Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: TRACKS T3 banestævne 18.5.2019
Bagsværd Stadion

M 100 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.77
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM11.04
  
 SB
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.21
  
 SB
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM11.27
  
 SB
5Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.47
  
 
6Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF11.65
  
 
7Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.84
  
 
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.33
  
 PB
5Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.76
  
 PB
6Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.87
  
 SB
7Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM11.88
  
 =SB
Finale C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.17
  
 =SB
2Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.32
  
 =SB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.75
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.59
  
 SB
3Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM50.25
  
 PB
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF50.74
  
 PB
5Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM52.56
  
 =SB
Finale B
1Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM52.03
  
 PB
2Sebastian S.P. GaarnSebastian S.P. Gaarn ('92)Frederiksberg IF55.37
  
 SB
Finale C
1Adem Mohamed AlaminAdem Mohamed Alamin ('99)PSF58.48
  
 PB
Finale D
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1:01.42
  
 SB
Finale E
1Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM53.16
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:18.92
  
 SB
2Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:19.96
  
 PB
3William DevantierWilliam Devantier Sparta1:22.46
  
 PB
4Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA1:24.04
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
2Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 3:52.56
  
 SB
3Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 3:54.13
  
 SB
4
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
/ SWE3:59.05
  
 PB
5Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC3:59.37
  
 PB
6Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:00.41
  
 SB
7Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK4:01.68
  
 
8Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:06.65
  
 SB
9Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:11.12
  
 SB
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
/ SWE DNF
  
 
Finale B
1Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC4:03.11
  
 SB
2Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC4:03.46
  
 PB
3Patrick LeesePatrick Leese ('88)Frederiksberg IF4:06.12
  
 SB
4Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:06.41
  
 PB
5Mads JørgensenMads Jørgensen ('88)Frederiksberg IF4:11.64
  
 SB
6Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:12.19
  
 PB
7
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
/ SWE4:13.45
  
 SB
8Mads SchrøderMads Schrøder Odense Atletik 4:20.84
  
 SB
9Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC4:21.39
  
 SB
10Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta4:28.08
  
 SB
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)BAC DNF
  
 
Finale C
1Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:18.93
  
 PB
2Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF4:27.62
  
 =SB
3Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC4:31.11
  
 PB
4Lasse Kuhre HansenLasse Kuhre Hansen ('96)Viking Atletik4:32.08
  
 =PB
5Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:33.30
  
 PB
6Anders LagergrenAnders Lagergren ('92)PSF4:34.80
  
 PB
7Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:37.18
  
 PB
8Martin HøjlandMartin Højland ('93)KIF4:37.89
  
 PB
9Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta4:37.97
  
 =PB
Finale D
1Theis MunktvedTheis Munktved ('02)Blovstrød Løverne4:40.38
  
 PB
3Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta4:50.60
  
 SB
4Laurits PantmannLaurits Pantmann ('03)BAC4:51.34
  
 =PB
6Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta4:59.87
  
 SB
7William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne5:00.60
  
 PB
8Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne5:05.14
  
 =SB
9Emil RasmussenEmil Rasmussen ('01)Frederiksberg IF5:04.77
  
 =PB
Finale E
1Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC4:54.68
  
 =SB
2Simon LessélSimon Lessél ('90)AK Brøndby4:55.60
  
 PB
4Carsten SiggaardCarsten Siggaard ('64)Blovstrød Løverne5:03.22
  
 SB
5Christian ThodsenChristian Thodsen ('75)Blovstrød Løverne5:11.42
  
 =PB
6Christian HaslundChristian Haslund ('77)Blovstrød Løverne5:15.85
  
 =PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC14:46.22
  
 PB
Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HMRC14:49.18
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC14:52.87
  
 SB
Morten Puggaard RavnMorten Puggaard Ravn ('84)Sparta15:20.24
  
 SB
Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO15:22.01
  
 PB
Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)Sparta15:22.95
  
 SB
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO15:28.80
  
 SB
Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta15:30.78
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:36.61
  
 SB
Mads HenriksenMads Henriksen ('94)Sparta15:37.16
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM16:04.57
  
 SB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC16:16.23
  
 PB
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta16:17.29
  
 SB
Christian MadsenChristian Madsen ('77)Blovstrød Løverne16:46.36
  
 SB
Finale B
1Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Trongårdens IF 15:47.10
  
 =PB
2Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne15:53.63
  
 =PB
3Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC16:02.58
  
 PB
4Alexander PrienAlexander Prien ('94)16:09.75
  
 =PB
6Philip Grundt HansenPhilip Grundt Hansen ('04)BAC16:14.62
  
 PB
7Jonas BransbjergJonas Bransbjerg ('76)Blovstrød Løverne16:14.81
  
 SB
8Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta16:14.82
  
 
9Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta16:17.38
  
 =PB
11Nikolaj Holdt MikkelsenNikolaj Holdt Mikkelsen ('73)Sparta16:20.50
  
 =SB
12Gustav HolmbergGustav Holmberg ('04)Blovstrød Løverne16:43.06
  
 =PB
14Prezemyslaw KrajczynskiPrezemyslaw Krajczynski ('83)BAC16:57.63
  
 =PB
15Jacob LesterJacob Lester ('72)BAC16:58.86
  
 =PB
Finale C
1Jens Petersen-BachJens Petersen-Bach ('84)KTK8616:35.34
  
 SB
2Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:35.71
  
 SB
3Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta17:24.99
  
 PB
4Frank O'carrollFrank O'carroll ('77)Sparta17:30.21
  
 PB
5Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM17:43.18
  
 =PB
6Finn AdserFinn Adser ('72)BAC17:47.97
  
 =SB
7Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC17:59.85
  
 SB
8Peter Hung Thanh TranPeter Hung Thanh Tran ('88)18:02.44
  
 =PB
9Peter Kamp BuskPeter Kamp Busk ('68)BAC18:04.18
  
 =PB
10Thomas Løve FrederiksenThomas Løve Frederiksen ('75)Sparta18:08.71
  
 PB
11Thomas BieThomas Bie ('76)18:12.90
  
 =PB
12Klaus PlumKlaus Plum ('65)BAC18:16.80
  
 =SB
14
Armandas Rokas
Armandas Rokas 
/ LTU18:55.11
  
 PB
15Kasper IngerslevKasper Ingerslev ('89)Trongårdens IF 19:38.39
  
 =PB
16Jan Grønlund RasmussenJan Grønlund Rasmussen ('69)BAK19:57.66
  
 =SB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF DNF
  
 
Jan Søgaard-HansenJan Søgaard-Hansen ('72)BAC DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 190010:17.43
  
 PB
2Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia10:27.82
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta56.76
  
 SB
K 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.57
  
  Mixed competition
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK12.81
  
  Mixed competition
3Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF13.08
  
  Mixed competition
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.26
  
  Mixed competition
3Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF13.30
  
  Mixed competition
4Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC13.45
  
  Mixed competition
Finale C
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.80
  
  Mixed competition
2Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC13.87
  
  Mixed competition
3Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC14.00
  
  Mixed competition
5Helena Impgaard LarsenHelena Impgaard Larsen ('02)BAC14.24
  
  Mixed competition
K 400 m    

Finale A

Finale
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta57.83
  
  Mixed competition
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta57.85
  
  Mixed competition
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF58.00
  
  Mixed competition
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.53
  
  Mixed competition
Finale B
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM1:00.04
  
  Mixed competition
2Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF1:02.95
  
  Mixed competition
3Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Frederiksberg IF1:04.11
  
  Mixed competition
Finale C
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1:03.51
  
 PB
2Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF1:06.40
  
 SB
3Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:07.79
  
 PB
4Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF1:08.13
  
 SB
Finale D
1Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK1:04.23
  
  Mixed competition
2Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK1:07.51
  
  Mixed competition
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC4:31.72
  
  Mixed competition
2Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:35.32
  
  Mixed competition
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:39.01
  
  Mixed competition
Finale B
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:40.94
  
  Mixed competition
2Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC4:53.49
  
  Mixed competition
3Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 4:56.48
  
  Mixed competition
4Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta4:57.91
  
  Mixed competition
5Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:04.80
  
  Mixed competition
6Emily Oron LexnerEmily Oron Lexner ('97)Blovstrød Løverne5:06.47
  
  Mixed competition
7Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:08.47
  
  Mixed competition
Finale C
1Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:13.84
  
  Mixed competition
2Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:29.42
  
  Mixed competition
3Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:34.06
  
  Mixed competition
4Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:34.38
  
  Mixed competition
5Astrid Koch HollingberyAstrid Koch Hollingbery ('04)BAC5:55.40
  
  Mixed competition
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC DNF
  
  Mixed competition
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Maria AhmMaria Ahm ('98)VO2RC17:10.84
  
  Mixed competition
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta DNF
  
 
Finale B
1Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta17:47.74
  
  Mixed competition
2Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta18:25.95
  
  Mixed competition
3Sarah Emilie DijohnSarah Emilie Dijohn ('95)Sparta18:34.00
  
  Mixed competition
4Neja LønbakNeja Lønbak ('94)Fremad Holbæk19:01.50
  
  Mixed competition
5Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta19:19.20
  
  Mixed competition
6Simone MarerSimone Marer ('03)Blovstrød Løverne19:54.80
  
  Mixed competition
7Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK19:57.63
  
  Mixed competition
8Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne20:17.56
  
  Mixed competition
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Elin Brink
Elin Brink ('97)
/ SWE10:53.63
  
 SB
2
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
/ SWE11:19.76
  
 PB
Sara Gunnarsson
Sara Gunnarsson ('99)
/ SWE DNF
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020