M 60 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 6.71 | SB | ||||||||||
2 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 6.72 | PB | ||||||||||
3 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 6.75 | |||||||||||
4 | Clark Brown Clark Brown | USA | 6.83 | ||||||||||||
5 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 6.83 | |||||||||||
6 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 6.84 | |||||||||||
7 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.87 | |||||||||||
8 | Seth Holloway Seth Holloway ('99) | 99 | USA | 6.95 | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 6.78 | |||||||||||
2 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 6.80 | |||||||||||
3 | Troy Gallen Troy Gallen | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
4 | Derek Sorensen Derek Sorensen | USA | 6.91 | SB | |||||||||||
5 | Ernest Agyeman Ernest Agyeman | USA | 6.97 | ||||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 6.81 | |||||||||||
2 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 6.88 | |||||||||||
3 | Ronald Fuller Ronald Fuller ('99) | 99 | USA | 6.93 | |||||||||||
4 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 6.95 | |||||||||||
5 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 7.00 | ||||||||||||
7 | Alexis Martin Alexis Martin ('96) | 96 | FRA | 7.24 | PB | ||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Clark Brown Clark Brown | USA | 6.88 | ||||||||||||
2 | Seth Holloway Seth Holloway ('99) | 99 | USA | 6.90 | |||||||||||
3 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 6.93 | SB | ||||||||||
4 | Chris Tucker Chris Tucker ('97) | 97 | USA | 6.94 | SB | ||||||||||
5 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 6.97 | PB | ||||||||||
6 | Djassim Ahamada Djassim Ahamada ('93) | 93 | FRA | 7.06 | |||||||||||
Indledende 4 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 6.77 | SB | ||||||||||
2 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.81 | |||||||||||
3 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 6.92 | ||||||||||||
4 | Easton Bianchi Easton Bianchi | USA | 6.97 | ||||||||||||
M 200 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 21.15 | PB | ||||||||||
2 | Derek Sorensen Derek Sorensen | USA | 21.67 | SB | |||||||||||
3 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 21.89 | SB | ||||||||||
Finale G 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 21.63 | |||||||||||
Finale H 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Clark Brown Clark Brown | USA | 21.66 | ||||||||||||
Finale I 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 21.70 | |||||||||||
2 | Joseph Cooper Joseph Cooper | USA | 22.33 | PB | |||||||||||
Finale J 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Seth Holloway Seth Holloway ('99) | 99 | USA | 21.87 | =PB | ||||||||||
2 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 21.96 | |||||||||||
Finale K 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ramarco Thompson Ramarco Thompson ('97) | 97 | BAR | 22.02 | PB | ||||||||||
Finale L 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 22.08 | PB | ||||||||||
Finale M 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Donnie James Donnie James | 00 | USA | 22.08 | PB | ||||||||||
Finale N 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Easton Bianchi Easton Bianchi | USA | 22.09 | ||||||||||||
Finale O 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Abram Schaap Abram Schaap ('99) | 99 | USA | 22.09 | |||||||||||
Finale R 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Martin Alexis Martin ('96) | 96 | FRA | 22.70 | PB | ||||||||||
M 300 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Marcus Chambers Marcus Chambers ('94) | 94 | USA | 33.28 | PB | ||||||||||
2 | Dontavius Wright Dontavius Wright ('94) | 94 | USA | 33.42 | SB | ||||||||||
3 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 33.56 | PB | ||||||||||
4 | Champ Page Champ Page ('94) | 94 | USA | 33.76 | SB | ||||||||||
M 400 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Arinze Chance Arinze Chance ('96) | 96 | GUY | 47.40 | |||||||||||
2 | Alfred Shirley Alfred Shirley | USA | 48.40 | SB | |||||||||||
3 | Kimorie Shearman Kimorie Shearman ('92) | 92 | VIN | 48.57 | SB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 47.88 | SB | ||||||||||
2 | Joe Herrera Joe Herrera ('96) | 96 | USA | 48.45 | SB | ||||||||||
3 | Andre Jeff Andre Jeff ('99) | 99 | USA | 48.58 | SB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 48.00 | PB | ||||||||||
2 | Terrance Livingston Terrance Livingston ('91) | 91 | JAM | 48.63 | SB | ||||||||||
3 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 48.63 | |||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Rj Russell Rj Russell | USA | 48.23 | PB | |||||||||||
2 | Braylon Wilkerson Braylon Wilkerson | USA | 48.46 | SB | |||||||||||
3 | Miles Mingo Miles Mingo ('99) | 99 | USA | 49.04 | SB | ||||||||||
Finale E 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Anthony Delasanta Anthony Delasanta ('98) | 98 | USA | 48.34 | SB | ||||||||||
2 | Donnie James Donnie James | 00 | USA | 48.85 | SB | ||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jordan Willis Jordan Willis ('99) | 99 | USA | 48.48 | PB | ||||||||||
2 | Kyle Fearrington Kyle Fearrington ('98) | 98 | PUR | 48.93 | |||||||||||
Finale G 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Abram Schaap Abram Schaap ('99) | 99 | USA | 49.09 | PB | ||||||||||
M 600 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Byron Robinson Byron Robinson ('95) | 95 | USA | 1:16.65 | PB | ||||||||||
2 | Erik Sowinski Erik Sowinski ('89) | 89 | USA | 1:16.75 | SB | ||||||||||
3 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 1:17.19 | SB | ||||||||||
4 | Edose Ibadin Edose Ibadin ('93) | 93 | NGR | 1:17.53 | PB | ||||||||||
5 | Chris Giesting Chris Giesting ('92) | 92 | USA | 1:18.77 | SB | ||||||||||
6 | Harry Purcell Harry Purcell ('96) | 96 | IRL | 1:19.42 | SB | ||||||||||
M 800 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Tyler Gleen Tyler Gleen ('99) | 99 | USA | 1:50.49 | SB | ||||||||||
2 | Josiah Langstaff Josiah Langstaff | USA | 1:51.35 | SB | |||||||||||
3 | Riley Kelly Riley Kelly ('98) | 98 | AUS | 1:51.69 | SB | ||||||||||
4 | Frank Hayes Frank Hayes ('97) | 97 | USA | 1:52.32 | SB | ||||||||||
5 | Cameron Cooper Cameron Cooper ('99) | 99 | USA | 1:52.79 | SB | ||||||||||
6 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:53.02 | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jackson Storey Jackson Storey | USA | 1:51.59 | PB | |||||||||||
2 | Kasique Oliver Kasique Oliver ('95) | 95 | VIN | 1:51.97 | SB | ||||||||||
3 | Joseph Pearl Joseph Pearl | USA | 1:53.50 | PB | |||||||||||
4 | Nick Cox Nick Cox | USA | 1:53.86 | PB | |||||||||||
5 | Ville Lampinen Ville Lampinen ('94) | 94 | FIN | 1:53.96 | SB | ||||||||||
6 | Willie Hall Willie Hall | USA | 1:54.69 | SB | |||||||||||
7 | Jonas Aranda Jonas Aranda ('96) | 96 | AUS | 1:55.10 | SB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Joe Somerville Joe Somerville | USA | 1:54.53 | SB | |||||||||||
2 | Brian Cammillieri Brian Cammillieri ('99) | 99 | USA | 1:54.85 | PB | ||||||||||
3 | Jake Caswell Jake Caswell | USA | 1:55.16 | PB | |||||||||||
M 1000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 2:24.53 | NR | PB | |||||||||
2 | Matt Rizzo Matt Rizzo | USA | 2:25.41 | PB | |||||||||||
3 | Takunda Alfred Chawonza Takunda Alfred Chawonza | 00 | ZIM | 2:25.77 | PB | ||||||||||
4 | Alex Rizzo Alex Rizzo | USA | 2:26.94 | PB | |||||||||||
5 | Sean Ryan Sean Ryan | USA | 2:28.94 | PB | |||||||||||
6 | Jackson Burnett Jackson Burnett ('01) | 01 | USA | 2:29.08 | =PB | ||||||||||
M 1 mile Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sam Ritz Sam Ritz ('96) | 96 | USA | 4:01.94 | PB | ||||||||||
2 | David Timlin David Timlin ('94) | 94 | USA | 4:02.61 | SB | ||||||||||
3 | Luke Landis Luke Landis ('97) | 97 | USA | 4:02.69 | PB | ||||||||||
4 | John Carter Blunt John Carter Blunt | USA | 4:08.00 | PB | |||||||||||
5 | Kyle Barber Kyle Barber | USA | 4:09.40 | SB | |||||||||||
6 | Owen Bishop Owen Bishop | USA | 4:09.75 | PB | |||||||||||
7 | Heath Warren Heath Warren | USA | 4:10.82 | SB | |||||||||||
8 | Ackeen Colley Ackeen Colley ('98) | 98 | JAM | 4:12.91 | PB | ||||||||||
9 | Solomon Fountain Solomon Fountain | USA | 4:14.60 | PB | |||||||||||
10 | John Dove John Dove ('96) | 96 | USA | 4:16.84 | SB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Chris Morzenti Chris Morzenti | USA | 4:11.46 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Lockett Ryan Lockett | 00 | USA | 4:11.88 | SB | ||||||||||
3 | Josh Romine Josh Romine ('99) | 99 | USA | 4:15.74 | |||||||||||
Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | DNF | ||||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Nick Miller Nick Miller ('99) | 99 | USA | 4:16.29 | PB | ||||||||||
2 | Aaron Breene Aaron Breene | USA | 4:17.25 | ||||||||||||
3 | Solomon Rice Solomon Rice | USA | 4:17.83 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Randall Dalton Randall Dalton | USA | 8:22.95 | PB | |||||||||||
2 | Jacob Janzen Jacob Janzen | USA | 8:24.42 | PB | |||||||||||
3 | Zach Gentry Zach Gentry | USA | 8:27.76 | PB | |||||||||||
4 | Charlie Ragone Charlie Ragone | USA | 8:30.64 | PB | |||||||||||
5 | Dan Schumacher Dan Schumacher | USA | 8:31.02 | PB | |||||||||||
6 | Mike Ungvarsky Mike Ungvarsky ('99) | 99 | USA | 8:35.06 | PB | ||||||||||
7 | Nick Celico Nick Celico | USA | 8:37.79 | ||||||||||||
8 | Brendan Taylor Brendan Taylor | USA | 8:42.12 | PB | |||||||||||
9 | Paul Nichols Paul Nichols ('98) | 98 | USA | 8:42.21 | |||||||||||
Finale 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Rohann Asfaw Rohann Asfaw ('99) | 99 | USA | 8:13.81 | PB | ||||||||||
2 | Millen Trujillo Millen Trujillo ('97) | 97 | USA | 8:14.41 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Brannan Jordan Brannan ('98) | 98 | USA | 8:14.64 | SB | ||||||||||
4 | Paul Dellinger Paul Dellinger ('99) | 99 | USA | 8:15.45 | PB | ||||||||||
5 | CJ Ambrosio CJ Ambrosio ('99) | 99 | USA | 8:15.66 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Italiano Tyler Italiano | USA | 8:16.35 | PB | |||||||||||
7 | David Vorbach David Vorbach | USA | 8:17.25 | PB | |||||||||||
8 | Kyle Gronostaj Kyle Gronostaj ('96) | 96 | USA | 8:18.70 | SB | ||||||||||
9 | Will Brisman Will Brisman ('99) | 99 | USA | 8:21.12 | PB | ||||||||||
10 | Cole Hoff Cole Hoff ('98) | 98 | USA | 8:26.47 | PB | ||||||||||
11 | Dylan Tarpey Dylan Tarpey ('95) | 95 | USA | 8:27.92 | |||||||||||
12 | Johnny Pace Johnny Pace | USA | 8:29.99 | SB | |||||||||||
13 | Matthew Courtenay Matthew Courtenay | CAN | 8:32.96 | PB | |||||||||||
14 | Gilbert Kirui Gilbert Kirui ('94) | 94 | KEN | 8:35.98 | SB | ||||||||||
Finale 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 7:59.11 | PB | ||||||||||
2 | Brian Zabilski Brian Zabilski | USA | 8:02.15 | PB | |||||||||||
3 | Andrew Marston Andrew Marston ('96) | 96 | USA | 8:04.00 | SB | ||||||||||
4 | AJ Ernst AJ Ernst ('98) | 98 | USA | 8:05.31 | PB | ||||||||||
5 | Alex Corbett Alex Corbett | USA | 8:07.20 | PB | |||||||||||
6 | Josh Phillips Josh Phillips ('99) | 99 | AUS | 8:07.98 | PB | ||||||||||
7 | Ari Klau Ari Klau | USA | 8:08.63 | PB | |||||||||||
8 | Michael McGonnigle Michael McGonnigle | USA | 8:09.53 | PB | |||||||||||
9 | Martin Barr Martin Barr ('98) | 98 | USA | 8:10.81 | SB | ||||||||||
10 | Matthew Novak Matthew Novak ('96) | 96 | USA | 8:14.23 | PB | ||||||||||
11 | Johannes Motschmann Johannes Motschmann ('94) | 94 | GER | 8:19.66 | SB | ||||||||||
12 | Charlie O'Donovan Charlie O'Donovan ('99) | 99 | IRL | 8:33.72 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.53 | PB | ||||||||||
2 | Roderick Moodie Roderick Moodie ('96) | 96 | JAM | 7.91 | PB | ||||||||||
3 | Richard Floyd Richard Floyd | USA | 7.96 | =SB | |||||||||||
4 | Matt Moore Matt Moore | USA | 7.96 | ||||||||||||
5 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 7.97 | |||||||||||
6 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 7.99 | |||||||||||
7 | Kyle Strauss Kyle Strauss | USA | 8.09 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 8.07 | |||||||||||
2 | Richard Floyd Richard Floyd | USA | 8.08 | ||||||||||||
3 | Tavonte Mott Tavonte Mott ('98) | 98 | BAH | 8.21 | SB | ||||||||||
4 | Konstantin Rust Konstantin Rust ('98) | 98 | GER | 8.28 | SB | ||||||||||
5 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 8.36 | PB | ||||||||||
6 | Adam Franklin Adam Franklin | USA | 8.39 | ||||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Matt Moore Matt Moore | USA | 7.91 | ||||||||||||
2 | Roderick Moodie Roderick Moodie ('96) | 96 | JAM | 8.02 | SB | ||||||||||
3 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 8.10 | |||||||||||
4 | Kyle Strauss Kyle Strauss | USA | 8.11 | PB | |||||||||||
5 | Emmanuel Jackson Emmanuel Jackson ('97) | 97 | USA | 8.16 | |||||||||||
6 | Aidan Jackman Aidan Jackman | 00 | BAR | 8.30 | PB | ||||||||||
7 | Xavier Smith Xavier Smith ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
2 | Bryce Douglas Bryce Douglas | USA | 8.07 | ||||||||||||
3 | Jesus Serrano Jesus Serrano ('97) | 97 | MEX | 8.16 | =SB | ||||||||||
4 | Chevis Armstead Chevis Armstead ('97) | 97 | USA | 8.25 | SB | ||||||||||
M Højdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brenton Foster Brenton Foster ('98) | 98 | AUS | 2.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Burke Michael Burke ('97) | 97 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stefan Duvivier Stefan Duvivier ('96) | 96 | CAN | 2.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sebastien Micheau Sebastien Micheau ('98) | 98 | FRA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cody Stine Cody Stine ('97) | 97 | USA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Claxton Daniel Claxton ('99) | 99 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rivers Ridout Rivers Ridout ('96) | 96 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jacob Kelly Jacob Kelly ('99) | 99 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jack Reichenbach Jack Reichenbach ('98) | 98 | USA | 2.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen ('99) | 99 | NOR | 5.71 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cole Gorski Cole Gorski ('95) | 95 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Young Sam Young | USA | 5.10 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Raúl Ríos Raúl Ríos ('95) | 95 | MEX | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Robert O'Brien Robert O'Brien ('97) | 97 | USA | 4.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Robert Oswald Robert Oswald ('97) | 97 | USA | 4.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ian Bergere Ian Bergere | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ryan Wilkes Ryan Wilkes ('96) | 96 | USA | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jameson Shirley Jameson Shirley | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | James Keys James Keys | 00 | USA | 4.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tiber Seireeni Tiber Seireeni | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Esteban Suarez Esteban Suarez ('98) | 98 | USA | 4.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bryce Simpson Bryce Simpson | USA | 4.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Langdon Williams Langdon Williams | USA | 7.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jack Reichenbach Jack Reichenbach ('98) | 98 | USA | 7.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ayende Watson Ayende Watson ('99) | 99 | USA | 7.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Robert Blue Robert Blue | USA | 7.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Greg Vann Greg Vann ('96) | 96 | USA | 7.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eke Golden Eke Golden | USA | 6.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Malik Snead Malik Snead ('97) | 97 | USA | 6.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Benjamin Grosse Benjamin Grosse | USA | 6.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Djassim Ahamada Djassim Ahamada ('93) | 93 | FRA | 5.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 16.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Papay Glaywulu Papay Glaywulu ('98) | 98 | USA | 15.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Malik Cunningham Malik Cunningham ('99) | 99 | JAM | 15.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 15.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Igbokwe Daniel Igbokwe ('98) | 98 | TTO | 15.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eke Golden Eke Golden | USA | 15.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rickey Fantroy Rickey Fantroy ('98) | 98 | USA | 14.93 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | CJ Alumbres CJ Alumbres ('97) | 97 | USA | 14.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 14.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Krishna White Krishna White | USA | 14.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jared Lovelace Jared Lovelace ('97) | 97 | USA | 14.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ivan Nyemeck Ivan Nyemeck ('99) | 99 | CAN | 14.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Marcus Mitchell Marcus Mitchell | USA | 14.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Greg Vann Greg Vann ('96) | 96 | USA | 14.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ade Mason Ade Mason ('97) | 97 | GBR | 14.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 19.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 17.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jefferson Jarvis Jefferson Jarvis | USA | 17.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ben Beatty Ben Beatty ('97) | 97 | USA | 16.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Austin Carter Austin Carter | USA | 16.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ben Bonhurst Ben Bonhurst ('96) | 96 | USA | 16.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Reggie Browley Reggie Browley | USA | 16.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Dennis Christensen Dennis Christensen | USA | 16.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Todd Stueber Todd Stueber | USA | 16.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Justin Stafford Justin Stafford ('96) | 96 | USA | 20.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 19.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | David Carlson David Carlson | USA | 18.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bayley Campbell Bayley Campbell | 00 | GBR | 18.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 17.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 16.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Curtis Beach Curtis Beach ('90) | 90 | USA | 5448 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dan Golubovic Dan Golubovic ('93) | 93 | USA | 5433 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ben Barton Ben Barton | USA | 4981 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brian Matthews Brian Matthews | USA | 4951 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 4925 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Zachary Haskin Zachary Haskin | USA | 4854 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Sult Kyle Sult | USA | 4650 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 4611 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | South Carolina South Carolina | USA | 3:09.84 | ||||||||||||
Arinze Chance, Otis Jones, Quincy Hall, Ty Jaye Robbins | |||||||||||||||
K 60 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 7.28 | SB | ||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 7.30 | SB | ||||||||||
3 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 7.32 | PB | ||||||||||
4 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 7.38 | PB | ||||||||||
5 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
6 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 7.49 | |||||||||||
7 | Dasia Pressley Dasia Pressley ('97) | 97 | USA | 7.52 | PB | ||||||||||
8 | India Lowe India Lowe | USA | 7.52 | =PB | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 7.42 | |||||||||||
2 | Dasia Pressley Dasia Pressley ('97) | 97 | USA | 7.56 | SB | ||||||||||
3 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 7.69 | |||||||||||
4 | Jiana Baker Jiana Baker | USA | 7.74 | ||||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 7.44 | |||||||||||
2 | India Lowe India Lowe | USA | 7.52 | PB | |||||||||||
3 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 7.56 | SB | ||||||||||
4 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 7.60 | SB | ||||||||||
5 | Chidinma Matthew Chidinma Matthew | USA | 7.66 | ||||||||||||
6 | Jahari Coleman Jahari Coleman | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 7.40 | SB | ||||||||||
2 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 7.54 | |||||||||||
3 | Bliss Soleynn Bliss Soleynn ('98) | 98 | ANT | 7.62 | |||||||||||
4 | Eunice Boateng Eunice Boateng ('99) | 99 | CAN | 7.68 | |||||||||||
Indledende 4 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 7.41 | SB | ||||||||||
2 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 7.62 | SB | ||||||||||
3 | Anna Jefferson Anna Jefferson ('98) | 98 | USA | 7.63 | SB | ||||||||||
4 | Schuyler Moore Schuyler Moore | USA | 7.69 | SB | |||||||||||
5 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 7.70 | |||||||||||
Indledende 5 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 7.40 | SB | ||||||||||
2 | Kelcie Simmons Kelcie Simmons | 00 | USA | 7.64 | |||||||||||
3 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 7.66 | SB | ||||||||||
4 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 7.68 | |||||||||||
5 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 7.69 | SB | ||||||||||
9 | Christina Chenault Christina Chenault ('96) | 96 | USA | 8.07 | PB | ||||||||||
K 200 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale H 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 23.76 | |||||||||||
2 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 24.17 | |||||||||||
3 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 24.35 | PB | ||||||||||
4 | Dasia Pressley Dasia Pressley ('97) | 97 | USA | 24.56 | SB | ||||||||||
Finale I 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Meleni Rodney Meleni Rodney ('98) | 98 | GRN | 24.05 | PB | ||||||||||
2 | Kelcie Simmons Kelcie Simmons | 00 | USA | 24.27 | SB | ||||||||||
3 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 24.85 | |||||||||||
Finale J 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 24.09 | SB | ||||||||||
2 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 24.20 | |||||||||||
Finale K 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | India Lowe India Lowe | USA | 24.27 | SB | |||||||||||
2 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 24.77 | SB | ||||||||||
Finale L 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Taylor Deloach Taylor Deloach ('97) | 97 | USA | 24.36 | PB | ||||||||||
2 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 24.50 | SB | ||||||||||
Finale M 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 24.68 | |||||||||||
2 | Karimah Senior Karimah Senior ('97) | 97 | USA | 24.92 | |||||||||||
Finale N 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Chidinma Matthew Chidinma Matthew | USA | 24.71 | PB | |||||||||||
Finale O 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 24.74 | PB | ||||||||||
Finale P 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Destiny Davis Destiny Davis | USA | 24.78 | ||||||||||||
2 | Shanelle Colmon Shanelle Colmon | USA | 24.83 | ||||||||||||
Finale R 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Bliss Soleynn Bliss Soleynn ('98) | 98 | ANT | 24.87 | SB | ||||||||||
K 300 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jaide Stepter Jaide Stepter ('94) | 94 | USA | 37.05 | PB | ||||||||||
2 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 37.08 | PB | ||||||||||
3 | Maya Stephens Maya Stephens ('96) | 96 | CAN | 37.69 | PB | ||||||||||
4 | Grace Claxton Grace Claxton ('93) | 93 | PUR | 38.49 | SB | ||||||||||
5 | Asha Ruth Asha Ruth ('91) | 91 | USA | 39.05 | |||||||||||
K 400 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 53.46 | |||||||||||
2 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||
3 | Anna Jefferson Anna Jefferson ('98) | 98 | USA | 54.43 | SB | ||||||||||
4 | Kadejhia Sellers Kadejhia Sellers ('97) | 97 | USA | 55.54 | SB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jai'lyn Merriweather Jai'lyn Merriweather | USA | 55.45 | PB | |||||||||||
2 | Dai'lyn Merriweather Dai'lyn Merriweather | USA | 55.52 | PB | |||||||||||
3 | Janae Caldwell Janae Caldwell ('97) | 97 | USA | 56.12 | |||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Crosby Alexis Crosby | 00 | USA | 55.90 | SB | ||||||||||
2 | Asia Jinks Asia Jinks ('99) | 99 | USA | 56.15 | SB | ||||||||||
3 | Cassidy Pinnock Cassidy Pinnock | USA | 56.51 | PB | |||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 55.96 | SB | ||||||||||
2 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 56.42 | PB | ||||||||||
Finale E 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 56.28 | SB | ||||||||||
2 | Kiyah Owens Kiyah Owens | USA | 56.56 | SB | |||||||||||
3 | Lauren Rawlinson Lauren Rawlinson | USA | 56.83 | PB | |||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brinn Jensen Brinn Jensen | USA | 56.70 | PB | |||||||||||
Finale G 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 56.97 | PB | ||||||||||
Finale I 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Maeva Beaujour Maeva Beaujour ('97) | 97 | FRA | 57.61 | PB | ||||||||||
K 600 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ajee’ Wilson Ajee’ Wilson ('94) | 94 | USA | 1:25.91 | SB | ||||||||||
2 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 1:26.75 | PB | ||||||||||
3 | Cecilia Barowski Cecilia Barowski ('92) | 92 | USA | 1:27.71 | SB | ||||||||||
4 | Chrishuna Williams Chrishuna Williams ('93) | 93 | USA | 1:27.93 | SB | ||||||||||
5 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 1:28.54 | PB | ||||||||||
6 | Olga Kosichenko Olga Kosichenko ('87) | 87 | USA | 1:31.33 | |||||||||||
K 800 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:06.58 | |||||||||||
2 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:09.52 | SB | ||||||||||
3 | Annie Ubbing Annie Ubbing | USA | 2:10.37 | PB | |||||||||||
4 | Michelle Howell Michelle Howell ('94) | 94 | USA | 2:11.41 | SB | ||||||||||
5 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:12.09 | |||||||||||
6 | Courtney Clody Courtney Clody | USA | 2:12.58 | PB | |||||||||||
7 | Terri Turner Terri Turner ('99) | 99 | USA | 2:12.72 | SB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 2:08.58 | PB | |||||||||||
2 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 2:08.66 | SB | ||||||||||
3 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:09.73 | PB | ||||||||||
4 | Brianna Stratz Brianna Stratz ('97) | 97 | USA | 2:09.84 | PB | ||||||||||
5 | Eugenie Hue Eugenie Hue ('95) | 95 | FRA | 2:11.86 | PB | ||||||||||
6 | Kristin Andrews Kristin Andrews ('89) | 89 | USA | 2:12.04 | SB | ||||||||||
7 | Jillian Murray Jillian Murray | USA | 2:13.40 | SB | |||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Gwyn George Gwyn George | 00 | USA | 2:14.41 | PB | ||||||||||
2 | Macie Kavanaugh Macie Kavanaugh | USA | 2:14.81 | PB | |||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 2:15.19 | PB | |||||||||||
2 | Briana Reckling Briana Reckling | USA | 2:15.34 | PB | |||||||||||
3 | Talia Staiger Talia Staiger | USA | 2:15.42 | PB | |||||||||||
K 1500 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 4:15.36 | PB | ||||||||||
2 | Danielle Aragon Danielle Aragon ('94) | 94 | USA | 4:15.54 | PB | ||||||||||
3 | Karisa Nelson Karisa Nelson ('96) | 96 | USA | 4:16.20 | PB | ||||||||||
4 | Anna Shields Anna Shields ('91) | 91 | USA | 4:19.24 | PB | ||||||||||
5 | Lianne Farber Lianne Farber ('92) | 92 | USA | 4:19.52 | SB | ||||||||||
6 | Kate Ayers Kate Ayers ('95) | 95 | CAN | 4:19.62 | PB | ||||||||||
7 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:20.53 | PB | ||||||||||
8 | Lauren Paquette Lauren Paquette ('86) | 86 | USA | 4:22.09 | SB | ||||||||||
9 | Heather Wilson Heather Wilson ('90) | 90 | USA | 4:26.38 | SB | ||||||||||
10 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:28.08 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 4:42.46 | PB | ||||||||||
2 | Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | 4:43.96 | PB | ||||||||||
3 | Katie Wasserman Katie Wasserman ('98) | 98 | USA | 4:44.23 | PB | ||||||||||
4 | Reilly Siebert Reilly Siebert | 00 | USA | 4:45.12 | PB | ||||||||||
5 | Kaitlyn Ohrtman Kaitlyn Ohrtman | USA | 4:49.63 | PB | |||||||||||
7 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 4:53.14 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 9:55.57 | PB | ||||||||||
2 | Sofia Camacho Sofia Camacho ('99) | 99 | MEX | 10:04.78 | PB | ||||||||||
3 | Brianna O'Brien Brianna O'Brien ('99) | 99 | USA | 10:05.34 | SB | ||||||||||
4 | Hannah Molloy Hannah Molloy | USA | 10:05.75 | PB | |||||||||||
5 | Elise Boisvert Elise Boisvert | USA | 10:06.03 | PB | |||||||||||
6 | Kelly Iocca Kelly Iocca ('99) | 99 | USA | 10:06.23 | PB | ||||||||||
7 | Emily Virtue Emily Virtue | USA | 10:06.35 | PB | |||||||||||
8 | Brooke Wilson Brooke Wilson | USA | 10:07.24 | PB | |||||||||||
10 | Orlaith Moynihan Orlaith Moynihan ('96) | 96 | IRL | 10:24.81 | PB | ||||||||||
Finale 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Hays Alexandra Hays ('99) | 99 | USA | 9:33.75 | PB | ||||||||||
2 | Kira von Ehren Kira von Ehren ('95) | 95 | GER | 9:39.50 | PB | ||||||||||
3 | Emily Stoodley Emily Stoodley ('97) | 97 | USA | 9:39.50 | PB | ||||||||||
4 | Julia Kearley Julia Kearley ('97) | 97 | USA | 9:43.36 | PB | ||||||||||
5 | Serena Tripodi Serena Tripodi | USA | 9:44.07 | PB | |||||||||||
6 | Julia Sienski Julia Sienski | USA | 9:44.13 | PB | |||||||||||
7 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 9:47.39 | PB | ||||||||||
8 | Katie Leisher Katie Leisher | USA | 9:59.36 | SB | |||||||||||
9 | Lucy Jones Lucy Jones ('98) | 98 | GBR | 10:02.24 | PB | ||||||||||
10 | Meggie Sullivan Meggie Sullivan ('88) | 88 | USA | 10:04.79 | SB | ||||||||||
11 | Samantha Marin Samantha Marin | USA | 10:06.82 | ||||||||||||
12 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 10:08.83 | SB | |||||||||||
Finale 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Caroline Alcorta Caroline Alcorta ('96) | 96 | USA | 9:14.72 | SB | ||||||||||
2 | Haley Herberg Haley Herberg | 00 | USA | 9:24.53 | PB | ||||||||||
3 | Grace Moore Grace Moore ('98) | 98 | USA | 9:26.12 | PB | ||||||||||
4 | Bella Burda Bella Burda ('97) | 97 | USA | 9:35.21 | SB | ||||||||||
5 | Victoria Kingham Victoria Kingham ('95) | 95 | USA | 9:35.54 | PB | ||||||||||
6 | Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | 9:36.31 | PB | ||||||||||
7 | Maryann Gong Maryann Gong ('96) | 96 | USA | 9:36.55 | SB | ||||||||||
8 | Sarah Scott Sarah Scott ('96) | 96 | USA | 9:38.51 | PB | ||||||||||
9 | Lainey Studebaker Lainey Studebaker | USA | 9:39.69 | PB | |||||||||||
10 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 9:55.75 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.14 | |||||||||||
2 | Ashley Miller Ashley Miller ('98) | 98 | ZIM | 8.26 | |||||||||||
3 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 8.35 | SB | ||||||||||
4 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
5 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 8.50 | |||||||||||
6 | Lauren Micham Lauren Micham ('98) | 98 | USA | 8.50 | |||||||||||
7 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 8.52 | |||||||||||
8 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 8.55 | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 8.42 | SB | ||||||||||
2 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 8.50 | |||||||||||
3 | Aviana Goode Aviana Goode ('98) | 98 | USA | 8.60 | PB | ||||||||||
4 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 8.66 | SB | ||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 8.36 | |||||||||||
2 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 8.49 | SB | ||||||||||
3 | Nikki Merritt Nikki Merritt | 00 | USA | 8.69 | PB | ||||||||||
4 | Chibugo Ike Chibugo Ike | USA | 8.71 | SB | |||||||||||
5 | Tia Strackman Tia Strackman | USA | 8.78 | SB | |||||||||||
6 | Lindsay Yetter Lindsay Yetter | USA | 8.88 | ||||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 8.42 | SB | ||||||||||
2 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 8.42 | |||||||||||
3 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 8.56 | SB | ||||||||||
4 | Mahendra McWhite Mahendra McWhite | USA | 8.72 | ||||||||||||
5 | Sarah Jones Sarah Jones ('99) | 99 | USA | 8.79 | |||||||||||
Indledende 4 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ashley Miller Ashley Miller ('98) | 98 | ZIM | 8.35 | |||||||||||
2 | Lauren Micham Lauren Micham ('98) | 98 | USA | 8.49 | PB | ||||||||||
3 | Alexus Pyles Alexus Pyles ('97) | 97 | USA | 8.50 | |||||||||||
4 | Cierra Pyles Cierra Pyles | 00 | USA | 8.71 | |||||||||||
6 | Christina Chenault Christina Chenault ('96) | 96 | USA | 9.24 | SB | ||||||||||
Indledende 5 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.27 | |||||||||||
2 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | USA | 8.71 | =PB | ||||||||||
6 | Eboni Birch Eboni Birch ('97) | 97 | USA | 9.65 | |||||||||||
K Højdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrea Stapleton Andrea Stapleton | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Victoria Stoffel Victoria Stoffel | USA | 1.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aviana Goode Aviana Goode ('98) | 98 | USA | 1.70 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Christina Chenault Christina Chenault ('96) | 96 | USA | 1.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lindsay Yetter Lindsay Yetter | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Bridget Guy Bridget Guy ('96) | 96 | USA | 4.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Laura Marty Laura Marty ('97) | 97 | USA | 4.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 4.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elise Machen Elise Machen | USA | 4.05 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nati Sheppard Nati Sheppard ('96) | 96 | USA | 3.90 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Adele Blalock Adele Blalock | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chesney Ward Chesney Ward ('98) | 98 | USA | 3.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Theresa Demaria Theresa Demaria | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Isabel Neal Isabel Neal | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ashley Preston Ashley Preston | 00 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Adeline Scelzi Adeline Scelzi ('96) | 96 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Becky Arbiv Becky Arbiv ('98) | 98 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyndal Stewart Kyndal Stewart | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 5.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mia Barron Mia Barron ('96) | 96 | USA | 5.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nikki Merritt Nikki Merritt | 00 | USA | 5.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexus Pyles Alexus Pyles ('97) | 97 | USA | 5.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kali Hatcher Kali Hatcher | 00 | USA | 5.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 12.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 12.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mia Barron Mia Barron ('96) | 96 | USA | 12.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nichole Ezeoke Nichole Ezeoke | USA | 12.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kali Hatcher Kali Hatcher | 00 | USA | 12.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 12.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Najuana Strickland Najuana Strickland | USA | 12.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Auriane Guillotel Auriane Guillotel ('99) | 99 | FRA | 11.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 17.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashlie Blake Ashlie Blake ('96) | 96 | USA | 16.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 16.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 16.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 15.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 15.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 14.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 14.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amarys Berry Amarys Berry ('97) | 97 | USA | 14.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shelby Bigsby Shelby Bigsby | 00 | USA | 13.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Taylor Parker Taylor Parker | USA | 13.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 13.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 13.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 13.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 22.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kate Deaton Kate Deaton | USA | 20.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 19.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amaris Blount Amaris Blount | USA | 18.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 18.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jade Baker Jade Baker | USA | 17.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexis Dowdy Alexis Dowdy | USA | 17.24 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 17.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Eva Mustafić Eva Mustafić ('98) | 98 | CRO | 16.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Stefani Vukajlović Stefani Vukajlović ('96) | 96 | BIH | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Teddi Maslowski Teddi Maslowski ('93) | 93 | USA | 3895 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 3823 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kate Kutzer Kate Kutzer ('99) | 99 | USA | 3637 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sofia Calabrese Sofia Calabrese ('97) | 97 | SWE | 3323 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | South Carolina South Carolina | USA | 3:37.19 | ||||||||||||
Stephanie Davis, Wadeline Jonathas, Tatyana Mills, Aliyah Abrams | |||||||||||||||
M 1000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 2:18.98 | PB | ||||||||||
2 | Johnny Gregorek Johnny Gregorek ('91) | 91 | USA | 2:19.78 | PB | ||||||||||
3 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 2:20.05 | PB | ||||||||||
4 | Robby Andrews Robby Andrews ('91) | 91 | USA | 2:21.28 | SB | ||||||||||
5 | Jeremy Hernandez Jeremy Hernandez ('96) | 96 | USA | 2:21.79 | PB | ||||||||||
6 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 2:22.14 | SB | ||||||||||
7 | Brandon Lasater Brandon Lasater ('92) | 92 | USA | 2:22.35 | SB | ||||||||||
8 | Victor Palumbo Victor Palumbo ('93) | 93 | USA | 2:24.36 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ben Flanagan Ben Flanagan ('95) | 95 | CAN | 7:48.80 | PB | ||||||||||
2 | Sam Parsons Sam Parsons ('94) | 94 | GER | 7:49.16 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Mann Jordan Mann ('93) | 93 | USA | 7:50.93 | PB | ||||||||||
4 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 7:51.80 | PB | ||||||||||
5 | Sam Atkin Sam Atkin ('93) | 93 | GBR | 7:52.13 | PB | ||||||||||
6 | Sydney Gidabuday Sydney Gidabuday ('96) | 96 | USA | 7:54.77 | PB | ||||||||||
7 | Graham Crawford Graham Crawford ('92) | 92 | USA | 7:56.35 | SB | ||||||||||
8 | Julian Oakley Julian Oakley ('93) | 93 | NZL | 7:56.50 | SB | ||||||||||
9 | Jeff Thies Jeff Thies ('95) | 95 | USA | 8:02.18 | PB | ||||||||||
10 | Connor Winter Connor Winter ('93) | 93 | USA | 8:02.49 | PB | ||||||||||
11 | Isaac Updike Isaac Updike ('92) | 92 | USA | 8:03.42 | PB | ||||||||||
12 | Kemoy Campbell Kemoy Campbell ('91) | 91 | JAM | 8:04.02 | SB | ||||||||||
13 | Alfredo Santana Alfredo Santana ('91) | 91 | PUR | 8:14.40 | SB | ||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Joe Kovacs Joe Kovacs ('89) | 89 | USA | 20.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Pless David Pless ('90) | 90 | USA | 19.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Wu Jiaxing Wu Jiaxing ('90) | 90 | CHN | 19.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Curtis Jensen Curtis Jensen ('90) | 90 | USA | 19.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nace Pleško Nace Pleško ('96) | 96 | SLO | 18.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jordan Young Jordan Young ('93) | 93 | CAN | 18.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anu Awonusi Anu Awonusi ('97) | 97 | IRL | 16.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 1000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Natoya Goule-Toppin Natoya Goule-Toppin ('91) | 91 | JAM | 2:37.55 | AR | PB | |||||||||
2 | Laura Roesler Laura Roesler ('91) | 91 | USA | 2:38.11 | PB | ||||||||||
3 | Claudia Saunders Claudia Saunders ('94) | 94 | FRA | 2:38.95 | PB | ||||||||||
4 | Shannon Osika Shannon Osika ('93) | 93 | USA | 2:40.16 | PB | ||||||||||
5 | Jenna Westaway Jenna Westaway ('94) | 94 | CAN | 2:40.61 | PB | ||||||||||
6 | Angel Piccirillo Angel Piccirillo ('94) | 94 | USA | 2:41.41 | SB | ||||||||||
7 | Stephanie Schappert Stephanie Schappert ('93) | 93 | USA | 2:42.97 | SB | ||||||||||
8 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 2:43.41 | PB | ||||||||||
9 | Kenyetta Iyevbele Kenyetta Iyevbele ('92) | 92 | USA | 2:46.67 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 4:33.47 | PB | ||||||||||
2 | Karisa Nelson Karisa Nelson ('96) | 96 | USA | 4:34.81 | SB | ||||||||||
3 | Danielle Aragon Danielle Aragon ('94) | 94 | USA | 4:34.87 | PB | ||||||||||
4 | Lianne Farber Lianne Farber ('92) | 92 | USA | 4:38.12 | SB | ||||||||||
5 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:38.36 | PB | ||||||||||
6 | Kate Ayers Kate Ayers ('95) | 95 | CAN | 4:38.47 | PB | ||||||||||
7 | Anna Shields Anna Shields ('91) | 91 | USA | 4:39.74 | PB | ||||||||||
8 | Lauren Paquette Lauren Paquette ('86) | 86 | USA | 4:41.15 | SB | ||||||||||
9 | Heather Wilson Heather Wilson ('90) | 90 | USA | 4:46.26 | SB | ||||||||||
10 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:49.18 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Amanda Eccleston Amanda Eccleston ('90) | 90 | USA | 8:56.68 | PB | ||||||||||
2 | Heather Kampf Heather Kampf ('87) | 87 | USA | 8:56.87 | SB | ||||||||||
3 | Katelyn Tuohy Katelyn Tuohy ('02) | 02 | USA | 9:01.81 | PB | ||||||||||
4 | Eleanor Fulton Eleanor Fulton ('93) | 93 | USA | 9:06.09 | PB | ||||||||||
5 | Amy-Eloise Neale Amy-Eloise Neale ('95) | 95 | GBR | 9:16.44 | PB | ||||||||||
6 | Rolanda Bell Rolanda Bell ('87) | 87 | PAN | 9:16.46 | SB | ||||||||||
7 | Danielle Jossinet Danielle Jossinet ('97) | 97 | CAN | 9:19.93 | PB | ||||||||||
8 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 9:21.03 | SB | ||||||||||
K Længdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tristine Johnson Tristine Johnson ('92) | 92 | USA | 6.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Malaina Payton Malaina Payton ('91) | 91 | USA | 6.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Deloach Taylor Deloach ('97) | 97 | USA | 6.03 | SB | ||||||||||
|