragonesi Gian Piero Ragonesi ('95) | 95 | ITA | 54.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rafael Valléry Rafael Valléry ('95) | 95 | GER | 54.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cullen Prena Cullen Prena ('95) | 95 | USA | 54.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Noah Castle Noah Castle | USA | 54.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Irenej Bozovičar Irenej Bozovičar ('95) | 95 | SLO | 53.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | David McGriff David McGriff | USA | 53.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 53.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mitchel Charles Mitchel Charles | USA | 53.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jerimiah Evans Jerimiah Evans ('98) | 98 | USA | 53.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Michael Renard Michael Renard | USA | 53.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Bryan Bjerk Bryan Bjerk ('95) | 95 | USA | 52.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 52.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Trevor Detillion Trevor Detillion ('96) | 96 | USA | 52.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 52.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Terrell Adams Terrell Adams ('98) | 98 | USA | 52.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 52.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 51.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 51.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Geoff Kirk Geoff Kirk | USA | 51.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Eric Mellusi Eric Mellusi | USA | 51.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | John Mooers John Mooers | USA | 50.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Tyson Fortenberry Tyson Fortenberry ('98) | 98 | USA | 50.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 49.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Kyrin Tucker Kyrin Tucker | USA | 49.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Noah Agwu Noah Agwu | USA | 49.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Grant Voeks Grant Voeks ('97) | 97 | USA | 49.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Evan Blaire Evan Blaire ('99) | 99 | USA | 49.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Nace Pleško Nace Pleško ('96) | 96 | SLO | 48.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Maurice Harris Maurice Harris ('96) | 96 | USA | 48.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 48.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Jon Yohman Jon Yohman ('94) | 94 | USA | 48.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Sean Brennan Sean Brennan | USA | 47.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Sam Wray Sam Wray ('98) | 98 | USA | 47.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Mateius Brown Mateius Brown | USA | 46.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Robert Duncan Robert Duncan | USA | 46.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | John Barber John Barber ('49) | 49 | USA | 45.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Adam Lufkin Adam Lufkin | USA | 44.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Robbie Otal Robbie Otal ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Shae Watkins Shae Watkins | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
John Kolb John Kolb ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel McArthur Daniel McArthur ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 73.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 71.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rudy Winkler Rudy Winkler ('94) | 94 | USA | 71.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 71.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 71.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 70.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Adam Paul Kelly Adam Paul Kelly ('97) | 97 | USA | 68.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 68.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 68.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Morgan Shigo Morgan Shigo ('96) | 96 | USA | 68.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 68.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Michael Shanahan Michael Shanahan ('94) | 94 | USA | 66.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alton Clay Alton Clay ('98) | 98 | USA | 66.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | David Cline David Cline | USA | 66.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Joe Ellis Joe Ellis ('96) | 96 | GBR | 65.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 65.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Grant Cartwright Grant Cartwright ('94) | 94 | USA | 65.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Stevan Veselinović Stevan Veselinović ('94) | 94 | SRB | 64.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | David Lucas David Lucas ('96) | 96 | USA | 64.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Owen Russell Owen Russell ('97) | 97 | IRL | 64.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Aaron Zedella Aaron Zedella ('95) | 95 | USA | 64.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Aléxios Prodanás Aléxios Prodanás ('97) | 97 | GRE | 63.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Cameron Thompson Cameron Thompson ('98) | 98 | USA | 62.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Tom Parker Tom Parker ('94) | 94 | GBR | 62.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Colin Minor Colin Minor ('96) | 96 | USA | 62.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 61.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Logan Kusky Logan Kusky ('98) | 98 | USA | 61.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Josh Davis Josh Davis ('95) | 95 | USA | 61.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Logan Bryer Logan Bryer ('96) | 96 | USA | 61.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Love Litzell Love Litzell ('94) | 94 | SWE | 60.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 60.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Sean Ryan Sean Ryan ('96) | 96 | USA | 60.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Benjamin Johnson Benjamin Johnson ('95) | 95 | USA | 59.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Nick Kramer Nick Kramer ('97) | 97 | USA | 59.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | David McGriff David McGriff | USA | 59.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Alexander Larsson Alexander Larsson ('94) | 94 | SWE | 59.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Manning Plater Manning Plater ('97) | 97 | USA | 59.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Brandon Tirado Brandon Tirado ('96) | 96 | USA | 58.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Brandon Amo Brandon Amo | USA | 58.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Luke Grodeska Luke Grodeska ('98) | 98 | USA | 58.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 57.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Robert Watson Robert Watson | USA | 56.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Logan Targgart Logan Targgart ('97) | 97 | USA | 56.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Timothy Wilson Timothy Wilson ('95) | 95 | USA | 55.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Andrew Allen Andrew Allen | USA | 54.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Scott Peretin Scott Peretin | USA | 53.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Mahlik Handley Mahlik Handley ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Zach Harkey Zach Harkey | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 74.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicolás Quijera Nicolás Quijera ('96) | 96 | ESP | 70.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Denzel Pratt Denzel Pratt ('96) | 96 | BAH | 69.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Criticos Michael Criticos ('95) | 95 | AUS | 67.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | August Cook August Cook ('98) | 98 | USA | 65.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tony White Tony White | USA | 64.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elijah Marta Elijah Marta ('95) | 95 | USA | 63.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rodrigo Iglesias Rodrigo Iglesias ('97) | 97 | ESP | 63.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michael Biddle Michael Biddle ('98) | 98 | USA | 63.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 63.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sean Richards Sean Richards | USA | 63.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Adrian Williams Adrian Williams ('95) | 95 | SKN | 62.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Benjamin Johnson Benjamin Johnson ('95) | 95 | USA | 62.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bartul Bašić Bartul Bašić ('95) | 95 | CRO | 62.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Donavon Banks Donavon Banks ('97) | 97 | USA | 62.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Elijah Shalaway Elijah Shalaway | USA | 62.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ethan Shalaway Ethan Shalaway ('94) | 94 | USA | 62.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Seth Zuidema Seth Zuidema | USA | 61.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Justin Carter Justin Carter ('95) | 95 | USA | 61.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | John Putnam John Putnam | USA | 61.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Ian Behm Ian Behm ('97) | 97 | USA | 60.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Grant Jones Grant Jones | USA | 60.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Sam Arter Sam Arter | USA | 60.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kiegan Lenihan Kiegan Lenihan ('97) | 97 | USA | 60.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Derek Trott Derek Trott | USA | 59.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Noah Walker Noah Walker | USA | 58.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Hunter Stelly Hunter Stelly | USA | 58.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Skyler Mason Skyler Mason | USA | 58.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Collin Milton Collin Milton | USA | 58.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Kevin Foster Kevin Foster | USA | 58.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Max Knoblock Max Knoblock | USA | 58.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Matthew Krezmer Matthew Krezmer | USA | 57.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Aidan Krombolz Aidan Krombolz ('99) | 99 | USA | 57.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jack Judge Jack Judge | USA | 57.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Thomas Peters Thomas Peters ('97) | 97 | USA | 57.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Greg Harnett Greg Harnett | USA | 56.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Michael Marsack Michael Marsack ('98) | 98 | USA | 56.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Jared Martin Jared Martin | USA | 56.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Derek Ziegenfuss Derek Ziegenfuss ('97) | 97 | USA | 56.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Mark Porter Mark Porter ('98) | 98 | USA | 56.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Tyler Griggers Tyler Griggers | USA | 55.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Grayson Hill Grayson Hill | USA | 55.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Ben Colello Ben Colello | USA | 54.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Matt Nawrocki Matt Nawrocki | USA | 53.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Tyler Donati Tyler Donati | USA | 51.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Dominic Governale Dominic Governale | USA | 51.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Cole McKnight Cole McKnight ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | ||||||||||||||
Indledende ? 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 38.86 | ||||||||||||
Michael Timpson, Chantz Sawyers, Grant Holloway, Ryan Clark | |||||||||||||||
2 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 39.02 | ||||||||||||
Chedlin Sagesse, McKinely West, Cra'Vorkian Carson, Alexander Richemond | |||||||||||||||
3 | Florida State Florida State | USA | 39.12 | ||||||||||||
Keneil Grant, Darryl Haraway, Edward Clarke, Andre Ewers | |||||||||||||||
4 | Ohio State Ohio State | USA | 38.91 | ||||||||||||
Eric Harrison, Duan Asemota, Drelan Bramwell, Zack Bazile | |||||||||||||||
5 | LSU LSU | USA | 39.16 | ||||||||||||
Kary Vincent, Renard Howell, Correion Mosby, Jaron Flournoy | |||||||||||||||
6 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 39.21 | ||||||||||||
Joel Thomas, Michael Dickson, Rodney Rowe, Michael Bell | |||||||||||||||
7 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 39.17 | ||||||||||||
Alec Tanksley, Julius Morris, Eli Minor, William Bush | |||||||||||||||
8 | Georgia Georgia | USA | 39.29 | ||||||||||||
Raytez Jenkins, Cejhae Greene, Justes Nance, Kendal Williams | |||||||||||||||
9 | Kentucky Kentucky | USA | 39.36 | ||||||||||||
Daniel Roberts, Dwight St. Hillaire, Fred Dorsey, Tim Duckworth | |||||||||||||||
10 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.34 | ||||||||||||
Kie'ave Harry, Micah Larkins, Amir James, Treydarius Carr | |||||||||||||||
11 | Purdue Purdue | USA | 39.47 | ||||||||||||
Gerald McGee, Malcolm Dotson, Shawndail McLaren, Waseem Williams | |||||||||||||||
12 | Penn State Penn State | USA | 39.61 | ||||||||||||
William Henderson, Anton Porter, Xavier Smith, Malik Moffett | |||||||||||||||
13 | Miss State Miss State | USA | 39.62 | ||||||||||||
Karson Kowalchuk, Stephan James, Juston Waters, Willie Reed | |||||||||||||||
14 | Bethune-Cookman Bethune-Cookman | USA | 39.64 | ||||||||||||
Kareem Fair, Henrick Bailey, Jordan Williams, Randy Green | |||||||||||||||
15 | Auburn Auburn | USA | 39.69 | ||||||||||||
Mark Rubalcaba, Raheem Chambers, Xavier Coakley, Chiason Tenkiang | |||||||||||||||
16 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 39.76 | ||||||||||||
Lawrence Harris, Samuel Denmark, Joseph Tay, Michael Davenport | |||||||||||||||
17 | Troy Troy | USA | 39.86 | ||||||||||||
Jared Hayes, Kewin Delis, Cameron Rice, Hakim Montgomery | |||||||||||||||
18 | Northeastern Northeastern | USA | 39.91 | ||||||||||||
Naukym Morton, Kyle Darrow, Dametrius O'Connor, Donatien Djero | |||||||||||||||
19 | Jackson State Jackson State | USA | 40.16 | ||||||||||||
Chris Felix, Jauan Addison, Justin Thomas, Jailen Bell | |||||||||||||||
20 | Charlotte Charlotte | USA | 40.25 | ||||||||||||
Christian Bass, Nico Menzel, Jayon Woodard, Saadiq Sweezer | |||||||||||||||
Princeton Princeton | USA | DNF | |||||||||||||
Charles Volker, Joseph Daniels, Austin Carbone, Carrington Akosa | |||||||||||||||
Memphis Memphis | TTO | DNF | |||||||||||||
Calvin Austin, Davon DeMoss, Kolbeinn Hödur Gunnarsson, Imri Persiado | |||||||||||||||
Coppin State Coppin State | USA | DNF | |||||||||||||
Keshaun Hodges, Joseph Amoah, Aaron Lewis, Martin Owusu-Antwi | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:06.26 | ||||||||||||
Jahnoy Thompson, Jaron Flournoy, Renard Howell, Correion Mosby | |||||||||||||||
2 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 3:06.41 | ||||||||||||
Oliver Alexandre, Eli Minor, Denzel Villaman, Kymari Gates | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:06.61 | ||||||||||||
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers, Benjamin Lobo, Grant Holloway | |||||||||||||||
4 | Rutgers Rutgers | USA | 3:06.77 | ||||||||||||
Jermaine Griffith, Izaiah Brown, Boaz Madeus, Taj Burgess | |||||||||||||||
5 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:06.87 | ||||||||||||
Justin Hamilton, Dajuan Harding, Michael Dickson, Trevor Stewart | |||||||||||||||
6 | Miss State Miss State | USA | 3:07.02 | ||||||||||||
Juston Waters, Rasheed Tatham, Stephan James, Vince Castillo | |||||||||||||||
7 | Bethune-Cookman Bethune-Cookman | USA | 3:06.79 | ||||||||||||
Jordan Williams, Christopher Jackson, Caleb Okwaraji, Johnathan Moore | |||||||||||||||
8 | Ohio State Ohio State | USA | 3:06.98 | ||||||||||||
Asa Burke, Nick Gray, Drelan Bramwell, Andre Jeff | |||||||||||||||
9 | Auburn Auburn | USA | 3:08.30 | ||||||||||||
Xavier Coakley, Akeem Bloomfield, Chiason Tenkiang, Nathon Allen | |||||||||||||||
10 | Tennessee Tennessee | USA | 3:07.55 | ||||||||||||
Mustaqeem Williams, Darryl Harris, Malik Elion, Nathan Strother | |||||||||||||||
11 | Clemson Clemson | USA | 3:07.60 | ||||||||||||
Cordell Lamb, Deonte Tolbert, John Lewis, Jeffrey Green | |||||||||||||||
12 | Memphis Memphis | TTO | 3:08.13 | ||||||||||||
Calvin Austin, Ryan Champlin, Namman Norment, Jarred Pasley | |||||||||||||||
13 | Liberty Liberty | USA | 3:08.52 | ||||||||||||
Alejandro Perlaza, Michael Todd, Jeff Jacobs, Jahquez Durham | |||||||||||||||
14 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 3:09.18 | ||||||||||||
Tyler Underwood, Tyler Johnson, Owen Richardson, Tyler Brown | |||||||||||||||
15 | Virginia Virginia | USA | 3:09.27 | ||||||||||||
Jordan Willis, Alfred Shirley, Brandon Outlaw, Jack Lint | |||||||||||||||
16 | Harvard Harvard | USA | 3:09.60 | ||||||||||||
Rodney Agyare-May, Myles Marshall, Jovahn Williamson, Matthew Hurst | |||||||||||||||
17 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:09.65 | ||||||||||||
Dante Watson, Jabari Michael-Khensu, Ade Jones-Roundtree, Lonzell Feagin | |||||||||||||||
18 | Georgia Tech Georgia Tech | USA | 3:09.73 | ||||||||||||
Ben Jean-Boni, Anthony Brooks, Avery Bartlett, Daniel Pietsch | |||||||||||||||
19 | Hampton Hampton | USA | 3:10.12 | ||||||||||||
Brenan Garrett, Jerrick Powell, Justin Beatty, Jaelen Williams | |||||||||||||||
K 100 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +2.8 | 25.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 10.99 | w | ||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.02 | w | ||||||||||
3 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.05 | w | ||||||||||
4 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.24 | w | ||||||||||
5 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 11.25 | w | ||||||||||
6 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 11.30 | w | ||||||||||
7 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 11.33 | w | ||||||||||
Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | DQ | w | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +0.4 | 25.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.05 | SB | ||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 11.09 | |||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.16 | PB | ||||||||||
4 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.17 | |||||||||||
5 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.23 | |||||||||||
6 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 11.25 | PB | ||||||||||
7 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 11.35 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +1.9 | 25.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 10.90 | SB | ||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.17 | |||||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.21 | |||||||||||
4 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.22 | PB | ||||||||||
5 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 11.26 | =PB | ||||||||||
6 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 11.35 | |||||||||||
7 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 11.46 | |||||||||||
8 | Bethany White Bethany White ('96) | 96 | USA | 11.91 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.10 | SB | ||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.13 | PB | ||||||||||
3 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 11.36 | |||||||||||
4 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 11.40 | PB | ||||||||||
5 | Tyrika Lee Tyrika Lee ('97) | 97 | USA | 11.47 | PB | ||||||||||
6 | India Brown India Brown ('96) | 96 | USA | 11.52 | |||||||||||
7 | Keiyana Gaskin Keiyana Gaskin | USA | 11.55 | ||||||||||||
8 | Courtney Warner Courtney Warner ('97) | 97 | USA | 11.56 | =SB | ||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +1.8 | 24.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 10.98 | |||||||||||
2 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.14 | SB | ||||||||||
3 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 11.30 | PB | ||||||||||
4 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 11.33 | |||||||||||
5 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 11.51 | |||||||||||
6 | Shalah Smiling Shalah Smiling | USA | 11.65 | ||||||||||||
7 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 11.65 | |||||||||||
8 | Sarah Hill Sarah Hill | USA | 11.66 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.16 | |||||||||||
2 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.23 | |||||||||||
3 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 11.28 | SB | ||||||||||
4 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.34 | PB | ||||||||||
5 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.34 | PB | ||||||||||
6 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 11.60 | |||||||||||
7 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 11.66 | |||||||||||
8 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 11.72 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.9 | 24.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.12 | |||||||||||
2 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 11.19 | PB | ||||||||||
3 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.23 | PB | ||||||||||
4 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 11.30 | |||||||||||
5 | Brooke Raglin Brooke Raglin ('98) | 98 | USA | 11.44 | PB | ||||||||||
6 | Tamdra Lawrence Tamdra Lawrence ('97) | 97 | USA | 11.60 | |||||||||||
7 | Jada Massie Jada Massie ('96) | 96 | USA | 11.68 | PB | ||||||||||
8 | Imani Clark Imani Clark | USA | 11.78 | PB | |||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +0.2 | 24.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.32 | |||||||||||
2 | Bethany White Bethany White ('96) | 96 | USA | 11.33 | |||||||||||
3 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 11.44 | |||||||||||
4 | Torie Robinson Torie Robinson ('96) | 96 | USA | 11.45 | |||||||||||
5 | Daziah Green Daziah Green | USA | 11.50 | PB | |||||||||||
6 | Euricka Hardy Euricka Hardy ('95) | 95 | USA | 11.67 | |||||||||||
7 | Tymeitha Tolbert Tymeitha Tolbert | USA | 11.73 | ||||||||||||
8 | Yakira Love Yakira Love ('97) | 97 | USA | 11.79 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 11.00 | |||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.18 | PB | ||||||||||
3 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 11.27 | |||||||||||
4 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 11.29 | PB | ||||||||||
5 | De'Shalyn Jones De'Shalyn Jones ('96) | 96 | USA | 11.44 | |||||||||||
6 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 11.50 | SB | ||||||||||
7 | Bria Mack Bria Mack ('99) | 99 | DOM | 11.56 | |||||||||||
8 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 11.86 | |||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: +0.5 | 26.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 22.56 | |||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.73 | |||||||||||
3 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 22.95 | |||||||||||
4 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 23.04 | |||||||||||
5 | Savannah Roberson Savannah Roberson ('96) | 96 | USA | 23.45 | |||||||||||
6 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 23.50 | |||||||||||
7 | Daziah Green Daziah Green | USA | 23.78 | ||||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: +0.5 | 26.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.42 | |||||||||||
2 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 22.59 | PB | ||||||||||
3 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 22.73 | |||||||||||
4 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 23.15 | SB | ||||||||||
5 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 23.34 | |||||||||||
6 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 23.35 | SB | ||||||||||
7 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 23.38 | |||||||||||
8 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 23.38 | PB | ||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: +0.5 | 26.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 22.56 | PB | ||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 22.69 | |||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 22.88 | SB | ||||||||||
4 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 23.03 | |||||||||||
5 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.11 | PB | ||||||||||
6 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.53 | |||||||||||
7 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 23.59 | |||||||||||
8 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 23.75 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: +0.9 | 25.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.53 | PB | ||||||||||
2 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 22.70 | PB | ||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.16 | PB | ||||||||||
4 | De'Shalyn Jones De'Shalyn Jones ('96) | 96 | USA | 23.26 | |||||||||||
5 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.37 | PB | ||||||||||
6 | Laura Dean Laura Dean | USA | 23.65 | ||||||||||||
7 | Imani Clark Imani Clark | USA | 23.93 | ||||||||||||
8 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 24.23 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +1.2 | 25.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.46 | |||||||||||
2 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 22.89 | SB | ||||||||||
3 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 23.04 | |||||||||||
4 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 23.17 | |||||||||||
5 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 23.26 | PB | ||||||||||
6 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 23.54 | |||||||||||
7 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 23.63 | |||||||||||
8 | Patrice Williams Patrice Williams | USA | 23.72 | PB | |||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 22.62 | |||||||||||
2 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 22.82 | PB | ||||||||||
3 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 22.96 | PB | ||||||||||
4 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 23.03 | PB | ||||||||||
5 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 23.27 | SB | ||||||||||
6 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 23.49 | PB | ||||||||||
7 | Tamdra Lawrence Tamdra Lawrence ('97) | 97 | USA | 23.52 | |||||||||||
8 | Courtney Warner Courtney Warner ('97) | 97 | USA | 23.58 | |||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +4.8 | 25.5. | Vind: +4.8 | |||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 22.21 | w | ||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 22.57 | w | ||||||||||
3 | Savannah Roberson Savannah Roberson ('96) | 96 | USA | 22.81 | w | ||||||||||
4 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 23.03 | w | ||||||||||
5 | Jade Harrison Jade Harrison ('98) | 98 | USA | 23.18 | w | ||||||||||
6 | India Brown India Brown ('96) | 96 | USA | 23.34 | w | ||||||||||
7 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 23.50 | w | ||||||||||
8 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 23.62 | w | ||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +5.3 | 25.5. | Vind: +5.3 | |||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 21.97 | w | ||||||||||
2 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 22.43 | w | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 22.65 | w | ||||||||||
4 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 22.89 | w | ||||||||||
5 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 23.11 | w | ||||||||||
6 | Stephanie Osuji Stephanie Osuji ('97) | 97 | NGR | 23.16 | w | ||||||||||
7 | Keiyana Gaskin Keiyana Gaskin | USA | 23.30 | w | |||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +2.4 | 25.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 22.06 | w | ||||||||||
2 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 22.64 | w | ||||||||||
3 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 22.93 | w | ||||||||||
4 | Daziah Green Daziah Green | USA | 22.99 | w | |||||||||||
5 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 23.05 | w | ||||||||||
6 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 23.20 | w | ||||||||||
7 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 23.36 | w | ||||||||||
8 | Dasia Pressley Dasia Pressley ('97) | 97 | USA | 24.13 | w | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 50.44 | PB | ||||||||||
2 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 51.73 | |||||||||||
3 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | SLE | 51.74 | |||||||||||
4 | Akua Obeng-Akrofi Akua Obeng-Akrofi ('96) | 96 | GHA | 51.82 | NR | PB | |||||||||
5 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 52.63 | |||||||||||
6 | Jolie Carbo Jolie Carbo ('95) | 95 | USA | 52.80 | |||||||||||
7 | D'Airrien Jackson D'Airrien Jackson ('97) | 97 | USA | 53.03 | |||||||||||
8 | Maya Stephens Maya Stephens ('96) | 96 | CAN | 54.62 | |||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 51.19 | |||||||||||
2 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 51.46 | |||||||||||
3 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 51.84 | PB | ||||||||||
4 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.04 | =PB | ||||||||||
5 | Sarah Moore Sarah Moore ('97) | 97 | USA | 52.09 | PB | ||||||||||
6 | Uche Nwogwugwu Uche Nwogwugwu ('98) | 98 | USA | 52.27 | PB | ||||||||||
7 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 52.49 | |||||||||||
8 | Jordan Shead Jordan Shead ('95) | 95 | USA | 53.62 | |||||||||||
Kval 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.57 | PB | ||||||||||
2 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 51.98 | |||||||||||
3 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 52.15 | |||||||||||
4 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 52.28 | SB | ||||||||||
5 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 52.60 | |||||||||||
6 | Jahneya Mitchell Jahneya Mitchell | USA | 52.60 | ||||||||||||
7 | Jocelyn Assafuah Jocelyn Assafuah | GHA | 53.37 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 51.66 | |||||||||||
2 | Jahneya Mitchell Jahneya Mitchell | USA | 52.52 | ||||||||||||
3 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 52.57 | SB | ||||||||||
4 | Sarah Moore Sarah Moore ('97) | 97 | USA | 52.79 | PB | ||||||||||
5 | Nia Lundy Nia Lundy ('99) | 99 | USA | 53.19 | PB | ||||||||||
6 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 53.38 | SB | ||||||||||
7 | Anna Jefferson Anna Jefferson ('98) | 98 | USA | 54.03 | |||||||||||
8 | Desiree Garland Desiree Garland ('94) | 94 | USA | 54.68 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.92 | |||||||||||
2 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.53 | SB | ||||||||||
3 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 52.77 | |||||||||||
4 | Jocelyn Assafuah Jocelyn Assafuah | GHA | 52.95 | PB | |||||||||||
5 | Jordan Shead Jordan Shead ('95) | 95 | USA | 52.96 | PB | ||||||||||
6 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 54.64 | |||||||||||
7 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 55.13 | ||||||||||||
8 | Kendra Clarke Kendra Clarke ('96) | 96 | CAN | 55.25 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 50.77 | PB | ||||||||||
2 | D'Airrien Jackson D'Airrien Jackson ('97) | 97 | USA | 52.78 | SB | ||||||||||
3 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 52.79 | |||||||||||
4 | Cierra Dunston Cierra Dunston ('96) | 96 | USA | 52.92 | |||||||||||
5 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 53.29 | |||||||||||
6 | Gabriella Beauvais Gabriella Beauvais | USA | 53.63 | ||||||||||||
7 | Samara Miller Samara Miller ('97) | 97 | USA | 53.91 | |||||||||||
8 | Jade Harrison Jade Harrison ('98) | 98 | USA | 53.93 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 51.74 | |||||||||||
2 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 52.06 | |||||||||||
3 | Akua Obeng-Akrofi Akua Obeng-Akrofi ('96) | 96 | GHA | 52.30 | PB | ||||||||||
4 | Patrice Williams Patrice Williams | USA | 53.38 | ||||||||||||
5 | Asia Joe Asia Joe | USA | 53.50 | ||||||||||||
6 | Natalie Price Natalie Price ('98) | 98 | USA | 53.66 | |||||||||||
7 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 53.92 | |||||||||||
8 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 54.41 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 52.01 | |||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.33 | |||||||||||
3 | Uche Nwogwugwu Uche Nwogwugwu ('98) | 98 | USA | 52.45 | |||||||||||
4 | Jolie Carbo Jolie Carbo ('95) | 95 | USA | 52.78 | PB | ||||||||||
5 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 53.27 | PB | ||||||||||
6 | Annastacia Barham Annastacia Barham | JAM | 54.47 | ||||||||||||
7 | Sun-Sara Williams Sun-Sara Williams ('98) | 98 | USA | 54.95 | |||||||||||
8 | Tamani Wilson Tamani Wilson ('98) | 98 | USA | 56.50 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | SLE | 52.14 | |||||||||||
2 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 52.42 | |||||||||||
3 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 52.56 | PB | ||||||||||
4 | Maya Stephens Maya Stephens ('96) | 96 | CAN | 53.04 | |||||||||||
5 | Karrington Winters Karrington Winters ('97) | 97 | USA | 53.15 | |||||||||||
6 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 53.29 | SB | ||||||||||
7 | Greta Scott Greta Scott | USA | 53.63 | PB | |||||||||||
8 | Rian Robinson Rian Robinson | USA | 54.75 | ||||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:02.71 | SB | ||||||||||
2 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 2:03.05 | SB | ||||||||||
3 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:03.75 | PB | ||||||||||
4 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 2:03.77 | PB | ||||||||||
5 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:05.16 | |||||||||||
6 | Brittany Neeley Brittany Neeley ('94) | 94 | USA | 2:06.12 | |||||||||||
7 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:08.39 | |||||||||||
8 | Delaney McDowell Delaney McDowell | USA | 2:10.14 | ||||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:03.50 | SB | ||||||||||
2 | Heather MacLean Heather MacLean ('95) | 95 | USA | 2:04.35 | |||||||||||
3 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:04.58 | PB | ||||||||||
4 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:04.58 | PB | ||||||||||
5 | Ashley Lewis Ashley Lewis ('98) | 98 | USA | 2:05.46 | PB | ||||||||||
6 | Courtney Clody Courtney Clody | USA | 2:08.70 | ||||||||||||
7 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:10.14 | |||||||||||
8 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:10.82 | |||||||||||
Kval 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Fellan Ferguson Fellan Ferguson ('94) | 94 | JAM | 2:03.15 | PB | ||||||||||
2 | Michelle Howell Michelle Howell ('94) | 94 | USA | 2:04.37 | PB | ||||||||||
3 | Nia Akins Nia Akins ('98) | 98 | USA | 2:04.97 | PB | ||||||||||
4 | Kelly Hart Kelly Hart | USA | 2:05.45 | PB | |||||||||||
5 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:05.72 | |||||||||||
6 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 2:07.00 | |||||||||||
7 | Kaya Knake Kaya Knake | USA | 2:08.03 | ||||||||||||
8 | Rosie Chamberlain Rosie Chamberlain ('95) | 95 | GBR | 2:08.75 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Fellan Ferguson Fellan Ferguson ('94) | 94 | JAM | 2:03.20 | PB | ||||||||||
2 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 2:04.06 | |||||||||||
3 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:05.11 | PB | ||||||||||
4 | Ashley Lewis Ashley Lewis ('98) | 98 | USA | 2:06.49 | |||||||||||
5 | Brianna Belo Brianna Belo | USA | 2:07.06 | PB | |||||||||||
6 | Katie Foley Katie Foley ('96) | 96 | USA | 2:07.19 | PB | ||||||||||
7 | Holly Manning Holly Manning ('96) | 96 | NZL | 2:07.27 | |||||||||||
8 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:09.52 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Nia Akins Nia Akins ('98) | 98 | USA | 2:06.41 | |||||||||||
2 | Michelle Howell Michelle Howell ('94) | 94 | USA | 2:06.65 | |||||||||||
3 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:06.90 | |||||||||||
4 | Victoria Tachinski Victoria Tachinski ('99) | 99 | CAN | 2:07.66 | SB | ||||||||||
5 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 2:08.26 | ||||||||||||
6 | Courtney Clayton Courtney Clayton ('95) | 95 | USA | 2:08.29 | |||||||||||
7 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:12.42 | |||||||||||
8 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:14.16 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Heather MacLean Heather MacLean ('95) | 95 | USA | 2:05.06 | |||||||||||
2 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:06.47 | PB | ||||||||||
3 | Rosie Chamberlain Rosie Chamberlain ('95) | 95 | GBR | 2:06.94 | |||||||||||
4 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:07.10 | PB | ||||||||||
5 | Tanner Ealum Tanner Ealum ('98) | 98 | USA | 2:07.59 | |||||||||||
6 | Joely Pinkston Joely Pinkston | USA | 2:07.90 | ||||||||||||
7 | Kendell Wiles Kendell Wiles ('96) | 96 | USA | 2:08.03 | |||||||||||
8 | Kelsey Margey Kelsey Margey ('94) | 94 | USA | 2:13.41 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 2:03.33 | SB | ||||||||||
2 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:03.84 | |||||||||||
3 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 2:03.89 | PB | ||||||||||
4 | Kaya Knake Kaya Knake | USA | 2:04.96 | PB | |||||||||||
5 | Brittany Neeley Brittany Neeley ('94) | 94 | USA | 2:05.30 | PB | ||||||||||
6 | Courtney Clody Courtney Clody | USA | 2:05.95 | PB | |||||||||||
7 | Sarah Adler Sarah Adler ('93) | 93 | USA | 2:09.53 | |||||||||||
8 | Molly McCabe Molly McCabe ('96) | 96 | USA | 2:15.05 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:05.93 | |||||||||||
2 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:06.17 | |||||||||||
3 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:06.67 | |||||||||||
4 | Maria Acosta Maria Acosta ('98) | 98 | PUR | 2:07.18 | PB | ||||||||||
5 | Annie Ubbing Annie Ubbing | USA | 2:07.39 | ||||||||||||
6 | Zoe Matherne Zoe Matherne ('95) | 95 | USA | 2:07.75 | |||||||||||
7 | Keaton Case Keaton Case | USA | 2:09.55 | ||||||||||||
8 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 2:12.52 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:05.56 | |||||||||||
2 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:06.14 | |||||||||||
3 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:06.17 | |||||||||||
4 | Delaney McDowell Delaney McDowell | USA | 2:06.95 | PB | |||||||||||
5 | Kelly Hart Kelly Hart | USA | 2:07.00 | ||||||||||||
6 | Anna Jurew Anna Jurew ('97) | 97 | USA | 2:07.33 | PB | ||||||||||
7 | Mikayla Schneider Mikayla Schneider ('98) | 98 | USA | 2:08.39 | |||||||||||
8 | Blake Dodge Blake Dodge | USA | 2:09.26 | ||||||||||||
K 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Grace Barnett Grace Barnett ('95) | 95 | USA | 4:14.22 | SB | ||||||||||
2 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:15.18 | |||||||||||
3 | Rachel Pocratsky Rachel Pocratsky ('97) | 97 | USA | 4:15.67 | |||||||||||
4 | Janelle Noe Janelle Noe ('95) | 95 | USA | 4:16.34 | PB | ||||||||||
5 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:17.86 | |||||||||||
6 | Sarah Hardie Sarah Hardie | USA | 4:18.69 | ||||||||||||
7 | Brenna Calder Brenna Calder ('96) | 96 | USA | 4:22.01 | |||||||||||
8 | Aynslee van Graan Aynslee van Graan ('95) | 95 | RSA | 4:22.55 | |||||||||||
9 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:26.43 | |||||||||||
10 | Elizabeth McGroarty Elizabeth McGroarty ('95) | 95 | USA | 4:27.38 | |||||||||||
11 | Natalie Cizmas Natalie Cizmas ('96) | 96 | USA | 4:37.21 | |||||||||||
12 | Christine Bendzinski Christine Bendzinski ('96) | 96 | USA | 4:45.64 | |||||||||||
Kval 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Elle Purrier Elle Purrier ('95) | 95 | USA | 4:10.90 | PB | ||||||||||
2 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:11.75 | |||||||||||
3 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 4:15.00 | |||||||||||
4 | Haley Meier Haley Meier ('94) | 94 | USA | 4:15.47 | PB | ||||||||||
5 | Martina Rodríguez Martina Rodríguez ('95) | 95 | ESP | 4:16.09 | SB | ||||||||||
6 | Shannon Hugard Shannon Hugard ('96) | 96 | USA | 4:16.73 | SB | ||||||||||
7 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 4:21.96 | |||||||||||
8 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:23.83 | |||||||||||
9 | Haley Yost Haley Yost | USA | 4:26.33 | ||||||||||||
10 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:28.49 | |||||||||||
11 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:30.10 | |||||||||||
12 | Haley Harris Haley Harris | USA | 4:31.35 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Janelle Noe Janelle Noe ('95) | 95 | USA | 4:17.20 | |||||||||||
2 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:17.21 | |||||||||||
3 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:17.32 | |||||||||||
4 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:17.50 | PB | ||||||||||
5 | Elizabeth McGroarty Elizabeth McGroarty ('95) | 95 | USA | 4:19.52 | PB | ||||||||||
6 | Aynslee van Graan Aynslee van Graan ('95) | 95 | RSA | 4:19.63 | SB | ||||||||||
7 | Jackie Katzman Jackie Katzman ('95) | 95 | USA | 4:27.30 | |||||||||||
8 | Amy Ruiz Amy Ruiz ('97) | 97 | USA | 4:28.85 | |||||||||||
9 | Kathryn Gillespie Kathryn Gillespie ('96) | 96 | GBR | 4:29.59 | |||||||||||
10 | Piper Donaghu Piper Donaghu ('96) | 96 | USA | 4:31.41 | |||||||||||
11 | Megan Rempel Megan Rempel ('96) | 96 | CAN | 4:32.95 | |||||||||||
12 | Anna Vess Anna Vess | USA | 4:33.16 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Elle Purrier Elle Purrier ('95) | 95 | USA | 4:16.71 | |||||||||||
2 | Haley Meier Haley Meier ('94) | 94 | USA | 4:16.82 | SB | ||||||||||
3 | Rachel Pocratsky Rachel Pocratsky ('97) | 97 | USA | 4:17.59 | |||||||||||
4 | Christine Bendzinski Christine Bendzinski ('96) | 96 | USA | 4:18.16 | |||||||||||
5 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:19.99 | PB | ||||||||||
6 | Abbe Goldstein Abbe Goldstein ('99) | 99 | USA | 4:22.78 | PB | ||||||||||
7 | Leya Salis Leya Salis ('99) | 99 | USA | 4:25.39 | |||||||||||
8 | Kaley Ciluffo Kaley Ciluffo ('96) | 96 | USA | 4:26.41 | |||||||||||
9 | Meggan Grams Meggan Grams | USA | 4:28.42 | ||||||||||||
10 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:29.31 | |||||||||||
11 | Kate Mattox Kate Mattox | USA | 4:30.95 | ||||||||||||
12 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:33.82 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:20.21 | |||||||||||
2 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 4:20.41 | |||||||||||
3 | Martina Rodríguez Martina Rodríguez ('95) | 95 | ESP | 4:20.51 | |||||||||||
4 | Haley Yost Haley Yost | USA | 4:20.63 | ||||||||||||
5 | Haley Harris Haley Harris | USA | 4:20.70 | PB | |||||||||||
6 | Claudia Jalon Claudia Jalon ('94) | 94 | ESP | 4:21.04 | PB | ||||||||||
7 | Mackenzie Andrews Mackenzie Andrews ('97) | 97 | AUS | 4:21.46 | |||||||||||
8 | Hannah Stoffel Hannah Stoffel | USA | 4:23.00 | PB | |||||||||||
9 | Hannah Meier Hannah Meier ('94) | 94 | USA | 4:23.87 | |||||||||||
10 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 4:27.30 | |||||||||||
11 | Miranda Salvo Miranda Salvo | USA | 4:30.09 | ||||||||||||
12 | Marisa Ruskan Marisa Ruskan | USA | 4:34.57 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Grace Barnett Grace Barnett ('95) | 95 | USA | 4:17.21 | |||||||||||
2 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:17.63 | |||||||||||
3 | Natalie Cizmas Natalie Cizmas ('96) | 96 | USA | 4:17.94 | |||||||||||
4 | Sarah Hardie Sarah Hardie | USA | 4:18.07 | PB | |||||||||||
5 | Shannon Hugard Shannon Hugard ('96) | 96 | USA | 4:18.19 | SB | ||||||||||
6 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 4:18.73 | PB | ||||||||||
7 | Brenna Calder Brenna Calder ('96) | 96 | USA | 4:18.99 | PB | ||||||||||
8 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:20.64 | |||||||||||
9 | Katie Kennedy Katie Kennedy ('96) | 96 | USA | 4:21.62 | |||||||||||
10 | Annie Taylor Annie Taylor | USA | 4:23.00 | ||||||||||||
11 | Libby Kokes Libby Kokes | USA | 4:25.81 | ||||||||||||
12 | Bridget Flynn Bridget Flynn | USA | 4:34.35 | ||||||||||||
K 5000 m | |||||||||||||||
Finale B 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Allie Buchalski Allie Buchalski ('95) | 95 | USA | 16:14.37 | |||||||||||
2 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 16:15.24 | |||||||||||
3 | Bailey Davis Bailey Davis ('95) | 95 | USA | 16:15.69 | PB | ||||||||||
4 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 16:16.73 | |||||||||||
5 | Katherine Receveur Katherine Receveur ('96) | 96 | USA | 16:16.99 | |||||||||||
6 | Savannah Carnahan Savannah Carnahan | USA | 16:17.59 | ||||||||||||
7 | Christine Bendzinski Christine Bendzinski ('96) | 96 | USA | 16:26.87 | |||||||||||
8 | Jordann McDermitt Jordann McDermitt ('96) | 96 | USA | 16:28.15 | |||||||||||
9 | Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | 16:31.50 | PB | ||||||||||
10 | Jeralyn Poe Jeralyn Poe ('97) | 97 | USA | 16:31.65 | |||||||||||
11 | Abbe Goldstein Abbe Goldstein ('99) | 99 | USA | 16:32.73 | |||||||||||
12 | Sydney Meyers Sydney Meyers | USA | 16:35.67 | ||||||||||||
13 | Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | 16:37.11 | |||||||||||
14 | Coralea Geraniotis Coralea Geraniotis | USA | 16:38.52 | ||||||||||||
15 | Eliza Lukens-Day Eliza Lukens-Day | USA | 16:40.35 | ||||||||||||
16 | Caroline Alcorta Caroline Alcorta ('96) | 96 | USA | 16:53.75 | |||||||||||
17 | Sarah Sears Sarah Sears | USA | 16:56.30 | ||||||||||||
18 | Bella Burda Bella Burda ('97) | 97 | USA | 16:56.74 | |||||||||||
19 | Emily Bean Emily Bean ('96) | 96 | USA | 16:59.86 | |||||||||||
20 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 17:01.01 | |||||||||||
21 | Lauren Ryan Lauren Ryan ('98) | 98 | AUS | 17:11.76 | |||||||||||
22 | Sara Freix Sara Freix ('98) | 98 | USA | 17:12.60 | |||||||||||
23 | Carly Davis Carly Davis ('97) | 97 | USA | 17:34.92 | |||||||||||
Indledende heats | 26.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Erika Kemp Erika Kemp ('95) | 95 | USA | 16:06.17 | |||||||||||
2 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 16:12.58 | |||||||||||
3 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 16:15.93 | |||||||||||
4 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 16:18.32 | |||||||||||
5 | Rachel Dadamio Rachel Dadamio ('96) | 96 | USA | 16:21.13 | |||||||||||
6 | Morgan Ilse Morgan Ilse | USA | 16:23.20 | ||||||||||||
7 | Erin McDonald Erin McDonald | USA | 16:25.85 | ||||||||||||
8 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 16:34.95 | |||||||||||
9 | Catarina Rocha Catarina Rocha ('94) | 94 | USA | 16:35.37 | |||||||||||
10 | Caroline Yarbrough Caroline Yarbrough | USA | 16:36.40 | ||||||||||||
11 | Maria Scavuzzo Maria Scavuzzo ('96) | 96 | USA | 16:37.32 | |||||||||||
12 | Ryen Frazier Ryen Frazier ('97) | 97 | USA | 16:40.53 | |||||||||||
13 | Danielle Orie Danielle Orie ('99) | 99 | USA | 16:41.61 | |||||||||||
14 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 16:46.62 | |||||||||||
15 | Rebecca Peters Rebecca Peters | USA | 16:47.98 | ||||||||||||
16 | Erin Gregoire Erin Gregoire ('97) | 97 | USA | 16:49.74 | |||||||||||
17 | Abby Hong Abby Hong | USA | 16:59.99 | ||||||||||||
18 | Kelly Hayes Kelly Hayes ('95) | 95 | USA | 17:02.12 | |||||||||||
19 | Niamh O'Connor Niamh O'Connor ('96) | 96 | IRL | 17:04.31 | |||||||||||
20 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 17:15.15 | |||||||||||
21 | Lauren Berman Lauren Berman ('96) | 96 | USA | 17:20.31 | |||||||||||
22 | Rachel Levy Rachel Levy ('96) | 96 | USA | 17:30.91 | |||||||||||
Dominique Clairmonte Dominique Clairmonte | USA | DNF | |||||||||||||
K 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Dorcas Wasike Dorcas Wasike | KEN | 33:46.35 | ||||||||||||
2 | Anna Rohrer Anna Rohrer ('97) | 97 | USA | 33:54.15 | |||||||||||
3 | Caroline Alcorta Caroline Alcorta ('96) | 96 | USA | 33:58.22 | |||||||||||
4 | Margaret Allen Margaret Allen | USA | 34:00.89 | SB | |||||||||||
5 | Rachel Walny Rachel Walny ('96) | 96 | USA | 34:04.44 | |||||||||||
6 | Eden Meyer Eden Meyer ('96) | 96 | USA | 34:06.37 | SB | ||||||||||
7 | Samantha Halvorsen Samantha Halvorsen | USA | 34:10.85 | PB | |||||||||||
8 | Sara Freix Sara Freix ('98) | 98 | USA | 34:12.33 | PB | ||||||||||
9 | Samantha Drop Samantha Drop ('98) | 98 | USA | 34:14.66 | |||||||||||
10 | Militsa Mircheva Militsa Mircheva ('94) | 94 | BUL | 34:16.36 | |||||||||||
11 | Christine Frederick Christine Frederick | USA | 34:23.40 | PB | |||||||||||
12 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 34:23.92 | |||||||||||
13 | Colleen Buckley Colleen Buckley | USA | 34:25.04 | PB | |||||||||||
14 | Bella Burda Bella Burda ('97) | 97 | USA | 34:27.96 | |||||||||||
15 | Jennifer Lichter Jennifer Lichter ('96) | 96 | USA | 34:35.69 | |||||||||||
16 | Yanely Gomez Yanely Gomez ('98) | 98 | USA | 34:38.61 | PB | ||||||||||
17 | Meredith Smith Meredith Smith ('97) | 97 | USA | 34:40.65 | PB | ||||||||||
18 | Noel Palmer Noel Palmer ('99) | 99 | USA | 34:41.02 | PB | ||||||||||
19 | Bailey Beery Bailey Beery ('97) | 97 | USA | 34:44.06 | PB | ||||||||||
20 | Courtney Brenner Courtney Brenner | USA | 34:44.48 | ||||||||||||
21 | Joan Jepkirui Joan Jepkirui ('94) | 94 | KEN | 34:46.29 | |||||||||||
22 | Madeline Britton Madeline Britton | USA | 34:52.76 | ||||||||||||
23 | Maria Scavuzzo Maria Scavuzzo ('96) | 96 | USA | 35:00.38 | |||||||||||
24 | Kathryn Munks Kathryn Munks ('98) | 98 | USA | 35:02.90 | |||||||||||
25 | Kassidy Manning Kassidy Manning | USA | 35:04.27 | ||||||||||||
26 | Lynsie Gram Lynsie Gram | USA | 35:17.20 | ||||||||||||
27 | Andrea Masterson Andrea Masterson | USA | 35:18.89 | ||||||||||||
28 | Madeline Trevisan Madeline Trevisan ('97) | 97 | USA | 35:37.91 | |||||||||||
29 | Olivia Hill Olivia Hill | USA | 35:51.37 | ||||||||||||
30 | McKenzie Yanek McKenzie Yanek ('98) | 98 | USA | 35:52.43 | |||||||||||
31 | Haley Ward Haley Ward | USA | 35:55.69 | ||||||||||||
32 | Kerri Ruffo Kerri Ruffo | USA | 35:59.51 | ||||||||||||
33 | Amanda Beach Amanda Beach ('99) | 99 | USA | 36:06.25 | |||||||||||
34 | Amber Way Amber Way | USA | 36:06.48 | ||||||||||||
35 | Abigail McLaughlin Abigail McLaughlin ('98) | 98 | USA | 36:15.57 | |||||||||||
36 | Emily Mulhern Emily Mulhern | USA | 36:29.24 | ||||||||||||
37 | Micayla Rennick Micayla Rennick | USA | 36:37.37 | ||||||||||||
38 | Claire Wiles Claire Wiles | USA | 36:46.44 | ||||||||||||
39 | Purity Sanga Purity Sanga ('97) | 97 | KEN | 36:47.43 | |||||||||||
40 | Jillian Forsey Jillian Forsey ('95) | 95 | CAN | 36:48.22 | |||||||||||
41 | Cara Sherman Cara Sherman ('97) | 97 | USA | 36:50.82 | |||||||||||
42 | Kate Svensen Kate Svensen | USA | 36:55.05 | ||||||||||||
43 | Alyssa Atkinson Alyssa Atkinson | USA | 36:57.10 | ||||||||||||
44 | Stephanie Peterson Stephanie Peterson ('98) | 98 | USA | 37:07.77 | |||||||||||
45 | Mikayla Richardson Mikayla Richardson ('97) | 97 | USA | 37:14.27 | |||||||||||
Erin McLaughlin Erin McLaughlin | USA | DNF | |||||||||||||
K 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 9:58.03 | SB | ||||||||||
2 | Claire Borchers Claire Borchers ('96) | 96 | USA | 9:58.57 | |||||||||||
3 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 9:59.54 | |||||||||||
4 | Gabrielle Jennings Gabrielle Jennings ('98) | 98 | USA | 10:02.67 | PB | ||||||||||
5 | Briar Brumley Briar Brumley ('96) | 96 | USA | 10:16.43 | |||||||||||
6 | Emma Grace Hurley Emma Grace Hurley ('97) | 97 | USA | 10:18.97 | |||||||||||
7 | Emily Borchers Emily Borchers | USA | 10:19.01 | ||||||||||||
8 | Brooke Wojeski Brooke Wojeski | USA | 10:22.03 | PB | |||||||||||
9 | Karrigan Smith Karrigan Smith | USA | 10:25.49 | ||||||||||||
10 | Alex Harris Alex Harris ('99) | 99 | USA | 10:29.81 | |||||||||||
11 | Grace Mancini Grace Mancini | USA | 10:34.81 | ||||||||||||
12 | Julianna Catania Julianna Catania | USA | 10:41.82 | ||||||||||||
13 | Ciara Scott Ciara Scott | USA | 10:43.74 | ||||||||||||
14 | Dani Martino Dani Martino | USA | 10:46.68 | ||||||||||||
15 | Margie Cullen Margie Cullen ('98) | 98 | USA | 10:52.55 | |||||||||||
16 | Julia Stevenson Julia Stevenson | USA | 11:02.25 | ||||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Paige Stoner Paige Stoner ('96) | 96 | USA | 9:48.73 | PB | ||||||||||
2 | Alsu Gabdullina Alsu Gabdullina ('94) | 94 | RUS | 9:51.29 | PB | ||||||||||
3 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 9:52.71 | PB | ||||||||||
4 | Nell Crosby Nell Crosby | USA | 9:54.55 | PB | |||||||||||
5 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 10:00.70 | PB | ||||||||||
6 | Bridget Blake Bridget Blake ('95) | 95 | USA | 10:03.18 | PB | ||||||||||
7 | Lauren Sapone Lauren Sapone | USA | 10:16.01 | PB | |||||||||||
8 | Alesha Vovk Alesha Vovk ('96) | 96 | USA | 10:25.84 | |||||||||||
9 | Greta Lindsley Greta Lindsley ('96) | 96 | USA | 10:26.98 | |||||||||||
10 | Sydney Leiher Sydney Leiher ('95) | 95 | USA | 10:31.94 | |||||||||||
11 | Molly Applegate Molly Applegate | USA | 10:32.34 | ||||||||||||
12 | Gabrielle Broschard Gabrielle Broschard ('96) | 96 | USA | 10:35.58 | |||||||||||
13 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 10:45.54 | |||||||||||
14 | Hailey Gollnick Hailey Gollnick ('96) | 96 | USA | 10:48.46 | |||||||||||
15 | Meredith Rizzo Meredith Rizzo ('95) | 95 | USA | 10:58.22 | |||||||||||
16 | Sarah Edwards Sarah Edwards ('98) | 98 | USA | 11:28.54 | |||||||||||
Indledende 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Amy Cashin Amy Cashin ('94) | 94 | AUS | 10:04.19 | |||||||||||
2 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 10:07.45 | |||||||||||
3 | Sarah Zieve Sarah Zieve ('94) | 94 | USA | 10:07.58 | PB | ||||||||||
4 | Taylor Austin Taylor Austin ('94) | 94 | USA | 10:07.79 | |||||||||||
5 | Lisa Vogelgesang Lisa Vogelgesang ('99) | 99 | GER | 10:10.82 | |||||||||||
6 | Paige Duca Paige Duca ('97) | 97 | USA | 10:10.99 | |||||||||||
7 | Famke Heinst Famke Heinst ('99) | 99 | NED | 10:11.03 | NU20R | PB | |||||||||
8 | Athena Welsh Athena Welsh ('98) | 98 | USA | 10:16.59 | |||||||||||
9 | Erin Melly Erin Melly ('96) | 96 | USA | 10:17.80 | PB | ||||||||||
10 | Gabrielle Orie Gabrielle Orie ('99) | 99 | USA | 10:18.54 | |||||||||||
11 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 10:21.07 | |||||||||||
12 | Brighie Leach Brighie Leach | USA | 10:31.92 | ||||||||||||
13 | Grace Sullivan Grace Sullivan | USA | 10:32.05 | ||||||||||||
14 | Ashleigh Crawford Ashleigh Crawford | USA | 10:43.59 | ||||||||||||
15 | Stephanie Barlow Stephanie Barlow ('96) | 96 | USA | 10:45.37 | |||||||||||
16 | Laurel Fisher Laurel Fisher ('98) | 98 | USA | 10:50.82 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: -0.1 | 26.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 13.17 | |||||||||||
2 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 13.31 | |||||||||||
3 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 13.37 | |||||||||||
4 | Dara Perry Dara Perry | USA | 13.42 | ||||||||||||
5 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.60 | |||||||||||
6 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.63 | |||||||||||
7 | Kenya Collins Kenya Collins ('95) | 95 | USA | 13.65 | |||||||||||
8 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 13.72 | |||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: -0.3 | 26.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 13.01 | |||||||||||
2 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 13.16 | SB | ||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.21 | |||||||||||
4 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 13.24 | PB | ||||||||||
5 | Kyra Atkins Kyra Atkins ('97) | 97 | USA | 13.38 | SB | ||||||||||
6 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.43 | |||||||||||
7 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.45 | |||||||||||
8 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.90 | |||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: -0.1 | 26.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.90 | |||||||||||
2 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.13 | |||||||||||
3 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 13.31 | |||||||||||
4 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.48 | |||||||||||
5 | Jabreuna Brimlett Jabreuna Brimlett ('97) | 97 | USA | 13.74 | |||||||||||
6 | Jessica Lee Jessica Lee ('06) | 06 | USA | 13.74 | |||||||||||
7 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 14.30 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: -0.9 | 25.5. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.22 | |||||||||||
2 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 13.24 | |||||||||||
3 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.28 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 13.39 | |||||||||||
5 | Savannah Roberson Savannah Roberson ('96) | 96 | USA | 13.45 | |||||||||||
6 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 13.47 | PB | ||||||||||
7 | Braneshia Payton Braneshia Payton ('96) | 96 | USA | 13.53 | |||||||||||
8 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 13.78 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +0.7 | 25.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.60 | |||||||||||
2 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.24 | |||||||||||
3 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 13.26 | |||||||||||
4 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.38 | |||||||||||
5 | Ebony Williams Ebony Williams ('96) | 96 | USA | 13.52 | |||||||||||
6 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 13.65 | |||||||||||
7 | Tehya Noell Tehya Noell ('96) | 96 | USA | 13.73 | |||||||||||
8 | Kennedy Holton Kennedy Holton | USA | 13.73 | ||||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +0.3 | 25.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 13.10 | |||||||||||
2 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 13.26 | PB | ||||||||||
3 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 13.30 | |||||||||||
4 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 13.35 | |||||||||||
5 | Natisha Dixon Natisha Dixon ('86) | 86 | USA | 13.47 | PB | ||||||||||
6 | Karina Joiner Karina Joiner ('98) | 98 | USA | 13.57 | |||||||||||
7 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 13.61 | |||||||||||
8 | Tia Thevenin Tia Thevenin ('96) | 96 | CAN | 13.61 | |||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +2.1 | 25.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 12.82 | w | ||||||||||
2 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 13.12 | w | ||||||||||
3 | Dara Perry Dara Perry | USA | 13.12 | w | |||||||||||
4 | Kenya Collins Kenya Collins ('95) | 95 | USA | 13.33 | w | ||||||||||
5 | Jessica Lee Jessica Lee ('06) | 06 | USA | 13.34 | w | ||||||||||
6 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 13.37 | w | ||||||||||
7 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 13.37 | w | |||||||||||
8 | Kelsey Heyward Kelsey Heyward | USA | 13.78 | w | |||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +2.5 | 25.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 12.74 | w | ||||||||||
2 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 13.04 | w | ||||||||||
3 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.05 | w | ||||||||||
4 | Jabreuna Brimlett Jabreuna Brimlett ('97) | 97 | USA | 13.17 | w | ||||||||||
5 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.17 | w | ||||||||||
6 | Raven Stewart Raven Stewart ('94) | 94 | USA | 13.42 | w | ||||||||||
7 | Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | 13.58 | w | ||||||||||
8 | Selina Von Jackowski Selina Von Jackowski ('97) | 97 | SUI | 13.74 | w | ||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +2.1 | 25.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 13.09 | w | ||||||||||
2 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.17 | w | ||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.21 | w | ||||||||||
4 | Kyra Atkins Kyra Atkins ('97) | 97 | USA | 13.21 | w | ||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.24 | w | ||||||||||
6 | Sara Gardner Sara Gardner | USA | 13.43 | w | |||||||||||
7 | Brittany Stenekes Brittany Stenekes ('98) | 98 | CAN | 13.60 | w | ||||||||||
8 | Hunter Roberts Hunter Roberts ('94) | 94 | USA | 13.78 | w | ||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 55.86 | SB | ||||||||||
2 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 57.01 | SB | ||||||||||
3 | Anna Sjoukje Runia Anna Sjoukje Runia ('95) | 95 | NED | 57.04 | SB | ||||||||||
4 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 57.30 | PB | ||||||||||
5 | Jocselyn Powell Jocselyn Powell ('95) | 95 | USA | 57.94 | |||||||||||
6 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 58.01 | PB | |||||||||||
7 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 1:00.01 | |||||||||||
8 | Dasha Arnaut Dasha Arnaut | USA | 1:00.48 | ||||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Symone Black Symone Black ('95) | 95 | USA | 56.48 | |||||||||||
2 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 56.94 | PB | ||||||||||
3 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 57.11 | PB | ||||||||||
4 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 57.21 | PB | ||||||||||
5 | Xahria Santiago Xahria Santiago ('99) | 99 | CAN | 57.84 | |||||||||||
6 | Uchechi Onuoha Uchechi Onuoha | USA | 58.02 | PB | |||||||||||
7 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 58.87 | |||||||||||
8 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 1:02.06 | |||||||||||
Kval 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 55.50 | |||||||||||
2 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 57.18 | |||||||||||
3 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 57.30 | PB | ||||||||||
4 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 57.52 | |||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 58.11 | |||||||||||
6 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 58.95 | |||||||||||
7 | Ariel Terrell Ariel Terrell ('96) | 96 | USA | 59.57 | |||||||||||
8 | Kimone Green Kimone Green ('95) | 95 | JAM | 1:00.71 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 56.90 | |||||||||||
2 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 57.57 | SB | ||||||||||
3 | Ariel Terrell Ariel Terrell ('96) | 96 | USA | 58.68 | |||||||||||
4 | Kimone Green Kimone Green ('95) | 95 | JAM | 58.70 | |||||||||||
5 | Kamiyah Street Kamiyah Street | USA | 59.62 | ||||||||||||
6 | Brittany Burg Brittany Burg | USA | 59.73 | PB | |||||||||||
7 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 1:00.58 | ||||||||||||
8 | India Lowe India Lowe | USA | 1:01.62 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 58.05 | |||||||||||
2 | Uchechi Onuoha Uchechi Onuoha | USA | 58.10 | PB | |||||||||||
3 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 58.37 | ||||||||||||
4 | Jocselyn Powell Jocselyn Powell ('95) | 95 | USA | 58.53 | |||||||||||
5 | Megan Kelly Megan Kelly ('95) | 95 | USA | 59.67 | |||||||||||
6 | Kennedy Thorne Kennedy Thorne ('96) | 96 | USA | 1:01.40 | |||||||||||
7 | Sharone Johnson Sharone Johnson | USA | 1:01.85 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 54.78 | |||||||||||
2 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 58.49 | |||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 58.63 | |||||||||||
4 | Taylor Mullins Taylor Mullins | USA | 58.76 | PB | |||||||||||
5 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 59.01 | |||||||||||
6 | Addison Coy Addison Coy | USA | 59.66 | ||||||||||||
7 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 1:02.49 | |||||||||||
8 | Laila Ismail Laila Ismail ('96) | 96 | USA | 1:02.82 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 57.42 | SB | ||||||||||
2 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 57.93 | |||||||||||
3 | Xahria Santiago Xahria Santiago ('99) | 99 | CAN | 58.22 | |||||||||||
4 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 59.12 | |||||||||||
5 | Rachael Dececco Rachael Dececco ('95) | 95 | USA | 59.36 | PB | ||||||||||
6 | Alana Herran Alana Herran ('97) | 97 | USA | 59.46 | |||||||||||
7 | Erin Dowd Erin Dowd ('98) | 98 | USA | 1:00.14 | |||||||||||
8 | Marinice Bauman Marinice Bauman ('95) | 95 | USA | 1:00.60 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Symone Black Symone Black ('95) | 95 | USA | 56.23 | |||||||||||
2 | Anna Sjoukje Runia Anna Sjoukje Runia ('95) | 95 | NED | 57.85 | |||||||||||
3 | Dasha Arnaut Dasha Arnaut | USA | 58.46 | PB | |||||||||||
4 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 58.48 | |||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 58.54 | |||||||||||
6 | Natisha Dixon Natisha Dixon ('86) | 86 | USA | 59.23 | |||||||||||
7 | Morgan Harvey Morgan Harvey ('95) | 95 | USA | 59.67 | |||||||||||
8 | Chloe Foster Chloe Foster ('99) | 99 | USA | 1:00.11 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 57.05 | SB | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 57.36 | PB | ||||||||||
3 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 57.94 | |||||||||||
4 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 58.53 | PB | ||||||||||
5 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 58.56 | |||||||||||
6 | Karina Joiner Karina Joiner ('98) | 98 | USA | 59.04 | |||||||||||
7 | Yana Khabina Yana Khabina ('97) | 97 | UKR | 59.84 | |||||||||||
8 | Olivia Coopwood Olivia Coopwood ('95) | 95 | USA | 59.99 | |||||||||||
K Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Clarissa Cutliff Clarissa Cutliff | USA | 1.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Loretta Blaut Loretta Blaut ('96) | 96 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carly Paul Carly Paul ('96) | 96 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dallyssa Huggins Dallyssa Huggins ('98) | 98 | CAN | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Megan McCloskey Megan McCloskey ('96) | 96 | USA | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anna Peyton Malizia Anna Peyton Malizia ('97) | 97 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Regan Lewis Regan Lewis ('96) | 96 | USA | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Janae Moffitt Janae Moffitt ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tatiána Goúsin Tatiána Goúsin ('94) | 94 | GRE | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Saida Burns-Moore Saida Burns-Moore | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Claudine Andre Claudine Andre | USA | 1.75 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Anika Hibbard Anika Hibbard ('97) | 97 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Peyton Wade Peyton Wade ('96) | 96 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Trista Barry Trista Barry | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Maria Garman Maria Garman | USA | 1.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Abby Jones Abby Jones | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Cyra Beard Cyra Beard | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Katherine Miner Katherine Miner | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Marguerite Lorenzo Marguerite Lorenzo ('99) | 99 | CAN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Selena Popp Selena Popp ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Ellen Dipietro Ellen Dipietro ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Kenflore Atilus Kenflore Atilus | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Alexandria Florent Alexandria Florent ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Imani Carmouche Imani Carmouche | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Paige Suse Paige Suse | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Alyssa Young Alyssa Young | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Rhonda Rogombe Rhonda Rogombe | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Carly Timpson Carly Timpson ('97) | 97 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Patricia Ortega Patricia Ortega ('94) | 94 | ESP | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Jūlija Tarvide Jūlija Tarvide ('97) | 97 | LAT | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Jaelyn Warren Jaelyn Warren | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Kate Gulbrandsen Kate Gulbrandsen | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Aaron Howell Aaron Howell ('95) | 95 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Rachel Baxter Rachel Baxter ('99) | 99 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Britainy Smith Britainy Smith | USA | 4.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Laura Marty Laura Marty ('97) | 97 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bridget Guy Bridget Guy ('96) | 96 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 4.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sophia Franklin Sophia Franklin ('99) | 99 | USA | 4.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Maddie Gardner Maddie Gardner ('95) | 95 | USA | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 4.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Rebekah Markel Rebekah Markel | USA | 4.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Eboni Hall Eboni Hall | USA | 4.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Hannah Mulhern Hannah Mulhern ('96) | 96 | USA | 4.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Janina Pollatz Janina Pollatz ('94) | 94 | GER | 4.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Katy McAuley Katy McAuley | USA | 4.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jenna Frantz Jenna Frantz ('99) | 99 | USA | 4.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Emily Savage Emily Savage ('94) | 94 | USA | 4.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Madison Heath Madison Heath ('95) | 95 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Erica Sergeant Erica Sergeant ('96) | 96 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Nati Sheppard Nati Sheppard ('96) | 96 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Brooke Catherine Brooke Catherine ('97) | 97 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Maria Horrigan Maria Horrigan | USA | 3.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Samantha Tollerud Samantha Tollerud ('96) | 96 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Nicole Macco Nicole Macco | USA | 3.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Katie Freix Katie Freix | USA | 3.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Nicole Breske Nicole Breske ('98) | 98 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Morgan McIntyre Morgan McIntyre | USA | 3.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 3.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Samantha Beyar Samantha Beyar | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Savanah Amato Savanah Amato ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Tesia Kempski Tesia Kempski ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Sara Finfrock Sara Finfrock | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Rachel Mather Rachel Mather ('95) | 95 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Ashley Bailey Ashley Bailey ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Julia Valenti Julia Valenti ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Nathalie Elliott Nathalie Elliott ('98) | 98 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Jessica Glynn Jessica Glynn | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Abby Helminiak Abby Helminiak | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Alexandra Thompson Alexandra Thompson | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Kseniya Novikova Kseniya Novikova ('96) | 96 | RUS | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Katie Jones Katie Jones ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tessa Sheets Tessa Sheets ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 6.42 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.40 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dominique Bullock Dominique Bullock ('96) | 96 | USA | 6.38 | +0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.25 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabby Collins Gabby Collins ('97) | 97 | USA | 6.24 | +0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 6.24 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 6.23 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.22 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.22 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.18 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 6.16 | -0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Keishorea Armstrong Keishorea Armstrong | USA | 6.15 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.09 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.04 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Nadia Williams Nadia Williams ('98) | 98 | USA | 6.00 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kayla Richardson Kayla Richardson ('98) | 98 | PHI | 5.99 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Atarah Abdullah-Muhammad Atarah Abdullah-Muhammad ('95) | 95 | USA | 5.98 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | De'Von Johnson De'Von Johnson | USA | 5.97 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 5.96 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Melody Korie Melody Korie ('97) | 97 | USA | 5.96 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 5.96 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 5.95 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Filippa Fotopoulou Filippa Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 5.94 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Aaliyah Armstead Aaliyah Armstead | USA | 5.94 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 5.92 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 5.92 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Sabina Allen Sabina Allen ('94) | 94 | JAM | 5.91 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Maddie Holmberg Maddie Holmberg ('96) | 96 | USA | 5.88 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Taylor Middleton Taylor Middleton ('98) | 98 | USA | 5.88 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Carly Paul Carly Paul ('96) | 96 | USA | 5.88 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 5.85 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 5.85 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 5.83 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 5.83 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Mia Barron Mia Barron ('96) | 96 | USA | 5.81 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Khyasia Caldwell Khyasia Caldwell ('99) | 99 | USA | 5.80 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
37 | Shelby Smith Shelby Smith ('98) | 98 | USA | 5.79 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Jade Jordan Jade Jordan ('99) | 99 | USA | 5.78 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Taylor Deloach Taylor Deloach ('97) | 97 | USA | 5.77 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5.73 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
41 | Jaelan Leonard Jaelan Leonard ('98) | 98 | USA | 5.71 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
42 | Alexis Gibbons Alexis Gibbons | USA | 5.68 | +0.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Dominique Cleggett Dominique Cleggett | USA | 5.68 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Chelsey Hargrave Chelsey Hargrave | USA | 5.66 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Alexis Gannon Alexis Gannon ('95) | 95 | USA | 5.61 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Erica Graham Erica Graham ('96) | 96 | USA | 5.44 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Jazmine Gooden Jazmine Gooden ('98) | 98 | USA | 5.18 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 14.06 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.56 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.43 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sabina Allen Sabina Allen ('94) | 94 | JAM | 13.18 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 13.11 | +0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | 13.08 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 13.08 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kelly McKee Kelly McKee ('97) | 97 | USA | 13.03 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Anisa Toppin Anisa Toppin | USA | 12.99 | +0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 12.93 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 12.90 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 12.90 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 12.89 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Hanifah Abdulqadir Hanifah Abdulqadir | JAM | 12.85 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('96) | 96 | AUS | 12.81 | -0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.75 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Zion Lewis Zion Lewis ('98) | 98 | USA | 12.69 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 12.69 | +0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 12.65 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Stormm Phillips Stormm Phillips ('94) | 94 | USA | 12.64 | +0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
21 | Kerstin Darsney Kerstin Darsney | USA | 12.61 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Niara Hill Niara Hill | USA | 12.61 | +0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jade Jordan Jade Jordan ('99) | 99 | USA | 12.60 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 12.59 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Stefanie Aeschlimann Stefanie Aeschlimann ('97) | 97 | GER | 12.55 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Dace Dreimane Dace Dreimane ('95) | 95 | LAT | 12.53 | -0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
27 | Ariadna Ramos Ariadna Ramos ('94) | 94 | ESP | 12.51 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Mikaela Seibert Mikaela Seibert ('97) | 97 | USA | 12.48 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Taylor Middleton Taylor Middleton ('98) | 98 | USA | 12.48 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | De'Von Johnson De'Von Johnson | USA | 12.45 | +0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Saida Burns-Moore Saida Burns-Moore | USA | 12.38 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Taylor Walker Taylor Walker ('95) | 95 | USA | 12.38 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Bryanna Grant Bryanna Grant ('95) | 95 | USA | 12.31 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.30 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Kaylyn Gordon Kaylyn Gordon ('96) | 96 | USA | 12.24 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 12.21 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Aliyah Newman Aliyah Newman ('99) | 99 | USA | 12.16 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Peyton Russell Peyton Russell | USA | 12.14 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Adrianna Mitchell Adrianna Mitchell ('99) | 99 | USA | 12.11 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
40 | Deja Hillman Deja Hillman ('96) | 96 | USA | 12.08 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 12.05 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Michelle Cobb Michelle Cobb ('99) | 99 | USA | 12.00 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Denisha West Denisha West | USA | 11.94 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 11.92 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
45 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 11.88 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Bhrandi Crenshaw Bhrandi Crenshaw | USA | 11.83 | -0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Brittany Bowald Brittany Bowald | USA | 11.67 | +0.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Mia Barron Mia Barron ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 17.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 17.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 17.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 17.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 16.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 16.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexis Chiles Alexis Chiles | USA | 16.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Galissia Cause Galissia Cause | USA | 16.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lauren Evans Lauren Evans | USA | 16.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Katelyn Daniels Katelyn Daniels ('95) | 95 | USA | 16.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 16.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 16.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Elizabeth Iversen Elizabeth Iversen ('94) | 94 | USA | 16.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 16.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Cassaundra Roper Cassaundra Roper ('96) | 96 | USA | 16.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | 16.01 | NR | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Indi Jackson Indi Jackson | USA | 15.92 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Maura Kimmel Maura Kimmel ('98) | 98 | USA | 15.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Ashley Davis Ashley Davis ('85) | 85 | USA | 15.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 15.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Abbey Kapitan Abbey Kapitan | USA | 15.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 15.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Jaynee Corbett Jaynee Corbett | USA | 15.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 15.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 15.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 15.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 15.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Erin Howard Erin Howard ('98) | 98 | USA | 15.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Brittany Jones Brittany Jones ('99) | 99 | USA | 15.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Victoria Ebert Victoria Ebert | USA | 15.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Brashe Wood Brashe Wood | USA | 15.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Briyah Brown Briyah Brown | USA | 15.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 15.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Kayli Johnson Kayli Johnson ('98) | 98 | USA | 15.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 14.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 14.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 14.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Ashley Williams Ashley Williams | BAR | 14.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Mikayla Thompson Mikayla Thompson | USA | 14.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Kennedy O'Dell Kennedy O'Dell | USA | 14.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Phontavia Sawyer Phontavia Sawyer | USA | 14.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Lauren Coleman Lauren Coleman ('97) | 97 | USA | 14.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 14.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Bryanna Hames Bryanna Hames ('96) | 96 | USA | 13.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Michaela Smith Michaela Smith | USA | 13.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jordan Porter Jordan Porter | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Katelyn Daniels Katelyn Daniels ('95) | 95 | USA | 55.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 55.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Pamela Amaechi Pamela Amaechi ('99) | 99 | NGR | 54.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 54.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 54.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 53.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 53.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 52.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 52.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 52.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | 52.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 50.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 50.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Elizabeth Iversen Elizabeth Iversen ('94) | 94 | USA | 50.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Maura Kimmel Maura Kimmel ('98) | 98 | USA | 50.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Terrisa Russell Terrisa Russell ('97) | 97 | USA | 50.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Breanna Warren Breanna Warren ('95) | 95 | USA | 50.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Erin Reese Erin Reese ('95) | 95 | USA | 50.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 50.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Miranda Daucher Miranda Daucher ('95) | 95 | USA | 50.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Gabrielle Rains Gabrielle Rains ('98) | 98 | CAN | 50.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Zakiya Rashid Zakiya Rashid ('97) | 97 | USA | 50.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 49.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Nina de Poorter Nina de Poorter ('95) | 95 | NED | 49.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Makenli Forrest Makenli Forrest ('99) | 99 | USA | 49.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Galissia Cause Galissia Cause | USA | 49.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 48.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Bryanna Hames Bryanna Hames ('96) | 96 | USA | 48.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Jaevyn Wortham Jaevyn Wortham ('96) | 96 | USA | 48.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 48.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 47.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Lindsay Herra Lindsay Herra ('95) | 95 | USA | 47.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Josie Natrasevschi Josie Natrasevschi ('96) | 96 | USA | 47.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Natalie Uhl Natalie Uhl | USA | 47.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 47.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Erin Howard Erin Howard ('98) | 98 | USA | 46.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 46.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Mohogany Baker Mohogany Baker | USA | 46.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Carter Green Carter Green | USA | 46.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 45.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 45.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 45.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Camora Sanders Camora Sanders ('96) | 96 | USA | 45.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Makenzie Holmes-Digiovine Makenzie Holmes-Digiovine | USA | 44.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Alexia Stein Alexia Stein | USA | 44.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 43.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Holly Julifs Holly Julifs ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Patria Vaimaona Patria Vaimaona ('97) | 97 | ASA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 68.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 65.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Pavla Kuklová Pavla Kuklová ('96) | 96 | CZE | 62.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabrielle Figueroa Gabrielle Figueroa ('96) | 96 | HON | 62.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jillian Shippee Jillian Shippee ('99) | 99 | USA | 62.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dasiana Larson Dasiana Larson | USA | 62.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ksenia Safonova Ksenia Safonova ('93) | 93 | EST | 61.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Leia Mistowski Leia Mistowski ('96) | 96 | USA | 61.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Makenli Forrest Makenli Forrest ('99) | 99 | USA | 61.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Emma Thor Emma Thor ('97) | 97 | SWE | 61.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rachel Wilson Rachel Wilson | USA | 61.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Emma O'Hara Emma O'Hara ('95) | 95 | IRL | 60.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 60.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Erin Reese Erin Reese ('95) | 95 | USA | 60.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Andin Fosam Andin Fosam ('96) | 96 | USA | 60.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 59.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Nycia Ford Nycia Ford | USA | 59.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 59.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Rashell Reid Rashell Reid | USA | 59.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Alexandria Cooke Alexandria Cooke | USA | 59.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Courtney Jacobsen Courtney Jacobsen ('98) | 98 | USA | 59.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 58.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Rachel Bergeron Rachel Bergeron | USA | 58.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Vigdis Jónsdóttir Vigdis Jónsdóttir ('96) | 96 | ISL | 57.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Brianna Smith Brianna Smith ('96) | 96 | USA | 57.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 57.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 57.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | 57.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Mohogany Baker Mohogany Baker | USA | 57.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Danielle McConnell Danielle McConnell ('94) | 94 | AUS | 57.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 57.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Nadia Maffo Nadia Maffo ('96) | 96 | ITA | 56.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Erica Belvit Erica Belvit ('98) | 98 | JAM | 56.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Alicia Hester Alicia Hester | USA | 56.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Stefani Vukajlović Stefani Vukajlović ('96) | 96 | BIH | 55.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Kennedy O'Dell Kennedy O'Dell | USA | 55.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Marissa Dunn Marissa Dunn ('98) | 98 | USA | 55.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Kendall Chavarria Kendall Chavarria ('98) | 98 | USA | 55.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Terrisa Russell Terrisa Russell ('97) | 97 | USA | 55.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jackie Esmay Jackie Esmay ('96) | 96 | USA | 55.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Amaris Blount Amaris Blount | USA | 54.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 54.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 53.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Gabby Durant Gabby Durant | USA | 52.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Kira Benkmann Kira Benkmann ('98) | 98 | GER | 50.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kajsa Wennberg Kajsa Wennberg ('96) | 96 | SWE | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Carsen Cassell Carsen Cassell | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Avione Allgood Avione Allgood ('93) | 93 | USA | 54.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashley Pryke Ashley Pryke ('97) | 97 | CAN | 54.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 53.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 53.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maura Fiamoncini Maura Fiamoncini ('99) | 99 | USA | 52.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 51.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 50.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Morgan Woods Morgan Woods | USA | 49.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tairyn Montgomery Tairyn Montgomery ('98) | 98 | USA | 49.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Stephanie Sievers Stephanie Sievers ('97) | 97 | USA | 48.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 47.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 47.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Megan Reed Megan Reed | USA | 47.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Madison Smith Madison Smith ('92) | 92 | USA | 47.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 46.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 46.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Vanessa Vodan Vanessa Vodan | USA | 46.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tianah List Tianah List ('98) | 98 | NZL | 46.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Sara Phelan Sara Phelan | USA | 46.39 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Thalia Ghalam Thalia Ghalam ('98) | 98 | USA | 46.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Danielle Steff Danielle Steff ('99) | 99 | USA | 46.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Brenna Smith Brenna Smith ('95) | 95 | USA | 46.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jade Madison Jade Madison ('96) | 96 | USA | 46.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Asha James Asha James ('99) | 99 | TTO | 45.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 45.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kendra Mitchell Kendra Mitchell ('95) | 95 | USA | 45.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Karly Hibbard Karly Hibbard | USA | 45.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Marelly Balentina Marelly Balentina ('96) | 96 | NED | 45.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Emma Ryan Emma Ryan ('90) | 90 | USA | 44.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Rachel Kern Rachel Kern ('98) | 98 | USA | 44.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Noel Baker Noel Baker | USA | 44.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Mackenzie Marze Mackenzie Marze | USA | 44.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jasmine Wilson Jasmine Wilson ('93) | 93 | USA | 44.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Lillian Cook Lillian Cook | USA | 44.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Shelby Freedman Shelby Freedman | USA | 44.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 43.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 43.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Brooke Cope Brooke Cope | USA | 42.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Michelle Hildebrand Michelle Hildebrand | USA | 42.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Rylie Pease Rylie Pease ('99) | 99 | USA | 41.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Charlotte Wissing Charlotte Wissing ('97) | 97 | GER | 40.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Rosemary Campbell Rosemary Campbell ('98) | 98 | USA | 40.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Olivia Wiener Olivia Wiener | USA | 40.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Audrey Oswalt Audrey Oswalt | USA | 39.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Nicolette Serratore Nicolette Serratore | USA | 39.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Alyssa Whipkey Alyssa Whipkey | USA | 38.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Hannah Patrick Hannah Patrick | USA | 36.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | ||||||||||||||
Indledende ? 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.42 | ||||||||||||
Mikiah Brisco, Kortnei Johnson, Rachel Misher, Aleia Hobbs | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 42.49 | ||||||||||||
Celera Barnes, Jasmine Camacho-Quinn, Kayelle Clarke, Kianna Gray | |||||||||||||||
3 | Auburn Auburn | USA | 43.20 | ||||||||||||
Jenae Ambrose, Jonielle Smith, Dominique Bullock, Natalliah Whyte | |||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 43.41 | ||||||||||||
Daija Lampkin, Tamara Clark, Symone Darius, Takyera Roberson | |||||||||||||||
5 | Tennessee Tennessee | USA | 43.65 | ||||||||||||
Alexis Duncan, Shania Collins, Lenysse Dyer, Maia McCoy | |||||||||||||||
6 | Alabama State Alabama State | USA | 44.72 | ||||||||||||
Desiree Horn, Charminiqu Hackney, Kaila Lewis, Shamaria Lovett | |||||||||||||||
7 | Florida State Florida State | USA | 43.60 | ||||||||||||
Jayla Kirkland, Shauna Helps, Cortney Jones, Ka'tia Seymour | |||||||||||||||
8 | Ole Miss Ole Miss | USA | 43.94 | ||||||||||||
Jeanette Paul, Nicole Henderson, Jolie Carbo, Shannon Ray | |||||||||||||||
9 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 44.74 | ||||||||||||
Daeshon Gordon, De'Shalyn Jones, Natashia Jackson, Deja Moore | |||||||||||||||
10 | South Carolina South Carolina | USA | 44.02 | ||||||||||||
Maiya Dendy, Stephanie Davis, Milan Parks, Amecia Pennamon | |||||||||||||||
11 | Clemson Clemson | USA | 44.07 | ||||||||||||
Torie Robinson, Rebekah Smith, Ebony Williams, Markeeta Thomas | |||||||||||||||
12 | Bethune-Cookman Bethune-Cookman | USA | 44.49 | ||||||||||||
Sade McCreath-Tardiel, Monae' Nichols, Jonina Brinson, Quamecha Morrison | |||||||||||||||
13 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 44.62 | ||||||||||||
Caitlan Tate, Courtney Blanden, Arlicia Bush, Kennedy Dennis | |||||||||||||||
14 | Duke Duke | USA | 44.75 | ||||||||||||
Sydnei Murphy, Kethlin Campbell, Domonique Panton, Madeline Price | |||||||||||||||
15 | Ohio State Ohio State | USA | 44.80 | ||||||||||||
Bliss Soleynn, Anavia Battle, Syaira Richardson, Taylor Deloach | |||||||||||||||
16 | North Carolina North Carolina | USA | 44.84 | ||||||||||||
Brianna Duncan, Katlin Sherman, Anna Keefer, Peighton Simmons | |||||||||||||||
17 | Penn State Penn State | USA | 44.85 | ||||||||||||
Brooke-Lynn Williams, Keianna Albury, Queneé Dale, Kiara Lester | |||||||||||||||
18 | Cincinnati Cincinnati | USA | 45.07 | ||||||||||||
Kellsa Mbah, Tiona Lattimore, Haisha Bisiolu, Juliana Puopolo | |||||||||||||||
19 | Albany Albany | USA | 45.10 | ||||||||||||
Taahira Butterfield, Chanel Smith, Dayleen Santana, Stephanie Osuji | |||||||||||||||
20 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 45.11 | ||||||||||||
Mirlege Castor, Loveth Odia, Cecilia Francis, Ofonime Odiong | |||||||||||||||
21 | Liberty Liberty | USA | 45.17 | ||||||||||||
Alexis Wilson, Ty'Asia Dansbury, Kimone Green, Cortney Dowling | |||||||||||||||
N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | DQ | |||||||||||||
Tori Ray, India Brown, Jadzia Beasley, Kayla White | |||||||||||||||
Purdue Purdue | USA | DNF | |||||||||||||
Sekayi Bracey, Savannah Roberson, Yakira Love, Devynne Charlton | |||||||||||||||
Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | DNF | |||||||||||||
Kristina Knott, Alfreda Steele, Symone Mason, Tiara McMinn | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Purdue Purdue | USA | 3:26.71 | ||||||||||||
Chloe Abbott, Brionna Thomas, Symone Black, Jahneya Mitchell | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:31.70 | ||||||||||||
Faith Ross, Jasmine Camacho-Quinn, Sydney McLaughlin-Levrone, Kayelle Clarke | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:32.25 | ||||||||||||
Nikki Stephens, Taylor Manson, Sharrika Barnett, Taylor Sharpe | |||||||||||||||
4 | Duke Duke | USA | 3:32.21 | ||||||||||||
India Lowe, Mackenzie Kerr, Brittany Aveni, Madeline Price | |||||||||||||||
5 | Ohio State Ohio State | USA | 3:32.25 | ||||||||||||
Karrington Winters, Syaira Richardson, Maggie Barrie, Tamani Wilson | |||||||||||||||
6 | Tennessee Tennessee | USA | 3:34.20 | ||||||||||||
Lenysse Dyer, Felicia Majors, Shania Collins, Maia McCoy | |||||||||||||||
7 | Alabama Alabama | USA | 3:32.26 | ||||||||||||
Daija Lampkin, Symone Darius, Katie Funcheon, Takyera Roberson | |||||||||||||||
8 | LSU LSU | USA | 3:33.68 | ||||||||||||
Rachel Misher, Zakiya Denoon, Kymber Payne, Cassondra Hall | |||||||||||||||
9 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:34.67 | ||||||||||||
Symone Mason, Anna Sjoukje Runia, Michelle Atherley, Samantha Gonzalez | |||||||||||||||
10 | South Carolina South Carolina | USA | 3:33.22 | ||||||||||||
Stephanie Davis, Tatyana Mills, Precious Holmes, Briana Haith | |||||||||||||||
11 | Miss State Miss State | USA | 3:35.05 | ||||||||||||
Riley White, Alon Lewis, Keturah Smith, Monica Mosley | |||||||||||||||
12 | Columbia Columbia | USA | 3:35.89 | ||||||||||||
Iman Sule, Terri Turner, Sydney Petersen, Akua Obeng-Akrofi | |||||||||||||||
13 | Liberty Liberty | USA | 3:36.56 | ||||||||||||
Kimone Green, Tanner Ealum, Cortney Dowling, Ty'Asia Dansbury | |||||||||||||||
14 | Penn Penn | USA | 3:37.19 | ||||||||||||
Candace Taylor, Uche Nwogwugwu, Nia Akins, Cecil Ene | |||||||||||||||
15 | North Carolina North Carolina | USA | 3:37.46 | ||||||||||||
Jewel Christian, Cierra Dunston, Natisha Dixon, McKinley McNeill | |||||||||||||||
16 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 3:37.57 | ||||||||||||
Courtney Blanden, Caitlan Tate, Kennedy Dennis, Arlicia Bush | |||||||||||||||
17 | Indiana Indiana | USA | 3:38.14 | ||||||||||||
Riley Egbula, Kendell Wiles, Jeyland Valentin, Natalie Price | |||||||||||||||
18 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 3:38.82 | ||||||||||||
Daeshon Gordon, De'Shalyn Jones, Natashia Jackson, Widline Lageroy | |||||||||||||||
19 | Clemson Clemson | USA | 3:39.03 | ||||||||||||
Kendra Clarke, Ebony Williams, Kamryn McIntosh, Fellan Ferguson | |||||||||||||||
20 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:39.04 | ||||||||||||
Tori Ray, Sun-Sara Williams, Payton Russell, Nia Lundy | |||||||||||||||
21 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:39.46 | ||||||||||||
Morgan Harvey, Breanna Phillips, Laila Ismail, Desiree Garland | |||||||||||||||
22 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:39.68 | ||||||||||||
Jolie Carbo, Jasmin Allen, Aisha Newsome, Mercedes Mattix | |||||||||||||||
Connecticut Connecticut | USA | DNF | |||||||||||||
Kristina Cherrington, Katie Foley, Susan Aneno |