Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: ØST ungdom inde 19‐20.1.2019 Inde
Ballerup Super Arena

K22 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.89
  
 SB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.02
  
 SB
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta8.37
  
 SB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta9.06
  
 SB
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta9.24
  
 PB
K22 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta1.51
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51 SB
  O
1.54
XXX
    
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta11.77
  
 PB
 
  X11.77 PB  X11.37  X11.34  
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.82
  
 PB
P19 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
2Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.17
  
 PB
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta8.26
  
 SB
4Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.40
  
 
5Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta8.56
  
 SB
6Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik8.58
  
 =PB
Indledende heats19.1.
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.20
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta8.27
  
 SB
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.31
  
 PB
4Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta8.59
  
 SB
5Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)Sparta9.23
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK9.18
  
 PB
6Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik10.18
  
 PB
P19 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.41
  
 SB
 
  X  X5.40 SB5.41 SB  X  X  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.28
  
 SB
 
  X5.04 SB5.28 SB5.005.21  X  
4Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.79
  
 SB
 
4.79 SB4.65  X4.75  X4.75  
5Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)Sparta4.45
  
 PB
 
  X4.17 PB4.34 PB3.98  X4.45 PB  
6Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF4.25
  
 SB
 
  X  X4.19 SB  X4.25 SB4.16  
P19 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.02
  
 PB
 
11.68 PB11.86 PB12.02 PB  X  X11.86  
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.80
  
 PB
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas8.90
  
 PB
4Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta9.08
  
 PB
5Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF9.53
  
 PB
P17 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.68
  
 PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.81
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.88
  
 PB
4Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.93
  
 PB
6Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA8.21
  
 PB
7Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta8.27
  
 =PB
8Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.36
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.80
  
 PB
3Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.20
  
 PB
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA8.22
  
 PB
5Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF8.39
  
 PB
6Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik8.45
  
 SB
7Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta8.55
  
 SB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.94
  
 PB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.97
  
 PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta8.32
  
 SB
5Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta8.45
  
 SB
6Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik8.58
  
 SB
7Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF9.05
  
 PB
8Emilie SeebergEmilie Seeberg ('03)FIF Hillerød9.52
  
 
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.69
  
 PB
2Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta8.31
  
 SB
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta8.31
  
 SB
4Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK8.41
  
 SB
5Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.45
  
 SB
7Silke DittlauSilke Dittlau ('03)Frederiksberg IF8.83
  
 SB
8Helena Impgaard LarsenHelena Impgaard Larsen ('02)BAC8.84
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta1.54
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.51 PB
 XO
1.54 PB
 XO
1.57
XXX
  
2Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.51
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
 XO
1.51 =PB
  O
1.54
XXX
   
3Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.48
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51
XXX
    
4Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.48
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
XXO
1.51
XXX
     
P17 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.40
  
 PB
 
3.30 SB
  O
3.40 PB
 XO
3.50
XXX
     
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
XXO
3.00
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.67
  
 SB
 
5.355.425.56 SB  X5.67 SB  X  
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.31
  
 PB
 
  X  X5.29 PB4.865.165.31 PB  
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.10
  
 PB
 
5.01 SB4.814.944.895.005.10 PB  
5Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta5.07
  
 PB
 
4.44 SB5.02 SB  X5.00  X5.07 PB  
6Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta5.05
  
 PB
 
  X3.75 SB4.87 SB  X3.745.05 PB  
7Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC4.98
  
 SB
 
4.84 SB4.824.76  X  X4.98 SB  
8Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød4.90
  
 PB
 
4.90 PB  X  X  X  X4.89  
9Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.79
  
 SB
 
4.79 SB4.534.56     
10Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF4.67
  
 SB
 
  X  X4.67 SB     
11Helena Impgaard LarsenHelena Impgaard Larsen ('02)BAC4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.29  X     
12Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF4.32
  
 PB
 
4.22 PB4.32 PB4.26     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta14.01
  
 =PB
 
12.75 =PB12.85 PB12.95 PB14.01 PB13.1813.17  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.08
  
 SB
 
11.89 SB11.5411.4412.05 SB11.0112.08 SB  
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.71
  
 PB
 
11.32 PB11.2711.71 PB11.3511.4910.77  
4Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta10.69
  
 PB
 
10.42 PB9.9410.0610.54 PB10.69 PB10.65  
5Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta10.53
  
 PB
 
8.92 SB9.48 SB9.89 SB9.229.5110.53 PB  
7Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK10.20
  
 PB
 
10.20 PB9.9010.04  X  X9.91  
8Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia9.77
  
 SB
 
9.77 SB  X8.94  X  X9.68  
9Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)Frederiksberg IF8.68
  
 PB
 
8.68 PB8.548.23     
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta9.72
  
 
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik10.23
  
 
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK10.29
  
 
4Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas10.76
  
 
5Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik11.12
  
 
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.30
  
 
7Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta12.56
  
 
P15 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.21
  
 
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.29
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.31
  
 
5Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.40
  
 =PB
6Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.45
  
 
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.55
  
 
8Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.60
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.30
  
 
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.33
  
 PB
2Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta8.59
  
 PB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.45
  
 =PB
3Stine Baandrup TingbækStine Baandrup Tingbæk ('05)BAK8.63
  
 PB
4Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.59
  
 PB
4Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.82
  
 PB
5Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta8.63
  
 
5Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 8.91
  
 PB
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.70
  
 PB
6Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta9.13
  
 SB
7Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.78
  
 PB
7Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC17.13
  
 SB
8Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 8.95
  
 
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.22
  
 
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.44
  
 PB
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.28
  
 PB
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.48
  
 
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.40
  
 PB
3Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.53
  
 
4Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF9.00
  
 SB
5Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.55
  
 PB
5Emilie SundboEmilie Sundbo ('05)BAC9.16
  
 PB
6Stine Baandrup TingbækStine Baandrup Tingbæk ('05)BAK8.67
  
 
6Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK9.16
  
 PB
7Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.79
  
 
8Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.84
  
 
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.24
  
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.58
  
 PB
3Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.67
  
 
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.79
  
 
5Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.94
  
 
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF8.97
  
 =PB
7Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik9.05
  
 PB
Indledende 4
19.1.
19.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.21
  
 
3Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.70
  
 
4Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.76
  
 PB
5Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta9.11
  
 PB
6Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta9.21
  
 
P15 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.53
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50 =PB
 XO
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
       
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.47
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
 XO
1.47 PB
  O
1.50
XXX
   
4Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.47
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47 SB
XXO
1.50
XXX
 
5Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.44
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41 SB
  O
1.44 =PB
 XO
1.47
XXX
  
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
  
7Stine Baandrup TingbækStine Baandrup Tingbæk ('05)BAK1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
 
7Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
   
9Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.35
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
 XO
1.38
XXX
    
10Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.35
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.38
XXX
  
11Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.80
  
 =PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70 =PB
  O
2.80 PB
XXO
2.90
XXX
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2.60
  
 PB
 
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70
XXX
    
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.60
  
 PB
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
 XO
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60 PB
  O
2.70
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.26
  
 PB
 
4.724.895.26 PB4.914.86  X  
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.17
  
 PB
 
  X  X5.17 PB5.125.11  X  
4Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK4.76
  
 PB
 
4.73 =PB  X4.76 PB4.624.644.66  
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.70
  
 PB
 
4.51 PB4.70 PB  X  X  X4.12  
6Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.64
  
 PB
 
4.55 PB4.424.59 PB4.524.64 PB4.41  
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.57
  
 PB
 
4.48 PB4.51 PB4.414.324.57 PB4.50  
8Stine Baandrup TingbækStine Baandrup Tingbæk ('05)BAK4.56
  
 PB
 
4.18 PB4.35 PB4.56 PB4.373.984.29  
9Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta4.42
  
 
 
  X  X4.42     
11Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta4.35
  
 PB
 
4.35 PB  X  X     
12Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.28
  
 
 
  X  X4.28     
13Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik4.27
  
 PB
 
4.04 PB4.27 PB4.10     
14Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.24
  
 PB
 
4.24 PB4.083.86     
15Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC4.19
  
 PB
 
4.19 PB3.884.09     
16Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.16
  
 
 
  X4.16  X     
17Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.12
  
 
 
  X  X4.12     
18Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF4.06
  
 PB
 
3.594.01 PB4.06 PB     
19Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta3.91
  
 
 
3.913.50  X     
20Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta3.82
  
 PB
 
  X  X3.82 PB     
21Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas3.78
  
 PB
 
3.59 PB3.78 PB3.75     
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta9.78
  
 PB
 
9.48 PB9.78 PB8.689.669.488.21  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia11.60
  
 PB
 
10.20 SB10.90 SB11.10 SB11.60 PB11.1610.72  
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.15
  
 PB
 
9.509.839.899.639.4010.15 PB  
3Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta9.97
  
 PB
 
9.159.97 PB9.619.76  X9.91  
4Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta9.64
  
 PB
 
7.888.058.779.40 PB  X9.64 PB  
5Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC9.38
  
 PB
 
8.96 PB9.38 PB  X  X  X  X  
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.20
  
 
 
9.209.038.908.788.928.92  
7Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta8.86
  
 PB
 
8.218.86 PB8.57  X8.558.82  
8Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.56
  
 PB
 
7.968.52 PB8.378.238.56 PB7.64  
9Stine Baandrup TingbækStine Baandrup Tingbæk ('05)BAK8.52
  
 PB
 
8.09 PB8.52 PB8.087.148.207.58  
10Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.52
  
 
 
  X8.008.52     
11Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik8.30
  
 PB
 
8.30 PB8.02  X     
12Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 8.27
  
 PB
 
7.99 PB8.27 PB8.09     
13Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.25
  
 
 
8.257.887.92     
14Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF8.20
  
 PB
 
8.13 PB7.898.20 PB     
15Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF8.00
  
 PB
 
7.85 PB8.00 PB7.80     
16Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta6.99
  
 PB
 
  X6.57 PB6.99 PB     
17Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF6.83
  
 PB
 
5.986.79 PB6.83 PB     
18Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC6.79
  
 PB
 
6.78 PB6.566.79 PB     
19Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF6.41
  
 PB
 
6.41 PB6.116.40     
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF10.18
  
 
2Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC12.14
  
 
3David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM12.18
  
 
D12 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.65
  
 
2Mads Varnike SchiffMads Varnike Schiff ('07)Amager AC12.06
  
 
3Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF12.07
  
 
3Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta12.07
  
 
5Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF14.80
  
 
P12 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.24
  
 PB
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.64
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.31
  
 PB
2Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.74
  
 PB
3Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.51
  
 
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.81
  
 =PB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.83
  
 
4Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.92
  
 
5Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF8.86
  
 PB
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK9.01
  
 
6Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC8.89
  
 
6Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.41
  
 PB
7Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta9.05
  
 
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.44
  
 
8Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.12
  
 
8Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF10.87
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.57
  
 
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.81
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.72
  
 PB
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.87
  
 PB
3Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF8.90
  
 PB
3Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.94
  
 
4Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta8.94
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.43
  
 =PB
5Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.35
  
 
5Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta9.54
  
 PB
6Alma Agger GammelgaardAlma Agger Gammelgaard ('06)Hvidovre AM9.64
  
 PB
6Maja Auerbach-LindMaja Auerbach-Lind ('07)BAK10.12
  
 PB
7Fe Skov FriisFe Skov Friis ('06)Glostrup IC9.81
  
 PB
8Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC10.36
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.37
  
 PB
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.69
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.99
  
 PB
2Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 9.11
  
 PB
3Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta9.18
  
 
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.37
  
 PB
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.46
  
 PB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC9.47
  
 
5Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 9.60
  
 PB
5Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC9.65
  
 PB
6Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta9.66
  
 
6Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik9.90
  
 PB
7Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta10.73
  
 PB
8Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK11.72
  
 PB
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.49
  
 
2Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC8.79
  
 PB
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.02
  
 PB
4Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta9.27
  
 PB
5Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia9.70
  
 =PB
6Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik9.72
  
 PB
7Jasmin HolmgaardJasmin Holmgaard ('06)Greve Atletik9.99
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta1.37
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
  
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.32
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.32 PB
XXO
   
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC1.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
  XX
  
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.31
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31 =PB
  O
1.34
XXX
  
3Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
    
4Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta1.31
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31 PB
 XO
1.34
XXX
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF1.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15
XXX
      
5Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia1.28
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31
XXX
  
6Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF1.28
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
  
7Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20
XXX
      
P12 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF1.70
  
 
 
1.60
 XO
1.70
 XO
1.80
XXX
     
2Frida Haansbæk MortensenFrida Haansbæk Mortensen ('07)Helsingør IF1.60
  
 
 
1.60
 XO
1.70
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta4.85
  
 PB
 
4.58 PB4.85 PB4.604.704.584.71  
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.59
  
 PB
 
4.56 PB4.514.404.58 PB4.59 PB4.57  
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF4.73
  
 PB
 
4.58 PB  X4.61 PB  X  X4.73 PB  
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.54
  
 PB
 
4.26 PB4.30 PB4.42 PB  X4.364.54 PB  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.67
  
 PB
 
4.394.504.67 PB4.45  X4.48  
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.30
  
 PB
 
4.22 PB4.154.124.184.094.30 PB  
4Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC4.62
  
 PB
 
4.25 PB4.26 PB4.40 PB4.62 PB4.294.41  
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.26
  
 PB
 
4.24 PB3.094.004.16  X4.26 PB  
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.55
  
 PB
 
4.444.55 PB3.764.183.94  X  
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.09
  
 PB
 
4.00 PB4.09 PB3.923.963.904.00  
6Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC4.17
  
 PB
 
3.913.603.974.17 PB3.933.90  
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF3.85
  
 PB
 
3.56 PB3.61 PB3.85 PB3.353.513.79  
7Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4.04
  
 
 
4.043.96  X3.924.043.98  
7Maja Auerbach-LindMaja Auerbach-Lind ('07)BAK3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.413.643.693.633.56  
8Selma E. Ladefoged-KromannSelma E. Ladefoged-Kromann ('07)Sparta3.58
  
 PB
 
3.113.57 PB3.453.403.493.58 PB  
9Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC3.90
  
 
 
3.903.723.83     
9Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF3.54
  
 
 
3.543.40  X     
10Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.89
  
 PB
 
3.89 PB  X  X     
10Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta3.49
  
 PB
 
3.49 PB3.37  X     
11Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF3.86
  
 
 
3.863.813.85     
11Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF3.46
  
 PB
 
  X3.46 PB3.43     
12Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta3.76
  
 
 
3.76  X3.64     
12Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta3.44
  
 PB
 
3.44 PB3.323.36     
13Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.443.42     
13Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.39
  
 =PB
 
3.35 =PB3.39 PB2.53     
14Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF3.60
  
 
 
3.603.523.60     
15Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK2.96
  
 PB
 
  X  X2.96 PB     
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF NM
  
 
 
  X  X  X     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta9.89
  
 
 
10.229.8910.2310.2811.7011.54  
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.64
  
 PB
 
8.248.228.379.26 PB9.64 PB9.31  
2Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik9.70
  
 PB
 
9.86 PB10.31 PB9.709.5710.1610.03  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF7.98
  
 PB
 
7.98 PB6.677.527.487.427.81  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.97
  
 PB
 
7.859.189.139.97 PB9.689.67  
3Selma E. Ladefoged-KromannSelma E. Ladefoged-Kromann ('07)Sparta7.66
  
 PB
 
6.786.577.166.486.977.66 PB  
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.74
  
 
 
9.749.00  X8.90  X  X  
4Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta6.81
  
 PB
 
6.316.77 PB6.326.81 PB6.166.18  
5Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia9.21
  
 PB
 
8.57 PB9.02 PB9.02 =PB8.999.21 PB9.12  
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.33
  
 PB
 
4.766.006.33 PB5.425.785.17  
6Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC6.09
  
 PB
 
6.09 PB5.885.415.035.625.99  
7Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC8.85
  
 
 
8.717.528.507.578.858.37  
7Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta6.03
  
 PB
 
5.565.386.03 PB5.855.455.13  
8Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF8.75
  
 SB
 
8.75 SB7.688.287.807.238.31  
9Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta8.30
  
 
 
8.308.177.38     
9Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta4.98
  
 PB
 
4.33 PB4.96 PB  X4.98 PB3.804.25  
10Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF7.97
  
 PB
 
7.97 PB7.667.43     
10Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK4.69
  
 =PB
 
4.69 PB4.374.69 =PB     
11Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.96
  
 PB
 
7.96 PB7.337.78     
12Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC7.64
  
 PB
 
7.40 PB7.64 PB  X     
13Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik7.21
  
 
 
7.216.696.88     
14Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta6.51
  
 PB
 
6.216.51 PB5.86     
15Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik5.70
  
 
 
5.705.015.12     
16Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF5.68
  
 
 
5.395.225.68     
17Jasmin HolmgaardJasmin Holmgaard ('06)Greve Atletik4.97
  
 PB
 
4.704.574.97 PB     

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020