M 60 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 6.51 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.67 | |||||||||||
3 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 6.68 | SB | ||||||||||
4 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 6.70 | |||||||||||
5 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.75 | ||||||||||||
6 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.79 | |||||||||||
7 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 6.79 | |||||||||||
8 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.83 | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 6.59 | PB | ||||||||||
2 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 6.70 | |||||||||||
3 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.79 | PB | ||||||||||
4 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 6.87 | ||||||||||||
5 | Malcolm Dotson Malcolm Dotson | USA | 6.92 | ||||||||||||
6 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 6.97 | SB | ||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.78 | |||||||||||
2 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.78 | ||||||||||||
3 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 6.80 | |||||||||||
4 | Kurtis Cotton Kurtis Cotton ('99) | 99 | USA | 6.86 | =PB | ||||||||||
5 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 6.90 | |||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.77 | |||||||||||
2 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 6.78 | |||||||||||
3 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.85 | PB | |||||||||||
4 | Lawrence Crawford Lawrence Crawford ('97) | 97 | USA | 6.93 | SB | ||||||||||
5 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 6.96 | |||||||||||
6 | Okheme Moore Okheme Moore ('99) | 99 | USA | 6.99 | |||||||||||
7 | Wyatt Duvall Wyatt Duvall | USA | 6.99 | =PB | |||||||||||
Indledende 4 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 6.69 | |||||||||||
2 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 6.79 | SB | ||||||||||
3 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 6.86 | PB | ||||||||||
4 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 6.87 | |||||||||||
5 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 6.92 | SB | ||||||||||
6 | Rashad Swank-Jones Rashad Swank-Jones ('97) | 97 | USA | 6.93 | SB | ||||||||||
M 200 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.96 | PB | ||||||||||
2 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 21.22 | SB | ||||||||||
3 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 21.23 | |||||||||||
4 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.79 | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 21.13 | SB | ||||||||||
2 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 21.21 | |||||||||||
3 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 21.38 | SB | ||||||||||
4 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 21.48 | PB | |||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 21.13 | SB | ||||||||||
2 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 21.36 | SB | ||||||||||
3 | Ben Kelly Ben Kelly ('95) | 95 | USA | 21.63 | PB | ||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 21.14 | SB | ||||||||||
2 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 21.35 | |||||||||||
3 | Okheme Moore Okheme Moore ('99) | 99 | USA | 21.44 | PB | ||||||||||
Finale E 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 21.42 | PB | ||||||||||
2 | Orwin Emilien Orwin Emilien ('95) | 95 | MRI | 21.50 | SB | ||||||||||
3 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 21.64 | |||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 21.60 | PB | ||||||||||
2 | Malcolm Dotson Malcolm Dotson | USA | 21.69 | SB | |||||||||||
Finale G 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 21.95 | |||||||||||
Finale H 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 22.09 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.43 | SB | ||||||||||
2 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 46.64 | PB | ||||||||||
3 | Orwin Emilien Orwin Emilien ('95) | 95 | MRI | 46.75 | PB | ||||||||||
4 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 47.02 | PB | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 46.92 | PB | ||||||||||
2 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 47.33 | PB | ||||||||||
3 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 47.69 | SB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 47.18 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Hollis Jordan Hollis ('98) | 98 | USA | 47.84 | PB | ||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 47.33 | PB | ||||||||||
2 | Justin Davis Justin Davis ('98) | 98 | USA | 48.07 | PB | ||||||||||
3 | Lakyron Mays Lakyron Mays | 00 | USA | 48.15 | PB | ||||||||||
4 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 48.17 | PB | ||||||||||
Finale E 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 47.97 | SB | ||||||||||
2 | Shawndail McLaren Shawndail McLaren ('95) | 95 | JAM | 48.36 | SB | ||||||||||
3 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 49.07 | SB | ||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 48.55 | SB | ||||||||||
M 800 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:47.63 | SB | ||||||||||
2 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 1:48.94 | PB | ||||||||||
3 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.46 | PB | ||||||||||
4 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:49.46 | SB | ||||||||||
5 | Blake Haney Blake Haney ('96) | 96 | CAN | 1:49.60 | PB | ||||||||||
6 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:52.24 | SB | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | James West James West ('96) | 96 | GBR | 1:50.08 | PB | ||||||||||
2 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:50.10 | SB | ||||||||||
3 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 1:50.68 | PB | ||||||||||
4 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 1:51.88 | PB | ||||||||||
5 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:52.46 | SB | |||||||||||
6 | Kevin Wilkinson Kevin Wilkinson | USA | 1:52.97 | PB | |||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 1:52.39 | SB | ||||||||||
2 | Kenya Small Kenya Small ('97) | 97 | CAN | 1:52.52 | SB | ||||||||||
3 | Kurt Loevenstein Kurt Loevenstein ('96) | 96 | USA | 1:52.72 | SB | ||||||||||
4 | Eugene Grayson Eugene Grayson | USA | 1:54.04 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 3:59.21 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:59.68 | PB | ||||||||||
3 | Isai Rodriguez Isai Rodriguez ('98) | 98 | USA | 4:05.64 | PB | ||||||||||
4 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 4:07.49 | PB | |||||||||||
5 | Isaiah Priddey Isaiah Priddey | 00 | NZL | 4:08.67 | PB | ||||||||||
6 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 4:10.87 | SB | |||||||||||
7 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 4:11.64 | SB | ||||||||||
8 | Colin O'Mara Colin O'Mara ('95) | 95 | IRL | 4:14.28 | PB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jack Yearian Jack Yearian ('97) | 97 | USA | 4:07.03 | SB | ||||||||||
2 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 4:07.06 | PB | ||||||||||
3 | Milo Greder Milo Greder ('99) | 99 | USA | 4:07.51 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 4:07.95 | PB | ||||||||||
5 | David Too David Too | KEN | 4:10.10 | PB | |||||||||||
6 | Noah Gade Noah Gade ('95) | 95 | USA | 4:11.12 | PB | ||||||||||
7 | Jared Schuckman Jared Schuckman | USA | 4:13.51 | PB | |||||||||||
8 | Dylan Brenneman Dylan Brenneman ('99) | 99 | USA | 4:14.40 | PB | ||||||||||
9 | Sukhi Khosla Sukhi Khosla ('96) | 96 | USA | 4:17.43 | PB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Trevor Warren Trevor Warren | USA | 4:14.36 | PB | |||||||||||
2 | Bryce Quigley Bryce Quigley ('98) | 98 | USA | 4:15.05 | PB | ||||||||||
3 | Adam Wise Adam Wise | USA | 4:15.36 | PB | |||||||||||
4 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 4:16.18 | PB | |||||||||||
5 | Joe Gorthy Joe Gorthy ('97) | 97 | USA | 4:16.82 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 7:59.88 | PB | ||||||||||
2 | Edwin Kurgat Edwin Kurgat ('96) | 96 | KEN | 8:00.23 | PB | ||||||||||
3 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 8:00.67 | PB | ||||||||||
4 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 8:01.63 | PB | ||||||||||
5 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 8:02.15 | PB | ||||||||||
6 | Curt Eckstein Curt Eckstein | USA | 8:04.73 | PB | |||||||||||
7 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 8:07.09 | PB | ||||||||||
8 | John Nownes John Nownes ('97) | 97 | USA | 8:12.41 | PB | ||||||||||
9 | Soren Knudsen Soren Knudsen ('99) | 99 | USA | 8:13.11 | PB | ||||||||||
10 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 8:19.31 | PB | ||||||||||
11 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 8:23.95 | PB | ||||||||||
12 | Colin Schaefer Colin Schaefer | USA | 8:32.49 | PB | |||||||||||
13 | Carter Christman Carter Christman | USA | 8:33.87 | PB | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Preston Cates Preston Cates | USA | 8:20.24 | PB | |||||||||||
2 | Nick Deal Nick Deal ('98) | 98 | USA | 8:22.20 | PB | ||||||||||
3 | Thomas Pollard Thomas Pollard ('97) | 97 | USA | 8:25.61 | SB | ||||||||||
4 | Adam Dayani Adam Dayani | 00 | USA | 8:26.42 | PB | ||||||||||
5 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 8:30.14 | PB | ||||||||||
6 | Blake Lowery Blake Lowery | USA | 8:37.21 | PB | |||||||||||
7 | Marshall Dillon Marshall Dillon ('98) | 98 | USA | 8:41.33 | SB | ||||||||||
8 | Shayan Zarrin Shayan Zarrin | USA | 8:43.75 | PB | |||||||||||
9 | Charlie Parrish Charlie Parrish | 00 | USA | 8:44.05 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.69 | PB | ||||||||||
2 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||
3 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.74 | |||||||||||
4 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.75 | SB | ||||||||||
5 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 7.78 | =PB | ||||||||||
6 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.85 | PB | ||||||||||
7 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
8 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.92 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 7.85 | |||||||||||
2 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.89 | SB | ||||||||||
3 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.97 | PB | ||||||||||
4 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 8.01 | PB | ||||||||||
5 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 8.38 | |||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.78 | PB | ||||||||||
2 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.79 | |||||||||||
3 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 8.05 | |||||||||||
4 | Blanchard Montgomery Blanchard Montgomery | USA | 8.16 | ||||||||||||
5 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 8.29 | PB | ||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.84 | |||||||||||
2 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 7.94 | SB | ||||||||||
3 | Herbert Wise III Herbert Wise III ('98) | 98 | USA | 8.10 | PB | ||||||||||
4 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 8.15 | |||||||||||
5 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 8.21 | |||||||||||
M Højdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.16 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Milton Harrell Milton Harrell ('98) | 98 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | DeVantre Young DeVantre Young ('96) | 96 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 25.1. Finale A Finale | Inde 25.1. | ||||||||||||||
1 | Armand Duplantis Armand Duplantis ('99) | 99 | SWE | 5.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 4.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cameron Reed Cameron Reed | USA | 4.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sam Dreiling Sam Dreiling ('97) | 97 | USA | 4.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Davis Ott Davis Ott | USA | 4.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 8.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tristan James Tristan James ('97) | 97 | DMA | 7.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 7.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 7.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 7.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 7.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 7.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jace Attuso Jace Attuso ('98) | 98 | USA | 7.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 7.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 6.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 15.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 15.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tristan James Tristan James ('97) | 97 | DMA | 15.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Angelo Gordon Angelo Gordon | USA | 14.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 14.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brett Neelly Brett Neelly ('96) | 96 | USA | 20.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Castle Noah Castle | USA | 18.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 17.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 17.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 17.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cameron Lewis Cameron Lewis ('97) | 97 | USA | 16.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 16.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Torrey Hickel Torrey Hickel ('97) | 97 | USA | 16.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 20.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 5865 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 5819 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 5656 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 5249 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mace Metcalf Mace Metcalf | USA | 4949 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Simone Fassina Simone Fassina ('96) | 96 | ITA | 4494 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.15 | PB | ||||||||||
2 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 7.20 | PB | ||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.22 | |||||||||||
4 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.27 | =SB | ||||||||||
5 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.38 | PB | ||||||||||
6 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.39 | =PB | ||||||||||
7 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 7.46 | |||||||||||
8 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.48 | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 7.24 | |||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.33 | |||||||||||
3 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.43 | =PB | ||||||||||
4 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.46 | |||||||||||
5 | Autumn Heath Autumn Heath ('96) | 96 | USA | 7.74 | |||||||||||
6 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 7.78 | |||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.41 | |||||||||||
2 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.53 | |||||||||||
3 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 7.54 | |||||||||||
4 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 7.54 | |||||||||||
5 | Kerissa D'arpino Kerissa D'arpino | USA | 7.58 | SB | |||||||||||
Indledende 3 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.18 | PB | ||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.27 | |||||||||||
3 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.49 | SB | ||||||||||
4 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 7.72 | |||||||||||
5 | Yakira Love Yakira Love ('97) | 97 | USA | 7.78 | |||||||||||
Indledende 4 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.42 | |||||||||||
2 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 7.45 | PB | ||||||||||
3 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 7.54 | SB | ||||||||||
4 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
5 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
6 | Kira White Kira White ('98) | 98 | USA | 7.77 | |||||||||||
K 200 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.38 | |||||||||||
4 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 24.71 | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.41 | PB | ||||||||||
2 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 24.04 | SB | ||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 24.38 | SB | ||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 24.51 | SB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.42 | PB | ||||||||||
2 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.67 | PB | ||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.55 | SB | ||||||||||
2 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 23.57 | SB | ||||||||||
3 | Ranae McKenzie Ranae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 23.95 | SB | ||||||||||
4 | Emma Whigham Emma Whigham ('97) | 97 | USA | 25.51 | SB | ||||||||||
Finale E 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.58 | SB | ||||||||||
2 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 24.12 | SB | ||||||||||
3 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 24.25 | PB | ||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 23.67 | |||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 24.52 | PB | ||||||||||
Finale G 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.96 | PB | ||||||||||
2 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 24.20 | PB | ||||||||||
3 | Autumn Heath Autumn Heath ('96) | 96 | USA | 24.98 | SB | ||||||||||
Finale H 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 24.12 | SB | ||||||||||
2 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 24.40 | SB | ||||||||||
3 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 24.68 | PB | ||||||||||
4 | Yakira Love Yakira Love ('97) | 97 | USA | 24.81 | SB | ||||||||||
Finale I 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 24.43 | PB | ||||||||||
2 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 24.63 | PB | ||||||||||
3 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 24.98 | PB | ||||||||||
Finale J 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 24.53 | SB | ||||||||||
Finale K 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 24.57 | PB | ||||||||||
Finale L 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 24.73 | SB | ||||||||||
K 400 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 52.54 | SB | ||||||||||
2 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 53.80 | PB | ||||||||||
3 | Samara Miller Samara Miller ('97) | 97 | USA | 54.89 | SB | ||||||||||
4 | Sydney Milani Sydney Milani ('99) | 99 | USA | 55.40 | PB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.81 | SB | ||||||||||
2 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.12 | SB | ||||||||||
3 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 53.32 | |||||||||||
4 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 54.29 | SB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 54.86 | PB | ||||||||||
2 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 55.05 | PB | ||||||||||
Finale D 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 55.00 | PB | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 55.10 | SB | ||||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 55.87 | SB | ||||||||||
Finale E 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kyelah Hodges Kyelah Hodges | USA | 55.04 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Davis Sydney Davis ('97) | 97 | USA | 55.78 | |||||||||||
Finale F 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Myia Dorsey Myia Dorsey ('98) | 98 | ISV | 56.11 | SB | ||||||||||
2 | Latriceia Smith Latriceia Smith ('97) | 97 | USA | 56.93 | PB | ||||||||||
3 | Jalese Moore Jalese Moore ('99) | 99 | USA | 57.00 | SB | ||||||||||
Finale G 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 56.15 | SB | ||||||||||
K 800 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:05.45 | SB | ||||||||||
2 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:07.41 | PB | ||||||||||
3 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 2:07.53 | SB | ||||||||||
4 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:07.85 | SB | ||||||||||
5 | Jasmine Staebler Jasmine Staebler ('97) | 97 | USA | 2:08.35 | SB | ||||||||||
6 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:08.81 | SB | |||||||||||
7 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:11.49 | PB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:06.92 | PB | ||||||||||
2 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:07.17 | SB | ||||||||||
3 | Taylor Chiotti Taylor Chiotti | 00 | USA | 2:10.78 | PB | ||||||||||
4 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:11.74 | PB | ||||||||||
5 | Morgan Szekely Morgan Szekely | USA | 2:13.86 | SB | |||||||||||
6 | Maddie Salek Maddie Salek ('99) | 99 | USA | 2:15.08 | SB | ||||||||||
Finale C 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Brittany Campbell Brittany Campbell | 00 | USA | 2:13.38 | PB | ||||||||||
2 | Emily Akin Emily Akin | 00 | USA | 2:15.42 | PB | ||||||||||
3 | Amira Coleman Amira Coleman ('97) | 97 | USA | 2:15.42 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:31.03 | PB | ||||||||||
2 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:32.92 | PB | ||||||||||
3 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:33.88 | PB | ||||||||||
4 | Susan Ejore Susan Ejore ('95) | 95 | KEN | 4:35.57 | PB | ||||||||||
5 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 4:43.36 | PB | ||||||||||
6 | Amanda Gehrich Amanda Gehrich ('97) | 97 | USA | 4:43.37 | PB | ||||||||||
7 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 4:47.01 | SB | ||||||||||
8 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 4:52.14 | PB | ||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
3 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:53.01 | PB | ||||||||||
9 | Grace Baker Grace Baker ('96) | 96 | GBR | 5:00.32 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 9:08.46 | PB | ||||||||||
2 | Cailie Logue Cailie Logue ('99) | 99 | USA | 9:25.34 | PB | ||||||||||
3 | Amanda Vestri Amanda Vestri ('99) | 99 | USA | 9:26.48 | PB | ||||||||||
4 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 9:27.63 | PB | ||||||||||
5 | Anne Frisbie Anne Frisbie ('96) | 96 | USA | 9:27.83 | SB | ||||||||||
6 | Weronika Pyzik Weronika Pyzik ('96) | 96 | POL | 9:28.36 | PB | ||||||||||
7 | Emma Benner Emma Benner ('97) | 97 | USA | 9:29.28 | PB | ||||||||||
8 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 9:33.42 | PB | ||||||||||
9 | Kelly Naumann Kelly Naumann ('97) | 97 | USA | 9:34.72 | PB | ||||||||||
10 | Karly Ackley Karly Ackley ('99) | 99 | USA | 9:37.37 | PB | ||||||||||
11 | Philippa Bowden Philippa Bowden ('95) | 95 | GBR | 9:38.74 | PB | ||||||||||
12 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 9:51.44 | SB | ||||||||||
13 | Gwynne Wright Gwynne Wright ('97) | 97 | USA | 10:05.51 | |||||||||||
Finale B 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Morgan Hull Morgan Hull | USA | 9:46.97 | PB | |||||||||||
2 | Caitlin McQuilkin-Bell Caitlin McQuilkin-Bell ('97) | 97 | NZL | 9:58.48 | SB | ||||||||||
3 | Julia Palin Julia Palin | USA | 10:00.39 | ||||||||||||
4 | Rilee Rigdon Rilee Rigdon | 00 | USA | 10:02.83 | PB | ||||||||||
5 | Grace Blair Grace Blair | USA | 10:04.31 | PB | |||||||||||
6 | Abby Caldwell Abby Caldwell ('95) | 95 | USA | 10:04.83 | SB | ||||||||||
7 | Alex Ritchey Alex Ritchey ('98) | 98 | USA | 10:11.69 | SB | ||||||||||
8 | Sophie Ebihara Sophie Ebihara | USA | 10:13.53 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 8.01 | SB | ||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 8.02 | PB | ||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.14 | SB | ||||||||||
4 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.21 | PB | ||||||||||
5 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 8.32 | |||||||||||
6 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.33 | =SB | ||||||||||
7 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.35 | |||||||||||
8 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.35 | |||||||||||
Indledende heats | 26.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 8.02 | SB | ||||||||||
2 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.19 | |||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.32 | |||||||||||
4 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.32 | |||||||||||
5 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.33 | SB | ||||||||||
6 | Katarina Vlahovic Katarina Vlahovic | 00 | CAN | 8.70 | |||||||||||
Indledende 2 26.1. | 26.1. | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 8.13 | SB | ||||||||||
2 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 8.29 | PB | ||||||||||
3 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.32 | PB | ||||||||||
4 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.34 | |||||||||||
5 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 8.60 | |||||||||||
6 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 8.71 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Clare Gibson Clare Gibson ('98) | 98 | AUS | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Janae Moffitt Janae Moffitt ('97) | 97 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shanae McKenzie Shanae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ashlyn Hare Ashlyn Hare | USA | 1.70 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.41 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | 3.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amy Stelly Amy Stelly ('97) | 97 | USA | 3.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tessa Sheets Tessa Sheets ('99) | 99 | USA | 3.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Emma Hunt Emma Hunt | 00 | USA | 3.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Genna Potter Genna Potter ('98) | 98 | USA | 3.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chaquinn Cook Chaquinn Cook ('97) | 97 | USA | 6.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 5.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Schuyler Wood-Hilderbrandt Schuyler Wood-Hilderbrandt | USA | 5.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 5.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Asia Young Asia Young ('98) | 98 | USA | 5.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 5.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Chaquinn Cook Chaquinn Cook ('97) | 97 | USA | 13.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shardia Lawrence Shardia Lawrence ('95) | 95 | JAM | 13.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 12.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 12.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 12.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 12.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 12.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 12.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 16.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 16.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 15.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 15.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 14.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 14.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 14.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ronna Stone Ronna Stone | USA | 13.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chardae Tryon Chardae Tryon ('97) | 97 | USA | 13.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 21.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 20.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 19.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 19.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | 18.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 18.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 26.1. Finale A Finale | Inde 26.1. | ||||||||||||||
1 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 4189 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 4066 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 3929 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Morgan Coffman Morgan Coffman | USA | 3763 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 3704 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 3685 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 3564 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 3530 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kristine Berger Akervold Kristine Berger Akervold ('98) | 98 | NOR | 3528 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rebecca Coan Rebecca Coan ('97) | 97 | USA | 3427 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 3383 | PB | |||||||||||
|