Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Onsdagsstævne 1.5.2019

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.63
  
 SB
2Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM11.71
  
 PB
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.82
  
 SB
4Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM12.03
  
 PB
5Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik12.36
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Jonas StoltzeJonas Stoltze ('87)Aalborg Øst RRC1:01.89
  
 PB
2
Lukas Dragø
Lukas Dragø ('08)
Aalborg AM1:21.74
  
 PB
3
Peter Tomban Geri
Peter Tomban Geri ('09)
Aalborg AM1:22.95
  
 PB
M 1000 m    

Finale A

Finale
1August Runge BengtsonAugust Runge Bengtson ('99)Aalborg Øst RRC2:44.61
  
 PB
2Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM2:44.71
  
 PB
3Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:48.64
  
 PB
4Julian SchlegelJulian Schlegel ('98)Aalborg AM3:01.76
  
 PB
5Richard Berg PedersenRichard Berg Pedersen ('01)Aalborg Øst RRC3:07.14
  
 PB
6Kristoffer ShiemannKristoffer Shiemann ('93)Aalborg Øst RRC3:18.79
  
 PB
7Tommy HansenTommy Hansen ('67)Aalborg Øst RRC3:25.20
  
 SB
8Per GlassauPer Glassau ('54)Vejle IF3:43.65
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running15:52.01
  
 SB
2Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC16:19.44
  
 PB
3Christopher G. A. SørensenChristopher G. A. Sørensen ('91)Aalborg Øst RRC17:09.05
  
 PB
4Martin KraglundMartin Kraglund ('73)Aalborg AM17:14.88
  
 SB
5Jens Abel LindholmJens Abel Lindholm ('79)Aalborg AM19:09.36
  
 SB
6Nien DongNien Dong ('62)Aalborg Øst RRC19:43.28
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.70
  
 SB
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.60
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik5.98
+0.1
  
 SB
2Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM5.76
+0.3
  
 PB
3Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM5.67
+1.3
  
 PB
M Kuglestød    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.64
  
 SB
2Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.08
  
 SB
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.68
  
 PB
4Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM10.57
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja39.66
  
 SB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM36.11
  
 PB
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM31.93
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF58.25
  
 
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:00.82
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:01.64
  
 SB
4Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF1:05.82
  
 SB
Finale B
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:20.11
  
  Mixed competition
2
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM1:24.52
  
  Mixed competition
3
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM1:32.68
  
  Mixed competition
K 1000 m    

Finale A

Finale
1Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM3:08.35
  
 =PB
2Sofie HintzSofie Hintz Aalborg Øst RRC3:09.55
  
 PB
3Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM3:28.69
  
 PB
4Ida RytterIda Rytter ('93)Aalborg Øst RRC3:34.22
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM3:08.35
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Katja KnudsenKatja Knudsen ('98)Aalborg Øst RRC18:37.52
  
  Mixed competition
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190021:38.12
  
  Mixed competition
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro45.72
  
 SB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM47.75
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti1:06.13
  
 PB
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM1:10.98
  
 SB
3Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Randers Freja1:11.83
  
 PB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:15.55
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1.55
  
 SB
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.50
  
 =PB
3Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM1.15
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM31.10
  
 SB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM22.65
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.17
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM9.29
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik13.91
  
 PB
P17 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM13.80
  
 SB
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.82
  
 SB
3Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF14.04
  
 SB
4Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC17.01
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.19
0.0
  
 SB
2Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM4.83
0.0
  
 SB
3Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta4.76
0.0
  
 SB
4Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.56
0.0
  
 SB
5Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM4.27
-0.1
  
 SB
6Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM4.22
0.0
  
 PB
7Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM3.90
0.0
  
 PB
8Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM3.03
0.0
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM10.69
  
 SB
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM9.85
  
 PB
3Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.49
  
 PB
4Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM8.41
  
 PB
5Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja7.77
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM46.13
  
 PB
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM38.46
  
 PB
3Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja27.12
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM14.13
  
 PB
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM14.29
  
 PB
3Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM14.52
  
 PB
4Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM15.16
  
 PB
5Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM15.92
  
 PB
6Ida Anker OrbesenIda Anker Orbesen ('05)Aalborg Øst RRC16.27
  
 PB
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM1:20.84
  
 PB
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1:21.46
  
 PB
3
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM1:23.85
  
 PB
4
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM1:00.04
  
 PB
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro45.72
  
 SB
2Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM47.75
  
 =PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM32.35
  
 PB
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM22.65
  
 PB
D13 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM13.49
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM3.53
+0.6
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Julius Sørensen
Julius Sørensen ('08)
Aalborg AM7.03
  
 PB
P13 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM11.52
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM11.98
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190013.02
  
 PB
4Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM13.34
  
 PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM13.65
  
 PB
6Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM13.86
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.30
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.20
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001.10
  
 PB
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.10
  
 PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.10
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.35
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.35
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.67
  
 PB
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM3.52
+0.9
  
 PB
5
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM3.38
+0.9
  
 PB
6
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM3.33
+0.9
  
 PB
7Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3.22
+0.9
  
 PB
8
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM3.15
  
 PB
9
Signe Finnerup Hildi Andersen
Signe Finnerup Hildi Andersen ('09)
Aalborg AM2.87
  
 PB
10
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM2.74
+0.9
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM7.96
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM6.84
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM6.43
  
 PB
4
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM5.89
  
 PB
5
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM5.03
  
 PB
6
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM4.26
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emmeline Linnemand JohansenEmmeline Linnemand Johansen ('07)Aalborg AM20.64
  
 PB
2Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM19.98
  
 PB
D11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Peter Tomban Geri
Peter Tomban Geri ('09)
Aalborg AM9.83
  
 PB
2
Lukas Dragø
Lukas Dragø ('08)
Aalborg AM10.13
  
 PB
3
Julius Sørensen
Julius Sørensen ('08)
Aalborg AM10.50
  
 PB
P11 60 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM10.13
  
 PB
2
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM10.67
  
 PB
3
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM11.12
  
 PB
4
Menerun Begum
Menerun Begum ('09)
Aalborg Øst RRC11.59
  
 PB
5
Signe Finnerup Hildi Andersen
Signe Finnerup Hildi Andersen ('09)
Aalborg AM11.62
  
 PB
6
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM12.03
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7