M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tayshaun Cooper Tayshaun Cooper | USA | 6.99 | SB | |||||||||||
8 | Ben Klimpke Ben Klimpke | USA | 7.25 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Trousil Isaiah Trousil ('99) | 99 | USA | 7.00 | SB | ||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
4 | Ben Klimpke Ben Klimpke | USA | 7.18 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Evan Long Evan Long | USA | 21.69 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Isaiah Trousil Isaiah Trousil ('99) | 99 | USA | 22.03 | SB | ||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jacob Richter Jacob Richter | USA | 48.71 | SB | |||||||||||
2 | Connor Blough Connor Blough | USA | 48.85 | PB | |||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:54.23 | SB | |||||||||||
2 | Sven Van Den Bergh Sven Van Den Bergh ('99) | 99 | BEL | 1:55.15 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alex Bartholomay Alex Bartholomay | USA | 4:11.36 | PB | |||||||||||
2 | Tim Heikkila Tim Heikkila | USA | 4:11.74 | SB | |||||||||||
3 | Michael Downey Michael Downey | USA | 4:12.79 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elliott Stone Elliott Stone ('97) | 97 | USA | 8:18.57 | PB | ||||||||||
2 | Paul Roberts Paul Roberts ('98) | 98 | USA | 8:21.08 | SB | ||||||||||
3 | Christopher Henry Christopher Henry | USA | 8:21.52 | PB | |||||||||||
4 | Jerald Taylor Jerald Taylor | USA | 8:32.85 | PB | |||||||||||
5 | Camron Roehl Camron Roehl | USA | 8:34.74 | SB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Connor Ham Connor Ham | USA | 8.02 | ||||||||||||
2 | Cole Phillips Cole Phillips | USA | 8.14 | ||||||||||||
3 | Dominic Martinez Dominic Martinez | USA | 8.44 | SB | |||||||||||
5 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 8.67 | |||||||||||
6 | Tyler Enerson Tyler Enerson | USA | 8.91 | ||||||||||||
7 | Daniel Asa Daniel Asa | USA | 8.95 | ||||||||||||
8 | Austin Heitland Austin Heitland | USA | 8.95 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Connor Ham Connor Ham | USA | 7.97 | PB | |||||||||||
2 | Dominic Martinez Dominic Martinez | USA | 8.45 | SB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Cole Phillips Cole Phillips | USA | 8.12 | SB | |||||||||||
2 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 8.56 | SB | ||||||||||
3 | Daniel Asa Daniel Asa | USA | 8.80 | ||||||||||||
4 | Tyler Enerson Tyler Enerson | USA | 8.83 | PB | |||||||||||
5 | Austin Heitland Austin Heitland | USA | 8.91 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Marcus Walton Marcus Walton | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 1.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tyler Enerson Tyler Enerson | USA | 1.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | William Nolan William Nolan | USA | 7.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Klimpke Ben Klimpke | USA | 7.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chase Van Sant Chase Van Sant | USA | 7.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Asa Daniel Asa | USA | 6.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Austin Heitland Austin Heitland | USA | 6.19 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | William Nolan William Nolan | USA | 14.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 20.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 18.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keegan Tritle Keegan Tritle | USA | 18.38 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Darius King Darius King ('98) | 98 | USA | 17.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 17.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 17.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 16.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Issac Holtz Issac Holtz | USA | 16.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tom Yezek Tom Yezek | USA | 16.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 20.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 19.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 18.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hap Frketich Hap Frketich ('97) | 97 | USA | 18.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Eric McArthur Eric McArthur | USA | 18.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.37 | =SB | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Maddie Bell Maddie Bell | USA | 7.78 | PB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.37 | SB | ||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 24.62 | PB | ||||||||||
2 | Maddie Bell Maddie Bell | USA | 24.82 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
4 | Brooke Lorenz Brooke Lorenz | USA | 26.25 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
4 | Erica Loussaert Erica Loussaert ('99) | 99 | USA | 28.40 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lyndsie Schinkel Lyndsie Schinkel | USA | 2:13.17 | SB | |||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Annika Rotvold Annika Rotvold | USA | 4:49.75 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kelby Anderson Kelby Anderson | USA | 9:28.44 | PB | |||||||||||
2 | Jen Dufner Jen Dufner | USA | 10:00.12 | PB | |||||||||||
3 | Brynnan Covington Brynnan Covington | USA | 10:09.59 | PB | |||||||||||
4 | Mackenzie Holkesvig Mackenzie Holkesvig | USA | 10:12.59 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 8.76 | PB | |||||||||||
2 | Patrice Watson Patrice Watson ('98) | 98 | JAM | 8.78 | PB | ||||||||||
3 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 8.99 | SB | |||||||||||
4 | Brooke Lorenz Brooke Lorenz | USA | 9.06 | PB | |||||||||||
7 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 9.19 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
3 | Brooke Lorenz Brooke Lorenz | USA | 9.11 | PB | |||||||||||
4 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 9.12 | ||||||||||||
5 | Maea Wall Maea Wall | USA | 9.42 | ||||||||||||
7 | Kennedi Sand Kennedi Sand | USA | 9.59 | ||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
3 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 9.33 | ||||||||||||
5 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 9.40 | PB | |||||||||||
7 | Erica Loussaert Erica Loussaert ('99) | 99 | USA | 9.65 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Daejah Moss Daejah Moss ('99) | 99 | BAH | 1.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brooke Lorenz Brooke Lorenz | USA | 1.63 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erica Loussaert Erica Loussaert ('99) | 99 | USA | 1.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kennedi Sand Kennedi Sand | USA | 1.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jocelyn Dinius Jocelyn Dinius | USA | 3.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lauren Beauchamp Lauren Beauchamp ('98) | 98 | USA | 3.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Klara Lyon Klara Lyon | USA | 3.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 5.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 5.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 5.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jodi Lipp Jodi Lipp ('99) | 99 | USA | 5.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shayla Howell Shayla Howell | USA | 5.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 5.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 5.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Maea Wall Maea Wall | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 12.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 12.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 11.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 16.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 15.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 15.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 15.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 14.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 14.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 14.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Morgan Nealy Morgan Nealy | USA | 13.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Addison Henry Addison Henry | USA | 13.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98) | 98 | DEN | 13.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Anna Hoyman Anna Hoyman ('98) | 98 | USA | 13.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 20.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 20.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 18.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emelda Malm-Annan Emelda Malm-Annan ('97) | 97 | GHA | 18.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alanna Nietert Alanna Nietert | USA | 18.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 17.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hope Koerperich Hope Koerperich | USA | 17.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 17.36 | |||||||||||
|