M 100 m 29.3. Vind: +2.6 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Xie Zhenye Xie Zhenye ('93) | 93 | CHN | 10.14 | w | ||||||||||
2 | Adam Gemili Adam Gemili ('93) | 93 | GBR | 10.15 | w | ||||||||||
3 | Kemar Hyman Kemar Hyman ('89) | 89 | CAY | 10.20 | w | ||||||||||
4 | Jonathan Nyepa Jonathan Nyepa ('96) | 96 | MAS | 10.42 | w | ||||||||||
5 | Xu Zhouzheng Xu Zhouzheng ('95) | 95 | CHN | 10.43 | w | ||||||||||
6 | Dentarius Locke Dentarius Locke ('89) | 89 | USA | 10.43 | w | ||||||||||
7 | D'Angelo Cherry D'Angelo Cherry ('90) | 90 | USA | 10.57 | w | ||||||||||
Finale B 29.3. Vind: -0.4 | 29.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.27 | SB | ||||||||||
2 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 10.30 | SB | ||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.38 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.44 | SB | ||||||||||
5 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 10.49 | |||||||||||
6 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 10.51 | |||||||||||
7 | Anthony Schwartz Anthony Schwartz | 00 | USA | 10.67 | SB | ||||||||||
8 | Joshua Davis Joshua Davis | USA | 10.70 | PB | |||||||||||
Finale C 29.3. Vind: +0.8 | 29.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 10.28 | PB | ||||||||||
2 | Marcus Parker Marcus Parker ('97) | 97 | USA | 10.39 | |||||||||||
3 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 10.40 | SB | ||||||||||
4 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 10.48 | |||||||||||
5 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 10.55 | =PB | ||||||||||
6 | David East David East | USA | 10.59 | ||||||||||||
7 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 10.59 | |||||||||||
Finale D 29.3. Vind: +1.4 | 29.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Ben Williams Ben Williams ('92) | 92 | CAN | 10.40 | SB | ||||||||||
2 | Winston George Winston George ('87) | 87 | GUY | 10.51 | SB | ||||||||||
3 | Tahir Walsh Tahir Walsh ('94) | 94 | ANT | 10.57 | SB | ||||||||||
4 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 10.64 | |||||||||||
5 | Darien Johnson Darien Johnson ('93) | 93 | USA | 10.68 | SB | ||||||||||
Finale E 29.3. Vind: +0.9 | 29.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 10.42 | PB | ||||||||||
2 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 10.46 | SB | ||||||||||
3 | Rikkoi Brathwaite Rikkoi Brathwaite ('99) | 99 | IVB | 10.66 | |||||||||||
4 | Dontavian Smith Dontavian Smith ('97) | 97 | USA | 10.69 | SB | ||||||||||
5 | Jerimy Strainge Jerimy Strainge ('94) | 94 | USA | 10.84 | |||||||||||
Finale F 29.3. Vind: -0.3 | 29.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 10.46 | SB | ||||||||||
2 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.65 | SB | ||||||||||
3 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 10.72 | |||||||||||
4 | Cameron Vereen Cameron Vereen | 00 | USA | 10.91 | SB | ||||||||||
5 | Isaiah Taylor Isaiah Taylor ('97) | 97 | USA | 10.95 | |||||||||||
6 | Alex Elam Alex Elam ('97) | 97 | USA | 11.05 | |||||||||||
Finale G 29.3. Vind: -1.3 | 29.3. | Vind: -1.3 | |||||||||||||
1 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 10.51 | SB | ||||||||||
2 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 10.69 | SB | ||||||||||
3 | Kahlim Denmark Kahlim Denmark | USA | 10.71 | ||||||||||||
4 | Justin Ofotan Justin Ofotan | 00 | USA | 10.71 | SB | ||||||||||
5 | Marquett Simmons Marquett Simmons ('94) | 94 | USA | 10.75 | |||||||||||
6 | William Bush William Bush | USA | 10.84 | ||||||||||||
Finale H 29.3. Vind: +0.5 | 29.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 10.53 | |||||||||||
2 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 10.60 | PB | |||||||||||
3 | Jordan
Jordan Johnson Jordan
Jordan Johnson | USA | 10.76 | SB | |||||||||||
4 | Matt Lockridge Matt Lockridge | USA | 10.80 | SB | |||||||||||
M 200 m 28.3. Vind: +1.9 Finale A Finale | 28.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Alex Quiñónez Alex Quiñónez ('89) | 89 | ECU | 20.28 | SB | ||||||||||
2 | Yohan Blake Yohan Blake ('89) | 89 | JAM | 20.57 | SB | ||||||||||
3 | Sean McLean Sean McLean ('92) | 92 | USA | 20.64 | SB | ||||||||||
4 | Jerome Blake Jerome Blake ('95) | 95 | CAN | 20.72 | SB | ||||||||||
5 | Tyquendo Tracey Tyquendo Tracey ('93) | 93 | JAM | 20.80 | SB | ||||||||||
6 | Gavin Smellie Gavin Smellie ('86) | 86 | CAN | 20.89 | SB | ||||||||||
7 | Dedric Dukes Dedric Dukes ('94) | 94 | USA | 20.91 | SB | ||||||||||
Finale B 28.3. Vind: +3.6 | 28.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Yancarlos Martinez Yancarlos Martinez ('92) | 92 | DOM | 20.49 | w | ||||||||||
2 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 20.82 | w | ||||||||||
3 | Xu Zhouzheng Xu Zhouzheng ('95) | 95 | CHN | 20.89 | w | ||||||||||
4 | Manteo Mitchell Manteo Mitchell ('87) | 87 | USA | 21.23 | w | ||||||||||
5 | Cameron Parker Cameron Parker ('90) | 90 | USA | 21.34 | w | ||||||||||
6 | Marquis Dendy Marquis Dendy ('92) | 92 | USA | 21.42 | w | ||||||||||
Finale C 28.3. Vind: +4.8 | 28.3. | Vind: +4.8 | |||||||||||||
1 | Omar McLeod Omar McLeod ('94) | 94 | JAM | 20.62 | w | ||||||||||
2 | Winston George Winston George ('87) | 87 | GUY | 20.75 | w | ||||||||||
3 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 21.05 | w | ||||||||||
4 | Steven Gayle Steven Gayle ('94) | 94 | JAM | 21.08 | w | ||||||||||
5 | Senoj Givans Senoj Givans ('93) | 93 | JAM | 21.44 | w | ||||||||||
Finale D 28.3. Vind: +2.8 | 28.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.69 | w | ||||||||||
2 | Jonathan Sacoor Jonathan Sacoor ('99) | 99 | BEL | 21.13 | w | ||||||||||
3 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 21.23 | w | ||||||||||
4 | Trevian Jenkins Trevian Jenkins | USA | 21.30 | w | |||||||||||
5 | Jovan Toppin Jovan Toppin ('89) | 89 | TTO | 21.80 | w | ||||||||||
6 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 21.84 | w | ||||||||||
Finale E 28.3. Vind: +4.4 | 28.3. | Vind: +4.4 | |||||||||||||
1 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 20.76 | w | |||||||||||
2 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 20.80 | w | ||||||||||
3 | Yoandry Andujar Yoandry Andujar ('90) | 90 | DOM | 20.81 | w | ||||||||||
4 | Michael Dickson Michael Dickson ('97) | 97 | USA | 20.90 | w | ||||||||||
5 | Tahir Walsh Tahir Walsh ('94) | 94 | ANT | 21.01 | w | ||||||||||
6 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.10 | w | ||||||||||
7 | Stanly Del Carmen Stanly Del Carmen ('95) | 95 | DOM | 21.68 | w | ||||||||||
Finale F 28.3. Vind: +2.1 | 28.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 20.81 | w | ||||||||||
2 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 20.98 | w | ||||||||||
3 | Jhevaughn Matherson Jhevaughn Matherson ('99) | 99 | JAM | 21.34 | w | ||||||||||
4 | Ramone Hill Ramone Hill ('89) | 89 | JAM | 22.02 | w | ||||||||||
Finale G 28.3. Vind: +1.0 | 28.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 20.91 | SB | ||||||||||
2 | Martin Owusu-Antwi Martin Owusu-Antwi ('95) | 95 | GHA | 21.25 | SB | ||||||||||
3 | Joshua Davis Joshua Davis | USA | 21.28 | PB | |||||||||||
4 | James Linde James Linde ('94) | 94 | CAN | 21.36 | SB | ||||||||||
5 | Mayovanex De Oleo Mayovanex De Oleo ('93) | 93 | DOM | 21.84 | SB | ||||||||||
6 | Joseph Edison Joseph Edison | USA | 22.15 | PB | |||||||||||
Finale H 28.3. Vind: +4.3 | 28.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||
1 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 20.92 | w | ||||||||||
2 | Jamari Smith Jamari Smith | USA | 20.92 | w | |||||||||||
3 | Darryl Gay Darryl Gay ('97) | 97 | USA | 21.16 | w | ||||||||||
4 | Malik John Malik John ('02) | 02 | IVB | 21.50 | w | ||||||||||
5 | Harmodio Cruz Harmodio Cruz ('99) | 99 | PUR | 21.89 | w | ||||||||||
Finale I 28.3. Vind: +2.6 | 28.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Siripol Punpa Siripol Punpa ('99) | 99 | THA | 20.99 | w | ||||||||||
2 | Nico Menzel Nico Menzel ('96) | 96 | GER | 21.14 | w | ||||||||||
3 | Jirapong Meenapra Jirapong Meenapra ('93) | 93 | THA | 21.31 | w | ||||||||||
4 | Nate Alleyne Nate Alleyne ('99) | 99 | USA | 21.41 | w | ||||||||||
5 | Cristofer Valdez Cristofer Valdez ('94) | 94 | DOM | 21.54 | w | ||||||||||
6 | Antoine Roodolph Antoine Roodolph | USA | 21.59 | w | |||||||||||
Finale J 28.3. Vind: +0.3 | 28.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Christian Bass Christian Bass ('96) | 96 | USA | 21.03 | PB | ||||||||||
2 | Tevin Richardson Tevin Richardson ('97) | 97 | USA | 21.26 | PB | ||||||||||
3 | Jordan
Jordan Johnson Jordan
Jordan Johnson | USA | 21.54 | SB | |||||||||||
4 | Chayut Khongprasit Chayut Khongprasit ('99) | 99 | THA | 21.55 | PB | ||||||||||
5 | Grant Mason Grant Mason ('98) | 98 | USA | 21.83 | PB | ||||||||||
6 | Nutthapong Weerawongratanasiri Nutthapong Weerawongratanasiri ('97) | 97 | THA | 21.92 | |||||||||||
7 | Theodore Westcarr Theodore Westcarr | USA | 22.05 | PB | |||||||||||
Finale K 28.3. Vind: +3.3 | 28.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||
1 | Ramadin Pataudi Alexander Jr. Ramadin Pataudi Alexander Jr. ('99) | 99 | ANT | 21.10 | w | ||||||||||
2 | Malcolm Dotson Malcolm Dotson | USA | 21.27 | w | |||||||||||
3 | Maurice Simpson Maurice Simpson ('97) | 97 | USA | 21.51 | w | ||||||||||
4 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 21.69 | w | ||||||||||
5 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 21.90 | w | |||||||||||
6 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 21.90 | w | ||||||||||
Finale L 28.3. Vind: +0.1 | 28.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 21.13 | PB | ||||||||||
2 | Derek Grimmer Derek Grimmer | USA | 21.54 | PB | |||||||||||
3 | Timothy Ashley Timothy Ashley | USA | 21.67 | SB | |||||||||||
4 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 21.76 | SB | |||||||||||
5 | D'Andre Barriffe D'Andre Barriffe | 00 | USA | 21.91 | SB | ||||||||||
6 | Matt Lockridge Matt Lockridge | USA | 21.95 | SB | |||||||||||
Finale M 28.3. Vind: +3.9 | 28.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||
1 | Bismark Boateng Bismark Boateng ('92) | 92 | CAN | 21.22 | w | ||||||||||
2 | Swinton Grant Swinton Grant ('95) | 95 | USA | 21.37 | w | ||||||||||
3 | Pierre Nickson Pierre Nickson | USA | 21.81 | w | |||||||||||
4 | Zach Jellison Zach Jellison | USA | 22.02 | w | |||||||||||
Finale N 28.3. Vind: +0.7 | 28.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 21.33 | PB | ||||||||||
2 | Ahmed Galal Ahmed Galal | USA | 21.63 | PB | |||||||||||
3 | Elijah Henry Elijah Henry | USA | 21.80 | PB | |||||||||||
4 | Nathaniel Bann Nathaniel Bann ('98) | 98 | JAM | 21.80 | PB | ||||||||||
5 | Tim Moore Tim Moore | USA | 22.08 | SB | |||||||||||
6 | Justin Green Justin Green ('92) | 92 | USA | 22.10 | SB | ||||||||||
Finale O 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 21.56 | PB | ||||||||||
2 | Kevon White Kevon White | USA | 22.07 | SB | |||||||||||
3 | Logan Bloir Logan Bloir | USA | 22.08 | PB | |||||||||||
4 | Daquan Berry Daquan Berry | 00 | CAN | 22.12 | |||||||||||
Finale P 28.3. Vind: +2.4 | 28.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 21.71 | w | |||||||||||
2 | Coby Bailey Coby Bailey ('99) | 99 | USA | 21.72 | w | ||||||||||
3 | Aaron Rattley Aaron Rattley | USA | 21.87 | w | |||||||||||
4 | Garfield Napier Garfield Napier | USA | 21.90 | w | |||||||||||
Finale R 28.3. Vind: +1.9 | 28.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Tyrique Davis-Giles Tyrique Davis-Giles | USA | 21.75 | ||||||||||||
2 | Jordan Davenport Jordan Davenport | USA | 21.88 | PB | |||||||||||
M 400 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.18 | PB | ||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.92 | SB | ||||||||||
3 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 46.02 | SB | ||||||||||
4 | Dashawn Morris Dashawn Morris ('99) | 99 | JAM | 46.40 | SB | ||||||||||
5 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 46.43 | |||||||||||
6 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 46.66 | SB | ||||||||||
7 | Jonathan Sacoor Jonathan Sacoor ('99) | 99 | BEL | 46.74 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.76 | PB | ||||||||||
2 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 46.83 | PB | ||||||||||
3 | Justin Brooks Justin Brooks | USA | 47.02 | SB | |||||||||||
4 | Brandon Valentine-Parris Brandon Valentine-Parris ('95) | 95 | VIN | 47.17 | SB | ||||||||||
5 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 47.38 | |||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 46.05 | PB | ||||||||||
2 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 46.55 | |||||||||||
3 | Kyle Fearrington Kyle Fearrington ('98) | 98 | PUR | 46.85 | SB | ||||||||||
4 | Ben Jean-Boni Ben Jean-Boni | USA | 46.86 | SB | |||||||||||
5 | Graeme Thompson Graeme Thompson ('95) | 95 | CAN | 47.09 | SB | ||||||||||
6 | Daniel Pietsch Daniel Pietsch ('96) | 96 | USA | 47.46 | SB | ||||||||||
7 | Ky-Mani Dula Ky-Mani Dula ('98) | 98 | USA | 48.10 | SB | ||||||||||
Finale E 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Deonte Tolbert Deonte Tolbert | USA | 46.33 | PB | |||||||||||
2 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 47.37 | PB | |||||||||||
3 | Ty Jaye Robbins Ty Jaye Robbins ('96) | 96 | USA | 47.52 | SB | ||||||||||
4 | Aaron Robinson Aaron Robinson ('99) | 99 | USA | 48.09 | SB | ||||||||||
5 | Anthony Brooks Anthony Brooks ('98) | 98 | USA | 48.21 | SB | ||||||||||
6 | Siphosethu Boya Siphosethu Boya ('98) | 98 | RSA | 48.33 | SB | ||||||||||
7 | Dillan Elkins Dillan Elkins | USA | 48.75 | SB | |||||||||||
Finale F 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 46.36 | SB | |||||||||||
2 | Jamari Smith Jamari Smith | USA | 46.46 | SB | |||||||||||
3 | Isaiah Palmer Isaiah Palmer ('98) | 98 | USA | 46.62 | SB | ||||||||||
4 | Lincoln Warren Lincoln Warren ('97) | 97 | USA | 47.18 | SB | ||||||||||
5 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 48.56 | SB | ||||||||||
Finale G 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jayon Woodard Jayon Woodard ('97) | 97 | USA | 46.46 | PB | ||||||||||
2 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 46.60 | PB | ||||||||||
3 | Andre Jeff Andre Jeff ('99) | 99 | USA | 47.21 | SB | ||||||||||
4 | Derick St. Jean Derick St. Jean ('96) | 96 | DMA | 47.56 | SB | ||||||||||
5 | Shawndail McLaren Shawndail McLaren ('95) | 95 | JAM | 48.11 | SB | ||||||||||
6 | Wayne Williams Wayne Williams | USA | 48.29 | SB | |||||||||||
7 | Asa Burke Asa Burke ('98) | 98 | USA | 48.43 | SB | ||||||||||
8 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 49.00 | SB | ||||||||||
Finale I 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 46.52 | PB | ||||||||||
2 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 47.25 | PB | ||||||||||
3 | Sulaimane Bangura Sulaimane Bangura | USA | 47.27 | PB | |||||||||||
4 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 47.67 | ||||||||||||
5 | Calvin Golson Calvin Golson ('99) | 99 | USA | 48.44 | |||||||||||
6 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 48.57 | |||||||||||
Finale L 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Braylon Wilkerson Braylon Wilkerson | USA | 47.18 | SB | |||||||||||
2 | Devonte Fletcher Devonte Fletcher ('95) | 95 | USA | 47.29 | =PB | ||||||||||
3 | Tevin Richardson Tevin Richardson ('97) | 97 | USA | 47.59 | SB | ||||||||||
4 | Ethan Morrison Ethan Morrison | USA | 47.60 | SB | |||||||||||
5 | Justin Pinder Justin Pinder ('97) | 97 | BAH | 47.63 | SB | ||||||||||
6 | Xavier Marable Xavier Marable | 00 | USA | 47.63 | PB | ||||||||||
7 | Lezoghia Member-Meneh Lezoghia Member-Meneh | USA | 48.47 | ||||||||||||
M 800 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:45.97 | SB | ||||||||||
2 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:47.54 | PB | ||||||||||
3 | Sho Kawamoto Sho Kawamoto ('93) | 93 | JPN | 1:47.55 | SB | ||||||||||
4 | Domenic Perretta Domenic Perretta ('97) | 97 | USA | 1:47.75 | SB | ||||||||||
5 | Clay Aaron Tatsunami Clay Aaron Tatsunami ('02) | 02 | JPN | 1:48.31 | PB | ||||||||||
6 | John Lewis John Lewis ('97) | 97 | USA | 1:48.86 | SB | ||||||||||
7 | Carter Lilly Carter Lilly ('95) | 95 | PHI | 1:48.95 | SB | ||||||||||
8 | Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | 1:49.06 | SB | ||||||||||
9 | Alex Lomong Alex Lomong ('97) | 97 | SSD | 1:49.86 | SB | ||||||||||
10 | Tayron Reyes Tayron Reyes ('90) | 90 | DOM | 1:51.50 | SB | ||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 1:48.47 | PB | ||||||||||
2 | Tyler Gleen Tyler Gleen ('99) | 99 | USA | 1:48.79 | PB | ||||||||||
3 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:48.84 | PB | ||||||||||
4 | Tysen Vandraska Tysen Vandraska | USA | 1:49.22 | PB | |||||||||||
5 | Billy McDevitt Billy McDevitt ('97) | 97 | USA | 1:50.06 | SB | ||||||||||
6 | Kenneth Rowe Kenneth Rowe ('98) | 98 | USA | 1:50.15 | SB | ||||||||||
7 | Gary Ross Gary Ross ('98) | 98 | USA | 1:50.55 | SB | ||||||||||
8 | Leon Atkins Leon Atkins | USA | 1:50.92 | PB | |||||||||||
9 | Alec Still Alec Still | USA | 1:51.07 | PB | |||||||||||
10 | Ian Delgado Ian Delgado ('99) | 99 | MEX | 1:51.11 | SB | ||||||||||
11 | Ryan Speer Ryan Speer | USA | 1:51.38 | SB | |||||||||||
12 | Jalen Royal Jalen Royal | 00 | USA | 1:53.76 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Matt Manternach Matt Manternach ('97) | 97 | USA | 1:48.65 | SB | ||||||||||
2 | Josiah Langstaff Josiah Langstaff | USA | 1:49.12 | SB | |||||||||||
3 | Spencer Brown Spencer Brown ('97) | 97 | USA | 1:49.21 | PB | ||||||||||
4 | Takuto Hanamura Takuto Hanamura ('98) | 98 | JPN | 1:49.33 | |||||||||||
5 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:49.46 | SB | ||||||||||
6 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:49.63 | SB | ||||||||||
7 | Brennan Munley Brennan Munley ('96) | 96 | USA | 1:50.47 | SB | ||||||||||
8 | Jonathan Moore Jonathan Moore ('94) | 94 | USA | 1:50.55 | PB | ||||||||||
9 | Dage Minors Dage Minors ('95) | 95 | BER | 1:50.99 | SB | ||||||||||
10 | Kenneth Rivera Kenneth Rivera | PUR | 1:51.70 | SB | |||||||||||
11 | Octopias Ndiwa Octopias Ndiwa ('97) | 97 | KEN | 1:53.04 | |||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Stephen Evans Stephen Evans ('96) | 96 | CAN | 1:49.50 | PB | ||||||||||
2 | Kenneth Hagen Kenneth Hagen ('96) | 96 | USA | 1:50.10 | PB | ||||||||||
3 | Malik Epps Malik Epps | USA | 1:50.19 | PB | |||||||||||
4 | Jackson Storey Jackson Storey | USA | 1:51.03 | SB | |||||||||||
5 | Antonio José Peñalver Antonio José Peñalver | 00 | VEN | 1:51.10 | |||||||||||
6 | Solomon Rice Solomon Rice | USA | 1:51.27 | PB | |||||||||||
7 | Matthew Butler Matthew Butler ('95) | 95 | USA | 1:52.21 | SB | ||||||||||
8 | Abdur Kelly Abdur Kelly | USA | 1:52.99 | ||||||||||||
9 | Matthew JeanPierre Matthew JeanPierre | USA | 1:53.26 | PB | |||||||||||
10 | Ethan Delgado Ethan Delgado | USA | 1:55.67 | SB | |||||||||||
Hugo Arlabosse Hugo Arlabosse ('99) | 99 | FRA | DQ | ||||||||||||
Finale E 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Luke Coulter Luke Coulter | USA | 1:50.24 | PB | |||||||||||
2 | Anija Addison Anija Addison | USA | 1:50.48 | PB | |||||||||||
3 | Matthew O'Connor Matthew O'Connor | USA | 1:50.54 | PB | |||||||||||
4 | Miles Smith Miles Smith ('98) | 98 | USA | 1:50.95 | PB | ||||||||||
5 | Oliver Lloyd Oliver Lloyd ('96) | 96 | USA | 1:51.08 | SB | ||||||||||
6 | Dalton Morley Dalton Morley | USA | 1:51.41 | PB | |||||||||||
7 | Cameron Cooper Cameron Cooper ('99) | 99 | USA | 1:51.87 | SB | ||||||||||
8 | Jason Schweizer Jason Schweizer | USA | 1:51.93 | SB | |||||||||||
9 | Bennett Hillier Bennett Hillier | USA | 1:52.14 | ||||||||||||
10 | Christopher Bluish Christopher Bluish ('97) | 97 | USA | 1:52.46 | SB | ||||||||||
11 | Ryan Poholek Ryan Poholek ('96) | 96 | USA | 1:52.48 | SB | ||||||||||
12 | Stanley Limoh Stanley Limoh | USA | 1:53.10 | SB | |||||||||||
13 | Sean Martinek Sean Martinek | USA | 1:53.14 | SB | |||||||||||
M 1500 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:42.62 | PB | ||||||||||
2 | Colin Abert Colin Abert ('97) | 97 | USA | 3:44.26 | PB | ||||||||||
3 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:44.47 | SB | ||||||||||
4 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 3:45.83 | SB | ||||||||||
5 | Erick Estrada Erick Estrada ('91) | 91 | PUR | 3:46.19 | SB | ||||||||||
6 | Drew Maher Drew Maher | 00 | USA | 3:47.44 | PB | ||||||||||
7 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 3:47.55 | PB | ||||||||||
8 | Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | 3:48.17 | SB | ||||||||||
9 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:48.78 | SB | ||||||||||
10 | Isaiah Claiborne Isaiah Claiborne ('99) | 99 | USA | 3:50.10 | PB | ||||||||||
11 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 3:50.24 | SB | |||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Ryan Sanchez Ryan Sanchez ('98) | 98 | PUR | 3:49.33 | PB | ||||||||||
2 | Paul Bete Paul Bete | USA | 3:49.62 | PB | |||||||||||
3 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 3:49.90 | PB | ||||||||||
4 | Frank Pittman Frank Pittman | USA | 3:51.21 | SB | |||||||||||
5 | Humberto Freire Humberto Freire ('97) | 97 | PUR | 3:51.74 | SB | ||||||||||
6 | Taylor Baranoski Taylor Baranoski | USA | 3:51.98 | PB | |||||||||||
7 | Michael Reilly Michael Reilly | USA | 3:52.29 | ||||||||||||
8 | Terrell Patterson Terrell Patterson | USA | 3:52.56 | PB | |||||||||||
9 | Jaymee Domoney Jaymee Domoney ('99) | 99 | GBR | 3:53.72 | SB | ||||||||||
10 | Tyler Dau Tyler Dau ('98) | 98 | USA | 3:53.85 | |||||||||||
11 | Magnus Hannevig Pettersen Magnus Hannevig Pettersen ('95) | 95 | NOR | 3:56.58 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Hannes Burger Hannes Burger ('99) | 99 | GER | 3:50.30 | PB | ||||||||||
2 | Aaron Bennett Aaron Bennett | USA | 3:51.12 | PB | |||||||||||
3 | Nick Miller Nick Miller ('99) | 99 | USA | 3:51.15 | PB | ||||||||||
4 | Timothy Doyle Timothy Doyle ('99) | 99 | PUR | 3:52.02 | |||||||||||
5 | Nick Pschunder Nick Pschunder | USA | 3:52.31 | PB | |||||||||||
6 | Henrik Anderson Henrik Anderson | 00 | USA | 3:52.52 | PB | ||||||||||
7 | Andrew Akright Andrew Akright | USA | 3:53.23 | SB | |||||||||||
8 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:53.72 | ||||||||||||
9 | Jared Vazquez Jared Vazquez | USA | 3:54.20 | PB | |||||||||||
M 5000 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Noah Perkins Noah Perkins | USA | 14:02.65 | PB | |||||||||||
2 | Kyle Brackman Kyle Brackman | USA | 14:06.92 | PB | |||||||||||
3 | Luke Landis Luke Landis ('97) | 97 | USA | 14:10.16 | PB | ||||||||||
4 | Alvaro Abreu Alvaro Abreu ('91) | 91 | DOM | 14:12.97 | NR | PB | |||||||||
5 | Fernando Ojeda Fernando Ojeda ('92) | 92 | PUR | 14:13.01 | PB | ||||||||||
6 | Michael Watts Michael Watts ('96) | 96 | USA | 14:18.16 | SB | ||||||||||
7 | Vann Moffett Vann Moffett | USA | 14:19.26 | PB | |||||||||||
8 | David Barney David Barney ('94) | 94 | USA | 14:22.34 | SB | ||||||||||
9 | Paul Stafford Paul Stafford | 00 | USA | 14:28.07 | PB | ||||||||||
10 | Matt Newland Matt Newland | USA | 14:31.84 | PB | |||||||||||
11 | Jacob Nkamasiai Jacob Nkamasiai | KEN | 14:33.47 | PB | |||||||||||
12 | Nathan Jubran Nathan Jubran | USA | 14:33.70 | PB | |||||||||||
13 | Jackson Jett Jackson Jett | USA | 14:37.07 | PB | |||||||||||
14 | Trevor Warren Trevor Warren | USA | 14:38.69 | PB | |||||||||||
15 | Christopher Lebeau Christopher Lebeau | USA | 14:39.40 | PB | |||||||||||
16 | Carlos Alberto Vilches Carlos Alberto Vilches ('01) | 01 | PUR | 14:41.78 | PB | ||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 14:40.72 | PB | |||||||||||
2 | Joshua Estrada Joshua Estrada | USA | 14:41.14 | PB | |||||||||||
3 | Trevor Dominy Trevor Dominy | USA | 14:41.27 | PB | |||||||||||
4 | Festus Kemboi Festus Kemboi | KEN | 14:42.19 | PB | |||||||||||
5 | Argeo Cruz Argeo Cruz | USA | 14:42.35 | SB | |||||||||||
6 | Cole Dowdy Cole Dowdy | USA | 14:43.21 | PB | |||||||||||
7 | Hillary Melly Hillary Melly | KEN | 14:45.82 | PB | |||||||||||
8 | Darr Smith Darr Smith ('98) | 98 | USA | 14:46.85 | PB | ||||||||||
M 3000 m forh. 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Ricardo Estremera Ricardo Estremera ('86) | 86 | PUR | 8:45.24 | SB | ||||||||||
2 | Alvaro Abreu Alvaro Abreu ('91) | 91 | DOM | 8:55.29 | SB | ||||||||||
3 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 8:59.84 | PB | |||||||||||
4 | Fynn Paul Timm Fynn Paul Timm ('95) | 95 | GER | 9:03.08 | SB | ||||||||||
5 | Leo Queyrou Leo Queyrou ('99) | 99 | FRA | 9:05.46 | PB | ||||||||||
6 | Benjamin Scamihorn Benjamin Scamihorn | USA | 9:06.70 | PB | |||||||||||
7 | Matthew Thomas Matthew Thomas | USA | 9:09.40 | SB | |||||||||||
8 | Marshall Dillon Marshall Dillon ('98) | 98 | USA | 9:13.43 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk 29.3. Vind: -0.5 Finale A Finale | 29.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.28 | SB | ||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.30 | SB | ||||||||||
3 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.70 | |||||||||||
4 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.74 | SB | ||||||||||
5 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.92 | SB | ||||||||||
6 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 14.04 | |||||||||||
7 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 14.40 | |||||||||||
Finale B 29.3. Vind: -2.3 | 29.3. | Vind: -2.3 | |||||||||||||
1 | Andrew Riley Andrew Riley ('88) | 88 | JAM | 13.55 | SB | ||||||||||
2 | Eddie Lovett Eddie Lovett ('92) | 92 | ISV | 13.91 | SB | ||||||||||
3 | Jonathan Santiago Jonathan Santiago ('92) | 92 | PUR | 14.36 | |||||||||||
4 | Ramón Sosa Ramón Sosa ('86) | 86 | DOM | 14.39 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. Vind: -1.2 | 29.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||
1 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 14.12 | SB | ||||||||||
2 | Matt Moore Matt Moore | USA | 14.13 | SB | |||||||||||
3 | Anthony Williams Anthony Williams ('93) | 93 | USA | 14.30 | |||||||||||
4 | Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | 14.47 | SB | ||||||||||
Finale D 29.3. Vind: -0.7 | 29.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 14.19 | PB | ||||||||||
2 | Roderick Moodie Roderick Moodie ('96) | 96 | JAM | 14.22 | =SB | ||||||||||
3 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 14.56 | PB | ||||||||||
Finale E 29.3. Vind: +2.0 | 29.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.19 | PB | ||||||||||
2 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 14.23 | PB | ||||||||||
3 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 14.57 | |||||||||||
4 | Konstantin Rust Konstantin Rust ('98) | 98 | GER | 14.62 | SB | ||||||||||
8 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 15.14 | SB | ||||||||||
Finale F 29.3. Vind: 0.0 | 29.3. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Anthony Clark Anthony Clark ('96) | 96 | USA | 14.24 | PB | ||||||||||
2 | Richard Floyd Richard Floyd | USA | 14.24 | SB | |||||||||||
3 | Casimir Tawiah Casimir Tawiah ('97) | 97 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||
4 | Chris Grinley Chris Grinley ('95) | 95 | USA | 14.36 | SB | ||||||||||
Finale G 29.3. Vind: +0.3 | 29.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 14.63 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Thomas Burns Thomas Burns ('99) | 99 | USA | 50.62 | SB | ||||||||||
2 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 51.18 | SB | ||||||||||
3 | McKinly Brown McKinly Brown ('98) | 98 | USA | 51.20 | SB | ||||||||||
4 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 51.62 | SB | ||||||||||
5 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 52.07 | SB | ||||||||||
6 | Miles Green Miles Green ('99) | 99 | USA | 53.09 | |||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Noah Walker Noah Walker | USA | 51.36 | PB | |||||||||||
2 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 51.47 | SB | ||||||||||
3 | Noah Larrison Noah Larrison ('96) | 96 | USA | 51.49 | SB | ||||||||||
4 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 51.90 | SB | ||||||||||
5 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 52.07 | SB | ||||||||||
6 | Alazae Hester-Taylor Alazae Hester-Taylor | USA | 52.19 | PB | |||||||||||
7 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 52.93 | |||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Blanchard Montgomery Blanchard Montgomery | USA | 51.89 | PB | |||||||||||
2 | Morgan Ellis-Foster Morgan Ellis-Foster ('96) | 96 | USA | 52.53 | SB | ||||||||||
3 | Terry Johnson Terry Johnson | USA | 52.55 | PB | |||||||||||
4 | Kyle McKinney Kyle McKinney | USA | 53.11 | SB | |||||||||||
5 | Keegan Hughes Keegan Hughes ('98) | 98 | USA | 53.64 | SB | ||||||||||
6 | Cheyenne Johnson Cheyenne Johnson | USA | 53.70 | PB | |||||||||||
7 | Javen Jackson Javen Jackson | USA | 53.95 | PB | |||||||||||
8 | Dante Johnson Dante Johnson | USA | 54.08 | ||||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | David Adams David Adams | USA | 52.02 | PB | |||||||||||
2 | Chase Bonham Chase Bonham ('98) | 98 | USA | 52.17 | SB | ||||||||||
3 | Gerald Coleman Gerald Coleman | USA | 52.85 | ||||||||||||
4 | Joshua Simmons Joshua Simmons | USA | 53.08 | SB | |||||||||||
5 | Tyricke Dickens Tyricke Dickens ('99) | 99 | USA | 53.76 | SB | ||||||||||
6 | Lawrence Leake Lawrence Leake | USA | 54.10 | PB | |||||||||||
7 | Terrill Stanley Terrill Stanley | USA | 54.16 | SB | |||||||||||
Finale E 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Lenell Shelby Lenell Shelby | USA | 52.73 | SB | |||||||||||
2 | Brent Carroll Brent Carroll ('98) | 98 | USA | 53.02 | SB | ||||||||||
3 | Jovan Brown Jovan Brown ('98) | 98 | USA | 53.34 | |||||||||||
4 | Spencer Payton Spencer Payton | USA | 54.05 | ||||||||||||
5 | Austin Lietz Austin Lietz ('98) | 98 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||
6 | Jameson Woodell Jameson Woodell | 00 | USA | 54.45 | |||||||||||
Finale F 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | William Walker William Walker | USA | 52.90 | PB | |||||||||||
2 | Trevor Guay Trevor Guay | USA | 53.01 | PB | |||||||||||
3 | Sachin Manning Sachin Manning | USA | 53.74 | PB | |||||||||||
Finale G 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Chris Jenkins Chris Jenkins | USA | 53.21 | ||||||||||||
2 | Dexter McDuffie Dexter McDuffie | 00 | USA | 53.50 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Mereus Jordan Mereus | USA | 53.83 | PB | |||||||||||
4 | Travis Rogers Travis Rogers ('97) | 97 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||
5 | Anthony Steets Anthony Steets ('99) | 99 | USA | 54.48 | |||||||||||
M Højdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Damon Guidry Damon Guidry ('97) | 97 | USA | 2.14 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brandon Burke Brandon Burke ('99) | 99 | USA | 2.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Kelly Jacob Kelly ('99) | 99 | USA | 2.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hunter Weeks Hunter Weeks | USA | 2.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaasiel Torres Jaasiel Torres ('99) | 99 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marcus Cade Marcus Cade | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anthony Hamilton Anthony Hamilton | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jay Hunt Jay Hunt | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Cortéz Daniel Cortéz ('95) | 95 | COL | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ethan Poston Ethan Poston | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Marvin Jones Marvin Jones | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Connor Langdon Connor Langdon | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Semaj Willis Semaj Willis | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Omega Smalls Omega Smalls | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kequan Henley Kequan Henley | USA | 2.01 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Adam Coulon Adam Coulon ('97) | 97 | USA | 5.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tristian Shaver Tristian Shaver | USA | 5.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Robert Oswald Robert Oswald ('97) | 97 | USA | 5.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | David Bell David Bell ('96) | 96 | USA | 5.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.22 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kyle Baudoin Kyle Baudoin ('97) | 97 | USA | 5.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 5.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Stone Baker Stone Baker | 00 | USA | 5.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Brock Mammoser Brock Mammoser | USA | 5.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Elijah Cole Elijah Cole ('98) | 98 | USA | 4.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Brenton Rosa Brenton Rosa ('95) | 95 | USA | 4.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.92 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 4.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mitchell Mueller Mitchell Mueller | USA | 4.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jack Brown Jack Brown | USA | 4.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ian Bergere Ian Bergere | USA | 4.77 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 4.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Milan Spisek Milan Spisek | USA | 4.62 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 4.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.65 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 7.56 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | A'Nan Bridgett A'Nan Bridgett | 00 | USA | 7.37 | +1.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Victor Cotto Victor Cotto ('99) | 99 | PUR | 7.37 | -0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Joey Souza Joey Souza ('96) | 96 | USA | 7.24 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 7.24 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marcus Cade Marcus Cade | USA | 7.22 | +1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | 7.22 | w | +3.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 7.21 | +1.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Reed Service Reed Service | USA | 7.15 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tyson Spears Tyson Spears ('98) | 98 | USA | 7.14 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Davion Fisher Davion Fisher | USA | 7.11 | +1.5 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Marcus Krah Marcus Krah ('97) | 97 | USA | 7.09 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.08 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 7.08 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 7.05 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 16.67 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alphonso Jordan Alphonso Jordan ('87) | 87 | USA | 16.56 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 16.19 | +1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 15.88 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.75 | +0.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Igbokwe Daniel Igbokwe ('98) | 98 | TTO | 15.61 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Markel Dalton Markel Dalton ('97) | 97 | USA | 15.51 | +1.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Malik Snead Malik Snead ('97) | 97 | USA | 15.42 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Oghenefejiro Onakpoma Oghenefejiro Onakpoma | USA | 15.37 | -0.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Robert Blue Robert Blue | USA | 15.32 | +0.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 15.31 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 15.29 | +0.5 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Thomas Ryan Thomas Ryan | USA | 15.21 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 15.19 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
16 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 15.11 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
17 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 15.09 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Carlos Vanzego Carlos Vanzego | USA | 14.97 | +0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 14.90 | +0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 14.86 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
21 | Timothy Davis Timothy Davis | USA | 14.82 | -0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 14.75 | +1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Lasheon Strozier Lasheon Strozier ('97) | 97 | USA | 14.64 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
24 | Malik Cunningham Malik Cunningham ('99) | 99 | JAM | 14.53 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Tyson Jones Tyson Jones ('99) | 99 | USA | 18.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grant Voeks Grant Voeks ('97) | 97 | USA | 18.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sanjae Lawrence Sanjae Lawrence ('97) | 97 | JAM | 17.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ben Bonhurst Ben Bonhurst ('96) | 96 | USA | 17.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Terrell Adams Terrell Adams ('98) | 98 | USA | 17.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 17.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Patrick Larrison Patrick Larrison ('99) | 99 | USA | 17.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 16.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Caesar Kemp Caesar Kemp | JAM | 16.96 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chuck McConville Chuck McConville | USA | 16.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Malik Burns Malik Burns | USA | 16.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Todd Stueber Todd Stueber | USA | 16.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sasha Dajia Sasha Dajia ('95) | 95 | USA | 16.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | George Evans George Evans ('98) | 98 | GBR | 16.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Shaquillle Singuineau Shaquillle Singuineau ('96) | 96 | TTO | 15.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Matt Brady Matt Brady | USA | 15.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Grant Voeks Grant Voeks ('97) | 97 | USA | 55.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zach Hancock Zach Hancock ('98) | 98 | USA | 54.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Patrick Larrison Patrick Larrison ('99) | 99 | USA | 53.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 53.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 52.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Malik Paul Malik Paul | USA | 52.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tommy Nedow Tommy Nedow ('98) | 98 | CAN | 51.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sam Wray Sam Wray ('98) | 98 | USA | 51.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Edward Shelikoff Edward Shelikoff | USA | 51.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Emmanouíl Kamtsiklís Emmanouíl Kamtsiklís ('99) | 99 | GRE | 40.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Brandon Tirado Brandon Tirado ('96) | 96 | USA | 62.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 62.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Connor Brookman Connor Brookman | USA | 60.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emmanouíl Kamtsiklís Emmanouíl Kamtsiklís ('99) | 99 | GRE | 59.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Najair Jackson Najair Jackson ('96) | 96 | JAM | 67.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Mirabelli Chris Mirabelli ('96) | 96 | USA | 66.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | John Ampomah John Ampomah ('90) | 90 | GHA | 65.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Weller Michael Weller ('97) | 97 | USA | 63.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Greg Harnett Greg Harnett | USA | 63.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacob Stanko Jacob Stanko | USA | 62.25 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dylan Ahrens Dylan Ahrens | USA | 62.13 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kevin Ortiz Kevin Ortiz ('94) | 94 | PUR | 62.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Chaaka Trahan Chaaka Trahan | USA | 39.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | CAN | 38.34 | |||||||||||||
Gavin Smellie, Aaron Brown, Brendon Rodney, Andre De Grasse | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 38.69 | ||||||||||||
Raymond Ekevwo, Abdul Hakim Sani Brown, Grant Holloway, Ryan Clark | |||||||||||||||
3 | Tumbleweed Track Club Tumbleweed Track Club | USA | 38.74 | ||||||||||||
Tyquendo Tracey, Xie Zhenye, Adam Gemili, Senoj Givans | |||||||||||||||
4 | DOM | 39.06 | |||||||||||||
Cristofer Valdez, Yoandry Andujar, Mayovanex De Oleo, Yancarlos Martinez | |||||||||||||||
5 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 39.07 | ||||||||||||
Dedric Dukes, Trentavis Friday, Justin Gatlin, Tyson Gay | |||||||||||||||
6 | Florida State Florida State | USA | 39.21 | ||||||||||||
Darryl Gay, Jhevaughn Matherson, Michael Timpson, Andre Ewers | |||||||||||||||
7 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 39.21 | ||||||||||||
Akeem Lindo, Akeem Sirleaf, Michael Dickson, Rodney Rowe | |||||||||||||||
8 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 39.24 | ||||||||||||
Keston Bledman, Alonso Edward, Tyson Gay, Jak Ali Harvey | |||||||||||||||
10 | CAN | 39.41 | |||||||||||||
Sam Effah, Jerome Blake, Bismark Boateng, Ben Williams | |||||||||||||||
11 | Clemson Clemson | USA | 39.59 | ||||||||||||
Alex Sands, Marcus Parker, Fabian Hewitt, Deonte Tolbert | |||||||||||||||
12 | THA | 39.67 | |||||||||||||
Ruttanapon Sowan, Bandit Chuangchai, Jirapong Meenapra, Siripol Punpa | |||||||||||||||
13 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 39.77 | ||||||||||||
Joshua Davis, Oliver Alexandre, Kymari Gates, Martin Owusu-Antwi | |||||||||||||||
14 | Kentucky Kentucky | USA | 39.85 | ||||||||||||
Daniel Roberts, Dwight St. Hillaire, Jacob Smith, Cameron Council | |||||||||||||||
15 | Purdue Purdue | USA | 39.86 | ||||||||||||
Justin Becker, Malcolm Dotson, Samson Colebrooke, Waseem Williams | |||||||||||||||
16 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 39.87 | ||||||||||||
Jaylen Bacon, Diondre Batson, Christopher Belcher, Kenzo Cotton | |||||||||||||||
18 | Auburn Auburn | USA | 39.93 | ||||||||||||
Joshua Burks, Anthony Schwartz, Jason Reese, Shaun Shivers | |||||||||||||||
19 | Georgia Georgia | USA | 40.06 | ||||||||||||
Michael Nicholls, Justes Nance, Jonathan Raines, Elija Godwin | |||||||||||||||
20 | Iowa Iowa | USA | 40.16 | ||||||||||||
Anthony Williams, Antonio Woodard, Collin Hofacker, Mar'yea Harris | |||||||||||||||
22 | Alabama State Alabama Alabama State Alabama | USA | 40.30 | ||||||||||||
Norris Spike, Floyd Green, Kevin Spraggins, David East | |||||||||||||||
23 | Coppin State Coppin State | USA | 40.31 | ||||||||||||
Joseph Manu, Malik John, Aaron Lewis, Joseph Amoah | |||||||||||||||
24 | St. Augustine's St. Augustine's | USA | 40.36 | ||||||||||||
Nathan Fergusson, Brandon Valentine-Parris, Dontarian Evans, Darren Alfred | |||||||||||||||
25 | Charlotte Charlotte | USA | 40.44 | ||||||||||||
Ky-Mani Dula, Christian Bass, Nico Menzel, Jayon Woodard | |||||||||||||||
26 | South Carolina South Carolina | USA | 40.44 | ||||||||||||
Arinze Chance, Darrell Singleton, Evan Miller, Lavonte Valentine | |||||||||||||||
27 | Purdue Purdue | USA | 40.46 | ||||||||||||
Tamar Greene, Shawndail McLaren, Jordan Hollis, Jah Strange | |||||||||||||||
28 | Rutgers Rutgers | USA | 40.46 | ||||||||||||
A'Nan Bridgett, Izaiah Brown, Taj Burgess, Sterling Pierce | |||||||||||||||
Finale 1 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
7 | The Winners Circle Us The Winners Circle Us | USA | 40.19 | ||||||||||||
Jonathan Nyepa, Cameron Parker, Reginald Steele | |||||||||||||||
Finale 2 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 39.41 | ||||||||||||
Finale 3 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
7 | Ohio State Ohio State | USA | 39.91 | ||||||||||||
Eric Harrison, Nick Gray, Tavonte Mott | |||||||||||||||
M 4 x 200 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | CAN | 1:20.17 | |||||||||||||
Gavin Smellie, Aaron Brown, Brendon Rodney, Andre De Grasse | |||||||||||||||
2 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 1:20.75 | ||||||||||||
Noah Lyles, Kyle Greaux, Alonso Edward, Nethaneel Mitchell-Blake | |||||||||||||||
3 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 1:20.88 | ||||||||||||
Jak Ali Harvey, Josephus Lyles, Tony McQuay, Kendal Williams | |||||||||||||||
4 | South Carolina South Carolina | USA | 1:21.87 | ||||||||||||
Ronald Fuller, Quincy Hall, Evan Miller, Jordan Sessom | |||||||||||||||
6 | Purdue Purdue | USA | 1:22.90 | ||||||||||||
Samson Colebrooke, Justin Becker, Malcolm Dotson, Waseem Williams | |||||||||||||||
7 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 1:23.09 | ||||||||||||
Dedric Dukes, Trentavis Friday, Justin Gatlin, Tyson Gay | |||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
1 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 1:22.23 | ||||||||||||
1 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 1:23.23 | ||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 3:01.46 | ||||||||||||
Tony McQuay, Jereem Richards, Machel Cedenio, Josephus Lyles | |||||||||||||||
1 | Iowa Iowa | USA | 3:03.10 | ||||||||||||
Wayne Lawrence Jr, Antonio Woodard, Collin Hofacker, Mar'yea Harris | |||||||||||||||
1 | Purdue Purdue | USA | 3:05.58 | ||||||||||||
Jordan Hollis, Samson Colebrooke, Malcolm Dotson, Brian Faust | |||||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 3:01.82 | ||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:03.25 | ||||||||||||
Jabari Hill, Chantz Sawyers, Denzel Villaman, Grant Holloway | |||||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 3:04.96 | ||||||||||||
2 | St. Augustine's St. Augustine's | USA | 3:05.61 | ||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 3:10.61 | ||||||||||||
3 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 3:03.78 | ||||||||||||
3 | CAN | 3:04.26 | |||||||||||||
3 | Clemson Clemson | USA | 3:05.63 | ||||||||||||
Deonte Tolbert, Fabian Hewitt, John Lewis, Marcus Parker | |||||||||||||||
3 | CAN | 3:07.57 | |||||||||||||
4 | South Carolina South Carolina | USA | 3:04.08 | ||||||||||||
4 | DOM | 3:04.44 | |||||||||||||
4 | Maryland Maryland | USA | 3:06.61 | ||||||||||||
Aaron Robinson, Kameron Jones, Hazem Miawad, Dashawn Morris | |||||||||||||||
5 | Rutgers Rutgers | USA | 3:04.27 | ||||||||||||
5 | Kentucky Kentucky | USA | 3:07.60 | ||||||||||||
Jacob Smith, Nathaniel Bann, Dwight St. Hillaire, Cameron Council | |||||||||||||||
6 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:05.13 | ||||||||||||
6 | R.K. Athletics R.K. Athletics | USA | 3:08.11 | ||||||||||||
6 | SE Louisiana SE Louisiana | USA | 3:08.16 | ||||||||||||
Donovan Storr, Gerald Coleman, James Benson II, Tahrike Jones | |||||||||||||||
7 | Ohio State Ohio State | USA | 3:05.42 | ||||||||||||
7 | Florida Florida | USA | 3:09.19 | ||||||||||||
Cole Johnson, Ryan Clark, Kyren Hollis, Dawson Guillory | |||||||||||||||
8 | Charlotte Charlotte | USA | 3:06.23 | ||||||||||||
8 | Iowa Iowa | USA | 3:10.72 | ||||||||||||
Noah Larrison, Carter Lilly, Matt Manternach, Austin Lietz | |||||||||||||||
Finale 2 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
2 | Empire Athletics Empire Athletics | USA | 3:09.67 | ||||||||||||
3 | The Winners Circle Us The Winners Circle Us | USA | 3:09.86 | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:07.50 | ||||||||||||
Jacob Smith, Nathaniel Bann, Dwight St. Hillaire, Cameron Council | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:08.66 | ||||||||||||
Cole Johnson, Ryan Clark, Kyren Hollis, Dawson Guillory | |||||||||||||||
3 | SE Louisiana SE Louisiana | USA | 3:10.21 | ||||||||||||
Donovan Storr, Gerald Coleman, James Benson II, Tahrike Jones | |||||||||||||||
Indledende 2 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Maryland Maryland | USA | 3:08.78 | ||||||||||||
Aaron Robinson, Kameron Jones, Hazem Miawad, Dashawn Morris | |||||||||||||||
Indledende 3 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | St. Augustine's St. Augustine's | USA | 3:07.75 | ||||||||||||
Nathan Fergusson, Jalen Jones, Darren Alfred, Brandon Valentine-Parris | |||||||||||||||
Indledende 4 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Iowa Iowa | USA | 3:07.63 | ||||||||||||
Noah Larrison, Carter Lilly, Matt Manternach, Austin Lietz | |||||||||||||||
2 | Purdue Purdue | USA | 3:07.94 | ||||||||||||
Jordan Hollis, Samson Colebrooke, Malcolm Dotson, Brian Faust | |||||||||||||||
3 | Mount Olive Mount Olive | USA | 3:08.24 | ||||||||||||
Arne Leppelsack, Johnny Middlebrooks, Richard Fisher, Tedric Shannon | |||||||||||||||
Indledende 7 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Clemson Clemson | USA | 3:09.34 | ||||||||||||
Deonte Tolbert, Fabian Hewitt, John Lewis, Marcus Parker | |||||||||||||||
M 3200m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Jalen Murray Jalen Murray | USA | 9:20.55 | PB | |||||||||||
2 | Gavin McElhennon Gavin McElhennon | USA | 9:26.92 | PB | |||||||||||
3 | Michael Fiore Michael Fiore | USA | 9:33.35 | PB | |||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Thomas Weiler Thomas Weiler | USA | 9:32.41 | ||||||||||||
2 | Dominick Scartz Dominick Scartz | USA | 9:39.44 | PB | |||||||||||
K 100 m 29.3. Vind: +2.3 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 11.04 | w | ||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.08 | w | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.25 | w | ||||||||||
4 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.30 | w | ||||||||||
5 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 11.32 | w | ||||||||||
6 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.33 | w | ||||||||||
7 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.41 | w | ||||||||||
8 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 11.52 | w | ||||||||||
Finale B 29.3. Vind: +0.1 | 29.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Angela Tenorio Angela Tenorio ('96) | 96 | ECU | 11.25 | SB | ||||||||||
2 | Liang Xiaojing Liang Xiaojing ('97) | 97 | CHN | 11.26 | PB | ||||||||||
3 | Wei Yongli Wei Yongli ('91) | 91 | CHN | 11.43 | SB | ||||||||||
4 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 11.44 | SB | ||||||||||
5 | Joanna Atkins Joanna Atkins ('89) | 89 | USA | 11.54 | |||||||||||
6 | Shaina Harrison Shaina Harrison ('94) | 94 | CAN | 11.54 | SB | ||||||||||
7 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 11.74 | PB | ||||||||||
Finale C 29.3. Vind: -0.1 | 29.3. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 11.37 | PB | ||||||||||
2 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 11.39 | PB | ||||||||||
3 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 11.40 | PB | ||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.45 | SB | ||||||||||
5 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 11.46 | |||||||||||
6 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 11.70 | SB | ||||||||||
7 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 12.05 | SB | ||||||||||
Finale D 29.3. Vind: +0.3 | 29.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 11.47 | PB | ||||||||||
2 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 11.66 | |||||||||||
3 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 11.67 | SB | ||||||||||
4 | Carolyn Brown Carolyn Brown ('96) | 96 | USA | 11.69 | |||||||||||
5 | Bria Mack Bria Mack ('99) | 99 | DOM | 11.85 | SB | ||||||||||
6 | Lauryn Hall Lauryn Hall | 00 | USA | 11.86 | SB | ||||||||||
7 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 11.88 | SB | ||||||||||
8 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 12.21 | SB | ||||||||||
Finale E 29.3. Vind: -1.3 | 29.3. | Vind: -1.3 | |||||||||||||
1 | Amuru Patterson Amuru Patterson | USA | 11.74 | ||||||||||||
2 | Kennedy Dennis Kennedy Dennis ('98) | 98 | USA | 11.76 | |||||||||||
3 | Bliss Soleynn Bliss Soleynn ('98) | 98 | ANT | 11.85 | SB | ||||||||||
4 | Oniesha Clarke Oniesha Clarke | USA | 11.97 | ||||||||||||
5 | Autumn Heath Autumn Heath ('96) | 96 | USA | 12.10 | SB | ||||||||||
6 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 12.15 | SB | ||||||||||
7 | Eleni Frommann Eleni Frommann ('97) | 97 | GER | 12.49 | SB | ||||||||||
Finale F 29.3. Vind: -2.0 | 29.3. | Vind: -2.0 | |||||||||||||
1 | Shaniya Williams Shaniya Williams ('98) | 98 | USA | 11.81 | |||||||||||
2 | Alex Council Alex Council | USA | 11.90 | SB | |||||||||||
3 | Jaida Smith Jaida Smith | 00 | USA | 11.98 | SB | ||||||||||
4 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 12.07 | |||||||||||
5 | Keianna Albury Keianna Albury ('96) | 96 | BAH | 12.08 | SB | ||||||||||
6 | Quashira McIntosh Quashira McIntosh ('97) | 97 | ISV | 12.21 | SB | ||||||||||
Finale G 29.3. Vind: -1.4 | 29.3. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Nia Jack Nia Jack ('98) | 98 | ISV | 11.91 | |||||||||||
2 | Chidinma Matthew Chidinma Matthew | USA | 12.06 | ||||||||||||
3 | Kiana Davis Kiana Davis ('94) | 94 | USA | 12.19 | SB | ||||||||||
K 200 m 28.3. Vind: +3.9 Finale A Finale | 28.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||
1 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 22.86 | w | ||||||||||
2 | Savyon Toombs Savyon Toombs ('98) | 98 | USA | 23.22 | w | ||||||||||
3 | Kong Lingwei Kong Lingwei ('95) | 95 | CHN | 23.23 | w | ||||||||||
4 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 23.44 | w | ||||||||||
5 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 23.77 | w | ||||||||||
6 | Huang Guifen Huang Guifen ('97) | 97 | CHN | 23.78 | w | ||||||||||
7 | Jacquelyn Baldwin Jacquelyn Baldwin | USA | 24.19 | w | |||||||||||
Finale B 28.3. Vind: +3.1 | 28.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Marileidy Paulino Marileidy Paulino ('96) | 96 | DOM | 23.03 | w | ||||||||||
2 | Joanna Atkins Joanna Atkins ('89) | 89 | USA | 23.41 | w | ||||||||||
3 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 23.58 | w | ||||||||||
4 | Elizabeth Dadzie Elizabeth Dadzie ('93) | 93 | GHA | 23.69 | w | ||||||||||
5 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 24.53 | w | ||||||||||
Finale C 28.3. Vind: +1.5 | 28.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 23.34 | SB | ||||||||||
2 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 23.57 | SB | ||||||||||
3 | Asha Ruth Asha Ruth ('91) | 91 | USA | 23.63 | PB | ||||||||||
4 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 23.64 | SB | ||||||||||
5 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 24.02 | SB | ||||||||||
6 | Kimberly Hyacinthe Kimberly Hyacinthe ('89) | 89 | CAN | 24.53 | SB | ||||||||||
7 | Jellisa Westney Jellisa Westney ('93) | 93 | CAN | 24.86 | SB | ||||||||||
Finale D 28.3. Vind: +2.8 | 28.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Saqukine Cameron Saqukine Cameron ('96) | 96 | JAM | 23.54 | w | ||||||||||
2 | Travia Jones Travia Jones ('95) | 95 | CAN | 24.03 | w | ||||||||||
3 | Kiana Davis Kiana Davis ('94) | 94 | USA | 24.26 | w | ||||||||||
4 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 24.30 | w | ||||||||||
5 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 24.48 | w | ||||||||||
6 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 24.57 | w | ||||||||||
Finale E 28.3. Vind: +1.4 | 28.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Gemma Acheampong Gemma Acheampong ('93) | 93 | GHA | 23.76 | SB | ||||||||||
2 | Gabrielle Farquharson Gabrielle Farquharson ('92) | 92 | USA | 23.92 | SB | ||||||||||
3 | Dasia Pressley Dasia Pressley ('97) | 97 | USA | 23.95 | SB | ||||||||||
4 | Martina Weil Martina Weil ('99) | 99 | CHI | 24.27 | SB | ||||||||||
5 | Shalah Smiling Shalah Smiling | USA | 24.28 | SB | |||||||||||
6 | Quashira McIntosh Quashira McIntosh ('97) | 97 | ISV | 24.53 | SB | ||||||||||
Finale F 28.3. Vind: +3.7 | 28.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||
1 | Nicole Smith Nicole Smith | 00 | USA | 23.83 | w | ||||||||||
2 | Liz Reid Liz Reid ('96) | 96 | USA | 23.91 | w | ||||||||||
3 | Megan Grabowski Megan Grabowski | USA | 24.44 | w | |||||||||||
4 | Jairyn Russell Jairyn Russell | USA | 24.45 | w | |||||||||||
5 | Nicole Sreenan Nicole Sreenan | USA | 24.64 | w | |||||||||||
Finale G 28.3. Vind: +2.1 | 28.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Zoe Sherar Zoe Sherar ('99) | 99 | CAN | 23.89 | w | ||||||||||
2 | Chidinma Matthew Chidinma Matthew | USA | 24.05 | w | |||||||||||
3 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 24.11 | w | ||||||||||
4 | Akia Slaughter Akia Slaughter | USA | 24.57 | w | |||||||||||
5 | Myia Dorsey Myia Dorsey ('98) | 98 | ISV | 24.72 | w | ||||||||||
6 | Asha Copeland Asha Copeland | USA | 24.90 | w | |||||||||||
Finale H 28.3. Vind: +3.6 | 28.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye ('96) | 96 | FRA | 24.09 | w | ||||||||||
2 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 24.17 | w | ||||||||||
3 | Amanda Stead Amanda Stead ('99) | 99 | USA | 24.27 | w | ||||||||||
4 | Lamisha Simmons Lamisha Simmons ('96) | 96 | USA | 24.62 | w | ||||||||||
5 | Jahari Coleman Jahari Coleman | USA | 24.83 | w | |||||||||||
Finale I 28.3. Vind: +1.2 | 28.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 24.18 | |||||||||||
2 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 24.47 | SB | ||||||||||
3 | Lauryn James Lauryn James ('99) | 99 | USA | 24.48 | PB | ||||||||||
4 | Antonishka Deveaux Antonishka Deveaux ('98) | 98 | BAH | 24.74 | SB | ||||||||||
7 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 25.26 | PB | ||||||||||
Finale J 28.3. Vind: +2.4 | 28.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Crystal Johnson Crystal Johnson | USA | 24.20 | w | |||||||||||
2 | Begotty Laroche Begotty Laroche | USA | 24.20 | w | |||||||||||
3 | Kyra Atkins Kyra Atkins ('97) | 97 | USA | 24.20 | w | ||||||||||
4 | Talia Buss Talia Buss ('98) | 98 | USA | 24.34 | w | ||||||||||
5 | Gabrielle Irving Gabrielle Irving ('95) | 95 | USA | 24.57 | w | ||||||||||
6 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 24.62 | w | ||||||||||
7 | Whitney Bridges Whitney Bridges | 00 | USA | 24.75 | w | ||||||||||
8 | Supawan Thipat Supawan Thipat ('94) | 94 | THA | 24.90 | w | ||||||||||
Finale K 28.3. Vind: +2.0 | 28.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 24.46 | SB | ||||||||||
2 | Nyasia Daniels Nyasia Daniels | USA | 24.55 | SB | |||||||||||
3 | Angelica Floyd Angelica Floyd ('99) | 99 | USA | 24.91 | PB | ||||||||||
4 | Tessola Duncan Tessola Duncan | USA | 24.98 | SB | |||||||||||
Finale L 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Selena Mariel Arjona Selena Mariel Arjona ('99) | 99 | PAN | 24.53 | PB | ||||||||||
2 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 24.77 | PB | ||||||||||
3 | Nikki Fogarty Nikki Fogarty | USA | 24.83 | SB | |||||||||||
4 | Dejanee Parms Dejanee Parms | USA | 24.87 | PB | |||||||||||
Finale M 28.3. Vind: +1.4 | 28.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Cherrish Wright Cherrish Wright | USA | 24.61 | PB | |||||||||||
2 | Ilyria Johns Ilyria Johns | USA | 24.76 | SB | |||||||||||
3 | Allysia Parry Allysia Parry | 00 | USA | 24.87 | PB | ||||||||||
4 | Jacqueline Scott Jacqueline Scott | USA | 24.91 | PB | |||||||||||
Finale N 28.3. Vind: +2.8 | 28.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Tiyanna Johnson Tiyanna Johnson | USA | 24.67 | w | |||||||||||
2 | Kyra Wilder Kyra Wilder | USA | 24.86 | w | |||||||||||
3 | Lauryn Dancy Lauryn Dancy | USA | 25.00 | w | |||||||||||
Finale O 28.3. Vind: +1.3 | 28.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Jordyn Braswell Jordyn Braswell | 00 | USA | 24.69 | PB | ||||||||||
K 400 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 50.96 | SB | ||||||||||
2 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.61 | |||||||||||
3 | Alexis Holmes Alexis Holmes | 00 | USA | 52.08 | SB | ||||||||||
4 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.28 | SB | ||||||||||
5 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.82 | SB | ||||||||||
6 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 52.87 | SB | ||||||||||
7 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 52.95 | SB | ||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 52.18 | PB | ||||||||||
2 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 52.94 | PB | ||||||||||
3 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 53.06 | SB | ||||||||||
4 | Natalie Price Natalie Price ('98) | 98 | USA | 53.72 | SB | ||||||||||
5 | Karrington Winters Karrington Winters ('97) | 97 | USA | 53.95 | SB | ||||||||||
6 | Amanda Crawford Amanda Crawford ('99) | 99 | GRN | 54.04 | SB | ||||||||||
7 | Martina Weil Martina Weil ('99) | 99 | CHI | 54.18 | |||||||||||
8 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 54.22 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 52.24 | PB | ||||||||||
2 | Zoe Sherar Zoe Sherar ('99) | 99 | CAN | 52.34 | PB | ||||||||||
3 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 53.18 | SB | ||||||||||
4 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 53.59 | PB | ||||||||||
5 | Arlicia Bush Arlicia Bush ('98) | 98 | USA | 54.28 | SB | ||||||||||
6 | Samara Miller Samara Miller ('97) | 97 | USA | 55.46 | SB | ||||||||||
7 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 55.87 | SB | ||||||||||
Finale G 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 53.96 | SB | ||||||||||
2 | Kendra Clarke Kendra Clarke ('96) | 96 | CAN | 54.06 | SB | ||||||||||
3 | Janae Caldwell Janae Caldwell ('97) | 97 | USA | 54.11 | PB | ||||||||||
4 | Kiara Lester Kiara Lester ('98) | 98 | USA | 54.17 | PB | ||||||||||
5 | Maiah Walker Maiah Walker ('99) | 99 | USA | 54.80 | SB | ||||||||||
6 | Iman Sule Iman Sule | USA | 55.01 | SB | |||||||||||
7 | McKinley McNeill McKinley McNeill ('98) | 98 | USA | 55.31 | SB | ||||||||||
8 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 56.59 | SB | ||||||||||
Finale H 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Amanda Stead Amanda Stead ('99) | 99 | USA | 54.01 | PB | ||||||||||
2 | Maya Singletary Maya Singletary ('98) | 98 | USA | 54.11 | SB | ||||||||||
3 | Kiersten Walker Kiersten Walker ('98) | 98 | USA | 54.46 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Crosby Alexis Crosby | 00 | USA | 55.00 | SB | ||||||||||
5 | Nykah Smith Nykah Smith | 00 | USA | 55.17 | PB | ||||||||||
6 | Aly Weum Aly Weum | USA | 55.21 | PB | |||||||||||
7 | Eugenie Hue Eugenie Hue ('95) | 95 | FRA | 55.37 | SB | ||||||||||
8 | Sashana Hinds Sashana Hinds | USA | 56.64 | SB | |||||||||||
Finale I 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 54.16 | PB | ||||||||||
2 | Kristen Williams Kristen Williams ('97) | 97 | USA | 54.30 | PB | ||||||||||
3 | Cheyenne Jones Cheyenne Jones ('99) | 99 | USA | 55.44 | SB | ||||||||||
4 | Lauryn Ghee Lauryn Ghee ('98) | 98 | USA | 55.79 | SB | ||||||||||
5 | Kiana Lee Kiana Lee ('97) | 97 | USA | 56.08 | SB | ||||||||||
6 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 56.77 | PB | |||||||||||
Finale K 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Liz Reid Liz Reid ('96) | 96 | USA | 54.73 | PB | ||||||||||
2 | Loren Gallmon Loren Gallmon | USA | 55.19 | ||||||||||||
3 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 55.26 | SB | ||||||||||
4 | Myia Dorsey Myia Dorsey ('98) | 98 | ISV | 55.54 | SB | ||||||||||
5 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 55.62 | SB | ||||||||||
6 | Riley Egbula Riley Egbula ('97) | 97 | USA | 55.91 | SB | ||||||||||
7 | Tionna Fant Tionna Fant ('97) | 97 | USA | 56.63 | SB | ||||||||||
K 800 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 2:03.63 | SB | ||||||||||
2 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:05.03 | PB | ||||||||||
3 | Alena Brooks Alena Brooks ('91) | 91 | TTO | 2:05.05 | SB | ||||||||||
4 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 2:05.68 | SB | ||||||||||
5 | Ayano Shiomi Ayano Shiomi ('99) | 99 | JPN | 2:06.14 | SB | ||||||||||
6 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 2:06.24 | SB | ||||||||||
7 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:06.60 | SB | ||||||||||
8 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:08.47 | SB | ||||||||||
9 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 2:09.00 | SB | ||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 2:05.15 | SB | ||||||||||
2 | Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | 2:06.69 | PB | ||||||||||
3 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 2:09.93 | SB | ||||||||||
4 | Brittany Campbell Brittany Campbell | 00 | USA | 2:10.39 | |||||||||||
5 | G'Jasmyne Butler G'Jasmyne Butler | USA | 2:10.42 | SB | |||||||||||
6 | Mallory Mulzer Mallory Mulzer | USA | 2:10.46 | ||||||||||||
7 | Terri Turner Terri Turner ('99) | 99 | USA | 2:10.65 | SB | ||||||||||
8 | Kelly Mindak Kelly Mindak | USA | 2:10.93 | SB | |||||||||||
9 | Arion Span Arion Span | USA | 2:11.25 | SB | |||||||||||
10 | Mackenzie Morgan Mackenzie Morgan | 00 | CAN | 2:12.59 | SB | ||||||||||
11 | Tia Saunders Tia Saunders ('97) | 97 | USA | 2:13.48 | SB | ||||||||||
12 | Olivia Arizin Olivia Arizin ('99) | 99 | USA | 2:14.71 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:06.64 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Groom Sydney Groom | USA | 2:07.71 | PB | |||||||||||
3 | Taylor Arco Taylor Arco ('98) | 98 | USA | 2:08.66 | PB | ||||||||||
4 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:08.99 | PB | ||||||||||
5 | Tiarra Bailey Tiarra Bailey ('97) | 97 | USA | 2:09.46 | PB | ||||||||||
6 | Caitlin Pinnell Caitlin Pinnell | USA | 2:09.74 | PB | |||||||||||
7 | Brenda Ayuk Brenda Ayuk | 00 | USA | 2:09.92 | PB | ||||||||||
8 | Phylissa Greeley Phylissa Greeley | USA | 2:11.27 | PB | |||||||||||
9 | Annie Gallagher Annie Gallagher | 00 | USA | 2:11.35 | PB | ||||||||||
10 | Sholonda Snell Sholonda Snell | USA | 2:13.18 | SB | |||||||||||
11 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:13.83 | SB | ||||||||||
12 | Reilly Siebert Reilly Siebert | 00 | USA | 2:13.94 | SB | ||||||||||
13 | Melissa Riback Melissa Riback | USA | 2:14.68 | SB | |||||||||||
15 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 2:16.52 | SB | ||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Annie Ubbing Annie Ubbing | USA | 2:06.68 | SB | |||||||||||
2 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 2:06.85 | PB | ||||||||||
3 | Jenna Sobieski Jenna Sobieski | USA | 2:06.91 | PB | |||||||||||
4 | Mallory King Mallory King ('98) | 98 | USA | 2:07.08 | PB | ||||||||||
5 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:07.12 | SB | ||||||||||
6 | Barnes Kristoni Barnes Kristoni | USA | 2:07.56 | PB | |||||||||||
7 | Kaya Knake Kaya Knake | USA | 2:07.95 | SB | |||||||||||
8 | Victoria Tachinski Victoria Tachinski ('99) | 99 | CAN | 2:08.18 | |||||||||||
9 | Sonja Andenmatten Sonja Andenmatten ('99) | 99 | SUI | 2:08.68 | SB | ||||||||||
10 | Madison Harris Madison Harris ('95) | 95 | USA | 2:09.50 | PB | ||||||||||
11 | Ericka Charles Ericka Charles ('89) | 89 | USA | 2:09.87 | SB | ||||||||||
12 | Joely Pinkston Joely Pinkston | USA | 2:11.49 | ||||||||||||
13 | Cathilyn McIntosh Cathilyn McIntosh | USA | 2:15.43 | SB | |||||||||||
K 1500 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 4:18.23 | PB | ||||||||||
2 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:18.40 | PB | ||||||||||
3 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:18.52 | PB | ||||||||||
4 | Alexandra Lucki Alexandra Lucki ('96) | 96 | CAN | 4:18.62 | PB | ||||||||||
5 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 4:18.78 | PB | ||||||||||
6 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:20.25 | PB | ||||||||||
7 | Haley Harris Haley Harris | USA | 4:21.42 | SB | |||||||||||
8 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:21.87 | PB | ||||||||||
9 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:26.58 | SB | ||||||||||
10 | Amy Ruiz Amy Ruiz ('97) | 97 | USA | 4:27.50 | |||||||||||
11 | Caroline Barlow Caroline Barlow ('95) | 95 | USA | 4:29.51 | SB | ||||||||||
12 | Christine Laurie Christine Laurie ('99) | 99 | CAN | 4:30.46 | SB | ||||||||||
13 | Charlotte Crook Charlotte Crook ('99) | 99 | GBR | 4:31.55 | PB | ||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Courtney Clody Courtney Clody | USA | 4:29.14 | PB | |||||||||||
2 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 4:29.55 | PB | ||||||||||
3 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 4:30.27 | PB | |||||||||||
4 | Ellie Wallace Ellie Wallace ('99) | 99 | GBR | 4:33.17 | SB | ||||||||||
5 | Lydia van Dijk Lydia van Dijk | 00 | NED | 4:34.87 | |||||||||||
6 | Josey Korte Josey Korte | USA | 4:34.87 | PB | |||||||||||
7 | Talia Staiger Talia Staiger | USA | 4:38.44 | PB | |||||||||||
8 | Mikie Harris Mikie Harris | USA | 4:38.47 | PB | |||||||||||
9 | Pamela O'Brien Pamela O'Brien | USA | 4:39.53 | PB | |||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Mary Claire Solomon Mary Claire Solomon ('97) | 97 | USA | 4:36.29 | PB | ||||||||||
2 | Katja Blunden Katja Blunden ('79) | 79 | FIN | 4:36.99 | SB | ||||||||||
3 | Elisa Sargent Elisa Sargent | USA | 4:37.76 | PB | |||||||||||
4 | Izzy Evely Izzy Evely | USA | 4:37.78 | PB | |||||||||||
5 | G'Jasmyne Butler G'Jasmyne Butler | USA | 4:38.53 | PB | |||||||||||
6 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 4:38.64 | PB | ||||||||||
7 | Maryah Nasir Maryah Nasir | USA | 4:39.31 | ||||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
5 | Giulia Giorgi Giulia Giorgi ('99) | 99 | ITA | 4:46.25 | |||||||||||
K 5000 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Nora McUmber Nora McUmber | USA | 16:50.10 | PB | |||||||||||
2 | Addi Coggins Addi Coggins ('98) | 98 | USA | 16:51.70 | PB | ||||||||||
3 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 16:52.76 | PB | ||||||||||
4 | Heather Stone Heather Stone | USA | 16:57.46 | PB | |||||||||||
5 | Ashley Laureano Ashley Laureano ('94) | 94 | PUR | 17:01.90 | PB | ||||||||||
6 | Erin McLaughlin Erin McLaughlin | USA | 17:07.47 | SB | |||||||||||
7 | Kelly Griffin Kelly Griffin | USA | 17:14.85 | PB | |||||||||||
8 | Caroline Inman Caroline Inman | USA | 17:18.40 | PB | |||||||||||
9 | Elizabeth Dawson Elizabeth Dawson ('95) | 95 | USA | 17:18.87 | PB | ||||||||||
10 | Haley Hasty Haley Hasty | USA | 17:18.91 | SB | |||||||||||
11 | Caitlin Shepard Caitlin Shepard | USA | 17:19.79 | SB | |||||||||||
12 | Betsy Suda Betsy Suda | USA | 17:21.71 | SB | |||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Olivia Janke Olivia Janke | USA | 17:17.70 | PB | |||||||||||
2 | Sarah Michels Sarah Michels | USA | 17:19.55 | PB | |||||||||||
3 | Anne Den Otter Anne Den Otter ('96) | 96 | NED | 17:20.22 | PB | ||||||||||
4 | Zoe Jarvis Zoe Jarvis | USA | 17:20.74 | PB | |||||||||||
5 | Kelli Walsh Kelli Walsh | USA | 17:22.09 | PB | |||||||||||
6 | Cheruiyot Andonet Cheruiyot Andonet | KEN | 17:26.28 | PB | |||||||||||
7 | Ella Swigler Ella Swigler | 00 | USA | 17:27.33 | PB | ||||||||||
8 | Camryn Cooney Camryn Cooney | USA | 17:27.41 | PB | |||||||||||
16 | Marine Garnier Marine Garnier | 00 | FRA | 17:48.55 | PB | ||||||||||
Katja Blunden Katja Blunden ('79) | 79 | FIN | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Carolina Lozano Carolina Lozano ('96) | 96 | ARG | 10:06.62 | SB | ||||||||||
2 | Ashley Laureano Ashley Laureano ('94) | 94 | PUR | 10:22.30 | SB | ||||||||||
3 | Grace Mancini Grace Mancini | USA | 10:23.71 | SB | |||||||||||
4 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 10:28.73 | PB | ||||||||||
5 | Perri Bockrath Perri Bockrath | USA | 10:33.66 | PB | |||||||||||
6 | Hayleigh Palotti Hayleigh Palotti | 00 | USA | 10:35.51 | PB | ||||||||||
7 | Bailey Hertenstein Bailey Hertenstein | USA | 10:35.79 | PB | |||||||||||
8 | Lexa Barrott Lexa Barrott | USA | 10:41.15 | SB | |||||||||||
9 | Katie Meyer Katie Meyer ('98) | 98 | USA | 10:41.59 | PB | ||||||||||
10 | Rachel Boice Rachel Boice | USA | 10:42.65 | PB | |||||||||||
11 | Audrey Carpenter Audrey Carpenter | USA | 10:46.24 | PB | |||||||||||
12 | Mallory Liggett Mallory Liggett | USA | 10:51.13 | PB | |||||||||||
13 | Jordania Diaz Jordania Diaz ('93) | 93 | DOM | 10:52.51 | PB | ||||||||||
14 | Claire Moritz Claire Moritz | 00 | USA | 10:55.67 | PB | ||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 10:42.85 | PB | ||||||||||
2 | Kate Butler Kate Butler | USA | 10:48.94 | SB | |||||||||||
3 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 11:02.31 | SB | ||||||||||
6 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 11:04.34 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 29.3. Vind: -1.4 Finale A Finale | 29.3. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 13.04 | |||||||||||
2 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 13.21 | SB | ||||||||||
3 | Kyra Atkins Kyra Atkins ('97) | 97 | USA | 13.33 | SB | ||||||||||
4 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 13.37 | SB | ||||||||||
5 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 13.38 | SB | ||||||||||
6 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 13.64 | SB | |||||||||||
7 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.92 | |||||||||||
Finale B 29.3. Vind: +2.2 | 29.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 13.32 | w | ||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.53 | w | ||||||||||
3 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 13.95 | w | ||||||||||
4 | Alahni Wood Alahni Wood | USA | 13.97 | w | |||||||||||
5 | Victoria Jones-Alleyne Victoria Jones-Alleyne ('98) | 98 | USA | 14.16 | w | ||||||||||
Finale C 29.3. Vind: -0.2 | 29.3. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Farah Jacques Farah Jacques ('90) | 90 | CAN | 13.35 | |||||||||||
2 | Shermaine Williams Shermaine Williams ('90) | 90 | JAM | 13.63 | SB | ||||||||||
3 | Wu Yanni Wu Yanni ('97) | 97 | CHN | 13.84 | |||||||||||
4 | Tia Thevenin Tia Thevenin ('96) | 96 | CAN | 13.85 | |||||||||||
5 | Devyani Biswal Devyani Biswal ('93) | 93 | CAN | 13.98 | SB | ||||||||||
Finale D 29.3. Vind: +0.4 | 29.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Alexia Brooks Alexia Brooks ('97) | 97 | USA | 13.48 | SB | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 13.63 | PB | ||||||||||
3 | Safiyyah Mitchell Safiyyah Mitchell | USA | 13.64 | ||||||||||||
4 | Chanel Freeman Chanel Freeman ('97) | 97 | USA | 13.77 | SB | ||||||||||
5 | Courtney Warden Courtney Warden ('96) | 96 | USA | 13.83 | SB | ||||||||||
6 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 14.14 | SB | ||||||||||
7 | Britten Bowen Britten Bowen | 00 | USA | 14.33 | SB | ||||||||||
Finale E 29.3. Vind: +1.5 | 29.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Sidney Marshall Sidney Marshall ('98) | 98 | JAM | 13.48 | SB | ||||||||||
2 | Aviana Goode Aviana Goode ('98) | 98 | USA | 13.99 | PB | ||||||||||
3 | Lamisha Simmons Lamisha Simmons ('96) | 96 | USA | 14.01 | SB | ||||||||||
4 | Sarah Jones Sarah Jones ('99) | 99 | USA | 14.10 | SB | ||||||||||
5 | Kylie McMillan Kylie McMillan ('97) | 97 | USA | 14.10 | SB | ||||||||||
6 | Briana Burt Briana Burt ('96) | 96 | USA | 14.11 | SB | ||||||||||
7 | Taylor Robinson Taylor Robinson ('99) | 99 | USA | 14.24 | |||||||||||
8 | Sophia Myers Sophia Myers | 00 | USA | 14.33 | |||||||||||
Finale F 29.3. Vind: +0.2 | 29.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.56 | |||||||||||
2 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 13.62 | SB | ||||||||||
3 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.79 | SB | ||||||||||
4 | Ebony Williams Ebony Williams ('96) | 96 | USA | 13.80 | |||||||||||
5 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 14.18 | |||||||||||
Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale G 29.3. Vind: +0.2 | 29.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 14.11 | ||||||||||||
2 | Christine Lavallias Christine Lavallias | USA | 14.25 | SB | |||||||||||
3 | Lennex Walker Lennex Walker ('99) | 99 | USA | 14.33 | SB | ||||||||||
4 | Sydney Winger Sydney Winger | USA | 14.40 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Reanda Richards Reanda Richards ('99) | 99 | SKN | 57.21 | PB | ||||||||||
2 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 57.79 | PB | |||||||||||
3 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 57.82 | SB | ||||||||||
4 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 57.94 | |||||||||||
5 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 59.76 | SB | |||||||||||
6 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 1:01.01 | SB | ||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 57.57 | SB | ||||||||||
2 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 57.86 | SB | ||||||||||
3 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 57.92 | |||||||||||
4 | Shannon Kalawan Shannon Kalawan ('97) | 97 | JAM | 58.04 | SB | ||||||||||
5 | Anna Sjoukje Runia Anna Sjoukje Runia ('95) | 95 | NED | 58.67 | |||||||||||
6 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 58.91 | |||||||||||
7 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 1:00.48 | SB | ||||||||||
8 | Xahria Santiago Xahria Santiago ('99) | 99 | CAN | 1:01.05 | SB | ||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Devin D'Oliveira Devin D'Oliveira | USA | 59.85 | ||||||||||||
2 | Kristina Cherrington Kristina Cherrington | USA | 1:00.18 | PB | |||||||||||
3 | Christiana Dougan Christiana Dougan | USA | 1:01.09 | SB | |||||||||||
4 | Courtashia Felton Courtashia Felton | USA | 1:01.42 | PB | |||||||||||
5 | Thaila Cooper Thaila Cooper | USA | 1:01.86 | SB | |||||||||||
6 | Jada Hill Jada Hill | USA | 1:02.35 | PB | |||||||||||
7 | Addie Swanson Addie Swanson ('98) | 98 | USA | 1:02.53 | |||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Michaela Pešková Michaela Pešková ('97) | 97 | SVK | 1:00.26 | SB | ||||||||||
2 | Payton Wensel Payton Wensel | USA | 1:01.58 | ||||||||||||
3 | Danielle Scantlebury Danielle Scantlebury | BAR | 1:02.53 | PB | |||||||||||
4 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1:03.18 | |||||||||||
5 | Anne-Catherine Wasser Anne-Catherine Wasser ('98) | 98 | GER | 1:03.31 | SB | ||||||||||
Finale E 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Asia Jinks Asia Jinks ('99) | 99 | USA | 1:00.42 | PB | ||||||||||
2 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 1:01.08 | SB | ||||||||||
3 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 1:01.36 | PB | ||||||||||
4 | Caroline Edmondson Caroline Edmondson | USA | 1:01.72 | SB | |||||||||||
5 | Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | 1:02.17 | SB | ||||||||||
6 | Jamira Patterson Jamira Patterson | USA | 1:02.18 | ||||||||||||
Finale F 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 1:00.45 | PB | ||||||||||
2 | Tia Strackman Tia Strackman | USA | 1:00.92 | PB | |||||||||||
3 | Isabel Ingram Isabel Ingram | USA | 1:03.30 | SB | |||||||||||
4 | Jade Sullivan Jade Sullivan ('97) | 97 | USA | 1:03.48 | SB | ||||||||||
Finale G 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 1:01.98 | PB | ||||||||||
2 | Daneesha Davidson Daneesha Davidson ('99) | 99 | USA | 1:02.51 | |||||||||||
3 | Ashonti Warner Ashonti Warner ('99) | 99 | USA | 1:02.70 | PB | ||||||||||
4 | Tara Hernandez Tara Hernandez | USA | 1:02.77 | SB | |||||||||||
5 | Carly Donahue Carly Donahue ('98) | 98 | USA | 1:02.86 | SB | ||||||||||
K Højdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Rhonda Rogombe Rhonda Rogombe | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jūlija Tarvide Jūlija Tarvide ('97) | 97 | LAT | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jade Jordan Jade Jordan ('99) | 99 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Caroline Muller Caroline Muller | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jada Watson Jada Watson | USA | 1.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Frankie Griffin Frankie Griffin | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nazah Reddick Nazah Reddick | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Courteney Campbell Courteney Campbell ('99) | 99 | PUR | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kenflore Atilus Kenflore Atilus | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kayla Maczuga Kayla Maczuga ('96) | 96 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Torie Derrow Torie Derrow | USA | 1.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Aviana Goode Aviana Goode ('98) | 98 | USA | 1.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Sarah Bever Sarah Bever | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Rachel Robertson Rachel Robertson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Sophie Gutermuth Sophie Gutermuth ('92) | 92 | USA | 4.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erica Sergeant Erica Sergeant ('96) | 96 | USA | 4.10 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Yaritza Diaz Yaritza Diaz ('95) | 95 | PUR | 3.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jazmyn Dennis Jazmyn Dennis | USA | 3.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 3.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sara McKeeman Sara McKeeman ('96) | 96 | USA | 3.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hayley Horvath Hayley Horvath | 00 | USA | 3.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Stephanie Lambeth Stephanie Lambeth ('97) | 97 | USA | 3.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Olivia Moore Olivia Moore | USA | 3.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nicole Carroll Nicole Carroll ('97) | 97 | USA | 3.95 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | 3.95 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Nicole Breske Nicole Breske ('98) | 98 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Emma Chee Emma Chee | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tessa Sheets Tessa Sheets ('99) | 99 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Anna Eaton Anna Eaton ('96) | 96 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Savanah Amato Savanah Amato ('97) | 97 | USA | 3.80 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Riley Felts Riley Felts ('01) | 01 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Dascha Hix Dascha Hix | USA | 3.80 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Courtney Long Courtney Long ('99) | 99 | USA | 3.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Anna Watson Anna Watson ('99) | 99 | USA | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 6.21 | +2.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 6.16 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 6.10 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jaden Mattox Jaden Mattox | USA | 6.09 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Destiny Copeland Destiny Copeland | USA | 6.02 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 6.00 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 5.99 | +1.7 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jade Jordan Jade Jordan ('99) | 99 | USA | 5.98 | +2.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jenna Jungels Jenna Jungels ('98) | 98 | USA | 5.88 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Taylor Deloach Taylor Deloach ('97) | 97 | USA | 5.78 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Zionn Pearson Zionn Pearson | 00 | USA | 5.73 | +0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 5.69 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 5.65 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 5.39 | +0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Thea LaFond Thea LaFond ('94) | 94 | DMA | 14.38 | +0.6 | NR | PB | ||||||||
| |||||||||||||||
2 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 14.05 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.68 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christina Epps Christina Epps ('91) | 91 | USA | 13.53 | +1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 13.36 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 13.15 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kali Hatcher Kali Hatcher | 00 | USA | 12.83 | +0.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Myesha Nott Myesha Nott ('99) | 99 | JAM | 12.80 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bhrandi Crenshaw Bhrandi Crenshaw | USA | 12.72 | +1.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 12.62 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 12.54 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Mikaela Seibert Mikaela Seibert ('97) | 97 | USA | 12.52 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 12.51 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 12.49 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 12.48 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Anisa Toppin Anisa Toppin | USA | 12.48 | +1.5 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Camille Jouanno Camille Jouanno ('96) | 96 | FRA | 12.48 | +1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Maryam Hassan Maryam Hassan ('98) | 98 | USA | 12.45 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 12.42 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Daneesha Davidson Daneesha Davidson ('99) | 99 | USA | 12.41 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
21 | Crystal Henderson Crystal Henderson | USA | 12.31 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Jade Jordan Jade Jordan ('99) | 99 | USA | 12.23 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
23 | Brittney Gibbs Brittney Gibbs ('96) | 96 | CAN | 12.12 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Trinity Tutti Trinity Tutti | 00 | CAN | 16.57 | NU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 15.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 15.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 15.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Erika Hammond Erika Hammond ('98) | 98 | USA | 15.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tara Belinsky Tara Belinsky | USA | 15.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sade Meeks Sade Meeks ('99) | 99 | USA | 15.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 15.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 14.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jeia Gilliam Jeia Gilliam ('95) | 95 | USA | 14.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Taylor Parker Taylor Parker | USA | 14.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 14.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shelby Bigsby Shelby Bigsby | 00 | USA | 14.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 14.14 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Phontavia Sawyer Phontavia Sawyer | USA | 14.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Noelle Parker Noelle Parker ('97) | 97 | USA | 13.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 13.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 13.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Loren James Loren James | USA | 13.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Hannah Hahler Hannah Hahler | USA | 13.46 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Ayana Culhane Ayana Culhane | USA | 13.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 13.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Dorian Solomon Dorian Solomon | USA | 13.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Enid Duut Enid Duut ('99) | 99 | NED | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Trinity Tutti Trinity Tutti | 00 | CAN | 55.07 | NU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 51.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 51.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabrielle Rains Gabrielle Rains ('98) | 98 | CAN | 48.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 48.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Phontavia Sawyer Phontavia Sawyer | USA | 47.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Timberly Molden Timberly Molden | USA | 47.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kristina Moore Kristina Moore ('99) | 99 | AUS | 46.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 46.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Erin Jewell Erin Jewell | USA | 45.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 45.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 45.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 45.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 45.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Hayden Merrick Hayden Merrick ('97) | 97 | USA | 44.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Corneisha Mitchell Corneisha Mitchell | USA | 43.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Alexis Hill Alexis Hill | USA | 42.88 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Amiynah Campbell Amiynah Campbell | USA | 42.43 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Xiquaria Reliford Xiquaria Reliford | USA | 42.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 60.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kate Deaton Kate Deaton | USA | 58.85 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | 58.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jade Gates Jade Gates ('99) | 99 | USA | 56.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 56.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Allison Wahrman Allison Wahrman | USA | 56.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reneese Batson Reneese Batson | USA | 56.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Milan Williams Milan Williams | USA | 56.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 56.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Amanda Howe Amanda Howe | 00 | USA | 55.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Amanda Murphy Amanda Murphy | USA | 54.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Gianna Rao Gianna Rao | 00 | USA | 54.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Helga Völgyi Helga Völgyi ('96) | 96 | HUN | 53.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 52.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Eléni Zótou Eléni Zótou | 00 | GRE | 47.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 55.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 53.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madison Wiltrout Madison Wiltrout ('99) | 99 | USA | 52.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 50.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samantha Zelden Samantha Zelden ('97) | 97 | USA | 49.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Asha James Asha James ('99) | 99 | TTO | 48.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 48.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 46.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Thalia Ghalam Thalia Ghalam ('98) | 98 | USA | 45.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sarah Stanley Sarah Stanley ('96) | 96 | USA | 44.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alexa Gardner Alexa Gardner | USA | 43.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Allie Twietmeyer Allie Twietmeyer | USA | 42.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Megan Reed Megan Reed | USA | 42.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Charlotte Wissing Charlotte Wissing ('97) | 97 | GER | 42.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Dina Ćosić Dina Ćosić ('98) | 98 | SRB | 41.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Greta Romei Greta Romei ('97) | 97 | ITA | 38.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 42.92 | ||||||||||||
Samantha Henry-Robinson, Kelly-Ann Baptiste, Hannah Cunliffe, Desiree Henry | |||||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 43.06 | ||||||||||||
Joanna Atkins, Aaliyah Brown, Felecia Brown, India Brown | |||||||||||||||
3 | Tumbleweed Track Club Tumbleweed Track Club | USA | 43.37 | ||||||||||||
Liang Xiaojing, Wei Yongli, Kong Lingwei, Huang Guifen | |||||||||||||||
4 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 43.56 | ||||||||||||
Carolyn Brown, Alfreda Steele, Symone Mason, Tiara McMinn | |||||||||||||||
5 | Kentucky Kentucky | USA | 43.63 | ||||||||||||
Celera Barnes, Abby Steiner, Faith Ross, Kianna Gray | |||||||||||||||
6 | Alabama Alabama | USA | 43.65 | ||||||||||||
Daija Lampkin, Krystal Sparling, Mauricia Prieto, Tamara Clark | |||||||||||||||
7 | Florida State Florida State | USA | 43.84 | ||||||||||||
Karimah Davis, Shauna Helps, Cortney Jones, Ka'tia Seymour | |||||||||||||||
8 | South Carolina South Carolina | USA | 43.86 | ||||||||||||
Stephanie Davis, Makyla Stanley, Amecia Pennamon, Wadeline Jonathas | |||||||||||||||
9 | Alabama Alabama | USA | 44.16 | ||||||||||||
Demi Washington, Symone Darius, D'Jai Baker, Takyera Roberson | |||||||||||||||
10 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 44.51 | ||||||||||||
Dezerea Bryant, Sydney Conley, Destiny Carter, Christina Clemons | |||||||||||||||
11 | Clemson Clemson | USA | 44.55 | ||||||||||||
Sarah Hill, Rebekah Smith, Ebony Williams, Aliyah Mallard | |||||||||||||||
12 | Jacksonville Jacksonville | USA | 44.61 | ||||||||||||
Jacquelyn Baldwin, Shalah Smiling, Savyon Toombs, Nicole Smith | |||||||||||||||
13 | UCF UCF | USA | 44.75 | ||||||||||||
Shaniya Williams, Ciara Holback, Beyonce De Freitas, Shian Hyde | |||||||||||||||
14 | CAN | 44.75 | |||||||||||||
Farah Jacques, Leah Walkeden, Whitney Rowe, Phylicia George | |||||||||||||||
Finale 2 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
7 | AARP AARP | USA | 44.81 | ||||||||||||
Tianna Bartoletta | |||||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 1:29.25 | ||||||||||||
Kelly-Ann Baptiste, Shakima Wimbley, Desiree Henry, Shaunae Miller-Uibo | |||||||||||||||
1 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 1:33.14 | ||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 1:31.80 | ||||||||||||
Tamara Clark, Daija Lampkin, Mauricia Prieto, D'Jai Baker | |||||||||||||||
3 | South Carolina South Carolina | USA | 1:33.00 | ||||||||||||
Aliyah Abrams, Maiya Dendy, Tatyana Mills, Milan Parks | |||||||||||||||
5 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 1:33.34 | ||||||||||||
Carolyn Brown, Tiara McMinn, Alfreda Steele, Brittny Ellis | |||||||||||||||
6 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 1:33.52 | ||||||||||||
Sydney Conley, Hannah Cunliffe, Octavious Freeman | |||||||||||||||
7 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 1:34.22 | ||||||||||||
Aleia Hobbs, Kyra Jefferson, De'Shalyn Jones, Barbara Pierre | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Pure Athletics Pure Athletics | USA | 3:29.26 | ||||||||||||
1 | St. Augustine's St. Augustine's | USA | 3:35.03 | ||||||||||||
Jaria Hoyte, Amanda Crawford, Danielle Scantlebury, Shannon Kalawan | |||||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 3:26.29 | ||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:27.76 | ||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 3:31.25 | ||||||||||||
2 | USATF High Performance USATF High Performance | USA | 3:34.85 | ||||||||||||
2 | Purdue Purdue | USA | 3:35.73 | ||||||||||||
Myia Dorsey, Jae'Nisa Heckstall, Brittany Campbell, Samara Miller | |||||||||||||||
3 | CAN | 3:28.54 | |||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:28.60 | ||||||||||||
3 | CAN | 3:34.88 | |||||||||||||
3 | Maryland Maryland | USA | 3:35.90 | ||||||||||||
Xahria Santiago, Cheyenne Jones, Destiny Ward, Venida Fagan | |||||||||||||||
4 | South Carolina South Carolina | USA | 3:27.53 | ||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 3:31.66 | ||||||||||||
4 | Iowa Iowa | USA | 3:36.32 | ||||||||||||
Jenny Kimbro, Aly Weum, Tria Seawater-Simmons, Payton Wensel | |||||||||||||||
5 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:32.22 | ||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 3:36.61 | ||||||||||||
Markeeta Thomas, Lakeisha Warner, Andrea Foster, Courtashia Felton | |||||||||||||||
6 | Clemson Clemson | USA | 3:32.67 | ||||||||||||
6 | Charlotte Charlotte | USA | 3:38.47 | ||||||||||||
Cemere Petty, Kiana Lee, Maya Singletary, Kristen Williams | |||||||||||||||
7 | Tennessee Tennessee | USA | 3:34.70 | ||||||||||||
8 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 3:38.26 | ||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Clutch Performance Clutch Performance | USA | 3:32.98 | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||
1 | St. Augustine's St. Augustine's | USA | 3:37.86 | ||||||||||||
Jaria Hoyte, Amanda Crawford, Danielle Scantlebury, Shannon Kalawan | |||||||||||||||
K 3200m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Rylee Pustilnik Rylee Pustilnik | USA | 10:40.27 | PB | |||||||||||
2 | Mya Bodrato Mya Bodrato | USA | 10:40.48 | PB | |||||||||||
3 | Taylor Stone Taylor Stone ('02) | 02 | USA | 10:42.62 | PB | ||||||||||
M 200 m 29.3. Vind: +0.6 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 20.50 | PB | ||||||||||
2 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 20.53 | SB | ||||||||||
3 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 20.67 | SB | ||||||||||
4 | Izaiah Brown Izaiah Brown ('97) | 97 | USA | 20.68 | PB | ||||||||||
5 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 20.69 | PB | ||||||||||
Finale B 29.3. Vind: -0.7 | 29.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.60 | SB | ||||||||||
2 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 20.66 | PB | ||||||||||
3 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 20.87 | |||||||||||
4 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 21.04 | SB | ||||||||||
5 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 21.12 | SB | ||||||||||
6 | Justin Brooks Justin Brooks | USA | 21.39 | ||||||||||||
Finale C 29.3. Vind: -0.8 | 29.3. | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.95 | SB | ||||||||||
2 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 21.04 | SB | ||||||||||
3 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 21.45 | |||||||||||
M 800 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Sukeil Foucha Sukeil Foucha ('99) | 99 | USA | 1:51.19 | PB | ||||||||||
2 | winston quinn winston quinn | USA | 1:52.82 | ||||||||||||
3 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 1:52.97 | SB | ||||||||||
4 | Chase Rivera Chase Rivera | USA | 1:53.24 | SB | |||||||||||
5 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 1:53.26 | ||||||||||||
6 | Joab Francois Joab Francois | 00 | USA | 1:54.82 | SB | ||||||||||
8 | Jonah Hoey Jonah Hoey ('01) | 01 | USA | 1:56.59 | SB | ||||||||||
M 1600 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 4:12.52 | SB | ||||||||||
2 | Rheinhardt Harrison Rheinhardt Harrison ('04) | 04 | USA | 4:12.59 | PB | ||||||||||
3 | Cade Monk Cade Monk | USA | 4:13.91 | PB | |||||||||||
4 | Angel Vicioso Angel Vicioso ('01) | 01 | DOM | 4:14.71 | PB | ||||||||||
5 | Aidan O'Gorman Aidan O'Gorman | USA | 4:15.43 | PB | |||||||||||
6 | Jonathan Reid Jonathan Reid | USA | 4:15.59 | PB | |||||||||||
7 | Nicholas Miller Nicholas Miller | USA | 4:15.95 | PB | |||||||||||
8 | Garrett Ricardo Garrett Ricardo | USA | 4:16.37 | PB | |||||||||||
9 | Jonah Hoey Jonah Hoey ('01) | 01 | USA | 4:17.02 | PB | ||||||||||
10 | Benjamin Hartvigsen Benjamin Hartvigsen | USA | 4:17.49 | PB | |||||||||||
11 | Onix Ortiz Onix Ortiz | USA | 4:17.90 | PB | |||||||||||
12 | Reed Legg Reed Legg | USA | 4:17.92 | PB | |||||||||||
M Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Django Lovett Django Lovett ('92) | 92 | CAN | 2.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob Milton Jacob Milton ('98) | 98 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cody Stine Cody Stine ('97) | 97 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Qayyim Ali Qayyim Ali ('99) | 99 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samuel Shoultz Samuel Shoultz | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Garth Warner Garth Warner ('96) | 96 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Abubakar Mohammed Abubakar Mohammed ('91) | 91 | GHA | 7.77 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corion Knight Corion Knight ('96) | 96 | USA | 7.73 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.73 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kenneth Fisher Kenneth Fisher ('95) | 95 | USA | 7.65 | +0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rodney Ruffin Rodney Ruffin ('97) | 97 | USA | 7.49 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jamie Brown Jamie Brown ('05) | 05 | USA | 7.37 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Erik Eckleben Erik Eckleben ('95) | 95 | GER | 7.32 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chris McBride Chris McBride ('97) | 97 | USA | 7.11 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Reginald Steele Reginald Steele ('92) | 92 | USA | 7.06 | +1.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Eldred Henry Eldred Henry ('94) | 94 | IVB | 20.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Zach Hancock Zach Hancock ('98) | 98 | USA | 18.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 18.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 18.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 18.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Noah Castle Noah Castle | USA | 18.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | David Schall David Schall | USA | 17.51 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 17.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Austin Combs Austin Combs ('96) | 96 | USA | 17.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 16.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 61.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gregory Thompson Gregory Thompson ('94) | 94 | GBR | 61.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 58.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 56.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Noah Castle Noah Castle | USA | 55.15 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 55.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eldred Henry Eldred Henry ('94) | 94 | IVB | 54.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 54.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 52.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 52.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Terrell Adams Terrell Adams ('98) | 98 | USA | 52.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | George Evans George Evans ('98) | 98 | GBR | 40.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Diego Del Real Diego Del Real ('94) | 94 | MEX | 75.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hleb Dudarau Hleb Dudarau ('96) | 96 | BLR | 74.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 73.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Morgan Shigo Morgan Shigo ('96) | 96 | USA | 71.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 71.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 69.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 68.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 66.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | José Manuel Padilla José Manuel Padilla ('96) | 96 | MEX | 66.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Aléxios Prodanás Aléxios Prodanás ('97) | 97 | GRE | 64.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Arthur Hicks Arthur Hicks ('92) | 92 | USA | 63.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Stevan Veselinović Stevan Veselinović ('94) | 94 | SRB | 61.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 200 m 29.3. Vind: -1.2 Finale A Finale | 29.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.54 | PB | ||||||||||
2 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 23.02 | PB | ||||||||||
3 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 23.02 | SB | ||||||||||
4 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 23.79 | SB | ||||||||||
Finale B 29.3. Vind: -0.8 | 29.3. | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 23.56 | PB | ||||||||||
2 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 23.86 | |||||||||||
3 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 24.00 | ||||||||||||
4 | Niata Alexander Niata Alexander ('96) | 96 | USA | 24.06 | |||||||||||
5 | Shian Hyde Shian Hyde ('96) | 96 | JAM | 24.11 | |||||||||||
6 | Brianna Hayden Brianna Hayden ('98) | 98 | USA | 24.56 | |||||||||||
7 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 24.97 | SB | ||||||||||
K 800 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Jessica Edwards Jessica Edwards | USA | 2:11.29 | PB | |||||||||||
2 | Jinah Mickens-Malik Jinah Mickens-Malik ('02) | 02 | USA | 2:11.30 | SB | ||||||||||
3 | Natalie Varela Natalie Varela | USA | 2:13.88 | ||||||||||||
4 | Daishon Spann Daishon Spann | USA | 2:14.30 | SB | |||||||||||
5 | Anne Paul Anne Paul | USA | 2:17.25 | SB | |||||||||||
6 | Elayna Bahr Elayna Bahr | USA | 2:18.66 | SB | |||||||||||
7 | Chloe Hyde Chloe Hyde | USA | 2:19.40 | SB | |||||||||||
K 1600m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Valarie Lastra Valarie Lastra | USA | 4:47.05 | PB | |||||||||||
2 | Parker Valby Parker Valby ('02) | 02 | USA | 4:50.59 | PB | ||||||||||
K Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katie Isenbarger Katie Isenbarger ('99) | 99 | USA | 1.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clarissa Cutliff Clarissa Cutliff | USA | 1.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 1.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mikella Lefebvre-Oatis Mikella Lefebvre-Oatis ('98) | 98 | CAN | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 1.71 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.48 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 6.20 | -1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Imani Oliver Imani Oliver ('93) | 93 | USA | 6.18 | +0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chantel Malone Chantel Malone ('91) | 91 | IVB | 6.15 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aries Sánchez Aries Sánchez ('96) | 96 | VEN | 6.12 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 5.99 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 5.96 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Annastacia Forrester Annastacia Forrester ('96) | 96 | JAM | 5.95 | +0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rayquel Berry Rayquel Berry | USA | 5.82 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Brittany Crew Brittany Crew ('94) | 94 | CAN | 17.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 17.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sarah Mitton Sarah Mitton ('96) | 96 | CAN | 17.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 17.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 16.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Madison Pollard Madison Pollard ('98) | 98 | USA | 16.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 16.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ashley Davis Ashley Davis ('85) | 85 | USA | 15.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 15.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 15.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 15.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Janell Fullerton Janell Fullerton ('97) | 97 | JAM | 14.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alexandra Emilianov Alexandra Emilianov ('99) | 99 | MDA | 14.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 14.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 60.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 57.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Venique Harris Venique Harris ('96) | 96 | JAM | 56.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexandra Emilianov Alexandra Emilianov ('99) | 99 | MDA | 56.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chioma Onyekwere Chioma Onyekwere ('94) | 94 | NGR | 55.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 53.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zakiya Rashid Zakiya Rashid ('97) | 97 | USA | 52.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jeia Gilliam Jeia Gilliam ('95) | 95 | USA | 51.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 51.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Madison Pollard Madison Pollard ('98) | 98 | USA | 50.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 50.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 49.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 48.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Enid Duut Enid Duut ('99) | 99 | NED | 44.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||
1 | Veronika Kaňuchová Veronika Kaňuchová ('93) | 93 | SVK | 65.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Pavla Kuklová Pavla Kuklová ('96) | 96 | CZE | 64.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 62.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nadia Maffo Nadia Maffo ('96) | 96 | ITA | 61.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 60.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordana Badley-Costello Jordana Badley-Costello ('93) | 93 | CAN | 60.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 60.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Terrisa Russell Terrisa Russell ('97) | 97 | USA | 59.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 59.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kajsa Wennberg Kajsa Wennberg ('96) | 96 | SWE | 58.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 58.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Gabby Durant Gabby Durant | USA | 58.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 400 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Anthony Zambrano Anthony Zambrano ('98) | 98 | COL | 45.52 | SB | ||||||||||
2 | Alonzo Russell Alonzo Russell ('92) | 92 | BAH | 45.53 | SB | ||||||||||
3 | Jereem Richards Jereem Richards ('94) | 94 | TTO | 46.33 | SB | ||||||||||
4 | Philip Osei Philip Osei ('90) | 90 | CAN | 47.84 | SB | ||||||||||
Finale C 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Lidio Feliz Lidio Feliz ('97) | 97 | DOM | 46.48 | SB | ||||||||||
2 | Donald Blair-Sanford Donald Blair-Sanford ('87) | 87 | ISR | 47.02 | SB | ||||||||||
3 | Champ Page Champ Page ('94) | 94 | USA | 47.13 | SB | ||||||||||
4 | Daniel Harper Daniel Harper ('89) | 89 | CAN | 47.76 | SB | ||||||||||
5 | Paris Simmons Paris Simmons ('91) | 91 | USA | 48.67 | SB | ||||||||||
Finale D 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Collin Hofacker Collin Hofacker ('97) | 97 | USA | 47.94 | SB | ||||||||||
2 | Ashley Riley Ashley Riley ('95) | 95 | BAH | 48.39 | |||||||||||
3 | Maverick Bowleg Maverick Bowleg ('94) | 94 | BAH | 48.51 | |||||||||||
4 | Lacarl Hayes Lacarl Hayes ('89) | 89 | NGR | 48.64 | SB | ||||||||||
5 | Dillando Allotey Dillando Allotey ('94) | 94 | CAN | 48.67 | SB | ||||||||||
6 | Gairy Springer Gairy Springer | USA | 48.81 | SB | |||||||||||
Finale E 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | 47.28 | PB | ||||||||||
2 | Jalen Jones Jalen Jones ('97) | 97 | USA | 47.60 | PB | ||||||||||
3 | Qadir Muhammad Qadir Muhammad | USA | 48.32 | SB | |||||||||||
4 | Nigel Green Nigel Green ('99) | 99 | USA | 48.58 | SB | ||||||||||
Finale F 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Austin Cole Austin Cole ('98) | 98 | CAN | 46.65 | SB | ||||||||||
2 | Daeqwan Butler Daeqwan Butler ('99) | 99 | USA | 46.96 | SB | ||||||||||
3 | Joshua Cunningham Joshua Cunningham ('95) | 95 | CAN | 47.07 | SB | ||||||||||
4 | TJ Holmes TJ Holmes ('95) | 95 | USA | 47.70 | SB | ||||||||||
5 | Nathan George Nathan George ('94) | 94 | CAN | 47.82 | |||||||||||
Finale G 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Chris Thompson Chris Thompson ('97) | 97 | USA | 47.39 | SB | ||||||||||
2 | Thomas Capers Thomas Capers | USA | 48.09 | SB | |||||||||||
3 | William Wynne William Wynne ('90) | 90 | USA | 48.79 | SB | ||||||||||
Finale I 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Shawn Rowe Shawn Rowe ('92) | 92 | JAM | 47.18 | PB | ||||||||||
2 | Justin Kelly Justin Kelly | USA | 48.80 | PB | |||||||||||
3 | Dawson Guillory Dawson Guillory | USA | 48.87 | ||||||||||||
Finale K 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Leonel Bonon Leonel Bonon ('93) | 93 | DOM | 46.88 | SB | ||||||||||
2 | Andito Charles Andito Charles ('94) | 94 | DOM | 47.05 | SB | ||||||||||
3 | Darren Alfred Darren Alfred ('96) | 96 | TTO | 47.44 | SB | ||||||||||
4 | Luis Charles Luis Charles ('98) | 98 | DOM | 47.75 | |||||||||||
6 | Phillip Finsterwalder Phillip Finsterwalder ('97) | 97 | GER | 50.87 | |||||||||||
Finale L 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Clay Aaron Tatsunami Clay Aaron Tatsunami ('02) | 02 | JPN | 47.94 | PB | ||||||||||
2 | Marquiz Mccrary Marquiz Mccrary | 00 | USA | 47.97 | PB | ||||||||||
3 | Jackson Junkins Jackson Junkins ('99) | 99 | USA | 48.37 | SB | ||||||||||
4 | Jordan Mccleskey Jordan Mccleskey | USA | 49.01 | SB | |||||||||||
Finale S 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Joshua Hammond Joshua Hammond ('93) | 93 | USA | 48.67 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Rilwan Alowonle Rilwan Alowonle ('93) | 93 | NGR | 50.36 | SB | ||||||||||
2 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 50.46 | SB | ||||||||||
3 | Jeffery Gibson Jeffery Gibson ('90) | 90 | BAH | 50.77 | SB | ||||||||||
4 | Andre Colebrook Andre Colebrook ('94) | 94 | BAH | 50.86 | |||||||||||
5 | Romel Lewis Romel Lewis ('88) | 88 | JAM | 51.60 | |||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Saj Alhaddad Saj Alhaddad ('92) | 92 | CAN | 52.67 | SB | ||||||||||
2 | Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | 52.80 | SB | ||||||||||
3 | Austin Hollimon Austin Hollimon ('90) | 90 | USA | 52.90 | SB | ||||||||||
Finale C 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Raymonte Dow Raymonte Dow ('99) | 99 | USA | 52.80 | SB | ||||||||||
2 | Brandy Felix Brandy Felix | USA | 53.15 | PB | |||||||||||
3 | Jovan Brown Jovan Brown ('98) | 98 | USA | 53.40 | |||||||||||
4 | James Faison James Faison | USA | 53.97 | PB | |||||||||||
5 | Josiah Scarlett Josiah Scarlett | USA | 54.06 | SB | |||||||||||
6 | Jerome Coaxum Jerome Coaxum | USA | 54.23 | ||||||||||||
Finale D 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Jaylyn Scott Jaylyn Scott | USA | 53.23 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Walker Daniel Walker | USA | 53.71 | SB | |||||||||||
K 400 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Jordan Lavender Jordan Lavender ('93) | 93 | USA | 52.54 | SB | ||||||||||
2 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 52.70 | SB | ||||||||||
3 | Natoya Goule-Toppin Natoya Goule-Toppin ('91) | 91 | JAM | 53.12 | SB | ||||||||||
4 | Claudia Francis Claudia Francis ('93) | 93 | USA | 53.54 | SB | ||||||||||
5 | Chrishuna Williams Chrishuna Williams ('93) | 93 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||
6 | Akua Obeng-Akrofi Akua Obeng-Akrofi ('96) | 96 | GHA | 54.73 | SB | ||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 52.30 | =PB | ||||||||||
2 | Maya Stephens Maya Stephens ('96) | 96 | CAN | 52.87 | SB | ||||||||||
3 | Asha Ruth Asha Ruth ('91) | 91 | USA | 53.48 | SB | ||||||||||
4 | Cynthia Anais Cynthia Anais ('88) | 88 | FRA | 53.56 | PB | ||||||||||
5 | Faith Dismuke Faith Dismuke ('94) | 94 | USA | 53.74 | SB | ||||||||||
6 | Micha Powell Micha Powell ('95) | 95 | CAN | 53.74 | SB | ||||||||||
7 | Alica Brown Alica Brown | USA | 53.79 | PB | |||||||||||
8 | Kelsey Balkwill Kelsey Balkwill ('92) | 92 | CAN | 55.46 | SB | ||||||||||
Finale C 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Milagros Duran Milagros Duran | 00 | DOM | 53.68 | SB | ||||||||||
2 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 54.53 | SB | ||||||||||
3 | Crystal Emmanuel Crystal Emmanuel ('91) | 91 | CAN | 55.11 | PB | ||||||||||
4 | Pashen Williams Pashen Williams ('99) | 99 | PUR | 55.18 | SB | ||||||||||
5 | Sun-Sara Williams Sun-Sara Williams ('98) | 98 | USA | 55.18 | SB | ||||||||||
6 | Niata Alexander Niata Alexander ('96) | 96 | USA | 55.45 | SB | ||||||||||
7 | Ayano Shiomi Ayano Shiomi ('99) | 99 | JPN | 55.77 | SB | ||||||||||
8 | T'Shelia Mungo T'Shelia Mungo ('93) | 93 | USA | 56.05 | SB | ||||||||||
Finale G 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Sam Dirks Sam Dirks ('92) | 92 | BIZ | 54.67 | SB | ||||||||||
2 | Sabrina Richman Sabrina Richman ('98) | 98 | USA | 55.45 | |||||||||||
3 | Alexis Crosby Alexis Crosby | 00 | USA | 55.66 | SB | ||||||||||
4 | Ayanna Moody Ayanna Moody | USA | 56.74 | SB | |||||||||||
Finale H 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Tiffany Harris Tiffany Harris ('91) | 91 | USA | 54.87 | SB | ||||||||||
2 | Sadae Davidson Sadae Davidson | USA | 56.31 | SB | |||||||||||
3 | Jasmine Parquet Jasmine Parquet | USA | 56.53 | SB | |||||||||||
Finale I 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Terion Davis Terion Davis | USA | 56.24 | ||||||||||||
2 | Maya Davis Maya Davis | USA | 56.28 | PB | |||||||||||
3 | Ebony Tolliver Ebony Tolliver | USA | 56.77 | PB | |||||||||||
Finale K 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Sarah Beulla Sarah Beulla | USA | 56.02 | PB | |||||||||||
2 | Amelia Reynolds Amelia Reynolds ('98) | 98 | GBR | 56.32 | SB | ||||||||||
3 | Ericka Charles Ericka Charles ('89) | 89 | USA | 56.49 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Jessica Eby Jessica Eby | USA | 59.87 | SB | |||||||||||
2 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 59.95 | PB | |||||||||||
3 | Maria Matos Maria Matos ('99) | 99 | DOM | 1:00.50 | SB | ||||||||||
4 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 1:01.66 | PB | ||||||||||
5 | Jeyland Valentin Jeyland Valentin | USA | 1:02.65 | ||||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Tia Adana Belle Tia Adana Belle ('96) | 96 | BAR | 54.18 | PB | ||||||||||
2 | Grace Claxton Grace Claxton ('93) | 93 | PUR | 56.82 | SB | ||||||||||
3 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 56.96 | SB | ||||||||||
4 | Katrina Seymour Katrina Seymour ('93) | 93 | BAH | 57.59 | SB | ||||||||||
5 | Noelle Montcalm Noelle Montcalm ('88) | 88 | CAN | 59.22 | SB | ||||||||||
6 | Latosha Wallace Latosha Wallace ('85) | 85 | USA | 1:02.81 | SB | ||||||||||
Finale C 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
4 | Ed'Quisha Alvin Ed'Quisha Alvin | USA | 1:08.36 | SB | |||||||||||
Finale D 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 59.99 | PB | |||||||||||
2 | Marielle Lewis Marielle Lewis ('98) | 98 | USA | 1:02.71 | SB | ||||||||||
Finale E 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Arryanna Dean Arryanna Dean | USA | 1:03.11 | ||||||||||||
3 | Leondra Correia Leondra Correia | USA | 1:05.37 | PB | |||||||||||
M 100 m 29.3. Vind: +1.1 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Tyrese Cooper Tyrese Cooper | 00 | USA | 10.32 | PB | ||||||||||
2 | Arian Smith Arian Smith ('01) | 01 | USA | 10.52 | |||||||||||
3 | Jacquez Stuart Jacquez Stuart | USA | 10.54 | SB | |||||||||||
4 | Marcus Fleming Marcus Fleming | USA | 10.60 | ||||||||||||
5 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 10.62 | |||||||||||
6 | Jaylan Sessions Jaylan Sessions | USA | 10.72 | ||||||||||||
7 | Bernard Fleuristal Bernard Fleuristal | USA | 10.80 | ||||||||||||
8 | Richard Sam Richard Sam | USA | 10.89 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.3. Vind: +1.7 | 28.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Tyrese Cooper Tyrese Cooper | 00 | USA | 10.46 | =SB | ||||||||||
2 | Paris Smith Paris Smith | USA | 10.98 | PB | |||||||||||
3 | Mat Clark Mat Clark ('87) | 87 | USA | 11.03 | SB | ||||||||||
Indledende 2 28.3. Vind: +0.4 | 28.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 10.59 | |||||||||||
2 | Jalen Chance Jalen Chance | USA | 10.90 | PB | |||||||||||
Indledende 3 28.3. Vind: +0.4 | 28.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Jacquez Stuart Jacquez Stuart | USA | 10.65 | ||||||||||||
2 | Trayvon Williams Trayvon Williams | USA | 10.88 | SB | |||||||||||
Indledende 4 28.3. Vind: +1.9 | 28.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Bernard Fleuristal Bernard Fleuristal | USA | 10.81 | ||||||||||||
2 | Samuel Pena Samuel Pena | USA | 11.03 | PB | |||||||||||
Indledende 5 28.3. Vind: +2.1 | 28.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Richard Sam Richard Sam | USA | 10.83 | w | |||||||||||
2 | Jean Taelson Jean Taelson | USA | 10.91 | w | |||||||||||
3 | Chadrick Richards Chadrick Richards | USA | 11.01 | w | |||||||||||
4 | Vincent Davis Vincent Davis | USA | 11.01 | w | |||||||||||
Indledende 6 28.3. Vind: +1.4 | 28.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Jeremiah Fails Jeremiah Fails | USA | 10.89 | ||||||||||||
Indledende 7 28.3. Vind: +1.2 | 28.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Donald Steele Donald Steele | USA | 10.88 | PB | |||||||||||
2 | Matthew McDoom Matthew McDoom | USA | 10.97 | ||||||||||||
Indledende 8 28.3. Vind: +1.7 | 28.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Keandre Collins Keandre Collins | USA | 10.95 | PB | |||||||||||
2 | Tarvarish Dawson Tarvarish Dawson | USA | 11.03 | ||||||||||||
Indledende 9 28.3. Vind: +0.9 | 28.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Arian Smith Arian Smith ('01) | 01 | USA | 10.39 | PB | ||||||||||
2 | Marcus Fleming Marcus Fleming | USA | 10.57 | PB | |||||||||||
3 | Alex Williams Alex Williams | USA | 10.85 | PB | |||||||||||
Indledende 10 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Caleb Blake Caleb Blake | USA | 10.92 | ||||||||||||
2 | Shawn Guerrier Shawn Guerrier | USA | 11.01 | PB | |||||||||||
3 | Roman Parodie Roman Parodie | USA | 11.02 | ||||||||||||
Indledende 11 28.3. Vind: +1.1 | 28.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Jaylan Sessions Jaylan Sessions | USA | 10.70 | PB | |||||||||||
2 | Kahshief Edwards Kahshief Edwards | USA | 10.84 | SB | |||||||||||
3 | Cameron Daniel Cameron Daniel | USA | 11.06 | PB | |||||||||||
M 800 m | |||||||||||||||
Finale F 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Dalton Brown Dalton Brown | USA | 1:54.01 | PB | |||||||||||
2 | Garrett Ricardo Garrett Ricardo | USA | 1:54.81 | PB | |||||||||||
3 | Edgardo Valdez Edgardo Valdez | USA | 1:55.01 | PB | |||||||||||
4 | Keegan Simms Keegan Simms | USA | 1:55.05 | ||||||||||||
M 110 m hæk 29.3. Vind: +2.1 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Deanthony Coleman Deanthony Coleman | USA | 14.05 | w | |||||||||||
2 | Osaji Skyers Osaji Skyers | USA | 14.06 | w | |||||||||||
3 | Alexander Shields Alexander Shields ('01) | 01 | USA | 14.26 | w | ||||||||||
4 | Tyson Williams Tyson Williams ('02) | 02 | USA | 14.34 | w | ||||||||||
5 | Kyle Lind Kyle Lind ('01) | 01 | USA | 14.37 | w | ||||||||||
6 | Jalen Aibogun Jalen Aibogun | 00 | USA | 14.38 | w | ||||||||||
7 | Qadiir Wajd Qadiir Wajd ('02) | 02 | USA | 14.41 | w | ||||||||||
8 | Torry Holmes Torry Holmes | USA | 14.50 | w | |||||||||||
9 | Eyin Cole Eyin Cole | USA | 14.55 | w | |||||||||||
Indledende heats | 28.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.3. Vind: +0.7 | 28.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Osaji Skyers Osaji Skyers | USA | 14.34 | PB | |||||||||||
2 | Kyle Lind Kyle Lind ('01) | 01 | USA | 14.43 | PB | ||||||||||
3 | Jalen Aibogun Jalen Aibogun | 00 | USA | 14.46 | PB | ||||||||||
Indledende 2 28.3. Vind: +2.5 | 28.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Deanthony Coleman Deanthony Coleman | USA | 14.10 | w | |||||||||||
2 | Nathan Farrell Nathan Farrell ('02) | 02 | USA | 14.57 | w | ||||||||||
Indledende 3 28.3. Vind: +2.0 | 28.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Tyson Williams Tyson Williams ('02) | 02 | USA | 14.55 | PB | ||||||||||
Indledende 4 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Alexander Shields Alexander Shields ('01) | 01 | USA | 14.28 | PB | ||||||||||
2 | Qadiir Wajd Qadiir Wajd ('02) | 02 | USA | 14.37 | PB | ||||||||||
3 | Glenn Rodgers Glenn Rodgers | USA | 14.56 | PB | |||||||||||
Indledende 5 28.3. Vind: +3.3 | 28.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||
1 | Eyin Cole Eyin Cole | USA | 14.43 | w | |||||||||||
2 | Torry Holmes Torry Holmes | USA | 14.55 | w | |||||||||||
M Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jackson Marseille Jackson Marseille ('02) | 02 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bryson Kirksey Bryson Kirksey | USA | 2.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nathanial Gramentine Nathanial Gramentine | USA | 2.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Kobe Babin Kobe Babin ('02) | 02 | USA | 4.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Patrick Coyle Patrick Coyle | USA | 4.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Jalen Chance Jalen Chance | USA | 7.42 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Arian Smith Arian Smith ('01) | 01 | USA | 7.17 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 7.14 | +1.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 7.08 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Matthew Johnson Matthew Johnson | USA | 6.92 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jalen Chance Jalen Chance | USA | 14.50 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 14.49 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 14.46 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Discus Throw (1.6kg) 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Jacob Lemmon Jacob Lemmon | 00 | USA | 58.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 29.3. Vind: +2.0 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Tamari Davis Tamari Davis ('03) | 03 | USA | 11.27 | SB | ||||||||||
2 | Makhaila Mills Makhaila Mills ('02) | 02 | USA | 11.86 | |||||||||||
3 | Cydney Wright Cydney Wright ('03) | 03 | USA | 11.89 | |||||||||||
4 | Dianisy Bolden Dianisy Bolden | USA | 11.96 | ||||||||||||
5 | Myrka Cadet Myrka Cadet ('02) | 02 | USA | 12.10 | |||||||||||
6 | Kilani Harvey Kilani Harvey | USA | 12.21 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.3. | ||||||||||||||
Indledende 2 28.3. Vind: +0.6 | 28.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Dianisy Bolden Dianisy Bolden | USA | 11.89 | PB | |||||||||||
Indledende 3 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Sherri-Ann Norton Sherri-Ann Norton ('02) | 02 | USA | 12.12 | SB | ||||||||||
2 | Jade Blake Jade Blake | USA | 12.13 | PB | |||||||||||
Indledende 4 28.3. Vind: +0.7 | 28.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Alliann Johnson Alliann Johnson | USA | 12.16 | =SB | |||||||||||
Indledende 5 28.3. Vind: +0.9 | 28.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Makhaila Mills Makhaila Mills ('02) | 02 | USA | 11.79 | PB | ||||||||||
Indledende 7 28.3. Vind: +1.5 | 28.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Bernadette Laflauer Bernadette Laflauer | USA | 12.14 | =PB | |||||||||||
Indledende 8 28.3. Vind: +1.9 | 28.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Tamari Davis Tamari Davis ('03) | 03 | USA | 11.32 | SB | ||||||||||
2 | Alliyah Allwood Alliyah Allwood ('01) | 01 | JAM | 12.27 | SB | ||||||||||
Indledende 9 28.3. Vind: +4.1 | 28.3. | Vind: +4.1 | |||||||||||||
1 | Christon Kingcade Christon Kingcade | USA | 12.06 | w | |||||||||||
2 | Janiyah Townsend Janiyah Townsend | USA | 12.23 | w | |||||||||||
Indledende 10 28.3. Vind: +1.5 | 28.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Myrka Cadet Myrka Cadet ('02) | 02 | USA | 12.06 | SB | ||||||||||
2 | Kilani Harvey Kilani Harvey | USA | 12.10 | PB | |||||||||||
3 | Tori Thomas Tori Thomas | USA | 12.25 | PB | |||||||||||
Indledende 11 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Jermecia Brown Jermecia Brown ('01) | 01 | USA | 12.12 | |||||||||||
2 | Jacquell Lewis Jacquell Lewis | USA | 12.29 | SB | |||||||||||
Indledende 12 28.3. Vind: +2.0 | 28.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 12.14 | ||||||||||||
2 | Jaela Hollie Jaela Hollie | USA | 12.25 | ||||||||||||
Indledende 13 28.3. Vind: +1.2 | 28.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Jeniya Burton Jeniya Burton | USA | 12.18 | PB | |||||||||||
Indledende 14 28.3. Vind: +1.6 | 28.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Cydney Wright Cydney Wright ('03) | 03 | USA | 11.88 | PB | ||||||||||
2 | Shenya Patrice Shenya Patrice | USA | 12.16 | PB | |||||||||||
K 800 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Ashley Klingenberg Ashley Klingenberg ('02) | 02 | USA | 2:14.02 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 29.3. Vind: +1.7 Finale A Finale | 29.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 13.56 | PB | ||||||||||
2 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 13.84 | |||||||||||
3 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 14.03 | SB | ||||||||||
4 | Markalah Hart Markalah Hart ('02) | 02 | USA | 14.09 | |||||||||||
5 | Alexis Glasco Alexis Glasco ('02) | 02 | USA | 14.17 | |||||||||||
6 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 14.24 | ||||||||||||
7 | Tyra Thomas Tyra Thomas ('03) | 03 | USA | 14.45 | |||||||||||
Indledende heats | 28.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.3. Vind: +3.1 | 28.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Markalah Hart Markalah Hart ('02) | 02 | USA | 13.96 | w | ||||||||||
2 | Alexis Glasco Alexis Glasco ('02) | 02 | USA | 14.20 | w | ||||||||||
Indledende 2 28.3. Vind: +1.2 | 28.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
4 | Patasha Bryan Patasha Bryan ('03) | 03 | USA | 16.19 | PB | ||||||||||
Indledende 4 28.3. Vind: +2.0 | 28.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 14.31 | |||||||||||
Indledende 5 28.3. Vind: +1.1 | 28.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 13.93 | |||||||||||
2 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 14.43 | ||||||||||||
Indledende 6 28.3. Vind: +1.4 | 28.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 13.97 | |||||||||||
2 | Ashantae Harvey Ashantae Harvey | USA | 14.43 | ||||||||||||
K Højdespring 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Eve English Eve English ('01) | 01 | USA | 1.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Laine Roberts Laine Roberts ('02) | 02 | USA | 3.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Maddy Kish Maddy Kish | 00 | USA | 3.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Jones Alyssa Jones ('04) | 04 | USA | 6.05 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Caroline Johnston Caroline Johnston ('01) | 01 | USA | 5.92 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 5.83 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Destiny Castillo Destiny Castillo | USA | 5.80 | w | +2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Morgan Bentley Morgan Bentley ('02) | 02 | USA | 5.66 | w | +3.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordyn Showers Jordyn Showers ('02) | 02 | USA | 5.65 | +1.6 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Samarah Hill Samarah Hill | USA | 12.06 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Morgan Bentley Morgan Bentley ('02) | 02 | USA | 12.00 | 0.0 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||
1 | Alyssia Richard Alyssia Richard | USA | 13.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||
1 | Alyssia Richard Alyssia Richard | USA | 44.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rebekah Bergquist Rebekah Bergquist ('01) | 01 | USA | 43.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 42.46 | |||||||||||
|