Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Løbestævne 11.5.2019

M 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190011.07
  
 SB
2Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR11.29
  
 SB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.47
  
 
4Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.57
  
 SB
5Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190011.65
  
 SB
6Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)Vejle IF11.85
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.31 w
  
 
2Kevin KinyashKevin Kinyash ('99)Aarhus 190011.97 w
  
 
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190012.14 w
  
 
Finale C
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Anders Tang AndersenAnders Tang Andersen ('96)Aarhus 190011.76
  
 PB
2Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.18
  
 PB
3Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad12.34
  
 SB
4Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad12.72
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM49.38
  
 PB
2Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190050.47
  
 SB
3Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190050.54
  
 SB
4Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190051.89
  
 SB
Finale B
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja51.55
  
 SB
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190052.21
  
 SB
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR53.33
  
 SB
4Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad53.80
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jens LoffJens Loff ('90)Aarhus 19002:12.53
  
 PB
2Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM 2:13.73
  
 
3Andreas SørensenAndreas Sørensen AGF Atletik2:18.01
  
 PB
K 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja13.00 w
  
 
2Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad13.63 w
  
 
3Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad13.98 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM1:02.66
  
  Mixed competition
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:10.26
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:17.90
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:18.59
  
 
4Nina KrarupNina Krarup ('99)Aarhus 19002:19.72
  
 PB
5Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:26.09
  
 
6Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:34.02
  
 PB
7Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:34.76
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7