Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National Indoor Championships 16‐17.2.2019 Inde
Spar Nord Arena

M 60 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.77
  
 PB
2Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.80
  
 
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM6.92
  
 =PB
4Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.96
  
 SB
5Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta7.08
  
 =PB
6Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.08
  
 
7Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta7.10
  
 
Finale B
17.2.
17.2.
1Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR7.19
  
 
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta7.21
  
 SB
3Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF7.36
  
 
4Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM7.38
  
 =PB
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta7.38
  
 =PB
6Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)Vejle IF7.40
  
 SB
7Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.43
  
 
Indledende heats17.2.
Indledende 1
17.2.
17.2.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.00
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF7.07
  
 
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta7.27
  
 
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.31
  
 
5Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL7.45
  
 PB
6Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM7.70
  
 
Indledende 2
17.2.
17.2.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta7.03
  
 
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta7.09
  
 
3Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 19007.12
  
 SB
4Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)Vejle IF7.41
  
 SB
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta7.43
  
 
6Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 7.56
  
 SB
7Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 19007.76
  
 SB
Indledende 3
17.2.
17.2.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.86
  
 
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM6.96
  
 SB
3Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF7.32
  
 SB
4Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM7.38
  
 PB
5Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.45
  
 
6Rasmus OvergaardRasmus Overgaard ('92)Randers Freja7.64
  
 PB
7Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja7.70
  
 
Indledende 4
17.2.
17.2.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.89
  
 
2Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.02
  
 PB
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR7.21
  
 
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.46
  
 
5Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 19007.49
  
 
6Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.60
  
 SB
7Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja7.71
  
 
M 200 m    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM22.33
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.36
  
 
3Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta22.43
  
 
4Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM22.83
  
 
Finale B
16.2.
16.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta22.77
  
 
2Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM23.45
  
 SB
Indledende heats16.2.
Indledende 1
16.2.
16.2.
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM22.74
  
 PB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM23.23
  
 
Indledende 2
16.2.
16.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta22.76
  
 
2Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta24.13
  
 
Indledende 3
16.2.
16.2.
1Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.45
  
 
2Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM23.60
  
 SB
3Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja24.61
  
 SB
Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)Vejle IF DQ
  
 
Indledende 4
16.2.
16.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM22.54
  
 
2Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 23.94
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM DQ
  
 
Indledende 5
16.2.
16.2.
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.11
  
 
Indledende 6
16.2.
16.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta22.30
  
 =PB
2Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM23.88
  
 
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190024.61
  
 SB
M 400 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta48.89
  
 
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM49.65
  
 PB
3Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.75
  
 
4Matthias MørkMatthias Mørk ('97)Aarhus 190049.87
  
 PB
Finale B
17.2.
17.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta50.91
  
 SB
2Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM51.94
  
 
3Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM52.00
  
 
Finale C
17.2.
17.2.
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 52.06
  
 PB
2Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)KIF53.05
  
 
3Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 54.51
  
 
4Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)Kolding KFUM 55.63
  
 PB
Finale D
17.2.
17.2.
1Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190052.29
  
 PB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 54.91
  
 PB
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM55.17
  
 
4Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM55.34
  
 PB
M 800 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:49.73
  
 
2Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:51.73
  
 
3Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:52.60
  
 PB
4Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:53.45
  
 PB
5Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:53.89
  
 PB
6Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:59.16
  
 
Indledende heats16.2.
Indledende 1
16.2.
16.2.
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:57.00
  
 
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:57.14
  
 SB
3Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:57.33
  
 PB
4William DevantierWilliam Devantier Sparta1:57.54
  
 
5Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Amager AC1:59.71
  
 
6Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)BAC1:59.78
  
 PB
Indledende 2
16.2.
16.2.
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:54.78
  
 
2Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:54.88
  
 
3Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:55.15
  
 
4Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK1:59.71
  
 PB
5Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 2:03.74
  
 SB
6Oliver Maarup JørgensenOliver Maarup Jørgensen ('99)Haderslev IF2:08.24
  
 PB
M 1500 m    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta3:50.42
  
 
2Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 3:50.78
  
 PB
3Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik3:51.86
  
 PB
4William DevantierWilliam Devantier Sparta3:53.35
  
 SB
5Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM3:54.01
  
 PB
6Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK3:54.61
  
 PB
7Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC4:00.81
  
 PB
8Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik4:04.30
  
 PB
Finale B
16.2.
16.2.
1Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:14.65
  
 SB
2Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro4:14.90
  
 PB
3Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:15.62
  
 PB
4Bo S AbrahamssonBo S Abrahamsson ('76)KIF4:17.98
  
 SB
5Rasmus Meldgaard KristensenRasmus Meldgaard Kristensen ('96)Aalborg AM4:27.97
  
 PB
6Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 19004:35.73
  
 SB
M 3000 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta8:10.82
  
 
2Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta8:11.82
  
 SB
3Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik8:14.55
  
 PB
4Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 8:16.96
  
 PB
5Peter GlansPeter Glans ('93)HMRC8:21.67
  
 
6Esben HornumEsben Hornum ('89)AGF Atletik8:23.18
  
 PB
7Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK8:24.94
  
 PB
8Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK8:25.20
  
 SB
9Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM9:16.89
  
 
Finale B
17.2.
17.2.
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:25.95
  
 SB
2Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running9:05.67
  
 SB
3Amanuel GoitomAmanuel Goitom ('91)VEXA HLM Running9:30.21
  
 PB
4Sune AndersenSune Andersen ('80)VEXA HLM Running9:30.24
  
 PB
5Frederik BrownFrederik Brown ('96)Aarhus 19009:39.78
  
 PB
6Jesper GreveJesper Greve ('77)PI – KBH9:52.33
  
 PB
7Anders MikkelsenAnders Mikkelsen ('90)VEXA HLM Running9:54.58
  
 PB
8Rasmus SigvardsenRasmus Sigvardsen ('74)VEXA HLM Running10:14.68
  
 PB
Finale C
17.2.
17.2.
1Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 8:38.72
  
 PB
2Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik8:51.45
  
 
3Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19008:56.29
  
 PB
4Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM8:57.78
  
 PB
5Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM8:57.99
  
 PB
6Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM8:59.43
  
 PB
7Jens LoffJens Loff ('90)Aarhus 19009:30.24
  
 PB
8Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 190010:01.18
  
 SB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.86
  
 SB
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta8.24
  
 
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.51
  
 
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta8.68
  
 PB
5Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF9.13
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta DQ
  
 
M Højdespring    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.18
  
 PB
 
2.03
  O
2.06
  O
2.09
  O
2.12
  O
2.15 =SB
  O
2.18 PB
  O
2.21
XXX
 
2Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19002.12
  
 
 
2.00
  O
2.06
  O
2.12
  O
2.21
XXX
    
3Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.03
  
 PB
 
1.80
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00 PB
  O
2.03 PB
  O
2.06
XXX
4Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta2.03
  
 =PB
 
1.94
  O
2.00
  O
2.03 =PB
 XO
2.06
XXX
    
5Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.85
  
 
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXO
1.88
XXX
    
6Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.80
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXX
    
M Stangspring    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)Sparta5.05
  
 SB
 
4.75 SB
  O
4.85
  X
4.95 SB
  O
5.05 SB
  O
5.20
XXX
   
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.85
  
 PB
 
4.45
  O
4.65
  XX
4.75 PB
  O
4.85 PB
  O
4.95
XXX
   
3Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.75
  
 
 
4.55
 XO
4.75
  O
4.85
XXX
     
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.35
  
 
 
4.15
  O
4.25
  O
4.35
  O
4.45
XXX
    
4Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.35
  
 
 
4.15
  O
4.35
  O
4.55
XXX
     
6Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.35
  
 PB
 
3.95
  O
4.05
  O
4.15
 XO
4.25
  O
4.35 PB
  O
4.45
XXX
  
7Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.35
  
 PB
 
3.85
 XO
4.05
 XO
4.15 =PB
  O
4.25 PB
 XO
4.35 PB
XXO
4.45
  r
  
8Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.25
  
 
 
4.15
 XO
4.25
 XO
4.35
XXr
     
9Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta3.95
  
 PB
 
3.55
  O
3.75
  O
3.85
  O
3.95 PB
  O
4.05
XXX
   
10Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.85
  
 PB
 
3.65
XXO
3.85 PB
  O
3.95
XXX
     
M Længdespring    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM7.52
  
 =SB
 
7.52 =SB7.19      
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.20
  
 
 
  X7.207.04  X    
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.66
  
 SB
 
6.456.66 SB6.646.496.57  X  
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.62
  
 SB
 
  X  X6.62 SB  X  X  X  
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.31
  
 SB
 
  X6.27 SB6.126.31 SB  X   
6William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.26
  
 
 
  X  X6.264.47  X  X  
7Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL6.24
  
 PB
 
5.79 PB5.96 PB5.826.03 PB6.24 PB  X  
8Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.19
  
 
 
6.196.056.16     
M Trespring    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF15.11
  
 SB
 
  X14.8114.7514.89 SB15.11 SB   
2Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.07
  
 PB
 
13.07 PB12.9612.85     
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 13.01
  
 
 
13.01  X  X  X    
4Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL12.79
  
 PB
 
12.44  X  X  X12.79 PB12.75  
M Kuglestød    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta16.69
  
 PB
 
  X  X15.2816.25 PB  X16.69 PB  
2Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF15.89
  
 =SB
 
15.54 SB15.89 SB15.7915.85  X15.89 =SB  
3Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta14.59
  
 PB
 
14.0214.3414.59 PB14.5014.48  X  
4Mads LundMads Lund Sparta13.35
  
 PB
 
  X13.34 PB  X  X13.35 PB  X  
5Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.30
  
 
 
13.3013.25  X  X  X  X  
6Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK12.45
  
 
 
11.4511.7212.4512.31  X  X  
K 60 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Mathilde U KramerMathilde U Kramer ('93)Frederiksberg IF7.36
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF7.48
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.61
  
 
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.63
  
 
5Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.77
  
 
6Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19007.80
  
 
7Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.81
  
 =PB
8Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.81
  
 SB
Finale B
17.2.
17.2.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.89
  
 
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja7.90
  
 
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.92
  
 =SB
4Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta8.08
  
 PB
5Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF8.23
  
 
Indledende heats17.2.
Indledende 1
17.2.
17.2.
1Mathilde U KramerMathilde U Kramer ('93)Frederiksberg IF7.50
  
 
2Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19007.81
  
 
3Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja7.88
  
 
4Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.92
  
 SB
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF7.96
  
 PB
6Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta8.21
  
 
7Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.30
  
 
Indledende 2
17.2.
17.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF7.50
  
 
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.73
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.86
  
 
4Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.88
  
 PB
5Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM8.03
  
 =SB
6Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF8.16
  
 
Indledende 3
17.2.
17.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.60
  
 SB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.67
  
 
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.84
  
 
4Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.09
  
 
5Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta8.17
  
 
6Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.27
  
 
K 200 m    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.08
  
 PB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.23
  
 
3Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.53
  
 
4Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM25.79
  
 PB
Finale B
16.2.
16.2.
1Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM25.75
  
 SB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.80
  
 SB
3Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta26.53
  
 PB
Indledende heats16.2.
Indledende 1
16.2.
16.2.
1Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.37
  
 PB
2Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta26.92
  
 
3Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja27.66
  
 SB
Indledende 2
16.2.
16.2.
1Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF26.38
  
 
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF26.75
  
 
3Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM27.06
  
 PB
Indledende 3
16.2.
16.2.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.95
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta27.42
  
 SB
Indledende 4
16.2.
16.2.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.20
  
 PB
2Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 26.83
  
 PB
3Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 28.43
  
 SB
Indledende 5
16.2.
16.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.16
  
 PB
2Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF27.42
  
 
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF27.52
  
 
Indledende 6
16.2.
16.2.
1Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM25.93
  
 PB
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM26.16
  
 
3Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta26.74
  
 
K 400 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190054.95
  
 SB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.22
  
 PB
3Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF57.22
  
 PB
4Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM59.43
  
 
Finale B
17.2.
17.2.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190058.41
  
 PB
2Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 58.87
  
 PB
3Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:06.40
  
 
Finale C
17.2.
17.2.
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti58.88
  
 PB
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF58.89
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:00.64
  
 
4Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM1:00.76
  
 
Finale D
17.2.
17.2.
1Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK1:00.03
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF1:00.96
  
 SB
3Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta1:01.50
  
 
K 800 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:09.66
  
 PB
2Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:09.97
  
 
3Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:11.22
  
 PB
4Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:12.34
  
 
5Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:12.36
  
 
6Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:14.51
  
 
Indledende heats16.2.
Indledende 1
16.2.
16.2.
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:12.77
  
 
2Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:16.06
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:16.06
  
 
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:19.00
  
 SB
5Charlotte HøiCharlotte Høi ('91)Aalborg AM2:21.91
  
 SB
Indledende 2
16.2.
16.2.
1Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:14.08
  
 
2Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:14.68
  
 
3Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:15.31
  
 
4Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:16.39
  
 PB
5Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF2:29.63
  
 
K 1500 m    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik4:22.42
  
 PB
2Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:24.92
  
 PB
3Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:26.35
  
 PB
4Laura GlansLaura Glans ('94)Odense Atletik 4:43.16
  
 PB
5Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik4:47.34
  
 SB
6Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:52.90
  
 SB
7Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG5:07.47
  
 PB
K 3000 m    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik9:11.65
  
NR PB
2Simone GladSimone Glad ('90)Sparta9:25.09
  
 PB
3Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR9:52.16
  
 PB
4Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti9:59.60
  
 PB
5Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190010:09.14
  
 PB
6Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190010:09.54
  
 SB
7Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta10:13.21
  
 SB
8Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM10:18.84
  
 
9Benedikte BangsgaardBenedikte Bangsgaard ('96)AGF Atletik10:40.16
  
 PB
10Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG10:58.20
  
 PB
Marie Aagaard PoulsenMarie Aagaard Poulsen ('96)Aarhus 1900 DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.46
  
 SB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.47
  
 SB
3Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta8.81
  
 
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.83
  
 
5Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM9.20
  
 
6Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM9.61
  
 
K Højdespring    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.73
  
 
 
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
 XO
1.79
XXX
  
2Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 19001.70
  
 PB
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61 SB
 XO
1.64 PB
 XO
1.67 PB
XXO
1.70 PB
XXO
1.73
XXX
 
3Beatriz FerrandoBeatriz Ferrando ('86)Aarhus 1900 / ESP1.64
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
XXX
   
4Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM1.58
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
 XO
1.58 PB
XXO
1.61
XXX
   
K Stangspring    
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.05
  
 =SB
 
3.85
  O
3.95
  O
4.05 =SB
  O
4.15
XXX
    
2Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta4.05
  
 =SB
 
3.75
  O
3.85
  O
3.95
  O
4.05 =SB
XXO
4.15
XXX
   
3Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.85
  
 =PB
 
3.55
 XO
3.65
  O
3.75
  O
3.85 =PB
  O
3.95
XXX
   
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.75
  
 
 
3.35
  O
3.55
 XO
3.65
 XO
3.75
 XO
3.85
XXX
   
5Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.45
  
 SB
 
3.15
  O
3.25 SB
  O
3.35 SB
  O
3.45 SB
XXO
3.55
XXX
   
6Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.35
  
 PB
 
3.15
  O
3.25
  O
3.35 PB
  O
3.45
XXr
    
7Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.35
  
 
 
3.25
XXO
3.35
  O
3.45
XXX
     
K Længdespring    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.82
  
 PB
 
5.76 SB5.525.59  X5.78 SB5.82 PB  
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.65
  
 PB
 
5.65 PB5.515.455.605.605.59  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.61
  
 
 
5.465.615.51  X5.475.41  
4Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.60
  
 SB
 
  X  X5.235.42 SB5.49 SB5.60 SB  
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.48
  
 SB
 
5.015.48 SB5.145.265.285.29  
6Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)Sparta5.24
  
 PB
 
5.09 PB  X5.085.15 PB5.24 PB5.13  
7Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.23
  
 
 
  X5.235.125.13  X5.04  
8Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.18
  
 
 
5.04  X5.165.165.18  X  
9Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19005.05
  
 PB
 
  X5.05 PB  X     
10Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF4.94
  
 PB
 
4.94 PB4.714.38     
K Trespring     
Inde 17.2.

Finale A

Finale
Inde 17.2.
1Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR13.10
  
 
 
  X  X13.0213.1012.8412.91  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER12.59
  
 PB
 
  X12.2312.3512.2812.59 PB12.48  
3Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.53
  
 SB
 
  X12.53 SB12.2612.23  X  X  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.70
  
 PB
 
11.70 PB  X11.3611.64  X  X  
5Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190011.25
  
 PB
 
10.7810.7710.8811.25 PB10.9210.76  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 16.2.

Finale A

Finale
Inde 16.2.
1Maria Sløk HansenMaria Sløk Hansen ('83)Hvidovre AM15.11
  
 
 
14.7014.7215.1114.7514.7714.87  
2Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.67
  
 
 
  X  X  X14.67  X  X  
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.52
  
 SB
 
12.92 SB13.19 SB13.23 SB12.7813.52 SB13.39  
4Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 13.45
  
 SB
 
12.70 SB13.04 SB12.9613.04 =SB13.45 SB13.39  
5Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta13.32
  
 SB
 
12.79 SB13.32 SB13.0312.6413.0113.04  
6Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.39
  
 PB
 
11.44 SB11.68 SB12.33 PB11.6512.39 PB12.39 =PB  
7Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.24
  
 PB
 
  X12.09 PB  X  X11.7212.24 PB  
8Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta11.65
  
 PB
 
11.65 PB10.6111.0311.48  X  X  

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7