Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Azusa CA USA: Bryan Clay Invitational 17‐19.4.2019

M 100 m    
19.4. Vind: +1.5

Finale A

Finale
19.4.Vind: +1.5
1
Paulo André de Oliveira
Paulo André de Oliveira ('98)
BRA10.02
  
 =PB
2
Rodrigo do Nascimento
Rodrigo do Nascimento ('94)
BRA10.19
  
 SB
3
Jorge Henrique Vides
Jorge Henrique Vides ('92)
BRA10.33
  
 SB
4
Jonte Baker
Jonte Baker 
USA10.33
  
 PB
5
Derick Silva
Derick Silva ('98)
BRA10.39
  
 SB
7
Lamar Hargrove
Lamar Hargrove ('94)
USA10.55
  
 SB
Finale B
19.4. Vind: +1.4
19.4.Vind: +1.4
1
Kirby Bryce
Kirby Bryce 
USA10.46
  
 PB
2
Emmanuel Wells
Emmanuel Wells ('97)
USA10.49
  
 SB
3
Riak Reese
Riak Reese ('94)
USA10.51
  
 SB
4
Ja’Maun Charles
Ja’Maun Charles ('97)
USA10.62
  
 SB
5
Matt East
Matt East 
USA10.65
  
 
6
Travon Phillips
Travon Phillips 
USA10.91
  
 
7
Roman Johnson
Roman Johnson 
USA10.94
  
 
Finale C
19.4. Vind: +2.3
19.4.Vind: +2.3
1
Karlington Anunagba
Karlington Anunagba 
USA10.47 w
  
 
2
Ramir Smith
Ramir Smith 
USA10.72 w
  
 
3
Khalil Dorsey
Khalil Dorsey ('98)
USA10.76 w
  
 
4
Duan Grant
Duan Grant 
USA10.91 w
  
 
5
Seth Fortin
Seth Fortin 
USA10.92 w
  
 
6
Ethan Buckles
Ethan Buckles 
USA10.94 w
  
 
Finale D
19.4. Vind: +0.4
19.4.Vind: +0.4
1
Christopher Grant
Christopher Grant ('98)
JAM10.55
  
 SB
2
Carl Horsley
Carl Horsley ('92)
USA10.72
  
 SB
3
Lucanus Robinson
Lucanus Robinson ('96)
CAN10.72
  
 SB
4
Callan Cochran
Callan Cochran 
USA10.84
  
 SB
5
Kameron Jackson
Kameron Jackson 
USA10.84
  
 
6
Malcom Gardner
Malcom Gardner 
USA10.87
  
 SB
7
Ike Okoroike
Ike Okoroike 
USA10.93
  
 
8
Eusebi Louis
Eusebi Louis 
USA11.08
  
 PB
Finale E
19.4. Vind: +1.5
19.4.Vind: +1.5
1
Philip Landrum
Philip Landrum 
USA10.55
  
 PB
2
William Pritchard
William Pritchard 
USA10.74
  
 PB
3
Taariq Davis
Taariq Davis 
USA10.93
  
 PB
4
Colton Cummings
Colton Cummings 
USA11.00
  
 
5
Chris Howard
Chris Howard 
USA11.05
  
 SB
Finale F
19.4. Vind: +2.0
19.4.Vind: +2.0
1
Ben Ayesu-Attah
Ben Ayesu-Attah ('93)
CAN10.61
  
 PB
2
Marcus Klein
Marcus Klein 
USA10.83
  
 =PB
3
Donovan Robinson
Donovan Robinson 
USA10.84
  
 SB
4
Eric Miller
Eric Miller 
USA10.85
  
 PB
5
Isaiah Payne
Isaiah Payne 
USA10.88
  
 PB
6
Shaquiel Higgs
Shaquiel Higgs 
BAH10.92
  
 PB
8
Beau Clafton
Beau Clafton 
USA11.19
  
 
Finale G
19.4. Vind: +1.2
19.4.Vind: +1.2
1
Ryan Miller
Ryan Miller 
USA10.62
  
 SB
2
Brandon Jetter
Brandon Jetter ('96)
USA10.70
  
 
3
Tyren Wolfe
Tyren Wolfe ('98)
USA10.70
  
 SB
4
Nathan Gish
Nathan Gish 
USA10.71
  
 PB
5
Andre Woodson
Andre Woodson 
USA10.71
  
 =SB
6
Oshane Hylton
Oshane Hylton 
JAM10.80
  
 SB
7
Nigel Burnett
Nigel Burnett 
USA10.84
  
 SB
8
Jay Griffin
Jay Griffin 
USA10.97
  
 
Finale H
19.4. Vind: +1.9
19.4.Vind: +1.9
1
Deshon Elcock
Deshon Elcock 
USA10.64
  
 
2
David Kolář
David Kolář ('97)
CZE10.66
  
 
3
David Pierce
David Pierce ('99)
TTO10.69
  
 PB
4
Adam Knuff
Adam Knuff 
USA10.74
  
 
5
Kenneth Hamel
Kenneth Hamel 
USA10.74
  
 PB
6
Nicholas Ayin
Nicholas Ayin ('93)
CAN10.85
  
 PB
7
Tevin Donnell
Tevin Donnell 
USA10.94
  
 SB
8
Alejandro Goldston
Alejandro Goldston 
USA11.04
  
 
Finale I
19.4. Vind: +1.7
19.4.Vind: +1.7
1
Will Domier
Will Domier 
USA10.69
  
 PB
2
El-Hadj N'Doye
El-Hadj N'Doye ('89)
CAN10.71
  
 PB
3
Chineme Allison
Chineme Allison ('98)
USA10.77
  
 PB
4
Adam Clayton
Adam Clayton 
GBR10.78
  
 SB
5
Kyle De Moica
Kyle De Moica 
USA10.79
  
 
6
Michael Glasser
Michael Glasser 
USA10.80
  
 
7
Clinton Spellman
Clinton Spellman 
USA11.01
  
 
Finale J
19.4. Vind: +2.1
19.4.Vind: +2.1
1
Drew Schoenbauer
Drew Schoenbauer 
USA10.72 w
  
 
2
Wavell Hinds
Wavell Hinds ('99)
JAM10.84 w
  
 
3
Karlos Logan
Karlos Logan 
USA10.86 w
  
 
4
Codi Blodgett
Codi Blodgett 
USA10.91 w
  
 
5
Ryan Morgan
Ryan Morgan 
USA10.95 w
  
 
6
Elijah Gauldin
Elijah Gauldin 
USA10.98 w
  
 
7
Noah Styffe
Noah Styffe 
USA10.99 w
  
 
8
Christian Catlin
Christian Catlin 
USA11.06 w
  
 
Finale K
19.4. Vind: +2.1
19.4.Vind: +2.1
1
Brayden Soza
Brayden Soza 
USA10.75 w
  
 
2
Carter Bracken
Carter Bracken 
USA11.03 w
  
 
3
Ryan Chase
Ryan Chase ('97)
USA11.08 w
  
 
Finale L
19.4. Vind: +3.4
19.4.Vind: +3.4
1
Charles Pierce
Charles Pierce 
USA10.79 w
  
 
2
Lawrence Johnson
Lawrence Johnson 
USA10.84 w
  
 
3
Ashony Williams
Ashony Williams 
USA10.94 w
  
 
4
Muamer Mujic
Muamer Mujic 
USA10.96 w
  
 
5
Peyton Mizera
Peyton Mizera 
USA10.98 w
  
 
6
Nikolas Trofort
Nikolas Trofort 
USA11.06 w
  
 
7
Jack Young
Jack Young 
USA11.07 w
  
 
Finale M
19.4. Vind: +2.0
19.4.Vind: +2.0
1
James Dudley
James Dudley 
USA10.87
  
 PB
2
Shaun Wollenweber
Shaun Wollenweber 
USA10.89
  
 PB
3
Weston Ellis
Weston Ellis 
USA11.02
  
 PB
5
Noah Dooley
Noah Dooley 
USA11.15
  
 PB
8
Julian Read
Julian Read 
USA11.26
  
 
Finale N
19.4. Vind: +0.1
19.4.Vind: +0.1
1
Enrique Campbell
Enrique Campbell ('98)
JAM11.02
  
 SB
5
Grant Carpenter
Grant Carpenter 
USA11.38
  
 
M 200 m    
19.4. Vind: +2.5

Finale A

Finale
19.4.Vind: +2.5
1
Robert Ellis
Robert Ellis ('95)
USA20.41 w
  
 
2
Remontay McClain
Remontay McClain ('92)
USA20.71 w
  
 
3
Coby Hilton
Coby Hilton 
USA20.92 w
  
 
4
Chris Jefferson
Chris Jefferson ('96)
USA21.03 w
  
 
5
Tyren Wolfe
Tyren Wolfe ('98)
USA21.22 w
  
 
6
Malcom Gardner
Malcom Gardner 
USA21.24 w
  
 
7
Clinton Cole
Clinton Cole ('96)
USA21.39 w
  
 
8
Sam Zenner
Sam Zenner 
USA21.66 w
  
 
Finale B
19.4. Vind: +1.8
19.4.Vind: +1.8
1
Philip Landrum
Philip Landrum 
USA21.07
  
 PB
2
Deshon Elcock
Deshon Elcock 
USA21.10
  
 PB
3
Lucanus Robinson
Lucanus Robinson ('96)
CAN21.21
  
 SB
4
Ben Ayesu-Attah
Ben Ayesu-Attah ('93)
CAN21.22
  
 PB
5
Greg Turner
Greg Turner ('89)
USA21.23
  
 SB
6
Tevin Donnell
Tevin Donnell 
USA22.00
  
 SB
Finale C
19.4. Vind: +1.6
19.4.Vind: +1.6
1
Bryan Henderson
Bryan Henderson 
USA21.15
  
 PB
2
Ethan Woods
Ethan Woods 
USA21.53
  
 PB
3
Adam Clayton
Adam Clayton 
GBR21.55
  
 PB
4
David Kolář
David Kolář ('97)
CZE21.70
  
 
5
Callum Macnab
Callum Macnab ('97)
CAN21.94
  
 PB
6
Clinton Spellman
Clinton Spellman 
USA22.07
  
 SB
7
Cade Johnstone
Cade Johnstone 
USA22.12
  
 
8
Kyle De Moica
Kyle De Moica 
USA22.13
  
 
Finale D
19.4. Vind: +1.9
19.4.Vind: +1.9
1
Tellis Horne
Tellis Horne 
USA21.30
  
 PB
2
Ellis Myles
Ellis Myles 
USA21.41
  
 PB
3
El-Hadj N'Doye
El-Hadj N'Doye ('89)
CAN21.45
  
 PB
4
Terrence Gladney
Terrence Gladney ('98)
USA21.48
  
 PB
5
Eric Pouncy
Eric Pouncy 
USA21.92
  
 PB
6
Oshane Hylton
Oshane Hylton 
JAM21.93
  
 PB
Finale E
19.4. Vind: +2.9
19.4.Vind: +2.9
1
Xavier Melice
Xavier Melice 
USA21.46 w
  
 
2
Corey Lyons
Corey Lyons 
USA21.75 w
  
 
3
Ethan Buckles
Ethan Buckles 
USA21.91 w
  
 
4
Ryan Miller
Ryan Miller 
USA21.98 w
  
 
5
Seth Fortin
Seth Fortin 
USA22.03 w
  
 
Finale F
19.4. Vind: +1.8
19.4.Vind: +1.8
1
Brayden Soza
Brayden Soza 
USA21.49
  
 PB
2
Jabari Reynolds II
Jabari Reynolds II 
USA21.69
  
 PB
3
Michael Russell
Michael Russell 
USA21.69
  
 PB
4
Paul Johnstone
Paul Johnstone 
USA21.96
  
 PB
Finale G
19.4. Vind: +3.2
19.4.Vind: +3.2
1
Drew Schoenbauer
Drew Schoenbauer 
USA21.55 w
  
 
2
Adam Knuff
Adam Knuff 
USA21.61 w
  
 
3
George Erazo
George Erazo ('92)
ESA21.85 w
  
 
Finale H
19.4. Vind: +1.8
19.4.Vind: +1.8
1
Michael Glasser
Michael Glasser 
USA21.62
  
 PB
2
Enrique Campbell
Enrique Campbell ('98)
JAM22.05
  
 SB
Finale I
19.4. Vind: +2.9
19.4.Vind: +2.9
1
Blaize Holland
Blaize Holland 
USA21.81 w
  
 
2
Ashony Williams
Ashony Williams 
USA22.11 w
  
 
Finale J
19.4. Vind: +2.9
19.4.Vind: +2.9
1
Charles Pierce
Charles Pierce 
USA21.85 w
  
 
2
Jacob Uhl
Jacob Uhl 
USA22.00 w
  
 
3
Tyler Esteves
Tyler Esteves 
USA22.07 w
  
 
4
Bryson Benjamin
Bryson Benjamin 
USA22.09 w
  
 
5
Isaac Cole
Isaac Cole 
USA22.11 w
  
 
Finale K
19.4. Vind: +3.0
19.4.Vind: +3.0
1
Jose Rodriguez
Jose Rodriguez 
USA21.86 w
  
 
Finale L
19.4. Vind: +1.8
19.4.Vind: +1.8
1
Omavi Collison
Omavi Collison 
USA22.05
  
 PB
2
Adrian King
Adrian King 
USA22.08
  
 PB
Finale M
19.4.
19.4.
1
Joshua Adhemar
Joshua Adhemar 
CAN22.12
  
 PB
M 400 m    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Sean Bailey
Sean Bailey ('97)
JAM46.04
  
 SB
2
Jamiel Trimble
Jamiel Trimble ('95)
USA46.33
  
 =PB
3
Nijel Amos
Nijel Amos ('94)
BOT46.38
  
 SB
4
Alexander Ruso
Alexander Ruso ('94)
BRA46.74
  
 
5
Nathan George
Nathan George ('94)
CAN46.95
  
 SB
6
Omar Austin
Omar Austin 
USA46.99
  
 PB
7
Thomas Staines
Thomas Staines ('98)
GBR47.57
  
 SB
8
Eric Pouncy
Eric Pouncy 
USA48.54
  
 
Finale B
19.4.
19.4.
1
Isaac Allanarem
Isaac Allanarem 
USA46.33
  
 PB
2
Robert Ellis
Robert Ellis ('95)
USA47.10
  
 
3
Justin Lewis
Justin Lewis 
USA47.14
  
 SB
4
Ellis Myles
Ellis Myles 
USA47.67
  
 SB
5
Ethan Woods
Ethan Woods 
USA48.21
  
 SB
6
Sterling Reneau
Sterling Reneau ('96)
USA48.46
  
 SB
Finale C
19.4.
19.4.
1
Corey Lyons
Corey Lyons 
USA47.44
  
 PB
2
Mark Haywood
Mark Haywood 
USA48.09
  
 
3
Caelon Harkey
Caelon Harkey 
USA48.25
  
 SB
4
Hamza Naveed
Hamza Naveed 
USA48.36
  
 PB
5
Cam Snider
Cam Snider ('94)
CAN48.59
  
 SB
6
Michael Edwards
Michael Edwards 
USA48.61
  
 SB
7
Elijah Olige
Elijah Olige 
USA49.00
  
 SB
Finale D
19.4.
19.4.
1
Bryson Benjamin
Bryson Benjamin 
USA48.05
  
 PB
2
Ben Parmoon
Ben Parmoon 
USA48.17
  
 PB
3
Isaac Cole
Isaac Cole 
USA48.21
  
 PB
4
Caleb Hardy
Caleb Hardy 
USA48.37
  
 SB
5
Jacob Uhl
Jacob Uhl 
USA48.38
  
 PB
6
Stephen Garcia
Stephen Garcia 
USA48.71
  
 
Finale E
19.4.
19.4.
1
Paul Johnstone
Paul Johnstone 
USA48.25
  
 PB
2
Domo Mosley
Domo Mosley 
USA48.56
  
 SB
3
Augie Larranaga
Augie Larranaga 
USA48.57
  
 
4
Leron Norton
Leron Norton 
USA48.77
  
 
5
Max Morley
Max Morley 
USA48.94
  
 
Finale F
19.4.
19.4.
1
Harun Abda
Harun Abda ('90)
USA48.72
  
 SB
2
Jabari Reynolds II
Jabari Reynolds II 
USA48.74
  
 PB
3
Michael Meskill
Michael Meskill 
USA48.99
  
 PB
6
Zach Ziemek
Zach Ziemek ('93)
USA49.56
  
 SB
7
Will Wagner V
Will Wagner V 
USA49.68
  
 SB
Finale G
19.4.
19.4.
1
Adrian Iribe
Adrian Iribe 
USA48.81
  
 PB
2
Jacob Ness
Jacob Ness ('97)
GBR49.49
  
 SB
Finale H
19.4.
19.4.
1
Blaize Holland
Blaize Holland 
USA48.90
  
 PB
Finale I
19.4.
19.4.
1
Omavi Collison
Omavi Collison 
USA49.00
  
 PB
Finale J
19.4.
19.4.
1
Michael Russell
Michael Russell 
USA49.04
  
 PB
M 800 m    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Matt Manternach
Matt Manternach ('97)
USA1:46.93
  
 PB
2
Carter Lilly
Carter Lilly ('95)
PHI1:47.52
  
 SB
3
Cade Bethmann
Cade Bethmann ('98)
USA1:47.81
  
 PB
5
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:48.32
  
 PB
6
Grey Howard
Grey Howard ('95)
USA1:48.46
  
 PB
7
Sergio Miranda
Sergio Miranda ('92)
MEX1:48.96
  
 PB
8
Dennis Mbuta
Dennis Mbuta 
USA1:49.03
  
 PB
Finale B
19.4.
19.4.
1
George Espino
George Espino 
USA1:47.58
  
 PB
2
Kieran Taylor
Kieran Taylor 
USA1:48.06
  
 PB
3
John Rivera
John Rivera ('98)
PUR1:48.39
  
 PB
4Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)DEN1:48.45
  
 PB
5
Tysen Vandraska
Tysen Vandraska 
USA1:48.52
  
 PB
6
Max Wharton
Max Wharton ('96)
GBR1:48.61
  
 PB
7
Griffin Riley
Griffin Riley ('98)
USA1:48.74
  
 PB
8
Robert Tully
Robert Tully ('95)
IRL1:48.94
  
 SB
Finale C
19.4.
19.4.
1
Nolan Teubel
Nolan Teubel 
USA1:48.75
  
 PB
2
Stephen Evans
Stephen Evans ('96)
CAN1:48.90
  
 PB
3
Devundrick Walker
Devundrick Walker 
USA1:49.47
  
 SB
4
Mohand Zine Khelaf
Mohand Zine Khelaf ('98)
CAN1:49.69
  
 SB
5
Vincent Duguay
Vincent Duguay ('91)
CAN1:49.73
  
 PB
6
Sean Munnelly
Sean Munnelly 
USA1:50.14
  
 SB
7
Ryan Speer
Ryan Speer 
USA1:51.13
  
 
8
Derek Morton
Derek Morton ('96)
USA1:51.18
  
 SB
9
Connor Ross
Connor Ross ('97)
USA1:51.66
  
 SB
10
Alec Still
Alec Still 
USA1:52.03
  
 
11
Jason Gomez
Jason Gomez 
USA1:53.47
  
 
Finale D
19.4.
19.4.
1
Reece Proctor
Reece Proctor 
USA1:49.92
  
 PB
2
Cal Lawton
Cal Lawton 
USA1:50.62
  
 PB
3
John Partee
John Partee 
USA1:50.97
  
 PB
4
David Shadid
David Shadid 
USA1:51.38
  
 
5
Gage Mayo
Gage Mayo 
USA1:51.53
  
 PB
6
Joe Austin III
Joe Austin III 
USA1:51.57
  
 PB
7
Joshua Cantong
Joshua Cantong 
USA1:51.78
  
 PB
8
Dannie Guerrero
Dannie Guerrero 
USA1:51.81
  
 PB
9
Taylor Kracher
Taylor Kracher 
USA1:51.93
  
 SB
11
Tannock Blair
Tannock Blair ('96)
NZL1:54.97
  
 
Finale E
19.4.
19.4.
1
Chase Pareti
Chase Pareti 
USA1:50.04
  
 PB
2
Scott Seymour
Scott Seymour 
USA1:50.40
  
 PB
3
Michael Good
Michael Good 
USA1:50.56
  
 SB
4
Hudson Kugel
Hudson Kugel 
USA1:50.72
  
 PB
5
Ryan Lanley
Ryan Lanley 
USA1:50.75
  
 
6
Juman Randall
Juman Randall 
USA1:50.75
  
 PB
7
Xolan Brown
Xolan Brown 
USA1:50.88
  
 SB
8
Kevin Wilkinson
Kevin Wilkinson 
USA1:50.91
  
 =PB
9
Jaylen Tryon
Jaylen Tryon 
USA1:51.12
  
 
10
Godfrey Chama
Godfrey Chama ('98)
ZAM1:52.28
  
 SB
11
Gavin Sleeter
Gavin Sleeter ('97)
USA1:52.76
  
 SB
12
Brandon Rivera
Brandon Rivera ('95)
USA1:53.58
  
 
Finale F
19.4.
19.4.
1
Cliff Nichols
Cliff Nichols 
USA1:50.75
  
 PB
2
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR1:51.41
  
 PB
3
Curt Knott
Curt Knott 
USA1:51.45
  
 PB
4
Michael Simcho
Michael Simcho ('98)
USA1:52.31
  
 PB
5
Kyle Pape
Kyle Pape 
USA1:53.42
  
 SB
6
Patrick Scoggins
Patrick Scoggins 
USA1:53.74
  
 PB
7
Jake Selstad
Jake Selstad 
USA1:53.84
  
 
8
Tyler Olson
Tyler Olson 
USA1:54.00
  
 
9
Jordan Cherin
Jordan Cherin ('97)
USA1:54.35
  
 
10
Mike Alukunyang
Mike Alukunyang 
USA1:54.77
  
 
11
Cade Greseth
Cade Greseth 
USA1:55.27
  
 SB
Finale G
19.4.
19.4.
1
Bobby Poynter
Bobby Poynter 
USA1:50.81
  
 PB
2
Butare Rugenerwa
Butare Rugenerwa 
USA1:51.14
  
 PB
3
Matt Christoffer
Matt Christoffer 
USA1:51.22
  
 PB
4
Riley Bauer
Riley Bauer 
USA1:51.78
  
 PB
5
Ethan Gatchell
Ethan Gatchell 
USA1:51.80
  
 PB
6
Wyatt Gatrost
Wyatt Gatrost 
USA1:51.93
  
 
7
Nick Famolaro
Nick Famolaro ('96)
USA1:52.41
  
 
8
Adam Meyer
Adam Meyer ('99)
USA1:52.44
  
 
9
Kyler Sager
Kyler Sager 
USA1:52.74
  
 
10
Connor Crowe
Connor Crowe ('01)
USA1:52.88
  
 SB
11
Colin Webber
Colin Webber ('98)
USA1:53.17
  
 
12
Will O'Keefe
Will O'Keefe 
USA1:53.84
  
 SB
Finale H
19.4.
19.4.
1
Drew Burns
Drew Burns 
USA1:51.64
  
 PB
2
Abraham Maldonado
Abraham Maldonado 
USA1:53.02
  
 
3
Olivier Desmeules
Olivier Desmeules 
CAN1:53.27
  
 PB
4
Matthew Hernandez
Matthew Hernandez 
USA1:53.57
  
 
5
James Douglass
James Douglass 
USA1:53.61
  
 SB
6
Levi Fried
Levi Fried 
USA1:53.73
  
 SB
7
Joshua Browne
Joshua Browne ('97)
NZL1:53.74
  
 SB
8
Nick Nowlen
Nick Nowlen 
USA1:54.26
  
 PB
9
Brent Stephen
Brent Stephen ('96)
CAN1:54.71
  
 SB
10
Noah Bellomo
Noah Bellomo 
USA1:54.74
  
 SB
11
Nathan Pixler
Nathan Pixler 
USA1:55.04
  
 
Finale I
19.4.
19.4.
1
Yoel Yoel
Yoel Yoel 
USA1:52.22
  
 PB
2
Matthew Salas
Matthew Salas 
USA1:52.41
  
 PB
3
Abdelrahim Mahgoub
Abdelrahim Mahgoub 
USA1:52.70
  
 PB
4
Joey Simon
Joey Simon 
USA1:52.99
  
 PB
5
Stewart Keene
Stewart Keene 
USA1:53.56
  
 PB
6
Rhys Koch
Rhys Koch 
USA1:54.17
  
 SB
7
Max Carmona
Max Carmona 
USA1:54.40
  
 PB
8
Jon Schaefer
Jon Schaefer 
USA1:55.11
  
 SB
9
Daniel Van Buerden
Daniel Van Buerden 
USA1:55.73
  
 SB
Finale J
19.4.
19.4.
1
Nick Bauernschmitt
Nick Bauernschmitt 
CAN1:52.56
  
 PB
2
Myriq Freeman
Myriq Freeman 
USA1:53.15
  
 PB
3
Bill Comstock
Bill Comstock 
USA1:53.18
  
 PB
4
Victor Bocanegra
Victor Bocanegra 
USA1:53.20
  
 PB
5
Collin Welch
Collin Welch 
USA1:53.29
  
 PB
6
Noah Wallace
Noah Wallace 
USA1:53.86
  
 
7
Jesse Phan
Jesse Phan ('97)
USA1:54.05
  
 
8
Colton Nettleton
Colton Nettleton 
USA1:54.33
  
 SB
9
Kevin Pacheco
Kevin Pacheco 
USA1:54.38
  
 
10
Jacob Lough
Jacob Lough ('99)
USA1:54.87
  
 
Finale K
19.4.
19.4.
1
Jordan Theisen
Jordan Theisen 
USA1:53.51
  
 PB
2
Ramon Flores
Ramon Flores 
USA1:54.04
  
 PB
3
Joshua English
Joshua English ('99)
USA1:54.16
  
 SB
4
Adam Alnazer
Adam Alnazer 
USA1:54.26
  
 PB
5
Nick Borne
Nick Borne 
USA1:54.28
  
 PB
6
Zachary Blackwood
Zachary Blackwood 
USA1:54.43
  
 PB
7
Richard Torres
Richard Torres 
CAN1:54.82
  
 PB
8
D'corian Williams
D'corian Williams 
USA1:54.82
  
 PB
9
Jahdai Bolds
Jahdai Bolds 
USA1:54.87
  
 PB
10
Ian Hurlburt
Ian Hurlburt 
USA1:55.07
  
 SB
11
Bryan Pearson
Bryan Pearson 
USA1:55.55
  
 PB
Finale L
19.4.
19.4.
1
Xavier Weaver
Xavier Weaver 
USA1:53.75
  
 SB
2
Nicholas Mullineux Perrault
Nicholas Mullineux Perrault 
USA1:54.76
  
 SB
3
Joshua Doria
Joshua Doria 
USA1:55.45
  
 PB
4
Jacob Lewis
Jacob Lewis 
USA1:55.59
  
 
5
Nicholas Borowsky
Nicholas Borowsky 
USA1:55.60
  
 PB
6
Colin Schaub
Colin Schaub 
USA1:55.74
  
 PB
7
Miguel Ayala
Miguel Ayala 
USA1:55.93
  
 SB
8
Isaac Ventura
Isaac Ventura 
GUM1:55.97
  
 PB
M 5000 m    
18.4.

Finale A

Finale
18.4.
1
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL13:33.47
  
 SB
1
Morgan McDonald
Morgan McDonald ('96)
AUS13:50.92
  
 SB
1
Abdihamid Nur
Abdihamid Nur 
USA14:06.81
  
 PB
1
Aaron Wier
Aaron Wier 
USA14:23.12
  
 
1
Saul Acosta
Saul Acosta ('90)
MEX14:25.96
  
 PB
1
Ben Naeger
Ben Naeger 
USA14:32.20
  
 PB
1
Davonte Jett-Reynolds
Davonte Jett-Reynolds 
USA14:43.99
  
 PB
2
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL13:34.61
  
 SB
2
Fearghal Curtin
Fearghal Curtin ('98)
IRL13:53.53
  
 PB
2
Marcelo Laguera
Marcelo Laguera 
USA14:08.87
  
 PB
2
Jon Bishop
Jon Bishop 
USA14:23.92
  
 PB
2
Jonathan Del Razo
Jonathan Del Razo ('98)
MEX14:27.03
  
 PB
2
Alejandro Diaz
Alejandro Diaz ('01)
MEX14:34.41
  
 PB
2
Justin Moore
Justin Moore 
USA14:47.85
  
 PB
3
Gilbert Kigen
Gilbert Kigen ('94)
KEN13:34.95
  
 PB
3
Jack Rowe
Jack Rowe ('96)
GBR13:54.99
  
 PB
3
Victor Moreau
Victor Moreau ('95)
FRA14:09.23
  
 PB
3
Peter Allegre
Peter Allegre 
USA14:27.08
  
 PB
3
Fermin Villagran
Fermin Villagran 
USA14:34.70
  
 PB
4
Cole Rockhold
Cole Rockhold ('95)
USA13:35.26
  
 PB
4
Lucio Ramirez
Lucio Ramirez 
USA14:09.31
  
 PB
4
Ryan Ford
Ryan Ford ('97)
USA14:27.68
  
 
4
Nolan Dozier
Nolan Dozier 
USA14:29.18
  
 PB
4
Isaac Russo
Isaac Russo 
USA14:36.61
  
 PB
5
Lander Tijtgat
Lander Tijtgat ('83)
BEL13:35.46
  
 PB
5
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST13:57.53
  
 PB
5
Brandon Garnica
Brandon Garnica 
USA14:10.12
  
 PB
5
Mark Husted
Mark Husted ('87)
USA14:28.37
  
 PB
5
Daniel Pederson
Daniel Pederson 
USA14:29.40
  
 PB
5
Jarrett Mattingly
Jarrett Mattingly 
USA14:39.77
  
 PB
6
Joe Klecker
Joe Klecker ('96)
USA13:35.95
  
 SB
6
Dallin Farnsworth
Dallin Farnsworth ('93)
USA13:58.84
  
 SB
6
Thomas George
Thomas George ('96)
GBR14:10.37
  
 PB
6
Miles Christensen
Miles Christensen 
USA14:28.64
  
 
6
Moses Bojorquez
Moses Bojorquez 
USA14:33.17
  
 PB
6
Keynan Abdi
Keynan Abdi 
USA14:42.73
  
 PB
7
Rory Linkletter
Rory Linkletter ('96)
CAN13:36.41
  
 PB
7
Carson Hume
Carson Hume 
USA13:58.94
  
 PB
7
Simon Bedard
Simon Bedard ('97)
FRA14:11.28
  
 PB
7
Joseph Humes
Joseph Humes 
USA14:29.37
  
 PB
7
Christian Ricketts
Christian Ricketts 
USA14:34.15
  
 PB
7
Mike Kurvach
Mike Kurvach 
USA14:42.76
  
 PB
8
Gilbert Boit
Gilbert Boit ('94)
KEN13:37.74
  
 PB
8
Eric Hamer
Eric Hamer ('97)
USA13:59.07
  
 PB
8
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL14:11.96
  
 PB
8
George McCartney
George McCartney 
USA14:30.70
  
 PB
8
Joseph Minor-Williams
Joseph Minor-Williams 
USA14:36.80
  
 PB
9
Zachery Panning
Zachery Panning ('95)
USA13:37.94
  
 PB
9
Darius Terry
Darius Terry ('91)
USA13:59.61
  
 SB
9
Jake Ritter
Jake Ritter ('99)
USA14:12.98
  
 PB
9
Omer Almog
Omer Almog ('94)
ISR14:32.66
  
 PB
9
Martin Lua
Martin Lua 
USA14:37.06
  
 PB
10
Alfred Chelanga
Alfred Chelanga ('94)
KEN13:42.31
  
 SB
10
Ross Husch
Ross Husch 
USA14:16.10
  
 SB
10
Justin Hazell
Justin Hazell 
USA14:34.04
  
 SB
10
Jordy Ceja
Jordy Ceja 
USA14:37.25
  
 
11
Alex Rogers
Alex Rogers ('97)
USA13:43.97
  
 PB
11
Addison DeHaven
Addison DeHaven 
USA14:01.21
  
 SB
11
Isaiah Rodarte
Isaiah Rodarte 
USA14:18.78
  
 PB
11
Derrick Williams
Derrick Williams 
USA14:35.16
  
 
11
Liam Burthem
Liam Burthem ('97)
GBR14:37.92
  
 
12
Elias Gedyon
Elias Gedyon ('93)
USA13:45.66
  
 PB
12
Tyson Miehe
Tyson Miehe 
USA14:02.79
  
 PB
12
Harvey Nelson
Harvey Nelson ('95)
USA14:20.37
  
 SB
12
Satchel Caldwell
Satchel Caldwell 
USA14:35.25
  
 SB
12
Boaz Ronoh
Boaz Ronoh 
KEN14:38.58
  
 PB
13
Fernando Daniel Martinez
Fernando Daniel Martinez ('93)
MEX13:47.28
  
 PB
13
Andrew Alexander
Andrew Alexander ('99)
CAN14:04.04
  
 PB
13
Jake Hoffert
Jake Hoffert 
USA14:21.69
  
 SB
13
Roman Ollar
Roman Ollar 
USA14:36.84
  
 
13
Josh Janusiak
Josh Janusiak 
USA14:38.78
  
 SB
14
Connor McMillan
Connor McMillan ('95)
USA13:51.81
  
 
14
Josh Hoskinson
Josh Hoskinson 
USA14:04.33
  
 PB
14
Aldo Marquez
Aldo Marquez ('98)
USA14:24.46
  
 PB
14
Isaac Akers
Isaac Akers ('99)
GBR14:39.20
  
 
14
Colin Schultz
Colin Schultz 
USA14:42.46
  
 PB
15
David Goodman
David Goodman ('88)
USA13:52.96
  
 SB
15
Brayden Mclelland
Brayden Mclelland 
USA14:25.94
  
 SB
16
Tim Rackers
Tim Rackers ('93)
USA13:53.09
  
 SB
16
Michael Ottesen
Michael Ottesen 
USA14:08.65
  
 PB
16
Florian Lussy
Florian Lussy ('94)
SUI14:26.84
  
 SB
17
Christopher Olley
Christopher Olley ('96)
GBR13:54.01
  
 
17
Jordan Brannan
Jordan Brannan ('98)
USA14:11.48
  
 PB
17
Connor Fisher
Connor Fisher 
USA14:27.11
  
 
18
Tom Nobles
Tom Nobles ('96)
USA14:12.19
  
 SB
18
Emmanuel Rotich
Emmanuel Rotich 
KEN14:15.28
  
 SB
18
Sean Miller
Sean Miller ('96)
CAN14:27.83
  
 
19
Ruben Dominguez
Ruben Dominguez 
USA14:15.31
  
 
19
Chandler Reid
Chandler Reid 
USA14:17.79
  
 SB
19
Connor Weaver
Connor Weaver 
USA14:33.50
  
 SB
20
Mike Ward
Mike Ward ('94)
GBR14:17.11
  
 SB
20
Kasey Knevelbaard
Kasey Knevelbaard ('96)
USA14:19.28
  
 SB
20
Justin Robison
Justin Robison ('98)
USA14:35.91
  
 SB
20
Tom Richardson
Tom Richardson ('94)
GBR15:18.40
  
 PB
21
Ryan Raff
Ryan Raff 
USA14:17.90
  
 PB
21
Andrew Epperson
Andrew Epperson ('90)
USA14:23.82
  
 SB
21
John Shea
John Shea 
USA14:38.00
  
 
22
Gilbert Kirui
Gilbert Kirui ('94)
KEN14:34.27
  
 SB
22
Matthew Bouthillette
Matthew Bouthillette ('98)
USA14:40.37
  
 SB
23
Ehab El-Sandali
Ehab El-Sandali ('97)
CAN14:20.32
  
 SB
23
Edwin Kangogo
Edwin Kangogo 
KEN14:41.04
  
 
24
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR14:21.63
  
 SB
25
Swarnjit Boyal
Swarnjit Boyal ('95)
USA14:22.30
  
 SB
26
Miler Haller
Miler Haller ('97)
USA14:26.69
  
 SB
27
Gabriel Haughey
Gabriel Haughey 
USA14:30.19
  
 SB
28
Shuaib Aljabaly
Shuaib Aljabaly 
USA14:34.07
  
 PB
29
Cade Burks
Cade Burks ('98)
USA14:37.83
  
 
30
Austen Dalquist
Austen Dalquist ('95)
USA14:42.30
  
 SB
31
Manuel de Backer
Manuel de Backer ('96)
NED14:47.50
  
 SB
32
Scott Beattie
Scott Beattie ('98)
GBR14:56.99
  
 
Haran Dunderdale
Haran Dunderdale ('96)
GBR DNF
  
 
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL DNF
  
 
Matthew Arnold
Matthew Arnold ('96)
GBR DNF
  
 
George Duggan
George Duggan ('96)
GBR DNF
  
 
Daniel Haymes
Daniel Haymes ('96)
GBR DNF
  
 
M 10000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Blake Jones
Blake Jones 
USA30:28.49
  
 PB
2
John Reniewicki
John Reniewicki ('95)
USA29:32.52
  
 PB
2
Daniel Ortiz
Daniel Ortiz ('84)
MEX30:32.96
  
 PB
3
Fernando Cervantes
Fernando Cervantes ('90)
MEX29:49.85
  
 PB
3
Hugo Ward
Hugo Ward 
USA30:49.52
  
 PB
4
Preston Cates
Preston Cates 
USA30:01.04
  
 PB
4
Daniel Hill
Daniel Hill 
USA31:05.53
  
 
5
Paxton Smith
Paxton Smith ('98)
USA30:02.88
  
 PB
5
Taylor Dillon
Taylor Dillon 
USA31:11.00
  
 PB
6
Dalton Graham
Dalton Graham 
USA30:03.48
  
 PB
6
Jacob Stone
Jacob Stone 
USA31:13.34
  
 PB
7
Jamie Crowe
Jamie Crowe ('95)
GBR30:06.55
  
 SB
7
Layton Werth
Layton Werth 
USA31:24.14
  
 PB
8
Jordan Carpenter
Jordan Carpenter 
USA30:07.10
  
 PB
8
Joseph Biehl
Joseph Biehl 
USA31:29.95
  
 PB
9
Chris Frias
Chris Frias ('90)
USA30:09.85
  
 SB
10
Steven Martinez
Steven Martinez 
USA30:11.59
  
 SB
11
Javier Palacios
Javier Palacios ('84)
MEX30:13.60
  
 PB
12
Alec Hornecker
Alec Hornecker 
USA30:14.60
  
 PB
13
Juan Alberto Mena
Juan Alberto Mena ('85)
MEX30:14.66
  
 PB
14
Danny Dominguez
Danny Dominguez 
USA30:25.34
  
 PB
15
Garek Bielaczyc
Garek Bielaczyc ('98)
USA30:43.86
  
 PB
16
Ossi Kekki
Ossi Kekki ('93)
FIN30:46.51
  
 SB
17
Brandt Preston
Brandt Preston 
USA30:56.14
  
 SB
18
Brandon Krage
Brandon Krage 
USA30:56.44
  
 PB
19
Keegan McCormick
Keegan McCormick 
USA31:03.87
  
 PB
20
Dane Blomquist
Dane Blomquist ('96)
GBR31:16.68
  
 PB
21
Joey Bender
Joey Bender ('92)
USA31:22.01
  
 PB
Zlatko Kozuhar
Zlatko Kozuhar ('99)
CRO DNF
  
 
M 3000 m forh.    
18.4.

Finale A

Finale
18.4.
1
Johannes Motschmann
Johannes Motschmann ('94)
GER8:44.34
  
 SB
2
Ryan Cleary
Ryan Cleary ('96)
USA8:51.84
  
 PB
3
Bryce Miller
Bryce Miller ('95)
USA8:57.20
  
 SB
4
Adam Hendrickson
Adam Hendrickson 
USA8:59.40
  
 SB
5
Garrett Marsing
Garrett Marsing 
USA8:59.56
  
 
6
Zephyr Seagraves
Zephyr Seagraves ('98)
USA9:03.91
  
 
7
Josh Espinoza
Josh Espinoza ('92)
USA9:03.98
  
 
8
John Rice
John Rice 
USA9:06.56
  
 
9
Mihret Coulter
Mihret Coulter ('95)
USA9:09.54
  
 SB
10
Riley Osen
Riley Osen 
USA9:10.87
  
 SB
11
Adrian Jones
Adrian Jones 
USA9:13.99
  
 
12
Declan McManus
Declan McManus ('97)
GBR9:24.00
  
 
Finale B
18.4.
18.4.
1
Steven Jones
Steven Jones ('87)
USA8:53.23
  
 PB
2
Jonathan Glen
Jonathan Glen ('96)
GBR8:57.60
  
 SB
3
Daniel Rosen
Daniel Rosen ('01)
USA8:58.29
  
 PB
4
Aaron Ahl
Aaron Ahl ('99)
CAN9:02.10
  
 PB
5
Kyle Havriliak
Kyle Havriliak ('96)
USA9:02.68
  
 PB
6
Michael Simpson
Michael Simpson 
USA9:05.80
  
 PB
7
Clark Otte
Clark Otte 
USA9:11.01
  
 
8
Jorge Sanchez
Jorge Sanchez 
USA9:11.87
  
 
Finale C
18.4.
18.4.
1
Austin Pasch
Austin Pasch ('96)
USA8:59.46
  
 PB
2
Anthony Alfaro
Anthony Alfaro 
USA9:01.90
  
 PB
3
Henry Hayes
Henry Hayes 
USA9:03.50
  
 PB
4
Zack Benning
Zack Benning 
USA9:04.39
  
 PB
5
Dylan Hayes
Dylan Hayes 
USA9:05.90
  
 PB
6
Alex Cornwell
Alex Cornwell ('91)
GBR9:06.80
  
 
Finale D
18.4.
18.4.
1
Kyler Little
Kyler Little 
USA9:01.10
  
 SB
2
Joseph Horen
Joseph Horen 
USA9:07.18
  
 
3
Garett Cortez
Garett Cortez ('97)
USA9:10.29
  
 PB
4
Matthew Arnold
Matthew Arnold ('96)
GBR9:13.14
  
 
16
Pierre-Louis Detourbe
Pierre-Louis Detourbe ('97)
FRA9:23.27
  
 
Finale E
18.4.
18.4.
1
Geofrey Kemboi
Geofrey Kemboi 
KEN9:12.13
  
 PB
Finale F
18.4.
18.4.
2
Thomas Grant
Thomas Grant 
FRA9:22.32
  
 PB
M 110 m hæk    
19.4. Vind: +0.6

Finale A

Finale
19.4.Vind: +0.6
1
Gabriel Constantino
Gabriel Constantino ('95)
BRA13.77
  
 
2
Nick Johnson
Nick Johnson ('97)
USA13.99
  
 
3
Fabian McCall
Fabian McCall 
USA14.02
  
 PB
4
Jordan Charles
Jordan Charles ('95)
USA14.08
  
 SB
5
Devon Montgomery
Devon Montgomery 
USA14.16
  
 SB
6
Shane Martin
Shane Martin 
USA14.25
  
 SB
7
Charlie Forbes
Charlie Forbes ('94)
USA14.55
  
 SB
Tim Duckworth
Tim Duckworth ('96)
GBR14.25
  
 PB
Finale B
19.4. Vind: +0.4
19.4.Vind: +0.4
1
Sam Brixey
Sam Brixey ('98)
USA14.24
  
 
2
Christapherson Grant
Christapherson Grant ('96)
USA14.28
  
 
3
Anastas Eliopoulos
Anastas Eliopoulos ('99)
CAN14.54
  
 
4
Wavell Hinds
Wavell Hinds ('99)
JAM14.58
  
 
Finale C
19.4. Vind: +0.2
19.4.Vind: +0.2
1
Joshua Smith
Joshua Smith ('96)
USA14.28
  
 PB
Finale D
19.4. Vind: +1.4
19.4.Vind: +1.4
1
Cordell Cummings
Cordell Cummings 
USA14.52
  
 PB
7
Braydon Maier
Braydon Maier 
USA15.82
  
 
Finale E
19.4. Vind: +1.4
19.4.Vind: +1.4
6
Lindon Victor
Lindon Victor ('93)
GRN14.96
  
 
Finale F
19.4. Vind: +0.4
19.4.Vind: +0.4
6
Rodney Littlejohn
Rodney Littlejohn ('97)
USA15.17
  
 PB
7
Adam Turner
Adam Turner ('02)
USA15.59
  
 PB
Finale G
19.4. Vind: -0.1
19.4.Vind: -0.1
7
Aaron Cheek
Aaron Cheek 
USA15.83
  
 
Finale H
19.4. Vind: -1.0
19.4.Vind: -1.0
5
Chad Ponciano
Chad Ponciano 
USA15.94
  
 
7
Camillo Dünninger
Camillo Dünninger ('99)
GER16.17
  
 
M 400 m hæk    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
2
Bikram Thiara
Bikram Thiara 
USA52.39
  
 SB
3
Devon Montgomery
Devon Montgomery 
USA52.61
  
 SB
4
Kaelin Moore
Kaelin Moore ('99)
USA52.64
  
 SB
5
Gabriel Gaeta
Gabriel Gaeta ('96)
USA53.17
  
 
6
Christapherson Grant
Christapherson Grant ('96)
USA53.73
  
 
7
Joey Czellecz
Joey Czellecz 
USA54.06
  
 
8
Collin Sepulveda
Collin Sepulveda 
USA54.23
  
 
Finale B
19.4.
19.4.
1
Cordell Cummings
Cordell Cummings 
USA51.95
  
 PB
2
Vince DiVenere
Vince DiVenere 
USA52.05
  
 PB
3
Ryan Fields
Ryan Fields 
USA52.08
  
 PB
4
Ryan Cavinta
Ryan Cavinta 
USA52.82
  
 PB
5
Guillermo Matesanz
Guillermo Matesanz ('97)
ESP52.91
  
 PB
6
Callum Macnab
Callum Macnab ('97)
CAN53.74
  
 SB
Finale C
19.4.
19.4.
1
Jonathan Burton
Jonathan Burton 
USA52.77
  
 PB
2
William Roberts
William Roberts 
USA53.64
  
 PB
3
Carter Bracken
Carter Bracken 
USA53.78
  
 PB
Finale D
19.4.
19.4.
1
Germain Barnes
Germain Barnes 
USA53.35
  
 PB
2
Joshua Adhemar
Joshua Adhemar 
CAN53.42
  
 PB
3
Joshua Smith
Joshua Smith ('96)
USA53.59
  
 SB
4
Seth Shurvington
Seth Shurvington 
USA53.71
  
 PB
Finale E
19.4.
19.4.
1
Reid Pierzinski
Reid Pierzinski 
USA53.43
  
 PB
Finale F
19.4.
19.4.
3
Josh Riley
Josh Riley 
USA57.54
  
 
M Højdespring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Frank Harris
Frank Harris 
USA2.21
  
 PB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16 PB
  O
2.21 PB
  O
2.26
XXX
   
2
Peyton Fredrickson
Peyton Fredrickson ('96)
USA2.16
  
 PB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
 XO
2.16 PB
  O
2.21
XXX
   
3
Mitch Jacobson
Mitch Jacobson 
USA2.11
  
 =PB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11 =PB
  O
2.16
XXX
    
4
Kevin Schultz
Kevin Schultz ('95)
USA2.11
  
 PB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11 PB
 XO
2.16
XXX
    
5
Chris Jaeger
Chris Jaeger 
USA2.06
  
 SB
 
2.01
 XO
2.06 SB
 XO
2.11
XXX
     
5
Daniel Armstrong
Daniel Armstrong ('98)
USA2.06
  
 
 
2.01
 XO
2.06
 XO
2.11
XXX
     
7
Kolt Newell
Kolt Newell 
USA2.06
  
 
 
1.96
 XO
2.01
 XO
2.06
XXO
2.11
XXX
    
8
Beau Sheeran
Beau Sheeran 
USA2.01
  
 =SB
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01 =SB
  O
2.06
XXX
    
8
Derek Valdez
Derek Valdez 
USA2.01
  
 SB
 
1.96 SB
  O
2.01 SB
  O
2.06
XXX
     
8
Zach Dybul
Zach Dybul 
USA2.01
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXX
      
11
Matt Quist
Matt Quist ('96)
USA2.01
  
 
 
1.96
 XO
2.01
  O
2.06
XXX
     
11
Peter Michiels
Peter Michiels 
USA2.01
  
 
 
1.91
  O
1.96
 XO
2.01
  O
2.06
XXX
    
13
Graham Michiels
Graham Michiels 
USA2.01
  
 
 
1.91
  O
1.96
XXO
2.01
  O
2.06
XXX
    
13
Riley Sears
Riley Sears 
USA2.01
  
 =PB
 
1.91 SB
  O
1.96 SB
XXO
2.01 =PB
  O
2.06
XXX
    
15
Brent Dionisio
Brent Dionisio 
USA2.01
  
 SB
 
2.01 SB
 XO
2.06
XXX
      
15
Chris Brake
Chris Brake ('95)
NZL2.01
  
 SB
 
1.91 SB
  O
1.96 SB
  O
2.01 SB
 XO
2.06
XXX
    
15
Jevin Kitchen
Jevin Kitchen 
USA2.01
  
 
 
2.01
 XO
       
18
Bailey Thayer
Bailey Thayer ('97)
USA2.01
  
 PB
 
1.91 SB
 XO
1.96 SB
XXO
2.01 PB
 XO
2.06
XXX
    
19
Lucas Broxterman
Lucas Broxterman 
USA2.01
  
 SB
 
1.96 SB
  O
2.01 SB
XXO
2.06
XXX
     
19
Tim Van Horn
Tim Van Horn ('97)
USA2.01
  
 
 
2.01
XXO
2.06
XXX
      
19
Michael Williams
Michael Williams 
USA2.01
  
 
 
2.01
XXO
2.06
XXX
      
19
Austin Dewitz
Austin Dewitz 
USA2.01
  
 SB
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01 SB
XXO
2.06
XXX
    
23
Obang Odol
Obang Odol ('97)
USA2.01
  
 SB
 
1.96
 XO
2.01 SB
XXO
2.06
XXX
     
23
Alex Oleson
Alex Oleson 
USA2.01
  
 PB
 
1.91 PB
  O
1.96 PB
 XO
2.01 PB
XXO
2.06
XXX
    
25
Nick Makrakis
Nick Makrakis 
USA2.01
  
 PB
 
1.91 PB
XXO
1.96 PB
  O
2.01 PB
XXO
2.06
XXX
    
Jacob Netschke
Jacob Netschke 
USA NH
  
 
 
1.96
XXX
       
M Stangspring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Tommy Ansiel
Tommy Ansiel 
USA5.25
  
 
 
5.10
XXO
5.25
 XO
5.40
XXX
     
2
Trent Francom
Trent Francom 
USA5.10
  
 
 
4.95
  O
5.10
  O
5.25
XXX
     
3
Jacob Englar
Jacob Englar 
USA5.10
  
 PB
 
4.80
 XO
4.95
  O
5.10 PB
  O
5.25
XXX
    
4
Clayton Fritsch
Clayton Fritsch ('98)
USA4.95
  
 
 
4.80
  O
4.95
  O
5.10
XXX
     
5
Maxime Léveillé
Maxime Léveillé ('98)
CAN4.95
  
 PB
 
4.65 SB
 XO
4.80 SB
XXO
4.95 PB
XXO
5.00
XXX
    
6
Josh Fry
Josh Fry 
USA4.90
  
 =PB
 
4.50
  O
4.65 =PB
  O
4.80 PB
XXO
4.90 PB
 XO
5.00
XXX
   
7
Andrew Morin
Andrew Morin 
USA4.80
  
 
 
4.80
  O
4.95
XXX
      
7
Zehr Blanco
Zehr Blanco 
USA4.80
  
 
 
4.65
  O
4.80
  O
4.95
XXX
     
9
Adam Peterson
Adam Peterson 
USA4.80
  
 PB
 
4.50
  O
4.65
 XO
4.80 PB
  O
4.95
XXX
    
10
David Foley
David Foley ('84)
CAN4.80
  
 SB
 
4.65 SB
  O
4.80 SB
 XO
4.95
XXX
     
10
Kevin Ward
Kevin Ward 
USA4.80
  
 =SB
 
4.65
  O
4.80 =SB
 XO
4.95
XXX
     
12
Cade Skuza
Cade Skuza 
USA4.80
  
 SB
 
4.65 SB
 XO
4.80 SB
 XO
4.95
XXX
     
13
Ben Raffin
Ben Raffin 
USA4.80
  
 
 
4.80
XXO
4.95
XXX
      
14
Ryan Stanley
Ryan Stanley 
USA4.80
  
 PB
 
4.50
  O
4.65
XXO
4.80 PB
XXO
4.95
XXX
    
15
Parker Johnson
Parker Johnson 
USA4.65
  
 SB
 
4.50 SB
  O
4.65 SB
  O
4.80
XXX
     
15
Troy Gingerich
Troy Gingerich 
USA4.65
  
 
 
4.65
  O
4.80
XXX
      
15
Norman Napolitano
Norman Napolitano 
USA4.65
  
 =SB
 
4.50
  O
4.65 =SB
  O
4.80
XXX
     
19
Zach Greenleaf
Zach Greenleaf 
USA4.65
  
 SB
 
4.35 SB
 XO
4.50 SB
  O
4.65 SB
  O
4.80
XXX
    
20
Mark Faber
Mark Faber 
USA4.65
  
 =PB
 
4.50
XXO
4.65 =PB
  O
4.80
XXX
     
21
Aidan Olvera
Aidan Olvera 
USA4.65
  
 PB
 
4.50 SB
  O
4.65 PB
 XO
4.80
XXX
     
21
Matt Hunt
Matt Hunt 
USA4.65
  
 
 
4.50
  O
4.65
 XO
4.80
XXX
     
21
Ryan Pust
Ryan Pust ('96)
USA4.65
  
 SB
 
4.65 SB
 XO
4.80
XXX
      
21
Braydon Maier
Braydon Maier 
USA4.65
  
 
 
4.65
 XO
4.80
XXX
      
25
Ariel Dyrek
Ariel Dyrek 
USA4.65
  
 
 
4.50
  O
4.65
XXO
4.80
XXX
     
25
Lorenzo Sison
Lorenzo Sison ('98)
USA4.65
  
 
 
4.65
XXO
4.80
XXX
      
31
Camillo Dünninger
Camillo Dünninger ('99)
GER4.50
  
 PB
 
4.50 PB
 XO
4.65
XXX
      
33
Grant Carpenter
Grant Carpenter 
USA4.35
  
 SB
 
4.35 SB
  O
4.50
XXX
      
Jared Schipper
Jared Schipper 
USA NH
  
 
 
5.10
XXX
       
M Længdespring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Shamar Moreland
Shamar Moreland 
USA7.68
+1.5
  
 PB
 
7.20
 1.0
7.30
 1.5
7.58
 2.2
  X7.68 PB
 1.5
7.65
 3.2
  
2
Alexander Lewis
Alexander Lewis ('95)
USA7.67
+1.8
  
 PB
 
  X7.48
 2.5
7.66
 2.2
7.61
 2.4
  X7.67 PB
 1.8
  
3
Ryan Chase
Ryan Chase ('97)
USA7.58 w
+3.0
  
 
 
7.58
 3.0
  X6.93
 0.8
  X7.53 PB
 1.5
7.49
 1.4
  
4
Cameron Rayford
Cameron Rayford ('98)
USA7.56 w
+2.2
  
 
 
7.25
 3.2
7.56
 2.2
  –     
4
Tanner Battikha
Tanner Battikha 
USA7.56
+1.4
  
 PB
 
6.87
 1.0
7.56 PB
 1.4
  X  X  X  X  
4
Isaiah Roybal
Isaiah Roybal 
USA7.56 w
+2.4
  
 
 
7.46
 1.7
7.51 =PB
 0.7
7.14
 0.9
7.53
 2.5
7.56
 2.4
7.37
 1.7
  
7
Eric Burns
Eric Burns ('97)
USA7.52 w
+2.2
  
 
 
7.28
 2.1
7.41 SB
 1.4
7.31
 0.9
7.34
 3.0
7.52
 2.2
6.87
 1.6
  
7
Johnathan Balogun
Johnathan Balogun ('94)
CAN7.52 w
+2.3
  
 
 
7.24
 3.0
7.31
 2.7
7.52
 2.3
7.44
 2.4
7.42 PB
 0.9
  X
 1.1
  
7
Isa Bynum
Isa Bynum 
USA7.52 w
+2.5
  
 
 
6.98
 0.4
7.52
 2.5
6.93
 0.1
7.31
 2.7
7.07
 1.0
  X  
10
Steven Childs
Steven Childs 
USA7.41
+0.9
  
 SB
 
7.22
 0.4
  X7.41 SB
 0.9
7.14
 2.1
7.11
 1.9
7.33
 2.9
  
11
James Dudley
James Dudley 
USA7.38
+0.6
  
 PB
 
  X  X7.38 PB
 0.6
     
12
Ryan Tennant
Ryan Tennant 
USA7.34 w
+3.1
  
 
 
7.13
 2.7
7.34
 3.1
  X     
13
Quincy Scott
Quincy Scott 
USA7.30
+1.5
  
 
 
7.17
 1.8
7.30
 1.5
  X     
13
Sam Brixey
Sam Brixey ('98)
USA7.30
+1.6
  
 PB
 
  X
 1.3
  X
 0.8
7.30 PB
 1.6
     
15
Michael Turner
Michael Turner 
USA7.29
+1.8
  
 PB
 
7.29 PB
 1.8
  X  X     
15
Ondřej Rapp
Ondřej Rapp ('97)
CZE7.29
+1.3
  
 SB
 
7.197.13
 1.8
7.29 SB
 1.3
     
17
Cory Barger
Cory Barger 
USA7.27
+1.1
  
 SB
 
7.27 SB
 1.1
7.04
 0.6
7.07
 2.3
     
18
Adrian King
Adrian King 
USA7.26
+1.7
  
 
 
7.26
 1.7
6.93
 0.6
  X     
19
Clinton Cole
Clinton Cole ('96)
USA7.25
+1.1
  
 PB
 
7.12 SB
 1.7
7.25 PB
 1.1
6.80
 0.3
     
19
Tre Manning
Tre Manning 
USA7.25
+2.0
  
 =PB
 
7.25 =PB=SB
 2.0
6.89
 0.8
7.01
 2.4
     
21
Jordan Minor
Jordan Minor 
USA7.23 w
+2.3
  
 
 
6.97
 3.3
7.23
 2.3
  X     
22
Sam Robinson
Sam Robinson 
USA7.20 w
+2.7
  
 
 
7.20
 2.7
  X  X     
23
Alvin McCray
Alvin McCray 
USA7.17 w
+3.4
  
 
 
7.08
 2.5
7.17
 3.4
6.37
 1.4
     
24
Donovan Robinson
Donovan Robinson 
USA7.15 w
+2.4
  
 
 
7.15
 2.4
6.82 SB
 1.2
7.13 =PB
 1.4
     
25
Jermel Jones II
Jermel Jones II 
USA7.09
+1.1
  
 
 
6.38
 -1.0
6.97
 1.1
7.09
 1.1
     
26
Derek Valdez
Derek Valdez 
USA7.06
+1.3
  
 
 
  X6.71
 0.3
7.06
 1.3
     
27
Rodney Littlejohn
Rodney Littlejohn ('97)
USA7.02 w
+2.4
  
 
 
6.70
 2.2
6.84
 2.6
7.02
 2.4
     
27
Ricky Wright Jr.
Ricky Wright Jr. 
USA7.02
+0.5
  
 
 
  X  X7.02
 0.5
     
27
Guillermo Matesanz
Guillermo Matesanz ('97)
ESP7.02
+2.0
  
 SB
 
7.02 SB
 2.0
7.00
 1.5
  X     
30
William Ross
William Ross 
USA7.01
+0.7
  
 SB
 
  X  X7.01 SB
 0.7
     
30
Casey Williams
Casey Williams 
USA7.01
+1.8
  
 PB
 
6.96 PB
 0.9
  X7.01 PB
 1.8
     
32
Samuel Johnson
Samuel Johnson 
USA7.00 w
+2.9
  
 
 
7.00
 2.9
  X6.88
 0.7
     
33
Alec Dronen
Alec Dronen 
USA6.99 w
+2.2
  
 
 
6.44
 0.6
  X6.99
 2.2
     
34
Dakota Abbott
Dakota Abbott 
USA6.97 w
+2.7
  
 
 
6.97
 2.7
6.93
 2.1
  X     
35
Anthony Reyes
Anthony Reyes ('99)
USA6.96
+1.2
  
 SB
 
6.96 SB
 1.2
  X6.85
 1.8
     
37
Will Wagner V
Will Wagner V 
USA6.90
+1.9
  
 PB
 
6.61 SB
 -0.7
6.82 PB
 0.1
6.90 PB
 1.9
     
37
Camillo Dünninger
Camillo Dünninger ('99)
GER6.90
-0.2
  
 PB
 
6.82 PB
 0.2
  X
 -0.1
6.90 PB
 -0.2
     
45
Adam Turner
Adam Turner ('02)
USA6.75
+0.6
  
 PB
 
6.75 PB
 0.6
  X  X     
52
Julian Read
Julian Read 
USA6.60
-0.2
  
 PB
 
6.27
 0.6
6.60 PB
 -0.2
  X
 0.8
     
56
Josh Schulz
Josh Schulz 
USA6.54
+0.5
  
 
 
6.54
 0.5
  X
 1.5
  X
 1.2
     
61
Jacob Netschke
Jacob Netschke 
USA6.46
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.7
6.46 PB
 1.3
6.38
 0.5
     
71
Karl Zuber
Karl Zuber ('98)
SWE6.16
+0.2
  
 SB
 
  X
 0.2
6.16 SB
 0.2
6.14
 -0.2
     
72
Chad Ponciano
Chad Ponciano 
USA6.14
+1.1
  
 
 
6.14
 1.1
5.87
 0.6
6.04
 0.3
     
M Trespring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Ike Okoroike
Ike Okoroike 
USA15.31
+1.2
  
 
 
14.85
 0.9
15.31
 1.2
15.18
 1.1
14.79
 0.8
  X  –  
2
Olorunfe Akinduro
Olorunfe Akinduro 
CAN15.28
+0.7
  
 PB
 
14.93 PB
 0.6
15.28 PB
 0.7
  X  X  X  X  
4
Aidan Quinn
Aidan Quinn 
GBR15.02 w
+4.0
  
 
 
  X  X15.02
 4.0
  X  –  –  
5
Shaun Wollenweber
Shaun Wollenweber 
USA14.87
+1.1
  
 
 
14.47
 0.5
14.46
 0.5
14.81
 2.2
  X14.87
 1.1
  X  
6
Robby Flores
Robby Flores 
USA14.80
+1.2
  
 SB
 
14.80 SB
 1.2
14.51
 0.2
14.33
 1.6
14.56
 2.0
  X  X  
7
Adrienne Jackson
Adrienne Jackson 
USA14.73
+1.1
  
 
 
14.29
 0.9
14.54
 1.9
14.73
 1.1
  X  X14.36
 1.6
  
8
Joshua Hamilton
Joshua Hamilton 
USA14.71
+1.9
  
 
 
14.08
 1.2
14.71
 1.9
  X14.14
 0.6
  X  X  
9
Darius King
Darius King ('99)
USA14.69
+1.5
  
 
 
14.52
 1.9
14.69
 1.5
14.68
 1.8
  X  X  X  
10
Tegbir Jhutty
Tegbir Jhutty 
USA14.55
+0.9
  
 =PB
 
14.45
 2.6
14.19
 2.7
14.55 =PB
 0.9
     
11
William Ross
William Ross 
USA14.54
+2.0
  
 
 
14.09
 2.4
14.24
 1.5
14.54
 2.0
     
12
Gift Chinda
Gift Chinda 
USA14.40
+0.8
  
 PB
 
14.06 PB
 2.0
14.40 PB
 0.8
14.25
 1.4
     
M Kuglestød 7.26 kg    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE20.70
  
 PB
 
20.54 PB20.4520.70 PB20.3819.6520.05  
2
Iáson Mahéras
Iáson Mahéras 
GRE18.45
  
 PB
 
17.96 PB18.05 PB17.43  X17.9518.45 PB  
3
Jake Knight
Jake Knight 
USA17.30
  
 
 
  X  X17.30  X  X  X  
4
Nick Benham
Nick Benham 
USA17.13
  
 
 
16.40  X17.1317.0116.81  X  
5
Kai Barber
Kai Barber 
USA17.05
  
 PB
 
15.3416.30 PB16.49 PB  X  X17.05 PB  
6
Ryan Kelly
Ryan Kelly 
USA16.96
  
 SB
 
16.5216.2916.5416.96 SB  X  X  
7
Benjamin Coronado
Benjamin Coronado 
USA16.61
  
 PB
 
16.61 PB  X  X  X  X  X  
8
Noah Huber
Noah Huber 
USA16.50
  
 
 
16.2216.5015.99  X  X  X  
10
Michael Quesenberry
Michael Quesenberry 
USA16.27
  
 
 
16.2716.24  X     
11
Brent Yeakey
Brent Yeakey 
USA16.22
  
 
 
14.9915.7216.22     
12
Michael Majors
Michael Majors 
USA16.08
  
 
 
16.08  X  X     
13
Gregory Richardson
Gregory Richardson 
USA16.00
  
 
 
  X16.0015.98     
14
Deszmon Humphries
Deszmon Humphries 
USA15.93
  
 PB
 
15.14 SB15.93 PB15.64     
15
Nick Betchart
Nick Betchart 
USA15.92
  
 PB
 
15.0115.0115.92 PB     
16
George Harris
George Harris 
USA15.91
  
 PB
 
15.91 PB  X15.21     
17
Gilbert Peters
Gilbert Peters 
USA15.79
  
 PB
 
15.53 PB15.79 PB  X     
19
Otoniel Badjana
Otoniel Badjana ('98)
POR15.22
  
 
 
  X15.2215.18     
32
Weston Ellis
Weston Ellis 
USA13.11
  
 PB
 
13.11 PB  X  X     
M Diskoskast 2.0 kg    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Jake Knight
Jake Knight 
USA55.60
  
 PB
 
51.8153.24  X53.1052.5555.60 PB  
2
Nathan Dunivan
Nathan Dunivan ('96)
USA55.18
  
 
 
50.5552.9055.18  X  X54.21  
3
Andy Hurtado
Andy Hurtado 
USA52.53
  
 
 
51.49  X48.08  X  X52.53  
4
Ryan Kelly
Ryan Kelly 
USA50.57
  
 PB
 
50.57 PB47.0150.05  X49.3149.90  
6
Otoniel Badjana
Otoniel Badjana ('98)
POR49.64
  
 PB
 
46.01 SB48.11 PB48.80 PB48.3749.64 PB  X  
M Spydkast 800 gram    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Beau Clafton
Beau Clafton 
USA59.13
  
 
 
53.0251.5758.0852.9256.5659.13  
19
Chad Ponciano
Chad Ponciano 
USA47.12
  
 
 
47.12  X44.20     
22
Jacob Netschke
Jacob Netschke 
USA45.49
  
 PB
 
45.49 PB41.8544.87     
23
Adam Turner
Adam Turner ('02)
USA45.33
  
 
 
45.3344.73  X     
25
Karl Zuber
Karl Zuber ('98)
SWE44.65
  
 
 
44.65  X40.28     
32
Aaron Cheek
Aaron Cheek 
USA39.92
  
 
 
  X39.92  X     
M Tikamp    
18.4.

Finale A

Finale
18.4.
2
Harrison Williams
Harrison Williams ('96)
USA8112
  
 PB
 
10,88/+0,77,3913,861,9648,0114,29w/+2,242,605,1049,414.30,16
3
Tim Ehrhardt
Tim Ehrhardt ('95)
USA8066
  
 PB
 
10,96/+1,17,4413,231,9947,9115,29/+0,539,515,3052,574.23,66
4
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER7840
  
 PB
 
10,87/+0,76,9615,001,8748,8314,98/+0,538,914,9058,564.35,31
5
Steven Bastien
Steven Bastien ('94)
USA7735
  
 SB
 
10,78/+1,17,4513,471,9347,9714,83/+2,038,984,6052,974.49,89
6
Taylor Ehrhardt
Taylor Ehrhardt ('91)
CAN7715
  
 SB
 
11,04/+0,77,2815,571,9352,5714,56/+1,747,195,0052,415.16,57
7
Trent Nytes
Trent Nytes ('95)
USA7618
  
 SB
 
10,98w/+3,87,2413,681,9649,9214,99/+1,738,084,6053,814.40,64
8
Andrew Ghizzone
Andrew Ghizzone ('96)
USA7540
  
 PB
 
11,08w/+3,86,9111,711,8748,5014,74/+2,039,045,0044,614.21,85
9
Hunter Price
Hunter Price ('94)
USA7422
  
 SB
 
10,98/+0,76,9713,122,0249,6915,21w/+2,241,174,4047,774.49,00
10
Mitch Modin
Mitch Modin ('95)
USA7259
  
 SB
 
11,13/+0,77,2313,081,9350,5414,95/-1,036,864,7054,005.23,58
11
Peyton Haack
Peyton Haack 
USA7129
  
 PB
 
11,03w/+3,86,6811,671,8750,4915,12/+0,537,565,0045,254.54,47
Finale B
18.4.
18.4.
1
Denim Rogers
Denim Rogers ('98)
USA7504
  
 PB
 
10,84/+1,17,0411,272,0248,6414,30/+1,036,234,6048,074.45,20
2
Wade Walder
Wade Walder 
USA7355
  
 PB
 
11,10/-0,16,9913,031,7849,2214,78/+1,042,834,6043,054.36,54
3
Kyle Clancy
Kyle Clancy ('97)
USA7171
  
 SB
 
11,04/+1,17,2011,942,0552,6614,21/+1,033,844,3052,025.10,98
4
Hunter Powell
Hunter Powell ('96)
USA7141
  
 PB
 
11,07/+1,16,6113,071,8149,7216,01w/+2,341,434,4053,854.47,43
5
Joseph Keys
Joseph Keys 
USA7138
  
 PB
 
11,39/-1,36,9511,951,9049,9215,13w/+2,334,804,5047,114.32,98
6
Kyle Lawson
Kyle Lawson 
USA7066
  
 PB
 
11,26/-0,16,7912,171,8751,9514,81/+1,035,434,5055,934.55,69
7
William Eggers
William Eggers 
USA7019
  
 PB
 
11,19/-0,16,5012,901,8450,1915,86w/+2,135,414,7049,874.45,22
8
Braydon Maier
Braydon Maier 
USA7005
  
 PB
 
11,72/-1,36,7511,191,9051,3015,40/+1,537,334,7049,184.35,64
9
Richard Clark
Richard Clark ('76)
USA6734
  
 PB
 
10,77/+1,16,6410,871,7850,1715,69w/+2,133,444,2046,424.48,45
10
Donte Robinson
Donte Robinson 
USA6697
  
 SB
 
11,14/-0,16,9611,751,9949,5215,02w/+2,338,12NH54,444.34,87
11
Parker Kennedy
Parker Kennedy 
USA6606
  
 PB
 
11,20/+1,16,5511,041,7249,7316,24w/+2,127,794,7046,674.43,26
12
Zachary Lorbeck
Zachary Lorbeck 
USA6577
  
 SB
 
10,81/+1,17,2014,352,0251,7315,01/+1,533,37NH44,144.49,39
13
Drake Foote
Drake Foote 
USA6261
  
 SB
 
11,69/-1,36,8212,172,0552,6615,08/+1,537,45NH51,235.00,94
14
Tyler Enerson
Tyler Enerson 
USA6105
  
 PB
 
11,78/+1,16,3411,781,8754,3415,38w/+2,333,733,7036,994.58,80
Finale C
18.4.
18.4.
1
Tyler Nelson
Tyler Nelson ('96)
USA7254
  
 
 
11,31/-1,47,0114,491,9348,6414,51/+1,134,954,4045,755.03,56
2
Sam Pica
Sam Pica 
USA7093
  
 PB
 
11,22/-1,47,0411,421,8448,0815,46/+0,533,644,3041,144.17,65
3
Giovanni Brown
Giovanni Brown 
USA6836
  
 PB
 
11,92/+0,16,2512,691,8150,4615,13w/+2,442,284,2037,354.17,63
4
Kamar Majid
Kamar Majid 
USA6736
  
 SB
 
11,61/-1,46,7811,701,8451,9514,99/+1,136,954,5047,605.10,50
5
Paul Afflitto
Paul Afflitto 
USA6722
  
 SB
 
11,29/-1,46,7611,541,8449,4815,15w/+2,433,184,6040,995.13,42
6
Ian Rinefort
Ian Rinefort 
USA6682
  
 PB
 
11,48/+0,16,7210,621,8750,2216,27/+0,432,304,3039,514.19,79
7
Ryan Thomsen
Ryan Thomsen ('98)
USA6476
  
 PB
 
11,70/+0,16,8810,731,9051,5515,32w/+2,429,894,3039,164.55,57
8
Logan Stock
Logan Stock 
USA6297
  
 PB
 
11,71/+0,16,4911,271,9952,3915,74/+0,526,814,2038,524.58,12
9
David Šrámek
David Šrámek ('96)
CZE6270
  
 PB
 
11,61/-1,46,949,071,7850,6316,34/+0,427,134,6033,404.40,77
10
Bobby Casey
Bobby Casey 
USA6070
  
 PB
 
11,68/+0,16,9210,341,7554,6716,09/+0,527,554,6050,875.45,36
11
Evan Hieber
Evan Hieber 
USA5986
  
 SB
 
11,90/+0,16,7212,281,9352,9915,61/+0,534,81NH50,294.54,52
12
Daniel Asa
Daniel Asa 
USA5958
  
 
 
11,65/+0,16,4911,841,7251,8416,04/+1,135,774,6047,79DNF
Finale D
18.4.
18.4.
1
Hakim McMorris
Hakim McMorris 
USA7033
  
 
 
11,00/+0,57,2712,651,8449,2514,57/-0,534,973,9042,654.52,72
2
Eric Lundgren
Eric Lundgren 
USA6630
  
 
 
11,47/+0,16,3114,901,8149,9716,64/+0,236,963,6046,644.42,07
3
Dalen Hargett
Dalen Hargett 
USA6583
  
 PB
 
11,23/+0,16,3513,221,6951,2715,35/+0,235,244,3041,494.54,23
4
Michael Forster
Michael Forster 
USA6527
  
 SB
 
11,46/+0,16,5810,621,7850,3115,41/+0,235,953,5044,674.30,56
5
Seren Dances
Seren Dances 
USA6500
  
 PB
 
11,30/+0,16,9610,831,9050,6915,88/+0,230,943,8042,154.52,40
6
Matthew Pieper
Matthew Pieper 
USA6386
  
 SB
 
11,37/+0,56,7011,471,7250,1615,78/+0,232,343,8036,994.38,15
7
Bradly Wright
Bradly Wright 
USA6182
  
 PB
 
11,29/+0,56,729,311,7251,5216,13/+0,227,374,0046,844.53,69
8
Ray Littles
Ray Littles 
USA6063
  
 PB
 
10,87/+0,55,3411,011,8748,9216,02/+0,231,313,2037,434.53,89
9
Nathaniel Belden
Nathaniel Belden 
USA6035
  
 
 
11,26/+0,56,0411,851,6951,4915,31/-0,532,744,1039,895.42,59
10
Peter Bates
Peter Bates 
USA6022
  
 PB
 
11,66/+0,16,1210,251,7852,5115,61/+1,328,604,0040,144.52,93
11
Josh Farmer
Josh Farmer ('99)
USA5979
  
 PB
 
11,36/+0,5NM11,581,9349,5415,93/+1,333,014,1041,674.42,55
K 100 m    
19.4. Vind: +1.3

Finale A

Finale
19.4.Vind: +1.3
1
Destiny Smith-Barnett
Destiny Smith-Barnett ('96)
USA11.32
  
 SB
2
Chelsea Francis
Chelsea Francis ('96)
USA11.35
  
 SB
3
Kaysha Love
Kaysha Love 
USA11.47
  
 PB
4
Ana Carolina Azevedo
Ana Carolina Azevedo ('98)
BRA11.59
  
 
5
Lorraine Martins
Lorraine Martins 
BRA11.65
  
 
6
Callista Fletcher
Callista Fletcher 
USA11.68
  
 
7
Regyn Gaffney
Regyn Gaffney ('97)
USA11.78
  
 
8
Zaria Francis
Zaria Francis ('98)
USA11.85
  
 SB
Finale B
19.4. Vind: +0.2
19.4.Vind: +0.2
1
Marybeth Sant
Marybeth Sant ('95)
USA11.52
  
 SB
2
Lashira Tremble
Lashira Tremble 
USA11.79
  
 SB
3
Keosha Sanders
Keosha Sanders ('98)
USA11.79
  
 PB
4
Deondra Green
Deondra Green 
CAN11.91
  
 SB
5
Emily Morgan
Emily Morgan 
USA12.03
  
 
6
Kieana Butler
Kieana Butler 
USA12.06
  
 
7
Natsumi McGee
Natsumi McGee ('97)
USA12.11
  
 
8
Jazmen Bunch
Jazmen Bunch ('96)
USA12.16
  
 
Finale C
19.4. Vind: +2.2
19.4.Vind: +2.2
1
Catherine Léger
Catherine Léger 
CAN11.61 w
  
 
2
Katherine Lucas
Katherine Lucas ('98)
CAN11.84 w
  
 
3
Jordyn Tucker
Jordyn Tucker ('98)
USA11.85 w
  
 
4
Danae Dyer
Danae Dyer 
USA11.87 w
  
 
5
Sinclair Watson
Sinclair Watson 
USA11.92 w
  
 
6
Madison Flores
Madison Flores 
USA12.07 w
  
 
7
Maddy Pietz
Maddy Pietz 
USA12.15 w
  
 
8
Arianna West
Arianna West 
USA12.22 w
  
 
Finale D
19.4. Vind: +2.2
19.4.Vind: +2.2
1
Deja Keys
Deja Keys 
USA11.72 w
  
 
2
Emerald Bowens
Emerald Bowens 
USA11.72 w
  
 
3
Jazmine Robertson
Jazmine Robertson ('95)
USA11.75 w
  
 
4
Naudia Dawson
Naudia Dawson 
USA11.89 w
  
 
5
Kierra Davis
Kierra Davis 
USA11.91 w
  
 
6
Kayla Zink
Kayla Zink ('92)
USA11.91 w
  
 
7
Shanice Williams
Shanice Williams ('96)
CAN12.30 w
  
 
Finale E
19.4. Vind: +1.6
19.4.Vind: +1.6
1
Kirsten Carter
Kirsten Carter 
USA11.84
  
 PB
2
Jada Jackson
Jada Jackson ('99)
CAN11.98
  
 SB
3
Mikala McClain
Mikala McClain ('97)
USA12.00
  
 SB
4
Jasmine Malone
Jasmine Malone ('96)
USA12.12
  
 SB
5
Mariah Lesure
Mariah Lesure 
USA12.27
  
 
6
Natajah Simmons
Natajah Simmons 
USA12.29
  
 SB
Finale F
19.4. Vind: +2.4
19.4.Vind: +2.4
1
Venice Stewart
Venice Stewart 
USA11.88 w
  
 
2
Kajsa Johannson
Kajsa Johannson 
USA11.95 w
  
 
3
Rakayla Tyler
Rakayla Tyler 
USA11.98 w
  
 
4
Hannah Arnold
Hannah Arnold 
USA12.04 w
  
 
5
Meyer Quaynor
Meyer Quaynor 
CAN12.10 w
  
 
6
Paige Labare
Paige Labare 
USA12.14 w
  
 
Finale G
19.4. Vind: +1.3
19.4.Vind: +1.3
2
Nautica Hill
Nautica Hill ('96)
USA11.91
  
 PB
3
Tai McDonald
Tai McDonald 
USA12.11
  
 SB
4
Amari Jones
Amari Jones 
USA12.11
  
 SB
Finale H
19.4. Vind: +2.4
19.4.Vind: +2.4
1
Nia Powdrell
Nia Powdrell 
USA11.94 w
  
 
2
Maribel Caicedo
Maribel Caicedo ('98)
ECU11.99 w
  
 
3
Divina Henry
Divina Henry ('97)
CAN12.03 w
  
 
4
Rebecca Temidayo Oshinbajo
Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96)
NGR12.27 w
  
 
Finale I
19.4. Vind: +0.6
19.4.Vind: +0.6
1
Zaire Chest
Zaire Chest 
USA12.08
  
 
2
Isabella Moyer
Isabella Moyer 
USA12.26
  
 
Finale J
19.4. Vind: +1.2
19.4.Vind: +1.2
1
Ryanne Napoleon
Ryanne Napoleon 
USA12.15
  
 PB
2
Alyssia Gonzalez
Alyssia Gonzalez 
USA12.29
  
 PB
Finale K
19.4. Vind: +2.1
19.4.Vind: +2.1
1
Londie Williams-Fields
Londie Williams-Fields 
USA12.16 w
  
 
2
Hannah Bradley
Hannah Bradley 
USA12.19 w
  
 
3
Halimat Adeyemi
Halimat Adeyemi 
USA12.22 w
  
 
4
Morgan Evans
Morgan Evans 
USA12.27 w
  
 
Finale L
19.4. Vind: +2.2
19.4.Vind: +2.2
1
Te'Mesha Paxton
Te'Mesha Paxton 
USA12.16 w
  
 
2
Sarah Troescher
Sarah Troescher 
USA12.19 w
  
 
Finale M
19.4. Vind: +2.3
19.4.Vind: +2.3
1
Peace Igbonagwam
Peace Igbonagwam 
USA12.27 w
  
 
Finale N
19.4. Vind: +2.1
19.4.Vind: +2.1
7
Noelina Isabel Madarieta
Noelina Isabel Madarieta ('96)
ARG12.62 w
  
 
K 200 m    
19.4. Vind: +0.5

Finale A

Finale
19.4.Vind: +0.5
1
Kori Carter
Kori Carter ('92)
USA23.01
  
 PB
2
Chelsea Francis
Chelsea Francis ('96)
USA23.26
  
 PB
3
Lorraine Martins
Lorraine Martins 
BRA23.56
  
 SB
4
Callista Fletcher
Callista Fletcher 
USA23.60
  
 PB
5
Marybeth Sant
Marybeth Sant ('95)
USA23.68
  
 PB
6
Najia Hudspeth
Najia Hudspeth ('96)
USA24.17
  
 SB
7
Lexis Lambert
Lexis Lambert ('94)
USA24.20
  
 SB
8
Jasmine Malone
Jasmine Malone ('96)
USA24.27
  
 SB
Finale B
19.4. Vind: +2.7
19.4.Vind: +2.7
1
Shilah Bedingfield
Shilah Bedingfield 
USA23.12 w
  
 
2
Brie Courseault
Brie Courseault 
USA23.83 w
  
 
3
Audrey Jackson
Audrey Jackson ('98)
CAN23.97 w
  
 
4
Kierra Davis
Kierra Davis 
USA24.26 w
  
 
5
Natsumi McGee
Natsumi McGee ('97)
USA24.39 w
  
 
6
Jazmen Bunch
Jazmen Bunch ('96)
USA24.45 w
  
 
7
Deondra Green
Deondra Green 
CAN24.62 w
  
 
Finale C
19.4. Vind: +1.6
19.4.Vind: +1.6
1
Catherine Léger
Catherine Léger 
CAN23.67
  
 PB
2
Erekha Sebastion
Erekha Sebastion ('99)
USA23.85
  
 PB
3
Deja Keys
Deja Keys 
USA24.06
  
 
4
Lashira Tremble
Lashira Tremble 
USA24.12
  
 PB
5
Nautica Hill
Nautica Hill ('96)
USA24.24
  
 PB
6
Kayla Zink
Kayla Zink ('92)
USA24.60
  
 
Finale D
19.4. Vind: +1.2
19.4.Vind: +1.2
1
Kirsten Carter
Kirsten Carter 
USA23.73
  
 PB
2
Dora Filipović
Dora Filipović ('98)
CRO24.24
  
 PB
3
Tiffani Mays
Tiffani Mays ('96)
USA24.44
  
 PB
4
Danae Manibog
Danae Manibog 
USA24.47
  
 
5
Jasmine Chesson
Jasmine Chesson 
USA24.82
  
 =SB
6
Jada Jackson
Jada Jackson ('99)
CAN24.85
  
 SB
7
Kieana Butler
Kieana Butler 
USA24.86
  
 
Finale E
19.4. Vind: +2.1
19.4.Vind: +2.1
1
Emily Morgan
Emily Morgan 
USA24.27 w
  
 
2
Angie Higgins
Angie Higgins 
USA24.65 w
  
 
3
Amari Jones
Amari Jones 
USA24.73 w
  
 
4
Tawnie Moore
Tawnie Moore ('95)
USA24.76 w
  
 
5
Savannah Smith
Savannah Smith 
USA24.78 w
  
 
6
Kennedy Quarles
Kennedy Quarles 
USA24.93 w
  
 
Finale F
19.4. Vind: +1.9
19.4.Vind: +1.9
1
Knowledge Omovoh
Knowledge Omovoh 
NGR24.30
  
 PB
2
Mechaela Hyacinth
Mechaela Hyacinth ('99)
USA24.54
  
 PB
3
Tatianna Clanton
Tatianna Clanton 
USA24.73
  
 
4
Naudia Dawson
Naudia Dawson 
USA24.78
  
 
5
Katrina Innanen
Katrina Innanen ('97)
CAN24.88
  
 SB
Finale G
19.4. Vind: +1.6
19.4.Vind: +1.6
1
Kajsa Johannson
Kajsa Johannson 
USA24.34
  
 PB
2
Ayana Fields
Ayana Fields 
USA24.36
  
 PB
3
Madison Flores
Madison Flores 
USA24.36
  
 PB
4
Grace Bley
Grace Bley ('98)
USA24.48
  
 PB
5
Tai McDonald
Tai McDonald 
USA24.69
  
 SB
6
Mikala McClain
Mikala McClain ('97)
USA24.86
  
 SB
7
Brittany Holbrook
Brittany Holbrook 
USA24.95
  
 SB
Finale H
19.4. Vind: +2.5
19.4.Vind: +2.5
1
Hiba Mahgoub
Hiba Mahgoub 
USA24.46 w
  
 
2
Katherine Lucas
Katherine Lucas ('98)
CAN24.58 w
  
 
3
Divina Henry
Divina Henry ('97)
CAN24.70 w
  
 
4
Jenna Bouyer
Jenna Bouyer 
USA24.79 w
  
 
5
Chloe Sharp
Chloe Sharp ('99)
GBR24.91 w
  
 
Finale I
19.4. Vind: +1.5
19.4.Vind: +1.5
1
Lily Hess
Lily Hess 
USA24.69
  
 PB
4
Emilia Del Hoyo
Emilia Del Hoyo ('97)
ESP25.99
  
 
Finale J
19.4. Vind: +1.8
19.4.Vind: +1.8
1
Vanessa Aniteye
Vanessa Aniteye ('98)
GER24.84
  
 PB
2
Kyra Bailey
Kyra Bailey 
USA24.92
  
 PB
Finale K
19.4. Vind: +1.1
19.4.Vind: +1.1
1
Bryce West
Bryce West 
CAN24.93
  
 PB
Finale L
19.4. Vind: +1.2
19.4.Vind: +1.2
1
Zaire Chest
Zaire Chest 
USA24.94
  
 
4
Madison Marko
Madison Marko 
USA25.43
  
 PB
Finale R
19.4. Vind: +1.8
19.4.Vind: +1.8
3
Meagan Warwick
Meagan Warwick 
USA26.10
  
 SB
Finale S
19.4. Vind: +2.5
19.4.Vind: +2.5
3
Atalia da Silva
Atalia da Silva ('96)
BRA27.58 w
  
 
K 400 m    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Geisa Coutinho
Geisa Coutinho ('80)
BRA52.40
  
 SB
2
Tiffani da Silva
Tiffani da Silva ('99)
BRA52.51
  
 PB
3
Chika Iwuamadi
Chika Iwuamadi 
USA53.84
  
 PB
4
Audrey Jackson
Audrey Jackson ('98)
CAN54.28
  
 PB
5
Cristiane Silva
Cristiane Silva ('88)
BRA54.31
  
 SB
6
Jalyn Harris
Jalyn Harris ('99)
USA54.56
  
 SB
7
Tiffani Mays
Tiffani Mays ('96)
USA54.77
  
 SB
Finale B
19.4.
19.4.
1
Shilah Bedingfield
Shilah Bedingfield 
USA53.69
  
 PB
2
Danae Manibog
Danae Manibog 
USA54.10
  
 PB
3
Brie Courseault
Brie Courseault 
USA54.22
  
 PB
4
Sheeren Samson Vallybouy
Sheeren Samson Vallybouy ('98)
MAS54.32
  
 SB
5
Vanessa Aniteye
Vanessa Aniteye ('98)
GER54.82
  
 SB
6
Dora Filipović
Dora Filipović ('98)
CRO55.04
  
 
7
Katrina Innanen
Katrina Innanen ('97)
CAN56.98
  
 SB
Finale C
19.4.
19.4.
1
Camira Haughton
Camira Haughton ('95)
JAM53.94
  
 SB
2
Renate Bluschke
Renate Bluschke 
CAN55.71
  
 PB
3
Alexis Surrell
Alexis Surrell 
USA55.87
  
 SB
4
Jasmin Mitchell
Jasmin Mitchell 
USA56.08
  
 PB
5
Lauryn McCollum
Lauryn McCollum 
USA56.13
  
 
6
Savannah Smith
Savannah Smith 
USA56.50
  
 SB
Finale D
19.4.
19.4.
1
Knowledge Omovoh
Knowledge Omovoh 
NGR54.48
  
 PB
2
Amari Prude
Amari Prude 
USA55.42
  
 
3
Avery Pacella
Avery Pacella 
USA55.47
  
 PB
4
Hiba Mahgoub
Hiba Mahgoub 
USA55.92
  
 PB
5
Brittany Schyvinck
Brittany Schyvinck 
USA56.09
  
 SB
6
Heather Harrower
Heather Harrower 
USA56.15
  
 SB
7
Artesha Richardson
Artesha Richardson ('98)
AIA56.40
  
 SB
Finale E
19.4.
19.4.
1
Chloe Sharp
Chloe Sharp ('99)
GBR55.99
  
 PB
2
Brooklyn Schyvinck
Brooklyn Schyvinck 
USA56.32
  
 SB
3
Lucy Steinmeyer
Lucy Steinmeyer ('99)
GER56.54
  
 SB
4
Madelin Whelpley
Madelin Whelpley 
USA56.63
  
 PB
5
Takiyah Johnson
Takiyah Johnson 
USA56.70
  
 SB
Finale F
19.4.
19.4.
1
Tylantiss Atlas
Tylantiss Atlas 
USA56.31
  
 SB
Finale G
19.4.
19.4.
1
Arianna Mansavage
Arianna Mansavage 
USA56.37
  
 PB
Finale H
19.4.
19.4.
1
Hannah Ivy
Hannah Ivy 
USA56.60
  
 PB
2
Marie Ries
Marie Ries ('98)
GER56.95
  
 PB
Finale I
19.4.
19.4.
1
Lauren Wuertz
Lauren Wuertz 
USA56.73
  
 PB
K 800 m    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Nikki Hiltz
Nikki Hiltz ('94)
USA2:01.37
  
 PB
2
Avi'Tal Wilson-Perteete
Avi'Tal Wilson-Perteete ('99)
USA2:02.41
  
 SB
3
Rachael Walters
Rachael Walters ('96)
USA2:04.15
  
 PB
4
Gabby Crank
Gabby Crank 
USA2:04.47
  
 PB
5
Samantha Murphy
Samantha Murphy ('92)
CAN2:04.58
  
 SB
6
Danielle McCormick
Danielle McCormick ('97)
USA2:05.00
  
 PB
7
Alon Lewis
Alon Lewis ('97)
USA2:05.54
  
 PB
8
Carsyn Johnson
Carsyn Johnson ('96)
USA2:06.94
  
 SB
9
Maggie Carruth
Maggie Carruth ('95)
USA2:07.54
  
 
Finale B
19.4.
19.4.
1
Karina Liz
Karina Liz ('97)
USA2:05.64
  
 PB
2
Taylor Arco
Taylor Arco ('98)
USA2:06.06
  
 PB
3
Okasana Covey
Okasana Covey 
USA2:06.09
  
 PB
4
Linnea Saltz
Linnea Saltz 
USA2:06.19
  
 PB
5
Brooke Manson
Brooke Manson 
USA2:06.77
  
 PB
6
Dominique Allen
Dominique Allen ('97)
USA2:06.80
  
 PB
7
Karina Haymore
Karina Haymore ('99)
USA2:07.51
  
 PB
8
Alana Mussatto
Alana Mussatto ('96)
CAN2:07.83
  
 PB
9
Svetlana Martynova
Svetlana Martynova ('90)
CAN2:08.26
  
 SB
10
Paige Nock
Paige Nock ('95)
CAN2:10.66
  
 SB
11
Alena Ellsworth
Alena Ellsworth 
USA2:11.08
  
 
12
Madeline Hamilton
Madeline Hamilton 
USA2:12.22
  
 
Finale C
19.4.
19.4.
1
Sarah Newton
Sarah Newton 
USA2:06.36
  
 PB
2
Alexa Hokanson
Alexa Hokanson 
USA2:07.01
  
 PB
3
Elisa Rovere
Elisa Rovere ('96)
ITA2:07.48
  
 SB
4
Charlotte Cayton-Smith
Charlotte Cayton-Smith ('97)
GBR2:07.91
  
 
5
Madison Harris
Madison Harris ('95)
USA2:09.26
  
 PB
6
Krista Steele
Krista Steele 
USA2:09.69
  
 SB
7
Bailey Sharon
Bailey Sharon 
USA2:09.87
  
 
8
Carly Smiedala
Carly Smiedala ('98)
USA2:10.13
  
 SB
9
Isabella Giesing
Isabella Giesing 
USA2:12.21
  
 
Finale D
19.4.
19.4.
1
Yasmine Hernandez
Yasmine Hernandez 
USA2:08.72
  
 PB
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:09.78
  
 SB
3
Steffi Jones
Steffi Jones 
USA2:09.81
  
 PB
4
Keagan Bolibol
Keagan Bolibol 
USA2:11.08
  
 PB
5
Mairin Shields-Brown
Mairin Shields-Brown 
CAN2:11.30
  
 PB
6
Katie Grimes
Katie Grimes 
USA2:11.98
  
 PB
7
Siobhan Rubio
Siobhan Rubio 
USA2:12.12
  
 PB
8
Chelsey Jones
Chelsey Jones ('97)
USA2:13.38
  
 SB
9
Maddie Meade
Maddie Meade 
USA2:15.19
  
 
Finale E
19.4.
19.4.
1
Lasean Davis
Lasean Davis 
USA2:08.91
  
 PB
2
Courtney Moore
Courtney Moore ('94)
USA2:09.36
  
 SB
3
Ruth Cvancara
Ruth Cvancara 
USA2:10.27
  
 PB
4
Natalie Grohmann
Natalie Grohmann ('97)
USA2:11.11
  
 SB
5
Valery Tobias
Valery Tobias 
USA2:11.62
  
 PB
6
Sadie Wassum
Sadie Wassum 
USA2:11.79
  
 SB
7
Allison Johnson
Allison Johnson ('02)
USA2:13.71
  
 SB
8
MaLeigha Menegatti
MaLeigha Menegatti 
USA2:13.83
  
 
9
Allie Sulaitis
Allie Sulaitis ('94)
USA2:14.62
  
 SB
Finale F
19.4.
19.4.
1
Tia Saunders
Tia Saunders ('97)
USA2:08.94
  
 PB
2
Lauren Houston
Lauren Houston ('96)
USA2:09.44
  
 PB
3
Allison Bailey
Allison Bailey 
USA2:10.41
  
 SB
4
Lindsey Putman
Lindsey Putman ('89)
USA2:10.72
  
 SB
5
Jelena Grujić
Jelena Grujić ('97)
SRB2:10.90
  
 SB
6
Emma Moravec
Emma Moravec 
USA2:11.28
  
 PB
7
Ashley Rynard
Ashley Rynard 
USA2:11.57
  
 SB
8
Abbie Porter
Abbie Porter 
USA2:13.05
  
 
9
Melanie Loff
Melanie Loff 
USA2:13.22
  
 SB
10
Ashleigh Macleod
Ashleigh Macleod 
USA2:14.66
  
 
Finale G
19.4.
19.4.
1
Anaya Ward
Anaya Ward 
USA2:10.21
  
 PB
2
Nicole Griffiths
Nicole Griffiths 
USA2:10.89
  
 PB
3
Mikaela Romanini
Mikaela Romanini ('99)
USA2:11.18
  
 SB
4
Katie Camarena
Katie Camarena 
USA2:11.26
  
 SB
5
Rebecca Ledsham
Rebecca Ledsham 
USA2:11.57
  
 PB
6
Jamie Eckford
Jamie Eckford 
USA2:12.23
  
 SB
7
Grace Victor
Grace Victor ('97)
AUS2:12.42
  
 SB
8
Kathryn Adelman
Kathryn Adelman 
USA2:12.55
  
 
9
Ellie Leather
Ellie Leather ('98)
GBR2:12.71
  
 
10
Erin Chessin
Erin Chessin 
USA2:13.28
  
 SB
11
Veronica Citireag
Veronica Citireag ('88)
ROU2:13.62
  
 
Finale H
19.4.
19.4.
1
Brittney Duquette
Brittney Duquette 
USA2:10.91
  
 PB
2
Kyra Keurentjes
Kyra Keurentjes 
NED2:11.34
  
 PB
3
Sara Van Dyke
Sara Van Dyke ('93)
USA2:11.75
  
 SB
4
Madelyn Huston
Madelyn Huston ('18)
CAN2:12.55
  
 PB
5
Krystal Kaufman
Krystal Kaufman 
USA2:12.80
  
 PB
6
Sophie Jimenez
Sophie Jimenez 
USA2:13.11
  
 PB
7
Kayla Isom
Kayla Isom 
USA2:13.18
  
 PB
8
Kara Smith
Kara Smith 
USA2:13.49
  
 PB
9
Alexandra Hernandez
Alexandra Hernandez 
USA2:13.90
  
 PB
10
Leah Salazar
Leah Salazar 
USA2:15.00
  
 PB
11
Anahy Covarrubias
Anahy Covarrubias 
USA2:15.02
  
 
12
Emily Chilton
Emily Chilton 
CAN2:15.47
  
 
Finale I
19.4.
19.4.
1
Marian Ledesma
Marian Ledesma 
USA2:13.42
  
 PB
2
Agita Svetere
Agita Svetere ('99)
LAT2:13.78
  
 PB
3
Hope Willenbrink
Hope Willenbrink 
USA2:14.54
  
 PB
4
Jessica Ong
Jessica Ong 
USA2:14.59
  
 PB
5
Ellie Postma
Ellie Postma 
USA2:14.75
  
 PB
6
Lindsay Welker
Lindsay Welker 
USA2:15.01
  
 PB
K 5000 m    
18.4.

Finale A

Finale
18.4.
1
Weini Kelati
Weini Kelati ('96)
ERI15:23.46
  
 SB
1
Charlotte Prouse
Charlotte Prouse ('97)
CAN16:16.42
  
 SB
1
Chelsea Drum
Chelsea Drum ('97)
USA16:27.66
  
 PB
1
Seselia Dala
Seselia Dala 
SUD16:43.86
  
 PB
1
Anna Kostarellis
Anna Kostarellis ('99)
USA16:49.24
  
 PB
1
Emily Johnson
Emily Johnson ('98)
USA16:57.09
  
 PB
2
Adva Cohen
Adva Cohen ('96)
ISR15:31.01
  
 PB
2
Maddie Ivy
Maddie Ivy 
USA16:24.05
  
 PB
2
Haleigh Hunter-Galvan
Haleigh Hunter-Galvan 
USA16:30.12
  
 PB
2
Kortney Schardt
Kortney Schardt 
USA16:51.87
  
 PB
2
Sierra Brill
Sierra Brill 
USA17:03.54
  
 PB
2
Dorcas Koech
Dorcas Koech 
KEN17:09.71
  
 PB
3
Caroline Kurgat
Caroline Kurgat ('93)
KEN15:40.45
  
 PB
3
Maddie Cannon
Maddie Cannon 
USA16:26.09
  
 SB
3
Addi Coggins
Addi Coggins ('98)
USA16:33.14
  
 PB
3
Dania Holmberg
Dania Holmberg ('99)
USA16:55.05
  
 PB
3
Emma Christensen
Emma Christensen 
USA17:07.12
  
 PB
3
Trina Moreno
Trina Moreno 
USA17:16.97
  
 PB
4
Verity Ockenden
Verity Ockenden ('91)
GBR15:40.48
  
 PB
4
Svenja Ojstersek
Svenja Ojstersek ('94)
GER16:26.94
  
 PB
4
Ylva Traxler
Ylva Traxler ('98)
AUT16:34.07
  
 PB
4
Angelina Ronquillo
Angelina Ronquillo 
USA16:55.92
  
 PB
4
Lindsey Scarton
Lindsey Scarton 
USA17:07.68
  
 PB
4
Lucina Vincent
Lucina Vincent 
USA17:18.36
  
 PB
5
Lauren Gregory
Lauren Gregory ('99)
USA15:42.45
  
 PB
5
Miranda Daschian
Miranda Daschian ('97)
USA16:29.45
  
 PB
5
Alison Pray
Alison Pray 
USA16:34.83
  
 PB
5
Zita Molnár
Zita Molnár ('97)
HUN16:59.97
  
 PB
5
Elizabeth Balsan
Elizabeth Balsan 
USA17:08.13
  
 PB
5
Ariana Anderson
Ariana Anderson 
USA17:20.84
  
 PB
6
Militsa Mircheva
Militsa Mircheva ('94)
BUL15:45.97
  
 PB
6
Allie Ludge
Allie Ludge 
USA16:30.18
  
 PB
6
Kyra Lopez
Kyra Lopez ('97)
USA16:36.79
  
 PB
6
Caroline Miller
Caroline Miller 
USA17:00.97
  
 
6
Abby Lawrence
Abby Lawrence 
USA17:08.50
  
 PB
6
Briahna Gerlach
Briahna Gerlach ('99)
USA17:22.36
  
 PB
7
Esther Gitahi
Esther Gitahi 
KEN15:58.72
  
 PB
7
Bella Williams
Bella Williams ('98)
GBR16:30.61
  
 
7
Erika Freyhof
Erika Freyhof ('98)
USA16:38.71
  
 PB
7
Anna Donnay
Anna Donnay 
USA17:01.33
  
 PB
7
Piper Misse
Piper Misse ('97)
USA17:10.00
  
 PB
8
Nokuthula Dlamini
Nokuthula Dlamini ('96)
RSA16:30.82
  
 PB
8
Weslie Pearce
Weslie Pearce 
USA16:41.08
  
 SB
8
Gianna Tedeschi
Gianna Tedeschi ('99)
USA17:01.63
  
 
8
Bailey Hughes
Bailey Hughes 
USA17:10.57
  
 PB
9
Devin Clark
Devin Clark ('97)
USA16:00.92
  
 PB
9
Alex Cruz
Alex Cruz 
USA16:31.24
  
 PB
9
Casey Monoszlay
Casey Monoszlay 
USA16:41.95
  
 PB
9
Lily Tomasula-Martin
Lily Tomasula-Martin 
USA17:02.41
  
 PB
9
Anna Schmitz
Anna Schmitz ('93)
GER17:13.61
  
 PB
10
Amelia Mazza-Downie
Amelia Mazza-Downie ('99)
AUS16:01.08
  
 PB
10
Elizabeth Weiler
Elizabeth Weiler ('93)
USA16:31.26
  
 PB
10
Alyssa Block
Alyssa Block 
USA16:43.95
  
 PB
10
Anna Máté
Anna Máté ('99)
HUN17:02.56
  
 
10
Chandler Horton
Chandler Horton ('99)
USA17:13.73
  
 PB
11
Lindsey Brewis
Lindsey Brewis 
USA16:03.38
  
 PB
11
Eileen Stressling
Eileen Stressling ('96)
USA16:32.25
  
 SB
11
Destiny Collins
Destiny Collins ('98)
USA16:44.05
  
 PB
11
Cassidy Towner
Cassidy Towner 
USA17:04.71
  
 PB
11
Brenda Rosales-Coria
Brenda Rosales-Coria 
USA17:14.96
  
 PB
12
Maggie Montoya
Maggie Montoya ('95)
USA16:03.85
  
 SB
12
Emma Rafuse
Emma Rafuse 
USA16:33.19
  
 PB
12
Lauren Bailey
Lauren Bailey 
USA16:44.64
  
 PB
12
Kathryn Bernicke
Kathryn Bernicke ('99)
USA17:05.66
  
 
12
Emily Berzonsky
Emily Berzonsky 
USA17:17.22
  
 PB
13
Hannah Miller
Hannah Miller ('97)
NZL16:04.82
  
 PB
13
Miranda Myers
Miranda Myers ('97)
USA16:38.12
  
 SB
13
Clarissa Morales
Clarissa Morales 
USA16:49.12
  
 PB
13
Jessica Dominguez
Jessica Dominguez 
USA17:09.25
  
 SB
13
Julia Yescas
Julia Yescas 
USA17:19.17
  
 PB
14
Sydney Meyers
Sydney Meyers 
USA16:08.63
  
 PB
14
Anett Somogyi
Anett Somogyi ('96)
HUN16:39.13
  
 
14
Scarlet Dale
Scarlet Dale ('99)
GBR16:50.34
  
 
14
MarLee Mitchell
MarLee Mitchell 
USA17:12.63
  
 
14
Claire McCune
Claire McCune 
USA17:21.19
  
 PB
15
Maddy Reed
Maddy Reed ('98)
USA16:09.61
  
 SB
15
Lexie Thompson
Lexie Thompson ('97)
USA16:39.24
  
 PB
15
Kate Lilly
Kate Lilly 
USA16:51.60
  
 PB
15
Anneke Grogan
Anneke Grogan ('96)
NZL17:13.94
  
 SB
15
Angela DiPentino
Angela DiPentino ('98)
USA17:21.46
  
 PB
16
Julia Howley
Julia Howley ('96)
CAN16:10.89
  
 PB
16
Caitlin Klopfer
Caitlin Klopfer ('98)
USA16:40.09
  
 PB
16
Sophie Murphy
Sophie Murphy ('98)
IRL16:51.99
  
 SB
16
Kaylee Mitchell
Kaylee Mitchell ('99)
USA17:16.79
  
 PB
16
Nancy Jeptoo
Nancy Jeptoo 
KEN17:21.70
  
 PB
17
Aubrey Roberts
Aubrey Roberts 
USA16:12.33
  
 SB
17
Olivia Johnson
Olivia Johnson ('88)
USA16:41.22
  
 
17
Maria Isabel Vélez
Maria Isabel Vélez ('88)
MEX16:52.37
  
 SB
17
Maddie McLain
Maddie McLain 
USA17:18.79
  
 
17
Kaleigh Kroeker
Kaleigh Kroeker 
USA17:22.21
  
 PB
18
Elizabeth Funderburk
Elizabeth Funderburk 
USA16:14.82
  
 PB
18
Ashley Driscoll
Ashley Driscoll ('97)
USA16:43.34
  
 PB
18
Baylee Jones
Baylee Jones ('99)
USA16:55.38
  
 
18
Rachel Morrin
Rachel Morrin 
USA17:19.41
  
 PB
18
Mia Beckham
Mia Beckham 
USA17:23.45
  
 PB
19
Poppy Tank
Poppy Tank ('97)
GBR16:14.83
  
 
19
Jordan Jacob
Jordan Jacob 
USA16:46.15
  
 
19
Yukino Parle
Yukino Parle 
USA16:57.05
  
 
19
Maggie Shearer
Maggie Shearer 
USA17:20.21
  
 
19
Sierra Mortensen
Sierra Mortensen ('99)
USA17:24.23
  
 SB
20
Alexis Zeis
Alexis Zeis 
USA16:17.90
  
 PB
20
Sydney Brown
Sydney Brown ('96)
USA16:49.78
  
 
20
Mariana Martinez
Mariana Martinez 
MEX16:57.37
  
 SB
20
Megan Kress
Megan Kress 
USA17:20.35
  
 
20
Julia Lemak
Julia Lemak 
USA17:24.62
  
 
21
Rachel King
Rachel King 
USA16:19.64
  
 SB
21
Claire Graves
Claire Graves 
USA16:50.41
  
 
21
Mariel Mendoza
Mariel Mendoza 
USA16:58.46
  
 SB
21
Sailor Hutton
Sailor Hutton 
USA17:21.28
  
 
22
Katie Izzo
Katie Izzo ('96)
USA16:20.09
  
 PB
22
Kaila Gibson
Kaila Gibson 
USA16:52.79
  
 SB
22
Kayla Easterly
Kayla Easterly ('98)
USA17:01.35
  
 
22
Alexis Grandys
Alexis Grandys 
USA17:22.61
  
 PB
23
Maxine Paholek
Maxine Paholek ('99)
AUS16:23.89
  
 PB
23
Bailey Ness
Bailey Ness ('96)
USA16:54.30
  
 PB
23
Ericka Hibser
Ericka Hibser 
USA17:01.91
  
 SB
23
Gabby Juarez
Gabby Juarez 
USA17:26.74
  
 SB
24
Meghan Peyton
Meghan Peyton ('86)
USA16:33.05
  
 SB
24
Rebecca Buteau
Rebecca Buteau ('98)
USA16:56.85
  
 
24
Claire Steigerwald
Claire Steigerwald 
USA17:02.89
  
 PB
25
Carrie Verdon
Carrie Verdon ('94)
USA16:58.15
  
 SB
25
Miranda Thompson
Miranda Thompson 
CAN17:02.70
  
 PB
25
Bryn McKillop
Bryn McKillop 
USA17:18.65
  
 SB
26
Jennalee Thurman
Jennalee Thurman 
USA17:02.28
  
 PB
26
Julia Kearley
Julia Kearley ('97)
USA17:05.08
  
 
26
Alexa Shindruk
Alexa Shindruk 
USA17:18.99
  
 SB
27
Darby Gilfillan
Darby Gilfillan 
USA17:05.67
  
 SB
27
Mikayla Malaspina
Mikayla Malaspina ('97)
USA17:20.06
  
 SB
27
Abigail Fisk
Abigail Fisk ('99)
USA17:22.86
  
 PB
28
Gracie Tostenson
Gracie Tostenson 
USA17:25.85
  
 
29
Brigette Takeuchi
Brigette Takeuchi 
USA17:26.95
  
 
30
Mia Meydrich
Mia Meydrich ('95)
USA17:28.61
  
 SB
33
Katy Whiteaok
Katy Whiteaok ('98)
GBR18:28.33
  
 SB
K 10000 m    
17.4.

Finale A

Finale
17.4.
1
Hope Jones
Hope Jones 
USA35:29.55
  
 PB
2
Clare O'Brien
Clare O'Brien ('99)
AUS33:39.43
  
 SB
2
Brianna Coy
Brianna Coy 
USA35:29.94
  
 PB
3
Tina Oprean
Tina Oprean 
USA34:33.79
  
 PB
3
Alana Scarano
Alana Scarano 
USA35:41.31
  
 PB
4
Gina Patterson
Gina Patterson 
USA34:45.25
  
 PB
4
Lauren Hamilton
Lauren Hamilton ('85)
USA35:43.98
  
 PB
5
Hannah Branch
Hannah Branch 
USA34:53.29
  
 PB
5
Hannah Chau
Hannah Chau 
USA35:50.29
  
 PB
6
Malena Grover
Malena Grover 
USA34:55.08
  
 PB
6
Katherine Hanners
Katherine Hanners 
USA36:03.99
  
 PB
7
Madeline Vondra
Madeline Vondra 
USA34:57.20
  
 PB
7
Taryn Christy
Taryn Christy 
USA36:18.73
  
 PB
8
Jennifer Lichter
Jennifer Lichter ('96)
USA35:04.05
  
 SB
8
Sarah Jaloma
Sarah Jaloma 
USA36:39.98
  
 PB
9
Kaylee Bogina
Kaylee Bogina 
USA35:12.82
  
 SB
9
Claire Fisher
Claire Fisher 
USA36:50.86
  
 PB
10
Emily Sanchez
Emily Sanchez ('98)
USA35:22.88
  
 PB
10
Lila Cardillo
Lila Cardillo 
USA36:52.48
  
 PB
11
Aubrey Frentheway
Aubrey Frentheway 
USA35:30.95
  
 
11
Jordan Tuin
Jordan Tuin 
USA36:57.56
  
 PB
12
Daan Haven
Daan Haven 
USA35:30.98
  
 PB
12
Kenzie Fitzgerald
Kenzie Fitzgerald 
USA37:02.02
  
 PB
13
Britney Lund
Britney Lund 
USA35:41.48
  
 
13
Jennifer Comastri
Jennifer Comastri 
USA37:12.04
  
 SB
14
Megan Reniewicki
Megan Reniewicki 
USA35:49.74
  
 PB
14
Lesego Mpshe
Lesego Mpshe ('99)
RSA37:15.40
  
 SB
15
Beth Ramos
Beth Ramos 
USA35:59.75
  
 PB
15
Desi Stinger
Desi Stinger ('97)
USA37:28.08
  
 
16
Sadie Baker
Sadie Baker 
USA36:11.34
  
 SB
17
Amanda Erickson
Amanda Erickson 
USA36:27.65
  
 
18
Monserrat Zuñiga
Monserrat Zuñiga 
MEX36:30.10
  
 PB
19
Lindsey Koch
Lindsey Koch ('96)
USA37:12.88
  
 PB
Karolina Iznerowicz
Karolina Iznerowicz ('98)
POL DNF
  
 
K 3000 m forh.    
18.4.

Finale A

Finale
18.4.
1
Alyssa Bolliger
Alyssa Bolliger ('96)
USA10:26.09
  
 PB
2
Alex Harris
Alex Harris ('99)
USA10:29.83
  
 SB
3
Ashton Hutcherson
Ashton Hutcherson ('98)
USA10:29.91
  
 PB
4
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA10:30.69
  
 PB
5
Melissa Menghini
Melissa Menghini ('97)
USA10:31.89
  
 PB
6
Abby Guidry
Abby Guidry 
USA10:32.66
  
 PB
7
McKenzie Melius
McKenzie Melius 
USA10:35.46
  
 
8
Allysen Eads
Allysen Eads 
USA10:39.04
  
 SB
9
Quinn Owen
Quinn Owen 
USA10:41.62
  
 PB
10
Paige Hildebrandt
Paige Hildebrandt 
USA10:42.46
  
 
11
Rachel Bernardo
Rachel Bernardo ('99)
USA10:50.75
  
 
12
Courtney Lewis
Courtney Lewis 
USA10:57.73
  
 
Catrina Thomas
Catrina Thomas ('97)
GBR DNF
  
 
Finale B
18.4.
18.4.
1
Naomi Mendoza
Naomi Mendoza 
MEX10:35.28
  
 PB
Finale C
18.4.
18.4.
1
Sylvia Russell
Sylvia Russell ('98)
CAN10:43.09
  
 
2
Mandee Middleton
Mandee Middleton 
USA10:46.84
  
 PB
3
Jennifer Zapata
Jennifer Zapata 
USA10:47.03
  
 PB
4
Dylan Hite
Dylan Hite 
USA10:47.50
  
 
5
Haley Boynton
Haley Boynton 
USA10:50.46
  
 
6
Amira Cunningham
Amira Cunningham 
USA10:50.91
  
 
7
Linda Palumbo
Linda Palumbo ('99)
ITA10:58.78
  
 
Finale D
18.4.
18.4.
1
Haley Tanne
Haley Tanne 
USA10:48.16
  
 PB
2
Emily Jones
Emily Jones ('91)
USA10:59.47
  
 PB
Finale E
18.4.
18.4.
1
Allie Warner
Allie Warner 
USA10:53.72
  
 PB
2
Monika Gebarzewska
Monika Gebarzewska ('96)
POL10:54.21
  
 PB
3
Kayla Casaletto
Kayla Casaletto 
USA10:57.09
  
 
Finale F
18.4.
18.4.
1
Erica Birk
Erica Birk 
USA9:55.57
  
 PB
2
Caroline Austin
Caroline Austin ('91)
USA10:13.62
  
 SB
3
Anna McDonald
Anna McDonald  ('95)
USA10:14.12
  
 SB
4
Zorana Grujić
Zorana Grujić ('97)
SRB10:15.79
  
 PB
5
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL10:16.72
  
 PB
6
Ali Kallner
Ali Kallner 
USA10:19.07
  
 
7
Emma Gee
Emma Gee 
USA10:19.18
  
 
9
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS10:22.14
  
 PB
10
Alicia Douglas
Alicia Douglas ('90)
USA10:25.10
  
 SB
11
Jessica Scheriff
Jessica Scheriff ('96)
USA10:25.15
  
 SB
12
Sara Musselman
Sara Musselman 
USA10:28.48
  
 
13
Meghan Lloyd
Meghan Lloyd ('97)
USA10:29.70
  
 SB
14
Shelby Brown
Shelby Brown ('95)
USA10:35.83
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
19.4. Vind: +1.2

Finale A

Finale
19.4.Vind: +1.2
1
Jasmyne Graham
Jasmyne Graham ('97)
USA13.09
  
 PB
2
Christie Moerman
Christie Moerman ('86)
CAN13.17
  
 SB
3
Taylor Pegram
Taylor Pegram ('96)
USA13.22
  
 SB
4
Tawnie Moore
Tawnie Moore ('95)
USA13.25
  
 PB
5
Joy Spearchief-Morris
Joy Spearchief-Morris ('94)
USA13.43
  
 =PB
6
Jada Hick
Jada Hick 
USA13.47
  
 PB
8
Jerica Love
Jerica Love 
USA13.62
  
 SB
Finale B
19.4. Vind: +1.5
19.4.Vind: +1.5
1
Maribel Caicedo
Maribel Caicedo ('98)
ECU13.57
  
 SB
2
Dafni Georgiou
Dafni Georgiou ('99)
CYP13.68
  
 SB
3
Tamia Prince
Tamia Prince 
USA13.89
  
 PB
4
Xjaedah Williams
Xjaedah Williams 
USA14.14
  
 PB
5
Emilia Del Hoyo
Emilia Del Hoyo ('97)
ESP14.28
  
 
6
Kate Sorensen
Kate Sorensen ('99)
USA14.28
  
 
7
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA14.39
  
 SB
8
Molly Ross
Molly Ross ('98)
USA14.41
  
 =SB
Finale C
19.4. Vind: -0.7
19.4.Vind: -0.7
1
Danae Dyer
Danae Dyer 
USA13.67
  
 SB
2
Jaymie O'connor
Jaymie O'connor ('97)
CAN13.95
  
 
3
Rebecca Temidayo Oshinbajo
Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96)
NGR14.05
  
 SB
4
Sarah Root
Sarah Root 
USA14.09
  
 
5
Mariyah Vongsaveng
Mariyah Vongsaveng 
USA14.18
  
 SB
6
Jaela Williams
Jaela Williams ('97)
USA14.22
  
 SB
Finale D
19.4. Vind: +1.1
19.4.Vind: +1.1
1
Ann Harlos
Ann Harlos 
USA14.08
  
 PB
2
Mackenzie Fletcher
Mackenzie Fletcher 
USA14.20
  
 PB
3
Haley Mottinger
Haley Mottinger 
USA14.29
  
 PB
4
Artearra Coffey
Artearra Coffey 
USA14.44
  
 SB
Finale E
19.4. Vind: +0.4
19.4.Vind: +0.4
1
Nia Vance
Nia Vance 
USA14.13
  
 SB
Finale F
19.4. Vind: +0.8
19.4.Vind: +0.8
1
Angie Higgins
Angie Higgins 
USA14.36
  
 PB
2
Jordan Munford
Jordan Munford 
USA14.37
  
 
Finale G
19.4. Vind: +1.0
19.4.Vind: +1.0
3
Caice Lanovaz
Caice Lanovaz ('98)
USA14.76
  
 PB
4
Dilini Amarasekara
Dilini Amarasekara ('98)
USA14.81
  
 SB
6
Níki Xidóna
Níki Xidóna ('98)
GRE15.11
  
 
8
Alie Angelo
Alie Angelo 
USA37.27
  
 
Finale H
19.4. Vind: +1.3
19.4.Vind: +1.3
2
Elena Cano
Elena Cano 
USA14.77
  
 PB
3
Chloe Lindbo
Chloe Lindbo 
USA14.96
  
 
Finale I
19.4. Vind: +0.5
19.4.Vind: +0.5
8
Atalia da Silva
Atalia da Silva ('96)
BRA15.97
  
 
K 400 m hæk    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Kate Sorensen
Kate Sorensen ('99)
USA58.49
  
 
2
Allie Vogeler
Allie Vogeler 
USA58.87
  
 SB
3
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA58.94
  
 SB
4
Cassidy Zurn
Cassidy Zurn 
USA59.63
  
 
5
Yana Khabina
Yana Khabina ('97)
UKR1:01.09
  
 SB
6
Ann Harlos
Ann Harlos 
USA1:01.13
  
 SB
7
Erykah Weems
Erykah Weems 
USA1:03.41
  
 SB
Finale B
19.4.
19.4.
1
Sidney Trinidad
Sidney Trinidad 
USA59.11
  
 PB
2
Madison Pyle
Madison Pyle 
USA1:00.82
  
 SB
3
Olivia Ellis
Olivia Ellis 
USA1:01.27
  
 SB
4
Seanna Nalbandyan
Seanna Nalbandyan 
USA1:01.77
  
 SB
5
Sadye Peschke
Sadye Peschke 
USA1:02.03
  
 
6
Debbie Boerke
Debbie Boerke 
USA1:02.16
  
 SB
7
Sienna Lalonde
Sienna Lalonde 
CAN1:02.46
  
 
Finale C
19.4.
19.4.
1
Ashton Woods
Ashton Woods 
USA1:00.77
  
 PB
2
Flora Oliveira
Flora Oliveira 
BRA1:02.49
  
 
3
Andee Brown
Andee Brown 
USA1:02.88
  
 
5
Friederike Kallenberg
Friederike Kallenberg ('98)
GER1:04.15
  
 
7
Yvonne Jeschke
Yvonne Jeschke ('97)
GER1:05.07
  
 SB
Finale D
19.4.
19.4.
1
Kalley Harris
Kalley Harris 
USA1:01.96
  
 PB
2
Emily Barnes
Emily Barnes 
USA1:02.11
  
 
3
Riley Slayton
Riley Slayton 
USA1:02.67
  
 PB
4
Lyric Choice
Lyric Choice 
USA1:03.04
  
 SB
5
Symone Wright-Flowers
Symone Wright-Flowers 
USA1:03.14
  
 
7
Katie Collins
Katie Collins 
USA1:03.90
  
 SB
Finale E
19.4.
19.4.
1
Alex Koschel
Alex Koschel 
USA1:03.18
  
 PB
2
Christa Benson
Christa Benson ('97)
USA1:03.50
  
 PB
Finale F
19.4.
19.4.
1
Chloe Kimes
Chloe Kimes 
USA1:03.40
  
 
Finale G
19.4.
19.4.
1
Artearra Coffey
Artearra Coffey 
USA1:03.41
  
 PB
4
Jaymie O'connor
Jaymie O'connor ('97)
CAN1:06.14
  
 
K Højdespring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Ada'ora Chigbo
Ada'ora Chigbo ('99)
GBR1.71
  
 =SB
 
1.66
  O
1.71 =SB
  O
1.76
XXX
     
1
Annie Watts
Annie Watts 
USA1.71
  
 SB
 
1.66 SB
  O
1.71 SB
  O
1.76
XXX
     
1
Emily Branderhorst
Emily Branderhorst ('99)
CAN1.71
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.66 PB
  O
1.71 PB
  O
1.76
XXX
    
4
Jane Booth
Jane Booth ('97)
USA1.71
  
 
 
1.66
  O
1.71
 XO
1.76
XXX
     
5
Maddie Taylor
Maddie Taylor 
USA1.71
  
 
 
1.61
  O
1.66
  O
1.71
XXO
1.76
XXX
    
5
Paige Cooper
Paige Cooper 
USA1.71
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.66 PB
  O
1.71 PB
XXO
1.76
XXX
    
7
Suzy Pace
Suzy Pace 
USA1.71
  
 PB
 
1.61 PB
 XO
1.66 PB
XXO
1.71 PB
XXO
1.76
XXX
    
8
Varvara Klyuchnikova
Varvara Klyuchnikova ('96)
RUS1.66
  
 
 
1.61
  O
1.66
  O
1.71
XXX
     
13
Aria Tate
Aria Tate ('99)
USA1.66
  
 =PB
 
1.61
  O
1.66 =PB
 XO
1.71
XXX
     
17
Lexie Keller
Lexie Keller 
USA1.66
  
 
 
1.61
 XO
1.66
 XO
1.71
XXX
     
26
Atalia da Silva
Atalia da Silva ('96)
BRA1.61
  
 
 
1.61
 XO
1.66
XXX
      
26
Petrice Beattie
Petrice Beattie 
USA1.61
  
 
 
1.61
 XO
1.66
XXX
      
34
Olivia Witt
Olivia Witt 
USA1.56
  
 
 
1.51
  O
1.56
  O
1.61
XXX
     
42
Franchesca Shepard
Franchesca Shepard 
USA1.51
  
 
 
1.51
  O
1.56
XXX
      
Lindsey Schauble
Lindsey Schauble ('96)
USA NH
  
 
 
1.61
XXX
       
Puck De Roos
Puck De Roos 
USA NH
  
 
 
1.66
XXX
       
K Stangspring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Molly Scharmann
Molly Scharmann ('97)
USA4.05
  
 
 
3.75
 XO
3.90
 XO
4.05
  O
4.15
XXX
    
2
Brittany Salmon
Brittany Salmon ('95)
CAN4.05
  
 PB
 
3.75 SB
 XO
3.90 SB
  O
4.05 PB
XXO
4.15
XXX
    
2
Brooke Tjerrild
Brooke Tjerrild ('99)
USA4.05
  
 
 
3.90
 XO
4.05
XXO
4.15
XXX
     
4
Rayce Albino
Rayce Albino ('97)
USA3.90
  
 
 
3.90
  O
4.05
XXX
      
4
Alyson Schwartz
Alyson Schwartz 
USA3.90
  
 
 
3.60
  O
3.75
  O
3.90
  O
4.05
XXX
    
6
Anastasia Kubicki
Anastasia Kubicki 
USA3.90
  
 SB
 
3.75
 XO
3.90 SB
  O
4.05
XXX
     
6
Cassidy Peng
Cassidy Peng 
USA3.90
  
 PB
 
3.75
 XO
3.90 PB
  O
4.00
XXX
     
8
Sara Wagenveld
Sara Wagenveld 
USA3.90
  
 PB
 
3.60
  O
3.75
  O
3.90 PB
 XO
4.00
XXX
    
9
Sydney Jaques
Sydney Jaques ('98)
USA3.75
  
 SB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
  O
3.75 SB
  O
3.90
XXX
   
9
Emily Coombs
Emily Coombs ('99)
USA3.75
  
 
 
3.60
  O
3.75
  O
3.90
XXX
     
9
Katelyn Frost
Katelyn Frost ('97)
USA3.75
  
 
 
3.60
  O
3.75
  O
3.90
XXX
     
9
Alex Throndson
Alex Throndson ('01)
CAN3.75
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.75 SB
  O
3.90
XXX
     
13
Josie Spitz
Josie Spitz 
USA3.75
  
 
 
3.75
 XO
3.90
XXX
      
14
Halle Irvine
Halle Irvine 
USA3.75
  
 SB
 
3.60
 XO
3.75 SB
 XO
3.90
XXX
     
15
Madelyn Lundberg
Madelyn Lundberg 
USA3.75
  
 
 
3.75
XXO
3.90
XXX
      
15
Margaret Lassalle
Margaret Lassalle 
USA3.75
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.75 SB
XXO
3.90
XXX
     
15
Aliya Simpson
Aliya Simpson 
USA3.75
  
 
 
3.75
XXO
3.90
XXX
      
18
Hannah Stueve
Hannah Stueve 
USA3.75
  
 PB
 
3.45
  O
3.60
XXO
3.75 PB
XXO
3.90
XXX
    
18
Nikki Crouch
Nikki Crouch 
USA3.75
  
 PB
 
3.45
XXO
3.60
  O
3.75 PB
XXO
3.90
XXX
    
20
Codie Wilshusen
Codie Wilshusen 
USA3.60
  
 SB
 
3.30 SB
  O
3.45 SB
  O
3.60 SB
  O
3.75
XXX
    
20
Katherine Whiting
Katherine Whiting 
USA3.60
  
 
 
3.60
  O
3.75
XXX
      
20
Abigail Gray
Abigail Gray 
USA3.60
  
 
 
3.60
  O
3.75
XXX
      
20
Amanda Fassold
Amanda Fassold 
USA3.60
  
 
 
3.45
  O
3.60
  O
3.75
XXX
     
24
Madeline Wilson
Madeline Wilson 
USA3.60
  
 =PB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60 =PB
 XO
3.75
XXX
    
24
Amber Mallet
Amber Mallet 
USA3.60
  
 =SB
 
3.45
  O
3.60 =SB
 XO
3.75
XXX
     
24
Kayla Myers
Kayla Myers ('98)
USA3.60
  
 
 
3.60
 XO
3.75
XXX
      
24
Melissa Braun
Melissa Braun 
USA3.60
  
 
 
3.45
  O
3.60
 XO
3.75
XXX
     
28
Dana Kumamoto
Dana Kumamoto 
USA3.60
  
 
 
3.30
 XO
3.45
  O
3.60
 XO
3.75
XXX
    
29
Cameron Boedeker
Cameron Boedeker 
USA3.60
  
 
 
3.60
XXO
3.75
XXX
      
30
Jazmine Haratani
Jazmine Haratani 
USA3.60
  
 PB
 
3.30 PB
  O
3.45 PB
 XO
3.60 PB
XXO
3.75
XXX
    
Gabby Smith
Gabby Smith ('93)
USA NH
  
 
 
3.75
XXX
       
K Længdespring    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Sarea Alexander
Sarea Alexander ('96)
USA6.46
+1.1
  
 
 
6.45
 1.3
6.46
 1.1
6.04
 1.9
6.30
 1.1
6.22
 2.0
  –  
2
Divya Biswal
Divya Biswal ('93)
CAN6.30
0.0
  
 PB
 
6.14 PB
 1.3
  X6.30 PB6.06
 1.1
  X
 1.5
6.25
 1.9
  
3
Emily Omahen
Emily Omahen ('93)
CAN6.22
+1.2
  
 PB
 
6.08 SB
 1.3
6.22 PB
 1.2
6.21
 1.9
  X6.026.21
 2.3
  
4
Jasmine Lew
Jasmine Lew 
CAN6.17
+0.9
  
 PB
 
  X6.17 PB
 0.9
  X5.47
 1.4
  X  X  
5
Alexis Faulknor
Alexis Faulknor ('94)
USA6.16
+0.6
  
 SB
 
5.99 SB
 1.3
  X
 0.7
5.72
 1.7
5.93
 1.7
6.16 SB
 0.6
5.96
 1.1
  
7
Jaela Williams
Jaela Williams ('97)
USA6.05
+1.6
  
 SB
 
  X5.72 SB
 0.4
6.05 SB
 1.6
5.79
 0.8
  X  X  
8
Jorden O'Neal
Jorden O'Neal 
USA6.03
+0.8
  
 SB
 
6.03 SB
 0.8
5.68
 1.1
6.00
 1.4
  X
 1.5
5.84
 1.6
  X  
9
Jasmyne Graham
Jasmyne Graham ('97)
USA6.01
+1.7
  
 SB
 
5.90 SB
 1.7
5.85
 1.6
5.96 SB
 2.0
5.83
 2.1
5.82
 2.1
6.01 SB
 1.7
  
10
Dilini Amarasekara
Dilini Amarasekara ('98)
USA5.97
+1.5
  
 
 
5.83
 1.1
5.97
 1.5
5.88
 1.9
5.78
 1.6
  X  X  
11
Nicole Iloanya
Nicole Iloanya ('95)
USA5.93
+0.8
  
 SB
 
5.93 SB
 0.8
5.70
 1.0
5.72     
12
Chrisalyn Johnson
Chrisalyn Johnson 
USA5.92
+1.9
  
 PB
 
5.73 PB
 1.7
  X5.92 PB
 1.9
     
13
Brittany Patterson
Brittany Patterson 
USA5.91
+0.7
  
 
 
5.74
 1.1
  X5.91
 0.7
     
14
Asia Mallory
Asia Mallory 
USA5.90
+1.5
  
 PB
 
5.89
 2.4
5.70
 1.1
5.90 PB
 1.5
     
15
Sarah Root
Sarah Root 
USA5.89
+2.0
  
 
 
5.83
 1.5
5.89
 2.0
  X     
16
Brooke Williams
Brooke Williams 
USA5.87
+1.6
  
 PB
 
5.84 PB
 1.4
5.68
 1.8
5.87 PB
 1.6
     
17
Nia Powdrell
Nia Powdrell 
USA5.85
-0.3
  
 =PB
 
  X5.85 =PB
 -0.3
  X     
18
Jentry Skidmore
Jentry Skidmore 
USA5.79
+1.1
  
 PB
 
5.25
 2.0
5.79 PB
 1.1
  X     
19
Mackenzie Arnold
Mackenzie Arnold 
USA5.77
+1.5
  
 
 
5.77
 1.5
  X5.65
 0.4
     
20
Caylah Lunning
Caylah Lunning 
USA5.76
+1.4
  
 PB
 
5.34 PB
 1.5
5.56 PB
 1.1
5.76 PB
 1.4
     
21
Mercedes Isaacson-Cover
Mercedes Isaacson-Cover 
USA5.74
+1.6
  
 PB
 
5.49 PB
 1.4
5.63 PB
 0.7
5.74 PB
 1.6
     
21
Truanne Roginske
Truanne Roginske 
USA5.74
+1.9
  
 PB
 
  X5.74 PB
 1.9
  X     
23
Nia Vance
Nia Vance 
USA5.73
+0.4
  
 SB
 
5.73 SB
 0.4
5.58
 0.8
5.46
 1.0
     
24
Hannah Meek
Hannah Meek 
USA5.72
+0.8
  
 SB
 
5.72 SB
 0.8
5.65
 0.4
5.62     
25
Breanna Covington
Breanna Covington 
USA5.71
+1.7
  
 SB
 
5.55
 1.2
5.63
 1.9
5.71 SB
 1.7
     
25
Níki Xidóna
Níki Xidóna ('98)
GRE5.71
+1.8
  
 SB
 
5.68 SB
 0.5
  X5.71 SB
 1.8
     
25
Cassidy Peng
Cassidy Peng 
USA5.71
+2.0
  
 
 
5.71
 2.0
  X5.01
 0.7
     
28
Noelina Isabel Madarieta
Noelina Isabel Madarieta ('96)
ARG5.69
+0.8
  
 
 
  X5.69
 0.8
  X     
28
Caice Lanovaz
Caice Lanovaz ('98)
USA5.69
-0.3
  
 SB
 
  X5.69 SB
 -0.3
5.56     
30
Hannah Smith
Hannah Smith 
USA5.68
+1.8
  
 SB
 
  X5.68 SB
 1.8
5.62     
30
Peace Igbonagwam
Peace Igbonagwam 
USA5.68
+0.8
  
 
 
5.52
 1.5
  X5.68
 0.8
     
32
Tatianna Clanton
Tatianna Clanton 
USA5.66
0.0
  
 
 
5.64
 2.4
5.665.56
 0.9
     
33
Emilia Del Hoyo
Emilia Del Hoyo ('97)
ESP5.65
+1.4
  
 SB
 
  X5.31
 1.5
5.65 SB
 1.4
     
34
Amelia Harvey
Amelia Harvey 
USA5.62
0.0
  
 
 
5.49
 1.1
5.625.32
 0.6
     
34
Katie Wissing
Katie Wissing 
USA5.62
+0.7
  
 PB
 
  X5.62 PB
 0.7
  X     
36
Jada Carr
Jada Carr 
USA5.60
+1.6
  
 
 
  X5.60
 1.6
  X     
40
Madison Marko
Madison Marko 
USA5.52
+0.9
  
 PB
 
5.52 PB
 0.9
5.395.26
 -0.3
     
45
Elizabeth Prevedello
Elizabeth Prevedello 
USA5.49
+1.5
  
 
 
5.30
 1.7
  X5.49
 1.5
     
54
Meagan Warwick
Meagan Warwick 
USA5.38
+0.8
  
 SB
 
5.38 SB
 0.8
  X  X     
56
HarLee Ortega
HarLee Ortega 
USA5.37
+0.9
  
 SB
 
  X5.37 SB
 0.9
  X     
61
Alie Angelo
Alie Angelo 
USA5.27
+0.8
  
 PB
 
  X5.27 PB
 0.8
  X     
67
Ashley Germain
Ashley Germain 
CAN5.21
0.0
  
 SB
 
  X  X5.21 SB     
K Trespring     
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Caroline Ehrhardt
Caroline Ehrhardt ('92)
CAN13.76
+1.1
  
 PB
 
  X13.70 PB13.5913.35
 1.6
13.62
 1.6
13.76 PB
 1.1
  
2
Divya Biswal
Divya Biswal ('93)
CAN13.31
  
 =PB
 
12.7913.27 =PB13.31 PB  –  –  –  
3
Sarea Alexander
Sarea Alexander ('96)
USA13.17
  
 
 
  X13.1013.17  –  –  –  
4
Abibat Iriafen
Abibat Iriafen ('98)
USA12.61
  
 SB
 
12.61 SB12.52
 1.0
12.2912.17
 1.0
  X12.11
 1.6
  
5
Brittany Patterson
Brittany Patterson 
USA12.49
  
 
 
12.4912.12
 1.3
12.0412.14
 1.3
12.44
 1.9
12.34
 1.8
  
6
Charisma Taylor
Charisma Taylor ('99)
BAH12.44
0.0
  
 
 
12.1212.4412.33  X12.26
 1.4
12.41
 0.8
  
7
Hana Johnson
Hana Johnson 
USA12.38
0.0
  
 SB
 
  X12.38 SB12.1012.04
 1.8
11.73
 0.9
  X  
8
Katie Wissing
Katie Wissing 
USA12.28
+1.4
  
 PB
 
12.18 PB11.99
 1.9
11.8311.88
 1.9
12.20 PB
 1.4
12.28 PB
 1.4
  
9
Breanna Covington
Breanna Covington 
USA12.26
  
 PB
 
  X  X12.26 PB12.25
 2.0
  X  X  
10
Nia Vance
Nia Vance 
USA12.14
+1.2
  
 PB
 
  X  X12.14 PB
 1.2
     
11
Cassidy Peng
Cassidy Peng 
USA12.10
  
 
 
  X11.9212.10     
12
Tajh Dorsett
Tajh Dorsett 
BAH12.03
  
 SB
 
12.03 SB  X11.89     
13
Olivia Nash
Olivia Nash 
USA12.01
  
 SB
 
11.82 SB12.01 SB11.72     
13
Kerstin Darsney
Kerstin Darsney 
USA12.01
  
 =SB
 
12.01 =SB11.9611.96     
21
Tijana Antić
Tijana Antić ('95)
SRB11.83
  
 
 
  X11.5911.83     
26
Jana Rokitta
Jana Rokitta 
GER11.65
  
 
 
11.65  X11.61     
29
Amelia Harvey
Amelia Harvey 
USA11.52
  
 PB
 
11.1911.2011.52 PB     
30
Lindsey Schauble
Lindsey Schauble ('96)
USA11.50
+1.6
  
 PB
 
11.25 PB
 1.7
11.44 PB
 1.5
11.50 PB
 1.6
     
K Kuglestød 4.0 kg    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Devia Brown
Devia Brown ('98)
JAM16.92
  
 
 
15.7115.76  X  X16.1216.92  
2
Cherisse Murray
Cherisse Murray ('93)
TTO16.09
  
 
 
14.99  X15.3615.7916.09  X  
3
Mackenna Howard
Mackenna Howard ('96)
USA15.50
  
 
 
15.0915.0515.5015.2315.0715.35  
4
Chrisshnay Brown
Chrisshnay Brown ('97)
USA15.15
  
 
 
14.28  X15.15  X13.8714.52  
5
Courtney Logan
Courtney Logan 
USA14.53
  
 PB
 
14.53 PB13.90  X13.7913.99  X  
6
Tori Palma
Tori Palma 
USA13.69
  
 
 
  X13.6913.46  X  X13.39  
7
Allison Lardy
Allison Lardy 
USA13.66
  
 
 
13.5213.47  X13.6413.6613.51  
8
Ronja Sowalder
Ronja Sowalder ('98)
GER13.65
  
 SB
 
13.65 SB  X13.59  X  X  X  
9
Emma Gilbert
Emma Gilbert 
USA13.54
  
 PB
 
12.5513.54 PB12.8412.8013.3413.36  
10
Ali Aldrich
Ali Aldrich 
USA13.40
  
 =PB
 
13.40 =PB12.81  X     
11
Allison Scranton
Allison Scranton ('97)
USA13.30
  
 PB
 
13.24 PB13.30 PB13.22     
12
Latoya Gilding
Latoya Gilding ('94)
TTO13.29
  
 
 
13.29  X  X     
13
Losa Latu
Losa Latu 
USA13.17
  
 
 
13.1712.3811.68     
14
Allison Mady
Allison Mady 
USA13.03
  
 
 
  X  X13.03     
24
Stella Clemens
Stella Clemens ('97)
GER12.20
  
 SB
 
12.20 SB11.82  X     
K Diskoskast 1.0 kg    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Fernanda Raquel Martins
Fernanda Raquel Martins ('88)
BRA61.65
  
 
 
58.03  X58.8561.65  X  X  
2
Michelle Wallerstedt
Michelle Wallerstedt ('94)
USA51.58
  
 SB
 
50.28  X  X50.9851.58 SB  X  
3
Elle Alexander
Elle Alexander ('96)
USA50.26
  
 
 
49.65  X48.24  X42.2450.26  
4
Devia Brown
Devia Brown ('98)
JAM47.53
  
 
 
47.5342.25  X  X  X  X  
5
Holly Houston
Holly Houston ('98)
USA47.16
  
 SB
 
45.1842.2546.50  X45.2447.16 SB  
6
Allison Scranton
Allison Scranton ('97)
USA46.96
  
 SB
 
45.8645.0143.6645.7946.96 SB  X  
7
Kasie Vollmer
Kasie Vollmer 
USA46.05
  
 
 
  X45.4543.3836.5245.1846.05  
8
Hana Feilzer
Hana Feilzer ('96)
USA45.47
  
 
 
44.0845.0245.0442.18  X45.47  
9
Kaitlin Krouse
Kaitlin Krouse ('96)
USA45.13
  
 
 
  X  X45.13  X43.5642.31  
10
Ana Tovi
Ana Tovi 
USA44.30
  
 
 
44.3037.81  X     
11
Cherisse Murray
Cherisse Murray ('93)
TTO43.87
  
 
 
41.80  X43.87     
12
Latoya Gilding
Latoya Gilding ('94)
TTO43.59
  
 
 
  X41.6943.59     
13
Laurel Mertz
Laurel Mertz 
USA42.82
  
 
 
38.8542.8240.30     
14
Chanelle Eddy
Chanelle Eddy 
USA42.71
  
 
 
42.71  X40.79     
15
Hannah Chappell
Hannah Chappell 
USA42.61
  
 
 
  X42.5542.61     
16
Mackenna Howard
Mackenna Howard ('96)
USA42.54
  
 
 
42.5439.2941.21     
17
Jaztyne Griffin
Jaztyne Griffin 
USA42.50
  
 
 
42.50  X  X     
19
Ronja Sowalder
Ronja Sowalder ('98)
GER41.79
  
 
 
  X41.79  X     
30
Stella Clemens
Stella Clemens ('97)
GER37.17
  
 SB
 
37.17 SB34.3135.65     
K Spydkast 600 gram    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Roosa Ylönen
Roosa Ylönen ('99)
FIN49.47
  
 
 
46.5147.3346.6643.7249.47  X  
2
Channing Wilson
Channing Wilson ('93)
USA47.44
  
 
 
44.6844.1143.4341.7743.7147.44  
3
Raquel Pellecer
Raquel Pellecer 
USA46.88
  
 
 
46.21  X46.8842.41  X  X  
4
Rhiley Fritz
Rhiley Fritz 
USA46.30
  
 
 
43.3744.7446.30  X42.3542.20  
5
Ilhem Tamrouti
Ilhem Tamrouti ('99)
NED44.98
  
 
 
  X44.9841.6743.1641.14  –  
6
Karly Hibbard
Karly Hibbard 
USA44.86
  
 
 
44.8643.1843.5542.77  X43.75  
7
Amanda Short
Amanda Short 
USA44.84
  
 SB
 
  X44.84 SB42.3142.79  X43.93  
8
Paige Shimkus
Paige Shimkus 
USA44.59
  
 
 
44.5943.0241.6040.4142.4043.29  
9
Shelby Edwards
Shelby Edwards 
USA43.97
  
 
 
43.9741.5442.5538.5537.6738.41  
10
Hannah Nienaber
Hannah Nienaber 
USA43.40
  
 PB
 
40.66 SB43.40 PB35.71     
11
Alexcia Deutscher
Alexcia Deutscher 
USA43.36
  
 
 
  X42.2643.36     
12
Kimberly Earhart
Kimberly Earhart 
USA43.23
  
 
 
43.2341.5241.51     
13
Sarah Reich
Sarah Reich 
USA43.16
  
 
 
38.3241.1043.16     
14
Kaylah Shepherd
Kaylah Shepherd 
USA42.94
  
 PB
 
42.94 PB41.5239.26     
15
Megan Mooney
Megan Mooney ('96)
USA42.32
  
 
 
  X37.4442.32     
29
Franchesca Shepard
Franchesca Shepard 
USA37.37
  
 
 
37.37  X37.04     
33
Nienka Du Toit
Nienka Du Toit ('97)
RSA35.48
  
 
 
34.2732.6135.48     
38
Meagan Warwick
Meagan Warwick 
USA31.17
  
 
 
  X30.5531.17     
K Syvkamp    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Georgia Ellenwood
Georgia Ellenwood ('95)
CAN6135
  
 SB
 
13,92/-0,41,7912,4624,53/2,06,1243,692.12,22
2
Kendall Gustafson
Kendall Gustafson ('95)
USA6078
  
 PB
 
14,06/2,01,7913,7524,99/1,26,2343,352.19,94
3
Hope Bender
Hope Bender ('97)
USA5940
  
 PB
 
13,71/1,61,6412,2024,03/2,06,1838,302.11,37
4
Juanita Webster-Freeman
Juanita Webster-Freeman ('96)
USA5786
  
 SB
 
13,88/-0,41,8211,7925,25/1,25,8339,802.20,52
5
Alissa Brooks-Johnson
Alissa Brooks-Johnson ('95)
USA5743
  
 SB
 
14,15/-0,41,7012,1724,86/2,05,9138,922.15,22
6
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA5679
  
 PB
 
13,30/1,61,7010,9324,31/1,25,9329,522.14,04
7
Erinn Beattie
Erinn Beattie ('97)
USA5671
  
 PB
 
14,20/-0,71,8510,7525,29/1,45,7631,022.09,74
8
Grace McKenzie
Grace McKenzie ('96)
IRL5599
  
 
 
14,02/-0,41,7011,3024,97/1,25,9630,152.11,21
9
Nicola Ader
Nicola Ader ('98)
GER5590
  
 PB
 
13,98/0,81,7910,4325,71/1,46,2933,632.23,55
10
Michaela Wenning
Michaela Wenning ('95)
USA5585
  
 PB
 
14,16/0,81,7311,5525,52/1,45,8635,682.16,27
11
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA5577
  
 PB
 
14,00/2,01,7311,3124,46/1,25,8227,592.12,45
12
Jestena Mattson
Jestena Mattson ('97)
USA5336
  
 SB
 
14,02/2,01,6411,3724,46/2,05,5732,292.23,15
13
Alexus Henry
Alexus Henry ('96)
USA4500
  
 SB
 
14,70/-0,71,7612,2526,17/1,25,3734,77DNF
14
Lexie Keller
Lexie Keller 
USA4758
  
 PB
 
15,67/-0,61,6710,1426,45/0,65,4327,292.23,03
15
Sidney Trinidad
Sidney Trinidad 
USA4668
  
 
 
14,61/0,01,468,4025,45/1,45,0927,942.14,24
16
Christa Benson
Christa Benson ('97)
USA4634
  
 PB
 
15,00/0,01,5210,1025,82/1,45,2024,092.20,26
17
Elinor Jones-Toutant
Elinor Jones-Toutant 
USA4593
  
 PB
 
15,29/0,01,559,7527,32/-0,15,2035,632.28,21
18
Dakota Wood
Dakota Wood 
USA4590
  
 PB
 
14,83/0,01,529,5026,21/-0,15,2728,322.27,31
19
Jazilee Williams
Jazilee Williams 
USA4474
  
 PB
 
15,57/0,11,5811,2526,20/0,65,4126,022.44,10
20
Morgan Luedy
Morgan Luedy 
USA4415
  
 SB
 
16,05/0,11,589,4425,41/-0,14,6029,832.27,48
21
Summer Storm
Summer Storm ('97)
USA4358
  
 PB
 
16,03/0,11,4310,4926,76/1,44,8634,742.27,89
22
Sydney Holmes
Sydney Holmes 
USA4305
  
 SB
 
15,88/0,01,4910,1027,08/0,65,2929,752.36,57
Finale B
19.4.
19.4.
1
Amanda Levin
Amanda Levin 
USA5695
  
 PB
 
14,53/2,01,6413,0724,54w/3,46,1634,912.16,14
2
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR5670
  
 SB
 
13,60w/2,21,6413,1824,40w/3,45,7145,872.35,36
3
Hannah Rusnak
Hannah Rusnak 
USA5642
  
 PB
 
13,80w/2,21,6711,9624,69w/3,45,8641,712.26,50
4
Maja Wichhart-Donzo
Maja Wichhart-Donzo ('97)
USA5570
  
 PB
 
14,01w/2,21,6711,4624,41w/3,45,7632,612.14,16
5
Keira McCarrell
Keira McCarrell ('99)
CAN5336
  
 PB
 
14,48/1,11,6712,0025,10/1,45,0344,482.25,74
6
Kolbi Sims
Kolbi Sims 
USA5263
  
 SB
 
14,56/1,71,6711,0325,30/1,45,3736,632.20,08
7
Asia Smith
Asia Smith ('99)
USA5157
  
 PB
 
14,15w/2,21,6712,8325,99/0,75,7430,392.36,52
8
Talie Bonds
Talie Bonds 
USA5145
  
 PB
 
13,67w/2,21,739,9725,31/1,45,6826,622.31,32
9
Maude Léveillé
Maude Léveillé ('95)
CAN5126
  
 SB
 
13,87w/2,21,5810,9325,29w/3,45,5031,702.25,02
10
Stella Clemens
Stella Clemens ('97)
GER5049
  
 SB
 
14,70/2,01,6412,0526,17/0,75,2737,252.30,29
11
Allie Jones
Allie Jones 
USA5041
  
 SB
 
14,46/1,71,5810,0725,55/1,45,6734,502.26,93
12
Olivia Montez-Brown
Olivia Montez-Brown ('96)
GBR5020
  
 SB
 
14,05w/2,21,5511,0525,81/1,45,4635,922.30,91
13
Zaria Tillman
Zaria Tillman ('96)
USA4985
  
 SB
 
14,79w/2,21,6110,6625,14w/3,45,6329,122.27,65
14
Alyssa Hirschi
Alyssa Hirschi 
USA4979
  
 PB
 
14,54/1,11,6710,4326,57/0,75,5030,462.24,19
15
Asia Poe
Asia Poe ('99)
USA4935
  
 PB
 
14,03/2,01,739,0226,04/1,46,1516,622.30,34
16
Kelsey Sullivan
Kelsey Sullivan 
USA4785
  
 SB
 
14,79/1,71,6410,2427,12/0,74,8835,842.24,03
Finale C
19.4.
19.4.
1
Christina Chenault
Christina Chenault ('96)
USA5585
  
 PB
 
14,96/1,51,6412,1825,06w/2,75,8838,782.11,40
2
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA5369
  
 PB
 
15,05/-1,51,7011,3225,54/1,95,6236,782.15,59
3
Lauren Huebner
Lauren Huebner ('98)
USA5213
  
 PB
 
14,47/1,51,5511,2624,47w/2,75,3133,152.14,97
4
Chelsea Bone
Chelsea Bone 
USA5009
  
 PB
 
15,74/2,01,6410,6026,27/1,95,4139,952.21,99
5
Lindsey Schauble
Lindsey Schauble ('96)
USA5003
  
 PB
 
15,16/0,41,7010,7626,29/1,95,5030,062.21,87
6
Regina Yeboah
Regina Yeboah 
GHA4935
  
 PB
 
15,88/2,01,7610,4225,53/1,95,3827,672.22,95
7
Renick Meyer
Renick Meyer ('99)
USA4925
  
 SB
 
14,39/-1,51,4610,2225,22w/2,75,6631,922.25,29
8
Drianna Mustin
Drianna Mustin ('98)
USA4901
  
 PB
 
14,64/2,01,649,3625,17w/2,75,2724,362.16,98
9
Jansen Ziola
Jansen Ziola ('99)
CAN4900
  
 PB
 
14,67/-1,51,619,0524,97w/2,75,5524,882.20,63
10
Kristen O'Handley
Kristen O'Handley 
USA4871
  
 PB
 
14,76/0,41,589,3524,74w/2,75,2128,762.20,49
11
Chloe Royce
Chloe Royce ('01)
CAN4770
  
 SB
 
14,76/-1,51,5810,2025,31w/2,75,3925,202.27,23
12
Kirsten Camp
Kirsten Camp 
USA4704
  
 PB
 
15,29/2,01,7010,3226,83/1,95,6524,882.33,92
13
Chelsea Challacombe
Chelsea Challacombe 
USA4682
  
 SB
 
15,55/0,41,6111,4227,00/1,95,2729,752.27,57
14
Sarah Absten
Sarah Absten 
USA4550
  
 
 
16,91/1,51,649,0925,46w/2,75,5921,332.21,38
Finale D
19.4.
19.4.
1
Aria Tate
Aria Tate ('99)
USA4952
  
 
 
14,44/0,01,629,6925,13w/3,15,6726,912.27,56
2
Macy Denzer
Macy Denzer 
USA4946
  
 PB
 
14,93/0,71,4711,5125,80w/3,15,2640,232.24,78
3
Amelia Harvey
Amelia Harvey 
USA4920
  
 PB
 
14,53/+0,714,53/+0,71,561,569,409,4024,84w/+3,124,84w/+3,15,54/0,05,5425,5425,542.19,49
5
Jenna Kes
Jenna Kes 
USA4800
  
 PB
 
15,30/-0,21,538,3725,04w/3,15,7129,512.21,13
6
Kennedi Sand
Kennedi Sand 
USA4676
  
 SB
 
15,53/0,71,5611,2726,39w/3,15,2237,792.38,28
7
Karla Scheleske Shepard
Karla Scheleske Shepard ('82)
MEX4586
  
 SB
 
15,29/0,71,6511,9628,24w/2,65,0234,292.38,14
8
Elena Cano
Elena Cano 
USA4516
  
 PB
 
14,97/-0,21,509,1926,21w/2,65,3628,762.31,03
9
Sophie Gelineau
Sophie Gelineau ('98)
CAN4418
  
 SB
 
14,98/0,01,5310,1826,13w/3,15,0718,712.25,61
M 1500 m    
19.4.

Finale A

Finale
19.4.
1
Oliver Hoare
Oliver Hoare ('97)
AUS3:37.20
  
 PB
2
Carlos Villarreal
Carlos Villarreal ('97)
MEX3:37.22
  
 PB
3
Yared Nuguse
Yared Nuguse ('99)
USA3:38.32
  
 PB
4
William Paulson
William Paulson ('94)
CAN3:38.35
  
 PB
5
Sam Worley
Sam Worley ('98)
USA3:38.64
  
 PB
6
Waleed Suliman
Waleed Suliman ('98)
SUD3:38.72
  
 PB
7
George Beamish
George Beamish ('96)
NZL3:39.15
  
 PB
8
Luis Grijalva
Luis Grijalva ('99)
GUA3:39.52
  
NR PB
9
Theo Quax
Theo Quax ('99)
NZL3:39.84
  
 PB
10
Cameron Griffith
Cameron Griffith ('96)
AUS3:39.86
  
 PB
11
Spencer Brown
Spencer Brown ('97)
USA3:39.94
  
 PB
12
Drew Piazza
Drew Piazza ('95)
USA3:40.16
  
 PB
13
Hassan Mead
Hassan Mead ('89)
USA3:40.29
  
 SB
14
Kevin Robertson
Kevin Robertson ('98)
CAN3:42.71
  
 SB
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR DNF
  
 
Finale B
19.4.
19.4.
1
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA3:41.45
  
 SB
2
Kevin White
Kevin White 
USA3:44.15