Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lubbock TX USA: Corky/Crofoot Shootout 26.4.2019

M 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1
Keion Sutton
Keion Sutton 
USA10.28 w
  
 
2
Jacolby Shelton
Jacolby Shelton 
USA10.30 w
  
 
3
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA10.47 w
  
 
4
Clifford Robinson
Clifford Robinson ('99)
USA10.74 w
  
 
5
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA10.75 w
  
 
6
Simon Wiedel
Simon Wiedel ('97)
USA10.75 w
  
 
7
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA11.21 w
  
 
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA10.47
  
 PB
2
Josiah Macinnis
Josiah Macinnis 
USA10.68
  
 SB
3
Denvoir Griffin
Denvoir Griffin ('97)
USA10.70
  
 SB
4
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA10.81
  
 PB
5
Richard Sandefur
Richard Sandefur ('96)
USA10.95
  
 PB
M 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA20.98 w
  
 
2
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA21.11 w
  
 
3
Josiah Macinnis
Josiah Macinnis 
USA21.32 w
  
 
4
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA21.38 w
  
 
5
Keion Sutton
Keion Sutton 
USA21.90 w
  
 
Finale B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Bryce Barrett
Bryce Barrett ('99)
USA21.58 w
  
 
2
Denvoir Griffin
Denvoir Griffin ('97)
USA22.05 w
  
 
3
Ben Johnson
Ben Johnson ('90)
USA22.25 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST47.36
  
 SB
2
Adam Gauzy
Adam Gauzy 
USA47.59
  
 PB
3
Givon Washington
Givon Washington ('97)
USA48.09
  
 
4
Marquez Isaac
Marquez Isaac 
USA48.39
  
 
5
Cody Mroczek
Cody Mroczek 
USA49.08
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Jonah Koech
Jonah Koech ('96)
KEN1:47.52
  
 SB
2
Vince Crisp
Vince Crisp ('97)
USA1:49.00
  
 
3
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA1:49.28
  
 SB
4
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:49.41
  
 
5
Sven Cepus
Sven Cepus ('99)
CRO1:50.29
  
 SB
6
Daniels Bambals
Daniels Bambals ('98)
LAT1:51.81
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
2
Sean Curran
Sean Curran ('97)
IRL4:07.82
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA13.76 w
  
 
2
Axel Hubert
Axel Hubert ('96)
FRA13.97 w
  
 
3
Vincent Ohlman
Vincent Ohlman ('98)
USA14.17 w
  
 
4
Joseph Holthusen
Joseph Holthusen 
USA14.19 w
  
 
5
Ben Johnson
Ben Johnson ('90)
USA14.42 w
  
 
6
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA15.20 w
  
 
Finale B
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1
Grant Downes
Grant Downes ('99)
USA15.48 w
  
 
2
Chandler Stiawalt
Chandler Stiawalt 
USA15.87 w
  
 
3
Lucas Shaffer
Lucas Shaffer 
USA16.60 w
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Caleb Richmond
Caleb Richmond 
USA53.82
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mason Buckmaster
Mason Buckmaster 
USA2.11
  
 PB
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01
  O
2.06
XXO
2.11 PB
  O
2.16
XXX
  
2
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.11
  
 
 
2.01
 XO
2.06
XXO
2.11
  O
2.16
XXX
    
3
Jake Benninghoff
Jake Benninghoff ('99)
USA2.11
  
 
 
2.01
 XO
2.06
  O
2.11
 XO
2.16
XXX
    
4
Jack Scarborough
Jack Scarborough 
USA2.06
  
 
 
1.96
  O
2.01
 XO
2.06
XXO
2.11
XXX
    
5
Davis Dubbert
Davis Dubbert 
USA1.96
  
 
 
1.91
  O
1.96
 XO
2.01
XXX
     
6
Chandler Stiawalt
Chandler Stiawalt 
USA1.91
  
 PB
 
1.91 PB
  O
1.96
XXX
      
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Drew McMichael
Drew McMichael ('96)
USA5.53
  
 PB
 
5.23
  O
5.33
 XO
5.43
  O
5.53 PB
  O
5.63
XXX
   
2
Brandon Bray
Brandon Bray ('97)
USA5.33
  
 SB
 
5.23 SB
  O
5.33 SB
  O
5.43
XXX
     
3
Hayden Bugner
Hayden Bugner ('96)
USA5.08
  
 
 
4.78
  O
4.93
  O
5.08
 XO
5.23
XXX
    
4
Kevin Cahoy
Kevin Cahoy ('96)
USA5.08
  
 
 
4.78
XXO
4.93
  O
5.08
XXO
5.23
XXX
    
5
Garrison Hughes
Garrison Hughes ('99)
USA4.93
  
 
 
4.93
  O
5.08
XXX
      
6
Logan Fraley
Logan Fraley 
USA4.93
  
 SB
 
4.78
 XO
4.93 SB
  O
5.08
XXX
     
7
Spencer Powell
Spencer Powell ('97)
USA4.93
  
 
 
4.78
 XO
4.93
 XO
5.08
XXX
     
8
Tate McDonald
Tate McDonald 
USA4.93
  
 PB
 
4.63
  O
4.78
  O
4.93 PB
XXO
5.08
XXX
    
9
Eric Etie
Eric Etie ('99)
USA4.78
  
 
 
4.63
 XO
4.78
  O
4.93
XXX
     
9
Luke Williams
Luke Williams ('88)
USA4.78
  
 
 
4.63
 XO
4.78
  O
4.93
XXX
     
11
Bryce Bearden
Bryce Bearden 
USA4.63
  
 
 
4.63
  O
4.78
XXX
      
11
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA4.63
  
 
 
4.63
  O
4.78
XXX
      
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA NH
  
 
 
4.63
XXX
       
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Odaine Lewis
Odaine Lewis ('96)
JAM8.10 w
+2.4
  
  8.10
 
7.82
 2.9
7.70
 4.7
7.45
 4.8
  X
 1.7
8.10
 2.4
8.09 PB
 2.0
  
2
Charles Brown
Charles Brown ('97)
USA8.03 w
+3.5
  
  8.03
 
7.64 SB
 1.3
7.91
 4.3
7.74
 3.1
7.26
 4.3
8.03
 3.5
  X
 5.6
  
3
Justin Hall
Justin Hall ('98)
USA7.87
+1.7
  
 PB 7.87
 
7.63
 2.6
  X
 3.7
  X
 4.7
  X
 2.2
  X
 2.6
7.87 PB
 1.7
  
4
Rayvon Allen
Rayvon Allen ('99)
USA7.60 w
+3.2
  
  7.60
 
  X
 2.3
7.60
 3.2
  X
 2.4
  X
 2.6
  X
 3.3
  X
 3.0
  
5
Elijah Lucy
Elijah Lucy ('98)
USA7.54 w
+3.7
  
  7.54
 
7.54
 3.7
  X
 1.7
  X
 2.7
7.35
 2.7
  –  –  
6
Kaden Griffin
Kaden Griffin 
USA7.44 w
+4.1
  
  7.44
 
7.44
 4.1
  X
 3.2
  X
 4.7
5.88
 3.3
6.90
 3.5
7.23 =PB
 1.9
  
7
Axel Hubert
Axel Hubert ('96)
FRA7.04 w
+3.1
  
  7.04
 
6.55
 2.7
6.99
 2.5
7.04
 3.1
  –  –  –  
8
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA7.02 w
+3.4
  
  7.02
 
6.87
 3.5
6.76
 3.6
7.02
 3.4
6.88
 3.2
  X
 3.8
6.73 SB
 1.1
  
10
Grant Downes
Grant Downes ('99)
USA6.63 w
+2.5
  
  6.63
 
6.63
 2.5
6.42
 4.0
6.43
 2.6
     
11
Ben Johnson
Ben Johnson ('90)
USA6.58 w
+2.7
  
  6.58
 
  X
 3.4
6.58
 2.7
  X
 2.6
     
13
Chandler Stiawalt
Chandler Stiawalt 
USA6.50 w
+3.9
  
  6.50
 
  X
 2.3
6.39 SB
 1.9
6.50
 3.9
     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA18.94
  
 
 
18.4618.94  X  X  X  X  
2
Duke Kicinski
Duke Kicinski ('96)
USA17.80
  
 PB
 
16.9217.80 PB  X  X  X17.50  
3
Cory Martens
Cory Martens 
USA17.63
  
 PB
 
15.87  X17.15 PB  X17.57 PB17.63 PB  
4
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA17.50
  
 SB
 
16.82  X17.01  X17.50 SB  X  
5
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA17.28
  
 
 
  X17.28  X  X  X  X  
6
Braden Darrow
Braden Darrow 
USA16.49
  
 
 
  X16.45  X16.0716.49  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Duke Kicinski
Duke Kicinski ('96)
USA63.45
  
 PB
 
60.4952.1059.8060.86  X63.45 PB  
2
Carlos Davis
Carlos Davis ('96)
USA56.42
  
 
 
55.4056.42  X54.07  X53.76  
3
Cory Martens
Cory Martens 
USA55.26
  
 PB
 
  X51.8455.26 PB  X54.05  X  
4
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA52.71
  
 SB
 
52.71 SB  X  X50.36  X51.04  
5
Khalil Davis
Khalil Davis ('96)
USA52.45
  
 
 
52.45  X  X  X  X  X  
6
Isaiah Evans
Isaiah Evans 
USA52.33
  
 PB
 
47.32 PB52.33 PB  X  X  X  X  
7
John Romanow
John Romanow 
USA50.50
  
 
 
50.50  X49.62  X  X50.03  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
James Joycey
James Joycey ('99)
AUS61.99
  
 PB
 
59.02 SB61.50 PB61.81 PB  X60.6661.99 PB  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Aaron True
Aaron True ('95)
USA73.62
  
 
 
65.7871.8173.62  –  –  –  
2
Werner Bouwer
Werner Bouwer ('98)
RSA72.51
  
 
 
69.4563.31  X71.4570.0072.51  
3
Axel Hubert
Axel Hubert ('96)
FRA68.22
  
 PB
 
63.56 PB68.22 PB  –  –  –  –  
4
Eric Garner
Eric Garner 
USA64.01
  
 PB
 
58.5358.3959.4360.2156.8164.01 PB  
5
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA61.32
  
 
 
51.3154.9157.8761.3257.2258.52  
6
Davis Dubbert
Davis Dubbert 
USA58.11
  
 
 
53.3553.8556.91  X57.2258.11  
10
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA44.70
  
 
 
42.7444.12  X  X  X44.70  
K 100 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA11.57 w
  
 
2
Paula García
Paula García ('98)
ESP11.71 w
  
 
3
Daja Gordon
Daja Gordon ('99)
USA11.80 w
  
 
4
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA11.83 w
  
 
5
Kaylor Harris
Kaylor Harris ('98)
USA11.95 w
  
 
6
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV12.01 w
  
 
K 200 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1
Tiffani Johnson
Tiffani Johnson 
USA23.65 w
  
 
2
Taniyah McMillian
Taniyah McMillian 
USA23.68 w
  
 
3
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA23.89 w
  
 
4
Sidney Sapp
Sidney Sapp 
USA24.67 w
  
 
5
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA24.72 w
  
 
Finale B
Vind: +3.5
Vind: +3.5
3
Sydney Wilson
Sydney Wilson 
USA26.05 w
  
 
4
Kendra Henry
Kendra Henry 
USA27.33 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Tia Holmes
Tia Holmes 
USA53.80
  
 PB
2
Jadsia Warden
Jadsia Warden ('98)
USA54.51
  
 
3
Chelsey Jones
Chelsey Jones ('97)
USA55.62
  
 SB
4
Daysha Bullocks
Daysha Bullocks ('98)
USA56.21
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.32
  
 
2
Maygen Smith
Maygen Smith ('96)
USA2:12.31
  
 
11
Hope Saunders
Hope Saunders ('97)
IRL2:44.24
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA4:34.50
  
 PB
2
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA4:37.37
  
 
3
Jessica Gallardo
Jessica Gallardo 
USA4:37.97
  
 
9
Hope Saunders
Hope Saunders ('97)
IRL5:27.68
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Nokuthula Dlamini
Nokuthula Dlamini ('96)
RSA10:59.97
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Alaysha Johnson
Alaysha Johnson ('96)
USA12.99 w
  
 
2
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA13.09 w
  
 
3
Rose Njoku
Rose Njoku 
USA13.31 w
  
 
4
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA13.33 w
  
 
5
Ivy Walker
Ivy Walker 
USA13.45 w
  
 
6
Kaylor Harris
Kaylor Harris ('98)
USA13.76 w
  
 
7
Claudia Rojo
Claudia Rojo ('97)
ESP14.22 w
  
 
Tiara Willams
Tiara Willams 
USA DNFw
  
 
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Amiya Anoma
Amiya Anoma 
USA14.30 w
  
 
2
Sydney Wilson
Sydney Wilson 
USA14.66 w
  
 
4
Maria Romero
Maria Romero ('99)
ESP14.86 w
  
 
5
Kendra Henry
Kendra Henry 
USA14.90 w
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Alaysha Johnson
Alaysha Johnson ('96)
USA57.81
  
 PB
2
Damajahnee Birch
Damajahnee Birch 
USA57.90
  
 PB
3
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA58.53
  
 
4
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK59.89
  
 
5
Lexye Price
Lexye Price 
USA1:01.67
  
 
6
Claudia Rojo
Claudia Rojo ('97)
ESP1:01.84
  
 SB
Finale B
1
Alexi Whatley
Alexi Whatley 
USA1:01.49
  
 PB
2
Anycia Cole
Anycia Cole 
USA1:02.38
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Zarriea Willis
Zarriea Willis ('96)
USA1.84
  
 
 
1.71
  O
1.76
 XO
1.81
  O
1.84
XXO
1.87
XXX
   
2
Candice Dominguez Fields
Candice Dominguez Fields ('96)
USA1.81
  
 PB
 
1.66
 XO
1.71
  O
1.76 SB
 XO
1.81 PB
 XO
1.84
XXX
   
4
Sydney Wilson
Sydney Wilson 
USA1.66
  
 =PB
 
1.56
  O
1.61
XXO
1.66 =PB
 XO
1.71
XXX
    
5
Petra Luterán
Petra Luterán ('97)
HUN1.61
  
 
 
1.56
  O
1.61
  O
1.66
XXX
     
7
Kendra Henry
Kendra Henry 
USA1.61
  
 
 
1.56
  O
1.61
XXO
1.66
XXX
     
8
Rose Njoku
Rose Njoku 
USA1.56
  
 
 
1.56
 XO
1.61
XXX
      
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Chloe Wall
Chloe Wall 
USA4.16
  
 
 
4.01
  O
4.16
 XO
4.30
XXX
4.31
XXX
    
2
Nicole Baker
Nicole Baker ('96)
USA4.01
  
 PB
 
3.56
  O
3.71
 XO
3.86
  O
4.01 PB
  O
4.16
XXX
   
3
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA4.01
  
 
 
3.86
XXO
4.01
XXO
4.16
XXX
     
4
Catherine Mick
Catherine Mick ('98)
USA3.86
  
 PB
 
3.41
  O
3.56
  O
3.71 SB
  O
3.86 PB
 XO
4.01
XXX
   
5
Allyn Tyer
Allyn Tyer 
USA3.86
  
 SB
 
3.56 SB
 XO
3.71 SB
  O
3.86 SB
 XO
4.01
XXX
    
6
Alesa Frey
Alesa Frey ('95)
USA3.86
  
 SB
 
3.56
  O
3.71
  O
3.86 SB
XXO
4.01
XXX
    
7
Margaux Thompson
Margaux Thompson 
USA3.71
  
 PB
 
3.41 PB
  O
3.56 PB
  O
3.71 PB
 XO
3.86
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ivy Walker
Ivy Walker 
USA6.44 w
+3.6
  
  6.44
 
  X
 1.7
6.28
 2.5
6.44
 3.6
  –  –  –  
2
Chelsey Cole
Chelsey Cole 
USA6.30 w
+3.3
  
  6.30
 
6.24
 2.4
5.98
 2.9
6.30
 3.3
  –  –  –  
3
Talajah Murrell
Talajah Murrell 
USA6.25 w
+4.7
  
  6.25
 
6.12
 3.2
  X
 2.3
6.25
 4.7
5.56
 1.8
  X
 1.4
6.10
 2.5
  
4
Maya Evans
Maya Evans ('99)
USA6.16
+1.8
  
 SB 6.16
 
  X
 2.1
6.16 SB
 1.8
  X
 1.8
  X
 2.1
  X
 1.5
  X
 4.0
  
5
Shylia Riley
Shylia Riley ('96)
USA6.13 w
+3.6
  
  6.13
 
  X
 1.7
6.07
 2.2
  X
 2.8
  X
 3.1
  X
 3.2
6.13
 3.6
  
6
Claudia Rojo
Claudia Rojo ('97)
ESP5.85 w
+2.5
  
  5.85
 
5.72
 2.3
  X
 2.5
5.32
 1.5
5.49
 5.4
5.52
 2.9
5.85
 2.5
  
7
Tiara Willams
Tiara Willams 
USA5.84 w
+4.9
  
  5.84
 
5.63
 0.8
5.82
 2.0
5.84
 4.9
4.95
 2.8
5.49
 4.6
5.50
 2.5
  
8
Jacque Darby
Jacque Darby ('97)
USA5.80 w
+3.2
  
  5.80
 
5.37
 3.8
5.74
 3.5
5.59
 3.9
5.80
 3.2
  X
 4.1
5.80
 2.4
  
9
Brianna Johnson
Brianna Johnson 
USA5.69
+0.8
  
 PB 5.69
 
5.69 PB
 0.8
5.46
 3.3
5.54
 2.8
  –  –  –  
10
Paula García
Paula García ('98)
ESP5.60 w
+5.4
  
  5.60
 
4.81
 3.1
5.60
 5.4
5.45
 2.8
  –  –  –  
16
Sydney Wilson
Sydney Wilson 
USA5.26 w
+4.4
  
  5.26
 
5.26
 4.4
5.13
 3.6
  X
 2.4
     
17
Maria Romero
Maria Romero ('99)
ESP5.22 w
+3.0
  
  5.22
 
5.16
 1.8
5.20
 3.6
5.22
 3.0
     
18
Kendra Henry
Kendra Henry 
USA5.21 w
+2.8
  
  5.21
 
5.21
 2.8
  X
 2.5
5.06
 2.1
     
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Chinne Okoronkwo
Chinne Okoronkwo ('97)
USA13.53 w
+2.3
  
  13.53
 
13.53
 2.3
  X
 4.1
  X
 3.4
  X
 4.3
13.11
 2.1
13.32
 3.2
  
2
Chelsey Cole
Chelsey Cole 
USA13.44 w
+3.5
  
  13.44
 
12.67
 3.2
13.44
 3.5
12.91
 3.8
  X
 3.2
  –  –  
3
Brianna Johnson
Brianna Johnson 
USA13.22 w
+4.2
  
  13.22
 
  X
 4.0
13.12
 2.1
13.22
 4.2
12.93
 3.8
  X
 3.7
12.87
 2.2
  
4
Kiara Hobson
Kiara Hobson 
USA12.78 w
+4.0
  
  12.78
 
12.02
 1.9
12.78
 4.0
12.46
 2.2
12.47 PB
 1.6
12.53
 2.7
12.12
 1.7
  
5
Amiya Anoma
Amiya Anoma 
USA12.64
+2.0
  
 PB 12.64
 
12.41
 2.7
12.13
 3.7
12.35
 2.6
12.64 PB
 2.0
  X
 4.9
  X
 2.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kelsey Slawson
Kelsey Slawson ('89)
USA15.52
  
 SB
 
14.2914.4515.2615.1514.8915.52 SB  
2
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA15.26
  
 
 
  X14.53  X14.7215.26  X  
3
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA15.06
  
 
 
14.61  X14.72  X14.6915.06  
4
Amanda Kakoulias
Amanda Kakoulias 
USA14.79
  
 PB
 
13.9213.6914.30 PB14.1614.1514.79 PB  
5
Seasons Usual
Seasons Usual ('99)
USA13.86
  
 
 
  X13.6713.8413.86  –  –  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alex Meyer
Alex Meyer ('96)
USA53.57
  
 
 
53.5744.3052.85  X  X52.11  
2
Seasons Usual
Seasons Usual ('99)
USA53.41
  
 
 
  X53.41  X  X  X51.43  
3
Happiness Okeke
Happiness Okeke 
USA50.50
  
 
 
47.53  X49.42  X49.1350.50  
4
Shelby Brown
Shelby Brown ('97)
USA50.01
  
 
 
50.01  X49.2549.3247.59  X  
5
Kelsey Slawson
Kelsey Slawson ('89)
USA49.11
  
 
 
44.80  X49.11  X  X48.43  
6
Marika Spencer
Marika Spencer ('99)
USA48.88
  
 
 
  X  X46.8141.8648.8847.54  
7
Amanda Kakoulias
Amanda Kakoulias 
USA46.66
  
 PB
 
42.5845.25 PB  X46.66 PB42.92  X  
8
Kate Birchmier
Kate Birchmier ('97)
USA46.32
  
 
 
43.7146.32  X  X  X41.97  
9
Alexandrea Adams
Alexandrea Adams 
USA43.43
  
 PB
 
39.9039.9541.60  X  X43.43 PB  
10
Tiana Rodgers
Tiana Rodgers 
USA43.04
  
 PB
 
43.04 PB  X39.22  X  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anna Purchase
Anna Purchase ('99)
GBR59.34
  
 PB
 
  X  X56.2959.34 PB58.6557.68  
2
Dorleta Armendáriz
Dorleta Armendáriz ('98)
ESP54.75
  
 SB
 
  X54.75 SB53.6254.01  X  X  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Chase Wolinski
Chase Wolinski ('96)
USA50.54
  
 
 
43.38  X50.5450.2548.13  X  
2
Brittni Wolczyk
Brittni Wolczyk ('97)
CAN45.67
  
 
 
  X  X45.6745.2844.75  X  
3
Kendra Henry
Kendra Henry 
USA44.97
  
 
 
  X41.3639.8540.7543.4444.97  
7
Rose Njoku
Rose Njoku 
USA33.29
  
 SB
 
26.19  X33.29 SB30.72  X30.27  
9
Tiara Willams
Tiara Willams 
USA27.46
  
 PB
 
  X27.46 PB  X  X  X25.22  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020