M 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luxon Glor Luxon Glor ('97) | 97 | CAN | 6.74 | PB | ||||||||||
2 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 6.79 | |||||||||||
3 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 6.89 | |||||||||||
4 | Landon Larson Landon Larson | USA | 6.90 | ||||||||||||
5 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.91 | ||||||||||||
6 | Daniel Clarke Daniel Clarke ('97) | 97 | JAM | 6.92 | |||||||||||
7 | JT Butler JT Butler | USA | 6.99 | ||||||||||||
Semifinale | 9.2. | ||||||||||||||
Semi 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.90 | ||||||||||||
2 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 6.93 | |||||||||||
3 | Zak Packingham Zak Packingham | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
4 | Demetrius Lassiter Demetrius Lassiter | USA | 6.99 | ||||||||||||
5 | Marcel Dufault Marcel Dufault ('99) | 99 | USA | 7.00 | |||||||||||
Semi 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Landon Larson Landon Larson | USA | 6.91 | ||||||||||||
2 | JT Butler JT Butler | USA | 6.96 | ||||||||||||
3 | Manny Phoulom-Smith Manny Phoulom-Smith | USA | 6.97 | ||||||||||||
Semi 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Luxon Glor Luxon Glor ('97) | 97 | CAN | 6.81 | |||||||||||
2 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 6.83 | |||||||||||
3 | Daniel Clarke Daniel Clarke ('97) | 97 | JAM | 6.97 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Manny Phoulom-Smith Manny Phoulom-Smith | USA | 6.97 | ||||||||||||
2 | Ethan Buckles Ethan Buckles | USA | 7.00 | ||||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | JT Butler JT Butler | USA | 6.93 | ||||||||||||
2 | David Dunlap David Dunlap ('99) | 99 | USA | 6.99 | PB | ||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Demetrius Lassiter Demetrius Lassiter | USA | 6.97 | ||||||||||||
5 | Ryan Kruse Ryan Kruse | USA | 7.44 | ||||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Landon Larson Landon Larson | USA | 6.88 | ||||||||||||
2 | Zak Packingham Zak Packingham | USA | 6.99 | PB | |||||||||||
Indledende 7 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 6.90 | |||||||||||
Indledende 8 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.89 | ||||||||||||
Indledende 9 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Clarke Daniel Clarke ('97) | 97 | JAM | 6.95 | |||||||||||
3 | Ben Klimpke Ben Klimpke | USA | 7.22 | ||||||||||||
Indledende 13 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Luxon Glor Luxon Glor ('97) | 97 | CAN | 6.94 | |||||||||||
Indledende 14 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 6.88 | |||||||||||
M 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 21.30 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Luxon Glor Luxon Glor ('97) | 97 | CAN | 21.61 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Landon Larson Landon Larson | USA | 21.63 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Joshua Snook Joshua Snook ('99) | 99 | GBR | 22.18 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Oluwaseyi Aguda Oluwaseyi Aguda | USA | 21.92 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jonah Rechtenbaugh Jonah Rechtenbaugh | USA | 22.09 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Paul Paul Paul Paul | USA | 22.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Daniel Clarke Daniel Clarke ('97) | 97 | JAM | 22.10 | Oversized bane | ||||||||||
3 | JT Butler JT Butler | USA | 22.12 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Cleet Wreszinski Cleet Wreszinski | USA | 23.18 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ethan Buckles Ethan Buckles | USA | 22.15 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
6 | Tobias Boegel Tobias Boegel | GER | 23.17 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | John Schuster John Schuster | USA | 47.85 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Josh Phelps Josh Phelps | USA | 48.20 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jonah Rechtenbaugh Jonah Rechtenbaugh | USA | 48.45 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Reid Diamond Reid Diamond | USA | 48.53 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Cody Roder Cody Roder | USA | 48.55 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Paul Paul Paul Paul | USA | 48.78 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Aleksi Rösler Aleksi Rösler ('96) | 96 | GER | 48.11 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Tobias Boegel Tobias Boegel | GER | 50.99 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Miguel Morrison Miguel Morrison ('96) | 96 | JAM | 48.42 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Joshua Snook Joshua Snook ('99) | 99 | GBR | 49.04 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ethan Smith Ethan Smith | 00 | CAN | 49.08 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Itoitz Rodriguez Itoitz Rodriguez ('97) | 97 | ESP | 49.37 | Oversized bane | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Calvin Buesgens Calvin Buesgens | USA | 52.27 | Oversized bane | |||||||||||
M 600 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Itoitz Rodriguez Itoitz Rodriguez ('97) | 97 | ESP | 1:22.10 | Oversized bane | ||||||||||
M 800 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Simon Berube Simon Berube ('97) | 97 | CAN | 1:51.93 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Josh Barrows Josh Barrows ('96) | 96 | USA | 1:52.14 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Cal Lawton Cal Lawton | USA | 1:53.18 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jacob Wahlers Jacob Wahlers | USA | 1:54.03 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Matthew Van Schepdael Matthew Van Schepdael ('96) | 96 | CAN | 1:54.38 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Josh Samyn Josh Samyn | 00 | CAN | 1:54.73 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Levi Fried Levi Fried | USA | 1:55.02 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Peter Hollinger Peter Hollinger | USA | 1:55.09 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Aaron Mayfield Aaron Mayfield | USA | 1:55.63 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Riley Bauer Riley Bauer | USA | 1:53.54 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Josh Goehring Josh Goehring | USA | 1:54.78 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Blake Iverson Blake Iverson | USA | 1:55.06 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Matthew Exner Matthew Exner | USA | 1:55.17 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Michael Schwinghamer Michael Schwinghamer | USA | 1:55.47 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Keegan Her Many Horses Keegan Her Many Horses | USA | 1:55.68 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Connor Boyd Connor Boyd ('96) | 96 | CAN | 1:55.90 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Sam Wensink Sam Wensink | USA | 1:55.97 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Ferris Andrew Ferris | USA | 1:53.78 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Derek Boekelheide Derek Boekelheide | USA | 1:54.68 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jacob Rodin Jacob Rodin | USA | 1:54.87 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Cory Myers Cory Myers | USA | 1:55.26 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Beau Brannan Beau Brannan | 00 | USA | 1:55.64 | Oversized bane | ||||||||||
M 1000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 2:25.92 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | 2:26.34 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jordan Theisen Jordan Theisen | USA | 2:27.02 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Zach Lundberg Zach Lundberg | USA | 2:27.35 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Levi Fried Levi Fried | USA | 2:27.50 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Jacob Wahlers Jacob Wahlers | USA | 2:28.70 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Billy Beseman Billy Beseman | USA | 2:29.08 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Aaron Mayfield Aaron Mayfield | USA | 2:29.27 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Jase Kraft Jase Kraft | USA | 2:29.42 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 4:04.97 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Zach Lundberg Zach Lundberg | USA | 4:07.76 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Tim Heikkila Tim Heikkila | USA | 4:08.75 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Austin Pasch Austin Pasch ('96) | 96 | USA | 4:09.02 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Jonah Theisen Jonah Theisen | USA | 4:09.90 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Alex Bartholomay Alex Bartholomay | USA | 4:10.37 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Jordan Theisen Jordan Theisen | USA | 4:12.70 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Eldon Warner Eldon Warner | USA | 4:12.75 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Evan Kottsick Evan Kottsick | USA | 4:12.87 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Hunter Staack Hunter Staack ('97) | 97 | USA | 4:13.22 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Camron Roehl Camron Roehl | USA | 4:13.51 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Jase Kraft Jase Kraft | USA | 4:14.23 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 4:15.15 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | 4:10.64 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Lukas Nelson Lukas Nelson | USA | 4:11.82 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jake Iverson Jake Iverson | USA | 4:15.50 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Tom Breuckman Tom Breuckman | USA | 4:15.77 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Gabe Peters Gabe Peters | USA | 4:16.26 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Ben Olson Ben Olson | USA | 4:16.90 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
2 | Miloš Pendić Miloš Pendić ('91) | 91 | SRB | 4:19.98 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Endre Wigaard Endre Wigaard ('96) | 96 | NOR | 4:22.43 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Riccardo Donè Riccardo Donè ('95) | 95 | ITA | 4:40.60 | Oversized bane | ||||||||||
M 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Eldon Warner Eldon Warner | USA | 8:18.53 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jonah Theisen Jonah Theisen | USA | 8:19.33 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Miloš Pendić Miloš Pendić ('91) | 91 | SRB | 8:27.89 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jake Iverson Jake Iverson | USA | 8:31.19 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Gabe Peters Gabe Peters | USA | 8:32.19 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Michael Schwinghamer Michael Schwinghamer | USA | 8:32.40 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Logan Spooner Logan Spooner | USA | 8:35.81 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Nadir Yusuf Nadir Yusuf ('97) | 97 | USA | 8:35.86 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Evan Fick Evan Fick | USA | 8:37.56 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Ben Olson Ben Olson | USA | 8:40.46 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Eric Steiger Eric Steiger | USA | 8:45.53 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Jacob Simmons Jacob Simmons | USA | 8:47.81 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Jacob Henne Jacob Henne | USA | 8:48.37 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Keith Osowski Keith Osowski | USA | 8:39.86 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Riccardo Donè Riccardo Donè ('95) | 95 | ITA | 8:43.34 | Oversized bane | ||||||||||
M 5000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Derek Myers Derek Myers | USA | 14:26.64 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Steven Brown Steven Brown | USA | 14:38.32 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Aaron Runge Aaron Runge | USA | 14:46.94 | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 8.07 | =SB | |||||||||||
2 | Nick Wessels Nick Wessels | USA | 8.21 | ||||||||||||
3 | Paul Meloche Paul Meloche | USA | 8.25 | ||||||||||||
4 | Tyreck Newman Tyreck Newman | USA | 8.29 | ||||||||||||
5 | Riley Little Riley Little | USA | 8.31 | ||||||||||||
6 | Justus Adams Justus Adams | USA | 8.36 | ||||||||||||
7 | Reid Pierzinski Reid Pierzinski | USA | 8.44 | ||||||||||||
8 | Justin Leman Justin Leman | USA | 8.47 | ||||||||||||
Semifinale | 9.2. | ||||||||||||||
Semi 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Nick Wessels Nick Wessels | USA | 8.07 | PB | |||||||||||
2 | Paul Meloche Paul Meloche | USA | 8.17 | SB | |||||||||||
3 | Justus Adams Justus Adams | USA | 8.32 | PB | |||||||||||
4 | Reid Pierzinski Reid Pierzinski | USA | 8.35 | PB | |||||||||||
5 | Riley Little Riley Little | USA | 8.37 | ||||||||||||
Semi 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 8.10 | ||||||||||||
2 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 8.41 | SB | ||||||||||
Semi 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tyreck Newman Tyreck Newman | USA | 8.18 | PB | |||||||||||
2 | Justin Leman Justin Leman | USA | 8.33 | ||||||||||||
3 | Walker Olivier Walker Olivier | USA | 8.41 | ||||||||||||
4 | Bryce Malsam Bryce Malsam | USA | 8.42 | PB | |||||||||||
5 | Habib Jallow Habib Jallow | USA | 8.44 | ||||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Paul Meloche Paul Meloche | USA | 8.25 | SB | |||||||||||
2 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 8.42 | SB | ||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Riley Little Riley Little | USA | 8.32 | ||||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tyreck Newman Tyreck Newman | USA | 8.39 | ||||||||||||
2 | Bryce Malsam Bryce Malsam | USA | 8.45 | =PB | |||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Zavante Chichester Zavante Chichester | USA | 8.32 | ||||||||||||
2 | Delante' Sykes Delante' Sykes | USA | 8.37 | ||||||||||||
4 | Evan Hieber Evan Hieber | USA | 8.78 | ||||||||||||
Indledende 5 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
2 | Peter Bates Peter Bates | USA | 8.61 | ||||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Leman Justin Leman | USA | 8.33 | ||||||||||||
2 | Reid Pierzinski Reid Pierzinski | USA | 8.38 | =PB | |||||||||||
5 | Jack Curtis Jack Curtis | USA | 8.91 | ||||||||||||
7 | Calvin Buesgens Calvin Buesgens | USA | 9.22 | ||||||||||||
Indledende 7 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Teivaskie Lewin Teivaskie Lewin ('91) | 91 | JAM | 8.11 | SB | ||||||||||
2 | Habib Jallow Habib Jallow | USA | 8.43 | ||||||||||||
4 | Tyler Enerson Tyler Enerson | USA | 8.79 | PB | |||||||||||
Indledende 8 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 8.14 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jared Rabenberg Jared Rabenberg | USA | 2.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jadon Watson Jadon Watson | USA | 2.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shenley Allen Shenley Allen | USA | 2.03 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Allan McDonnell Allan McDonnell | USA | 2.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marcus Walton Marcus Walton | USA | 2.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jack Curtis Jack Curtis | USA | 1.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tyl Woelber Tyl Woelber ('99) | 99 | USA | 1.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Benjamin Ojika Benjamin Ojika ('95) | 95 | USA | 1.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Shafer Noah Shafer | USA | 4.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nick Krella Nick Krella | USA | 4.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | TJ Hochstetler TJ Hochstetler | USA | 4.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Kruse Ryan Kruse | USA | 4.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Bryce Malsam Bryce Malsam | USA | 4.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jack Curtis Jack Curtis | USA | 4.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Greg Peterson Greg Peterson | USA | 4.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Calvin Buesgens Calvin Buesgens | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 7.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ben Klimpke Ben Klimpke | USA | 6.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelle'mon Hinton Kelle'mon Hinton | USA | 6.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 6.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Tyler Enerson Tyler Enerson | USA | 6.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Ryan Kruse Ryan Kruse | USA | 6.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyl Woelber Tyl Woelber ('99) | 99 | USA | 6.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
TJ Hochstetler TJ Hochstetler | USA | 6.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jack Curtis Jack Curtis | USA | NM | |||||||||||||
Daniel Asa Daniel Asa | USA | NM | |||||||||||||
M Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
2 | Tyrell Rosencranz Tyrell Rosencranz | USA | 14.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Oyinkansola Akinola Oyinkansola Akinola ('94) | 94 | CAN | 14.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 20.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Renner Alex Renner ('93) | 93 | USA | 19.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 18.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 18.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 18.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tyson Jenkins Tyson Jenkins | USA | 17.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | 17.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Michael Quesenberry Michael Quesenberry | USA | 16.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dominick Etherington Dominick Etherington | USA | 16.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Noah Huber Noah Huber | USA | 16.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Matthew Campbell Matthew Campbell | USA | 16.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 16.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jackson Coker Jackson Coker | USA | 15.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Clayton Hannula Clayton Hannula | USA | 15.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 13.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
63 | Tyl Woelber Tyl Woelber ('99) | 99 | USA | 10.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 24.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ethan Fenchel Ethan Fenchel | USA | 20.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 20.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tanner Berg Tanner Berg ('99) | 99 | USA | 19.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 19.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tegan Turner Tegan Turner ('96) | 96 | CAN | 7.52 | |||||||||||
2 | Callie Dewitt Callie Dewitt | USA | 7.68 | ||||||||||||
3 | Khenadi Jones Khenadi Jones | USA | 7.69 | ||||||||||||
4 | Grace Hartman Grace Hartman ('04) | 04 | USA | 7.72 | |||||||||||
5 | Venice Stewart Venice Stewart | USA | 7.74 | ||||||||||||
6 | Daejah Moss Daejah Moss ('99) | 99 | BAH | 7.76 | |||||||||||
Semifinale | 9.2. | ||||||||||||||
Semi 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Karina Dufoe Karina Dufoe | USA | 7.75 | ||||||||||||
2 | Khenadi Jones Khenadi Jones | USA | 7.76 | ||||||||||||
Semi 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Callie Dewitt Callie Dewitt | USA | 7.64 | ||||||||||||
2 | Daejah Moss Daejah Moss ('99) | 99 | BAH | 7.71 | |||||||||||
3 | Venice Stewart Venice Stewart | USA | 7.77 | ||||||||||||
4 | Grace Hartman Grace Hartman ('04) | 04 | USA | 7.78 | |||||||||||
Semi 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tegan Turner Tegan Turner ('96) | 96 | CAN | 7.50 | SB | ||||||||||
2 | Rose Gaye Rose Gaye | USA | 7.76 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 5 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Chasidy Horton Chasidy Horton | USA | 8.10 | ||||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Hartman Grace Hartman ('04) | 04 | USA | 7.80 | |||||||||||
Indledende 7 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Khenadi Jones Khenadi Jones | USA | 7.70 | ||||||||||||
Indledende 9 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Karina Dufoe Karina Dufoe | USA | 7.78 | ||||||||||||
Indledende 10 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Callie Dewitt Callie Dewitt | USA | 7.63 | SB | |||||||||||
Indledende 11 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tegan Turner Tegan Turner ('96) | 96 | CAN | 7.53 | SB | ||||||||||
K 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 24.80 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
6 | Lucy Steinmeyer Lucy Steinmeyer ('99) | 99 | GER | 25.89 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
6 | Chasidy Horton Chasidy Horton | USA | 26.50 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
6 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 26.51 | Oversized bane | |||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Joscelyn Wind Joscelyn Wind | USA | 26.91 | Oversized bane | |||||||||||
K 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Abbey Zastrow Abbey Zastrow | USA | 55.45 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Nicolyn Brown Nicolyn Brown | USA | 56.80 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Lucy Steinmeyer Lucy Steinmeyer ('99) | 99 | GER | 58.13 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
6 | Erica Benson Erica Benson | USA | 59.95 | Oversized bane | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 1:00.88 | Oversized bane | |||||||||||
K 600 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
2 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 1:41.22 | Oversized bane | ||||||||||
K 800 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 2:10.43 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Macy Heinz Macy Heinz | USA | 2:10.81 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Monique McPherson Monique McPherson ('95) | 95 | JAM | 2:11.12 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Mallory Fine Mallory Fine | USA | 2:11.73 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Krista Steele Krista Steele | USA | 2:12.27 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Carly Rahn Carly Rahn | USA | 2:12.83 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Bobbi Patrick Bobbi Patrick | USA | 2:13.75 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Kendra Dykstra Kendra Dykstra | USA | 2:13.76 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Haleigh Reindl Haleigh Reindl | USA | 2:13.66 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Ellie Friesen Ellie Friesen | USA | 2:15.13 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Haley Arens Haley Arens | USA | 2:14.69 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Amy Klippenstein Amy Klippenstein | USA | 2:15.32 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Hannah Anderson Hannah Anderson ('02) | 02 | GBR | 2:20.18 | Oversized bane | ||||||||||
K 1 mile Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kelby Anderson Kelby Anderson | USA | 4:46.22 | Oversized bane | |||||||||||
K 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Brook Benes Brook Benes | USA | 10:13.92 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Madison Overby Madison Overby | USA | 9:42.85 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jaiden Schuette Jaiden Schuette | USA | 9:50.45 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Hannah Oscarson Hannah Oscarson | USA | 9:54.58 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jen Dufner Jen Dufner | USA | 10:00.30 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Kianna Stewart Kianna Stewart | USA | 10:00.52 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Jonna Bart Jonna Bart | USA | 10:02.98 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Morgan Lawler Morgan Lawler | USA | 10:12.29 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Laura Nelson Laura Nelson | USA | 10:12.76 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Ellie Friesen Ellie Friesen | USA | 10:14.07 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Taryn Ceglowski Taryn Ceglowski | USA | 10:14.36 | Oversized bane | |||||||||||
K 5000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Megan Billington Megan Billington | USA | 16:30.19 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Rachel King Rachel King | USA | 16:33.70 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Emily Roberts Emily Roberts ('96) | 96 | USA | 16:37.74 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Pasca Myers Pasca Myers ('86) | 86 | KEN | 16:40.09 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Ida Meli Narbuvoll Ida Meli Narbuvoll ('95) | 95 | NOR | 16:54.38 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Madeline Huglen Madeline Huglen | USA | 17:04.81 | Oversized bane | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 8.35 | SB | ||||||||||
2 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.52 | PB | ||||||||||
3 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 8.63 | ||||||||||||
4 | Alexis Smith Alexis Smith | USA | 8.66 | PB | |||||||||||
5 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 8.72 | |||||||||||
7 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 9.00 | ||||||||||||
Semifinale | 9.2. | ||||||||||||||
Semi 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 8.56 | PB | |||||||||||
2 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 8.77 | |||||||||||
3 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 8.89 | SB | |||||||||||
8 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 10.81 | ||||||||||||
Semi 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.55 | PB | ||||||||||
7 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 9.25 | PB | ||||||||||
8 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 9.34 | ||||||||||||
Semi 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 8.36 | SB | ||||||||||
3 | Madisson Lawrence Madisson Lawrence ('99) | 99 | CAN | 8.94 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
2 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 9.28 | PB | |||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Maria Bolibruch Maria Bolibruch | USA | 8.78 | SB | |||||||||||
2 | Madisson Lawrence Madisson Lawrence ('99) | 99 | CAN | 9.05 | |||||||||||
4 | Chasidy Horton Chasidy Horton | USA | 9.52 | ||||||||||||
Indledende 5 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 8.76 | |||||||||||
4 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 9.36 | |||||||||||
Indledende 6 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 8.77 | ||||||||||||
2 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 8.98 | =SB | |||||||||||
Indledende 7 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.69 | |||||||||||
Indledende 8 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 8.44 | SB | ||||||||||
2 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 9.13 | ||||||||||||
5 | Kennedi Sand Kennedi Sand | USA | 9.48 | ||||||||||||
K Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Erica Benson Erica Benson | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madisson Lawrence Madisson Lawrence ('99) | 99 | CAN | 1.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 1.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 1.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Joscelyn Wind Joscelyn Wind | USA | 1.57 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 1.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kennedi Sand Kennedi Sand | USA | 1.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 1.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kyley Foster Kyley Foster | USA | 4.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Klara Lyon Klara Lyon | USA | 3.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emily Blackner Emily Blackner ('97) | 97 | CAN | 3.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erica Keeble Erica Keeble | USA | 3.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordyn Huneke Jordyn Huneke | USA | 3.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 5.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 5.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Erica Benson Erica Benson | USA | 5.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Madisson Lawrence Madisson Lawrence ('99) | 99 | CAN | 4.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 4.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Joscelyn Wind Joscelyn Wind | USA | 4.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 12.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jenna Kes Jenna Kes | USA | 11.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 16.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 16.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 15.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 14.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 14.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 14.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Callie Henrich Callie Henrich | USA | 14.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Heather Buckler Heather Buckler ('96) | 96 | USA | 13.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mary Wester Mary Wester | USA | 13.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Madi Moorhouse Madi Moorhouse | USA | 13.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Josey Starner Josey Starner | USA | 13.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Mikaela Stofferahn Mikaela Stofferahn | USA | 13.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Allison Lardy Allison Lardy | USA | 13.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Zoe Christensen Zoe Christensen ('99) | 99 | USA | 13.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Micayla Ter Wee Micayla Ter Wee | USA | 13.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98) | 98 | DEN | 13.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 11.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
64 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 9.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
65 | Erica Benson Erica Benson | USA | 9.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Michaela Dendinger Michaela Dendinger ('95) | 95 | USA | 21.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 21.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 21.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lara Boman Lara Boman ('96) | 96 | USA | 20.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Molli Detloff Molli Detloff ('96) | 96 | USA | 20.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 19.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 18.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Katie Taylor Katie Taylor ('98) | 98 | USA | 18.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Makala Keefe Makala Keefe | USA | 18.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Callie Henrich Callie Henrich | USA | 17.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 17.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 16.96 | |||||||||||
|