Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ann Arbor MI USA: Big Ten Indoor Track and Field Championships 22‐23.2.2019 Inde

M 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA6.64
  
 
2
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM6.66
  
 SB
3
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA6.67
  
 
4
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB6.71
  
 
5
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH6.75
  
 
6
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA6.82
  
 
7
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA6.84
  
 
8
Asani Hampton
Asani Hampton 
USA6.85
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA6.71
  
 
2
Asani Hampton
Asani Hampton 
USA6.76
  
 PB
3
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA6.78
  
 
4
Joe Stevens
Joe Stevens 
USA6.90
  
 
5
Pierre Brown
Pierre Brown 
USA6.95
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA6.65
  
 
2
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM6.72
  
 
3
Malcolm Dotson
Malcolm Dotson 
USA6.87
  
 
4
Desmond Nicholas
Desmond Nicholas ('98)
USA6.92
  
 
5
Anton Porter
Anton Porter ('96)
USA6.94
  
 
6
Antonio Tarantino
Antonio Tarantino 
USA6.99
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB6.69
  
 
2
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA6.77
  
 PB
3
William Henderson
William Henderson ('99)
USA6.84
  
 
4
Stacey Boyd II
Stacey Boyd II 
USA6.89
  
 =PB
5
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA6.95
  
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH6.75
  
 
2
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
USA6.81
  
 
3
Jonathan Fife
Jonathan Fife 
USA6.87
  
 
4
Justin Becker
Justin Becker ('99)
USA6.93
  
 
M 200 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA20.48
  
 PB
2
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA20.71
  
 PB
3
Antonio Woodard
Antonio Woodard ('97)
USA20.98
  
 
4
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH21.19
  
 PB
Finale B
23.2.
23.2.
1
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM20.67
  
 PB
2
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA21.45
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA21.41
  
 PB
2
Antonio Tarantino
Antonio Tarantino 
USA21.67
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA20.86
  
 
2
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA21.55
  
 
3
Malcolm Dotson
Malcolm Dotson 
USA21.62
  
 
4
Sterling Pierce
Sterling Pierce ('97)
USA21.75
  
 SB
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM20.96
  
 
2
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA21.32
  
 PB
3
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM21.36
  
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA20.87
  
 
2
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH21.31
  
 PB
3
Anton Porter
Anton Porter ('96)
USA21.92
  
 
Indledende 5
22.2.
22.2.
1
Antonio Woodard
Antonio Woodard ('97)
USA21.18
  
 
2
Stacey Boyd II
Stacey Boyd II 
USA21.70
  
 
3
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA21.84
  
 
Indledende 6
22.2.
22.2.
1
Izaiah Brown
Izaiah Brown ('97)
USA20.99
  
 
2
Joseph Cooper
Joseph Cooper 
USA21.70
  
 PB
3
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA21.80
  
 
4
Nate Davis
Nate Davis 
USA22.04
  
 
Indledende 7
22.2.
22.2.
1
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
USA21.22
  
 
2
Jonathan Webb
Jonathan Webb ('97)
USA21.35
  
 SB
3
Collin Hofacker
Collin Hofacker ('97)
USA21.49
  
 
M 400 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Izaiah Brown
Izaiah Brown ('97)
USA45.82
  
 PB
2
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM46.25
  
 PB
3
Mar'yea Harris
Mar'yea Harris ('97)
USA46.36
  
 SB
4
Elliott Davis
Elliott Davis 
USA48.28
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1
Taj Burgess
Taj Burgess 
USA46.49
  
 PB
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA46.72
  
 PB
3
Andre Jeff
Andre Jeff ('99)
USA47.16
  
 PB
4
Taylor McLaughlin
Taylor McLaughlin ('97)
USA47.21
  
 SB
Finale C
23.2.
23.2.
1
Wayne Lawrence Jr
Wayne Lawrence Jr ('98)
USA47.96
  
 
2
Chris Jenkins
Chris Jenkins 
USA48.40
  
 
3
Melson Desmond
Melson Desmond ('98)
USA48.67
  
 SB
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Mar'yea Harris
Mar'yea Harris ('97)
USA46.88
  
 
2
Taylor McLaughlin
Taylor McLaughlin ('97)
USA47.67
  
 
3
Jonathan Webb
Jonathan Webb ('97)
USA47.81
  
 PB
4
Shawndail McLaren
Shawndail McLaren ('95)
JAM48.09
  
 SB
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Wayne Lawrence Jr
Wayne Lawrence Jr ('98)
USA49.03
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Elliott Davis
Elliott Davis 
USA47.51
  
 PB
2
Izaiah Brown
Izaiah Brown ('97)
USA47.72
  
 
3
Kier Miner
Kier Miner ('98)
USA48.29
  
 
4
Declan Rustay
Declan Rustay 
USA48.60
  
 PB
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM47.65
  
 
2
Jordan Hollis
Jordan Hollis ('98)
USA48.49
  
 
3
Derek Grimmer
Derek Grimmer 
USA48.77
  
 
4
Rick Zink
Rick Zink 
USA48.85
  
 SB
Indledende 5
22.2.
22.2.
1
Taj Burgess
Taj Burgess 
USA47.79
  
 
2
Donnie James
Donnie James 
USA48.05
  
 SB
3
Joe Haight
Joe Haight ('96)
USA48.14
  
 
Indledende 6
22.2.
22.2.
1
Andre Jeff
Andre Jeff ('99)
USA47.53
  
 PB
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA47.62
  
 PB
3
Ian Davis
Ian Davis 
USA47.84
  
 PB
M 600 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Frank Hayes
Frank Hayes ('97)
USA1:17.24
  
 PB
2
Gary Ross
Gary Ross ('98)
USA1:17.82
  
 PB
3
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:18.49
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1
Brian Faust
Brian Faust ('99)
USA1:17.66
  
 PB
2
Ben Psicihulis
Ben Psicihulis 
USA1:17.87
  
 PB
Indledende heats22.2.
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Frank Hayes
Frank Hayes ('97)
USA1:18.19
  
 PB
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Gary Ross
Gary Ross ('98)
USA1:18.42
  
 
2
Brian Faust
Brian Faust ('99)
USA1:18.42
  
 PB
3
Zubin Percy Muncherji
Zubin Percy Muncherji ('96)
SGP1:18.60
  
 PB
Indledende 4
22.2.
22.2.
3
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST1:19.90
  
 
M 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Domenic Perretta
Domenic Perretta ('97)
USA1:48.24
  
 
2
Cooper Williams
Cooper Williams ('98)
USA1:48.76
  
 PB
3
Justine Kiprotich
Justine Kiprotich ('97)
KEN1:49.34
  
 PB
4
Eric Brown
Eric Brown ('96)
USA1:50.19
  
 PB
5
Denis O'Callaghan
Denis O'Callaghan ('96)
USA1:50.26
  
 PB
6
Adam Wallace
Adam Wallace 
USA1:51.05
  
 
7
Anthony Berry
Anthony Berry ('98)
USA1:51.67
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Eric Brown
Eric Brown ('96)
USA1:52.09
  
 
2
Aaron Bennett
Aaron Bennett 
USA1:52.84
  
 
3
Matt Manternach
Matt Manternach ('97)
USA1:52.86
  
 PB
4
Nolan Teubel
Nolan Teubel 
USA1:53.89
  
 PB
5
Ed Zaleck
Ed Zaleck 
USA1:54.56
  
 
6
Mulual Mu
Mulual Mu 
USA1:55.09
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Domenic Perretta
Domenic Perretta ('97)
USA1:49.96
  
 
2
Denis O'Callaghan
Denis O'Callaghan ('96)
USA1:50.33
  
 PB
3
Hudson Kugel
Hudson Kugel 
USA1:50.88
  
 
4
Konrad Eiring
Konrad Eiring ('96)
USA1:51.44
  
 PB
6
Matt Rosen
Matt Rosen 
USA1:52.83
  
 =SB
7
Jason Schweizer
Jason Schweizer 
USA1:55.77
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Adam Wallace
Adam Wallace 
USA1:50.57
  
 
2
Cooper Williams
Cooper Williams ('98)
USA1:50.67
  
 SB
3
Anthony Berry
Anthony Berry ('98)
USA1:50.90
  
 PB
4
Drew Maher
Drew Maher 
USA1:51.37
  
 PB
6
Alex Lomong
Alex Lomong ('97)
SSD1:51.96
  
 SB
7
Sean Martinek
Sean Martinek 
USA1:54.79
  
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Justine Kiprotich
Justine Kiprotich ('97)
KEN1:51.34
  
 PB
2
Alec Still
Alec Still 
USA1:51.95
  
 PB
3
Austin Rendon
Austin Rendon 
USA1:53.26
  
 
4
Cameron Cooper
Cameron Cooper ('99)
USA1:53.69
  
 
5
Christopher Bluish
Christopher Bluish ('97)
USA1:55.14
  
 
M 1 mile    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Oliver Hoare
Oliver Hoare ('97)
AUS4:02.67
  
 
2
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA4:03.47
  
 
3
Jesse Reiser
Jesse Reiser ('96)
USA4:03.91
  
 
4
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA4:04.20
  
 
5
Brandon Hontz
Brandon Hontz 
USA4:05.16
  
 PB
6
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA4:06.12
  
 
7
Chase Barnett
Chase Barnett ('95)
USA4:07.75
  
 
8
Joseph Murphy
Joseph Murphy ('95)
USA4:07.96
  
 
9
Owen Hoeft
Owen Hoeft ('98)
USA4:09.74
  
 
10
Colin Abert
Colin Abert ('97)
USA4:13.99
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA4:07.77
  
 
2
Colin Abert
Colin Abert ('97)
USA4:08.18
  
 
3
Luke Landis
Luke Landis ('97)
USA4:08.22
  
 
4
Owen Wing
Owen Wing ('99)
USA4:09.36
  
 PB
5
Jon Davis
Jon Davis ('97)
USA4:10.23
  
 
6
Andrew Lorant
Andrew Lorant 
USA4:15.33
  
 
7
John Pieper
John Pieper 
USA4:15.64
  
 
8
Jordan Macintosh
Jordan Macintosh ('99)
CAN4:16.46
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Oliver Hoare
Oliver Hoare ('97)
AUS4:05.56
  
 
2
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA4:05.75
  
 
3
Brandon Hontz
Brandon Hontz 
USA4:06.66
  
 
4
John Petruno
John Petruno ('99)
USA4:12.28
  
 PB
6
Nathan Mylenek
Nathan Mylenek ('98)
USA4:13.95
  
 
7
Ryan Wilkie
Ryan Wilkie ('96)
USA4:14.31
  
 
8
Dawson Larance
Dawson Larance 
USA4:14.45
  
 PB
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA4:02.88
  
 SB
2
Jesse Reiser
Jesse Reiser ('96)
USA4:04.42
  
 
3
Joseph Murphy
Joseph Murphy ('95)
USA4:05.51
  
 SB
4
Owen Hoeft
Owen Hoeft ('98)
USA4:05.76
  
 PB
5
Chase Barnett
Chase Barnett ('95)
USA4:05.92
  
 
6
Tannor Wagner
Tannor Wagner 
USA4:08.82
  
 PB
M 3000 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA8:26.03
  
 
2
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA8:26.76
  
 
3
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA8:26.82
  
 
4
Jaret Carpenter
Jaret Carpenter ('98)
USA8:27.76
  
 
5
Zack Snider
Zack Snider ('97)
USA8:28.35
  
 SB
6
Alec Basten
Alec Basten 
USA8:28.46
  
 
7
Will Landowne
Will Landowne 
USA8:30.38
  
 
8
John Aho
John Aho ('99)
USA8:30.62
  
 
9
Brody Smith
Brody Smith 
USA8:31.54
  
 
10
Jack Manderscheid
Jack Manderscheid ('98)
USA8:31.57
  
 
11
Billy Magnesen
Billy Magnesen ('95)
USA8:31.70
  
 
12
Joey Duerr
Joey Duerr ('96)
USA8:32.13
  
 
13
Reese Jordan
Reese Jordan 
USA8:33.97
  
 
14
Gabriel Mudel
Gabriel Mudel 
USA8:35.78
  
 
15
Christian Hubaker
Christian Hubaker 
USA8:35.98
  
 
16
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA8:37.32
  
 
17
Noah Healy
Noah Healy ('99)
USA8:37.33
  
 
M 5000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Morgan McDonald
Morgan McDonald ('96)
AUS13:37.85
  
 PB
2
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA13:53.81
  
 PB
3
Obsa Ali
Obsa Ali ('96)
USA13:57.06
  
 PB
4
Alec Basten
Alec Basten 
USA13:59.72
  
 PB
5
Benjamin Eidenschink
Benjamin Eidenschink 
USA13:59.91
  
 PB
6
Tim McGowan
Tim McGowan ('95)
USA14:03.20
  
 PB
7
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA14:06.20
  
 PB
8
Olin Hacker
Olin Hacker ('97)
USA14:06.66
  
 PB
9
John Aho
John Aho ('99)
USA14:09.79
  
 PB
10
Jaret Carpenter
Jaret Carpenter ('98)
USA14:13.06
  
 PB
12
Bryce Millar
Bryce Millar 
USA14:15.12
  
 SB
13
Devin Meyrer
Devin Meyrer ('97)
GER14:19.99
  
 SB
14
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA14:22.75
  
 PB
16
Daniel Soto
Daniel Soto ('96)
USA14:30.25
  
 PB
17
Evan Ferlic
Evan Ferlic 
USA14:32.17
  
 PB
18
Daniel Michalski
Daniel Michalski ('95)
USA14:46.57
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1
Wyatt McGuire
Wyatt McGuire ('96)
USA14:28.95
  
 SB
2
Joe Riordan
Joe Riordan ('99)
USA14:34.05
  
 PB
5
John McGowan
John McGowan ('95)
USA14:41.34
  
 
6
Nick Pschunder
Nick Pschunder 
USA14:41.84
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Jaylan McConico
Jaylan McConico ('98)
USA7.79
  
 
2
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA7.83
  
 PB
3
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS7.84
  
 
4
Anthony Williams
Anthony Williams ('93)
USA7.88
  
 PB
5
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA7.94
  
 PB
6
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA7.95
  
 
7
Sierra Hendrix-Williams
Sierra Hendrix-Williams 
USA7.97
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA7.87
  
 
2
Sierra Hendrix-Williams
Sierra Hendrix-Williams 
USA7.96
  
 PB
4
William Henderson
William Henderson ('99)
USA8.07
  
 
5
Will Agodu
Will Agodu ('97)
USA8.11
  
 
6
Tavonte Mott
Tavonte Mott ('98)
BAH8.29
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS7.75
  
 PB
2
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA7.90
  
 PB
3
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA8.02
  
 
4
Eric Walker
Eric Walker ('97)
USA8.13
  
 
5
Blanchard Montgomery
Blanchard Montgomery 
USA8.14
  
 
6
Noah Caudy
Noah Caudy ('99)
USA8.32
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Jaylan McConico
Jaylan McConico ('98)
USA7.92
  
 
2
Anthony Williams
Anthony Williams ('93)
USA7.92
  
 
3
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA8.10
  
 
4
Makiyah Smallwood
Makiyah Smallwood ('98)
USA8.26
  
 
5
Dainon Wray
Dainon Wray ('99)
USA8.29
  
 
M Højdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Mayson Conner
Mayson Conner ('99)
USA2.23
  
 PB
 
2.03
  O
2.08
  O
2.13
  O
2.16
  O
2.19
  O
2.22
PPP
2.23 PB
XXO
2.25
XXX
2
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.16
  
 PB
 
1.98
  O
2.03
 XO
2.08
  O
2.13
  O
2.16 PB
  O
2.19
XXX
  
3
Jyles Etienne
Jyles Etienne ('99)
BAH2.16
  
 =SB
 
2.08
 XO
2.13
PPP
2.16 =SB
 XO
2.19
XXX
    
4
Perry Christie
Perry Christie ('99)
USA2.13
  
 
 
2.03
 XO
2.08
  O
2.13
XXO
2.16
XXX
    
5
Devin Bradham
Devin Bradham ('97)
USA2.08
  
 
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
  O
2.13
XXX
    
6
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA2.08
  
 
 
1.98
  O
2.03
 XO
2.08
  O
2.13
XXX
    
7
Cody Stine
Cody Stine ('97)
USA2.08
  
 
 
2.03
  O
2.08
XXO
2.13
XXX
     
8
George Ghafari
George Ghafari ('99)
USA2.08
  
 =PB
 
2.03
 XO
2.08 =PB
XXO
2.13
XXX
     
9
Jay Hunt
Jay Hunt 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
XXX
     
9
Max Wagner
Max Wagner 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
XXX
     
11
Cassidy Henshaw
Cassidy Henshaw 
USA2.03
  
 
 
1.98
 XO
2.03
  O
2.13
  XX
     
11
Semaj Willis
Semaj Willis 
USA2.03
  
 
 
1.98
 XO
2.03
  O
2.08
XXX
     
13
Noah Adams
Noah Adams 
USA2.03
  
 PB
 
1.98 SB
  O
2.03 PB
 XO
2.08
XXX
     
13
Austin Campbell
Austin Campbell ('98)
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
 XO
2.08
XXX
     
15
Ben Gucinski
Ben Gucinski 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
XXO
2.08
XXX
     
M Stangspring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Adam Coulon
Adam Coulon ('97)
USA5.44
  
 
 
4.94
  O
4.99
PPP
5.04
  O
5.09
  O
5.14
  O
5.19
PPP
5.24
  O
5.34
  O
5.44
  O
5.54
XXX
      
3
Cole Gorski
Cole Gorski ('95)
USA5.34
  
 
 
4.94
  O
4.99
PPP
5.04
  O
5.09
XXX
5.14
  O
5.24
 XO
5.34
  O
5.44
XXX
4
Jacob LaRocca
Jacob LaRocca ('96)
USA5.24
  
 PB
 
4.84
  O
4.89
 XO
4.94
 XO
4.99
 XO
5.04
XXX
5.14 SB
 XO
5.24 PB
  O
5.34
XXX
5
Spencer Powell
Spencer Powell ('97)
USA5.24
  
 PB
 
4.84
  O
4.89
  O
4.94
XXO
4.99
  O
5.04
XXX
5.14
XXO
5.24 PB
 XO
5.34
XXX
6
Brock Mammoser
Brock Mammoser 
USA5.14
  
 
 
4.84
  O
4.89
  O
4.94
  O
4.99
  O
5.04
PPP
5.09
PPP
5.14
  O
 
7
Kevin Cahoy
Kevin Cahoy ('96)
USA5.14
  
 SB
 
4.84
  O
4.89 SB
  O
4.94 SB
XXO
4.99 SB
  O
5.14 SB
XXO
5.24
XXX
  
8
Cooper Jazo
Cooper Jazo ('98)
USA4.99
  
 
 
4.84
 XO
4.89
  O
4.94
XXX
4.99
  O
5.14
XXX
   
9
Garrison Hughes
Garrison Hughes ('99)
USA4.99
  
 
 
4.89
 XO
4.94
XXX
4.99
 XO
5.14
XXX
    
10
Trevor Stephenson
Trevor Stephenson 
USA4.99
  
 
 
4.84
 XO
4.89
 XO
4.94
XXX
4.99
 XO
5.14
XXX
   
11
Tyler Loontjer
Tyler Loontjer ('96)
USA4.99
  
 
 
4.89
XXO
4.94
XXX
4.99
XXO
5.14
XXX
    
M Længdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Elijah Lucy
Elijah Lucy ('98)
USA7.67
  
 PB
 
7.66 PB  X7.237.417.607.67 PB  
2
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA7.36
  
 
 
  X7.207.367.18  X7.31  
3
A'Nan Bridgett
A'Nan Bridgett 
USA7.27
  
 
 
7.276.806.99  X6.85  X  
4
Jah Strange
Jah Strange ('98)
USA7.23
  
 
 
7.206.897.17  X  X7.23  
5
Bryce Williams
Bryce Williams ('96)
USA7.19
  
 =PB
 
  X  X7.19 =PB  X6.957.00  
6
William Henderson
William Henderson ('99)
USA7.18
  
 
 
  X  X7.047.18  X  –  
8
Eric Bethea
Eric Bethea ('97)
USA7.08
  
 SB
 
6.72 SB6.81 SB7.08 SB6.58  X6.91  
9
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA7.07
  
 
 
7.006.816.977.02  X7.07  
10
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA7.00
  
 
 
7.006.86  –  –  –  –  
11
Mason Roomes
Mason Roomes 
USA6.97
  
 
 
  X6.936.97     
12
Jairus Paul
Jairus Paul 
USA6.96
  
 
 
6.926.966.92     
M Trespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Eric Bethea
Eric Bethea ('97)
USA15.99
  
 
 
15.6915.99  X  –15.4415.67  
3
Jah Strange
Jah Strange ('98)
USA15.62
  
 
 
14.5414.84  X  X15.6215.28  
4
Bryce Williams
Bryce Williams ('96)
USA15.42
  
 
 
  X15.0115.1015.0715.4215.13  
5
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA15.21
  
 
 
15.05  X13.7814.7115.0615.21  
6
James Carter
James Carter 
USA15.09
  
 
 
14.9515.0914.6314.9014.8213.76  
7
Daniel Butael
Daniel Butael ('94)
ISR15.09
  
 
 
14.9014.6714.92  X15.0913.66  
8
Jairus Paul
Jairus Paul 
USA14.91
  
 PB
 
14.2614.3514.56  X14.4214.91 PB  
9
Sammie Houston
Sammie Houston 
USA14.87
  
 
 
14.8014.59  X14.7214.8713.52  
10
Thomas Saggau
Thomas Saggau ('99)
USA14.50
  
 
 
14.2514.2914.50     
11
Mason Roomes
Mason Roomes 
USA14.44
  
 SB
 
  X14.14 SB14.44 SB     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Andrew Liskowitz
Andrew Liskowitz ('97)
USA19.67
  
 PB
 
18.19  X  X  X19.67 PB19.45  
2
Jalil Brewer
Jalil Brewer ('98)
USA19.58
  
 PB
 
18.25 SB  X16.8417.8118.52 SB19.58 PB  
3
Jon Tharaldsen
Jon Tharaldsen ('97)
USA18.76
  
 
 
17.9117.6018.36  X18.0818.76  
4
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA18.72
  
 
 
  X18.56  X18.7218.7018.21  
5
Willie Morrison
Willie Morrison ('96)
USA18.35
  
 
 
  X17.84  X18.35  X  X  
6
Reno Tuufuli
Reno Tuufuli ('96)
USA18.28
  
 
 
16.7218.1617.76  X18.0418.28  
7
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA18.14
  
 
 
17.7117.9118.14  X18.0317.54  
8
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA17.60
  
 
 
17.6017.5117.5817.25  X  X  
9
Chance Ehrnsberger
Chance Ehrnsberger 
USA17.55
  
 
 
  X17.55  X  X17.54  X  
10
David Schall
David Schall 
USA17.48
  
 
 
  X  X17.48     
11
Jack Zimmerman
Jack Zimmerman ('99)
USA16.93
  
 PB
 
16.1016.93 PB16.90     
12
Thomas Bojalad
Thomas Bojalad ('98)
USA16.90
  
 
 
16.6216.9016.51     
13
Luke Grodeska
Luke Grodeska ('98)
USA16.89
  
 
 
  X16.89  X     
14
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA16.88
  
 
 
15.7516.3816.88     
15
Reggie Browley
Reggie Browley 
USA16.84
  
 
 
16.8416.1216.68     
16
Ben Peterson
Ben Peterson ('97)
USA16.70
  
 
 
16.5216.70  X     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Joe Ellis
Joe Ellis ('96)
GBR23.46
  
 
 
20.6421.7921.5722.6923.2123.46  
2
Morgan Shigo
Morgan Shigo ('96)
USA21.65
  
 
 
21.59  X  X  X21.65  X  
3
Tucker Wedig
Tucker Wedig 
USA21.23
  
 PB
 
19.3220.5419.9020.59  X21.23 PB  
4
David Lucas
David Lucas ('96)
USA21.10
  
 
 
21.1021.01  X  X  X  X  
5
Jon Nerdal
Jon Nerdal ('96)
NOR21.07
  
 PB
 
20.0221.07 PB19.8020.95  X19.63  
6
Kieran McKeag
Kieran McKeag ('98)
USA20.71
  
 
 
20.40  X20.14  X  X20.71  
7
Nick Lane
Nick Lane ('98)
USA19.80
  
 PB
 
19.3919.66 SB19.80 PB  X  X18.74  
8
Kaleb Siekmeier
Kaleb Siekmeier ('99)
USA19.80
  
 PB
 
19.80 PB19.0419.2219.1718.7818.74  
9
Luke Grodeska
Luke Grodeska ('98)
USA19.78
  
 PB
 
19.1018.9019.78 PB  X18.2118.41  
10
Manning Plater
Manning Plater ('97)
USA19.46
  
 
 
18.87  X19.46     
11
Connor Rousemiller
Connor Rousemiller 
USA19.40
  
 
 
19.4018.8518.84     
M Syvkamp    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Nick Guerrant
Nick Guerrant 
USA5783
  
 PB
 
6,936,9713,552,028,174,552.43,77
2
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA5757
  
 PB
 
7,087,2613,672,028,354,752.49,83
3
Trent Nytes
Trent Nytes ('95)
USA5660
  
 SB
 
7,167,0813,481,998,374,652.45,38
4
Zachary Lorbeck
Zachary Lorbeck 
USA5530
  
 SB
 
6,966,8615,172,028,454,152.56,51
5
Jack Lint
Jack Lint ('96)
USA5507
  
 PB
 
7,176,9213,331,788,184,652.41,99
6
Isaiah Martin
Isaiah Martin ('99)
USA5355
  
 PB
 
7,197,0513,181,878,313,852.40,54
7
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA5247
  
 PB
 
7,346,7512,281,968,564,352.49,08
8
Peyton Haack
Peyton Haack 
USA5201
  
 
 
7,156,3611,591,758,384,652.42,50
9
Paul Afflitto
Paul Afflitto 
USA5199
  
 PB
 
7,036,4712,801,818,534,352.49,04
10
Curtis Gordon
Curtis Gordon ('98)
USA4678
  
 
 
7,515,889,811,668,764,952.53,81
11
Garrett Lee
Garrett Lee 
USA4583
  
 
 
7,466,1110,461,789,254,452.57,78
K 60 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA7.26
  
 PB
2
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA7.28
  
 PB
3
Amira Young
Amira Young 
USA7.39
  
 =PB
4
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA7.46
  
 
5
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT7.49
  
 
6
Autumn Heath
Autumn Heath ('96)
USA7.51
  
 SB
8
Oniesha Clarke
Oniesha Clarke 
USA7.60
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA7.39
  
 
2
Oniesha Clarke
Oniesha Clarke 
USA7.48
  
 SB
3
Autumn Heath
Autumn Heath ('96)
USA7.52
  
 SB
4
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH7.55
  
 
5
Jada Laye
Jada Laye 
USA7.59
  
 PB
6
Briana Driver
Briana Driver ('97)
USA7.59
  
 SB
7
Lexi Romero
Lexi Romero 
USA7.67
  
 PB
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA7.45
  
 SB
2
Amira Young
Amira Young 
USA7.45
  
 
3
Iyanla Kollock
Iyanla Kollock 
USA7.62
  
 PB
4
Sekayi Bracey
Sekayi Bracey ('97)
USA7.63
  
 SB
5
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA7.64
  
 
6
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA7.64
  
 
7
Amariah Thomas
Amariah Thomas 
USA7.68
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT7.46
  
 
2
Sade Hargrove
Sade Hargrove ('97)
USA7.56
  
 PB
3
Megan Grabowski
Megan Grabowski 
USA7.59
  
 SB
4
Bria Mack
Bria Mack ('99)
USA7.61
  
 
5
Hannah Wilson
Hannah Wilson 
USA7.69
  
 
6
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA7.71
  
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA7.37
  
 PB
3
Brooke-Lynn Williams
Brooke-Lynn Williams ('98)
USA7.57
  
 
4
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA7.58
  
 PB
5
Nya Carr
Nya Carr 
USA7.59
  
 
6
Brooke Bogan
Brooke Bogan ('99)
USA7.63
  
 =PB
7
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA7.77
  
 SB
K 200 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.80
  
 PB
2
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA23.37
  
 SB
3
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA23.82
  
 PB
4
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA23.87
  
 PB
Finale B
23.2.
23.2.
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA23.54
  
 PB
2
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA23.71
  
 PB
3
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA23.74
  
 PB
4
Gabrielle Desrosiers
Gabrielle Desrosiers 
USA24.23
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA23.44
  
 SB
2
Gabrielle Desrosiers
Gabrielle Desrosiers 
USA24.22
  
 PB
3
Jade Harrison
Jade Harrison ('98)
USA24.51
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA23.11
  
 
2
Amira Young
Amira Young 
USA24.27
  
 PB
3
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT24.54
  
 PB
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA23.96
  
 
3
Megan Grabowski
Megan Grabowski 
USA24.93
  
 SB
4
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA24.97
  
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA23.86
  
 
2
Jada Laye
Jada Laye 
USA24.30
  
 PB
3
Autumn Heath
Autumn Heath ('96)
USA24.40
  
 PB
Indledende 5
22.2.
22.2.
1
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA24.14
  
 
2
Karimah Senior
Karimah Senior ('97)
USA24.48
  
 PB
3
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA24.60
  
 
Indledende 6
22.2.
22.2.
1
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH24.23
  
 
2
Deja Ingram
Deja Ingram 
USA24.75
  
 
3
Lexi Romero
Lexi Romero 
USA24.77
  
 
Indledende 7
22.2.
22.2.
1
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA24.01
  
 PB
2
Talia Buss
Talia Buss ('98)
USA24.77
  
 
Indledende 8
22.2.
22.2.
1
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA24.07
  
 PB
2
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV24.93
  
 
K 400 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA52.14
  
 PB
2
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA52.65
  
 SB
3
Chisom Nwoko
Chisom Nwoko ('98)
USA54.22
  
 
4
Aly Weum
Aly Weum 
USA55.82
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1
Karrington Winters
Karrington Winters ('97)
USA53.22
  
 PB
2
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA53.78
  
 PB
3
Gabrielle Desrosiers
Gabrielle Desrosiers 
USA55.14
  
 
4
Cheyenne Jones
Cheyenne Jones ('99)
USA55.52
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA53.78
  
 
2
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA54.31
  
 PB
3
Myia Dorsey
Myia Dorsey ('98)
ISV55.97
  
 
4
Karimah Senior
Karimah Senior ('97)
USA56.43
  
 PB
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA53.62
  
 
2
Kyelah Hodges
Kyelah Hodges 
USA56.22
  
 
3
Julia Hall
Julia Hall ('97)
USA56.57
  
 SB
4
Kylie Morken
Kylie Morken ('97)
USA56.87
  
 PB
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Karrington Winters
Karrington Winters ('97)
USA53.94
  
 PB
2
Gabrielle Desrosiers
Gabrielle Desrosiers 
USA54.71
  
 PB
3
Cheyenne Jones
Cheyenne Jones ('99)
USA55.47
  
 PB
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Chisom Nwoko
Chisom Nwoko ('98)
USA54.56
  
 
2
Aly Weum
Aly Weum 
USA55.16
  
 PB
3
Destiny Ward
Destiny Ward ('99)
USA56.69
  
 SB
Indledende 5
22.2.
22.2.
1
Alyssa Marsh
Alyssa Marsh 
CAN56.20
  
 
2
Tamani Wilson
Tamani Wilson ('98)
USA56.55
  
 
Indledende 6
22.2.
22.2.
1
Jade Harrison
Jade Harrison ('98)
USA55.69
  
 
2
Reanda Richards
Reanda Richards ('99)
SKN56.15
  
 
K 600 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN1:29.68
  
 
2
Annie Ubbing
Annie Ubbing 
USA1:30.25
  
 PB
3
Mallory Mulzer
Mallory Mulzer 
USA1:31.25
  
 PB
4
Mary Figler
Mary Figler 
USA1:31.50
  
 PB
Finale B
23.2.
23.2.
1
Val Larson
Val Larson 
USA1:30.12
  
 SB
2
Chloe Foster
Chloe Foster ('99)
USA1:30.49
  
 PB
3
Natalie Price
Natalie Price ('98)
USA1:30.69
  
 PB
Indledende heats22.2.
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN1:31.59
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Mary Figler
Mary Figler 
USA1:31.84
  
 PB
2
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK1:32.21
  
 PB
3
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN1:32.32
  
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1
Val Larson
Val Larson 
USA1:30.76
  
 SB
2
Natalie Price
Natalie Price ('98)
USA1:31.18
  
 
3
Taylor Arco
Taylor Arco ('98)
USA1:32.28
  
 PB
Indledende 5
22.2.
22.2.
1
Annie Ubbing
Annie Ubbing 
USA1:32.05
  
 
Indledende 6
22.2.
22.2.
1
Chloe Foster
Chloe Foster ('99)
USA1:31.62
  
 
2
Jessi Smith
Jessi Smith ('98)
USA1:31.88
  
 PB
Indledende 7
22.2.
22.2.
1
Mallory Mulzer
Mallory Mulzer 
USA1:31.32
  
 PB
3Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN1:33.94
  
 
K 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA2:03.45
  
 
2
Dillon McClintock
Dillon McClintock ('97)
USA2:05.68
  
 PB
3
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA2:05.88
  
 
4
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:06.30
  
 PB
5
Carlyn Arteaga
Carlyn Arteaga 
USA2:07.55
  
 PB
6
Jenna Sobieski
Jenna Sobieski 
USA2:07.73
  
 PB
7
Micaela Degenero
Micaela Degenero ('98)
USA2:08.57
  
 
8
Joely Pinkston
Joely Pinkston 
USA2:11.18
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA2:07.69
  
 
2
Carlyn Arteaga
Carlyn Arteaga 
USA2:07.88
  
 PB
3
Jenna Sobieski
Jenna Sobieski 
USA2:08.10
  
 PB
5
Kelli Schmidt
Kelli Schmidt 
USA2:09.65
  
 PB
6
Emma Milburn
Emma Milburn ('99)
USA2:12.53
  
 
7
Jenna Barker
Jenna Barker 
USA2:14.41
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Dillon McClintock
Dillon McClintock ('97)
USA2:08.07
  
 PB
2
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:08.85
  
 PB
3
Courtney Clody
Courtney Clody 
USA2:09.79
  
 PB
4
Kelly Mindak
Kelly Mindak 
USA2:11.94
  
 
5
Faith Reynolds
Faith Reynolds ('97)
USA2:12.23
  
 PB
6
Julia Vanitvelt
Julia Vanitvelt 
USA2:12.86
  
 PB
7
Sophie Schmitz
Sophie Schmitz 
USA2:14.47
  
 
8
Grace Trucilla
Grace Trucilla ('97)
USA2:14.98
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Micaela Degenero
Micaela Degenero ('98)
USA2:08.33
  
 PB
2
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA2:08.77
  
 
3
Lauren Biggs
Lauren Biggs 
USA2:09.28
  
 PB
4
Paige Peschel
Paige Peschel 
USA2:10.43
  
 PB
5
Katie Osika
Katie Osika ('99)
USA2:10.61
  
 
6
Mackenzie Morgan
Mackenzie Morgan ('04)
CAN2:15.23
  
 
K 1 mile    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Hannah Meier
Hannah Meier ('94)
USA4:32.46
  
 PB
2
Julia Rizk
Julia Rizk ('96)
USA4:32.79
  
 PB
3
Annie Fuller
Annie Fuller ('97)
USA4:35.63
  
 PB
4
Bethany Hasz
Bethany Hasz ('97)
USA4:41.14
  
 PB
5
Meg Darmofal
Meg Darmofal ('97)
USA4:43.28
  
 PB
6
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA4:43.73
  
 PB
7
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS4:50.49
  
 
8
Haley Harris
Haley Harris 
USA4:50.63
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Annie Fuller
Annie Fuller ('97)
USA4:48.53
  
 
2
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA4:48.56
  
 PB
3
Meg Darmofal
Meg Darmofal ('97)
USA4:48.73
  
 PB
4
Haley Harris
Haley Harris 
USA4:48.86
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Julia Rizk
Julia Rizk ('96)
USA4:40.11
  
 PB
2
Hannah Meier
Hannah Meier ('94)
USA4:40.76
  
 
3
Bethany Hasz
Bethany Hasz ('97)
USA4:44.30
  
 
4
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA4:45.81
  
 PB
5
Claire Hamilton
Claire Hamilton 
USA4:46.77
  
 PB
6
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS4:47.73
  
 PB
7
Anne Forsyth
Anne Forsyth 
CAN4:49.08
  
 
8
Grace Walther
Grace Walther ('98)
USA4:49.31
  
 PB
K 3000 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Alicia Monson
Alicia Monson 
USA9:16.73
  
 
2
Margaret Allen
Margaret Allen 
USA9:23.44
  
 SB
3
Katherine Receveur
Katherine Receveur ('96)
USA9:25.38
  
 SB
5
Megan Hasz
Megan Hasz ('97)
USA9:27.48
  
 PB
6
Amy Davis
Amy Davis ('97)
USA9:27.89
  
 SB
7
Erin McDonald
Erin McDonald 
USA9:29.19
  
 PB
8
Moria O'Shea
Moria O'Shea ('98)
USA9:30.40
  
 PB
9
Camille Davre
Camille Davre ('98)
USA9:33.12
  
 PB
10
Karrigan Smith
Karrigan Smith 
USA9:37.06
  
 PB
12
Jenna Magness
Jenna Magness 
USA9:48.49
  
 PB
13
Lainey Studebaker
Lainey Studebaker 
USA9:54.27
  
 
14
Rachel Coleman
Rachel Coleman ('96)
USA9:56.62
  
 
15
Anna Hostetler
Anna Hostetler 
USA9:57.79
  
 
16
Lexa Barrott
Lexa Barrott 
USA10:03.39
  
 
17
Lauren Jenkins
Lauren Jenkins 
USA10:03.74
  
 
18
Audrey Belf
Audrey Belf ('96)
USA10:11.36
  
 
Finale B
22.2.
22.2.
2
Elyse Prescott
Elyse Prescott 
USA9:53.49
  
 SB
3
Nicki Cast
Nicki Cast ('99)
USA10:10.74
  
 
K 5000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Alicia Monson
Alicia Monson 
USA16:18.63
  
 
2
Amy Davis
Amy Davis ('97)
USA16:18.68
  
 
3
Katherine Receveur
Katherine Receveur ('96)
USA16:18.94
  
 SB
4
Abby Nichols
Abby Nichols 
USA16:21.78
  
 PB
5
Margaret Allen
Margaret Allen 
USA16:22.40
  
 
6
Megan Hasz
Megan Hasz ('97)
USA16:22.88
  
 PB
7
Lynsie Gram
Lynsie Gram 
USA16:24.86
  
 PB
8
Shaelyn Sorensen
Shaelyn Sorensen ('96)
USA16:28.96
  
 PB
9
Kathryn House
Kathryn House 
USA16:42.07
  
 PB
10
Alissa Niggemann
Alissa Niggemann 
USA16:43.45
  
 PB
11
Anna West
Anna West 
USA16:44.15
  
 SB
12
Kathryn Munks
Kathryn Munks ('98)
USA16:44.48
  
 PB
13
Jeralyn Poe
Jeralyn Poe 
USA16:49.98
  
 PB
14
Megan Schott
Megan Schott ('97)
USA16:50.77
  
 PB
15
India Johnson
India Johnson ('99)
USA16:53.38
  
 PB
16
Patty O'Brien
Patty O'Brien ('96)
USA16:54.14
  
 PB
17
Emma Benner
Emma Benner ('97)
USA16:54.92
  
 PB
18
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA16:59.61
  
 PB
19
Lainey Studebaker
Lainey Studebaker 
USA17:20.92
  
 PB
20
Jenna Halderman
Jenna Halderman ('96)
USA17:23.27
  
 PB
Finale B
23.2.
23.2.
1
Madeline Trevisan
Madeline Trevisan ('97)
USA16:43.65
  
 PB
2
Elyse Prescott
Elyse Prescott 
USA16:53.02
  
 PB
3
Brittany Atkinson
Brittany Atkinson 
USA16:55.92
  
 PB
5
Brittany Lang
Brittany Lang ('98)
USA17:16.62
  
 PB
6
Mackenzie Weiler
Mackenzie Weiler 
USA17:16.74
  
 PB
7
Kyra Ball
Kyra Ball ('98)
USA17:21.04
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA8.29
  
 
2
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA8.30
  
 
4
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA8.40
  
 PB
5
Morgan Lewis
Morgan Lewis ('99)
USA8.40
  
 
6
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA8.47
  
 PB
7
Amaya Chadwick
Amaya Chadwick 
USA8.51
  
 
8
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA8.56
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Morgan Lewis
Morgan Lewis ('99)
USA8.50
  
 
2
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA8.53
  
 
3
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA8.57
  
 PB
4
Jewel Smith
Jewel Smith 
USA8.65
  
 SB
Indledende 2
22.2.
22.2.
1
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA8.38
  
 
2
Amaya Chadwick
Amaya Chadwick 
USA8.49
  
 PB
3
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA8.53
  
 
4
Sydney Winger
Sydney Winger 
USA8.75
  
 
5
Sydney McGinley
Sydney McGinley 
USA8.80
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA8.31
  
 
2
Alexus Pyles
Alexus Pyles ('97)
USA8.42
  
 
3
Britten Bowen
Britten Bowen 
USA8.67
  
 
4
Cierra Pyles
Cierra Pyles 
USA8.71
  
 
K Højdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Ellen Dipietro
Ellen Dipietro ('96)
USA1.76
  
 
 
1.68
  O
1.73
  O
1.76
 XO
1.82
XXX
    
2
Janae Moffitt
Janae Moffitt ('97)
USA1.73
  
 
 
1.63
  O
1.68
 XO
1.73
  O
1.76
XXX
    
3
Alexa Parks
Alexa Parks ('99)
USA1.73
  
 
 
1.63
  O
1.68
 XO
1.73
 XO
1.76
XXX
    
4
Aubrianna Lantrip
Aubrianna Lantrip ('97)
USA1.73
  
 
 
1.68
  O
1.73
XXO
1.76
XXX
     
5
Hope Purcell
Hope Purcell 
USA1.68
  
 
 
1.63
  O
1.68
  O
1.73
XXX
     
5
Ashley Ramacher
Ashley Ramacher ('98)
USA1.68
  
 
 
1.63
  O
1.68
  O
1.73
XXX
     
5
Hannah Arason
Hannah Arason 
USA1.68
  
 
 
1.63
  O
1.68
  O
1.73
XXX
     
9
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA1.68
  
 
 
1.63
XXO
1.68
  O
1.73
XXX
     
10
Lara Omerzu
Lara Omerzu ('98)
SLO1.68
  
 
 
1.68
 XO
1.73
XXX
      
14
Monique Felix
Monique Felix ('97)
USA1.63
  
 
 
1.63
  O
1.68
XXX
      
K Stangspring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Sophia Franklin
Sophia Franklin ('99)
USA4.19
  
 PB
 
3.79
  O
3.94
 XO
4.04
  O
4.14
  O
4.19 PB
  O
4.33
XXX
  
2
Rayce Albino
Rayce Albino ('97)
USA4.14
  
 PB
 
3.79
  O
3.94
  O
4.04 PB
 XO
4.14 PB
  O
4.19
XXX
   
3
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA4.04
  
 
 
3.79
  O
3.94
XXO
4.04
  O
4.19
  XX
    
4
Carena Nottoli
Carena Nottoli 
USA3.94
  
 
 
3.64
  O
3.79
  O
3.94
  O
4.04
XXX
    
6
Megan Fry
Megan Fry ('97)
USA3.94
  
 
 
3.64
  O
3.79
 XO
3.94
 XO
4.04
XXX
    
7
Tessa Sheets
Tessa Sheets ('99)
USA3.79
  
 
 
3.64
  O
3.79
  O
3.94
XXX
     
7
Greer Gumbrecht
Greer Gumbrecht ('98)
USA3.79
  
 
 
3.64
  O
3.79
  O
3.94
XXX
     
7
Calli Ostapowicz
Calli Ostapowicz 
USA3.79
  
 
 
3.64
  O
3.79
  O
3.94
XXX
     
10
Anna Watson
Anna Watson ('99)
USA3.79
  
 
 
3.79
 XO
3.94
XXX
      
11
Hailey Orlowski
Hailey Orlowski 
USA3.79
  
 
 
3.64
 XO
3.79
 XO
3.94
XXX
     
12
Carolyn Nye
Carolyn Nye ('97)
USA3.79
  
 
 
3.64
 XO
3.79
XXO
3.94
XXX
     
13
Lexi Kiefer
Lexi Kiefer 
USA3.64
  
 
 
3.64
  O
3.79
XXX
      
13
Josie Held
Josie Held 
USA3.64
  
 
 
3.64
  O
3.79
XXX
      
15
Kara Deady
Kara Deady 
USA3.64
  
 
 
3.64
 XO
3.79
XXX
      
15
Libby Jefferson
Libby Jefferson ('99)
USA3.64
  
 
 
3.64
 XO
3.79
XXX
      
17
Nicole Baker
Nicole Baker ('96)
USA3.64
  
 
 
3.64
XXO
3.79
XXX
      
17
Gwendolyn Zeckowski
Gwendolyn Zeckowski 
USA3.64
  
 
 
3.64
XXO
3.79
XXX
      
K Længdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Jenna Jungels
Jenna Jungels ('98)
USA6.12
  
 PB
 
5.92 SB5.895.95 SB6.05 PB6.12 PB  X  
2
Shylia Riley
Shylia Riley ('96)
USA6.10
  
 PB
 
5.725.896.10 PB6.085.886.04  
3
Zionn Pearson
Zionn Pearson 
USA6.09
  
 PB
 
5.605.83 PB5.735.666.09 PB5.77  
4
Ieva Turķe
Ieva Turķe ('98)
LAT6.08
  
 PB
 
5.875.956.08 PB6.005.895.95  
5
Hannah Morris
Hannah Morris 
USA6.05
  
 PB
 
  X5.98 SB5.795.965.836.05 PB  
6
Jewel Smith
Jewel Smith 
USA6.03
  
 
 
5.845.925.675.886.026.03  
7
Asia Young
Asia Young ('98)
USA5.91
  
 SB
 
5.89 SB  X5.875.865.805.91 SB  
8
Amanda Carty
Amanda Carty 
USA5.89
  
 
 
5.89  X  X5.83  X  X  
9
Leah Moran
Leah Moran 
USA5.85
  
 
 
5.825.795.84  X5.805.85  
10
Jaden Mattox
Jaden Mattox 
USA5.77
  
 
 
  X  X5.77     
11
Breana Gambrell
Breana Gambrell 
USA5.72
  
 
 
5.725.405.25     
12
Lorean Murray
Lorean Murray ('98)
JAM5.71
  
 SB
 
5.70 SB5.71 SB  X     
13
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA5.64
  
 
 
5.575.395.64     
14
Cierra Pyles
Cierra Pyles 
USA5.64
  
 
 
5.305.645.54     
15
Oniesha Clarke
Oniesha Clarke 
USA5.61
  
 
 
  X5.615.32     
K Trespring     
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Angela Mercurio
Angela Mercurio ('96)
CAN12.98
  
 
 
12.6412.8212.6812.9812.9512.91  
2
Leah Moran
Leah Moran 
USA12.95
  
 
 
12.6612.7412.7012.8612.9512.69  
3
Ieva Turķe
Ieva Turķe ('98)
LAT12.83
  
 
 
  X12.6112.7112.7612.8312.81  
4
Mikaela Seibert
Mikaela Seibert ('97)
USA12.79
  
 SB
 
  X12.75 SB12.5312.6312.78 SB12.79 SB  
5
Hannah Schilb
Hannah Schilb 
USA12.37
  
 PB
 
12.10 =PB12.11 PB12.37 PB11.86  X11.85  
6
Leah Blackall
Leah Blackall 
USA12.33
  
 
 
12.1112.3012.3312.23  X12.05  
7
Cierra Pyles
Cierra Pyles 
USA12.22
  
 SB
 
11.8912.22 SB12.1112.1012.1712.20  
8
Shelby Allen
Shelby Allen 
USA12.19
  
 
 
12.0012.0112.1912.0212.1512.06  
9
Lorean Murray
Lorean Murray ('98)
JAM12.19
  
 PB
 
11.6912.0912.19 PB11.96  X  X  
10
Kelsey Vieira
Kelsey Vieira 
USA12.11
  
 
 
11.9411.7812.11     
11
Amanda Carty
Amanda Carty 
USA12.02
  
 
 
  X  X12.02     
12
Kiara Hobson
Kiara Hobson 
USA12.01
  
 PB
 
11.52 PB12.01 PB  X     
13
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA12.00
  
 
 
11.59  X12.00     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA17.88
  
 PB
 
16.9917.3217.48  X17.88 PB17.77  
2
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA17.79
  
 PB
 
16.3914.9416.1317.79 PB17.3017.10  
3
Khayla Dawson
Khayla Dawson ('98)
USA17.05
  
 
 
  X  X17.05  X  X  X  
4
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA16.75
  
 PB
 
16.1816.75 PB15.7816.37  X16.65  
5
Madison Pollard
Madison Pollard ('98)
USA16.69
  
 PB
 
15.6915.4916.52 PB15.8816.0516.69 PB  
6
Kiley Sabin
Kiley Sabin ('96)
USA16.04
  
 
 
15.2415.0615.3416.04  X15.93  
7
Adelaide Aquilla
Adelaide Aquilla ('99)
USA15.97
  
 
 
  X15.97  X13.74  X15.37  
8
Banke Oginni
Banke Oginni ('96)
USA15.85
  
 
 
15.5915.8515.46  X  X  X  
9
Shay Nielsen
Shay Nielsen 
USA15.37
  
 SB
 
14.2515.37 SB14.43  X15.05  X  
10
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA15.27
  
 
 
14.8815.2714.82     
11
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA15.11
  
 
 
15.11  X  X     
12
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA14.99
  
 
 
12.8214.0314.99     
13
Tess Keyzers
Tess Keyzers 
USA14.90
  
 
 
14.90  X14.81     
14
Josie Schaefer
Josie Schaefer ('99)
USA14.73
  
 
 
14.68  X14.73     
15
Briana Nelson
Briana Nelson ('97)
USA14.62
  
 PB
 
14.2414.43 PB14.62 PB     
16
Payden Montana
Payden Montana ('99)
USA14.53
  
 
 
13.9514.5314.27     
17
Sarah Okeafor
Sarah Okeafor 
USA13.80
  
 
 
  X13.8013.71     
18
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE13.77
  
 
 
13.6113.7013.77     
19
Rebecca Mammel
Rebecca Mammel 
USA13.76
  
 
 
13.5913.2413.76     
20
Zyra Thomas
Zyra Thomas 
USA13.35
  
 SB
 
  X12.4813.35 SB     
21
Erin Connor
Erin Connor 
USA13.29
  
 
 
12.9613.2912.88     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA24.07
  
 PB
 
23.71 SB23.6824.07 PB23.09  X23.55  
2
Tess Keyzers
Tess Keyzers 
USA21.27
  
 PB
 
20.23  X20.60 PB19.4121.27 PB  X  
3
Sarah Loesch
Sarah Loesch ('95)
USA21.22
  
 
 
20.9120.6519.0020.2320.2421.22  
4
Banke Oginni
Banke Oginni ('96)
USA21.19
  
 
 
  X20.8421.1920.89  X  X  
5
Rebecca Mammel
Rebecca Mammel 
USA20.94
  
 PB
 
18.7320.94 PB19.2819.74  X18.10  
6
Nycia Ford
Nycia Ford 
USA20.71
  
 PB
 
19.3118.2820.24  X19.9820.71 PB  
7
Princess Brinkley
Princess Brinkley 
USA19.95
  
 
 
  X19.95  X19.29  X  X  
8
Temi Ogunrinde
Temi Ogunrinde ('96)
NGR19.82
  
 
 
19.8218.6219.33  X19.7518.85  
9
Alexis Hill
Alexis Hill 
USA19.66
  
 
 
  X  X19.6619.46  X  X  
10
Kate Deaton
Kate Deaton 
USA19.47
  
 
 
18.9217.9819.47     
11
Bailey Baker
Bailey Baker ('96)
USA19.16
  
 
 
19.1618.84  X     
12
Kayla Deering
Kayla Deering ('96)
USA18.80
  
 
 
  X  X18.80     
13
Alexis Dowdy
Alexis Dowdy 
USA18.47
  
 
 
17.8116.5518.47     
14
Gianna Rao
Gianna Rao 
USA18.43
  
 
 
18.43  X18.42     
15
Briana Nelson
Briana Nelson ('97)
USA18.21
  
 PB
 
17.7818.21 PB17.62     
16
Hanna Barton
Hanna Barton 
USA18.14
  
 
 
16.7118.1418.02     
17
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA17.92
  
 
 
17.92  X17.56     
18
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA17.86
  
 PB
 
17.2617.86 PB17.42     
19
Alice Barnsdale
Alice Barnsdale ('99)
GBR17.75
  
 PB
 
17.75 PB  X17.29     
20
Nicole Sargent
Nicole Sargent ('97)
USA17.68
  
 PB
 
  X16.68 SB17.68 PB     
K Femkamp    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA4135
  
 
 
8,401,6811,585,862.19,79
2
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA4030
  
 
 
8,291,5911,415,822.19,90
3
Alexus Pyles
Alexus Pyles ('97)
USA3993
  
 PB
 
8,441,6810,755,922.27,18
4
Hope Purcell
Hope Purcell 
USA3872
  
 PB
 
8,721,7710,125,682.31,67
5
Kelsey Sullivan
Kelsey Sullivan 
USA3757
  
 SB
 
8,901,6211,375,362.22,66
6
Rebecca Coan
Rebecca Coan ('97)
USA3752
  
 PB
 
8,991,7111,365,202.26,31
7
Phoebe Edwards
Phoebe Edwards ('98)
NZL3738
  
 PB
 
8,791,5912,165,452.29,24
8
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA3738
  
 
 
9,011,6811,375,212.24,45
9
Monique Felix
Monique Felix ('97)
USA3709
  
 PB
 
9,061,6810,565,152.20,62
11
Asya Reynolds
Asya Reynolds ('96)
USA3637
  
 PB
 
9,011,6211,425,502.33,68
12
Johanna Ilves
Johanna Ilves ('99)
EST3589
  
 
 
8,821,5310,475,472.26,66
13
Hannah Arason
Hannah Arason 
USA3581
  
 SB
 
9,201,6811,545,012.30,33
14
Charley Andrews
Charley Andrews 
USA3578
  
 PB
 
9,671,6511,935,262.27,77
15
Theresa Mayanja
Theresa Mayanja 
USA3408
  
 PB
 
8,891,5610,895,192.38,90
16
Kyara Muhammad
Kyara Muhammad 
USA3349
  
 PB
 
8,941,598,805,182.34,04

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020