Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 23‐24.2.2019 Inde
U18 & U16 Indoor Championships

M22 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.92
  
 SB
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF6.96
  
 PB
3Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.03
  
 
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.11
  
 PB
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta7.27
  
 
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta7.36
  
 =PB
7Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.38
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.00
  
 PB
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF7.07
  
 
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.28
  
 PB
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta7.36
  
 PB
5Filmonm MerbhratomFilmonm Merbhratom ('99)Roar Atletik / FOR8.11
  
 
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.98
  
 SB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.13
  
 PB
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta7.21
  
 =SB
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.48
  
 
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.49
  
 SB
6Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik7.79
  
 
M22 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik24.77
  
 PB
2Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)Kolding KFUM 25.04
  
 PB
3Filmonm MerbhratomFilmonm Merbhratom ('99)Roar Atletik / FOR26.54
  
 PB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.27
  
 
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta22.64
  
 PB
3Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM22.66
  
 PB
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 23.48
  
 PB
M22 400 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)Kolding KFUM 55.79
  
 
Finale 2
23.2.
23.2.
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM49.56
  
 PB
2Matthias MørkMatthias Mørk ('97)Aarhus 190049.60
  
 PB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta50.52
  
 PB
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 52.43
  
 
M22 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:55.44
  
 
2Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK1:59.50
  
 PB
3Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF2:00.74
  
 SB
4Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF2:01.95
  
 
5Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)Kolding KFUM 2:09.25
  
 PB
6Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA2:09.83
  
 PB
7Oliver Maarup JørgensenOliver Maarup Jørgensen ('99)Haderslev IF2:10.22
  
 
M22 1500 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK4:03.30
  
 PB
2Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:03.70
  
 SB
3Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF4:04.02
  
 PB
4Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM4:06.02
  
 PB
5Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM4:07.21
  
 PB
6Oliver Maarup JørgensenOliver Maarup Jørgensen ('99)Haderslev IF4:30.24
  
 
7Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 19004:43.41
  
 
M22 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta9:33.57
  
 SB
2Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM9:34.67
  
 
3Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM9:36.64
  
 
4Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 190010:04.13
  
 
M22 60 m hæk    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta8.22
  
 
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.56
  
 
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta8.74
  
 PB
5Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta8.76
  
 PB
M22 Højdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta2.00
  
 
 
1.90
  O
1.96
  O
2.00
  O
2.05
XXX
    
2Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.87
  
 PB
 
0.16
XXX
1.70
  O
1.75
  O
1.81
  O
1.84
XXO
1.87 PB
  O
1.90
XXX
 
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.87
  
 
 
1.75
  O
1.78
  O
1.81
 XO
1.84
  O
1.87
XXO
1.90
XXX
  
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.81
  
 PB
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.78 SB
  O
1.81 PB
 XO
1.84
XXX
  
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65 =SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 PB
  O
1.78
XXX
   
M22 Stangspring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.40
  
 
 
4.40
  O
4.60
XXX
      
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.30
  
 
 
4.10
  O
4.30
 XO
4.40
XXX
     
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM3.80
  
 
 
3.60
  O
3.80
  O
3.90
XXX
     
4Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik3.20
  
 
 
3.20
  O
3.40
XXX
      
M22 Længdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.12
  
 SB
 
  X6.815.307.12 SB6.91  X  
2Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta6.85
  
 PB
 
6.57 PB6.72 PB6.77 PB6.716.85 PB  X  
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.80
  
 PB
 
  X4.83  X6.80 PB  X6.75  
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.52
  
 SB
 
6.52 SB  X  X  X  X   
5Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.40
  
 
 
6.40  X  X     
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM5.95
  
 SB
 
5.705.94 =SB5.725.875.95 SB5.69  
M22 Kuglestød    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta15.99
  
 
 
  X  X15.0815.6815.99  X  
2Jonas BjerremandJonas Bjerremand ('98)Aarhus 190012.93
  
 SB
 
12.91 SB12.93 SB12.89  X12.6212.85  
3Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK12.87
  
 
 
12.5312.2812.4212.6312.8612.87  
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta12.74
  
 PB
 
  X12.0112.74 PB12.13  X  X  
5Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.78
  
 
 
11.6511.54  X  X11.78   
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.18
  
 
 
  X11.1410.9711.18    
7Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM10.90
  
 
 
  X  X10.6410.1810.1710.90  
8Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF9.08
  
 
 
  X  X  X8.269.088.86  
K22 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.76
  
 PB
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.86
  
 SB
3Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM7.92
  
 PB
4Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.98
  
 
5Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.01
  
 =SB
6Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta8.27
  
 SB
7Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan8.29
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM7.96
  
 PB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.01
  
 SB
3Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta8.22
  
 SB
4Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan8.30
  
 
5Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF8.52
  
 
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.86
  
 
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.96
  
 SB
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 8.02
  
 
4Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta8.37
  
 SB
5Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 8.69
  
 
K22 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER27.36
  
 PB
2Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 28.18
  
 SB
3Wilma JohanssonWilma Johansson ('99)KIF29.47
  
 
Finale 2
24.2.
24.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.52
  
 
2Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM26.09
  
 
3Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan27.61
  
 
4Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM27.80
  
 
K22 400 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 59.30
  
 
2Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 19001:01.47
  
 PB
3Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:03.67
  
 SB
4Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF1:04.98
  
 PB
K22 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
5Nina KrarupNina Krarup ('99)Aarhus 19002:25.52
  
 SB
K22 1500 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik4:53.51
  
 
2Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik5:04.16
  
 PB
3Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG5:04.76
  
 PB
K22 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
3Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik10:38.38
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta9.03
  
 
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta9.15
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta9.59
  
 
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER9.86
  
 PB
5Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.89
  
 
K22 Højdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.79
  
 PB
 
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.73
 XO
1.79 PB
 XO
1.82
XXX
  
2Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.61
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXX
   
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER1.45
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXX
      
4Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.45
  
 
 
1.45
 XO
1.50
XXX
      
K22 Stangspring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.50
  
 =SB
 
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
 XO
3.50 =SB
XXO
3.60
XXX
   
2Sofie GarsetSofie Garset ('99)Aarhus 19003.00
  
 =PB
 
2.60
  O
2.80 =SB
  O
2.90 SB
 XO
3.00 =PB
  O
3.10
XXX
   
K22 Længdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.87
  
 PB
 
5.745.87 PB  X5.77  X  X  
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta5.56
  
 PB
 
5.52 PB5.56 PB  X2.275.472.27  
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.48
  
 
 
5.185.485.375.305.275.43  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.34
  
 
 
5.345.185.22  X5.305.28  
5Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta5.31
  
 PB
 
5.12 PB5.07  X5.18 PB5.26 PB5.31 PB  
6Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)Sparta5.24
  
 =PB
 
4.955.24 =PB5.24 =PB  X5.135.14  
7Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.21
  
 =PB
 
  X5.135.21 =PB  X  X4.03  
8Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER5.02
  
 
 
4.865.024.814.884.975.02  
9Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM4.69
  
 SB
 
4.604.69 SB4.64     
10Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)Aarhus 19004.38
  
 SB
 
3.794.38 SB4.23     
K22 Trespring     
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER12.40
  
 
 
11.9112.30  X12.1812.4012.10  
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM10.26
  
 SB
 
  X9.73 SB  X10.10 SB10.26 SB  X  
3Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)Aarhus 19009.71
  
 SB
 
  X  X  X9.159.55 SB9.71 SB  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.08
  
DUR-20 PB
 
13.7613.7614.1615.08 PB14.9314.88  
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta13.14
  
 PB
 
  X  X12.15  X12.4313.14 PB  
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.67
  
 PB
 
11.8612.0312.2612.67 PB11.5312.04  
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta11.96
  
 PB
 
11.96 PB11.63  X11.90  X11.57  
5Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER10.00
  
 PB
 
9.469.54 PB8.459.68 PB10.00 PB9.75  
D19 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.01
  
 
2Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.16
  
 SB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.20
  
 PB
4Peter KjølbyePeter Kjølbye ('01)Vejle IF7.21
  
 SB
5Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.46
  
 
6Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 7.54
  
 
7Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK777.78
  
 
8Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk8.15
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.17
  
 SB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.21
  
 PB
3Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 7.51
  
 
4Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK777.70
  
 
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.11
  
 
2Peter KjølbyePeter Kjølbye ('01)Vejle IF7.28
  
 SB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.38
  
 =PB
4Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk8.16
  
 
D19 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7724.37
  
 PB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 24.38
  
 PB
3Lasse Hvid JørgensenLasse Hvid Jørgensen Skive AM24.41
  
 PB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 23.69
  
 SB
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta23.70
  
 PB
3Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 23.82
  
 
Finale 3
24.2.
24.2.
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik23.11
  
 
Peter KjølbyePeter Kjølbye ('01)Vejle IF DQ
  
 
D19 400 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Casper ClavilleCasper Claville ('01)Odense Atletik 59.35
  
 
Finale 2
23.2.
23.2.
1Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 53.61
  
 SB
2Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7753.97
  
 
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan54.21
  
 PB
4William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 54.73
  
 PB
D19 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1William DevantierWilliam Devantier Sparta2:02.13
  
 
2Jonathan MarkwarthJonathan Markwarth KIF2:04.70
  
 PB
3Frederik GottliebFrederik Gottlieb Helsingør IF2:04.80
  
 PB
4Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 2:05.51
  
 SB
D19 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM4:15.30
  
 PB
2Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia4:16.11
  
 SB
3Mads SchrøderMads Schrøder Odense Atletik 4:23.31
  
 PB
4Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:23.69
  
 PB
5Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK774:34.47
  
 PB
6Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:45.59
  
 PB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM3:59.69
  
 
2William DevantierWilliam Devantier Sparta3:59.84
  
 
3Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:01.47
  
 PB
4Emil PallesenEmil Pallesen ('01)AGF Atletik4:03.50
  
 PB
5Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:04.52
  
 PB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik DNF
  
 
D19 3000 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Christopher NassChristopher Nass ('01)Odder AM9:15.54
  
 PB
3Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM9:22.33
  
 PB
4Mads SchrøderMads Schrøder Odense Atletik 9:31.11
  
 PB
5Jacob Kajhøj SørensenJacob Kajhøj Sørensen ('01)Glamsdalen9:40.20
  
 PB
6Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)Hvidovre AM10:17.35
  
 PB
7Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia9:21.55
  
 PB
Finale 2
23.2.
23.2.
1Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM8:58.86
  
 
2Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:00.63
  
 
3Emil PallesenEmil Pallesen ('01)AGF Atletik9:01.25
  
 PB
4Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik9:08.76
  
 
5Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta9:11.44
  
 PB
6Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK10:23.92
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.71
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik2.00
  
 PB
 
1.81 SB
  O
1.84 SB
  O
1.90 SB
 XO
1.93 SB
  O
1.96 SB
  O
2.00 PB
  O
2.03
  X
 
2Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.93
  
 PB
 
1.81
  O
1.84
  O
1.87
  O
1.90
 XO
1.93 PB
  O
1.96
XXX
  
3Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.65
  
 
 
1.55
  O
1.60
XXO
1.65
 XO
1.70
XXX
    
D19 Stangspring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.60
  
 PB
 
4.10
  O
4.20
 XO
4.30
  O
4.40
  O
4.60 PB
 XO
4.70
XXX
  
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.30
  
 
 
4.00
  O
4.10
  O
4.20
  O
4.30
  O
4.40
XXX
   
3Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.60
  
 
 
3.40
  O
3.60
  O
3.70
XXX
     
4Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.40
  
 
 
3.20
  O
3.40
  O
3.60
XXX
     
D19 Længdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.64
  
 PB
 
  X6.64 PB  X  X  X   
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.59
  
 PB
 
6.36 SB6.316.59 PB6.466.506.42  
3Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 5.90
  
 PB
 
5.165.505.715.90 PB5.795.66  
4Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk4.29
  
 
 
3.963.944.044.293.603.71  
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
D19 Trespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM13.68
  
 
 
  X13.3913.4013.6813.65  X  
2Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.43
  
 PB
 
13.16 PB13.43 PB  X  X13.40   
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.75
  
 PB
 
11.3111.71 PB11.5911.75 PB11.4211.42  
4Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk9.70
  
 PB
 
  X9.309.70 PB9.26    
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Mads LundMads Lund Sparta14.31
  
 
 
14.31  X  X  X  X  X  
2Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC13.67
  
 PB
 
  X  X13.55 PB13.67 PB13.4613.36  
3Mathias P. KveiborgMathias P. Kveiborg BAK13.36
  
 
 
13.36  X  X  X  X  X  
4Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM11.52
  
 PB
 
11.01 PB11.52 PB10.5710.8911.34  X  
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.17
  
 
 
  X9.509.418.979.7910.17  
P19 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19007.73
  
 
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.90
  
 
3Ida BoelIda Boel Esbjerg AM7.91
  
 PB
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF7.99
  
 
5Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.00
  
 
6Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.05
  
 
7Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 8.10
  
 
8Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta8.26
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19007.72
  
 PB
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.87
  
 PB
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF7.99
  
 
4Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.01
  
 PB
5Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta8.18
  
 SB
6Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF8.34
  
 PB
7Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið8.36
  
 SB
8Andrea Øbro JacobsenAndrea Øbro Jacobsen ('01)Frederiksberg IF8.37
  
 PB
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM7.96
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.11
  
 
3Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 8.12
  
 
4Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.20
  
 PB
5Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta8.27
  
 
6Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta8.29
  
 SB
7Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik8.62
  
 
P19 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið27.54
  
 PB
2Andrea Øbro JacobsenAndrea Øbro Jacobsen ('01)Frederiksberg IF27.64
  
 PB
3Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM27.66
  
 
Finale 2
24.2.
24.2.
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190026.31
  
 PB
2Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM27.11
  
 
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF27.41
  
 
Finale 3
24.2.
24.2.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM25.83
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.97
  
 
3Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM26.27
  
 
3Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 26.27
  
 SB
P19 400 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM1:00.45
  
 
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF1:00.47
  
 PB
3Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC1:01.46
  
 PB
Finale 2
23.2.
23.2.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta57.28
  
 
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM59.05
  
 
P19 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:12.03
  
 
2Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:12.09
  
 
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:20.27
  
 
4Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:20.51
  
 SB
P19 1500 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta4:35.79
  
 PB
2Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC4:54.51
  
 PB
3Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:54.70
  
 
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM4:55.62
  
 SB
5Anna HarboAnna Harbo AGF Atletik5:01.03
  
 PB
6Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM5:02.05
  
 SB
7Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:08.52
  
 SB
P19 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta9:44.85
  
 PB
2Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM10:09.44
  
 SB
4Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM10:45.99
  
 SB
5Anna HarboAnna Harbo AGF Atletik10:48.23
  
 PB
6Matilde WillerMatilde Willer Sparta11:29.38
  
 SB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 1900 DNF
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.79
  
 
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM9.20
  
 
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.41
  
 
4Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM9.63
  
 
5Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik9.91
  
 PB
6Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik10.30
  
 PB
7Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro11.11
  
 
P19 Højdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 19001.64
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
XXX
   
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.64
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61 PB
  O
1.64 PB
 XO
1.67
XXX
 
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF1.61
  
 
 
1.55
 XO
1.58
 XO
1.61
XXO
1.64
XXX
    
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.58
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.58 PB
  O
1.61
XXX
   
5Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM1.50
  
 
 
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
XXX
     
6Sara B. OlsenSara B. Olsen ('01)Sparta1.50
  
 
 
1.45
XXO
1.50
 XO
1.55
XXX
     
P19 Stangspring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.20
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10 =PB
 XO
3.20 PB
  O
3.30
XXX
  
2Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19002.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40 =PB
XXO
2.60 PB
XXO
2.80
XXX
    
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 1900 NH
  
 
 
3.10
XXX
       
P19 Længdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.66
  
 PB
 
5.545.555.555.475.535.66 PB  
2Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.57
  
 
 
5.405.235.485.29  X5.57  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.51
  
 
 
5.29  X  X5.375.455.51  
4Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.24
  
 
 
4.985.105.245.065.135.19  
5Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta5.11
  
 
 
4.815.113.554.634.944.72  
6Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM4.88
  
 
 
4.884.724.694.362.45  X  
7Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.87
  
 =PB
 
4.57 SB4.83 SB4.674.87 =PB  X  X  
8Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.80
  
 
 
4.564.804.534.804.694.73  
9Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM4.79
  
 
 
4.674.794.75     
10Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.66
  
 
 
4.594.614.66     
P19 Trespring     
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.33
  
 
 
11.1510.6711.33  X    
2Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.09
  
 PB
 
10.56 =PB10.85 PB10.5410.3010.1511.09 PB  
3Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF9.91
  
 
 
  X  X9.919.75  X9.44  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM13.10
  
 PB
 
12.57 PB11.7311.6812.1213.10 PB12.18  
2Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.77
  
 
 
11.6111.77  X11.72  X  X  
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan10.71
  
 PB
 
9.64 PB10.71 PB9.68  X9.6910.09  
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.66
  
 
 
10.4210.5710.4010.6610.48  X  
5Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro9.02
  
 PB
 
8.99 PB8.86  X8.789.02 PB  X  
D17 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Thomas MølgaardThomas Mølgaard ('03)Randers Freja7.19
  
 
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.30
  
 PB
3Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM7.34
  
 PB
4Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta7.38
  
 
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið7.38
  
 
6Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 7.41
  
 PB
7Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta7.43
  
 
8Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM7.44
  
 PB
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Thomas MølgaardThomas Mølgaard ('03)Randers Freja7.18
  
 
2Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta7.41
  
 PB
3Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 7.46
  
 PB
4Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM7.47
  
 PB
5Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.73
  
 =PB
6Alexander BrixnerAlexander Brixner ('03)Odense Atletik 7.80
  
 
7Rasmus IngemannRasmus Ingemann ('03)Aarhus 19007.89
  
 PB
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta7.32
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.38
  
 
3Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF7.61
  
 
4Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM7.63
  
 
5Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik7.79
  
 PB
5Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.79
  
 PB
Indledende 3
23.2.
23.2.
1Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM7.37
  
 PB
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið7.39
  
 
3Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM7.69
  
 
4Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk7.77
  
 
5Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19007.79
  
 PB
6Magnus Bedsted TobiasenMagnus Bedsted Tobiasen ('03)Odense Atletik 7.85
  
 
D17 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan24.62
  
 PB
2Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM24.86
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas25.58
  
 PB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 24.23
  
 PB
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF24.66
  
 PB
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM25.86
  
 
Finale 3
24.2.
24.2.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik23.42
  
 PB
2Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM23.76
  
 
3Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF23.96
  
 
4August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF24.15
  
 
D17 400 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið53.73
  
 PB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas55.77
  
 
3William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF55.85
  
 PB
Finale 2
23.2.
23.2.
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF53.86
  
 
2Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 53.97
  
 PB
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM55.68
  
 
Finale 3
23.2.
23.2.
1Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190051.22
  
 PB
2August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF52.99
  
 PB
3Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM53.08
  
 PB
4Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM53.09
  
 
D17 800 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK2:03.70
  
 PB
2Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:08.23
  
 PB
3Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk2:10.25
  
 PB
4Alexander ColbergAlexander Colberg ('03)Glamsdalen2:15.07
  
 PB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:15.37
  
 PB
Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM DNF
  
 
Finale 2
23.2.
23.2.
1Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:59.90
  
 SB
2Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:00.54
  
 PB
3Andreas LangeAndreas Lange ('91)KIF / GER2:01.18
  
 SB
4Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro2:01.99
  
 PB
5Anders BangAnders Bang ('02)BAC2:02.34
  
 PB
6Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 2:02.86
  
 
7Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:02.87
  
 PB
D17 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK4:28.89
  
 PB
2Malte BallegaardMalte Ballegaard ('03)Randers Freja4:32.07
  
 PB
3Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik4:32.84
  
 PB
4Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM4:33.02
  
 PB
5Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:34.77
  
 PB
6Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:35.33
  
 
Finale 2
24.2.
24.2.
1Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:10.71
  
 PB
2Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC4:14.02
  
 PB
3Andreas LangeAndreas Lange ('91)KIF / GER4:14.03
  
 SB
4Anders BangAnders Bang ('02)BAC4:14.53
  
 PB
5Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro4:15.99
  
 
6Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM4:17.77
  
 
7Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:24.19
  
 
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM DNF
  
 
D17 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF9:21.01
  
 PB
2Martin GlerupMartin Glerup ('03)SAK779:23.39
  
 PB
3Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC9:24.38
  
 SB
4Jakob Hyllekvist SørensenJakob Hyllekvist Sørensen ('02)Glamsdalen9:39.64
  
 PB
5Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:42.27
  
 PB
6Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK779:54.00
  
 PB
7Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM9:57.31
  
 PB
8Malte BallegaardMalte Ballegaard ('03)Randers Freja10:05.42
  
 PB
9Tobias Mørkeberg PoulsenTobias Mørkeberg Poulsen ('02)Hvidovre AM10:13.84
  
 PB
10Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM 10:17.11
  
 PB
11Emil TilmaEmil Tilma ('02)Glamsdalen10:31.69
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.57
  
 PB
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.76
  
 
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið8.78
  
 PB
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19008.80
  
 PB
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas8.85
  
 PB
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta8.95
  
 PB
7Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta9.16
  
 PB
8Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19009.51
  
 
Indledende heats24.2.
Indledende 1
24.2.
24.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.88
  
 
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta9.04
  
 
3Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19009.50
  
 =PB
4Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta9.52
  
 PB
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta9.79
  
 
6Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta10.64
  
 
7Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.90
  
 
Indledende 2
24.2.
24.2.
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.69
  
 PB
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas8.86
  
 PB
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið8.89
  
 PB
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19009.03
  
 PB
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM9.53
  
 
6Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande9.73
  
 PB
7Jeppe BruunJeppe Bruun ('03)SIK8010.22
  
 PB
8Jakob NissenJakob Nissen ('03)DEN10.30
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)Vejle IF1.80
  
 PB
 
1.68 SB
  O
1.71 SB
  O
1.74 SB
  O
1.77 =PB
  O
1.80 PB
 XO
1.83
XXX
  
2Jakob NissenJakob Nissen ('03)DEN1.77
  
 PB
 
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
  O
1.71 PB
  O
1.74 PB
 XO
1.77 PB
  O
1.80
XXX
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.77
  
 
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
XXX
  
4Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 1.74
  
 =PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
 XO
1.74 =PB
XXO
1.77
XXX
  
5Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM1.68
  
 
 
1.68
 XO
1.71
XXX
      
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.65
  
 
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
     
7Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
7Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)Randers Freja1.60
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
   
9Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.60
  
 
 
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
    
10Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.55
  
 
 
1.55
  O
1.60
XXX
      
D17 Stangspring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.20
  
 
 
3.80
 XO
3.90
 XO
4.00
  O
4.10
  O
4.20
 XO
4.40
XXX
  
2Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta4.10
  
 PB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.80
 XO
3.90
  O
4.00 =PB
 XO
4.10 PB
XXO
4.20
XXX
 
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3.80
  
 =PB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80 =PB
XXO
3.90
XXX
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.80
  
 =SB
 
3.50
 XO
3.70
 XO
3.80 =SB
XXO
3.90
XXX
    
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.70
  
 =PB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
  O
3.70 =PB
 XO
3.80
XXX
  
6Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik3.60
  
 =PB
 
3.20
 XO
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
 XO
3.60 =PB
XXO
3.70
XXX
  
7Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19003.50
  
 
 
3.40
XXO
3.50
  O
3.60
XXX
     
8Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF3.30
  
 PB
 
2.80
  O
3.00
  O
3.20
  O
3.30 PB
  O
3.40
XXX
   
9Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.30
  
 PB
 
2.80
  O
3.00
 XO
3.20 =PB
 XO
3.30 PB
 XO
3.40
XXX
   
10Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.20
  
 
 
2.80
  O
3.00
  O
3.20
  O
3.30
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta6.40
  
 
 
6.406.216.35  X6.23  X  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.33
  
 PB
 
6.08 SB4.525.91  X  X6.33 PB  
3Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM6.25
  
 PB
 
5.99 PB6.11 PB6.03  X5.966.25 PB  
4Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK776.25
  
 PB
 
5.595.836.04 PB6.015.906.25 PB  
5Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM6.06
  
 PB
 
5.585.95 PB6.06 PB5.77  X   
6Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas6.04
  
 
 
  X  X6.03  X6.016.04  
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik5.93
  
 
 
  X5.735.89  X  X5.93  
8Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF5.88
  
 
 
5.885.705.875.805.83  X  
9Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.64
  
 SB
 
5.64 SB5.475.40     
10Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM5.49
  
 
 
5.49  X  X     
11Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19005.29
  
 PB
 
5.29 PB5.135.02     
12Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF5.19
  
 
 
5.10  X5.19     
13Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas4.93
  
 
 
4.934.754.75     
14Rasmus IngemannRasmus Ingemann ('03)Aarhus 19004.89
  
 PB
 
4.89 PB4.624.66     
15Jakob NissenJakob Nissen ('03)DEN4.79
  
 PB
 
4.79 PB4.384.58     
16Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta3.89
  
 
 
  X  X3.89     
D17 Trespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas13.36
  
 PB
 
13.36 PB  X  X  X  X13.09  
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið13.00
  
 PB
 
12.76 PB13.00 PB12.48     
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.97
  
 
 
12.5712.6412.97  X12.7412.58  
4Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta12.96
  
 PB
 
12.69 PB  X  X12.96 PB  X  X  
5Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.80
  
 SB
 
11.44 SB11.56 SB11.80 SB11.6911.50   
6Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas11.19
  
 PB
 
10.6310.2711.19 PB10.14  X10.32  
7Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande11.07
  
 PB
 
10.88 PB11.04 PB  X10.9111.07 PB10.47  
8Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC11.00
  
 PB
 
10.82 PB9.8310.84 PB10.3910.92 PB11.00 PB  
9Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 10.49
  
 
 
9.9210.49  X     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA15.05
  
 PB
 
13.9614.63  X14.9415.05 PB14.92  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.63
  
 
 
14.2213.81  X14.63  X  X  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta14.45
  
 
 
13.97  X  X  X12.9714.45  
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190012.53
  
 PB
 
12.53 PB11.85  X  X  X12.46  
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF12.31
  
 
 
10.6211.7212.31  X  X   
6Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7712.04
  
 PB
 
12.04 PB11.6610.6010.50  X10.87  
7Magnus Bedsted TobiasenMagnus Bedsted Tobiasen ('03)Odense Atletik 11.78
  
 
 
11.0010.8710.4011.1410.7211.78  
8Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.26
  
 
 
11.2610.4311.0710.5611.1011.10  
9William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF9.56
  
 
 
9.349.56  X     
10Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19009.16
  
 
 
9.168.138.68     
P17 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.68
  
 =PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.71
  
 PB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.78
  
 PB
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.97
  
 
5Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.98
  
 
6Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.04
  
 
7Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.19
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.78
  
 
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.04
  
 
3Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.13
  
 PB
4Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.17
  
 
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta8.24
  
 PB
6Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.33
  
 
7Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.45
  
 
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.82
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta8.01
  
 
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta8.24
  
 
4Sophia Juul KolmosSophia Juul Kolmos ('03)Aabenraa IG 8.26
  
 
5Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.27
  
 
6Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta8.41
  
 
7Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 8.56
  
 
8Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM8.56
  
 SB
Indledende 3
23.2.
23.2.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.73
  
 
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.07
  
 
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM8.08
  
 =PB
4Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK8.26
  
 
5Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik8.35
  
 SB
6Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK778.47
  
 
7Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK778.55
  
 
P17 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Sophia Juul KolmosSophia Juul Kolmos ('03)Aabenraa IG 27.01
  
 PB
2Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190027.77
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.79
  
 
4Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik27.97
  
 SB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM27.17
  
 PB
2Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK27.55
  
 PB
3Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta27.58
  
 PB
4Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190027.91
  
 
Finale 3
24.2.
24.2.
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.60
  
 PB
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 27.83
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM27.88
  
 SB
4Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC28.24
  
 SB
Finale 4
24.2.
24.2.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.53
  
 PB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta25.93
  
 
3Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta27.20
  
 
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta27.34
  
 SB
Finale 5
24.2.
24.2.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.04
  
NU18R DUR-17 PB
2Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF25.70
  
 
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190025.81
  
 PB
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA26.28
  
 SB
P17 400 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Randers Freja1:07.87
  
 PB
Finale 2
23.2.
23.2.
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:01.84
  
 PB
2Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF1:02.83
  
 
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:03.46
  
 
4Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:04.88
  
 
Finale 3
23.2.
23.2.
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF57.16
  
 PB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190057.45
  
 PB
3Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti59.61
  
 
4Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta1:01.95
  
 
P17 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:20.76
  
 
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:20.94
  
 PB
3Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:20.97
  
 SB
4Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:23.96
  
 
5Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF2:31.54
  
 
6Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:31.60
  
 
P17 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti4:53.48
  
 SB
2Beathe GejlBeathe Gejl ('02)AGF Atletik4:55.43
  
 PB
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 5:00.32
  
 PB
4Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM5:10.94
  
 
5Mille NielsenMille Nielsen ('03)Kolding KFUM 5:18.12
  
 
6Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik5:19.89
  
 PB
7Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:21.52
  
 SB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:46.51
  
 PB
2Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik4:48.12
  
 PB
3Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta4:51.67
  
 SB
4Caroline Rødgaard-JessenCaroline Rødgaard-Jessen ('02)BAK4:54.20
  
 PB
5Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM5:03.60
  
 SB
6Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 5:07.78
  
 SB
7Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:09.63
  
 
P17 3000 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik10:16.70
  
 PB
2Beathe GejlBeathe Gejl ('02)AGF Atletik10:35.62
  
 PB
3Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM11:22.35
  
 PB
4Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK11:41.19
  
 SB
5Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik11:45.41
  
 PB
6Mille StubagerMille Stubager ('03)Glamsdalen12:43.00
  
 PB
Finale 2
23.2.
23.2.
1Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF10:31.07
  
 PB
2Caroline Rødgaard-JessenCaroline Rødgaard-Jessen ('02)BAK10:33.20
  
 PB
3Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:40.74
  
 SB
4Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:47.67
  
 
5Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF11:20.27
  
 SB
6Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta11:32.90
  
 SB
P17 60m Hurdles (76.2cm, 8.25m)    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.67
  
 PB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.74
  
 PB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.78
  
 PB
4Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF8.79
  
 PB
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.82
  
 PB
6Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.21
  
 
7Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF9.33
  
 PB
8Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19009.41
  
 PB
Indledende heats24.2.
Indledende 1
24.2.
24.2.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.76
  
 
2Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF9.06
  
 PB
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.21
  
 
4Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19009.55
  
 PB
5Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF9.90
  
 PB
6Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 9.98
  
 PB
7Christine NielsenChristine Nielsen ('03)Aabenraa IG 9.99
  
 PB
Indledende 2
24.2.
24.2.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.89
  
 PB
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.92
  
 PB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta9.02
  
 PB
4Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF9.59
  
 PB
5Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190010.20
  
 PB
6Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta10.35
  
 
7Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC10.39
  
 
P17 Højdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Rebekah Robbin-CokerRebekah Robbin-Coker ('03)AK Holstebro1.69
  
 PB
 
1.51 SB
 XO
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 PB
 XO
1.63 PB
 XO
1.66 PB
XXO
1.69 PB
XXO
1.72
XXr
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001.66
  
 PB
 
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.60
  O
1.63 PB
XXO
1.66 PB
XXO
1.69
XXX
3Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.57
  
 
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
 XO
1.60
XXX
  
4Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.54
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51 =PB
  O
1.54 PB
XXO
1.57
XXX
  
5Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta1.54
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
  
6Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.51
  
 =SB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
  O
1.51 =SB
 XO
1.54
XXX
   
7Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
8Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK771.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.48
  Xr
    
9Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK771.35
  
 
 
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
XXX
     
10Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXr
     
10Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXr
     
12Emilie Rosenstand LouEmilie Rosenstand Lou ('03)Holte Atletik1.30
  
 
 
1.30
XXO
1.35
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.70
  
 
 
3.30
  O
3.50
 XO
3.70
 XO
3.91
XXX
    
2Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.20
  
 =PB
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20 =PB
  O
3.30
XXX
   
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK3.10
  
 =PB
 
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10 =PB
  O
3.20
XXX
  
4Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro3.00
  
 =PB
 
2.80
  O
2.90 =SB
 XO
3.00 =PB
 XO
3.10
XXX
    
5Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)Aarhus 19002.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60 PB
  O
2.80
XXX
    
6Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK772.40
  
 =PB
 
2.20
 XO
2.40 =PB
  O
2.60
XXX
     
7Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.40
  
 =PB
 
2.20
 XO
2.40 =PB
XXO
2.60
XXX
     
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF NH
  
 
 
2.20
XXX
       
P17 Længdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.92
  
NU18R DUR-16 PB
 
5.78 =PB  X5.675.92 PB5.69  X  
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.77
  
 PB
 
5.72 PB5.77 PB5.485.625.754.09  
3Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.60
  
 PB
 
5.23 PB5.37 PB5.34  X5.40 PB5.60 PB  
4Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta5.55
  
 PB
 
5.44 PB  X5.34  X5.335.55 PB  
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.36
  
 PB
 
5.18  X4.755.36 PB5.205.20  
6Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19005.33
  
 
 
  X5.065.305.025.335.16  
7Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.26
  
 
 
3.384.915.154.065.265.21  
8Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.20
  
 
 
5.205.185.185.195.075.03  
9Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.07
  
 
 
4.995.045.07     
10Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød5.00
  
 PB
 
5.00 PB  X4.87     
11Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM4.94
  
 
 
4.734.944.75     
12Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19004.89
  
 =SB
 
4.714.89 =SB4.76     
13Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK774.81
  
 
 
4.814.694.26     
14Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.80
  
 
 
4.794.604.80     
15Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 4.80
  
 
 
4.634.804.68     
16Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)Frederiksberg IF4.77
  
 
 
4.404.77  X     
17Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC4.73
  
 
 
4.734.733.46     
18Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK774.57
  
 
 
4.564.574.41     
19Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.54
  
 
 
4.524.444.54     
P17 Trespring     
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190010.94
  
 
 
10.9210.9410.88  X10.77  X  
1Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 10.05
  
 
 
10.05       
2Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 10.37
  
 
 
10.059.97  X10.0810.3710.32  
2Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM9.53
  
 
 
9.53       
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM9.93
  
 
 
9.539.368.629.939.639.65  
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM9.37
  
 SB
 
9.37 SB       
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM9.60
  
 SB
 
9.37 =SB8.908.719.129.60 SB9.37  
5Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik9.53
  
 
 
8.588.628.888.758.789.53  
6Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)SAK779.52
  
 SB
 
  X9.37  X9.52 SB9.329.37  
6Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik8.58
  
 
 
8.58       
7Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 9.32
  
 
 
9.328.889.159.028.868.92  
8Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM8.84
  
 
 
8.848.638.748.538.71  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta13.22
  
 
 
13.1913.22  X12.50  X12.31  
2Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190012.84
  
 PB
 
12.71 PB  X  X  X12.84 PB12.50  
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.63
  
 
 
  X12.6312.4710.9712.4311.78  
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.00
  
 PB
 
12.00 PB11.3411.5611.5311.51  X  
5Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.62
  
 
 
11.4911.1811.6211.15  X11.54  
6Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.48
  
 PB
 
10.9311.48 PB10.2610.7810.8410.96  
7Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF11.45
  
 
 
  X11.4510.1211.08  X11.04  
8Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta10.69
  
 PB
 
10.2010.0010.179.7410.3610.69 PB  
9Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia10.09
  
 PB
 
9.259.82 SB10.09 PB     
10Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta10.04
  
 
 
10.049.409.95     
11Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)SAK7710.01
  
 PB
 
10.01 PB9.199.37     
12Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.79
  
 
 
9.79  X  X     
13Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.60
  
 
 
8.959.369.60     
14Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK779.57
  
 
 
8.759.549.57     
15Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM9.35
  
 
 
9.359.229.06     
16Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød9.31
  
 
 
9.099.179.31     
D15 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.32
  
 PB
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.34
  
 
3Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.40
  
 
4Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.47
  
 PB
5Mainthan ArumairajahMainthan Arumairajah ('04)Randers Freja7.49
  
 PB
6Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.80
  
 
7Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.83
  
 
8Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.88
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.34
  
 
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.74
  
 
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.76
  
 PB
4Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 19008.02
  
 
5Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik8.08
  
 
6Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19008.21
  
 PB
7Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF8.52
  
 PB
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.39
  
 PB
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.50
  
 =PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.85
  
 PB
4Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.91
  
 PB
5Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið8.05
  
 
6Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik8.08
  
 PB
Indledende 3
23.2.
23.2.
1Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.47
  
 
2Mainthan ArumairajahMainthan Arumairajah ('04)Randers Freja7.53
  
 PB
3Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.83
  
 PB
4Milan TuxenMilan Tuxen ('04)Helsingør IF8.02
  
 
5Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta8.21
  
 
6Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.34
  
 
D15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik26.38
  
 PB
2Valdemar Lindberg Sv NielsenValdemar Lindberg Sv Nielsen ('04)Odense Atletik 26.98
  
 PB
Finale 2
24.2.
24.2.
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7725.79
  
 PB
2Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød25.85
  
 
3Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik25.88
  
 PB
4Markus MunksdorfMarkus Munksdorf ('04)Hvidovre AM26.45
  
 PB
Finale 3
24.2.
24.2.
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta24.73
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK25.46
  
 PB
3Milan TuxenMilan Tuxen ('04)Helsingør IF25.99
  
 
4Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið26.00
  
 
Finale 4
24.2.
24.2.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta24.15
  
 
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta24.26
  
 
3Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK24.38
  
 
4Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM24.49
  
 
D15 800 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
2Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF2:14.24
  
 PB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:15.70
  
 PB
4Lucas BendtsenLucas Bendtsen ('04)Fremad Holbæk2:15.75
  
 PB
5Kristian T. SvendstrupKristian T. Svendstrup ('05)SAK772:16.09
  
 PB
6Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik2:16.36
  
 PB
7Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:19.09
  
 PB
Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik DNF
  
 
Finale 2
23.2.
23.2.
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM2:09.62
  
 PB
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta2:09.96
  
 PB
3Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM2:11.17
  
 PB
4Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:12.78
  
 PB
5Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød2:13.53
  
 PB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk2:15.17
  
 PB
7Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia2:16.41
  
 SB
D15 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM4:24.47
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið4:41.86
  
 PB
3Kristian Tinglef SvendstrupKristian Tinglef Svendstrup ('05)SAK774:55.49
  
 
4Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:55.74
  
 PB
5Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM5:09.88
  
 PB
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5:16.02
  
 
7Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM5:18.16
  
 
Finale 2
24.2.
24.2.
1Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF4:25.17
  
 PB
2Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia4:30.25
  
 SB
3Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk4:30.54
  
 PB
4Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC4:34.00
  
 PB
5Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:35.59
  
 PB
6Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:37.96
  
 PB
7Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:39.84
  
 PB
8Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM4:55.79
  
 
D15 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF9:43.98
  
 PB
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM10:05.31
  
 PB
3Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM10:07.55
  
 PB
4Noah BrendholdtNoah Brendholdt ('04)Skive AM10:32.27
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.89
  
 PB
2Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19009.13
  
 PB
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið9.30
  
 PB
4Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.48
  
 PB
5Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja9.52
  
 
6Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik9.54
  
 PB
7Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta10.58
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta DNF
  
 
Indledende heats24.2.
Indledende 1
24.2.
24.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.94
  
 =PB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta9.44
  
 PB
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19009.78
  
 PB
4Emil Binderup OvergaardEmil Binderup Overgaard ('04)Aarhus 19009.98
  
 PB
5Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta10.16
  
 PB
6Valdemar Lindberg Sv NielsenValdemar Lindberg Sv Nielsen ('04)Odense Atletik 10.25
  
 PB
7Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 190010.35
  
 
Indledende 2
24.2.
24.2.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta9.15
  
 PB
2Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19009.37
  
 
3Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik9.73
  
 PB
4Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik9.94
  
 PB
5Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK779.98
  
 PB
Indledende 3
24.2.
24.2.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið9.40
  
 PB
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja9.40
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.69
  
 PB
4Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 10.37
  
 PB
5Rune Erik RoberRune Erik Rober ('04)SAK7711.32
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.79
  
 
 
1.70
  O
1.76
 XO
1.79
  O
1.92
  X
    
2Tobias GarzaTobias Garza ('04)Randers Freja1.76
  
 
 
1.55
  O
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
  O
1.70
 XO
1.76
  O
1.79
XXX
 
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.64
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
XXO
1.61 =PB
 XO
1.64 PB
  O
1.67
XXX
 
4Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK771.64
  
 PB
 
1.50
 XO
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64 PB
XXO
1.67
XXX
  
5Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.61
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64
XXX
  
6Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
  O
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
  
7Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
XXX
    
8Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)BAK1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
9Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
     
10Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.50
  
 
 
1.40
XXO
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
    
11Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 19001.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
12Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF3.40
  
 
 
2.80
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXO
3.40
 XO
3.51
  Xr
 
2Tobias GarzaTobias Garza ('04)Randers Freja3.30
  
 =PB
 
2.60
  O
2.80
  O
3.00
  O
3.10 =PB
 XO
3.20 PB
  O
3.30 PB
  O
3.40
XXX
 
3Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK772.80
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
 XO
2.60
 XO
2.80 PB
XXO
2.90
XXX
   
4Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60 PB
 XO
2.80
XXX
    
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19002.40
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.40 PB
  O
2.60
XXX
     
6Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19002.20
  
 
 
2.20
  O
2.40
XXX
      
6Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 19002.20
  
 
 
2.20
  O
2.40
XXX
      
8Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta2.20
  
 
 
2.20
XXO
2.40
XXX
      
D15 Længdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.32
  
 PB
 
6.32 PB  X6.17  X6.22  X  
2Lucas BendtsenLucas Bendtsen ('04)Fremad Holbæk5.78
  
 PB
 
5.17 PB4.965.19 PB5.28 PB5.68 PB5.78 PB  
3Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta5.55
  
 PB
 
5.55 PB5.295.355.414.335.53  
4Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM5.51
  
 
 
5.285.475.265.265.085.51  
5Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.30
  
 =PB
 
5.025.164.764.694.975.30 =PB  
6Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 19005.10
  
 PB
 
4.79  X5.10 PB4.885.02  X  
7Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK4.81
  
 
 
4.314.794.814.61  X4.20  
8Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 4.76
  
 
 
4.594.264.76     
9Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið4.72
  
 
 
4.534.414.72     
10Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta4.72
  
 
 
3.944.064.72     
11Philip MølgaardPhilip Mølgaard ('05)Frederiksberg IF4.70
  
 
 
4.694.704.62     
12Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF4.60
  
 
 
4.504.564.60     
13Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19004.54
  
 PB
 
4.374.354.54 PB     
14Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik4.52
  
 
 
4.52  X4.37     
15Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 19004.52
  
 
 
4.524.18      
16Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik4.27
  
 
 
3.754.273.69     
17Emil Binderup OvergaardEmil Binderup Overgaard ('04)Aarhus 19004.18
  
 SB
 
  X  X4.18 SB     
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta NH
  
 
 
  X  X  X     
D15 Trespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Tobias GarzaTobias Garza ('04)Randers Freja11.44
  
 PB
 
10.6411.40 PB11.44 PB11.3011.27   
2Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 11.38
  
 PB
 
10.0811.38 PB  X10.7210.6011.26  
3Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 190010.98
  
 PB
 
  X10.98 PB10.96  X10.3210.77  
4Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM10.50
  
 PB
 
  X10.03  X10.39 PB10.50 PB10.05  
5Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7710.04
  
 
 
  X10.039.9010.049.999.49  
6Kristian T. SvendstrupKristian T. Svendstrup ('05)SAK779.97
  
 
 
9.499.719.289.128.389.97  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta13.93
  
 
 
13.74  X13.30  X13.9313.43  
2Frederik PedersenFrederik Pedersen ('05)Greve Atletik12.43
  
 PB
 
12.30 =PB12.41 PB12.43 PB11.95  X11.59  
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta12.38
  
 
 
11.6812.3812.3511.42  X12.23  
4Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK10.87
  
 
 
10.8710.5710.569.9910.0010.21  
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190010.59
  
 
 
9.9810.0310.4710.4310.59  X  
6Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik10.22
  
 PB
 
  X10.22 PB8.9510.2110.079.80  
7Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta10.02
  
 
 
9.399.349.519.909.5810.02  
8Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 19009.27
  
 
 
6.578.529.278.748.048.62  
9Kristian Tinglef SvendstrupKristian Tinglef Svendstrup ('05)SAK778.85
  
 
 
8.288.85  X     
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG NH
  
 
 
  X  X  X     
P15 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.97
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.05
  
 PB
3Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.08
  
 PB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.15
  
 
5Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.27
  
 PB
6Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.32
  
 
7Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.35
  
 
8Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.36
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.06
  
 =PB
2Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.09
  
 PB
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.45
  
 
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.47
  
 
5Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM8.54
  
 
6Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta8.58
  
 PB
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.73
  
 
8Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.76
  
 PB
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.03
  
 PB
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.31
  
 
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja8.44
  
 
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.46
  
 
5Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta8.55
  
 
6Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.62
  
 
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.63
  
 
8Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.74
  
 
Indledende 3
23.2.
23.2.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.00
  
 
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.31
  
 
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.33
  
 PB
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.39
  
 
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.48
  
 
6Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.63
  
 
7Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.70
  
 
8Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19008.73
  
 
P15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 27.44
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.49
  
 PB
3Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)SAK7729.14
  
 
4Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja30.77
  
 
Finale 2
24.2.
24.2.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik26.85
  
 PB
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM27.28
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.77
  
 PB
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK27.83
  
 
Finale 3
24.2.
24.2.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro26.21
  
 
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF26.22
  
 PB
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.80
  
 PB
4Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik27.10
  
 PB
P15 800 m    
Inde
Inde
Finale 1
23.2.
23.2.
1Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF2:30.11
  
 PB
2Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19002:31.38
  
 SB
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2:32.11
  
 PB
5Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:33.02
  
 
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:34.80
  
 PB
7Leah ShifrisLeah Shifris ('05)Viborg AM2:38.34
  
 PB
11Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19002:32.86
  
 PB
Finale 2
23.2.
23.2.
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 2:14.19
  
 
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:20.01
  
 PB
3Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM2:21.98
  
 PB
4Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF2:21.98
  
 PB
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:24.15
  
 PB
6Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:26.72
  
 PB
7Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:30.41
  
 PB
8Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta2:35.24
  
 PB
P15 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
24.2.
24.2.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4:57.72
  
 PB
2Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF5:04.57
  
 PB
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti5:07.37
  
 PB
4Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19005:07.58
  
 
5Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK5:11.09
  
 PB
6Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM5:19.38
  
 
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:22.88
  
 PB
8Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 19005:36.81
  
 
Finale 2
24.2.
24.2.
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 4:34.18
  
 
2Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:52.07
  
 
3Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:54.55
  
 PB
4Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM5:01.57
  
 
5Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM5:04.55
  
 
6Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:08.72
  
 
7Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF5:09.81
  
 
8Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM5:12.44
  
 PB
9Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:16.88
  
 PB
P15 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:15.47
  
 PB
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta10:22.93
  
 PB
3Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM11:02.41
  
 PB
4Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM11:02.67
  
 PB
5Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM11:06.29
  
 PB
6Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK11:21.24
  
 PB
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF11:41.24
  
 PB
8Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190011:47.70
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.95
  
 PB
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.31
  
 PB
3Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM9.42
  
 PB
4Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM9.82
  
 PB
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.91
  
 
6Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik9.98
  
 
7Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.20
  
 
8Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190010.22
  
 
Indledende heats24.2.
Indledende 1
24.2.
24.2.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro9.18
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.87
  
 PB
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.16
  
 PB
4Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.24
  
 
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.85
  
 
6Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro11.01
  
 
7Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM11.44
  
 
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.49
  
 PB
Indledende 2
24.2.
24.2.
1Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM9.53
  
 PB
2Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 190010.28
  
 
3Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7710.40
  
 PB
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM10.43
  
 PB
5Børka Berg JørgensenBørka Berg Jørgensen ('04)Hvirlan10.54
  
 PB
6Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC10.64
  
 PB
7Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta10.73
  
 
8Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK7711.06
  
 
Indledende 3
24.2.
24.2.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.40
  
 PB
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik9.94
  
 PB
3Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM10.06
  
 PB
4Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190010.15
  
 PB
5Johanna C.B.JessenJohanna C.B.Jessen ('05)Sparta10.67
  
 PB
6Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta10.73
  
 
7Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.85
  
 
8Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM11.43
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK771.60
  
 =SB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.60 =SB
XXO
1.65
XXX
   
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
 
3Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
4Trine HjorthTrine Hjorth ('04)HGF AM1.47
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41 =PB
XXO
1.44 PB
  O
1.47 PB
XXO
1.50
XXX
4Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.47
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXO
1.50
XXX
   
6Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.44
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
XXX
  
6Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.44
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
XXX
  
8Karoline OlesenKaroline Olesen ('04)SIK 801.44
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
  
9Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.44
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41 PB
XXO
1.44 PB
XXO
1.47
XXX
10Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.41
  
 
 
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
XXX
    
11Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1.41
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
    
12Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
 XO
1.44
XXX
   
13Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM1.41
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41 PB
XXO
1.44
XXX
  
14Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXO
1.44
XXX
   
15Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.38
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
   
16Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.41
XXX
     
17Johanna Futtrup La CourJohanna Futtrup La Cour ('04)Kolding KFUM 1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXO
1.38
XXX
    
18Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK1.30
  
 
 
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.90
  
 =PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90 =PB
  O
3.00
XXX
  
2Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.80
  
 =PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80 =PB
  O
2.90
XXX
  
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2.70
  
 PB
 
2.40
XXO
2.50
 XO
2.60 =PB
  O
2.70 PB
  O
2.80
XXX
   
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2.70
  
 =PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70 =PB
 XO
2.80
XXX
   
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.60
  
 =PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60 =PB
XXO
2.70
XXX
   
6Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK772.40
  
 
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
XXX
     
7Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.40
  
 PB
 
2.00
 XO
2.20 =PB
 XO
2.40 PB
XXO
2.50
XXX
    
8Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM2.20
  
 
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40
XXX
     
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC NH
  
 
 
2.20
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta5.27
  
 PB
 
5.13 PB5.075.27 PB5.08  X5.08  
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.08
  
 
 
  X5.084.725.074.98  X  
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta5.06
  
 PB
 
4.674.694.90 SB4.684.98 PB5.06 PB  
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.90
  
 PB
 
4.644.654.81 PB4.654.90 PB4.78  
5Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK4.87
  
 
 
4.87  X4.464.76  X4.83  
6Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 4.70
  
 
 
4.674.624.494.70  X4.37  
7Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta4.66
  
 PB
 
  X  X4.66 PB  X  X  X  
8Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.62
  
 
 
4.624.35  X  X  X4.27  
9Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.61
  
 
 
4.614.484.40     
10Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4.54
  
 
 
4.54  X  X     
11Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta4.52
  
 PB
 
4.52 PB4.244.28     
12Johanna C.B.JessenJohanna C.B.Jessen ('05)Sparta4.42
  
 
 
  X4.42  X     
13Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 4.37
  
 
 
4.304.244.37     
14Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)SAK774.35
  
 
 
4.154.35  X     
15Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19004.14
  
 
 
4.014.024.14     
16Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4.09
  
 =PB
 
4.084.09 =PB3.86     
P15 Trespring     
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.58
  
 PB
 
9.9910.58 PB10.2610.2910.3710.29  
2Børka Berg JørgensenBørka Berg Jørgensen ('04)Hvirlan9.93
  
 
 
9.839.469.599.939.919.80  
3Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK779.91
  
 =PB
 
9.73 PB9.91 PB9.91 =PB9.749.779.86  
4Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.70
  
 PB
 
9.70 PB9.579.519.579.429.58  
5Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta9.56
  
 
 
8.988.049.218.909.569.42  
6Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM9.49
  
 
 
  X  X9.10  X9.499.25  
7Stine SørensenStine Sørensen ('04)Kolding KFUM 9.35
  
 
 
  X  X9.359.209.059.18  
8Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.17
  
 PB
 
9.17 PB8.918.938.738.658.77  
9Johanna Futtrup La CourJohanna Futtrup La Cour ('04)Kolding KFUM 8.98
  
 PB
 
8.86 PB  X8.98 PB     
10Karoline OlesenKaroline Olesen ('04)SIK 808.60
  
 
 
  X8.608.40     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia12.59
  
 PB
 
11.77 PB12.02 PB11.4911.7512.18 PB12.59 PB  
2Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta11.05
  
 PB
 
9.6411.05 PB9.918.7010.5410.68  
3Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 10.59
  
 
 
9.9310.279.809.4610.5910.38  
4Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik10.31
  
 
 
10.3110.159.8210.229.879.72  
5Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM10.08
  
 PB
 
9.358.849.7710.08 PB9.09  X  
6Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta9.93
  
 
 
9.159.639.779.279.939.65  
7Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja9.69
  
 PB
 
7.058.669.69 PB  X8.258.85  
8Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.53
  
 
 
9.53  X8.618.53  X  X  
9Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta9.50
  
 
 
9.508.239.46     
10Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC9.40
  
 PB
 
9.149.40 PB9.29     
11Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF9.25
  
 PB
 
7.828.92 PB9.25 PB     
12Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF9.06
  
 PB
 
7.969.06 PB8.57     
13Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19009.00
  
 
 
  X9.008.85     
14Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM8.71
  
 
 
8.558.598.71     
15Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM8.63
  
 
 
8.018.518.63     
16Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta8.15
  
 
 
8.117.918.15     
17Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik7.22
  
 
 
6.127.227.14     

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7