M 100 m 6.4. Vind: +0.4 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.33 | SB | ||||||||||
2 | Hakim Montgomery Hakim Montgomery ('97) | 97 | USA | 10.47 | |||||||||||
3 | David East David East | USA | 10.47 | PB | |||||||||||
4 | Maurice Simpson Maurice Simpson ('97) | 97 | USA | 10.54 | PB | ||||||||||
5 | Norris Spike Norris Spike ('96) | 96 | CAN | 10.63 | SB | ||||||||||
6 | Emmanuel Tait Emmanuel Tait | USA | 10.72 | ||||||||||||
7 | Lamarco Petty Lamarco Petty | USA | 10.78 | SB | |||||||||||
8 | Naukym Morton Naukym Morton | USA | 10.90 | SB | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +1.6 | 6.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 10.57 | PB | ||||||||||
2 | Trini Feggett Trini Feggett | 00 | USA | 10.62 | |||||||||||
3 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 10.66 | |||||||||||
4 | Quinest Bishop Quinest Bishop | USA | 10.76 | ||||||||||||
5 | Grant Mason Grant Mason ('98) | 98 | USA | 10.99 | SB | ||||||||||
6 | Josh Little Josh Little | USA | 11.07 | SB | |||||||||||
Finale C 6.4. Vind: +0.2 | 6.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Jason Reese Jason Reese | USA | 10.69 | SB | |||||||||||
2 | Elijah Burton Elijah Burton | USA | 10.84 | ||||||||||||
3 | Joshua Burks Joshua Burks ('97) | 97 | USA | 10.90 | |||||||||||
4 | Donald Weakley Donald Weakley | USA | 10.97 | ||||||||||||
5 | Keyon Hugle Keyon Hugle | USA | 11.06 | ||||||||||||
Finale D 6.4. Vind: -0.1 | 6.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Kaleb Allen Kaleb Allen | USA | 10.99 | ||||||||||||
2 | Dametrius O'Connor Dametrius O'Connor ('99) | 99 | USA | 11.03 | |||||||||||
3 | Tyree Reed Tyree Reed | USA | 11.03 | ||||||||||||
4 | Fabian Edoki Fabian Edoki ('98) | 98 | NGR | 11.05 | |||||||||||
M 200 m 6.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.72 | SB | ||||||||||
2 | Shota Hara Shota Hara ('92) | 92 | JPN | 21.13 | SB | ||||||||||
3 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 21.16 | |||||||||||
4 | Lamarco Petty Lamarco Petty | USA | 21.23 | SB | |||||||||||
5 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 21.33 | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: -0.2 | 6.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Maurice Simpson Maurice Simpson ('97) | 97 | USA | 21.28 | PB | ||||||||||
2 | Anthony Schwartz Anthony Schwartz | 00 | USA | 21.31 | SB | ||||||||||
3 | Chiason Tenkiang Chiason Tenkiang | USA | 21.71 | SB | |||||||||||
4 | Norris Spike Norris Spike ('96) | 96 | CAN | 21.94 | SB | ||||||||||
Finale C 6.4. Vind: -0.2 | 6.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Jason Reese Jason Reese | USA | 21.57 | SB | |||||||||||
2 | Lezoghia Member-Meneh Lezoghia Member-Meneh | USA | 21.67 | ||||||||||||
3 | Anthony Brooks Anthony Brooks ('98) | 98 | USA | 21.89 | SB | ||||||||||
4 | Dametrius O'Connor Dametrius O'Connor ('99) | 99 | USA | 22.07 | SB | ||||||||||
Finale D 6.4. Vind: +0.3 | 6.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Harrison Dudley Harrison Dudley ('97) | 97 | USA | 21.86 | SB | ||||||||||
2 | Tyrese Mcphatter Tyrese Mcphatter | USA | 22.12 | ||||||||||||
3 | Donald Weakley Donald Weakley | USA | 22.12 | ||||||||||||
4 | Phillips Magre Phillips Magre | USA | 22.15 | PB | |||||||||||
M 400 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 46.98 | |||||||||||
2 | Jaquez Torian Jaquez Torian | USA | 47.19 | ||||||||||||
3 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 47.52 | ||||||||||||
4 | Daniel Pietsch Daniel Pietsch ('96) | 96 | USA | 47.57 | |||||||||||
5 | Braam Bisschop Braam Bisschop ('98) | 98 | RSA | 48.91 | |||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Devaniel Dale Devaniel Dale | USA | 47.12 | PB | |||||||||||
2 | Anthony Brooks Anthony Brooks ('98) | 98 | USA | 47.33 | SB | ||||||||||
3 | Lezoghia Member-Meneh Lezoghia Member-Meneh | USA | 47.49 | SB | |||||||||||
4 | Trevon Sanders Trevon Sanders | USA | 48.30 | SB | |||||||||||
5 | Phillips Magre Phillips Magre | USA | 48.46 | SB | |||||||||||
6 | Austin Lin Austin Lin | USA | 48.71 | =SB | |||||||||||
7 | Quinn Litherland Quinn Litherland ('99) | 99 | CAN | 49.00 | |||||||||||
Finale C 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Lionel Jones Lionel Jones | USA | 48.11 | PB | |||||||||||
2 | Chiason Tenkiang Chiason Tenkiang | USA | 48.15 | PB | |||||||||||
3 | Shon Pratcher Shon Pratcher | USA | 48.79 | PB | |||||||||||
4 | Liam Fost Liam Fost | USA | 48.91 | ||||||||||||
M 800 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Schwind Jonathan Schwind ('98) | 98 | USA | 1:49.44 | PB | ||||||||||
2 | Bennett Hillier Bennett Hillier | USA | 1:50.86 | ||||||||||||
3 | Ryan Speer Ryan Speer | USA | 1:50.89 | SB | |||||||||||
4 | Brian Rono Brian Rono | KEN | 1:51.05 | PB | |||||||||||
5 | James Olivier James Olivier | 00 | USA | 1:52.00 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Whorton Tyler Whorton | USA | 1:52.06 | PB | |||||||||||
7 | Alvin Jacobs Alvin Jacobs | USA | 1:53.83 | SB | |||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Caleb Albrecht Caleb Albrecht | USA | 1:54.26 | SB | |||||||||||
2 | Tom Perretta Tom Perretta | USA | 1:55.00 | PB | |||||||||||
3 | Nathan Morgan Nathan Morgan | USA | 1:55.04 | SB | |||||||||||
4 | Ricky Thornton Ricky Thornton | USA | 1:55.29 | ||||||||||||
5 | Jon Marcus Jon Marcus | USA | 1:55.79 | PB | |||||||||||
Finale C 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Jag Gangemi Jag Gangemi ('94) | 94 | USA | 1:54.40 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Jackson Andrew Jackson | USA | 1:54.51 | SB | |||||||||||
3 | Nathan Mack Nathan Mack | USA | 1:55.59 | ||||||||||||
4 | John Webb John Webb | USA | 1:55.78 | SB | |||||||||||
M 3000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 8:22.73 | PB | |||||||||||
2 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 8:32.43 | PB | ||||||||||
3 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 8:35.33 | PB | |||||||||||
4 | Andy Smith Andy Smith | USA | 8:35.77 | PB | |||||||||||
5 | Dennis Kipkorir Dennis Kipkorir ('87) | 87 | KEN | 8:45.01 | PB | ||||||||||
6 | Spencer Moore Spencer Moore | USA | 8:45.94 | PB | |||||||||||
M 5000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
6 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 15:19.86 | SB | ||||||||||
M 3000 m forh. 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Kigen Chemadi Kigen Chemadi ('96) | 96 | KEN | 8:55.47 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Bostian Jordan Bostian | USA | 9:11.50 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 6.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 13.91 | SB | ||||||||||
2 | Abejoye Oyeniyi Abejoye Oyeniyi ('93) | 93 | NGR | 13.93 | SB | ||||||||||
3 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 14.34 | PB | ||||||||||
4 | Jatavion Boone Jatavion Boone | USA | 14.52 | PB | |||||||||||
5 | Christian Strong Christian Strong | USA | 14.58 | PB | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +0.5 | 6.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Alphonso Jordan Alphonso Jordan ('87) | 87 | USA | 13.95 | PB | ||||||||||
2 | Michael McMahan Michael McMahan ('99) | 99 | USA | 14.58 | PB | ||||||||||
6 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 15.34 | SB | ||||||||||
Finale C 6.4. Vind: +0.9 | 6.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
3 | Alexander Escada Alexander Escada | USA | 16.38 | PB | |||||||||||
M 400 m hæk 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Tetsuya Tateno Tetsuya Tateno ('91) | 91 | JPN | 52.45 | SB | ||||||||||
2 | Caden Ciul Caden Ciul ('99) | 99 | USA | 52.93 | PB | ||||||||||
3 | Gabriel Piepergerdes Gabriel Piepergerdes | USA | 53.39 | PB | |||||||||||
4 | Anthony Steets Anthony Steets ('99) | 99 | USA | 53.55 | PB | ||||||||||
5 | Jordan Oballe Jordan Oballe | USA | 53.85 | ||||||||||||
6 | Sherwayne Allen Sherwayne Allen ('97) | 97 | JAM | 54.06 | SB | ||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Mamadou Seck Mamadou Seck | SEN | 53.33 | PB | |||||||||||
2 | Michael McMahan Michael McMahan ('99) | 99 | USA | 53.59 | PB | ||||||||||
3 | Jacob Snyder Jacob Snyder | USA | 54.38 | SB | |||||||||||
M Højdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Eric Richards Eric Richards ('98) | 98 | USA | 2.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keyth Fightmaster Keyth Fightmaster ('95) | 95 | USA | 2.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacob Patten Jacob Patten | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dakota Oxendine Dakota Oxendine | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charles Cooley Charles Cooley | USA | 4.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nick Napier Nick Napier ('97) | 97 | USA | 4.60 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Connor Allred Connor Allred | USA | 4.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Fabian Edoki Fabian Edoki ('98) | 98 | NGR | 7.86 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Benjamin Arinze Benjamin Arinze ('01) | 01 | NGR | 7.44 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trini Feggett Trini Feggett | 00 | USA | 7.24 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shon Pratcher Shon Pratcher | USA | 7.18 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leevan Sands Leevan Sands ('81) | 81 | BAH | 7.15 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Deandre Baker Deandre Baker | USA | 7.13 | +0.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 7.10 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alphonso Jordan Alphonso Jordan ('87) | 87 | USA | 7.00 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Thomas Ozburn Thomas Ozburn | USA | 6.69 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 6.62 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Alexander Escada Alexander Escada | USA | 6.19 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Chaaka Trahan Chaaka Trahan | USA | 5.82 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Brandon Roulhac Brandon Roulhac ('83) | 83 | USA | 16.01 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jamie Brown Jamie Brown ('05) | 05 | USA | 14.93 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Pichay Michael Pichay | USA | 14.73 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elijah White Elijah White | 00 | USA | 14.69 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 14.64 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacob Patten Jacob Patten | USA | 14.60 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Benjamin Okafor Benjamin Okafor | USA | 14.45 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 17.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Spencer McKeough Spencer McKeough | USA | 15.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 5.4. Finale A Finale | 5.4. | ||||||||||||||
6 | Jobi Finau Jobi Finau ('96) | 96 | USA | 50.03 | SB | ||||||||||
10 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 40.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 60.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Emron Gibbs Emron Gibbs ('92) | 92 | GRN | 68.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Justin Carter Justin Carter ('95) | 95 | USA | 65.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | John Putnam John Putnam | USA | 63.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Thomas Peters Thomas Peters ('97) | 97 | USA | 62.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kelby Mace Kelby Mace | USA | 62.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Thomas Ozburn Thomas Ozburn | USA | 37.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Auburn Auburn | USA | 39.80 | ||||||||||||
Marrel Parker, Anthony Schwartz, Joshua Burks, Shaun Shivers | |||||||||||||||
2 | Troy Troy | USA | 40.19 | ||||||||||||
Jared Hayes, Matthew Likely, Quinest Bishop, Kaleb Allen | |||||||||||||||
3 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 40.30 | ||||||||||||
Chedlin Sagesse, McKinely West, Trey Johnson, Caleb Parker | |||||||||||||||
K 100 m 6.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 11.57 | =SB | ||||||||||
2 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 11.68 | SB | ||||||||||
3 | Cecilia Francis Cecilia Francis ('96) | 96 | NGR | 11.78 | |||||||||||
4 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 11.86 | |||||||||||
5 | Keiyana Gaskin Keiyana Gaskin | USA | 11.89 | ||||||||||||
6 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 11.91 | SB | ||||||||||
7 | Nia Jack Nia Jack ('98) | 98 | ISV | 11.96 | |||||||||||
8 | Brianna Hayden Brianna Hayden ('98) | 98 | USA | 12.04 | |||||||||||
9 | Mirlege Castor Mirlege Castor | USA | 12.07 | ||||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +0.4 | 6.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Sarah Little Sarah Little | USA | 11.93 | SB | |||||||||||
2 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 12.15 | ||||||||||||
3 | Khailah Griffin Khailah Griffin ('98) | 98 | USA | 12.15 | =PB | ||||||||||
4 | Sydney Wright Sydney Wright | USA | 12.17 | ||||||||||||
5 | Melany Frierson Melany Frierson ('95) | 95 | USA | 12.24 | |||||||||||
Finale C 6.4. Vind: +1.0 | 6.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Dani Bland Dani Bland | USA | 12.09 | ||||||||||||
2 | Zaria Whittaker Zaria Whittaker | USA | 12.10 | SB | |||||||||||
3 | Kadaria Thompson Kadaria Thompson | USA | 12.13 | ||||||||||||
4 | Akia Slaughter Akia Slaughter | USA | 12.18 | SB | |||||||||||
5 | Brittany Trawick Brittany Trawick | USA | 12.20 | SB | |||||||||||
6 | Alexandra Curtin Alexandra Curtin | USA | 12.26 | SB | |||||||||||
7 | Emoni Hudson Emoni Hudson | USA | 12.30 | SB | |||||||||||
Finale D 6.4. Vind: +0.1 | 6.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Hannah Lueders Hannah Lueders ('98) | 98 | USA | 12.14 | =PB | ||||||||||
K 200 m 6.4. Vind: -0.2 Finale A Finale | 6.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 23.84 | |||||||||||
2 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 24.03 | SB | ||||||||||
3 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 24.34 | |||||||||||
4 | Keiyana Gaskin Keiyana Gaskin | USA | 24.59 | SB | |||||||||||
5 | Akia Slaughter Akia Slaughter | USA | 24.68 | SB | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: -0.1 | 6.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Chenelle Ricketts Chenelle Ricketts | USA | 24.17 | PB | |||||||||||
2 | Nia Jack Nia Jack ('98) | 98 | ISV | 24.61 | |||||||||||
3 | Dani Bland Dani Bland | USA | 24.97 | ||||||||||||
4 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 26.46 | ||||||||||||
Finale C 6.4. Vind: +0.3 | 6.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Myra Mack Myra Mack | USA | 24.30 | PB | |||||||||||
2 | Hannah Lueders Hannah Lueders ('98) | 98 | USA | 24.37 | PB | ||||||||||
3 | Khailah Griffin Khailah Griffin ('98) | 98 | USA | 24.86 | |||||||||||
4 | Ebony Tolliver Ebony Tolliver | USA | 24.93 | PB | |||||||||||
Finale D 6.4. Vind: +0.7 | 6.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Louise Wieland Louise Wieland | 00 | GER | 24.65 | PB | ||||||||||
Finale E 6.4. Vind: +1.0 | 6.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Kadaria Thompson Kadaria Thompson | USA | 25.00 | SB | |||||||||||
Finale H 6.4. Vind: +0.2 | 6.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
5 | Sally Woerner Sally Woerner | USA | 26.72 | SB | |||||||||||
K 400 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 52.64 | SB | ||||||||||
2 | Jocelyn Assafuah Jocelyn Assafuah | GHA | 53.59 | SB | |||||||||||
3 | Rian Robinson Rian Robinson | USA | 54.42 | SB | |||||||||||
4 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 55.44 | |||||||||||
5 | Myra Mack Myra Mack | USA | 55.60 | SB | |||||||||||
6 | Shawkia Iddrisu Shawkia Iddrisu ('94) | 94 | GHA | 56.53 | |||||||||||
7 | Rita Ossai Rita Ossai ('95) | 95 | NGR | 56.84 | SB | ||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Niata Alexander Niata Alexander ('96) | 96 | USA | 54.49 | SB | ||||||||||
2 | Kellsie Whitehead Kellsie Whitehead | USA | 55.20 | PB | |||||||||||
3 | Chenelle Ricketts Chenelle Ricketts | USA | 55.28 | SB | |||||||||||
4 | Ulani Toussaint Ulani Toussaint | 00 | USA | 56.01 | |||||||||||
5 | Lauren Magnuson Lauren Magnuson ('96) | 96 | USA | 56.61 | SB | ||||||||||
6 | Terion Davis Terion Davis | USA | 56.77 | ||||||||||||
7 | Maya Davis Maya Davis | USA | 56.86 | ||||||||||||
Finale C 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Denise Woode Denise Woode | USA | 55.81 | PB | |||||||||||
2 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 56.92 | PB | ||||||||||
K 800 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Agnes Abu Agnes Abu ('92) | 92 | GHA | 2:07.35 | SB | ||||||||||
2 | Sandra Szpott Sandra Szpott ('96) | 96 | POL | 2:09.27 | PB | ||||||||||
3 | Patience Akwanwogba Patience Akwanwogba | GHA | 2:10.02 | PB | |||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Eusila Chepkemei Eusila Chepkemei | KEN | 2:11.04 | SB | |||||||||||
2 | Christina Nikolaou Christina Nikolaou | USA | 2:13.28 | PB | |||||||||||
3 | Diamond Griffin Diamond Griffin | USA | 2:14.70 | PB | |||||||||||
4 | Grace Hoelscher Grace Hoelscher | USA | 2:15.10 | PB | |||||||||||
5 | Cele Moon Cele Moon | USA | 2:15.42 | SB | |||||||||||
Finale C 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Vinnelle Grant Vinnelle Grant ('99) | 99 | USA | 2:13.77 | SB | ||||||||||
2 | Tanner Guest Tanner Guest | USA | 2:14.88 | PB | |||||||||||
K 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Christina Nikolaou Christina Nikolaou | USA | 4:35.05 | PB | |||||||||||
2 | Veronica Lyle Veronica Lyle ('96) | 96 | USA | 4:39.34 | SB | ||||||||||
K 3000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Abbey Zane Abbey Zane | USA | 9:51.77 | PB | |||||||||||
2 | Mercy Kiprop Mercy Kiprop | KEN | 10:01.52 | PB | |||||||||||
3 | Frances Patrick Frances Patrick | USA | 10:01.65 | PB | |||||||||||
4 | Allison McArdle Allison McArdle | USA | 10:05.30 | PB | |||||||||||
5 | Lina May Lina May | USA | 10:08.75 | PB | |||||||||||
6 | Heather McClure Heather McClure | USA | 10:09.65 | PB | |||||||||||
7 | Louisa McPherson Louisa McPherson | USA | 10:12.37 | PB | |||||||||||
K 5000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Mary Grace Strozier Mary Grace Strozier | USA | 17:10.64 | PB | |||||||||||
2 | Shian Mallory Shian Mallory | USA | 17:22.07 | PB | |||||||||||
3 | Grace Oetting Grace Oetting | USA | 17:22.42 | PB | |||||||||||
4 | Kayla Rudie Kayla Rudie | USA | 17:24.63 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Monika Gebarzewska Monika Gebarzewska ('96) | 96 | POL | 10:58.71 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 6.4. Vind: -0.7 Finale A Finale | 6.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 13.96 | |||||||||||
2 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 14.30 | PB | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: -0.2 | 6.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Ronje Williams Ronje Williams | USA | 14.27 | PB | |||||||||||
2 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 14.76 | PB | ||||||||||
7 | Sally Woerner Sally Woerner | USA | 15.62 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Marielle Lewis Marielle Lewis ('98) | 98 | USA | 1:02.18 | SB | ||||||||||
2 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 1:02.32 | |||||||||||
3 | Tylar Colbert Tylar Colbert | 00 | USA | 1:02.76 | SB | ||||||||||
4 | Sarah Sanford Sarah Sanford ('96) | 96 | USA | 1:03.07 | |||||||||||
5 | Dilys Osei Dilys Osei | USA | 1:03.39 | SB | |||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Lauren Rasmus Lauren Rasmus | USA | 1:03.40 | PB | |||||||||||
K Højdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Doreen Amata Doreen Amata ('88) | 88 | NGR | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Jessie Johnson Jessie Johnson ('93) | 93 | USA | 4.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tally Wilson Tally Wilson | USA | 3.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexis Paine Alexis Paine ('90) | 90 | USA | 3.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jackie Barnes Jackie Barnes | USA | 3.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christa Moore Christa Moore | USA | 3.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Olivia Moore Olivia Moore | USA | 3.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kinley Drummonds Kinley Drummonds | USA | 3.61 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Caitlyn Dressler Caitlyn Dressler ('96) | 96 | USA | 3.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Dasia Smith Dasia Smith | USA | 5.75 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Omosola Omolayo Omosola Omolayo ('98) | 98 | NGR | 5.66 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 5.28 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 13.30 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Akera Benton Akera Benton | USA | 12.00 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leeyan Redwood Leeyan Redwood | USA | 14.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abbie Mokwuah Abbie Mokwuah ('98) | 98 | USA | 13.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 13.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tatiana Taylor Tatiana Taylor ('96) | 96 | USA | 13.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kristen Thompson Kristen Thompson | USA | 13.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lesleigh Tabor Lesleigh Tabor | USA | 13.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 52.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 51.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 47.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 45.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristen Thompson Kristen Thompson | USA | 44.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 42.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 64.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erica Belvit Erica Belvit ('98) | 98 | JAM | 60.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 56.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | 55.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 55.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Helga Völgyi Helga Völgyi ('96) | 96 | HUN | 54.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 54.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 47.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Liz Bolden Liz Bolden ('98) | 98 | USA | 44.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Halee Thomas Halee Thomas ('99) | 99 | USA | 42.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 36.49 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Schwind Jonathan Schwind ('98) | 98 | USA | 3:46.10 | PB | ||||||||||
2 | Nahom Solomon Nahom Solomon ('95) | 95 | USA | 3:46.99 | SB | ||||||||||
3 | Zach Israel Zach Israel ('98) | 98 | USA | 3:51.00 | PB | ||||||||||
4 | Henrik Anderson Henrik Anderson | 00 | USA | 3:51.67 | PB | ||||||||||
5 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 3:52.06 | SB | |||||||||||
6 | Sam Costa Sam Costa | USA | 3:52.08 | PB | |||||||||||
7 | Michael Reilly Michael Reilly | USA | 3:52.29 | ||||||||||||
8 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:52.39 | ||||||||||||
9 | Braeden Collins Braeden Collins ('99) | 99 | USA | 3:52.68 | |||||||||||
10 | James Cragin James Cragin | USA | 3:52.90 | PB | |||||||||||
11 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 3:53.80 | PB | |||||||||||
12 | Frank Pittman Frank Pittman | USA | 3:53.89 | ||||||||||||
K 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Agnes Abu Agnes Abu ('92) | 92 | GHA | 4:25.99 | SB | ||||||||||
2 | Sandra Szpott Sandra Szpott ('96) | 96 | POL | 4:28.18 | |||||||||||
3 | Emily Drouin Emily Drouin ('96) | 96 | CAN | 4:28.83 | PB | ||||||||||
4 | Abbey Zane Abbey Zane | USA | 4:31.78 | PB | |||||||||||
5 | Mary Claire Solomon Mary Claire Solomon ('97) | 97 | USA | 4:33.21 | PB | ||||||||||
6 | Hailey Gollnick Hailey Gollnick ('96) | 96 | USA | 4:33.48 | PB | ||||||||||
7 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 4:34.40 | PB | ||||||||||
8 | Regen McGee Regen McGee | USA | 4:34.63 | SB | |||||||||||
9 | Elizabeth Rice Elizabeth Rice | 00 | USA | 4:39.02 | PB |