M 100 m 25.5. Vind: +2.1 Finale A Finale | 25.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jonte Baker Jonte Baker | USA | 10.17 | w | |||||||||||||
2 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 10.22 | w | ||||||||||||
3 | Devon Moore Devon Moore | USA | 10.32 | w | |||||||||||||
4 | Elliott Cummings Elliott Cummings ('98) | 98 | USA | 10.38 | w | ||||||||||||
5 | Davion McKnight-Allen Davion McKnight-Allen | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
6 | Jovon Gray Jovon Gray | JAM | 10.48 | w | |||||||||||||
7 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 10.53 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. Vind: +4.1 | 23.5. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 10.16 | w | ||||||||||||
2 | Jonte Baker Jonte Baker | USA | 10.22 | w | |||||||||||||
3 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 10.29 | w | ||||||||||||
4 | Elliott Cummings Elliott Cummings ('98) | 98 | USA | 10.36 | w | ||||||||||||
5 | Luxon Glor Luxon Glor ('97) | 97 | CAN | 10.43 | w | ||||||||||||
6 | Karonce Higgins Karonce Higgins | USA | 10.67 | w | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. Vind: +3.7 | 23.5. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 10.34 | w | ||||||||||||
2 | Davion McKnight-Allen Davion McKnight-Allen | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
3 | Raymone Campbell Raymone Campbell ('96) | 96 | JAM | 10.44 | w | ||||||||||||
4 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 10.45 | w | |||||||||||||
5 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 10.48 | w | |||||||||||||
6 | Devon Sanders Devon Sanders | USA | 10.67 | w | |||||||||||||
Indledende 3 23.5. Vind: +3.4 | 23.5. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Devon Moore Devon Moore | USA | 10.26 | w | |||||||||||||
2 | Jovon Gray Jovon Gray | JAM | 10.43 | w | |||||||||||||
3 | Alfred Thomas Alfred Thomas | USA | 10.44 | w | |||||||||||||
4 | J.J. Sherman J.J. Sherman ('95) | 95 | USA | 10.45 | w | ||||||||||||
5 | Michael Carson Michael Carson | USA | 10.51 | w | |||||||||||||
6 | Jordan
Jordan Johnson Jordan
Jordan Johnson | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
7 | Davon Carroll Davon Carroll ('99) | 99 | USA | 10.66 | w | ||||||||||||
M 200 m 25.5. Vind: +1.6 Finale A Finale | 25.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 20.80 | SB | ||||||||||||
2 | Alfred Thomas Alfred Thomas | USA | 21.09 | ||||||||||||||
3 | Devon Moore Devon Moore | USA | 21.19 | ||||||||||||||
4 | Myles Pringle Myles Pringle ('97) | 97 | USA | 21.25 | |||||||||||||
5 | Tevin Richardson Tevin Richardson ('97) | 97 | USA | 21.29 | |||||||||||||
6 | Josiah Brooks Josiah Brooks | USA | 21.32 | ||||||||||||||
7 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 21.35 | |||||||||||||
8 | Justin Brooks Justin Brooks | USA | 21.39 | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +3.2 | 24.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Tevin Richardson Tevin Richardson ('97) | 97 | USA | 21.24 | w | ||||||||||||
2 | Josiah Brooks Josiah Brooks | USA | 21.27 | w | |||||||||||||
3 | Brandon Valentine-Parris Brandon Valentine-Parris ('95) | 95 | VIN | 21.36 | w | ||||||||||||
4 | Jovon Gray Jovon Gray | JAM | 21.40 | w | |||||||||||||
5 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 21.44 | w | ||||||||||||
6 | P.J. Lotharp P.J. Lotharp | USA | 21.60 | w | |||||||||||||
7 | Derick St. Jean Derick St. Jean ('96) | 96 | DMA | 21.83 | w | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +1.6 | 24.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 21.28 | |||||||||||||
2 | Myles Pringle Myles Pringle ('97) | 97 | USA | 21.34 | |||||||||||||
3 | Karonce Higgins Karonce Higgins | USA | 21.59 | ||||||||||||||
4 | Jae'Len Means Jae'Len Means ('96) | 96 | USA | 21.61 | |||||||||||||
5 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 21.64 | ||||||||||||||
6 | J.J. Sherman J.J. Sherman ('95) | 95 | USA | 21.68 | |||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +2.3 | 24.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 20.76 | w | ||||||||||||
2 | Alfred Thomas Alfred Thomas | USA | 20.82 | w | |||||||||||||
3 | Devon Moore Devon Moore | USA | 21.06 | w | |||||||||||||
4 | Justin Brooks Justin Brooks | USA | 21.24 | w | |||||||||||||
5 | Raymone Campbell Raymone Campbell ('96) | 96 | JAM | 21.26 | w | ||||||||||||
6 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 21.38 | w | ||||||||||||
7 | Marquett Simmons Marquett Simmons ('94) | 94 | USA | 21.47 | w | ||||||||||||
8 | Philip Landrum Philip Landrum | USA | 21.48 | w | |||||||||||||
M 400 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Myles Pringle Myles Pringle ('97) | 97 | USA | 45.61 | |||||||||||||
2 | Brandon Valentine-Parris Brandon Valentine-Parris ('95) | 95 | VIN | 46.08 | SB | ||||||||||||
3 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 46.64 | |||||||||||||
4 | Patrick Forrest Patrick Forrest ('99) | 99 | USA | 47.31 | |||||||||||||
5 | Derick St. Jean Derick St. Jean ('96) | 96 | DMA | 47.37 | |||||||||||||
6 | Justin Brooks Justin Brooks | USA | 47.58 | ||||||||||||||
7 | Luke Stenzel Luke Stenzel | USA | 47.59 | ||||||||||||||
8 | Aaron Arp Aaron Arp | USA | 48.20 | ||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Myles Pringle Myles Pringle ('97) | 97 | USA | 46.53 | |||||||||||||
2 | Brandon Valentine-Parris Brandon Valentine-Parris ('95) | 95 | VIN | 46.68 | SB | ||||||||||||
3 | Darren Alfred Darren Alfred ('96) | 96 | TTO | 47.17 | |||||||||||||
4 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 47.21 | |||||||||||||
5 | Demontravous Jones Demontravous Jones | USA | 47.48 | ||||||||||||||
6 | Jalen Jones Jalen Jones ('97) | 97 | USA | 47.62 | |||||||||||||
7 | Xavier Marable Xavier Marable | 00 | USA | 47.70 | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Patrick Forrest Patrick Forrest ('99) | 99 | USA | 46.81 | |||||||||||||
2 | Derick St. Jean Derick St. Jean ('96) | 96 | DMA | 46.90 | |||||||||||||
3 | Aaron Arp Aaron Arp | USA | 47.12 | ||||||||||||||
4 | Luke Stenzel Luke Stenzel | USA | 47.14 | SB | |||||||||||||
5 | Omar Austin Omar Austin | 00 | USA | 47.27 | |||||||||||||
6 | Saint-Jacob Diodonet Saint-Jacob Diodonet | USA | 47.69 | ||||||||||||||
7 | Channing Phillips Channing Phillips | USA | 47.85 | ||||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 47.92 | |||||||||||||
2 | Justin Brooks Justin Brooks | USA | 47.95 | ||||||||||||||
3 | Tevin Richardson Tevin Richardson ('97) | 97 | USA | 47.99 | |||||||||||||
4 | Trevian Jenkins Trevian Jenkins | USA | 48.99 | ||||||||||||||
M 800 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Thomas Staines Thomas Staines ('98) | 98 | GBR | 1:50.03 | |||||||||||||
2 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:50.17 | |||||||||||||
3 | Shaquille Dill Shaquille Dill ('93) | 93 | BER | 1:50.64 | |||||||||||||
4 | Dennis Mbuta Dennis Mbuta | USA | 1:51.34 | ||||||||||||||
5 | Joshua Ajero Joshua Ajero ('96) | 96 | USA | 1:51.37 | |||||||||||||
6 | Devundrick Walker Devundrick Walker | USA | 1:51.44 | ||||||||||||||
7 | Stephen Vercollone Stephen Vercollone | USA | 1:52.04 | ||||||||||||||
8 | Derek Noll Derek Noll | USA | 1:53.05 | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Joshua Ajero Joshua Ajero ('96) | 96 | USA | 1:52.07 | |||||||||||||
2 | Dennis Mbuta Dennis Mbuta | USA | 1:53.02 | ||||||||||||||
3 | Hugo Arlabosse Hugo Arlabosse ('99) | 99 | FRA | 1:55.04 | |||||||||||||
4 | Michael Good Michael Good | USA | 1:55.58 | ||||||||||||||
6 | Sebastian Anthony Sebastian Anthony ('97) | 97 | GBR | 2:01.31 | |||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Shaquille Dill Shaquille Dill ('93) | 93 | BER | 1:52.94 | |||||||||||||
2 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:53.26 | |||||||||||||
3 | Derek Noll Derek Noll | USA | 1:53.37 | ||||||||||||||
4 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:54.16 | ||||||||||||||
5 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:54.50 | |||||||||||||
6 | John Partee John Partee | USA | 1:55.79 | ||||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Thomas Staines Thomas Staines ('98) | 98 | GBR | 1:52.43 | |||||||||||||
2 | Devundrick Walker Devundrick Walker | USA | 1:52.58 | ||||||||||||||
3 | Stephen Vercollone Stephen Vercollone | USA | 1:52.93 | ||||||||||||||
4 | Jaylen Tryon Jaylen Tryon | USA | 1:53.89 | ||||||||||||||
5 | Calahan Warren Calahan Warren ('96) | 96 | USA | 1:54.35 | |||||||||||||
6 | Jorge Villares Jorge Villares | PUR | 1:55.55 | ||||||||||||||
M 1500 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Brett Meyer Brett Meyer ('96) | 96 | USA | 3:58.24 | |||||||||||||
2 | Elias Gedyon Elias Gedyon ('93) | 93 | USA | 3:58.74 | |||||||||||||
3 | Felix Wammetsberger Felix Wammetsberger ('95) | 95 | GER | 3:58.90 | |||||||||||||
4 | Benjamin Allen Benjamin Allen ('98) | 98 | USA | 3:59.02 | |||||||||||||
5 | Josh Evans Josh Evans | USA | 3:59.47 | ||||||||||||||
6 | Luke Julian Luke Julian | USA | 3:59.55 | ||||||||||||||
7 | Victor Moreau Victor Moreau ('95) | 95 | FRA | 3:59.65 | |||||||||||||
8 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 3:59.93 | |||||||||||||
9 | Lucas Taxter Lucas Taxter ('97) | 97 | USA | 4:00.61 | |||||||||||||
10 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 4:00.66 | |||||||||||||
11 | Daniel Wallis Daniel Wallis ('96) | 96 | GBR | 4:01.17 | |||||||||||||
12 | Zach Lundberg Zach Lundberg | USA | 4:01.58 | ||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
3 | Felix Wammetsberger Felix Wammetsberger ('95) | 95 | GER | 4:02.67 | |||||||||||||
4 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 4:02.82 | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Daniel Wallis Daniel Wallis ('96) | 96 | GBR | 3:55.16 | |||||||||||||
2 | Victor Moreau Victor Moreau ('95) | 95 | FRA | 3:55.24 | |||||||||||||
3 | Zach Lundberg Zach Lundberg | USA | 3:55.38 | ||||||||||||||
4 | Lucas Taxter Lucas Taxter ('97) | 97 | USA | 3:55.45 | |||||||||||||
5 | Luke Julian Luke Julian | USA | 3:55.57 | ||||||||||||||
6 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 3:55.64 | |||||||||||||
10 | Paddy Robb Paddy Robb ('96) | 96 | IRL | 4:17.34 | |||||||||||||
M 5000 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Zachery Panning Zachery Panning ('95) | 95 | USA | 14:10.58 | |||||||||||||
2 | Elias Gedyon Elias Gedyon ('93) | 93 | USA | 14:24.24 | |||||||||||||
3 | Tanner Chada Tanner Chada | USA | 14:27.04 | ||||||||||||||
4 | Taylor Stack Taylor Stack | USA | 14:29.38 | ||||||||||||||
5 | Charlie Sweeney Charlie Sweeney ('99) | 99 | USA | 14:29.56 | |||||||||||||
6 | Daniel Wallis Daniel Wallis ('96) | 96 | GBR | 14:29.60 | |||||||||||||
7 | Eddie King Eddie King | USA | 14:32.90 | ||||||||||||||
8 | Marcelo Laguera Marcelo Laguera ('96) | 96 | MEX | 14:34.51 | |||||||||||||
9 | Josh Hoskinson Josh Hoskinson | USA | 14:40.70 | ||||||||||||||
10 | Stetson Rayas Stetson Rayas ('97) | 97 | USA | 14:41.65 | |||||||||||||
11 | Luke Greer Luke Greer ('96) | 96 | USA | 14:42.57 | |||||||||||||
12 | Ross Husch Ross Husch | USA | 14:48.84 | ||||||||||||||
17 | Victor Moreau Victor Moreau ('95) | 95 | FRA | 15:08.53 | |||||||||||||
M 10000 m 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Zachery Panning Zachery Panning ('95) | 95 | USA | 30:12.30 | |||||||||||||
2 | Marcelo Laguera Marcelo Laguera ('96) | 96 | MEX | 30:59.78 | |||||||||||||
3 | George McCartney George McCartney | USA | 31:05.87 | ||||||||||||||
4 | Jack Mastandrea Jack Mastandrea | USA | 31:07.37 | ||||||||||||||
5 | Luke Greer Luke Greer ('96) | 96 | USA | 31:11.07 | |||||||||||||
6 | Charlie Sweeney Charlie Sweeney ('99) | 99 | USA | 31:13.39 | |||||||||||||
7 | Ricardo Ocampo Ricardo Ocampo | USA | 31:14.69 | ||||||||||||||
8 | Ben Schneiderman Ben Schneiderman | USA | 31:18.75 | ||||||||||||||
9 | Dylan Ko Dylan Ko | USA | 31:38.52 | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Leakey Kipkosgei Leakey Kipkosgei | KEN | 8:52.86 | ||||||||||||||
2 | Jonah Theisen Jonah Theisen | USA | 8:55.31 | SB | |||||||||||||
3 | Wesley Kirui Wesley Kirui | KEN | 8:56.33 | ||||||||||||||
4 | Edwin Kangogo Edwin Kangogo ('95) | 95 | KEN | 8:57.86 | |||||||||||||
5 | Christian Noble Christian Noble ('97) | 97 | USA | 8:58.22 | |||||||||||||
6 | Taylor Stack Taylor Stack | USA | 8:58.37 | ||||||||||||||
7 | Jesus Urtusuastegui Jesus Urtusuastegui | USA | 9:00.14 | ||||||||||||||
8 | Braden Reichl Braden Reichl | USA | 9:04.69 | ||||||||||||||
9 | Jake Mitchem Jake Mitchem ('97) | 97 | USA | 9:08.48 | |||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Leakey Kipkosgei Leakey Kipkosgei | KEN | 9:07.54 | ||||||||||||||
2 | Austin Pasch Austin Pasch ('96) | 96 | USA | 9:12.92 | |||||||||||||
3 | Jonah Theisen Jonah Theisen | USA | 9:13.01 | ||||||||||||||
4 | Edwin Kangogo Edwin Kangogo ('95) | 95 | KEN | 9:14.55 | |||||||||||||
M 110 m hæk 25.5. Vind: +2.8 Finale A Finale | 25.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Myles Hunter Myles Hunter ('95) | 95 | USA | 13.54 | w | ||||||||||||
2 | Trevor Bassitt Trevor Bassitt ('98) | 98 | USA | 13.74 | w | ||||||||||||
3 | Juan Scott Juan Scott ('97) | 97 | USA | 13.79 | w | ||||||||||||
4 | Charles Bowman Charles Bowman ('96) | 96 | USA | 13.96 | w | ||||||||||||
5 | William Watson William Watson | USA | 14.08 | w | |||||||||||||
6 | Nicholas Rack Nicholas Rack ('93) | 93 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
7 | Christian Smith Christian Smith ('83) | 83 | USA | 14.23 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +2.0 | 24.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Myles Hunter Myles Hunter ('95) | 95 | USA | 13.68 | PB | ||||||||||||
2 | Charlie Forbes Charlie Forbes ('94) | 94 | USA | 14.01 | PB | ||||||||||||
3 | Nicholas Rack Nicholas Rack ('93) | 93 | USA | 14.22 | |||||||||||||
4 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 14.30 | |||||||||||||
5 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 14.44 | |||||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +3.3 | 24.5. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Juan Scott Juan Scott ('97) | 97 | USA | 14.00 | w | ||||||||||||
2 | William Watson William Watson | USA | 14.14 | w | |||||||||||||
3 | Darius Berry Darius Berry | USA | 14.33 | w | |||||||||||||
4 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 14.39 | w | |||||||||||||
5 | Rami Gharsalli Rami Gharsalli ('93) | 93 | TUN | 14.44 | w | ||||||||||||
6 | Lenell Shelby Lenell Shelby | USA | 14.46 | w | |||||||||||||
7 | Brandon Crowley Brandon Crowley | USA | 14.56 | w | |||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +3.3 | 24.5. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Trevor Bassitt Trevor Bassitt ('98) | 98 | USA | 14.01 | w | ||||||||||||
2 | Charles Bowman Charles Bowman ('96) | 96 | USA | 14.06 | w | ||||||||||||
3 | Christian Smith Christian Smith ('83) | 83 | USA | 14.12 | w | ||||||||||||
4 | Justice Burks Justice Burks | USA | 14.25 | w | |||||||||||||
5 | Dorian Andrews Dorian Andrews | USA | 14.27 | w | |||||||||||||
6 | Javon Graham Javon Graham | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
7 | Errik Snell Errik Snell | USA | 14.57 | w | |||||||||||||
M 400 m hæk 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Bassitt Trevor Bassitt ('98) | 98 | USA | 51.39 | PB | ||||||||||||
2 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 51.79 | SB | |||||||||||||
3 | Alazae Hester-Taylor Alazae Hester-Taylor | USA | 52.14 | PB | |||||||||||||
4 | Charles Bowman Charles Bowman ('96) | 96 | USA | 52.15 | |||||||||||||
5 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 52.18 | |||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Bassitt Trevor Bassitt ('98) | 98 | USA | 52.14 | |||||||||||||
2 | Chad Miller Chad Miller ('96) | 96 | JAM | 52.32 | |||||||||||||
3 | Josh Barrows Josh Barrows ('96) | 96 | USA | 52.40 | |||||||||||||
4 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 53.39 | |||||||||||||
5 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 53.82 | |||||||||||||
6 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 54.52 | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Charles Bowman Charles Bowman ('96) | 96 | USA | 52.25 | |||||||||||||
2 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 52.29 | |||||||||||||
3 | Samuel Curry Samuel Curry | USA | 52.34 | ||||||||||||||
4 | Triston Sisneros Triston Sisneros | USA | 52.96 | ||||||||||||||
5 | Daniel Walker Daniel Walker | USA | 53.32 | ||||||||||||||
6 | Joshua Simmons Joshua Simmons | USA | 53.45 | ||||||||||||||
7 | Ryan Fields Ryan Fields | 00 | USA | 53.62 | |||||||||||||
8 | Kaelin Moore Kaelin Moore ('99) | 99 | USA | 53.92 | |||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 52.57 | ||||||||||||||
2 | Alazae Hester-Taylor Alazae Hester-Taylor | USA | 53.48 | ||||||||||||||
3 | Johnanthan Stiles Johnanthan Stiles | USA | 53.54 | ||||||||||||||
4 | Lenell Shelby Lenell Shelby | USA | 54.16 | ||||||||||||||
M Højdespring 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Ethan Harris Ethan Harris ('98) | 98 | USA | 2.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kevin Schultz Kevin Schultz ('95) | 95 | USA | 2.20 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tyler Arroyo Tyler Arroyo ('96) | 96 | USA | 2.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Porte-Joie Tshiaba Porte-Joie Tshiaba ('99) | 99 | USA | 2.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cameron Burrows Cameron Burrows | USA | 2.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Montrez Jackson Montrez Jackson | USA | 2.11 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Myles Pringle Myles Pringle ('97) | 97 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Shenley Allen Shenley Allen | USA | 2.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Deveyon Brown Deveyon Brown | USA | 2.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chris Cook Chris Cook | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tyler Cronk Tyler Cronk | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ryan Mount Ryan Mount | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kolt Newell Kolt Newell | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Hunter Weeks Hunter Weeks | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Raymon Harper Raymon Harper | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Cervantes Jackson Cervantes Jackson ('97) | 97 | USA | 2.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jesse Miller Jesse Miller | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Tommy Ansiel Tommy Ansiel | USA | 5.37 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Vincent Hobbie Vincent Hobbie ('97) | 97 | GER | 5.27 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kai Miller Kai Miller ('96) | 96 | USA | 5.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ryan Stanley Ryan Stanley | USA | 5.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jacob Battani Jacob Battani ('98) | 98 | USA | 5.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Davis Bowers Davis Bowers | USA | 5.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Grant Myers Grant Myers | USA | 5.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jared Schipper Jared Schipper | USA | 4.97 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jan Jánský Jan Jánský ('95) | 95 | CZE | 4.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Trivett Jones Trivett Jones | USA | 4.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Derek Horton Derek Horton ('90) | 90 | USA | 4.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Connor Mclean Connor Mclean ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Robert Wood Robert Wood | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 8.16 | w | +4.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 8.08 | w | +5.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | 7.96 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dashaun Morgan Dashaun Morgan | USA | 7.86 | +1.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kizan David Kizan David ('98) | 98 | SKN | 7.79 | w | +4.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dyshon Vaughn Dyshon Vaughn | USA | 7.72 | w | +5.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tavian Stewart Tavian Stewart | USA | 7.72 | w | +2.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Josh Norville Josh Norville ('98) | 98 | USA | 7.71 | w | +4.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Christopher Goodwin Christopher Goodwin ('98) | 98 | NZL | 7.68 | w | +6.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Matt Bowen Matt Bowen ('96) | 96 | USA | 7.55 | w | +5.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Marcus Klein Marcus Klein | USA | 7.50 | w | +4.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kristofer Potts-Howard Kristofer Potts-Howard | USA | 7.41 | w | +8.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 7.40 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Trey Miller Trey Miller | USA | 7.38 | +1.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Dante Brown Dante Brown | 00 | USA | 7.37 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Isaiah Roybal Isaiah Roybal | USA | 7.34 | w | +3.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jermel Jones II Jermel Jones II | 00 | USA | 7.28 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Anthony Zarro Anthony Zarro | USA | 7.20 | w | +5.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Cervantes Jackson Cervantes Jackson ('97) | 97 | USA | 16.65 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 16.06 | w | +4.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kizan David Kizan David ('98) | 98 | SKN | 15.83 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Matt Walsh Matt Walsh ('99) | 99 | NZL | 15.60 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Victor Ogeka Victor Ogeka | USA | 15.60 | w | +4.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Josiah Brooks Josiah Brooks | USA | 15.57 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Oghenefejiro Onakpoma Oghenefejiro Onakpoma | USA | 15.47 | w | +2.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Matt Bowen Matt Bowen ('96) | 96 | USA | 15.36 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Darius Weathers Darius Weathers | USA | 15.36 | +1.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jahvad McDermott Jahvad McDermott | USA | 15.31 | +0.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ratayvius Jackson Ratayvius Jackson | USA | 15.15 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Asa Carter Asa Carter | USA | 15.08 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jesse Miller Jesse Miller | USA | 15.05 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | 15.01 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Shamar Jenkins Shamar Jenkins | USA | 14.98 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Aurthur Jeffrey Aurthur Jeffrey | USA | 14.89 | +1.9 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Adrian Broadus Adrian Broadus | USA | 14.86 | +1.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kennan Harrison Kennan Harrison | USA | 14.83 | w | +3.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | William Ross William Ross | USA | 14.79 | +0.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Eldred Henry Eldred Henry ('94) | 94 | IVB | 21.47 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Samuel Reid Samuel Reid | USA | 19.58 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 18.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nik Curtiss Nik Curtiss ('97) | 97 | USA | 18.62 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rajindra Campbell Rajindra Campbell ('96) | 96 | JAM | 18.43 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ryan Kelly Ryan Kelly | USA | 18.34 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Konner Swenson Konner Swenson ('99) | 99 | USA | 18.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Brodie Lubelski Brodie Lubelski ('96) | 96 | USA | 18.03 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Nathan Cummings Nathan Cummings | USA | 17.93 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jabari Bennett Jabari Bennett ('99) | 99 | USA | 17.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Martin Knauer Martin Knauer ('98) | 98 | GER | 17.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jacob Glass Jacob Glass | USA | 17.74 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Dalton Lewallen Dalton Lewallen | USA | 17.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Austin Hogan Austin Hogan | USA | 17.55 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jacob Bartling Jacob Bartling | USA | 17.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Nathan Swadley Nathan Swadley | USA | 17.21 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jake Knight Jake Knight | USA | 17.20 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Colby Stinson Colby Stinson | USA | 17.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 16.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Jayme LaPlante Jayme LaPlante ('96) | 96 | USA | 16.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Austin Combs Austin Combs ('96) | 96 | USA | 16.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 16.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Eric Jackson Eric Jackson | USA | 16.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Joseph Brown Joseph Brown ('96) | 96 | USA | 59.54 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 57.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Luke Hoffman Luke Hoffman ('99) | 99 | USA | 56.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alex Hill Alex Hill ('96) | 96 | USA | 55.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jake Knight Jake Knight | USA | 55.45 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Austin Hogan Austin Hogan | USA | 53.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Eric Jackson Eric Jackson | USA | 53.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 52.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Nathan Cummings Nathan Cummings | USA | 52.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sam Nichols Sam Nichols | USA | 52.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Andy Hurtado Andy Hurtado | USA | 52.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Eldred Henry Eldred Henry ('94) | 94 | IVB | 51.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jacob Bartling Jacob Bartling | USA | 50.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jorge Rios Jorge Rios | USA | 50.23 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jayme LaPlante Jayme LaPlante ('96) | 96 | USA | 50.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Martin Knauer Martin Knauer ('98) | 98 | GER | 50.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Justin Scavarda Justin Scavarda ('98) | 98 | USA | 50.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Decio Andrade Decio Andrade ('97) | 97 | POR | 67.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Austin Combs Austin Combs ('96) | 96 | USA | 65.00 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alex Hill Alex Hill ('96) | 96 | USA | 63.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Travis Petersen Travis Petersen | USA | 62.93 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eric Bejaran Eric Bejaran | USA | 62.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Levi Wyrick Levi Wyrick ('95) | 95 | USA | 61.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Austin Hogan Austin Hogan | USA | 60.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tristen Durr Tristen Durr | USA | 60.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Cody Stilwell Cody Stilwell | USA | 60.67 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Ricko Meckes Ricko Meckes ('92) | 92 | GER | 71.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nils Fischer Nils Fischer ('97) | 97 | GER | 70.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Felix Torres Felix Torres ('98) | 98 | PUR | 69.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Joshua Hudiburg Joshua Hudiburg ('97) | 97 | USA | 66.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jerod Toogood Jerod Toogood ('97) | 97 | USA | 65.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Easton Christensen Easton Christensen | USA | 65.35 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rajheim Carby Rajheim Carby ('98) | 98 | JAM | 64.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Najair Jackson Najair Jackson ('96) | 96 | JAM | 62.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Vitaliy Zhgun Vitaliy Zhgun ('92) | 92 | RUS | 60.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7426 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 7343 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7192 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jonathan Harper Jonathan Harper | USA | 7144 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Connor Guinn Connor Guinn | USA | 6954 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kyle Lawson Kyle Lawson | USA | 6923 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Braydon Maier Braydon Maier ('99) | 99 | USA | 6854 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 6792 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lonnie Marts Lonnie Marts ('95) | 95 | USA | 6770 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Trey Miller Trey Miller | USA | 6702 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Giovanni Brown Giovanni Brown | USA | 6684 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Chad Ponciano Chad Ponciano | USA | 6523 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Hayden Ashley Hayden Ashley | USA | 6234 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 25.5. Vind: +1.8 Finale A Finale | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Rene Medley Rene Medley ('96) | 96 | JAM | 11.20 | PB | ||||||||||||
2 | Dianna Johnson Dianna Johnson ('95) | 95 | JAM | 11.29 | PB | ||||||||||||
3 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 11.39 | SB | ||||||||||||
4 | Ariel Jackson Ariel Jackson ('94) | 94 | BAR | 11.45 | PB | ||||||||||||
5 | Valexsia Droughn Valexsia Droughn | USA | 11.48 | PB | |||||||||||||
6 | Mechaela Hyacinth Mechaela Hyacinth ('99) | 99 | LCA | 11.61 | =PB | ||||||||||||
7 | Brooklynn York Brooklynn York | USA | 11.73 | PB | |||||||||||||
8 | Zawadi Brown Zawadi Brown | USA | 11.76 | ||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. Vind: +3.1 | 23.5. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Rene Medley Rene Medley ('96) | 96 | JAM | 11.39 | w | ||||||||||||
2 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 11.45 | w | ||||||||||||
3 | Valexsia Droughn Valexsia Droughn | USA | 11.54 | w | |||||||||||||
4 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 11.75 | w | ||||||||||||
5 | Christine Moss Christine Moss ('96) | 96 | JAM | 11.84 | w | ||||||||||||
6 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 12.02 | w | ||||||||||||
7 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 12.05 | w | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. Vind: +2.3 | 23.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Ariel Jackson Ariel Jackson ('94) | 94 | BAR | 11.40 | w | ||||||||||||
2 | Brooklynn York Brooklynn York | USA | 11.51 | w | |||||||||||||
3 | Zawadi Brown Zawadi Brown | USA | 11.53 | w | |||||||||||||
4 | Jharna Alston Jharna Alston | USA | 11.59 | w | |||||||||||||
5 | Angelica Floyd Angelica Floyd ('99) | 99 | USA | 11.60 | w | ||||||||||||
6 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye ('96) | 96 | FRA | 11.69 | w | ||||||||||||
7 | Kayla Zink Kayla Zink ('92) | 92 | USA | 11.79 | w | ||||||||||||
8 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 11.95 | w | |||||||||||||
Indledende 3 23.5. Vind: +3.4 | 23.5. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Dianna Johnson Dianna Johnson ('95) | 95 | JAM | 11.54 | w | ||||||||||||
2 | Mechaela Hyacinth Mechaela Hyacinth ('99) | 99 | LCA | 11.63 | w | ||||||||||||
3 | J'Liyah Miles J'Liyah Miles | USA | 11.74 | w | |||||||||||||
4 | Izabelle Peterson Izabelle Peterson | USA | 11.76 | w | |||||||||||||
5 | Cierra Thompson Cierra Thompson | USA | 11.77 | w | |||||||||||||
6 | Kajsa Johansson Kajsa Johansson ('01) | 01 | USA | 11.79 | w | ||||||||||||
7 | Jazmine Robertson Jazmine Robertson ('95) | 95 | USA | 11.85 | w | ||||||||||||
8 | Ansley Long Ansley Long | USA | 11.88 | w | |||||||||||||
K 200 m 25.5. Vind: +5.1 Finale A Finale | 25.5. | Vind: +5.1 | |||||||||||||||
1 | Rene Medley Rene Medley ('96) | 96 | JAM | 23.30 | w | ||||||||||||
2 | Ariel Jackson Ariel Jackson ('94) | 94 | BAR | 23.41 | w | ||||||||||||
3 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 23.64 | w | ||||||||||||
4 | Dianna Johnson Dianna Johnson ('95) | 95 | JAM | 23.99 | w | ||||||||||||
5 | Amanda Crawford Amanda Crawford ('99) | 99 | GRN | 24.40 | w | ||||||||||||
6 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 24.53 | w | |||||||||||||
7 | Jerinique Brooks Jerinique Brooks ('96) | 96 | BAH | 24.60 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +2.6 | 24.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Ariel Jackson Ariel Jackson ('94) | 94 | BAR | 23.83 | w | ||||||||||||
2 | Dianna Johnson Dianna Johnson ('95) | 95 | JAM | 24.18 | w | ||||||||||||
3 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 24.43 | w | |||||||||||||
4 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 24.58 | w | ||||||||||||
5 | Jazmine Smith Jazmine Smith | USA | 24.67 | w | |||||||||||||
6 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye ('96) | 96 | FRA | 24.85 | w | ||||||||||||
7 | Zawadi Brown Zawadi Brown | USA | 24.94 | w | |||||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +2.9 | 24.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 23.90 | w | ||||||||||||
2 | Christine Moss Christine Moss ('96) | 96 | JAM | 24.02 | w | ||||||||||||
3 | Jerinique Brooks Jerinique Brooks ('96) | 96 | BAH | 24.31 | w | ||||||||||||
4 | Amanda Crawford Amanda Crawford ('99) | 99 | GRN | 24.37 | w | ||||||||||||
5 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 24.38 | w | |||||||||||||
6 | Ayana Fields Ayana Fields | USA | 24.46 | w | |||||||||||||
7 | Jazmine Robertson Jazmine Robertson ('95) | 95 | USA | 24.60 | w | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +2.8 | 24.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Rene Medley Rene Medley ('96) | 96 | JAM | 23.68 | w | ||||||||||||
2 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 24.28 | w | |||||||||||||
3 | Izabelle Peterson Izabelle Peterson | USA | 24.58 | w | |||||||||||||
4 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 24.61 | w | ||||||||||||
5 | Kajsa Johansson Kajsa Johansson ('01) | 01 | USA | 24.66 | w | ||||||||||||
6 | Christine Williams Christine Williams ('99) | 99 | USA | 24.98 | w | ||||||||||||
K 400 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Kissi Ann Brown Kissi Ann Brown ('95) | 95 | JAM | 53.62 | PB | ||||||||||||
2 | Renea Ambersley Renea Ambersley ('92) | 92 | JAM | 54.60 | |||||||||||||
3 | Cameka Witter Cameka Witter ('95) | 95 | JAM | 54.71 | |||||||||||||
4 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 55.06 | ||||||||||||||
5 | Jazmine Smith Jazmine Smith | USA | 55.53 | ||||||||||||||
6 | Tawana Allen Tawana Allen ('99) | 99 | JAM | 55.77 | |||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Renea Ambersley Renea Ambersley ('92) | 92 | JAM | 54.82 | |||||||||||||
2 | Christine Moss Christine Moss ('96) | 96 | JAM | 55.12 | |||||||||||||
3 | Jazmine Smith Jazmine Smith | USA | 55.22 | ||||||||||||||
4 | McKae Mitchell McKae Mitchell | USA | 55.45 | ||||||||||||||
5 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 56.16 | |||||||||||||
6 | Hanna Williams Hanna Williams | USA | 56.62 | ||||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Kissi Ann Brown Kissi Ann Brown ('95) | 95 | JAM | 54.58 | SB | ||||||||||||
2 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 55.90 | ||||||||||||||
3 | Kennedy Hardemion Kennedy Hardemion | USA | 56.03 | ||||||||||||||
4 | Danae Manibog Danae Manibog ('98) | 98 | USA | 56.18 | |||||||||||||
5 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 56.63 | |||||||||||||
6 | Davia Smith Davia Smith ('97) | 97 | JAM | 56.69 | |||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Shannon Kalawan Shannon Kalawan ('97) | 97 | JAM | 54.24 | |||||||||||||
2 | Cameka Witter Cameka Witter ('95) | 95 | JAM | 54.43 | |||||||||||||
3 | Tawana Allen Tawana Allen ('99) | 99 | JAM | 54.96 | |||||||||||||
4 | Amanda Crawford Amanda Crawford ('99) | 99 | GRN | 55.25 | |||||||||||||
5 | Nicole Sreenan Nicole Sreenan | USA | 55.87 | ||||||||||||||
6 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 56.02 | ||||||||||||||
7 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 56.97 | |||||||||||||
K 800 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Skylyn Webb Skylyn Webb ('95) | 95 | USA | 2:06.96 | |||||||||||||
2 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 2:08.18 | |||||||||||||
3 | Kristen Metcalfe Kristen Metcalfe ('96) | 96 | CAN | 2:09.04 | |||||||||||||
4 | Danielle McCormick Danielle McCormick ('97) | 97 | USA | 2:09.71 | |||||||||||||
5 | Yasmine Hernandez Yasmine Hernandez | USA | 2:10.50 | ||||||||||||||
6 | Alana Mussatto Alana Mussatto ('96) | 96 | CAN | 2:11.38 | |||||||||||||
7 | Shayla Huebner Shayla Huebner | USA | 2:11.41 | ||||||||||||||
8 | Sophie Dodd Sophie Dodd ('96) | 96 | CAN | 2:15.37 | |||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Skylyn Webb Skylyn Webb ('95) | 95 | USA | 2:07.64 | |||||||||||||
2 | Kristen Metcalfe Kristen Metcalfe ('96) | 96 | CAN | 2:07.96 | SB | ||||||||||||
3 | Sophie Dodd Sophie Dodd ('96) | 96 | CAN | 2:08.25 | |||||||||||||
4 | Shayla Huebner Shayla Huebner | USA | 2:08.75 | PB | |||||||||||||
5 | Paige Nock Paige Nock ('95) | 95 | CAN | 2:11.82 | |||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 2:09.83 | |||||||||||||
2 | Alana Mussatto Alana Mussatto ('96) | 96 | CAN | 2:12.25 | |||||||||||||
3 | Liz Bloch Liz Bloch ('95) | 95 | USA | 2:13.50 | |||||||||||||
4 | Olivia Woods Olivia Woods | USA | 2:14.36 | ||||||||||||||
5 | Elysia Burgos Elysia Burgos | USA | 2:14.58 | ||||||||||||||
7 | Yasmine Graziani Yasmine Graziani ('94) | 94 | FRA | 2:25.97 | |||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Yasmine Hernandez Yasmine Hernandez | USA | 2:09.35 | ||||||||||||||
2 | Danielle McCormick Danielle McCormick ('97) | 97 | USA | 2:09.40 | |||||||||||||
3 | Bailey Sharon Bailey Sharon | USA | 2:10.03 | ||||||||||||||
4 | Ruth Cvancara Ruth Cvancara | USA | 2:15.24 | ||||||||||||||
K 1500 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Stephanie Cotter Stephanie Cotter ('99) | 99 | IRL | 4:36.91 | |||||||||||||
2 | Alicja Konieczek Alicja Konieczek ('94) | 94 | POL | 4:37.26 | |||||||||||||
3 | Kristen Metcalfe Kristen Metcalfe ('96) | 96 | CAN | 4:37.37 | |||||||||||||
4 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 4:37.68 | |||||||||||||
5 | Liz Bloch Liz Bloch ('95) | 95 | USA | 4:37.75 | |||||||||||||
6 | Allie Ludge Allie Ludge | USA | 4:37.80 | ||||||||||||||
7 | Andra Lehotay Andra Lehotay | USA | 4:38.11 | ||||||||||||||
8 | Hailey Streff Hailey Streff | USA | 4:38.54 | ||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Andra Lehotay Andra Lehotay | USA | 4:37.40 | ||||||||||||||
2 | Allie Ludge Allie Ludge | USA | 4:37.55 | ||||||||||||||
3 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 4:37.88 | |||||||||||||
4 | Hailey Streff Hailey Streff | USA | 4:38.03 | ||||||||||||||
5 | Casey Monoszlay Casey Monoszlay | USA | 4:38.04 | ||||||||||||||
6 | Stefanie Parsons Stefanie Parsons ('99) | 99 | CAN | 4:39.07 | |||||||||||||
7 | Kate Lilly Kate Lilly | USA | 4:39.51 | ||||||||||||||
10 | Hasna Kaarour Hasna Kaarour ('94) | 94 | FRA | 4:51.24 | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Alicja Konieczek Alicja Konieczek ('94) | 94 | POL | 4:31.01 | |||||||||||||
2 | Stephanie Cotter Stephanie Cotter ('99) | 99 | IRL | 4:32.05 | |||||||||||||
3 | Kristen Metcalfe Kristen Metcalfe ('96) | 96 | CAN | 4:32.43 | |||||||||||||
4 | Liz Bloch Liz Bloch ('95) | 95 | USA | 4:32.45 | |||||||||||||
5 | Elysia Burgos Elysia Burgos | USA | 4:32.66 | ||||||||||||||
6 | Kara Burton Kara Burton | USA | 4:34.42 | ||||||||||||||
7 | Miryam Bassett Miryam Bassett ('96) | 96 | CAN | 4:35.07 | |||||||||||||
8 | Mickayla Wenzel Mickayla Wenzel | USA | 4:35.70 | ||||||||||||||
9 | Charlee Boxall Charlee Boxall ('96) | 96 | AUS | 4:39.79 | |||||||||||||
K 5000 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Caroline Kurgat Caroline Kurgat ('93) | 93 | KEN | 17:10.10 | |||||||||||||
2 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 17:18.66 | |||||||||||||
3 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 17:21.86 | |||||||||||||
4 | Julia Howley Julia Howley ('96) | 96 | CAN | 17:22.23 | |||||||||||||
5 | Kate Lilly Kate Lilly | USA | 17:23.33 | ||||||||||||||
6 | Hanna Gröber Hanna Gröber ('96) | 96 | GER | 17:24.53 | |||||||||||||
7 | Alexa Shindruk Alexa Shindruk | USA | 17:27.70 | ||||||||||||||
16 | Ida Meli Narbuvoll Ida Meli Narbuvoll ('95) | 95 | NOR | 17:51.69 | |||||||||||||
22 | Chloe Cook Chloe Cook ('94) | 94 | GBR | 18:24.29 | |||||||||||||
K 10000 m 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Caroline Kurgat Caroline Kurgat ('93) | 93 | KEN | 36:34.31 | |||||||||||||
2 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 37:20.46 | |||||||||||||
10 | Ida Meli Narbuvoll Ida Meli Narbuvoll ('95) | 95 | NOR | 38:43.20 | |||||||||||||
K 3000 m forh. 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Alicja Konieczek Alicja Konieczek ('94) | 94 | POL | 10:23.89 | |||||||||||||
2 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 10:26.41 | |||||||||||||
3 | Julia Howley Julia Howley ('96) | 96 | CAN | 10:27.05 | |||||||||||||
4 | Haleigh Hunter-Galvan Haleigh Hunter-Galvan | USA | 10:33.49 | PB | |||||||||||||
5 | Hanna Gröber Hanna Gröber ('96) | 96 | GER | 10:38.08 | |||||||||||||
6 | Nicole McMillen Nicole McMillen | CAN | 10:42.69 | ||||||||||||||
7 | Mackenzie Kelly Mackenzie Kelly | USA | 10:50.19 | ||||||||||||||
8 | Megan Wenham Megan Wenham ('97) | 97 | USA | 10:50.28 | |||||||||||||
9 | Madison Goen Madison Goen | USA | 10:50.45 | ||||||||||||||
10 | Allysen Eads Allysen Eads | USA | 10:54.37 | ||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Julia Howley Julia Howley ('96) | 96 | CAN | 10:52.07 | |||||||||||||
2 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 10:54.53 | |||||||||||||
3 | Haleigh Hunter-Galvan Haleigh Hunter-Galvan | USA | 10:55.00 | ||||||||||||||
4 | Allysen Eads Allysen Eads | USA | 10:55.06 | ||||||||||||||
5 | Jaiden Schuette Jaiden Schuette | USA | 10:58.50 | ||||||||||||||
8 | Zita Molnár Zita Molnár ('97) | 97 | HUN | 11:38.26 | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Hanna Gröber Hanna Gröber ('96) | 96 | GER | 10:51.77 | |||||||||||||
2 | Alicja Konieczek Alicja Konieczek ('94) | 94 | POL | 10:52.61 | |||||||||||||
3 | Nicole McMillen Nicole McMillen | CAN | 10:58.33 | ||||||||||||||
4 | Megan Wenham Megan Wenham ('97) | 97 | USA | 10:59.45 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 25.5. Vind: +4.5 Finale A Finale | 25.5. | Vind: +4.5 | |||||||||||||||
1 | Courtney Nelson Courtney Nelson ('95) | 95 | USA | 13.06 | w | ||||||||||||
2 | Monisha Lewis Monisha Lewis ('91) | 91 | USA | 13.29 | w | ||||||||||||
3 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 13.31 | w | ||||||||||||
4 | Erin Hodge Erin Hodge | USA | 13.47 | w | |||||||||||||
5 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 13.56 | w | |||||||||||||
6 | Briana Burt Briana Burt ('96) | 96 | USA | 13.83 | w | ||||||||||||
7 | Mariyah Vongsaveng Mariyah Vongsaveng | USA | 13.87 | w | |||||||||||||
8 | Morgan Smith Morgan Smith ('96) | 96 | USA | 13.98 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +4.1 | 24.5. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Courtney Nelson Courtney Nelson ('95) | 95 | USA | 12.99 | w | ||||||||||||
2 | Monisha Lewis Monisha Lewis ('91) | 91 | USA | 13.22 | w | ||||||||||||
3 | Briana Burt Briana Burt ('96) | 96 | USA | 13.77 | w | ||||||||||||
4 | Morgan Smith Morgan Smith ('96) | 96 | USA | 13.92 | w | ||||||||||||
5 | Nia Vance Nia Vance | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
6 | Chelsea Walker Chelsea Walker ('97) | 97 | GBR | 14.48 | w | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +4.8 | 24.5. | Vind: +4.8 | |||||||||||||||
1 | Erin Hodge Erin Hodge | USA | 13.37 | w | |||||||||||||
2 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 13.49 | w | |||||||||||||
3 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 14.03 | w | ||||||||||||
4 | Shequilla McClain Shequilla McClain | USA | 14.13 | w | |||||||||||||
5 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 14.40 | w | |||||||||||||
Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +3.4 | 24.5. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 13.52 | w | ||||||||||||
2 | Mariyah Vongsaveng Mariyah Vongsaveng | USA | 13.97 | w | |||||||||||||
3 | Julia Hammerschmidt Julia Hammerschmidt ('98) | 98 | GER | 14.03 | w | ||||||||||||
4 | Danielle Scantlebury Danielle Scantlebury | BAR | 14.12 | w | |||||||||||||
5 | Leah Molter Leah Molter | USA | 14.14 | w | |||||||||||||
6 | Owenieka Watson Owenieka Watson ('96) | 96 | JAM | 14.34 | w | ||||||||||||
7 | Carolyn Hackel Carolyn Hackel | USA | 14.36 | w | |||||||||||||
K 400 m hæk 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 57.53 | PB | |||||||||||||
2 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 59.21 | SB | ||||||||||||
3 | Sidney Trinidad Sidney Trinidad | USA | 59.49 | ||||||||||||||
4 | Hanneke Oosterwegel Hanneke Oosterwegel ('96) | 96 | NED | 1:00.29 | |||||||||||||
5 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 1:01.24 | ||||||||||||||
6 | Kissi Ann Brown Kissi Ann Brown ('95) | 95 | JAM | 1:01.35 | |||||||||||||
7 | Jessica Eby Jessica Eby | USA | 1:01.35 | ||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 58.18 | ||||||||||||||
2 | Jessica Eby Jessica Eby | USA | 1:00.34 | ||||||||||||||
3 | Erykah Weems Erykah Weems | USA | 1:00.43 | ||||||||||||||
4 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 1:01.24 | |||||||||||||
5 | Miyah Golden Miyah Golden | USA | 1:01.35 | ||||||||||||||
6 | Monisha Lewis Monisha Lewis ('91) | 91 | USA | 1:02.10 | |||||||||||||
7 | Leah Molter Leah Molter | USA | 1:03.37 | ||||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Sidney Trinidad Sidney Trinidad | USA | 59.78 | ||||||||||||||
2 | Kissi Ann Brown Kissi Ann Brown ('95) | 95 | JAM | 59.92 | PB | ||||||||||||
3 | Chelsea Walker Chelsea Walker ('97) | 97 | GBR | 1:00.31 | |||||||||||||
4 | Kelly Strand Kelly Strand | USA | 1:01.79 | ||||||||||||||
5 | Janeth Moya Janeth Moya | USA | 1:02.13 | ||||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Shannon Kalawan Shannon Kalawan ('97) | 97 | JAM | 59.18 | |||||||||||||
2 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 59.68 | ||||||||||||||
3 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 1:00.16 | |||||||||||||
4 | Hanneke Oosterwegel Hanneke Oosterwegel ('96) | 96 | NED | 1:00.23 | |||||||||||||
5 | Claudia Cox Claudia Cox ('98) | 98 | USA | 1:01.12 | |||||||||||||
6 | Brittney Augustin Brittney Augustin | USA | 1:02.69 | ||||||||||||||
7 | Danielle Scantlebury Danielle Scantlebury | BAR | 1:02.71 | ||||||||||||||
K Højdespring 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Marisa Gwinner Marisa Gwinner | USA | 1.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Yashira Rhymer-Stuart Yashira Rhymer-Stuart ('97) | 97 | ISV | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Serena Canegan Serena Canegan | USA | 1.73 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Destiny Johnson Destiny Johnson | USA | 1.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 1.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 1.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Michelle Jürgen Michelle Jürgen ('95) | 95 | GER | 1.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Skyler Ruszkowski Skyler Ruszkowski | USA | 1.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Haven Lander Haven Lander ('99) | 99 | USA | 4.28 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emily Presley Emily Presley ('97) | 97 | USA | 3.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Anna Massa Anna Massa ('98) | 98 | ESP | 3.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lucy Buckholz Lucy Buckholz | USA | 3.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Viviana Quintana Viviana Quintana ('96) | 96 | PUR | 3.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Allexis Menghini Allexis Menghini ('95) | 95 | USA | 3.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Elli Kimes Elli Kimes | USA | 3.88 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Scout Cai Scout Cai ('98) | 98 | USA | 3.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Amanda Fassold Amanda Fassold | 00 | USA | 3.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Renee Rhodes Renee Rhodes ('96) | 96 | USA | 3.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kassidie Stimmel Kassidie Stimmel | 00 | USA | 3.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Elena Bisotto Elena Bisotto ('98) | 98 | ITA | 3.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rachael Mayberry Rachael Mayberry | USA | 3.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nocona Swindell Nocona Swindell | USA | 3.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Mary Costello Mary Costello | USA | 3.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Halle Irvine Halle Irvine | USA | 3.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Cassie Jennings Cassie Jennings | USA | 3.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Madeline Marshall Madeline Marshall | USA | 3.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Lauren Suthernland Lauren Suthernland | USA | 3.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 6.28 | w | +4.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ansley Long Ansley Long | USA | 6.25 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Adrienne Lewis Adrienne Lewis | USA | 6.21 | w | +5.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 6.11 | w | +5.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zarria Williams Zarria Williams | USA | 6.10 | w | +6.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hannah Meek Hannah Meek ('98) | 98 | USA | 6.05 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Claire Luallen Claire Luallen | USA | 6.05 | w | +6.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 6.04 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Abigail Jones Abigail Jones | USA | 5.99 | w | +6.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Angelica Floyd Angelica Floyd ('99) | 99 | USA | 5.98 | w | +6.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jazmin Williams Jazmin Williams ('98) | 98 | USA | 5.97 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kaija Crowe Kaija Crowe | USA | 5.96 | +0.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Tytavia Hardy Tytavia Hardy | USA | 5.95 | w | +4.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 5.89 | w | +4.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Lauren Fairchild Lauren Fairchild | USA | 5.84 | w | +3.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jasmine McQuirter Jasmine McQuirter ('97) | 97 | USA | 5.78 | w | +4.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Makayla Kueser Makayla Kueser | USA | 5.74 | w | +4.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Alexis Duncan Alexis Duncan | USA | 5.67 | w | +5.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Chrisalyn Johnson Chrisalyn Johnson | USA | 5.61 | w | +8.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Caroline Lewis Caroline Lewis ('99) | 99 | USA | 5.57 | w | +5.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Annie Topal Annie Topal ('96) | 96 | PNG | 13.02 | w | +6.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 13.02 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cierra Pulliam Cierra Pulliam ('96) | 96 | USA | 12.83 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trenadey Scott Trenadey Scott | USA | 12.81 | w | +6.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Camille Jouanno Camille Jouanno ('96) | 96 | FRA | 12.80 | w | +4.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dahsia Middlebrooks Dahsia Middlebrooks | USA | 12.70 | -0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chrisalyn Johnson Chrisalyn Johnson | USA | 12.60 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | D'Andra Morris D'Andra Morris | USA | 12.46 | w | +3.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 12.33 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tsitsi Carol Mahachi Tsitsi Carol Mahachi ('95) | 95 | ZIM | 12.32 | w | +5.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Abby Wagner Abby Wagner | USA | 12.29 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Aylexus Leshay Aylexus Leshay | USA | 12.26 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 12.26 | w | +3.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Keshara Romain Keshara Romain | USA | 12.15 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Tytavia Hardy Tytavia Hardy | USA | 12.14 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Adrienne Lewis Adrienne Lewis | USA | 12.09 | +1.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Rusheda Blake Rusheda Blake | JAM | 12.06 | w | +5.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Rayna Graham Rayna Graham | USA | 12.00 | -0.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Lindsay Baker Lindsay Baker ('99) | 99 | USA | 16.49 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Desirea Buerge Desirea Buerge ('96) | 96 | USA | 16.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 16.19 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Payton Roberts Payton Roberts | USA | 16.06 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 15.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Destiny Talalemotu Destiny Talalemotu ('95) | 95 | USA | 15.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sunflower Greene Sunflower Greene | USA | 15.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jena Black Jena Black ('96) | 96 | USA | 15.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 15.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lane Kadlec Lane Kadlec | USA | 14.77 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Tiara Schmidt Tiara Schmidt | USA | 14.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Katie Monk Katie Monk | USA | 14.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ashlan Burton Ashlan Burton | USA | 14.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Brinn Grunder Brinn Grunder ('97) | 97 | USA | 14.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Nicole Berry Nicole Berry ('98) | 98 | USA | 14.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Gracious Togai Gracious Togai | USA | 14.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Hannah Hahler Hannah Hahler | USA | 14.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Gabby Eshiet Gabby Eshiet | USA | 14.32 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Emma Hertz Emma Hertz | USA | 14.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Ashley Elder Ashley Elder | USA | 14.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Rebecca Manteuffel Rebecca Manteuffel ('99) | 99 | USA | 14.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Mackenzie Crowder Mackenzie Crowder | USA | 13.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Aliyah Striver Aliyah Striver | USA | 13.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Lexi Stevenson Lexi Stevenson | USA | 13.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 24.5. Finale A Finale | 24.5. | ||||||||||||||||
1 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 60.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 55.68 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 53.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Desirea Buerge Desirea Buerge ('96) | 96 | USA | 53.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mary Hecksel Mary Hecksel | USA | 52.87 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 52.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Gina Coleman Gina Coleman ('99) | 99 | USA | 52.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rebecca Manteuffel Rebecca Manteuffel ('99) | 99 | USA | 50.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lindsay Baker Lindsay Baker ('99) | 99 | USA | 49.60 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emma Richards Emma Richards | USA | 48.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Payton Roberts Payton Roberts | USA | 47.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Elle Alexander Elle Alexander ('96) | 96 | USA | 46.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Katie Monk Katie Monk | USA | 46.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Esther Nofodji Esther Nofodji ('97) | 97 | USA | 46.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 46.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Haley Craig Haley Craig | USA | 46.11 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 45.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Destiny Talalemotu Destiny Talalemotu ('95) | 95 | USA | 45.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Madeline Caldwell Madeline Caldwell | USA | 43.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Ashlan Burton Ashlan Burton | USA | 43.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 23.5. Finale A Finale | 23.5. | ||||||||||||||||
1 | Rachael Somoye Rachael Somoye ('94) | 94 | GBR | 57.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kianna Clark Kianna Clark | USA | 57.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Natalie Helenthal Natalie Helenthal | USA | 56.34 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mackenzie Leigh Mackenzie Leigh | USA | 56.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sunflower Greene Sunflower Greene | USA | 55.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Katie Monk Katie Monk | USA | 55.72 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | McKenzie Scheil McKenzie Scheil ('98) | 98 | USA | 55.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lindsay Baker Lindsay Baker ('99) | 99 | USA | 54.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Destiny Talalemotu Destiny Talalemotu ('95) | 95 | USA | 54.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Judith Essemiah Judith Essemiah | 00 | NED | 53.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Candy Lockett Candy Lockett ('99) | 99 | GBR | 48.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||||
1 | Morgan Ash Morgan Ash | USA | 51.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ellie Logan Ellie Logan | USA | 50.34 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Shelby Edwards Shelby Edwards | USA | 49.62 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Talena Murray Talena Murray ('99) | 99 | TTO | 49.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sharon Toako Sharon Toako ('92) | 92 | PNG | 49.18 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Darian Wilson Darian Wilson | USA | 47.25 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Katelyn Mooney Katelyn Mooney | USA | 46.63 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Morgan Defloria Morgan Defloria | USA | 46.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Elizabeth Pomatto Elizabeth Pomatto | USA | 46.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Amanda Short Amanda Short | USA | 45.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sahjay Stevens Sahjay Stevens ('98) | 98 | JAM | 44.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Tamara Suša Tamara Suša ('99) | 99 | SRB | 44.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Elaina Powell Elaina Powell | USA | 44.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Madeleine Maltais Madeleine Maltais | USA | 44.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Raquel Pellecer Raquel Pellecer | USA | 43.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Paige Shimkus Paige Shimkus | USA | 43.93 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Megan Kirn Megan Kirn | USA | 43.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Alexis Kuehl Alexis Kuehl | USA | 42.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 24.5. Vind: w Finale A Finale | 24.5. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Lauren Huebner Lauren Huebner ('98) | 98 | USA | 5364 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 5260 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 5256 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 5077 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Caroline Lewis Caroline Lewis ('99) | 99 | USA | 5071 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Abigail Jones Abigail Jones | USA | 5070 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Scout Cai Scout Cai ('98) | 98 | USA | 5054 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kaija Crowe Kaija Crowe | USA | 5036 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Brianna Schmitz Brianna Schmitz | USA | 4990 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 4933 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | HarLee Ortega HarLee Ortega | USA | 4904 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Friederike Kallenberg Friederike Kallenberg ('98) | 98 | GER | 4901 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Natalie Gottschalk Natalie Gottschalk | USA | 4780 | w | |||||||||||||
|