Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mondeville FRA: Meeting Elite en Salle de Mondeville 2.2.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joris van Gool
Joris van Gool ('98)
NED6.67
  
 PB
2
Bryce Robinson
Bryce Robinson ('93)
USA6.67
  
 =SB
3
Rechmial Miller
Rechmial Miller ('98)
GBR6.70
  
 PB
4
Panayiótis Trivizás
Panayiótis Trivizás ('87)
GRE6.73
  
 
5
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA6.73
  
 
6
Theodor Young
Theodor Young ('96)
RSA6.79
  
 
Finale B
1
Ancuiam Lopes
Ancuiam Lopes ('91)
POR6.74
  
 SB
2
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR6.75
  
 SB
4
Antoine Thoraval
Antoine Thoraval ('01)
FRA6.98
  
 PB
5
Hugo Jourdan
Hugo Jourdan ('98)
FRA7.12
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Joris van Gool
Joris van Gool ('98)
NED6.72
  
 SB
2
Fabrice Dabla Kokoutse
Fabrice Dabla Kokoutse ('92)
TOG6.78
  
 PB
3
Ancuiam Lopes
Ancuiam Lopes ('91)
POR6.78
  
 SB
4
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR6.79
  
 
5
Antoine Thoraval
Antoine Thoraval ('01)
FRA7.01
  
 PB
Indledende 2
1
Theodor Young
Theodor Young ('96)
RSA6.84
  
 
2
Hugo Jourdan
Hugo Jourdan ('98)
FRA6.93
  
 PB
3
Blake Smith
Blake Smith ('93)
USA6.96
  
 
Carlos Nascimento
Carlos Nascimento ('94)
POR DQ
  
 
Indledende 3
1
Rechmial Miller
Rechmial Miller ('98)
GBR6.75
  
 =PB
2
Bryce Robinson
Bryce Robinson ('93)
USA6.75
  
 
3
Panayiótis Trivizás
Panayiótis Trivizás ('87)
GRE6.77
  
 
4
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA6.77
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Amel Tuka
Amel Tuka ('91)
BIH1:50.71
  
 SB
2
Elliot Giles
Elliot Giles ('94)
GBR1:50.92
  
 
3
Abdessalem Ayouni
Abdessalem Ayouni ('94)
TUN1:51.26
  
 SB
4
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:51.29
  
 
5
Simone Barontini
Simone Barontini ('99)
ITA1:51.42
  
 SB
6
Yevhen Hutsol
Yevhen Hutsol ('90)
UKR1:52.06
  
 
7
Adisu Girma
Adisu Girma ('99)
ETH1:52.47
  
 PB
8
Žan Rudolf
Žan Rudolf ('93)
SLO1:53.04
  
 SB
9
Gregory Bernage
Gregory Bernage ('99)
FRA1:54.30
  
 
10
Romain Nacry
Romain Nacry ('95)
FRA1:56.60
  
 
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Birhanu Yemataw
Birhanu Yemataw ('96)
BRN7:46.00
  
 SB
2
Chala Beyo
Chala Beyo ('96)
ETH7:47.29
  
 PB
3
Haftu Teklu
Haftu Teklu 
ETH7:52.89
  
 PB
4
Abdelkarim Ben Zahra
Abdelkarim Ben Zahra ('98)
MAR7:56.25
  
 PB
5
Ossama Meslek
Ossama Meslek ('97)
ITA8:02.40
  
 SB
6
Benjamin Kovács
Benjamin Kovács ('95)
HUN8:02.51
  
 SB
7
Louis Gilavert
Louis Gilavert ('98)
FRA8:04.01
  
 PB
8
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA8:05.15
  
 PB
9
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
GBR8:10.08
  
 SB
10
Leo Fontana
Leo Fontana ('95)
FRA8:11.05
  
 PB
11
Mehdi Kadri
Mehdi Kadri ('95)
FRA8:14.85
  
 PB
12
Alexis Jacq
Alexis Jacq ('95)
FRA8:19.48
  
 PB
13
Cyril Vincent-Viry
Cyril Vincent-Viry ('89)
FRA8:29.59
  
 
14
Hassan Oubassour
Hassan Oubassour ('76)
FRA8:42.20
  
 SB
Maxence Hardoin
Maxence Hardoin ('91)
FRA DNF
  
 
Tamás Kazi
Tamás Kazi ('85)
HUN DNF
  
 
Rami Guerra
Rami Guerra ('98)
FRA DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jarret Eaton
Jarret Eaton ('89)
USA7.58
  
 SB
2
Lorenzo Perini
Lorenzo Perini ('94)
ITA7.66
  
 PB
3
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA7.68
  
 
4
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE7.73
  
 SB
5
Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias ('95)
FRA7.80
  
 
6
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR7.80
  
 
Finale B
1
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR7.81
  
 
2
Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey ('99)
FRA7.83
  
 =PB
3
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA7.83
  
 SB
4
Thingalaya Siddhanth
Thingalaya Siddhanth ('91)
IND7.83
  
 
5
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR7.98
  
 
6
Romain Lecoeur
Romain Lecoeur ('97)
FRA8.01
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias ('95)
FRA7.75
  
 =SB
2
Lorenzo Perini
Lorenzo Perini ('94)
ITA7.75
  
 =SB
3
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE7.79
  
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN8.03
  
 
5
Antoine Papillon
Antoine Papillon ('96)
FRA8.12
  
 
Indledende 2
1
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA7.74
  
 
2
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR7.81
  
 
3
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA7.87
  
 SB
4
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR7.98
  
 
5
Romain Lecoeur
Romain Lecoeur ('97)
FRA8.00
  
 
Indledende 3
1
Jarret Eaton
Jarret Eaton ('89)
USA7.75
  
 
2
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR7.80
  
 
3
Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey ('99)
FRA7.90
  
 
4
Thingalaya Siddhanth
Thingalaya Siddhanth ('91)
IND7.91
  
 
5
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA8.00
  
 SB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emmanouíl Karalís
Emmanouíl Karalís ('99)
GRE5.75
  
 SB
 
5.40
 XO
5.65 SB
 XO
5.75 SB
  O
5.86
XXX
    
2
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.50
  
 SB
 
5.30
 XO
5.50 SB
  O
5.65
XXX
     
3
Georgiy Gorokhov
Georgiy Gorokhov ('93)
RUS5.50
  
 
 
5.30
  O
5.50
XXO
5.55
XXX
     
4
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL5.30
  
 =PB
 
4.95
  O
5.10 =PB
  O
5.20 PB
  O
5.30 PB
  O
5.40
XXX
   
5
Nikandros Stylianou
Nikandros Stylianou ('89)
CYP5.20
  
 
 
5.10
 XO
5.20
  O
5.40
XXX
     
6
Pétros Hatzíou
Pétros Hatzíou ('96)
GRE5.10
  
 
 
5.10
  O
5.20
XXX
      
7
Alessandro Sinno
Alessandro Sinno ('94)
ITA5.10
  
 
 
5.10
 XO
5.30
XXX
      
8
Theo Derobert
Theo Derobert ('96)
FRA5.10
  
 PB
 
4.60
  O
4.80
  O
4.95
 XO
5.10 PB
XXO
5.20
XXX
   
9
Clement Savy
Clement Savy ('95)
FRA4.80
  
 =SB
 
4.60 =SB
XXO
4.80 SB
  O
4.95
XXX
     
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hrystyna Stuy
Hrystyna Stuy ('88)
UKR7.32
  
 
2
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR7.36
  
 
3
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE7.39
  
 
4
Johanelis Herrera Abreu
Johanelis Herrera Abreu ('95)
ITA7.41
  
 
5
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN7.42
  
 
6
Irene Siragusa
Irene Siragusa ('93)
ITA7.43
  
 =SB
Finale B
1
Cassie-Ann Pemberton
Cassie-Ann Pemberton ('01)
GBR7.49
  
 PB
2
Anne Maquet
Anne Maquet ('94)
FRA7.55
  
 
3
Doriane Kouakou
Doriane Kouakou ('96)
CIV7.72
  
 
4
Jeanne Vannier
Jeanne Vannier 
FRA7.75
  
 
5
Romane Cruchon
Romane Cruchon 
FRA7.83
  
 
6
Garance Miguet
Garance Miguet ('01)
FRA7.86
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE7.37
  
 
2
Johanelis Herrera Abreu
Johanelis Herrera Abreu ('95)
ITA7.40
  
 SB
3
Cassie-Ann Pemberton
Cassie-Ann Pemberton ('01)
GBR7.53
  
 PB
4
Camille Jouglet
Camille Jouglet ('01)
FRA7.96
  
 PB
Indledende 2
1
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR7.36
  
 
2
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN7.42
  
 
3
Anne Maquet
Anne Maquet ('94)
FRA7.55
  
 
4
Jeanne Vannier
Jeanne Vannier 
FRA7.70
  
 
5
Garance Miguet
Garance Miguet ('01)
FRA7.81
  
 PB
Greta Zeze
Greta Zeze ('99)
FRA DQ
  
 
Indledende 3
1
Hrystyna Stuy
Hrystyna Stuy ('88)
UKR7.33
  
 
2
Irene Siragusa
Irene Siragusa ('93)
ITA7.43
  
 SB
3
Romane Cruchon
Romane Cruchon 
FRA7.73
  
 PB
4
Doriane Kouakou
Doriane Kouakou ('96)
CIV7.77
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tetyana Melnyk
Tetyana Melnyk ('95)
UKR52.99
  
 PB
2
Cátia Azevedo
Cátia Azevedo ('94)
POR53.63
  
 SB
Finale B
1
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL54.11
  
 PB
2
Anna Ryzhykova
Anna Ryzhykova ('89)
UKR54.16
  
 SB
Finale C
1
Anita Horvat
Anita Horvat ('96)
SLO54.56
  
 
2
Anastasiya Bryzhina
Anastasiya Bryzhina ('98)
UKR54.70
  
 
3
Kateryna Klymyuk
Kateryna Klymyuk ('95)
UKR54.98
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Diribe Welteji
Diribe Welteji ('02)
ETH4:16.51
  
 PB
2
Orysya Demyanyuk
Orysya Demyanyuk ('92)
UKR4:18.41
  
 PB
3
Emma Oudiou
Emma Oudiou ('95)
FRA4:21.33
  
 PB
4
Elodie Normand
Elodie Normand ('88)
FRA4:25.73
  
 
5
Worknesh Abye
Worknesh Abye ('99)
ETH4:26.36
  
 
6
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA4:26.51
  
 
7
Alexa Lemitre
Alexa Lemitre ('98)
FRA4:28.35
  
 
8
Monika Elenska
Monika Elenska ('96)
LTU4:31.29
  
 PB
9
Soumaya Boussaïd
Soumaya Boussaïd ('80)
TUN4:39.75
  
 PB
Tetyana Petlyuk
Tetyana Petlyuk ('82)
UKR DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Luminosa Bogliolo
Luminosa Bogliolo ('95)
ITA8.14
  
 PB
2
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN8.17
  
 
3
Hanna Chubkovtsova
Hanna Chubkovtsova ('94)
UKR8.17
  
 =PB
4
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA8.22
  
 
5
Kaila Barber
Kaila Barber ('93)
USA8.29
  
 =SB
6
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA8.30
  
 
Finale B
1
Olimpia Barbosa
Olimpia Barbosa ('95)
POR8.31
  
 
2
Klaudia Sorok
Klaudia Sorok ('98)
HUN8.39
  
 
3
Marylyn Nwawulor
Marylyn Nwawulor ('92)
GBR8.41
  
 
3
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR8.41
  
 
5
Megan Marrs
Megan Marrs ('97)
GBR8.44
  
 
6
Farah Jacques
Farah Jacques ('90)
CAN8.47
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Hanna Chubkovtsova
Hanna Chubkovtsova ('94)
UKR8.22
  
 
2
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA8.25
  
 
3
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR8.39
  
 
4
Olimpia Barbosa
Olimpia Barbosa ('95)
POR8.40
  
 
5
Farah Jacques
Farah Jacques ('90)
CAN8.44
  
 
Indledende 2
1
Luminosa Bogliolo
Luminosa Bogliolo ('95)
ITA8.15
  
 =PB
2
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA8.21
  
 PB
3
Kaila Barber
Kaila Barber ('93)
USA8.37
  
 
4
Klaudia Sorok
Klaudia Sorok ('98)
HUN8.46
  
 
5
Anais Coquelle
Anais Coquelle 
FRA8.61
  
 
Indledende 3
1
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN8.21
  
 
2
Marylyn Nwawulor
Marylyn Nwawulor ('92)
GBR8.37
  
 
3
Megan Marrs
Megan Marrs ('97)
GBR8.49
  
 
4
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR8.52
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nastassia Mironchyk-Ivanova
Nastassia Mironchyk-Ivanova ('89)
BLR6.52
  
 
 
6.356.416.525.216.39   
2
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN6.37
  
 PB
 
5.505.876.176.28 PB6.136.37 PB  
3
Evelise Veiga
Evelise Veiga ('96)
POR6.12
  
 
 
6.11  X6.125.936.006.06  
4
Krystyna Hryshutyna
Krystyna Hryshutyna ('92)
UKR6.03
  
 
 
6.03  X5.86     
5
Neja Filipič
Neja Filipič ('95)
SLO6.02
  
 
 
5.93  X6.015.78  X6.02  
6
Cora Salas
Cora Salas ('95)
ESP5.89
  
 
 
5.89  X5.71  X  X5.69  
7
Marie Mbuya Mala
Marie Mbuya Mala ('94)
CGO5.80
  
 
 
5.605.755.805.60  X  X  
8
Lecabela Quaresma
Lecabela Quaresma ('89)
POR5.67
  
 
 
5.605.675.665.525.55   

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80