M 100 m 4.5. Vind: +4.0 Finale A Finale | 4.5. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 10.26 | w | |||||||||||||
2 | Devon Sanders Devon Sanders | USA | 10.42 | w | |||||||||||||
3 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 10.43 | w | |||||||||||||
4 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 10.51 | w | |||||||||||||
5 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 10.55 | w | ||||||||||||
6 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 10.56 | w | |||||||||||||
7 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 10.58 | w | ||||||||||||
8 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 10.66 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +1.8 | 4.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 10.64 | ||||||||||||||
2 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 10.69 | PB | ||||||||||||
3 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 10.71 | PB | ||||||||||||
4 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 10.73 | SB | |||||||||||||
5 | Theo Piniau Theo Piniau ('93) | 93 | PNG | 10.88 | SB | ||||||||||||
6 | Damarjae Cortez Damarjae Cortez | USA | 11.08 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: +1.4 | 4.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 10.53 | ||||||||||||||
2 | Devon Sanders Devon Sanders | USA | 10.62 | ||||||||||||||
3 | Hayden Dibble Hayden Dibble | USA | 10.79 | PB | |||||||||||||
4 | Deon Hope Deon Hope ('94) | 94 | BAR | 10.79 | |||||||||||||
5 | Montavius Mccarty Montavius Mccarty | USA | 10.99 | ||||||||||||||
6 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 11.08 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 4.5. Vind: +1.3 | 4.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 10.59 | |||||||||||||
2 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 10.64 | ||||||||||||||
3 | DeQuan Dudley DeQuan Dudley | USA | 10.79 | SB | |||||||||||||
4 | Reggie Kincade Reggie Kincade | USA | 10.83 | SB | |||||||||||||
5 | Darnelle Mickens Darnelle Mickens ('92) | 92 | USA | 10.85 | PB | ||||||||||||
6 | Caleb Cantu Caleb Cantu | USA | 10.88 | PB | |||||||||||||
M 200 m 4.5. Vind: +1.9 Finale A Finale | 4.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 20.66 | PB | |||||||||||||
2 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 20.71 | PB | ||||||||||||
3 | Devon Sanders Devon Sanders | USA | 21.03 | SB | |||||||||||||
4 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 21.05 | PB | ||||||||||||
5 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 21.18 | PB | |||||||||||||
6 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 21.38 | PB | |||||||||||||
7 | Andrew Villegas Andrew Villegas | USA | 21.47 | PB | |||||||||||||
8 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 21.62 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: -1.1 | 4.5. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 21.26 | PB | |||||||||||||
2 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 21.68 | SB | |||||||||||||
3 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 21.76 | SB | ||||||||||||
4 | Chauncee Holston Chauncee Holston ('97) | 97 | USA | 21.99 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: -1.1 | 4.5. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 21.53 | |||||||||||||
2 | Andrew Villegas Andrew Villegas | USA | 21.82 | ||||||||||||||
3 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 21.94 | |||||||||||||
Indledende 3 4.5. Vind: -0.9 | 4.5. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
1 | Devon Sanders Devon Sanders | USA | 21.38 | SB | |||||||||||||
2 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 21.61 | SB | |||||||||||||
3 | Travonne Armstead Travonne Armstead | USA | 21.92 | ||||||||||||||
Indledende 4 4.5. Vind: -0.7 | 4.5. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 21.49 | |||||||||||||
2 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 21.82 | PB | |||||||||||||
3 | Theo Piniau Theo Piniau ('93) | 93 | PNG | 21.99 | |||||||||||||
4 | DeQuan Dudley DeQuan Dudley | USA | 22.07 | SB | |||||||||||||
5 | Darnelle Mickens Darnelle Mickens ('92) | 92 | USA | 22.09 | |||||||||||||
M 400 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 46.43 | SB | ||||||||||||
2 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 46.56 | SB | ||||||||||||
3 | Demontravous Jones Demontravous Jones | USA | 47.18 | ||||||||||||||
4 | Anterius Brown Anterius Brown ('97) | 97 | USA | 47.35 | PB | ||||||||||||
5 | Nicholas Ellisor Nicholas Ellisor | USA | 47.66 | PB | |||||||||||||
6 | Chauncee Holston Chauncee Holston ('97) | 97 | USA | 48.54 | |||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Anterius Brown Anterius Brown ('97) | 97 | USA | 47.46 | PB | ||||||||||||
2 | Nicholas Ellisor Nicholas Ellisor | USA | 48.06 | PB | |||||||||||||
3 | Brandon McKissick Brandon McKissick | USA | 48.62 | PB | |||||||||||||
4 | Roman Moreno Roman Moreno | USA | 48.65 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Demontravous Jones Demontravous Jones | USA | 47.11 | PB | |||||||||||||
2 | D'Lance Sharp D'Lance Sharp | USA | 47.66 | SB | |||||||||||||
3 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 48.67 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 47.73 | |||||||||||||
2 | Chauncee Holston Chauncee Holston ('97) | 97 | USA | 48.12 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 47.42 | |||||||||||||
2 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 48.18 | SB | ||||||||||||
3 | Andrew Villegas Andrew Villegas | USA | 49.07 | PB | |||||||||||||
M 800 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:48.54 | PB | ||||||||||||
2 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:52.07 | |||||||||||||
3 | Jaylen Tryon Jaylen Tryon | USA | 1:52.24 | ||||||||||||||
4 | Timon Kemboi Timon Kemboi | KEN | 1:52.29 | ||||||||||||||
5 | Michael Simcho Michael Simcho ('98) | 98 | USA | 1:54.67 | |||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:54.93 | ||||||||||||||
2 | Jaylen Tryon Jaylen Tryon | USA | 1:55.36 | ||||||||||||||
3 | Steeven Martinez Steeven Martinez ('96) | 96 | USA | 1:55.68 | |||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Timon Kemboi Timon Kemboi | KEN | 1:53.86 | ||||||||||||||
2 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:54.47 | |||||||||||||
3 | Jaquavios Diggs Jaquavios Diggs | USA | 1:55.03 | PB | |||||||||||||
4 | Jose Serrano Jose Serrano | USA | 1:55.06 | PB | |||||||||||||
5 | Jacob Suchors Jacob Suchors ('96) | 96 | USA | 1:55.41 | |||||||||||||
6 | Holden Stoute Holden Stoute | USA | 1:55.76 | ||||||||||||||
Indledende 3 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:52.26 | |||||||||||||
2 | Brandon Reasoner Brandon Reasoner ('99) | 99 | USA | 1:54.33 | SB | ||||||||||||
3 | Michael Simcho Michael Simcho ('98) | 98 | USA | 1:54.93 | |||||||||||||
M 1500 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
6 | Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | 4:04.04 | |||||||||||||
Finale B 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
2 | Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | 4:12.53 | |||||||||||||
M 5000 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
5 | Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | 15:34.20 | |||||||||||||
M 110 m hæk 4.5. Vind: +3.1 Finale A Finale | 4.5. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Dorian Andrews Dorian Andrews | USA | 13.97 | w | |||||||||||||
2 | William Watson William Watson | USA | 13.99 | w | |||||||||||||
3 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 14.00 | w | ||||||||||||
4 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 14.33 | w | ||||||||||||
5 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 14.48 | w | |||||||||||||
6 | Cornelius Coleman Cornelius Coleman ('98) | 98 | USA | 14.55 | w | ||||||||||||
7 | Ezekiel Vaughan Ezekiel Vaughan | USA | 14.56 | w | |||||||||||||
8 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 14.84 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +2.1 | 4.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | William Watson William Watson | USA | 14.10 | w | |||||||||||||
2 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 14.44 | w | ||||||||||||
3 | Ezekiel Vaughan Ezekiel Vaughan | USA | 14.52 | w | |||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: +2.7 | 4.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 14.22 | w | ||||||||||||
2 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 14.38 | w | |||||||||||||
3 | Kylian Montfort Kylian Montfort ('98) | 98 | FRA | 14.87 | w | ||||||||||||
4 | Valentin Charles Valentin Charles ('97) | 97 | FRA | 14.90 | w | ||||||||||||
Indledende 3 4.5. Vind: +2.6 | 4.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Dorian Andrews Dorian Andrews | USA | 14.12 | w | |||||||||||||
2 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 14.36 | w | ||||||||||||
M 400 m hæk 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 51.57 | SB | ||||||||||||
2 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 52.17 | |||||||||||||
3 | William Calvert William Calvert | USA | 52.82 | PB | |||||||||||||
4 | Thomas Tannehill Thomas Tannehill ('97) | 97 | USA | 53.21 | PB | ||||||||||||
5 | Ezekiel Vaughan Ezekiel Vaughan | USA | 53.77 | PB | |||||||||||||
6 | Dylan Henderson Dylan Henderson | USA | 53.93 | PB | |||||||||||||
7 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 56.60 | |||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 53.60 | PB | |||||||||||||
2 | William Calvert William Calvert | USA | 53.66 | PB | |||||||||||||
3 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 53.75 | PB | ||||||||||||
4 | Thomas Tannehill Thomas Tannehill ('97) | 97 | USA | 53.92 | |||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 53.29 | |||||||||||||
2 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 54.80 | |||||||||||||
3 | Giovanni Pieters Giovanni Pieters ('94) | 94 | BEL | 54.85 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 53.56 | |||||||||||||
2 | Dylan Henderson Dylan Henderson | USA | 54.27 | PB | |||||||||||||
3 | Ezekiel Vaughan Ezekiel Vaughan | USA | 54.31 | ||||||||||||||
M Højdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 2.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Paolo Lazarić Paolo Lazarić ('95) | 95 | CRO | 2.03 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maxime Lapeyrie Maxime Lapeyrie ('96) | 96 | FRA | 2.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rascellis Williams Rascellis Williams ('97) | 97 | USA | 2.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 1.95 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Robert Wood Robert Wood | USA | 1.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 1.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Creede Goode Creede Goode | USA | 1.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Trivett Jones Trivett Jones | USA | 5.20 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Wesley Culbertson Wesley Culbertson | USA | 5.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Robert Wood Robert Wood | USA | 4.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 4.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 4.90 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hudson Hall Hudson Hall | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jake Graf Jake Graf | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 4.65 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Colby Bagwell Colby Bagwell | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Dyshon Vaughn Dyshon Vaughn | USA | 8.03 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7.61 | w | +4.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 7.46 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alan Palmer Alan Palmer | USA | 7.43 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Matt Walsh Matt Walsh ('99) | 99 | NZL | 7.26 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jevon Wallace Jevon Wallace ('99) | 99 | USA | 7.20 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7.10 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Michael Rodriguez Michael Rodriguez | USA | 7.04 | w | +4.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Reggie Kincade Reggie Kincade | USA | 7.00 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 16.02 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matt Walsh Matt Walsh ('99) | 99 | NZL | 15.43 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michael Rodriguez Michael Rodriguez | USA | 14.90 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Axcel Santana Axcel Santana | USA | 14.79 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 14.58 | w | +4.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Trayveon Franklin Trayveon Franklin | USA | 14.51 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maxime Lapeyrie Maxime Lapeyrie ('96) | 96 | FRA | 14.46 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 18.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 18.70 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Joseph Brown Joseph Brown ('96) | 96 | USA | 17.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lane Michna Lane Michna | USA | 16.63 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jorge Rios Jorge Rios | USA | 16.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dillen Littles Dillen Littles | USA | 16.36 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tyler Pickens Tyler Pickens ('98) | 98 | USA | 16.11 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | AJ Perez AJ Perez | USA | 15.89 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 60.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 57.28 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jorge Rios Jorge Rios | USA | 56.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Joseph Brown Joseph Brown ('96) | 96 | USA | 55.98 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Dillen Littles Dillen Littles | USA | 54.54 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | James Brown James Brown | USA | 50.38 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Decio Andrade Decio Andrade ('97) | 97 | POR | 67.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Nils Fischer Nils Fischer ('97) | 97 | GER | 72.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Vitaliy Zhgun Vitaliy Zhgun ('92) | 92 | RUS | 69.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 56.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 51.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Valentin Charles Valentin Charles ('97) | 97 | FRA | 50.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 46.76 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 46.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jonathan Harper Jonathan Harper | USA | 45.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Creede Goode Creede Goode | USA | 43.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Jonathan Harper Jonathan Harper | USA | 7245 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 7200 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 6363 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Creede Goode Creede Goode | USA | 6284 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 4.5. Vind: +4.5 Finale A Finale | 4.5. | Vind: +4.5 | |||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 11.35 | w | ||||||||||||
2 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 11.60 | w | |||||||||||||
3 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 11.71 | w | |||||||||||||
4 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
5 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 11.84 | w | ||||||||||||
6 | Taylor Roberson Taylor Roberson | USA | 11.85 | w | |||||||||||||
7 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 11.85 | w | ||||||||||||
8 | Mackenzie Clark Mackenzie Clark ('97) | 97 | USA | 11.92 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +1.4 | 4.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Mackenzie Clark Mackenzie Clark ('97) | 97 | USA | 11.77 | PB | ||||||||||||
2 | Taylor Roberson Taylor Roberson | USA | 12.02 | SB | |||||||||||||
3 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 12.03 | |||||||||||||
4 | Jasmine McQuirter Jasmine McQuirter ('97) | 97 | USA | 12.11 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: +1.1 | 4.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 11.91 | PB | |||||||||||||
2 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 11.98 | ||||||||||||||
3 | Lateria Slaughter Lateria Slaughter | USA | 12.29 | ||||||||||||||
Indledende 3 4.5. Vind: +1.2 | 4.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 11.60 | SB | ||||||||||||
2 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 11.89 | SB | ||||||||||||
3 | Blayre Catalyn Blayre Catalyn ('99) | 99 | BAH | 12.20 | |||||||||||||
Indledende 4 4.5. Vind: +2.2 | 4.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 11.98 | w | |||||||||||||
2 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 12.01 | w | ||||||||||||
3 | Sarah Porter Sarah Porter | USA | 12.18 | w | |||||||||||||
4 | Tare' Ward Tare' Ward | USA | 12.28 | w | |||||||||||||
K 200 m 4.5. Vind: +3.2 Finale A Finale | 4.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 23.03 | w | ||||||||||||
2 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 23.87 | w | |||||||||||||
3 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 23.99 | w | ||||||||||||
4 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 24.16 | w | |||||||||||||
5 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 24.25 | w | |||||||||||||
6 | Blayre Catalyn Blayre Catalyn ('99) | 99 | BAH | 24.43 | w | ||||||||||||
7 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 24.75 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: -0.9 | 4.5. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 24.39 | |||||||||||||
2 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 24.95 | ||||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: -1.1 | 4.5. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 24.33 | ||||||||||||||
Indledende 3 4.5. Vind: -1.3 | 4.5. | Vind: -1.3 | |||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 24.10 | SB | ||||||||||||
2 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 24.95 | |||||||||||||
Indledende 4 4.5. Vind: -1.1 | 4.5. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 24.63 | ||||||||||||||
2 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 24.82 | |||||||||||||
K 400 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 54.31 | SB | ||||||||||||
2 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 55.62 | PB | |||||||||||||
3 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 56.05 | |||||||||||||
4 | Kylee Ponder Kylee Ponder | USA | 56.56 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 55.93 | |||||||||||||
2 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 56.17 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 55.78 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 4.5. Vind: +3.4 Finale A Finale | 4.5. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 13.65 | w | |||||||||||||
2 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 14.20 | w | ||||||||||||
3 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 14.30 | w | |||||||||||||
4 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
5 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 14.51 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +3.9 | 4.5. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 13.89 | w | |||||||||||||
2 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 14.19 | w | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: +2.5 | 4.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 14.29 | w | |||||||||||||
2 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 14.36 | w | |||||||||||||
3 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 14.57 | w | |||||||||||||
K 400 m hæk 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 58.75 | SB | ||||||||||||
2 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 59.03 | PB | |||||||||||||
3 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 59.61 | SB | ||||||||||||
4 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 1:02.07 | |||||||||||||
5 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 1:02.26 | ||||||||||||||
6 | Valerie Parker Valerie Parker ('96) | 96 | USA | 1:03.31 | |||||||||||||
8 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1:04.26 | ||||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 59.83 | |||||||||||||
2 | Kamrynn Schiller Kamrynn Schiller | USA | 1:02.36 | PB | |||||||||||||
3 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1:02.85 | ||||||||||||||
4 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 1:03.64 | ||||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 1:00.98 | ||||||||||||||
2 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 1:01.10 | |||||||||||||
5 | Shanecia Baker Shanecia Baker ('95) | 95 | USA | 1:04.66 | |||||||||||||
K Højdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Lagae Brigance Lagae Brigance ('96) | 96 | USA | 1.76 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 1.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 1.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Shanecia Baker Shanecia Baker ('95) | 95 | USA | 1.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 1.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 3.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sophie Morrow Sophie Morrow | USA | 3.65 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 5.89 | w | +4.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mackenzie Clark Mackenzie Clark ('97) | 97 | USA | 5.86 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jasmine McQuirter Jasmine McQuirter ('97) | 97 | USA | 5.78 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trenadey Scott Trenadey Scott | USA | 5.77 | +0.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 5.76 | +1.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 5.58 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 5.15 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 12.56 | -2.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trenadey Scott Trenadey Scott | USA | 12.40 | -2.5 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 12.36 | +0.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 15.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 14.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 14.14 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Paitlyn Tankersley Paitlyn Tankersley | USA | 13.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 12.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Tamara Suša Tamara Suša ('99) | 99 | SRB | 11.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 52.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 48.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 47.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 47.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Yesenia Ruiz Yesenia Ruiz | USA | 46.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gertrudis Ruiz-Balli Gertrudis Ruiz-Balli | USA | 46.19 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Cheyenne Williams Cheyenne Williams ('96) | 96 | USA | 44.34 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rachael Somoye Rachael Somoye ('94) | 94 | GBR | 43.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Elena Reagan Elena Reagan | USA | 42.34 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Tamara Suša Tamara Suša ('99) | 99 | SRB | 41.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 31.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Rachael Somoye Rachael Somoye ('94) | 94 | GBR | 56.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 41.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Talena Murray Talena Murray ('99) | 99 | TTO | 47.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tamara Suša Tamara Suša ('99) | 99 | SRB | 47.06 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Madeleine Maltais Madeleine Maltais | USA | 44.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 36.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 34.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||||
1 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 5025 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 4809 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 4715 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shanecia Baker Shanecia Baker ('95) | 95 | USA | 4575 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kendra Mims Kendra Mims | USA | 4226 | PB | |||||||||||||
|