Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ames IA USA: Iowa State Classic 8‐9.2.2019 Inde-Oversize bane

M 800 m    
Inde
Inde
Finale B
9.2.
9.2.
3
Rauch Padhal
Rauch Padhal ('99)
CAN1:49.57
  
  Oversized track
Finale E
9.2.
9.2.
4
Ryan Adams
Ryan Adams ('96)
USA1:52.92
  
  Oversized track
M 3000 m    
Inde
Inde
Finale C
9.2.
9.2.
4
Ben Butler
Ben Butler 
USA8:17.79
  
  Oversized track
M 60 m hæk    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Mason Weh
Mason Weh ('98)
LBR7.94
  
 
2
Connor Ham
Connor Ham 
USA8.04
  
 
3
Cole Phillips
Cole Phillips 
USA8.13
  
 
4
Teddy Frid
Teddy Frid ('96)
USA8.20
  
 
5
Gratt Reed
Gratt Reed 
USA8.26
  
 
6
George Siliman
George Siliman ('98)
USA8.31
  
 
7
Elijah Young
Elijah Young ('98)
USA8.34
  
 SB
8
Henry Vißer
Henry Vißer ('98)
GER8.39
  
 
Indledende heats9.2.
Indledende 1
9.2.
9.2.
1
Mason Weh
Mason Weh ('98)
LBR8.05
  
 
2
Teddy Frid
Teddy Frid ('96)
USA8.10
  
 SB
3
Connor Ham
Connor Ham 
USA8.24
  
 
4
Henry Vißer
Henry Vißer ('98)
GER8.45
  
 
Indledende 2
9.2.
9.2.
1
Cole Phillips
Cole Phillips 
USA8.13
  
 
2
Gratt Reed
Gratt Reed 
USA8.25
  
 
3
Elijah Young
Elijah Young ('98)
USA8.43
  
 SB
4
George Siliman
George Siliman ('98)
USA8.45
  
 
5
Austin Heitland
Austin Heitland 
USA8.99
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
3
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA18.41
  
 
 
  X18.2118.06  X18.41  X  
K 60 m    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Amira Young
Amira Young 
USA7.54
  
 
2
Madison Meredith
Madison Meredith ('98)
USA7.63
  
 SB
4
Sophia Jackson
Sophia Jackson 
USA7.80
  
 =PB
7
Carsyn Spurgeon
Carsyn Spurgeon ('97)
USA7.88
  
 
Indledende heats9.2.
Indledende 1
9.2.
9.2.
1
Madison Meredith
Madison Meredith ('98)
USA7.67
  
 SB
Indledende 2
9.2.
9.2.
1
Amira Young
Amira Young 
USA7.61
  
 
2
Carsyn Spurgeon
Carsyn Spurgeon ('97)
USA7.78
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Keira Christie-Galloway
Keira Christie-Galloway ('99)
CAN8.29
  
 =PB
2
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA8.38
  
 PB
3
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA8.50
  
 SB
5
Katarina Vlahovic
Katarina Vlahovic 
CAN8.72
  
 
7
Brooke Lorenz
Brooke Lorenz 
USA9.18
  
 
Indledende heats9.2.
Indledende 1
9.2.
9.2.
1
Keira Christie-Galloway
Keira Christie-Galloway ('99)
CAN8.33
  
 
3
Brooke Lorenz
Brooke Lorenz 
USA9.16
  
 
4
Monique Felix
Monique Felix ('97)
USA9.28
  
 
Indledende 2
9.2.
9.2.
1
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA8.58
  
 SB
4
Allison Gerads
Allison Gerads 
USA9.33
  
 PB
5
Cameryn Thomas
Cameryn Thomas 
USA9.59
  
 
Indledende 3
9.2.
9.2.
1
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA8.72
  
 
3
Erica Loussaert
Erica Loussaert ('99)
USA9.54
  
 PB
4
Hannah Arason
Hannah Arason 
USA9.69
  
 
K Højdespring    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Ashley Ramacher
Ashley Ramacher ('98)
USA1.76
  
 PB
 
1.61
  O
1.66
  O
1.71
 XO
1.76 PB
XXO
1.79
XXX
   
2
Alexandria Florent
Alexandria Florent ('97)
USA1.71
  
 SB
 
1.61
  O
1.66
  O
1.71 SB
XXO
1.76
XXX
    
7
Hannah Arason
Hannah Arason 
USA1.66
  
 
 
1.56
  O
1.61
  O
1.66
XXO
1.71
XXX
    
10
Monique Felix
Monique Felix ('97)
USA1.61
  
 
 
1.56
  O
1.61
XXO
1.66
XXX
     
10
Cameryn Thomas
Cameryn Thomas 
USA1.61
  
 =PB
 
1.56
  O
1.61 =PB
XXO
1.66
XXX
     
13
Allison Gerads
Allison Gerads 
USA1.56
  
 PB
 
1.56 PB
 XO
1.61
XXX
      
14
Erica Loussaert
Erica Loussaert ('99)
USA1.56
  
 
 
1.56
XXO
1.61
XXX
      
K Stangspring    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Lexi Kiefer
Lexi Kiefer 
USA3.95
  
 SB
 
3.65
  O
3.80
 XO
3.95 SB
XXO
4.05
XXX
    
2
Carolyn Nye
Carolyn Nye ('97)
USA3.80
  
 PB
 
3.50
 XO
3.65
  O
3.80 PB
  O
3.95
XXX
    
2
Tesia Kempski
Tesia Kempski ('97)
USA3.80
  
 
 
3.50
  O
3.65
 XO
3.80
  O
3.95
XXX
    
4
Josie Held
Josie Held 
USA3.65
  
 
 
3.50
  O
3.65
  O
3.80
XXX
     
5
Lauren Beauchamp
Lauren Beauchamp ('98)
USA3.65
  
 
 
3.50
  O
3.65
 XO
      
K Længdespring    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Hannah Morris
Hannah Morris 
USA5.88
  
 
 
5.665.885.575.705.77  X  
2
Erica Sheahan
Erica Sheahan ('98)
USA5.72
  
 
 
5.615.525.725.30  X5.47  
3
Erika Furbeck
Erika Furbeck 
USA5.71
  
 
 
5.71  X  X  X  X  X  
4
Allison Gerads
Allison Gerads 
USA5.65
  
 PB
 
5.52 PB5.57 PB5.485.525.65 PB5.57  
5
Carsyn Spurgeon
Carsyn Spurgeon ('97)
USA5.60
  
 
 
5.575.605.33  X5.425.43  
6
Brooke Lorenz
Brooke Lorenz 
USA5.50
  
 
 
4.95  X5.505.225.355.33  
8
Cameryn Thomas
Cameryn Thomas 
USA5.43
  
 
 
  X  X5.434.89  X5.16  
9
Monique Felix
Monique Felix ('97)
USA5.38
  
 
 
5.105.385.21     
13
Hannah Arason
Hannah Arason 
USA4.57
  
 
 
4.55  X4.57     
K Trespring     
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Jalaiya Bartley
Jalaiya Bartley ('96)
USA12.22
  
 
 
  X  X12.2211.95  X  X  
2
Lorean Murray
Lorean Murray ('98)
JAM12.08
  
 
 
11.78  X11.8412.0811.9711.93  
3
Jana Rokitta
Jana Rokitta 
GER11.68
  
 
 
11.4311.5211.49  X11.5511.68  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Brittany Jones
Brittany Jones ('99)
USA15.61
  
 PB
 
15.12  X  X15.61 PB  X  X  
2
Janese Lynch
Janese Lynch ('99)
USA14.73
  
 PB
 
13.4614.53 PB13.9613.9614.73 PB14.33  
3
Abena Atuobi
Abena Atuobi 
USA14.20
  
 
 
14.2013.4714.14  X  X13.90  
4
Lexie Chapman
Lexie Chapman 
USA14.09
  
 PB
 
12.7012.7714.09 PB13.28  X13.10  
5
Alva Hicks
Alva Hicks ('97)
USA13.46
  
 
 
13.0613.46  X12.81  X  X  
6
Morgan Nealy
Morgan Nealy 
USA13.46
  
 
 
13.4613.0513.0212.88  X  X  
7
Keiara Williams
Keiara Williams ('99)
USA13.45
  
 
 
12.9113.3613.2512.8013.2013.45  
8
Thelma Kristj
Thelma Kristj 
USA13.33
  
 
 
  X12.6412.9613.33  X  X  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 9.2.

Finale A

Finale
Inde 9.2.
1
Alva Hicks
Alva Hicks ('97)
USA18.51
  
 
 
16.7218.3118.51  X  X  X  
2
Allison Griffin
Allison Griffin 
USA18.23
  
 PB
 
  X  X18.23 PB18.09  X  X  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020