Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Iowa City IA USA: Big Ten Championships 10‐12.5.2019

M 100 m    
12.5. Vind: +1.5

Finale A

Finale
12.5.Vind: +1.5
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA10.11
  
 PB
2
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA10.15
  
 PB
3
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM10.20
  
 SB
4
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH10.29
  
 
5
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA10.39
  
 PB
6
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB10.39
  
 
7
Antonio Woodard
Antonio Woodard ('97)
USA10.40
  
 PB
8
Justin Becker
Justin Becker ('99)
USA10.53
  
 SB
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5. Vind: -0.6
11.5.Vind: -0.6
1
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH10.44
  
 
2
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB10.58
  
 
3
Malcolm Dotson
Malcolm Dotson 
USA10.99
  
 
4
Josh Eiker
Josh Eiker ('98)
USA11.05
  
 
Indledende 2
11.5. Vind: +0.2
11.5.Vind: +0.2
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA10.47
  
 
2
Jason Shannon
Jason Shannon ('98)
USA10.68
  
 
3
Desmond Nicholas
Desmond Nicholas ('98)
USA10.75
  
 
4
Joe Stevens
Joe Stevens 
USA10.79
  
 
5
Darien Williams
Darien Williams 
USA10.82
  
 SB
6
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA10.96
  
 SB
Indledende 3
11.5. Vind: +0.3
11.5.Vind: +0.3
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA10.36
  
 
2
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA10.44
  
 SB
3
Antonio Woodard
Antonio Woodard ('97)
USA10.60
  
 
4
Justin Becker
Justin Becker ('99)
USA10.64
  
 
5
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA10.69
  
 
Indledende 4
11.5. Vind: -0.1
11.5.Vind: -0.1
1
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM10.29
  
 
2
Tavonte Mott
Tavonte Mott ('98)
BAH10.65
  
 
3
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA10.65
  
 
4
Cameron Vereen
Cameron Vereen 
USA10.82
  
 
5
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA10.92
  
 
M 200 m    
12.5. Vind: +1.7

Finale A

Finale
12.5.Vind: +1.7
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA20.23
  
 
2
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA20.35
  
 PB
3
Antonio Woodard
Antonio Woodard ('97)
USA20.69
  
 =PB
4
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH20.73
  
 
5
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM20.78
  
 
6
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM20.97
  
 PB
7
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA21.74
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5. Vind: +1.3
11.5.Vind: +1.3
1
Nick Gray
Nick Gray ('97)
USA20.50
  
 
2
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH20.51
  
 PB
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA20.87
  
 
4
Justin Ofotan
Justin Ofotan 
USA21.01
  
 PB
5
Jonathan Webb
Jonathan Webb ('97)
USA21.58
  
 SB
Indledende 2
11.5. Vind: -0.3
11.5.Vind: -0.3
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA20.69
  
 
2
Antonio Woodard
Antonio Woodard ('97)
USA20.87
  
 
3
Tavonte Mott
Tavonte Mott ('98)
BAH21.17
  
 SB
4
Joe Haight
Joe Haight ('96)
USA21.40
  
 SB
5
Josh Eiker
Josh Eiker ('98)
USA21.77
  
 SB
6
Collin Hofacker
Collin Hofacker ('97)
USA21.86
  
 
Indledende 3
11.5. Vind: +2.5
11.5.Vind: +2.5
1
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM20.61 w
  
 
2
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
USA20.94 w
  
 
3
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA21.41 w
  
 
4
Zach Nelson
Zach Nelson 
USA21.41 w
  
 
5
Sterling Pierce
Sterling Pierce ('97)
USA21.55 w
  
 
6
David Young
David Young 
USA21.97 w
  
 
Indledende 4
11.5. Vind: +2.0
11.5.Vind: +2.0
1
Waseem Williams
Waseem Williams ('97)
JAM20.77
  
 
2
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB21.02
  
 PB
3
Jason Shannon
Jason Shannon ('98)
USA21.28
  
 
4
Cameron Vereen
Cameron Vereen 
USA21.89
  
 
5
Joseph McCarthy
Joseph McCarthy 
USA22.00
  
 
M 400 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Mar'yea Harris
Mar'yea Harris ('97)
USA45.67
  
 SB
2
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM45.80
  
 PB
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA45.85
  
 PB
4
Brian Faust
Brian Faust ('99)
USA46.14
  
 
5
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA46.17
  
 PB
6
Taj Burgess
Taj Burgess 
USA46.49
  
 
7
Dashawn Morris
Dashawn Morris ('99)
JAM46.86
  
 
8
Elliott Davis
Elliott Davis 
USA48.47
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Karayme Bartley
Karayme Bartley 
JAM46.94
  
 
2
Elliott Davis
Elliott Davis 
USA47.24
  
 
3
Shawndail McLaren
Shawndail McLaren ('95)
JAM47.94
  
 
4
Vail Hartman
Vail Hartman 
USA48.20
  
 
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA46.62
  
 
2
Wayne Lawrence Jr
Wayne Lawrence Jr ('98)
USA47.32
  
 
3
Corbin Ellis
Corbin Ellis 
USA47.47
  
 
4
Derek Grimmer
Derek Grimmer 
USA48.25
  
 PB
5
Joseph Cooper
Joseph Cooper 
USA48.77
  
 
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Brian Faust
Brian Faust ('99)
USA46.37
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA46.50
  
 
3
Aaron Robinson
Aaron Robinson ('99)
USA48.17
  
 
4
Jonathan Webb
Jonathan Webb ('97)
USA48.81
  
 
5
Alex Schwedt
Alex Schwedt 
USA48.94
  
 
Indledende 4
11.5.
11.5.
1
Taj Burgess
Taj Burgess 
USA46.39
  
 
2
Dashawn Morris
Dashawn Morris ('99)
JAM47.07
  
 
3
Donnie James
Donnie James 
USA47.66
  
 
4
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST48.25
  
 
Indledende 5
11.5.
11.5.
1
Mar'yea Harris
Mar'yea Harris ('97)
USA46.64
  
 
2
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA47.37
  
 PB
3
Joe Haight
Joe Haight ('96)
USA47.46
  
 
4
Chris Thompson
Chris Thompson ('97)
USA47.66
  
 
5
Asa Burke
Asa Burke 
USA48.80
  
 
M 800 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Cooper Williams
Cooper Williams ('98)
USA1:48.69
  
 
2
Domenic Perretta
Domenic Perretta ('97)
USA1:48.75
  
 
3
Eric Brown
Eric Brown ('96)
USA1:48.77
  
 SB
4
Matt Manternach
Matt Manternach ('97)
USA1:49.16
  
 
5
Nolan Teubel
Nolan Teubel 
USA1:49.54
  
 
6
Tysen Vandraska
Tysen Vandraska 
USA1:49.58
  
 
7
Dawson Larance
Dawson Larance 
USA1:49.91
  
 
8
Daniel Kuhn
Daniel Kuhn ('95)
USA1:50.23
  
 
9
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:50.58
  
 
10
Lucas Trapp
Lucas Trapp ('97)
USA1:51.64
  
 
11
Derrick Simmons
Derrick Simmons ('99)
USA1:52.18
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Tysen Vandraska
Tysen Vandraska 
USA1:53.01
  
 
2
Daniel Kuhn
Daniel Kuhn ('95)
USA1:53.11
  
 
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Nolan Teubel
Nolan Teubel 
USA1:50.03
  
 
2
Carter Lilly
Carter Lilly ('95)
PHI1:50.83
  
 
3
Jalen Royal
Jalen Royal 
USA1:53.11
  
 
4
Daniels Bambals
Daniels Bambals ('98)
LAT1:54.30
  
 
5
Matt Rosen
Matt Rosen 
USA1:55.44
  
 
6
Colin Rowe
Colin Rowe ('99)
JAM1:55.75
  
 
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Domenic Perretta
Domenic Perretta ('97)
USA1:50.03
  
 
2
Cameron Cooper
Cameron Cooper ('99)
USA1:50.73
  
 
3
Adam Wallace
Adam Wallace 
USA1:51.96
  
 
4
Gary Ross
Gary Ross ('98)
USA1:52.21
  
 
5
John Gove
John Gove ('99)
USA1:53.17
  
 
6
Christopher Bluish
Christopher Bluish ('97)
USA1:54.31
  
 
Indledende 4
11.5.
11.5.
1
Cooper Williams
Cooper Williams ('98)
USA1:48.86
  
 
2
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:49.55
  
 
3
Frank Hayes
Frank Hayes ('97)
USA1:50.27
  
 
4
Billy McDevitt
Billy McDevitt ('97)
USA1:50.69
  
 
5
William Ashenfelter
William Ashenfelter 
USA1:52.33
  
 
6
Hazem Miawad
Hazem Miawad ('97)
USA1:52.81
  
 SB
7
Konrad Eiring
Konrad Eiring ('96)
USA1:55.94
  
 
Indledende 5
11.5.
11.5.
1
Eric Brown
Eric Brown ('96)
USA1:49.69
  
 
2
Dawson Larance
Dawson Larance 
USA1:49.95
  
 
3
Matt Manternach
Matt Manternach ('97)
USA1:50.22
  
 
4
Nick Miller
Nick Miller ('99)
USA1:51.20
  
 
5
Matt Plowman
Matt Plowman 
USA1:52.79
  
 
6
Eric Barnes
Eric Barnes 
USA1:55.37
  
 
M 1500 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Justine Kiprotich
Justine Kiprotich ('97)
KEN3:42.69
  
 
2
Oliver Hoare
Oliver Hoare ('97)
AUS3:43.08
  
 
3
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA3:43.98
  
 
4
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA3:44.46
  
 
5
Joseph Murphy
Joseph Murphy ('95)
USA3:44.96
  
 
6
Teddy Browning
Teddy Browning 
USA3:45.20
  
 
7
Kenneth Hagen
Kenneth Hagen ('96)
USA3:45.68
  
 
8
Jesse Reiser
Jesse Reiser ('96)
USA3:46.02
  
 
9
Colin Abert
Colin Abert ('97)
USA3:46.42
  
 
10
Brandon Hontz
Brandon Hontz 
USA3:47.52
  
 
11
Owen Wing
Owen Wing ('99)
USA3:48.59
  
 
12
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA3:49.09
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Oliver Hoare
Oliver Hoare ('97)
AUS3:45.36
  
 
2
Colin Abert
Colin Abert ('97)
USA3:45.44
  
 
3
Kenneth Hagen
Kenneth Hagen ('96)
USA3:45.60
  
 
4
Owen Wing
Owen Wing ('99)
USA3:46.31
  
 
5
Denis O'Callaghan
Denis O'Callaghan ('96)
USA3:46.85
  
 
6
Paul Bete
Paul Bete 
USA3:47.42
  
 PB
7
John Petruno
John Petruno ('99)
USA3:50.00
  
 PB
8
Nick Pschunder
Nick Pschunder 
USA3:51.23
  
 PB
9
Karson Sommer
Karson Sommer ('98)
USA3:52.17
  
 
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA3:44.81
  
 
2
Jesse Reiser
Jesse Reiser ('96)
USA3:44.87
  
 
3
Teddy Browning
Teddy Browning 
USA3:45.06
  
 
4
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA3:46.54
  
 
5
Brandon Hontz
Brandon Hontz 
USA3:46.62
  
 
6
Cole Johnson
Cole Johnson 
USA3:48.15
  
 PB
7
Hunter Lucas
Hunter Lucas 
USA3:49.15
  
 PB
8
Jeff Roberts
Jeff Roberts ('99)
USA3:52.02
  
 
9
Chase Barnett
Chase Barnett ('95)
USA3:54.30
  
 SB
10
Brayden Law
Brayden Law ('97)
USA3:55.75
  
 PB
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA3:52.81
  
 
2
Joseph Murphy
Joseph Murphy ('95)
USA3:52.92
  
 
3
Justine Kiprotich
Justine Kiprotich ('97)
KEN3:53.04
  
 
4
Luke Landis
Luke Landis ('97)
USA3:54.04
  
 
5
Drew Maher
Drew Maher 
USA3:54.43
  
 
M 5000 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA14:35.45
  
 
2
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA14:35.60
  
 
3
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA14:35.77
  
 
4
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA14:36.21
  
 PB
5
Daniel Michalski
Daniel Michalski ('95)
USA14:36.57
  
 PB
6
Obsa Ali
Obsa Ali ('96)
USA14:37.59
  
 
7
Brody Smith
Brody Smith 
USA14:37.63
  
 
8
Jaret Carpenter
Jaret Carpenter ('98)
USA14:37.91
  
 
9
Alec Basten
Alec Basten 
USA14:38.17
  
 
10
Jesse Reiser
Jesse Reiser ('96)
USA14:43.71
  
 SB
11
John Aho
John Aho ('99)
USA14:46.21
  
 
12
Curt Eckstein
Curt Eckstein 
USA14:47.48
  
 
M 10000 m    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Morgan McDonald
Morgan McDonald ('96)
AUS29:26.06
  
 PB
2
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA29:26.29
  
 PB
3
Curt Eckstein
Curt Eckstein 
USA29:40.05
  
 PB
4
Devin Meyrer
Devin Meyrer ('97)
GER29:40.20
  
 
5
Evan Stifel
Evan Stifel 
USA29:43.00
  
 PB
6
Daniel Soto
Daniel Soto ('96)
USA29:44.40
  
 
8
Bryce Millar
Bryce Millar 
USA29:52.35
  
 
9
Joe Riordan
Joe Riordan ('99)
USA30:04.50
  
 
10
Tyson Miehe
Tyson Miehe 
USA30:07.55
  
 SB
11
Aaron Wood
Aaron Wood 
USA30:14.55
  
 PB
12
Matthew Thomas
Matthew Thomas 
USA30:27.38
  
 PB
13
Jaret Carpenter
Jaret Carpenter ('98)
USA30:33.33
  
 
14
Patrick Hanley
Patrick Hanley 
USA30:37.51
  
 
15
Gabriel Mudel
Gabriel Mudel 
USA30:37.77
  
 PB
16
Tyler Bowling
Tyler Bowling 
USA30:47.53
  
 
M 3000 m forh.    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Obsa Ali
Obsa Ali ('96)
USA8:46.82
  
 
2
Daniel Michalski
Daniel Michalski ('95)
USA8:47.16
  
 
3
Nathan Mylenek
Nathan Mylenek ('98)
USA8:48.72
  
 
4
Alec Basten
Alec Basten 
USA8:52.40
  
 
5
Brody Smith
Brody Smith 
USA8:58.02
  
 
6
Lewis Tate
Lewis Tate 
USA9:00.16
  
 PB
7
Jack Manderscheid
Jack Manderscheid ('98)
USA9:02.60
  
 
8
Zack Benning
Zack Benning 
USA9:04.76
  
 
9
Joost Plaetinck
Joost Plaetinck ('98)
USA9:09.81
  
 
10
Joseph Murphy
Joseph Murphy ('95)
USA9:10.09
  
 
11
Christian Hubaker
Christian Hubaker 
USA9:13.54
  
 
M 110 m hæk    
12.5. Vind: +0.9

Finale A

Finale
12.5.Vind: +0.9
1
Will Agodu
Will Agodu ('97)
USA13.75
  
 PB
2
Jaylan McConico
Jaylan McConico ('98)
USA13.78
  
 SB
3
Anthony Williams
Anthony Williams ('93)
USA13.81
  
 PB
4
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA13.88
  
 
5
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS13.93
  
 SB
6
Josh Braverman
Josh Braverman 
USA13.96
  
 PB
7
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA14.14
  
 
8
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA14.16
  
 SB
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5. Vind: -0.1
11.5.Vind: -0.1
1
Luke Siedhoff
Luke Siedhoff ('87)
USA13.97
  
 
2
Will Agodu
Will Agodu ('97)
USA13.98
  
 
3
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS14.13
  
 
4
Sierra Hendrix-Williams
Sierra Hendrix-Williams 
USA14.33
  
 
5
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA14.41
  
 
Indledende 2
11.5. Vind: -0.4
11.5.Vind: -0.4
1
Josh Braverman
Josh Braverman 
USA14.05
  
 PB
2
Anthony Williams
Anthony Williams ('93)
USA14.06
  
 
3
Jaylan McConico
Jaylan McConico ('98)
USA14.11
  
 
4
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA14.20
  
 
5
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA14.32
  
 
M 400 m hæk    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS50.32
  
 PB
2
Taylor McLaughlin
Taylor McLaughlin ('97)
USA50.42
  
 SB
3
Raymonte Dow
Raymonte Dow ('99)
USA51.37
  
 
4
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA51.38
  
 
5
Noah Larrison
Noah Larrison ('96)
USA51.64
  
 
6
Robert Hatch
Robert Hatch 
USA52.08
  
 PB
7
Noah Burton
Noah Burton 
USA52.66
  
 
8
Terry Johnson
Terry Johnson 
USA52.77
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
GHA51.27
  
 PB
2
Kyle McKinney
Kyle McKinney 
USA52.55
  
 
3
Noah Caudy
Noah Caudy ('99)
USA53.02
  
 
4
Jameson Woodell
Jameson Woodell 
USA53.77
  
 SB
5
Clayton Johnson
Clayton Johnson ('98)
USA54.01
  
 
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Taylor McLaughlin
Taylor McLaughlin ('97)
USA50.83
  
 SB
2
Terry Johnson
Terry Johnson 
USA51.97
  
 PB
3
Grant Fuller
Grant Fuller 
USA52.51
  
 
4
Tyler Mak
Tyler Mak 
USA52.51
  
 PB
5
Jaden Jackson
Jaden Jackson 
USA53.02
  
 PB
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Chris Douglas
Chris Douglas ('97)
AUS51.57
  
 
2
Noah Burton
Noah Burton 
USA52.10
  
 PB
3
Robert Hatch
Robert Hatch 
USA52.15
  
 PB
4
Ryan Dundun
Ryan Dundun 
USA52.19
  
 SB
Indledende 4
11.5.
11.5.
1
Raymonte Dow
Raymonte Dow ('99)
USA51.35
  
 PB
2
Noah Larrison
Noah Larrison ('96)
USA52.14
  
 
3
Collin Sieffert
Collin Sieffert ('98)
USA52.22
  
 PB
4
Austin Lietz
Austin Lietz ('98)
USA53.34
  
 SB
5
Sean Marshall
Sean Marshall 
USA53.65
  
 SB
6
Chris Jenkins
Chris Jenkins 
USA54.25
  
 
M Højdespring    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Mayson Conner
Mayson Conner ('99)
USA2.23
  
 PB
 
2.03
  O
2.08
  O
2.11
  O
2.14
  O
2.17
  O
2.20 PB
XXO
2.23 PB
XXO
2.26
XXX
2
Cody Stine
Cody Stine ('97)
USA2.20
  
 PB
 
2.03
  O
2.08
  O
2.11
  O
2.14
  O
2.17
  O
2.20 PB
  O
2.23
XXX
 
3
Jyles Etienne
Jyles Etienne ('99)
BAH2.20
  
 PB
 
2.08
 XO
2.11
  O
2.14 =SB
  O
2.17 SB
  O
2.20 PB
  O
2.23
XXX
  
4
Samuel Shoultz
Samuel Shoultz 
USA2.20
  
 SB
 
2.08
  O
2.11
 XO
2.14 SB
  O
2.17 SB
XXO
2.20 SB
XXO
2.23
XXX
  
5
Devin Bradham
Devin Bradham ('97)
USA2.17
  
 =PB
 
2.03
  O
2.08
  O
2.11
  O
2.14
  O
2.17 =PB
  O
2.20
XXX
  
6
Jay Hunt
Jay Hunt 
USA2.14
  
 PB
 
2.03
  O
2.08
  O
2.11
  O
2.14 PB
  O
2.17
XXX
   
7
Nate Moore
Nate Moore ('96)
USA2.11
  
 PB
 
1.98
XXO
2.03
  O
2.08 PB
 XO
2.11 PB
  O
2.14
XXX
   
8
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.11
  
 
 
2.03
  O
2.08
  O
2.11
XXO
2.14
XXX
    
8
Max Wagner
Max Wagner 
USA2.11
  
 PB
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
  O
2.11 PB
XXO
2.14
XXX
   
10
Perry Christie
Perry Christie ('99)
USA2.08
  
 
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
 XO
2.11
XXX
    
10
Austin Campbell
Austin Campbell ('98)
USA2.08
  
 =PB
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08 =PB
 XO
2.11
XXX
    
12
Semaj Willis
Semaj Willis 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
XXX
     
12
George Ghafari
George Ghafari ('99)
USA2.03
  
 SB
 
1.98
  O
2.03 SB
  O
2.08
XXX
     
14
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA2.03
  
 =SB
 
1.98
 XO
2.03 =SB
  O
2.08
XXX
     
15
Zach Dybul
Zach Dybul 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
 XO
2.08
XXX
     
16
Noah Adams
Noah Adams 
USA2.03
  
 
 
1.98
 XO
2.03
 XO
2.08
XXX
     
17
Alexander Klemm
Alexander Klemm ('98)
USA2.03
  
 
 
1.98
XXO
2.03
XXO
2.08
XXX
     
M Stangspring    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Adam Coulon
Adam Coulon ('97)
USA5.41
  
 
 
5.11
 XO
5.21
  O
5.31
 XO
5.41
  O
5.53
XXX
   
2
Brock Mammoser
Brock Mammoser 
USA5.31
  
 PB
 
4.81
  O
4.91
 XO
5.01
  O
5.11 PB
  O
5.21 PB
 XO
5.31 PB
XXO
5.41
XXX
 
3
Rashid Coulibaly
Rashid Coulibaly ('98)
CIV5.21
  
 
 
5.11
  O
5.21
  O
5.31
XXX
     
4
Kevin Cahoy
Kevin Cahoy ('96)
USA5.21
  
 PB
 
4.81
  O
4.91
  O
5.01
 XO
5.11 =SB
 XO
5.21 PB
  O
5.31
XXX
  
5
Jacob LaRocca
Jacob LaRocca ('96)
USA5.11
  
 SB
 
4.81
  O
4.91
 XO
5.01
 XO
5.11 SB
 XO
5.21
XXX
   
6
Robert Oswald
Robert Oswald 
USA5.01
  
 
 
4.91
  O
5.01
  O
5.11
XXX
     
7
Garrison Hughes
Garrison Hughes ('99)
USA5.01
  
 
 
4.91
XXO
5.01
  O
5.11
XXX
     
8
Trevor Stephenson
Trevor Stephenson 
USA5.01
  
 
 
4.66
XXO
4.81
  O
4.91
  O
5.01
 XO
5.11
XXX
   
9
John Uchytil
John Uchytil 
USA4.91
  
 PB
 
4.81
  O
4.91 PB
  O
5.01
XXX
     
9
Mike Herauf
Mike Herauf ('99)
USA4.91
  
 
 
4.81
  O
4.91
  O
5.01
XXX
     
11
Spencer Powell
Spencer Powell ('97)
USA4.91
  
 
 
4.81
  O
4.91
 XO
5.01
XXX
     
12
Jack Pompe
Jack Pompe 
USA4.81
  
 PB
 
4.66
  O
4.81 PB
 XO
4.91
XXX
     
M Længdespring    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Elijah Lucy
Elijah Lucy ('98)
USA7.58
0.0
  
 SB
 
  X7.58 SB
 1.7
5.08
 -0.7
  X7.28
 0.7
  X  
2
A'Nan Bridgett
A'Nan Bridgett 
USA7.47
0.0
  
 
 
  X6.99
 1.9
7.08
 0.8
6.98
 -0.4
7.47
 0.5
7.21
 1.0
  
3
Jah Strange
Jah Strange ('98)
USA7.38
0.0
  
 SB
 
7.37 SB
 1.6
7.19
 1.5
7.38 SB
 -0.3
6.89
 -1.2
  X6.88  
4
James Carter
James Carter 
USA7.27
0.0
  
 PB
 
  X7.01
 -0.2
7.07
 1.3
6.66
 -0.8
  X7.27 PBSB
 0.5
  
5
Davion Fisher
Davion Fisher 
USA7.21
0.0
  
 
 
7.21
 1.3
  X7.01
 2.1
7.08
 0.3
  X7.12
 -0.1
  
6
Jon Edwards
Jon Edwards 
USA7.18
0.0
  
 
 
7.18
 1.4
6.78
 1.4
  X  X  X6.94
 1.6
  
7
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA7.11
0.0
  
 
 
7.11
 1.9
6.82
 0.7
7.11
 0.9
6.82
 -0.6
7.04
 1.6
7.03
 -0.1
  
8
Cooper Koenig
Cooper Koenig ('97)
USA7.00
0.0
  
 
 
7.00
 0.9
  X6.88
 0.9
6.94
 -1.1
  X  X  
10
Isaiah Martin
Isaiah Martin ('99)
USA6.96
0.0
  
 
 
6.81
 2.6
6.74
 3.1
6.96
 0.9
     
16
Daniel Butael
Daniel Butael ('94)
ISR6.79
0.0
  
 
 
6.79
 1.8
5.46
 1.1
6.76
 -0.2
     
M Trespring    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
2
Eric Bethea
Eric Bethea ('97)
USA16.09
+0.1
  
  16.09
 
15.66
 -1.1
15.75
 0.2
16.09
 0.1
16.08
 0.9
15.84
 0.1
  X  
3
Jah Strange
Jah Strange ('98)
USA15.94
+0.6
  
 PB 15.94
 
15.43
 -1.1
15.94 PB
 0.6
  X15.66
 0.3
15.11
 0.1
  X  
4
Jonathan Miller
Jonathan Miller 
BAR15.65
+0.7
  
 PB 15.65
 
  X15.37 SB
 0.2
  X  X15.65 PB
 0.7
15.55
 0.6
  
5
Malachi Davis
Malachi Davis ('98)
USA15.58
+1.3
  
 PB 15.58
 
14.98
 -1.6
  X  X15.44
 1.2
15.32
 1.1
15.58 PB
 1.3
  
6
DaJuan Seward
DaJuan Seward ('96)
USA15.52
+0.8
  
 SB 15.52
 
14.99
 -1.1
15.11
 -0.3
15.52 SB
 0.8
15.25
 -1.2
14.03
 0.5
15.31
 0.6
  
7
Sammie Houston
Sammie Houston 
USA15.42
+1.2
  
 SB 15.42
 
14.59
 0.2
15.06
 0.1
15.14 SB
 0.9
  X15.00
 1.1
15.42 SB
 1.2
  
8
James Carter
James Carter 
USA15.28
+1.4
  
 PB 15.28
 
14.75
 0.1
14.57
 0.4
15.28 PB
 1.4
15.04
 -0.8
15.17
 0.9
14.83
 0.3
  
9
Daniel Butael
Daniel Butael ('94)
ISR15.19
+1.6
  
 SB 15.19
 
14.54
 -2.1
15.19 SB
 1.6
14.99
 0.6
15.0115.16
 1.5
14.86
 0.2
  
10
Nate Moore
Nate Moore ('96)
USA14.95
+0.9
  
 SB 14.95
 
14.64
 -0.9
  X14.95 SB
 0.9
     
11
Carlos Vanzego
Carlos Vanzego 
USA14.90
+0.5
  
  14.90
 
14.02
 0.6
14.90
 0.5
14.71
 1.5
     
12
Mason Roomes
Mason Roomes 
USA14.64
0.0
  
 SB 14.64
 
  X14.64 SB  X     
13
Thomas Saggau
Thomas Saggau ('99)
USA14.62
-0.7
  
  14.62
 
14.62
 -0.7
14.48
 0.8
14.23
 0.2
     
M Kuglestød 7.26 kg    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Jalil Brewer
Jalil Brewer ('98)
USA20.25
  
 PB
 
19.53 PB20.25 PB  X19.1019.57  X  
2
Jon Tharaldsen
Jon Tharaldsen ('97)
USA19.93
  
 PB
 
18.4519.37 PB18.8218.8419.93 PB19.72  
3
Andrew Liskowitz
Andrew Liskowitz ('97)
USA19.91
  
 
 
17.2319.4319.91  X19.59  X  
4
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA19.04
  
 
 
18.5118.2318.74  X17.9519.04  
5
Chance Ehrnsberger
Chance Ehrnsberger 
USA18.18
  
 
 
17.5117.6518.0618.1318.1817.86  
6
Reggie Browley
Reggie Browley 
USA17.94
  
 =PB
 
16.5517.60 =PB  X16.4717.5917.94 PB  
7
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA17.88
  
 
 
16.54  X17.5317.88  X  X  
8
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA17.79
  
 PB
 
17.79 PB17.0616.9316.40  X16.83  
9
Ben Peterson
Ben Peterson ('97)
USA17.51
  
 
 
  X17.0117.4617.51  X  X  
10
David Schall
David Schall 
USA16.93
  
 
 
16.93  X  X     
11
Eric Rousemiller
Eric Rousemiller ('98)
USA16.67
  
 
 
16.6716.65  X     
12
Jack Zimmerman
Jack Zimmerman ('99)
USA16.34
  
 
 
  X15.2116.34     
13
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA16.31
  
 
 
16.25  X16.31     
14
Dan Stone
Dan Stone ('98)
USA16.28
  
 
 
15.7416.2816.00     
15
Thomas Bojalad
Thomas Bojalad ('98)
USA16.23
  
 
 
15.8816.2315.96     
M Diskoskast 2.0 kg    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Gregory Thompson
Gregory Thompson ('94)
GBR57.76
  
 
 
54.35  X  X57.76  X  X  
2
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA57.05
  
 
 
56.2355.4757.0557.0353.3055.33  
3
Carlos Davis
Carlos Davis ('96)
USA55.87
  
 
 
  X55.87  X54.7454.5454.35  
4
Austin Glynn
Austin Glynn 
USA55.40
  
 
 
53.2852.86  X55.40  X53.56  
5
Kaleb Siekmeier
Kaleb Siekmeier ('99)
USA54.04
  
 
 
54.01  X54.0453.4853.7653.14  
6
Jon Tharaldsen
Jon Tharaldsen ('97)
USA53.94
  
 
 
  X  X51.78  X53.9450.82  
7
Jason Campbell
Jason Campbell ('98)
USA52.98
  
 PB
 
  X  X52.98 PB  X  X  X  
8
Khalil Davis
Khalil Davis ('96)
USA52.90
  
 
 
50.82  X49.8752.24  X52.90  
9
Chance Ehrnsberger
Chance Ehrnsberger 
USA52.38
  
 
 
  X51.5052.3851.74  X  X  
10
John Mooers
John Mooers 
USA50.47
  
 
 
  X  X50.47     
11
David Schall
David Schall 
USA50.46
  
 
 
  X50.46  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Morgan Shigo
Morgan Shigo ('96)
USA72.04
  
 
 
68.7569.57  X70.2571.2272.04  
2
Joe Ellis
Joe Ellis ('96)
GBR70.65
  
 
 
65.1467.0970.0468.3067.5870.65  
3
Kieran McKeag
Kieran McKeag ('98)
USA68.01
  
 PB
 
64.4466.6165.5568.01 PB  X67.42  
4
Jon Nerdal
Jon Nerdal ('96)
NOR65.97
  
 
 
  X62.7864.8165.0859.6265.97  
5
Luke Grodeska
Luke Grodeska ('98)
USA64.07
  
 PB
 
62.2759.72  X  X  X64.07 PB  
6
Manning Plater
Manning Plater ('97)
USA63.98
  
 PB
 
61.8962.4363.98 PB  X62.1963.15  
7
Tucker Wedig
Tucker Wedig 
USA63.08
  
 
 
  X60.9663.08  X  X  X  
8
Nick Kramer
Nick Kramer ('97)
USA63.04
  
 PB
 
59.73  X59.9660.9563.04 PB  X  
9
James Joycey
James Joycey ('99)
AUS61.05
  
 
 
53.9061.0557.3257.3758.8759.14  
M Spydkast 800 gram    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Chris Mirabelli
Chris Mirabelli ('96)
USA71.83
  
 
 
61.5667.1164.9763.52  X71.83  
2
Mark Porter
Mark Porter ('98)
USA68.64
  
 PB
 
65.2267.95 PB67.69  X66.4968.64 PB  
3
Michael Biddle
Michael Biddle ('98)
USA67.62
  
 
 
65.1667.6265.80  –  –  –  
4
Michael Weller
Michael Weller ('97)
USA67.23
  
 
 
67.23  X  X57.1161.1361.91  
5
Greg Harnett
Greg Harnett 
USA65.30
  
 PB
 
63.36  X63.91 SB63.0465.30 PB60.68  
6
Eric Garner
Eric Garner 
USA62.03
  
 
 
58.3962.0359.4156.8756.3455.68  
8
Travis Toliver
Travis Toliver ('96)
USA61.15
  
 SB
 
54.5355.4961.15 SB58.8858.6757.13  
9
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA60.44
  
 
 
53.1357.5360.4456.4456.1459.84  
M Tikamp    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Nick Guerrant
Nick Guerrant 
USA7717
  
 PB
 
10,95/+1,17,1213,871,9748,7014,91/-0,740,454,7051,374.41,74
2
Jack Lint
Jack Lint ('96)
USA7543
  
 
 
11,13/+1,17,0313,161,8849,0314,70/-0,739,274,7054,164.44,56
3
Noah Swaby
Noah Swaby ('99)
USA7411
  
 PB
 
11,20w/+2,26,9713,751,8850,8015,15/0,038,274,3059,414.35,47
4
Isaiah Martin
Isaiah Martin ('99)
USA7346
  
 
 
11,15w/+2,27,1212,441,8549,1815,03/0,040,384,2057,444.47,94
5
Trent Nytes
Trent Nytes ('95)
USA7261
  
 
 
11,08/+1,16,9113,232,0649,6915,18/0,037,084,4041,044.47,14
6
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA7106
  
 
 
11,46w/+2,26,9911,401,8850,8915,66/+0,137,104,7057,534.53,83
7
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA7010
  
 SB
 
10,90/+1,17,1613,642,0950,2714,58/-0,739,444,3034,456.00,51
8
Zachary Lorbeck
Zachary Lorbeck 
USA6928
  
 SB
 
10,83/+1,16,9114,062,0051,7315,33/+0,134,034,1038,895.03,46
9
Paul Afflitto
Paul Afflitto 
USA6688
  
 
 
11,04w/+2,26,3011,941,9150,5015,44/+0,135,074,2043,415.03,55
K 100 m    
12.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
12.5.Vind: +0.3
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA11.32
  
 
2
Amira Young
Amira Young 
USA11.54
  
 
3
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA11.67
  
 SB
4
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT11.70
  
 
5
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA11.78
  
 
7
Autumn Heath
Autumn Heath ('96)
USA11.90
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5. Vind: +0.8
11.5.Vind: +0.8
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA11.89
  
 
2
Oniesha Clarke
Oniesha Clarke 
USA11.99
  
 
3
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH12.06
  
 SB
4
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV12.08
  
 
5
Nya Carr
Nya Carr 
USA12.08
  
 
6
Emone Davis
Emone Davis ('97)
USA12.26
  
 
Indledende 2
11.5. Vind: +0.3
11.5.Vind: +0.3
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA11.47
  
 
2
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA11.75
  
 SB
3
Autumn Heath
Autumn Heath ('96)
USA11.84
  
 SB
4
Brooke-Lynn Williams
Brooke-Lynn Williams ('98)
USA11.91
  
 
5
Briana Driver
Briana Driver ('97)
USA12.07
  
 SB
Indledende 3
11.5. Vind: +0.3
11.5.Vind: +0.3
1
Amira Young
Amira Young 
USA11.64
  
 
3
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA12.07
  
 
4
Megan Grabowski
Megan Grabowski 
USA12.09
  
 
5
Bria Mack
Bria Mack ('99)
USA12.21
  
 
6
Lexi Romero
Lexi Romero 
USA12.25
  
 
Indledende 4
11.5. Vind: +0.9
11.5.Vind: +0.9
1
Bliss Soleynn
Bliss Soleynn ('98)
ANT11.73
  
 
2
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA11.75
  
 
3
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA11.86
  
 
4
Sekayi Bracey
Sekayi Bracey ('97)
USA11.95
  
 
K 200 m    
12.5. Vind: +1.1

Finale A

Finale
12.5.Vind: +1.1
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.73
  
 
2
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA23.31
  
 
3
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA23.62
  
 
4
Amira Young
Amira Young 
USA23.77
  
 
5
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA23.83
  
 
6
Halimah Barlow
Halimah Barlow ('98)
USA23.97
  
 SB
7
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA24.09
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5. Vind: +0.5
11.5.Vind: +0.5
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA23.59
  
 
2
Karrington Winters
Karrington Winters ('97)
USA23.95
  
 
3
Talia Buss
Talia Buss ('98)
USA24.18
  
 PB
4
Myia Dorsey
Myia Dorsey ('98)
ISV24.20
  
 
5
Lexi Romero
Lexi Romero 
USA24.72
  
 
6
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA24.92
  
 SB
Indledende 2
11.5. Vind: +2.3
11.5.Vind: +2.3
1
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA23.63 w
  
 
2
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA23.74 w
  
 
3
Halimah Barlow
Halimah Barlow ('98)
USA23.74 w
  
 
4
Ebony McClendon
Ebony McClendon 
USA23.88 w
  
 
5
Vivette Green
Vivette Green ('99)
USA24.47 w
  
 
Indledende 3
11.5. Vind: +1.9
11.5.Vind: +1.9
1
Lakayla Harris
Lakayla Harris ('97)
USA23.70
  
 
2
Janile Rogers
Janile Rogers ('96)
USA23.92
  
 PB
3
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA24.21
  
 
4
Brooke Bogan
Brooke Bogan ('99)
USA24.27
  
 PB
5
Sade Hargrove
Sade Hargrove ('97)
USA24.33
  
 SB
6
Autumn Heath
Autumn Heath ('96)
USA24.56
  
 SB
Indledende 4
11.5. Vind: +1.0
11.5.Vind: +1.0
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.72
  
 
3
Megan Grabowski
Megan Grabowski 
USA24.59
  
 
4
Bria Mack
Bria Mack ('99)
USA24.63
  
 
5
Keianna Albury
Keianna Albury ('96)
BAH24.86
  
 
Indledende 5
11.5. Vind: +0.3
11.5.Vind: +0.3
1
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA23.18
  
 SB
2
Amira Young
Amira Young 
USA23.59
  
 PB
3
Brooke-Lynn Williams
Brooke-Lynn Williams ('98)
USA24.47
  
 SB
4
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV24.66
  
 
5
Imani Gray
Imani Gray 
USA24.97
  
 
K 400 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA52.17
  
 
2
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA52.66
  
 
3
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA54.08
  
 PB
4
Chisom Nwoko
Chisom Nwoko ('98)
USA54.44
  
 
5
Natalie Price
Natalie Price ('98)
USA54.87
  
 
6
Val Larson
Val Larson 
USA55.28
  
 
7
Samara Miller
Samara Miller ('97)
USA55.49
  
 
8
Karrington Winters
Karrington Winters ('97)
USA55.89
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA53.10
  
 
2
Samara Miller
Samara Miller ('97)
USA54.63
  
 
3
Val Larson
Val Larson 
USA54.65
  
 SB
4
Sophia Anderson
Sophia Anderson 
USA55.94
  
 
5
Payton Wensel
Payton Wensel 
USA56.28
  
 SB
6
Talia Buss
Talia Buss ('98)
USA56.31
  
 
7
Denise Spann
Denise Spann 
USA56.35
  
 SB
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Karrington Winters
Karrington Winters ('97)
USA54.60
  
 
2
Chisom Nwoko
Chisom Nwoko ('98)
USA54.86
  
 
3
Aly Weum
Aly Weum 
USA55.15
  
 PB
4
Venida Fagan
Venida Fagan ('97)
USA55.58
  
 
5
Karimah Senior
Karimah Senior ('97)
USA56.46
  
 
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Kiara Lester
Kiara Lester ('98)
USA54.28
  
 
2
Natalie Price
Natalie Price ('98)
USA54.69
  
 
3
Felicia Phillips
Felicia Phillips ('98)
USA55.62
  
 
4
Kyelah Hodges
Kyelah Hodges 
USA56.16
  
 SB
5
Cheyenne Jones
Cheyenne Jones ('99)
USA56.46
  
 
Indledende 4
11.5.
11.5.
1
Briana Guillory
Briana Guillory ('97)
USA53.31
  
 
2
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA54.90
  
 PB
3
Gabrielle Desrosiers
Gabrielle Desrosiers 
USA55.37
  
 
4
Alyssa Marsh
Alyssa Marsh 
CAN56.02
  
 
5
Julia Hall
Julia Hall ('97)
USA56.05
  
 
K 800 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA2:04.71
  
 
2
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:05.32
  
 PB
3
Dillon McClintock
Dillon McClintock ('97)
USA2:05.83
  
 PB
4
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA2:06.11
  
 SB
5
Carlyn Arteaga
Carlyn Arteaga 
USA2:07.40
  
 
6
Joely Pinkston
Joely Pinkston 
USA2:07.84
  
 
7
Paige Peschel
Paige Peschel 
USA2:08.13
  
 PB
8
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN2:09.02
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA2:06.83
  
 
2
Carlyn Arteaga
Carlyn Arteaga 
USA2:07.07
  
 PB
3
Paige Peschel
Paige Peschel 
USA2:08.40
  
 PB
4
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN2:08.43
  
 
5
Sophie Schmitz
Sophie Schmitz 
USA2:10.39
  
 PB
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:07.61
  
 
2
Joely Pinkston
Joely Pinkston 
USA2:07.95
  
 
3
Mary Figler
Mary Figler 
USA2:08.54
  
 
4
Annie Ubbing
Annie Ubbing 
USA2:09.01
  
 
5Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.52
  
 
6
Mackenzie Prezume
Mackenzie Prezume 
USA2:14.96
  
 
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Dillon McClintock
Dillon McClintock ('97)
USA2:06.95
  
 SB
2
Mallory Mulzer
Mallory Mulzer 
USA2:08.63
  
 
3
Taylor Arco
Taylor Arco ('98)
USA2:08.79
  
 
4
Mackenzie Morgan
Mackenzie Morgan ('04)
CAN2:12.70
  
 
5
Courtney Clody
Courtney Clody 
USA2:12.89
  
 
Indledende 4
11.5.
11.5.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA2:08.78
  
 
2
Jenna Sobieski
Jenna Sobieski 
USA2:09.71
  
 
3
Tia Saunders
Tia Saunders ('97)
USA2:10.01
  
 
4
Kelli Schmidt
Kelli Schmidt 
USA2:10.05
  
 
5
Mallory King
Mallory King 
USA2:12.00
  
 
K 1500 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA4:17.69
  
 
2
Julia Rizk
Julia Rizk ('96)
USA4:17.71
  
 
3
Bethany Hasz
Bethany Hasz ('97)
USA4:20.12
  
 PB
4
Haley Harris
Haley Harris 
USA4:21.02
  
 
5
Alexandra Lucki
Alexandra Lucki ('96)
CAN4:21.19
  
 
6
Micaela Degenero
Micaela Degenero ('98)
USA4:21.40
  
 
7
Annie Fuller
Annie Fuller ('97)
USA4:21.61
  
 
8
Meg Darmofal
Meg Darmofal ('97)
USA4:22.05
  
 
9
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA4:23.29
  
 PB
10
Claire Hamilton
Claire Hamilton 
USA4:26.18
  
 
11
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA4:26.75
  
 
12
Kayla Kavulich
Kayla Kavulich ('96)
USA4:34.46
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA4:20.14
  
 
2
Micaela Degenero
Micaela Degenero ('98)
USA4:20.30
  
 PB
3
Haley Harris
Haley Harris 
USA4:20.74
  
 SB
4
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA4:23.42
  
 PB
5
Anastasia Korzenowski
Anastasia Korzenowski ('99)
POL4:24.99
  
 PB
6
Camille Davre
Camille Davre ('98)
USA4:25.35
  
 SB
7
Mikaela Lucki
Mikaela Lucki ('99)
CAN4:29.70
  
 
8
Grace McCabe
Grace McCabe ('99)
USA4:32.68
  
 PB
9
Grace Trucilla
Grace Trucilla ('97)
USA4:34.66
  
 
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Julia Rizk
Julia Rizk ('96)
USA4:22.24
  
 
2
Bethany Hasz
Bethany Hasz ('97)
USA4:23.36
  
 SB
3
Meg Darmofal
Meg Darmofal ('97)
USA4:23.92
  
 
4
Jena Metwali
Jena Metwali ('97)
USA4:28.27
  
 SB
5
Madison Mooney
Madison Mooney 
USA4:28.93
  
 
6
Emma Milburn
Emma Milburn ('99)
USA4:29.70
  
 PB
7
Olivia Hummel
Olivia Hummel 
USA4:29.80
  
 
8
Christine Laurie
Christine Laurie ('99)
CAN4:31.74
  
 
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Alexandra Lucki
Alexandra Lucki ('96)
CAN4:21.45
  
 
2
Annie Fuller
Annie Fuller ('97)
USA4:21.81
  
 
3
Claire Hamilton
Claire Hamilton 
USA4:22.24
  
 PB
4
Kayla Kavulich
Kayla Kavulich ('96)
USA4:22.49
  
 PB
5
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA4:23.64
  
 SB
6
Abby Kohut-Jackson
Abby Kohut-Jackson 
USA4:27.06
  
 PB
7
Grace Walther
Grace Walther ('98)
USA4:28.57
  
 SB
8
Susan Hubbard
Susan Hubbard ('97)
USA4:30.07
  
 
9
Bridget Blake
Bridget Blake ('95)
USA4:35.12
  
 SB
K 5000 m    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Abby Nichols
Abby Nichols 
USA15:56.52
  
 PB
2
Amy Davis
Amy Davis ('97)
USA15:56.86
  
 PB
3
Katherine Receveur
Katherine Receveur ('96)
USA15:58.05
  
 
4
Margaret Allen
Margaret Allen 
USA15:59.02
  
 SB
5
Bethany Hasz
Bethany Hasz ('97)
USA15:59.69
  
 
6
Megan Hasz
Megan Hasz ('97)
USA15:59.95
  
 
7
Shaelyn Sorensen
Shaelyn Sorensen ('96)
USA16:02.17
  
 PB
8
Erin McDonald
Erin McDonald 
USA16:02.92
  
 
9
Alicia Monson
Alicia Monson 
USA16:09.35
  
 SB
10
Alissa Niggemann
Alissa Niggemann 
USA16:17.13
  
 PB
11
Anne Forsyth
Anne Forsyth 
CAN16:20.83
  
 
12
Kathryn House
Kathryn House 
USA16:23.53
  
 
13
Jessi Larson
Jessi Larson 
USA16:26.69
  
 
14
Patty O'Brien
Patty O'Brien ('96)
USA16:27.96
  
 PB
15
Jenna Magness
Jenna Magness 
USA16:28.44
  
 
16
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA16:32.15
  
 PB
17
Megan Schott
Megan Schott ('97)
USA16:43.02
  
 
18
Erika Freyhof
Erika Freyhof ('98)
USA16:45.93
  
 
19
Jenna Halderman
Jenna Halderman ('96)
USA16:54.89
  
 
20
Lexa Barrott
Lexa Barrott 
USA16:55.56
  
 PB
21
Sarah Kettel
Sarah Kettel ('97)
USA16:56.98
  
 SB
22
Olympia Martin
Olympia Martin 
USA17:05.05
  
 PB
23
Moria O'Shea
Moria O'Shea ('98)
USA17:07.98
  
 
24
Emma Milburn
Emma Milburn ('99)
USA17:09.23
  
 PB
25
Elyse Prescott
Elyse Prescott 
USA17:19.63
  
 PB
26
Caroline Fix
Caroline Fix ('99)
USA17:20.94
  
 
27
Brittany Lang
Brittany Lang ('98)
USA17:26.95
  
 
K 10000 m    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Margaret Allen
Margaret Allen 
USA33:08.59
  
 
2
Megan Hasz
Megan Hasz ('97)
USA33:09.64
  
 
3
Katherine Receveur
Katherine Receveur ('96)
USA33:10.90
  
 PB
5
Kathryn Munks
Kathryn Munks ('98)
USA33:22.19
  
 PB
6
Julia Paternain
Julia Paternain ('99)
GBR33:22.91
  
 PB
7
Erin Finn
Erin Finn ('94)
USA33:23.17
  
 SB
8
Shaelyn Sorensen
Shaelyn Sorensen ('96)
USA33:35.73
  
 
9
India Johnson
India Johnson ('99)
USA33:54.77
  
 PB
11
Christine Frederick
Christine Frederick 
USA34:11.42
  
 
12
Erika Freyhof
Erika Freyhof ('98)
USA34:16.54
  
 PB
13
Amber Way
Amber Way 
USA34:20.19
  
 SB
14
Andrea Shine
Andrea Shine ('96)
USA34:23.89
  
 
15
Patty O'Brien
Patty O'Brien ('96)
USA34:36.92
  
 
16
Raquel Powers
Raquel Powers 
USA34:39.34
  
 PB
17
Maria Eastman
Maria Eastman 
USA34:42.48
  
 PB
18
Jaycie Thomsen
Jaycie Thomsen 
USA34:45.55
  
 PB
19
Madeline Trevisan
Madeline Trevisan ('97)
USA35:05.66
  
 SB
20
Brittany Atkinson
Brittany Atkinson 
USA35:05.84
  
 
21
Kathryn Gearhart
Kathryn Gearhart 
USA35:07.77
  
 PB
22
Emily Stoodley
Emily Stoodley ('97)
USA35:08.51
  
 SB
23
Allison McGrath
Allison McGrath ('99)
USA35:16.16
  
 PB
24
Bailey Johnson
Bailey Johnson 
USA35:36.50
  
 
25
Stephanie Mauer
Stephanie Mauer 
USA37:12.43
  
 
K 3000 m forh.    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Alissa Niggemann
Alissa Niggemann 
USA10:06.13
  
 
2
Karrigan Smith
Karrigan Smith 
USA10:13.51
  
 
3
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA10:15.73
  
 
4
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS10:17.03
  
 PB
5
Judi Jones
Judi Jones ('97)
USA10:19.50
  
 PB
6
Abby Kohut-Jackson
Abby Kohut-Jackson 
USA10:20.99
  
 PB
7
Sarah Kanney
Sarah Kanney 
USA10:21.02
  
 PB
8
Lindsey Greenlund
Lindsey Greenlund 
USA10:22.44
  
 PB
9
Megan Worrel
Megan Worrel 
USA10:27.90
  
 PB
10
Mackenzie Weiler
Mackenzie Weiler 
USA10:28.14
  
 PB
11
Lexa Barrott
Lexa Barrott 
USA10:29.18
  
 
12
Devon Leahy
Devon Leahy 
USA10:43.46
  
 
13
Nicki Cast
Nicki Cast ('99)
USA10:44.86
  
 
14
Kalee Soenhlen
Kalee Soenhlen 
USA10:45.33
  
 PB
15
Elyse Prescott
Elyse Prescott 
USA10:49.88
  
 
16
Marissa Sheva
Marissa Sheva ('97)
USA10:53.23
  
 
17
Gabrielle Broschard
Gabrielle Broschard ('96)
USA10:56.20
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
12.5. Vind: +1.0

Finale A

Finale
12.5.Vind: +1.0
1
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA13.25
  
 PB
2
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA13.38
  
 
3
Morgan Lewis
Morgan Lewis ('99)
USA13.39
  
 PB
4
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA13.47
  
 
5
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA13.72
  
 
6
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA13.72
  
 
7
Amaya Chadwick
Amaya Chadwick 
USA13.87
  
 
8
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA13.98
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5. Vind: -0.3
11.5.Vind: -0.3
1
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA13.57
  
 
2
Amaya Chadwick
Amaya Chadwick 
USA13.79
  
 PB
3
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA13.94
  
 
4
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA14.06
  
 
5
Sydney Winger
Sydney Winger 
USA14.14
  
 SB
6
Tiana Luton
Tiana Luton ('98)
USA14.69
  
 
Indledende 2
11.5. Vind: +2.2
11.5.Vind: +2.2
1
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA13.36 w
  
 
2
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA13.80 w
  
 
3
Nadia Hackett
Nadia Hackett ('99)
USA14.07 w
  
 
4
Cierra Pyles
Cierra Pyles 
USA14.12 w
  
 
5
Jae'Nisa Heckstall
Jae'Nisa Heckstall 
USA14.27 w
  
 
Indledende 3
11.5. Vind: +0.6
11.5.Vind: +0.6
1
Chanel Freeman
Chanel Freeman ('97)
USA13.20
  
 PB
2
Morgan Lewis
Morgan Lewis ('99)
USA13.52
  
 
3
Maya Seay
Maya Seay ('98)
USA14.23
  
 
4
Britten Bowen
Britten Bowen 
USA14.35
  
 
5
Kionna Weaver
Kionna Weaver 
USA14.49
  
 
K 400 m hæk    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Reanda Richards
Reanda Richards ('99)
SKN57.68
  
 
2
Xahria Santiago
Xahria Santiago ('99)
CAN57.69
  
 SB
3
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA57.80
  
 SB
4
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK58.18
  
 SB
5
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA58.41
  
 
6
Chloe Foster
Chloe Foster ('99)
USA58.80
  
 
7
Erin Huls
Erin Huls ('97)
USA59.93
  
 
8
Taylor Mullins
Taylor Mullins 
USA1:00.80
  
 
Indledende heats11.5.
Indledende 1
11.5.
11.5.
1
Reanda Richards
Reanda Richards ('99)
SKN58.53
  
 
2
Erin Huls
Erin Huls ('97)
USA59.61
  
 
3
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA1:00.11
  
 PB
4
Antoinette Bradley
Antoinette Bradley 
USA1:00.13
  
 PB
5
Jae'Nisa Heckstall
Jae'Nisa Heckstall 
USA1:01.78
  
 
Indledende 2
11.5.
11.5.
1
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA58.34
  
 
2
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK58.67
  
 SB
3
Taylor Mullins
Taylor Mullins 
USA59.45
  
 SB
4
Payton Wensel
Payton Wensel 
USA1:01.11
  
 SB
5
Amira Aduma
Amira Aduma ('99)
USA1:01.93
  
 
Indledende 3
11.5.
11.5.
1
Chloe Foster
Chloe Foster ('99)
USA58.76
  
 
2
Rachel Schow
Rachel Schow 
USA59.78
  
 
3
Haley Lubow
Haley Lubow 
USA59.97
  
 PB
4
Elyse Skerpon
Elyse Skerpon ('95)
USA1:02.82
  
 
5
Addie Swanson
Addie Swanson ('98)
USA1:02.83
  
 
6
Haley Rathwell
Haley Rathwell 
USA1:02.84
  
 
Indledende 4
11.5.
11.5.
1
Xahria Santiago
Xahria Santiago ('99)
CAN58.75
  
 
2
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA59.38
  
 
3
Thaila Cooper
Thaila Cooper 
USA1:00.19
  
 
4
Nadia Hackett
Nadia Hackett ('99)
USA1:00.60
  
 
5
Carly Donahue
Carly Donahue ('98)
USA1:02.20
  
 
6
Jeyland Valentin
Jeyland Valentin 
USA1:02.36
  
 
K Højdespring    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Candice Dominguez Fields
Candice Dominguez Fields ('96)
USA1.76
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
XXX
   
2
Courteney Campbell
Courteney Campbell ('99)
USA1.73
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.73
 XO
1.76
XXX
    
2
Ellen Dipietro
Ellen Dipietro ('96)
USA1.73
  
 
 
1.70
  O
1.73
 XO
1.76
XXX
     
4
Mikella Lefebvre-Oatis
Mikella Lefebvre-Oatis ('98)
CAN1.73
  
 
 
1.70
  O
1.73
XXO
1.76
XXX
     
5
Hope Purcell
Hope Purcell 
USA1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.73
XXX
     
6
Claire Kieffer-Wright
Claire Kieffer-Wright ('95)
USA1.70
  
 
 
1.65
 XO
1.70
 XO
1.73
XXX
     
7
Kelli Degeorge
Kelli Degeorge 
USA1.70
  
 =PB
 
1.65
  O
1.70 =PB
XXO
1.73
XXX
     
7
Aubrianna Lantrip
Aubrianna Lantrip ('97)
USA1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXO
1.73
XXX
     
9
Ashley Ramacher
Ashley Ramacher ('98)
USA1.65
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXX
      
9
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA1.65
  
 
 
1.65
  O
1.73
XXX
      
12
Petra Luterán
Petra Luterán ('97)
HUN1.65
  
 
 
1.65
 XO
1.70
XXX
      
15
Hannah Arason
Hannah Arason 
USA1.65
  
 
 
1.65
XXO
1.70
XXX
      
Rebecca Coan
Rebecca Coan ('97)
USA NH
  
 
 
1.65
XXX
       
K Stangspring    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Anna Watson
Anna Watson ('99)
USA4.17
  
 SB
 
3.87
  O
4.02
  O
4.07
PPP
4.12
XXO
4.17 SB
  O
4.22
XXX
  
2
Jessica Mercier
Jessica Mercier 
USA4.17
  
 PB
 
3.72
 XO
3.87
  O
4.02 =SB
  O
4.07 PB
  O
4.12 PB
XXO
4.17 PB
XXO
4.22
XXX
 
3
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA4.12
  
 
 
3.87
  O
4.02
  O
4.07
  O
4.12
 XO
4.17
XXX
   
3
Sophia Franklin
Sophia Franklin ('99)
USA4.12
  
 
 
3.87
  O
4.02
  O
4.07
PPP
4.12
 XO
4.17
XXX
   
5
Lexi Kiefer
Lexi Kiefer 
USA4.07
  
 SB
 
3.72
  O
3.87
XXO
4.02 SB
  O
4.07 SB
XXO
4.12
XXX
   
6
Rayce Albino
Rayce Albino ('97)
USA4.02
  
 
 
3.87
 XO
4.02
  O
4.07
XXX
     
7
Karlie Place
Karlie Place 
USA4.02
  
 
 
3.72
 XO
3.87
 XO
4.02
  O
4.07
XXX
    
8
Calli Ostapowicz
Calli Ostapowicz 
USA3.87
  
 =PB
 
3.72
  O
3.87 =PB
  O
4.02
XXX
     
8
Kristin Slaughter
Kristin Slaughter ('98)
USA3.87
  
 PB
 
3.72
  O
3.87 PB
  O
4.02
XXX
     
10
Megan Hoffman
Megan Hoffman 
USA3.87
  
 SB
 
3.72
 XO
3.87 SB
  O
4.02
XXX
     
11
Libby Jefferson
Libby Jefferson ('99)
USA3.87
  
 PB
 
3.72
 XO
3.87 PB
 XO
4.02
XXX
     
12
Carolyn Nye
Carolyn Nye ('97)
USA3.87
  
 
 
3.72
 XO
3.87
XXO
4.02
XXX
     
13
Greer Gumbrecht
Greer Gumbrecht ('98)
USA3.87
  
 
 
3.72
XXO
3.87
XXO
4.02
XXX
     
14
Tessa Sheets
Tessa Sheets ('99)
USA3.72
  
 
 
3.72
  O
3.87
XXX
      
14
Carena Nottoli
Carena Nottoli 
USA3.72
  
 
 
3.72
  O
3.87
XXX
      
14
Hailey Orlowski
Hailey Orlowski 
USA3.72
  
 SB
 
3.72 SB
  O
3.87
XXX
      
17
Sara McKeeman
Sara McKeeman ('96)
USA3.72
  
 
 
3.72
 XO
3.87
XXX
      
17
Kara Deady
Kara Deady 
USA3.72
  
 SB
 
3.72 SB
 XO
3.87
XXX
      
19
Megan Fry
Megan Fry ('97)
USA3.72
  
 =SB
 
3.72 =SB
XXO
3.87
XXX
      
19
Nicole Baker
Nicole Baker ('96)
USA3.72
  
 
 
3.72
XXO
3.87
XXX
      
19
Gwendolyn Zeckowski
Gwendolyn Zeckowski 
USA3.72
  
 PB
 
3.72 PB
XXO
3.87
XXX
      
K Længdespring    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Taylor Deloach
Taylor Deloach ('97)
USA6.18
0.0
  
 
 
6.18
 1.0
5.73
 1.0
5.53
 1.8
5.95
 -0.1
5.93
 -0.6
5.79
 -0.5
  
2
Jaden Mattox
Jaden Mattox 
USA6.18
0.0
  
 PB
 
  X6.18 PB
 1.1
5.95
 1.4
  X5.85
 -1.0
5.92
 -0.1
  
3
Jewel Smith
Jewel Smith 
USA6.17
0.0
  
 
 
6.17
 0.2
5.92
 0.5
  –5.65
 -1.2
  X  X  
4
Shylia Riley
Shylia Riley ('96)
USA6.17
0.0
  
 
 
5.79
 1.0
6.17
 1.6
5.71
 0.2
5.63
 -1.0
  X  X  
5
Janile Rogers
Janile Rogers ('96)
USA6.13
0.0
  
 
 
6.13
 0.6
6.00
 3.0
5.71
 0.9
5.62
 -0.4
5.82
 -1.3
5.64
 -1.9
  
6
Breana Gambrell
Breana Gambrell 
USA6.06
0.0
  
 
 
6.03
 0.8
  X6.06
 1.4
  X6.055.86
 -1.4
  
7
Briana Driver
Briana Driver ('97)
USA5.94
0.0
  
 SB
 
5.49
 -0.7
5.77
 0.8
5.94 SB
 1.6
5.54
 -1.4
  X5.78
 -0.9
  
8
Lorean Murray
Lorean Murray ('98)
JAM5.94
0.0
  
 PB
 
5.94
 2.4
5.54
 0.6
  X5.64  X  X  
9
Hannah Morris
Hannah Morris 
USA5.92
0.0
  
 
 
5.92
 0.5
  X5.91
 0.1
5.68
 -2.1
5.79
 -2.0
5.84
 -1.3
  
10
Amanda Carty
Amanda Carty 
USA5.90
0.0
  
 
 
5.90
 0.9
  X5.81
 2.6
     
11
Zionn Pearson
Zionn Pearson 
USA5.85
0.0
  
 SB
 
5.65
 -0.1
5.85 SB
 1.8
5.73
 -0.7
     
12
Jenna Jungels
Jenna Jungels ('98)
USA5.83
0.0
  
 
 
5.83
 0.4
4.24
 0.2
5.72
 -0.3
     
13
Asia Young
Asia Young ('98)
USA5.81
0.0
  
 
 
5.545.60
 0.2
5.81
 0.5
     
14
Leah Moran
Leah Moran 
USA5.79
0.0
  
 
 
5.79
 1.4
5.68
 -1.2
5.68
 0.7
     
15
Oniesha Clarke
Oniesha Clarke 
USA5.79
0.0
  
 
 
5.79
 2.0
5.60
 1.5
5.62
 0.5
     
16
Meagan Blair
Meagan Blair 
USA5.71
0.0
  
 
 
5.70
 0.6
5.52
 1.7
5.71
 0.2
     
17
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA5.71
0.0
  
 
 
5.68
 1.4
5.71
 0.9
5.68
 1.9
     
18
Asya Reynolds
Asya Reynolds ('96)
USA5.71
0.0
  
 
 
5.71
 0.5
5.44
 -0.3
5.54
 0.7
     
19
Cierra Pyles
Cierra Pyles 
USA5.68
0.0
  
 
 
5.60
 -0.7
5.68
 -0.1
4.02
 0.2
     
20
Jeryne Fish
Jeryne Fish ('96)
USA5.64
0.0
  
 
 
  X  X5.64
 0.8
     
K Trespring     
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Leah Moran
Leah Moran 
USA12.98
0.0
  
 PB
 
12.98 PB
 0.3
12.89
 1.0
  X12.62
 1.0
  X  X  
2
Leah Blackall
Leah Blackall 
USA12.96
0.0
  
 PB
 
  X12.29
 1.1
12.52
 1.2
12.56
 0.4
12.96 PB
 0.5
12.65
 0.3
  
3
Mikaela Seibert
Mikaela Seibert ('97)
USA12.70
0.0
  
 
 
12.50
 1.3
12.28
 1.4
12.70
 1.0
12.28
 1.5
  X12.52
 0.4
  
4
Lorean Murray
Lorean Murray ('98)
JAM12.55
0.0
  
 
 
12.55
 1.0
  X12.48
 0.7
12.14
 0.5
  X  X  
5
Cierra Pyles
Cierra Pyles 
USA12.32
0.0
  
 
 
11.94
 1.8
11.98
 0.2
  X12.23
 -0.8
12.32
 0.1
12.31
 0.3
  
6
Shelby Allen
Shelby Allen 
USA12.28
0.0
  
 
 
11.88
 0.6
12.28
 0.4
  X11.75
 0.4
12.14
 1.2
12.12  
7
Amanda Carty
Amanda Carty 
USA12.13
0.0
  
 
 
12.10
 1.3
11.97
 0.2
12.13
 0.2
11.84
 -0.6
11.82
 0.1
12.08
 0.4
  
K Kuglestød 4.0 kg    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Khayla Dawson
Khayla Dawson ('98)
USA17.65
  
 PB
 
17.65 PB17.0316.5616.9817.1716.92  
2
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA17.27
  
 
 
17.2716.91  X16.4914.95  X  
3
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA17.17
  
 
 
16.9117.17  X  X15.8016.50  
4
Tess Keyzers
Tess Keyzers 
USA16.60
  
 
 
16.6016.4716.56  X  X16.50  
5
Madison Pollard
Madison Pollard ('98)
USA16.26
  
 
 
15.3216.26  X  X15.5815.96  
6
Kiley Sabin
Kiley Sabin ('96)
USA16.18
  
 
 
16.1315.6415.8515.92  X16.18  
7
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA15.88
  
 
 
15.2115.8815.50  X  X15.52  
8
Banke Oginni
Banke Oginni ('96)
USA15.71
  
 
 
15.71  X  X15.24  X  X  
9
Nicole Sargent
Nicole Sargent ('97)
USA15.44
  
 PB
 
15.44 PB  X14.73  X  X14.79  
10
Adelaide Aquilla
Adelaide Aquilla ('99)
USA15.29
  
 
 
15.2914.7715.23     
11
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA15.24
  
 
 
14.49  X15.24     
12
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA15.13
  
 
 
13.5415.0215.13     
13
Briana Nelson
Briana Nelson ('97)
USA14.98
  
 PB
 
14.98 PB14.7014.11     
14
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA14.77
  
 
 
  X  X14.77     
15
Payden Montana
Payden Montana ('99)
USA14.55
  
 
 
14.4814.55  X     
16
Shay Nielsen
Shay Nielsen 
USA14.11
  
 
 
14.11  X  X     
16
Erika Hammond
Erika Hammond ('98)
USA14.11
  
 
 
  X14.11  X     
18
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE13.30
  
 
 
13.3013.2513.18     
19
Erin Connor
Erin Connor 
USA13.26
  
 
 
13.0913.0413.26     
K Diskoskast 1.0 kg    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA60.28
  
 
 
60.28  X58.01  X  X  X  
2
Konstadína Spanoudáki
Konstadína Spanoudáki ('98)
GRE52.94
  
 
 
  X52.9452.5852.4952.8051.53  
3
Hanna Barton
Hanna Barton 
USA52.47
  
 
 
  X52.4752.1548.4751.67  X  
4
Alex Meyer
Alex Meyer ('96)
USA52.06
  
 
 
49.0451.5352.06  X  X  X  
5
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA51.65
  
 PB
 
49.5948.3250.26 SB50.55 SB51.65 PB50.55  
6
Madison Pollard
Madison Pollard ('98)
USA50.13
  
 
 
47.3350.13  X  X49.86  X  
7
Khayla Dawson
Khayla Dawson ('98)
USA49.54
  
 PB
 
49.2049.54 PB47.1448.8749.4549.37  
8
Bailey Baker
Bailey Baker ('96)
USA49.20
  
 
 
49.2047.5846.6145.38  X  X  
9
Kiley Sabin
Kiley Sabin ('96)
USA48.75
  
 
 
  X44.5447.4248.3748.7547.82  
10
Sarah Loesch
Sarah Loesch ('95)
USA47.40
  
 
 
42.4647.40  X     
11
Payden Montana
Payden Montana ('99)
USA47.24
  
 
 
47.2443.4945.83     
12
Marika Spencer
Marika Spencer ('99)
USA46.53
  
 
 
45.8843.4846.53     
13
Erin Dunning
Erin Dunning 
USA46.40
  
 
 
  X  X46.40     
14
Adelaide Aquilla
Adelaide Aquilla ('99)
USA46.29
  
 
 
46.29  X45.10     
15
Shelby Brown
Shelby Brown ('97)
USA46.04
  
 
 
39.7146.0445.86     
16
Rebecca Mammel
Rebecca Mammel 
USA45.76
  
 
 
41.8645.7643.97     
17
Alexis Hill
Alexis Hill 
USA45.71
  
 
 
  X45.7143.33     
18
Piper Klinger
Piper Klinger 
USA45.62
  
 
 
  X  X45.62     
19
Halia Rosemond
Halia Rosemond 
USA45.38
  
 PB
 
  X42.5345.38 PB     
20
Nicole Sargent
Nicole Sargent ('97)
USA43.66
  
 
 
43.66  X  X     
21
Kate Birchmier
Kate Birchmier ('97)
USA43.59
  
 
 
41.9542.3843.59     
K Hammerkast 4.0 kg    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Temi Ogunrinde
Temi Ogunrinde ('96)
NGR67.42
  
 SB
 
  X66.05 SB67.42 SB  X65.45  X  
2
Sade Olatoye
Sade Olatoye ('97)
USA66.36
  
 
 
  X64.1066.3660.4563.26  X  
3
Sarah Loesch
Sarah Loesch ('95)
USA62.27
  
 PB
 
62.27 PB58.0662.0961.9460.9261.74  
4
Nycia Ford
Nycia Ford 
USA62.25
  
 
 
57.8660.9662.2561.0558.1460.45  
5
Bailey Baker
Bailey Baker ('96)
USA61.80
  
 
 
61.3361.8061.45  X  X58.73  
6
Nia Britt
Nia Britt ('97)
USA60.99
  
 PB
 
57.2060.99 PB59.0858.12  X55.33  
7
Laulauga Tausaga-Collins
Laulauga Tausaga-Collins ('98)
USA60.91
  
 
 
56.6160.9059.5060.9159.4157.00  
8
Anna Purchase
Anna Purchase ('99)
GBR60.74
  
 PB
 
60.74 PB55.37  X59.7859.7259.80  
9
Alice Barnsdale
Alice Barnsdale ('99)
GBR60.74
  
 
 
58.0360.74  X  X57.8056.41  
10
Kate Deaton
Kate Deaton 
USA60.32
  
 PB
 
54.16  X60.32 PB     
11
Kayla Deering
Kayla Deering ('96)
USA58.88
  
 PB
 
  X58.88 PB  X     
12
Amanda Howe
Amanda Howe 
USA58.30
  
 PB
 
  X54.3858.30 PB     
13
Rebecca Mammel
Rebecca Mammel 
USA57.15
  
 
 
57.15  X  X     
14
Gianna Rao
Gianna Rao 
USA56.92
  
 
 
  X  X56.92     
15
Princess Brinkley
Princess Brinkley 
USA56.61
  
 
 
56.2356.6156.41     
16
Banke Oginni
Banke Oginni ('96)
USA55.63
  
 
 
  X55.6354.85     
17
Erin Dunning
Erin Dunning 
USA54.52
  
 
 
51.1952.9254.52     
18
Alexis Dowdy
Alexis Dowdy 
USA54.17
  
 SB
 
54.17 SB  X  X     
K Spydkast 600 gram    
10.5.

Finale A

Finale
10.5.
1
Chase Wolinski
Chase Wolinski ('96)
USA54.90
  
 PB
 
53.6149.2947.29  X50.9954.90 PB  
2
Madison Smith
Madison Smith ('92)
USA52.85
  
 PB
 
49.19 SB47.4247.38  X52.85 PB52.01  
3
Brittni Wolczyk
Brittni Wolczyk ('97)
CAN51.61
  
 
 
51.2151.6150.42  X  X51.35  
4
Sydney Otto
Sydney Otto ('98)
USA50.84
  
 PB
 
48.74 SB50.84 PB50.2546.6547.4343.94  
5
Stephanie Sievers
Stephanie Sievers ('97)
USA50.00
  
 PB
 
48.0147.5846.4249.43 SB  X50.00 PB  
6
Kathryn Campbell
Kathryn Campbell 
USA48.96
  
 PB
 
48.96 PB45.9946.0746.2945.0848.26  
7
Marissa Mueller
Marissa Mueller ('99)
CAN47.02
  
 PB
 
47.02 PB  X44.28  X43.61  X  
8
Sarah Stanley
Sarah Stanley ('96)
USA46.26
  
 
 
45.5445.0946.2643.7643.4446.19  
9
Emma Fitzgerald
Emma Fitzgerald ('97)
USA45.39
  
 
 
42.5445.39  X40.5336.5344.54  
10
Annika Cederstrand
Annika Cederstrand ('99)
USA45.27
  
 PB
 
45.27 PB  X45.26     
11
Ryan Crotty
Ryan Crotty 
USA44.75
  
 
 
44.7544.4443.11     
12
Haley Poole
Haley Poole 
USA44.64
  
 
 
39.3240.9944.64     
K Syvkamp    
11.5.

Finale A

Finale
11.5.
1
Asya Reynolds
Asya Reynolds ('96)
USA5520
  
 PB
 
14,18/1,01,6612,6025,05/1,15,7736,912.22,49
2
Jenny Kimbro
Jenny Kimbro 
USA5501
  
 
 
13,53/2,01,6611,0624,27/1,15,6431,682.18,39
3
Tria Seawater-Simmons
Tria Seawater-Simmons 
USA5350
  
 
 
13,71/2,01,6611,5024,19/1,15,5524,492.18,42
4
Monique Felix
Monique Felix ('97)
USA5174
  
 
 
14,59/1,71,6011,6525,29/1,15,2138,222.22,26
5
Allison Gerads
Allison Gerads 
USA5150
  
 PB
 
14,84/1,71,6312,9625,52/1,15,3239,522.33,86
6
Hope Purcell
Hope Purcell 
USA4969
  
 PB
 
14,18/2,01,7210,4326,00/1,15,5426,292.32,37
7
Kelsey Sullivan
Kelsey Sullivan 
USA4966
  
 SB
 
14,76/1,71,6311,0127,08/1,15,3038,822.26,89
8
Rebecca Coan
Rebecca Coan ('97)
USA4704
  
 
 
14,98/0,11,6610,7726,58/1,15,1027,632.28,78
9
Theresa Mayanja
Theresa Mayanja 
USA4338
  
 
 
14,22/1,01,459,9026,33/1,14,6427,912.34,98
10
Lailah Elliot
Lailah Elliot 
USA4237
  
 
 
15,11/0,11,6311,4426,60/1,15,2423,413.08,32

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020