Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ann Arbor MI USA: Simmons-Harvey Big Ten Invitational 19.1.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
William Henderson
William Henderson ('99)
USA6.65
  
 PB
2
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
USA6.75
  
 SB
3
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA6.79
  
 PB
4
Asani Hampton
Asani Hampton 
USA6.81
  
 PB
5
Pierre Brown
Pierre Brown 
USA6.93
  
 =SB
6
Cameron Vereen
Cameron Vereen 
USA6.93
  
 
7
Anton Porter
Anton Porter ('96)
USA6.94
  
 
8
Joe Stevens
Joe Stevens 
USA6.99
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA6.87
  
 
2
Asani Hampton
Asani Hampton 
USA6.87
  
 PB
3
Joe Stevens
Joe Stevens 
USA6.93
  
 
4
Amir Metts
Amir Metts 
USA7.00
  
 PB
Indledende 2
1
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
USA6.80
  
 SB
2
Anton Porter
Anton Porter ('96)
USA6.93
  
 
3
Pierre Brown
Pierre Brown 
USA6.93
  
 SB
6
Jack Lint
Jack Lint ('96)
USA7.26
  
 SB
Indledende 3
1
William Henderson
William Henderson ('99)
USA6.71
  
 PB
2
Cameron Vereen
Cameron Vereen 
USA6.99
  
 
3
Desmond Nicholas
Desmond Nicholas ('98)
USA7.00
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA21.07
  
 SB
2
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA21.51
  
 PB
3
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA21.81
  
 
4
Jerry Jackson
Jerry Jackson 
USA22.14
  
 PB
Finale B
1
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA21.61
  
 PB
2
Anton Porter
Anton Porter ('96)
USA22.03
  
 SB
Finale C
1
Joseph McCarthy
Joseph McCarthy 
USA21.90
  
 PB
2
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA22.01
  
 
Finale D
2
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA22.73
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Taylor McLaughlin
Taylor McLaughlin ('97)
USA47.64
  
 SB
2
Asa Burke
Asa Burke 
USA48.10
  
 PB
3
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST48.98
  
 SB
Finale B
1
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA48.04
  
 SB
2
Kier Miner
Kier Miner ('98)
USA48.36
  
 SB
3
Melson Desmond
Melson Desmond ('98)
USA49.05
  
 SB
Finale C
1
Ryan Harrington
Ryan Harrington 
USA48.68
  
 PB
2
Givon Washington
Givon Washington ('97)
USA48.69
  
 SB
3
Joseph Cooper
Joseph Cooper 
USA48.75
  
 PB
Finale D
4
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA51.61
  
 PB
M 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frank Hayes
Frank Hayes ('97)
USA1:18.87
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Cole Johnson
Cole Johnson 
USA1:52.33
  
 PB
2
Gary Ross
Gary Ross ('98)
USA1:52.42
  
 SB
3
Drew Maher
Drew Maher 
USA1:52.57
  
 PB
4
Ryan Wilkie
Ryan Wilkie ('96)
USA1:52.78
  
 SB
5
Anthony Berry
Anthony Berry ('98)
USA1:54.25
  
 SB
Finale B
1
Derrick Simmons
Derrick Simmons ('99)
USA1:52.66
  
 PB
2
Nick Miller
Nick Miller ('99)
USA1:53.14
  
 SB
3
William Ashenfelter
William Ashenfelter 
USA1:53.40
  
 PB
4
Jordan Rackham
Jordan Rackham ('96)
NZL1:54.80
  
 SB
5
Wes York
Wes York 
USA1:54.85
  
 PB
M 1 mile    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Justine Kiprotich
Justine Kiprotich ('97)
KEN4:04.51
  
 PB
2
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA4:05.64
  
 PB
3
John Aho
John Aho ('99)
USA4:06.46
  
 PB
4
Tim McGowan
Tim McGowan ('95)
USA4:08.20
  
 SB
5
Owen Wing
Owen Wing ('99)
USA4:09.95
  
 PB
6
Will Landowne
Will Landowne 
USA4:15.05
  
 SB
7
Luke Wallace
Luke Wallace 
USA4:15.34
  
 SB
8
Jacob Lee
Jacob Lee ('98)
USA4:15.36
  
 PB
9
Billy McDevitt
Billy McDevitt ('97)
USA4:15.64
  
 SB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA8:08.49
  
 PB
2
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA8:08.89
  
 PB
3
Luke Landis
Luke Landis ('97)
USA8:16.95
  
 PB
4
Brandon Hontz
Brandon Hontz 
USA8:20.02
  
 PB
5
Bailey Timmons
Bailey Timmons ('99)
USA8:21.55
  
 PB
6
Gabriel Mudel
Gabriel Mudel 
USA8:27.76
  
 PB
7
John McGowan
John McGowan ('95)
USA8:30.01
  
 SB
8
Joost Plaetinck
Joost Plaetinck ('98)
USA8:30.46
  
 PB
9
Lewis Tate
Lewis Tate 
USA8:30.64
  
 PB
10
Jacob Branch
Jacob Branch ('98)
USA8:32.34
  
 PB
11
Kevin Hall
Kevin Hall ('97)
USA8:32.77
  
 PB
12
Aaron Barlev
Aaron Barlev 
USA8:36.10
  
 PB
13
Dominic Dimambro
Dominic Dimambro ('99)
USA8:36.95
  
 PB
14
Matt Schram
Matt Schram ('99)
USA8:38.42
  
 PB
16
Peter Hayden
Peter Hayden 
USA8:41.82
  
 PB
17
Avery Felty
Avery Felty ('97)
USA8:46.42
  
 PB
18
Christian Hubaker
Christian Hubaker 
USA8:47.68
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA7.96
  
 SB
2
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA8.00
  
 
3
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA8.03
  
 =PB
4
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA8.07
  
 PB
5
Makiyah Smallwood
Makiyah Smallwood ('98)
USA8.19
  
 
6
Noah Caudy
Noah Caudy ('99)
USA8.23
  
 
7
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA8.24
  
 
8
Terry Johnson
Terry Johnson 
USA8.31
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA8.00
  
 
2
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA8.05
  
 
3
Noah Caudy
Noah Caudy ('99)
USA8.16
  
 
4
Makiyah Smallwood
Makiyah Smallwood ('98)
USA8.31
  
 
Indledende 2
1
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA8.06
  
 
2
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA8.17
  
 
3
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA8.27
  
 
4
Terry Johnson
Terry Johnson 
USA8.39
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Brandon Piwinski
Brandon Piwinski ('96)
USA2.15
  
 =PB
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10 =PB
  O
2.15 PB
  O
2.18
XXX
   
2
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.15
  
 PB
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05 SB
  O
2.10 PB
XXO
2.15 PB
XXO
2.18
XXX
  
3
Cody Stine
Cody Stine ('97)
USA2.10
  
 =SB
 
2.00
  O
2.05 =SB
 XO
2.10 SB
  O
2.15
XXX
    
4
Devin Bradham
Devin Bradham ('97)
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
XXX
    
4
Mayson Conner
Mayson Conner ('99)
USA2.10
  
 
 
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
XXX
     
6
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA2.10
  
 SB
 
1.95
 XO
2.00 SB
 XO
2.05 SB
  O
2.10 SB
 XO
2.15
XXX
   
7
Max Wagner
Max Wagner 
USA2.05
  
 =PB
 
1.95
  O
2.00
 XO
2.05 =PB
  O
2.10
XXX
    
8
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA1.95
  
 
 
1.95
  O
2.00
XXX
      
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Cole Gorski
Cole Gorski ('95)
USA5.36
  
 
 
5.22
 XO
5.36
  O
5.45
XXX
     
2
Tyler Loontjer
Tyler Loontjer ('96)
USA4.92
  
 
 
4.77
 XO
4.92
  O
5.07
XXX
     
3
Trevor Stephenson
Trevor Stephenson 
USA4.92
  
 PB
 
4.47 SB
XXO
4.62 SB
XXO
4.77 PB
XXO
4.92 PB
  O
5.07
XXX
   
4
Garrison Hughes
Garrison Hughes ('99)
USA4.92
  
 
 
4.77
  O
4.92
 XO
5.07
XXX
     
5
Nicholas Burkhalter
Nicholas Burkhalter ('97)
USA4.77
  
 SB
 
4.62
  O
4.77 SB
  O
4.92
XXX
     
6
Nick Guerrant
Nick Guerrant 
USA4.77
  
 PB
 
4.47 SB
 XO
4.62 SB
  O
4.77 PB
  O
4.92
XXX
    
7
Robert Oswald
Robert Oswald 
USA4.77
  
 
 
4.77
XXO
4.92
XXX
      
8
Drake Burton
Drake Burton ('99)
USA4.62
  
 
 
4.32
  O
4.47
 XO
4.62
  O
4.77
XXX
    
10
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA4.32
  
 
 
4.32
  O
4.47
XXX
      
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA7.27
  
 PB
 
  X  X7.06 SB  –7.06 =SB7.27 PB  
2
William Henderson
William Henderson ('99)
USA7.26
  
 
 
7.087.26  X  X  X7.02  
3
Bryce Williams
Bryce Williams ('96)
USA7.09
  
 
 
6.52  X7.087.067.09  X  
4
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA7.07
  
 
 
6.906.967.077.03  X6.96  
5
Jack Lint
Jack Lint ('96)
USA6.87
  
 SB
 
6.67 SB6.626.80 SB6.85 SB  X6.87 SB  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Butael
Daniel Butael ('94)
ISR15.36
  
 SB
 
  X  X15.36 SB  X15.0413.59  
2
Bryce Williams
Bryce Williams ('96)
USA15.16
  
 
 
15.0015.1614.7313.4614.8915.10  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
John Meyer
John Meyer ('99)
USA18.74
  
 PB
 
18.29 SB17.4117.68  X18.0718.74 PB  
2
Andrew Liskowitz
Andrew Liskowitz ('97)
USA18.72
  
 
 
  X18.09  X18.1718.5718.72  
3
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA18.46
  
 PB
 
17.6918.46 PB17.6617.9217.8717.35  
4
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA17.12
  
 
 
16.9017.12  X16.8416.0917.12  
5
Reggie Browley
Reggie Browley 
USA17.11
  
 
 
15.4917.0917.11  X16.7717.02  
6
Chance Ehrnsberger
Chance Ehrnsberger 
USA17.01
  
 SB
 
16.80 SB16.5515.9015.5517.01 SB16.73  
7
Luke Grodeska
Luke Grodeska ('98)
USA16.70
  
 
 
16.7016.65  X  X15.9615.36  
8
Jack Zimmerman
Jack Zimmerman ('99)
USA16.58
  
 
 
  X16.1116.58  X16.18  X  
9
Thomas Bojalad
Thomas Bojalad ('98)
USA16.30
  
 
 
16.30  X  X  X  X15.64  
10
Dan Stone
Dan Stone ('98)
USA16.24
  
 PB
 
16.24 PB14.6015.36     
11
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA15.98
  
 
 
  X  X15.98     
13
Gregory Thompson
Gregory Thompson ('94)
GBR15.26
  
 
 
15.26  X  X     
14
Nick Guerrant
Nick Guerrant 
USA13.98
  
 PB
 
13.17 SB13.98 PB12.21     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joe Ellis
Joe Ellis ('96)
GBR22.74
  
 SB
 
20.6921.4022.35 SB22.68 SB22.1222.74 SB  
2
Morgan Shigo
Morgan Shigo ('96)
USA20.71
  
 
 
  X  X19.80  X20.7120.69  
3
Manning Plater
Manning Plater ('97)
USA18.97
  
 
 
17.7317.1117.9518.7617.6518.97  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA7.48
  
 SB
2
Brooke-Lynn Williams
Brooke-Lynn Williams ('98)
USA7.50
  
 SB
3
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT7.56
  
 
4
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH7.57
  
 
5
Brooke Bogan
Brooke Bogan ('99)
USA7.66
  
 
6
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA7.67
  
 
7
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA7.69
  
 
8
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA7.74
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Brooke-Lynn Williams
Brooke-Lynn Williams ('98)
USA7.53
  
 
2
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA7.60
  
 
3
Brooke Bogan
Brooke Bogan ('99)
USA7.64
  
 PB
4
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA7.70
  
 
5
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA7.71
  
 
6
Karimah Senior
Karimah Senior ('97)
USA7.74
  
 SB
Indledende 2
1
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT7.55
  
 SB
2
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH7.57
  
 
3
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA7.61
  
 SB
4
Bria Mack
Bria Mack ('99)
USA7.73
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA23.50
  
 PB
2
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA24.20
  
 SB
Finale B
1
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH24.12
  
 SB
2
Karimah Senior
Karimah Senior ('97)
USA24.70
  
 PB
3
Destiny Ward
Destiny Ward ('99)
USA24.87
  
 SB
Finale C
1
Brooke-Lynn Williams
Brooke-Lynn Williams ('98)
USA24.85
  
 PB
Finale D
5
Johanna Ilves
Johanna Ilves ('99)
EST26.38
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA54.03
  
 SB
2
Kierra Griggs
Kierra Griggs ('98)
USA55.60
  
 SB
3
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA56.04
  
 SB
Finale B
1
Alyssa Marsh
Alyssa Marsh 
CAN56.76
  
 PB
K 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN1:29.55
  
 PB
2
Annie Ubbing
Annie Ubbing 
USA1:31.82
  
 PB
Finale B
1
Chloe Foster
Chloe Foster ('99)
USA1:31.45
  
 PB
5
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK1:34.66
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA2:09.96
  
 PB
2
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN2:10.54
  
 SB
3
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:11.24
  
 SB
4
Jessi Smith
Jessi Smith ('98)
USA2:13.27
  
 PB
5
Sarah Kanney
Sarah Kanney 
USA2:14.86
  
 SB
Finale B
1
Lauren Biggs
Lauren Biggs 
USA2:09.99
  
 PB
2
Katie Osika
Katie Osika ('99)
USA2:10.12
  
 PB
3
Meg Darmofal
Meg Darmofal ('97)
USA2:10.50
  
 PB
4
Lexi Munley
Lexi Munley 
USA2:13.30
  
 PB
5
Faith Reynolds
Faith Reynolds ('97)
USA2:14.35
  
 PB
6Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:16.30
  
 SB
K 1 mile    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Meier
Hannah Meier ('94)
USA4:40.35
  
 PB
2
Annie Fuller
Annie Fuller ('97)
USA4:42.04
  
 PB
3
Anne Forsyth
Anne Forsyth 
CAN4:47.44
  
 PB
4
Karrigan Smith
Karrigan Smith 
USA4:47.93
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Rizk
Julia Rizk ('96)
USA9:29.70
  
 PB
2
Erin McDonald
Erin McDonald 
USA9:33.41
  
 PB
3
Kathryn House
Kathryn House 
USA9:34.73
  
 PB
4
Abby Nichols
Abby Nichols 
USA9:37.03
  
 PB
5
Jeralyn Poe
Jeralyn Poe 
USA9:37.05
  
 SB
6
India Johnson
India Johnson ('99)
USA9:42.92
  
 PB
7
Anna West
Anna West 
USA9:43.82
  
 PB
8
Rachel Coleman
Rachel Coleman ('96)
USA9:44.60
  
 PB
9
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA9:45.83
  
 PB
10
Lauren Jenkins
Lauren Jenkins 
USA9:50.52
  
 PB
11
Erika Freyhof
Erika Freyhof ('98)
USA9:53.82
  
 
12
Audrey Belf
Audrey Belf ('96)
USA9:53.85
  
 SB
13
Kathryn Munks
Kathryn Munks ('98)
USA9:54.30
  
 SB
14
Brittany Atkinson
Brittany Atkinson 
USA9:54.53
  
 SB
16
Jordan Williams
Jordan Williams ('99)
USA10:02.97
  
 PB
17
Kathryn Gearhart
Kathryn Gearhart 
USA10:13.47
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Morgan Lewis
Morgan Lewis ('99)
USA8.46
  
 
2
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA8.46
  
 SB
3
Alexus Pyles
Alexus Pyles ('97)
USA8.48
  
 =PB
4
Britten Bowen
Britten Bowen 
USA8.52
  
 SB
5
Madeline Holmberg
Madeline Holmberg ('96)
USA8.76
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Alexus Pyles
Alexus Pyles ('97)
USA8.50
  
 
2
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA8.53
  
 
4
Johanna Ilves
Johanna Ilves ('99)
EST8.90
  
 
Indledende 2
1
Morgan Lewis
Morgan Lewis ('99)
USA8.43
  
 SB
2
Britten Bowen
Britten Bowen 
USA8.57
  
 SB
3
Madeline Holmberg
Madeline Holmberg ('96)
USA8.74
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Candice Dominguez Fields
Candice Dominguez Fields ('96)
USA1.75
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
 XO
1.70
  O
1.75 SB
XXO
1.80
XXX
  
2
Lara Omerzu
Lara Omerzu ('98)
SLO1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
     
2
Alexa Parks
Alexa Parks ('99)
USA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
4
Katherine Miner
Katherine Miner 
USA1.70
  
 SB
 
1.65 SB
 XO
1.70 SB
XXO
1.75
XXX
     
7
Alexus Pyles
Alexus Pyles ('97)
USA1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
     
8
Lailah Elliot
Lailah Elliot 
USA1.60
  
 PB
 
1.55 SB
 XO
1.60 PB
 XO
1.65
XXX
     
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophia Franklin
Sophia Franklin ('99)
USA4.18
  
 PB
 
3.68
  O
3.83
  O
3.98
 XO
4.08 SB
 XO
4.18 PB
  O
4.30
XXX
  
2
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA3.98
  
 
 
3.68
  O
3.83
  O
3.98
  O
4.08
XXX
    
3
Megan Fry
Megan Fry ('97)
USA3.98
  
 =PB
 
3.53
  O
3.68
  O
3.83
  O
3.98 =PB
 XO
4.08
XXX
   
4
Carena Nottoli
Carena Nottoli 
USA3.83
  
 SB
 
3.53
  O
3.68
  O
3.83 SB
  O
3.98
XXX
    
5
Jessica Mercier
Jessica Mercier 
USA3.83
  
 SB
 
3.38 SB
 XO
3.53 SB
  O
3.68 SB
  O
3.83 SB
  O
3.98
XXX
   
6
Greer Gumbrecht
Greer Gumbrecht ('98)
USA3.83
  
 SB
 
3.68 SB
  O
3.83 SB
 XO
3.98
XXX
     
7
Libby Jefferson
Libby Jefferson ('99)
USA3.68
  
 
 
3.38
  O
3.53
  O
3.68
 XO
3.83
XXX
    
8
Megan Hoffman
Megan Hoffman 
USA3.68
  
 SB
 
3.53
 XO
3.68 SB
 XO
3.83
XXX
     
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ieva Turķe
Ieva Turķe ('98)
LAT5.97
  
 PB
 
5.69  X5.97 PB5.77  –  –  
2
Madeline Holmberg
Madeline Holmberg ('96)
USA5.96
  
 
 
5.925.965.845.75  X5.82  
3
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA5.84
  
 SB
 
5.755.84 SB5.57  –  –  –  
4
Raynesha Lewis
Raynesha Lewis ('98)
USA5.83
  
 
 
5.675.834.28  –  –  –  
5
Jewel Smith
Jewel Smith 
USA5.69
  
 
 
  X  X5.555.615.455.69  
6
Audra Koopman
Audra Koopman ('99)
USA5.68
  
 
 
5.565.685.605.405.505.43  
11
Alexus Pyles
Alexus Pyles ('97)
USA5.36
  
 
 
  X  X5.36     
13
Lailah Elliot
Lailah Elliot 
USA5.20
  
 PB
 
5.20 PB  X5.17     
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angela Mercurio
Angela Mercurio ('96)
CAN13.09
  
 SB
 
12.3612.6112.7612.90 SB13.09 SB  X  
2
Ieva Turķe
Ieva Turķe ('98)
LAT12.69
  
 PB
 
12.0512.4012.4812.2112.5112.69 PB  
3
Mikaela Seibert
Mikaela Seibert ('97)
USA12.36
  
 
 
  X11.8512.0212.01  X12.36  
4
Leah Blackall
Leah Blackall 
USA12.11
  
 
 
11.8612.1111.8312.1012.0512.09  
5
Shelby Allen
Shelby Allen 
USA12.10
  
 SB
 
  X  X11.84 SB  X  X12.10 SB  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA17.18
  
 
 
16.6117.18  –  –  –  –  
2
Adelaide Aquilla
Adelaide Aquilla ('99)
USA15.46
  
 PB
 
15.10  X15.46 PB  X13.68  X  
3
Payden Montana
Payden Montana ('99)
USA15.36
  
 
 
14.4514.1814.8715.1115.3615.06  
4
Nicole Sargent
Nicole Sargent ('97)
USA15.26
  
 PB
 
13.8514.77 PB14.1614.7614.5715.26 PB  
5
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA15.24
  
 PB
 
  X14.75 SB15.12 PB  X15.0315.24 PB  
6
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA14.78
  
 
 
13.4514.78  X14.27  X14.10  
7
Briana Nelson
Briana Nelson ('97)
USA14.38
  
 PB
 
13.96 PB14.19 PB13.9213.5514.1114.38 PB  
8
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA14.26
  
 
 
13.62  X14.2614.07  X13.61  
9
Erin Connor
Erin Connor 
USA13.84
  
 PB
 
13.84 PB13.0413.4512.8313.6713.22  
10
Sarah Okeafor
Sarah Okeafor 
USA13.78
  
 PB
 
13.78 PB12.8612.65     
11
Maegan McCarthy
Maegan McCarthy ('97)
USA13.17
  
 
 
12.7512.6113.17     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA22.03
  
 SB
 
21.81 SB22.03 SB  X  X21.89  X  
2
Rebecca Mammel
Rebecca Mammel 
USA20.21
  
 
 
  X18.6819.3020.2120.13  X  
3
Bailey Baker
Bailey Baker ('96)
USA19.53
  
 PB
 
18.4618.7418.0918.8619.53 PB18.56  
4
Kate Deaton
Kate Deaton 
USA19.05
  
 PB
 
17.66 SB19.05 PB18.7118.3718.3317.93  
5
Kayla Deering
Kayla Deering ('96)
USA18.98
  
 
 
  X18.8818.76  X18.9818.97  
6
Gianna Rao
Gianna Rao 
USA18.53
  
 
 
17.6117.2416.8818.5318.2118.40  
7
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA17.93
  
 
 
17.0216.8917.08  X17.93  X  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020