M 100 m | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.10 | PB | ||||||||||
2 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 10.11 | SB | ||||||||||
3 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.14 | |||||||||||
4 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.18 | |||||||||||
5 | Bryand Rincher Bryand Rincher ('98) | 98 | USA | 10.22 | |||||||||||
6 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 10.25 | |||||||||||
7 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 10.28 | PB | ||||||||||
8 | Rikkoi Brathwaite Rikkoi Brathwaite ('99) | 99 | IVB | 10.35 | PB | ||||||||||
Kval 2 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 10.16 | |||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.21 | SB | ||||||||||
3 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 10.24 | |||||||||||
4 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 10.25 | |||||||||||
5 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 10.27 | |||||||||||
6 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.39 | |||||||||||
7 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.41 | |||||||||||
8 | Lester Miller Lester Miller ('95) | 95 | USA | 10.43 | |||||||||||
Kval 3 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 10.13 | |||||||||||
2 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 10.14 | |||||||||||
3 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 10.22 | =SB | ||||||||||
4 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 10.23 | |||||||||||
5 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 10.23 | |||||||||||
6 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.28 | |||||||||||
7 | Justin Ofotan Justin Ofotan | 00 | USA | 10.38 | PB | ||||||||||
8 | Kary Vincent Kary Vincent ('99) | 99 | USA | 10.61 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. Vind: -0.3 | 23.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 10.29 | |||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.37 | |||||||||||
3 | Lester Miller Lester Miller ('95) | 95 | USA | 10.41 | |||||||||||
4 | Rikkoi Brathwaite Rikkoi Brathwaite ('99) | 99 | IVB | 10.43 | |||||||||||
5 | Quincy Mitchell Quincy Mitchell | 00 | USA | 10.56 | PB | ||||||||||
6 | Norris Spike Norris Spike ('96) | 96 | CAN | 10.59 | |||||||||||
7 | Darryl Gay Darryl Gay ('97) | 97 | USA | 10.63 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. Vind: -0.6 | 23.5. | Vind: -0.6 | |||||||||||||
1 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 10.29 | |||||||||||
2 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 10.33 | |||||||||||
3 | Kary Vincent Kary Vincent ('99) | 99 | USA | 10.38 | |||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.40 | |||||||||||
5 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.48 | |||||||||||
6 | Marvin Morgan Marvin Morgan ('99) | 99 | USA | 10.67 | |||||||||||
7 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.80 | |||||||||||
8 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 10.84 | SB | |||||||||||
Indledende 3 23.5. Vind: -0.2 | 23.5. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 10.26 | |||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 10.29 | |||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.31 | |||||||||||
4 | Justin Ofotan Justin Ofotan | 00 | USA | 10.41 | |||||||||||
5 | Jhevaughn Matherson Jhevaughn Matherson ('99) | 99 | JAM | 10.43 | |||||||||||
6 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 10.65 | |||||||||||
7 | Jailen Bell Jailen Bell | USA | 10.71 | ||||||||||||
8 | Maurice Nock Maurice Nock | USA | 10.74 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. Vind: -1.2 | 23.5. | Vind: -1.2 | |||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.21 | |||||||||||
2 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 10.33 | |||||||||||
3 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 10.34 | |||||||||||
4 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.42 | |||||||||||
5 | Terrell Posada Terrell Posada | USA | 10.56 | ||||||||||||
6 | Curtis Thomas Curtis Thomas | USA | 10.68 | ||||||||||||
7 | Antoine Roodolph Antoine Roodolph | USA | 10.74 | ||||||||||||
Indledende 5 23.5. Vind: +0.9 | 23.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 10.26 | |||||||||||
2 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.26 | |||||||||||
3 | Bryand Rincher Bryand Rincher ('98) | 98 | USA | 10.27 | |||||||||||
4 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 10.30 | |||||||||||
5 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 10.35 | |||||||||||
6 | Kevin Spraggins Kevin Spraggins | USA | 10.55 | ||||||||||||
7 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 10.59 | =SB | ||||||||||
8 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 10.64 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. Vind: -0.4 | 23.5. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 10.27 | |||||||||||
2 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 10.38 | |||||||||||
3 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.43 | |||||||||||
4 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 10.47 | |||||||||||
5 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 10.51 | ||||||||||||
6 | Josiah Johnson Josiah Johnson | USA | 10.55 | ||||||||||||
7 | Keith Brown Keith Brown ('98) | 98 | USA | 10.58 | |||||||||||
8 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 10.60 | |||||||||||
M 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.7 | 25.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 20.14 | PB | ||||||||||
2 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 20.24 | |||||||||||
3 | Marcus Parker Marcus Parker ('97) | 97 | USA | 20.43 | |||||||||||
4 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 20.49 | PB | ||||||||||
5 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.53 | SB | ||||||||||
6 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.73 | SB | ||||||||||
7 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 20.74 | PB | ||||||||||
8 | Kevin Spraggins Kevin Spraggins | USA | 21.02 | ||||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +1.4 | 25.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.09 | PB | ||||||||||
2 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.40 | |||||||||||
3 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 20.46 | PB | ||||||||||
4 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 20.49 | |||||||||||
5 | Martin Owusu-Antwi Martin Owusu-Antwi ('95) | 95 | GHA | 20.73 | |||||||||||
6 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 20.84 | PB | ||||||||||
7 | Alex Sands Alex Sands ('98) | 98 | USA | 20.89 | PB | ||||||||||
8 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 20.99 | SB | ||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +1.1 | 25.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 20.13 | PB | ||||||||||
2 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.14 | PB | ||||||||||
3 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.15 | |||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.48 | SB | ||||||||||
5 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.56 | |||||||||||
6 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 20.72 | PB | ||||||||||
7 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 20.86 | |||||||||||
8 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 21.00 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.39 | |||||||||||
2 | Alex Sands Alex Sands ('98) | 98 | USA | 20.96 | PB | ||||||||||
3 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 21.04 | |||||||||||
4 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 21.05 | |||||||||||
5 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 21.07 | |||||||||||
6 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 21.13 | |||||||||||
7 | Jared Hayes Jared Hayes ('99) | 99 | USA | 21.20 | |||||||||||
8 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 21.30 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +0.8 | 24.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.18 | PB | ||||||||||
2 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 20.58 | |||||||||||
3 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 20.82 | PB | ||||||||||
4 | Kevin Spraggins Kevin Spraggins | USA | 20.96 | PB | |||||||||||
5 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 21.18 | ||||||||||||
6 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 21.37 | ||||||||||||
7 | Andre Jeff Andre Jeff ('99) | 99 | USA | 21.81 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 20.32 | |||||||||||
2 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.73 | |||||||||||
3 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 20.73 | |||||||||||
4 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 21.01 | SB | ||||||||||
5 | Calvary Rogers Calvary Rogers ('97) | 97 | USA | 21.05 | |||||||||||
6 | Quincy Mitchell Quincy Mitchell | 00 | USA | 21.18 | PB | ||||||||||
7 | Imri Persiado Imri Persiado ('94) | 94 | ISR | 21.25 | |||||||||||
8 | Brandon James Brandon James ('99) | 99 | USA | 21.48 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +0.3 | 24.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 20.49 | |||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.62 | |||||||||||
3 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 20.63 | |||||||||||
4 | Martin Owusu-Antwi Martin Owusu-Antwi ('95) | 95 | GHA | 20.70 | PB | ||||||||||
5 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 21.09 | |||||||||||
6 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 21.16 | |||||||||||
7 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 21.17 | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.61 | |||||||||||
2 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 20.78 | |||||||||||
3 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.88 | |||||||||||
4 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 20.90 | |||||||||||
5 | Shannon Patterson Shannon Patterson ('96) | 96 | USA | 21.25 | |||||||||||
6 | Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | 21.26 | |||||||||||
7 | Devaniel Dale Devaniel Dale | USA | 21.74 | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.43 | |||||||||||
2 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.62 | SB | ||||||||||
3 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 20.65 | =PB | ||||||||||
4 | Marcus Parker Marcus Parker ('97) | 97 | USA | 20.85 | |||||||||||
5 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 20.93 | ||||||||||||
6 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 21.13 | |||||||||||
7 | Maurice Nock Maurice Nock | USA | 21.65 | ||||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 45.19 | SB | ||||||||||
2 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 45.80 | |||||||||||
3 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 45.86 | SB | ||||||||||
4 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 46.26 | |||||||||||
5 | Jonathan Sacoor Jonathan Sacoor ('99) | 99 | BEL | 46.59 | |||||||||||
6 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 46.80 | |||||||||||
7 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 47.66 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.46 | PB | ||||||||||
2 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 45.79 | PB | ||||||||||
3 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.18 | DUR-22 | SB | |||||||||
4 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 46.18 | |||||||||||
5 | Jayon Woodard Jayon Woodard ('97) | 97 | USA | 46.40 | |||||||||||
6 | Rico Gomez Rico Gomez ('98) | 98 | USA | 46.43 | PB | ||||||||||
7 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 46.55 | |||||||||||
8 | Tyler Underwood Tyler Underwood | USA | 46.98 | ||||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 44.77 | |||||||||||
2 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 45.66 | |||||||||||
3 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 45.83 | PB | |||||||||||
4 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.89 | |||||||||||
5 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 46.08 | |||||||||||
6 | Kyle Fearrington Kyle Fearrington ('98) | 98 | PUR | 46.50 | PB | ||||||||||
7 | Trequan Barnes Trequan Barnes ('98) | 98 | USA | 46.66 | |||||||||||
8 | Owen Richardson Owen Richardson ('98) | 98 | GBR | 47.89 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 45.45 | SB | ||||||||||
2 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 45.60 | SB | ||||||||||
3 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 46.12 | |||||||||||
4 | Jonathan Sacoor Jonathan Sacoor ('99) | 99 | BEL | 46.22 | SB | ||||||||||
5 | Jayon Woodard Jayon Woodard ('97) | 97 | USA | 46.26 | PB | ||||||||||
6 | Noah Williams Noah Williams ('99) | 99 | USA | 46.87 | |||||||||||
7 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 47.35 | |||||||||||
8 | Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | 47.52 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 46.01 | |||||||||||
2 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 46.14 | |||||||||||
3 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.38 | DUR-22 | SB | |||||||||
4 | Rico Gomez Rico Gomez ('98) | 98 | USA | 46.45 | PB | ||||||||||
5 | Daeqwan Butler Daeqwan Butler ('99) | 99 | USA | 46.58 | |||||||||||
6 | Arinze Chance Arinze Chance ('96) | 96 | GUY | 47.01 | |||||||||||
7 | Jack Dodge Jack Dodge | USA | 47.27 | ||||||||||||
8 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 47.72 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 46.62 | ||||||||||||
2 | Kyle Fearrington Kyle Fearrington ('98) | 98 | PUR | 46.82 | |||||||||||
3 | Owen Richardson Owen Richardson ('98) | 98 | GBR | 47.01 | |||||||||||
4 | Devaniel Dale Devaniel Dale | USA | 47.19 | ||||||||||||
5 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 47.28 | |||||||||||
6 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 47.71 | ||||||||||||
7 | Eran Siboni Eran Siboni ('97) | 97 | ISR | 48.18 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 45.87 | |||||||||||
2 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 45.92 | PB | ||||||||||
3 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.94 | |||||||||||
4 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 45.95 | PB | ||||||||||
5 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 46.95 | |||||||||||
6 | Jonathon Sawyer Jonathon Sawyer ('96) | 96 | USA | 46.96 | |||||||||||
7 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 47.01 | ||||||||||||
8 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 48.08 | ||||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.78 | |||||||||||
2 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 46.49 | SB | ||||||||||
3 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 46.58 | |||||||||||
4 | Trequan Barnes Trequan Barnes ('98) | 98 | USA | 46.63 | |||||||||||
5 | Jovahn Williamson Jovahn Williamson ('99) | 99 | USA | 46.97 | |||||||||||
6 | Daniel Pietsch Daniel Pietsch ('96) | 96 | USA | 47.13 | |||||||||||
7 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 48.05 | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 44.55 | |||||||||||
2 | Tyler Underwood Tyler Underwood | USA | 46.44 | ||||||||||||
3 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 46.85 | |||||||||||
4 | Laval Davis Laval Davis ('92) | 92 | USA | 46.95 | |||||||||||
5 | Isaiah Palmer Isaiah Palmer ('98) | 98 | USA | 47.10 | |||||||||||
6 | Jordan Willis Jordan Willis ('99) | 99 | USA | 47.36 | |||||||||||
7 | Justin Hamilton Justin Hamilton | USA | 47.52 | ||||||||||||
M 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Myles Marshall Myles Marshall ('97) | 97 | USA | 1:48.23 | =SB | ||||||||||
2 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:49.08 | |||||||||||
3 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:49.70 | |||||||||||
4 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:49.83 | |||||||||||
5 | Domenic Perretta Domenic Perretta ('97) | 97 | USA | 1:50.13 | |||||||||||
6 | Evans Kibet Evans Kibet | KEN | 1:51.87 | ||||||||||||
7 | Tim Zepf Tim Zepf | USA | 1:52.57 | ||||||||||||
8 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:52.73 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 1:49.58 | |||||||||||
2 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:49.77 | |||||||||||
3 | Miles Owens Miles Owens ('98) | 98 | USA | 1:49.84 | |||||||||||
4 | Leon Atkins Leon Atkins | USA | 1:49.87 | ||||||||||||
5 | Michael Todd Michael Todd ('97) | 97 | USA | 1:49.93 | |||||||||||
6 | Matt Wisner Matt Wisner ('98) | 98 | USA | 1:50.93 | |||||||||||
7 | Bennett Hillier Bennett Hillier | USA | 1:52.74 | ||||||||||||
8 | Jalen Royal Jalen Royal | 00 | USA | 1:54.79 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 1:48.76 | |||||||||||
2 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:48.77 | SB | ||||||||||
3 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:49.39 | |||||||||||
4 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 1:49.72 | |||||||||||
5 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:50.59 | |||||||||||
6 | Aaron Bennett Aaron Bennett | USA | 1:50.61 | ||||||||||||
7 | Adam Wallace Adam Wallace | USA | 1:50.68 | ||||||||||||
8 | Liam Purdy Liam Purdy | USA | 1:50.92 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 1:50.11 | |||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:50.49 | |||||||||||
3 | Adam Wallace Adam Wallace | USA | 1:50.52 | ||||||||||||
4 | Liam Purdy Liam Purdy | USA | 1:50.58 | ||||||||||||
5 | Frank Hayes Frank Hayes ('97) | 97 | USA | 1:50.65 | |||||||||||
6 | Luke Coulter Luke Coulter | USA | 1:50.80 | ||||||||||||
7 | Jackson Sullivan Jackson Sullivan | USA | 1:51.07 | ||||||||||||
8 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:51.54 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Leon Atkins Leon Atkins | USA | 1:50.60 | ||||||||||||
2 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:50.80 | |||||||||||
3 | Jalen Royal Jalen Royal | 00 | USA | 1:50.81 | |||||||||||
4 | Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | 1:50.92 | |||||||||||
5 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:51.39 | |||||||||||
6 | Solomon Rice Solomon Rice | USA | 1:51.71 | ||||||||||||
7 | Sean Munnelly Sean Munnelly | USA | 1:52.07 | ||||||||||||
8 | Billy McDevitt Billy McDevitt ('97) | 97 | USA | 1:53.39 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 1:49.57 | |||||||||||
2 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:49.60 | |||||||||||
3 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:50.12 | |||||||||||
4 | Aaron Bennett Aaron Bennett | USA | 1:50.39 | ||||||||||||
5 | Kenneth Rowe Kenneth Rowe ('98) | 98 | USA | 1:50.72 | |||||||||||
6 | Cameron Cooper Cameron Cooper ('99) | 99 | USA | 1:50.74 | |||||||||||
7 | Richard Grudzwick Richard Grudzwick | USA | 1:52.55 | ||||||||||||
8 | Malik Epps Malik Epps | USA | 1:53.03 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:50.08 | |||||||||||
2 | Tim Zepf Tim Zepf | USA | 1:50.35 | ||||||||||||
3 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:50.44 | |||||||||||
4 | Josiah Langstaff Josiah Langstaff | USA | 1:50.77 | ||||||||||||
5 | Samuel Voelz Samuel Voelz ('98) | 98 | USA | 1:50.80 | |||||||||||
6 | John Finnegan John Finnegan | USA | 1:50.90 | ||||||||||||
7 | Tyler Gleen Tyler Gleen ('99) | 99 | USA | 1:52.19 | |||||||||||
8 | Archie Wallis Archie Wallis ('99) | 99 | AUS | 1:52.31 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 1:49.03 | |||||||||||
2 | Matt Wisner Matt Wisner ('98) | 98 | USA | 1:49.35 | |||||||||||
3 | Michael Todd Michael Todd ('97) | 97 | USA | 1:49.86 | SB | ||||||||||
4 | Miles Owens Miles Owens ('98) | 98 | USA | 1:50.24 | |||||||||||
5 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:50.46 | |||||||||||
6 | Bennett Hillier Bennett Hillier | USA | 1:50.63 | ||||||||||||
7 | Timothy Doyle Timothy Doyle ('99) | 99 | PUR | 1:51.58 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Myles Marshall Myles Marshall ('97) | 97 | USA | 1:49.91 | |||||||||||
2 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:50.21 | |||||||||||
3 | Domenic Perretta Domenic Perretta ('97) | 97 | USA | 1:50.35 | |||||||||||
4 | Evans Kibet Evans Kibet | KEN | 1:50.41 | ||||||||||||
5 | Drew Glick Drew Glick | USA | 1:50.65 | ||||||||||||
6 | Ian Delgado Ian Delgado ('99) | 99 | MEX | 1:50.66 | |||||||||||
7 | Jackson Storey Jackson Storey | USA | 1:51.18 | ||||||||||||
8 | Blaine Lacey Blaine Lacey ('99) | 99 | USA | 1:54.20 | |||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:49.34 | |||||||||||
2 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 3:49.57 | |||||||||||
3 | Ryan Adams Ryan Adams ('96) | 96 | MEX | 3:49.63 | |||||||||||
4 | Kenneth Hagen Kenneth Hagen ('96) | 96 | USA | 3:49.97 | |||||||||||
5 | Logan Wetzel Logan Wetzel ('96) | 96 | USA | 3:50.04 | |||||||||||
6 | Alex Milligan Alex Milligan ('98) | 98 | USA | 3:51.00 | |||||||||||
7 | Brandon Tubby Brandon Tubby ('98) | 98 | USA | 3:51.09 | |||||||||||
8 | Jack Joyce Jack Joyce ('97) | 97 | USA | 3:51.33 | |||||||||||
9 | Michael Wyman Michael Wyman | USA | 3:53.03 | ||||||||||||
10 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 3:53.84 | |||||||||||
11 | Sam Ritz Sam Ritz ('96) | 96 | USA | 3:55.03 | |||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:41.86 | |||||||||||
2 | Casey Comber Casey Comber ('96) | 96 | USA | 3:43.20 | |||||||||||
3 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:44.33 | SB | ||||||||||
4 | Teddy Browning Teddy Browning | USA | 3:44.59 | ||||||||||||
5 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 3:44.98 | |||||||||||
6 | Ryan McGorty Ryan McGorty ('96) | 96 | USA | 3:45.16 | |||||||||||
7 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 3:46.38 | |||||||||||
8 | Allen Siegler Allen Siegler | USA | 3:48.69 | ||||||||||||
9 | Johnny Leverenz Johnny Leverenz | USA | 3:50.95 | ||||||||||||
10 | Ben Hill Ben Hill ('96) | 96 | USA | 3:51.58 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 3:46.51 | |||||||||||
2 | Colin Abert Colin Abert ('97) | 97 | USA | 3:46.61 | |||||||||||
3 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 3:46.91 | |||||||||||
4 | Logan Wetzel Logan Wetzel ('96) | 96 | USA | 3:47.09 | |||||||||||
5 | Jack Joyce Jack Joyce ('97) | 97 | USA | 3:47.57 | |||||||||||
6 | Michael Wyman Michael Wyman | USA | 3:47.64 | ||||||||||||
7 | Sam Ritz Sam Ritz ('96) | 96 | USA | 3:47.68 | |||||||||||
8 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:48.57 | |||||||||||
9 | Owen Wing Owen Wing ('99) | 99 | USA | 3:50.78 | |||||||||||
10 | Zachary Michon Zachary Michon | USA | 3:54.98 | ||||||||||||
11 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 3:55.28 | |||||||||||
12 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 3:59.50 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kenneth Hagen Kenneth Hagen ('96) | 96 | USA | 3:53.40 | |||||||||||
2 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:53.60 | |||||||||||
3 | Ryan Adams Ryan Adams ('96) | 96 | MEX | 3:53.73 | |||||||||||
4 | Alex Milligan Alex Milligan ('98) | 98 | USA | 3:53.91 | |||||||||||
5 | Brandon Tubby Brandon Tubby ('98) | 98 | USA | 3:53.97 | |||||||||||
6 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:54.31 | |||||||||||
7 | Jake Ogden Jake Ogden | USA | 3:54.64 | ||||||||||||
8 | Charles Cooper Charles Cooper ('96) | 96 | USA | 3:54.81 | |||||||||||
9 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:55.26 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Nick Dahl Nick Dahl ('98) | 98 | USA | 3:55.85 | |||||||||||
9 | István Szögi István Szögi ('95) | 95 | HUN | 3:59.51 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:45.06 | |||||||||||
2 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:45.13 | |||||||||||
3 | Teddy Browning Teddy Browning | USA | 3:45.64 | ||||||||||||
4 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 3:45.68 | |||||||||||
5 | Allen Siegler Allen Siegler | USA | 3:46.42 | ||||||||||||
6 | Ryan McGorty Ryan McGorty ('96) | 96 | USA | 3:47.61 | |||||||||||
7 | Ben Hill Ben Hill ('96) | 96 | USA | 3:47.85 | |||||||||||
8 | Sam Ellis Sam Ellis ('98) | 98 | USA | 3:48.23 | |||||||||||
9 | Matthias Cannon Matthias Cannon | USA | 3:49.54 | ||||||||||||
10 | Nate Sloan Nate Sloan | USA | 3:52.02 | ||||||||||||
11 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 3:52.26 | |||||||||||
M 5000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Brian Zabilski Brian Zabilski | USA | 14:14.96 | ||||||||||||
2 | Morgan Beadlescomb Morgan Beadlescomb ('98) | 98 | USA | 14:15.06 | |||||||||||
3 | Aaron Templeton Aaron Templeton ('95) | 95 | USA | 14:15.35 | |||||||||||
4 | Zach Long Zach Long | USA | 14:15.65 | ||||||||||||
5 | Luke Landis Luke Landis ('97) | 97 | USA | 14:15.65 | |||||||||||
6 | Conor Lundy Conor Lundy ('98) | 98 | USA | 14:16.14 | |||||||||||
7 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 14:21.53 | ||||||||||||
8 | Andrew Alexander Andrew Alexander ('99) | 99 | CAN | 14:27.44 | |||||||||||
9 | Lucky Schreiner Lucky Schreiner | USA | 14:31.96 | ||||||||||||
10 | Mason Coppi Mason Coppi ('98) | 98 | USA | 14:33.20 | |||||||||||
11 | Randall Dalton Randall Dalton | USA | 14:34.14 | ||||||||||||
12 | Vann Moffett Vann Moffett | USA | 14:35.39 | ||||||||||||
13 | Zach Facioni Zach Facioni ('99) | 99 | AUS | 14:36.41 | |||||||||||
14 | Isaac Harding Isaac Harding ('98) | 98 | USA | 14:39.55 | |||||||||||
15 | Patrick Sheehan Patrick Sheehan | USA | 14:40.30 | ||||||||||||
16 | Martin Barr Martin Barr ('98) | 98 | USA | 14:43.24 | |||||||||||
17 | John Aho John Aho ('99) | 99 | USA | 14:45.76 | |||||||||||
18 | Sean Burke Sean Burke ('01) | 01 | USA | 14:46.27 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Kyle Mau Kyle Mau ('96) | 96 | USA | 14:00.41 | |||||||||||
2 | Kigen Chemadi Kigen Chemadi ('96) | 96 | KEN | 14:00.52 | |||||||||||
3 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 14:00.71 | |||||||||||
4 | Ian Shanklin Ian Shanklin ('98) | 98 | USA | 14:01.32 | |||||||||||
5 | Azaria Kirwa Azaria Kirwa | KEN | 14:02.15 | SB | |||||||||||
6 | Noah Perkins Noah Perkins | USA | 14:02.27 | PB | |||||||||||
7 | Peter Seufer Peter Seufer ('97) | 97 | USA | 14:03.75 | |||||||||||
8 | Paul Hogan Paul Hogan ('95) | 95 | USA | 14:06.82 | |||||||||||
9 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 14:09.84 | |||||||||||
10 | Euan Makepeace Euan Makepeace ('97) | 97 | GBR | 14:10.73 | |||||||||||
11 | Curt Eckstein Curt Eckstein | USA | 14:13.95 | ||||||||||||
12 | Jamie Dee Jamie Dee ('97) | 97 | GBR | 14:18.93 | |||||||||||
13 | Andrew Kent Andrew Kent ('97) | 97 | USA | 14:21.17 | |||||||||||
14 | Noel Rotich Noel Rotich ('99) | 99 | KEN | 14:21.93 | |||||||||||
15 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 14:22.18 | |||||||||||
16 | Lachlan Cook Lachlan Cook ('97) | 97 | AUS | 14:30.98 | |||||||||||
17 | Kyle Brackman Kyle Brackman | USA | 14:42.21 | ||||||||||||
18 | Steven Jones Steven Jones | USA | 14:42.82 | ||||||||||||
19 | Michael Watts Michael Watts ('96) | 96 | USA | 14:44.60 | |||||||||||
M 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 28:51.11 | |||||||||||
2 | Adrian Wildschutt Adrian Wildschutt ('98) | 98 | RSA | 28:53.69 | PB | ||||||||||
3 | Brent Demarest Brent Demarest ('95) | 95 | USA | 28:54.69 | PB | ||||||||||
4 | Nadeel Wildschutt Nadeel Wildschutt ('96) | 96 | RSA | 28:55.62 | PB | ||||||||||
5 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 28:56.80 | ||||||||||||
6 | Azaria Kirwa Azaria Kirwa | KEN | 28:56.84 | PB | |||||||||||
7 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 28:57.61 | PB | ||||||||||
8 | Frank Lara Frank Lara ('95) | 95 | USA | 28:57.70 | |||||||||||
9 | Paul Hogan Paul Hogan ('95) | 95 | USA | 28:58.43 | |||||||||||
10 | Sean Burke Sean Burke ('01) | 01 | USA | 29:04.51 | PB | ||||||||||
11 | Aaron Templeton Aaron Templeton ('95) | 95 | USA | 29:14.51 | |||||||||||
12 | Iliass Aouani Iliass Aouani ('95) | 95 | ITA | 29:19.46 | |||||||||||
13 | Jp Flavin Jp Flavin ('98) | 98 | USA | 29:24.16 | |||||||||||
14 | Joe Dragon Joe Dragon | USA | 29:27.46 | PB | |||||||||||
15 | Ehab El-Sandali Ehab El-Sandali ('97) | 97 | CAN | 29:37.87 | |||||||||||
16 | Danny Kilrea Danny Kilrea | 00 | USA | 29:38.57 | |||||||||||
17 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 29:45.60 | |||||||||||
18 | Andrew Marston Andrew Marston ('96) | 96 | USA | 29:51.23 | |||||||||||
19 | Kyle Gronostaj Kyle Gronostaj ('96) | 96 | USA | 29:53.46 | |||||||||||
20 | Emmanuel Cheboson Emmanuel Cheboson ('96) | 96 | KEN | 29:59.25 | |||||||||||
21 | Ben Kendell Ben Kendell ('96) | 96 | USA | 30:06.86 | |||||||||||
22 | Alex Masai Alex Masai ('97) | 97 | KEN | 30:09.10 | |||||||||||
23 | Zachary Marchinko Zachary Marchinko ('97) | 97 | USA | 30:10.94 | |||||||||||
24 | Kieran Tuntivate Kieran Tuntivate ('97) | 97 | THA | 30:12.18 | |||||||||||
25 | Paul Arredondo Paul Arredondo ('97) | 97 | USA | 30:12.75 | |||||||||||
26 | Daniel Bernal Daniel Bernal ('98) | 98 | USA | 30:16.17 | |||||||||||
27 | Kevin James Kevin James ('97) | 97 | USA | 30:18.63 | |||||||||||
28 | Bradley Wattleworth Bradley Wattleworth ('96) | 96 | GBR | 30:21.65 | |||||||||||
29 | Mark Robertson Mark Robertson ('96) | 96 | USA | 30:22.85 | |||||||||||
30 | Anthony Russo Anthony Russo ('99) | 99 | USA | 30:34.02 | |||||||||||
31 | Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | 30:34.91 | |||||||||||
32 | Mason Coppi Mason Coppi ('98) | 98 | USA | 30:37.21 | |||||||||||
33 | Evan Stifel Evan Stifel | USA | 30:37.62 | ||||||||||||
34 | Devin Meyrer Devin Meyrer ('97) | 97 | GER | 30:41.82 | |||||||||||
35 | Kevin Salvano Kevin Salvano ('98) | 98 | USA | 30:56.02 | |||||||||||
36 | Viraj Deokar Viraj Deokar ('97) | 97 | USA | 31:09.43 | |||||||||||
37 | Andrew Schille Andrew Schille | USA | 31:14.63 | ||||||||||||
38 | Bryce Millar Bryce Millar | USA | 31:14.73 | ||||||||||||
39 | Ryan Kutch Ryan Kutch ('98) | 98 | USA | 31:21.82 | |||||||||||
40 | Tyler Keslin Tyler Keslin | USA | 31:27.30 | ||||||||||||
41 | Alex Corbett Alex Corbett | USA | 31:37.37 | ||||||||||||
M 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Edward Trippas Edward Trippas ('98) | 98 | AUS | 8:33.90 | PB | ||||||||||
2 | Daniel Michalski Daniel Michalski ('95) | 95 | USA | 8:35.38 | |||||||||||
3 | Albert Kosgei Albert Kosgei ('98) | 98 | KEN | 8:38.90 | PB | ||||||||||
4 | Felix Kandie Felix Kandie ('98) | 98 | KEN | 8:42.43 | PB | ||||||||||
5 | Alex Miley Alex Miley ('99) | 99 | USA | 8:49.05 | PB | ||||||||||
6 | Christian Liddell Christian Liddell ('97) | 97 | USA | 8:54.15 | |||||||||||
7 | Mihret Coulter Mihret Coulter ('95) | 95 | USA | 8:57.98 | |||||||||||
8 | Zach Lefever Zach Lefever ('98) | 98 | USA | 8:58.59 | PB | ||||||||||
9 | Alex Cornwell Alex Cornwell | USA | 9:06.44 | ||||||||||||
10 | Rémi Schyns Rémi Schyns ('99) | 99 | BEL | 9:07.39 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kigen Chemadi Kigen Chemadi ('96) | 96 | KEN | 8:38.28 | PB | ||||||||||
2 | Johannes Motschmann Johannes Motschmann ('94) | 94 | GER | 8:41.04 | SB | ||||||||||
3 | Julián Sánchez-Pinto Julián Sánchez-Pinto ('96) | 96 | ESP | 8:46.49 | PB | ||||||||||
4 | Lewis Tate Lewis Tate | USA | 8:52.34 | PB | |||||||||||
5 | Matthew Novak Matthew Novak ('96) | 96 | USA | 8:56.77 | |||||||||||
6 | William Daly William Daly | USA | 8:56.96 | ||||||||||||
7 | Clark Otte Clark Otte | USA | 9:01.76 | ||||||||||||
8 | Samuel Abascal Samuel Abascal ('96) | 96 | ESP | 9:02.75 | |||||||||||
9 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 9:09.37 | |||||||||||
10 | Alexander Korczynski Alexander Korczynski ('99) | 99 | USA | 9:11.21 | |||||||||||
11 | Michael Hall Michael Hall ('96) | 96 | USA | 9:12.71 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Rotich Emmanuel Rotich | KEN | 8:39.68 | SB | |||||||||||
2 | Fitsum Seyoum Fitsum Seyoum ('97) | 97 | ETH | 8:40.86 | PB | ||||||||||
3 | Steven Jones Steven Jones | USA | 8:42.68 | PB | |||||||||||
4 | Will Battershill Will Battershill ('98) | 98 | GBR | 8:44.36 | PB | ||||||||||
5 | Colin Daly Colin Daly ('97) | 97 | USA | 8:46.08 | PB | ||||||||||
6 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 8:55.11 | |||||||||||
7 | Joost Plaetinck Joost Plaetinck ('98) | 98 | USA | 8:56.63 | PB | ||||||||||
8 | Nick Steele Nick Steele ('97) | 97 | USA | 8:59.41 | |||||||||||
9 | Tom Nobles Tom Nobles ('96) | 96 | USA | 9:00.87 | |||||||||||
10 | Benjamin Drezek Benjamin Drezek | USA | 9:01.02 | ||||||||||||
11 | Jonathan Besselink Jonathan Besselink ('97) | 97 | CAN | 9:01.34 | |||||||||||
12 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 9:05.49 | ||||||||||||
13 | Kevin Murray Kevin Murray | USA | 9:06.32 | ||||||||||||
14 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 9:07.91 | |||||||||||
15 | Aidan Thompson Aidan Thompson ('96) | 96 | GBR | 9:27.75 | |||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.3 | 25.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.10 | |||||||||||
2 | Dashaun Jackson Dashaun Jackson ('97) | 97 | USA | 13.53 | PB | ||||||||||
3 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.57 | PB | ||||||||||
4 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 13.59 | PB | ||||||||||
5 | Austin Lyons Austin Lyons ('97) | 97 | USA | 13.77 | =PB | ||||||||||
6 | Will Agodu Will Agodu ('97) | 97 | USA | 13.89 | |||||||||||
7 | Treymane Flagler Treymane Flagler | USA | 14.04 | ||||||||||||
8 | Roderick Moodie Roderick Moodie ('96) | 96 | JAM | 14.14 | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.51 | |||||||||||
2 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 13.75 | SB | ||||||||||
3 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.78 | |||||||||||
4 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.82 | |||||||||||
5 | Loftin Keys Loftin Keys | USA | 13.85 | =PB | |||||||||||
6 | Shane Moffo Shane Moffo ('96) | 96 | USA | 13.89 | |||||||||||
7 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 13.94 | PB | ||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +1.5 | 25.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.13 | |||||||||||
2 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 13.52 | PB | ||||||||||
3 | Michael Dickson Michael Dickson ('97) | 97 | USA | 13.58 | SB | ||||||||||
4 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.61 | PB | ||||||||||
5 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.64 | PB | ||||||||||
6 | Justin Young Justin Young ('99) | 99 | USA | 13.80 | PB | ||||||||||
7 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 13.83 | ||||||||||||
8 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 14.07 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: -0.6 | 24.5. | Vind: -0.6 | |||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.81 | |||||||||||
2 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 13.84 | PB | ||||||||||
3 | Shane Moffo Shane Moffo ('96) | 96 | USA | 13.95 | |||||||||||
4 | Treymane Flagler Treymane Flagler | USA | 13.97 | ||||||||||||
5 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 14.14 | PB | ||||||||||
6 | Job Mayhue Job Mayhue | 00 | USA | 14.25 | |||||||||||
7 | Daveon Finley Daveon Finley | USA | 14.36 | ||||||||||||
8 | Christian Jones Christian Jones | USA | 14.51 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.56 | |||||||||||
2 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.74 | |||||||||||
3 | Austin Lyons Austin Lyons ('97) | 97 | USA | 13.77 | PB | ||||||||||
4 | Will Agodu Will Agodu ('97) | 97 | USA | 13.84 | |||||||||||
5 | Tyler Hughes Tyler Hughes ('95) | 95 | USA | 14.07 | PB | ||||||||||
6 | Robert Miller Robert Miller ('97) | 97 | USA | 14.15 | |||||||||||
7 | Paris Williams Paris Williams ('98) | 98 | USA | 14.18 | |||||||||||
8 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 14.55 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.67 | |||||||||||
2 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 13.70 | PB | ||||||||||
3 | Roderick Moodie Roderick Moodie ('96) | 96 | JAM | 13.99 | |||||||||||
4 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 14.10 | |||||||||||
5 | Walter Briggs Walter Briggs | USA | 14.11 | ||||||||||||
6 | Charles Graham Charles Graham ('97) | 97 | USA | 14.14 | |||||||||||
7 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 14.15 | PB | ||||||||||
8 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 14.19 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.0 | 24.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.64 | =PB | ||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.65 | |||||||||||
3 | Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | 13.81 | SB | ||||||||||
4 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 13.94 | |||||||||||
5 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 14.03 | PB | ||||||||||
6 | Casimir Tawiah Casimir Tawiah ('97) | 97 | USA | 14.05 | PB | ||||||||||
7 | Anthony Richardson Anthony Richardson ('98) | 98 | USA | 14.21 | |||||||||||
8 | Christian Brown Christian Brown | USA | 14.35 | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +0.9 | 24.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.68 | |||||||||||
2 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 13.79 | SB | ||||||||||
3 | Michael Dickson Michael Dickson ('97) | 97 | USA | 13.88 | |||||||||||
4 | Justin Young Justin Young ('99) | 99 | USA | 13.90 | |||||||||||
5 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 13.97 | PB | ||||||||||
6 | Ian Davis Ian Davis ('98) | 98 | USA | 14.07 | PB | ||||||||||
7 | Bretram Rogers Bretram Rogers ('99) | 99 | USA | 14.14 | |||||||||||
8 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 14.15 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.19 | |||||||||||
2 | Dashaun Jackson Dashaun Jackson ('97) | 97 | USA | 13.57 | PB | ||||||||||
3 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 13.83 | ||||||||||||
4 | Loftin Keys Loftin Keys | USA | 13.85 | PB | |||||||||||
5 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 13.98 | PB | ||||||||||
6 | Richard Floyd Richard Floyd | USA | 14.04 | ||||||||||||
7 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.18 | |||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 48.54 | PB | ||||||||||
2 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 50.24 | PB | ||||||||||
3 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 50.27 | SB | ||||||||||
4 | Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | 50.42 | PB | ||||||||||
5 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 50.65 | PB | ||||||||||
6 | Max Frye Max Frye | USA | 51.44 | PB | |||||||||||
7 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 51.80 | |||||||||||
8 | Earl Green Earl Green ('98) | 98 | USA | 52.28 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Martice Moore Martice Moore | USA | 49.85 | PB | |||||||||||
2 | Miles Green Miles Green ('99) | 99 | USA | 50.25 | PB | ||||||||||
3 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 50.50 | |||||||||||
4 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 50.52 | PB | ||||||||||
5 | McKinly Brown McKinly Brown ('98) | 98 | USA | 50.70 | PB | ||||||||||
6 | David Adams David Adams | USA | 51.35 | ||||||||||||
7 | Chase Bonham Chase Bonham ('98) | 98 | USA | 51.55 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 49.94 | SB | ||||||||||
2 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 50.25 | PB | ||||||||||
3 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.35 | =SB | ||||||||||
4 | Roland Amarteifio Roland Amarteifio ('98) | 98 | USA | 50.46 | PB | ||||||||||
5 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 50.70 | |||||||||||
6 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 50.95 | SB | ||||||||||
7 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 51.11 | PB | ||||||||||
8 | Anthony Okolo Anthony Okolo | USA | 52.70 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Martice Moore Martice Moore | USA | 50.73 | PB | |||||||||||
2 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.07 | |||||||||||
3 | Chase Bonham Chase Bonham ('98) | 98 | USA | 51.12 | |||||||||||
4 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 51.15 | SB | ||||||||||
5 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 51.38 | SB | ||||||||||
6 | Terry Johnson Terry Johnson | USA | 51.98 | ||||||||||||
7 | Emmanuel Waller Emmanuel Waller ('99) | 99 | USA | 52.02 | |||||||||||
8 | Keegan Hughes Keegan Hughes ('98) | 98 | USA | 52.53 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 50.29 | SB | ||||||||||
2 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 51.77 | |||||||||||
3 | Max Frye Max Frye | USA | 51.85 | SB | |||||||||||
4 | Cameron Hurd Cameron Hurd | USA | 51.87 | ||||||||||||
5 | Adam Franklin Adam Franklin | USA | 52.82 | ||||||||||||
6 | Tanner Saunders Tanner Saunders | USA | 53.29 | ||||||||||||
7 | Alex Ortega Alex Ortega | USA | 53.32 | ||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 50.79 | PB | ||||||||||
2 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.84 | |||||||||||
3 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 50.95 | PB | ||||||||||
4 | Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | 50.99 | |||||||||||
5 | Isaiah Ellis Isaiah Ellis | USA | 52.18 | ||||||||||||
6 | Charles Lego Charles Lego ('99) | 99 | FRA | 52.42 | |||||||||||
7 | Noah Walker Noah Walker | USA | 52.57 | ||||||||||||
8 | Josias Jean Josias Jean | USA | 53.32 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Miles Green Miles Green ('99) | 99 | USA | 50.63 | |||||||||||
2 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 50.66 | SB | ||||||||||
3 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 51.18 | |||||||||||
4 | David Adams David Adams | USA | 51.26 | PB | |||||||||||
5 | Earl Green Earl Green ('98) | 98 | USA | 51.44 | PB | ||||||||||
6 | Crockett Schooler Crockett Schooler ('99) | 99 | USA | 51.53 | PB | ||||||||||
7 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 51.55 | ||||||||||||
8 | Jackson Blanchard Jackson Blanchard | USA | 51.58 | PB | |||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 51.02 | |||||||||||
2 | Roland Amarteifio Roland Amarteifio ('98) | 98 | USA | 51.12 | PB | ||||||||||
3 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 51.19 | |||||||||||
4 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 51.71 | |||||||||||
5 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 51.86 | |||||||||||
6 | Brandy Felix Brandy Felix | USA | 52.04 | PB | |||||||||||
7 | Noah Burton Noah Burton | USA | 52.16 | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 49.60 | SB | ||||||||||
2 | McKinly Brown McKinly Brown ('98) | 98 | USA | 50.85 | SB | ||||||||||
3 | Anthony Okolo Anthony Okolo | USA | 51.10 | PB | |||||||||||
4 | Morgan Ellis-Foster Morgan Ellis-Foster ('96) | 96 | USA | 51.25 | |||||||||||
5 | Kyle McKinney Kyle McKinney | USA | 53.13 | ||||||||||||
6 | Gerald Coleman Gerald Coleman | USA | 53.75 | ||||||||||||
M Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.19 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Eric Richards Eric Richards ('98) | 98 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brenton Foster Brenton Foster ('98) | 98 | AUS | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Patten Jacob Patten | USA | 2.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jyles Etienne Jyles Etienne ('99) | 99 | BAH | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cody Stine Cody Stine ('97) | 97 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Curtis Richardson Curtis Richardson | USA | 2.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Devin Bradham Devin Bradham ('97) | 97 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Dennis Manyeah Dennis Manyeah ('98) | 98 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Brandon Burke Brandon Burke ('99) | 99 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Greg Lauray Greg Lauray | USA | 2.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.16 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Caleb Parker Caleb Parker ('98) | 98 | USA | 2.16 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Samuel Shoultz Samuel Shoultz | USA | 2.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jeff Hollis Jeff Hollis ('99) | 99 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Luke Nichols Luke Nichols | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Rivers Ridout Rivers Ridout ('96) | 96 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Jacob Milton Jacob Milton ('98) | 98 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Nate Moore Nate Moore ('96) | 96 | USA | 2.11 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Andrew Diehl Andrew Diehl ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Jaasiel Torres Jaasiel Torres ('99) | 99 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Keyth Fightmaster Keyth Fightmaster ('95) | 95 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Anthony McRoberts Anthony McRoberts ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Perry Christie Perry Christie ('99) | 99 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Noah Agnew Noah Agnew | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Max Wagner Max Wagner | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Abdulkader Nuh Abdulkader Nuh ('99) | 99 | QAT | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Ronald Henderson Ronald Henderson ('98) | 98 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Anthony Hamilton Anthony Hamilton | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Jacob Kelly Jacob Kelly ('99) | 99 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Jeff Giannettino Jeff Giannettino ('96) | 96 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Malick Diomande Malick Diomande | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Dakota Oxendine Dakota Oxendine | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Connor Langdon Connor Langdon | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Armand Duplantis Armand Duplantis ('99) | 99 | SWE | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brock Mammoser Brock Mammoser | USA | 5.31 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cole Courtois Cole Courtois ('98) | 98 | USA | 5.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Adam Coulon Adam Coulon ('97) | 97 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Matt Keim Matt Keim | USA | 5.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Christian Champen Christian Champen ('98) | 98 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sean Clarke Sean Clarke ('98) | 98 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tyler Fraker Tyler Fraker | USA | 5.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Stefano Pineda Stefano Pineda | USA | 5.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Cole Colozzo Cole Colozzo ('98) | 98 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Andrew Ference Andrew Ference | 00 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Robert Oswald Robert Oswald ('97) | 97 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Nathan Fisher Nathan Fisher | USA | 5.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Austin Laut Austin Laut ('97) | 97 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | David Bell David Bell ('96) | 96 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Alex Jacobs Alex Jacobs | USA | 5.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 5.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Brenton Rosa Brenton Rosa ('95) | 95 | USA | 5.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Cole Wigal Cole Wigal | USA | 5.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Matthew Fay Matthew Fay ('97) | 97 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | 5.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Ian Bergere Ian Bergere | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Tristian Shaver Tristian Shaver | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Elijah Cole Elijah Cole ('98) | 98 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Michael Fairbanks Michael Fairbanks ('99) | 99 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Cameron Reed Cameron Reed | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Payton Morris Payton Morris ('99) | 99 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Anders Janes Anders Janes | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Benjamin Ose Benjamin Ose ('96) | 96 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Trevor Stephenson Trevor Stephenson | 00 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Nicholas Marino Nicholas Marino ('98) | 98 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Sam Young Sam Young | USA | 4.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Stone Baker Stone Baker | 00 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Carter Clasper Carter Clasper ('97) | 97 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Jack Rhea Jack Rhea | USA | 4.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 7.97 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.81 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.80 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jamie Brown Jamie Brown ('05) | 05 | USA | 7.74 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | 7.72 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kenan Jones Kenan Jones | USA | 7.69 | +0.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.68 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.64 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Samory Fraga Samory Fraga ('96) | 96 | BRA | 7.62 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chris McBride Chris McBride ('97) | 97 | USA | 7.61 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | R'Lazon Brumfield R'Lazon Brumfield ('98) | 98 | USA | 7.59 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 7.51 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jamar Davis Jamar Davis | 00 | USA | 7.50 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jesse Thibodeau Jesse Thibodeau ('97) | 97 | CAN | 7.49 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Hakeem Horton Hakeem Horton | USA | 7.46 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Khalid Slocum Khalid Slocum | USA | 7.45 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Daniel Seawright Daniel Seawright | USA | 7.41 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jacorious Jeter Jacorious Jeter ('96) | 96 | USA | 7.35 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Denzel Harper Denzel Harper ('98) | 98 | USA | 7.33 | w | +3.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Marcus Jegede Marcus Jegede | USA | 7.32 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | A'Nan Bridgett A'Nan Bridgett | 00 | USA | 7.31 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Karon Delince Karon Delince ('98) | 98 | USA | 7.30 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Erik Eckleben Erik Eckleben ('95) | 95 | GER | 7.27 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Marcus Cade Marcus Cade | USA | 7.25 | +0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Shola John-Olojo Shola John-Olojo ('92) | 92 | GBR | 7.24 | 0.0 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
26 | Sam Healy Sam Healy ('96) | 96 | IRL | 7.24 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 7.18 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Kenny Glenn Kenny Glenn ('97) | 97 | HON | 7.17 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Reed Service Reed Service | USA | 7.17 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Eric Washington Eric Washington | USA | 7.14 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Nate Hobbs Nate Hobbs ('99) | 99 | USA | 7.13 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 7.10 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Colby Thorn Colby Thorn | USA | 7.10 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Bobby Price Bobby Price ('98) | 98 | USA | 7.08 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 7.07 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Markeit Steverson Markeit Steverson | USA | 7.03 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Tyson Spears Tyson Spears ('98) | 98 | USA | 6.98 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Davion Fisher Davion Fisher | USA | 6.97 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Armani Wallace Armani Wallace ('97) | 97 | USA | 16.49 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 16.48 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | R'Lazon Brumfield R'Lazon Brumfield ('98) | 98 | USA | 16.36 | -0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 16.00 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 15.99 | -1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 15.93 | -0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 15.81 | -1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.79 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 15.76 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jamar Davis Jamar Davis | 00 | USA | 15.67 | -0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Daniel Igbokwe Daniel Igbokwe ('98) | 98 | TTO | 15.65 | -0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.65 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 15.61 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Dayo Abeeb Dayo Abeeb ('99) | 99 | USA | 15.59 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Malik Snead Malik Snead ('97) | 97 | USA | 15.56 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Craig Stevens Craig Stevens ('96) | 96 | USA | 15.54 | -0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Cristian Constantin Cristian Constantin ('96) | 96 | ROU | 15.54 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Nick Herbert Nick Herbert | USA | 15.50 | -0.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 15.46 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 15.39 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 15.38 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Lebrun Nelson Lebrun Nelson ('95) | 95 | USA | 15.38 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Andre Wright Andre Wright | USA | 15.25 | -1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.23 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 15.23 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Markel Dalton Markel Dalton ('97) | 97 | USA | 15.21 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Errol Ennis Errol Ennis ('96) | 96 | JAM | 15.13 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Anthony Milliner Anthony Milliner | USA | 15.12 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Anthony McRoberts Anthony McRoberts ('98) | 98 | USA | 15.07 | -0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Oseoba Airewele Oseoba Airewele | USA | 15.05 | -0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Robert Blue Robert Blue | USA | 15.03 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Lasheon Strozier Lasheon Strozier ('97) | 97 | USA | 15.02 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Darius Scott Darius Scott | 00 | USA | 14.94 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Hasani Knight Hasani Knight ('99) | 99 | USA | 14.89 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Taeco Ogarro Taeco Ogarro ('01) | 01 | ANT | 14.88 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Cedric Williams Cedric Williams | USA | 14.87 | -1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Chauncey Chambers Chauncey Chambers | 00 | USA | 14.82 | -2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Quindarrius Thompson Quindarrius Thompson | USA | 14.77 | -1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 14.69 | -0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Noah Tyson Noah Tyson | USA | 14.59 | -0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 14.54 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Thomas Ryan Thomas Ryan | USA | 14.48 | -1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Shevaughn Allen Shevaughn Allen | USA | 14.43 | +0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 20.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Corey Murphy Corey Murphy ('96) | 96 | USA | 19.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Noah Castle Noah Castle | USA | 19.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 19.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 19.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 19.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 19.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Oghenakpobo Efekoro Oghenakpobo Efekoro ('96) | 96 | NGR | 18.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 18.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 18.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 18.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 18.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sanjae Lawrence Sanjae Lawrence ('97) | 97 | JAM | 18.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Preston Richardson Preston Richardson | USA | 18.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Tyson Jones Tyson Jones ('99) | 99 | USA | 18.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 18.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Grant Voeks Grant Voeks ('97) | 97 | USA | 18.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Cade Richeson Cade Richeson | USA | 18.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Sean Brennan Sean Brennan | USA | 17.85 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Daniel McArthur Daniel McArthur ('98) | 98 | USA | 17.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Evan McCracken Evan McCracken ('96) | 96 | USA | 17.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 17.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Nace Pleško Nace Pleško ('96) | 96 | SLO | 17.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Marcus Abraham Marcus Abraham ('97) | 97 | USA | 17.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Devon Patterson Devon Patterson ('96) | 96 | PUR | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Reggie Browley Reggie Browley | USA | 17.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Ben Beatty Ben Beatty ('97) | 97 | USA | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Ben Peterson Ben Peterson ('97) | 97 | USA | 17.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jaylen Simmons Jaylen Simmons ('98) | 98 | USA | 17.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Michael Renard Michael Renard | USA | 17.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Kevin Weiler Kevin Weiler ('96) | 96 | USA | 17.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Ryan Demaline Ryan Demaline | USA | 17.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 16.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Matt Brady Matt Brady | USA | 16.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Kelton Chastulik Kelton Chastulik ('99) | 99 | USA | 16.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Cameron Landis Cameron Landis ('98) | 98 | USA | 16.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 16.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 16.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Geoff Kirk Geoff Kirk | USA | 16.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Andrew Canistracci Andrew Canistracci | USA | 15.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 61.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 59.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Welsh Sam Welsh | 00 | USA | 59.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gregory Thompson Gregory Thompson ('94) | 94 | GBR | 58.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 58.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 58.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Noah Castle Noah Castle | USA | 58.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jerimiah Evans Jerimiah Evans ('98) | 98 | USA | 58.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Adar Sheere Adar Sheere ('97) | 97 | ISR | 57.69 | NU23R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Grant Voeks Grant Voeks ('97) | 97 | USA | 57.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Renard Michael Renard | USA | 56.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 56.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 56.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chudi Ikpeazu Chudi Ikpeazu ('97) | 97 | USA | 55.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Terrell Adams Terrell Adams ('98) | 98 | USA | 55.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Trevor Detillion Trevor Detillion ('96) | 96 | USA | 55.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 55.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Malik Paul Malik Paul | USA | 54.94 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | John Mooers John Mooers | USA | 54.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Zach Gehm Zach Gehm | 00 | USA | 54.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Zach Gehm Zach Gehm | 00 | USA | 54.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Oghenakpobo Efekoro Oghenakpobo Efekoro ('96) | 96 | NGR | 54.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 54.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 53.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Nace Pleško Nace Pleško ('96) | 96 | SLO | 53.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Geoff Kirk Geoff Kirk | USA | 53.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 53.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 53.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Sean Brennan Sean Brennan | USA | 53.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Sam Wray Sam Wray ('98) | 98 | USA | 53.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Preston Richardson Preston Richardson | USA | 53.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 52.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Edward Shelikoff Edward Shelikoff | USA | 52.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 51.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Tommy Nedow Tommy Nedow ('98) | 98 | CAN | 51.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Robbie Otal Robbie Otal ('99) | 99 | USA | 51.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Troy Yearwood Troy Yearwood | 00 | USA | 50.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Tyson Fortenberry Tyson Fortenberry ('98) | 98 | USA | 50.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Campbell Parker Campbell Parker | USA | 50.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Daniel McArthur Daniel McArthur ('98) | 98 | USA | 50.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 72.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 71.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 70.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 70.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 69.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Morgan Shigo Morgan Shigo ('96) | 96 | USA | 69.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Joe Ellis Joe Ellis ('96) | 96 | GBR | 68.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 68.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 68.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 67.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 66.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Aléxios Prodanás Aléxios Prodanás ('97) | 97 | GRE | 66.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Adam Paul Kelly Adam Paul Kelly ('97) | 97 | EST | 66.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Owen Russell Owen Russell ('97) | 97 | IRL | 65.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 65.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 65.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Logan Kusky Logan Kusky ('98) | 98 | USA | 65.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Luke Grodeska Luke Grodeska ('98) | 98 | USA | 64.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Brandon Tirado Brandon Tirado ('96) | 96 | USA | 63.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Logan Targgart Logan Targgart ('97) | 97 | USA | 62.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Sean Brennan Sean Brennan | USA | 61.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Manning Plater Manning Plater ('97) | 97 | USA | 61.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jack Pihlkar Jack Pihlkar ('99) | 99 | USA | 60.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Emmanouíl Kamtsiklís Emmanouíl Kamtsiklís ('99) | 99 | GRE | 59.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 55.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 80.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tyriq Horsford Tyriq Horsford | 00 | TTO | 78.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 73.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ethan Dabbs Ethan Dabbs ('99) | 99 | USA | 69.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Denzel Pratt Denzel Pratt ('96) | 96 | BAH | 68.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mark Porter Mark Porter ('98) | 98 | USA | 67.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hayden Fox Hayden Fox | USA | 67.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Marc Minichello Marc Minichello | 00 | USA | 67.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chris Mirabelli Chris Mirabelli ('96) | 96 | USA | 66.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | August Cook August Cook ('98) | 98 | USA | 66.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 66.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Elijah Marta Elijah Marta ('95) | 95 | USA | 66.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Michael Biddle Michael Biddle ('98) | 98 | USA | 66.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Greg Harnett Greg Harnett | USA | 66.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Michael Weller Michael Weller ('97) | 97 | USA | 65.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Skyler Mason Skyler Mason | USA | 65.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ian Behm Ian Behm ('97) | 97 | USA | 64.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Grayson Hill Grayson Hill | USA | 64.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Cole McKnight Cole McKnight ('99) | 99 | USA | 64.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Chandler Ault Chandler Ault | 00 | USA | 63.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | John Putnam John Putnam | USA | 63.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Austin Parsons Austin Parsons | USA | 63.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kelby Mace Kelby Mace | USA | 63.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Grant Jones Grant Jones | USA | 63.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kiegan Lenihan Kiegan Lenihan ('97) | 97 | USA | 62.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Cole Andrus Cole Andrus ('98) | 98 | USA | 62.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Derek Ziegenfuss Derek Ziegenfuss ('97) | 97 | USA | 62.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Jacob Stanko Jacob Stanko | USA | 62.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Noah Walker Noah Walker | USA | 62.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. Vind: +0.1 | 24.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.15 | |||||||||||
2 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 11.19 | |||||||||||
3 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.37 | SB | ||||||||||
4 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 11.38 | |||||||||||
5 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 11.45 | |||||||||||
6 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.47 | |||||||||||
7 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 11.58 | |||||||||||
8 | Carolyn Brown Carolyn Brown ('96) | 96 | USA | 11.62 | |||||||||||
Kval 2 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 10.99 | PB | ||||||||||
2 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 11.11 | |||||||||||
3 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 11.17 | PB | ||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.35 | SB | ||||||||||
5 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 11.43 | |||||||||||
6 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.48 | |||||||||||
7 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 11.48 | PB | |||||||||||
8 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.51 | SB | ||||||||||
Kval 3 24.5. Vind: +0.3 | 24.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.16 | SB | ||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.24 | SB | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.27 | SB | ||||||||||
4 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.30 | SB | ||||||||||
5 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 11.40 | PB | ||||||||||
6 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 11.41 | |||||||||||
7 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.43 | =PB | ||||||||||
8 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 11.47 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. Vind: +0.4 | 23.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.37 | |||||||||||
2 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 11.54 | |||||||||||
3 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 11.54 | =PB | |||||||||||
4 | Tyrika Lee Tyrika Lee ('97) | 97 | USA | 11.75 | |||||||||||
5 | Tamdra Lawrence Tamdra Lawrence ('97) | 97 | USA | 11.83 | |||||||||||
6 | Charminiqu Hackney Charminiqu Hackney ('98) | 98 | USA | 11.85 | |||||||||||
7 | Laura Dean Laura Dean | USA | 11.92 | ||||||||||||
8 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 11.94 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. Vind: -0.4 | 23.5. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.30 | |||||||||||
2 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 11.37 | |||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.44 | SB | ||||||||||
4 | Halle Hazzard Halle Hazzard ('99) | 99 | GRN | 11.51 | |||||||||||
5 | Jacquelyn Baldwin Jacquelyn Baldwin | USA | 11.67 | ||||||||||||
6 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 11.72 | |||||||||||
7 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 11.86 | |||||||||||
8 | Bliss Soleynn Bliss Soleynn ('98) | 98 | ANT | 11.87 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. Vind: +0.7 | 23.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 11.25 | |||||||||||
2 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.43 | PB | ||||||||||
3 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 11.50 | |||||||||||
4 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.62 | SB | ||||||||||
5 | Jaliyah Elliot Jaliyah Elliot | USA | 11.62 | ||||||||||||
6 | Angelnique Bryant Angelnique Bryant ('99) | 99 | USA | 11.71 | |||||||||||
7 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 11.85 | |||||||||||
8 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.93 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. Vind: -0.9 | 23.5. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.34 | SB | ||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.53 | SB | ||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.56 | |||||||||||
4 | Carolyn Brown Carolyn Brown ('96) | 96 | USA | 11.56 | |||||||||||
5 | Bethany White Bethany White ('96) | 96 | USA | 11.60 | |||||||||||
6 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 11.73 | |||||||||||
7 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 11.80 | |||||||||||
8 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 11.88 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. Vind: -0.1 | 23.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 11.34 | |||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.44 | SB | ||||||||||
3 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.48 | |||||||||||
4 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.49 | |||||||||||
5 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.63 | |||||||||||
6 | Madison Meredith Madison Meredith ('98) | 98 | USA | 11.64 | =PB | ||||||||||
7 | Shaniya Williams Shaniya Williams ('98) | 98 | USA | 11.80 | |||||||||||
8 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 12.06 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. Vind: +1.1 | 23.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 11.24 | |||||||||||
2 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 11.37 | PB | ||||||||||
3 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 11.38 | =SB | ||||||||||
4 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 11.51 | |||||||||||
5 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 11.52 | |||||||||||
6 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.54 | |||||||||||
7 | Bryeana Byrdsong Bryeana Byrdsong | USA | 11.83 | ||||||||||||
8 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 11.86 | |||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.0 | 25.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 22.52 | PB | ||||||||||
2 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.73 | |||||||||||
3 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
4 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.06 | PB | ||||||||||
5 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 23.12 | SB | ||||||||||
6 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 23.15 | SB | ||||||||||
7 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 23.26 | SB | ||||||||||
8 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.76 | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +1.6 | 25.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 22.74 | |||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.78 | SB | ||||||||||
3 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 22.99 | PB | ||||||||||
4 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.10 | PB | ||||||||||
5 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 23.17 | PB | ||||||||||
6 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 23.44 | |||||||||||
7 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 23.57 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 22.56 | |||||||||||
2 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.66 | |||||||||||
3 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 22.73 | PB | ||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 22.99 | |||||||||||
5 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.10 | |||||||||||
6 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 23.32 | |||||||||||
7 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 23.40 | PB | ||||||||||
8 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.63 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.92 | |||||||||||
2 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 23.04 | PB | ||||||||||
3 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 23.26 | SB | ||||||||||
4 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 23.82 | |||||||||||
5 | Niata Alexander Niata Alexander ('96) | 96 | USA | 23.90 | |||||||||||
6 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 24.17 | |||||||||||
7 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 24.33 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 22.76 | |||||||||||
2 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.15 | |||||||||||
3 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 23.40 | |||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.52 | |||||||||||
5 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 23.58 | ||||||||||||
6 | Bryeana Byrdsong Bryeana Byrdsong | USA | 23.96 | ||||||||||||
7 | Cecil Ene Cecil Ene | USA | 24.01 | ||||||||||||
8 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 24.10 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +0.4 | 24.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.99 | |||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 23.01 | |||||||||||
3 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 23.29 | SB | ||||||||||
4 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 23.33 | SB | ||||||||||
5 | Aliyah Mallard Aliyah Mallard | USA | 23.60 | ||||||||||||
6 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 23.69 | SB | ||||||||||
7 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 23.71 | |||||||||||
8 | Laura Dean Laura Dean | USA | 23.92 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.1 | 24.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 23.12 | |||||||||||
2 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.19 | PB | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.27 | |||||||||||
4 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 23.57 | |||||||||||
5 | Jaliyah Elliot Jaliyah Elliot | USA | 23.58 | PB | |||||||||||
6 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 23.87 | |||||||||||
7 | Kiana Davis Kiana Davis ('94) | 94 | USA | 24.02 | |||||||||||
8 | Taylor Deloach Taylor Deloach ('97) | 97 | USA | 24.37 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +0.8 | 24.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 22.90 | |||||||||||
2 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 23.25 | PB | ||||||||||
3 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 23.46 | |||||||||||
4 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.52 | SB | ||||||||||
5 | Savyon Toombs Savyon Toombs ('98) | 98 | USA | 23.65 | |||||||||||
6 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 23.77 | |||||||||||
7 | Nykah Smith Nykah Smith | 00 | USA | 23.96 | |||||||||||
8 | Tyrika Lee Tyrika Lee ('97) | 97 | USA | 24.32 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +0.4 | 24.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 22.67 | |||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 23.05 | |||||||||||
3 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.18 | |||||||||||
4 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 23.29 | PB | ||||||||||
5 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 23.42 | PB | ||||||||||
6 | Bethany White Bethany White ('96) | 96 | USA | 23.68 | |||||||||||
7 | Sarah Hill Sarah Hill | USA | 23.74 | ||||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.32 | PB | ||||||||||
2 | Brittny Ellis Brittny Ellis ('97) | 97 | USA | 52.23 | SB | ||||||||||
3 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 52.35 | PB | ||||||||||
4 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.45 | SB | ||||||||||
5 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 52.49 | PB | ||||||||||
6 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 52.58 | PB | ||||||||||
7 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 53.21 | PB | ||||||||||
8 | Amanda Stead Amanda Stead ('99) | 99 | USA | 53.67 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 51.46 | |||||||||||
2 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 51.73 | PB | ||||||||||
3 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 52.44 | PB | ||||||||||
4 | Uche Nwogwugwu Uche Nwogwugwu ('98) | 98 | USA | 52.51 | SB | ||||||||||
5 | Anna Jefferson Anna Jefferson ('98) | 98 | USA | 52.63 | |||||||||||
6 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 53.12 | |||||||||||
7 | Gabriella Beauvais Gabriella Beauvais | USA | 53.19 | SB | |||||||||||
8 | Martina Weil Martina Weil ('99) | 99 | CHI | 53.63 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 51.35 | |||||||||||
2 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 51.63 | PB | ||||||||||
3 | Sarah Moore Sarah Moore ('97) | 97 | USA | 52.74 | SB | ||||||||||
4 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 52.76 | PB | ||||||||||
5 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 53.01 | |||||||||||
6 | Olivia Bechtel Olivia Bechtel ('98) | 98 | USA | 53.15 | |||||||||||
7 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 53.56 | |||||||||||
8 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 54.94 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Brittny Ellis Brittny Ellis ('97) | 97 | USA | 52.83 | |||||||||||
2 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 53.06 | SB | ||||||||||
3 | Martina Weil Martina Weil ('99) | 99 | CHI | 53.31 | |||||||||||
4 | Amanda Stead Amanda Stead ('99) | 99 | USA | 53.60 | |||||||||||
5 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 53.99 | |||||||||||
6 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 54.25 | |||||||||||
7 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 54.71 | |||||||||||
8 | Maya Singletary Maya Singletary ('98) | 98 | USA | 55.18 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 52.02 | |||||||||||
2 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 52.93 | |||||||||||
3 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 53.06 | PB | ||||||||||
4 | Sarah Moore Sarah Moore ('97) | 97 | USA | 53.09 | |||||||||||
5 | Gabriella Beauvais Gabriella Beauvais | USA | 53.27 | SB | |||||||||||
6 | Jocelyn Assafuah Jocelyn Assafuah | GHA | 53.71 | ||||||||||||
7 | Kayla Smith Kayla Smith ('91) | 91 | USA | 55.59 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.13 | |||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.61 | |||||||||||
3 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 53.65 | |||||||||||
4 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 53.96 | |||||||||||
5 | Annastacia Barham Annastacia Barham | JAM | 54.21 | ||||||||||||
6 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 54.72 | |||||||||||
7 | Micah Johnston Micah Johnston ('97) | 97 | USA | 55.16 | |||||||||||
8 | Kristen Williams Kristen Williams ('97) | 97 | USA | 55.35 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.21 | |||||||||||
2 | Uche Nwogwugwu Uche Nwogwugwu ('98) | 98 | USA | 52.62 | SB | ||||||||||
3 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 52.75 | |||||||||||
4 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 53.07 | |||||||||||
5 | Janae Caldwell Janae Caldwell ('97) | 97 | USA | 53.98 | |||||||||||
6 | Maiah Walker Maiah Walker ('99) | 99 | USA | 54.32 | |||||||||||
7 | Ty'Asia Dansbury Ty'Asia Dansbury ('95) | 95 | USA | 55.35 | |||||||||||
8 | MaQuila Norman MaQuila Norman ('99) | 99 | USA | 55.53 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 52.63 | |||||||||||
2 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 52.81 | PB | ||||||||||
3 | Anna Jefferson Anna Jefferson ('98) | 98 | USA | 52.83 | |||||||||||
4 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 52.89 | PB | ||||||||||
5 | Arlicia Bush Arlicia Bush ('98) | 98 | USA | 53.77 | |||||||||||
6 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 54.15 | |||||||||||
7 | Natalie Price Natalie Price ('98) | 98 | USA | 54.15 | |||||||||||
8 | Niata Alexander Niata Alexander ('96) | 96 | USA | 54.41 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.44 | PB | ||||||||||
2 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 52.99 | |||||||||||
3 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 53.14 | SB | ||||||||||
4 | Olivia Bechtel Olivia Bechtel ('98) | 98 | USA | 53.26 | |||||||||||
5 | Ozioma Scott Ozioma Scott | GUY | 53.61 | ||||||||||||
6 | Rian Robinson Rian Robinson | USA | 54.64 | ||||||||||||
7 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 54.96 | |||||||||||
8 | Sun-Sara Williams Sun-Sara Williams ('98) | 98 | USA | 55.09 | |||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:03.86 | |||||||||||
2 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:04.15 | SB | ||||||||||
3 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:04.74 | |||||||||||
4 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 2:05.63 | SB | ||||||||||
5 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:08.19 | |||||||||||
6 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 2:08.64 | |||||||||||
7 | Jackie Berardo Jackie Berardo | USA | 2:11.68 | ||||||||||||
8 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:16.55 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Nia Akins Nia Akins ('98) | 98 | USA | 2:03.44 | PB | ||||||||||
2 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:04.17 | |||||||||||
3 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:04.73 | PB | ||||||||||
4 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:05.53 | |||||||||||
5 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:06.14 | |||||||||||
6 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:06.17 | |||||||||||
7 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 2:06.46 | |||||||||||
8 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:09.07 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 2:03.58 | SB | ||||||||||
2 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:04.22 | SB | ||||||||||
3 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:04.48 | |||||||||||
4 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 2:06.25 | ||||||||||||
5 | Brianna Stratz Brianna Stratz ('97) | 97 | USA | 2:07.32 | |||||||||||
6 | Annie Ubbing Annie Ubbing | USA | 2:09.46 | ||||||||||||
7 | Emma Kuntz Emma Kuntz ('99) | 99 | USA | 2:13.55 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 2:04.82 | |||||||||||
2 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:04.96 | PB | ||||||||||
3 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:04.98 | PB | ||||||||||
4 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 2:05.32 | PB | ||||||||||
5 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 2:07.14 | |||||||||||
6 | Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | 2:07.36 | |||||||||||
7 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 2:07.87 | |||||||||||
8 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 2:11.09 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:05.22 | |||||||||||
2 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:06.21 | |||||||||||
3 | Annie Ubbing Annie Ubbing | USA | 2:06.31 | SB | |||||||||||
4 | Brianna Stratz Brianna Stratz ('97) | 97 | USA | 2:06.50 | |||||||||||
5 | Barnes Kristoni Barnes Kristoni | USA | 2:06.60 | PB | |||||||||||
6 | Joely Pinkston Joely Pinkston | USA | 2:07.92 | ||||||||||||
7 | Mallory Mulzer Mallory Mulzer | USA | 2:08.08 | ||||||||||||
8 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:11.82 | ||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:05.00 | PB | ||||||||||
2 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:05.06 | |||||||||||
3 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:05.53 | |||||||||||
4 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 2:05.92 | PB | ||||||||||
5 | Tanner Ealum Tanner Ealum ('98) | 98 | USA | 2:07.17 | |||||||||||
6 | Eusila Chepkemei Eusila Chepkemei | KEN | 2:08.66 | ||||||||||||
7 | Melissa Tanaka Melissa Tanaka ('99) | 99 | USA | 2:08.81 | |||||||||||
8 | Kelly Mindak Kelly Mindak | USA | 2:12.84 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:05.93 | |||||||||||
2 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 2:06.09 | SB | |||||||||||
3 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:06.43 | SB | ||||||||||
4 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:06.59 | |||||||||||
5 | Jenna Sobieski Jenna Sobieski | USA | 2:07.21 | ||||||||||||
6 | Ashley Lewis Ashley Lewis ('98) | 98 | USA | 2:07.46 | |||||||||||
7 | Sydney Groom Sydney Groom | USA | 2:08.65 | ||||||||||||
8 | Haley Walker Haley Walker | 00 | CAN | 2:09.61 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Aurora Rynda Aurora Rynda | 00 | CAN | 2:05.49 | PB | ||||||||||
2 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:05.62 | |||||||||||
3 | Jackie Berardo Jackie Berardo | USA | 2:05.73 | PB | |||||||||||
4 | Emma Kuntz Emma Kuntz ('99) | 99 | USA | 2:05.85 | PB | ||||||||||
5 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:06.07 | |||||||||||
6 | Victoria Tachinski Victoria Tachinski ('99) | 99 | CAN | 2:08.70 | |||||||||||
7 | Maria Acosta Maria Acosta ('98) | 98 | PUR | 2:08.94 | |||||||||||
8 | Cathilyn McIntosh Cathilyn McIntosh | USA | 2:13.24 | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Nia Akins Nia Akins ('98) | 98 | USA | 2:04.66 | |||||||||||
2 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:05.09 | |||||||||||
3 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 2:06.20 | |||||||||||
4 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 2:06.72 | |||||||||||
5 | Delaney McDowell Delaney McDowell | USA | 2:07.29 | ||||||||||||
6 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:08.58 | |||||||||||
7 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:09.20 | |||||||||||
8 | Danielle Gajewski Danielle Gajewski | USA | 2:15.34 | ||||||||||||
K 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Lotte Black Lotte Black ('98) | 98 | USA | 4:19.71 | |||||||||||
2 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:20.02 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Pocratsky Rachel Pocratsky ('97) | 97 | USA | 4:20.07 | |||||||||||
4 | Karisa Nelson Karisa Nelson ('96) | 96 | USA | 4:20.39 | |||||||||||
5 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 4:20.42 | |||||||||||
6 | Meg Darmofal Meg Darmofal ('97) | 97 | USA | 4:20.88 | |||||||||||
7 | Annie Fuller Annie Fuller ('97) | 97 | USA | 4:21.45 | |||||||||||
8 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 4:21.84 | |||||||||||
9 | Jocelyn Chau Jocelyn Chau | 00 | CAN | 4:24.61 | |||||||||||
10 | Katie Wasserman Katie Wasserman ('98) | 98 | USA | 4:25.81 | |||||||||||
11 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:27.40 | |||||||||||
12 | Melíssa-Hélena Anastasákis Melíssa-Hélena Anastasákis ('98) | 98 | GRE | 4:28.29 | |||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:12.64 | SB | ||||||||||
2 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 4:15.85 | SB | ||||||||||
3 | Sarah Edwards Sarah Edwards ('98) | 98 | USA | 4:16.37 | PB | ||||||||||
4 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 4:16.49 | |||||||||||
5 | Alexandra Lucki Alexandra Lucki ('96) | 96 | CAN | 4:18.69 | |||||||||||
6 | Paige Duca Paige Duca ('97) | 97 | USA | 4:19.87 | |||||||||||
7 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:19.95 | |||||||||||
8 | Kim Hallowes Kim Hallowes ('96) | 96 | AUS | 4:21.63 | |||||||||||
9 | Sophie Cantine Sophie Cantine ('99) | 99 | USA | 4:24.77 | |||||||||||
10 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:25.30 | |||||||||||
11 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:25.86 | |||||||||||
12 | Haley Harris Haley Harris | USA | 4:27.63 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 4:20.65 | |||||||||||
2 | Annie Fuller Annie Fuller ('97) | 97 | USA | 4:20.79 | |||||||||||
3 | Karisa Nelson Karisa Nelson ('96) | 96 | USA | 4:20.88 | |||||||||||
4 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:20.95 | PB | ||||||||||
5 | Meg Darmofal Meg Darmofal ('97) | 97 | USA | 4:20.97 | |||||||||||
6 | Jocelyn Chau Jocelyn Chau | 00 | CAN | 4:21.30 | |||||||||||
7 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 4:24.03 | |||||||||||
8 | Annie Taylor Annie Taylor | USA | 4:32.11 | ||||||||||||
9 | Johanna Shulz Johanna Shulz | USA | 4:32.31 | ||||||||||||
10 | Shannon Murdock Shannon Murdock | USA | 4:33.63 | ||||||||||||
11 | Kayla Kavulich Kayla Kavulich ('96) | 96 | USA | 4:34.17 | |||||||||||
12 | Megan Mooney Megan Mooney ('96) | 96 | USA | 4:35.83 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 4:16.78 | SB | ||||||||||
2 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:17.15 | |||||||||||
3 | Sarah Edwards Sarah Edwards ('98) | 98 | USA | 4:18.54 | PB | ||||||||||
4 | Alexandra Lucki Alexandra Lucki ('96) | 96 | CAN | 4:19.11 | |||||||||||
5 | Paige Duca Paige Duca ('97) | 97 | USA | 4:19.66 | SB | ||||||||||
6 | Sophie Cantine Sophie Cantine ('99) | 99 | USA | 4:21.02 | PB | ||||||||||
7 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:24.56 | |||||||||||
8 | Micaela Degenero Micaela Degenero ('98) | 98 | USA | 4:25.69 | |||||||||||
9 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:28.13 | |||||||||||
10 | Carlyn Arteaga Carlyn Arteaga | USA | 4:29.81 | ||||||||||||
11 | Claire Hamilton Claire Hamilton | USA | 4:32.31 | ||||||||||||
12 | Maddie Villalba Maddie Villalba | USA | 4:37.55 | ||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 4:21.68 | |||||||||||
2 | Haley Harris Haley Harris | USA | 4:22.73 | ||||||||||||
3 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:22.98 | |||||||||||
4 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:23.07 | |||||||||||
5 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:23.12 | |||||||||||
6 | Kim Hallowes Kim Hallowes ('96) | 96 | AUS | 4:23.24 | |||||||||||
7 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:25.95 | |||||||||||
8 | Maddie Offstein Maddie Offstein ('96) | 96 | USA | 4:27.23 | |||||||||||
9 | Amy Ruiz Amy Ruiz ('97) | 97 | USA | 4:27.42 | |||||||||||
10 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 4:28.93 | |||||||||||
11 | Hayley Jackson Hayley Jackson ('99) | 99 | USA | 4:29.29 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 4:19.73 | |||||||||||
2 | Melíssa-Hélena Anastasákis Melíssa-Hélena Anastasákis ('98) | 98 | GRE | 4:19.75 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Pocratsky Rachel Pocratsky ('97) | 97 | USA | 4:19.79 | |||||||||||
4 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:19.85 | |||||||||||
5 | Lotte Black Lotte Black ('98) | 98 | USA | 4:20.09 | |||||||||||
6 | Katie Wasserman Katie Wasserman ('98) | 98 | USA | 4:22.30 | PB | ||||||||||
7 | Liz Lansing Liz Lansing ('97) | 97 | USA | 4:23.60 | |||||||||||
8 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:24.80 | ||||||||||||
9 | Annie Fanta Annie Fanta | USA | 4:30.40 | ||||||||||||
10 | Clare Severe Clare Severe | USA | 4:33.27 | ||||||||||||
11 | Kaitlyn Ohrtman Kaitlyn Ohrtman | USA | 4:37.05 | ||||||||||||
12 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:40.28 | |||||||||||
K 5000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Caroline Alcorta Caroline Alcorta ('96) | 96 | USA | 16:05.78 | |||||||||||
2 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 16:10.37 | |||||||||||
3 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 16:14.31 | |||||||||||
4 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 16:17.47 | |||||||||||
5 | Julia Paternain Julia Paternain ('99) | 99 | GBR | 16:29.56 | |||||||||||
6 | Gabrielle Jennings Gabrielle Jennings ('98) | 98 | USA | 16:31.30 | |||||||||||
7 | Sydney Meyers Sydney Meyers | USA | 16:32.00 | ||||||||||||
8 | Dominique Clairmonte Dominique Clairmonte | USA | 16:37.06 | ||||||||||||
9 | Rachel Bonner Rachel Bonner | USA | 16:38.14 | ||||||||||||
10 | Michaela Reinhart Michaela Reinhart ('99) | 99 | USA | 16:38.83 | |||||||||||
11 | Camille Davre Camille Davre ('98) | 98 | USA | 16:41.54 | |||||||||||
12 | Meredith Smith Meredith Smith ('97) | 97 | USA | 16:42.39 | |||||||||||
13 | Eglė Morenaitė Eglė Morenaitė ('97) | 97 | LTU | 16:43.66 | |||||||||||
14 | Allie Klimkiewicz Allie Klimkiewicz ('97) | 97 | USA | 16:45.85 | |||||||||||
15 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 16:52.98 | |||||||||||
16 | Sara Platek Sara Platek ('98) | 98 | USA | 16:53.86 | |||||||||||
17 | Erin McDonald Erin McDonald | USA | 16:59.23 | ||||||||||||
18 | Eve Glasergreen Eve Glasergreen ('98) | 98 | USA | 17:05.18 | |||||||||||
19 | Alexandra Lucki Alexandra Lucki ('96) | 96 | CAN | 17:09.80 | |||||||||||
20 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 17:16.93 | |||||||||||
21 | Erin Gregoire Erin Gregoire ('97) | 97 | USA | 17:29.63 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 16:03.48 | |||||||||||
2 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 16:04.69 | |||||||||||
3 | Josette Norris Josette Norris ('95) | 95 | USA | 16:07.42 | |||||||||||
4 | Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | 16:13.59 | |||||||||||
5 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 16:19.03 | |||||||||||
6 | Alexandra Hays Alexandra Hays ('99) | 99 | USA | 16:19.18 | |||||||||||
7 | Rachel Dadamio Rachel Dadamio ('96) | 96 | USA | 16:25.42 | |||||||||||
8 | Jessi Larson Jessi Larson | 00 | USA | 16:26.25 | |||||||||||
9 | Kathryn House Kathryn House | USA | 16:28.71 | ||||||||||||
10 | Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | 16:34.45 | |||||||||||
11 | Rachel Levy Rachel Levy ('96) | 96 | USA | 16:35.41 | |||||||||||
12 | Abbe Goldstein Abbe Goldstein ('99) | 99 | USA | 16:38.31 | |||||||||||
13 | Hana Herndon Hana Herndon ('99) | 99 | USA | 16:39.40 | |||||||||||
14 | Emma Rafuse Emma Rafuse | USA | 16:55.15 | ||||||||||||
15 | Jacqueline Gaughan Jacqueline Gaughan ('99) | 99 | USA | 17:00.76 | |||||||||||
16 | Anne Forsyth Anne Forsyth | 00 | CAN | 17:03.19 | |||||||||||
17 | Julia Stevenson Julia Stevenson | USA | 17:06.25 | ||||||||||||
18 | Anna Elkin Anna Elkin ('98) | 98 | USA | 17:09.50 | |||||||||||
19 | Megan O'Neil Megan O'Neil ('96) | 96 | USA | 17:16.37 | |||||||||||
20 | Savannah Carnahan Savannah Carnahan | USA | 17:17.12 | ||||||||||||
21 | Lauren Ryan Lauren Ryan ('98) | 98 | AUS | 17:19.28 | |||||||||||
K 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Anna Rohrer Anna Rohrer ('97) | 97 | USA | 33:07.90 | SB | ||||||||||
2 | Jacqueline Gaughan Jacqueline Gaughan ('99) | 99 | USA | 33:09.76 | PB | ||||||||||
3 | Erin Finn Erin Finn ('94) | 94 | USA | 33:21.56 | SB | ||||||||||
4 | Militsa Mircheva Militsa Mircheva ('94) | 94 | BUL | 33:30.60 | |||||||||||
5 | Margaret Allen Margaret Allen | USA | 33:31.14 | ||||||||||||
6 | Laura Dickinson Laura Dickinson ('99) | 99 | CAN | 33:31.24 | PB | ||||||||||
7 | Caroline Alcorta Caroline Alcorta ('96) | 96 | USA | 33:31.75 | |||||||||||
8 | Samantha Halvorsen Samantha Halvorsen | USA | 33:32.32 | PB | |||||||||||
9 | Paige Stoner Paige Stoner ('96) | 96 | USA | 33:34.89 | |||||||||||
10 | Maddy Denner Maddy Denner | 00 | USA | 33:37.65 | PB | ||||||||||
11 | Monica Hebner Monica Hebner ('99) | 99 | USA | 33:52.83 | PB | ||||||||||
12 | Ivine Chemutai Ivine Chemutai ('97) | 97 | KEN | 33:54.84 | PB | ||||||||||
13 | Julia Paternain Julia Paternain ('99) | 99 | GBR | 33:55.53 | |||||||||||
14 | Emeline Delanis Emeline Delanis ('97) | 97 | FRA | 33:56.84 | PB | ||||||||||
15 | Elizabeth Funderburk Elizabeth Funderburk ('99) | 99 | USA | 34:04.80 | |||||||||||
16 | Maggie Schneider Maggie Schneider ('98) | 98 | USA | 34:07.44 | PB | ||||||||||
17 | Meredith Smith Meredith Smith ('97) | 97 | USA | 34:15.94 | |||||||||||
18 | Julia Palin Julia Palin | USA | 34:34.20 | PB | |||||||||||
19 | Courtney Brenner Courtney Brenner | USA | 34:36.82 | ||||||||||||
20 | Jeralyn Poe Jeralyn Poe ('97) | 97 | USA | 34:48.18 | |||||||||||
21 | Heather Stone Heather Stone | USA | 34:50.75 | ||||||||||||
22 | Kathryn Munks Kathryn Munks ('98) | 98 | USA | 34:52.66 | |||||||||||
23 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 34:56.57 | |||||||||||
24 | Christine Frederick Christine Frederick | USA | 35:03.77 | ||||||||||||
25 | Savannah Carnahan Savannah Carnahan | USA | 35:04.56 | ||||||||||||
26 | Sara Freix Sara Freix ('98) | 98 | USA | 35:05.79 | |||||||||||
27 | Isabel Hebner Isabel Hebner | USA | 35:21.29 | ||||||||||||
28 | India Johnson India Johnson ('99) | 99 | USA | 35:22.38 | |||||||||||
29 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 35:23.80 | |||||||||||
30 | Olivia Hill Olivia Hill | USA | 35:28.48 | ||||||||||||
31 | Emily Mulhern Emily Mulhern | USA | 35:30.83 | ||||||||||||
32 | Andrea Masterson Andrea Masterson | USA | 35:31.08 | ||||||||||||
33 | Noel Palmer Noel Palmer ('99) | 99 | USA | 35:33.78 | |||||||||||
34 | Kerri Ruffo Kerri Ruffo | USA | 35:36.80 | ||||||||||||
35 | Cara Sherman Cara Sherman ('97) | 97 | USA | 35:37.64 | |||||||||||
36 | Emma Rafuse Emma Rafuse | USA | 35:37.75 | ||||||||||||
37 | Lynsie Gram Lynsie Gram | USA | 35:48.19 | ||||||||||||
38 | Abigail McLaughlin Abigail McLaughlin ('98) | 98 | USA | 36:01.97 | |||||||||||
39 | Caroline Yarbrough Caroline Yarbrough | USA | 36:25.18 | ||||||||||||
40 | Hailey Brumfield Hailey Brumfield | USA | 36:44.03 | ||||||||||||
41 | Megan O'Neil Megan O'Neil ('96) | 96 | USA | 36:48.03 | |||||||||||
42 | Raquel Powers Raquel Powers | USA | 36:49.86 | ||||||||||||
43 | Amber Way Amber Way | USA | 36:59.21 | ||||||||||||
K 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Bri Ilarda Bri Ilarda ('96) | 96 | AUS | 9:59.32 | |||||||||||
2 | Mackenzie Andrews Mackenzie Andrews ('97) | 97 | AUS | 10:01.73 | PB | ||||||||||
3 | Nell Crosby Nell Crosby | USA | 10:08.54 | ||||||||||||
4 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 10:08.89 | PB | ||||||||||
5 | Grace Sullivan Grace Sullivan | USA | 10:09.65 | PB | |||||||||||
6 | Elise Wright Elise Wright ('99) | 99 | USA | 10:10.09 | PB | ||||||||||
7 | Emily Drouin Emily Drouin ('96) | 96 | CAN | 10:14.29 | PB | ||||||||||
8 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 10:21.79 | PB | ||||||||||
9 | Alice Hill Alice Hill ('99) | 99 | USA | 10:26.37 | |||||||||||
10 | Devon Leahy Devon Leahy | USA | 10:27.48 | PB | |||||||||||
11 | McKenzie Melius McKenzie Melius | USA | 10:27.81 | PB | |||||||||||
12 | Gabrielle Orie Gabrielle Orie ('99) | 99 | USA | 10:30.79 | |||||||||||
13 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 10:32.22 | |||||||||||
14 | Suzanne Dannheim Suzanne Dannheim ('97) | 97 | USA | 10:34.00 | |||||||||||
15 | Olivia Viparina Olivia Viparina ('97) | 97 | USA | 10:38.88 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Jennings Gabrielle Jennings ('98) | 98 | USA | 9:57.56 | |||||||||||
2 | Lisa Vogelgesang Lisa Vogelgesang ('99) | 99 | GER | 9:59.82 | PB | ||||||||||
3 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 10:01.15 | |||||||||||
4 | Karrigan Smith Karrigan Smith | USA | 10:08.24 | PB | |||||||||||
5 | Grace Mancini Grace Mancini | USA | 10:16.33 | ||||||||||||
7 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 10:24.48 | |||||||||||
8 | Lauren Sapone Lauren Sapone | USA | 10:26.47 | ||||||||||||
9 | Annabelle Eastman Annabelle Eastman | 00 | AUS | 10:29.42 | |||||||||||
10 | Paige Sandwell Paige Sandwell ('98) | 98 | CAN | 10:30.01 | |||||||||||
11 | Samantha Valentine Samantha Valentine | USA | 10:32.00 | ||||||||||||
12 | Sarah Kanney Sarah Kanney | USA | 10:35.66 | ||||||||||||
13 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 10:36.80 | |||||||||||
14 | Allie Klimkiewicz Allie Klimkiewicz ('97) | 97 | USA | 10:37.56 | |||||||||||
15 | Allison Triskett Allison Triskett | USA | 10:45.40 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 9:52.48 | PB | ||||||||||
2 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 9:55.18 | |||||||||||
3 | Briar Brumley Briar Brumley ('96) | 96 | USA | 10:05.84 | |||||||||||
4 | Emily Borchers Emily Borchers | USA | 10:08.39 | PB | |||||||||||
5 | Famke Heinst Famke Heinst ('99) | 99 | NED | 10:09.40 | PB | ||||||||||
6 | Kayley DeLay Kayley DeLay ('99) | 99 | USA | 10:23.82 | |||||||||||
7 | Julia Zachgo Julia Zachgo | USA | 10:24.78 | PB | |||||||||||
8 | Eryn Mills Eryn Mills | USA | 10:32.30 | ||||||||||||
9 | Meg Mathison Meg Mathison | USA | 10:32.60 | ||||||||||||
10 | Lexa Barrott Lexa Barrott | USA | 10:37.79 | ||||||||||||
11 | Megan Worrel Megan Worrel | 00 | USA | 10:38.33 | |||||||||||
12 | Hannah Brookover Hannah Brookover ('98) | 98 | USA | 10:39.22 | |||||||||||
13 | Aziza Chigatayeva Aziza Chigatayeva | 00 | USA | 10:45.02 | |||||||||||
14 | Khalilah Hamer Khalilah Hamer ('97) | 97 | USA | 10:49.83 | |||||||||||
15 | Kelly Wilker Kelly Wilker | USA | 10:53.82 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.1 | 25.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 12.88 | PB | ||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.04 | SB | ||||||||||
3 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 13.17 | |||||||||||
4 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 13.23 | PB | ||||||||||
5 | Courtney Warden Courtney Warden ('96) | 96 | USA | 13.31 | PB | ||||||||||
6 | Janelle Perry Janelle Perry | USA | 13.31 | SB | |||||||||||
7 | Editta Pessima Editta Pessima ('99) | 99 | USA | 13.31 | PB | ||||||||||
8 | Ebony Williams Ebony Williams ('96) | 96 | USA | 13.36 | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +0.6 | 25.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.81 | =PB | ||||||||||
2 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 12.87 | |||||||||||
3 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.20 | PB | ||||||||||
4 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.30 | |||||||||||
5 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.33 | |||||||||||
6 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.37 | SB | ||||||||||
7 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 13.45 | |||||||||||
8 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 13.53 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +2.3 | 25.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 12.62 | w | ||||||||||
2 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 12.95 | w | ||||||||||
3 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 12.97 | w | ||||||||||
4 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.21 | w | ||||||||||
5 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.35 | w | ||||||||||
6 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 13.41 | w | ||||||||||
7 | Sara Gardner Sara Gardner | USA | 13.56 | w | |||||||||||
8 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 13.64 | w | ||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 12.96 | |||||||||||
2 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 13.30 | PB | ||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.30 | |||||||||||
4 | Sara Gardner Sara Gardner | USA | 13.46 | SB | |||||||||||
5 | Editta Pessima Editta Pessima ('99) | 99 | USA | 13.47 | PB | ||||||||||
6 | Courtney Warden Courtney Warden ('96) | 96 | USA | 13.48 | PB | ||||||||||
7 | Alyssa Sandy Alyssa Sandy ('98) | 98 | GUY | 13.57 | PB | ||||||||||
8 | Kyra Atkins Kyra Atkins ('97) | 97 | USA | 13.72 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +0.6 | 24.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.07 | |||||||||||
2 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.34 | SB | ||||||||||
3 | Janelle Perry Janelle Perry | USA | 13.36 | SB | |||||||||||
4 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.42 | SB | ||||||||||
5 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 13.49 | |||||||||||
6 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 13.68 | ||||||||||||
7 | Sydney Hill Sydney Hill | USA | 13.80 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 12.97 | |||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.19 | |||||||||||
3 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 13.47 | |||||||||||
4 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 13.50 | SB | ||||||||||
5 | Aysha Muhammad Aysha Muhammad | USA | 13.60 | ||||||||||||
6 | Kayla Alexander Kayla Alexander | 00 | USA | 13.63 | |||||||||||
7 | Allyson Goff Allyson Goff ('96) | 96 | USA | 13.77 | |||||||||||
8 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 13.90 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +0.8 | 24.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 13.01 | |||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 13.31 | |||||||||||
3 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 13.45 | PB | ||||||||||
4 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 13.56 | |||||||||||
5 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 13.65 | SB | ||||||||||
6 | Dara Perry Dara Perry | USA | 13.77 | ||||||||||||
7 | Safiyyah Mitchell Safiyyah Mitchell | USA | 14.20 | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +0.5 | 24.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 12.84 | |||||||||||
2 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 12.99 | PB | ||||||||||
3 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.21 | |||||||||||
4 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 13.52 | |||||||||||
5 | Jada Harris Jada Harris ('98) | 98 | USA | 13.60 | |||||||||||
6 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 13.66 | |||||||||||
7 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 13.85 | |||||||||||
8 | Sophia Myers Sophia Myers | 00 | USA | 13.95 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: -0.2 | 24.5. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.10 | |||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.19 | |||||||||||
3 | Ebony Williams Ebony Williams ('96) | 96 | USA | 13.39 | |||||||||||
4 | Ashley Miller Ashley Miller ('98) | 98 | ZIM | 13.77 | |||||||||||
5 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 13.87 | |||||||||||
6 | Zharia Moore Zharia Moore | USA | 14.07 | ||||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 57.34 | PB | ||||||||||
2 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 57.43 | |||||||||||
3 | Sydni Townsend Sydni Townsend | 00 | USA | 57.86 | PB | ||||||||||
4 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 57.99 | PB | ||||||||||
5 | Oluchi Ike Oluchi Ike | USA | 58.14 | PB | |||||||||||
6 | Chloe Foster Chloe Foster ('99) | 99 | USA | 58.61 | |||||||||||
7 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 59.52 | |||||||||||
8 | Ashleigh Carr Ashleigh Carr ('97) | 97 | USA | 1:00.71 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Reanda Richards Reanda Richards ('99) | 99 | SKN | 56.31 | NR | PB | |||||||||
2 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 57.05 | SB | ||||||||||
3 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 57.41 | |||||||||||
4 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 58.07 | SB | |||||||||||
5 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 58.71 | SB | ||||||||||
6 | Erin Dowd Erin Dowd ('98) | 98 | USA | 58.75 | |||||||||||
7 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 59.53 | ||||||||||||
8 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 1:08.44 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 56.42 | PB | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 56.71 | PB | ||||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 56.72 | PB | ||||||||||
4 | Xahria Santiago Xahria Santiago ('99) | 99 | CAN | 56.88 | SB | ||||||||||
5 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 57.21 | PB | ||||||||||
6 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 57.92 | PB | ||||||||||
7 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 59.28 | |||||||||||
8 | India Lowe India Lowe | USA | 1:02.91 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 58.38 | |||||||||||
2 | Chloe Foster Chloe Foster ('99) | 99 | USA | 58.48 | PB | ||||||||||
3 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 58.58 | SB | ||||||||||
4 | India Lowe India Lowe | USA | 58.96 | ||||||||||||
5 | Taylor Mullins Taylor Mullins | USA | 1:00.53 | ||||||||||||
6 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 1:00.77 | |||||||||||
7 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 1:01.28 | |||||||||||
8 | Kristina Cherrington Kristina Cherrington | USA | 1:01.59 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 59.05 | |||||||||||
2 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 59.15 | |||||||||||
3 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 59.23 | ||||||||||||
4 | Carly Bonnet Carly Bonnet ('99) | 99 | USA | 59.28 | |||||||||||
5 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 59.80 | |||||||||||
6 | Chasatea Brown Chasatea Brown ('97) | 97 | USA | 1:02.40 | |||||||||||
8 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1:06.00 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 58.68 | |||||||||||
2 | Erin Dowd Erin Dowd ('98) | 98 | USA | 58.97 | |||||||||||
3 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 59.76 | |||||||||||
4 | Christiana Dougan Christiana Dougan | USA | 59.94 | PB | |||||||||||
5 | Maya Miklos Maya Miklos ('98) | 98 | USA | 1:00.68 | |||||||||||
6 | Shelby Francis Shelby Francis | USA | 1:01.92 | ||||||||||||
7 | Sara Foster Sara Foster | 00 | USA | 1:02.13 | |||||||||||
8 | Karina Joiner Karina Joiner ('98) | 98 | USA | 1:03.22 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 58.02 | |||||||||||
2 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 58.37 | PB | ||||||||||
3 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 58.39 | |||||||||||
4 | Xahria Santiago Xahria Santiago ('99) | 99 | CAN | 58.41 | |||||||||||
5 | Ashleigh Carr Ashleigh Carr ('97) | 97 | USA | 58.85 | PB | ||||||||||
6 | Marielle Lewis Marielle Lewis ('98) | 98 | USA | 1:00.05 | |||||||||||
7 | Anne-Catherine Wasser Anne-Catherine Wasser ('98) | 98 | GER | 1:01.91 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 57.99 | |||||||||||
2 | Reanda Richards Reanda Richards ('99) | 99 | SKN | 58.28 | |||||||||||
3 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 58.68 | SB | ||||||||||
4 | Oluchi Ike Oluchi Ike | USA | 58.81 | ||||||||||||
5 | Kristina Maclure Kristina Maclure ('98) | 98 | USA | 58.99 | PB | ||||||||||
6 | Ashonti Warner Ashonti Warner ('99) | 99 | USA | 1:00.28 | |||||||||||
7 | Hesmari Coetzee Hesmari Coetzee ('98) | 98 | RSA | 1:00.70 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 57.39 | PB | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 57.77 | |||||||||||
3 | Sydni Townsend Sydni Townsend | 00 | USA | 58.69 | |||||||||||
4 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 58.72 | PB | |||||||||||
5 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 58.85 | SB | ||||||||||
6 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 59.03 | |||||||||||
7 | Asia Jinks Asia Jinks ('99) | 99 | USA | 59.31 | PB | ||||||||||
8 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 1:00.86 | |||||||||||
K Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
Kval 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Anna Peyton Malizia Anna Peyton Malizia ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Clarissa Cutliff Clarissa Cutliff | USA | 1.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicole Greene Nicole Greene ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mikella Lefebvre-Oatis Mikella Lefebvre-Oatis ('98) | 98 | CAN | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jada Harris Jada Harris ('98) | 98 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Claire Kieffer-Wright Claire Kieffer-Wright ('95) | 95 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ellen Dipietro Ellen Dipietro ('96) | 96 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jūlija Tarvide Jūlija Tarvide ('97) | 97 | LAT | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Annastacia Forrester Annastacia Forrester ('96) | 96 | JAM | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Maria Garman Maria Garman | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Grace Becker Grace Becker | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Carly Paul Carly Paul ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kayla Maczuga Kayla Maczuga ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Frankie Griffin Frankie Griffin | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Alexis Zatta Alexis Zatta | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Anika Hibbard Anika Hibbard ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Victoria Stoffel Victoria Stoffel | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Courteney Campbell Courteney Campbell ('99) | 99 | PUR | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Alexa Parks Alexa Parks ('99) | 99 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Saida Burns-Moore Saida Burns-Moore | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Marguerite Lorenzo Marguerite Lorenzo ('99) | 99 | CAN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Caroline Lawrence Caroline Lawrence | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Rhonda Rogombe Rhonda Rogombe | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Maddie Gardner Maddie Gardner ('95) | 95 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Rebekah Markel Rebekah Markel | USA | 4.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Bridget Guy Bridget Guy ('96) | 96 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Reagan Darbonne Reagan Darbonne ('99) | 99 | USA | 4.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nati Sheppard Nati Sheppard ('96) | 96 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sara McKeeman Sara McKeeman ('96) | 96 | USA | 4.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tesia Kempski Tesia Kempski ('97) | 97 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Nastja Modic Nastja Modic ('99) | 99 | SLO | 4.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Anna Watson Anna Watson ('99) | 99 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Erica Sergeant Erica Sergeant ('96) | 96 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Emerson Porter Emerson Porter | USA | 4.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Anna Eaton Anna Eaton ('96) | 96 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Sophia Franklin Sophia Franklin ('99) | 99 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Nathalie Elliott Nathalie Elliott ('98) | 98 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Abby Helminiak Abby Helminiak | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kim Spritzky Kim Spritzky ('99) | 99 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jessica Mercier Jessica Mercier | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Taylor Weaver Taylor Weaver | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Alana Carroll Alana Carroll ('99) | 99 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Sadie Brass Sadie Brass | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Nicole Breske Nicole Breske ('98) | 98 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Alex Potts Alex Potts | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Ashley Preston Ashley Preston | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Christa Moore Christa Moore | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Brooke Catherine Brooke Catherine ('97) | 97 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Carena Nottoli Carena Nottoli | 00 | USA | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Getter Marie Lemberg Getter Marie Lemberg ('95) | 95 | EST | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Stephanie Lambeth Stephanie Lambeth ('97) | 97 | USA | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Hayley Horvath Hayley Horvath | 00 | USA | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jaci Bickett Jaci Bickett | 00 | USA | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Taylen Langin Taylen Langin | USA | 3.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Jazmyn Dennis Jazmyn Dennis | USA | 3.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jogailė Petrokaitė Jogailė Petrokaitė ('95) | 95 | LTU | 6.30 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 6.22 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.19 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Annastacia Forrester Annastacia Forrester ('96) | 96 | JAM | 6.19 | +1.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.16 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | 6.14 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tanalya Gordon Tanalya Gordon | 00 | USA | 6.13 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.12 | -0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 6.08 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.07 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 6.06 | -0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nadia Williams Nadia Williams ('98) | 98 | USA | 6.05 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 6.04 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.04 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Asia Young Asia Young ('98) | 98 | USA | 6.00 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jaden Mattox Jaden Mattox | USA | 5.98 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 5.97 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 5.97 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 5.95 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 5.95 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Mackenzie Whitaker Mackenzie Whitaker ('99) | 99 | USA | 5.95 | -1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Ijeoma Uche Ijeoma Uche ('99) | 99 | USA | 5.93 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 5.93 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 5.93 | -1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 5.92 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 5.91 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 5.91 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 5.90 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Gabby Collins Gabby Collins ('97) | 97 | USA | 5.90 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 5.90 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Janel Pate Janel Pate ('96) | 96 | USA | 5.89 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Janelle Perry Janelle Perry | USA | 5.88 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Breana Gambrell Breana Gambrell | 00 | USA | 5.85 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 5.84 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Taylor Deloach Taylor Deloach ('97) | 97 | USA | 5.83 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Alexis Gibbons Alexis Gibbons | USA | 5.81 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Jenna Jungels Jenna Jungels ('98) | 98 | USA | 5.81 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Carly Paul Carly Paul ('96) | 96 | USA | 5.80 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | EJ Onah EJ Onah | 00 | USA | 5.78 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Khyasia Caldwell Khyasia Caldwell ('99) | 99 | USA | 5.78 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Rachel McMahon Rachel McMahon | USA | 5.76 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Zion Lewis Zion Lewis ('98) | 98 | USA | 5.75 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Dasia Smith Dasia Smith | USA | 5.67 | -0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 5.62 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Jaelan Leonard Jaelan Leonard ('98) | 98 | USA | 5.61 | -1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.63 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.63 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.60 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelly McKee Kelly McKee ('97) | 97 | USA | 13.56 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | 13.47 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 13.36 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.29 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 13.25 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 13.16 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 13.06 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 13.05 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 13.04 | -0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Adja Sackor Adja Sackor ('98) | 98 | USA | 12.83 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Saida Burns-Moore Saida Burns-Moore | USA | 12.82 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 12.81 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 12.75 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Javonne Antoine Javonne Antoine ('96) | 96 | USA | 12.71 | +0.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Michelle Cobb Michelle Cobb ('99) | 99 | USA | 12.68 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Darlene Charles Darlene Charles | USA | 12.66 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Bhrandi Crenshaw Bhrandi Crenshaw | USA | 12.66 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Kali Hatcher Kali Hatcher | 00 | USA | 12.65 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 12.63 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 12.62 | +1.5 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
24 | Mikaela Seibert Mikaela Seibert ('97) | 97 | USA | 12.58 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.58 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Leah Blackall Leah Blackall | USA | 12.57 | +0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 12.55 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Shamoya McNeil Shamoya McNeil | JAM | 12.52 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Trentorria Green Trentorria Green | 00 | USA | 12.45 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 12.40 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 12.40 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Myesha Nott Myesha Nott ('99) | 99 | JAM | 12.39 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.38 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jade Jordan Jade Jordan ('99) | 99 | USA | 12.36 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 12.35 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Mia Barron Mia Barron ('96) | 96 | USA | 12.30 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Aliyah Newman Aliyah Newman ('99) | 99 | USA | 12.27 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 12.24 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 12.24 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jantsen Wilson Jantsen Wilson | USA | 12.21 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Lauren Clarke Lauren Clarke ('99) | 99 | USA | 12.14 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Morayo Bhadmos Morayo Bhadmos | USA | 12.10 | -0.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Ariel Watson Ariel Watson | USA | 12.08 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Sandra Ekblom Sandra Ekblom ('97) | 97 | FIN | 11.94 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Stefanie Aeschlimann Stefanie Aeschlimann ('97) | 97 | GER | 11.69 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 17.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 17.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 16.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 16.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 16.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 16.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Madison Pollard Madison Pollard ('98) | 98 | USA | 16.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cassaundra Roper Cassaundra Roper ('96) | 96 | USA | 16.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 16.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 16.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erin Howard Erin Howard ('98) | 98 | USA | 16.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 16.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Michella Obijiaku Michella Obijiaku ('97) | 97 | ITA | 16.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 16.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Lauren Evans Lauren Evans | USA | 16.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ashley Davis Ashley Davis ('85) | 85 | USA | 15.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 15.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 15.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 15.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Brittany Jones Brittany Jones ('99) | 99 | USA | 15.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 15.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Rashida Harris Rashida Harris | USA | 15.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kayli Johnson Kayli Johnson ('98) | 98 | USA | 15.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Abbey Kapitan Abbey Kapitan | USA | 15.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 15.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 15.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Janese Lynch Janese Lynch ('99) | 99 | USA | 15.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 15.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Janell Fullerton Janell Fullerton ('97) | 97 | JAM | 15.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Tara Belinsky Tara Belinsky | USA | 15.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Erin Reese Erin Reese ('95) | 95 | USA | 15.29 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Mikayla Thompson Mikayla Thompson | USA | 15.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jhané Carter Jhané Carter ('96) | 96 | USA | 15.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 14.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 14.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Leeyan Redwood Leeyan Redwood | USA | 14.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Maura Kimmel Maura Kimmel ('98) | 98 | USA | 14.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Nicole Sargent Nicole Sargent ('97) | 97 | USA | 14.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 14.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 14.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Camora Sanders Camora Sanders ('96) | 96 | USA | 14.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 14.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Olivia Snyder Olivia Snyder | USA | 13.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
48 | Tyefah Saunders Tyefah Saunders ('98) | 98 | JAM | 13.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 61.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 61.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Venique Harris Venique Harris ('96) | 96 | JAM | 57.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabrielle Rains Gabrielle Rains ('98) | 98 | CAN | 56.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zakiya Rashid Zakiya Rashid ('97) | 97 | USA | 55.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Makenli Forrest Makenli Forrest ('99) | 99 | USA | 53.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Pamela Amaechi Pamela Amaechi ('99) | 99 | NGR | 53.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 53.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Erin Reese Erin Reese ('95) | 95 | USA | 53.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 53.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 52.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 52.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Hayden Merrick Hayden Merrick ('97) | 97 | USA | 52.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 52.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 52.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 51.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 51.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 51.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Danisha Jones Danisha Jones | USA | 51.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 51.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 50.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 50.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kourtney Edwards-Campbell Kourtney Edwards-Campbell | USA | 50.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Enid Duut Enid Duut ('99) | 99 | NED | 50.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Madison Pollard Madison Pollard ('98) | 98 | USA | 50.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Katie Dewey Katie Dewey ('97) | 97 | USA | 49.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 49.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 48.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 48.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 48.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Erin Howard Erin Howard ('98) | 98 | USA | 48.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Alva Hicks Alva Hicks ('97) | 97 | USA | 48.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Bailey Baker Bailey Baker ('96) | 96 | USA | 47.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 46.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 46.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Thelma Lind Kristjánsdóttir Thelma Lind Kristjánsdóttir ('97) | 97 | ISL | 46.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 46.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Chelsea Wallace Chelsea Wallace | 00 | USA | 46.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 46.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 45.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 45.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Phontavia Sawyer Phontavia Sawyer | USA | 44.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 44.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Patience Marshall Patience Marshall | 00 | USA | 44.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Terrisa Russell Terrisa Russell ('97) | 97 | USA | 44.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 42.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 68.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 65.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin Reese Erin Reese ('95) | 95 | USA | 64.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 64.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Veronika Kaňuchová Veronika Kaňuchová ('93) | 93 | SVK | 62.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 62.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Stefani Vukajlović Stefani Vukajlović ('96) | 96 | BIH | 62.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hawa Mahama Hawa Mahama | 00 | USA | 62.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Makenli Forrest Makenli Forrest ('99) | 99 | USA | 62.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nycia Ford Nycia Ford | USA | 61.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Pavla Kuklová Pavla Kuklová ('96) | 96 | CZE | 61.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 61.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Erica Belvit Erica Belvit ('98) | 98 | JAM | 61.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jade Baker Jade Baker | USA | 61.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Emma Thor Emma Thor ('97) | 97 | SWE | 60.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Bailey Baker Bailey Baker ('96) | 96 | USA | 60.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 60.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 60.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 59.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Natasha Akbarizadeh Natasha Akbarizadeh ('96) | 96 | CAN | 59.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 59.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Nadia Maffo Nadia Maffo ('96) | 96 | ITA | 59.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Rachel Wilson Rachel Wilson | USA | 59.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 59.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 58.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | 58.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 58.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Alexandria Cooke Alexandria Cooke | USA | 58.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Gabby Durant Gabby Durant | USA | 58.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 58.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Jessica Mattsson Jessica Mattsson ('98) | 98 | SWE | 57.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Vigdis Jónsdóttir Vigdis Jónsdóttir ('96) | 96 | ISL | 57.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Deenia McMiller Deenia McMiller ('98) | 98 | USA | 57.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Rebecca Mammel Rebecca Mammel ('98) | 98 | USA | 57.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Alanna Arvie Alanna Arvie ('98) | 98 | USA | 56.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 56.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Terrisa Russell Terrisa Russell ('97) | 97 | USA | 55.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Halee Hudson Halee Hudson | USA | 55.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Kajsa Wennberg Kajsa Wennberg ('96) | 96 | SWE | 55.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Gaza Odunaiya Gaza Odunaiya | USA | 54.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Marissa Dunn Marissa Dunn ('98) | 98 | USA | 54.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Kate Deaton Kate Deaton | USA | 54.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Gianna Rao Gianna Rao | 00 | USA | 54.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 53.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maura Fiamoncini Maura Fiamoncini ('99) | 99 | USA | 53.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 53.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ashley Pryke Ashley Pryke ('97) | 97 | CAN | 51.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madison Wiltrout Madison Wiltrout ('99) | 99 | USA | 51.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sarah Blake Sarah Blake ('97) | 97 | USA | 51.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sara Phelan Sara Phelan | USA | 50.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samantha Zelden Samantha Zelden ('97) | 97 | USA | 50.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Danielle Collier Danielle Collier ('96) | 96 | USA | 50.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Danielle Steff Danielle Steff ('99) | 99 | USA | 50.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 49.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Danielle Konopelski Danielle Konopelski | USA | 49.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 49.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Emma Foster Emma Foster | USA | 49.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 48.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Megan McElroy Megan McElroy | USA | 48.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Marija Bogavac Marija Bogavac ('96) | 96 | MNE | 48.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Stephanie Sievers Stephanie Sievers ('97) | 97 | USA | 48.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Madison Smith Madison Smith ('92) | 92 | USA | 47.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Megan Reed Megan Reed | USA | 47.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jadyn Tiracave Jadyn Tiracave | USA | 47.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 47.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Asha James Asha James ('99) | 99 | TTO | 47.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 46.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 45.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Tajah Haley Tajah Haley | USA | 45.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Rylie Pease Rylie Pease ('99) | 99 | USA | 44.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Karly Hibbard Karly Hibbard | USA | 44.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Gabrielle Diederich Gabrielle Diederich ('98) | 98 | USA | 44.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 44.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Thalia Ghalam Thalia Ghalam ('98) | 98 | USA | 44.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Emily Malone Emily Malone | USA | 43.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Brittany Krug Brittany Krug | USA | 43.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Amanda Sinkewicz Amanda Sinkewicz | USA | 43.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 43.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Alex Enright Alex Enright ('96) | 96 | USA | 42.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Rachel Kern Rachel Kern ('98) | 98 | USA | 42.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Kelsey Frank Kelsey Frank ('96) | 96 | USA | 42.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Claire Meyers Claire Meyers | USA | 42.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Grace Tennant Grace Tennant ('99) | 99 | CAN | 42.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Samantha Moravsky Samantha Moravsky | USA | 42.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Nicolette Serratore Nicolette Serratore | USA | 40.64 | ||||||||||||
|