Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lincoln NE USA: 2019 Frank Sevigne Husker Invitational 1‐2.2.2019 Inde

M 60 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA6.69
  
 
2
Courtney Lindsey
Courtney Lindsey ('98)
USA6.77
  
 
3
Sam Zenner
Sam Zenner 
USA6.84
  
 
4
Coby Hilton
Coby Hilton 
USA6.89
  
 
5
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA6.90
  
 
6
Jason Shannon
Jason Shannon ('98)
USA6.93
  
 
7
Joshua Raphael
Joshua Raphael 
USA6.93
  
 
8
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA6.96
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Sam Zenner
Sam Zenner 
USA6.80
  
 
2
Cameron Vereen
Cameron Vereen 
USA6.96
  
 
3
Simon Wiedel
Simon Wiedel ('97)
USA6.97
  
 =PB
4
Jayson Ashford
Jayson Ashford ('98)
USA6.98
  
 
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Coby Hilton
Coby Hilton 
USA6.87
  
 PB
2
Tyler Dunigan
Tyler Dunigan 
USA6.94
  
 SB
3
Chadayne Walker
Chadayne Walker ('95)
USA6.95
  
 
4
Jordane Jackson
Jordane Jackson ('99)
JAM6.97
  
 
Indledende 3
2.2.
2.2.
1
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA6.87
  
 PB
2
Joshua Raphael
Joshua Raphael 
USA6.89
  
 SB
3
Deondre Spruill
Deondre Spruill 
USA6.91
  
 
Indledende 4
2.2.
2.2.
1
Courtney Lindsey
Courtney Lindsey ('98)
USA6.78
  
 
2
Landon Larson
Landon Larson 
USA6.91
  
 SB
Indledende 5
2.2.
2.2.
2
Jason Shannon
Jason Shannon ('98)
USA6.82
  
 PB
3
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA6.91
  
 PB
4
Tyree Sorrells
Tyree Sorrells 
USA6.95
  
 
M 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Kenny Bednarek
Kenny Bednarek ('98)
USA20.30
  
 PB
2
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA20.78
  
 PB
3
Jason Crow
Jason Crow ('93)
USA21.29
  
 PB
Finale B
2.2.
2.2.
2
Davonte Burnett
Davonte Burnett 
USA21.36
  
 
3
Courtney Lindsey
Courtney Lindsey ('98)
USA21.42
  
 
Finale C
2.2.
2.2.
1
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA21.18
  
 PB
2
Dashawn Morris
Dashawn Morris ('99)
JAM21.43
  
 PB
3
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA21.51
  
 PB
4
Aobakwe Malau
Aobakwe Malau ('98)
BOT22.02
  
 SB
Finale D
2.2.
2.2.
1
Jayson Ashford
Jayson Ashford ('98)
USA21.40
  
 PB
2
Ben Kelly
Ben Kelly ('95)
USA21.71
  
 
3
Nick Albus
Nick Albus ('96)
USA22.08
  
 SB
Finale E
2.2.
2.2.
1
Jason Shannon
Jason Shannon ('98)
USA21.54
  
 PB
2
Elijah Lucy
Elijah Lucy ('98)
USA21.57
  
 
3
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA21.72
  
 
Finale F
2.2.
2.2.
1
Julanie Walker
Julanie Walker ('95)
JAM21.58
  
 PB
2
Lesley Mahlakoane
Lesley Mahlakoane ('96)
RSA21.95
  
 PB
Finale G
2.2.
2.2.
1
Declan Rustay
Declan Rustay 
USA21.60
  
 PB
2
Bryce Barrett
Bryce Barrett ('99)
USA21.83
  
 PB
3
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA21.90
  
 PB
4
Nylo Clarke
Nylo Clarke 
USA21.97
  
 SB
Finale H
2.2.
2.2.
1
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA21.84
  
 PB
2
Grant Mason
Grant Mason ('98)
USA21.87
  
 PB
3
Jordane Jackson
Jordane Jackson ('99)
JAM22.06
  
 PB
Finale I
2.2.
2.2.
1
Cameron Vereen
Cameron Vereen 
USA22.10
  
 PB
M 400 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Nylo Clarke
Nylo Clarke 
USA47.50
  
 PB
Sten Ander Sepp
Sten Ander Sepp ('98)
EST49.85
  
 SB
Finale B
2.2.
2.2.
1
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA47.85
  
 SB
2
Joe Haight
Joe Haight ('96)
USA47.95
  
 PB
3
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA48.25
  
 PB
4
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST48.40
  
 SB
Finale C
2.2.
2.2.
1
Lesley Mahlakoane
Lesley Mahlakoane ('96)
RSA48.29
  
 PB
2
Omar Austin
Omar Austin 
USA48.48
  
 PB
Finale D
2.2.
2.2.
1
Dominic Bentil
Dominic Bentil 
USA48.82
  
 PB
Finale E
2.2.
2.2.
1
Cody Mroczek
Cody Mroczek 
USA48.88
  
 PB
2
Chevannie Hanson
Chevannie Hanson ('98)
JAM49.00
  
 PB
M 600 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA1:17.61
  
 
Sten Ander Sepp
Sten Ander Sepp ('98)
EST1:22.37
  
 PB
M 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Jonathan Schwind
Jonathan Schwind 
USA1:51.51
  
 PB
2
Denis O'Callaghan
Denis O'Callaghan ('96)
USA1:51.54
  
 PB
3
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:51.57
  
 SB
4
Wyatt Gatrost
Wyatt Gatrost 
USA1:51.91
  
 PB
5
Kurt Loevenstein
Kurt Loevenstein ('96)
USA1:51.96
  
 SB
6
Travis Hodge
Travis Hodge ('98)
USA1:52.06
  
 PB
7
Robert Kuhlmann
Robert Kuhlmann 
USA1:52.34
  
 PB
8
Nathan Hood
Nathan Hood ('98)
GRN1:52.66
  
 =PB
Daniels Bambals
Daniels Bambals ('98)
LAT DNF
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Xavier Lechleitner
Xavier Lechleitner 
USA1:53.98
  
 PB
2
Zach Ambrose
Zach Ambrose 
USA1:54.41
  
 PB
3
Josh Sanders
Josh Sanders 
USA1:54.41
  
 PB
4
Paul Lovell
Paul Lovell 
USA1:54.49
  
 SB
5
Collin Welch
Collin Welch 
USA1:54.68
  
 PB
6
Jared Reinke
Jared Reinke 
USA1:55.02
  
 PB
Finale C
2.2.
2.2.
1
Seth Simonson
Seth Simonson 
USA1:54.53
  
 PB
2
Max Lindgren
Max Lindgren 
USA1:54.70
  
 PB
3
Thomas Bryant
Thomas Bryant 
USA1:55.16
  
 PB
4
Thomas Taylor
Thomas Taylor 
USA1:55.32
  
 PB
5
Dylan Quisenberry
Dylan Quisenberry 
USA1:55.51
  
 PB
6
Cal Lawton
Cal Lawton 
USA1:55.58
  
 SB
7
Mel Obadiah
Mel Obadiah 
USA1:55.68
  
 PB
8
D'corian Williams
D'corian Williams 
USA1:55.88
  
 PB
M 1 mile    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA3:59.61
  
 PB
2
Kieran Wood
Kieran Wood ('95)
GBR3:59.64
  
 PB
3
Kevin Kelly
Kevin Kelly ('95)
IRL4:01.47
  
 PB
4
Jesse Reiser
Jesse Reiser ('96)
USA4:01.98
  
 PB
5
Martin Prodanov
Martin Prodanov ('99)
BUL4:03.76
  
 PB
6
Brett Meyer
Brett Meyer 
USA4:04.23
  
 PB
7
Dustan Davidson
Dustan Davidson 
USA4:05.17
  
 PB
8
Jordan Rackham
Jordan Rackham ('96)
NZL4:05.37
  
 PB
9
Tim Rose
Tim Rose 
USA4:11.45
  
 PB
10
Santino Kenyi Oreng
Santino Kenyi Oreng ('93)
SSD4:16.20
  
 PB
Finale B
2.2.
2.2.
1
Joshua Yeager
Joshua Yeager 
USA4:09.12
  
 PB
2
Nate Pierce
Nate Pierce 
USA4:13.74
  
 SB
3
Dylan Brenneman
Dylan Brenneman ('99)
USA4:15.45
  
 
4
Matt Cozine
Matt Cozine 
USA4:16.20
  
 
5
Clay Pender
Clay Pender 
USA4:16.52
  
 PB
6
Zach Cook
Zach Cook ('93)
USA4:16.65
  
 PB
Finale C
2.2.
2.2.
1
Tom Breuckman
Tom Breuckman 
USA4:15.66
  
 PB
M 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Bailey Timmons
Bailey Timmons ('99)
USA8:19.17
  
 PB
2
Ethan Powell
Ethan Powell ('99)
USA8:19.98
  
 PB
3
Dennis Kiptoo
Dennis Kiptoo ('01)
KEN8:20.92
  
 PB
4
Zack Israel
Zack Israel 
USA8:23.49
  
 PB
5
Dale Zach
Dale Zach 
USA8:25.87
  
 SB
6
Joseph Minor-Williams
Joseph Minor-Williams 
USA8:27.90
  
 PB
7
Jay Welp
Jay Welp 
USA8:29.03
  
 
8
Micah Mather
Micah Mather 
USA8:29.85
  
 PB
9
Seppe van t Westende
Seppe van t Westende ('95)
NED8:30.16
  
 PB
12
Jonathan Pelham
Jonathan Pelham ('97)
USA8:37.93
  
 SB
13
Lukas Nelson
Lukas Nelson 
USA8:39.02
  
 SB
14
Joe Gorthy
Joe Gorthy ('97)
USA8:41.11
  
 
15
Taylor Scarbrough
Taylor Scarbrough 
USA8:45.96
  
 SB
Finale B
2.2.
2.2.
2
Irwin Loud
Irwin Loud ('98)
USA8:29.94
  
 PB
6
Corbin Hansen
Corbin Hansen 
USA8:33.83
  
 PB
7
Kassim Kibet
Kassim Kibet 
KEN8:34.25
  
 PB
8
Chase Howard
Chase Howard 
USA8:38.30
  
 PB
9
Silas Griffith
Silas Griffith 
USA8:44.00
  
 
10
Clay Simpson
Clay Simpson ('97)
USA8:47.11
  
 PB
11
Myles Fleming
Myles Fleming 
USA8:47.55
  
 PB
14
Saba Khvichava
Saba Khvichava 
GEO9:01.45
  
 
M 5000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Santino Kenyi Oreng
Santino Kenyi Oreng ('93)
SSD14:30.10
  
 PB
2
Nolan Zimmer
Nolan Zimmer 
USA14:40.51
  
 SB
14
Saba Khvichava
Saba Khvichava 
GEO16:19.64
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Michael Nicholls
Michael Nicholls ('97)
BAR7.79
  
 
2
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS7.81
  
 
3
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA7.84
  
 PB
4
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA7.97
  
 
5
Stephon Torrence
Stephon Torrence ('98)
USA8.05
  
 
6
Makiyah Smallwood
Makiyah Smallwood ('98)
USA8.08
  
 PB
7
Denzel Downing
Denzel Downing 
USA8.20
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA7.91
  
 =PB
2
Denzel Downing
Denzel Downing 
USA8.15
  
 PB
3
Josh Braverman
Josh Braverman 
USA8.23
  
 
4
George Siliman
George Siliman ('98)
USA8.38
  
 
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS7.78
  
 SB
2
Anthony Williams
Anthony Williams ('93)
USA7.91
  
 PB
3
Stephon Torrence
Stephon Torrence ('98)
USA8.01
  
 
4
Deshaun Jones
Deshaun Jones 
USA8.28
  
 
5
Gratt Reed
Gratt Reed 
USA8.36
  
 
7
Cody Williams
Cody Williams ('99)
USA8.60
  
 
Indledende 3
2.2.
2.2.
1
Michael Nicholls
Michael Nicholls ('97)
BAR7.83
  
 
2
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA8.00
  
 
3
Makiyah Smallwood
Makiyah Smallwood ('98)
USA8.23
  
 
4
Tahj Whitfield
Tahj Whitfield 
USA8.28
  
 
5
Jonathan Flight
Jonathan Flight 
USA8.33
  
 SB
M Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Roberto Vilches
Roberto Vilches ('99)
MEX2.22
  
 
 
2.10
  O
2.15
 XO
2.19
  O
2.22
  O
2.25
XXX
   
2
Darius Carbin
Darius Carbin ('98)
USA2.22
  
 SB
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
XXO
2.19 SB
  O
2.22 SB
  O
2.25
XXX
  
3
Mayson Conner
Mayson Conner ('99)
USA2.22
  
 PB
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
XXO
2.19
  O
2.22 PB
XXO
2.25
XXX
  
4
Keenon Laine
Keenon Laine ('97)
USA2.15
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
  O
2.19
XXX
    
5
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA2.10
  
 PB
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05
  O
2.10 PB
  O
2.15
XXX
   
6
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.10
  
 
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
 XO
2.15
XXX
   
7
Kyle Alcime
Kyle Alcime ('99)
BAH2.10
  
 SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05 SB
XXO
2.10 SB
 XO
2.15
XXX
  
8
Jay Hunt
Jay Hunt 
USA2.10
  
 PB
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05 =SB
  O
2.10 PB
XXO
2.15
XXX
   
8
Adónios Mérlos
Adónios Mérlos ('99)
GRE2.10
  
 SB
 
2.05
  O
2.10 SB
XXO
2.15
XXX
     
10
Jadon Watson
Jadon Watson 
USA2.05
  
 =SB
 
1.95
 XO
2.00 =SB
  O
2.05 SB
  O
2.10
XXX
    
11
Jermaine Francis
Jermaine Francis ('98)
SKN2.05
  
 
 
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
 XO
2.10
XXX
    
12
Cameron Cantrall
Cameron Cantrall 
USA2.00
  
 =SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00 =SB
  O
2.05
XXX
    
13
Cody Durbin
Cody Durbin ('98)
USA2.00
  
 SB
 
1.95 SB
 XO
2.00 SB
 XO
2.05
XXX
     
14
Owen Minshall
Owen Minshall 
USA2.00
  
 
 
1.90
 XO
1.95
 XO
2.00
 XO
2.05
XXX
    
M Stangspring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Garrison Hughes
Garrison Hughes ('99)
USA5.32
  
 PB
 
4.82
  O
4.97
  O
5.12 PB
 XO
5.22 PB
 XO
5.32 PB
  O
5.42
XXX
  
3
Cooper Jazo
Cooper Jazo ('98)
USA5.12
  
 
 
4.82
 XO
4.97
  O
5.12
  O
5.22
XXX
    
4
Jacob LaRocca
Jacob LaRocca ('96)
USA5.12
  
 SB
 
4.82
  O
4.97
  O
5.12 SB
 XO
5.22
XXX
    
5
Curtis Gordon
Curtis Gordon ('98)
USA4.97
  
 PB
 
4.67
  O
4.82
 XO
4.97 PB
 XO
5.12
XXX
    
6
Kevin Cahoy
Kevin Cahoy ('96)
USA4.82
  
 SB
 
4.67 SB
  O
4.82 SB
 XO
4.97
XXX
     
7
Drake Burton
Drake Burton ('99)
USA4.67
  
 
 
4.37
  O
4.52
 XO
4.67
 XO
4.82
XXX
    
8
Jake Sellon
Jake Sellon ('99)
USA4.67
  
 PB
 
4.37
 XO
4.52
 XO
4.67 PB
XXO
4.82
XXX
    
8
Cam Bauer
Cam Bauer 
USA4.67
  
 PB
 
4.37 PB
 XO
4.52 PB
 XO
4.67 PB
XXO
4.82
XXX
    
M Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Ja'Mari Ward
Ja'Mari Ward ('98)
USA7.67
  
 
 
7.67  X  X  X7.64  –  
2
Elijah Lucy
Elijah Lucy ('98)
USA7.61
  
 PB
 
7.28 SB7.61 PB7.39  –  –  –  
3
Peter Ackah
Peter Ackah 
GHA7.33
  
 PB
 
  X7.33 PB6.68  X6.89  X  
4
Cade Kirkpatrick
Cade Kirkpatrick 
USA7.22
  
 
 
  X6.997.22  X  X  X  
5
Carey McLeod
Carey McLeod ('98)
JAM7.18
  
 
 
7.186.686.895.75  –  –  
6
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA7.14
  
 PB
 
6.70  X7.017.09 PB7.11 PB7.14 PB  
7
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA7.12
  
 PB
 
  X6.78 PB7.12 PB  –  –  –  
8
Christopher Bryan
Christopher Bryan 
JAM7.03
  
 
 
7.027.036.75  –  X  –  
9
Chandler Diercks
Chandler Diercks ('96)
USA6.96
  
 
 
6.946.96  X6.816.726.80  
18
Georgi Nachev
Georgi Nachev ('99)
BUL6.62
  
 SB
 
6.39 SB6.61 SB6.62 SB     
M Trespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Jonathan Miller
Jonathan Miller 
BAR14.67
  
 
 
  X  X14.0114.67  X  X  
2
Olivier Soglohun
Olivier Soglohun 
USA14.64
  
 PB
 
  X14.2814.64 PB14.46  –  –  
3
Thomas Saggau
Thomas Saggau ('99)
USA14.53
  
 PB
 
  X  X14.0614.53 PB14.47  X  
4
Christopher Bryan
Christopher Bryan 
JAM14.27
  
 
 
14.2714.07  X  –  –  –  
5
Murphy Bavinga
Murphy Bavinga ('97)
FRA14.24
  
 
 
14.1713.9814.0314.24  X  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Denzel Comenentia
Denzel Comenentia ('95)
NED20.04
  
 
 
19.4319.3619.8019.5019.4620.04  
2
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA18.93
  
 PB
 
17.4318.42 PB  X18.83 PB18.93 PB18.60  
3
Keegan Tritle
Keegan Tritle 
USA18.37
  
 
 
17.73  X18.37  X17.64  X  
4
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA18.36
  
 
 
18.3618.03  X17.64  X17.93  
5
Will Fife
Will Fife ('95)
USA18.35
  
 PB
 
17.4918.29 PB18.0317.7018.35 PB17.34  
6
Darius King
Darius King 
USA18.23
  
 SB
 
17.6918.07 SB  X  X17.9018.23 SB  
7
Reno Tuufuli
Reno Tuufuli ('96)
USA17.81
  
 
 
17.81  X  X17.27  X  X  
8
Issac Holtz
Issac Holtz 
USA17.77
  
 SB
 
17.45 SB17.77 SB  X  X  X17.56  
9
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA17.39
  
 
 
17.3917.14  X17.3816.97  X  
10
Tom Yezek
Tom Yezek 
USA17.19
  
 SB
 
17.19 SB  X17.15     
11
Kevin Nedrick
Kevin Nedrick ('98)
JAM16.14
  
 
 
16.14  X  X     
13
Billy Matzek
Billy Matzek ('99)
USA15.83
  
 =PB
 
15.4215.83 =PB15.49     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Denzel Comenentia
Denzel Comenentia ('95)
NED22.28
  
 
 
22.28  X  X  X  X  X  
2
Jordan Huckaby
Jordan Huckaby ('93)
USA21.75
  
 PB
 
20.3120.3520.43  X20.89 PB21.75 PB  
3
Vlad Pavlenko
Vlad Pavlenko ('97)
USA21.74
  
 PB
 
19.9520.1120.5920.4720.5921.74 PB  
4
Nicholas Percy
Nicholas Percy ('94)
GBR20.52
  
 SB
 
  X19.1819.7820.52 SB19.5919.92  
5
Nathan Houser
Nathan Houser 
USA20.21
  
 
 
20.04  X  X  X20.21  X  
6
Cade Kalkowski
Cade Kalkowski ('97)
USA20.19
  
 PB
 
19.81 PB19.13  X19.61  X20.19 PB  
7
Avery Carter
Avery Carter ('96)
USA19.25
  
 
 
19.00  X19.2518.8018.8817.94  
8
Patrick Kunza
Patrick Kunza ('96)
USA19.24
  
 
 
  X19.2419.1419.0518.7519.10  
9
Jacob Cornelio
Jacob Cornelio ('98)
USA19.01
  
 
 
17.8919.01  X  X  X  X  
M Syvkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Harrison Williams
Harrison Williams ('96)
USA5961
  
 SB
 
6,957,1413,551,948,145,222.43,19
2
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA5687
  
 PB
 
7,027,3513,022,008,124,622.56,91
3
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA5565
  
 PB
 
7,087,2412,721,978,654,722.50,14
4
Peyton Haack
Peyton Haack 
USA5279
  
 PB
 
7,146,5611,771,858,474,822.51,52
5
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA5201
  
 PB
 
7,316,6912,251,918,584,522.53,13
6
Jason Edwards
Jason Edwards ('98)
USA5043
  
 PB
 
7,216,4813,201,888,794,423.02,86
7
Matas Adamonis
Matas Adamonis ('98)
LTU4996
  
 SB
 
7,666,4813,421,918,724,222.52,80
8
Hayden Ashley
Hayden Ashley 
USA4948
  
 SB
 
7,466,5911,841,919,024,122.47,48
9
Austin West
Austin West 
USA4909
  
 PB
 
7,256,6811,341,828,843,722.42,83
10
Andrew Worley
Andrew Worley 
USA4827
  
 SB
 
7,336,3611,301,918,824,223.02,50
11
Kyle Parr
Kyle Parr ('98)
USA4796
  
 PB
 
7,606,4311,121,918,653,622.45,07
K 60 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Deborah Giffard
Deborah Giffard 
FRA7.38
  
 PB
2
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA7.43
  
 SB
3
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA7.50
  
 PB
4
Maya Cody
Maya Cody ('97)
USA7.51
  
 =SB
6
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA7.61
  
 PB
7
Nya Carr
Nya Carr 
USA7.68
  
 
8
Taryn Smiley
Taryn Smiley ('97)
CAN7.69
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Maya Cody
Maya Cody ('97)
USA7.53
  
 
3
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA7.62
  
 
4
Tomi Bamigbade
Tomi Bamigbade 
CAN7.76
  
 
5
Anitria Sangster
Anitria Sangster 
USA7.78
  
 PB
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA7.66
  
 
2
Traci Brown
Traci Brown 
USA7.68
  
 
3
Miatta Flemister-Smith
Miatta Flemister-Smith 
USA7.71
  
 
4
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV7.75
  
 
5
Taylor Johnson
Taylor Johnson ('98)
USA7.78
  
 
Indledende 3
2.2.
2.2.
1
Deborah Giffard
Deborah Giffard 
FRA7.50
  
 
2
Kaytie Black
Kaytie Black 
USA7.67
  
 
3
Jazmyn Shumaker
Jazmyn Shumaker ('99)
USA7.74
  
 SB
4
Sharikae Campbell
Sharikae Campbell ('99)
JAM7.78
  
 
Indledende 4
2.2.
2.2.
1
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA7.54
  
 PB
2
Taryn Smiley
Taryn Smiley ('97)
CAN7.60
  
 
3
Nya Carr
Nya Carr 
USA7.61
  
 =PB
4
Briana Driver
Briana Driver ('97)
USA7.76
  
 
5
Hannah Shield
Hannah Shield 
USA7.78
  
 
Indledende 5
2.2.
2.2.
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA7.46
  
 SB
2
Jada Laye
Jada Laye 
USA7.72
  
 
3
Bria Mack
Bria Mack ('99)
USA7.73
  
 
4
Myflore Methelus
Myflore Methelus 
USA7.76
  
 PB
5
Traci Mills
Traci Mills ('96)
USA7.77
  
 
K 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Lynna Irby
Lynna Irby ('98)
USA23.23
  
 SB
2
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA23.68
  
 PB
3
Maya Cody
Maya Cody ('97)
USA24.54
  
 SB
Finale B
2.2.
2.2.
1
T'nia Riley
T'nia Riley 
USA23.99
  
 PB
2
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA24.53
  
 PB
3
Jada Laye
Jada Laye 
USA24.61
  
 PB
4
Talia Buss
Talia Buss ('98)
USA24.81
  
 
Finale C
2.2.
2.2.
1
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA24.54
  
 PB
Finale D
2.2.
2.2.
2
Destiny Ward
Destiny Ward ('99)
USA24.75
  
 PB
Finale E
2.2.
2.2.
1
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV24.82
  
 SB
2
Taryn Smiley
Taryn Smiley ('97)
CAN24.89
  
 PB
K 400 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Chisom Nwoko
Chisom Nwoko ('98)
USA54.60
  
 
2
Micaiah Ransby
Micaiah Ransby ('98)
USA55.32
  
 SB
4
Kierra Griggs
Kierra Griggs ('98)
USA56.32
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Christal Mosley
Christal Mosley 
USA55.51
  
 PB
2
Emma Whigham
Emma Whigham ('97)
USA56.46
  
 SB
3
Nijah Roberson
Nijah Roberson 
USA56.88
  
 SB
Finale C
2.2.
2.2.
1
Cheyenne Jones
Cheyenne Jones ('99)
USA55.79
  
 
2
Sydney Milani
Sydney Milani ('99)
USA55.89
  
 
3
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA55.92
  
 PB
Finale D
2.2.
2.2.
1
Kylie Welch
Kylie Welch 
USA56.69
  
 SB
Finale E
2.2.
2.2.
1
Kaylee Jones
Kaylee Jones ('96)
USA56.83
  
 SB
Finale G
2.2.
2.2.
2
Chelsea Zoller
Chelsea Zoller ('97)
SUI58.92
  
 SB
K 600 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Alexandra Ferguson
Alexandra Ferguson ('99)
USA1:30.35
  
 PB
3
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK1:32.92
  
 SB
Finale B
2.2.
2.2.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN1:33.41
  
 PB
K 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Amber Tanner
Amber Tanner ('98)
USA2:08.21
  
 SB
2
Jessi Smith
Jessi Smith ('98)
USA2:12.08
  
 PB
3
Mackenzie Morgan
Mackenzie Morgan ('04)
CAN2:12.25
  
 PB
4
Madison Marasco
Madison Marasco 
USA2:12.44
  
 
5
Emma Milburn
Emma Milburn ('99)
USA2:12.47
  
 PB
6
Krista Steele
Krista Steele 
USA2:12.86
  
 SB
7
Vanessa Flaherty
Vanessa Flaherty ('98)
USA2:13.84
  
 PB
8
Karina Liz
Karina Liz ('97)
USA2:15.21
  
 SB
Finale B
2.2.
2.2.
1
Okasana Covey
Okasana Covey 
USA2:11.80
  
 PB
2
Cadeebra Calcote
Cadeebra Calcote 
USA2:15.43
  
 PB
Finale C
2.2.
2.2.
1
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA2:18.25
  
 PB
K 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Courtney Brenner
Courtney Brenner 
USA9:40.10
  
 PB
2
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA9:41.50
  
 PB
3
Erika Freyhof
Erika Freyhof ('98)
USA9:44.06
  
 PB
4
Cara Melgares
Cara Melgares ('99)
USA9:52.87
  
 PB
5
Mikaela Lucki
Mikaela Lucki ('99)
CAN10:03.03
  
 PB
6
Jordyn Kleve
Jordyn Kleve ('97)
USA10:11.33
  
 SB
7
Grace Breiten
Grace Breiten 
USA10:13.23
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Mirena Goncalves
Mirena Goncalves ('90)
VEN9:58.50
  
 PB
3
Rachel Brush
Rachel Brush ('97)
USA10:02.27
  
 PB
4
Florance Uwajeneza
Florance Uwajeneza 
RWA10:05.26
  
 PB
5
Kayla Rudie
Kayla Rudie 
USA10:09.90
  
 PB
6
Grace Lahey
Grace Lahey 
USA10:13.19
  
 
K 5000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Yanely Gomez
Yanely Gomez ('98)
USA17:24.87
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Imani Carothers
Imani Carothers ('99)
USA8.25
  
 PB
2
Keira Christie-Galloway
Keira Christie-Galloway ('99)
CAN8.31
  
 
3
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA8.43
  
 
4
Aliyah Whisby
Aliyah Whisby ('98)
USA8.52
  
 
5
Deya Erickson
Deya Erickson ('97)
IVB8.57
  
 
6
Katarina Vlahovic
Katarina Vlahovic 
CAN8.58
  
 PB
7
Jaymie O'connor
Jaymie O'connor ('97)
CAN8.64
  
 SB
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Aliyah Whisby
Aliyah Whisby ('98)
USA8.52
  
 
2
Yoveiny Mota
Yoveiny Mota 
VEN8.58
  
 
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Keira Christie-Galloway
Keira Christie-Galloway ('99)
CAN8.36
  
 
2
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA8.78
  
 SB
3
Paige Kimble
Paige Kimble 
USA8.79
  
 SB
4
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA8.81
  
 SB
Indledende 3
2.2.
2.2.
1
Imani Carothers
Imani Carothers ('99)
USA8.35
  
 PB
Indledende 4
2.2.
2.2.
1
Deya Erickson
Deya Erickson ('97)
IVB8.53
  
 
Indledende 5
2.2.
2.2.
1
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA8.39
  
 
2
Katarina Vlahovic
Katarina Vlahovic 
CAN8.59
  
 PB
3
Jaymie O'connor
Jaymie O'connor ('97)
CAN8.69
  
 
K Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Maruša Černjul
Maruša Černjul ('92)
SLO1.90
  
 =PB
 
1.74
  O
1.78
  O
1.81
PPP
1.84
  O
1.87
  O
1.90 =PB
 XO
1.94
XXX
 
2
Stephanie Ahrens
Stephanie Ahrens ('96)
USA1.74
  
 
 
1.70
  O
1.74
 XO
1.78
XXX
     
3
Candice Dominguez Fields
Candice Dominguez Fields ('96)
USA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.74
XXX
    
4
Sakari Famous
Sakari Famous 
BER1.70
  
 
 
1.70
XXO
1.74
XXX
      
5
Aubrianna Lantrip
Aubrianna Lantrip ('97)
USA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
XXO
1.74
XXX
    
11
Dallyssa Huggins
Dallyssa Huggins ('98)
CAN1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
     
K Stangspring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Kaitlyn Merritt
Kaitlyn Merritt ('97)
USA4.24
  
 PB
 
3.89
XXO
4.04
  O
4.14 PB
XXO
4.24 PB
 XO
4.32
XXX
   
2
Kayla Smith
Kayla Smith ('97)
USA4.14
  
 PB
 
3.89
 XO
4.04
  O
4.14 PB
 XO
4.24
XXX
    
3
Erika Malaspina
Erika Malaspina ('98)
USA4.04
  
 SB
 
3.74
  O
3.89
XXO
4.04 SB
 XO
4.14
XXX
    
4
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA3.89
  
 
 
3.74
 XO
3.89
  O
4.04
XXX
     
5
Carson Dingler
Carson Dingler ('99)
USA3.89
  
 SB
 
3.59
  O
3.74
  O
3.89 SB
 XO
4.04
XXX
    
6
Chisom Nwoko
Chisom Nwoko ('98)
USA3.74
  
 
 
3.59
  O
3.74
  O
3.89
XXX
     
7
Nicole Baker
Nicole Baker ('96)
USA3.74
  
 SB
 
3.44
  O
3.59
 XO
3.74 SB
  O
3.89
XXX
    
8
Josie Held
Josie Held 
USA3.74
  
 
 
3.44
  O
3.59
  O
3.74
 XO
3.89
XXX
    
9
Carolyn Nye
Carolyn Nye ('97)
USA3.74
  
 
 
3.44
  O
3.59
  O
3.74
XXO
3.89
XXX
    
10
Kristin Slaughter
Kristin Slaughter ('98)
USA3.74
  
 PB
 
3.29
  O
3.44
XXO
3.59
  O
3.74 PB
XXO
3.89
XXX
   
K Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Jewel Smith
Jewel Smith 
USA6.07
  
 
 
5.905.775.865.706.076.01  
2
Shylia Riley
Shylia Riley ('96)
USA5.92
  
 =SB
 
5.665.555.725.92 SB5.92 =SB5.74  
3
Ieva Turķe
Ieva Turķe ('98)
LAT5.91
  
 
 
5.915.875.875.905.805.84  
4
Titiana Marsh
Titiana Marsh ('99)
USA5.88
  
 
 
5.82  X  X  X5.775.88  
5
Jamilah James
Jamilah James ('97)
CAN5.84
  
 SB
 
5.79 SB5.545.485.415.655.84 SB  
6
Briana Driver
Briana Driver ('97)
USA5.82
  
 
 
5.14  X5.665.825.78  X  
7
Zionn Pearson
Zionn Pearson 
USA5.77
  
 PB
 
5.70 PB5.645.615.645.635.77 PB  
7
Jacqueline Pokuaah
Jacqueline Pokuaah 
GHA5.77
  
 
 
5.76  X  X5.77  X5.51  
9
Sade Hargrove
Sade Hargrove ('97)
USA5.72
  
 
 
5.725.565.345.72  X5.64  
10
Sidne' Williamson
Sidne' Williamson 
USA5.67
  
 
 
5.625.665.55  X5.625.67  
K Trespring     
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Angela Mercurio
Angela Mercurio ('96)
CAN13.22
  
 PB
 
  X13.1012.9313.22 PB  X13.09  
2
Titiana Marsh
Titiana Marsh ('99)
USA12.95
  
 
 
  X  X12.7712.8912.7812.95  
3
Grace Anigbata
Grace Anigbata ('98)
NGR12.84
  
 PB
 
12.35 PB11.1312.72 PB12.84 PB12.0012.43  
4
Amanda Carty
Amanda Carty 
USA12.45
  
 
 
  X12.3812.3012.45  –  –  
5
Jalaiya Bartley
Jalaiya Bartley ('96)
USA12.38
  
 
 
12.3812.2512.25  X12.32  X  
6
Ieva Turķe
Ieva Turķe ('98)
LAT12.36
  
 
 
  X12.1411.9912.1712.2712.36  
7
Leah Blackall
Leah Blackall 
USA12.12
  
 
 
11.8711.9512.0312.12  X11.98  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA16.25
  
 
 
16.25  X15.8215.97  X16.04  
2
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA16.16
  
 
 
  X16.16  X15.34  X15.84  
3
Gabi Jacobs
Gabi Jacobs ('96)
USA15.86
  
 PB
 
15.72 PB14.2415.85 PB14.61  X15.86 PB  
4
Sophia Rivera
Sophia Rivera ('98)
USA15.77
  
 SB
 
15.23 SB  X  X  X15.77 SB15.15  
5
Taylor Latimer
Taylor Latimer ('99)
USA15.43
  
 
 
  X15.43  X  X  X  X  
6
Emily Stauffer
Emily Stauffer ('98)
USA15.19
  
 
 
  X15.1914.6514.9814.9814.96  
7
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA15.10
  
 
 
15.0614.7215.1014.1514.7914.65  
8
Latavia Maines
Latavia Maines 
USA15.06
  
 
 
  X14.8715.0614.3114.4813.98  
9
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA14.79
  
 SB
 
14.5714.79 SB14.6614.1314.70  X  
10
Gabby Lavington
Gabby Lavington ('98)
USA14.36
  
 =PB
 
14.18 =PB14.36 PB  X     
11
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE13.82
  
 
 
  X  X13.82     
12
Haley Craig
Haley Craig 
USA13.75
  
 PB
 
13.75 PB13.2913.63     
13
Keiara Williams
Keiara Williams ('99)
USA13.60
  
 
 
13.6013.0013.48     
14
Lexie Chapman
Lexie Chapman 
USA13.44
  
 PB
 
13.43 PB13.44 PB  X     
15
Allison Griffin
Allison Griffin 
USA13.02
  
 
 
13.02  X  X     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA23.26
  
 PB
 
22.51 PB23.26 PB  X21.91  X21.76  
2
Jordan McClendon
Jordan McClendon ('96)
USA21.76
  
 PB
 
  X20.7421.76 PB  X  X20.85  
3
Helene Sofie Ingvaldsen
Helene Sofie Ingvaldsen ('96)
NOR20.06
  
 
 
  X  X20.0619.9919.9320.05  
4
Shaelyn Ward
Shaelyn Ward ('97)
USA19.35
  
 PB
 
18.79  X19.02 SB18.8919.35 PB18.92  
5
Alanna Nietert
Alanna Nietert 
USA18.76
  
 PB
 
16.9817.6318.52  X  X18.76 PB  
6
CeCilya Johnson
CeCilya Johnson ('97)
USA18.70
  
 SB
 
17.50  X18.70 SB  X18.2117.89  
7
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA18.53
  
 PB
 
  X18.53 PB17.28  X17.85  X  
8
Sydney Oberdick
Sydney Oberdick ('99)
USA18.41
  
 PB
 
17.93 PB17.4818.41 PB17.8017.5718.32  
9
Avi Bulai
Avi Bulai 
USA18.26
  
 
 
  X18.0218.2617.9718.26  X  
10
Ashley Petr
Ashley Petr ('97)
USA18.22
  
 
 
  X17.5218.22     
11
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA18.20
  
 
 
18.20  X  X     
12
Kelbie Lyon
Kelbie Lyon 
USA17.69
  
 
 
  X17.69  X     
13
Rebecca Keating
Rebecca Keating ('97)
GBR17.57
  
 
 
15.05  X17.57     
14
Lexie Chapman
Lexie Chapman 
USA17.53
  
 
 
17.5316.90  X     
15
Adrianna Shaw
Adrianna Shaw ('97)
USA17.25
  
 
 
17.2517.18  X     
24
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE16.37
  
 PB
 
15.44  X16.37 PB     
K Femkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA4220
  
 PB
 
8,551,7811,545,862.20,01
2
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA4123
  
 PB
 
8,271,7211,225,652.20,11
3
Lauren Taubert
Lauren Taubert ('98)
USA4082
  
 PB
 
8,531,7210,355,722.16,16
4
Sterling Lester
Sterling Lester 
USA3879
  
 
 
8,331,6010,955,322.18,18
6
Suenomi Norinh
Suenomi Norinh 
USA3597
  
 PB
 
9,011,6310,205,372.28,45
7
Allie Jones
Allie Jones 
USA3585
  
 PB
 
8,711,5710,985,312.31,51
8
Dallyssa Huggins
Dallyssa Huggins ('98)
CAN3576
  
 SB
 
9,751,6911,404,832.18,80
9
Giana Gayles
Giana Gayles 
USA3525
  
 PB
 
9,281,6012,395,322.37,47
10
Lara Omerzu
Lara Omerzu ('98)
SLO3506
  
 SB
 
9,321,7510,545,172.39,85

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020