M 100 m 13.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 10.31 | PB | ||||||||||||
2 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 10.43 | SB | ||||||||||||
3 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 10.50 | SB | ||||||||||||
4 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 10.50 | PB | ||||||||||||
5 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 10.56 | PB | ||||||||||||
6 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 10.61 | SB | ||||||||||||
7 | Joey McCormick Joey McCormick | USA | 10.84 | SB | |||||||||||||
8 | Caulin Graves Caulin Graves ('97) | 97 | USA | 10.88 | |||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +2.0 | 13.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Victor Peka Victor Peka ('96) | 96 | NGR | 10.59 | PB | ||||||||||||
2 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 10.63 | PB | ||||||||||||
3 | Aobakwe Malau Aobakwe Malau ('98) | 98 | BOT | 10.64 | SB | ||||||||||||
4 | Micah Brewer Micah Brewer | USA | 10.90 | =PB | |||||||||||||
5 | Traezon Henderson Traezon Henderson | USA | 10.95 | ||||||||||||||
Finale C 13.4. Vind: +1.8 | 13.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Martino Falls Martino Falls | USA | 10.85 | SB | |||||||||||||
2 | Joseph Nemec Joseph Nemec ('98) | 98 | USA | 11.01 | PB | ||||||||||||
M 200 m 13.4. Vind: +0.7 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 20.88 | SB | ||||||||||||
2 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 20.95 | PB | ||||||||||||
3 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 20.96 | |||||||||||||
4 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 21.05 | SB | ||||||||||||
5 | Rashad Boyd Rashad Boyd | 00 | USA | 21.15 | =SB | ||||||||||||
6 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 21.16 | SB | ||||||||||||
7 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 21.63 | |||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +0.9 | 13.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 21.40 | |||||||||||||
2 | Devontrae Young Devontrae Young | USA | 21.41 | PB | |||||||||||||
3 | Victor Peka Victor Peka ('96) | 96 | NGR | 21.48 | SB | ||||||||||||
4 | Caulin Graves Caulin Graves ('97) | 97 | USA | 21.73 | |||||||||||||
Finale C 13.4. Vind: +1.2 | 13.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Joey McCormick Joey McCormick | USA | 21.66 | PB | |||||||||||||
2 | Aobakwe Malau Aobakwe Malau ('98) | 98 | BOT | 21.68 | SB | ||||||||||||
3 | Joseph Nemec Joseph Nemec ('98) | 98 | USA | 22.11 | PB | ||||||||||||
M 400 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 46.30 | PB | ||||||||||||
2 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 46.46 | PB | ||||||||||||
3 | Bradley Dormeus Bradley Dormeus ('98) | 98 | BAH | 46.95 | PB | ||||||||||||
4 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 47.13 | PB | ||||||||||||
5 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 47.32 | PB | ||||||||||||
6 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 47.90 | PB | ||||||||||||
7 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 48.27 | |||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Shirvante Knauls Shirvante Knauls | USA | 47.46 | PB | |||||||||||||
2 | Jaquez Perry Jaquez Perry | USA | 48.10 | PB | |||||||||||||
3 | Cameron Neely Cameron Neely ('99) | 99 | USA | 48.71 | SB | ||||||||||||
4 | Sayvon Milton Sayvon Milton | USA | 48.89 | SB | |||||||||||||
M 800 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Juan Diego Castro Juan Diego Castro | 00 | CRC | 1:49.58 | SB | ||||||||||||
2 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 1:49.78 | PB | ||||||||||||
3 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.89 | PB | ||||||||||||
4 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 1:50.39 | PB | ||||||||||||
5 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:51.78 | SB | |||||||||||||
6 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 1:52.36 | SB | ||||||||||||
7 | Xavier Lechleitner Xavier Lechleitner | USA | 1:53.01 | PB | |||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Justice Dick Justice Dick | USA | 1:52.79 | PB | |||||||||||||
2 | Robert Kuhlmann Robert Kuhlmann | USA | 1:53.51 | SB | |||||||||||||
3 | Eugene Grayson Eugene Grayson | USA | 1:53.67 | SB | |||||||||||||
4 | Reese Walters Reese Walters ('97) | 97 | USA | 1:54.75 | SB | ||||||||||||
5 | August Bont August Bont | USA | 1:55.02 | PB | |||||||||||||
6 | Dylan Quisenberry Dylan Quisenberry | USA | 1:55.30 | PB | |||||||||||||
M 1500 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:44.72 | PB | ||||||||||||
2 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 3:45.88 | PB | ||||||||||||
3 | Isaiah Priddey Isaiah Priddey | 00 | NZL | 3:48.61 | SB | ||||||||||||
4 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 3:49.18 | PB | ||||||||||||
5 | Alec Haines Alec Haines ('98) | 98 | USA | 3:50.88 | SB | ||||||||||||
6 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 3:52.40 | SB | ||||||||||||
7 | Sukhi Khosla Sukhi Khosla ('96) | 96 | USA | 3:54.03 | SB | ||||||||||||
8 | Kevin Kelly Kevin Kelly ('95) | 95 | IRL | 3:55.01 | SB | ||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Parson Ryan Parson | USA | 3:53.99 | PB | |||||||||||||
2 | Bryce Quigley Bryce Quigley ('98) | 98 | USA | 3:54.58 | PB | ||||||||||||
3 | Jerik Embleton Jerik Embleton ('99) | 99 | USA | 3:54.72 | PB | ||||||||||||
4 | Eric Casarez Eric Casarez ('99) | 99 | USA | 3:55.64 | PB | ||||||||||||
14 | Bryan Corbaz Bryan Corbaz ('95) | 95 | SUI | 4:07.29 | PB | ||||||||||||
M 3000 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Evan Schulte Evan Schulte | USA | 8:42.13 | PB | |||||||||||||
2 | Adam Dayani Adam Dayani | 00 | USA | 8:42.20 | PB | ||||||||||||
3 | Noah Eskew Noah Eskew | USA | 8:43.20 | PB | |||||||||||||
4 | Shayan Zarrin Shayan Zarrin | USA | 8:47.83 | PB | |||||||||||||
5 | Braydon Rennie Braydon Rennie ('97) | 97 | CAN | 8:48.86 | SB | ||||||||||||
M 110 m hæk 13.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.92 | PB | ||||||||||||
2 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 14.03 | SB | ||||||||||||
3 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.33 | PB | ||||||||||||
4 | Brandon Crowley Brandon Crowley | USA | 14.40 | PB | |||||||||||||
5 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 14.68 | |||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +2.5 | 13.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
2 | Andrew Worley Andrew Worley | USA | 15.59 | w | |||||||||||||
M 400 m hæk 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 51.89 | SB | ||||||||||||
2 | Calahan Newsome Calahan Newsome ('98) | 98 | USA | 52.39 | SB | ||||||||||||
3 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 53.33 | SB | ||||||||||||
4 | Emmanuel Okwuone Emmanuel Okwuone ('98) | 98 | USA | 53.98 | PB | ||||||||||||
M Højdespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
3 | Andrew Worley Andrew Worley | USA | 1.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Andrew Irwin Andrew Irwin ('93) | 93 | USA | 5.80 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matt Owen Matt Owen | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lukas van der Watt Lukas van der Watt ('98) | 98 | RSA | 4.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hayden Ashley Hayden Ashley | USA | 4.50 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 4.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jan Jánský Jan Jánský ('95) | 95 | CZE | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Vincent Hobbie Vincent Hobbie ('97) | 97 | GER | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Jaden Purnell Jaden Purnell ('97) | 97 | USA | 6.95 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hayden Ashley Hayden Ashley | USA | 6.88 | +0.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Jaden Purnell Jaden Purnell ('97) | 97 | USA | 15.41 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Joshua Tabla Joshua Tabla | USA | 14.66 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tahje Tolliver Tahje Tolliver | USA | 14.59 | +0.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Asa Carter Asa Carter | USA | 14.58 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 18.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 18.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 17.56 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Michael Releford Michael Releford ('99) | 99 | USA | 16.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Torrey Hickel Torrey Hickel ('97) | 97 | USA | 16.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Perry Adderley Perry Adderley | BAH | 16.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 50.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 44.39 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 65.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 61.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Hayden Ashley Hayden Ashley | USA | 51.35 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Andrew Worley Andrew Worley | USA | 38.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Kurtis Brondyke Kurtis Brondyke ('89) | 89 | USA | 7578 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cole Verble Cole Verble | USA | 6221 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Garrett Francis Garrett Francis | USA | 6218 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trent Davis Trent Davis | USA | 6102 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:08.56 | ||||||||||||||
Travean Caldwell, Jalen Brown, Nick Hilson, James Milholen | |||||||||||||||||
2 | Oral Roberts Oral Roberts | USA | 3:09.12 | ||||||||||||||
Freddie Johnson, Emmanuel Mwewa, Cameron Neely, Bradley Dormeus | |||||||||||||||||
K 100 m 13.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 11.56 | PB | ||||||||||||
2 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 11.69 | SB | ||||||||||||
3 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 11.83 | |||||||||||||
4 | Kayvon Stubbs Kayvon Stubbs | 00 | BAH | 11.96 | |||||||||||||
5 | Taryn Smiley Taryn Smiley ('97) | 97 | CAN | 11.98 | |||||||||||||
6 | Sasha Wells Sasha Wells ('99) | 99 | BAH | 12.04 | SB | ||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +1.5 | 13.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Cara Johnson Cara Johnson ('99) | 99 | USA | 12.05 | SB | ||||||||||||
2 | Traci Mills Traci Mills ('96) | 96 | USA | 12.09 | SB | ||||||||||||
3 | Timeka Jordan Timeka Jordan ('99) | 99 | BAR | 12.13 | |||||||||||||
4 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 12.16 | PB | ||||||||||||
5 | Kaylin Hewitt Kaylin Hewitt | BAH | 12.26 | PB | |||||||||||||
6 | Jazmyn Shumaker Jazmyn Shumaker ('99) | 99 | USA | 12.27 | |||||||||||||
Finale C 13.4. Vind: +2.3 | 13.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Kira White Kira White ('98) | 98 | USA | 12.06 | w | ||||||||||||
2 | Ca'purnika Galbert Ca'purnika Galbert ('99) | 99 | USA | 12.15 | w | ||||||||||||
3 | Sophia Jackson Sophia Jackson | USA | 12.20 | w | |||||||||||||
4 | Tomi Bamigbade Tomi Bamigbade | 00 | CAN | 12.27 | w | ||||||||||||
K 200 m 13.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.08 | PB | ||||||||||||
2 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 23.78 | PB | ||||||||||||
3 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.94 | PB | ||||||||||||
4 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 24.47 | PB | ||||||||||||
5 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 24.56 | |||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +0.9 | 13.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 24.44 | PB | ||||||||||||
2 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 24.52 | SB | ||||||||||||
Finale C 13.4. Vind: +1.5 | 13.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 24.46 | SB | ||||||||||||
2 | Namibia Clavier Namibia Clavier | 00 | SKN | 24.46 | PB | ||||||||||||
3 | Ca'purnika Galbert Ca'purnika Galbert ('99) | 99 | USA | 24.78 | PB | ||||||||||||
4 | Taryn Smiley Taryn Smiley ('97) | 97 | CAN | 24.79 | PB | ||||||||||||
Finale D 13.4. Vind: +1.1 | 13.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Cameka Witter Cameka Witter ('95) | 95 | JAM | 24.93 | PB | ||||||||||||
Finale E 13.4. Vind: +0.2 | 13.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
2 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 25.23 | PB | ||||||||||||
K 400 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Dominique Blake Dominique Blake ('87) | 87 | JAM | 52.83 | SB | ||||||||||||
2 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.13 | SB | ||||||||||||
3 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 53.83 | PB | ||||||||||||
4 | Cameka Witter Cameka Witter ('95) | 95 | JAM | 54.13 | SB | ||||||||||||
5 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 54.34 | |||||||||||||
6 | McKae Mitchell McKae Mitchell | USA | 54.37 | PB | |||||||||||||
7 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 54.48 | PB | ||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 54.05 | PB | ||||||||||||
2 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 55.06 | SB | ||||||||||||
3 | Namibia Clavier Namibia Clavier | 00 | SKN | 55.12 | PB | ||||||||||||
4 | Jaidyn McCallon Jaidyn McCallon ('99) | 99 | USA | 55.66 | PB | ||||||||||||
5 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 55.76 | ||||||||||||||
6 | Sydney Davis Sydney Davis ('97) | 97 | USA | 56.72 | |||||||||||||
K 800 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 2:08.85 | |||||||||||||
2 | Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | 2:11.23 | |||||||||||||
3 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:11.45 | ||||||||||||||
4 | Allison Bailey Allison Bailey | USA | 2:12.10 | SB | |||||||||||||
5 | Sabrina Monsees Sabrina Monsees ('98) | 98 | USA | 2:12.77 | PB | ||||||||||||
6 | Tesa Potter Tesa Potter | USA | 2:14.05 | SB | |||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Adrena Mazzei Adrena Mazzei | USA | 2:13.75 | SB | |||||||||||||
2 | Jaidah McCallon Jaidah McCallon ('99) | 99 | USA | 2:14.14 | PB | ||||||||||||
3 | Kayla Fallis Kayla Fallis | USA | 2:14.74 | PB | |||||||||||||
4 | Meghan Kearney Meghan Kearney | USA | 2:15.25 | SB | |||||||||||||
K 1500 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Molly Sughroue Molly Sughroue ('95) | 95 | USA | 4:17.81 | SB | ||||||||||||
2 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 4:17.98 | PB | ||||||||||||
3 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:19.22 | PB | ||||||||||||
4 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 4:19.40 | SB | ||||||||||||
5 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:20.25 | PB | ||||||||||||
6 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 4:21.12 | SB | ||||||||||||
7 | Morgan Szekely Morgan Szekely | USA | 4:23.50 | SB | |||||||||||||
8 | Reilly Revord Reilly Revord | USA | 4:37.71 | ||||||||||||||
9 | Elizabeth Nolke Elizabeth Nolke ('95) | 95 | USA | 4:38.14 | SB | ||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Melissa Menghini Melissa Menghini ('97) | 97 | USA | 4:31.31 | PB | ||||||||||||
2 | Elysia Burgos Elysia Burgos | USA | 4:32.06 | PB | |||||||||||||
3 | Caroline Miller Caroline Miller ('99) | 99 | USA | 4:34.40 | PB | ||||||||||||
4 | Erica Wollmering Erica Wollmering | USA | 4:34.59 | PB | |||||||||||||
5 | Edna Dar Edna Dar | 00 | CAN | 4:35.35 | PB | ||||||||||||
6 | Tori Findley Tori Findley | USA | 4:35.67 | PB | |||||||||||||
7 | Tabitha Weber Tabitha Weber | USA | 4:37.98 | PB | |||||||||||||
8 | Tess Misgen Tess Misgen | USA | 4:38.70 | PB | |||||||||||||
K 3000 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 9:53.32 | PB | ||||||||||||
2 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 9:56.07 | PB | ||||||||||||
3 | Reagan Hausmann Reagan Hausmann | USA | 10:04.77 | PB | |||||||||||||
4 | Greta Taylor Greta Taylor | USA | 10:06.88 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 10:37.46 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 13.4. Vind: +1.6 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Sasha Wells Sasha Wells ('99) | 99 | BAH | 13.75 | SB | ||||||||||||
2 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 13.78 | SB | ||||||||||||
3 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 13.90 | PB | ||||||||||||
4 | Leah Molter Leah Molter | USA | 14.00 | PB | |||||||||||||
5 | Gabrielle Gibson Gabrielle Gibson | 00 | BAH | 14.10 | |||||||||||||
6 | Chicago Bains Chicago Bains ('98) | 98 | CAN | 14.18 | SB | ||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +1.3 | 13.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 14.51 | PB | ||||||||||||
K 400 m hæk 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 59.98 | SB | ||||||||||||
2 | Leah Molter Leah Molter | USA | 1:01.57 | SB | |||||||||||||
3 | JoziRose Mayfield JoziRose Mayfield | USA | 1:01.95 | SB | |||||||||||||
4 | Victoria Coombe Victoria Coombe | USA | 1:02.52 | SB | |||||||||||||
5 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 1:03.14 | |||||||||||||
6 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1:03.15 | |||||||||||||
7 | Michaela Travers Michaela Travers ('99) | 99 | USA | 1:03.36 | |||||||||||||
K Højdespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 1.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.33 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.23 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.03 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Makayla Linebarger Makayla Linebarger ('99) | 99 | USA | 3.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Elissa White Elissa White ('99) | 99 | USA | 3.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Olivia Groeber Olivia Groeber | USA | 3.68 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 3.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Christina LeMunyon Christina LeMunyon | USA | 3.68 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 5.99 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jamilah James Jamilah James ('97) | 97 | CAN | 5.85 | +1.6 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Traci Mills Traci Mills ('96) | 96 | USA | 5.74 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Jamilah James Jamilah James ('97) | 97 | CAN | 12.46 | +1.4 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lexie Chapman Lexie Chapman | USA | 13.89 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rebecca Finley Rebecca Finley ('97) | 97 | USA | 13.04 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 54.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 53.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Matia Finley Matia Finley ('97) | 97 | USA | 51.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 48.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rebecca Finley Rebecca Finley ('97) | 97 | USA | 47.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lexie Chapman Lexie Chapman | USA | 46.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Baylor Nelson Baylor Nelson ('97) | 97 | USA | 44.99 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Baylor Reese Baylor Reese | USA | 44.88 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 60.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 58.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 55.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ava Curry Ava Curry | 00 | USA | 46.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Chantae McMillan Chantae McMillan ('88) | 88 | USA | 40.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Ott Olivia Ott ('96) | 96 | USA | 4630 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lauren Nelson Lauren Nelson | USA | 4272 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 44.28 | ||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:33.79 | ||||||||||||||
Paris Peoples, Morgan Burks-Magee, Kethlin Campbell, Sydney Hammit |