Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Long Beach CA USA: Beach Invitational 19‐20.4.2019

M 100 m    
20.4. Vind: +1.0

Finale A

Finale
20.4.Vind: +1.0
1
Chris Jefferson
Chris Jefferson ('96)
USA10.41
  
 
2
Jonte Baker
Jonte Baker 
USA10.43
  
 
3
Sike Azu-Irondi
Sike Azu-Irondi ('96)
NGR10.44
  
 
4
Riak Reese
Riak Reese ('94)
USA10.51
  
 =SB
5
Darien Porter
Darien Porter 
USA10.56
  
 PB
6
Bryan Henderson
Bryan Henderson 
USA10.59
  
 PB
7
Kent Harris
Kent Harris 
USA10.66
  
 
8
Jordan Carder
Jordan Carder 
USA10.74
  
 SB
Finale B
20.4. Vind: +3.4
20.4.Vind: +3.4
1
Cooper Bibbs
Cooper Bibbs 
USA10.42 w
  
 
2
Davonye Jones
Davonye Jones 
USA10.53 w
  
 
3
Lucanus Robinson
Lucanus Robinson ('96)
CAN10.58 w
  
 
4
Malcom Briley
Malcom Briley 
USA10.73 w
  
 
5
Erik Cisneros
Erik Cisneros 
USA10.90 w
  
 
Finale C
20.4. Vind: +0.6
20.4.Vind: +0.6
1
Lamar Hargrove
Lamar Hargrove ('94)
USA10.46
  
 SB
2
Mason Rollins
Mason Rollins 
USA10.54
  
 =PB
4
Khalil Winfrey
Khalil Winfrey ('98)
USA10.67
  
 SB
5
Rasaun House
Rasaun House 
USA10.68
  
 
6
Kenneth Turner
Kenneth Turner ('91)
USA10.89
  
 
7
Brandan Lane
Brandan Lane 
USA10.93
  
 
Finale D
20.4. Vind: +2.6
20.4.Vind: +2.6
1
Antonio de la Cruz
Antonio de la Cruz 
USA10.47 w
  
 
2
Amir Willis
Amir Willis 
USA10.57 w
  
 
3
Joe Gauthier
Joe Gauthier 
USA10.61 w
  
 
4
JT Butler
JT Butler 
USA10.62 w
  
 
5
Brandon Jetter
Brandon Jetter ('96)
USA10.68 w
  
 
6
Nigel Burnett
Nigel Burnett 
USA10.73 w
  
 
Finale E
20.4. Vind: +2.1
20.4.Vind: +2.1
1
Karlington Anunagba
Karlington Anunagba 
USA10.47 w
  
 
2
Carl Jones
Carl Jones 
USA10.59 w
  
 
3
El-Hadj N'Doye
El-Hadj N'Doye ('89)
CAN10.73 w
  
 
4
Femi Ajose
Femi Ajose 
USA10.74 w
  
 
5
Saadiq Jennings
Saadiq Jennings 
USA10.75 w
  
 
6
Tellis Horne
Tellis Horne 
USA10.75 w
  
 
7
Oluwadamilol Adekanbi
Oluwadamilol Adekanbi 
USA10.76 w
  
 
8
Adam Clayton
Adam Clayton 
GBR10.77 w
  
 
9
Jordan Peterson
Jordan Peterson 
USA10.93 w
  
 
Finale F
20.4. Vind: +2.6
20.4.Vind: +2.6
1
Edrick Floréal Jr
Edrick Floréal Jr ('95)
CAN10.60 w
  
 
2
Kemuel Santana
Kemuel Santana 
USA10.60 w
  
 
3
Jordan Lucas
Jordan Lucas 
USA10.63 w
  
 
4
Lionnel Muteba
Lionnel Muteba ('90)
CAN10.71 w
  
 
5
Zion Cross
Zion Cross ('99)
USA10.85 w
  
 
6
Joe Reagan
Joe Reagan ('96)
USA10.87 w
  
 
7
Tadiwanashe Mhonde
Tadiwanashe Mhonde 
ZIM10.88 w
  
 
8
Jace Marx
Jace Marx ('96)
USA10.97 w
  
 
Finale G
20.4. Vind: +1.7
20.4.Vind: +1.7
1
Marquis Rogers
Marquis Rogers 
USA10.69
  
 PB
2
Joshua Asiedu-akrofi
Joshua Asiedu-akrofi 
USA10.70
  
 PB
3
Isaiah Roybal
Isaiah Roybal 
USA10.80
  
 
4
Ethan Buckles
Ethan Buckles 
USA10.90
  
 SB
5
Austin Lane
Austin Lane 
USA10.93
  
 
6
Michael Turner
Michael Turner 
USA10.94
  
 
7
Benjamin Tjernagel
Benjamin Tjernagel ('18)
USA11.07
  
 SB
Finale H
20.4. Vind: +2.0
20.4.Vind: +2.0
1
Evan Singletary
Evan Singletary 
USA10.71
  
 SB
2
Ondřej Rapp
Ondřej Rapp ('97)
CZE10.88
  
 PB
3
Kavin Hariharan
Kavin Hariharan 
USA10.97
  
 SB
4
Kurt Kobzeff
Kurt Kobzeff 
USA11.02
  
 
5
Roman Smith
Roman Smith 
USA11.05
  
 PB
6
Ryan Tenn
Ryan Tenn 
USA11.06
  
 
7
Richie Caragao
Richie Caragao 
USA11.06
  
 
Finale I
20.4. Vind: +2.2
20.4.Vind: +2.2
1
E'Lias Sutton
E'Lias Sutton 
USA10.80 w
  
 
2
Shaquiel Higgs
Shaquiel Higgs 
BAH10.89 w
  
 
3
Alex Brosseau
Alex Brosseau 
USA10.91 w
  
 
4
George Brown
George Brown 
USA10.92 w
  
 
5
Elijah Gauldin
Elijah Gauldin 
USA10.93 w
  
 
6
Colton Cummings
Colton Cummings 
USA11.03 w
  
 
7
Collin Brison
Collin Brison 
USA11.07 w
  
 
Finale J
20.4. Vind: +4.4
20.4.Vind: +4.4
1
Blake Rose
Blake Rose 
USA10.83 w
  
 
2
William Gates
William Gates 
USA10.95 w
  
 
3
Regan Todhunter
Regan Todhunter 
USA11.01 w
  
 
4
Cole Harrison
Cole Harrison 
USA11.05 w
  
 
5
Cam Snider
Cam Snider 
USA11.06 w
  
 
Finale K
20.4. Vind: +1.2
20.4.Vind: +1.2
1
Justin Peters
Justin Peters 
USA10.91
  
 SB
2
Keyon Beta
Keyon Beta 
USA10.95
  
 PB
3
Nathan Noble
Nathan Noble 
USA10.98
  
 PB
4
Joshua Valenzuela
Joshua Valenzuela 
USA10.99
  
 PB
5
Chad Artist
Chad Artist 
USA11.03
  
 PB
6
Jake Brophy
Jake Brophy 
USA11.04
  
 PB
Finale L
20.4. Vind: +1.2
20.4.Vind: +1.2
1
James Dang
James Dang 
USA10.95
  
 PB
2
John Kendrick
John Kendrick 
USA11.00
  
 SB
Finale M
20.4. Vind: +3.0
20.4.Vind: +3.0
1
Seth Beard
Seth Beard 
USA11.02 w
  
 
M 200 m    
20.4. Vind: +2.2

Finale A

Finale
20.4.Vind: +2.2
1
Jamiel Trimble
Jamiel Trimble ('95)
USA20.63 w
  
 
2
Sike Azu-Irondi
Sike Azu-Irondi ('96)
NGR20.93 w
  
 
3
JT Butler
JT Butler 
USA21.30 w
  
 
4
Jordan Carder
Jordan Carder 
USA21.33 w
  
 
5
Joe Reagan
Joe Reagan ('96)
USA22.15 w
  
 
Finale B
20.4. Vind: -0.3
20.4.Vind: -0.3
1
Mason Rollins
Mason Rollins 
USA21.20
  
 PB
2
Nathan George
Nathan George ('94)
CAN21.25
  
 
3
Kemuel Santana
Kemuel Santana 
USA21.32
  
 
4
James Cole
James Cole ('89)
USA21.39
  
 SB
5
Tadiwanashe Mhonde
Tadiwanashe Mhonde 
ZIM21.69
  
 SB
6
Brandan Lane
Brandan Lane 
USA21.83
  
 SB
Finale C
20.4. Vind: +1.3
20.4.Vind: +1.3
1
El-Hadj N'Doye
El-Hadj N'Doye ('89)
CAN21.21
  
 PB
2
Amir Willis
Amir Willis 
USA21.25
  
 SB
3
Tellis Horne
Tellis Horne 
USA21.56
  
 
4
Nathan Gish
Nathan Gish 
USA21.62
  
 
5
Parris Samaniego
Parris Samaniego 
USA21.70
  
 
Finale D
20.4. Vind: +0.9
20.4.Vind: +0.9
1
Darien Porter
Darien Porter 
USA21.22
  
 
2
Omar Austin
Omar Austin 
USA21.22
  
 PB
3
Evan Mafilas
Evan Mafilas ('99)
USA21.27
  
 PB
4
Rasaun House
Rasaun House 
USA21.34
  
 
5
Marcel Espinoza
Marcel Espinoza ('98)
USA21.38
  
 PB
6
Lucanus Robinson
Lucanus Robinson ('96)
CAN21.54
  
 
Finale E
20.4. Vind: +0.8
20.4.Vind: +0.8
1
Antonio de la Cruz
Antonio de la Cruz 
USA21.31
  
 PB
2
Chris Shiley
Chris Shiley 
USA21.70
  
 PB
3
Brandon Jetter
Brandon Jetter ('96)
USA21.88
  
 
4
Malcom Briley
Malcom Briley 
USA22.01
  
 PB
5
Cam Snider
Cam Snider ('94)
CAN22.05
  
 PB
Finale F
20.4. Vind: +1.3
20.4.Vind: +1.3
1
Cooper Bibbs
Cooper Bibbs 
USA21.35
  
 SB
2
Caelon Harkey
Caelon Harkey 
USA21.46
  
 PB
3
Jason Palmer
Jason Palmer 
USA21.58
  
 PB
4
Alex Brosseau
Alex Brosseau 
USA21.81
  
 PB
5
Abdon Campbell
Abdon Campbell ('98)
JAM22.04
  
 
6
Will Domier
Will Domier 
USA22.06
  
 
Finale G
20.4. Vind: 0.0
20.4.Vind: 0.0
1
Davonye Jones
Davonye Jones 
USA21.56
  
 
2
Carl Jones
Carl Jones 
USA21.71
  
 PB
3
Marquis Rogers
Marquis Rogers 
USA22.01
  
 
4
Joshua Asiedu-akrofi
Joshua Asiedu-akrofi 
USA22.08
  
 
Finale H
20.4. Vind: +1.1
20.4.Vind: +1.1
1
Justin Parker
Justin Parker 
USA21.72
  
 
Finale I
20.4. Vind: +1.3
20.4.Vind: +1.3
1
Cornelius Bright
Cornelius Bright 
USA21.83
  
 PB
2
Quincy Scott
Quincy Scott 
USA21.91
  
 SB
3
Aleksi Rösler
Aleksi Rösler ('96)
GER22.07
  
 
M 400 m    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Ben Ayesu-Attah
Ben Ayesu-Attah ('93)
CAN46.75
  
 SB
2
Evan Mafilas
Evan Mafilas ('99)
USA46.90
  
 PB
3
Kemonie Briggs
Kemonie Briggs ('96)
USA47.41
  
 
4
Nathan George
Nathan George ('94)
CAN47.87
  
 
5
Chris Thompson
Chris Thompson ('97)
USA48.13
  
 
6
Tyren Wolfe
Tyren Wolfe ('98)
USA48.19
  
 
7
Eric Pouncy
Eric Pouncy 
USA48.55
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Noah Williams
Noah Williams ('99)
USA47.19
  
 PB
2
Aleksi Rösler
Aleksi Rösler ('96)
GER48.28
  
 
3
Ethan Woods
Ethan Woods 
USA48.50
  
 
4
D.J. Hickman
D.J. Hickman 
USA48.51
  
 SB
5
Jadin Casey
Jadin Casey ('96)
USA48.92
  
 =SB
Finale C
20.4.
20.4.
1
Justin Parker
Justin Parker 
USA47.99
  
 SB
2
Michael Glasser
Michael Glasser 
USA48.24
  
 PB
3
Jason Palmer
Jason Palmer 
USA48.29
  
 PB
4
Juman Randall
Juman Randall 
USA48.31
  
 
5
Domo Mosley
Domo Mosley 
USA48.49
  
 PB
6
Jacob Rodin
Jacob Rodin 
USA48.60
  
 
Finale D
20.4.
20.4.
1
Paul Resong
Paul Resong 
USA48.77
  
 
2
Brennan Doyle
Brennan Doyle 
USA48.86
  
 
3
George Erazo
George Erazo ('92)
ESA48.96
  
 SB
4
Faris Babineaux
Faris Babineaux 
USA49.01
  
 
Finale E
20.4.
20.4.
1
Chaio Winters
Chaio Winters 
USA48.79
  
 
2
Bryant Welch
Bryant Welch 
USA48.97
  
 
3
Zachary Robinson
Zachary Robinson 
USA49.09
  
 PB
Finale F
20.4.
20.4.
1
Adrian Iribe
Adrian Iribe 
USA49.06
  
 
Finale I
20.4.
20.4.
2
Jonathan Broadhead
Jonathan Broadhead 
USA50.29
  
 PB
M 800 m    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA1:49.30
  
 SB
2
Derek Holdsworth
Derek Holdsworth ('96)
USA1:49.53
  
 SB
3
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:49.58
  
 
4
Stephen Evans
Stephen Evans ('96)
CAN1:49.58
  
 
5
Omar Uriel Rosales
Omar Uriel Rosales ('95)
MEX1:49.88
  
 SB
6
Kevin White
Kevin White 
USA1:49.95
  
 SB
7
Bryce Ailshie
Bryce Ailshie 
USA1:50.65
  
 SB
8
Raul Neri
Raul Neri 
MEX1:50.85
  
 PB
9
Sean Munnelly
Sean Munnelly 
USA1:51.93
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Godfrey Chama
Godfrey Chama ('98)
ZAM1:51.26
  
 PB
2
Vincent Duguay
Vincent Duguay ('91)
CAN1:52.02
  
 
3
Miguel Canto
Miguel Canto 
MEX1:52.15
  
 PB
4
Nicolas Morin
Nicolas Morin ('94)
CAN1:52.26
  
 SB
5
Daniel Garz
Daniel Garz 
USA1:52.79
  
 
6
Michael Good
Michael Good 
USA1:53.60
  
 
7
Brandon Rivera
Brandon Rivera ('95)
USA1:55.68
  
 
8
Heinrich Van Niekerk
Heinrich Van Niekerk 
RSA1:55.77
  
 SB
Finale C
20.4.
20.4.
1
Rhys Kramer
Rhys Kramer ('98)
CAN1:51.48
  
 SB
2
Alec Still
Alec Still 
USA1:52.13
  
 
3
Ethan Van Setten
Ethan Van Setten 
USA1:52.83
  
 
4
Braeden Kraft
Braeden Kraft 
USA1:52.84
  
 SB
5
Taylor Kracher
Taylor Kracher 
USA1:52.95
  
 
6
Fernando Sánchez
Fernando Sánchez ('93)
MEX1:53.11
  
 
7
Stanley Limoh
Stanley Limoh 
USA1:53.36
  
 
8
Nolan Teubel
Nolan Teubel 
USA1:54.85
  
 
Finale D
20.4.
20.4.
1
Eldon Warner
Eldon Warner 
USA1:52.77
  
 SB
2
Michael Simcho
Michael Simcho ('98)
USA1:53.27
  
 
3
Butare Rugenerwa
Butare Rugenerwa 
USA1:53.27
  
 
4
Justin Moakler
Justin Moakler ('96)
USA1:53.93
  
 
6
Diego Menzi
Diego Menzi ('85)
SUI1:54.41
  
 SB
7
Beau Brannan
Beau Brannan 
USA1:54.55
  
 
8
Demetri Panici
Demetri Panici 
USA1:55.07
  
 SB
9
Kurt TeBeest
Kurt TeBeest 
USA1:55.12
  
 
10
Kyler Sager
Kyler Sager 
USA1:55.32
  
 
Finale E
20.4.
20.4.
1
Cory Myers
Cory Myers 
USA1:52.93
  
 
2
Tanner Anderson
Tanner Anderson 
USA1:53.14
  
 
3
Bill Comstock
Bill Comstock 
USA1:53.90
  
 
4
Alex Bashqawi
Alex Bashqawi 
USA1:54.16
  
 PB
5
Brandon Edmondson
Brandon Edmondson 
USA1:54.30
  
 PB
6
Paddy Robb
Paddy Robb ('96)
IRL1:54.56
  
 PB
7
James Jasperson
James Jasperson 
USA1:55.00
  
 
8
Collin Welch
Collin Welch 
USA1:55.02
  
 
Finale F
20.4.
20.4.
1
Noah Bellomo
Noah Bellomo 
USA1:53.85
  
 PB
2
Patrick Higgins
Patrick Higgins 
USA1:54.15
  
 PB
3
Tyler Olson
Tyler Olson 
USA1:54.52
  
 
4
Josh Andrews
Josh Andrews 
USA1:54.72
  
 PB
5
Tim Gorman
Tim Gorman ('92)
USA1:54.97
  
 PB
6
Lamek Keditukei
Lamek Keditukei 
USA1:55.22
  
 PB
Finale G
20.4.
20.4.
1
Brendan McLaughlin
Brendan McLaughlin 
USA1:55.59
  
 PB
2
Nick Stricklen
Nick Stricklen 
USA1:55.61
  
 PB
3
Erick Juarez
Erick Juarez 
USA1:55.96
  
 
M 1500 m    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
2
John Gay
John Gay ('96)
CAN3:51.17
  
 SB
3
Lukas Jarron
Lukas Jarron ('95)
CAN3:51.51
  
 
4
Riley Martin
Riley Martin 
USA3:53.68
  
 SB
5
Taylor Stack
Taylor Stack 
USA3:54.33
  
 
6
Ross Husch
Ross Husch 
USA3:54.85
  
 
7
Joseph Humes
Joseph Humes 
USA3:55.32
  
 SB
8
Hannes Burger
Hannes Burger ('99)
GER3:55.33
  
 
11
Omer Almog
Omer Almog ('94)
ISR4:05.62
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Oisin O'Gailin
Oisin O'Gailin 
IRL3:51.79
  
 
2
Maximilian Trummer
Maximilian Trummer ('96)
AUT3:53.32
  
 
3
Deion Hardy
Deion Hardy ('96)
USA3:54.23
  
 
4
Christopher Alfond
Christopher Alfond 
USA3:54.26
  
 PB
5
Andre Bollam-Godbott
Andre Bollam-Godbott 
USA3:54.89
  
 PB
6
Woodrow Murray-Wood
Woodrow Murray-Wood 
USA3:54.89
  
 
7
Alejandro Diaz
Alejandro Diaz 
MEX3:54.90
  
 SB
8
Jorge Quintero
Jorge Quintero 
USA3:54.91
  
 
Finale C
20.4.
20.4.
1
Austin Pasch
Austin Pasch ('96)
USA3:52.34
  
 PB
2
Marc Migliozzi
Marc Migliozzi 
USA3:55.13
  
 
M 3000 m forh.    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Jonah Theisen
Jonah Theisen 
USA9:00.66
  
 SB
2
Cornelius Kiprotich
Cornelius Kiprotich 
KEN9:12.41
  
 PB
3
Erik Oswald
Erik Oswald 
USA9:12.94
  
 PB
M 110 m hæk    
20.4. Vind: +1.6

Finale A

Finale
20.4.Vind: +1.6
1
Jordan Charles
Jordan Charles ('95)
USA13.93
  
 SB
2
Fabian McCall
Fabian McCall 
USA13.94
  
 PB
3
Charlie Forbes
Charlie Forbes ('94)
USA14.04
  
 SB
4
Koty Burton
Koty Burton 
USA14.06
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Jaylan McConico
Jaylan McConico ('98)
USA13.94
  
 
Finale C
20.4. Vind: +0.9
20.4.Vind: +0.9
1
Josh Braverman
Josh Braverman 
USA14.10
  
 PB
2
Joshua Smith
Joshua Smith ('96)
USA14.22
  
 PB
3
Sydne Davis
Sydne Davis 
USA14.25
  
 
4
Kenneth Schultze
Kenneth Schultze ('97)
CAN14.38
  
 SB
5
Asa Allen
Asa Allen 
USA14.43
  
 SB
6
Patrick Kimball
Patrick Kimball ('98)
USA14.50
  
 
7
Micah Fontaine
Micah Fontaine 
USA14.56
  
 SB
Finale D
20.4. Vind: +0.6
20.4.Vind: +0.6
1
Anastas Eliopoulos
Anastas Eliopoulos ('99)
CAN14.21
  
 SB
Finale E
20.4. Vind: +2.7
20.4.Vind: +2.7
1
Derreck Affor
Derreck Affor 
USA14.44 w
  
 
2
Kyree Gerstle-Goodman
Kyree Gerstle-Goodman 
USA14.52 w
  
 
3
Devon Alvarado
Devon Alvarado ('98)
USA14.82 w
  
 
Finale F
20.4. Vind: +1.8
20.4.Vind: +1.8
5
Dylan Hochbein
Dylan Hochbein 
USA15.02
  
 SB
Finale H
20.4. Vind: +0.3
20.4.Vind: +0.3
4
Tyler Gurchiek
Tyler Gurchiek 
USA16.33
  
 
5
Wyatt Murphy
Wyatt Murphy 
USA16.37
  
 
6
Julian Read
Julian Read 
USA16.76
  
 
Finale I
20.4. Vind: +2.6
20.4.Vind: +2.6
3
Brandon Hochbein
Brandon Hochbein 
USA15.51 w
  
 
M 400 m hæk    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Raymonte Dow
Raymonte Dow ('99)
USA51.79
  
 PB
2
Cass Elliott
Cass Elliott 
USA52.28
  
 
3
Drake Schneider
Drake Schneider 
USA52.39
  
 SB
4
Andre Chapman
Andre Chapman ('93)
USA52.54
  
 
5
Sydne Davis
Sydne Davis 
USA53.03
  
 SB
6
Austin Lietz
Austin Lietz ('98)
USA54.00
  
 SB
Finale B
20.4.
20.4.
1
Andre Jones
Andre Jones ('98)
USA52.26
  
 
2
Josh Barrows
Josh Barrows ('96)
USA53.33
  
 
3
Gabriel Gaeta
Gabriel Gaeta ('96)
USA53.76
  
 
4
Dan Deblieck
Dan Deblieck 
USA53.78
  
 
5
Kevin Ott Wright
Kevin Ott Wright 
USA54.21
  
 
Finale C
20.4.
20.4.
1
Andres Woodruff
Andres Woodruff ('98)
PAN53.33
  
 PB
2
Connor Wendel
Connor Wendel 
USA53.43
  
 PB
3
Quinn Williams
Quinn Williams 
USA53.77
  
 
4
Josef Polk
Josef Polk 
USA53.80
  
 
5
Jonathan Chagnon
Jonathan Chagnon 
USA54.18
  
 
Finale D
20.4.
20.4.
1
Tyler Lloyd
Tyler Lloyd 
USA53.69
  
 PB
2
Jonathan Burton
Jonathan Burton 
USA53.92
  
 
3
Habib Jallow
Habib Jallow 
USA54.30
  
 
4
Dylan Hochbein
Dylan Hochbein 
USA54.89
  
 
Finale E
20.4.
20.4.
1
Raliegh Adams
Raliegh Adams 
USA54.01
  
 PB
2
Seth Shurvington
Seth Shurvington 
USA54.03
  
 
M Højdespring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Trevor Barry
Trevor Barry ('83)
BAH2.20
  
 SB
 
2.11 SB
  O
2.16
PPP
2.20 SB
  O
2.24
XXX
    
2
Zack Anderson
Zack Anderson ('98)
USA2.20
  
 =PB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
  O
2.20 =PB
XXO
2.24
XXX
   
3
Kevin Schultz
Kevin Schultz ('95)
USA2.20
  
 =PB
 
2.01
XXO
2.06
  O
2.11 =PB
 XO
2.16 PB
XXO
2.20 PB
XXO
2.24
XXX
  
4
Tyler Arroyo
Tyler Arroyo 
USA2.16
  
 
 
2.06
  O
2.11
 XO
2.16
  O
2.20
XXX
    
5
Curtis Richardson
Curtis Richardson 
USA2.16
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
  O
2.16
 XO
2.20
XXX
   
6
Leaugen Fray-Benoit
Leaugen Fray-Benoit ('96)
CAN2.11
  
 =PB
 
2.06 SB
  O
2.11 =PB
  O
2.16
XXX
     
6
Marcus Walton
Marcus Walton 
USA2.11
  
 PB
 
1.96
  O
2.01
  O
2.06
  O
2.11 PB
  O
2.16
XXX
   
8
Jack Durst
Jack Durst ('99)
USA2.11
  
 =PB
 
2.06
  O
2.11 =PB
XXO
2.16
XXX
     
9
Wesley Calef
Wesley Calef ('99)
CAN2.06
  
 PB
 
1.96
  O
2.01
  O
2.06 PB
  O
2.11
XXX
    
10
Hunter Simonson
Hunter Simonson 
USA2.06
  
 
 
2.01
XXO
2.06
  O
2.11
XXX
     
10
Chris Jaeger
Chris Jaeger 
USA2.06
  
 =SB
 
2.01
XXO
2.06 =SB
  O
2.11
XXX
     
12
Marcel Sylvester
Marcel Sylvester 
USA2.06
  
 =PB
 
1.96
  O
2.01
 XO
2.06 =PB
 XO
2.11
XXX
    
13
Jay Hunt
Jay Hunt 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXO
2.11
XXX
     
13
Chris Cook
Chris Cook 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXO
2.11
XXX
     
15
Chandler Obray
Chandler Obray 
USA2.06
  
 =SB
 
1.96
 XO
2.01
  O
2.06 =SB
XXO
2.11
XXX
    
16
Émile Ollivier
Émile Ollivier ('95)
CAN2.06
  
 
 
1.96
  O
2.01
XXO
2.06
XXO
2.11
XXX
    
17
Deshonn Brown
Deshonn Brown 
USA2.01
  
 
 
1.96
  O
2.01
  O
2.06
  XX
2.11
  X
    
17
Travis Larson
Travis Larson 
USA2.01
  
 
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01
  O
2.06
XXX
    
19
Zach Dybul
Zach Dybul 
USA2.01
  
 
 
1.96
  O
2.01
 XO
2.06
XXX
     
20
Killon McGinniss
Killon McGinniss 
USA2.01
  
 =PB
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01 =PB
XXO
2.06
XXX
    
21
Seth Krauss
Seth Krauss 
USA2.01
  
 
 
1.91
 XO
1.96
  O
2.01
XXO
2.06
XXX
    
M Stangspring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Chris Nilsen
Chris Nilsen ('98)
USA5.82
  
 SB
 
5.32
  O
5.47
  O
5.57
 XO
5.62
PPP
5.67
 XO
5.71
PPP
5.75
PPP
5.82 WL SB
  O
5.90
XXX
       
2
Matt Ludwig
Matt Ludwig ('96)
USA5.67
  
 SB
 
5.32
 XO
5.47
XXO
5.57
 XO
5.62
PPP
5.67 SB
 XO
5.71
XXX
  
3
Clayton Fritsch
Clayton Fritsch ('98)
USA5.57
  
 PB
 
5.32
XXO
5.47
PPP
5.57 PB
  O
5.67
XXX
    
4
Audie Wyatt
Audie Wyatt ('96)
USA5.57
  
 
 
5.32
XXO
5.47
  O
5.57
 XO
5.67
XXX
    
5
Dylan Bell
Dylan Bell ('93)
USA5.47
  
 
 
5.32
  O
5.47
 XO
5.57
XXX
     
6
Tray Oates
Tray Oates ('95)
USA5.47
  
 SB
 
5.17
XXO
5.32
  O
5.47 SB
XXO
5.57
XXX
    
7
Jorge Luna
Jorge Luna ('96)
MEX5.32
  
 SB
 
5.02
 XO
5.17
 XO
5.32 SB
  O
5.47
XXX
    
7
Jared Schipper
Jared Schipper 
USA5.32
  
 
 
5.02
 XO
5.17
 XO
5.32
  O
5.47
XXX
    
7
Ethan Bray
Ethan Bray ('97)
USA5.32
  
 
 
5.17
XXO
5.32
  O
5.47
XXX
     
10
Chase Smith
Chase Smith ('97)
USA5.17
  
 
 
5.17
  O
5.32
XXX
      
11
Raúl Ríos
Raúl Ríos ('95)
MEX5.17
  
 PB
 
4.87
 XO
5.02
PPP
5.17 PB
  O
5.32
XXX
5.35
XXX
   
11
Keith Reiter
Keith Reiter ('86)
USA5.17
  
 SB
 
4.72
  O
4.87
  O
5.02 SB
 XO
5.17 SB
  O
5.32
XXX
   
13
Jameson Shirley
Jameson Shirley 
USA5.17
  
 SB
 
4.87
 XO
5.02
PPP
5.17 SB
 XO
5.32
XXX
5.35
XXX
   
13
Sam Hinegardner
Sam Hinegardner 
USA5.17
  
 PB
 
4.87
  O
5.02 SB
 XO
5.17 PB
 XO
5.32
XXX
    
15
Garrett Starkey
Garrett Starkey ('93)
USA5.17
  
 
 
5.17
XXO
5.32
XXX
      
16
Rashid Coulibaly
Rashid Coulibaly ('98)
CIV5.02
  
 
 
5.02
  O
5.17
XXX
      
16
Michael Fancey
Michael Fancey 
USA5.02
  
 
 
4.87
  O
5.02
  O
5.17
XXX
     
16
Tate Curran
Tate Curran ('99)
USA5.02
  
 
 
5.02
  O
5.17
XXX
      
16
Tyler Fraker
Tyler Fraker 
USA5.02
  
 
 
4.87
  O
5.02
  O
5.17
XXX
     
16
Logan Grizzle
Logan Grizzle 
USA5.02
  
 PB
 
4.72
  O
4.87 SB
  O
5.02 PB
  O
5.17
XXX
    
21
Nathan Hiett
Nathan Hiett ('94)
USA5.02
  
 
 
4.72
 XO
4.87
  O
5.02
  O
5.17
XXX
    
22
Larry Still
Larry Still 
USA5.02
  
 
 
4.87
  O
5.02
 XO
5.17
XXX
     
22
Zach Ziemek
Zach Ziemek ('93)
USA5.02
  
 SB
 
5.02 SB
 XO
5.17
XXX
      
24
Davis Bowers
Davis Bowers 
USA5.02
  
 
 
4.87
 XO
5.02
 XO
5.17
XXX
     
25
Cole Phillips
Cole Phillips ('94)
USA5.02
  
 
 
5.02
XXO
5.17
XXX
      
26
August Kiles
August Kiles ('95)
USA5.02
  
 SB
 
4.72 SB
XXO
4.87 SB
  O
5.02 SB
XXO
5.17
XXX
    
27
Cole Wigal
Cole Wigal 
USA4.87
  
 
 
4.87
  O
5.02
XXX
      
27
Matthew Keim
Matthew Keim 
USA4.87
  
 
 
4.72
  O
4.87
  O
5.02
XXX
     
27
Jered Espanola
Jered Espanola 
USA4.87
  
 
 
4.87
  O
5.02
XXX
      
27
Mitch Lipe
Mitch Lipe 
USA4.87
  
 
 
4.87
  O
5.02
XXX
      
31
Kyle Brown
Kyle Brown 
USA4.87
  
 
 
4.57
 XO
4.72
  O
4.87
  O
5.02
XXX
    
32
Simen Guttormsen
Simen Guttormsen ('01)
NOR4.87
  
 
 
4.72
XXO
4.87
  O
5.02
XXX
     
33
Zach Shugart
Zach Shugart ('98)
USA4.87
  
 
 
4.87
 XO
5.02
XXX
      
33
Blaise Black
Blaise Black 
USA4.87
  
 
 
4.87
 XO
5.02
XXX
      
33
Zehr Blanco
Zehr Blanco 
USA4.87
  
 
 
4.72
  O
4.87
 XO
5.02
XXX
     
36
Nick Johnson
Nick Johnson ('98)
USA4.87
  
 
 
4.72
XXO
4.87
 XO
5.02
XXX
     
37
Ariel Dyrek
Ariel Dyrek 
USA4.72
  
 PB
 
4.57
 XO
4.72 PB
  O
4.87
XXX
     
38
William McMurry
William McMurry 
USA4.72
  
 PB
 
4.42
 XO
4.57
 XO
4.72 PB
  O
4.87
XXX
    
39
Walker Quinn
Walker Quinn 
USA4.72
  
 PB
 
4.27 SB
  O
4.42 SB
  O
4.57 SB
  O
4.72 PB
 XO
4.87
XXX
   
39
Evan Shimasaki
Evan Shimasaki 
USA4.72
  
 
 
4.57
  O
4.72
 XO
4.87
XXX
     
39
Ethan Gardner
Ethan Gardner 
USA4.72
  
 
 
4.72
 XO
4.87
XXX
      
42
Kaleb Ellis
Kaleb Ellis 
USA4.72
  
 
 
4.57
 XO
4.72
 XO
4.87
XXX
     
43
Colin Borner
Colin Borner 
USA4.72
  
 
 
4.72
XXO
4.87
XXX
      
43
David Foley
David Foley ('84)
CAN4.72
  
 
 
4.72
XXO
4.87
XXX
      
43
Cody Bullard
Cody Bullard 
USA4.72
  
 
 
4.72
XXO
4.87
XXX
      
46
Bai Aiello
Bai Aiello 
USA4.72
  
 SB
 
4.57
XXO
4.72 SB
XXO
4.87
XXX
     
52
Tyler Gurchiek
Tyler Gurchiek 
USA4.57
  
 
 
4.42
 XO
4.57
  O
4.72
XXX
     
Cade Skuza
Cade Skuza 
USA NH
  
 
 
4.72
XXX
       
M Længdespring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Jordan Latimer
Jordan Latimer ('94)
USA8.02
+2.0
  
 =PB
 
  X7.69 SB
 1.3
  X
 1.5
  X
 2.2
  X
 1.2
8.02 =PB
 2.0
  
2
Kemonie Briggs
Kemonie Briggs ('96)
USA7.85
+1.8
  
 SB
 
7.72 SB7.85 SB
 1.8
  X  –6.95
 -0.1
  –  
3
Treyshon Malone
Treyshon Malone ('96)
USA7.73
+1.9
  
 SB
 
7.73 SB
 1.9
7.72
 1.3
7.71
 0.4
7.03
 -0.7
7.61
 2.1
  X  
4
Matt Bowen
Matt Bowen ('96)
USA7.67
+1.3
  
 PB
 
7.25
 1.8
7.00
 0.1
7.43
 1.1
7.36
 1.9
7.36
 0.3
7.67 PB
 1.3
  
4
Keshun Mcgee
Keshun Mcgee 
USA7.67
+1.5
  
 PB
 
7.48
 1.3
7.67 PB
 1.5
  X7.31
 0.4
  X
 1.0
  X
 1.7
  
6
Jacore Irving
Jacore Irving ('98)
USA7.52
+1.0
  
 PB
 
7.35 PB
 1.9
7.077.12
 0.1
7.39 PB
 0.9
7.52 PB
 1.0
7.51
 1.3
  
7
Brandon Lewis
Brandon Lewis 
USA7.39 w
+2.6
  
 
 
7.32
 2.2
  X
 -1.3
  X  X
 2.4
7.39
 2.6
  X
 1.8
  
7
Seth Enochs
Seth Enochs 
USA7.39
+0.7
  
 
 
7.18
 0.3
7.33  X
 1.6
7.39
 0.7
7.06
 1.1
  X  
9
Marcus Klein
Marcus Klein 
USA7.33
+1.0
  
 
 
  X
 1.4
  X
 1.6
7.33
 1.0
7.19
 2.4
  X
 2.0
  X
 -0.9
  
10
Quincy Scott
Quincy Scott 
USA7.30
+0.2
  
 
 
7.30
 0.2
6.84
 1.8
7.19
 1.4
     
11
Cooper Koenig
Cooper Koenig ('97)
USA7.25
+0.7
  
 PB
 
6.91
 1.0
  X
 -0.8
7.25 PB
 0.7
     
12
Samuel Richmond
Samuel Richmond 
USA7.24
  
 PB
 
7.24 PB6.89
 -0.1
6.97     
13
Alexander Lewis
Alexander Lewis ('95)
USA7.20 w
+2.2
  
 
 
7.20
 2.2
6.88
 2.0
  X     
13
Greg Henning
Greg Henning 
USA7.20
+0.4
  
 
 
  X
 1.6
7.12
 0.2
7.20
 0.4
     
15
Alec Richardson
Alec Richardson 
USA7.19
0.0
  
 PB
 
6.88
 0.1
6.977.19 PB     
16
Cameron Burrows
Cameron Burrows 
USA7.14
-1.0
  
 
 
  X
 1.3
7.14
 -1.0
7.12
 0.6
     
16
Eric Burns
Eric Burns ('97)
USA7.14
+0.1
  
 
 
7.14
 0.1
6.58
 -0.1
6.77
 0.2
     
18
Steven Childs
Steven Childs 
USA7.12
+0.3
  
 
 
  X
 1.3
  X
 2.0
7.12
 0.3
     
19
Cory Barger
Cory Barger 
USA7.10
0.0
  
 
 
7.00
 1.3
7.10  X     
20
Luxon Glor
Luxon Glor ('97)
CAN7.07
+0.6
  
 SB
 
6.90
 1.6
7.02 SB7.07 SB
 0.6
     
21
Ondřej Rapp
Ondřej Rapp ('97)
CZE7.01
+0.9
  
 
 
7.01
 0.9
7.01
 0.9
  X
 0.8
     
22
Arren Young
Arren Young ('92)
CAN7.00
+1.3
  
 SB
 
  X
 0.6
7.00 SB
 1.3
6.74
 1.2
     
34
Devon Alvarado
Devon Alvarado ('98)
USA6.72
+1.7
  
 PB
 
5.916.72 PB
 1.7
6.51
 2.4
     
39
Derreck Affor
Derreck Affor 
USA6.44
0.0
  
 
 
6.36  X
 -0.1
6.44     
43
Jonathan Broadhead
Jonathan Broadhead 
USA6.38
-0.4
  
 
 
6.38
 -0.4
  X6.27
 0.2
     
51
Jack Vetsch
Jack Vetsch 
USA6.11 w
+3.7
  
 
 
  X
 2.4
6.11
 3.7
  X     
52
Wyatt Murphy
Wyatt Murphy 
USA6.05
+1.5
  
 
 
5.78
 0.9
6.05
 1.5
5.73
 1.2
     
54
Christian Kallenberg
Christian Kallenberg 
GER5.71
+1.2
  
 
 
5.60
 2.2
5.71
 1.2
5.57
 1.4
     
M Trespring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Omar Craddock
Omar Craddock ('91)
USA17.68
0.0
  
 PB
 
17.16 SB
 -0.7
  X17.68 WL PB
 0.0
  –  –  –  
2
Christian Taylor
Christian Taylor ('90)
USA17.18
+1.6
  
 SB
 
  X
 1.9
17.00 SB17.18 SB
 1.6
16.67
 0.6
16.63
 -1.5
   
3
Donald Scott
Donald Scott ('92)
USA17.11
+0.2
  
 SB
 
16.90 SB
 1.2
16.79
 1.0
16.5017.09 SB
 1.3
17.11 SB
 0.2
16.91
 1.3
  
4
KeAndre Bates
KeAndre Bates ('96)
USA16.97
-1.6
  
 SB
 
16.66 SB
 -0.5
1.61
 1.5
16.97 SB
 -1.6
16.48
 1.4
16.2416.81
 0.4
  
5
Chris Carter
Chris Carter ('89)
USA16.85
+1.1
  
 SB
 
16.85 SB
 1.1
16.82
 -0.4
1.81
 -2.3
  X
 -0.5
1.5416.43
 1.0
  
6
Scotty Newton
Scotty Newton ('96)
USA16.44
0.0
  
 SB
 
16.18 SB
 1.7
  X
 0.7
  X16.39 SB
 -0.7
16.44 SB15.91
 0.7
  
7
Hesham Eldesouky
Hesham Eldesouky ('97)
EGY15.98
+0.2
  
 PB
 
  X
 2.5
15.98 PB
 0.2
15.6114.76
 0.1
  X  X  
8
Albert Macarthur
Albert Macarthur 
USA15.64
+1.9
  
 PB
 
  X
 1.3
15.10
 -0.1
15.64 PB
 1.9
  X
 -0.4
15.18
 0.9
15.35
 1.2
  
9
Ryan Sanders
Ryan Sanders ('92)
USA15.33
+1.2
  
 
 
15.28
 0.5
  X
 1.1
15.33
 1.2
  X
 1.3
15.31
 1.8
  X
 1.6
  
10
Armani Wallace
Armani Wallace ('97)
USA15.32
-0.7
  
 SB
 
  X  X15.32 SB
 -0.7
     
11
Zain Palacio
Zain Palacio 
USA15.28
+1.2
  
 
 
15.28
 1.2
  X  X     
12
Keshun Mcgee
Keshun Mcgee 
USA15.18
+0.5
  
 
 
15.11
 1.4
15.18
 0.5
  X
 1.2
     
13
Kyle Brost
Kyle Brost 
USA15.17
+1.3
  
 PB
 
15.02 PB
 1.9
15.17 PB
 1.3
  X
 1.3
     
14
Shaun Wollenweber
Shaun Wollenweber 
USA15.11 w
+2.6
  
 
 
  X15.11
 2.6
  X     
15
James Carter
James Carter 
USA15.05
+1.6
  
 
 
15.05
 1.6
14.86
 1.5
14.94
 2.6
     
16
Victor Ogeka
Victor Ogeka 
USA15.05
+1.8
  
 PB
 
15.05 PB
 1.8
14.72  X
 1.5
     
17
Kelle'mon Hinton
Kelle'mon Hinton 
USA15.01
+0.4
  
 
 
15.01
 0.4
  X
 1.8
  X
 2.0
     
18
Darius Armstead
Darius Armstead ('95)
USA14.98
0.0
  
 
 
  X
 0.7
14.9814.61     
19
Matt Bowen
Matt Bowen ('96)
USA14.85
+0.6
  
 
 
14.85
 0.6
  X  X     
20
Jaylen Taylor
Jaylen Taylor ('99)
USA14.82
+1.3
  
 
 
14.82
 1.3
14.69
 1.0
14.66
 1.9
     
21
Blair Robinson
Blair Robinson ('97)
USA14.78
+0.6
  
 SB
 
14.59 SB
 0.9
  X
 1.1
14.78 SB
 0.6
     
22
Shyrone Kemp
Shyrone Kemp 
BAH14.56
+1.1
  
 PB
 
  X
 0.5
14.56 PB
 1.1
13.61     
23
Joe Smith
Joe Smith 
USA14.54
+0.3
  
 
 
14.14
 2.4
14.47
 2.5
14.54
 0.3
     
24
Rex Parker
Rex Parker ('90)
USA14.51
+0.6
  
 
 
  X14.34
 1.5
14.51
 0.6
     
25
Joshua Hamilton
Joshua Hamilton 
USA14.40
+0.4
  
 
 
14.21
 2.0
14.40
 0.4
14.37     
Peter Malonge Nsaka
Peter Malonge Nsaka ('94)
CAN NM
  
 
 
  X  X  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Ryan Crouser
Ryan Crouser ('92)
USA22.74
  
 PB
 
21.53 SB21.0621.53 =SB22.73 WL PB22.74 WL PB  X  
2
Payton Otterdahl
Payton Otterdahl ('96)
USA21.37
  
 PB
 
  X20.3020.51  X21.37 PB20.95  
3
Tim Nedow
Tim Nedow ('90)
CAN21.18
  
 =PB
 
19.9421.02 =PBSB  X20.2520.7621.18 PBSB  
4
Adrian Piperi
Adrian Piperi ('99)
USA21.01
  
 PB
 
20.4021.01 PB20.8620.92  X20.75  
5
Denzel Comenentia
Denzel Comenentia ('95)
NED20.78
  
 =SB
 
20.18 =SB20.0820.78 SB20.5820.6620.26  
6
Dotun Ogundeji
Dotun Ogundeji ('96)
NGR20.59
  
 
 
18.8719.3920.0120.4819.9720.59  
7
Jon Jones
Jon Jones ('91)
USA20.41
  
 
 
19.18  X19.8819.9320.4120.21  
8
Jonah Wilson
Jonah Wilson 
USA19.54
  
 
 
18.9818.8719.0818.6819.0219.54  
9
Matt Katnik
Matt Katnik ('96)
USA19.29
  
 
 
18.96  X18.76  X18.4219.29  
10
Alex Talley
Alex Talley 
USA18.96
  
 PB
 
18.8718.96 PB  X  X18.94  X  
11
Clint Meyer
Clint Meyer ('98)
USA18.86
  
 
 
18.0817.9118.86     
11
Josh Johnson
Josh Johnson ('99)
USA18.86
  
 
 
18.1618.3718.86     
13Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)DEN18.84
  
 
 
17.93  X18.84     
15
Otito Ogbonnia
Otito Ogbonnia 
USA18.47
  
 
 
18.26  X18.47     
16
Michael Keogan
Michael Keogan 
USA18.39
  
 PB
 
17.9618.1718.39 PB     
17
Nathan Esparza
Nathan Esparza ('98)
USA18.24
  
 
 
18.24  X17.78     
18
Jacob Wilson
Jacob Wilson ('99)
USA18.13
  
 PB
 
18.13 PB  X17.71     
19
Jefferson Jarvis
Jefferson Jarvis 
USA18.05
  
 
 
17.2417.4218.05     
20
Parker Joens
Parker Joens ('97)
USA17.78
  
 =PB
 
17.77 =PB17.78 PB17.72     
21
Youcef Zatat
Youcef Zatat ('94)
GBR17.66
  
 
 
17.5217.66  X     
22
Daven Russell
Daven Russell 
USA17.54
  
 
 
17.2317.54  X     
23
Jake Arnold
Jake Arnold ('84)
USA17.48
  
 PB
 
16.61  X17.48 PB     
24
Colby Stinson
Colby Stinson 
USA17.02
  
 
 
17.0216.97  X     
25
Cannon Brunsvik
Cannon Brunsvik 
USA16.88
  
 
 
16.5816.6016.88     
26
Josh Barclay
Josh Barclay 
USA16.87
  
 
 
16.6316.8716.77     
27
Malik McMorris
Malik McMorris ('97)
USA16.81
  
 
 
16.81  X  X     
28
Kyle Morris
Kyle Morris ('98)
USA16.78
  
 
 
16.78  X  X     
29
Jose Padilla
Jose Padilla 
USA16.62
  
 
 
15.7616.62  X     
30
Austin Carter
Austin Carter 
USA16.60
  
 
 
14.9516.1716.60     
31
Michael Majors
Michael Majors 
USA16.35
  
 
 
  X16.35  X     
32
Gregory Richardson
Gregory Richardson 
USA16.33
  
 
 
16.33  X  X     
33
Trevor Gorwin
Trevor Gorwin 
USA16.32
  
 SB
 
  X16.32 SB  X     
33
Kyle Tsu
Kyle Tsu 
USA16.32
  
 
 
16.1616.3216.32     
35
Tavi Kamarullah
Tavi Kamarullah 
USA16.23
  
 
 
15.90  X16.23     
36
Michael Quesenberry
Michael Quesenberry 
USA16.11
  
 
 
15.6915.7716.11     
37
Chris Evenson
Chris Evenson 
USA16.02
  
 
 
15.9016.02  X     
M Diskoskast 2.0 kg    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Brian Williams
Brian Williams ('94)
USA65.04
  
 SB
 
57.0063.20  X  X65.04 SB  X  
2
Reggie Jagers
Reggie Jagers ('94)
USA65.02
  
 
 
60.8762.20  X64.0465.0264.66  
3
Payton Otterdahl
Payton Otterdahl ('96)
USA62.64
  
 
 
55.6459.99  X  X62.6458.71  
4
Elijah Mason
Elijah Mason ('99)
USA60.65
  
 PB
 
55.29  X60.65 PB57.6553.8555.13  
5
Dotun Ogundeji
Dotun Ogundeji ('96)
NGR60.54
  
 PB
 
  X58.0758.4757.8560.54 PB53.64  
5
Reno Tuufuli
Reno Tuufuli ('96)
USA60.54
  
 
 
58.2360.54  X  X  X  X  
7
Colin Quirke
Colin Quirke ('90)
IRL59.38
  
 
 
59.38  X57.48  X  X  X  
8
Noah Kennedy-White
Noah Kennedy-White ('95)
USA58.48
  
 
 
  X58.4857.4957.09  X56.20  
9
Tulake Nuermaimaiti
Tulake Nuermaimaiti ('82)
CHN58.38
  
 SB
 
57.82 SB55.42  X58.38 SB  X  X  
10
Jason Harrell
Jason Harrell ('91)
USA57.70
  
 SB
 
57.65 SB56.5557.70 SB     
11
Tuergong Abuduaini
Tuergong Abuduaini ('97)
CHN57.35
  
 
 
53.4456.5957.35     
12
Austin Glynn
Austin Glynn 
USA57.14
  
 PB
 
57.14 PB55.6455.43     
13
Daniel Roberts
Daniel Roberts ('94)
USA56.10
  
 SB
 
  X53.81 SB56.10 SB     
14
Wang Yuhan 
Wang Yuhan  ('99)
CHN55.97
  
 PB
 
55.97 PB  X54.25     
15
Jacob Foutz
Jacob Foutz 
USA55.46
  
 PB
 
51.3755.46 PB54.36     
16
Josh Boateng
Josh Boateng ('97)
GRN55.24
  
 
 
55.24  X  X     
17
Charlie Vernoy
Charlie Vernoy 
USA54.72
  
 
 
54.72  X  X     
18
Adam Dawson
Adam Dawson ('98)
USA54.51
  
 
 
50.6253.5154.51     
19
Iffy Joyner
Iffy Joyner ('99)
USA53.93
  
 
 
  X51.4153.93     
20
Armon Hunter
Armon Hunter 
USA53.27
  
 
 
  X50.7353.27     
21
Jefferson Jarvis
Jefferson Jarvis 
USA52.93
  
 
 
  X  X52.93     
22
Karl Sralla
Karl Sralla ('97)
SWE52.89
  
 SB
 
  X52.89 SB  X     
23
Malik McMorris
Malik McMorris ('97)
USA52.68
  
 
 
52.6850.4452.11     
24
Jonah Wilson
Jonah Wilson 
USA51.94
  
 
 
51.94  X  X     
25
Josh Carr
Josh Carr 
USA51.90
  
 
 
  X51.90  X     
26
Drake Brennan
Drake Brennan 
USA51.88
  
 =SB
 
50.63 =SB51.88 SB50.99     
27
Jackson Coker
Jackson Coker 
USA51.85
  
 
 
51.8550.6550.19     
28
Kordell Hampton
Kordell Hampton 
USA51.72
  
 
 
49.4351.72  X     
29
Jackson Morris
Jackson Morris ('99)
USA51.36
  
 
 
51.3649.5751.05     
30
Christian Sonnenberg
Christian Sonnenberg ('99)
USA51.35
  
 
 
  X51.35  X     
31
Colton Paller
Colton Paller 
USA51.34
  
 
 
48.1146.0151.34     
32
Parker Joens
Parker Joens ('97)
USA50.87
  
 
 
50.87  X  X     
33
Bailey King
Bailey King ('98)
USA50.45
  
 
 
49.2850.4549.16     
34
Blake Walkowiak
Blake Walkowiak 
USA50.33
  
 
 
43.8350.33  X     
35
Kyle Peterson
Kyle Peterson 
USA50.19
  
 
 
49.45  X50.19     
36
Kino Dunkley
Kino Dunkley ('96)
JAM50.05
  
 
 
  X46.8350.05     
Matthew Beatty
Matthew Beatty ('98)
CYP NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Sean Donnelly
Sean Donnelly ('93)
USA77.20
  
 PB
 
  X73.8776.46  X  X77.20 PB  
2
Alex Young
Alex Young ('94)
USA73.68
  
 SB
 
67.9169.92 SB70.98 SB73.68 SB71.9271.16  
3
Allan Wolski
Allan Wolski ('90)
BRA73.33
  
 
 
70.1671.9372.0071.8273.3073.33  
4
Brock Eager
Brock Eager ('96)
USA71.90
  
 PB
 
  X69.3470.08  X69.2671.90 PB  
5
Colin Dunbar
Colin Dunbar ('88)
USA71.47
  
 SB
 
69.5270.83 SB71.47 SB68.52  X69.22  
6
Daniel Roberts
Daniel Roberts ('94)
USA69.90
  
 
 
68.94  X69.9068.37  X  X  
7
Justin Stafford
Justin Stafford ('96)
USA68.57
  
 PB
 
68.56 PB68.57 PB  X62.4265.75  X  
8
Silviu Bocancea
Silviu Bocancea 
USA67.86
  
 
 
  X67.86  X66.3066.47  X  
9
Austin Glynn
Austin Glynn 
USA66.26
  
 PB
 
64.36 PB66.26 PB60.48  X  X60.71  
10
Nicholas Hudson
Nicholas Hudson 
USA64.87
  
 PB
 
64.87 PB64.5764.82     
11
Nathan Bultman
Nathan Bultman ('97)
USA64.73
  
 SB
 
64.33 SB64.73 SB  X     
12
Erick Loomis
Erick Loomis ('96)
USA63.92
  
 
 
63.6461.8263.92     
13
Tucker Wedig
Tucker Wedig 
USA63.72
  
 SB
 
  X62.24 SB63.72 SB     
13
Eric Bejaran
Eric Bejaran 
USA63.72
  
 SB
 
  X  X63.72 SB     
15
Jacob Foutz
Jacob Foutz 
USA62.81
  
 
 
  X62.8162.57     
16
Amani Brown
Amani Brown ('95)
USA62.47
  
 
 
62.4761.66  X     
17
Max Lydum
Max Lydum ('96)
USA61.78
  
 
 
  X61.78  X     
18
Israel Oloyede
Israel Oloyede 
USA61.00
  
 PB
 
  X61.00 PB60.10     
19
Jacob Slate
Jacob Slate 
USA60.96
  
 
 
  X60.8260.96     
20
Josh Carr
Josh Carr 
USA60.48
  
 SB
 
58.50  X60.48 SB     
21
Kirk Unland
Kirk Unland ('98)
USA60.17
  
 
 
58.88  X60.17     
22
Alex Talley
Alex Talley 
USA60.04
  
 
 
  X  X60.04     
49Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)DEN54.19
  
 
 
  X54.19  X     
67
Oran Wasserman
Oran Wasserman ('95)
ISR50.75
  
 
 
50.7549.3449.52     
M Spydkast 800 gram    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
David Carreon
David Carreon ('94)
MEX73.16
  
 
 
62.6570.5769.7872.7673.1671.93  
2
Dejan Mileusnic
Dejan Mileusnic ('91)
BIH72.49
  
 SB
 
  X72.49 SB  X  X72.3770.17  
3
Michael Shuey
Michael Shuey ('94)
USA72.09
  
 
 
  X72.09  X69.18  X70.52  
4
David Ocampo
David Ocampo ('92)
MEX70.29
  
 
 
67.7265.14  X67.0664.3770.29  
5
Skyler Porcaro
Skyler Porcaro ('93)
USA69.78
  
 
 
67.1667.8067.33  X69.7868.38  
6
Josue Menendez
Josue Menendez ('90)
MEX69.51
  
 
 
69.51  X68.3368.1366.8369.08  
7
Cameron Bates
Cameron Bates ('97)
USA69.17
  
 PB
 
57.8669.17 PB  X  X  X61.03  
9
Zion Hill
Zion Hill 
BAR67.99
  
 
 
67.99  X66.3165.7566.6864.58  
10
John Nizich
John Nizich ('95)
USA67.38
  
 SB
 
63.0767.38 SB63.37     
11
Trevor Danielson
Trevor Danielson ('96)
USA67.23
  
 
 
63.0867.23  X     
12
Jackson Morris
Jackson Morris ('99)
USA66.90
  
 
 
64.5164.0066.90     
13
Denham Patricelli
Denham Patricelli ('96)
USA66.43
  
 
 
66.2266.4364.06     
14
Carlos Armenta
Carlos Armenta ('90)
MEX66.14
  
 
 
66.1462.3364.74     
15
Jackson Van Vuren
Jackson Van Vuren 
USA65.03
  
 
 
58.4365.03  X     
16
Kyle Morris
Kyle Morris ('98)
USA64.91
  
 
 
60.41  X64.91     
17
Brendan Artley
Brendan Artley ('98)
CAN64.86
  
 
 
61.65  X64.86     
18
AK Turner
AK Turner 
USA64.45
  
 PB
 
64.45 PB63.21  X     
19
Carlan Naisant
Carlan Naisant 
USA64.06
  
 
 
58.3864.0661.52     
20
Benji Phillips
Benji Phillips 
USA63.82
  
 PB
 
  X  X63.82 PB     
21
Brent Lagace
Brent Lagace ('88)
USA63.33
  
 
 
63.33  X  X     
22
Parker Spearman
Parker Spearman 
USA62.92
  
 
 
62.9258.2259.10     
23
Jacob Wachtendonk
Jacob Wachtendonk 
USA62.72
  
 
 
61.0062.7258.97     
32
Christian Kallenberg
Christian Kallenberg 
GER57.06
  
 PB
 
57.06 PB54.5155.87     
36
Armand Khan
Armand Khan 
GER54.61
  
 
 
54.6153.6354.52     
50
Wyatt Murphy
Wyatt Murphy 
USA41.99
  
 
 
38.9941.9938.54     
Tony Ukkelberg
Tony Ukkelberg ('98)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K 100 m    
20.4. Vind: +2.6

Finale A

Finale
20.4.Vind: +2.6
1
Jerayah Davis
Jerayah Davis ('96)
USA11.18 w
  
 
2
Courtne Davis
Courtne Davis ('96)
USA11.42 w
  
 
3
Callista Fletcher
Callista Fletcher 
USA11.49 w
  
 
4
Jasmine Todd
Jasmine Todd ('93)
USA11.51 w
  
 
5
Destinee Brown
Destinee Brown ('94)
USA11.60 w
  
 
6
Persis Williams-Mensah
Persis Williams-Mensah ('96)
GHA11.61 w
  
 
7
Lashira Tremble
Lashira Tremble 
USA11.64 w
  
 
8
Hafsatu Kamara
Hafsatu Kamara ('91)
SLE11.88 w
  
 
Finale B
20.4. Vind: +1.3
20.4.Vind: +1.3
1
Marybeth Sant
Marybeth Sant ('95)
USA11.64
  
 
2
Azaria Hill
Azaria Hill 
USA11.89
  
 
3
Deondra Green
Deondra Green 
CAN11.93
  
 
4
Keosha Sanders
Keosha Sanders ('98)
USA11.98
  
 
5
Olivia Ribera
Olivia Ribera ('99)
USA12.02
  
 PB
6
Kieana Butler
Kieana Butler 
USA12.09
  
 
7
Hope Bushnell
Hope Bushnell 
USA12.11
  
 
Finale C
20.4. Vind: +0.6
20.4.Vind: +0.6
1
Audrey Leduc
Audrey Leduc ('99)
CAN11.88
  
 
3
Taylor Watson
Taylor Watson 
USA12.14
  
 
4
Jada Hoffman
Jada Hoffman 
USA12.19
  
 PB
5
Karina Dufoe
Karina Dufoe 
USA12.23
  
 SB
6
Callie Dewitt
Callie Dewitt 
USA12.26
  
 
7
Tai McDonald
Tai McDonald 
USA12.27
  
 
Finale D
20.4. Vind: 0.0
20.4.Vind: 0.0
1
Catherine Léger
Catherine Léger 
CAN12.01
  
 PB
2
Hailey Murdica
Hailey Murdica 
USA12.28
  
 
Finale E
20.4. Vind: +1.9
20.4.Vind: +1.9
1
Martina Latting
Martina Latting 
USA12.01
  
 PB
2
Alayah Byers
Alayah Byers 
USA12.01
  
 PB
3
Grace Bley
Grace Bley ('98)
USA12.21
  
 
4
Jazmen Bunch
Jazmen Bunch ('96)
USA12.24
  
 
5
Morgan Evans
Morgan Evans 
USA12.27
  
 PB
6
Mckenna Meaney
Mckenna Meaney 
USA12.29
  
 
Finale F
20.4. Vind: -0.3
20.4.Vind: -0.3
1
Rayon Black
Rayon Black 
USA12.04
  
 
2
Natsumi McGee
Natsumi McGee ('97)
USA12.07
  
 
3
Kierra Davis
Kierra Davis 
USA12.08
  
 
4
Tasheka Gordon
Tasheka Gordon ('97)
JAM12.12
  
 SB
5
Taylor Blackshire
Taylor Blackshire ('99)
USA12.19
  
 
6
Madison Golden
Madison Golden 
USA12.24
  
 
Finale G
20.4. Vind: +1.1
20.4.Vind: +1.1
1
Elani Rice
Elani Rice 
USA12.06
  
 SB
2
Emily Hawk
Emily Hawk 
USA12.19
  
 PB
3
Michaela Pryor
Michaela Pryor 
USA12.20
  
 
4
Isabella Moyer
Isabella Moyer 
USA12.28
  
 
5
Jordyn Dorsey
Jordyn Dorsey 
USA12.30
  
 
Finale H
20.4. Vind: +1.9
20.4.Vind: +1.9
1
Zara Anthony
Zara Anthony 
USA12.19
  
 SB
2
Natalie Koppel
Natalie Koppel 
USA12.23
  
 PB
Finale I
20.4. Vind: +1.6
20.4.Vind: +1.6
1
Tayla Brunger
Tayla Brunger ('02)
NZL12.19
  
 PB
Finale J
20.4. Vind: +2.1
20.4.Vind: +2.1
1
Jelani Heath
Jelani Heath 
USA12.20 w
  
 
2
Peace Igbonagwam
Peace Igbonagwam 
USA12.25 w
  
 
Finale K
20.4. Vind: +0.9
20.4.Vind: +0.9
1
Londie Williams-Fields
Londie Williams-Fields 
USA12.27
  
 
2
Mariah Stewart
Mariah Stewart 
USA12.29
  
 
K 200 m    
20.4. Vind: +1.5

Finale A

Finale
20.4.Vind: +1.5
1
Jaide Stepter
Jaide Stepter ('94)
USA22.97
  
 SB
2
Jasmine Blocker
Jasmine Blocker ('92)
USA23.39
  
 PB
3
Courtne Davis
Courtne Davis ('96)
USA23.46
  
 SB
4
Callista Fletcher
Callista Fletcher 
USA23.61
  
 
5
Ashley Henderson
Ashley Henderson ('95)
USA23.73
  
 SB
6
Lisa-Anne Barrow
Lisa-Anne Barrow ('96)
BAR23.84
  
 SB
Finale B
20.4. Vind: +3.0
20.4.Vind: +3.0
1
Aneesa Scott
Aneesa Scott 
USA23.43 w
  
 
2
Catherine Léger
Catherine Léger 
CAN23.74 w
  
 
3
Audrey Jackson
Audrey Jackson ('98)
CAN23.81 w
  
 
4
Kierra Davis
Kierra Davis 
USA24.35 w
  
 
5
Deondra Green
Deondra Green 
CAN24.55 w
  
 
6
Hope Bushnell
Hope Bushnell 
USA24.67 w
  
 
Finale C
20.4. Vind: +2.5
20.4.Vind: +2.5
1
Danae Dyer
Danae Dyer 
USA23.62 w
  
 
2
Kirsten Carter
Kirsten Carter 
USA23.75 w
  
 
3
Kenady Jackson
Kenady Jackson 
USA24.11 w
  
 
4
Grace Hartman
Grace Hartman ('04)
USA24.36 w
  
 
5
Kieana Butler
Kieana Butler 
USA24.52 w
  
 
6
Natsumi McGee
Natsumi McGee ('97)
USA24.59 w
  
 
Finale D
20.4. Vind: +2.3
20.4.Vind: +2.3
1
Imani Apostol
Imani Apostol 
USA24.19 w
  
 
2
Taylor Blackshire
Taylor Blackshire ('99)
USA24.33 w
  
 
4
Payton Wells
Payton Wells 
USA24.64 w
  
 
5
Jasmin Mitchell
Jasmin Mitchell 
USA24.66 w
  
 
6
Katrina Innanen
Katrina Innanen ('97)
CAN24.70 w
  
 
7
Mikayla Scott
Mikayla Scott 
USA24.80 w
  
 
Finale E
20.4. Vind: +1.1
20.4.Vind: +1.1
1
Elani Rice
Elani Rice 
USA24.60
  
 SB
2
Courtney Paddock
Courtney Paddock 
USA24.67
  
 PB
3
Dilini Amarasekara
Dilini Amarasekara ('98)
USA24.87
  
 SB
4
Olivia Ribera
Olivia Ribera ('99)
USA24.93
  
 SB
Finale F
20.4. Vind: -0.4
20.4.Vind: -0.4
1
Hiba Mahgoub
Hiba Mahgoub 
USA24.74
  
 
2
Cierra Pulliam
Cierra Pulliam ('96)
USA24.84
  
 PB
Finale G
20.4. Vind: +0.8
20.4.Vind: +0.8
1
Jada Hoffman
Jada Hoffman 
USA24.81
  
 PB
Finale H
20.4. Vind: +2.1
20.4.Vind: +2.1
1
Tasheka Gordon
Tasheka Gordon ('97)
JAM24.98 w
  
 
Finale I
20.4. Vind: +2.5
20.4.Vind: +2.5
4
Calli-Ann Abbott
Calli-Ann Abbott ('98)
CAN25.44 w
  
 
Finale L
20.4. Vind: +0.2
20.4.Vind: +0.2
4
Alie Angelo
Alie Angelo 
USA26.14
  
 PB
Finale N
20.4. Vind: +0.9
20.4.Vind: +0.9
2
Teresa Zaragueta
Teresa Zaragueta ('96)
ESP25.96
  
 
K 400 m    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Jaide Stepter
Jaide Stepter ('94)
USA52.35
  
 SB
2
Lauren Gale
Lauren Gale 
CAN53.60
  
 PB
3
Jasmine Malone
Jasmine Malone ('96)
USA54.15
  
 SB
4
Imani Apostol
Imani Apostol 
USA54.96
  
 PB
5
Chelsey Jones
Chelsey Jones ('97)
USA55.77
  
 SB
6
Jasmine Chesson
Jasmine Chesson 
USA56.00
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Kirsten Carter
Kirsten Carter 
USA54.65
  
 SB
2
Vanessa Aniteye
Vanessa Aniteye ('98)
GER54.99
  
 
3
McKenna Ramsay
McKenna Ramsay 
USA55.38
  
 
4
Abbey Zastrow
Abbey Zastrow 
USA55.52
  
 PB
5
Jackie Martin
Jackie Martin 
USA55.84
  
 
Finale C
20.4.
20.4.
1
Joy Eaton
Joy Eaton ('89)
USA55.18
  
 SB
2
Alonna Johnson
Alonna Johnson 
USA55.68
  
 
3
Alyssa Lind
Alyssa Lind 
USA55.76
  
 
4
Sarah Stavig
Sarah Stavig 
USA56.21
  
 PB
Finale D
20.4.
20.4.
1
Courtney Paddock
Courtney Paddock 
USA55.58
  
 
2
Bailey Sharon
Bailey Sharon 
USA56.74
  
 
Finale E
20.4.
20.4.
1
Ella Clayton
Ella Clayton ('03)
CAN56.01
  
 PB
2
Nelecia Richards
Nelecia Richards 
USA56.64
  
 SB
Finale F
20.4.
20.4.
1
Jensen Mosman
Jensen Mosman 
USA56.06
  
 PB
2
Crystal Malone
Crystal Malone 
USA56.34
  
 
3
Brooklyn James
Brooklyn James 
USA56.36
  
 PB
4
Mikayla Scott
Mikayla Scott 
USA56.54
  
 
5
Danielle McCormick
Danielle McCormick ('97)
USA56.93
  
 SB
Finale G
20.4.
20.4.
1
Bailey Lack
Bailey Lack 
USA56.65
  
 SB
2
Madelin Whelpley
Madelin Whelpley 
USA56.86
  
 
Finale H
20.4.
20.4.
1
Tylantiss Atlas
Tylantiss Atlas 
USA56.76
  
 
3
Marie Ries
Marie Ries ('98)
GER57.28
  
 
Finale I
20.4.
20.4.
6
Teresa Zaragueta
Teresa Zaragueta ('96)
ESP58.55
  
 
Finale L
20.4.
20.4.
4
Yvonne Jeschke
Yvonne Jeschke ('97)
GER1:02.20
  
 SB
Finale M
20.4.
20.4.
1
Erica Benson
Erica Benson 
USA1:00.21
  
 
3
Ellie Miller
Ellie Miller 
USA1:01.15
  
 PB
K 800 m    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Nyjari McNeil
Nyjari McNeil 
USA2:06.58
  
 PB
2
Roisin Flanagan
Roisin Flanagan ('97)
IRL2:08.34
  
 SB
3
Mackenzie Andrews
Mackenzie Andrews ('97)
AUS2:08.55
  
 SB
4
Jordan Anderson
Jordan Anderson ('93)
USA2:08.81
  
 
5
Svetlana Martynova
Svetlana Martynova ('90)
CAN2:10.77
  
 
6Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.40
  
 
7
Stephanie Cotter
Stephanie Cotter ('99)
IRL2:13.34
  
 SB
8
Isabella Giesing
Isabella Giesing 
USA2:13.74
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Macy Heinz
Macy Heinz 
USA2:10.00
  
 
2
Jasmyne Cooper
Jasmyne Cooper 
USA2:11.34
  
 PB
3
Aisha Graham
Aisha Graham 
USA2:12.13
  
 
4
Carly Rahn
Carly Rahn 
USA2:12.33
  
 SB
5
Karen Christensen
Karen Christensen 
USA2:13.73
  
 
6
Mallory Fine
Mallory Fine 
USA2:13.87
  
 
7
Erin Chessin
Erin Chessin 
USA2:14.38
  
 
Finale C
20.4.
20.4.
1
Mikayla Tinkham
Mikayla Tinkham ('98)
CAN2:10.38
  
 SB
2
Taylor Arco
Taylor Arco ('98)
USA2:10.49
  
 
3
Tia Saunders
Tia Saunders ('97)
USA2:11.55
  
 
4
Taylor Hestekin
Taylor Hestekin 
USA2:12.54
  
 
5
Ashley Rynard
Ashley Rynard 
USA2:12.55
  
 
6
Savannah Heywood
Savannah Heywood ('95)
USA2:12.86
  
 
7
Crissey Amberg
Crissey Amberg 
USA2:13.81
  
 PB
Finale D
20.4.
20.4.
1
Erica Eades
Erica Eades 
USA2:10.88
  
 PB
2
Jessica Cusick
Jessica Cusick 
USA2:13.84
  
 PB
3
Amairany Cruz
Amairany Cruz 
USA2:13.94
  
 
4
Katie Bostrom
Katie Bostrom 
USA2:14.34
  
 
5
Patricia Carlson
Patricia Carlson 
USA2:14.48
  
 SB
6
Clarissa Garcia
Clarissa Garcia 
USA2:15.03
  
 
Finale E
20.4.
20.4.
1
Lindsey Putman
Lindsey Putman ('89)
USA2:10.97
  
 
2
Bobbi Patrick
Bobbi Patrick 
USA2:11.92
  
 
3
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA2:13.77
  
 PB
4
Mesa Weidle
Mesa Weidle 
USA2:14.26
  
 PB
5
Anitha Graves
Anitha Graves 
USA2:14.35
  
 PB
6
Allison Johnson
Allison Johnson ('02)
USA2:14.59
  
 
7
Kyra Keurentjes
Kyra Keurentjes 
NED2:14.81
  
 
8
Katie Grimes
Katie Grimes 
USA2:14.95
  
 
Finale F
20.4.
20.4.
1
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA2:14.49
  
 PB
2
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA2:14.69
  
 PB
3
Avery Selberg
Avery Selberg 
USA2:15.42
  
 PB
Finale G
20.4.
20.4.
1
Meghan Janssen
Meghan Janssen 
USA2:15.50
  
 SB
6
Hannah Anderson
Hannah Anderson ('02)
GBR2:18.74
  
 PB
K 1500 m    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Brenda Flores
Brenda Flores ('91)
MEX4:19.99
  
 SB
2
Ursula Sanchez
Ursula Sanchez ('87)
MEX4:20.20
  
 PB
3
Laura Galván
Laura Galván ('91)
MEX4:20.69
  
 PB
4
Alma Cortes
Alma Cortes ('97)
MEX4:26.04
  
 SB
5
Alicja Konieczek
Alicja Konieczek ('94)
POL4:31.52
  
 
6
Pilar Covarrubias
Pilar Covarrubias ('91)
MEX4:33.23
  
 
7
Annika Rotvold
Annika Rotvold 
USA4:35.02
  
 
8
Bree Erickson
Bree Erickson 
USA4:37.80
  
 SB
Finale B
20.4.
20.4.
1
Fernanda Aguilar
Fernanda Aguilar 
MEX4:28.97
  
 SB
2
Zia Macdermid
Zia Macdermid ('99)
NZL4:32.50
  
 SB
3
Allie Wright
Allie Wright 
USA4:33.92
  
 SB
4
Silvia De La Peña
Silvia De La Peña 
MEX4:35.73
  
 
5
Karla Diaz
Karla Diaz ('91)
MEX4:38.94
  
 SB
Finale C
20.4.
20.4.
1
Solana Quistorff
Solana Quistorff 
USA4:35.14
  
 PB
2
Nancy Jeptoo
Nancy Jeptoo 
KEN4:36.26
  
 PB
3
Sarah Macarthur
Sarah Macarthur ('90)
CAN4:37.62
  
 SB
4
Lindsey Scarton
Lindsey Scarton 
USA4:38.48
  
 SB
5
Allysen Eads
Allysen Eads 
USA4:39.66
  
 SB
Finale D
20.4.
20.4.
1
Katelyn Mitchem
Katelyn Mitchem 
USA4:37.99
  
 PB
2
Alyssa Allen
Alyssa Allen 
USA4:38.83
  
 PB
K 3000 m forh.    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Anna Kostarellis
Anna Kostarellis ('99)
USA10:31.30
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
20.4. Vind: +2.2

Finale A

Finale
20.4.Vind: +2.2
1
Erica Bougard
Erica Bougard ('93)
USA13.24 w
  
 
2
Destinee Rocker
Destinee Rocker ('99)
USA13.32 w
  
 
3
Dara Perry
Dara Perry 
USA13.51 w
  
 
5
Jerica Love
Jerica Love 
USA13.70 w
  
 
Finale B
20.4. Vind: +1.7
20.4.Vind: +1.7
1
Joy Spearchief-Morris
Joy Spearchief-Morris ('94)
USA13.37
  
 PB
2
Riley Cooks
Riley Cooks ('93)
USA13.37
  
 PB
3
Danae Dyer
Danae Dyer 
USA13.49
  
 PB
4
Astrid Nyame
Astrid Nyame ('94)
CAN13.63
  
 SB
5
Owenieka Watson
Owenieka Watson ('96)
JAM13.76
  
 
6
Michaela Baker
Michaela Baker 
USA14.27
  
 PB
7
Arniesha Mitchell
Arniesha Mitchell 
USA14.47
  
 
Finale C
20.4. Vind: +2.7
20.4.Vind: +2.7
1
Julia Hammerschmidt
Julia Hammerschmidt ('98)
GER13.79 w
  
 
2
Alexis Smith
Alexis Smith 
USA13.89 w
  
 
3
Victoria Abunaw
Victoria Abunaw 
USA14.03 w
  
 
4
Pedra Hicks
Pedra Hicks 
USA14.03 w
  
 
5
Britny Kerr
Britny Kerr ('97)
JAM14.21 w
  
 
6
Morganne Hill
Morganne Hill 
USA14.38 w
  
 
8
Sami Michell
Sami Michell ('94)
USA14.73 w
  
 
Finale D
20.4. Vind: +1.8
20.4.Vind: +1.8
1
Calli-Ann Abbott
Calli-Ann Abbott ('98)
CAN14.05
  
 PB
2
Lyric Choice
Lyric Choice 
USA14.17
  
 
3
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA14.22
  
 SB
4
Catalina Lee Kim
Catalina Lee Kim 
USA14.29
  
 
5
Xjaedah Williams
Xjaedah Williams 
USA14.30
  
 
Finale E
20.4. Vind: -0.2
20.4.Vind: -0.2
1
Kristen Lacosse
Kristen Lacosse ('98)
USA14.14
  
 
3
Mariah Stewart
Mariah Stewart 
USA14.49
  
 
Finale F
20.4. Vind: -0.4
20.4.Vind: -0.4
1
Tereza Bolibruch
Tereza Bolibruch 
USA14.21
  
 PB
2
Tyjai Adams
Tyjai Adams 
USA14.47
  
 SB
Finale G
20.4. Vind: -0.3
20.4.Vind: -0.3
1
Melanee Williams
Melanee Williams 
USA14.42
  
 PB
5
Claire Corbitt
Claire Corbitt 
USA14.94
  
 
Finale H
20.4. Vind: -0.2
20.4.Vind: -0.2
1
Caila Tongco
Caila Tongco 
USA14.43
  
 PB
4
Saskia McNairy
Saskia McNairy ('96)
USA15.30
  
 SB
Finale I
20.4. Vind: +1.5
20.4.Vind: +1.5
2
Sara Foster
Sara Foster 
USA14.98
  
 PB
Finale J
20.4. Vind: +1.9
20.4.Vind: +1.9
2
Dominique Butler
Dominique Butler 
USA15.40
  
 
3
Alex Koschel
Alex Koschel 
USA15.49
  
 PB
7
Rebecca Thareek
Rebecca Thareek 
USA16.38
  
 
Finale K
20.4. Vind: +1.5
20.4.Vind: +1.5
6
Alie Angelo
Alie Angelo 
USA46.11
  
 
Finale L
20.4. Vind: +1.7
20.4.Vind: +1.7
2
Aulane Mpouli
Aulane Mpouli 
USA15.48
  
 
K 400 m hæk    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Darhian Mills
Darhian Mills ('97)
USA58.35
  
 PB
2
Carly Lester
Carly Lester ('96)
USA59.26
  
 SB
3
Jordan Hammond
Jordan Hammond 
USA59.37
  
 
4
Claudia Cox
Claudia Cox ('98)
USA59.53
  
 
5
Morganne Hill
Morganne Hill 
USA1:00.27
  
 
6
Kelly Strand
Kelly Strand 
USA1:00.42
  
 
Finale B
20.4.
20.4.
1
Maya Brosch
Maya Brosch 
USA1:00.97
  
 
2
Karlee Stueckle
Karlee Stueckle 
USA1:01.19
  
 
3
Erykah Weems
Erykah Weems 
USA1:02.37
  
 SB
Finale C
20.4.
20.4.
1
Sara Foster
Sara Foster 
USA1:01.21
  
 
2
Flora Oliveira
Flora Oliveira 
BRA1:01.86
  
 PB
3
Dímitra Gnafáki
Dímitra Gnafáki ('97)
GRE1:02.31
  
 
4
Kalley Harris
Kalley Harris 
USA1:02.60
  
 
5
Carly Donahue
Carly Donahue ('98)
USA1:02.89
  
 
Finale D
20.4.
20.4.
1
Nia Collins
Nia Collins 
USA1:02.20
  
 
2
Alex Curtis
Alex Curtis 
USA1:03.44
  
 
Finale E
20.4.
20.4.
1
Sadye Peschke
Sadye Peschke 
USA1:02.52
  
 
2
Tianna Terrell
Tianna Terrell 
USA1:03.24
  
 SB
3
Zeinab Torabi
Zeinab Torabi 
USA1:03.29
  
 
Finale F
20.4.
20.4.
1
Courtney Dembrowski
Courtney Dembrowski 
CAN1:03.44
  
 PB
2
Chelsey Murphy
Chelsey Murphy 
USA1:03.46
  
 PB
4
Alex Koschel
Alex Koschel 
USA1:04.48
  
 
Finale G
20.4.
20.4.
1
Jenna Kes
Jenna Kes 
USA1:03.54
  
 PB
4
Davina Pham
Davina Pham 
USA1:08.23
  
 
K Højdespring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Bria Palmer
Bria Palmer 
USA1.80
  
 =PB
 
1.70
  O
1.75
XXO
1.80 =PB
 XO
1.83
XXX
    
2
Emily Branderhorst
Emily Branderhorst ('99)
CAN1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75 PB
  O
1.80
XXX
   
3
Jennifer Christensen
Jennifer Christensen 
USA1.75
  
 =PB
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75 =PB
 XO
1.80
XXX
    
4
Ann Wingeleth
Ann Wingeleth 
USA1.75
  
 PB
 
1.65 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.75 PB
 XO
1.80
XXX
    
4
Iesha Hamm
Iesha Hamm 
USA1.75
  
 
 
1.70
 XO
1.75
 XO
1.80
XXX
     
6
Trinity Hansma
Trinity Hansma 
CAN1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
     
7
Diana Acholonu
Diana Acholonu 
USA1.70
  
 
 
1.65
XXO
1.70
  O
1.75
XXX
     
8
Kathleen Medill
Kathleen Medill 
USA1.70
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
 XO
1.75
XXX
    
9
Isabel Waite
Isabel Waite 
USA1.70
  
 SB
 
1.65 SB
  O
1.70 SB
XXO
1.75
XXX
     
12
Tiera Orr
Tiera Orr 
USA1.65
  
 
 
1.60
 XO
1.65
  O
1.70
XXX
     
17
Eleonora Omoregie
Eleonora Omoregie ('96)
ITA1.65
  
 
 
1.65
XXO
1.70
XXX
      
17
Annie Kunz
Annie Kunz ('93)
USA1.65
  
 =SB
 
1.60
  O
1.65 =SB
XXO
1.70
XXX
     
20
Marissa McCay
Marissa McCay ('94)
USA1.65
  
 
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXO
1.70
XXX
    
23
Maike Anstett
Maike Anstett ('97)
GER1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
36
Dominique Butler
Dominique Butler 
USA1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
     
43
Rebecca Thareek
Rebecca Thareek 
USA1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
 XO
1.60
XXX
    
44
Claire Corbitt
Claire Corbitt 
USA1.50
  
 
 
1.40
OPP
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
44
Saskia McNairy
Saskia McNairy ('96)
USA1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
Dilini Amarasekara
Dilini Amarasekara ('98)
USA NH
  
 
 
1.55
XXX
       
K Stangspring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Olivia Gruver
Olivia Gruver ('97)
USA4.66
  
 
 
4.21
 XO
4.31
 XO
4.41
  O
4.50
  O
4.66
XXO
4.76
XXX
  
2
Bonnie Draxler
Bonnie Draxler ('95)
USA4.41
  
 
 
4.21
  O
4.31
 XO
4.41
  O
4.50
XXX
    
3
Lucy Bryan
Lucy Bryan ('95)
GBR4.31
  
 
 
4.06
  O
4.21
  O
4.31
  O
4.41
XXX
    
3
Elleyse Garrett
Elleyse Garrett 
USA4.31
  
 PB
 
3.91
  O
4.06
  O
4.21
  O
4.31 PB
  O
4.41
XXX
   
5
Helen Falda
Helen Falda ('96)
ITA4.31
  
 
 
3.91
  O
4.06
  O
4.21
 XO
4.31
  O
4.41
XXX
   
6
Megan Clark
Megan Clark ('94)
USA4.31
  
 SB
 
4.21
 XO
4.31 SB
 XO
4.41
XXX
     
7
Kayla Smith
Kayla Smith ('97)
USA4.31
  
 PB
 
3.91
  O
4.06
  O
4.21 PB
  O
4.31 PB
XXO
    
8
Kathryn Tomczak
Kathryn Tomczak ('97)
USA4.21
  
 SB
 
3.91
 XO
4.06
 XO
4.21 SB
XXO
4.31
XXX
    
9
Rayce Albino
Rayce Albino ('97)
USA4.06
  
 SB
 
3.91
 XO
4.06 SB
  O
4.21
XXX
     
9
Kimberly Peterson
Kimberly Peterson 
USA4.06
  
 
 
3.91
 XO
4.06
  O
4.21
XXX
     
11
Deidra Marrison
Deidra Marrison 
USA4.06
  
 
 
3.76
  O
3.91
  O
4.06
 XO
4.21
XXX
    
11
Kyley Foster
Kyley Foster 
USA4.06
  
 
 
4.06
 XO
4.21
XXX
      
13
Taylor Starkey
Taylor Starkey 
USA4.06
  
 PB
 
3.61
  O
3.76
 XO
3.91
  O
4.06 PB
XXO
4.21
XXX
   
14
Kaitlin Heri
Kaitlin Heri 
USA3.91
  
 
 
3.61
  O
3.76
  O
3.91
  O
4.06
XXX
    
14
Gardenia Centanaro
Gardenia Centanaro ('95)
USA3.91
  
 SB
 
3.76
  O
3.91 SB
  O
4.06
XXX
     
14
Klara Lyon
Klara Lyon 
USA3.91
  
 
 
3.76
  O
3.91
  O
4.06
XXX
     
14
Annika Dayton
Annika Dayton 
USA3.91
  
 
 
3.76
  O
3.91
  O
4.06
XXX
     
14
Brittany Salmon
Brittany Salmon ('95)
CAN3.91
  
 
 
3.76
  O
3.91
  O
4.06
XXX
     
19
Marissa Berry
Marissa Berry ('97)
USA3.91
  
 
 
3.76
 XO
3.91
  O
4.06
XXX
     
20
Paige Cocks
Paige Cocks ('92)
CAN3.91
  
 PB
 
3.61
  O
3.76
  O
3.91 PB
 XO
4.06
XXX
    
21
Allexis Menghini
Allexis Menghini ('95)
USA3.91
  
 
 
3.46
 XO
3.61
  O
3.76
  O
3.91
 XO
4.06
XXX
   
22
Samantha Raines
Samantha Raines 
USA3.91
  
 PB
 
3.61
XXO
3.76 SB
XXO
3.91 PB
 XO
4.06
XXX
    
23
Rachael Mayberry
Rachael Mayberry 
USA3.91
  
 PB
 
3.46
  O
3.61
  O
3.76
  O
3.91 PB
XXO
4.06
XXX
   
23
Elizabeth Prouty
Elizabeth Prouty 
USA3.91
  
 PB
 
3.61
  O
3.76
  O
3.91 PB
XXO
4.06
XXX
    
23
Alex Pevtsova
Alex Pevtsova ('93)
USA3.91
  
 SB
 
3.91 SB
XXO
4.06
XXX
      
26
Alysia Allen
Alysia Allen 
USA3.91
  
 
 
3.61
 XO
3.76
 XO
3.91
XXO
4.06
XXX
    
26
Courtney Long
Courtney Long ('99)
USA3.91
  
 SB
 
3.61
  O
3.76
XXO
3.91 SB
XXO
4.06
XXX
    
26
Rachel Hyink
Rachel Hyink ('98)
CAN3.91
  
 SB
 
3.61 SB
  O
3.76 SB
XXO
3.91 SB
XXO
4.06
XXX
    
29
Shelby Noble
Shelby Noble 
USA3.76
  
 
 
3.61
  O
3.76
  O
3.91
XXX
     
29
Kathryn Van Ryswyk
Kathryn Van Ryswyk ('95)
CAN3.76
  
 SB
 
3.61
  O
3.76 SB
  O
3.91
XXX
     
29
Makenna Barton
Makenna Barton 
USA3.76
  
 
 
3.76
  O
3.91
XXX
      
29
Amy Bell
Amy Bell 
USA3.76
  
 PB
 
3.46
  O
3.61
  O
3.76 PB
  O
3.91
XXX
    
33
Jessica Swannack
Jessica Swannack ('98)
GBR3.76
  
 
 
3.61
 XO
3.76
  O
3.91
XXX
     
33
Meghan Lim
Meghan Lim ('97)
CAN3.76
  
 
 
3.61
 XO
3.76
  O
3.91
XXX
     
33
Sydney Salinas
Sydney Salinas 
USA3.76
  
 PB
 
3.31
 XO
3.46
  O
3.61
  O
3.76 PB
  O
3.91
XXX
   
36
Becky Szabo
Becky Szabo ('95)
USA3.76
  
 
 
3.61
XXO
3.76
  O
3.91
XXX
     
37
Alex Throndson
Alex Throndson ('01)
CAN3.76
  
 SB
 
3.61
  O
3.76 SB
 XO
3.91
XXX
     
37
Anastasia Kubicki
Anastasia Kubicki 
USA3.76
  
 
 
3.76
 XO
3.91
XXX
      
39
Nocona Swindell
Nocona Swindell 
USA3.76
  
 
 
3.76
XXO
3.91
XXX
      
39
Erika Willis
Erika Willis ('01)
USA3.76
  
 SB
 
3.46
  O
3.61
  O
3.76 SB
XXO
3.91
XXX
    
41
Kennedy Krueger
Kennedy Krueger 
USA3.76
  
 
 
3.61
 XO
3.76
XXO
3.91
XXX
     
42
Jacquelyn Desmond
Jacquelyn Desmond 
USA3.76
  
 
 
3.61
XXO
3.76
XXO
3.91
XXX
     
43
Madeline Hayes
Madeline Hayes 
USA3.61
  
 
 
3.31
  X
3.46
  O
3.61
  O
3.76
XXX
    
43
Scout Cai
Scout Cai ('98)
USA3.61
  
 
 
3.31
  O
3.46
 XO
3.61
  O
3.76
XXX
    
45
Margaret Lassalle
Margaret Lassalle 
USA3.61
  
 
 
3.61
 XO
3.76
XXX
      
45
Halle Irvine
Halle Irvine 
USA3.61
  
 
 
3.61
 XO
3.76
XXX
      
45
Mélissa Demontigny
Mélissa Demontigny ('87)
FRA3.61
  
 
 
3.61
 XO
3.76
XXX
      
48
Katrina Terry
Katrina Terry 
USA3.61
  
 PB
 
3.31 PB
  O
3.46 PB
 XO
3.61 PB
 XO
3.76
XXX
    
49
Gillette Field
Gillette Field 
USA3.61
  
 SB
 
3.61 SB
XXO
3.76
XXX
      
49
Jerni Self
Jerni Self 
USA3.61
  
 
 
3.61
XXO
3.76
XXX
      
49
Mariah Lark
Mariah Lark 
USA3.61
  
 SB
 
3.46
  O
3.61 SB
XXO
3.76
XXX
     
52
Corey Friedenbach
Corey Friedenbach 
USA3.61
  
 SB
 
3.46 SB
 XO
3.61 SB
XXO
3.76
XXX
     
53
Josephina Wright
Josephina Wright 
USA3.61
  
 
 
3.31
  O
3.46
XXO
3.61
XXO
3.76
XXX
    
K Længdespring    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Jerayah Davis
Jerayah Davis ('96)
USA6.46
0.0
  
 PB
 
  X6.26
 1.8
6.46 PB6.08
 0.4
6.16
 1.4
  X  
2
Jasmine Todd
Jasmine Todd ('93)
USA6.45
0.0
  
 SB
 
5.48
 1.9
5.39
 1.5
6.45 SB  –6.36
 0.8
  –  
3
Rougui Sow
Rougui Sow ('95)
FRA6.33
+0.7
  
 SB
 
  X6.22 SB
 0.9
6.19
 -0.1
6.33 SB
 0.7
  X
 2.1
6.13
 2.0
  
4
Jogailė Petrokaitė
Jogailė Petrokaitė ('95)
LTU6.29
+1.7
  
 SB
 
6.29 SB
 1.7
6.166.18
 -0.7
  X
 1.1
6.11
 1.9
6.18  
5
Ja'la Henderson
Ja'la Henderson ('97)
USA6.07
+1.4
  
 
 
6.07
 1.4
  X  X  X5.82
 0.7
  X  
6
Bailey Demar
Bailey Demar 
USA6.05
+1.1
  
 PB
 
5.80 =SB
 1.1
5.87 SB
 -0.5
6.05 PB
 1.1
  –  –  –  
7
Annie Kunz
Annie Kunz ('93)
USA5.98
+0.8
  
 SB
 
5.80
 1.3
5.77
 0.1
5.98 SB
 0.8
  –  –  –  
7
Emily Omahen
Emily Omahen ('93)
CAN5.98
+1.8
  
 
 
  X5.98
 1.8
  X4.39
 1.5
  X5.83
 2.2
  
9
Cierra Pulliam
Cierra Pulliam ('96)
USA5.88
+1.8
  
 SB
 
5.88 SB
 1.8
5.46
 0.5
5.75  –  –  –  
9
Mary Bartelson
Mary Bartelson 
USA5.88 w
+2.7
  
 
 
5.78 SB
 1.5
5.88
 2.7
5.42  X
 0.8
5.49
 1.3
  –  
11
Jelani Heath
Jelani Heath 
USA5.86
+0.8
  
 SB
 
5.65
 1.6
5.64
 -0.9
5.86 SB
 0.8
     
12
Trentorria Green
Trentorria Green 
USA5.83
+1.0
  
 PB
 
5.55
 0.8
5.58
 0.6
5.62
 0.8
  X
 1.0
5.75
 1.5
5.83 PB
 1.0
  
13
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA5.82 w
+2.9
  
 
 
5.82
 2.9
5.57
 1.4
5.30  X
 0.8
5.80
 1.8
  –  
14
Laura Panteau
Laura Panteau 
USA5.81
+1.4
  
 
 
  X5.81
 1.4
5.75
 1.9
     
15
Kristen Lacosse
Kristen Lacosse ('98)
USA5.79
0.0
  
 
 
5.45
 -0.7
5.795.72
 0.9
     
16
Jodi Lipp
Jodi Lipp ('99)
USA5.76
+0.7
  
 
 
5.59
 -0.5
5.74
 1.0
5.76
 0.7
     
18
Naiah Boardingham
Naiah Boardingham 
USA5.71
+0.2
  
 
 
5.71
 0.2
5.62
 1.3
5.63
 0.7
     
19
Jasmine Lew
Jasmine Lew 
CAN5.69
+1.5
  
 
 
  X5.69
 1.5
5.21
 -0.1
     
19
Jorden O'Neal
Jorden O'Neal 
USA5.69
-1.4
  
 
 
5.69
 -1.4
5.65
 0.1
5.69
 1.7
     
19
Jada Carr
Jada Carr 
USA5.69
+0.9
  
 SB
 
5.62
 1.3
  X5.69 SB
 0.9
     
22
Hannah Meek
Hannah Meek 
USA5.68
+2.0
  
 
 
5.47
 1.9
5.48
 -0.6
5.68
 2.0
     
23
Makayla Kueser
Makayla Kueser 
USA5.67
+0.2
  
 
 
5.53
 -0.9
5.67
 0.2
5.61
 0.8
     
30
Ashley Germain
Ashley Germain 
CAN5.51
+0.4
  
 SB
 
5.40 SB  X5.51 SB
 0.4
     
44
Ellie Miller
Ellie Miller 
USA5.22
+0.4
  
 
 
5.15
 1.6
4.99
 1.2
5.055.17
 0.5
5.22
 0.4
  X
 1.7
  
54
Erica Benson
Erica Benson 
USA5.03 w
+2.8
  
 
 
  X
 1.9
5.00
 2.9
5.03
 2.8
     
58
Rebecca Thareek
Rebecca Thareek 
USA4.88
+0.2
  
 
 
4.75
 0.2
4.73
 -0.6
4.88
 0.2
     
59
Aulane Mpouli
Aulane Mpouli 
USA4.87
+1.7
  
 
 
4.87
 1.7
4.74
 1.6
4.65
 1.3
     
K Trespring     
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Divya Biswal
Divya Biswal ('93)
CAN13.38
0.0
  
 PB
 
13.38 PB  X13.26
 0.7
12.97
 -1.3
  X
 1.9
13.27
 0.9
  
2
Ja'la Henderson
Ja'la Henderson ('97)
USA12.95
+1.4
  
 
 
12.58
 0.6
12.67
 1.0
12.95
 1.4
     
3
Bailey Demar
Bailey Demar 
USA12.72
+1.6
  
 PB
 
  X
 0.3
12.57
 0.8
12.72 PB
 1.6
  X
 0.8
  X
 1.1
12.41
 1.6
  
4
Sammy Evans
Sammy Evans ('94)
USA12.64
0.0
  
 SB
 
12.64 SB  X  X12.12
 -0.5
  X  X  
5
Amanda Carty
Amanda Carty 
USA12.47
+0.9
  
 SB
 
  X12.47 SB
 0.9
  X  X  X12.24  
6
Britny Kerr
Britny Kerr ('97)
JAM12.40
+1.1
  
 SB
 
11.80 SB
 1.5
12.40 SB
 1.1
11.84
 0.4
11.47  X
 0.1
11.49
 0.4
  
7
Sarah Olojo
Sarah Olojo 
USA12.26
+1.0
  
 PB
 
12.26 PB
 1.0
11.7411.93
 0.8
11.84
 -0.1
12.00
 0.7
  X  
8
Valencia Bullock
Valencia Bullock 
USA12.23
+0.4
  
 SB
 
  X12.23 SB
 0.4
12.08
 0.1
  X  X  X  
9
Hannah Schilb
Hannah Schilb 
USA12.14
+1.1
  
 PB
 
12.14 PB
 1.1
  X12.01
 -0.1
  X  X12.01
 1.2
  
10
Mercedes Isaacson-Cover
Mercedes Isaacson-Cover 
USA12.09
+0.2
  
 SB
 
  X12.09 SB
 0.2
11.99
 1.0
     
11
Hannah Smith
Hannah Smith 
USA12.08
+1.9
  
 
 
  X12.08
 0.4
12.08
 1.9
     
12
Aumni Ashby
Aumni Ashby 
USA12.06
+1.9
  
 SB
 
11.87 SB
 1.7
12.06 SB
 1.9
  X     
13
Hana Johnson
Hana Johnson 
USA12.02
+0.8
  
 
 
11.84  X12.02
 0.8
     
14
Maike Anstett
Maike Anstett ('97)
GER11.97
+1.6
  
 SB
 
  X11.97 SB
 1.6
11.79
 0.3
     
16
Zoí Balamoúti
Zoí Balamoúti 
GRE11.91
+1.7
  
 SB
 
  X11.65 SB
 1.1
11.91 SB
 1.7
     
21
HarLee Ortega
HarLee Ortega 
USA11.75 w
+2.2
  
 
 
  X11.75
 2.2
11.49 SB
 0.8
     
26
Devanique Brown
Devanique Brown 
USA11.68
+0.6
  
 
 
  X11.45
 0.4
11.68
 0.6
     
31
Jana Rokitta
Jana Rokitta 
GER11.51
0.0
  
 
 
11.5111.45
 0.5
11.47
 0.6
     
34
Dominique Butler
Dominique Butler 
USA11.46
0.0
  
 
 
  X11.4611.20
 0.6
     
K Kuglestød 4.0 kg    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Alyssa Wilson
Alyssa Wilson ('99)
USA18.02
  
 PB
 
  X15.8817.32 SB17.88 PB16.0618.02 PB  
1
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA18.02
  
 PB
 
  X  X16.38 SB16.1815.7518.02 PB  
3
Amelia Strickler
Amelia Strickler ('94)
GBR16.92
  
 
 
16.81  X16.5816.76  X16.92  
4
Akealy Moton
Akealy Moton 
USA16.87
  
 
 
16.0416.4116.24  X16.87  X  
5
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA16.50
  
 SB
 
  X15.59  X16.17 SB16.50 SB16.42  
6
Brenn Flint
Brenn Flint ('97)
USA16.24
  
 
 
  X14.9716.0115.78  X16.24  
7
Banke Oginni
Banke Oginni ('96)
USA16.22
  
 SB
 
15.6115.94  X  X16.22 SB15.91  
8
Bailey Retzlaff
Bailey Retzlaff 
USA16.19
  
 
 
  X16.0016.19  X  X15.38  
9
Maria Muzzio
Maria Muzzio ('98)
USA15.55
  
 PB
 
15.25  X15.3414.8415.55 PB  X  
10
Gracious Togai
Gracious Togai 
USA15.34
  
 PB
 
  X15.34 PB13.61     
11
Keely McLaughlin
Keely McLaughlin 
USA15.29
  
 PB
 
15.29 PB15.18  X     
12
Abigale Wilson
Abigale Wilson ('97)
USA15.10
  
 SB
 
13.8214.5615.10 SB     
13
Brandy Williams
Brandy Williams ('97)
USA14.91
  
 
 
14.91  X14.83     
14
Paris Flenoy
Paris Flenoy 
USA14.90
  
 PB
 
12.9414.74 PB14.90 PB     
15
Ronna Stone
Ronna Stone 
USA14.81
  
 PB
 
14.68 PB14.6014.81 PB     
16
Tarynn Sieg
Tarynn Sieg ('98)
USA14.79
  
 
 
  X  X14.79     
17
Jelaia Jones
Jelaia Jones 
USA14.72
  
 
 
  X14.7214.70     
18
Jaleisa Shaffer
Jaleisa Shaffer 
USA14.63
  
 
 
14.3314.3714.63     
19
Kelsey Laufenberg
Kelsey Laufenberg ('96)
USA14.61
  
 
 
  X14.6114.39     
20
Gabby Eshiet
Gabby Eshiet 
USA14.46
  
 
 
13.76  X14.46     
21
Olivia Snyder
Olivia Snyder 
USA14.39
  
 
 
13.5614.39  X     
21
Lane Kadlec
Lane Kadlec 
USA14.39
  
 
 
14.0314.39  X     
23
Taylor Crockem
Taylor Crockem 
USA14.38
  
 
 
14.2014.38  X     
25
Amanda Anderson
Amanda Anderson ('98)
USA14.15
  
 
 
13.2014.15  X     
26
Maggie Schwarzkopf
Maggie Schwarzkopf ('97)
USA14.14
  
 
 
  X  X14.14     
27
Courtney Massengale
Courtney Massengale 
USA14.12
  
 
 
13.8414.1213.88     
28
Alexa Dragone
Alexa Dragone 
USA13.99
  
 PB
 
12.5613.75 PB13.99 PB     
29
Morgan Jones
Morgan Jones 
USA13.92
  
 
 
12.8113.9213.40     
30
Heather Buckler
Heather Buckler ('96)
USA13.82
  
 
 
13.57  X13.82     
30
Elizabeth Akindele
Elizabeth Akindele 
USA13.82
  
 
 
13.8213.7413.67     
32
Brenda Johnson
Brenda Johnson 
USA13.81
  
 
 
  X13.5513.81     
33
Makenna Wilson
Makenna Wilson 
USA13.75
  
 PB
 
  X13.0413.75 PB     
34
Jordyn Bryant
Jordyn Bryant 
USA13.59
  
 
 
13.1913.59  X     
35
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE13.58
  
 
 
13.49  X13.58     
36
Hadassah Ward
Hadassah Ward 
USA13.53
  
 
 
  X  X13.53     
37
Lauren Emter
Lauren Emter 
USA13.46
  
 
 
12.7313.0013.46     
38
Lily Bankas
Lily Bankas 
USA13.35
  
 
 
13.3513.25  X     
39
Rhaven Dean
Rhaven Dean 
USA13.30
  
 
 
13.2312.9413.30     
40
Jessica Molina
Jessica Molina ('98)
ECU13.18
  
 
 
13.18  X  X     
41
Allison Lardy
Allison Lardy 
USA13.06
  
 
 
13.06  X12.80     
42
Tori Palma
Tori Palma 
USA13.05
  
 
 
12.9113.05  X     
60
Devanique Brown
Devanique Brown 
USA11.95
  
 SB
 
11.95 SB11.3111.31     
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR NM
  
 
 
  X  X  X     
K Diskoskast 1.0 kg    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA62.28
  
 PB
 
  X60.9362.28 PB  X  X  X  
2
Shadae Lawrence
Shadae Lawrence ('95)
JAM61.80
  
 SB
 
58.8861.80 SB59.74  X  X61.11  
3
Rachel Dincoff
Rachel Dincoff ('93)
USA60.32
  
 SB
 
57.0760.32 SB55.64  X58.6158.97  
4
Kirsty Law
Kirsty Law ('86)
GBR57.66
  
 =SB
 
50.8656.36 =SB57.66 SB55.29  X55.08  
5
Summer Pierson
Summer Pierson ('78)
USA57.44
  
 
 
56.6657.44  X54.3855.7154.75  
6
Alyssa Wilson
Alyssa Wilson ('99)
USA56.63
  
 PB
 
  X56.63 PB  X  X51.34  X  
7
Kelcey Bedard
Kelcey Bedard 
USA56.52
  
 PB
 
53.0550.0456.52 PB  X51.6650.93  
8
Alexa Evans
Alexa Evans ('93)
USA55.65
  
 SB
 
55.65 SB  X52.2152.99  X  X  
9
Barbara Coward
Barbara Coward 
USA55.39
  
 
 
51.0755.39  X  X  X  X  
10
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE54.95
  
 
 
54.5351.6154.95     
11
Kiana Phelps
Kiana Phelps ('97)
USA53.89
  
 
 
50.26  X53.89     
12
Maria Muzzio
Maria Muzzio ('98)
USA53.38
  
 SB
 
48.8153.38 SB  X     
13
Yin Yuanyuan 
Yin Yuanyuan  
CHN53.37
  
 
 
50.5452.8553.37     
14
Michelle Wallerstedt
Michelle Wallerstedt ('94)
USA53.35
  
 SB
 
51.97 SB53.35 SB  X     
15
Abigale Wilson
Abigale Wilson ('97)
USA52.72
  
 
 
  X52.72  X     
16
Tarynn Sieg
Tarynn Sieg ('98)
USA52.31
  
 PB
 
  X  X52.31 PB     
17
Amanda Anderson
Amanda Anderson ('98)
USA52.12
  
 
 
52.12  X51.05     
18
Kendall Mader
Kendall Mader ('97)
USA51.80
  
 
 
49.6949.8651.80     
19
Courtney Massengale
Courtney Massengale 
USA51.75
  
 
 
  X47.3551.75     
20
Karlee Freeman
Karlee Freeman 
USA51.47
  
 
 
  X51.47  X     
21
Michala Zilkey
Michala Zilkey 
USA51.09
  
 PB
 
49.30 PB51.09 PB48.37     
22
Brenn Flint
Brenn Flint ('97)
USA51.08
  
 
 
43.66  X51.08     
23
Hanna Barton
Hanna Barton 
USA50.14
  
 
 
48.75  X50.14     
24
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR50.03
  
 SB
 
  X  X50.03 SB     
25
Erica Grotegeer
Erica Grotegeer 
USA49.97
  
 
 
  X  X49.97     
26
Virginia Mehl
Virginia Mehl 
USA49.77
  
 PB
 
44.0749.77 PB44.33     
27
Ronna Stone
Ronna Stone 
USA49.72
  
 SB
 
48.68 SB49.72 SB  X     
28
Hayden Merrick
Hayden Merrick ('97)
USA49.20
  
 
 
45.7048.3949.20     
29
Kayla Hopkins
Kayla Hopkins ('96)
USA49.02
  
 
 
48.2949.0247.19     
30
Erika Contreras
Erika Contreras 
USA48.12
  
 PB
 
43.4145.8348.12 PB     
31
Emma De Silva
Emma De Silva ('95)
SRI47.91
  
 
 
47.9144.7946.80     
32
Onyie Chibuogwu
Onyie Chibuogwu 
USA47.68
  
 
 
45.5747.1147.68     
33
Sierra Valdivieso
Sierra Valdivieso 
USA47.35
  
 
 
  X  X47.35     
34
Lindsay McShane
Lindsay McShane 
USA47.30
  
 
 
45.8647.0647.30     
35
Shadine Duquemin
Shadine Duquemin ('94)
GBR47.16
  
 
 
47.15  X47.16     
36
Bertha Sola
Bertha Sola 
USA46.79
  
 
 
  X  X46.79     
37
Felicia Crenshaw
Felicia Crenshaw 
USA46.37
  
 
 
46.37  X  X     
38
Tori Bailey
Tori Bailey 
USA46.20
  
 PB
 
43.3346.20 PB41.10     
40
Esther Nofodji
Esther Nofodji ('97)
USA45.59
  
 
 
45.59  X43.91     
41
Leah Thompson
Leah Thompson 
USA45.25
  
 
 
45.25  X45.18     
42
Gabriela Sanchez
Gabriela Sanchez 
USA45.24
  
 
 
  X45.24  X     
43
Olivia Snyder
Olivia Snyder 
USA45.09
  
 
 
42.6144.3345.09     
44
Brianna Villanueva
Brianna Villanueva 
USA44.46
  
 
 
  X44.46  X     
45
Amanda Truong
Amanda Truong 
USA44.26
  
 
 
44.2641.83  X     
46
Shantel Nnaji
Shantel Nnaji 
USA44.24
  
 
 
44.24  X  X     
47
Bristol O'connor
Bristol O'connor 
USA44.10
  
 
 
41.8344.1042.66     
48
Laurel Mertz
Laurel Mertz 
USA43.85
  
 
 
43.7238.2543.85     
49
Sable Lohmeier
Sable Lohmeier 
USA43.82
  
 
 
43.82  X43.02     
50
Amy Pouliot
Amy Pouliot 
USA43.54
  
 
 
  X43.54  X     
51
Natalie Mohring
Natalie Mohring 
USA43.50
  
 
 
41.1443.5042.13     
52
Cosette Stellern
Cosette Stellern 
USA43.46
  
 
 
42.09  X43.46     
53
Madison Doepker
Madison Doepker 
USA43.32
  
 
 
  X43.32  X     
54
Makenna Wilson
Makenna Wilson 
USA43.30
  
 
 
43.3034.3642.50     
55
Cari Acosta
Cari Acosta 
USA42.77
  
 SB
 
42.56 SB42.77 SB40.72     
56
Lane Kadlec
Lane Kadlec 
USA42.75
  
 
 
  X42.2242.75     
57
Jaleisa Shaffer
Jaleisa Shaffer 
USA42.64
  
 
 
42.6442.59  X     
58
Crystal Rodriguez
Crystal Rodriguez 
USA42.54
  
 SB
 
36.9342.54 SB  X     
59
Sierra Rodriguez
Sierra Rodriguez 
USA42.09
  
 SB
 
39.95  X42.09 SB     
K Hammerkast 4.0 kg    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Alyssa Wilson
Alyssa Wilson ('99)
USA68.56
  
 
 
  X66.23  X67.5168.5663.64  
2
Camryn Rogers
Camryn Rogers ('99)
CAN68.48
  
 PB
 
68.48 PB66.9366.4666.7966.6068.48 =PB  
3
Molli Detloff
Molli Detloff ('96)
USA66.11
  
 SB
 
61.8263.2763.4866.11 SB62.6563.49  
4
Kelcey Bedard
Kelcey Bedard 
USA65.43
  
 PB
 
61.0063.4665.43 PB63.4462.07  X  
5
Onyie Chibuogwu
Onyie Chibuogwu 
USA63.48
  
 PB
 
59.51 SB63.48 PB  X  X63.3057.10  
6
Bailey Retzlaff
Bailey Retzlaff 
USA62.56
  
 PB
 
62.33 PB62.56 PB  X60.2859.73  X  
7
Amy Herrington
Amy Herrington ('98)
GBR62.27
  
 
 
62.0460.8660.3231.0862.27  X  
8
Hannah Frost
Hannah Frost ('96)
USA61.92
  
 
 
59.4361.9260.27  X59.61  X  
10
Maddie Rabing
Maddie Rabing ('98)
USA61.71
  
 PB
 
60.1861.71 PB60.08     
11
Linnéa Jönsson
Linnéa Jönsson ('95)
SWE60.20
  
 SB
 
59.0758.9360.20 SB     
12
Taniya Mitchell
Taniya Mitchell 
USA59.56
  
 PB
 
59.37 PB59.56 PB  X     
13
Kendra Noneman
Kendra Noneman 
USA58.61
  
 PB
 
56.91  X58.61 PB     
14
Galina Mityayeva
Galina Mityayeva ('91)
TJK57.57
  
 SB
 
54.8657.57 SB  X     
16
De'Ondra Young
De'Ondra Young ('96)
USA57.46
  
 
 
57.46  X  X     
17
Ariane Dubois
Ariane Dubois ('95)
CAN57.36
  
 PB
 
57.36 PB55.31  X     
18
Amanda Howe
Amanda Howe 
USA57.30
  
 
 
55.8657.3056.79     
19
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA56.47
  
 
 
  X56.47  X     
20
Lindsay McShane
Lindsay McShane 
USA56.34
  
 
 
  X55.0756.34     
21
Allison Wahrman
Allison Wahrman 
USA55.82
  
 
 
55.8254.68  X     
22
Angel Nkwonta
Angel Nkwonta ('98)
USA55.64
  
 PB
 
  X53.9255.64 PB     
23
Madison Doepker
Madison Doepker 
USA55.31
  
 
 
54.5955.3154.98     
24
Sinai Fatafehi
Sinai Fatafehi 
USA55.05
  
 PB
 
  X55.05 PB49.55     
25
Jessica Drady
Jessica Drady 
USA55.04
  
 SB
 
55.04 SB  X  X     
26
Aoife Martin
Aoife Martin ('97)
USA54.46
  
 
 
  X  X54.46     
27
Alyssa Watkins
Alyssa Watkins 
USA54.18
  
 PB
 
53.93 PB  X54.18 PB     
28
Justean Landis
Justean Landis 
USA54.16
  
 PB
 
52.33 PB50.4754.16 PB     
29
Breanna Lowther
Breanna Lowther 
USA54.08
  
 PB
 
54.08 PB  X  X     
30
Kianna Clark
Kianna Clark 
USA54.00
  
 PB
 
  X54.00 PB  X     
K Spydkast 600 gram    
20.4.

Finale A

Finale
20.4.
1
Seri Geisler
Seri Geisler ('97)
USA55.73
  
 PB
 
48.20 SB51.85 SB50.4154.19 PB  X55.73 PB  
2
Stella Weinberg
Stella Weinberg ('98)
NOR52.67
  
 
 
49.5552.67  X  X48.3252.29  
3
Luz Mariana Castro
Luz Mariana Castro ('97)
MEX52.20
  
 
 
51.42  X  X50.95  X52.20  
4
Bethany Drake
Bethany Drake ('93)
USA51.88
  
 SB
 
47.03 SB50.41 SB50.62 SB49.5551.88 SB  X  
5
Alexis Rigmaiden
Alexis Rigmaiden 
USA50.68
  
 PB
 
50.68 PB  X  X  X42.1944.01  
6
Marie-Therese Obst
Marie-Therese Obst ('96)
NOR50.46
  
 
 
  X47.6646.85  X  X50.46  
7
Kari Wolfe
Kari Wolfe 
USA50.01
  
 
 
48.2550.01  X  X47.95  X  
9
Nicole Clark
Nicole Clark 
USA47.18
  
 
 
47.18  X  X  X  X43.16  
10
Destiny Dawson
Destiny Dawson 
USA46.96
  
 SB
 
45.7843.7846.96 SB     
11
Daniela Ocampo
Daniela Ocampo ('94)
MEX46.88
  
 PB
 
44.8346.88 PB40.80     
12
Jessica Barreira
Jessica Barreira ('97)
POR46.86
  
 
 
46.8644.74  X     
13
Akealy Moton
Akealy Moton 
USA46.68
  
 
 
46.68  X46.23     
14
Sydnie Martindale
Sydnie Martindale 
USA46.15
  
 
 
42.0146.15  X     
15
Alexis McAllister
Alexis McAllister 
USA46.03
  
 PB
 
41.8843.8146.03 PB     
16
Kristyn Archuleta
Kristyn Archuleta 
USA45.55
  
 
 
44.8545.55  X     
17
Jojo Ananouko
Jojo Ananouko 
USA45.41
  
 PB
 
43.31 SB45.41 PB38.54     
18
Emma Fitzgerald
Emma Fitzgerald ('97)
USA44.49
  
 SB
 
44.49 SB  X  X     
19
Margaret Nelson
Margaret Nelson 
USA44.27
  
 
 
42.98  X44.27     
20
Chrissy Glasmann
Chrissy Glasmann ('97)
USA44.14
  
 
 
  X44.14  X     
21
Darian Wilson
Darian Wilson 
USA44.07
  
 
 
40.7340.9144.07     
22
Geneviève Cardella-Rinfret
Geneviève Cardella-Rinfret ('92)
CAN43.79
  
 SB
 
43.79 SB43.2443.34     
23
Ilaria Casarotto
Ilaria Casarotto ('97)
ITA43.69
  
 
 
41.6743.69  X     
24
Maelle Douville
Maelle Douville ('98)
FRA43.50
  
 
 
41.4543.5040.39     
25
Courtney Massengale
Courtney Massengale 
USA43.06
  
 
 
40.0742.7243.06     
26
Josey Starner
Josey Starner 
USA42.97
  
 
 
39.8038.7742.97     
27
Payge Cuthbertson
Payge Cuthbertson 
USA42.47
  
 
 
  X38.2942.47     
28
Emmanuella Engle
Emmanuella Engle 
USA42.40
  
 
 
42.3942.4039.68     
29
Melanie Johnson
Melanie Johnson 
USA42.30
  
 
 
42.3041.97  X     
30
Katherine Taylor
Katherine Taylor 
USA42.26
  
 SB
 
36.56 SB41.22 SB42.26 SB     
31
Giovanna Janes
Giovanna Janes 
CAN42.16
  
 PB
 
42.16 PB40.1840.92     
32
Cerah Moren
Cerah Moren ('99)
USA42.06
  
 
 
42.0641.23  X     
Ilhem Tamrouti
Ilhem Tamrouti ('99)
NED NM
  
 
 
  X  X  X     

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020