Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: National Championships 24‐26.8.2018

M 100 m    
25.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
25.8.Vind: +1.1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.56
  
 SB
2Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.62
  
 SB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.66
  
 SB
4Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF10.78
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.83
  
 
6Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.91
  
 SB
7Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 11.16
  
 SB
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 1900 DNF
  
 
Indledende heats25.8.
Indledende 1
25.8. Vind: +0.6
25.8.Vind: +0.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.69
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.96
  
 SB
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190011.07
  
 
4Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.28
  
 
5Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.61
  
 
6Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 11.83
  
 
7Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190011.89
  
 SB
Indledende 2
25.8. Vind: +0.4
25.8.Vind: +0.4
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.92
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta11.05
  
 
3Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 11.18
  
 SB
4Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.29
  
 
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.84
  
 
6Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja12.00
  
 
Indledende 3
25.8. Vind: +0.8
25.8.Vind: +0.8
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.95
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF10.95
  
 
3Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.51
  
 
4Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.54
  
 
5Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.68
  
 
6Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM12.47
  
 
M 200 m    
26.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
26.8.Vind: +1.5
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM21.73
  
 
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190021.74
  
 SB
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM21.93
  
 SB
4Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.16
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.46
  
 
6Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM 23.37
  
 
7Andreas ScouAndreas Scou ('97)Korsør AM23.40
  
 
Indledende heats26.8.
Indledende 1
26.8. Vind: +1.7
26.8.Vind: +1.7
1Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM22.05
  
 SB
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.07
  
 
3Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM 23.20
  
 
4Andreas ScouAndreas Scou ('97)Korsør AM23.24
  
 SB
5Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta24.04
  
 
6David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.20
  
 
7Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja24.33
  
 SB
Indledende 2
26.8. Vind: +3.3
26.8.Vind: +3.3
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM22.14 w
  
 
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190022.32 w
  
 
3Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 22.79 w
  
 
4Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190023.08 w
  
 
5Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190023.79 w
  
 
6Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190023.91 w
  
 
7Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM23.92 w
  
 
M 400 m    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta48.61
  
 
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM48.63
  
 SB
3Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik49.30
  
 
4Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.47
  
 
5Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM49.91
  
 
6Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190049.93
  
 
7Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190050.07
  
 
8Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM52.21
  
 
Finale B
25.8.
25.8.
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 51.21
  
 SB
2Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190051.85
  
 
3Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK51.91
  
 
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 52.38
  
 
5Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta53.10
  
 
6Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM 53.67
  
 
7Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 53.97
  
 
Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan DNF
  
 
M 800 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:51.64
  
 
2Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:52.66
  
 
3William DevantierWilliam Devantier Sparta1:53.63
  
 
4Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:55.15
  
 
5Frederik FurstenbergFrederik Furstenberg ('93)Sparta1:58.29
  
 
6Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM2:00.76
  
 
Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik DNF
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik DNF
  
 
Indledende heats25.8.
Indledende 1
25.8.
25.8.
1William DevantierWilliam Devantier Sparta1:55.37
  
 
2Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 1:55.74
  
 
3Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:56.01
  
 
4Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:56.08
  
 
5Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:56.80
  
 
6Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.09
  
 
7Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF1:58.22
  
 
Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik DNF
  
 
Indledende 2
25.8.
25.8.
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:54.68
  
 
2Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:54.91
  
 
3Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:55.45
  
 
4Frederik FurstenbergFrederik Furstenberg ('93)Sparta1:56.26
  
 
5Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad1:58.98
  
 
6Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF1:59.63
  
 
7Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:01.86
  
 
8Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 2:06.28
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM DNF
  
 
M 1500 m    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM3:50.86
  
 
2Peter GlansPeter Glans ('93)HMRC3:51.00
  
 
2Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik3:51.00
  
 
4Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:51.30
  
 SB
5Jens Sondergaard JensenJens Sondergaard Jensen ('86)AGF Atletik3:51.51
  
 
6Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 3:51.68
  
 SB
7Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:53.47
  
 
8Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 3:53.79
  
 
9Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 3:54.57
  
 
10Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta3:54.69
  
 
11Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19003:54.80
  
 
12Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM3:55.07
  
 PB
13Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:59.34
  
 
14Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:06.29
  
 
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta DNF
  
 
Finale B
25.8.
25.8.
1Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 4:01.02
  
 SB
2Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik4:03.70
  
 
3Max BoderskovMax Boderskov ('87)DEN4:04.09
  
 PB
4Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik4:05.21
  
 PB
5Mads JørgensenMads Jørgensen ('88)Frederiksberg IF4:06.56
  
 
6Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:07.81
  
 
7Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 4:11.64
  
 
M 5000 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Peter GlansPeter Glans ('93)HMRC14:13.92
  
 PB
2Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 14:15.86
  
 PB
3Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta14:17.03
  
 SB
4Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:17.40
  
 SB
5Jens Sondergaard JensenJens Sondergaard Jensen ('86)AGF Atletik14:22.95
  
 
6Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM14:24.80
  
 
7Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 14:32.95
  
 SB
8Jacob SimonsenJacob Simonsen ('95)AGF Atletik14:38.73
  
 PB
9Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik14:48.29
  
 
10Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 14:52.97
  
 PB
11Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)AGF Atletik15:13.71
  
 
12Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne15:18.70
  
 
13Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik15:21.90
  
 
14Simon LarsenSimon Larsen ('91)DEN15:23.53
  
 
15Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF15:37.83
  
 
16Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:45.88
  
 
17Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:46.63
  
 
18Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM15:49.20
  
 
19Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:59.00
  
 
Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
26.8.
26.8.
1Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)RUNAAR15:44.17
  
 PB
2Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 15:52.65
  
 
3Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 16:00.37
  
 PB
4Bo S AbrahamssonBo S Abrahamsson ('76)KIF16:02.48
  
 
5Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF16:21.33
  
 
6Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk16:27.13
  
 PB
7Alexander Seidler NielsenAlexander Seidler Nielsen ('99)Sparta16:32.99
  
 
8Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190016:34.12
  
 SB
9Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik16:34.64
  
 PB
10Renaldas BugysRenaldas Bugys ('86)Team DistanceRunning.dk17:00.15
  
 PB
11Alex PedersenAlex Pedersen ('93)klubløs17:15.39
  
 
12Damian JanduraDamian Jandura ('88)SG Atletik18:18.37
  
 PB
M 10000 m    
24.8.

Finale A

Finale
24.8.
1Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta30:13.80
  
 PB DM 1
2Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik30:20.45
  
 PB DM 2
3Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH30:24.65
  
 PB DM
4Esben HornumEsben Hornum ('89)AGF Atletik31:18.19
  
 PB DM 3
5Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC31:22.68
  
 SB DM 4
6Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HMRC31:23.10
  
 PB DM 5
7Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad31:26.82
  
 PB DM 6
8Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik31:28.44
  
 PB DM 7
9Benjamin SavillBenjamin Savill ('94)Hvidovre AM32:25.17
  
  DM 8
10Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta32:25.43
  
 SB DM 9
11Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM32:45.71
  
 =PB DM 10
12Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta33:02.17
  
 PB DM 11
13Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta33:07.47
  
 PB DM 12
14Andreas OlsenAndreas Olsen ('99)Hjørring Atletik33:51.27
  
 PB DM 13
15Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik35:02.65
  
 PB DM 14
Jacob Østergaard MarkussenJacob Østergaard Markussen ('93)Aarhus 1900 DNF
  
 
Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta DNF
  
 
M 3000 m forh.    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta8:55.57
  
 
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:56.65
  
 SB
3Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:13.92
  
 SB
4Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF9:29.74
  
 PB
5Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:35.75
  
 PB
6Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta10:03.14
  
 PB
7Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia10:11.10
  
 PB
M 110 m hæk    
26.8. Vind: +1.4

Finale A

Finale
26.8.Vind: +1.4
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190013.87
  
 SB
2Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM14.81
  
 SB
3Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta14.95
  
 PB
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.11
  
 
5Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF16.93
  
 
M 400 m hæk    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM54.21
  
 PB
2Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM56.36
  
 
3Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF57.01
  
 SB
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF57.20
  
 SB
5Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM58.59
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF DNF
  
 
M Højdespring    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.15
  
 
 
2.03
  O
2.07
  O
2.10
  O
2.15
XXO
2.23
XXX
   
2Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta2.07
  
 PB
 
1.90
  O
1.95
  O
1.99
 XO
2.03
  O
2.07 PB
 XO
2.10
XXX
  
3Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.03
  
 PB
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
 XO
1.99
 XO
2.03 PB
 XO
2.07
XXX
  
4Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik1.90
  
 
 
1.90
  O
1.95
XXX
      
5Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.90
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
 XO
1.90
  O
1.95
XXX
   
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM NH
  
 
 
1.75
XXX
       
M Stangspring    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)Sparta4.75
  
 
 
4.55
  O
4.65
  O
4.75
  O
     
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.65
  
 
 
4.35
XXO
4.55
XXO
4.65
  O
4.75
XXX
    
3Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.65
  
 
 
4.15
  O
4.35
  O
4.45
  O
4.55
XXO
4.65
XXO
4.75
XXX
  
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.55
  
 PB
 
4.05
  O
4.25
  O
4.35
XXO
4.45
 XO
4.55 PB
  O
4.65
XXX
  
5Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.55
  
 PB
 
4.15
  O
4.25
 XO
4.35
  O
4.45
  O
4.55 PB
 XO
4.65
XXX
  
6Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.25
  
 
 
4.25
 XO
4.35
XXX
      
7Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)Sparta3.95
  
 
 
3.85
 XO
3.95
  O
4.05
XXX
     
8Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro3.95
  
 
 
3.85
  O
3.95
XXO
4.05
XXX
     
9Andreas Kock PedersenAndreas Kock Pedersen ('97)Korsør AM3.75
  
 SB
 
3.65 SB
XXO
3.75 SB
  O
3.85
XXX
     
10Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.45
  
 PB
 
3.45 PB
  O
3.55
XXX
      
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM NH
  
 
 
4.45
  X
4.55
  XX
      
M Længdespring    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM7.45
+1.3
  
 
 
7.45  X      
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.19 w
+2.2
  
 
 
7.177.197.17  X  X6.81  
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.17
+0.6
  
 
 
  X  X  X  X  X7.17  
4Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.83
+1.8
  
 
 
4.756.83  X  X  X  X  
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.75
+0.6
  
 SB
 
6.506.75 SB6.22  X5.24  X  
6Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.56
+1.3
  
 
 
6.256.566.266.556.116.36  
M Trespring    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta16.05
+1.9
  
 SB
 
15.59 SB16.03 SB16.05 SB     
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta15.14
0.0
  
 
 
  X15.1415.1415.0714.75  X  
3Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF14.89
0.0
  
 
 
14.83  X  X14.80  X14.89  
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.01
+0.7
  
 
 
13.53  X  X14.01  X  X  
5Péter UngváriPéter Ungvári ('85)Aarhus 1900 / HUN13.80
-0.5
  
 SB
 
  X  X  X13.80 SB  X  X  
6Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja13.06
0.0
  
 SB
 
12.82 SB13.06 SB  X12.80    
7Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190012.87
+1.5
  
 
 
12.5212.3712.8412.87  X12.75  
M Kuglestød    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF16.65
  
 SB
 
15.90 SB16.06 SB16.26 SB16.52 SB  X16.65 SB  
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta16.61
  
 PB
 
16.08 PB  X  X  X  X16.61 PB  
3Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.59
  
 
 
15.09  X15.59  X  X15.39  
4Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta14.89
  
 
 
14.2514.5114.89  X  X  X  
5Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.15
  
 
 
  X13.15  X  X  X  X  
6Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta12.80
  
 
 
12.6612.6912.78  X  X12.80  
M Diskoskast 2.0 kg    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 54.65
  
 
 
54.1950.42  X49.9951.1054.65  
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.49
  
 
 
53.91  X49.9249.57  X54.49  
3Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta52.65
  
 
 
  X50.44  X52.3151.8352.65  
4Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik51.75
  
 
 
51.7549.93  X46.9949.6350.98  
5Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM41.63
  
 
 
40.6941.6340.96  X38.4639.12  
6Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik41.26
  
 
 
  X38.7241.2639.24  X  X  
7Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM40.85
  
 
 
38.8840.8539.31  X  X  X  
8Tom Olav JensenTom Olav Jensen ('60)Esbjerg AM40.26
  
 SB
 
  X38.9139.13  X  X40.26 SB  
9Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF37.45
  
 
 
  X34.8837.45     
10Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 35.86
  
 
 
  X34.7435.86     
M Vægtkast 15.89 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM17.39
  
 SB
 
  X16.4317.15 SB17.1016.8117.39 SB  
2Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia15.55
  
 PB
 
15.27 PB  X15.55 PB  X14.3915.15  
3Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190015.42
  
 
 
  X14.97  X15.42  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM59.42
  
 
 
56.62  X  X56.3257.0559.42  
2Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM58.26
  
 PB
 
55.43  X  X  X54.5258.26 PB  
3Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190055.09
  
 
 
  X54.34  X  X55.0954.68  
4Mathias P. KveiborgMathias P. Kveiborg BAK50.38
  
 PB
 
  X  X47.48 PB45.5248.52 PB50.38 PB  
5Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK48.63
  
 
 
  X48.6347.8148.37  X  X  
6Tom Olav JensenTom Olav Jensen ('60)Esbjerg AM43.40
  
 SB
 
  X41.1541.5641.91  X43.40 SB  
7Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 42.64
  
 
 
36.01  X  X42.6441.5642.50  
M Spydkast 800 gram    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190065.55
  
 
 
58.0661.4162.0763.0560.2465.55  
2Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta64.28
  
 PB
 
51.4459.7361.3461.2862.26 SB64.28 PB  
3Andreas BertelsenAndreas Bertelsen ('94)Aarhus 190062.73
  
 
 
58.0559.9353.3460.1960.3162.73  
5Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM57.73
  
 
 
55.1054.7055.6953.1457.7356.23  
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta54.24
  
 SB
 
48.0751.0654.24 SB46.2053.0647.43  
7Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja52.48
  
 PB
 
  X48.4847.3652.48 PB51.31  X  
8Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM48.04
  
 
 
45.7745.2348.0447.13  X47.18  
9Mark DrongesenMark Drongesen Viborg AM45.53
  
 
 
44.8045.5338.18     
10Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta43.43
  
 
 
43.4342.92  X     
11Casper Urth NygaardCasper Urth Nygaard ('98)Randers Freja39.25
  
 
 
39.2538.1538.30     
M 5000 m kapgang    
24.8.

Finale A

Finale
24.8.
1Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 190023:30.09
  
 SB
K 100 m    
25.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
25.8.Vind: +1.7
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.64
  
 =SB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.78
  
 PB
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF11.80
  
 PB
4Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.10
  
 PB
5Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.39
  
 
6Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.41
  
 
7Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.53
  
 
8Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.63
  
 
Indledende heats25.8.
Indledende 1
25.8. Vind: +2.0
25.8.Vind: +2.0
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.92
  
 SB
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.40
  
 
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.47
  
 SB
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.59
  
 PB
5Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.74
  
 
6Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM12.87
  
 SB
Indledende 2
25.8. Vind: +1.1
25.8.Vind: +1.1
1Mathilde U KramerMathilde U Kramer ('93)Frederiksberg IF12.02
  
 
2Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.16
  
 PB
3Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 190012.72
  
 
4Ida BoelIda Boel Esbjerg AM12.83
  
 PB
5Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190012.95
  
 PB
6Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.12
  
 PB
Indledende 3
25.8. Vind: -0.2
25.8.Vind: -0.2
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.18
  
 
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.51
  
 
3Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta12.87
  
 
4Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 13.06
  
 
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF13.09
  
 
6Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.50
  
 
K 200 m    
26.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
26.8.Vind: +1.7
1Mathilde U KramerMathilde U Kramer ('93)Frederiksberg IF23.85
  
 PB
2Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta23.86
  
 PB
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF24.43
  
 PB
4Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190025.31
  
 PB
5Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.37
  
 
6Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.41
  
 SB
7Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.56
  
 
Indledende heats26.8.
Indledende 1
26.8. Vind: +2.3
26.8.Vind: +2.3
1Mathilde U KramerMathilde U Kramer ('93)Frederiksberg IF25.21 w
  
 
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.50 w
  
 
3Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 26.27 w
  
 
4Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM26.93 w
  
 
5Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER27.68 w
  
 
Indledende 2
26.8. Vind: +2.5
26.8.Vind: +2.5
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta24.89 w
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.33 w
  
 
3Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.49 w
  
 
4Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF26.77 w
  
 
5Pernille BorgholmPernille Borgholm ('72)Vejle IF28.41 w
  
 
Indledende 3
26.8. Vind: +0.9
26.8.Vind: +0.9
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF25.28
  
 
2Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190025.45
  
 PB
3Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.76
  
 
4Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta26.65
  
 
5Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta26.93
  
 
K 400 m    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta55.96
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.65
  
 
3Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM57.88
  
 SB
4Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190059.15
  
 
5Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 59.89
  
 PB
6Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF59.91
  
 
7Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:00.05
  
 
8Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF1:02.25
  
 
Finale B
25.8.
25.8.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta58.94
  
 PB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti1:01.07
  
 
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER1:01.18
  
 PB
4Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM1:02.09
  
 
5Pernille BorgholmPernille Borgholm ('72)Vejle IF1:07.03
  
 
K 800 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne2:09.67
  
 SB
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:10.82
  
 
3Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:10.99
  
 
4Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:11.12
  
 
5Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:11.76
  
 SB
6Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:12.58
  
 
7Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:16.18
  
 
8Louise Rosenstand LouLouise Rosenstand Lou ('99)Holte IF Atletik2:16.45
  
 
Indledende heats25.8.
Indledende 1
25.8.
25.8.
1Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:16.27
  
 
2Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:16.55
  
 
3Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:16.89
  
 
4Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM2:20.65
  
 
5Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:21.83
  
 
6Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:22.93
  
 
7Tine ØstergaardTine Østergaard Bagsværd AC2:23.96
  
 
8Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC2:27.34
  
 
Indledende 2
25.8.
25.8.
1Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:13.84
  
 
2Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne2:13.86
  
 SB
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:14.05
  
 
4Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:15.35
  
 
5Louise Rosenstand LouLouise Rosenstand Lou ('99)Holte IF Atletik2:17.64
  
 
6Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:18.00
  
 
7Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE2:18.64
  
 SB
K 1500 m    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:29.62
  
 PB
2Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:31.79
  
 
3Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik4:35.32
  
 PB
4Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:35.60
  
 SB
5Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik4:40.85
  
 PB
6Marie Aagaard PoulsenMarie Aagaard Poulsen ('96)Aarhus 19004:47.84
  
 
7Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:48.17
  
 PB
8Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik4:56.46
  
 
9Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM4:59.91
  
 
10Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG5:06.03
  
 PB
Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR DNF
  
 
K 5000 m    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
2Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 16:52.42
  
 
3Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta17:17.03
  
 SB
4Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad17:22.07
  
 
5Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik17:22.88
  
 
6Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190017:25.62
  
 PB
7Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM17:29.05
  
 PB
8Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik17:33.02
  
 
9Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR17:49.66
  
 PB
10Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190017:59.90
  
 SB
11Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti18:08.57
  
 PB
12Katja Gunnertoft BojsenKatja Gunnertoft Bojsen ('79)Team DistanceRunning.dk18:30.35
  
 PB
13Marie Aagaard PoulsenMarie Aagaard Poulsen ('96)Aarhus 190018:37.52
  
 PB
14Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG19:13.98
  
 SB
15Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta19:48.42
  
 
Cecilie MarcimakCecilie Marcimak ('99)Rødekro Tri DNF
  
 
K 10000 m    
24.8.

Finale A

Finale
24.8.
2Kirsten PetterssonKirsten Pettersson ('83)Esbjerg AM35:37.11
  
  Mixed competition
3Clara KallClara Kall ('99)HMRC38:29.17
  
  Mixed competition
K 3000 m forh.    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne9:34.85
  
 
2Violeta KuldaiteVioleta Kuldaite ('98)Aalborg AM / LTU12:32.69
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
26.8.Vind: +1.3
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.89
  
 
2Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.05
  
 PB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.71
  
 PB
4Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.86
  
 
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190015.55
  
 
6Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM15.62
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK DNF
  
 
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM DNF
  
 
Indledende heats26.8.
Indledende 1
26.8. Vind: +1.4
26.8.Vind: +1.4
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.01
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.80
  
 PB
3Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.90
  
 PB
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190015.22
  
 PB
5Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF15.74
  
 PB
Indledende 2
26.8. Vind: +2.9
26.8.Vind: +2.9
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.02 w
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.73 w
  
 
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK15.01 w
  
 
4Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM15.59 w
  
 
K 400 m hæk    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001:01.99
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta1:04.35
  
 SB
3Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF1:05.10
  
 PB
4Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:05.85
  
 PB
5Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM1:09.91
  
 
K Højdespring    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.72
  
 
 
1.60
  O
1.66
 XO
1.69
  O
1.72
 XO
1.75
XXX
   
2Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.69
  
 
 
1.63
XXO
1.69
 XO
1.72
XXX
     
3Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
     
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.50
  
 =SB
 
1.45
  O
1.50 =SB
XXO
1.55
XXX
     
K Stangspring    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta3.85
  
 
 
3.75
 XO
3.85
  O
4.00
XXX
     
2Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.75
  
 
 
3.55
  O
3.65
 XO
3.75
  O
3.85
XXX
    
3Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.55
  
 
 
3.25
XXO
3.35
  O
3.45
  O
3.55
  O
3.65
XXX
   
4Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.25
  
 
 
3.15
  O
3.25
  O
3.35
XXX
     
K Længdespring    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.86 w
+2.1
  
 
 
  X  X5.835.86  X5.79  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.84 w
+2.1
  
 
 
5.84  X  X5.57  X  X  
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.66
+0.8
  
 PB
 
5.34  X5.66 PB5.66 =PB5.30  X  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.57 w
+2.1
  
 
 
  X5.575.51  X5.285.42  
5Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.54
+0.9
  
 =SB
 
4.735.235.205.225.525.54 =SB  
6Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.35
+1.9
  
 
 
5.155.255.35  X5.225.01  
K Trespring     
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190013.32
+0.1
  
 
 
13.32  X  X  X  X  X  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER12.51
0.0
  
 PB
 
  X  X12.51 PB12.17    
3Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.36
-1.4
  
 
 
12.36  X  X11.9612.0811.74  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.57
-1.5
  
 
 
11.45  X11.57  X  X11.45  
5Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.48
-0.6
  
 
 
  X9.7411.3911.48    
K Kuglestød 4.0 kg    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
7Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM11.56
  
 
 
10.9811.4611.5611.2311.1511.22  
K Diskoskast 1.0 kg    
25.8.

Finale A

Finale
25.8.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.63
  
 
 
53.63  X  X49.84  X  X  
2Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.82
  
 
 
49.5050.2149.34  X48.2851.82  
3Maria Sløk HansenMaria Sløk Hansen ('83)Hvidovre AM47.25
  
 SB
 
36.6047.25 SB  X45.3243.29  X  
4Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 45.56
  
 SB
 
44.05 SB  X42.7739.7042.8145.56 SB  
5Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM44.73
  
 
 
39.1544.6341.5339.7244.7343.09  
6Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM43.76
  
 
 
  X42.0943.7640.89  X37.05  
7Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik43.02
  
 
 
41.9641.8443.0242.57  X  X  
8Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM38.57
  
 
 
38.57  X  X  X37.41  X  
9Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 38.32
  
 
 
  X38.32  X     
10Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik36.09
  
 
 
36.09  X35.84     
11Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM29.94
  
 
 
29.9429.7429.71     
12Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190027.93
  
 
 
27.93  X  X     
K Vægtkast 9.08 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
3Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta15.39
  
 SB
 
14.82 SB  X15.39 SB14.6414.9314.85  
4Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM14.50
  
 PB
 
14.50 PB  X  X12.07  X14.26  
5Maria Sløk HansenMaria Sløk Hansen ('83)Hvidovre AM14.34
  
 
 
13.7114.0213.9714.0514.1414.34  
6Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta13.90
  
 PB
 
13.90 PB  X  X13.46  X13.67  
K Hammerkast 4.0 kg    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 58.47
  
 
 
58.4755.03  X  X55.7354.23  
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta54.32
  
 
 
54.0053.6154.08  X53.3754.32  
4Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM50.33
  
 PB
 
47.88  X50.33 PB  X47.4348.67  
5Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta48.09
  
 
 
44.7348.0946.3045.36  X  X  
6Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 47.61
  
 PB
 
47.61 PB45.2047.3046.4944.3547.60  
7Maria Sløk HansenMaria Sløk Hansen ('83)Hvidovre AM46.96
  
 
 
43.9246.9646.3046.8842.7443.67  
K Spydkast 600 gram    
26.8.

Finale A

Finale
26.8.
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM43.26
  
 
 
  X43.26  X42.53  X40.64  
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta43.00
  
 
 
40.0841.1643.0041.37  X41.21  
3Ane Liv BerthelsenAne Liv Berthelsen ('95)Randers Freja29.60
  
 
 
25.83  X26.9729.60  X  X  

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7