M 100 m 12.4. Vind: +1.0 Finale A Finale | 12.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emmanuel Tait Emmanuel Tait | USA | 10.60 | SB | |||||||||||||
2 | Thaddeus Porter Thaddeus Porter ('98) | 98 | USA | 10.91 | |||||||||||||
3 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 10.98 | PB | ||||||||||||
4 | Jack McHugh Jack McHugh | USA | 11.07 | PB | |||||||||||||
M 200 m 12.4. Vind: -0.2 Finale A Finale | 12.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 21.91 | |||||||||||||
2 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 22.12 | |||||||||||||
M 3000 m 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
2 | Paul Richardson Paul Richardson ('82) | 82 | GBR | 9:01.29 | |||||||||||||
M 110 m hæk 12.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 12.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Emmanuel Tait Emmanuel Tait | USA | 14.02 | PB | |||||||||||||
2 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.14 | PB | ||||||||||||
3 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 14.16 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Michael McMahan Michael McMahan ('99) | 99 | USA | 53.63 | |||||||||||||
M Højdespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Harry Barthelemy Harry Barthelemy | USA | 2.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Connor Allred Connor Allred | USA | 4.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hunter Schlatter Hunter Schlatter | USA | 4.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Chaaka Trahan Chaaka Trahan | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.36 | +0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Caesar Kemp Caesar Kemp | JAM | 16.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Luke Ballard Luke Ballard | USA | 62.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chaaka Trahan Chaaka Trahan | USA | 33.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 6836 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Thomas Ozburn Thomas Ozburn | USA | 6129 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 12.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 12.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Hannah Lueders Hannah Lueders ('98) | 98 | USA | 12.01 | PB | ||||||||||||
2 | Ebony Tolliver Ebony Tolliver | USA | 12.12 | PB | |||||||||||||
3 | Melany Frierson Melany Frierson ('95) | 95 | USA | 12.23 | |||||||||||||
K 200 m 12.4. Vind: -0.2 Finale A Finale | 12.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Hannah Lueders Hannah Lueders ('98) | 98 | USA | 24.58 | |||||||||||||
Finale B 12.4. Vind: +0.1 | 12.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 25.59 | PB | ||||||||||||
Finale D 12.4. Vind: -0.6 | 12.4. | Vind: -0.6 | |||||||||||||||
2 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 27.24 | SB | ||||||||||||
K 800 m 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 2:12.57 | SB | ||||||||||||
2 | Cele Moon Cele Moon | USA | 2:13.34 | PB | |||||||||||||
4 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 2:21.80 | |||||||||||||
Finale B 12.4. | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Mary Grace Strozier Mary Grace Strozier | USA | 2:13.25 | PB | |||||||||||||
2 | Shian Mallory Shian Mallory | USA | 2:13.29 | SB | |||||||||||||
K 1 mile 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
5 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 5:20.15 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 12.4. Vind: +0.7 Finale A Finale | 12.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 14.38 | |||||||||||||
K 400 m hæk 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1:01.64 | SB | ||||||||||||
2 | Lauren Beard Lauren Beard | USA | 1:02.83 | PB | |||||||||||||
K Højdespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.78 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Tally Wilson Tally Wilson | USA | 3.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 5.93 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Erin Hines Erin Hines ('98) | 98 | USA | 5.81 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Madeline Ballard Madeline Ballard | USA | 5.66 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.60 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Morayo Bhadmos Morayo Bhadmos | USA | 12.65 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 14.60 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zieandrea Bridges Zieandrea Bridges | USA | 13.66 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kristen Thompson Kristen Thompson | USA | 13.28 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 13.24 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 12.40 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 11.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Majesty Tutson Majesty Tutson ('91) | 91 | USA | 50.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 48.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kristen Thompson Kristen Thompson | USA | 45.89 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jessie Droogsma Jessie Droogsma | USA | 44.92 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 43.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Jessie Droogsma Jessie Droogsma | USA | 54.03 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 43.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Liz Bolden Liz Bolden ('98) | 98 | USA | 43.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||||
1 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 4731 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Latisha Locker Latisha Locker | USA | 4665 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Caroline Huff Caroline Huff | USA | 4157 | PB | |||||||||||||
|