M 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 6.53 | PB | ||||||||||
2 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 6.61 | PB | ||||||||||
3 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.67 | |||||||||||
4 | Kyree King Kyree King ('94) | 94 | USA | 6.69 | SB | ||||||||||
5 | Eric Cray Eric Cray ('88) | 88 | PHI | 6.69 | |||||||||||
6 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 6.73 | SB | ||||||||||
7 | Tre James Tre James ('96) | 96 | USA | 6.78 | |||||||||||
8 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.78 | ||||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 6.62 | PB | ||||||||||
1 | Edward Simmons Edward Simmons | USA | 6.95 | SB | |||||||||||
2 | Eric Cray Eric Cray ('88) | 88 | PHI | 6.70 | |||||||||||
3 | Kyree King Kyree King ('94) | 94 | USA | 6.73 | SB | ||||||||||
4 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.74 | |||||||||||
5 | Tre James Tre James ('96) | 96 | USA | 6.75 | SB | ||||||||||
6 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.76 | |||||||||||
7 | Rashad Swank-Jones Rashad Swank-Jones ('97) | 97 | USA | 6.93 | =SB | ||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.71 | PB | |||||||||||
1 | Kent Harris Kent Harris | USA | 6.92 | ||||||||||||
2 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 6.86 | SB | ||||||||||
2 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 6.96 | SB | ||||||||||
3 | Kent Harris Kent Harris | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
3 | Devin Cadena Devin Cadena ('99) | 99 | USA | 7.00 | =SB | ||||||||||
4 | Edward Simmons Edward Simmons | USA | 6.92 | SB | |||||||||||
5 | Greg Laday Greg Laday | USA | 6.95 | ||||||||||||
6 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 6.97 | =SB | ||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 6.73 | |||||||||||
2 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 6.74 | SB | ||||||||||
3 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 6.77 | SB | ||||||||||
4 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 6.83 | ||||||||||||
5 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 6.86 | PB | |||||||||||
6 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 6.87 | SB | ||||||||||
7 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.88 | ||||||||||||
8 | Jaloni West Jaloni West ('99) | 99 | USA | 6.90 | |||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jaloni West Jaloni West ('99) | 99 | USA | 6.86 | |||||||||||
2 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.89 | ||||||||||||
3 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 6.90 | ||||||||||||
4 | Rashad Swank-Jones Rashad Swank-Jones ('97) | 97 | USA | 6.94 | |||||||||||
5 | Frank Harris Frank Harris | USA | 6.98 | SB | |||||||||||
6 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 7.03 | |||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 6.86 | |||||||||||
M 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 20.73 | PB | ||||||||||
2 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 20.96 | PB | ||||||||||
3 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 21.00 | SB | ||||||||||
4 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 21.36 | PB | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 21.12 | ||||||||||||
2 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 21.29 | PB | |||||||||||
3 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 21.70 | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kyree King Kyree King ('94) | 94 | USA | 21.14 | SB | ||||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 21.53 | SB | ||||||||||
3 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.55 | PB | ||||||||||
4 | Tyren Wolfe Tyren Wolfe ('98) | 98 | USA | 21.87 | PB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 21.65 | |||||||||||
2 | Ethan Gardner Ethan Gardner ('97) | 97 | USA | 21.83 | |||||||||||
3 | Kyle Thomas Kyle Thomas ('98) | 98 | USA | 22.00 | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 21.68 | PB | ||||||||||
2 | Nathan Gish Nathan Gish | USA | 21.83 | ||||||||||||
3 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 22.13 | PB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Antoine Coates Antoine Coates ('97) | 97 | USA | 21.75 | PB | ||||||||||
2 | Seth Holloway Seth Holloway ('99) | 99 | USA | 21.77 | PB | ||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen Lyon Jalen Lyon | USA | 21.81 | PB | |||||||||||
2 | Carl Jones Carl Jones | USA | 21.87 | PB | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Lilly Elijah Lilly | USA | 21.86 | ||||||||||||
2 | Adam Stark Adam Stark ('99) | 99 | USA | 21.97 | |||||||||||
3 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 22.07 | |||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Faris Babineaux Faris Babineaux | USA | 21.92 | PB | |||||||||||
3 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 22.34 | PB | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Parker Caston Parker Caston ('98) | 98 | USA | 22.01 | PB | ||||||||||
2 | Jesse Audelo Jesse Audelo | USA | 22.13 | PB | |||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
5 | Giovanni Pieters Giovanni Pieters ('94) | 94 | BEL | 23.41 | SB | ||||||||||
M 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | 48.00 | PB | ||||||||||
2 | Adam Stark Adam Stark ('99) | 99 | USA | 48.08 | PB | ||||||||||
3 | Justin Alexander Justin Alexander ('97) | 97 | USA | 48.12 | PB | ||||||||||
4 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.68 | SB | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Louis Stenmark Louis Stenmark ('98) | 98 | AUS | 47.78 | PB | ||||||||||
2 | Antoine Coates Antoine Coates ('97) | 97 | USA | 48.43 | |||||||||||
3 | Parker Caston Parker Caston ('98) | 98 | USA | 48.84 | PB | ||||||||||
4 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 48.84 | SB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 46.86 | SB | ||||||||||
2 | Justin Lewis Justin Lewis | USA | 46.93 | PB | |||||||||||
3 | Jake Ulrich Jake Ulrich ('98) | 98 | USA | 47.03 | |||||||||||
4 | Cameron Stone Cameron Stone | USA | 47.77 | SB | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 48.23 | SB | ||||||||||
2 | Jacob Miller Jacob Miller | USA | 48.31 | PB | |||||||||||
M 600 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Troy Pollard Troy Pollard ('91) | 91 | USA | 1:18.71 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 1:49.94 | |||||||||||
2 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:50.15 | |||||||||||
3 | Drake Murphy Drake Murphy | USA | 1:50.33 | PB | |||||||||||
4 | Max Wharton Max Wharton ('96) | 96 | GBR | 1:51.15 | SB | ||||||||||
5 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:52.04 | |||||||||||
6 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:52.43 | SB | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Pancake Devin Pancake | 00 | USA | 1:54.94 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Ross Cameron Ross ('99) | 99 | USA | 1:55.43 | PB | ||||||||||
3 | Tanner Anderson Tanner Anderson | 00 | USA | 1:55.64 | PB | ||||||||||
9 | Mason Ford Mason Ford | USA | 2:00.64 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Rotich Emmanuel Rotich | KEN | 4:09.18 | SB | |||||||||||
2 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 4:11.27 | PB | ||||||||||
3 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 4:13.11 | SB | ||||||||||
4 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 4:13.95 | PB | ||||||||||
5 | Luke Bailey Luke Bailey | USA | 4:16.66 | PB | |||||||||||
6 | Harrison Smith Harrison Smith ('99) | 99 | GBR | 4:18.80 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Silva Ryan Silva ('95) | 95 | USA | 4:15.82 | PB | ||||||||||
2 | Aldo Marquez Aldo Marquez ('98) | 98 | USA | 4:16.04 | PB | ||||||||||
7 | Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | 4:23.97 | =SB | ||||||||||
M 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Rotich Emmanuel Rotich | KEN | 8:24.36 | PB | |||||||||||
2 | James Withers James Withers ('95) | 95 | USA | 8:27.64 | PB | ||||||||||
3 | Jared Garcia Jared Garcia | USA | 8:28.16 | ||||||||||||
4 | Luke Beattie Luke Beattie | USA | 8:28.77 | PB | |||||||||||
5 | Adam Hendrickson Adam Hendrickson | USA | 8:33.16 | ||||||||||||
6 | Stephen Haas Stephen Haas ('83) | 83 | USA | 8:36.40 | SB | ||||||||||
7 | Fernando Daniel Martinez Fernando Daniel Martinez ('93) | 93 | MEX | 8:36.99 | |||||||||||
8 | Aldo Marquez Aldo Marquez ('98) | 98 | USA | 8:39.24 | PB | ||||||||||
9 | Jeremy Romero Jeremy Romero ('98) | 98 | USA | 8:39.72 | |||||||||||
10 | Boaz Ronoh Boaz Ronoh | KEN | 8:45.46 | SB | |||||||||||
11 | Rodgers Korir Rodgers Korir | KEN | 8:47.31 | ||||||||||||
18 | Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | 8:56.01 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Xie Wenjun Xie Wenjun ('90) | 90 | CHN | 7.63 | SB | ||||||||||
2 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.74 | SB | ||||||||||
3 | Brendan Ames Brendan Ames ('88) | 88 | USA | 7.76 | |||||||||||
4 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 7.87 | |||||||||||
5 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 7.89 | |||||||||||
6 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 7.98 | |||||||||||
7 | Antonio García Antonio García ('96) | 96 | ESP | 7.99 | |||||||||||
8 | William Winfield William Winfield | USA | 8.00 | ||||||||||||
Finale 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
Jonathan Broadhead Jonathan Broadhead | USA | DQ | |||||||||||||
Finale 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 7.75 | PB | ||||||||||
1 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 8.22 | PB | ||||||||||
2 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.78 | |||||||||||
2 | Ernesto Prieto Ernesto Prieto ('97) | 97 | USA | 8.37 | |||||||||||
3 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 7.93 | |||||||||||
3 | Tyler Lloyd Tyler Lloyd | USA | 8.42 | ||||||||||||
4 | Devon Montgomery Devon Montgomery ('96) | 96 | USA | 8.06 | SB | ||||||||||
4 | Derreck Affor Derreck Affor | USA | 8.43 | ||||||||||||
5 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 8.14 | |||||||||||
5 | Phill Bailey Phill Bailey ('94) | 94 | USA | 8.43 | |||||||||||
6 | Ben Hibbert Ben Hibbert ('97) | 97 | USA | 8.17 | PB | ||||||||||
7 | Tyler Lloyd Tyler Lloyd | USA | 8.35 | PB | |||||||||||
8 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 8.42 | ||||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Xie Wenjun Xie Wenjun ('90) | 90 | CHN | 7.68 | SB | ||||||||||
2 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 8.10 | |||||||||||
3 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 8.13 | PB | ||||||||||
4 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 8.13 | |||||||||||
5 | Jose Lopez Jose Lopez | USA | 8.14 | ||||||||||||
6 | Derreck Affor Derreck Affor | USA | 8.26 | PB | |||||||||||
7 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 8.37 | |||||||||||
8 | Orlando Smith Orlando Smith ('97) | 97 | JAM | 8.42 | SB | ||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Brendan Ames Brendan Ames ('88) | 88 | USA | 7.79 | |||||||||||
1 | Ben Hibbert Ben Hibbert ('97) | 97 | USA | 8.29 | |||||||||||
2 | William Winfield William Winfield | USA | 7.93 | PB | |||||||||||
2 | Jacob Davis Jacob Davis | USA | 8.41 | ||||||||||||
3 | Antonio García Antonio García ('96) | 96 | ESP | 7.94 | SB | ||||||||||
4 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 8.02 | |||||||||||
5 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 8.03 | |||||||||||
6 | Phill Bailey Phill Bailey ('94) | 94 | USA | 8.24 | PB | ||||||||||
7 | Jacob Davis Jacob Davis | USA | 8.35 | ||||||||||||
8 | Ernesto Prieto Ernesto Prieto ('97) | 97 | USA | 8.36 | |||||||||||
M Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Frank Harris Frank Harris | USA | 2.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Burke Michael Burke ('97) | 97 | USA | 2.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sean Lee Sean Lee | 00 | USA | 2.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 2.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Vincent Calhoun Vincent Calhoun ('96) | 96 | USA | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 2.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Christopher Linnin Christopher Linnin | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brent Dionisio Brent Dionisio | USA | 2.07 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chandler Obray Chandler Obray | USA | 2.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Obang Odol Obang Odol ('97) | 97 | USA | 2.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jonathan Broadhead Jonathan Broadhead | USA | 2.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Mason Ford Mason Ford | USA | 1.97 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Paolo Lazarić Paolo Lazarić ('95) | 95 | CRO | 1.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen ('99) | 99 | NOR | 5.73 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cole Walsh Cole Walsh ('95) | 95 | USA | 5.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | 5.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | 5.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Garrett Starkey Garrett Starkey ('93) | 93 | USA | 5.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Matthew Eckles Matthew Eckles | USA | 5.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Cole Phillips Cole Phillips ('94) | 94 | USA | 5.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Chad Horstmann Chad Horstmann | USA | 5.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Grant Sisserson Grant Sisserson ('95) | 95 | USA | 5.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Scott Marshall Scott Marshall ('95) | 95 | USA | 5.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 5.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Nathaniel Wesolek Nathaniel Wesolek | USA | 5.03 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Carter Scott Carter Scott | USA | 5.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sam Nelson Sam Nelson | USA | 5.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Roman Ruiz Roman Ruiz | USA | 5.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Zachary Galgan Zachary Galgan | USA | 5.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Alec Hsu Li-Ming Alec Hsu Li-Ming ('91) | 91 | TPE | 4.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | John Prader John Prader ('91) | 91 | USA | 4.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | William McMurry William McMurry | USA | 4.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 4.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 7.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tristan James Tristan James ('97) | 97 | DMA | 7.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 7.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 7.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Derrick Monroe Derrick Monroe ('97) | 97 | USA | 7.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 7.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.34 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dameon Creary Dameon Creary ('98) | 98 | JAM | 7.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cameron Rayford Cameron Rayford ('98) | 98 | USA | 7.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 7.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 7.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Josh Onwordi Josh Onwordi | USA | 7.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tim Ehrhardt Tim Ehrhardt ('95) | 95 | USA | 7.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Phill Bailey Phill Bailey ('94) | 94 | USA | 7.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alvin McCray Alvin McCray | USA | 7.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Jonathan Broadhead Jonathan Broadhead | USA | 6.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tristan James Tristan James ('97) | 97 | DMA | 15.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Blair Robinson Blair Robinson ('97) | 97 | USA | 15.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Matthew Arnold Matthew Arnold ('97) | 97 | USA | 15.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cameron Rayford Cameron Rayford ('98) | 98 | USA | 15.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kyle Brost Kyle Brost | USA | 15.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 15.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 15.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | CJ Alumbres CJ Alumbres ('97) | 97 | USA | 14.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Idiato Jeremiah Idiato Jeremiah ('85) | 85 | USA | 14.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Darius King Darius King ('99) | 99 | USA | 14.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nathan Esparza Nathan Esparza ('98) | 98 | USA | 18.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Clint Meyer Clint Meyer ('98) | 98 | USA | 18.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 17.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 17.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Otito Ogbonnia Otito Ogbonnia | 00 | USA | 17.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cannon Brunsvik Cannon Brunsvik | USA | 17.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 17.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tavi Kamarullah Tavi Kamarullah | USA | 16.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Josh Barclay Josh Barclay | USA | 16.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Bailey King Bailey King ('98) | 98 | USA | 16.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jackson Morris Jackson Morris ('99) | 99 | USA | 15.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Beau Gordon Beau Gordon | USA | 15.91 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 14.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 13.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 14.67 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Young Alex Young ('94) | 94 | USA | 23.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Justin Stafford Justin Stafford ('96) | 96 | USA | 20.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kevin Cooney Kevin Cooney | USA | 19.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erick Loomis Erick Loomis ('96) | 96 | USA | 19.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bailey King Bailey King ('98) | 98 | USA | 19.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Josh Carr Josh Carr | USA | 19.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Oran Wasserman Oran Wasserman ('95) | 95 | ISR | 16.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.35 | |||||||||||
2 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 7.40 | PB | |||||||||||
3 | Venessa D'arpino Venessa D'arpino ('95) | 95 | USA | 7.41 | |||||||||||
4 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 7.46 | |||||||||||
5 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 7.49 | SB | ||||||||||
6 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
7 | Melanise Chapman Melanise Chapman ('91) | 91 | USA | 7.58 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.34 | PB | ||||||||||
1 | Isatta Kenneh Isatta Kenneh | USA | 7.63 | SB | |||||||||||
2 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 7.50 | PB | ||||||||||
2 | Jade Lewis Jade Lewis | USA | 7.78 | ||||||||||||
3 | Bonnie Draxler Bonnie Draxler ('95) | 95 | USA | 7.51 | PB | ||||||||||
3 | Syanne Algee Syanne Algee | USA | 7.79 | ||||||||||||
4 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 7.53 | |||||||||||
4 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 7.79 | ||||||||||||
5 | Regyn Gaffney Regyn Gaffney ('97) | 97 | USA | 7.57 | |||||||||||
5 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 7.80 | |||||||||||
6 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 7.62 | PB | ||||||||||
7 | Schuyler Moore Schuyler Moore | USA | 7.63 | SB | |||||||||||
8 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 7.64 | ||||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Venessa D'arpino Venessa D'arpino ('95) | 95 | USA | 7.44 | |||||||||||
2 | Melanise Chapman Melanise Chapman ('91) | 91 | USA | 7.51 | SB | ||||||||||
3 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 7.51 | SB | ||||||||||
4 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 7.57 | |||||||||||
5 | Omotayo Abolaji Omotayo Abolaji ('98) | 98 | NGR | 7.63 | |||||||||||
6 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.67 | |||||||||||
7 | Aldrianna Dupree Aldrianna Dupree | 00 | USA | 7.70 | |||||||||||
8 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 7.72 | |||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 7.44 | PB | |||||||||||
2 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
3 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 7.58 | |||||||||||
4 | Isatta Kenneh Isatta Kenneh | USA | 7.61 | SB | |||||||||||
5 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 7.75 | |||||||||||
6 | Jada Jackson Jada Jackson ('99) | 99 | CAN | 7.76 | |||||||||||
7 | Hope Bushnell Hope Bushnell | USA | 7.78 | ||||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Schuyler Moore Schuyler Moore | USA | 7.62 | SB | |||||||||||
2 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 7.63 | |||||||||||
3 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.68 | |||||||||||
Indledende 5 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
2 | Kendall Gustafson Kendall Gustafson ('95) | 95 | USA | 8.05 | SB | ||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Melanise Chapman Melanise Chapman ('91) | 91 | USA | 7.62 | |||||||||||
2 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 7.64 | |||||||||||
3 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 7.67 | |||||||||||
4 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 7.67 | ||||||||||||
5 | Kennedy Gamble Kennedy Gamble | 00 | USA | 7.73 | |||||||||||
6 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 7.77 | |||||||||||
7 | Hafsatu Kamara Hafsatu Kamara ('91) | 91 | SLE | 7.78 | SB | ||||||||||
Indledende 7 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 7.73 | SB | |||||||||||
Indledende 9 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Emerald Bowens Emerald Bowens | USA | 7.69 | ||||||||||||
2 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 7.72 | SB | |||||||||||
3 | Natsumi McGee Natsumi McGee ('97) | 97 | USA | 7.76 | |||||||||||
4 | Kerissa D'arpino Kerissa D'arpino | USA | 7.77 | ||||||||||||
Indledende 10 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Danee Bustos Danee Bustos | USA | 7.78 | PB | |||||||||||
K 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 23.36 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Blocker Jasmine Blocker ('92) | 92 | USA | 23.60 | PB | ||||||||||
2 | Julija Praprotnik Julija Praprotnik ('96) | 96 | SLO | 26.16 | PB | ||||||||||
3 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 23.74 | PB | ||||||||||
4 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 23.81 | PB | ||||||||||
4 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 26.91 | SB | ||||||||||
5 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 24.25 | SB | ||||||||||
5 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 26.99 | PB | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 23.61 | PB | ||||||||||
2 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 24.09 | PB | |||||||||||
3 | Imani Nave Imani Nave | USA | 24.61 | ||||||||||||
4 | Kennedy Gamble Kennedy Gamble | 00 | USA | 24.72 | PB | ||||||||||
5 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 24.97 | ||||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 23.69 | PB | ||||||||||
2 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 23.78 | SB | ||||||||||
3 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 24.05 | |||||||||||
4 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 24.41 | SB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 23.85 | SB | ||||||||||
2 | Venessa D'arpino Venessa D'arpino ('95) | 95 | USA | 23.94 | PB | ||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 23.89 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 23.89 | SB | ||||||||||
3 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 24.25 | SB | ||||||||||
4 | Raheema Westfall Raheema Westfall ('98) | 98 | USA | 24.29 | SB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cayla Burch Cayla Burch | 00 | USA | 24.24 | PB | ||||||||||
2 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 24.78 | PB | ||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Monique Grant Monique Grant | USA | 24.38 | PB | |||||||||||
2 | Isatta Kenneh Isatta Kenneh | USA | 24.53 | ||||||||||||
3 | Tajanell Strawder Tajanell Strawder | USA | 24.77 | PB | |||||||||||
4 | Maya Lebar Maya Lebar | USA | 24.96 | PB | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tahja Mitchell Tahja Mitchell | USA | 24.44 | PB | |||||||||||
2 | Anaya Bailey Anaya Bailey | USA | 24.61 | PB | |||||||||||
3 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 24.66 | PB | ||||||||||
4 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 24.84 | PB | ||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Schuyler Moore Schuyler Moore | USA | 24.53 | =PB | |||||||||||
2 | Aaliyah Teel Aaliyah Teel | USA | 24.74 | PB | |||||||||||
3 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 24.87 | |||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 24.54 | SB | ||||||||||
2 | Kenady Jackson Kenady Jackson | USA | 24.93 | ||||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Hick Jada Hick | USA | 24.60 | PB | |||||||||||
2 | Eriell Wallace Eriell Wallace | USA | 24.71 | ||||||||||||
3 | Sinclair Watson Sinclair Watson | USA | 24.92 | SB | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 24.63 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 24.78 | PB | |||||||||||
3 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 24.83 | ||||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 24.66 | SB | ||||||||||
Finale N 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Emerald Bowens Emerald Bowens | USA | 24.77 | PB | |||||||||||
2 | Kennedy Quarles Kennedy Quarles | USA | 24.78 | PB | |||||||||||
Finale O 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 24.78 | =PB | |||||||||||
Finale P 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 24.79 | PB | ||||||||||
Finale R 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jackie Martin Jackie Martin | USA | 24.81 | PB | |||||||||||
2 | Emily Hawk Emily Hawk | USA | 24.96 | PB | |||||||||||
Finale S 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 24.82 | PB | ||||||||||
4 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 25.41 | PB | ||||||||||
Finale T 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kasey Ebb Kasey Ebb | 00 | USA | 24.97 | SB | ||||||||||
Finale U 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Hope Bushnell Hope Bushnell | USA | 24.98 | ||||||||||||
K 400 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 52.93 | SB | ||||||||||
2 | Jasmine Blocker Jasmine Blocker ('92) | 92 | USA | 53.10 | SB | ||||||||||
3 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 55.17 | PB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Nyjari McNeil Nyjari McNeil | 00 | USA | 54.08 | |||||||||||
2 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 54.20 | PB | ||||||||||
3 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 54.25 | PB | ||||||||||
4 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 54.64 | SB | ||||||||||
5 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 56.56 | SB | |||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Linnea Saltz Linnea Saltz | USA | 55.27 | SB | |||||||||||
2 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 55.32 | PB | ||||||||||
3 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 55.36 | SB | ||||||||||
4 | Erin Sermons Erin Sermons ('99) | 99 | USA | 56.17 | |||||||||||
5 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 56.59 | SB | ||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tahja Mitchell Tahja Mitchell | USA | 55.70 | PB | |||||||||||
2 | Anaya Bailey Anaya Bailey | USA | 56.50 | PB | |||||||||||
3 | Zani Meaders Zani Meaders | USA | 56.54 | PB | |||||||||||
4 | Annette Bolomboy Annette Bolomboy | USA | 56.80 | ||||||||||||
K 600 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Nyjari McNeil Nyjari McNeil | 00 | USA | 1:29.93 | PB | ||||||||||
2 | Linnea Saltz Linnea Saltz | USA | 1:30.81 | PB | |||||||||||
3 | Whitney Hessler Whitney Hessler | USA | 1:31.90 | PB | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Agita Svetere Agita Svetere ('99) | 99 | LAT | 1:38.08 | PB | ||||||||||
5 | Sonsoles Barba Sonsoles Barba ('98) | 98 | ESP | 1:39.15 | PB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
4 | Maureen Jordan Maureen Jordan | SUI | 1:42.60 | PB | |||||||||||
K 800 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Lena Kandissounon Lena Kandissounon ('98) | 98 | FRA | 2:09.58 | |||||||||||
2 | Alexa Hokanson Alexa Hokanson | USA | 2:10.56 | PB | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Larimar Rodriguez Larimar Rodriguez | USA | 2:14.62 | SB | |||||||||||
2 | Anaya Ward Anaya Ward | USA | 2:14.89 | PB | |||||||||||
3 | Madison Compass Madison Compass | USA | 2:14.91 | ||||||||||||
4 | Steffi Jones Steffi Jones | USA | 2:15.20 | SB | |||||||||||
8 | Sonsoles Barba Sonsoles Barba ('98) | 98 | ESP | 2:23.27 | PB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
4 | Agita Svetere Agita Svetere ('99) | 99 | LAT | 2:20.11 | SB | ||||||||||
8 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 2:28.85 | SB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Maureen Jordan Maureen Jordan | SUI | 2:23.77 | PB | |||||||||||
4 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 2:23.99 | SB | ||||||||||
K 1 mile Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 4:45.21 | PB | ||||||||||
8 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 5:15.92 | SB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Dune Costes Dune Costes | 00 | FRA | 5:30.65 | |||||||||||
K 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Linda Cheruiyot Linda Cheruiyot ('95) | 95 | KEN | 9:57.86 | SB | ||||||||||
2 | Alyssa Snyder Alyssa Snyder ('97) | 97 | USA | 10:01.40 | SB | ||||||||||
3 | Nicole Roberts Nicole Roberts ('92) | 92 | GBR | 10:02.90 | PB | ||||||||||
4 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 10:05.12 | ||||||||||||
5 | Mikayla Malaspina Mikayla Malaspina ('97) | 97 | USA | 10:05.84 | SB | ||||||||||
6 | Josie Givens Josie Givens | USA | 10:06.22 | SB | |||||||||||
7 | Bailee Parker Bailee Parker ('98) | 98 | USA | 10:07.36 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 8.18 | SB | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.21 | SB | ||||||||||
3 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.27 | |||||||||||
4 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 8.28 | |||||||||||
5 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 8.35 | SB | ||||||||||
6 | Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | 8.39 | SB | ||||||||||
7 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 8.42 | ||||||||||||
Finale 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
Hope Sarti Hope Sarti ('98) | 98 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.19 | PB | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.26 | SB | ||||||||||
3 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 8.59 | |||||||||||
4 | Sarah Root Sarah Root | USA | 8.61 | SB | |||||||||||
4 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 9.20 | |||||||||||
5 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 8.62 | |||||||||||
5 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 9.31 | |||||||||||
6 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 8.79 | |||||||||||
6 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 9.39 | |||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 8.26 | PB | ||||||||||
2 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 8.30 | PB | ||||||||||
2 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 8.80 | |||||||||||
3 | Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | 8.40 | =SB | ||||||||||
3 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 8.82 | |||||||||||
4 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 8.45 | PB | ||||||||||
4 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 8.82 | |||||||||||
5 | Jada Hick Jada Hick | USA | 8.51 | ||||||||||||
6 | Juanita Webster-Freeman Juanita Webster-Freeman ('96) | 96 | USA | 8.53 | |||||||||||
7 | Asjah Wallace Asjah Wallace | USA | 8.74 | =SB | |||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 8.25 | SB | ||||||||||
2 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 8.36 | =SB | ||||||||||
3 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 8.44 | ||||||||||||
3 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 9.65 | PB | |||||||||||
4 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 8.46 | |||||||||||
4 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 9.82 | ||||||||||||
5 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 8.62 | |||||||||||
6 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 8.74 | |||||||||||
7 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 8.81 | |||||||||||
8 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 8.85 | |||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 8.63 | |||||||||||
2 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 8.72 | |||||||||||
3 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 8.74 | |||||||||||
4 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 8.81 | |||||||||||
Indledende 5 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
7 | Nienka Du Toit Nienka Du Toit ('97) | 97 | RSA | 9.72 | PB | ||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
2 | Kendall Gustafson Kendall Gustafson ('95) | 95 | USA | 8.90 | SB | ||||||||||
Indledende 7 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 9.21 | SB | ||||||||||
5 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 9.27 | SB | ||||||||||
7 | Isabel Posch Isabel Posch | 00 | AUT | 9.56 | |||||||||||
K Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jayamali Gunarathne Jayamali Gunarathne ('98) | 98 | SRI | 1.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 1.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 1.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 1.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 1.52 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kortney Ross Kortney Ross ('92) | 92 | USA | 4.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jenn Suhr Jenn Suhr ('82) | 82 | USA | 4.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bonnie Draxler Bonnie Draxler ('95) | 95 | USA | 4.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rebekah Markel Rebekah Markel | USA | 4.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 4.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 4.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 4.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kaylee Bizzell Kaylee Bizzell | USA | 4.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Madison Pecot Madison Pecot ('95) | 95 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Taylor Starkey Taylor Starkey | USA | 4.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alysia Allen Alysia Allen | USA | 3.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alex Potts Alex Potts | 00 | USA | 3.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jackie McNulty Jackie McNulty ('97) | 97 | USA | 3.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tommi Hintnaus Tommi Hintnaus ('99) | 99 | USA | 3.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 3.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kaitlin Heri Kaitlin Heri | USA | 3.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Robin Bone Robin Bone ('94) | 94 | CAN | 3.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Alyson Schwartz Alyson Schwartz | USA | 3.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Marissa Berry Marissa Berry ('97) | 97 | USA | 3.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Nastja Modic Nastja Modic ('99) | 99 | SLO | 3.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Nicole Summersett Nicole Summersett ('97) | 97 | USA | 3.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Stephanie Wright Stephanie Wright | USA | 3.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Rose Brutkiewicz Rose Brutkiewicz | USA | 3.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Shannon Fritz Shannon Fritz | USA | 3.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Carmen Villanueva Carmen Villanueva ('99) | 99 | VEN | 3.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kennedy Krueger Kennedy Krueger | USA | 3.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Noelina Isabel Madarieta Noelina Isabel Madarieta ('96) | 96 | ARG | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 6.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Krystal Liburd Krystal Liburd ('97) | 97 | SKN | 6.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 6.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jessamyn Sauceda Jessamyn Sauceda ('89) | 89 | MEX | 6.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Juanita Webster-Freeman Juanita Webster-Freeman ('96) | 96 | USA | 5.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 5.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Monique Grant Monique Grant | USA | 5.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonon Young Jonon Young | USA | 5.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | 5.82 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 5.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kendall Gustafson Kendall Gustafson ('95) | 95 | USA | 5.76 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 5.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Schuyler Wood-Hilderbrandt Schuyler Wood-Hilderbrandt | USA | 5.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 5.73 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Andira Ferguson Andira Ferguson ('98) | 98 | BAH | 5.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Melanee Williams Melanee Williams | USA | 5.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 5.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 5.67 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jorden O'Neal Jorden O'Neal | USA | 5.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Isabel Posch Isabel Posch | 00 | AUT | 5.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Sydnee Larkin Sydnee Larkin | 00 | USA | 5.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | 5.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 5.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 5.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
48 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 5.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
52 | Nienka Du Toit Nienka Du Toit ('97) | 97 | RSA | 5.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
54 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 5.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 6.28 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Juanita Webster-Freeman Juanita Webster-Freeman ('96) | 96 | USA | 5.95 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 5.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 5.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 5.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | 5.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 5.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Nienka Du Toit Nienka Du Toit ('97) | 97 | RSA | 5.14 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jessamyn Sauceda Jessamyn Sauceda ('89) | 89 | MEX | 6.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 12.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 12.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 12.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 12.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 12.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 12.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonon Young Jonon Young | USA | 12.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Cathilee Mullings Cathilee Mullings ('97) | 97 | JAM | 12.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Hannah Smith Hannah Smith | USA | 12.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ty Wallace Ty Wallace ('98) | 98 | USA | 12.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 11.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 11.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Chase Ealey Chase Ealey ('94) | 94 | USA | 18.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 18.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lena Giger Lena Giger ('96) | 96 | USA | 17.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 17.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 16.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashlie Blake Ashlie Blake ('96) | 96 | USA | 16.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 15.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 15.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 15.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 15.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 15.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 14.47 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Gu Siyu Gu Siyu ('93) | 93 | CHN | 14.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tori Bailey Tori Bailey | USA | 14.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Courtney Logan Courtney Logan | USA | 14.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Latoya Gilding Latoya Gilding ('94) | 94 | TTO | 13.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Matilde Roe Matilde Roe ('96) | 96 | NOR | 13.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Yemisi Oroyinyin Yemisi Oroyinyin | USA | 13.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jessica Molina Jessica Molina ('98) | 98 | ECU | 13.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Elizabeth Akindele Elizabeth Akindele | USA | 13.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jordyn Bryant Jordyn Bryant | USA | 13.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Taylor Crockem Taylor Crockem | USA | 13.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Sydney Guthrie-Baker Sydney Guthrie-Baker | USA | 13.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 13.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Ronja Sowalder Ronja Sowalder ('98) | 98 | GER | 13.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Nienka Du Toit Nienka Du Toit ('97) | 97 | RSA | 12.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 11.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 11.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 10.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 10.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Isabel Posch Isabel Posch | 00 | AUT | 9.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 8.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Matilde Roe Matilde Roe ('96) | 96 | NOR | 13.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 22.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 22.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 20.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Yemisi Oroyinyin Yemisi Oroyinyin | USA | 20.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 19.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 19.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 19.02 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaylee Antill Kaylee Antill ('96) | 96 | USA | 18.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kayla Kovar Kayla Kovar ('91) | 91 | USA | 18.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | De'Ondra Young De'Ondra Young ('96) | 96 | USA | 18.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Taniya Mitchell Taniya Mitchell | USA | 18.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 17.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Michala Zilkey Michala Zilkey | USA | 17.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jennifer Christensen Jennifer Christensen | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bria Palmer Bria Palmer ('97) | 97 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Erika Voyzey Erika Voyzey ('98) | 98 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Varvara Klyuchnikova Varvara Klyuchnikova ('96) | 96 | RUS | 1.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rachel Reichenbach Rachel Reichenbach ('96) | 96 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kendall Gustafson Kendall Gustafson ('95) | 95 | USA | 1.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Drake Murphy Drake Murphy | USA | 47.85 | PB | |||||||||||
2 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 48.97 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 48.58 | PB | ||||||||||
2 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 49.01 | SB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Ayers Alex Ayers | USA | 48.89 | PB | |||||||||||
2 | Isaac Westlund Isaac Westlund | USA | 48.90 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 56.12 | |||||||||||
2 | Eriell Wallace Eriell Wallace | USA | 56.41 | ||||||||||||
3 | Gizelle Reid Gizelle Reid | USA | 56.83 | PB | |||||||||||
5 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 58.29 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Samantha Lind Samantha Lind ('96) | 96 | AUS | 56.21 | PB | ||||||||||
2 | Patrīcija Karlīna Roshofa Patrīcija Karlīna Roshofa ('99) | 99 | LAT | 56.65 | =SB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Camira Haughton Camira Haughton ('95) | 95 | JAM | 56.35 | PB | ||||||||||
2 | Kasey Ebb Kasey Ebb | 00 | USA | 56.93 | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jackie Martin Jackie Martin | USA | 56.67 | ||||||||||||
2 | Alonna Johnson Alonna Johnson | USA | 56.88 | PB | |||||||||||
3 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 56.91 | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Maya Brosch Maya Brosch | USA | 56.73 | PB | |||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Dominique Jackson Dominique Jackson | USA | 56.85 | SB | |||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Amari Prude Amari Prude | USA | 56.98 | SB | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
5 | Julija Praprotnik Julija Praprotnik ('96) | 96 | SLO | 59.30 | SB | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
4 | Karoline Daland Karoline Daland ('99) | 99 | NOR | 59.63 |